Podnikatelský plán pro kebab: jak zajistit ziskovost populární firmy

Grilování - malé cateringové zařízení. Specializuje se na servírování masových jídel vařených v tandooru, na grilu a na grilu. Nedávno se tento typ podnikatelské činnosti stává stále oblíbenějším a nahrazuje západní rychlé občerstvení. Pro podnikatelský plán kešu se nedá jen těžko kompilovat - stačí znát některé důležité body.

Funkce instituce

Shashlik - není obyčejná kavárna, protože v menu dominuje jedno jídlo. Pouze varianty způsobu přípravy jsou přípustné. Někteří věří, že prodej produktů instituce může být pouze v sezóně. Toto prohlášení platí pouze pro osady malé velikosti. Ve velkých městech jsou grilování poptávané po celý rok.

Bez ohledu na správnost práce obdrží majitel instituce celý soubor dokumentů, povolení a osvědčení, které jsou povinné pro stravovací projekt.

Sběr dokumentů

Jakékoliv podnikání by mělo začít registrací. Nejde o výjimku a organizaci šišského kebabu. Pokud podnik nemá pobočky, stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Náklady na registraci jsou asi 800 rublů. V seznamu kódů všech ruských klasifikátorů ekonomických činností (OKVED) vyberte položku 56.10 "Restaurace a služby pro doručování potravin".

Chcete-li podnikateli umožnit otevření šišky, podnikatelský plán by měl být zaměřen na konkrétní formu zdanění. To včas pomůže informovat daňovou kontrolu a vyhnout se zavedení režimu obecného daňového systému. Je to velmi nepříznivé pro malý podnik, který bude na počátku své existence šišský kebab.

Pro začínající podnikatele optimálně zvolit zjednodušený daňový systém (STS): minimální výkaznictví a schopnost vybrat režim optimální alokací umožní malé a střední podniky nejsou uzavřeny na začátku své existence.

Co bude zapotřebí pro aktivity

Seznam pracovních povolení:

 • hygienické osvědčení vydané SES po dobu 5 let a potvrzující, že prostory a metody skladování výrobků jsou v souladu se všemi standardy kvality;
 • pracovní povolení;
 • licence na prodej určitých druhů zboží;
 • lékařské knihy zaměstnanců.

V některých případech podnikatelé nezávisle dovážejí maso do své kavárny. Aby byla dodržena norma zákona, musí mít doprava k dispozici příslušné hygienické a epidemiologické dokumenty. Otázka dodávky surovin by měla být vyřešena ve fázi vývoje obchodního plánu.

Vyberte si pokoj

Při vývoji podnikatelského plánu pro šišovitý kebab je nutné předem určit funkce, které podnik vykoná. Jinými slovy, zda se jedná o letní kavárnu nebo místo pro celoroční cyklus práce. V prvním případě je vyžadován stan, stejně jako vybavené venkovní (částečně uzavřené) dětské hřiště.

Otevření šišského kebabu je výhodné v takových oblastech města:

 • centrum (můžete se soustředit na nádobí na grilování);
 • pracovní místnosti;
 • prostor pro spaní.

Bez ohledu na místo, které je vybráno, je velmi důležité, do jaké míry splňuje požární bezpečnost. Je nezbytné, aby prostory byly připojeny k vodovodnímu systému, městské kanalizaci.

Jaké vybavení bude

Práce šišky kebabu je nemožné bez určitých zařízení. Seznam věcí, které nemůžete udělat bez, vypadá takto:

 • BBQ;
 • gril;
 • špejle;
 • chladicí komora;
 • nábytek, stojan;
 • extrakt.

Samostatně by se mělo zajímat o vybavování úložného prostoru návštěvníka. Pro ziskové provozování šišky kešu by obchodní plán měl obsahovat výdaje na návrh sálu, pokud se jedná o celoroční instituci.

Plánujeme sortiment

Grilování nemůže pracovat bez surovin. Jeho dodavatel musí mít všechna povolení a certifikáty kvality. Dokonce i když jste ctižádostivý podnikatel, doporučujeme si vybrat si maso, ale nekouřit hotové maso. Tak bude zajištěna čerstvost zakoupeného produktu.

Ziskovost podniku závisí a velmi významně na dostupnosti možnosti zakoupit v něm alkoholické nápoje. Aby podnikatel mohl tyto činnosti vykonávat, musí mít licenci.

Také ziskovost šišky kebabů je určena rozmanitými nabídkami. Samozřejmě, že dominantní jídlo je šišský kebab. Neměli bychom však zapomínat na přírůstky:

 • chléb (včetně lavash);
 • různé omáčky;
 • Občerstvení;
 • dezerty;
 • saláty;
 • zelené.

Také je třeba se starat o variabilitu hlavního jídla. Nezakládejte na žádnou verzi šiškového kebabu. Je lepší, pokud v nabídce budou ryby a různé druhy masa, v posledních letech se zelenina stala populární na grilování a kešu z houb. Zákazníci by měli mít také možnost volby mezi možnostmi vaření - na otevřeném ohni nebo grilu.

Některé šišky kebabů praktikují takovou službu, jako je dodávka horké šišky kebab nebo grilované maso do domu. To je také dobrý způsob, jak dokázat sebe a zvýšit ziskovost podniku.

Finanční plán

Podnikatelský plán pro shashlik s výpočty by měl zahrnovat jak počáteční náklady, tak prognózu provozních nákladů.

Otevírání v průměru bude muset utrácet od 250 000 rublů a více. Konečná částka závisí na umístění místnosti a jejím stavu. Zohledňuje také funkční zatížení, které má být přiděleno šišovitému kebabu. Tato částka bude požadována za účelem:

 • pronájem pokoje;
 • provádět potřebné dokončovací / opravárenské práce;
 • koupit nádobí, nábytek, vybavení;
 • platit účty za služby.

Seznam výdajů systematické povahy je typický pro každý obchodní plán shish kebab, i když částky by samozřejmě měly být specifikovány s přihlédnutím k mnoha faktorům:

 • měsíční mzda zaměstnanců bude mít 10 až 15 tisíc rublů;
 • nájemné bude asi 50 000 rublů;
 • nákup surovin, marináda (přísady pro něj) - od 220 000;
 • nákup dalších produktů - 300 000 a více.

Shashlik jako podnik

Shashlik - malá specializovaná kavárna, v menu, kde převažuje maso na grilu (shish kebab). Hlavním lákadlem tohoto podnikání jsou minimální náklady nezbytné pro jeho organizaci, což je zvláště důležité v počáteční fázi.

Krok 1: Registrační postupy

Samozřejmě, organizace podniku zahrnuje registraci u daňového úřadu. Nezáleží na tom, který typ majetku bude nakonec vybrán, v seznamu kódů OKVED je třeba zadat 55.30 "Činnosti restaurací a kaváren". Pod popisem této kategorie je vhodné a shashlik.

Optimální návrh IP, zejména pokud má být otevřen 1-2 body. Zde je zaprvé méně dokumentů - v zásadě je vyžadován pas s kopií a prohlášením o registraci. U společnosti LLC je seznam mnohem delší. Za druhé, potěšení bude stát jen 800 rublů. - to je, kolik musíte platit jako státní povinnost. Pro společnost LLC činí 4 tisíc rublů. Je pravda, že bude trvat o 2 dny déle, než bude počkat na řešení, ale není to tak důležité.

Okamžitě musíte zvolit způsob zdanění a informovat o svém rozhodnutí daňovou kontrolu. Pokud se to neprovede včas, je implicitně aktivován systém OSE, což je režim, který je pro malé podniky ve stravování nerentabilní. Mezi zbývajícími formami zdanění je třeba upřednostnit zjednodušené 15%. V takovém případě bude daňový základ sloužit jako rozdíl mezi příjmy a výdaji. Pokud vyberete 6%, můžete zůstat v červené barvě. Faktem je, že ve výši 6% se náklady v zásadě nezohledňují a pouze příjmy jsou zdaněny.

Krok 2: Požadované dokumenty

Když otevřete šišovitý kebab, nestačí zaregistrovat PI nebo LLC, musíte se také postarat o povolení. Chcete-li pracovat legálně, musíte připravit následující.

 • Sanitární a epidemiologický závěr, jiným způsobem se nazývá hygienické osvědčení - vydává se v Rospotrebnadzoru po dobu 1 až 5 let na základě výsledků zkoušky výrobků a místa výroby. Individuální podnikatelé dostanou bezplatně (gosuslugi.ru) až 60 dní. Samozřejmě budete muset zaplatit za zprostředkování. Také za peníze se uskutečňují studie, na jejichž základě je vydán odborný posudek. Kolik na konci bude muset utrácet je určeno dohodou se společností, která poskytuje takovou službu.
 • Povolení k ubytování je také nutné přijmout v Rospotrebnadzor. To potvrzuje, že šišovitý kebab může být vybaven na určitém místě.
 • Lékařské knihy jsou vydávány pro každého zaměstnance podniku veřejného stravování, který je přímo spojen s výrobou, dodávkou surovin, likvidací odpadu. A měli by být na prvním místě. Náklady na základní testy, které musí být povinné (pouze 2 z nich) spolu s formou knihy, začínají od 600 rublů - to je případ, kdy je zaměstnanci samostatně předávají SES. Výzva odborníků na území shish kebab bude stát víc.

Veškeré náklady na zpracování potřebné dokumentace v účetnictví by měly být připsány na náklady budoucích období.

Krok 3: Výběr prostor a zařízení

Shashlik často pracuje ve formě letní kavárny: na pozemku je instalován stan, pod nímž je organizována celá produkce. Někdy je brazier vystaven na ulici. Taková místa jsou rozdělena po silnici. V každém případě je hlavním požadavkem na místo, kde se nachází barbecue, že musí být průchodné. Nejlepší volba je v blízkosti trhů nebo na okraji obce.

Je ještě nutné poskytnout toaletu. Můžete to udělat s bio-kostkou, což je mimochodem levnější koupit hodně s jinými podnikateli. A poprvé je nejlepší pronajmout. Některé firmy pronajmou za 2-3 tisíce rublů. spolu s údržbou.

 • pivo a špejle - bez nich nikde;
 • lednice - je nutné pro skladování marinovaného masa;
 • Rozložení stánku - odděluje výrobní místnost od hlavní haly;
 • stoly a židle - ale můžete i bez nich, pokud připravujete kebab na shish pro odjezd.

Krok 4: Organizace výrobního procesu

Kromě vybavení budou potřebné suroviny, které budou ve skutečnosti připravovány ve šišákovém kebabu, stejně jako uhlí. Kde je lepší koupit maso? Optimální je najít dodavatele zemědělců, kteří vám poskytnou dostatek masa. Je nutné s ním uzavřít smlouvu.

Jak a kde nakládat suroviny? Pokud si koupíte již namočené maso, bude to dražší, můžete značně ušetřit na marinádě. Pro jeho výrobu je lepší přidat například k jídlu některé jídelny. Ale můžete se provdat za sebe, ale pod kontrolou obchodu.

Při tvorbě cen je třeba vzít v úvahu, že při smažení se snižuje hmotnost masa. Také je třeba myslet na související produkty - nápoje, nádobí, pečivo.

Krok 5: Výpočet ekonomické proveditelnosti

Závěrem je přibližný výpočet ekonomické efektivnosti události. Vzhledem k tomu, že sezónní fluktuace této aktivity je hmatatelná, je rozumné rozdělit rok na dvě části: květen-září, říjen-duben.

Počáteční parametry:

 • základna - otevření nového podniku;
 • Otevírací doba: od 10:00 do 22:00;
 • celková plocha - 100 m2. m;
 • počet stolů - 7 ks. místa - 28;
 • Přibližné náklady na vybavení (nádobí, sporák, gril, lednice, mikrovlnná trouba, fritovací skříň, kávovar, pokladna apod.) - 100 tisíc rublů;
 • další jednorázové náklady (nábytek z levných materiálů, kosmetické opravy, nádobí, kombinézy) - 160 tisíc rublů;
 • utility - 3 tis. / měsíc;
 • počet zaměstnanců - 6 osob (pokladníci, kuchaři, čističe), bez administrativního personálu a technologa, průměrná mzda - 15 tisíc rublů měsíčně. s daní z příjmu fyzických osob.
 • na mzdách - 90 tisíc rublů / měsíc. + UST (35%) - 31,5 tisíc rublů;
 • k pronájmu - 50 tisíc rublů / měsíc.

1 špíz kebab po dobu 12 hodin denně na 2 brassieri může smažit 50 kg surového masa, bude produkce přibližně 170 porcí. U šišského kebabu se sedmi tabulkami je v době vrcholné sezóny obchodu poměrně adekvátní výkon - od dubna do září. Ve zbývajících měsících je ukazatel na polovinu. Vzhledem k průměrné ceně shish kebab 150 rublů. na jednu část výnosu za měsíc 990 tisíc rublů. (30% na nákup souvisejících výrobků - nápoje atd.). Cena za den pro maso a marináda - 240 tisíc rublů. + náklady na hotové výrobky - 208 tisíc rublů.

Při zohlednění sezónnosti projekce pro rok se ukazuje:

 • obrat - 11 880 tis. rublů;
 • hrubý příjem (přidaná hodnota) - 6 504 tis. rublů;
 • čistý zisk - 1 935 tisíc rublů (vrchol) + 552 tisíc rublů. (pokles), celkem - 2 487 tis. rublů;
 • ziskovost podniku - 21%;
 • doba návratnosti - 2 roky.

Tak, shashlik - užitečný podnik, protože to může být organizováno za minimální náklady a splácet za pár let.

Grilování podnikání: jak otevřít šišský kebab. Podnikatelský plán pro kebab: dokumenty a potřebné vybavení

Přišlo jaro a to znamená, že léto není s dovolenou daleko. V tu chvíli se z uprchlických měst do venkovských chalup zrychlí desítky tisíc Rusů. A co může být hezčí než zůstat uprostřed silnice a odpočívat v kavárně na silnici, kde šťavnaté tyčinky kebabů shish přitahují tak úchvatně!

Na tom mnoho podnikatelů dělá dobré peníze. Pokud máte touhu dělat své vlastní podnikání a ve svém kapse je nejméně 300-400 tisíc, pak vám rádi řekneme, jak otevřít šišský kebab. Doufáme, že vám to nejen umožní vydělat si své první peníze, ale také to dělat snadno a s potěšením.

Co je nejvýnosnější?

Odborníci a zkušení podnikatelé říkají, že mezi malými podniky, mimochodem, jsou považovány silniční kavárny, shish kebaby jsou považovány za zvláště výnosné. Jsou také objeveny, protože nevyžadují vážné investice do vybavení, zařízení a personálu. Kromě toho podnikatel nevyžaduje zvláštní dovednosti a znalosti, jako například v restauraci.

V případě šišského kebabu je vše mnohem jednodušší. Navíc, na rozdíl od restaurací patos, shashlik - je to demokratičtější instituce. Kdokoliv zde může vstoupit a ochutnat zde, bez ohledu na stav, kostým a pohodu. Kvůli tomu je zajištěn stálý přísun malých, ale stále více nebo méně stabilních peněz.

Jak otevřít šišský kebab? Jaké dokumenty jsou potřebné?

Před zahájením podnikatelské činnosti nezapomeňte přemýšlet nad všemi vašimi akcemi a lépe je zapište na papír. Shashlik, jehož obchodní plán je kompetentně (s přihlédnutím k případným negativním událostem), jistě přinese majiteli úspěch. Co by měl tento dokument obsahovat? Měli byste přemýšlet o místě, kde si vybudovat nebo pronajmout svou kavárnu.

Poté se musíte zaregistrovat u daně (IFTS), zaplatit v ní státní povinnost, zakoupit minimální soubor vybavení a další potřebné prostředky. Nejlepší způsob, jak vydat nouzovou situaci. K tomu je nutné předložit kopii pasu na daňovou přihlášku, zaplatit státní poplatek. Jeho velikost by měla být uvedena v daňové kontrole. V závislosti na regionu se pohybuje od 800 rublů do 1500.

Ve druhé fázi je nutné vybavit instituci vhodnými zařízeními, organizovat nepřerušené dodávky surovin (za tímto účelem uzavřít příslušné smlouvy), přijímat pracovníky, zavést režim kavárny a nakonec stanovit ceny již hotových výrobků. Nyní si o tom všem hovoříme podrobněji.

Kde se usadit?

Nejprve je třeba určit místo pro kebab shish. Nejlepší je postavit ji na straně centrální dálnice. Tak budete moci poskytnout vaší instituci nepřetržitý proud zákazníků. Pokud finanční prostředky neumožňují, abyste se zapojili do výstavby, najděte vhodnou silniční budovu, kterou byste mohli dlouhodobě pronajmout.

Nacházíte se na silnici, nezapomeňte přemýšlet o parkovacích místech. Je žádoucí, aby byly pro každého dostačující: jak automobily letních obyvatel, tak i těžké vozy kolemjdoucích kamionů. Uznání podnikatelů, méně výhodné místo - v blízkosti autobusového nádraží nebo velkého nákupního centra.

Sběr papírů

Když se rozhodnete s místem a pochopíte, že podnikání slibuje dobrý zisk, je čas se vypořádat s dokumenty. Nejprve se musíte zaregistrovat u daňového úřadu. Budou vyzváni k výběru formy vlastnictví. LLC, LLC nebo IP můžete otevřít. Vše závisí na tom, jakou velikost bude vaše podnikání.

V případě, že se chcete zapojit do malé kavárny s několika tabulkami a malým personálem, zkušení účetní doporučují, aby se omezili na PE. Pokud plánujete luxusní provoz na několika úrovních, s parkováním a řadou zábavních a zábavních bonusů pro vaše zákazníky, zvolte v tomto případě OSS.

Začněte s malým

Chtěli bychom upozornit na skutečnost, že volba druhu obchodní činnosti přímo závisí na posouzení daní. Nejlepší je, aby podnikatel zaregistroval IP. Současně budete potřebovat pouze žádost, cestovní pas a potvrzení o zaplacení státního poplatku 800 rublů.

Mimochodem, za účelem registrace LLC, budete muset zaplatit daň ve výši 4000 rublů a shromáždit celý seznam dodatečných cenných papírů. Kromě daně budete muset od Rospotrebnadzoru dostávat dobro. Tato státní organizace bude muset dát povolení k podnikání. K získání je nutné předložit příslušnému úřadu osvědčení o jakosti.

Udržujte vše čisté

Sanitární a epidemiologická služba po ukončení průzkumu hotového výrobku vaší společnosti uděluje zvláštní závěr a vydá povolení pro práci kešu šišky. Tento doklad je vydán na dobu 1 až 5 let a vydává se do 2 měsíců. Při kontrole vaší kavárny úředníci dávat pozor na zdravotní stav instituce.

Zejména budou mít zájem o dostupnost jednotlivých lékařských knih pro pracovníky. Dále se kontrola dotýká dostupnosti sanitární jednotky v budově, technik vaření a podmínek skladování surovin. V případě, že je vše v pořádku, nebudou vám žádné další otázky. V případě porušení můžete mít odpovědnost za administrativní záležitosti.

Minimální sada

Jak otevřít gril bez vybavení? Je to prostě nemožné. Proto budete muset koupit mrazicí zařízení pro skladování masa. Také si koupte špejle a brazier. Kromě toho musí být k dispozici pražená skříň, mikrovlnná trouba, několik stolů a židlí a rozvaděč.

Zkušení podnikatelé odhadovali, že náklady na uvedené zařízení a vybavení jsou kolem 150 000 rublů. Pokud vaše plány zahrnují poskytování šišky kebab na objednávku, pak můžete snížit náklady, protože stolky a židle prostě nepotřebujete.

V tomto oboru je nejdůležitější správné uspořádání procesu vaření a prodeje. Je velmi důležité najít spolehlivého dodavatele masa. Ve své roli může jednat o stejnou mimořádnou událost, jako jste vy (např. Zemědělec), nebo pevnou strukturu s rozvinutou sítí výroby a prodeje masných výrobků. První možnost je lepší. Bude vám snadnější vyjednat cenu.

Malá důležitost v úspěchu tohoto obchodu bude mít menu shashlik. Měl by mít dostatečně rozmanité pokrmy, aby mohl zákazník v tuto chvíli najít přesně to, co chce. Mimochodem, kromě prodeje praženého masa přímo v kavárně, nevylučují možnost prodávat šišské kebab na objednávku.

Možná, že mnoho motoristů, kteří spěchají, aby se co nejdříve vrátili za volantem, bude tato volba nejvhodnější. Zpočátku můžete svým zákazníkům nabídnout vepřové maso nebo hovězí maso. A navíc, když rozmyslíte svůj názor, můžete udělat odrůdu ve formě skopového, drůbeže a ryb.

Snažte se zajistit, že kvůli bohatému sortimentu a ochotnému personálu má vaše cafe-shashlykaya pravidelné zákazníky. Pro zvýšení obratu by bylo hezké prodat i první, druhou jídla a nealkoholické nápoje. Pokud se vaše instituce nachází na silnici, nevyužívejte na stavbu zámků, položte jednoduchý stan a připravte na ulici pokrmy z masa. Přitahování pachu přiláká nové návštěvníky.

Creative

V tuto chvíli je pizza na volání velmi populární po celé zemi. Zavoláte, objednáte, přinesete. Všechno je pohodlné a jednoduché. Tak proč si neřídíš šišský kebab? Jistě, od těch, kteří chtějí, nebude světlo. A aby podnikání pokračovalo v sedmi ligových krocích, vyzvěte zkušeného shashlik, který bude pracovat.

Osoba by měla vědět o masě absolutně a všechno, a dokonce o trochu víc. V tomto případě je také důležité, jaký druh uhlí pro šišský kebab se používá. Říkají, že mají zvláštní požadavky. Na jedné straně by měly udržovat rovnoměrné teplo, na druhé straně - ne suché jemné plátky skopového nebo mladého vepřového masa. Uhlí pro šišky kešu je důležité zvolit tak úctyhodně jako maso.

Kolik peněz bych měl začít?

Představme si, kolik peněz bude zapotřebí k zahájení vlastního podnikání. Vybavení a vybavení pro kavárnu vás bude stát 150 tisíc rublů. Na utility náklady bude muset alokovat 3000 měsíčně. Platba zaměstnanců (v závislosti na městě) - od 15 tisíc, pronájem kaváren - od 50 tisíc. Stále je třeba vynaložit na nákup masa a dalších surovin. Ale nebojte se, zkušení podnikatelé říkají, že všechny investice můžete získat zpět maximálně za 2 roky.

Doufáme, že jsme vám zcela odpověděli na otázku, jak otevřít šišský kebab, a vy, vyzbrojení znalostmi, budete moci začít podnikat.

Podnikatelský plán pro prodej shish kebab

Shish kebab je vynikající pokrm, který nikdy neztratí význam mezi návštěvníky zařízení rychlého občerstvení. Proto je nejlepším řešením, pokud chcete začít podnikat.

Popis činnosti

Shashlik - specializovaná instituce, v níž převládají odrůdy nakládaného masa na kůži nebo barbecue. Na rozdíl od relativně nových typů stravování (fastfoods a sushi barů), tradiční šišky kebabů jsou i nadále populární u ruských návštěvníků.

Masové pokrmy, které jsou domácímu spotřebiteli obeznámeny, se podávají v shashliku. Takové jídlo je spojeno s příjemnou zábavou v kruhu přátel a rodiny. Většina lidí si přeje, aby se lépe zacházeli se sociálním zařízením v příjemné atmosféře, než aby zbytečně strácali čas a energii na vaření. Zvláště na to potřebujete speciální vybavení. Proto je myšlenka na otevření kavárny, kde bude prováděn prodej šišských kebabů, nejlepší možností pro zahájení podnikání.

Poskytované služby

Hlavní věc ve shish kebab kavárně je vysoce kvalitní a chutné vařené maso. Tradiční kebab shish je vyroben z jehněčího masa, ale v poslední době získávají oblíbenost pokrmy z kuřecích, vepřových a jiných druhů masa. Také těžký doplněk k menu bude: grilované maso, různé vedlejší pokrmy ze zeleniny, saláty a dezerty. Doporučujeme zahrnout alkoholické nápoje do seznamu služeb a zvláštní pozornost by měla být věnována vinařskému seznamu.

Relevance

Obchod s kebaby je dobrým řešením pro ty, kteří chtějí mít trvalý zisk. Předtím byly šišské kebaby považovány za letní obchod, ale v průběhu času se stále více institucí, které pracují po celý rok. Zásada sezónní kavárny se nijak neliší od instituce, která funguje nepřetržitě. Časový rámec lze tedy určit nezávisle. Důležité je také načrtnout umístění kavárny.

Varianty kebabů

Obchod s kebaby lze otevřít:

 1. Ve městě. Chcete-li otevřít plnohodnotnou kavárnu ve městě, musíte vybrat správný pokoj. Je žádoucí, aby se nacházelo v centrálních oblastech města, ale můžete vybrat centrum okolí. Hlavním důvodem je, že místo je přeplněné a vaše šišky kebab nezůstanou bez povšimnutí.
 2. Na trati. Je také důležité, abyste byli na veřejnosti. Nejlepší je velká dálnice pro několik pruhů, které často řídí motoristé.

Otevřít

Grilování na ulici je malý stan s grilem a terasou. Takové kavárny jsou důležité na silnicích, aby přilákaly pozornost lidí, kteří projíždějí. Další verzi grilování v přírodě může být kavárna na kolech. Pro letní období jsou v podstatě otevřené kebaby.

Zavřeno

Uzavřené grilování je místnost s pult, nábytek pro návštěvníky, kuchyň a veškeré potřebné vybavení. Chcete-li otevřít kebab shish, musíte vyzvednout pokoj, který splňuje všechny hygienické normy a pravidla požární bezpečnosti. Je třeba zajistit elektrickou energii a vodu.

Dodávka potravin

V průběhu času si více lidí objednává jídlo domů. Tento trend může sloužit jako nápad pro otevření šišského kebabu. Nebo můžete doplnit dodávku jídla do domu v seznamu poskytovaných služeb.

Video popisuje podrobněji myšlenku doručování šišského kebabu z kanálu "Sedlák".

Popis a analýza trhu

Chcete-li udělat gril dobrý příjem, musíte se rozhodnout:

 • odhadovaný počet návštěvníků;
 • než je možné vyniknout příznivě;
 • jak propagovat vaši instituci a přilákat zákazníky.

Cílové publikum

Před otevřením kavárny byste měli určit, kdo má být ve vaší instituci pravidelným zákazníkem. Pokud se zaměřujete na osoby s nadprůměrným příjmem, musíte vytvořit vhodné podmínky a řádně uspořádat interiér. Pokud se shashlik nachází v blízkosti silnice, dekorace haly by měla být útulná, připomínající domácí prostředí.

Konkurenční výhody

Hlavní výhodou grilování je domácí kuchyně, tedy pokrmy známé ruskému lidu. A pokud jsou také lahodně vařené a návštěvník bude mít rád jídlo, určitě se vrátí a poradí s kebabem přátelům a známým. Je důležité přemýšlet nad cenovou politikou se zaměřením na místo, kde se nachází kebab shish.

Můžete také přijít s vlastním čipem, který rozlišuje vaši kavárnu od jiných zařízení. Např. Na masové pokrmy nabídnout omáčky v sortimentu, připravené podle zvláštních receptů. Mnoho lidí ráda experimentuje, takže se chtějí vrátit znovu, aby ochutnali novou chuť ochucení masa.

Propagace a reklama

Při zahájení podnikání by měl být propagován, aby získal návštěvníky a tedy i příjmy. Na ulici můžete rozdávat letáky, objednávat propagační bannery, držet propagační akce a remízky. Reklama v rádiu může být také dobrá volba. Vše závisí na množství, které máte a můžete vynaložit na propagaci vašeho shashlik.

Co potřebujete otevřít?

Pro založení vašeho kebabu potřebujete:

 • shromažďovat příslušné dokumenty a licence;
 • najít pokoj;
 • nákup zařízení, výrobků a výrobních zařízení;
 • shromáždit pracovní kolektiv.

Dokumenty

Chcete-li otevřít vaši firmu, musíte se nejprve zaregistrovat jako podnikatel. Pokud chcete otevřít pouze jednu kavárnu, je lepší zaregistrovat se jako IP s kódem OKVED 55.30 ("Aktivity restaurací a kaváren"). Poté je třeba určit daňový systém, je lepší zvolit platbu jedné dlužné částky (15% z rozdílu mezi výnosem a výdajem). Vzhledem k tomu, že návrh by neměl být zpožděn, jinak stát udělí APSO, nevýnosný způsob podnikatele.

Dokumenty, které potřebujete:

 • hygienické osvědčení SES;
 • povolení otevřít pohostinské zařízení v určité oblasti;
 • licence na nákup a prodej některých produktů a alkoholu;
 • lékařské knihy pro zaměstnance.

Máte-li v úmyslu přepravovat maso zakoupené na jídlo nezávisle, měla by mít doprava také sanitární epidemiologická stanice.

Místnost

Také byste měli zvolit pokoj, který splní všechny požadavky a být v průchozí cestě, přilákat potenciální návštěvníky. Za prvé, můžete odstranit malou oblast a nakonec rozbalit.

Požadavky

Když vyzdvihnete místo pro otevření shashliku od nuly, měli byste zvážit několik pravidel:

 • prostor musí splňovat techniku ​​požární bezpečnosti;
 • musí být napojeny na vodu a elektrickou energii;
 • tam by měla být zvláštní místnost s vybavením pro hosty (můžete si koupit bio-toaletu);
 • je žádoucí, aby se kavárna nacházela na přeplněném místě (v blízkosti nákupního centra, tržiště, parky).

Zařízení a inventář

Bez ohledu na to, jaký šišský kebab se chystáte otevřít, budete potřebovat koupit zařízení:

 • chladničky (nejméně dvě: pro surové maso a hotová jídla, ale lépe tři);
 • Stoly na krájení masa;
 • rozvaděč pro rozdělení jídel (rozděluje halu a kuchyň);
 • kuchyňské náčiní, nádobí, speciální vybavení (pece, špejle);
 • nábytek pro haly (stoly, židle);
 • výkonný extraktor.

Pokud vaše šišky kebab bude pracovat po celý rok, postarat se o šatníku.

Zaměstnanci

Chcete-li začít podnikat, potřebujete 5 lidí:

 • shish kebab nebo kuchař;
 • číšník;
 • správce;
 • barman;
 • kliner (čistič).

Každý zaměstnanec musí mít zdravotní záznamy.

Pokyny krok za krokem

Než začnete otevírat šišovitý kebab, musíte se rozhodnout, kde začít. Díky podnikatelskému plánu krok za krokem ušetříte co nejvíce času.

 1. Shromažďování dokumentů. Trvalo dost času na vydání potřebných licencí, proto je lepší lépe jednat s cennými papíry.
 2. Vyhledejte pokoj. Najděte ten správný pokoj pro vás, není to tak snadné. Nezapomeňte vzít v úvahu jeho umístění, přítomnost světla, plynu a vody v něm, stejně jako finanční možnosti.
 3. Nákup zařízení.
 4. Hledání dodavatelů masa, výrobků a průmyslových surovin. Můžete se vypořádat s farmáři na trhu nebo v řeznictví. Maso musí mít zvláštní certifikáty. Také dodavatel je povinen vás informovat, kde jsou suroviny dodány.
 5. Nábor zaměstnanců.
 6. Registrace pokoje "pro sebe". Na samém konci budete potřebovat navrhnout interiér vašeho podniku, uspořádat nábytek, věnovat pozornost obsluze stolů. Na každém stolu by měla být sada koření (sůl, pepř), ubrousky a párátka.

Finanční plán

Před otevřením šišovitého kebabu byste měli určit výpočty nákladů. Pro začátečníky bude částka stačit v rozmezí od 1 000 000 do 1 500 000 rublů. Můžete rozdělit výdaje na jednorázové nebo počáteční a trvalé výdaje.

Primární investice (příklad):

 • nákup vybavení a pokrmů - 160 tisíc rublů;
 • nábytek, uniforma pro zaměstnance, obalové materiály (s nimi) - 200 tisíc rublů;
 • kosmetické opravy a dekorace prostor - 250-300 tisíc rublů;
 • registrace: FE - 800 rublů., LLC - 4 000 rublů;
 • san. dokumenty pro zaměstnance - 600 rublů. a vyšší na osobu.

Pravidelné investice

Plánování měsíčních výdajů zahrnuje následující položky:

 • platba za prostory a služby - 50 tisíc rublů;
 • plat zaměstnanců (pro 5 osob) - 100 tisíc rublů;
 • nákup masných surovin a jiného zboží - 70 tisíc rublů.

Podmínky otevření

Jak rychle bude fungovat kebab shish závisí na vás. Ale pokud si myslíte, že shromažďování dokumentů trvá déle než dva měsíce, pak pokud je počáteční kapitál, minimální doba pro otevření kavárny je 3-4 měsíce.

Rizika a návratnost investic

Aby bylo možné co nejdříve dosáhnout čistého zisku, je nutné korelovat klady a zápory podniku a vypočítat možné náklady a příjmy. Jak rychle se váš šiškový kebab vyplatí, závisí na rozvrhu práce a počtu nabízených pokrmů. Podle odborníků se shish kebab podnikání vyplatí během 1,5-2 let s obratem 12,000,000 rublů. Jeden kuchař na pracovní směnu může vařit 170 porcí šišských kebabů za cenu 150 rublů za kus. Den se pohybuje kolem 25 500 rublů. A za měsíc můžete získat 765 000 rublů. Pokud odečtete měsíční náklady, čistý příjem je přibližně 500 000 rublů.

Ziskovost podniků na šišských kebabů se tedy odhaduje na 20%.

Video "Podnikatelský plán pro postupný kebab shish"

V tomto videu vám Centrum pro podporu podnikání řekne, jak otevřít firmu shish kebab.

Jak otevřít obchod se šišky kebabu od začátku?

Grilování se nazývá kompaktní kavárna specializovaného typu, kde se maso a zelenina vaří na grilu jako prioritní sortiment jídel. Otevření šišského kebabu v době letní sezóny může přinést značné příjmy za předpokladu dodržení všech pravidel pro vytvoření a následné řízení tohoto podnikání.

Podnikatelský plán pro shashlik

Klíč k úspěchu každého podniku závisí výhradně na vývoji předběžného podnikatelského plánu a na jeho neochvějném dodržování v budoucnu. Realizace šišských kebabů je jedním z typů podnikání v oblasti stravování, který může přinést významné dividendy vzhledem k obrovské popularitě tohoto jídla. Shish kebab je malá kavárna vybavená specializovaným zařízením, nabízející zákazníkům vysoce specializované menu, ve kterém převažují masné výrobky.

Zahájení grilování zahrnuje sledování souboru povinných položek. Pokyny krok za krokem pro implementaci výše uvedeného nápadu mohou vypadat takto:

 • sběr a příprava potřebné dokumentace;
 • registrace místa veřejného stravování;
 • předběžný výpočet nákladů;
 • výběr vhodného místa;
 • nákup vybavení;
 • náboru.

Požadované dokumenty

Prvním krokem k zahájení podnikání pro realizaci šišských kebabů je nastavení budoucího obchodu, který má být registrován u daňových úřadů. Za prvé, musíte se rozhodnout o typu budoucího podniku. Priorita se nazývá IP a LLC. První možnost je nejvíce přijatelná z důvodu poměrně nízké ceny procedury. Ale určit přesně, co lepší PI nebo LLC pomůže náš další článek.

Hlavní dokumentace k otevření grilování:

 • Dohoda získaná v orgánech Rospotrebnadzor. Tento dokument dává plné právo umístit místo stravování na předem zvolené místo.
 • Sanitární a epidemiologický závěr. Dokumenty tohoto druhu jsou platné po dobu pěti let ode dne přijetí. Podle zkušební provedeny stanovené dodržování hygienických zařízení přímo být vyrobeny v němž se uskutečňuje výroba a následná realizace kebab, zařízení, výrobky používané jako surovina pro přípravu pokrmů, které tvoří základní rozsah kavárna způsoby ukládání meziproduktů a dopravu.
 • Lékařské knihy. Tento doklad je vydán pro každého zaměstnance, který je součástí oficiálního personálu shashlik. Knihy jsou nezbytným předpokladem, protože zaměstnanci zahrnují přímý kontakt s potravinami, skladováním a doručením.

Přijímání všech výše uvedených dokumentů zahrnuje určité finanční náklady, jejichž výše se může trochu lišit v závislosti na způsobu získání služby. Přijetí lékařských knih je například možné poté, co zaměstnanci kavárny předloží nezbytné analýzy. Takový postup lze provádět jak v podmínkách zdravotnického zařízení, tak na území kavárny. Druhý způsob poskytuje poněkud vyšší cenu.

Kritéria výběru umístění

Důležitým aspektem ziskovosti shish kebabu je volba umístění. Nejpřijatelnější možnost přímo závisí na typu kavárny. Hlavní jsou tyto:

 1. Otevřít typ - termín se vztahuje na prostory určené k práci výlučně v létě. Nejčastěji jako otevřená kavárna se nazývají letní terasy, vybavené minimální sadou pomocných zařízení.
 2. Uzavřený typ - Tento typ zajišťuje vyhřívaný pokoj, který zajišťuje potřeby kaváren, a je určen k provozu po celý rok, včetně zimy.

Jak již bylo řečeno, jedním z rozhodujících faktorů ziskovosti podniků, založených na realizaci šišských kebabů, je umístění bodu. Při výběru umístění zvažte následující:

 • průchozí zóna. Jako optimální možnosti umístění jsou pojmenovány místa jako trasa, pracovní a průmyslová zóna, rekreační oblasti. Stručně řečeno, je nejlepší umístit kavárnu tam, kde je vždy možnost najít potenciální návštěvníky.
 • pokud shish kebab podnikání jako priorita nepovažuje prodej shish kebabů přímo v kavárně, a dodávky jídel do domu, umístění nemá velký význam.
 • v létě je ideální umístění kavárny v parcích, v blízkosti různých vodních ploch, na plážích. V takových případech bude nejlepším inzerátem vůně pečeného masa na hořícím uhlí.

Čtěte také:

Potřebné vybavení

Jako zařízení, které je nutno zakoupit v počáteční fázi kešu, je třeba uvést následující:

 • špejle, vyrobené z vysoce kvalitního kovu a brazíru, což bude proces vaření masa.
 • Pokud je uzavřená místnost používána jako shashlik, je nutné ji vybavit silná těžba.
 • nádobí, která bude použita jak pro vaření výrobků, tak pro podávání hotových jídel. Druhá možnost může být vyloučena v případě, že se plánuje použití jednorázových nádob.
 • chladničky a mrazničky. V ideálním případě musíte vybavit kavárnu dvěma jednotkami. Jedna z nich bude poskytnuta pro skladování polotovaru a surového masa a druhá pro hotové výrobky.
 • řezání tabulky, stejně jako skříňky, buď police, potřebné pro skladování příborů a některých výrobků.
 • stoly a židle, určené pro návštěvníky.
 • pilíř, Používá se jak pro distribuci hotových jídel, tak pro vizuální oddělení kuchyně a místnost publika.
 • další příslušenství, potřebné pro vytvoření útulného pokoje a pohodlí.

Nábor zaměstnanců

V závislosti na velikosti budoucí shashlik by zaměstnanci měli mít potřebný počet jednotek práce. Takže pro fungování malé kavárny stačí jen tři lidé:

 • Přímo šéfkuchař nebo šišákový kebab, který se bude zabývat výrobou přednostního pokrmu - šišákový kebab. Pokud máte v plánu připravit další produkty, například saláty, dezerty, druhé kurzy, měli byste zaměstnat dva kuchaře.
 • Čistič, jehož povinnosti mohou zahrnovat čištění místnosti a mytí nádobí.
 • Číšník nebo barman. Obecně platí, že v malých kavárnách je tento sloupec kombinován pouze jednou osobou vzhledem k omezenému počtu míst pro návštěvníky.

Jako další příspěvky je celkem správné pojmenovat administrátora. Nicméně činnost malého šišky kešu může být úspěšně provedena bez jeho účasti.

Správná organizace výroby

Důležité! Bez předem plánované a kompetentní organizace produkce nebude podnikání přinést požadované výsledky.

Pro úspěšné fungování šišky kešu musí být dodrženy následující body:

 • Výběr spolehlivého dodavatele čerstvého masa, které mají potřebnou dokumentaci a potvrzují kvalitu prodaných produktů. Často majitelé malých kaváren získávají maso již připravené na smažení v marinádě. Toto není doporučeno. Abychom byli přesvědčeni o kvalitě a svěžesti produktů, je nutné je řezat a marinovat samostatně.
 • Vývoj menu. Navzdory skutečnosti, že hlavním pokrmem z jakéhokoliv grilu jsou šišky kebabů, je nutné doplnit menu o chlebové výrobky, čerstvé saláty, zeleniny, nápoje. Je také přijatelné připravit druhý kurz. Je nepravděpodobné, že by kavárna, kde se prodávají pouze grilování, bude zisková.
 • Příjemná atmosféra, útulný interiér, klidná hudba - všechny specifikované detaily umožňují zapojení většího počtu návštěvníků. Nezapomeňte na čistotu místnosti, špinavé stoly s jídelními zbytky, které nejsou odmyty od dne otevření podlahy, vyděsí všechny, i ty nejnáročnější klienty.

Očekávaný odhad příjmů a nákladů

Při předběžném výpočtu odhadovaných nákladů je třeba rozlišit dva hlavní typy: měsíční a jednorázové. Měsíční investice znamenají:

 • zaplacení mezd zaměstnancům;
 • nákup masných výrobků;
 • nákup dalších produktů.

Pokud jde o jednorázové náklady, zahrnuje opravy prostor, nákup vybavení, nábytek, jakož i zavedení určitých částek pro registraci podniku.

V číselném ekvivalentu mohou náklady vypadat takto (všimněte si, že ceny jsou přibližné, mohou se značně lišit v závislosti na regionu):

 • Celková výše jednorázových nákladů v závislosti na dostupnosti hotových prostor je asi 300 000 až 500 000 000 rublů.
 • Během každého měsíce, při zohlednění výplaty mezd pro tři osoby a nákupu produktů, činí náklady asi 200 000 rublů.

Co se týká příjmů, podle hrubých odhadů činí během každého měsíce nejméně 500 tisíc rublů čistého zisku. Samozřejmě, je to možné, pokud je kavárna umístěna na přeplněném místě a nejméně 150 - 200 porcí šiškového kebabu nebo 50 kg masa denně.

S cílem seznámit se s hlavními etapami a otevření a následné uplatňování obchodních pravidel, založený na přípravě a realizaci grilování, můžete vidět video, které obsahuje informace o vlastnostech a složitosti otevření kavárny:

Možnosti grilování

Úspěch shish kebab a úroveň popularity instituce s návštěvníky přímo závisí na místě. Jako nejobvyklejší možnosti prodávání šišského kebabu, stejně jako další produkty vařené na grilu, se říká:

 • Shashlik v místnosti. Tato kavárna funguje zpravidla po celý rok a přináší nejvyšší zisky. Jako hlavní nevýhodu v tomto případě můžeme jmenovat značné náklady spojené s přípravou prostor, stejně jako nákup potřebného vybavení.
 • Shashlik na trase. Také velmi výnosná investice. S určitou vzdáleností od osad, jako je barbecue, pokud si uvědomí opravdu lahodné a vysoce kvalitní produkty, bude velmi populární.
 • Grilování pro pohostinství. Grilování tohoto druhu vyžaduje minimální investice, protože není třeba připravovat sál pro návštěvníky a koupit potřebný nábytek. Příjem však nemusí být příliš vysoký.
 • Shish dodávka kebab do domu. V současné době se zvyšuje popularita doručování potravin přímo do domu. Shish kebab v tomto případě není zdaleka prioritou, což znamená, že má příležitost zaujmout hodné místo v této oblasti.

Takže příprava a provozování podniku založeného na realizaci šišských kebabů je velmi výnosný podnik, který přinese značný příjem, pokud budou dodrženy všechny předpisy a předpisy. Kavárna, která funguje po celý rok, zpravidla umožňuje pokrýt předběžné náklady v jednom až dvou letech.

Jak otevřít šišský kebab od začátku? Kolik to stojí?

Zvažte, jak otevřít grilování od začátku, kolik stojí dnes a zda je výhodné zapojit se do takové věci. A před zavedením takového lahodného nápadu by se člověk měl připravit na různé potíže a vědět, jak je vyřešit. A pro začínajícího obchodníka bude nadbytečné se seznámit s tím, co bude potřebovat k organizaci úspěšné instituce.

Shashlik patří mezi místa stravování, kde základem menu jsou masné výrobky, vařené na grilu nebo grilování. V naší zemi jsou tato jídla velmi oblíbená, takže s náležitým přístupem vaše instituce vždy přitahuje návštěvníky.

 • Důležité nuance
 • Oficiální registrace
 • Vyberte místo
 • Co je třeba koupit?
 • Suroviny a dodavatelé
 • Výkres menu
 • Příprava
 • Zaměstnanci
 • Finanční výpočty
 • Zpětná vazba od vlastníka

Důležité nuance

Shashlik jako podnik se liší ve svých vlastnostech:

 • Tato instituce, ve které vegetariáni, přívrženci zdravého životního stylu, dětské skupiny a dokonce studenti pravděpodobně nepřijdou s ohledem na vysoké náklady, se stanou vzácnými návštěvníky.
 • Taková kavárna je zaměřena na vaření jednoho druhu pokrmu nebo několika odrůd.
 • Při otevřeném typu zařízení bude podnikání sezónní a silně závislé na počasí, takže ziskovost není počítána měsíce, ale v závislosti na délce letního období.
 • Podnikatel začínající může mít potíže s počáteční fází - byrokratickým procesem formalizování dokumentů.

Oficiální registrace

Chcete-li začít podnikat, budete se muset zabývat problémy s registrací. Jaké požadavky mají orgány ve vašem regionu na výrobu šišského kebabu a otevírání vhodné instituce, lze vyjasnit v daňové službě nebo ve správě. Obvykle se plánuje shromažďování takových dokumentů:

 1. Registrace IP nebo LLC. V prvním případě platí pouze 800 rublů a čekací doba nebude delší než týden. Druhá možnost bude mnohem dražší (4000 rublů) a čas zpracování dokumentů bude trvat asi měsíc, ale dá příležitost v budoucnu otevřít celou síť jejich stravovacích zařízení.
 2. Daňový režim je vybrán zjednodušeným způsobem, podle kterého stačí zaplatit 15% z celkového příjmu. Vezměte prosím na vědomí, že OKVED je označen číslem 55.30 za předpokladu činnosti restaurací a kaváren.
 3. Tam, kde byla produkována a prodávána kebabská šiška, měly by prostory vyhovovat požadavkům SES (SanPiN 2.3.6.959-00, SP 2.3.6.1079-01 a SNiP 2.04.01-85). Po kontrole místa skladování potravin, kuchyně, vozidel bude vydáno odpovídající povolení po dobu 1-5 let.
 4. Rovněž informujte Rospotrebnadzor o začátku svého podnikání. Měli by zkontrolovat kvalitu nabízených produktů a specifikovat místo, kde můžete dát lidi krmení.
 5. Stav prostor by měl také kontrolovat Rospozharnadzor. Zkontrolují dostupnost nouzového východu, plán evakuace a kvalitu instalovaného protipožárního systému.
 6. Každý zaměstnanec by měl mít lékařské knihy. Pracovníci vydávají jednotlivě pravidelně (každých šest měsíců).
 7. Při uzavírání dohody s dodavateli nezapomeňte sledovat dostupnost certifikace zakoupených surovin a provádět hygienickou a veterinární kontrolu.
 8. Pokud vaše zařízení hodlá prodávat alkohol, pak je navíc nutné organizovat obdržení příslušné licence.

Připravte se na to, aby tento proces trval nějaký čas. Proto není v pořádku, kdybyste ho spustili předem, zvláště pokud chcete otevřít šišovitý kebab pouze po určitou dobu.

Zde si můžete stáhnout zdarma obchodní plán shashlik jako ukázku.

Vyberte místo

Nejprve se rozhodněte, jaký formát vaše podnikání bude mít:

 • Otevřít - dostatečně pronajmout malou plochu na přeplněném místě. Taková instituce funguje teprve v teplé sezóně (v létě nebo od dubna do října) a má silnou závislost na počasí a klimatu regionu. Současně jsou finanční náklady minimální a rychle se vyplácejí.
 • Uzavřená - může pracovat po celý rok. Předpokládá oddělené prostory pro vaření, volný čas návštěvy, dostupnost toalet, skladů atd. Tento typ kebab house podnikání organizovat složitější a vyžadují nákladné na začátku, ale poskytne příležitost, aby zisk na pevných základech.

Je velmi důležité přemýšlet nad místem vaší instituce. Příznivé jsou tyto možnosti:

 1. Místa s velkým počtem lidí, kteří projíždějí - různými rekreačními oblastmi, na silnici, v blízkosti průmyslových budov, kde pracuje mnoho pracovníků, poblíž vlakových a autobusových stanic.
 2. Pokud máte přednost dodávku kešu na objednávku, odlévání, pak si můžete vařit doma nebo v nějakém spánku.
 3. Se sezónním podnikáním je důležité umístit stan s grilováním v blízkosti přeplněných rekreačních oblastí - na pláži, v parku, v blízkosti vodních ploch atd.
 4. Moderní verze grilu nabízí možnost uspořádat takové zařízení "na kolech", pak jste volnější, pokud jde o volbu místa vaření a prodej jídel.

Při vytváření uzavřeného typu prostorů byste se měli snažit, aby byly splněny všechny požadavky a normy:

 • Celková plocha činí 90 m2, z čehož 40 je vyhrazeno pro návštěvu (asi 10 stolů), 30 pro kuchyň, 10 pro koupelnu a 10 pro úschovnu a sklad.
 • Nezapomeňte umístit instituci pod nějaký vybraný předmět, vytvořit příjemnou atmosféru, uspořádat pohodlný nábytek a osvětlit.
 • Jedním z nejdůležitějších požadavků SES je dostupnost koupelny. I při otevření stanu na čerstvém vzduchu je vhodné koupit nebo si pronajmout bio-toaletu.
 • Dalším předpokladem je přítomnost vodovodu s teplou a studenou vodou.
 • Spusťte kanalizaci a nainstalujte větrací systém.
 • Podlaha by měla být protiskluzová a odolná proti opotřebení.
 • V kuchyni věnujte pozornost dekoraci zdí. Ve výšce 1,7 m by měly být pokryty dlaždicemi.
 • Pokud chcete otevřít svůj gril v obytné budově, pak vstupní a výstupní východ jsou umístěny odděleně od obecného vchodu. Přijímání produktů je však lépe organizováno tak, aby se to stalo z té strany budovy, kde je méně než oken nájemců.

Co je třeba koupit?

Je zřejmé, že vaše zařízení bude pracovat pouze s dostupností určitého vybavení a zásob. Naštěstí pro otevření šišky kebabu nemusíte tolik:

 1. Grilování, grilování nebo elektrické shashlik a špíz v dostatečném množství podle předpokládaných návštěvníků.
 2. Lednička pro skladování čerstvého masa, marinády apod.
 3. Stánek pro registraci a vydávání objednávek, oddělující chodbu pro návštěvníky a kuchyň.
 4. Nábytek (stoly, židle, lavice).
 5. V závislosti na nabídce můžete stále potřebovat skříňku na pečení, troubu nebo mikrovlnnou troubu.
 6. Dobrá kapuce v kuchyni.
 7. Stoly pro vaření.
 8. Kuchyňské náčiní a další příslušenství.
 9. Šatník nebo závěsy pro vnější oblečení.
 10. Regály na nádobí.

Pokud vaříte veškeré potraviny přijaté do domu klienta, většina nábytku a vybavení nebude potřeba. Chcete-li snížit počáteční investice, můžete si koupit některé ze zařízení, které bylo v provozu.

Suroviny a dodavatelé

Velmi zodpovědně musíte přistupovat k výběru osoby nebo firmy, kde nakupujete čerstvé maso nebo jiné produkty. Učiňte to s výhodou již na základě doporučení zkušených přátel. Ale pokud nemáte nikoho, kdo by se poradil, věnujte pozornost poskytnutým certifikátům, které dokládají vysokou kvalitu výrobků.

Doporučujeme koupit čerstvé maso a nakrájet ho sami. Někdy podnikatelé si myslí, že je výhodnější koupit v kbelících hotový nakládaný produkt, protože další výdaje nejsou nutné. Ale je žádoucí udělat vše sami, abyste si byli jisti čerstvostí a vkusem hotového kebabu.

Výkres menu

Tento typ podnikání předpokládá, že v sortimentu instituce bude pouze jedno jídlo. Ale i v tomto případě můžete udělat nějaké zákruty a přilákat návštěvníky s doprovodným zbožím a různými hotovými jídly. V menu můžete zahrnout i variace masa:

 • jehněčí jehněčí;
 • vepřové maso;
 • hovězí maso;
 • kuře;
 • zelenina;
 • ryby atd.

Aditiva používá křupavý chléb, tortilly, pita chléb, jednoduché boční pokrmy, dezerty a ovoce pro děti, sýrů, zeleniny, krájení, saláty, čerstvé bylinky, omáčky a podobně. Po připojení představivost může něco takového rozsahu, který bude přilákat více návštěvníků a nastavit si na rozdíl od konkurence.

Příprava

Proces sběru šišského kebabu musí být zvlášť zodpovědný. To by se mělo zabývat osobou, která je v tomto případě dobře známa. V závislosti na chuti hotového výrobku bude záviset na návštěvě vaší instituce a tím konečný zisk.

Při stanovení cen je důležité mít na paměti, že během přípravy se hmotnost výrobku snižuje.

Zaměstnanci

Otevřením malého stanu pro prodej šišského kebabu na jednom grilu nebo jeho přípravě doma je jen odjezd, nemusíte se starat o dostupnost personálu. Pokud se jedná o samostatnou instituci nebo počet klientů přesahuje kapacitu, je lepší si najmout zaměstnance.

U uzavřené instituce, která funguje po celý rok, budete potřebovat:

 1. Cook, kuchař, grilování (může být i jiný název) - faktem je, že vařit maso bude osoba, která ví, jak to udělat, s vysokou účastí, nebo mohou být dva z rozšířeného menu.
 2. Číšníci - jedna nebo dvě, v závislosti na velikosti instituce, ale můžete bez nich použít, pokud používáte samoobslužný systém.
 3. Barman - při prodeji alkoholických nápojů.
 4. Čistič - v barbecue musí být vždy čistý, čistý, bez odpadků a pokrmy jsou vyčištěny včas.

Funkce správce a účetní mohou být prováděny nezávisle.

Finanční výpočty

Chcete-li zjistit náklady na otevření šišky kešu od začátku, budete muset vytvořit obchodní plán s výpočty.