Podnikatelský plán: jak začít obchodovat s masem

Obchod s masem a masnými výrobky se vyznačuje vysokou konkurencí. Inovativní přístup, zajímavé myšlenky, náročný postoj k kvalitě masa a kompetentní cenová politika pomohou dosáhnout úspěchu začátečníků.

Jakékoliv podnikání by se mělo začít studovat poptávku po produktech, které chcete zákazníkům nabídnout. Zjistěte, jaké ceny a rysy práce pro konkurenty, myslete prostřednictvím strategie, jedinečné návrhy a napište skutečný podnikatelský plán s přihlédnutím k možným rizikům.

 • Jaké druhy masa.
 • Pouze čerstvé nebo kuchařství.
 • Další služby.

Najděte spolehlivého dodavatele. Z toho hodně závisí.

Hlavní rizika

Vysoká konkurence v tomto druhu podnikání je jedním z nejdůležitějších rizik. Přemýšlejte o cenové strategii, ve které můžete dosáhnout slušné úrovně návratnosti a přilákat zákazníky.

Místo:

Standardní možností je umístit na nebo v blízkosti zemědělského trhu. Zde je největší koncentrace potenciálních zákazníků, která přichází s cílem nákupu produktů. Podívejte se na oblast, kde je stále ještě málo obchodů s masem nebo na trhu není žádný pavilon na maso.

 • Zkontrolovat shodu s navrženým majetkem.
 • Zjistěte, kolik bude přestavba stát. Existuje vysoká pravděpodobnost, že budete muset zcela změnit kanalizační systém, elektrické vedení.

Jak ukazuje praxe, obyvatelé Ruska nejsou zvláště citliví na elegantní design obchodů s masem. Drahý design není nutný. Co je skutečně důležité pro obyvatele země, je cena masa.

Zařízení

Minimální sada vybavení:

 1. Ledničky
 2. Mraznička (2 000 dolarů)
 3. Pokladna (asi 90 dolarů)
 4. Váhy kvality ($ 50)
 5. Elektrická masová mlýna (450 dolarů)
 6. Řezací stůl, řezací plošina, osy a nože z nerezové oceli

Obecně lze očekávat částku okolo 3 000 USD. Pokud dodavatel masa dodává, přidejte asi 300 USD na přepravní náklady.

Zaměstnanci

Za prvé, existuje dostatek prodejce a zkušeného řezníka. Pokud byste měli pracovat ve dvou směnách, najmout čtyři lidi.

Dokumenty a licence

Shromažďováním standardního balíku dokumentů pro otevření maloobchodního prodejce potravin můžete zaregistrovat LLC nebo IP. Práce s pokladnou vyžaduje její registraci u daňového inspektorátu.

Pravidla sortimentu a nákupu

Zahájení podnikání, nesledují velké objemy a sortiment. Nerealizované zboží přinese významné ztráty. Omezit 20-30 titulů. Přemýšlejte o implementaci souvisejících produktů: ryby, chléb, omáčky, potraviny, džusy, máslo a další produkty. To pomůže přežít sezónní pokles spotřebitelské aktivity bez velkých škod.

Marketing

Pro obchod s potravinami jsou nejúčinnějšími způsoby reklamy staré a známé metody:

 1. Plakátové reklamy poblíž verandy fungují lépe než poštovní zásilky. Nezastavujte se ve všeobecných informacích, uveďte v oznámení o ceně, plánu cestování
 2. Podržte propagační akce a aktivně informujte potenciální zákazníky o slevách.
 3. Protahování po silnici v bezprostřední blízkosti obchodu, vývěsní tabule, rozcestníky, pilíře jsou hlavními způsoby, jak přilákat zákazníky.

Inzerce v novinách, reklama na vzdálených místech o vašich prodejnách nebude mít velký vliv. Lidé kupují potraviny, které jsou vzdáleny více než kilometr od domova. Zaměřte se na své okolí.

Souhrn

Se zdánlivou jednoduchostí se obchod s masem vyznačuje přítomností neuvěřitelných profesních tajemství. Dosáhnout úspěchu a rozšířit síť obchodů je možné pouze s porozuměním veškeré moudrosti. Nemůžete tuto firmu efektivně řídit, pokud neznáte pravidla krájení kostry, celý řetězec zpracování, metody zvyšování ziskovosti.

Franchise

Na franšízovém trhu jsme našli franšízový obchod s masem - "Remit, lahodné klobásy"

Jak otevřít řeznictví od začátku

Příklad podnikatelského plánu a podrobné pokyny k otevření vaší prodejny řezníků nebo obchodu od začátku, co potřebujete (vybavení, dokumenty) + Rizika, chyby a nuance podnikání s velmi užitečným odkazem

Podle vysvětlujícího slovníku Ushakov, lavice - Jedná se o malý obchod, malý obchod.

Maso je jedním z těch produktů, které jsou v neustálé poptávce i v krizových letech. Ale stejně jako v jakémkoli jiném druhu podnikatelské činnosti, obchod s ním a produkty jeho zpracování předpokládají znalosti různých jemností, s nimiž se začínající majitel obchodu s masem setkává v procesu zahájení svého podnikání.

Pokyny k otevření krok za krokem

Vypracování obchodního plánu

Je třeba zdůvodnit současné a dlouhodobé plánování rozvoje podnikání. Podnikatelský plán může být vytvořen po dobu 3-5 let: pro první (současný) rok s podrobným zřetelem na obchodní činnost řeznictví v příštích 12 měsících a větší pro následující období.

Plán by měl obsahovat popis odbytu, jeho potenciál, hodnocení vnitřního a vnějšího prostředí v podnikání a čase, specifické údaje o marketingové strategii. V něm je žádoucí uvádět a možná rizika, tj. je prokázáno, že jejich existence je brána v úvahu a jsou plánována opatření pro jejich snížení.

Příklad si můžete stáhnout v dolní části stránky, nebo se můžete vytvořit díky těmto tipům.

Obchodní registrace

Než uzavřete nájemní smlouvu, získáte zařízení a zahájíte práci, musíte nejprve zaregistrovat právnickou osobu - IP, LLC nebo jejich protějšky ve vaší zemi. Při provádění státní registrace musíte projít standardní sled činností.

Stačí, aby se řeznictví zaregistrovalo jako samostatný podnikatel a vykonávaly činnosti s preferenčním zdaněním, ale pokud chcete, můžete založit společnost s ručením omezeným. Pokud nevíte, jaký je jejich rozdíl, přečtěte si o tom tady.

OKVED kódy: 52,22,1 + 52,22,2.

Vyberte si místo nebo místo, kde chcete obchodovat

Ze správně zvoleného místa závisí zisk, který přináší obchod. Proto je často pro mnoho podnikatelů příprava na zahájení začíná výběrem prostor. Zvažte nejen možnosti umístění obchodu v samostatné místnosti, ale také možnosti instalace nákupního ostrova v obchodě s potravinami, které nemá vlastní plnohodnotné oddělení masa. V každém případě je hlavním požadavkem na umístění obchodu velkou průchodnost potenciálních kupujících a blízkost rozsáhlého obytného prostoru, jehož obyvatelé pravidelně nakupují výrobky.

Nemusíte hledat prostory pro pronásledování velkých nákupních prostor. Přebytek oblasti výrazně zvýší nájemné a peníze ušetřené na nájemném mohou být investovány do nákupu zboží. Minimální plocha, na které můžete v obchodě umístit plnohodnotný obchod - od 10m 2. Jste-li v navrhované oblasti nalezena jen větší místnost nebo vám bude nabídnuta velice příznivé podmínky na pronájem ukládat velké plochy, navíc rozšiřuje svůj sortiment (v důsledku přidání párků, semi-uzené a sušené maso), přemýšlet o otevření ostatními odděleními (pekárny, ryby, mléko, cukrovinky atd.). Mezi další kategorie výrobků přilákat širší spektrum zákazníků, kteří původně plánovaných získat maso, a pomůže udržet ziskovost obchodu v případě dočasného poklesu poptávky po masných výrobků.

Registrace povolení

 • Osvědčení o registraci v daňové službě;
 • Smlouva o pronájmu nebo doklady prokazující vlastnictví;
 • Rozlišení SES a požární inspekce;
 • Dohoda o vývozu a využití odpadů;
 • Dohody o preventivních opatřeních proti škůdcům, dezinfekci a deratizaci;
 • Smlouva o dezinfekci ventilačních a klimatizačních systémů;
 • Hygienická kniha zaměstnanců;
 • Odkazy na produkty (Veterinární formulář č. 4 v Ruské federaci) (provedené dodavateli);
 • Oznámení společnosti Rospotrebnadzor.

Prostory, které zvolíte k obchodování, musí být schváleny požární inspekcí. Vaše cesta leží dále v SES a Rospotrebnadzor. V druhém případě musíte vystavit lékařskou zprávu, která povoluje zpracování masa pro výrobu polotovarů.

Pro obchod na trhu nebo v obchodě s potravinami není potřeba dokumentace k údržbě prostor a povolení požární kontroly. Je zapotřebí pouze pronájem.

Maso zakoupené od dodavatelů musí mít veterinární osvědčení, které potvrzuje nepřítomnost chorob zvířat.

Všichni zaměstnanci jsou povinni mít aktuální zdravotní záznamy a pravidelně projít lékařskou prohlídku prodloužit to.

Nákup zařízení

V první fázi obchodování s masem bude zapotřebí relativně malá sada zařízení. K umytí masa budete potřebovat prací lázeň. Pro skladování chladniček, mrazniček by měl být vystaven uvnitř chladicího vitrína. Budete potřebovat rovnováhu pro vážení zboží, které má být odesláno, vážení při výrobě polotovarů, jakož i váhy pro přijetí. K řezání kostry bude potřebovat palubu a osy, a pro řezání a řezání masa vyžaduje sadu nožů.

Pro výrobu mletého masa potřebujete dobrou mletou masu a pro osady se zákazníky potřebujete pokladnu.

V první fázi tohoto setu bude stačit, všechen zbývající vybavení bude zakoupeno v průběhu vývoje obchodu.

Pronájem personálu

Pokud nechcete zůstat sám u pultu, budete potřebovat prodejce. Je žádoucí, aby váš prodejce měl zkušenosti v této oblasti. V takovém případě bude nejen krásně položit zboží a obrátit kusy masa na pravé straně, ale také poradit kupujícímu správnou část masa pro vaření vybraného pokrmu klienta. Dobrý prodejce nedovolí, aby se zboží stalo na pultu a pomohlo vám zvýšit obrat obchodu. Mějte zájem o jeho prémii za dobrý prodej a nezapomeňte se postarat o uniformu pro zaměstnance.

Dalším důležitým zaměstnancem řeznictví je škrabka. Trust carcasses důvěryhodnosti potřebují odborníka s praxí v této oblasti. Chyby při řezání kostry vedou k vzhledu 10-15 kg těžko dostupných kusů masa s nekomoditním vzhledem nebo velkým počtem kostí. Prodávat takové kousky se ziskem je velmi obtížné a nechcete obchodovat se ztrátou. Pokud se vám nepodaří najít vhodného řezníka - zkuste vyjednávat s dodavateli o dodání již rozřezaných kusů.

Výroba polotovarů by měla fungovat pod vedením inteligentního šéfkuchaře, ale pokud v počáteční fázi budete obchodovat pouze s masem a mletým masem, nemůžete to udělat bez kuchaře. Úklid prostor a účetní oddělení může být outsourced nebo přitahovat zaměstnance na částečný úvazek. Veškerá administrativní práce, včetně zakázek, na začátku činnosti zpravidla spadá na ramena majitele obchodu a později je převedena na specializovaného manažera.

Nákup masa

Výběr dodavatelů závisí na úspěchu. Jako majitel obchodu s masem jste plně zodpovědní za kvalitu prodaných produktů. Pokud si kupující nejsou jisti čerstvostí vašeho produktu, ztratíte důvěru klientely a ztratíte ztrátu práce prodejny.

Při získávání masa od dodavatelů vždy sledujte přítomnost stigmatu u jatečně upravených těl a ujistěte se, že máte veterinární osvědčení. V počáteční fázi práce postačí, abyste našli dvě soukromé nebo soukromé farmy, které budou schopny pravidelně dodávat produkty s frekvencí 1-2 krát týdně. Nákup velkého množství zboží se může zdát výhodnější, pokud jde o kilogramy, ale nezapomínejte, že chlazené maso zůstává na vzhledu jen 3-4 dny. Během této doby potřebujete prodat výrobek, jinak by byl zvětralý a suchý, což znamená, že půjde do kategorie nerealizovaných výrobků a vašich ztrát.

Zpočátku je sortiment masných výrobků ve vašem obchodě nepravděpodobné, že by překročil 25-20 položek. Vyberte si nejoblíbenější odrůdy (hovězí, vepřové, jehněčí, někdy králičí) a ptáků (kuřecí, husí, krůtí).

Zaměřte se na strukturu spotřeby masných výrobků: největší podíl je drůbeží - 40%, vepřové (35%) a hovězí (20%). Podíl vzácných druhů (králík, jehněčí maso, konské maso apod.) Představuje přibližně 5%, ale tyto údaje se mohou v jednotlivých regionech značně lišit.

Kompletní sortiment s "džentlmenskou" sadou polotovarů (mleté ​​maso, kotlety, šišské kebaby, polévky, klobásky na smažení). Postupně můžete postupně rozšiřovat nabídku produktů nabízených zákazníkům, například zahájit prodej uzenin.

Možná to bude skvělá volba pro obchodování s halalovými výrobky.

Ve velkých městech se můžete pokusit prodat maso nutria, exotické ve formě koňského masa nebo pštrosu. Exotika nepovede ke značnému nárůstu prodeje, ale vytvoří vaši prodejnu pověst instituce, ve které si můžete koupit naprosto veškeré maso. Dokonce i v počáteční fázi práce můžete v budoucnu s dodavateli předem jednat o nákupu exotických produktů, abyste byli plně vyzbrojeni, když přijde čas na rozšíření rozsahu.

Marketing a reklama

Chcete-li inzerovat vaši řeznictví, můžete začít krátce před otevřením. Nad vchodem by mělo být patrné znamení, na chodníku je 1-2 pozemní reklamní konstrukce (pilíř).

Obyvatelé domů v okrese by měli být informováni prostřednictvím letáků rozložených nebo rozložených poštovními schránkami. Dobrý efekt lavice může být dán reklamou ve výtazích, zejména se slevami nebo propagacemi.

Nekupujte drahé reklamy v televizi a rozhlasu, protože jejich účinnost v tomto případě neodpovídá nákladům.

Zapojte se do reklamy na internetu a sociálních sítích, kompetentní chování stránky VKontakte poskytuje vynikající účinek s minimálními náklady.

Rozvoj podnikání + on-line obchod

Kromě toho se můžete věnovat malému velkoobchodu s kvalitními výrobky pro blízké kavárny a restaurace. Promluvte s jejich majiteli a spojte se s kuchaři.

Chcete-li zvýšit výnos, stojí za to zvážit myšlenku otevření dalších prodejen a jejich kombinace do vlastní sítě masa.

Pokud se rozhodnete obchodovat s prémiovým produktem nebo rozšířit jeho sortiment, můžete otevřít internetový obchod. V posledních letech se stala velmi populární. U příkladů úspěšného podnikání doporučujeme podívat se na stránky z tohoto seznamu, které prodávají produkty značky PRIMBIFF.

Obchodní plán pro obchod s masem + užitečné video

Níže uvádíme příklad projektu na vytvoření nového obchodního podniku, který prodává výrobky z masné gastronomie. Určuje hodnocení vnějšího a vnitřního marketingového prostředí, konkurenceschopnost plánovaného zařízení, stav nabídky a poptávky na trhu a výpočty finančních projektů.

Tento příklad bude užitečný pro otevření velkého obchodního domu a pro malý obchod.

Video z podnikatelské praxe:

Rizika, chyby a nuance

 • Příliš široký sortiment. To může vést ke ztrátám. Sortiment by měl být vybrán na základě umístění obchodu. V oblasti, kde převážně žijí starší lidé, bude jedna poptávka; v oblasti, kde žijí mladé rodiny - další. Musíte neustále sledovat sortiment a studovat poptávku na vybraném místě.
 • Ubohý vzhled. Jedná se o typickou chybu většiny podnikatelů na území zemí bývalého SSSR. Špatný vzhled nějakého obchodu může výrazně snížit ziskovost podniku, nebo dokonce ji zbavit.
 • Příliš drahé vybavení a výzdoba interiéru. Není vždy nutné kupovat drahé výlohy. Je to jedna věc, když se váš obchod nachází v drahé oblasti a další - když jste v normální ložnici. Navíc můžete koupit a používat zařízení s vynikajícími externími údaji a technickými specifikacemi za přijatelnější cenu.
 • Špatná hygiena, vůně a špína. Dávejte pozor na čistotu prostor, práci kapuce a hygienu personálu.
 • Úspory na reklamě. Mnoho lidí to vůbec neudělá - stačí otevřít obchod a čekat na to, aby kupující běžel.
 • Sezónnost. V létě dochází ke snižování obchodu s jakýmkoli druhem masa, avšak v té době se zvyšuje poptávka po šišských kebabů. Více či méně stabilní je poptávka po klobásách - univerzální jídlo kdykoli. Nejžhavějším obdobím roku je období před novým rokem.

Jasný graf poptávky po Google Trends

 • Soutěž. Pokud jste objevili úspěšný bod, pak očekávejte, že v budoucnu vedle vás bude soutěžící, možná i pár metrů.
 • Otevřeme řeznictví

  Obchodování s prodejem potravin, i v krizi, neztratí význam. Koneckonců, potřeba jídla bude vždy, i přes krizi. V předchozí publikaci jsme vám řekli, kolik peněz potřebujete k otevření obchodu s potravinami. V tomto článku vám chci představit podrobný obchodní plán pro řeznictví se všemi výpočty. Kolik peněz potřebujete k otevření řeznictví? Výplata a zisk z podnikání. Podívejme se na všechny výhody a nevýhody tohoto způsobu výdělku.

  Maso je produkt, který je mezi obyvatelstvem velmi populární, a to i přes jeho relativně vysoké náklady, potřeba tohoto produktu nezmizí.

  Supermarkety a velké maloobchodní řetězce tlačily body masa trochu. Takové výrobky, jako je mleté ​​maso, salámy a řízky s podtlakem, lze nyní bez problémů zakoupit v každém supermarketu. Ale navzdory tomu mnozí stále raději koupí maso a klobásy ve specializovaných prodejnách masa. Navíc v řeznictví je kupující přesvědčen o čerstvosti produktu, může si vybrat pro každou chuť řez nebo čerstvě připravené maso. Proto tato poptávka vyvolává v této obchodní oblasti větší konkurenci.

  Než začnete obchod s masem, proveďte podrobný obchodní plán. To vám umožní vypočítat všechny náklady, určit rozsah hospodářské soutěže a přibližnou dobu návratnosti daného případu.

  Obchodní plán obchodu s masem

  Nabízím vám přibližný plán pro otevření řeznické dílny. Počítáme všechny náklady a možné zisky dohromady a vyvozujeme závěry o ziskovosti nebo beznaději této metody výdělku.

  Obchod nebo prodejna prodávající maso?

  Především je nutné rozhodnout, co budete otevřít: lavičku nebo plnohodnotný obchod pro obchod s masnými výrobky.

  Obchod je malé oddělení ve velkém maloobchodním prodejně, například v supermarketu nebo na trhu. Také to může být mobilní kiosk na kolech prodávající masné výrobky.

  Maso - to je samostatně pronajímaný pokoj, který existuje samostatně.

  Vše závisí na rozpočtu, pokud není mnoho peněz a jste podnikatelem, pak se zastavte u řeznictví.

  Dokumenty pro otevření řeznické dílny

  Velkým přínosem je, že pro obchod s masnými výrobky nejsou vyžadovány žádné licence. Vše, co potřebujete, je zaregistrovat se u daňové služby jako individuální podnikatel nebo společnost s ručením omezeným. Z hygienicko-epidemiologické služby a požárního útvaru nejsou vyžadována žádná další povolení.

  Trvá vám víc než týden, než dokončíte všechny dokumenty. A pak můžete bezpečně přistoupit k následujícím bodům na cestě k otevření vašeho podnikání.

  Umístění

  Příznivá poloha je důležitou nuancí, kterou nelze vynechat. Jak úspěšné umístění obchodu závisí na ziskovosti a době návratnosti podniku.

  Zvažte následující pravidla:

  Umístění

  Ve středu není vždy místo, zpravidla je vše již dlouho obsazeno konkurenty. Ale co vám brání vybrat si přeplněné místo v blízkosti metra nebo ve výškových budovách. Obvykle po práci, na cestě domů lidé nakupují jídlo v jejich domě.

  Soutěž

  Tato sféra obchodování je docela konkurenční kvůli výhodám, o kterých jsme hovořili výše. Proto musíte analyzovat rozsah soutěže ve vašem městě. Neotevírejte prodejnu masa ani obchod, kde je tento produkt nabízen na každém kroku. Nejvýhodnější je vybrat si přeplněné místo s minimální konkurencí, jako volbu - to je oblast výškových budov.

  Prostor prostoru

  Vše závisí na rozsahu podnikání. Pokud plánujete otevřít obchod, musíte si pronajmout plochu nejméně 30 metrů čtverečních. Pro obchod s řezbářskými předměty je dostačující 10 metrů čtverečních. m.

  Pro řeznictví nemusíte pronajmout samostatné místo, je skutečně možné otevřít své oddělení v obchodě s potravinami nebo v supermarketu. To je mnohem výhodnější pro peníze, a existuje mnoho potenciálních kupujících. Existují v ‰ echny ‰ ífiky, Ïe krátce uhradí v ‰ echny náklady a vytvofií zisk.

  Cena pronájmu je vždy odlišná, vše závisí na poloze, v centru, samozřejmě, dražší, stejně jako na sazby ve vašem městě. Vždy však můžete najít rozpočet, pokud vypadáte dobře.

  Zařízení

  Nákupní zařízení pro řeznictví vás bude stát hodně, v souvislosti s krizí se ceny zařízení výrazně zvýšily. K dispozici je možnost koupit použité zařízení pro řeznictví, je to mnohem levnější.

  Požadované vybavení pro řeznictví nebo obchod:

  • Ledničky. Vše závisí na objemu prodeje. Bude to stačit a jedna lednička, pokud upravíte denní dodávku čerstvých produktů. V počáteční fázi vám doporučuji, abyste nekupovali hodně zboží. Náklady na jednu ledničku - od 500 dolarů;
  • Pokladna je nutností. Jeho cena je od 10 tisíc rublů;
  • Váhy - mechanické nebo elektronické podle vašeho výběru;
  • Nože, sekera, řezací plošina;
  • Masová mlýna na přípravu mletého masa;
  • Desky pro řezání masa;
  • Dodatečný inventář (nádobí na pokládku zboží);
  • Showcase, kde bude zboží rozloženo.

  Sortiment

  Obstarávání zboží je důležitým nuánem. Proto v počáteční fázi vám doporučuji, abyste se sami zabývali dodávkou masa. Je velmi důležité vybírat dodavatele kompetentně. Masné výrobky by měly být kvalitní, čerstvé a přírodní a za přijatelné ceny.

  Nákup masných výrobků ve velkém - vždy levnější. Kde mohu najít dodavatele? Nejvýhodnější možností je nákup masa v soukromých farmách. Nejlepší je podepsat smlouvu o trvalé spolupráci a dodávky zboží v malých dávkách. Takže vždy dostanete čerstvý produkt. Maso je produkt, který je podléhající zkáze, takže je velmi důležité prodat ho rychle.

  Kromě masa a mletého masa můžete prodat další produkty ve vašem obchodě nebo v obchodě. Například klobásy, sádlo, masné polotovary.

  Mezi masné polotovary je velmi žádoucí: síla maso, polévky, surové klobásy a šišky kebab.

  Je velmi důležité, aby se sortiment změnil. Řekněme, že ne každý používá vepřové maso. Proto je třeba dát zákazníkovi volbu: vepřové, jehněčí, drůbeží (kuřecí, kachní, krůtí). Tímto způsobem pokryjete celé spektrum najednou. A každý zákazník si bude moci vybrat vlastní výrobky pro sebe.

  Dodavatelé

  Chcete-li otevřít prodejní místo pro prodej masa, musíte nejen zapůjčit pokoj a zaregistrovat aktivity, ale také hledat spolehlivé dodavatele. Samozřejmě existují dvě možnosti: můžete otevřít farmu a dělat výkrmová masa pro domácí maso nebo smlouvu na dodávku produktů s řezníky. Co je výhodnější? Vyřešit sebe.

  Zaměstnanci

  Pokud otevřete malý řeznictví, stačí, aby dva prodejci pracovali na směnách.

  Také se budete muset postarat o dodání zboží. Pokud to uděláte sami, budete potřebovat dopravu a řidiče. Ale je docela možné se dohodnout, že vám bude zboží dodáno.

  Můžete uspořádat rodinný podnik, a tak ušetřit zaměstnance.

  Reklama

  Pokud otevřete novou dílnu na vzdáleném místě od centra, stojí za to být inzerován. Chcete-li to provést, najmout osoby, které budou distribuovat letáky, zajistěte akci, která přiláká zákazníky. Během času budete uznáváni a obdržíte své první pravidelné zákazníky.

  Zisk a návratnost

  Návrat na řeznictví je přibližně 6 měsíců, s nárůstem výroby o 30%.

  S časem, pokud je podnik úspěšný, můžete jej rozvíjet. Otevřete několik obchodů s masem v okolí města a občas zvyšte jejich zisky. Přečtěte si více o tom, jak zvýšit prodej v obchodě s potravinami.

  Přeji vám úspěch v obchodní činnosti.

  Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

  Minimální počáteční kapitál

  Zisk za měsíc

  Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

  Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

  Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

  Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

  Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

  Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

  Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

  Krok 2. Analyzujte místní trh

  Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

  Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

  Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

  V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

  Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

  Krok 4. Najděte vhodný pokoj

  Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

  Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

  Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

  Obchodní plán obchodu s masem

  Příklad podnikatelského záměru pro otevření řeznické dílny na ploše 65 m². m. v obytné čtvrti města.

  Ukazatele projektu

  • Měsíční obrat (výtěžek): 1 260 000 rub.
  • Čistý zisk: 74,500 rublů.
  • Doba návratnosti: 19 měsíců.

  Kolik peněz je zapotřebí k otevření řeznické dílny

  Podle předběžných výpočtů podnikatelského plánu bude uspořádání masného obchodu vyžadovat investování asi 1,4 milionu rublů:

  • Oprava a návrh prostor - 400 000 rublů.
  • Pořízení komerčního vybavení - 250 000 rublů.
  • Tvorba sortimentu zboží - 150 000 rub.
  • Rozpočet na reklamu - 200 000 rublů.
  • Registrace firmy a další organizační výdaje - 100 000 rbl.
  • Rezervní fond - 300 000 rublů.

  Postupný plán otevření řeznictví

  Otevření řeznictví bude provedeno v následujícím pořadí:

  1. Analýza a hodnocení trhu, studie konkurentů
  2. Hledání zdrojů financování projektu
  3. Výběr prostor
  4. Vyhledejte spolehlivé dodavatele
  5. Registrace firmy, uzavření leasingu
  6. Vyhledání personálu prodejny
  7. Oprava a projektování prostor
  8. Nákup komerčního vybavení
  9. Nákup první zásilky zboží
  10. Vedení reklamní společnosti
  11. Otevření skladu

  Popis výrobků a služeb

  Jednou z hlavních podmínek naléhavosti takového podnikání je dostupnost dobrého sortimentu zboží a spolehlivých dodavatelů. Hledání optimálních dodavatelů zboží trvá nejméně 2 - 3 měsíce. Mezi nimi budou: farmy, SEC, kulinářská výroba, velkoobchodní prodejci. Nakonec chceme v našem obchodě vidět následující zboží:

  • Řezané vepřové maso, chlazené
  • Chladící tělo z hovězího masa, chlazené
  • Řezací kostra jehněčí, chlazená
  • Shish kebab, chlazený
  • Kuřecí maso
  • Polotovary, chlazené maso
  • Vareniki, knedlíky, khinkali
  • Křepelčí maso
  • Maso králíka, nutrie
  • Kuře vejce, křepelka
  • Husí maso, krůty, kachny
  • Koření

  V budoucnu lze do sortimentu přidat hotová jídla: saláty, přílohy, pečivo, zelenina a nápoje. Obchodní marže bude v průměru 40%.

  Podle předběžných údajů podnikatelského plánu bude průměrná kontrola obchodu činit 700 rublů. Počet kupujících za den, v dynamice, bude vypadat takto (měsíce, v prvních šesti měsících provozu):

  V prvních třech měsících fungování masného obchodu bude její návštěva nejvýše 30 lidí denně. V budoucnu s podporou tohoto bodu by měla být průměrná návštěvnost alespoň 60 lidí denně. Plánovaný roční obrat skladu v prvním roce provozu podle našich výpočtů činí 15 120 000 rublů.

  Výrobní plán

  K vyhledání maloobchodní prodejny se plánuje pronajmout prostor o celkové ploše 65 m2. m., který se nachází v prvním patře víceúcelového obytného domu. Volba této místnosti je způsobena následujícími kritérii: dostupností vysokých běžeckých tras, pohodlnými příjezdovými cestami a parkováním, ne vysokou sazbou nájemného, ​​věrnými podmínkami pronájmu.

  Nájemné bude 39 tisíc rublů měsíčně. Předpoklad bude rozdělen do několika oddělení: přijímací a řezací plocha, prodejní oddělení, salonek, sprchový kout a toaleta. Pro opravu a návrh prostor je plánováno utrácet asi 400 tisíc rublů. Před zahájením obchodu bude od orgánů SES a požárního dozoru poskytnuto stanovisko ohledně souladu budov se všemi požadavky na potravinářskou a požární bezpečnost.

  Jaké vybavení si můžete vybrat pro obchod

  • Chladicí vitríny;
  • Mrazící vitríny;
  • Chladicí skříně;
  • Chladicí stůl;
  • Zařízení na řezání řasenky.

  Celkově se plánuje nákup zařízení kolem 250-300 tisíc rublů.

  Zvláštní pozornost bude věnována výběru pracovníků obchodu. A především v oddělení pro přijímání a zpracování těl masa. Zisk prodejního místa přímo závisí na dovednosti a zkušenostech řezníka, který ví, jak dát maso komerční vzhled. Pokud neznáte všechny jemnosti, můžete ztratit z jatečně upravených těl od 10 do 25 kg, to znamená získat zaručenou ztrátu. Řez kus na špatném místě - ukázalo se, že jiný podíl kostí a tuku a prodávat takový "stvoření" bude jen za cenu 2 krát nižší než kupní cena.

  Výhodný vepřový řez:

  Hledání zkušeného řezníka může trvat měsíce, stejně jako v jiných věcech a hledat prodejce. Proto i před zahájením odbytu je třeba dbát na vytvoření kolektivu pracovníků. Celkový počet zaměstnanců bude 6 zaměstnanců s platebním fondem ve výši 135 tisíc rublů měsíčně.

  Jaký je kód OKVED pro řeznictví?

  Organizační formou obchodu bude běžné individuální podnikání registrované u místní daňové služby. Kód OKVED pro tuto činnost je následující: 47.22 "Maloobchod s masem a masnými výrobky ve specializovaných prodejnách". Jako daňový systém se plánuje uplatňovat UTII - jediná daň z imputovaných příjmů. Povolení této činnosti nepodléhá.

  Jaké dokumenty jsou nutné k otevření a provozu řeznictví

  Zkušení podnikatelé jednou doporučí svým začínajícím kolegům, aby řešili problém závazný pro řeznictví, dokumenty a zbavili se nepříjemných rozhovorů se zástupci regulačních orgánů a nutnosti platit pokuty.

  Seznam požadovaných dokumentů obsahuje:

  • dokumenty o registraci IP nebo LLC;
  • povolení Rospotrebnadzor a požární kontroly;
  • certifikáty pro prodané výrobky;
  • uzavření veterinárních služeb (potvrzující kvalitu a bezpečnost masa);
  • povolení pro maloobchod;
  • prodejci hygienických knih.

  Pokud ve svém obchodě prodáte nejenom maso, ale i polotovary, ujistěte se, že dodavatelé pro ně připravili kvalitní certifikáty. Kromě toho nezapomeňte zdobit roh kupujícího, kde zákazníci obchodu mohou opustit svůj názor na práci prodejny.

  Žádné další povolení nebo licence (s výjimkou výše uvedených cenných papírů) pro zákonný prodej masa se nevyžadují.

  Marketing a reklama

  Soutěž v masovém obchodu našeho města je poměrně silná. Vedle přímých specializovaných prodejen masa (z toho asi 5) se masné výrobky prodávají stále více online obchodů (Magnit, Pyaterochka, Auchan). Proto, aniž by byla provedena kompetentní marketingová politika, bude v tomto případě nesmírně obtížné dosáhnout pozitivních výsledků.

  Jelikož hlavními způsoby, jak přilákat zákazníky, lze identifikovat následující:

  1. Jasné reklamní znamení nad vchodem do obchodu
  2. Distribuce letáků na poštovní schránky
  3. Umístění venkovní reklamy
  4. Velké slevy v prvním měsíci obchodu
  5. Pravidelné držení akcií a soutěží

  To vše by mělo být podpořeno dobrými sortimenty, kompetentním pokládkou zboží, kontrolou čerstvosti, zdvořilým a sympatickým personálem.

  Finanční plán

  Podívejme se nyní na výpočet hlavních ukazatelů ekonomické efektivnosti projektu.

  Trvalé měsíční výdaje na podnikatelský plán:

  • Pronájem - 39 000 rublů.
  • Mzda + pojistné - 175 000 rublů.
  • Daně (UTII) - 9 000 rublů.
  • Užitkové platby - 15 000 rublů.
  • Náklady na dopravu - 20 000 rub.
  • Reklama - 15 000 rublů.
  • Ostatní výdaje - 10 000 rub.

  Celkem - 283 000 rublů.
  Struktura fixních nákladů je následující:

  Kolik můžete vydělat na prodej produktů z obchodu s masem

  Přestupný bod prodeje při obchodní marži ve výši 40% a stálých nákladů na 283 tisíc rublů bude 990,5 tisíc rublů. S příjmy 1188, 6 tisíc rublů. zisk obchodu bude 198, 1 tisíc rublů:

  Výpočet hrubého a čistého zisku je uveden v tabulce - prognóza příjmů a výdajů řeznictví:

  Podle výpočtů bude čistý zisk v prvním roce prodeje 894 000 rublů. Návrat v prodejně s těmito indikátory přichází po 19 měsících práce.

  Obchodní plán řeznictví nebo jak otevřít obchod s masem

  Odhadovaná data:

  • Měsíční příjem je 1 500 000 rublů.
  • Čistý zisk činí 85850 rublů.
  • Počáteční náklady - 869 800 rublů.
  • Splácení - od 11 měsíců.

  Obsah

  Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

  V tomto článku sestavujeme podrobný obchodní plán pro prodejny masa s výpočty nákladů a výnosů.

  Popis služby

  V tomto obchodním plánu se pojímá koncept malého řeznictví, kde se prodává čerstvé a chlazené maso, polotovary, balené porce a různé sady droby. Vyzdvihuje také možnost práce s objednávkami zboží s následnou dodávkou do domu. Začneme analýzou trhu s masem a možnými konkurenty.

  Analýza trhu

  Obchod s masem je ideální pro začátečníky. Existuje několik důvodů:

  1. snadný a hladký vstup do firmy a odchod z ní v případě selhání;
  2. s malými investicemi;
  3. maso je komoditou každodenní poptávky, takže bude trochu snadnější regulovat prodej a prodávat své výrobky;
  4. neexistence přísných požadavků (není třeba získat licenci, certifikáty vydávají dodavatelé výrobků);
  5. schopnost změnit rozsah v závislosti na poptávce spotřebitelů.

  Samozřejmě, než budete mluvit o výhodách, musíte pochopit, ale je pro takový podnik výhodné, přinese to příjem? Vše bude záviset především na samotném podnikateli. Prakticky každá firma může být efektivní, pokud je řádně spravována.

  Maso je komodita každodenní poptávky. Lidé neustále konzumují tento produkt, a proto ho potřebují. Dokonce i v těžké krizové situaci se mnozí lidé vzdali masa.

  V důsledku nedávných událostí se krize týká nejen obchodů s masem, ale i obchodů v jiných segmentech. Plus je zavedení sankcí na určité druhy výrobků, včetně masa. To přimělo domácí výrobce, aby zvýšili rozsah výroby. A dnes si kupující sami přednost kupují maso a polotovary ruské výroby.

  Při pohledu na níže uvedený graf můžete nahradit několik velmi důležitých trendů:

  • Celková tržní kapacita roste od roku k roku. Takže v roce 2014 to bylo asi 10,8 milionu tun surovin.
  • Pokud jde o dovážené výrobky, jejich podíl na ruském trhu výrazně klesl. Pokud v roce 2011 představoval dovoz čtvrtinu celkového trhu, v roce 2014 se toto číslo snížilo na 16%.

  Pokud uvážíme nejoblíbenější druhy masa zvlášť, můžeme také mluvit o pozitivní dynamice. Zde jsou výsledky, které existují pro období od roku 2013 do roku 2015:

  • Dnešní hovězí maso není tak aktivní. Úroveň spotřeby domácích produktů zůstala v roce 2015 na úrovni roku 2013, avšak dovoz se snížil o 0,3 milionu tun za 2 roky.
  • V roce 2015 se Rusové stali aktivnějšími ve spotřebě vepřového masa. Zvýšení objemů spotřeby domácích výrobků za poslední 2 roky činí 0,3 milionu tun. Dovoz se však výrazně snížil (o 0,7 milionu tun).
  • Největší nárůst byl zaznamenán při prodeji drůbeže. Za pouhé 2 roky se spotřeba zvýšila v domácím segmentu o 0,8 milionu tun. Spotřeba dováženého zboží se snížila o 0,3 milionu tun.

  Pokud se podíváte na níže uvedený diagram, můžete vidět, že tyto tři druhy masa dnes představují více než 95% spotřeby masa v Rusku. Na prvním místě je drůbeží maso (40,1%), druhé vepřové (32%) a třetí hovězí maso (25,7%). V mnoha ohledech je nižší poptávka po hovězích masích způsobena vyššími náklady.

  Je třeba poznamenat, že v segmentu tohoto trhu by měla být cena stanovena na základě poptávky spotřebitelů. Lidé jsou ochotni platit za kvalitní výrobky, ale nejsou ochotni platit draho. Vysoká známka nemůže být stanovena. Jeho průměrná úroveň v odvětví masa je 30%. Cokoli vyšší může zákazníka vystrašit a přimět jej, aby hledal další místo prodeje.

  Před otevřením svého vlastního obchodu je také velmi důležité prozkoumat tržní strukturu konkrétního města. V různých federálních obvodech je situace odlišná. Například, pokud jde o výrobu salámů, více než 50% padne na střední a severozápadní okres. Nejnižší v oblasti federálního okresu Severního Kavkazu představuje méně než 1%. Může se jednat o následující skutečnosti:

  • Poptávka je vyšší v oblastech, kde je vysoká produkce.
  • Náklady jsou vyšší, pokud prakticky neexistuje žádná vlastní výroba, protože produkty je třeba přenést z jiných regionů.

  Není žádným tajemstvím, že na Kavkaze upřednostňují šišky kebabů, skopové. Spotřeba klobás je samozřejmě malá, takže prodej ve velkém množství nepřinese podnikateli úspěch.

  Takže musíte zvážit každý typ produktu, abyste zjistili, co prodávat ve vašem obchodě je zvláště aktivní a co se má pohybovat na pozadí.

  Zde bude možné provést úpravu při vývoji vlastního obchodu. Často spotřebitelé samy říkají podnikateli, co mají přidat, a co je nejlepší odstranit z pultu.

  V našem obchodě prodáme následující produkty:

  • chlazená drůbež, vepřové maso, hovězí maso (můžete přidat něco jiného v závislosti na regionu, možná je to jehněčí, koňské maso, králík nebo něco jiného, ​​ne méně exotické);
  • různé skupiny vedlejších produktů;
  • balené porcované kusy;
  • různé polotovary (mohou se jednat o kotlety, knedlíky, šišské kebaby, mleté ​​maso a mnoho dalších věcí).

  Pokud jste se zabývali řadou, můžete přemýšlet o konkurenci. To lze provést souběžně s definicí produktů prodávaných v obchodě. Práce s konkurenty může být založena na následujících strategiích:

  • vnímání je jako konkurence;
  • vnímat je jako jejich partnery.

  Druhá možnost vám umožní posílit pozici obou prodejců. Za prvé, objem spotřebitelské poptávky je velmi velký, nelze jej samozřejmě sám pokrýt. Za druhé, každý z prodejců může mít své vlastní silné a slabé stránky. Takže můžeme ochotně koupit maso, zatímco druhé, mleté ​​maso. Byla to pro tuto strategii, že Alexander Kerimov (majitel řetězce obchodů s masem, působící na ruském trhu více než 5 let), otevření vlastního řeznictví.

  Pokud mluvíme o preferencích zákazníků, nejvíce často navštěvují supermarkety a hypermarkety pro nákup masa. Ty představují 40 a 26%. Potravinové trhy jsou preferovány 1/5 obyvatel země. Podíl výrobních prodejen je zhruba 13%. Mnoho z nich se může zdát malou hodnotou. Ale malý obchod nemůže poskytnout ani desetinu procent poptávky po maso ve městě. Proto mají spoustu příležitostí.

  Při výběru místnosti je třeba zvážit umístění jiných odběrů specializovaných na maso. Nemusíte mít svůj obchod u supermarketů a hypermarketů. Je lepší, pokud je to okresní zátoka, kterou místní obyvatelé mohou později věřit. Tímto způsobem bude dále rozvíjena loajalita k produktům konkrétního obchodu, což pozitivně ovlivní zisky organizace.

  Komponovat portrét potenciálního kupujícího v tomto případě to není nutné, protože spotřebitelé budou všechny segmenty obyvatelstva (včetně třídy s příjmy nad průměrem), lidí různého věku a pohlaví.

  SWOT analýza

  Zvláštní význam mají vnější a vnitřní faktory, které ovlivňují nebo mohou ovlivnit výkonnost podniku.

  Vnější faktory se nazývají faktory, které nelze ovlivnit. Pro řeznictví jsou tyto:

  1. Vlastnosti
  • Přehled cenové politiky během fungování obchodu.
  • Rychlý zákaznický servis, zejména ve večerních hodinách, zajistí vynikající tok zákazníků do obchodu.
  • Vysoký sortiment bude konkurenční výhodou. Důvodem je nedostatek konkurentů v tomto segmentu trhu.
  • Možnost přechodu na formu práce 24 hodin denně, v době, kdy nedochází k nepřetržitému obchode v blízkosti.
  1. Hrozby
  • Dumpingové centrum je ze strany velkých obchodů. Zvláště nebezpečné jsou federální diskonty, jako je "Pyaterochka", "Magnet", "Disk".
  • Nižší sortiment na rozdíl od velkých obchodů.

  Interní faktory jsou ty, které mohou podnikatel ovlivnit, je-li to nutné. Pokud mluvíme o řeznictví, pak interní faktory zahrnují:

  1. Silné stránky
  • Průměrná úroveň konkurence v obchodech ve stejném formátu.
  • Vysoká provozní a pěší provoz.
  • Vynikající viditelnost obchodu.
  • Najdete v blízkosti obchodů a institucí se souvisejícími nabídkami (např.
  • Vysoká hustota obyvatel v jediném okrese.
  • Vysoká úroveň pohody obyvatel v určité části města.
  1. Slabé stránky
  • Vysoká konkurence ze supermarketů a hypermarketů města.
  • Nedostatek parkovacích míst, pohodlné přístupové cesty.
  • Nízká návštěvnost během dne, nedostatek významných budov v okolí, který by mohl poskytnout další tok zákazníků.
  • Neurčitost obchodu.
  • Nedostatek praxe.

  Posouzení příležitostí

  Při vyhodnocování možností obchodu musíte pochopit, že jde o sezónní produkt. Nejnižší úroveň poptávky je zaznamenána v horké sezóně. Je možné to bojovat? Ano, můžete. Existují dva způsoby, jak to provést:

  • Vyhledejte velkoobchodníky, kteří by nakupovali výrobky v obchodě. Může se jednat o restaurace, malé letní kavárny a verandy.
  • Změňte rozsah. V horké sezóně lidé radši odpočinout v přírodě, smažte šišky kebabů. Proto je třeba připravit polotovary pro šišovitý kebab, jeho marinování, je nutné posunout základní úroveň poptávky. Současně bude tržby za jiné kategorie zboží výrazně nižší a celková úroveň příjmů bude téměř na stejné úrovni.

  Pokud jde o dodavatele, je lepší pracovat s velkými továrnami nebo s těmi zemědělci, kteří mohou poskytnout veterinární osvědčení pro prodané produkty. Současně v našem případě řezník pracující v obchodě bude řezat maso, bude řezat maso, rozdělit na porce. Je velmi důležité najít zkušeného pracovníka, který ví, jak řezat jatečně upravená těla, aby mohly co nejvíce nákladné věci prodávat. Z práce tohoto zaměstnance bude hodně záviset.

  Prodej produktů bude prodávajícím. Budou tam jen dva. Budou pracovat ve směnách - 2 ve dvou. Obchod bude fungovat sedm dní v týdnu: