Podnikatelský plán pro dodávku sushi a rolí

Popularita sushi v naší době je obtížné přeceňovat. Jelikož jsou rychlé občerstvení a poměrně zdravé potraviny, jsou pevně založeny na ruském trhu a na frekvenci objednávek jen nepatrně nižší než pizza.

Konkurence v oblasti cenově dostupných exotických potravin je extrémně vysoká, ale stále nové body, které se specializují na japonskou a pansijskou kuchyni ve formátu "take away", otevřené s tvrdohlavou pravidelností. Lidé si objednají sushi v kanceláři, aby nezanechali čas na oběd v nejbližší kavárně, doma, aby nevarili večeři, na dovolenou nebo romantické večery - hýčkali hosty nebo milovanou dívku. Stručně řečeno, jakýkoli druh potravy, který je předmětem nezbytnosti, vždy vyhledá svého spotřebitele.

Než začnete

Existují dvě možnosti pro otevření vaší přepravní firmy ve formátu "odebírat". První je podepsat smlouvu s již fungující restaurací asijské nebo japonské kuchyně a nabídnout zákazníkům své produkty. Mnoho zařízení v oblasti výživy nenabízí dodávku, neboť to znamená další výdaje na úhradu kurýrní služby a údržbu vozidel. Spolupráce s vámi bude pro ně prospěšná. Tato volba je pro vás ekonomičtější, zvláště pokud již máte osobní vůz - stačí si koupit přenosnou ledničku. A samozřejmě musíte pečlivě přistupovat k výběru dodavatele. Musí vyrábět vysoce kvalitní výrobky a jako bonus má již dobrou pověst mezi spotřebiteli.

Dokumenty a licence

Je třeba podat daňovému úřadu dokumenty o registraci právnické osoby - v tomto případě je nejvhodnější individuální podnikání. Seznam dokumentů potřebných pro registraci IP, obsahovat prohlášení o vzorku R21001, žadatele a jeho Inn pas, stejně jako doklad o zaplacení registračního poplatku (800 rublů). Nejvhodnější daňový režim pro tento druh podnikání - zjednodušený systém zdanění, v níž podnikatel platí tržby o 6%, nebo 15% z příjmů, snížené o částku příjmů (druhý je vhodný, pokud máte stále v úmyslu, aby se zapojily do dalšího prodeje).

Umístění a pronájem

Zeměpisná poloha při výběru prostor ve vašem případě nemá žádný dopad na zisk, stejně jako dostupnost a kroky, které zastaví a četnost cross-country - ne proto, že vaši zákazníci přijdou na vás a vám k nim.. Hlavní věc - tady to bylo možné dosáhnout vzdáleného oblasti města v době stanovené v reklamní dodávce.

Zařízení

Průměrné náklady na kompletní soubor vybavení pro službu pro dodání pozemků je asi 70-80 000 rublů. Patří mezi ně elektrický (15-25 000), mikrovlnná trouba (8000 rublů), mrazák (20 000 rublů), fritézy (5000 rublů), rýže nebo multivarka (20 000) a závazných požadavků SES krytu (10 000 rublů) a různých kuchyňských potřeb. Odolat pokušení ušetřit na kvalitě a levně koupit příliš mnoho zařízení, které nabízí pochybných výrobců - v tomto případě existuje riziko, že budete muset vynaložit další finanční prostředky na opravu nebo výměnu vadných časných nástrojů.

Produkty |

Odděleně by se měla zvýšit pozornost začínajících podnikatelů na nákup produktů pro výrobu sushi. Rozhodující význam zde jsou kvalita a čerstvost, stejně jako v asijské fast-food konkurence je tuhý, a uživatel vybere ty dodavatele, jejichž produkty jsou nejchutnější a žádné problémy s trávením. Dodávací služby, které svým zákazníkům přinášejí svým zákazníkům chutné sushi se symbolickým množstvím ryb a stálou náplní, si rychle vydobyjí špatnou pověst a opustí trh. Opačným příkladem - kupující dává příkaz impulsu vidět na letáku ve schránce nebo na následujícím odkazu kontextové reklamě, a přinesl tolik lásky sushi, stane se váš pravidelný zákazník. Je to právě tato kategorie klientů přináší dodat velkou část příjmů, takže boj by mělo být pro každého zákazníka - tedy libovolném pořadí musí být dílo japonské kuchyně.

Zaměstnanci

Ideální pořadí práce ve vašem případě je nepřetržitá dodávka. Jinak se ziskovost sníží o 2-4%. Na základě toho by měli být vaši zaměstnanci (kuchaři, kurýři a provozovatelé) připraveni pracovat na směnách av noci také.

Marketing

Propagace a doručovací služby začíná s vytvořením stránek (nejjednodušší pro vás rozvíjet 10-15 000) a v sociálních sítích (alespoň v obrovsky populární „VKontakte“, ale ne zapomenout na „Instagram“, počet stoupenců se nyní rychle roste). Na webových stránkách a ve skupině by měla být snadná navigace, takže potenciální kupec mohl plně ocenit menu, speciální nabídky a v případě lokality - a dokonce provést nákup „online“ režimu, pouhým klepnutím na své oblíbené místo. Jednoduchost objednávky určuje impulsní nákup a mluvili jsme o jeho významu výše.

Franchising

Pokud máte žádnou touhu nebo schopnost samostatně vypracovat podnikatelský záměr, nebo pokud chcete investovat do garantovanou úspěšné společnosti, pak to dává smysl, aby si vybrat obchodní povolení, budete muset koupit právo používat ochrannou známku a obchodní technologií známých značek (např federální sítě "Sushi WOK", "Sushi City" a "Sushi Shop"). V tomto případě je franchisant (tj franchise kupující dostane plnou podporu svého patrona, franchisor - již populární značka dělá podnikání je mnohem konkurenceschopnější marketingové techniky inzerovat na federální úrovni, připravené menu s recepty od kuchařů, pokyny pro výběr oblasti a výrobní metody produkty, připravený obchodní plán, školení franšízy a školení personálu.

Ziskovost

Cena "vstupenky" na obchodování s pozemky začíná od 1 000 000 rublů (pro otevření místa a nákup všech potřebných). Průměrné roční náklady v závislosti na regionu se pohybují od 5 000 0000 do 6 500 000 rublů (nájemné, nákup výrobků, platy zaměstnanců, služby, benzín, propagace reklamy). Předpokládaný průměrný roční příjem je 500-750 000 rublů. Ziskovost tohoto podniku činí 20-25%.

Sushi ukládá obchodní plán pro stravování

Touha mnoha lidí diverzifikovat každodenní stravu s něčím chutným a netradičním motivuje k návštěvě institucí orientální kuchyně. Sushi a rohlíky přestaly být lahůdkou a zvýšily počet gurmánů v této potravinářské kultuře. Ale ne každý může jít do restaurace, a tak si vybírají kavárnu pro rychlé občerstvení. Mohou si dát občerstvení nebo si objednat pokrmy z masa a jíst na pracovišti nebo doma. Nepohodlí je jen to, že v každé vesnici není dostatek sushi-trhů nebo barů. Potravinářské supermarkety nabízejí produkty, avšak v omezeném rozsahu. Pokud přemýšlíte o tom, kde začít s aktivitou a máte zkušenosti v japonské kuchyni, má smysl připravit obchodní plán pro obchod s sushi pro odběr. Nejprve je třeba pochopit, jaké investice bude projekt potřebovat ke správnému fungování a fungování. Náš příklad může být návodem pro začátečníky, jak správně vytvořit svůj vlastní obchodní plán pro obchod s sushi, který se s výpočty vyřadí.

Souhrn

Je plánováno otevření maloobchodního suši, který zahrnuje kuchyň s pracovní plochou a místa pro skladování surovin a hotových jídel. Areál bude vybaven barem s vitrínou a sálou pro návštěvníky pro 20 osob.

Pro umístění japonské kuchyně je potřebná pokojová plocha 50 metrů čtverečních. m. Takové místo je v nákupním a zábavním centru (SEC), které se nachází v rezidenční čtvrti vybrané lokality.

Centrum pracuje aktivně a má velký proud návštěvníků různého věku a společenského postavení. Mezi nimi jsou obaja znalci japonské a jiné orientální kuchyně, stejně jako lidé, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

V nákupním středisku existují další body stravování, ale role a sushi nejsou ve svém menu zastoupeny. Existuje tedy příležitost získat místo na místě a získat pravidelné zákazníky mezi návštěvníky centra a nejenom.

Opravné práce nejsou nutné. Budova má všechny podmínky pro umístění stravovacího místa. Bude vyžadovat pouze profesionální vybavení a vybavení pro návštěvníky.

Pro vedení ekonomických činností zvolíme registrační formulář společnosti LLC (společnost s ručením omezeným), která vám umožní rychleji pracovat s dodavateli, umožňuje vstoupit do nabídky alkoholických produktů a dále uspořádat síť sushi obchodů pro odběr.

Zdanění: USN (15%).

 • Výroba suši a rolí v sortimentu.
 • Příprava teplých jídel orientální kuchyně (polévky).
 • Příprava dezertů a salátů.
 • Prodej nápojů (čaj, káva, džus).
 • Zákaznický servis u stolů.
 • Prodej pokrmů, které je třeba odnést.
 • Organizace dodávky obchodních oběd do kanceláří s kolektivní žádostí v době oběda.

Otevírací doba: denně, 10.00 - 22.00 (podle režimu provozu SEC).

Zaměstnanci budou pracovat ve směnách. Restaurace nebude uzavřena ani na oběd.

Činnost provádíme

 • Dokumenty shromažďujeme v souladu s předpisy o registraci společnosti LLC a předáváme je regionální daňové službě za účelem získání osvědčení o registraci podnikatelských činností.
 • Uzavřete leasing s administrací SEC.
 • Předáváme společnosti Rospotrebnadzor údaje o zahájení činnosti za účelem získání povolení. Koordinace s protipožárními službami není nutná, protože vlastník areálu se zabývá touto záležitostí.
 • Závěr je pouze ze strany SES o tom, že sklad je v souladu s hygienickými normami.
 • Vyřešíme problematiku likvidace odpadů různých typů podpisem smlouvy s příslušnou organizací.
 • Zaměstnanci by měli mít k dispozici zdravotní knihu. Nemůže existovat žádná výjimka, protože každý pracovník má co do činění s procesem přípravy a podávání jídla.
 • Můžete získat licenci na alkohol, pokud bude nabídka přítomna.
 • Uzavírat smlouvy o dodávkách zařízení a výrobků.

Je možné, že na cestě budou požadovány další dokumenty. Ale i když je to hlavní seznam formulářů, bez něhož nemůže být obchod s sushi otevřen.

Personální uspořádání

Instituce není určena pro velké proudy hostů. V hale můžete současně sloužit od 20 návštěvníků. Tyto 5 tabulek pro 4 osoby. Při přijímání objednávek stačí nahradit jednoho číšníka a barmana. Ne všichni zákazníci zůstanou dlouho. Některé objednávky budou odebrány. To může udělat barman.

Chcete-li pracovat s kuchyňskou jednotkou, potřebujete kvalifikovaného kuchaře a sušičku, která bude pracovat se svými partnery na směnách. Udržujte čistotu v celém zařízení bude čistší. Jídla lze umýt v myčce, což snižuje náklady na pracovníky v kuchyni.

U firemních zakázek je dostačující jeden kuriér s osobním vozem.

Pokud správce nemá čas pro podnikatele sám, můžete pozvat najatého zaměstnance. Celková skladba suši a náklady na hotovostní platby se odráží v tabulce:

Jak se objednávky zvyšují, mohou být zaměstnanci rozšířeni o 2 osoby na směnu (číšník a pomocný kuchař).

Pokud služba doručování objednávek aktivně pracuje, je možné přilákat další kurýr.

Načasování zahájení orientální kuchyně

Otevírání obchodů s sushi a rolbou s možností objednání jídla k odběru je ovlivněno pouze podmínkami dokumentární byrokracie, náboru a vybavení terénu vybavením a nábytkem. Oprava není zapotřebí, spojení komunikace již bylo dokončeno. S dobrým scénářem může být obchod otevřen za pár měsíců. Uvádíme fáze práce a přibližné datum zahájení projektu v tabulce:

Některé etapy mohou být dokončeny dříve (zařízení je přineseno a instalováno, jsou nalezeni potřební odborníci). Ale v této záležitosti není třeba spěchat, takže první návštěvníci byli příjemně překvapeni atmosférou a kvalitou pokrmů. Pak bude poskytnuta reklama "z úst do úst".

Materiálová stránka projektu

V první části plánu byla věnována pozornost organizačním otázkám. Nyní budeme podrobně studovat údaje o investicích a odhadovat ziskovost obchodu se službou objednávky sushi a dalších jídel pro odjezd. V tabulce nákladů uvedeme zařízení, které nám umožní připravit rohlíky, saláty, polévky a jiná jídla japonské kuchyně. Mějte na paměti aktuální měsíční výdaje a zisky, které instituce obdrží rok po otevření.

Náklady na některé položky se mohou změnit. Tabulka obsahuje odhadované částky. Někteří partneři pro dodávky mořských plodů při podpisu smlouvy nabízet své zařízení pro volné použití k produktům neztratila vlastnosti nesprávného skladování a přepravu.

Dodatečné finanční prostředky budou zapotřebí k nákupu produktů, kontejnerů pro hotové jídlo, spotřební materiál (domácí chemikálie, ubrousky, papír, papírnictví). V prvním měsíci bude muset pracovat pouze z osobních prostředků, protože neexistuje žádná záruka, že výtěžek bude platit tyto náklady. Do odhadů uvedeme 500 tisíc rublů. Celková výše investice bude 1 milion 300 tisíc rublů.

Nyní musíte vypočítat měsíční výnos a zjistit, jaká ziskovost bude mít obchod se sushi, a po tomto období půjde instituce na čistý zisk a umožní rozšíření sítě trhů sushi v okolí města.

Vypočtejte měsíční příjem

Jako základ pro výpočty určíme cenu za obědový komplex pro jednu osobu:

 • Rolls jedné průměrné ceny za porci - 150 rublů.
 • Nudle se zeleninou - 60 rublů.
 • Dvě omáčky - 70 rublů.
 • Marinovaný zázvor - 40 rublů.
 • Čaj v kávu na 2 šálky - 100 rublů.
 • Chléb - 10 rublů.

Celkem: 430 rublů.

Aplikace však může být větší nebo menší, takže náklady na průměrnou kontrolu jsou stanoveny ve výši 500 rublů. Jeden den může obchod sloužit od 20 osob nebo více. Denní příjem může být na začátku 20 tisíc rublů. Pak bude měsíční příjem 600 tisíc rublů. Průchod v centru je velký jak ve všední dny, tak o víkendech, svátcích. Očekávaný příjem je tedy povolen i v počáteční fázi. Postupně se příjmy zvýší a mohou dosáhnout 800-1200 tisíc rublů. V tabulce určíme čistý zisk, který zůstane po provedení nezbytných plateb.

Pokud bude tok fanoušků sushi a kotoučů vyšší, než se očekávalo, pak obchod se schopností objednat nádobí pro odběr a cílenou dodávku se rychle dostane k soběstačnosti a čisté ziskovosti. Za rok je možnost otevřít druhý bod, aby bylo možné přijmout větší počet cílových posluchačů.

Kde získat peníze a jak propagovat projekt

Není dostatek osobních prostředků k otevření obchodu s sushi. Proto je podnikatelský plán navržen tak, aby získal úvěr od banky nebo našel investora. Počátečním kapitálem zakladatelů je 500 tisíc rublů. 800 tisíc lidí plánuje přijmout preferenční podmínky pro zápočet malých podniků.

Můžete si uvažovat o možnosti franšízy v tomto směru, ale tento směr má své vlastní nuance. Pokud se pokusy o realizaci osobního podnikatelského plánu ukáží jako neproveditelné, můžete uvažovat o povolení.

Chcete-li přilákat cílové publikum, nevyžaduje se mnoho práce. Nákupní centrum přitahuje mnoho návštěvníků, mezi které patří ochutnávky orientální kuchyně. Jasná vývěska a informační pilíře na podlažích komplexu přilákají potenciální zákazníky.

Základní prostředky musí být vynaloženy na propagaci místa obchodu východní kuchyně na odběru, stránky v соцсетях a kontextové reklamě. Na ulicích v okrese TRC můžete uspořádat distribuci letáků s příznivou nabídkou v určitých časových intervalech, například od 13.00 do 16.00, kdy se sníží tok návštěvníků.

Ve zbytku je nutné sledovat kvalitu služeb v hale pro zákazníky, kvalitu a chuť jídel tak, aby se první zákazníci stali trvalými a pověděli svým přátelům a známým o útulném místě.

Nakonec,

Otevírání obchodu se suší k odběru je vynikající příležitostí pro malé a střední podniky, aby zahájily svoji vlastní cestu a učinily zisk pro rozšíření sítě v regionu. Hlavní důraz je kladen na objednávky na příjem a cílené doručení. Nezapomeňte na pohodlí lidí, kteří chtějí mít občerstvení mezi procházkou v butikách a zábavou (kino, zábavní park).

Nové obchodní nápady

Jídla japonské kuchyně se pevně usadily ve stravě Evropanů, včetně Ruska, a zejména na ochutnávku přišly sushi a rolky. A jestli je před pár lety lidé jedli pouze pro velké akce a svátky, nyní je každodenní stravou rychlého občerstvení - sushi je objednáno i pro práci jako pracovní oběd. To je důvod, proč podnikání na pozemku může přinést hmatatelný příjem i přes velkou konkurenci v této oblasti. Hlavní věcí je správné určení místa obchodu a koncepce.

Formát a koncepce budování podniku bude záviset na výši základního kapitálu. Samozřejmě čím víc je, tím lépe, ale s minimálními investicemi je možné vytvořit velmi výnosné podnikání na suši a rolích.

Stojí za to brát v úvahu několik možných voleb podrobněji.

1. Nakupujte ve formě nákupního ostrova

Tento druh podnikání není příliš drahý, ale zároveň může přinést obrovský zisk. Komerční ostrov je malá obchodně-kavárna, která se nachází pouhých 5-7 metrů, uprostřed živého nákupního centra, které prodává hotové japonské pokrmy. Výhody takového prodejního místa spočívají v tom, že nevyžaduje zvláštní reklamu, zaměstnanci mohou zahrnovat pouze 2-3 osoby (pokladník, správce a kuchař). Rovněž není potřeba uspořádání stravovacích míst - stolů a židlí.

Náklady na vytvoření firmy:

 • nákup obchodního modulu - 200-300 tisíc rublů;
 • pronájem místa v nákupním centru - 20-30 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - 70-100 tisíc rublů.

Celková počáteční investice je asi 350-450 tisíc rublů. Jediným negativem v této verzi je vysoký nájem v mnoha nákupních centrech, které ne každý obchodník dokáže "vytáhnout".

2. Obchod se zbožím pro výrobu sushi, rohlíků a wok-nudlí

Chcete-li otevřít takovou firmu, musíte si pronajmout pokoj o rozměrech 10 metrů čtverečních. V takových obchodech obvykle prodávají vše potřebné k výrobě sushi a rohlíků, a to ryby a jiné mořské plody, listy nori, wasabi, omáčky, hůlky a mnoho dalšího. Pokud je prostor obchodu velký, pak můžete uspořádat prodej formou samoobsluhy. Počáteční investice pro otevření tohoto obchodu a nákup potřebného vybavení je nejméně 500 tisíc rublů.

Také v tomto obchodě budou vynikající doprovodné zboží - pokrmy, suvenýry, exotické koření a jídlo.

3. Otevření místa veřejného stravování ze země na potravinářský dvůr

Tento formát zahrnuje otevření malé kavárny v nákupním a zábavním centru se samostatnou kuchyní. Hlavní výhodou takového podnikání je velká schopnost cross-country, a tudíž i dobrý zisk i při zohlednění vysoké konkurence. Z personálu je třeba najmout několik kuchařů, pokladníka a správce.

Počáteční náklady na pronájem místa, nákup vybavení a vytvoření kavárny jsou asi 700-1200 tisíc rublů.

4. Otevření prodejny pro prodej hotových jídel japonské kuchyně

Tato možnost je velmi podobná shop „vše pro suši,“ ale jestli v obchodech prodávány pouze produkty potřebné pro přípravu, v tomto obchodě se prodávají již hotová jídla, jmenovitě sushi a rohlíky (a možná i něco jiného). Kuchyně na vaření může být uspořádána přímo v obchodě nebo vařit sushi jinde.

5. Otevření mobilní sushi bar (sushi na kolech)

Chcete-li začít, musíte si zakoupit speciální přívěs-kavárnu s potřebným vybavením pro sushi. Počáteční investice je poměrně vysoká - asi 700-900 tisíc rublů, ale tato obchodní volba má určitý plus - obchod můžete vždy přesunout na výhodnější místo, zejména na dovolené.

Dodatečnou obchodní linií jsou cateringové služby: on-site servis svátků a událostí, jídlo a podobně.

Bonus Idea: Sushi domácí podnikání

Pro tuto možnost není nutné vytvořit prodejní prodejnu, můžete se zabývat pouze vařením a dodávkou. Hlavními náklady v tomto případě je vytvořit kvalitní, uživatelsky přívětivou webovou stránku a dobrou reklamu. Hospodářská soutěž v tomto druhu podnikání je velmi vysoká a obchodní úspěch bude záviset především na reklamě a již na druhé na kvalitě výrobků.

Stojí to za to, abyste si vybrali možnost, která je pro vás nejvhodnější, ale všechny tyto typy kombinují jednu věc - musíte zaregistrovat patent jednoho jednotlivého podnikatele a pravidelně platit daně ve výši 6% výnosů nebo 15% čistého zisku.

Viz též:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Sushi take-out - ziskové podnikání

Co lidé jedí v době oběda? Některé žvýkat prasata do deky nebo Tat ze stáje, která se nachází hned vedle místa výkonu práce, jiní jíst polévku, přivezl z domova, některé jdou na nejbližší kavárně. Právě nedávno, před deseti lety, sushi pro oběd pracujícího člověka pocházelo ze sféry fantasy. Byly vnímány jako prázdniny a připouštěly se pouze ve zvláštní dny. Nyní je jindy, pro Rusy tento výrobek se stal každodenní.

Sushi je chutná a zdravá (není náhodou, že Japonci jsou nejdéle žijícími národy), jsou velice žádoucí, a proto podnikání v této oblasti je ziskové. Chcete-li otevřít místo, kde se sushi připraví na pohoštění, je třeba přinejmenším milovat japonskou kuchyni. To pomůže vytvořit dobré menu a řídit kvalitu výrobků. Společnost ve sféře veřejného stravování není levným potěšením, hlavním důvodem jsou vysoké náklady na vybavení. Ale malý rošt na výrobu rolí nepotřebuje obrovský seznam přístrojů.

Kavárna, kde je sushi připravena k pojídání, může být vytvořena s registrovaným PI (tento formulář je pro tento případ nejvýhodnější). LLC je další možností, ale má složité zdanění, ale zjednodušuje systém dodávek výrobků, má velkou důvěru mezi zákazníky. Pro podnik potřebujete získat následující právní dokumenty:

 1. Povolení při kontrole požáru a SES.
 2. Osvědčení o registraci u daňové kontroly.
 3. Licence na prodej alkoholu (v případě potřeby).
 4. Registrace dokumentů souvisejících s pronájmem prostor.

Rolls potřebují mít čas jíst tři hodiny po vaření, je to v těchto minutách, že mají jedinečnou chuť, kterou všichni těšíme. Ano, mohou být uloženy v chladničce po dobu až 24 hodin, nikdo nebude otráven, ale je nepravděpodobné, že se zákazníci opět vrátí k vám. To znamená, že nebudete potřebovat mnoho chladicích jednotek. Je lepší vrátit se dodavateli surovin, než prodat výrobek, který se v mrazáku uchovává několik týdnů.

Dalším bodem :. Chcete-li rolí, velký prostor není nutné, a prodejní místo by neměl být velký v posledním roce v hlavním městě a v některých oblastech země byly samoobsluhách rozloha 1x3 m To stačí umístit stojan s produkty a místo pro pokladní-prodejce.

Samostatně si vzpomeňte na ziskové body, které se mají uzavřít. Cena jedné role je 3-10 rublů, prodává se za 40 rublů (nebo dokonce více). Komentáře zde jsou zbytečné!

Plán na nákup zařízení

Chcete-li otevřít svůj bod, musíte zakoupit:

 1. Sushi případy. Již jsme řekli, že je žádoucí jíst sushi ihned po přípravě (bez přidání škodlivých konzervačních látek, trvanlivost nepřekračuje zpravidla 24 hodin). Kuchař zkroucil kotouč, ale kupující produkt rozebírají ne ve stejnou chvíli a před nákupem, musíte ho někde uložit. Tajemství chladících vitrín tohoto typu je, že jsou naprosto hermetické. To umožňuje, aby mořské plody nebyly vybledlé a nezmrazené, jako v konvenční lednici.
 2. V obchodním plánu je třeba zahrnout i nákup rýžového sporáku. Rýže, uvařená doma na konvenčním sporáku, nemá nic společného s rýží pro sushi.
 3. Termos pro hotovou rýži je nejlépe zakoupen ve specializovaných místech.
 4. Nože.
 5. Stolní nádobí.
 6. Speciální řezací desky.

Zařízení bude stát zhruba 100-130 tisíc rublů.

Podnikatelský plán: pár slov o produktech

Dokonce i nejlepší kuchařské sushi nebude vařit vynikající rohlíky bez kvalitních produktů. Nebudeme nyní uvést vše, odkud je připravena sushi, stačí poznamenat, že rýže, ocet a cukr by měly být japonské.
Toto není rozmar, je nedílnou součástí japonské kuchyně; ryby mohou být také norské. Výrobky vyrobené z domácích surovin, chtěli jen těm, kdo nezkusil zámořské suroviny, a není jich mnoho (jsou lidé stále jen zřídka koupit pozemek, takže nelze očekávat nárůst ziskovosti v důsledku této kategorie občanů).

Pokoj: Umístění a dekorace

Podnikatelský plán jakéhokoli podniku zahrnuje kapitolu v prostorách. Snažte se, aby místnost byla vyzdobena v orientálním stylu, pokud je to žádoucí, může dělat symbolicky několik míst s levným nábytkem (například získal vedení v Omsku „Sushi-trh“). Sushi bar můžete otevřít téměř kdekoli ve městě. Je však výhodnější to udělat v sousedství s velkými obchody, vzdělávacími institucemi, poblíž kancelářských center.

Finanční investice

Pokračujeme v psaní podnikatelského plánu. Chcete-li otevřít svůj bod, stále potřebujete:

 1. Od 2 000 rublů pro registraci dokumentů.
 2. Od 30 000 rublů za měsíc k pronájmu místnosti.
 3. Asi 100 tisíc rublů na opravu a výzdobu bodu.
 4. 130 000 rublů za zařízení.
 5. 300 000 rublů na nákup surovin za první měsíc práce.

Výdaje za měsíc:

 1. Daně.
 2. Pronájem.
 3. Platba za služby.
 4. Produkty.
 5. Plat mzdy zaměstnancům.

Pokud jde o zaměstnance, hlavní osobou ve vaší společnosti je sushi. O tom, jak vaří, záleží na tom, zda se kupující vrátí k vám, nebo ne. Nyní je nedostatek v sushi barů, jediná věc, která pomůže udržet zákazníka je kvalita výrobků. Také budete muset najmout čistič, pokladní, myčku, účetní. Ziskovost podnikání zde je podobná tomuto ukazateli v jiných odvětvích veřejného stravování, je to asi 10-15%, podnik bude platit za rok. Mimochodem, podle většiny vlastníků tohoto podniku počet objednávek značně závisí na reklamě.

Několik nuancí obchodu (plán na dobytí Rusů)

Tvář každé společnosti je Philadelphia roll, která je v Rusku nejoblíbenějším typem. Dále na požádání - "Dragon" a "California", musí být tyto produkty ve vaší nabídce. Zvolte zbytek "podle vkusu." Ujistěte se, že jste sestavili. Zpravidla je jejich cena o 7-10% nižší než nákup všech pozic samostatně; Mohou být tvořeny podle dvou principů: první - koktejl z nejoblíbenějších druhů sushi, druhý - je tvořen otevřít kupujícímu celou paletu chuti japonské kuchyně.

Časopisy

Směnné kurzy

Vlastnosti otevírání sushi bar s dodávkou domů

Podle odborníků jsou nejvýhodnějším směrem bary nebo obchody nabízející sushi. Vyznačují se širokým sortimentem, hlavní jídla jsou jednoduše a rychle připravena, drahé zařízení se nevyžaduje. Všechny nuance otevírání obchodu s sushi s dodávkou domů, jaké dokumenty jsou potřebné, kde je lepší otevřít sushi bar a co je pro to potřebné. Nápověda při přípravě podnikatelského plánu a mnohem více na úvěr - bez-problem.ru

Otevřeme bar sushi: kde začít?

Každá podnikatelská činnost začíná obchodním plánem, v němž je každý klíčový okamžik podrobně popsán a jsou vypočítávány náklady. Zahrnuje vypracování koncepce instituce a analýzu trhu pro podobné bary ve městě. Následuje:

 • Příprava potřebné dokumentace pro otevření bodu.
 • Výběr personálu a vybavení.
 • Připravte vybrané prostory a uskutečněte reklamní kampaň.

Po výše uvedených akcích můžete začít pracovat.

 • Je třeba se zaregistrovat u daňových úřadů a získat status společnosti s ručením omezeným (pokud má společnost prodávat alkohol) nebo individuální podnikatel a zvolit daňovou možnost. Jedná se o jediný daňový formulář nebo zjednodušený systém. Ve smíšené podobě se zdanění zastaví, pokud má mít sál a doručit objednávky do domu.
 • Prodej alkoholických nápojů a tabákových výrobků bude vyžadovat zvláštní licence.
 • Rospotrebnadzor, Sanitární a Epidemiologická služba a Pozharnadzor ve vybraných prostorách o jeho shodě se všemi potřebnými normami. Pokud je vše v pořádku, vydávají se příslušné dokumenty.
 • Jednou z důležitých podmínek pro otevření sushi baru - dostupnost zdravotních záznamů od zaměstnanců.
 • Bez zdravotního časopisu,. Oznámí všechny události v místnosti - kontroly, dezinfekci a tak dále.
 • Je nutné uzavřít řadu smluv s organizacemi, které převezmou funkce při odstraňování odpadků, organického odpadu se postará o likvidaci tuhého domácího odpadu a poskytne služby.
 • Smlouvy byly uzavřeny s dodavateli viz samostatnou položku.
 • Smlouva o pronájmu Také zahrnuty v balíčku dokumentů.

Právní jemnosti mnoha lidí se zdají být nejsložitější. Zkušený právník může pomoci zde. Služba je určitě zaplacena, ale výsledek je nezaměnitelný a rychlý. Ještě více je pravděpodobné, že otevření bude probíhat přesně na plánované datum.

Co potřebujete k otevření obchodu s sushi s dodávkou?

Ačkoli obchod s sushi je na začátku levnější než sushi, nicméně i tato možnost vyžaduje pečlivý přístup ke všem detailům. Zvažme každý bod podrobněji:

Vývoj menu

Co jsou sushi a role? Jedná se o odchylky od rýže, krevet, různých druhů ryb a zeleniny. Pro změnu potřebujete občerstvení, japonské saláty a další pokrmy z tradiční orientální kuchyně. Při vývoji nabídky je třeba cílit na cílové publikum. Milovníci japonské kuchyně lze rozdělit do dvou kategorií:

 1. Mezi první patří lidé, kteří chtějí jíst výživné a chutné, a hlavně rychle. Nemají velký zájem o východní identitu a považují sushi za rychlé občerstvení. Proto jsou pro ně vhodné speciální role jako "Philadelphia" nebo "California". Do této kategorie kupujících patří manažeři, zaměstnanci kanceláří, obchody, taxikáři. Objednávají s dodávkou v době oběda, nebo přijedou do obchodu, aby si koupili jídlo pro odjezd. V nabídce je třeba poskytnout "sady" - sady sushi a rolí.
 2. Druhou kategorii lze nazvat "orientalisté". Chápou nejen v japonské kuchyni, ale ve všem, co je spojeno s Japonskem. Stávají se stálými zákazníky pouze v případě, že jim obchod poskytne důvěru. Kromě rozmanitých názvů sushi by sortiment obchodu měl obsahovat zboží, které se účastní přípravy sushi a atributů pro jejich stravování.

Zaměstnanci

Úspěch obchodu s sushi bude do značné míry záviset na prvotřídních produktech a dovednostech šéfkuchaře. Je to ten, kdo hraje důležitou roli při výběru jídla, vaření a aktualizaci menu. Musí mít alespoň jednoho asistenta - sušičku.

 • Administrátor, který přijímá objednávky na doručení a zabývá se prodejem jídel v obchodě.
 • Pracovník kuchyně. Ve svém chování je pomocná práce v kuchyni.
 • Číšník, pokud má místnost několik stolů.
 • Čističe, účetní a kurýři, provádění dodávky.

Toto je nejprve minimum. Samozřejmě, hodně závisí na počtu zákazníků.

Zařízení

Pro obchod s sushi potřebujete při výběru zařízení zvláštní přístup. Je důležité vzít v úvahu specifika vaření. Seznam zařízení se skládá z následujících položek:

 • Risovarki, který umožňuje vařit skutečné japonské pokrmy.
 • Desky, pokud v menu jsou polévky a dezerty.
 • Ledničky a mrazničky pro hotová jídla a polotovary.
 • Řezné desky (pro každý typ ryb potřebujete samostatný).
 • Profesionální nože.
 • Ohýbačky válců.
 • Speciální termosky. Jsou pro dodávky nenahraditelné.
 • Myčka nádobí.
 • Nábytek pro obchodní prostory.

V seznamu není nic neobvyklého. Zvláště drahé zařízení lze pronajmout.

Prostory k pronájmu

Pronájem bytu je nejlepší řešení. U obchodů s pozemky, vhodné prostory s malou plochu - 40-60 čtverců je dost, aby se přizpůsobila kuchyně, obchodní parket s několika stoly pro ty, kteří chtějí ochutnat jídla a prádelnu. Je třeba zvolit prostor umístěný v prvním patře budovy a zohlednit dodržování určitých podmínek (výška stropu, větrání atd.). Místo by mělo být viditelné, protože můžete dosáhnout zisku nejen prostřednictvím doručení, ale také návštěvníků. Proto je obchodní část města nebo spací prostor (analýza trhu zde pomůže definovat), je žádoucí vzdálené od podobných bodů.

Reklama a marketing

Co určuje ziskovost podniku, znáte všechny podnikatele - od reklamy a marketingu. Čím více lidí se dozví o obchodě s sushi, tím úspěšnější bude jeho práce. Nejprve musíte vyvinout své logo, získat kvalitní fotografické nádobí, vyrobit vizitky, letáky a tak dále. Jasně znatelné označení také bude sloužit jako reklama. Jiné reklamní metody zahrnují:

 • Distribuujte letáky na ulici. Mohou být rozmístěny po kancelářích a na spacích plochách.
 • Vytvoření vašeho webu a jeho propagace.
 • Reklama v tištěných publikacích.

Vytvoření klientské základny je důležitým aspektem. To vám umožní zákazníkovi přímo upozornit na nové menu, slevy a další inovace. Nemůžeme zanedbávat vývoj systému slev pro běžné zákazníky. Lidé jsou příjemní při každé koupi.

Dopravní služby

Z kvality dodávky pozemků přímo záleží na zisku z obchodu, zaměřené především na skutečnost, že zákazník objednává jídlo doma nebo v kanceláři. Je lepší koupit auto vybavené chladničkou nebo pečovat o mobilní chladničku. Pro horké nádobí je vyžadována termoska. Zpočátku je nevýhodné koupit auto - bude to příliš nákladné. Odborníci doporučují najímat kurýr s osobním vozem. Mimochodem, doprava, navržená podle toho, může být vynikající mobilní reklama.

Nákup jednorázového nádobí

V sushi, všechno by mělo být perfektní - jídlo, vaření a nádobí, ve kterém je rozloženo sushi. To je důvod, proč nákup kvalitní jednorázové nádobí není posledním aspektem v organizaci práce v místě prodeje sushi s dodávkou. Je důležité věnovat pozornost skutečnosti, že plast byl ekologický, určený pro studené a teplé výrobky. Pro prodej sushi jsou k dispozici speciální nádoby. Pokud se nádobí nelíbí zákazník, prostě nebude opakovat objednávku.

Vypracujeme obchodní plán pro prodej suši s dodáním - přibližný výpočet nákladů a doby návratnosti

Nejprve je třeba rozhodnout o počátečních nákladech. Jsou tvořeny takovými náklady (na základě skutečnosti, že alkohol a cigarety nebudou prodány):

 • Získání povolení (clearance) - 2 000 rublů.
 • Získání licence na alkohol - 40 000 rublů.
 • Platba za pronájem prostor - 30 000 rublů.
 • Opravy a návrhy prostor - 120 000 rublů.
 • Náklady na nákup zařízení je 100 000 rublů.
 • Propagační akce - 30 000 rublů.
 • Nákup produktů (původní zásilka) - 200 000 rublů.
 • Nepředvídané výdaje - 8 000 rublů.

Proto, pro otevření bude potřebovat asi 530 000 rublů.

Měsíční spotřeba je:

 • Na pronájem a daně - 31 000 rublů.
 • Pro služby - 7 000 rublů.
 • Nákup produktů bude trvat nejméně 100 000 rublů.
 • Při inzerování až 10 000 rublů.
 • Celkové náklady činí plat - 95 400 rublů, včetně: Chef platu - 35 000 rublů, Sushi mistr - 15 000 rublů, administrátor-prodávající - 15 000 rublů, kuchyně - 7000 rublů, číšník - 8000 rublů, čističe - 7 000 rublů, účetní - 9 000 rublů, kurýr (plus náklady na benzín) - 12 000 rublů.
 • Běžné výdaje - 10 000 rublů.

Konečná částka měsíčních nákladů činí 253 400 rublů.

Plánovaný denní příjem je 12 000 rublů, což znamená, že odhadovaný příjem za měsíc je 360 ​​000 rublů. Po odečtení měsíčních nákladů činí 106 600 rublů. Je nutné odvést plat vlastníka a platby z úvěru (pokud byl přijat úvěr k otevření obchodu). Zbývá 55 200 rublů čistého zisku. Rozdělení počátečních výdajů o částku čistého příjmu získáme termín náhrady. V tomto případě se rovná devíti měsícům. Dost rychle, aby se podnik vrátil od začátku.

Sushi store franšíza - pro a nevýhody podnikání

Okamžitě není potřeba vlastní koncepce, provádění reklamních akcí a hledání dodavatelů. To vše je poskytováno podnikateli v hotové podobě. Kromě toho prodejce franšízy pomáhá ve všech fázích otevření obchodu, počínaje přípravou dokumentů a dokončením školení odborníků.

Nevýhody franšízy jsou také k dispozici:

 • Ona náklady více, spíše než vlastní podnik (asi 10%).
 • Záruky rychlého bohatství nikdo nedává, příjmy jsou malé.
 • Každý měsíc musíte platit Příspěvek poskytovateli licence (přibližně 20% tržeb).
 • Omezený prostor pro implementaci osobních podnikatelských nápadů - Je třeba dodržovat požadavky franchisora dokonce i v tak malých věcech, jako je jednotný a barevný rozsah stěn.

Kupující franšízy však má možnost používat neuzavřenou ochrannou známku, což snižuje počet stresových situací a zbytečných nákladů.

Sushi bar obchodní plán

1. Shrnutí projektu "sushi bar"

Cílem projektu je otevřít trh s sushi pro realizaci řady cateringových služeb ve městě s počtem obyvatel více než 1 milionu lidí. Sushi trh se postará o rychlé občerstvení založené na japonské kuchyni a otevírá se ve formě pavilonu ostrova typu. Instituce přijímá jídlo pro vyřizování a doručení příkazů.

Dnes dochází k přeorientování trhu se stravováním na segment rychlého občerstvení. Dokonce i během krize ukazuje tento směr pozitivní trend. Projekt sushi bar zohledňuje hlavní trendy trhu a je považován za slibný typ podnikání. Otevření sushi baru nevyžaduje velké investice a díky správnému přístupu je možné dosáhnout vysokých zisků díky stálé poptávce a vysokému marži pro produkty.

Mezi hlavní výhody restauračního podnikání patří: vysoká úroveň ziskovosti a poptávka po stravovacích službách; relativně nízká úroveň počátečních investic; malé obchodní prostory; jednoduchá výrobní technologie; celoroční poptávka po produktech; vysokou ziskovost.

Cílový segment sushi je dost široký. Hlavní kategorií spotřebitelů je mládež 18-30 let bez ohledu na úroveň prosperity. Cenový segment je podprůměrný.

Pro realizaci projektu je na území obchodního centra pronajata obchodní plocha 10 m2. Objem počátečních investic činí 775 000 rublů. Náklady jsou zaměřeny na nákup zařízení, reklamu, nákup surovin a tvorbu pracovního kapitálu, díky kterému budou pokryty ztráty počátečních období. Převážnou část požadované investice má nákup zařízení - 63%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Finanční výpočty zahrnují tříleté období provozu projektu. V budoucnu je plánováno rozšíření výroby. Podle výpočtů se počáteční investice po sedmi měsících práce vyplácí. Čistý zisk na výstupu z plánovaného objemu prodeje činí 366 000 rublů měsíčně. Odchod na plánovaný objem prodeje je plánován na konci prvního roku provozu sushi baru. Ziskovost tržeb v prvním roce provozu bude 29%.

2. Popis průmyslu a společnosti

Moderní kultura Food Rusko aktivně rozvíjet: dochází k rychlému nárůstu počtu provozoven a rozmanitost návrhů, které tvoří zvláštní zájem Rusů na stravování mimo domov. Dokonce i v době hospodářské krize populace neodmítá navštěvovat stravovací zařízení, ačkoli se snaží ušetřit na těchto druzích nákladů. Na konci roku 2015 činily výdaje na obyvatele mimo domov v Rusku 741 rublů. za měsíc a jejich podíl na celkové struktuře měsíčních výdajů je v průměru v průměru pouze 3,6%.

Podle odborníků má trh s domácími stravovacími službami růstové vyhlídky, protože je docela prostorný. Ve srovnání s trhy vyspělých zemí vypadá domácí trh volný - má mnoho růstu: jak z hlediska kvantitativního plnění, tak z hlediska spotřebitelské poptávky.

Jak ukazují statistiky, výdaje na obyvatele na obyvatele mimo domov v Rusku jsou pouze 741 rublů. měsíčně, což je 15krát méně než v USA. Jinými slovy, Američan s průměrnou úrovní příjmu utratí za potravu ve veřejných zařízeních 15 krát více než průměrný ruský. Ve struktuře výdajů obyvatel Ruska jsou náklady na stravu mimo domov jen v průměru v průměru 3,6%, u Moskvy je tento údaj čtyřikrát vyšší.

Obrázek 2. Výdaje na stravu na obyvatele mimo domov v různých zemích, v roce 2015.

Hlavním problémem trhu s pohostinstvím v Rusku je vysoká závislost na stavu hospodářství, protože úroveň příjmů obyvatel přizpůsobuje poptávku po stravovacích zařízeních. Předpokládá se, že za příznivých tržních podmínek je ohroženo zhruba 25% stravovacích zařízení. V krizové situaci více než 50% spadá do rizikové zóny.

V průběhu několika posledních let, nejméně úspěšným obdobím pro tuto firmu byl zahájen v roce 2015: pád obratu o 5,5%, snížení počtu hráčů na trhu - ve velkých městech opustil trh asi 30% restauratérů, Networkers srážecí aktivitu, rychlý nárůst vybavení nákladů. Na tomto pozadí vypadá pokles trhu o 3,7% v roce 2016 jako zlepšení situace.

Na konci roku 2016 trh s jídlem přesáhl 1200 miliard rublů. Trh byl podpořen aktivním rozvojem rychlého občerstvení, který se stal nejvýnosnějším odvětvím trhu. Tato skutečnost souvisí se skutečností, že spotřebitelé chtějí ušetřit peníze a nechtějí odmítnout navštěvovat stravovací zařízení. Tento trend chování spotřebitelů vedl ke zvýšení popularity doručovací služby. Statistiky ukazují, že za poslední tři roky v Rusku vzrostl zájem o dodávku potravin doma o 2-3%. Je třeba poznamenat, že v současné době poskytuje přibližně 47% sítí služby dodávání potravin. Proto je dostupnost služby doručování potravin významnou konkurenční výhodou. Praxe ukazuje, že služba doručení a objednávání jídla přes internet, umožňuje zvýšit prodej o 10-15%. Toto nika zůstává nedostatečně rozvinutá a z toho ještě slibnější.

* Data Alfa-Bank a RBC

Dnes nabízí stravovací trh široký výběr národních kuchyní a konceptů. Nejpopulárnějším segmentem je evropská kuchyně - 64,1%, nejvyšší pět také ruská, italská, japonská a kavkazská kuchyně.

Stav trhu s cateringem se vyznačuje následujícími trendy:

největší poptávka a růst v segmentu rychlého občerstvení;

poptávka po dodání domů restaurace;

snížení počtu restaurátorů na trhu;

aktivního dumpingu cen restauračními firmami ve snaze přilákat spotřebitele;

růst popularity nových formátů institucí: pouliční jídlo, gastrobary, restaurace národních kuchyní, zejména Panazit;

růst podílu stravování v nákupních centrech na 10-15%.

Proto je dnes nejúspěšnějším segmentem rychlé občerstvení - jediný segment, který vykazuje pozitivní dynamiku na domácím stravování. Růst rychlého občerstvení je každý rok 5-8%. V roce 2016 činil objem ruského trhu rychlého občerstvení 212 miliard rublů.

S přihlédnutím k hlavním trendům na trhu s potravinami vypadá koncept sushi baru slibný v restauraci. Za prvé, asijská kuchyně nadále drží spotřebitele. Za druhé, formát sushi baru nám umožňuje odkázat projekt na segment rychlého občerstvení. Za třetí, projekt předpokládá dostupnost odběru a dodávky potravin. Za čtvrté, sushi bar může být instalován v obchodním centru.

Tabulka 1 ukazuje klíčové výhody a nevýhody sushi bar, které by měly být brány v úvahu při plánování podniku.

 • vysoká ziskovost podnikání (až 60%);

rychlá návratnost investic;

není zapotřebí velký počet zaměstnanců;

úzká, specifická nika;

vysoká poptávka po japonské kuchyni;

relativně malé investice do tohoto odvětví;

perspektivní formát rychlého občerstvení;

schopnost rozšiřovat podnikání

 • vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu;

drahé pronájmy prodejní plochy;

složitost hledání kvalifikovaného personálu pro japonskou kuchyni;

složitosti v organizaci podnikání

Uvedené údaje umožňují vyvodit závěr o investiční atraktivitě restaurace. Provedení projektu sushi bar bude brát v úvahu klíčové trendy v průmyslu a mít volné místo. Chcete-li otevřít sushi bar, nevyžaduje velké investice a díky správnému přístupu je možné dosáhnout vysokých zisků díky stálé poptávce.

3. Popis zboží a služeb v sushi baru

V posledních letech se zvýšila poptávka po asijské kuchyni v Rusku. A pokud se před sushi a rohlíky lze nalézt pouze v restauracích, ale dnes se stala známou jídlo v rychlém občerstvení - rolls koupil i práci jako pracovní oběd.

Obchodování s přípravou a prodejem sushi a rohlíků je docela běžné. Nicméně vysoká konkurence v průmyslu je kompenzována skutečností, že prodej suši a rolí je vysoce výnosný podnik. Chcete-li uspět v této oblasti, musíte se rozhodnout o koncepci instituce a podniknout správný obchodní plán.

Tento obchodní projekt zahrnuje otevření sushi baru (sushi trhu), který poskytuje služby veřejného stravování a zohledňuje hlavní směry gastronomické módy. Sushi bar ve formátu komerčního ostrova se bude nacházet na území potravinového soudu v nákupním a zábavním centru. Jaké jsou výhody komerčního ostrova? Za prvé, vysoká návštěvnost a koncentrace cílové skupiny. Za druhé, nákupní centrum zaměstnává několik set lidí, kteří jsou také potenciálními zákazníky. Za třetí, samotná nákupní centra často provádějí události, které přitahují diváky, což umožní majiteli sushi baru ušetřit na reklamách. Za čtvrté, tento formát nevyžaduje velký personál - bude to stačit 3-4 lidi.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Sortiment sushi baru zahrnuje široký výběr sushi a rolí, několik možností pro polévky a nudle, stejně jako nápoje. Podpisovým čipem zařízení budou sushi sendviče. Jídelna je velká role pro plné občerstvení. To vytváří alternativu k hamburgery, obyčejným sendviči a ekologicky se hodí do koncepce rychlého občerstvení. Začlenění do sortimentu polévek se vysvětluje přiláčením návštěvníků k obchodním obědem. Tabulka 2 zobrazuje přibližné menu sushi bar.

Tabulka 2. Příklad menu Sushi bar

Počet položek, ks

Průměrné náklady, rub.

Hot a pečené role

Z tohoto průzkumu je průměrná kontrola sushi baru 300-400 rublů. V nabídce můžete také přidat speciální nabídku obchodního oběda. Například, combo "sendvičová role + polévka" v hodnotě 220 rublů. (20% sleva). Nabídka bude platná od 12:00 do 16:00.

Sortiment instituce by měl být časově aktualizován v souladu s preferenčními vjemy spotřebitelů. Aby se zabránilo nevyžádaným pozicím, budou příkazy průběžně sledovány. Při sestavování menu sushi bar je důležité dodržovat zásadu úplného a variabilního používání produktů, aby se minimalizovalo riziko poškození jídla kvůli nepopularitě nádobí.

Sushi Bar poskytne následující služby:

prodej suši, rolí, obchodní obědy;

dodávky hotových výrobků.

Tento seznam služeb je navržen tak, aby dosáhl maximálního počtu návštěvníků a splnil požadavky různých kategorií spotřebitelů. Výroba se provádí sama o sobě pouze z přírodních surovin.

Takže hlavní výhody sushi baru jsou:

1) jedinečnou japonskou kuchyni ve vhodném formátu;

2) dostupnost služeb doručování a doručování jídel;

3) ceny jsou nižší než v restauraci;

4) jedinečná nabídka: sushi-sendviče, které nahrazují plnou část.

4. Prodej a marketing značky Sushi bar

Cílový segment sushi je dost široký. Hlavní kategorií spotřebitelů je mládež 18-30 let bez ohledu na úroveň prosperity. Sushi bar pracuje pro širokou škálu spotřebitelů. Cílovým publikem jsou následující kategorie:

zaměstnanci obchodního centra přijíždějící na oběd;

Aktivní mladí lidé, kteří dávají přednost jídlu;

zaměstnanci různých organizací, kteří objednávají pracovní oběd s doručením;

návštěvníci nákupního centra, kteří raději jíst na místě;

různé kategorie zákazníků, objednání rolí s dodáním.

Hlavním trhem pro sushi bary jsou velké města, protože obyvatelé malých osad nemusí projevit zájem v tomto směru.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Jedním z důležitých momentů při otevření sushi baru je příprava a realizace efektivní marketingové strategie, která zahrnuje: rozvoj jména instituce, jejího loga a firemní identity; organizování reklamní kampaně (akcie, propagační nástroje).

Jasné a nezapomenutelné jméno umožní vyčlenit instituci z různých návrhů na trhu s cateringem. Služby na rozvoj firemního stylu instituce budou stát v průměru 10 000 rublů. Chytlavý, pútavý znak, včetně jeho instalace, bude stát asi 20 000 rublů.

Chcete-li podporovat sushi bar, můžete použít různé marketingové nástroje: reklamní videa v kině; propagace v síti; sponzorování kulturních projektů; instalace billboardů a štítků; distribuce vizitek, letáků nebo brožur z nabídky; marketing událostí; reklama v médiích; reklama v rozhlase; účast na výstavách a veletrzích potravin; věrnostních programů, propagačních akcí atd.

Účinným v tomto případě bude reklama v sociálních sítích zaměřená na mladé lidi. V rámci sociálních sítí můžete provádět kampaň "šťastný pokrok", "výzvu ke zpětné vazbě" atd. Tento nástroj je zaměřen na získávání dalšího publika. Můžete také poskytnout akci "šťastné hodiny" - čas, kdy instituce nabízí slevy, speciální nabídky atd. Použití tohoto reklamního nástroje by mělo být provedeno s následujícími doporučeními:

plánování zásob ve všední dny;

Zvyšte cenu nejoblíbenějších položek menu, abyste pokryli rozdíl v cenách.

krátký a srozumitelný slogan pro akci;

jedna skupina nápojů nebo potravin, které se účastní propagace;

sledování ziskovosti akcií.

Použití tohoto nástroje nebo jeho nástroje závisí na cílové skupině instituce a na rozpočtu projektu. Tento projekt využívá následující propagační nástroje:

Vytvoření jedinečného stylu, jména, značky - 12 000 rublů;

Vytvoření a aktivní propagace profilu v sociálních sítích VKontakte a Instagram. Propagace profilu v sociálních sítích by měla přidělit 10 000 rublů;

Soutěž přeúčtování, určená k šíření reklamních informací potenciálním zákazníkům. Vítězovi je dána volná sada rolí nebo sendvičová role;

Provedení akce v prvních 2 měsících bezplatného doručení na částku doručení od 500 rublů.

Tisková reklama - distribuce letáků se slevou 25%. Cena bude činit 15 000 rublů, včetně vytvoření modelu reklamních letáků, tisku reklamních materiálů a platu promotéra. Rovněž se plánuje distribuovat brožury z nabídky.

Reklama ve výtazích - umístění reklamních materiálů na vývěsní tabuli ve výtazích obytných budov. Praxe ukazuje, že tento typ reklamy je jedním z nejúčinnějších.

Nicméně nejlepší reklama pro cateringové zařízení je kvalitní produkt a služby. Pokud spotřebitel oceňuje pokrmy a služby, bude se chtít vrátit zpět na toto místo a poradit svým přátelům. Nové obchodní nápady a marketingové kroky pro sushi bary si můžete prohlédnout zde.

Tabulka 3. Rozpočet reklamy na sushi bar

Tvorba stylu, brandingu, vývoje loga

Aby se na trhu stalo rozeznatelným, je třeba mít firemní styl. Náklady zahrnují pojmenování, vývoj loga, koncepci návrhu, značkový vývoj obalů

Tvorba a propagace profilu v sociálních sítích VKontakte a Instagram

V sociálních sítích se konají různé kresby, zveřejňují se informace o akcích a speciálních nabídkách, stejně jako další užitečné informace

Vítěz je vybrán náhodně a obdrží cenu odpovídající 250 rublům. Náklady zahrnují náklady na cenu a platbu za propagaci soutěže v sociálních sítích

V prvních 2 měsících provozu se akce "bezplatná dodávka při objednávání z 500 rublů."

Letáky se slevou 25%. V nákladech se berou v úvahu náklady na reklamní materiály a platy předkladatelů

Reklama ve výtazích

Náklady zahrnují vytvoření rozvržení reklamy, tisk a pronájem prostoru na vývěsce

Aktivní marketingová strategie vám umožňuje urychlit proces návratnosti finančních prostředků investovaných do otevření sushi baru a poskytnout potřebnou úroveň prodeje.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Návštěvnost nákupního centra dosahuje průměru 7500 lidí denně. Z nich zhruba 10% nebo 750 lidí navštíví polštář s potravinami a objednává oběd. Celkem 6 obchodů s potravinami, včetně sushi baru, působí na jídelním dvoře. Předpokládejme, že pouze 10% (minimálně) z celkového počtu návštěvníků, a to je 75 lidí, provede objednávku v našem baru. S průměrnou kontrolou 300 rublů na osobu. Denní příjem sushi bar bude 22 500 rublů, za měsíc - 675 000 rublů.

V průběhu roku trvá nákupní centrum přibližně 6 milionů návštěvníků - všichni jsou potenciálními zákazníky sushi baru. Průchod nákupního centra je v průměru 15 tisíc lidí denně. Z nich se přibližně 12% účastní stravovacího soudu - to je 1800 lidí. Výpočet výtěžku vychází z pesimistických předpovědí: předpokládejme, že 5% z počtu návštěvníků potravinářského soudu rozhodne o objednávce v sushi baru. Tedy. denní příliv návštěvníků bude asi 85 lidí. Při průměrné kontrole 400 rublů bude měsíční příjem sushi baru: 400 * 85 * 30 = 1 020 000 (rublů).

5. Výrobní plán sushi baru

Otevření restaurace čínské kuchyně zahrnuje následující aktivity:

1) Volba umístění a koncepce interiéru. U každé provozovny stravování hraje důležitou roli správné umístění. U sushi bar se volba místa provádí s odkazem na dvě kritéria: za prvé, musí to být místo s vysokým provozem pro pěší; za druhé je třeba vzít v úvahu přítomnost konkurentů v okolí - protože sushi bar je specifický formát, není povoleno pro sousedy s analogy. Ideální volbou je umístění v nákupním a zábavním centru - toto pokryje různé kategorie cílového publika a zvýší tržby z důvodu vysoké návštěvnosti návštěvníků centra.

Chcete-li otevřít sushi bar nevyžaduje velkou plochu - dostatek bude 8-12 metrů čtverečních. m, který bude ubytovat "ostrov", vybaven veškerým potřebným vybavením a zónou s několika barovými stoličkami pro návštěvníky.

Pro realizaci projektu sushi bar se plánuje pronajmout prodejní prostor na území nákupního a zábavního centra. Prodejní plocha je 10 metrů čtverečních. m., cena pronájmu je 15000 rublů za měsíc. Výstup je kiosk RMU typu ostrov. Tento formát vám umožní přilákat více návštěvníků. Kiosk je vyzdoben v jasných barvách a je vybaven posezením s barovými židlemi, kde si hosté mohou posedět.

Na trhu jsou nabídky "sushi bar na klíč", jehož cena se pohybuje mezi 300-500 tisíc rublů v závislosti na různých parametrech. Balíček obsahuje ostrovní trh, vybavení, rozvoj loga atd.

Zvažte, kolik je otevření trhu s sushi od začátku.

Ostrovní pavilon pro sushi bar lze prezentovat v různých modifikacích. Standardní formát komerčního ostrova o rozloze 2,3 x 1,7 m bude stát zhruba 100 tisíc rublů. S přihlédnutím k dodávce a instalaci zařízení, bude cena 115 tisíc rublů. Pro tento projekt se plánuje koupit ostrovní pavilon o rozloze nejméně 8 m². Přibližná cena takového ostrova bude asi 200 tisíc rublů. Z pohledu ekonomiky je možné zvážit pořízení druhého pavilonu. V tomto případě to bude stát v průměru 130 tisíc rublů. Navíc musíte vynaložit peníze na jeho design a nábytek. - 40 tisíc rublů. Tak, náklady na uspořádání obchodní plochy bude činit 170-240 tisíc rublů. Uvedený projekt předpokládá pořízení nového vybavení, a proto je do rozpočtu zahrnuto 240 tisíc rublů.

Kromě komerčního ostrova je třeba věnovat pozornost samotné organizaci práce v něm. Obchodní plocha je v tomto případě omezená, a proto je nutné ji efektivně využívat. Obrázek 5 ukazuje přibližný plán ostrova pro sushi bar.

Rovněž je nezbytné, aby obchodní prostory byly v souladu s normami stanovenými SES: samostatné podložky pro nádobí a ruce, dostupnost digestoří, protipožární ochrana atd. Dodatečné náklady na toto může být asi 8 tisíc rublů.

2) Formát služby a výběr zaměstnanců. V počáteční fázi budou muset 2 dodavatelé pracovat na směnách. V budoucnu se zvažuje možnost rozšíření personálu o návštěvníky. Prodávající přijme objednávku, předá ji kuchaři, přijme platbu, vyhotoví objednávku na doručení.

Hlavním personálem jsou sushi, který se zabývá přímo přípravou pokrmů. Předpokládá se, že najme 4 zaměstnance, kteří budou pracovat na směnách - 2 sushi na směnu. Předpokládá se, že jedno sushi se bude zabývat přípravou místních objednávek a druhým - objednávky na dodání. Doba přípravy objednávky by neměla přesáhnout 15 minut.

Objednávky jsou připravovány na místě, ale jsou připraveny i hotové pokrmy, které jsou vystaveny v chladničce. Ti, kteří nechtějí počkat, když je objednávka hotová, mohou připravit hotové sushi a rolky. Praxe však ukazuje, že kupující upřednostňují čerstvě připravené role.

K plnění dodacích zakázek je zapotřebí najmout dva řidiče pracující na směnách a mít osobní auto.

Aby bylo možné dodávat potřebné přísady, předpokládá se spolupráce s třetí stranou. Podávání jídel se provádí v jednorázových pokusech s logem.

Požadavky na zaměstnance veřejné instituce:

všichni zaměstnanci musí mít zdravotní záznamy s odpovídajícími značkami;

všichni zaměstnanci musí být před přijetím na pracoviště instruováni a měli by si prostudovat bezpečnostní pokyny při obsluze zařízení.

3) Zařízení. Zařízení pro sushi bar je vybráno, vycházející z jeho sortimentu. Celý seznam potřebného vybavení je uveden v tabulce 4. V souladu s tím bude cena zařízení přibližně 250 000 rublů.

Tabulka 4. Seznam zařízení pro sushi bar