Jak začít podnikat ve výrobě vitráží?

Podnikání na výrobu vitráží vždy má stálou poptávku. Otevřením workshopu můžete svou investici vrátit po dobu šesti měsíců a v budoucnu vydělat slušné peníze.

Užitečné informace

Certifikáty a licence, které nepotřebujete. Jako forma vlastnictví je nejlepší zaregistrovat LLC. Všechny daně jsou vypláceny zjednodušeným systémem, neexistují žádné daňové výhody.

Z výdajů podnikatel bude muset věnovat:

 • Spotřební materiál;
 • pronájem pozemku;
 • platu zaměstnancům.
 1. design studio;
 2. architektonické kanceláře;
 3. výrobci nábytku;
 4. soukromí bohatí kupci.

Nezbytné vybavení pro výrobu vitráže

Pokud děláte tuto firmu od začátku, budete potřebovat počáteční investice ve výši 50 tisíc dolarů. Tyto peníze jsou potřebné pro:

 • speciální nůžky;
 • tabulka;
 • muflová kamna;
 • stroj pro pískování skla;
 • stroje na broušení;
 • vrtačka;
 • skleněné řezačky;
 • skleněná vata;
 • řezačky;
 • minimální okraj hlavních poloh barevného skla.

Návratnost investic je v průměru zhruba šest měsíců.

Prostory k pronájmu

Jak začít po registraci společnosti LLC? Jděte do průmyslové zóny a podívejte se na jednoduché výrobní prostory o rozloze 100 m 2. V budoucnu si můžete myslet na obchod v centru města. Plocha těchto salonků obvykle nepřesahuje 50 m 2. V kanceláři vždy ukažte zboží. Otevírají ji jen s pevnou důvěrou, že budete mít trvalé bohaté klienty. Tito lidé pohrdavě hledí na "podnikání na kolenou" a věří, že tráví své peníze marně.

Pokud nemáte peníze na výrobní prostory, doporučuje se vytvořit kvalitní internetový obchod. Jak řekl Bill Gates: "Pokud nejste na internetu, nejste v podnikání."

Volba výrobních postupů

Výroba vitráží se skládá ze šesti hlavních způsobů jejich výroby:

Fusing. Z barevného skla jsou vyříznuty kousky, které musí být umístěny na bezbarvém plechu. Všechny prvky výrobku jsou pájeny v peci, teplota by měla být 850 stupňů.

 1. Klasické. Zpočátku vyřezávají barevné sklo po vložení vodícího profilu.
 2. Malování s barvami. Používá se převážně vícesložkový nebo akrylový. Návrh je vypalován v kameně při teplotě 700 stupňů.
 3. Tiffany. Všechny skleněné díly jsou zabaleny do fólií nebo měděných pásů. Některé kusy mohou být pokryty cínem.
 4. Pískování rytiny. Na sklo s abrazivem je aplikován trojrozměrný obraz.
 5. Film. Na skleněné pastě lavsan filmu. Výsledné produkty jsou levné a těžko oceňované.

O surovinách

Pro výrobu vitrážových oken budete muset pravidelně nakupovat vysoce kvalitní fólie a čisté odolné sklo. Většina výrobců nabízí podnikatelům klasické filmové materiály z Německa, Ameriky a Velké Británie. Jejich cena je mnohem nižší než sklo.

Tam jsou výrobci vitráže, které shromažďují speciální odpad pro své výrobky. Nejčastěji je získávají zdarma nebo za minimální cenu. Ořezávání skla je rozdrceno a pečeno do dlaždice, extra drobivka způsobuje neobvyklý konečný vzorek. Přínos bude pro zákazníky i pro výrobce.

Možnosti propagace

Ziskovost podnikání záleží na tom, jak a jakým způsobem ji podpoříte. Před hromadnou výrobou je třeba myslet na reklamní kampaň. Dnes nemá smysl šířit letáky nebo tisknout tisíce letáků, aby je rozptýlili do poštovních schránek. To je neproduktivní vzhledem k tomu, že malé procento publika pečlivě prozkoumá tištěné informace.

Chcete-li přilákat bohaté zákazníky, měli byste se spojit s velkými společnostmi, které se podílejí na návrhu budov a velkých budovách.

Kromě toho vytvořte své vlastní skupiny a veřejnost na internetu. Obsah by měl být přidělován mezi další podobné typy. Poprvé budeme muset investovat do reklamy. Pokud nevíte, jak dělat dobrý obsah, najme specialistu SMM a SEO.

Úskalí v podnikání

Takže je ziskové nebo není výroba vitráží? Také zde existují nevýhody, jako v každém podnikání.

 • Nezapomeňte, že vitráže není nezbytným produktem. Zákazníci vás nebudou zaklepávat ve dveřích, ve stanu ještě neprodáváte levnou zeleninu. Zpočátku mohou vaši manažeři vypadnout a hledat tzv. Zlaté klienty.
 • Před zahájením výroby vitráží potřebujete také dlouhý a únavný vztah s inteligentními návrháři a architekty.
 • Veškerý spotřební materiál by měl být vždy po ruce, to znamená, že bude muset být s sebou nesen všude. Pokud nemáte vhodný stroj k přepravě spotřebního materiálu, budete muset investovat peníze do jeho nákupu.

Závěr

Díky výrobě vitrážových oken můžete vyzdobit interiéry obchodů, domů, restaurací, kaváren, kanceláří či hotelů. Pro podnikatele se tato firma může stát skutečným "zlatým tele", protože ziskovost výroby je přibližně 20%. Proto bude výroba takových konstrukcí dlouhodobě fungovat jako obchodní myšlenka.

Barevná dílna v obchodním plánu - tvorba cen

Podnikatelský plán vitráže umožňuje předvídat některé "úskalí", které se mohou objevit v cestě realizace jejich podnikání. Je důležité nejen kupovat kvalitní materiály z barevného skla a dozvědět se všechny jemnosti různých technik barevného skla, ale také pečlivě přemýšlet nad výrobní základnou a rozpočet rozpočtu. Aby bylo možné podnikat na vitrážích, není nutné mít specializované vzdělání, stačí mít základní znalosti ve výrobě skla, manažerské pracovní zkušenosti, organizační schopnosti a zdravé ambice. No, je přirozené mít komplikovaný obchodní plán pro vitráže.

Studium předmětů a příprava strategie

Obchod s vitrážem je dnes velmi populární, zejména ve velkých městech. V každé metropoli můžete počítat nejméně dvanáct velkých dílen, které se zabývají výrobou vitrážů v různých technikách po dobu delší než jeden rok. A podle počtu těch, kteří se chtějí stát majitelem luxusních vitrážových oken, stále existují místa pro nové hráče na tomto trhu. Koneckonců, lidé po celou dobu chtěli žít krásně, a vitráže - to je ztělesnění velkoleposti a krásy.

Pokud nemůžete udělat vlastní vitrážemi, že před rozvojem podnikatelského plánu se doporučuje předat specializované kurzy jako úspěšný vstup závisí na tom, jak dobře jste se naučili podnikání zevnitř obarvené. Samozřejmě, že poslouchá na týdenní kurzy, aby se stal profesionálním vitrazhnikom nemůžete, ale budete rozumět celý proces výroby, a musí být schopen ovládat své najatými odborníky ve všech fázích výroby vitráží.

Po studiu přímého procesu výroby vitrážových oken můžete začít pečlivě rozvíjet obchodní plán vitráže. Při přípravě je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, například pro posouzení obtíží, které mohou vzniknout při otevření vitráže, pro určení potenciálních zákazníků a zamyslení nad strategií rozvoje vitráže. Podnikový plán by měl navíc odrážet rozšiřování podnikání a možné investice. Bylo by zbytečné provést analýzu trhu s barevnými skly.

Plánovaný vývoj vitráže

Když vyvíjíte obchodní plán pro výrobu vitráží, zaměřte se nejprve na nejjednodušší techniky výroby vitrážů, například na výrobu filmového skla. Proč? Vzhledem k tomu, že taková okna z barevného skla nemusíte pronajmout velký pokoj, budete potřebovat minimální vybavení. Samozřejmě, s nárůstem počtu zákazníků bude možné rozšířit výrobu. Abyste mohli zákazníkovi usnadnit výběr, musíte sestavit katalog vitráží, který jste již udělali nebo můžete udělat.

Jakmile je výroba filmových vitrážů upravena, je možné zavést nové technologie, jako je Tiffany, fusing, klasické pájené vitráže. Pro výrobu vitrážů v těchto technikách budete muset najmout nové zaměstnance a zakoupit nové vybavení. V tomto případě, na vědomí, že v případě, že výroba tradičního barevného skla a vitráže v Tiffany nákupu techniky profesionálních zařízení nevyžaduje, aby obrovské investice v oblasti fúzí rozvoj podnikání je velmi nákladné, protože bude nutné koupit speciální pec. Nicméně, s rozumnou strategií, všechny tyto náklady se vyplatí, protože poptávka po fusing vitráže je trvale vysoká.

Vzhledem k tomu, rozvoj podnikání obarví budete potřebovat kancelář a obchod, že zákazníci nemají navštívit výrobní dílnu, stejně jako další zaměstnance v obličeji poradců, kteří budou schopni odborně vysvětlit zákazníkovi, co odlišuje jeden od druhého barevného skla. Mimochodem, aby rychle získat zpět investice do podnikání, můžete rozšířit sortiment výrobků a zavést výrobu drobných výrobků, jako jsou originální hodinky, rámečky na fotografie, vázy, sklenice, klenoty, korporační dary, atd

Ziskovost vitráže

Investice do vitráží přímo závisí na tom, co jste se rozhodli začít z objemu plánované výroby. Praxe ukázala, že ziskovost vitráže je docela dobrá - 10-15%. To znamená, že maximální zisk z ceny hotového výrobku bude asi 15%, zbytek ceny jde do platů specialistů, dodávek a dalších nepřímých nákladů (například pronájmu místnosti).

Proto výpočet nákladů hotového vitráže, je třeba vzít v úvahu několik parametrů - spotřební kvality (nejkvalitnější sklo vyrobené v Anglii, USA, Francie a Španělsko), vitráže výrobní techniky (počítáno složitosti skica, počet barev, prvky velikosti), zařízení odpisy, atd. Také byste měli dát do obchodního plánu na nuance, jako určité procento vad ve výrobě.

Potenciálními zákazníky každé vitráže jsou bohatí lidé a výrobci nábytku. Takže buďte připraveni na to, že po výrobě prvních vzorků a sestavení alespoň malou adresář, budete možná muset obejít všechny výrobní centra nábytkem a nabízejí spolupráci. Nemějte strach, pokud je poptávka malá. Hlavní věc je, že by měla být trvalá. Nicméně, aby to bylo totéž (a dokonce se časem zvýšilo), je nutné se z ní nejlépe postavit a vyrábět jen kvalitní produkt.

Podnikatelský plán pro výrobu vitráže - krok ve světlé budoucnosti

Jste-li noví v obchodě s vitrážími a začnete své podnikání od začátku, nezapočítáváte se na obrovský úspěch po prvních vitrážích a na jednoduchý vstup do tohoto podnikání obecně. Úspěch a viditelnost v obchodě na vitrážích probíhá postupně s časem. Proto, aby nebylo na začátku vyhoření, je třeba pečlivě vypočítat vše, porovnat své schopnosti a touhy. A samozřejmě, abyste milovali svou práci a dali vám to samé, bez stopy, jako jsou odborníci naší vitráže - jistý hráč na tomto trhu.

Obchodní plán vitráže. Výroba vitráže: potřebné vybavení a dokumenty pro start. Vytvářet vitráže doma

Ačkoli je dnes obtížné říct, kdy se objevily vitráže, vedou svou historii ze skleněné mozaiky.

Je to v 1. tisíciletí nl. e. zdobily stěny nebo podlahu a pak se začaly naplňovat barevnými okenními otvory ve starém Římě a starověkém Egyptě. Nicméně nejrozšířenější výroba vitráže byla ve středověku.

Hlavní aplikací této technologie byla náplň s barevným sklem okenních otvorů v hradech a křesťanských kostelech. Vzhledem k tomu, že výrobní proces byl zdlouhavý, časově náročný a vyžadoval určité dovednosti, bylo používání vitrážů v průběhu času opuštěno.

K dnešnímu dni se móda vrátila. Vitráž jako umění skla dostala druhý život. Navíc moderní technologie umožňuje vytvořit nejen okna, ale i dveře - dříve kvůli specifikám výrobního procesu to bylo nemožné.

Zahájení podnikání: co potřebujete vědět

Před zahájením výroby je nutné sestavit obchodní plán pro vitráže. Výpočty a ekonomické zdůvodnění, a také akce týkající se marketingu, aby nebyly obtížné. K tomu je nutné jasně pochopit, který typ vitráže se bude vyrábět.

Na základě toho jsou data počítána pro výpočet nezbytných nákladů, stejně jako pro nákup všech potřebných. Kromě toho je nutné pochopit, jak si sami udělat barevné sklo - umožní to jasněji identifikovat cílové publikum pro prodej výrobků a stanovit dobu návratnosti výroby. Existuje tedy šance přežít mezi konkurencí.

Je třeba rozlišovat vitráže podle typů: imitace, klasické a moderní. A ačkoli některý z nich umožňuje vytvářet různé obrazy, je lepší se s nimi seznámit. Nejjednodušší variantou je imitace: obrys, film a malované dílo. Pomocí těchto technologií lze v domě uspořádat výrobu vitráží.

Klasické a moderní vitráže - nejlepší řešení pro dílnu

Nejvyhledávanějšími produkty budou klasické a moderní technologie. K okenním vitrážím provedeným v moderním stylu se zabývají sandblast, fakсетные, cast, фююзинг. Nejjednodušší je pískování - leštění transparentního nebo neprůhledného skla v určitých oblastech umožňuje vytvářet jedinečné produkty.

Klasická vitrážová okna jsou vyrobena z malých kusů barevného skla, které se vkládají do kovového střihu. Tento druh však má své nevýhody - nemohou být použity ve dveřích nebo v okenních křídlech. Proto se u takových výrobků používá pájecí vitráž nebo fólie. Obchodní plán vitráže se provádí s přihlédnutím k typu vyráběných výrobků.

Začínáme vytvářet plán: definujeme cílové publikum

Před otevřením vitráže je nutné rozhodnout, který segment trhu bude zdůrazněn a kolik zákazníků bude možné získat. Hlavními zákazníky produktů jsou zpravidla bohatí lidé. Současně většina z nich objednává vitráže pro dekorace domů nebo veřejných míst s omezeným přístupem, například soukromé kluby.

Tato část potenciálních zákazníků představuje zhruba 60% zákazníků. Zbytek je vlastníkem hotelů, mini-hotelů, soukromých penzionů, restaurací, barů nebo kaváren. Kromě toho může být menší část brzy zvětšena - počet firemních zákazníků se zvyšuje. Proto při vypracování obchodního plánu pro vitríny je nutné tento trend brát v úvahu, aby bylo možné řádně propagovat jeho služby.

Podpora podnikání

Před zahájením výroby musíte přemýšlet nad reklamní společností. Nemá smysl tisknout letáky nebo letáky a distribuovat je lidem na ulici nebo je přenášet do poštovních schránek. To není účinné z několika důvodů. Mnozí nevěnují pozornost tištěným informacím.

A ti, kteří mají zájem, ne vždycky chápou, jak vyrobit vitráže kvalitativně, a proto nemohou odhadnout potřebné náklady. Dokonce i v případě, že se objeví potenciální zákazník, okamžitě straší náklady. Bohatí lidé nechodí pěšky.

Abychom přilákali zákazníky, je třeba vytvořit vazby na společnosti, které se zabývají designem obytných a veřejných budov, architektonických kanceláří a společností pro výrobu oken a dveří. Zde můžete využít služby a vytvořit interiér s vitráží pro klienta.

Předběžné náklady na zahájení podnikání: vybavení pro vitráž a materiály

Každá výroba zahrnuje umístění a přítomnost určitých zařízení. Pokyny a popisy, jak vyrobit vitrážové okno v případě, že není k dispozici potřebný nástroj, najdete, ale bez materiálů a surovin nebude produkt fungovat. Takže především je nutné zakoupit vybavení pro výrobu a umístit jej do dílny. Poté zakoupte potřebné minimum materiálů pro vytvoření vitráže. Zde je jen malý seznam s přibližnými cenami.

1. Stůl pro řezání skla - 6500 dolarů.

2. Bruska - 2000 dolarů.

3. Stroj pro pískování nebo laserové frézování - 10 000 dolarů.

4. Filmy z vitranového skla - 300 dolarů

5. Barevné sklo - 500 dolarů

6. Vrtačka - 1000 dolarů.

7. Muffleová pec - 1000 dolarů

8. Dodatečné materiály - 500 dolarů.

Výsledkem je 21 800 dolarů. Vzhledem k tomu, že počáteční částka je poměrně velká, ne každý může začít své vlastní podnikání z výroby vitrážových oken. Je však možné, že je doma s nejnižším počátečním kapitálem. Můžete například začít pracovat pouze s filmovými výrobky. V takovém případě bude zařízení pro vitráže mnohem méně.

Kapacita výroby

Na otázku "kolik vitráží se dělá v jedné pracovní směně" je obtížné odpovědět. Závisí na velikosti, složitosti obrazu, počtu barev, technice.

Na 1 metr čtvereční filmového skla se strávil průměrně 1 hodinu času. Na klasických a moderních výrobcích stejných rozměrů z barevného skla trvá až 6 hodin. To znamená, že za měsíc může mít dílna průměrně 200 metrů čtverečních výrobků, které simulují vitráže, a 35 metrů čtverečních klasických a moderních panelů.

Pracovníci pro vitráže

Žádná produkce nemůže bez příslušných pracovníků. Bude to trvat nejméně 3 osoby: skleněný sběrač, skleněný řezač, fóliová nálepka. Je také nutné mít vedoucí prodeje, který se bude zabývat vyhledávacím a zákaznickým servisem a manažer výroby koordinovat práci celého workshopu. V ideálním případě bude požadován návrhář, ale není nutné ho mít v trvalém stavu. Nakonec dostaneme 5 lidí.

Mzdové náklady budou:

1) sběrač vitráže - 800 dolarů;

2) řezač skla - 300 dolarů;

3) štítek - 800 dolarů;

4) šéf výroby - 400 dolarů;

5) Obchodní ředitel - 400 dolarů.

V důsledku toho za měsíc budete muset zaplatit zaměstnancům 2 700 dolarů.

Cena jednoho čtverečního metru barevného skla

Chcete-li dokončit obchodní plán vitráže, musíte vypočítat cenu a dobu návratnosti.

Náklady na výrobu fólií bude: 1,7 (manažer plat) + 1,7 (plat Production) + 4 (pokleyschika plat) + 1,27 (fréza plat) + 7 (náklady na barevného skla fólie) + 2,12 (Dodatečné materiály ) + 17,79 (nájemné, elektřina, dopravní náklady a další) = 35,58 dolarů.

Náklady na klasické a moderní barveny být: 1,7 (manažera plat) + 1,7 (plat Production) + 22,85 (kolektor plat) + 1,27 (fréza plat) + 35 (náklady na barevné sklo) + 2 12 (další materiál) + 65,00 (možnost pronájmu, elektřina, odpisy zařízení, cestovní výdaje, atd) = 129.64 USD.

Výroba vitrážových oken musí mít přinejmenším 15% ziskovost, jinak není ekonomicky možné ji otevřít. V důsledku toho získáváme ceny produktů: 41 a 150 dolarů.

Doba návratnosti

S odpovídající kapacitou dílny můžete vypočítat dobu návratnosti výroby.

Příjem z prodeje filmových vitrážů za měsíc bude:

200 m2 m. * 41 dolarů * 22 pracovních dní = 180 400 dolarů.

Příjem z prodeje klasických vitráží za měsíc bude:

35 metrů čtverečních. m. * 150 dolarů * 22 pracovních dní = 115 500 dolarů

Plánovaný zisk z prodeje vitráže

(180 400 + 115 500) * 0,15 = 44 385 dolarů.

Jak lze vidět z výpočtů, doba návratnosti je 1 měsíc - zisk je mnohem vyšší než náklady. Ve skutečnosti může být doba návratnosti delší z několika důvodů.

Za prvé, protože v prvním měsíci nefunguje vitráže na plné kapacitě. Druhým faktorem, který ovlivňuje dobu návratnosti, jsou daně. Ty závisí na zvolené formě vlastnictví a formě daně.

Dokumenty pro zahájení podnikání

Pokud se rozhodnete zahájit výrobu vitrážů doma, stačí zařídit individuální podnikání. Z dokladů o otevření bude požadováno: kopie pasu, TIN, prohlášení o úmyslu otevřít PI a potvrzení o zaplacení státního poplatku. Výše platby bude asi 800 rublů.

Výroba vitráží - nový nápad pro malé firmy

Dekorativní zasklení ve skvělé módě, dokonce i v malých městech, se stále objevují vitráže. V Evropě má umění vitráže historii, ale pro Rusko je to inovativní design, špatně vyvinutý v předrevoluční době a nepopulární v době sovětské. Nové technologie umožňují snížit náklady a zjednodušit proces vytváření překvapivě krásného dekorovaného skla pro dekoraci příček, stropů, obrazovek, malých forem. Dokonalá kombinace skla s dřevem, kovem, umělým umělým kamením umožňuje vytvářet originální interiéry apartmánů a venkovských domů.

Klasické vitráže nebo filmy - od 500 do 50 000 dolarů

Hlavní "spotřebitelé" tohoto druhu dekorace jsou soukromé osoby, ale existuje stále tendence ke zvýšení objednávek firem. Okna z vitráže jsou určena k dekoraci restaurací, klubů, hotelů. Umělecké dílo vypadá drahé, prestižní, stylové a není levné. Začněte pracovat s vitrážovými okny a okamžitě zjistěte své místo - ať už budete pracovat s náročnými, drahými typy vitrážových oken nebo jdete na zjednodušenou schématu filmového skla. To je zásadní rozdíl. Okenní vitráže nevyžadují profesionální vybavení a umělce, jsou levné a rychle se vyrábějí, nepotřebují velké dílny pod dílnou. Tento typ vitrážů je zpravidla obsazen výrobci nábytku, zdobení dveří, zrcadla. Při počátečním nákupu spotřebního materiálu pro filmové vitráže je stačilo 10-15 tisíc rublů. Skutečné vitráže jsou náročné na práci, drahé, vyžadují speciální nástroje, drahé vybavení, know-how a špičkové profesionály. Klasické vitráže jsou vyráběny pomocí olověných nebo mosazných vodicích profilů, na kterých jsou připevněny kusy barevného skla. Z pohledu modernosti takové návrhy nemají potřebnou sílu, proto se používají poměrně zřídka a nahrazují se jinými progresivnějšími technikami. Vykonávaný na vysoké umělecké úrovni, takové vitráže stojí z 50 tisíc rublů na metr čtvereční, v průměru zkušený mistr za měsíc může produkovat asi 5 metrů čtverečních vitráže. Barevné sklo použité ve výrobě (v závislosti na značce a výrobce) stojí od 2,2 do 3,6 tisíc rublů na metr čtvereční. Ziskovost obchodování s vitrážemi se pohybuje v rozmezí 20%, investice zhruba 1 milionu rublů se vyplatí přibližně za tři roky, ale vše závisí na tom, jak budete podnikat.

Nejoblíbenější vitráže "moderní"

Takové jsou vitráže v technice "tiffany", "fusing", pískování a některé další. Dokonale se hodí do rámu ve formě drahých dřevěných rámů nebo tepaného železa.

Technika "tiffany", vynalezené koncem 19. století. výrazně snížila hmotnost vitrážových konstrukcí, učinila je elegantní a multifunkční. Může vytvářet obrovské umělecké objekty a miniaturní kompozice.

Při "zapékání" se použije účinek slinování, roztavení skla různých barev a textur ve speciální peci. Tato metoda byla objevena v Německu koncem 20. století. a rychle obdržel dekoratéry pro rozpoznávání po celém světě. Pomocí různých fusingových technik můžete dosáhnout různých dekorativních efektů a udělat originální věci. Produkty vypadají výborně a jsou relativně rychle vyrobeny.

Metoda pískování - na povrch skla se aplikuje matný vzor pomocí abraziva a proudem vzduchu pod vysokým tlakem. Úspěšně se používá k vytváření vitrážových oken pomocí několika technik zpracování skla, jako je "mráz", vícevrstvé leptání.

Bylo by špatné si myslet, že obchody s vitrážemi mohou být otevřeny pouze specialisty umělců. V našem městě byla dílna otevřena ženou, která před tím pracovala 10 let jako manikérka. Kreativní charakter požadovaný výkon - úvaha zajímavá myšlenka důkladně, první věc, kterou vyškolení v kurzech pro výrobu barevného skla v technice „moderní“ ( „Tiffany“ a „zapékací“), samozřejmě to nestane specialista na dva dny, ale směr pohybu obdržel. V Moskvě tyto dvoudenní kurzy stály od 7000 rublů.

Nejdůležitější je organizovat workshop

 • Investice do podnikání budou ze 300 tisíc rublů na 1500 tisíc rublů, v závislosti na tom, jaký druh vitráže se rozhodne vyrábět.
 • Místnost v dílně je lepší hledat levnější v průmyslové a komerční zóně. Měla by se jednat o plochu začínající od 40 metrů čtverečních, vybavené odvětrávací ventilací.
 • Bez pecí pro tavení a ohýbání skla je nepostradatelná. Podle velikosti, místa určení, výrobce se cena pohybuje od 50 do 800 tisíc rublů.
 • Zařízení pro pískování v průměru 250 tisíc rublů.
 • Stůl, sady nástrojů pro práci na skle.
 • Počet zaměstnanců, které určíte na základě toho, co jsou připraveni udělat samy, a co přesunout na ramena odborníků. Určitě budete potřebovat řezbáře, umělce.
 • Při přepravě dokončených vitráží budou muset si pronajmout speciální vůz.
 • Bez kvality, pracoviště nemůže dělat, je to asi 30 tisíc rublů.
 • Sada potřebných materiálů a zásoby barevného skla asi 150 tisíc rublů. Sklo primárních barev ve výši 2,9 m2 na 1 m2 hotového vitráže.

Při prvním uzavření manželství se nelze vyhnout, je třeba ji uvést v ceně hotových výrobků (o možných rizicích v organizaci případu zde). Použitím ořezání skla můžete vytvořit dekorativní lustry a svícny pro vlastní náčrtky, stejně jako zvládnutí výroby fusing produktu se suvenýry. Po chvíli je vhodné přemýšlet o otevření vlastního salonu nebo o místě, kde můžete zobrazovat své produkty, protože Jednou z hlavních výzev svého podnikání je neustálé hledání pro zákazníky, že je třeba jasně sdělit, aby do své mysli, proč nemůžete snížit náklady na „velkoobchodní“ do 3 metrů čtverečních, a proto v konečné výrobě není možné provést změny v náčrtu za malý poplatek.

Podnikatelský plán pro výrobu a prodej barevných vitrážových oken

vitráže trh zahrnuje dva hlavní typy barevného skla produktů: velmi umělecké výrobky z barevného skla, které jsou vyráběny podle starých technologií a takzvaných filmových vitráže, které jsou levnější analogové a hmotnost výrobku, protože je to jen imitace mořeného produktu. Ale na trhu, tyto typy jsou nazývány „barevné sklo“, a měl by být vždy jasný rozdíl mezi těmito dvěma typy, a vědět, jaký produkt se jedná.

Takže v případě filmového vitráže chápeme levný výrobek, který se vyznačuje rychlým zpracováním, pro jehož vytvoření se nevyžaduje žádné velké zvládnutí umělce. A v procesu výroby se nepoužívá drahé zařízení.

A dílna, ve které je vytvářejí, vyžaduje mnohem menší velikosti. Nákup zařízení pro výrobu vitráží bude vyžadovat jen několik set nebo tisíc dolarů.

Podnikatelé se zabývá výrobou filmové vitráže práci šablon a adresářů ve spojení s nábytku nebo truhlářských dílnách, a často vlastní nábytek podnikání a zlepšení image svých jednotlivých produktů jsou řešeny pro vývoj tohoto případu.

Ziskovost takového podniku podle nejkonzervativnějších odhadů odborníků činí 30%. A filmové vitráže jsou mnohem levnější než většina rozpočtových a nízké kvality přírodního barevného skla.

Další podrobnosti o této činnosti najdete v článcích věnovaných tomu, jak vydělat peníze na výrobu vitráží. A v tomto článku budeme analyzovat celý trh z přírodního vitráže.

Jak začít s výrobou vysoce uměleckých přírodních vitrážových oken

50 tisíc dolarů, které investujete do výroby vysoce uměleckých vitráží, se po 4-5 letech vyplatí. Podle hráčů tohoto trhu můžete zahájit výrobu a částku 5 000 dolarů.

Ve všech věkových kategorií v naší rozsáhlé a různorodé světě barevného skla je vždy umístěn na stejné úrovni jako skutečných uměleckých děl, a cena, která v průběhu času roste jen a zvýšení cen závisí nejen na starověku vitráže, ale také na kvalitě příběhu a dalších podmínkách.

Cílové publikum produktu z barevného skla

Hlavním odběratelem vitráží, více než 80% z celkového počtu spotřebitelů - soukromá osoba, osoba, která staví své domy nebo obnovena venkovské sídlo, chatu, méně dobře zapojena do restaurátorské vlastní náměstí.

Klasický Vitráž, udělal dobrý pán, vypadá dobře s dřevěnými okny, parketové podlahy a vysoké dubovými dveřmi, a lépe od této firmy, týmu s výrobci různých předmětů prémiové předměty, stejně jako s architekty a návrháři interiérů.

V současné době dochází k rychlému růstu poptávky firemních klientů, jako jsou: zakladatelé a držitelé hotelů, hotelů, restaurací a dalších podobných institucí.

Prognózy poptávky po tomto produktu jsou tak daleko, že podle nejrychlejších odhadů odborníků bude většina trhu s barevnými skly růst a díky poslední kategorii zákazníků, o které se domníváme, dojde k nárůstu poptávky. V průměru vzrůstá trh s barevnými skly o 20-40% ročně.

Čísla trhu vitrážových oken

Takže jen jeden čtvereční metr materiálu pro vitráž zvyšuje cenu o 25% ročně nebo několik let, dnes ceny začínají na 120 dolarů. A nárůst cen je také pozorován u příbuzných materiálů, přibližně o stejné procento.

A jeden čtverečný metr z dokončeného vitrážového výrobku bude stát zákazníkovi ve výši 800 USD, kdy bude horní cena záviset na složitosti díla a jeho objemu. Velitel má v průměru 6 metrů čtverečních barevného skla měsíčně.

Vydání ve velkých dílnách, výroba a uvádění na trh v průměru činí v průměru zhruba 2,5 až 4 tisíc metrů čtverečních vitráže za 12 měsíců. S těmito údaji bude obrat této výroby přibližně 2-3 miliony dolarů ročně. A ziskovost vyrobeného přírodního vitráže je 20%.

Potřebné vybavení a materiály pro výrobu vitráže

Potřeby start-up kapitál ve výši 50 tisíc dolarů na nákup potřebného vybavení a zásob, jako jsou :. tabulce pro samotné a následné-up s barevným sklem, stroje pro vrtání, zařízení pro broušení, přímočaré pily, skla řezné nástroje, nůžky obrobku.

A minimální soubor materiálů, jako jsou fólie, toky, na pískování skleněný díl (náklady mohou dosáhnout 15 tis. Osob), muflové pece (náklady asi 10.000.) A malé zásoby barevného skla (asi 5000 dolarů). Měli byste také zakoupit auto pro doručení objednávek a přepravu materiálu.

Dodavatelé surovin pro výrobu vysoce uměleckých vitrážových oken

K plnění prvotřídních objednávek nakupují vitráže materiály a suroviny od firem: Armstrong, Spectrum Glass, Wissmach Glass. Ve stejné době, při nákupu surovin, je třeba vzít v úvahu, že asi 1 metr čtvereční vitráže listy asi 3-5 metrů čtverečních. metrů barevného skla.

Pokud vypočítáte všechny potřebné náklady na 1 čtverec. metr z dokončeného vitráže, pak jeho cena bude asi 800 dolarů za cenu 3 300 dolarů na trhu a výsledný zisk pro výrobce bude asi 11 000 dolarů ročně z jednoho metru čtverečního výrobku.

Pracovníci dílny pro výrobu vitráží

Celý personál v umělecké dílně je rozdělen na tři oddělení: výtvarné oddělení, které vyvíjí náčrt sbírek, oddělení řemeslníků, kteří přímo vyrábějí vitráže a odborníky, kteří tento výrobek propagují na trhu. A v každém oddělení může vstoupit jedna osoba, to vše závisí pouze na objemu výroby.

Překážky na trhu s vitrážem

Samostatné vitráže, samozřejmě, nejsou komoditou nejdůležitější potřeby, na kterou se každý den formuje poptávka. Samotní zákazníci proto nepřijdou, jako když se prodává zelenina ve stanu. Manažeři musí dlouho a obtížně najít zákazníky pro tyto produkty.

A před zahájením podnikání musíte vytvořit spojení s dobře známými architekty a designéry, kteří budou vaše produkty propagovat pomocí svých projektů.

Vaše podnikání: jak vydělat peníze na výrobu vitráží

Poptávka po barevných sklech je malá, ale konstantní. Klienti - solidní, informace o studiové společnosti se přenášejí "ústně". Toto je, pokud jde o tzv. "Skutečné" vitráže.

Existuje však i "filmová technologie" pro výrobu vitráže. Mnoho lidí se domnívá, že toto není okenní sklo a tyto řemesla pohrdá. Ale jen film filmy a přináší spoustu peněz malému rodinnému podniku, který nepředstírá, že je renesanční malíř. Takové "vitrážové okno" je navíc velmi žádané mezi středními vrstvami, kteří kupují nové byty nebo přestavují staré. Mnoho apartmánů není vhodné pro vitráže. prostě se nezapadá tam logicky nebo (pokud chcete) estetiku. Okno z vitrážového skla je však skromnější, levnější, ale z toho neméně hezké. Jednoduše je to jiné, i když vědci nerozpoznávají právo být nazývány takovými předměty dekorativního a užitého umění. Ale nejsme o umění, o podnikání.

Takže, o filmu vitráže.

S čím začít?

Potřebujete začít s tím, že potřebujete získat portfolio nebo ukázky vaší práce a jít s touto složkou pro návrháře a výrobce nábytku. Pokud se jim tato práce líbí, uzavřou s vámi smlouvu. Pokud se jim nelíbí, plivou na tyhle lidi a nabídnou všem ostatním. Nakonec vytvořte webové stránky na Internetu. Ale je to vzácné, že se kolegům nelíbí. Obvykle se chystají za tuto příležitost, zejména pokud opravdu víte, jak pracovat.

Takže, pokud klasické vitráží z vitráže stojí od 1000 eur za metr čtvereční, pak ceny filmu jsou tišší - od 350 eur do 800 eur za stejný metr.

Tato cena zahrnuje takovou položku výdajů jako příprava dalších konstrukcí pro instalaci samotného vitráže.

Vedle konstrukcí z barevného skla (tedy ve skutečnosti velkých lakovaných skel) můžete v technice barevného skla vyrobit i jiné předměty dekorativního interiéru - lampy, obrazy, nádobí a dokonce i hodinky. Je to sousední typ činnosti, která brzy přijali ti, kteří se rozhodli začít vyrábět vitráže. Světlový klín na filmu se však nesetkal. Mnoho malých podnikatelů se nebojí učit se sofistikovanějšími vitrážovými spotřebiči - koneckonců, mezi skromným "filmem" a náročnými "klasikami" existuje mnoho zajímavých mezilehlých možností. Například, vitráže v technice "Tiffany", "fusing", "sandblast rytina", "lakované vitráž okno".

V tomto oboru je dobré, i přes zdánlivou složitost, můžete to udělat sami (asi pět párů rukou). Jedná se o klasický rodinný podnik, který nicméně přináší spoustu peněz. Podle zkušeností jsou pracovníci najatí pouze tehdy, když je nutná objednávka pro dekoraci velkých ploch oken z vitráže, například venkovské chatky.

Výroba jednoho čtverečního metru barevného skla trvá deset dní a to je stabilní poměr. Získejte deset dní tisíc eur - není to špatné.

Co by měl začínající podnikatel vědět?

Takže nebudete potřebovat žádné certifikáty a licence. Forma vlastnictví je lépe registrována jako LLC. Daně platí za zjednodušený systém; neexistují žádné daňové výhody. Invest: od 500 tisíc do 1, 5 milionů rublů (v závislosti na technice z vitráže). Ziskovost - od 10 do 15%.

Výdaje: mzda pro zaměstnance (pokud jsou zaměstnanci); pronájem, nákup spotřebního materiálu.

Mimochodem, o zaměstnancích. Chcete-li se soustředit výhradně na filmové skleněné vitráže, pak vy ani vaši zaměstnanci nemusíte mít speciální umělecké vzdělání, jinými slovy, nemusíte kreslit.

Ačkoli ruce práce, aby mohli být v každém případě, i když jste se rozhodli vložit tapetu. Mimochodem, zpočátku budete mít manželství, které sníží vaše zisky. Ale aby nedošlo ke ztrátě peněz, je třeba v první řadě, jen ležel na zmetkovitosti poprvé ve svých finančních výpočtů, a za druhé, že je lepší prodloužit dobu výroby a stále ztrácejí méně peněz. Tvůrčí proces není standardizován, ale je možné a nezbytné je řídit do nějakého rámce. Obzvláště dobrá je naše oblíbená filmová technologie, kterou mnozí umělci vnímají jako snadno vydělávající peníze, které se dají na dopravním pásu.

Co nám pronajmeme?

Nejprve budete potřebovat levné výrobní prostory v průmyslové zóně - od 100 metrů čtverečních. Když se dostanete na nohy - můžete si myslet na salon v centru města. Jeho plocha by neměla být velká - maximálně 50 metrů čtverečních. Taková kancelář je přirozená, měla by ukazovat zboží osobou a pouze v tom případě by měla být zahájena, pokud se spoléháte na velmi bohatého klienta. Podnikání "na kolene" nerozumí. Navíc je to tak, jak můžete od něho (bohatého klienta) psychologicky vytvářet pocit, že marně stráví značné peníze.

Nicméně, pokud nemáte peníze na náměstí ve středu, vytvořte lepší (tj. Pracovní) místo na internetu. To už není existence "na koleni", je to docela moderní, pokročilá a docela slušná propiska. Sledujte, jak budete samozřejmě navrhnout stránky.

Zkušenosti vám přinesou 70% objednávek z designových studií, nábytkových prodejen a podobných firem. Obdrží od vaší objednávky, že jejich 10% bude mít zájem o nalezení klienta pro vás.

Ale pokud jste již dosáhli určité úrovně - nemůžete bez svého vlastního salonu.

Nezapomeňte také na detaily: zákazníci mohou žít v zahraničí, protože metr z barevného skla je mnohem dražší.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikání při výrobě vitrážových oken: investice 5000 USD

Technologie výroby vitrážových oken

Jako reference: Vitráž trh je rozdělen přesně na dvě trhy: Tento vysoce umělecké výrobky z barevného skla, které jsou vyrobeny mistrů starých „klasických“ a „moderní“ technologie (jako je technologie „Tiffany“), a na trhu je tzv filmových vitráže, které přísně vzato, levný masový výrobek - imitace přírodního vitráže. Obě na trhu nesou název "vitráže", ale vždy je nutné jasně rozpoznat, který výrobek se diskutuje.

Okno z vitráže - levné a rychle se vyrábějí, vytvářet to nevyžaduje dovednost profesionálního umělce. Při výrobě vitrážových oken se nepoužívá žádné profesionální vybavení, které je nezbytné pro výrobu vitráže v současnosti.

Obchod, ve kterém jsou vyráběny vitráže, vyžaduje mnohem menší plochy (dostatek prostoru a garáž). Několik set dolarů stačí na nákup vybavení pro výrobu vitrážového okna.

Podnikatelé, kteří vydělávají na filmovém pseudo vitrážemi, práci na vzorníku katalogů ve spolupráci s nábytek a tesařské obchodů jsou často sami sebe - Elijah truhlářů nábytkáře, kteří se rozhodli zvládnout paralelní typ podnikání.

Ziskovost takového podniku odhadují odborníci na 30%. tam jsou filmové pseudo-vitráže více než polovina ceny nejvíce rozpočtu přírodní vitráže.

Více informací o podnikání při výrobě vitrážových fólií si můžete přečíst v článku "Jak vydělat peníze na výrobu vitráží".

Stejným článkem je přehled trhu vitrážových vitráží z barevného skla.

Takže budeme mluvit o skutečných vitrážích.

Jak otevřít dílnu pro výrobu vitráží

50 tisíc dolarů investovaných do dílny pro výrobu vysoce uměleckých vitrážových oken se může vyplatit po dobu kratší než pět let. Ale můžete začít od částky 5 tisíc, říkají hráči na trhu.

Ve všech dobách a na celém světě mořený přirovnat ke skutečným uměleckých děl (uměleckých řemesel), jejíž cena se nakonec nutně roste, jak už to tak bývá s vintage věci nebo jiné produkty, které mají starožitný hodnoty.

Výroba vitrážových oken: cílové publikum

Hlavním odběratelem vitráží (70% expertů odhaduje, že objem objednávek) - soukromá osoba, osoba, která postaví nebo obnovený venkovský dům, přinejmenším, opravit, obnovit městskou vlastní byt.

Klasické barevné sklo vypadá velmi dobře s (drahé) dřevěných oken, takže od této firmy, aby spolupracovaly s výrobci derevyannh luxusních boxů, stejně jako architekti a návrháři interiérů.

Po čase však tržní hráči zaznamenávají bezprecedentní nárůst poptávky mezi firemními klienty - majiteli soukromých hotelů, mini-hotelů, restaurací, barů, kaváren.

Trendem poptávky je, že podle odborníků bude celý trh okenních vitráží v nejbližší budoucnosti růst pouze díky "firemnímu" zákazníkovi.

Pokud pozorujeme růst trhu od nuly do dneška, celkový počet zakázek pro toto období se postupně navýšil o 25-40% ročně, i přes krizi.

Trh výroby barevného skla v číslech

Jeden metr čtvereční "materiál" nebo "suroviny" (barevné sklo) stojí asi 70-200 dolarů. V současné době se ceny skla a souvisejících nástrojů a materiálů potřebných pro výrobu vitráže zvýšily v průměru o 25%.

Jeden čtvereční metr hotového výrobku, tedy přírodního vitrážového skla vyrobeného z barevného skla, nyní stojí průměrný zákazník hotových výrobků ve výši 800 až 1,2 tisíc dolarů.

Jeden umělec, který pracuje například na moderní technologii "Tiffany", produkuje v průměru měsíc 6 metrů čtverečních barevného skla.

Pokud mluvíme o rozpočtovějším skleněném skleněném skle, mistrovský umělec je schopen vyrobit již 12 metrů čtverečních za měsíc.

Velké dílny, výroba a prodej, v nichž jsou kladeny na trvalou trať, činí v průměru zhruba 2,5 tisíc metrů čtverečních barevného skla za rok.

S těmito údaji je obrat takového díla přibližně 2 miliony dolarů ročně.

Ziskovost takové dílny je 20%.

Zařízení pro výrobu vitrážů

Počáteční kapitál ve výši 50 tisíc dolarů je nezbytný pro získání následujícího souboru speciálních zařízení a nástrojů:

stůl,
vrtačka,
brusky,
řezné pily,
Skleněné závěsy,
skleněné řezačky,
nůžky,
minimální sada materiálů: fólie, tavidlo,
stroj na pískování skla (15 tisíc dolarů),
muflová pec (10 tisíc dolarů)
malá zásoba hlavních pozic barevného skla (5 tisíc dolarů).

Samostatně: auto pro přepravu barevného skla a barevného skla (jeho hodnota není zahrnuta v uvedených 50 tisíc dolarů!)

Firmy dodávající suroviny pro výrobu vitráží

Pro plnění objednávek luxusní třídy jsou vitráže nakupovány výhradně vysoce kvalitními americkými surovinami následujících společností:
Armstrong,
Spectrum Glass,
Wissmach Glass

Náklady potřebné pro provedení zakázky na vitráže o objemu podmíněné 6 m2, dokončené za měsíc (podle výpočtů magazínu business.ua)

Pokud vezmeme v úvahu, že v průměru 1 metr čtvereční vitráží odchází 2,6-4,5 m barevného skla, pak proto, 6 m bude potřebovat nejméně 16 m² skla, který bude stát výrobce 1, 5 tisíc dolarů.

Na souvisejících materiálech je třeba položit ještě 700 dolarů

Dodávka a přeprava vitráže bude stát 100 dolarů

Celkem:
1 m2 hotových vitráží stojí 800 dolarů
Snižte náklady na suroviny a související materiály, zůstatek je 2,5 tisíc dolarů.

Kromě toho odečteme:
Mínus 1 tisíc dolarů - mzdy zaměstnancům.
Méně peněz na zaplacení jediné daně, platby za veřejné služby, nájemné, údržbu zařízení
Celkem: čistý příjem je asi
900 USD za měsíc,
11 tisíc dolarů / rok

Minimální pracovníci dílny pro výrobu vitráží

V personálu umělecké dílny pro výrobu vitráží z barevného skla by měli být tři lidé:
umělec, který vyvíjí náčrt sbírek,
mistr, který přímo vyrábí vitráže,
odborník, který tyto výrobky propaguje na trhu.

Podvodní kamenina pro výrobu vitráží

Samostatné vitráže, samozřejmě, není komoditou první nutnosti. Klient tedy k vám nepřijde a nebude zaklepat na dveře, jako by tomu bylo v případě prodeje zeleniny ve stanu. Manažeři, kteří propagují produkty, často musí dlouhou dobu hledat ty "zlaté" zákazníky a nabízet jim své výrobky.

Před zahájením podnikání je nutné kontaktovat architekty a designéry, kteří nesedí bez práce, a některé procento (po vzájemné dohodě) požádat je, aby propagovaly výrobky svých mistrů mezi své klienty. Včetně tady a potenciálních zákazníků.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchod na vitrážích

Obchod s vitrážem je dnes velmi populární, zejména ve velkých městech. V každé metropoli můžete po dobu více než jednoho roku počítat s desítkami velkých dílen, které se zabývají výrobou vitrážů v různých technikách. A podle počtu těch, kteří se chtějí stát majitelem luxusních vitrážových oken, stále existují místa pro nové hráče na tomto trhu. Koneckonců, lidé po celou dobu chtěli žít krásně, a vitráže - to je ztělesnění velkoleposti a krásy.
Aby bylo možné podnikat na vitrážích, není nutné mít specializované vzdělání, stačí mít základní znalosti ve výrobě skla, manažerské pracovní zkušenosti, organizační schopnosti a zdravé ambice. No, je přirozené mít pečlivě promyšlený obchodní plán pro vitráže.

Obchodní plán vitráže

Pokud si nevíte, jak vytvořit své vlastní vitrážemi, než začíná rozvíjet obchodní plán se doporučuje předat specializované kurzy jako úspěšný vstup závisí na tom, jak dobře jste se naučili nějaký obchod zevnitř. Samozřejmě, aby se kurz, aby se stal pro-vitrazhnikom nemůžete, ale budete rozumět celý proces výroby, a musí být schopen ovládat své najatými odborníky ve všech fázích výroby vitráží.

Po studiu přímého procesu výroby vitrážových oken můžete začít pečlivě rozvíjet obchodní plán vitráže. Při přípravě je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, například pro posouzení obtíží, které mohou vzniknout při otevření vitráže, pro určení potenciálních zákazníků a zamyslení nad strategií rozvoje vitráže. Podnikový plán by měl navíc odrážet rozšiřování podnikání a možné investice. Bylo by zbytečné provést analýzu trhu s barevnými skly.

Okno z vitrážového skla - vývoj

Při vývoji podniku plánujte vitráže, nejprve se zaměřte na nejjednodušší techniky pro výrobu vitrážových oken, například pro výrobu filmového skla. Proč? Vzhledem k tomu, že taková okna z barevného skla nemusíte pronajmout velký pokoj, budete potřebovat minimální vybavení. Samozřejmě, s nárůstem počtu zákazníků bude možné zvýšit produkci. Abychom zákazníkovi usnadnili výběr, musíme sestavit katalog vitráží, který jste již udělali, nebo to můžete udělat.

Jakmile je výroba filmu vitráží bude upraven, je možné zavádět nové technologie, jako je Tiffany, fusing, klasika. Pro výrobu vitrážů v těchto technikách budete muset najmout nové zaměstnance a zakoupit nové vybavení. V tomto případě, na vědomí, že v případě, že výroba tradičního barevného skla a vitráže v Tiffany nákupu techniky profesionálních zařízení nevyžaduje, aby obrovské investice, rozvoj fixační podnikání - velmi drahé, protože to bude nutné dokoupit speciální a drahé, trouba. Nicméně, všechny tyto náklady jsou bohatě zaplatil pro sebe, protože poptávka po vitráží fyuzingovye trvale vysoké.

Jako obarvené rozvoje podnikání budete potřebovat kancelář a obchod, že zákazníci nemají přijít k výrobě vaší objednávky, jakož i další pracovníky v obličeji poradců, kteří budou schopni odborně vysvětlit zákazníkovi, co jedna odlišuje od ostatních barevného skla. Mimochodem, aby rychle získat zpět investice do podnikání, můžete rozšířit sortiment výrobků a zavést výrobu drobných výrobků, jako jsou originální hodinky, rámečky na fotografie, vázy, skleněné ozdoby, šperky a firemních atd

Obchod s vitrážem - ziskovost

Investice do vitráží přímo závisí na tom, kde jste se rozhodli začít podnikat s vitrážem a objemem výroby. Praxe ukázala, že ziskovost vitráže je docela dobrá - 10-15%. To znamená, že maximální zisk z ceny finálního produktu bude o 15%, zatímco zbývající část ceny platí platit profesionály, zásoby a další nepřímé náklady (např pokoj pronájem).

Z tohoto důvodu, počítání nákladů konečného barevného skla je třeba vzít v úvahu několik parametrů - spotřební kvality (nejkvalitnější sklo vyrobené v Anglii, Francii a Španělsku), vitráže výrobní techniky (skica vzít v úvahu složitost, počet barev, velikost prvků), odpisy zařízení, atd. Kromě toho je třeba vzít v úvahu určité procento odmítnutí výroby.

Potenciálními zákazníky každé vitráže jsou bohatí lidé a výrobci nábytku. Proto buďte připraveni na to, že po provedení prvních vzorků a vytvoření alespoň malého katalogu budete muset obcházet všechny výrobny nábytku a střediska sami a nabídnout spolupráci. Nemějte strach, pokud je poptávka malá. Ale to bude trvalé. Nicméně, aby to bylo totéž (a dokonce se časem zvýšilo), je nutné se z ní nejlépe postavit a vyrábět jen kvalitní produkt.

Pokud jste na vitráže podnikání a začít svůj vlastní podnikání od nuly, nepočítají na obrovský úspěch prvního po výrobě barevného skla a jednoduchý vstup do tohoto podnikání vůbec. Úspěch a viditelnost v obchodě na vitrážích probíhá postupně s časem. Proto, aby nedošlo k hořet na začátku, vše, co je třeba pečlivě vyhodnotit, srovnat své možnosti a touhy, a samozřejmě milují svou práci, což mu všechno sám bez výhrad. Naše vitráže workshop je jistý hráč na tomto trhu.