Podnikatelský plán jídelny: podrobný popis s analýzou

Business jídelní plán: business zápis do daně servis + hledal místnosti pod jídelny + najmout zaměstnance + nákup potřebného vybavení +, kde najdete nabízející výrobky + Vzorek Nabídka jídelních + reklamních + při stravování jídelna budou vráceny v plné výši.

V sovětských dobách se jídelny nacházely pouze na území státních institucí - továren, škol, škol atd. Dnes jíst chutné, domácí a nejdůležitější není pro každého drahé, protože veřejné stravování již není s tímto místem vázáno.

Doporučujeme, abyste zvážili obchodní plán jídelny a přemýšleli o tom, jak vytvořit úspěšný obchod.

Jak zaregistrovat jídelnu ve federální daňové službě?

Prvním krokem podnikatelského plánu je zahrnutí položky o tom, jak zaregistrovat vaši společnost v daňové službě v místě, kde se otevírá jídelna. Máte dvě možnosti: stát se právním subjektem nebo individuálním podnikatelem.

Spravidla se alkohol neprodává v kavárnách, takže nemusíte získat další licence. To znamená, že právní forma IP je ideální volbou pro registraci vašeho podniku jako podniku.

Jaké dokumenty je třeba vzít s sebou při registraci PI v daňové službě?

 1. Identifikační číslo pasu a daňového poplatníka.
 2. Vyplňte formulář žádosti №Р21001. Zde také uveďte kód aktivity pro OKVED v závislosti na formátu instituce, kterou jste si vybrali.

Za 5 dnů budete mít na vašich rukou certifikát o registraci PI, výpis z EGRIP.

Na této sbírce dokumentů pro otevření jídelny nekončí. Nejtěžší věcí vpřed je získání povolení od společnosti Rospotrebnadzor a požární inspekce.

Kromě toho, že v jídelně máte ideální pořadí a čistotu, musíte pro kontrolní orgány připravit tyto dokumenty:

Jak můžete vidět, seznam dokumentů pro otevření jídelny je velký, trvá to asi 2-3 měsíce, než dostanete všechna povolení. Místnost by měla být vždy v dokonalém pořádku, aby vyhovovala požadavkům SES. Často se musíme dezinfikovat.

Ověření od SES nebo požární kontroly může přijít kdykoli, měli byste být připraveni na to.

Obchodní plán pro jídelnu - pronájem pokoje


Podívejte se na pokoj pro jídelnu, která se bude nacházet poblíž útesných míst. Například v blízkosti univerzit, kanceláří, vládních institucí, továren atd.

Mělo by se nacházet v nebytovém domě nebo v prvním patře víceúrovňové budovy. Nicméně, v druhém případě, se svolením otevřít jídelnu, můžete mít problémy, protože takové prostory zřídka splňují všechny legislativní požadavky (například nemají nouzový východ).

No, pokud je hala již renovovaná a rozdělena do několika místností:

 • sál pro služby a bankety (100 m2);
 • kuchyně jídelna (40 m2);
 • koupelna (15 m2);
 • skladovací místnost (10 m2).

V ideálním případě by měla být vaše jídelna o celkové ploše nejméně 165 metrů čtverečních, mají všechny výhody civilizace - světlo, plyn, voda. Pro návštěvníky je třeba nastavit bezplatnou zónu Wi-Fi. Pro pronájem takových prostor, a dokonce i v centru města bude muset dát asi 80 tisíc rublů na 1 měsíc.

Pokud máte takovou příležitost, je nejlepší si koupit tento pokoj a nepřeplatíte za pronájem. Vypočítte obě možnosti ve svém obchodním plánu.

Přemýšlejte o návrhu sálu, který slouží lidem. I když se jídelna a je určen pro zákazníky s nízkými nebo průměrnými příjmy, ale přesto se snaží vzdálit od standardní verze, s bílými stěnami a zdobí pokoj s krásným tapet, obrazů, koupit tylu.

Ujistěte se, že v plánu podnikání uveďte položku Opravit a vymažte odhadované náklady. S největší pravděpodobností to budou dodatečné náklady asi 100 000 rublů.

Zaměstnáváme zaměstnance pro naši jídelnu


Zvažte ve svém obchodním plánu, jaký bude provozní režim jídelny. Obvykle odpovídá rozvrhu všech podniků a institucí vyššího vzdělávání - od 8:00 do 17:00.

Samozřejmě, že kuchaři musí přijít dříve, aby všechny nádobí byly připraveny k otevření, a oni mohou být propuštěni z práce v 16 hodin, hned po poslední dávce jídla je přijata do sálu.

V neděli si v neděli můžete dát den pro zaměstnance jídelny, tk. dnešního dne nebudou prakticky žádní návštěvníci, takže byste neměli převádět produkty a platit další peníze na mzdy a veřejné služby.

Pojďme vyjmenovat všechny, s nimiž nebude jídelna schopna pracovat, a také zavolat přibližnou částku, která bude platit všem zaměstnancům:

Účtování lze provádět nezávisle a vykazovat daňový příkaz odborníka - pak můžete platit pouze za určitý typ práce. To výrazně sníží vaše náklady.

Pokud se věci zvednou a vy nesete všechny odpovědnosti, pak už najmete asistenta nebo účetního pro práci na částečný úvazek.

Nákup správného vybavení


Největší položkou výdajů při vytváření plánu podnikání a organizaci jídelny je nákup vybavení pro kuchyň a banketní sál.

Zhruba odhadujeme, kolik nákupu by stálo všechno, co je nezbytné pro kuchaře s kapacitou 50 míst:

Zařízení je možné zakoupit z druhé ruky, ale je pouze důležité zkontrolovat, zda je v dobrém stavu, že nedošlo k poškození, žádné poruchy.

Nyní přidejte do obchodního plánu to, co potřebujete koupit pro banketovou halu.

Předpokládejme, že jsme připraveni přijmout maximálně 50 lidí. Koupíme nádobí a spotřebiče trochu víc, v případě, že se něco zlomí nebo se hala stane přeplněná.

Během nákupu pochopíte, co můžete odmítnout, a co naopak ještě musíte koupit. Je nemožné vzít v úvahu všechno v průměrném podnikatelském záměru, protože každý staví podnik podle svých vlastních úvah a názorů.

Co bude součástí menu jídelny?


Obvyklá jídelna vždy počítá s klientem s průměrným příjmem, který nevyžaduje založení ústřic nebo slávek.

Nabídka jídelny se obvykle skládá z klasických ruských pokrmů. Můžete se občas odchýlit od norem a provádět kulinářské experimenty, ale pouze pokud jste si jisti, že lidé si koupí vaši novou značkovou polévku nebo salát.

Zatímco v našem obchodním plánu uvádíme standardní seznam pokrmů z menu jídelny:

 1. První jídla - polévka, polévka, omáčka, okroska, zeleninová polévka atd.
 2. Saláty - zelenina, Olivier, Shuba, Caesar, Mimosa, krabové tyčinky atd.
 3. Hlavní jídla - kotlety, smažené maso, ryby, játra.
 4. Obloha - brambory různých způsobů vaření, obiloviny, zeleninové dušené maso.
 5. Nápoje - čaj, káva, cappuccino, horká čokoláda, džusy, kompoty.
 6. Pro dezerty - koláče, buchty, koláče "Napoleon" (volitelná položka).

Jídla by měla být připravena před příjezdem zákazníků. Během dne se musí zahřát. Je lepší nechat vařit v mnoha částech, vařit asi 20 lidí. S každým dnem práce uvidíte, kolik lidí jít do jídelny, když nejvíce návštěvníků, co raději jíst.

Souhlasíte s dodáním produktů s rostlinnými základnami, prodejny masa, které vám budou schopny poskytnout výrobky v hromadné a cenově výhodné podobě. Pro první zásilku surovin přidělit přibližně 60 000 rublů.

Vyberte si dodavatele, který by měl být technolog a kuchař. Ohledně dokumentace k produktu se obraťte na všechny své partnery.

Nákup v jídelně je lepší strávit jen 1-2 krát týdně, v malých sériích, aby se zboží nezkazilo.

Reklama v jídelně


Jakýkoli obchodní plán zahrnuje takový bod, jako jsou marketingové strategie a reklama. Vzhledem k tomu, jídelna se bude nacházet v místě s vysokou návštěvností, hlavní vaším úkolem - je vytvořit jasný znak, nejlépe se světlem, stejně jako pořadí sloup s přehledem hlavních jídel v jídelně a ceny.

Nestráchejte peníze na letáky a letáky. Hlavním způsobem reklamy pro jídelnu je vynikající jídlo a přijatelné ceny. Pokud vaše instituce odpovídá těmto parametrům, pak město rychle slyší pověst o tom, kde najdete nejlepší večeře.

I když zjistíme, že takové podnikání nepotřebuje stránky v sociálních sítích, je stále nutné vytvořit pracovní profil pro Vkontakte. Pozvěte přátele svým obyvatelům. Pořizujte fotografie večeří, hostinu, přijměte stížnosti a návrhy ke zlepšení práce jídelny.

Tato metoda je zcela zdarma, ale pomůže vám najít a přilákat nové návštěvníky.

Z videa se dozvíte, jak otevřít jídelnu od začátku.

Jaký příjem přináší domácí jídlo? Ziskový obchodní myšlenka.

Finanční plán jídelny

Chcete-li odhadnout, jak dlouho bude trvat, než budete plně zaplatit jídelnu, musíte vypočítat náklady a odhadované výnosy z podnikání.

V každém obchodním plánu je třeba specifikovat, kolik peněz bude vynaloženo na otevření jídelny:

Celkově, otevřít jídelnu, bude trvat asi 1,5 milionu rublů.

Nyní přejdeme k tomuto bodu v obchodním plánu jídelny, jako je výpočet zisku:

 1. Jídelna má 50 míst.
 2. V průměru cena za oběd (horké jídlo, základní, salát, chléb a nápoje) bude asi 200 rublů.
 3. Pro den v prvních etapách práce nebudete mít více než 70 návštěvníků, a dokonce i v případě úspěšného umístění jídelny. Ukazuje se, že za jeden den mohou získat až 14 000 rublů.
 4. Za 25 pracovních dnů můžete získat zisk 350 tisíc rublů.
 5. Z této částky je třeba odečíst měsíční výdaje - za pronájem, placení daní, nákup výrobků.
 6. Očekáváme, že druhý měsíc práce na jídelně rozpozná více lidí a počet návštěvníků denně se zvýší na 100-200 lidí. V souladu s tím bude příjmy za měsíc růst na 1 milion rublů.
 7. Po odečtení měsíčních výdajů budeme mít zisk ve výši 350 tisíc rublů, z čehož musíme platit daň ve výši 15%.
 8. Podle našich přibližných výpočtů bude návratnost s takovými ukazateli přicházet přinejmenším po 8-10 měsících produktivní práce.

Výpočty jsou podmíněné, protože vše závisí na návštěvnosti, na nákladech na nákup produktů, na nákladech na pronájem se může značně lišit v závislosti na regionu atd. Kromě toho, pokud se zvýší počet klientů, měli byste přemýšlet o náboru více pracovníků, nákupech nábytku a zvýšení počtu míst.

Podnikatelský plán jídelny prokázal, že otevření stravovací služby je ziskové podnikání, ale bude muset investovat spoustu peněz do prvních fází zařízení. Podnik bude plně splatit a brzy začne profitovat - po roce úspěšné práce.

Příklad obchodního plánu pro otevření jídelny

Příklad podnikatelského plánu pro otevření provozovny veřejného stravování ve formě jídelny, která může být použita jako model pro získání bankovního úvěru nebo finančních prostředků od investora nebo pro vlastní potřebu (jako příklad pro výpočet efektivity projektu).

Účel: Získejte investice, abyste otevřeli jídelnu od začátku.

1. Popis projektu

Analýza proveditelnosti otevření jídelny

Podle analýzy prováděné iniciátorem projektu bylo zjištěno, že v centrálním regionu Ensk je nedostatečný počet provozoven veřejného stravování. Současně je v centrální čtvrti mnoho podniků (banky, kanceláře, obchody atd.). Je třeba poznamenat, že v 1. čtvrtletí 2013 bude na křižovatce Lenin Street a Sovetskaya Street otevřeno kancelářské centrum (9 pater), podle dostupných informací již bylo uzavřeno 60% nájemních smluv.

Stravovací služby v této oblasti zajišťuje 5 kaváren (cena za pracovní oběd začíná od 200 rublů) a 1 jídelna (nachází se na území správy tramvaje, trvalých linek, malý sortiment).

V souvislosti s výše uvedeným je atraktivní nápad otevření veřejného stravovacího zařízení v této oblasti.
V jídelně se denně pořádá 7 salátů, 3 první kurzy, 8 druhů jídel, 5 příloh.
Průměrná kontrola je 120-150 rublů.

Předpoklady pro jídelnu se plánuje pronajmout v nově vybudovaném kancelářském centru (v přízemí je nutné provést kosmetické opravy pro start-up)

 • Rozloha je 300 m2.
 • Plocha kuchyně a rodinných domů: 100 m².
 • Plocha hlavní haly: 120 m2.
 • Plocha druhé haly: 35 m².
 • Chodba, WC: 45 m².

S cílem poskytnout podniku suroviny, vysoce kvalitní a čerstvé potraviny se plánuje uzavírat dohody se selskými farmami a velkoobchodními podniky zabývajícími se obchodem s potravinami.

Je plánován další pracovní režim jídelny: od 11:00 do 15:00 společnost provozuje jídelnu od 15:00 do 24:00 jako banketní sál.

Zaměstnanci jídelny mají 14 osob, pracují ve směnách, ve změně 7 osob.
Platový systém: plat + bonus.

Organizační forma činnosti

K podnikatelským činnostem při poskytování služeb veřejného stravování je plánováno zvolit organizační formu "Společnost s ručením omezeným".

Iniciativy projektu (podíl na základním kapitálu ve výši 50%) a investoři (podíl na základním kapitálu podle provedených investic) budou působit jako zakladatelé společnosti.

Jako daňový systém se plánuje zvolit "Zjednodušený daňový systém", příjmy - výdaje.

Jak vytvořit obchodní plán pro jídelnu?

Bez ohledu na to, zda je vaše město obydlené nebo ne, existuje pravděpodobně jen několik jídelních místností. Jaký je důvod? Všechno je nesmírně jednoduché - mladší generace věří, že jídelna je něco staromódního a souvisí s dobami SSSR. A každý moderní podnikatel, který se snaží přilákat návštěvníky do své instituce, se pokusí nazvat to nejmódnější, jak je to možné, například restaurace.

Výsledkem je rozpor: na jedné straně je to zajímavá inovace a na druhé straně - stejným místem, jen nalil další omáčku.

Shrnutí projektu

Jídelna je cateringová společnost, která nabízí návštěvníkům obyčejné pokrmy a nápoje, nejčastěji přítomné v domácím menu. Jejich hlavním rysem je zjištění dostupnosti cen - průměrná cena jedné objednávky je pouze 150 rublů. Díky tomu může konkurovat jiným podobným organizacím.

Podnikatelský plán by měl obsahovat následující položky: finanční výpočet, organizační body, optimální pracovníky, faktory ovlivňující rozvoj podnikání, efektivní marketingovou kampaň, stejně jako úroveň ziskovosti a doby návratnosti.

Měla by být navržena tak, aby mohla být použita v různých částech země a dokonce i začínajícím podnikatelem, který nemá žádné zvláštní znalosti.

Analýza trhu a možná konkurence

Aby byl obchodní plán skutečně efektivní, musíte pečlivě analyzovat stávající trh.

Pokud vedle umístění nové jídelny mají zaměstnanci, kteří potřebují teplé jídlo, nebo v případě, že otevření nového multi-story kancelářských center se plánuje v blízké budoucnosti, nebo všechny z okolních kaváren neliší přijatelné ceny, a jeden jednolůžkový pokoj nemůže přijmout všechny příchozí, úspěch tohoto druhu činnost je zaručena.

Nabídka úspěšné instituce by měla obsahovat širokou škálu jídel: různé saláty, několik prvních jídel, přílohy, nápoje a mléčné výrobky.

Finanční plán

Tato položka obvykle obsahuje popis okamžiků spojených s příjmy a výdaji, protože pouze počínaje těmito údaji můžete odhadnout návratnost takové instituce.

Otevření mini-jídelny obvykle vyžaduje následující náklady:

 • Pronájem - 900 tisíc rublů. za rok;
 • vybavení prostor s potřebným vybavením - 550 tisíc rublů;
 • vyplácení mzdy - 2000 tisíc rublů. za rok;
 • další režijní náklady - 100 tisíc rublů. za rok.

Obecně platí, že kapitálová investice potřebná k zahájení je 3 550 tisíc rublů. za rok.

Struktura příjmové části může zahrnovat:

 • prodej horkých potravin;
 • zajištění stravování pro bankety a firemní večírky.

Zajímavé informace o tom, jak otevřít zařízení veřejného stravování, naleznete na následujícím videu:

Efektivní reklamní kampaň

Tento bod je poměrně problematický, protože hromadná reklama v jídelně je poměrně komplikovaný proces a z obyčejné reklamy to nemá smysl.

Pomocí následujících metod můžete dosáhnout požadovaného pokroku:

 • Umístění barevné vývěsní štítky. V případě, že poloha bodu nemůže být považováno za přínosné, a pak vyhodnotit výsledky tohoto druhu reklamy je možné, pokud se „třídy C“, ale v případě, že potravina servisní organizace se nachází v centrální části města, marketing Samozřejmě je to nejlepší - velký proud návštěvníků je zajištěno.
 • Výroba a instalace před institucí pilíře, která přiláká další počet návštěvníků.
 • Distribuce barevných letáků na území nejbližších podniků, univerzit, kanceláří a obchodních center.

Jedná se o nejefektivnější způsob reklamy, z nichž další pokrok bude záviset na využití „word of mouth“, pod podmínkou, že první zákazníci ocení jídelní nepřekonatelnou chuť pokrmů a přijatelnou cenu.

Pokud máte zájem o otevření vaší restaurace od začátku, přečtěte si tento článek.

Organizační plán

Celý postup otevření lze prezentovat ve formě tabulky:

Je zřejmé, že veškeré přípravné práce a otevření lze provést dostatečně rychle - do 5 měsíců.

Zařízení si zaslouží zvláštní pozornost. Nyní má trh obrovský počet organizací připravených zařízením vybavit potřebnou sadou. Vše závisí na ceně a kvalitě.

Přibližný seznam potřebných zařízení:

 • deska, na které budou připraveny horké nádobí;
 • skříně na smažení a vaření;
 • výrobní a řezací stůl;
 • mytí;
 • stoly a židle pro návštěvníky;
 • pokrmy, ve kterých se připravují a podávají pokrmy.

Zaměstnanci

Příprava každého podnikatelského plánu předpokládá existenci tak důležitého bodu jako potřebného personálu. Takže jídelna nebude schopna správně fungovat bez:

 • ředitel (někdo musí organizovat aktivity celého týmu);
 • odborník se znalostí potravinářské technologie;
 • vařit, jeden nebo více, vše závisí na rozsahu zařízení;
 • pomocný šéfkuchař;
 • pokladní.

Potravinářský technolog si vyžaduje zvláštní pozornost. Tento odborník musí:

 • stanovit potřebný objem produktů a zkontrolovat jejich kvalitu;
 • zajištění bezpečnosti těchto výrobků;
 • Sledovat správnost přípravy každé jídlo nabízené návštěvníkům;
 • kontrolu optimální spotřeby produktů;
 • vypracovat seznam vybavení, které je nezbytné pro normální fungování instituce;
 • rozvinout nabídku.

Kuchař a jeho asistenti by měli být zapojeni výhradně do vaření. Povinností asistenta může být také zákaznický servis a údržba objednávky v hale.

Čisticí dáma a účetní nejsou také nadbytečné, ale nemohou být přijata do zaměstnance a najata podepsáním dohody s organizací, která poskytuje služby této povahy.

Nezapomeňte, že hlavní obtíž je najít dobrého technologa jídla. Tato oblast se nemůže pochlubit velkým počtem dobrých odborníků, a proto tento proces může trvat dost dlouho.

Náhrada projektu

Otevření jídelny v průměru vyžaduje 60 tisíc dolarů. jako počáteční kapitál. Přibližně 15 tisíc dolarů. 9 tisíc - vybavení se speciálním vybavením, 30 tisíc - objem platů zaměstnanců, 6 tisíc - dopravní, reklamní a marketingové kampaně a další režijní náklady.

Všechny výše uvedené výdaje pokrývají roční období.

Vezmeme-li v úvahu, že hodnota průměrného průtoku zákazníků bude 190-230 lidí., Součet průměrné částky šeku na 130-160 rublů. A navíc k hlavní činnosti bude v praxi pořádání svateb, narození dnů, firemních večírků a jiných akcí, to může být bezpečně tvrdí, že tento obchod bude splácet do 1,5 roku.

Podnikatelský plán pro stravování: jak otevřít, kde začít

Před dvaceti lety většinu jídelny pracovala ve velkých průmyslových zařízeních, vládních institucích, školách nebo na univerzitách. Jednalo se o režimové objekty, ve kterých žádný outsider nemohl dostat. Nyní se situace změnila - jídelny se stávají stále "lidmi". Je to populární a levný způsob, jak mít normální oběd nebo uspořádat událost s celým týmem. A je to docela zajímavé podnikání, které je kvůli krizi stále důležitější.

Typy jídel

Otevření jídelny není snadné, ale výnosné podnikání, které se správným přístupem plně platí za rok a půl.

Jídelny jsou rozděleny do dvou typů:

Uzavřené jídelny pracují a poskytují jídlo určitému týmu. Varianta je zajímavá, ale není snadné spustit takovou instituci. Otevřené jídelny slouží velkému počtu příchozích návštěvníků. Jedná se o nejdynamičtější formát práce.

Také gastronomické zařízení jsou klasifikovány podle:

 • umístění (kancelář, škola, nemocnice, samostatná budova);
 • princip práce (uzavřený typ, polotovary, varná kuchyně);
 • typ zákaznického servisu (číšníci, self-service, distribuční linka);
 • typ osídlení (bezhotovostní, hotovostní, platební karty).

Pozor prosím: ve většině měst je akutní nedostatek kvalitních jídel. Mnoho lidí by nevadilo plné jídlo nebo snídani v útulném prostředí za přijatelnou cenu.

Bankéři téměř vždy pozitivně zváží rozhodnutí poskytnout úvěr na otevření jídelny, protože je to plně transparentní, legální a ziskový podnik.

Výhody a nevýhody jídelny

Jídelna pracuje na jednoduchém principu - zajišťuje vysoký tok lidí s kvalitními potravinami na minimální dobu. V průměru osoba tráví ne více než 15 minut v jídelně s průměrnou kontrolou 200 rublů.

Tato rychlost se dosahuje prostřednictvím komplexního menu: návštěvníkům se nabízí možnost výběru z několika prvních, druhých a třetích pokrmů, které již uvařil kuchař. Toto řešení má určité výhody:

 1. Vysoká návštěvnost, nedostatek front.
 2. Minimální počet zaměstnanců (úspora na mzdách a daních).
 3. Předvídatelnost a "plánování" vaření.
 4. Jednoduchý způsob výpočtu s návštěvníky.
 5. Praktické využití volného prostoru a vybavení.

Má také jednu vážnou nevýhodu: nedostatek široké škály pokrmů. Návštěvník si může objednat pouze to, co je k dispozici - pečujte samostatně, jako v kavárně, nebude.

Nejvhodnější variantou práce

Nejpohodlnější typ jídelny je klasický volný průtok s příjmem bankovních karet a hotovosti. Volný tok je samoobslužný. Připravená jídla jsou umístěna ve vitrínách a návštěvník prochází kolem nich, rozhodne se, co se jim líbí a blíží se k pokladně. Při pokladně se doslova po pár vteřinách vypočítá a jde do jídelny. Jedná se o velmi praktický způsob - nikdo neukladá na zákazníka výběr jídel, neboť takové pracovní číšníky nejsou potřebné, výpočet probíhá okamžitě. Žádné fronty, zpoždění nebo nedorozumění.

Pozor prosím: Jídelna se liší od kavárny a restaurace ve formátu. Lidé sem přijdou jíst, ne odpočívat.

Pokyny krok za krokem

Jak otevřít jídelnu: kde začít? Především je vypracován obchodní plán, vhodný předpoklad, zaměstnanci a analýza trhu. Restaurace se doporučuje otevřít v blízkosti kancelářských budov, obchodních center, velkých podniků, v blízkosti zastávek veřejné dopravy a dalších přeplněných míst. Poté je třeba provést následující kroky:

 1. Vývoj konceptu. Přemýšlejte o tom, v jaké oblasti by měla jídelna zaujmout, v jakém stylu jej vyzdobíte, nakreslete si portrét průměrného návštěvníka, aby si prohlédl své požadavky a možnosti.
 2. Najděte dodavatele zařízení pro jídelny. Velcí dodavatelé často nabízejí také návrh prostor.
 3. Vypracujte návrhový projekt podle vašeho konceptu. Jasně definujte účel jednotlivých místností, umístění kuchyně, vybavení, koupelnu.
 4. Na základě návrhu projektu je třeba vytvořit pracovní projekt, který zahrnuje všechny inženýrské systémy.
 5. Na základě provedených projektů jsou provedeny celkové odhady.
 6. Najděte dobrého dodavatele, který provede realizaci vašeho projektu.
 7. Souhlasíte s dostupnými dokumenty příslušnými orgány. Budete muset získat povolení v SES, USGS, Technadzor a Property Management Committee.
 8. Po schválení můžete začít opravovat prostory a připojovat inženýrské systémy.
 9. I když je oprava, musíte si koupit vše, co potřebujete k práci. Budete potřebovat pokladnu, účetní a inventarizační systémy.
 10. Po dokončení opravy jsou prostory předávány různým komisím.
 11. Dodávka vybavení a nábytku do jídelny. Je praktičtější koupit toto na jednom místě a pod "klíčem". Tím vyřešíte problém se zárukou a údržbou zařízení a snížíte celkové náklady.
 12. Koupit nádobí a příbory.
 13. Najme zaměstnance.
 14. Otevři se.

Pozor prosím: doporučuje se okamžitě koupit 20% více nábytku a 30-50% pokrmů. Jedná se o "spotřební materiál" pro veřejné instituce, takže je vše stejné, musíte mít nabídku.

Některé nuance

Před otevřením byste měli vypracovat plán práce: kolik vařičů pracuje, kolik zaměstnanců obsluhuje jídlo na distribuční linii, kdy funguje vaše instituce. Souběžně s tím byste měli dělat reklamu - budete potřebovat znak, bannery, letáky, streamery a jiné outdoorové oblečení. Ujistěte se, že jste pokladníkovi poskytli terminál pro platbu karet - nyní je využívá více než 80% aktivní populace, a nikoli hotovost.

Je třeba si uvědomit, že toto jsou pouze obecné informace o tom, jak otevřít jídelnu od začátku. Během tohoto procesu budete muset dělat mnohem více drobných úkolů: vyškolení pracovníků, získání povolení pro registrační pokladny, koordinace nabídky. Ale to vše je tekuté, což se děje jednou - na to se nevrátíš.

Výběr vybavení

Vybavení v jídelně hraje klíčovou roli - je na něm, aby stanovil náklady na otevření a počet zákazníků. Pro malou jídelnu pro 10-20 osob současně můžete udělat klasickou kavárnu. Pokud jste navštívili 30-50 a více lidí najednou, budete potřebovat pěknou minikuchynu s vitrínami. Pokud jsou zákazníci více než sto, potřebujete plnohodnotnou kuchyni a distribuční linku, která vám umožní podávat hotovou misku.

Povinné vybavení v provozovně stravování musí být přítomno:

 1. Převrácení kotle vhodné velikosti.
 2. Chlazené stoly.
 3. Elektrické sporáky.
 4. Silné mlecí stroje na maso.
 5. Konvektomaty.
 6. Zelenina.
 7. Několik chladniček.
 8. Dobrá myčka nádobí.
 9. Váhy.
 10. Výrobní stoly.

Zařízení na vaření je zakoupeno zvlášť: budete potřebovat sadu pánví, misky, pánve, nože, tequety, skalok, misky a další drobné věci.

Podnikatelský plán

Nyní se podívejme na orientační obchodní plán jídelny. Samozřejmě, vše je velmi závislá na jeho umístění a dalších faktorech, ale používáme průměrné hodnoty pro velkoměst (Petrohrad, Moskva, Novosibirsk) v jídelně až pro 40 osob najednou.

 1. Pronájem budov a inženýrských sítí vás bude stát asi 1,5 milionu ročně.
 2. Kompletní sada vybavení, nádobí, nábytek - 1 milion rublů.
 3. Plat mzdy zaměstnancům, daně - 2 miliony ročně.
 4. Ostatní náklady - 500 000 ročně.

Celkem za otevření budete potřebovat asi 2,5 milionu, náklady na rok se bude rovnat 5 milionů rublů.

Nyní o zisku. Nejslibnější způsob provozu jídelny - od 11 hodin do 17 hodin v klasickém režimu, ve dnech 17. až 24. - jako kavárna pro firemní akce, večírky, a dokonce i svatby. Ale budeme se spoléhat na minimum - v dobré jídelně pro den přijde asi 150 návštěvníků, průměrná kontrola je 200 rublů. To znamená, že denní příjem je 30 tisíc, nebo 900 000 měsíčně. Po odečtení daní, platů, peníze na jídlo, a tak dále. Průměrný pokoj vydělává 200-250 tisíc měsíčně, které je investováno do fondů se vyplatí asi rok (ve skutečnosti rychlejší). Dodatečné příjmy lze získat v případě, že dohoda s okolních úřadů nebo podniků dodávky potravin: je to skvělý způsob, jak získat velké množství zákazníků a urychlit proces návratnosti.

Podnikatelský plán pro jídelnu "Sitim-Edim"

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je vytvořit podnik s veřejným pohostinstvím, kategorii "jídelna" na území parku "Zapadny" v Rostově na Donu. Cenový segment je "ekonomika"; veřejný název je "Sidim-Edim". Předpoklady pro vytvoření projektu jsou:

- aktivní rozvoj obchodního parku a přitažlivost nájemníků;

- charakteristika územního umístění obchodního parku a přístupového režimu;

- nedostatek významné úrovně konkurence na místním trhu (pod místním trhem se rozumí území podnikatelského parku).

Podnik je vybaven novým moderním zařízením, které umožňuje zajistit vysoký výkon linky a vysokou kvalitu jídel. Při náboru pracovníků je věnována zvláštní pozornost, což bude mít také pozitivní dopad na produktivitu a kvalitu. Tyto faktory, stejně jako přijatelná cena, jsou hlavními konkurenčními výhodami podniku.

Tabulka 1. Integrované ukazatele výkonnosti projektu

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Vzhled podniku je určen především jeho polohou. Business Park (BP), „západní“, se nachází na západním okraji města Rostov na Donu a je plocha je největší průmyslové podniky v sovětské éře. Celková plocha pozemku - asi 500 000 m 2, na kterém jsou průmyslové a kancelářské budovy, sklady, garáže, má svůj vlastní železniční trať. Od roku 2010. území se aktivně vyvíjí jako pronájem objektu: probíhá rekonstrukce a modernizace území a budov. Největší aktivita na modernizaci dlouhodobého majetku nastala v roce 2015, bylo opraveno zhruba 10 tisíc metrů čtverečních výrobních prostor. Zároveň je cena za pronájem je poměrně nízká ve srovnání s obdobnými obchodními městských parcích, že v obtížné ekonomické situaci v zemi může přilákat nejen nově otevřené podniky, ale také způsobují příliv nájemníků z jiných průmyslových parků a průmyslových komplexů, pronajaté.

Území BP je oploceno oplocením. Přístup na území je přísně přecházet dvěma pěšími kontrolními stanovišti a jednou dopravou. Nejbližší prodejna nebo gastronomická stanice se nachází asi 10 minut chůze od kteréhokoli kontrolního bodu. Kromě toho se BP nachází v dostatečné vzdálenosti od obytných oblastí, což znamená, že pro pracovníky, dokonce i ty, kteří jsou nejblíže k BP, je nemožné jíst doma. Na druhé straně tato omezení neumožňují přilákat návštěvníky z administrativních budov, které se nacházejí mimo území BP, ale předpokládá se, že vnitřní tok je schopen poskytnout projektu dostatečnou úroveň příjmů.

Přítomnost velkého počtu výrobních ploch na území podnikatelského parku naznačuje, že hlavní skupinou nájemců budou výrobní podniky různých velikostí. To znamená, že až 70% zaměstnanců podniků nacházejících se na území BP jsou průmysloví pracovníci, jejichž úroveň příjmů je relativně malá. Jsou hlavním cílovým publikem projektu. V důsledku toho je nutné zajistit cenově dostupné ceny potravin; Výnosy budou vytvořeny díky toku návštěvníků, což znamená potřebu vysoce výkonné distribuce linek.

Průměrná kontrola by měla být v rozmezí 150 až 200 rublů pro zástupce cílového publika a v rozmezí 220-270 let - pro vyspělejší návštěvníky. Při průměrné mzdě 25 000 rublů měsíčně, na oběd ve 22 směnách, pracovník stráví 200 x 22 = 4400 rublů, což je 17,6% měsíčního příjmu. Vzhledem k tomu, že podle statistik, Rusové v posledních letech utrácejí většinu svých příjmů na potraviny, se tento údaj nezdá být kritický. Měli byste také vzít v úvahu skutečnost, že příprava plného jídla doma za cenu přibližně stejné částky.

Co potřebujete k otevření jídelny od začátku

Snadnost otevření jídelny přímo závisí na poptávce po tomto typu služby. Podnikatelský plán pro jídelnu musí být vypracován s přihlédnutím k potřebám potenciálních zákazníků. Zisková pohostinská společnost v malých městech bude mít správný výběr jídel z menu s nízkými náklady. Ve velkých městech, kde je mnoho návštěvníků, může být příjem jídelníčku vyšší.

Úvod

Umístění stravovacího místa v mnoha ohledech ovlivňuje příjmy, pokud to není pracovní jídelna. Preferovaným místem jídelny je centrální ulice, v blízkosti zastávky veřejné dopravy. Místní lidé zřídkakdy využívají služby veřejného stravování nepřetržitě, takže hledání jídelny pro návštěvníky by nemělo být nudné.

Nejstabilnější lze považovat za příjem jídelny, s nímž byla uzavřena smlouva na dodávku určitého počtu porcí pro organizaci, školní jídelnu. Zpravidla můžete získat takovou výhodu, pokud vyhrajete nabídku. Nový podnik bude schopen to provést, pokud budou splněny některé požadované podmínky:

 • nízké ceny základních jídel jídel;
 • stálí přímí dodavatelé zemědělských produktů;
 • kvalifikovaní, certifikovaní odborníci (kuchař, cukrář).

Jídelna může být velká a malá, s širokým, měnící se den za dnem nebo se stabilním menu. Vše závisí na poptávce, formě obchodu, velikosti kuchyně, počtu míst prodeje jídel.

Popis činnosti

Hlavními fázemi podnikání jsou nákup produktů, jejich příprava, realizace hotových jídel. Tradiční formou služeb v pracovních a studentských jídelnách je prodej hotových jídel a bezhotovostních plateb. Když zaměstnanci dostávají zaměstnavatel volné stravování, zaměstnanci dostávají razítka potravin. Jedná se o jednu ze zásluh pracovní jídelny, která dává materiálem rozvojové doprovodné činnosti.

Továrna, továrna nabízí jídelnu pro kuchyň, bufet, umístění stolů na svém území. Při vstupu do jídelny ze strany podniku nejsou dodatečné příjmy stravovacího místa omezeny na příjmy poskytované zaměstnanci. To není pro správce jídelny ani pro zástupce hlavního podniku nijak zajímavé, protože za použití služeb výlučně je třeba hradit náklady na úplatky, pronajmout pokoj nebo platit pozemky přímo v podniku.

Provozní režim

Krmení pracovníci je omezeno na 2-3 hodiny denně. Příprava 5-10 nejoblíbenějších jídel také neumožňuje plné zatížení personálu pro posun. Pokud je nutno první oběd vložit do oběda, vaření by mělo začít v 5-6 hodin ráno. Ukazuje se, že kuchaři a cukráři by měli začít svůj pracovní den mnohem dříve, než se otevře distribuční linka. Z toho vyplývá, že zaměstnanci kuchyně budou pracovat ve 2 směnách.

Přerušení mezi posuny krmení dává pracovníkovi přestávku v práci kuchařů. Chcete-li vyloučit zbytečné přestávky, je nutné vybavit další prodejní místa nebo najít spotřebitele mimo hlavní území. Možnosti jsou:

 • dodávka hotových jídel do škol, mateřských škol, nemocničních bufetů.
 • Otevření stánků čerstvého pečiva v autobusových zastávkách.
 • Otevřete bufet na autobusové zastávce.

Jako investor v pracovní jídelně bude mít podnik větší návratnost. Náklady na elektřinu pro desky se mírně zvýší a procento tržeb se zvýší. Přímá účast na plánování doprovodného podnikání dává možnost kontroly.

Uzavření takové stravovací smlouvy s velkým podnikem má další výhody:

 • právní pomoc od právního zástupce podniku.
 • Nedostatek vlastního pracovního kapitálu v počáteční fázi, pokud zákazník služeb přidělí peníze na nákup první šarže výrobků.
 • Účetní služby při placení daní, výpočtu mzdy, zdobení nemocničních seznamů apod.
 • Příprava pokrmů na svátek na farmě.
 • Poskytování sálu pro výročí zahrnuje také velké zakázky.

Potíže při zahájení podnikání

Nejtěžší pro začínajícího podnikatele je najít financování projektu, řešit specifika účetnictví, lhůty pro předkládání dokumentace daňové inspekci, nevynechat kritické chyby při přípravě smluv. Zaměstnanci, kteří jsou schopni vykonávat podobné úkoly ve vztahu k velkému podniku, se mohou snadno vyrovnat s dalším zvýšením platu, s dodatečným zatížením pro výpočet nákladů na stravu, nákladů na dopravu.

S využitím služeb personálního oddělení zařízení při náboru personálu do jídelny se nemůžeme obávat vypracování pracovní smlouvy a dodržování všech článků zákoníku práce Ruské federace. To dává důvěru zaměstnancům, pokud jde o jejich zájmy, a zaměstnavatelem je, že zaměstnanci ocení své pracoviště.

Plánování rozvoje podnikání pod záštitou průmyslového podniku je ještě spolehlivější než práce na franchisingu. To je vysvětleno bezprostřední blízkostí správy, každý dohled v dokumentaci bude zaznamenán okamžitě, nikoli plánovaným pololetním auditem. Při použití vozidel v závodě na dodávku produktů do bodů jsou náklady na jídelnu minimální.

Popis služeb

Z umístění jídelny závisí na seznamu poskytovaných služeb. Jídelna na uzavřeném území podniku obchoduje v horkých večeřích. Navzdory poměrně nízkým nákladům na potraviny, porce často převyšují restauraci. Místo 150 g. obloha, lidé těžké fyzické práce je doporučeno prodávat 200 gr. 50 g gramů v pracovních jídelnách činí 75 g. Plná část polévky z poloviny se liší nejen množstvím brambor, ale i dvojitou dávkou masa. Tato funkce je položena při výpočtu nádobí.

Pro jídelnu není typické přítomnost drahých pokrmů, které přitahují porce. Nedostatek drahých jídel ovlivňuje náklady na jídlo. Riziko, že se deska rozbije, je částečně pojištěna obchodní známkou. Zde je také stanovena cena pracích prostředků, myčky nádobí. Tyto náklady jsou přibližně stejné jako náklady na plastové nádobí na jedno použití. Proto v nabídce, bez ohledu na to, zda je nádoba spotřebována z obyčejné desky v jídelně nebo je vyňata z jejích hranic do plastové nádoby, bude její hodnota nezměněna. do obsahu ↑

Cílové publikum

V některých osadách budou hlavními odběrateli služeb pracovníci, kteří se nacházejí v blízkosti výrobních zařízení, kanceláří. Hlavní výhodou jídelny pro pracovníky, žáky a studenty je nízká, vyvážená, vysoká výživná hodnota jídel, složité obědy.

V dalších zemích budou hlavními návštěvníky města, kteří cestovali po městě. Autobusové nádraží, odkud pravidelně chodí autobusy na dlouhé vzdálenosti, je vynikajícím místem pro ubytování v bistra. Zvláštností práce tohoto bodu je, že:

 • k příchodu autobusu by měla být horká;
 • rychlé služby;
 • Použijte při práci s jednorázovými pokličkami (uzavřené nádoby a brýle).

Města, jejichž příjmy jsou přímo spojeny s mezinárodním cestovním ruchem, poskytují možnost získat peníze v tradiční ruské kuchyni. Cizinci vytvořili jisté stereotypy o Rusku. Nemůžete zbavit lidi iluze, protože jezdili na exotické věci po tisíce kilometrů. Není rozumné držet živého medvěda v jídelně, ale je snadné poskytnout stylizace pod ruskou chalupou s balalaikou na zdi a hnízdo v rohu chodby. Šátky s tištěným vzorem umístěným ve výkladních skříních vytvoří další kouzlo.

Výkres menu

Pokrmy, které chutná zahraniční hosté:

 1. borska nebo zelná polévka;
 2. palačinky nebo knedlíky;
 3. červený a černý kaviár;
 4. brusinky nebo brusinky.

Podle stanoveného stanoviska, dříve než začnete jíst, ruská kuchyně zahrnuje použití vodky. Myšlenka na vytvoření složité "ruské" večeře našla své ztělesnění v blízkosti turistických cest. Například v blízkosti kostela Spasitele na krvi v Petrohradě, malá jídelna nabízí komplexní večeři sestávající z:

 • palačinky s kaviárem;
 • Ruská kapustová polévka;
 • 100 ml. vodky.

Minimální množství pokrmů v nabídce je nespornou výhodou zařízení, když návštěvníci přijdou. Nevýhodou je neschopnost poskytovat služby po 22 hodinách, což je diktováno zákony Ruské federace o prodeji alkoholických nápojů. Obchodování s horkou technologií vyžaduje zvláštní licenci.

Sázením na jednu misku můžete výrazně snížit pracovní sílu a prostor kuchyně. Pskov pracuje na palačinky již několik desítek let. Volba zákazníka je pouze při tankování na knedlíky:

 • ocet;
 • zakysaná smetana;
 • máslo;
 • Italská omáčka.

V doplňku na palačinku může být hlavní miska jedna z džemů, džemu, džemu, zakysaná smetana. Rychlost obsluhy, nízká cena za porce přiláká studenty k těmto stravovacím zařízením. Výběr z čekání v restauraci a tradice ruské kuchyně, turisté často raději navštívit palačinku a halu halu. do obsahu ↑

Analýza trhu

Při analýze trhu s veřejným stravováním je třeba věnovat pozornost následujícím aspektům:

 • počet restaurací, kaváren, kuchyně, jídelny;
 • umístění nejoblíbenějších potravinových míst;
 • náklady na stravování;
 • kvality použitých produktů.

Srovnání výsledků za všechna zkoumaná kritéria pomůže určit přibližné vyhlídky na rozvoj podnikání.

Přítomnost kuchařky nebo kavárny v blízkosti plánované polohy jídelny dává určitá omezení výběru pečení pro výrobu. Stejná jména v nabídce předpokládají přibližně stejnou hodnotu zboží. V boji za zákazníky bude někdo muset vykládat, nebo levnější výrobky kvůli složkám nižší kvality. Blízká blízkost restaurace nebo jídelny by neměla být zcela vyloučena.

Jídelny, které se nacházejí ve spacích oblastech, nejsou příliš oblíbené. Chcete-li získat stabilní příjem, potřebujete své vlastní publikum. Při výběru místa nového stravovacího místa v blízkosti školy, kancelářské budovy, podniku je třeba zvážit solventnost kontingentu a chuťové preference charakteristické pro věkovou skupinu. Mladí lidé dávají přednost druhým pokrmům a pečivům s čajem, džusem, kompotou nebo limonádou. Lidé zralého věku budou preferovat saláty z čerstvé (sezónní) zeleniny a tradičních jídel dne.

Marketingový plán

Jídelna nepotřebuje speciální reklamu, umístěnou v televizi, rádio. Oznámení v místních novinách a v bulletinu ve skupinách sociálních sítí by mělo být vyprávěno. V prvních dnech po otevření musíte být připraveni na příliv návštěvníků. První vlna zvědavých lidí klesne, což bude mít za následek neustálou klientelu - jsou to zaměstnanci blízkých organizací a vzdělávacích institucí.

Při otevření jídelny zaměřené na obsluhu návštěvníků a turistů při umístění reklamy na internetu, pokrývající jednu oblast, nedosáhne cílové publikum. Je vhodnější uvést místo na mapě města. To stačí mapovat Google a Yandex poslal potenciálního klienta do nové jídelny. Pokud je jídelna ve dvoře, pak na chodníku je lepší nechat ukazatel. Barevná fotografie s dávkou nebo chutnou polévkou přiláká zákazníky.

Jednou z metod přitažlivosti lze uvažovat a umístění na billboardovém menu s cenami. Příjemné složité obědy. Jejich nízké náklady přitahují starší lidi. Malá sleva na důchodce v určitých hodinách zajistí příliv zákazníků během klidných hodin, mezi obědem a koncem pracovního dne. do obsahu ↑

Výrobní plán

Pronájem místnosti, která může být přizpůsobena jídelně, musí splňovat několik požadavků:

 • samostatné pokoje kuchyně a haly;
 • hygienické místnosti (WC, umyvadlo);
 • silná kapuce v kuchyni;
 • klimatické vybavení v hale.

To vše značně omezuje umístění jídelny v bytovém domě, jehož projekt původně nezahrnoval umístění obchodu s potravinami nebo stravovacího místa. Někdy může být restrukturalizace stávajících budov dražší než výstavba nové budovy. Nejrychlejším stavebním plánem je řada kovových konstrukcí pro výstavbu dokončené budovy na základě betonových desek. Ploché podlahy - to je jedna z prvních požadavků na provoz kuchyně a chladicí techniky. Tato metoda má mnoho výhod, absence:

 • stížnosti ze strany sousedů;
 • Švábi, kteří prošli společnou větrací šachtou;
 • falešně pozitivní na dálkovém ovládání bezpečnostní společnosti.

V předběžné fázi:

 • bude muset uzavřít smlouvu o údržbě s gorenergo, vodním kanálem, topnou sítí;
 • zakoupit a instalovat desky, pece, chladničky;
 • získat povolení od SES, požární inspekce;
 • zaregistrovat společnost jako LLC nebo IP, a zvolit nejvhodnější daňový režim;
 • nájem zaměstnanců;
 • vyvíjet nabídku (jeden nebo den v týdnu);
 • uzavírat smlouvy s dodavateli;
 • zakoupit první šarži produktů.

Vzhledem k tomu, že práce všech zařízení je přímo závislá na elektřině, měli byste generátor instalovat v případě nouzového vypnutí objektu z napájecího zdroje.

Organizační plán

Od samého začátku musí být tým spojen, zaměřený na výsledek. Velmi záleží na schopnosti barmanky, pokladníka a dalších účastníků. Schopnost komunikovat s lidmi, dobrotivý postoj je polovinou úspěchu podnikání. Druhá polovina je kvalita jídel, jejich chuť.

Při náboru zaměstnanců je nutné vzít v úvahu charakteristiky charakteru - odolnost proti stresu, omezení, schopnost uniknout z konfliktu, psychologická kompatibilita zaměstnanců. To pomůže zabránit zapojení zaměstnanců do konfliktních situací. Podnikový personál:

 • 1 kuchař v chladné prodejně (saláty, občerstvení, sendviče);
 • 1 vařič pro vaření teplých jídel;
 • 5 asistentů kuchyně (jsou také technickým personálem);
 • 2 zaměstnanci obchodního domu;
 • 1 cukrář.

Osobní vlastnosti hlavní v kuchyni jsou závazkem mezilidských vztahů v týmu, který přímo ovlivňuje výsledky celkové práce. do obsahu ↑

Finanční část

Celkový rozpočet na otevření jídelny pro 15 míst v hlavní hale a 25 míst v banketně se skládá z následujících položek:

Podnikatelský plán jídelny

Obchodní plán pro otevření jídelny pro 100 míst ve městě s populací 180 tisíc lidí.

Kolik peněz potřebuje k otevření jídelny

Podle předběžných výpočtů bude k otevření instituce přiděleno asi 1 378 900 rublů:

 • Kosmetická oprava a návrh místností - 250 000 rub.
 • Získání vybavení (tepelné, technologické, nábytkové, atd.) - 778,900 rublů.
 • Nákup surovin a složek - 100 000 rub.
 • Registrace podnikání, schválení a povolení - 50 000 rublů.
 • Rezervní fond - 200 000 rublů.

Krok za krokem pro otevření jídelny

Podle obchodního plánu bude proces otevření podniku vypadat takto:

 1. Vyhledání umístění objektu (prostor)
 2. Registrace IP v Úřadu pro finanční dohled
 3. Uzavření pronájmu prostor
 4. Oprava a návrh budoucí jídelny
 5. Koordinace zařízení s SES, požární inspekce a okresní správa
 6. Nákup technologického, tepelného a jiného zařízení
 7. Hledání dodavatelů surovin a složek
 8. Vyhledávání zaměstnanců instituce
 9. Propagační akce
 10. Zahájení činnosti instituce

Marketing a reklama

Instituce bude otevřena v areálu v těsné blízkosti velké vzdělávací instituce (200 m). Věříme, že toto je velmi dobrá lokalita, protože na univerzitě studuje asi 6000 lidí.

Studenti a pedagogičtí pracovníci univerzity budou hlavními zákazníky naší jídelny. Kromě toho je v blízkosti rezidenční oblast, která do zařízení přidá pouze zákazníky. Ze soutěžitelů stojí za zmínku nejprve bufety umístěné v budovách univerzity a malá jídelna umístěná v hlavní budově školy. Nevýhody konkurentů na první pohled jsou následující:

 • Nízká úroveň služeb zákazníkům
 • Skromný sortiment jídel
 • Nedostatek prostoru
 • Vysoká úroveň cen
 • Nízká kapacita sedadel

Popis produktu

Náš jídelní lístek bufet bude zahrnovat prodej prvních kurzů (polévky, rassolnik, Salsola, polévka, do uší), nádobí (pečeně ve francouzském, guláš, dušené hovězí, řízek a m. s.), obloha (obiloviny, těstoviny, brambory pyré, dušené zelí, pohanka atd.), saláty, moučné cukrovinky a nápoje.

Instituce bude fungovat denně, ale základ pro tok zákazníků bude v pracovní dny od pondělí do pátku. Průměrná kontrola jídelny podle předběžného plánu vytvoří 110 rublů. Průměrná návštěvnost za den bude 350 lidí, za měsíc (22 dní) - 7 700 osob. Takže odhadovaný příjem za měsíc práce činí 847 000 rublů. Dynamika příjmů v tomto případě bude záviset na práci univerzity. Během letních prázdnin a všech druhů svátků dochází k prudkému poklesu příjmů a příjmů:

Předpokládaný roční obrat podniku bude tedy 7 932 000 rublů.

Výběr prostor

Pro pořádání jídelny se plánuje pronajmout nebytové prostory o rozloze 155 m2 V prvním patře budovy je obchod s potravinami a květinami, což zajišťuje vysokou návštěvnost objektu.

Místnost má veškeré komunikace potřebné pro uspořádání jídelny: teplá a studená voda, elektřina, větrání a kanalizace. Hlavní opravy se nevyžadují. V areálu jsou dva způsoby, které jsou předpokladem pro fungování stravovacích zařízení. Nájemné bude 86 250 rublů. za měsíc.

Podle obchodního plánu, bude v místnosti se rozdělí do haly služby návštěvníků (90 čtverečních. M.), kuchyň (40 čtverečních. M.), komora (15 čtverečních. M.) a hlavu (10 SQ. M.). Návrh jídelny bude proveden ve světlých barvách s barevnými motivy.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro otevření jídelny

Nákup zařízení se plánuje strávit zhruba 778,900 rublů. Kompletní seznam vybavení naší jídelny bude obsahovat:

 • Distribuční linka je 114 000 rublů;
 • Elektrický sporák - 15 000 rub;
 • Plocha smažení - 12 500 rublů;
 • Rýžový kuchař - 2300 rublů;
 • Fritéza - 4 000 rublů;
 • Kotel (2 kusy) - 6 000 rub;
 • Mlýnek na maso - 25 000 rub;
 • Škrabka brambor - 30 000 rub;
 • Řezivo na zeleninu - 12 000 rublů;
 • Slicer - 15 000 rublů;
 • Míchačky (4 kusy) - 40 000 rublů;
 • Chladící skříň - 31 000 rub;
 • Stůl je ochlazený - 52 000 rublů;
 • Mrazicí skříň - 50 000 rub;
 • Koupelnová pračka - 3 500 rublů;
 • Regály - 6 000 rub;
 • Produkční tabulka je 3000 rublů;
 • Vozíky pro podnosy - 10 000 rub;
 • Výfukový dážď - 9 000 rublů;
 • Sušička rukou - 4 000 rub.
 • Stroj je myčka - 55 000 rub;
 • Dopravníky pro sběr špinavých nádob - 16 000 rub;
 • Gastronormy z nerezové oceli - 2 000 rub;
 • Kotle - 12 000 rublů;
 • Hrnce - 6 000 rub;
 • Pekáče - 5 000 rub;
 • Mísy - 2 000 rublů;

Zařízení na vaření a další vybavení

 • Profesionální šéfkuchaři - 4 000 rublů;
 • Durchelty, řezací desky, kelímky, lžíce - 2 900 rub;
 • Kladiva, sekací sekery - 1 000 rub;
 • Brambory, slaniny, čistící prostředky, strniče, lisy - 1700 rublů;
 • Nádobí a příbory (podnosy, vidličky, lžíce, brýle) - 7000 rub;
 • Nohavice (zástěry, šaty, klobouky, boty) - 25 000 rub;
 • Nábytek (stoly, židle) - 150 000 rublů;
 • Chladicí komory - 45 000 rub.

Nábor zaměstnanců

Personál naší instituce bude sestávat z: kuchařů (6 osob), myček (3 osoby), pokladníků (2 osob), čističů, správců / manažerů. Fond kompenzace práce bude 201 000 rublů měsíčně.

Jaký daňový systém si vyberete pro otevření jídelny

Organizační formou jídelny bude individuální podnik registrovaný u místní daňové služby. Jako daňový systém se plánuje uplatňovat UTII - jediná daň z imputovaných příjmů. Jedná se o nejoptimálnější daňový režim pro provozovny veřejného stravování. UTII zjednodušené účetnictví, vykazování, není nutné používat CMC.

Finanční plán

Konstantní měsíční výdaje podle plánu budou zahrnovat:

 • Plat (13 osob) - 201 000 rublů.
 • Pojistné - 60 300 rublů.
 • Pronájem - 86 250 rublů.
 • Daně (UTII) - 8 000 rublů.
 • Komunální platby - 20 000 rublů.
 • Suroviny a přísady - 150 000 rub.
 • Ostatní výdaje - 20 000 rub.

Celkové celkové náklady - 545 550 rublů. Hlavní náklady, jak lze vidět z výpočtů, jsou mzdy a suroviny.

Výše ročních nákladů činí 6 546 600 rublů. Struktura je následující:

Kolik můžete získat tím, že otevřete jídelnu

Roční čistý zisk podniku bude tedy: 7,932,000 (výnos) - 6,546,600 (výdaje) = 1,385,400 rublů. Výnosnost jídelny je 21,1%. Při takových výpočtech podnikatelského záměru bude návratnost investice po 12 měsících provozu podniku.

Který OKVED by měl být uveden při registraci podniku, aby poskytoval služby jídelně

Ve všestranném klasifikátoru aktivit pro jídelen je k dispozici kód OKVED 55.30 (kavárna a bar).

Jaké dokumenty potřebujete k otevření jídelny

Právní práce jídelny je možná pouze v případě, že jsou k dispozici následující dokumenty:

 • Osvědčení o zápisu IP do daňové kontroly.
 • Smlouva o nájmu prostor.
 • Dohody se SES a požární inspekce.
 • Povolení místní správy.
 • Dohody s dodavateli a servisními organizacemi (služby, sběr odpadu, dezinsekce atd.).
 • Smlouvy se zaměstnanci.
 • Osvědčení a faktury za potraviny.

Důležitý bod! V případě, že jsou kontrolovány činnosti firmy, zástupci dozorčích orgánů, s výjimkou uvedených listin, budou nutně sledovat hygienické záznamy zaměstnanců jídelny. Jejich nepřítomnost ohrožuje organizátorovi obchodu slušnou pokutou.

Potřebuji povolení k otevření jídelny

Pokud nabídka instituce neposkytuje silné alkoholické nápoje, není nutné žádné další povolení. Podnikatelé, kteří plánují prodej alkoholu, musí zaregistrovat právnickou osobu a vydat příslušnou licenci.