Zásobování vodou

Obchodování na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

♦ Kapitálové investice - 425 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 7-10 měsíců.

Skuteční podnikatelé mohou podnikat z čehokoliv, dokonce i ze vzduchu.

Chcete-li se připojit k řadám podnikatelů, ale nemůžete se rozhodnout, jaký druh činností je třeba udělat, přemýšlejte o tom, co je pro lidi vždy a všude třeba?

Toto - jídlo a samozřejmě voda.

Obchod na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

Specifika podnikání na vodě


V nestabilní ekonomické situaci je obtížné najít podnikání, které přinese dobré peníze navzdory všemu.

Obchodování s pitnou vodou souvisí s takovými typy podnikatelské činnosti.

Firmy, které dodávají balenou vodu, dnes prožívají určitý vzestup a odborníci předpovídají, že tento trend bude v blízké budoucnosti pokračovat.

Pokud se rozhodnete se připojit k podnikatelům na vodě, není nadbytečné se dozvědět o zvláštnostech tohoto odvětví podnikatelské činnosti:

 1. Podnik, založený na výrobě, plnění a dodávkách pitné vody, je považován za jeden z nejrychleji rostoucích.
  Pouze v loňském roce se její podíl v Rusku zvýšil o více než 40%.
 2. V průměru jeden zaměstnanec kanceláře spotřebuje půl litru vody denně a asi 10 litrů ročně.
  Představte si, jaké peníze můžete udělat, pokud vytvoříte širokou zákaznickou základnu.
 3. Ceny pitné vody a benzínu nejsou příliš odlišné, ale vybavit firmu pro plnění vody je mnohem jednodušší než ropný průmysl.

Dvě obchodní možnosti na vodě


Pokud chcete podnikat na vodě, musíte se rozhodnout, co přesně bude vaše společnost dělat, protože existují dvě možnosti pro tento typ podnikatelské činnosti:

 1. Rostlina, která extrahuje vodu ze studny, nalije do skleněné nebo plastové nádoby a dodává ji koncovým zákazníkům.
 2. Firma pro balení a prodej "cizí" vody.

První možností je nákladnější z hlediska peněz a vyžaduje hodně času na start, protože budete potřebovat speciální vybavení, kvalifikovaný personál, vybavení, výrobní podnik, nutnost platit za drahé laboratorních testů, a další - zvláštní povolení pro extrakci vody z pramene.

Navíc je dnes obtížné najít volný zdroj minerální nebo stolní vody, která by už nebyla obsazena agilnějšími konkurenty.

Pokud nemáte příliš mnoho peněz, je lepší začít s prodejem pitné vody podepsáním odpovídající smlouvy s výrobcem.

Tato činnost je možná i pro podnikatele, kteří nemají velkou částku na zahájení kapitálu.

Jaká by měla být voda na tom obchodovat?

Není příliš mnoho sil dělat něco, mnohem více je nutné se rozhodnout, co dělat.
Albert Hubbard

Obchodování s prodávanými balenými vodami není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pouze voda, která odpovídá GOST, je považována za lahvovou, je balena v hygienických nádobách a může být použita osobou k pití nebo vaření.

Nemůžete jen čerpat vodu z kohoutku, nalijte ji do lahví a začněte je doručovat do kanceláří.

Pokud chcete ušetřit, prostě ztratíte zákazníky a zničíte svou firmu.

Pitná voda by neměla obsahovat více než 1% různých umělých přísad (například vonných látek nebo esencí).

Pokud se jeden z vašich klientů držet analýzu chemického pitné vody, dodávané vámi, a ukázalo se, že to nesplňuje státní normy, pak to nejmenší, co se vám může stát - ztrátu zákazníků, i když to může skončit mnohem hůř, například otevírání proti vám z trestního řízení o podvodu.

Prodej pitné vody nemůže být proveden, dokud uzavřete smlouvu s výrobcem (společnost, která získává vodu z vrtů) nebo nebudete kupovat zařízení, které zcela vyčistí vodu škodlivých přísad.

První možnost je pro začátečníky jednodušší a levnější.

Obchodování na vodě: reklama a vyhledávání zákazníků

Voda-prodejní podnik, stejně jako každý jiný, potřebuje dobrou reklamu, protože počet vašich zákazníků závisí na tom, a tudíž i výši zisku.

Chcete-li inzerovat firmu na dodávku balené vody, můžete:

 1. V médiích.
 2. Díky outdoorové reklamě na místech s vysokým provozem.
 3. Distribuce letáků a vizitek.
 4. V sociálních sítích a na internetovém fóru vašeho města.

Čím intenzivnější a kompetentnější je vaše reklamní kampaň, tím více zákazníků pokryjete.

Vzhledem k tomu, že hlavními zákazníky společností, které prodávají pitnou vodu, jsou kanceláře, dobrá publicita obejde kancelářské prostory vašeho města s návrhem uzavřít s sebou smlouvu na dodávku balené vody.

Pokud se vám podaří získat několik velkých zákazníků, kteří budou spokojeni s kvalitou vody, kterou dodáváte, pak v budoucnu budete inzerovat své podnikání na vodě s ústním slovem.

Kalendář plánuje otevřít podnikání na vodě

Nepotřebujete moc času, abyste začali prodávat balenou pitnou vodu.

Samozřejmě budete muset provést tradiční fáze zahájení podnikání (registrace, nalezení místnosti, nákupní vybavení, nábor pracovníků, reklamní kampaň atd.), Ale to nebude trvat déle než 3-4 měsíce se správným přístupem.

Nové obchodní nápady

Na trhu s pitnou vodou v blízké budoucnosti stojí za to očekávat významné změny. Objevil nové, téměř nevyužité místo. Prodej balené vody je služba, která se objevila jen v několika městech. Je však zřejmé, že v našem stále méně ekologickém světě může tento podnik přinést dobrý příjem.

Minulé léto v Moskvě nebyly žádné filtry na čištění pitné vody. Bylo pověst, že teroristé budou otrávit vodní potrubí. Nosil. Ale voda z kohoutku, i přes veškerý optimismus úředníků, je v Rusku opilá méně často. Podniky od výrobců a dodavatelů balené vody jsou stále lepší. Aktivní útok na ruský trh stále velkým hráčům - Bon Aqua (Coca-Cola), Aqua MINERALE (Pepsi-Cola) a „Holy Spring» (Nestlé). V Rusku dnes existuje více než 100 závodů na výrobu pitné vody, takže v téměř každé oblasti je také voda od místních výrobců. "Iceberg" v Kaliningradu, "Davpon" Syktyvkar "Polustrovo" v Petrohradě, "Malkinskaya" v Petropavlovsk-Kamchatsky, "Shishkin Les" v Moskvě, "Reserved source" v Samaře, "Pramen Kama" v Permu " Čistá voda "v oblasti Novosibirsku.

Nabídka je rozsáhlá. Nicméně, všechny výhody balené vody každého výrobce pokrývá jednu významnou nevýhodu - jeho cenu. To je nápoj - snad ano. Ale dnes jedí na lahvové vodě pouze v nejbohatších rodinách. Výsledkem je, že spotřeba balené vody na obyvatele v Rusku podle údajů z roku 2004 činí pouze 14 litrů ročně. Pro srovnání, v Německu, Španělsku, Francii a Itálii tento ukazatel již několik let překročil 100 litrů na osobu a rok.

V Rusku stále k nákupu pitné vody v lahvích ještě není schopen velké části populace: cena jednorázových kontejnerů je téměř 90% nákladů na výrobek. Mnozí vidí všelék v domácích filtrech pro čištění, věřící, že je lepší zaplatit peníze jednou za filtr a pak "zdarma" pít čistou vodu. Ale bohužel, filtry neposkytují čištění vody podle požadovaných standardů. Kromě toho je "volný" velmi podmíněný, protože filtry jsou náchylné k znečištění a musí být pravidelně měněny.

Analýza situace podnikatel Kirov Vasily Zonov rozhodl, že je čas nabídnout jinou verzi zásobování obyvatelstva vodou.

Alternativní "přívod vody"
Způsob, jak zajistit obyvatelům města čistou vodu, který vynalezl Vasily Zonov, je jednoduchý, stejně jako všichni důvtipní. Podnikatel zjistil, že základní požadavky lidí na pitnou vodu jsou následující:

 • zaručená kvalita;
 • nízká cena;
 • blízkost spotřebitele.

K dosažení těchto parametrů Zonov rozhodla vytvořit síť v typických kiosků „Key zdraví“ k prodeji ve stáčení čisté artéské pitné vody a vytvořit nepřetržité dodávky vody ze studny na silniční stánků. Prodej vody se měl uskutečnit v obalu kupujícího. Kupci by samozřejmě mohli nejen s sebou přinést plastovou láhev o objemu 5 litrů, ale také si ji koupili přímo v kiosku.

Tímto způsobem prodeje byly splněny všechny základní požadavky. Vysoká kvalita vody je dosaženo díky použití vodního zdroje s čistou vodou studní, výhody, které přetrvávaly během Přeprava pomocí speciálních kontejnerech pro přepravu potravinových kapalin. Navíc během přepravy a ve stáncích měl poskytovat nezbytnou izolaci prodávat vodu o teplotě 4-8 stupňů Celsia (přirozená teplota vody ze studny), je to už otázka techniky. Pokud jde o cenu, že bylo dosaženo vyloučení z oběhu jednorázových obalech, zjednodušení postupů při získávání vody a její doručení na stáncích, jakož i tím, že eliminuje potřebu stáčení a skladování zboží ve skladech.

Navíc se očekává, že Zonov nebude mít zisk kvůli vysoké jednotkové ceně výrobku, ale kvůli velkému objemu prodeje. Konečně, blízkost ke spotřebiteli znamenalo územní dosah kiosků pro občany a pohodlnou pracovní dobu: čistá pitná voda měla být k dispozici téměř všem kupujícím.

Všechny tyto aspekty Vasily Zonov uvedl v dopise vedoucímu správy města Kirov. Nežádal o financování svého projektu. Požádal jsem pouze o přidělení míst pro kiosky. Pravděpodobně vzpomínáme na to, že federální program "Poskytování pitné vody ruskému lidu" již dávno byl přijat v zemi, administrativa souhlasila, že poskytne místa pro kiosky v těch oblastech, které podnikatel označil v dopise. Bylo to v roce 2000. A dnes v Kirově je už asi devět tuctů takových stánků a dvě třetiny obyvatel Kirov používají vodu k pití, pití a vaření.

- Rozdíl mezi vodou z kiosků a zásobování vodou je obrovský! - řekl řidič taxíku Kirov. - Jakmile zkusíte čaj z něj, je již nemožné ho vařit jinak. I když je použit filtr. Poprvé jsme tam koupili vodu, kdy jsme kvůli havárii vypnuli celý den v našem okrese. A pak se mi to líbilo. Kolik nakupujeme? Teď to pochopím. Pravděpodobně litr 20-25 týdně pro dva s manželkou. Představte si, že za 100 rublů je celý měsíc vybaven čistou vodou (voda v Kirovu stojí jeden rubl za litr.) - Auth. No, dvě prázdné láhve 15 rublů, které kupujeme jednou za rok.

Zonov nejenže obyvatelům města poskytl levnou vodu, ale je také připraven podělit se o své zkušenosti s podnikateli z jiných měst. V některých - Syktyvkar, Perm, Vologda, Nizhnekamsk - takové sítě kiosků jsou již otevřené. Pracují na jednotných technologiích a na patentovaném zařízení firmy Kirov. Mezitím v mnoha dalších městech probíhají práce na spuštění sítí.

- Stánky jsou velmi roztomilé, kiosky jsou čisté a voda je chutná a levné. Jeden litr vody stojí jen padesát rublů. Vždy si koupíme tuto vodu domů a zvláště předtím, než půjdeme do dachy, protože nevěřím vodě z místní studny. Voda v kioscích je přivedena ze studny v obci Shoshki, která se nachází daleko od města. Sami sebe, kolikrát na trati viděli auta s lesklými cisternami, proto jsme si jisti, že ve městě není těžena voda, je to opravdu čisté. Kdo nakupuje? Ano, skoro celé město, dokonce i důchodci. Nedávno se na ulici setkala babička s vozíkem, ve kterém bylo několik velkých pětilitrových lahví, - řekl Ekaterina Gushchina, obyvatel Syktyvkaru.

Obrázek - všechno!
- Velmi pečlivě vybíráme partnery. Nechtěl bych pracovat s těmi, kteří se za každou cenu chtějí obohatit. Tento podnik a tak se vyplatí v rekordním čase - od 8 do 13 měsíců. Je důležité, aby člověk nezneužil samotnou myšlenku tohoto podnikání, protože v něm je vyloučeno jakékoli padělání. Koneckonců, pokud společnost začne prodávat vodu z vodovodu pod přírodou - okamžitě se stanou zákazníky jasnými a nebude možné vrátit jejich důvěru. Potřebujete solventního partnera a hodnotíte si svou pověst. V ideálním případě - držel se v jeho městě podnikatel, pro koho to není první podnikání - říká Vasily Zonov.

Prošel "výběrem" obchodníků z jiných měst, kteří se chtějí stát partnery společnosti "Key of Health" a otevřou podobnou síť kiosků s pitnou vodou, Zonov žádá o následující zdroje:

 • vlastní a / nebo půjčené finanční prostředky;
 • možnost "vyřešení problému" s městskými úřady o přidělení sedadel pro stánky;
 • zda je v městské vodě špatná voda;
 • Přítomnost studní s vodou, která splňuje nejvyšší standardy kvality.

- V této oblasti je nutné zadat měřítko a je nutné investovat hodně najednou. Nemůžete dát jeden kiosk, pak ušetřit peníze na druhou a sbírat ji za třetí, "říká Zonov. - Podle našich zkušeností doporučujeme zahájení alespoň jednoho kiosku pro 15 tisíc obyvatel. To znamená, že k otevření takové činnosti, například v pol milionu města, je třeba 450-500 tisíc dolarů.

Kromě toho je velmi obtížné, jak ukázala praxe, vyřešit problém s městskou správou. "Co se schovat, problémy s úředníky - problémy s jakýmkoli obchodem. A to i přes to, že se jedná o společensky významný projekt, před podpisem smlouvy doporučujeme zjistit, zda správa vašeho města dá místa pod stánky, "říká Vasily Zonov.

Přesvědčení administrativy v každém městě bude mít vlastní cestu. Někdo dá úplatek, z důvodu nedostatku jiné volby, a někdo bude jen odkazovat na již zmíněném programu „Poskytování ruského obyvatelstva pitnou vodou“ a podrobné vysvětlení společenského významu projektu. Konec konců, každý ví, že v blízké budoucnosti bezpečné čištění vodovodní vody u ozonizace a UV záření nebudou použity v naší zemi. Budou zapotřebí nerezové potrubí, což si vyžádá kompletní výměnu vodovodů, což samozřejmě není daleko od "blízké budoucnosti". Nyní, ve většině ruských lokalitách používá barbarské chlorování technologii, která zemřela již dávno, jako na celém světě, protože chlorovaná voda vyvolává vysoké nemocnosti, včetně onkologických onemocnění. Po vysvětlení dopisu vedoucímu administrativy všechny tyto problémy například Vasilij Zonov podpořil úřady. Dále byla uspořádána bezplatná reklamní kampaň "Klíč na zdraví".

- Tato činnost nutně zahrnuje masivní reklamu ve všech médiích, která musí předcházet vzniku stánků ve městě. Lidé se musí naučit novému, něco, co nikdy neměli. Podstata všech materiálů v médiích by měla být omezena na jednu věc - konečně, děkuji, Pane, bude existovat alternativa k městské vodovodu, kvalita vody, ve které neexistuje žádná kritika. A voda v kohoutku opravdu vůně chlóru, má nepříjemnou chuť, barvu nebo vůni. Nebo všichni dohromady. Analýzy vody vyrobené SES také zanechávají hodně žádoucí. Obecně platí, že špatná kvalita vody - by měla být známá městská skutečnost, která již není nutná k prokázání, ale o které stačí mluvit. Úkolem reklamní kampaně je iniciovat poptávku. Lidé si musí být jisti, že voda je ve vodovodu špatná a SES je v kioscích dobrý, "tvrdí Zonov.

Další - studny. Vrtání a vybavení jedné studny může stát mnohem více než milión rublů a bude vyžadovat spoustu času na byrokratické postupy související s její registrací a uvedením do provozu. A není možné "narovnat" okamžitě dobrou vodu. Ale nemusíte si vrtat svou vlastní studnu, jak můžete najít v blízkosti téměř jakéhokoli města. Začněte hledání u hydrogeologického výboru a SES, které jsou také v každém městě. Údaje o všech studních by měly být vyžádány v okruhu asi 30 kilometrů od centra města. Pak se stává méně výhodné přenášet vodu. Z nalezených studní je třeba vybrat jednu nebo dvě, s nejlepší vodou, která je v této oblasti a v ideálním případě - nejvyšší kategorie kvality pití. Podle dokumentů musí splňovat požadavky SanPiN 2.1.4.1116-02 "Pitná voda. Hygienické požadavky na kvalitu vody balené v kontejneru. Kontrola kvality ». Není-li s takovou vodou žádná jediná studna, určitě se najde ta, která může být vyčištěna na požadované parametry. Je pravda, že je třeba si uvědomit, že filtrace zvyšuje náklady na vodu a certifikát nebude mít slovo "přirozené".

Najděte vhodnou studnu (a zde by měla pomoci hydrogeologům a SES), je nutné ji koupit nebo pronajmout. Ve skutečnosti je mnoho studní uzavřeno v zemi nebo dodává pár domů nebo některé prasátko. Majitelé jsou rádi, že je prodávají nebo pronajmou za předpokladu, že nájemce se postará o veškeré dodávky vody pro stejnou prasátko. Obecně platí, že s vrtákem nejsou obvykle žádné problémy. Například v okruhu 30 km od města Kirov byly studny více než 2 000. Z toho čtyři byly vybrány s nejlepší přírodní vodou, která nevyžaduje žádné čištění. A již z těchto čtyř byla vybrána jedna s dalšími úvahami a požadavky. Nejmenší roli v tom hrála krása a šetrnost k životnímu prostředí v této oblasti.

Proč jsem nosič vody
Ti, kteří provedli podobné hodnocení všech zdrojů ve svém městě a získali pozitivní odpovědi na všechny body, Zonovův podnikatel navrhuje koupit jakýsi "franchis v ruštině". Jedná se o balíček dokumentů obsahujících pracovní plán, doporučení, počítačové programy, formy potřebných dokumentů a propagačních materiálů. Náklady na balíček jsou 35 USD na tisíc obyvatel města, ale ne méně než 10.000 USD.

"S partnery dále úzce spolupracujeme, podílíme se na zahájení projektu, připravujeme odborníky, poskytujeme poradenství i praktickou pomoc," řekl Zonov. - Naši specialisté se mohou do tohoto města dostat, aby vyřešili všechny problémy, které vznikly. Obecně podporujeme tolik, kolik je třeba. Pokud jde o geografickou politiku, platí tato zásada: jedno město je jedním partnerem.

Ti, kteří nechtějí kupovat „papíru“, Vasily Zonov nabízí jednoduše koupit značkové kiosky (kteří kupují a plnou franšízy) za cenu ve výši 163 až 175 tisíc rublů, v závislosti na objemu objednávky.

"Klouzání kiosků, kdyby se o ně neměli zájem, protože jsou patentovány," říká Zonov. - Patent je poměrně široký, pod ním spadá téměř jakýkoli kiosk, bez ohledu na barvu a tvar, ve kterém je nahoře zásobník na vodu a místo pro kiosk ze spodku. Zjistěte, kdo vám pro vás bude levnější, proboha! Ale při výrobě kiosku se používá hodně potravin z nerezové oceli a je to drahé. Kromě toho máme zavedenou a optimalizovanou výrobu. Stánky jsou "vteřinové", vše je v nich plánováno a vzato v úvahu. Dodává dokonce i prefabrikované bednění s verandou a zábradlími, stejně jako zařízení pro montáž kiosku. Proto je téměř nemožné najít někoho, kdo bude podobný kiosk levnější.

Navzdory tomu, že "Klíč ke zdraví" prodává vodu více než tři roky, objem prodeje stále roste měsíčně. Nic překvapivého. Osoba je 80% vody. A mnoho z nich se nestará, což vlastně...

"Voda" podnikání v detailech

 • Hlavní výhody. Projekt může být prezentován jako společenský v rámci federálního programu "Poskytování obyvatelstva Ruska pitnou vodou", který dává možnost podpořit (možná i materiálně) městskou správu.
 • Investice. Asi 450-500 tisíc dolarů začít podnikat v pol milionu města.
 • Formát. Síť značkových jednoplošných kiosků ve výši alespoň jednoho kiosku pro 15 tisíc obyvatel na začátku projektu, až do jednoho kiosku pro 3,5 tisíc obyvatel při nasýteném trhu.
 • Doba návratnosti. Velmi krátká (8-13 měsíců).
 • Certifikáty a licence. Je třeba být připraven k interakci s firmou Gorshenepidnadzor, která bude pravidelně kontrolovat jak kvalitu vody, tak celý řetězec její dodávky ze studny na spotřebitele. Voda ze studny musí být certifikována podle státní normy Ruska.
 • Publikum a ceny. Celá populace města, včetně starších a kojenců, chudých a bohatých. Cena jednoho litru vody je 1-1,5 rublů, prázdná plastová láhev o objemu pěti litrů - 15 rublů.
 • Způsoby propagace. Silná reklamní kampaň ve všech městských médiích, předvídání vzhledu stánků, letáků "illibezov" a brožur vydávaných kioskem všem kupcům.
 • Zaměstnanci. Ideální kiosk je laskavá veselá důchodkyně, bývalá doktorka nebo učitelka.
 • Soutěž. Prakticky neexistuje. Balená voda není srovnatelná s cenami lahví a má mírně odlišný trh.

Autor: Alena Tulyaková. Publikováno: 31.01.2006 v časopise Business Magazine

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Výroba a prodej pitné vody jako podnik

Dnes existuje spousta důležitých nápadů pro ziskový obchod s investicemi i bez nich. Lidé obvykle vybírají směr podnikání, který je nejoblíbenější obyvatelstvu. Co člověk neustále potřebuje? První věc, která přijde na mysl, je voda. Na tomto požadovaném produktu můžete otevřít vlastní podnik. Mnoho lidí se domnívá, že jejich hodnota není tak vysoká, že se dají vydělat peníze. Na jedné straně je to správné, ale na druhé straně je voda vždy poptávaná.

Mohu vydělat peníze prodávat balenou pitnou vodu? Ano, je to možné. Každoročně roste potřeba pitné vody lidí, takže lze konstatovat, že podnikání je ziskové a ziskové. Aby však prodej přinesl požadovaný výsledek, spíše než ztrátu a zklamání, potřebujete jasný, kompetentně vypracovaný obchodní plán.

Důležité body

Co potřebujete k otevření výroby rozlití? Nejprve je třeba určit zdroj vody, může být několik: přirozené, od kohoutu, vyčistěte pomocí speciálních filtrů pomocí vlastní studny.

Voda z centrálního zásobování vodou

 • Potřebujete najít vhodnou místnost, kterou si můžete koupit nebo pronajmout. Je nutné provést opravy všech požadavků EUF.
 • Připravte místo, kde bude umístěna výroba takové vody, abyste mohli instalovat zařízení.
 • Dalším krokem bude povolení společnosti CEC využívat tento prostor k výrobě tohoto produktu.
 • Získejte akt SES o testování vody. Na základě výsledků analýzy nakupujeme zařízení pro filtraci a čištění kapalin. Na vybavení je lepší nešetřit, dokonce i malá výroba musí být moderní a musí splňovat všechny požadavky.
 • Po instalaci zařízení je zapotřebí další certifikace CEC pro výrobu.

V důsledku toho, aby mohla výroba a prodej této vody začít fungovat, musí existovat balíček připravených dokumentů:

 • závěr o kvalitě;
 • smlouva s vodárenským zařízením pro připojení k centrální síti a systému účetnictví spotřeby vody;
 • zkušební protokol;
 • osvědčení o vybavení;
 • povolení pro prostory;
 • osvědčení o výrobě.

Vlastní dobře

Nákladová opce, protože budou vyžadovány dodatečné náklady na vrtání a vybavení. Ale výhodou zdroje je, že voda v ní je přirozená, šetrná k životnímu prostředí. V důsledku toho bude jeho cena vyšší než náklady na vyčištěné, plynoucí z kohoutku. Také je třeba analyzovat tuto vodu.

Pokud jsou v blízkosti studny opuštěné budovy, mohou být pronajaty nebo vykoupeny. Pokud taková budova neexistuje, budete muset budovu postavit sami. Po analýze vody se zakoupí zařízení. Balíček dokumentů je stejný jako u obvyklého. Jediná věc, kterou je třeba přidat z příspěvků:

 • smlouva o nájmu pozemků, na které se studna nachází;
 • povolení k výcviku;
 • povolení používat studnu;
 • povolení prodávat vodu ze zdroje.

Zaměstnanci

Chcete-li otevřít malou produkci, potřebujete nejméně osm zaměstnanců.

 • Pro servis zařízení pro plnění vody budou zapotřebí dva lidé. Vzhledem k tomu, že zařízení je automatické, zaměstnanci nepotřebují zvláštní vzdělání. Dodavatelé tohoto zařízení musí poskytnout podniku bezplatné školení po instalaci linky. Je-li plánováno, že výroba bude fungovat ve dvou směnách, budou na pozici provozovatele linky vyžadovat čtyři osoby.
 • Účetní může být najat na částečný úvazek nebo několik dní v měsíci.
 • Chcete-li aktivnější výrobu, potřebujete správce prodeje.
 • Řidič s vlastním kamionem.
 • Správce.

Pokud porovnáte vodu z studny a vyčistíte z kohoutku, pak výhodu prvního. Je to užitečnější a cena je řádově vyšší, protože je přirozená.

Prodej hotových výrobků

Když budou prostory nalezeny a vybaveny, získáte potřebné dokumenty, zaměstnáváte zaměstnance, vyhledávat zákazníky pro realizaci svých produktů. Zde vše závisí na způsobu, jak vstoupit na trh.

 • Vlastní servis pro dodávku balené vody a propagaci značky.
 • Realizace produkce prostřednictvím nespojených organizací s jménem.

Náklady a obchodní příjmy

Můžete zhruba vypočítat náklady a zjistit dobu návratnosti.

 • Prostory: pronájem z přibližně 350 000 rublů ročně.
 • Zařízení od 300 000 rublů.
 • Vrtné vrty a povolení od 550 000 rublů.
 • Mzdy na osm zaměstnanců z 1,440,000 rublů ročně.

Průměrné náklady na otevření vodovodu činí 2 700 000 rublů.

Výnosy z prodeje:

 • Hotové zboží hromadně zhruba 200 000 rublů měsíčně.
 • Dodávka lahví s vodou do kanceláří kolem 50 000 za měsíc.

V některých případech mohou být náklady a výnosy více či méně, vše závisí na mnoha lidských faktorech a regionu, v němž je podnikání organizováno. V žádném případě není návratnost vodního hospodářství kratší než 1-2 roky.

Obchod na dodávku vody

Pokud se jedná o výrobu a plnění vody, důraz je kladen na kvalitu výrobku, pak v dodávkovém případě hlavní věc je počet zákazníků a včasné zajištění produktů. Investice do podnikání jsou minimální, pokud je k dispozici vlastní nákladní automobil. Předpokládá se, že návratnost bude provedena s prvním doručením.

Jak nejlépe zaregistrovat firmu?

Pokud chcete omezit dodávku vody do domu, stačí zaregistrovat IP. Pokud jsou zákazníci velkými společnostmi, je rozumnější navrhnout LLC, protože ne všechny firmy jsou připraveny spolupracovat s IP.

Náklady na zahájení provozu

 • Koupit požadované množství obalu. Je velmi snadné si vypočítat: počet zákazníků se vynásobí třemi, přibližná cena za láhev je asi 120 rublů.
 • Dopravní náklady. Budou minimální, pokud máte vlastní dopravu.
 • Pronájem prostor pro skladování. Jeho rozloha by měla být nejméně 20 metrů čtverečních.

Pro tuto firmu stačí dvě osoby, jedna je zodpovědná za doručení, druhá se zabývá dokumentací, vyhledáváním a komunikací se zákazníky.

Kiosk s pitnou vodou ve velkém městě

V naší zemi od roku 1998 federální program "Zajištění obyvatelstva Ruska pitnou vodou". Navíc tento program spočívá v tom, že městská správa, která otevírá kiosky s vodou, dává nejen povolení k organizaci, ale i materiální podporu.

Rezident Kirov, V.V. Zotov, první, kdo tomuto programu věnoval pozornost a využil to. On otevřel "Klíč ke zdraví" v roce 2001. Nyní tato společnost ochotně spolupracuje s interregionálními partnery, prodává patentované kiosky a pomáhá s potřebnou dokumentací. Ale ne všechno je tak jednoduché, podnikatel si velmi pečlivě vybírá partnery. Obchodní spojenci musí být solventní, protože značné náklady půjdou na zahájení podnikání, mají smysl pro službu a mají dobré jméno.

Investice do podnikání jsou podstatné: od 400 do 500 000 dolarů, velmi krátká doba návratnosti od 1 do 1,5 roku. Je třeba být připraveni na inspekce SES a mít celý soubor potřebných dokumentů.

Výhodou prodeje vody na únik je její cena. Kupující nezaplatí navíc, přibližná cena za litr je 1-1,5 rublů, tára se používá jako osobní. Při instalaci prodejních automatů, přibližně 1 až 3,5 tisíc obyvatel, místo prodejců budete potřebovat některé zkušené techniky. Budou následovat zařízení a v případě potřeby je opravovat.

Podnikatelský plán pro výrobu pitné vody

Všechny produkty a kapaliny by měly být kvalitní, aby lidé nebyli ohroženi vážnými otravami a nemocemi. Požadavek na vodu je ještě tvrdší, protože bez něj není život možný. Ale zásoby čisté přírodní vody, které lze opilé bez předběžné léčby, jsou málo. Voda z vodovodu musí projít filtrem, bránit nebo vařit. Ale když je žízeň trápena, není čas a touha po takových postupech. Je jednodušší koupit balenou vodu v obchodě nebo objednat si domov prostřednictvím doručovací služby. Pitná voda se nestává hodně, ale poptávka roste. To podnikateli umožňuje rozvíjet podnikatelský plán pro výrobu pitné vody a nabízet sortiment na trhu.

Abychom pochopili, jaké investice jsou potřebné k realizaci této myšlenky, je žádoucí vypracovat podnikatelský plán pro výrobu pitné vody pomocí výpočtů. Může být prezentován jako ilustrativní příklad pro banky nebo jiné partnery, kteří se rozhodnou finančně pomoci.

Souhrn

Předpokládá se zahájení výroby pitné vody bez obsahu uhličitanu a bez uhlovodíků bez přísad. Hlavní činnost je zaměřena na výrobu nealkoholických nápojů.

Surovina bude pocházet z vlastní studny. Zásoby se shromáždí, kvalita a složení vody se stanoví ve státní laboratoři. Studna se nachází v lese. Produkce přímo u zdroje není možná. Proto se voda vloží do nádrží a bude doručena do výroby umístěné na předměstí.

Pokoje: Dvoupodlažní budova s ​​přilehlým územím. Plocha prostor je 300 metrů čtverečních. m. V 1. patře bude dílna a sklad, ve 2. patře bude prostor pro personál a administraci. Struktura vyžaduje opravu a přestavbu a komunikaci.

Forma činnosti: LLC (společnost s ručením omezeným). Kód činnosti č. 11.07 - "Výroba nealkoholických nápojů, různé pitné vody ve láhvích".

Zdanění je zjednodušené (USN).

Seznam služeb

 • Výroba pitné vody, sýtené oxidem uhličitým a bez obsahu uhličitanu.
 • Velkoobchod s potravinami a supermarkety.
 • Cílené doručení zákazníkům na volání.

Výrobní režim

Produkce: denně od 9.00 do 19.00.

Služba doručování adres: od 8.00 do 20.00.

Příprava dokumentů

Vycházíme z toho, že suroviny budou použity z vlastní studny, je nutné pro tuto stránku vydávat dokumenty. Poté, co jsme získali povolení a právo na práci, dávkujeme vodu do výzkumu do státní laboratoře. Závěr o vyšetření rukou. Voda neobsahuje velké nečistoty, což sníží počet kroků čištění. Čím horší bude voda, tím dražší bude produkce a tím obtížnější bude soutěžit s vodou s lepšími chuťovými vlastnostmi.

 • Povolení správy otevřít závod na pitnou vodu.
 • Nájemní smlouva pro prostory, ve kterých bude umístěna výroba pitné vody.
 • Závěr SES o možnosti otevření obchodu ve vybraném území.
 • Závěr požárního útvaru o bezpečnostních podmínkách.
 • Certifikáty kvality pro zařízení, které budou používány v podniku.
 • Osvědčení o jakosti vody, které bude proudit spotřebiteli. Bez tohoto pasu obchody nepřijmou zboží do svých pultů.
 • Dohoda s napájecím zdrojem pro připojení linky s vysokým výkonem, protože výrobní linka je plně automatizovaná.
 • Zaměstnanci musí mít zdravotní záznamy a pracovní smlouvu.

Odhad projektu

Přecházíme na důležitou část podnikatelského plánu - výpočty. To určuje náklady, které vzniknou během přípravy na uvedení láhve na vodu do lahví. Položky výdajů se promítají do tabulky:

To jsou náklady na vybavení studny a dílny pro výrobu vodních zařízení. Kromě toho budou potřebné finanční prostředky na dokončení kosmetiky, vybavení nábytku a komunikaci.

Informace o investicích jsou předběžné. Náklady na vybavení, dekorace, různé služby se mohou lišit, protože výkonní umělci a dodavatelé ještě nebyli vybráni. Ale v předstihu začít výrobu pitné vody potřebuje více než 10 milionů rublů. Přepravní náklady na přesun surovin ze studny do závodu, dodání produktů zákazníkům, finanční prostředky na výrobní činnost před obdržením prvního zisku se nezohledňují. Přidejte k těmto nákladům 1,5 milionu rublů. Konečný odhad je 11,5 milionu rublů.

Personální problém

Produkce potřebuje zaměstnance, kteří budou pracovat v místě výroby podzemních vod a v závodě. Pro plné provozování komplexu bude vyžadovat:

 • Odborníci na těžbu podzemních vod - 2 osoby.
 • Řidič pro přepravu surovin a balené vody - 2 osoby.
 • Inženýr pro instalaci zařízení - 2 osoby, plán práce na směny.
 • Provozovatel na výrobní lince vody - 2 osoby. ve směnách.
 • Operátor na stroji na foukání táry - 2 osoby. ve směnách.
 • Vedoucí skladu hotových výrobků - 2 osoby. ve směnách.
 • Sales Manager - 1 osoba, pracovní režim 5/2
 • Dispečer pro příjem individuálních aplikací - 2 osoby. ve směnách.
 • Vedoucí výroby - 1 osoba.
 • Accountant s funkcí personálního důstojníka - 1 osoba.
 • Handymen - 4 osoby.
 • Čistší výrobní a kancelářské prostory - 2 osoby.

Snad, jak se vyvíjí rostlina, bude nutné rozšířit pracovníky. Náklady na mzdy se odrážejí v tabulce:

Továrna poskytuje pracovní plán pro některé zaměstnance. Je to dáno každodenní výrobou, aby se rychle dosáhla potřebná ziskovost podniku.

Plánujeme podmínky přípravy na otevření

Abychom zajistili, že proces přípravy nebude zpožděn, vytvoříme časový rámec pro každou fázi a postupujeme podle tohoto plánu:

Aby obchod fungoval v plné kapacitě, bude to trvat asi 6 měsíců. Možná načasování bude posunuto v důsledku nepředvídaných okolností. Je žádoucí, aby voda byla spotřebitelům k dispozici v letní sezóně. V tuto chvíli se poptávka po lahvičce zvyšuje kvůli vysoké teplotě vzduchu a zvýšené žízně. Můžete rychle získat zisk a analyzovat ziskovost podniku.

Sortiment a cenová hladina pro vodu

Produkce je mladá a ještě nenalezla svého zákazníka. Proto neotevírejte řadu širokého rozsahu balené vody. Seznam produktů a cen se odráží v tabulce:

V procesu výtěžku v sortimentu lze přidat vodu pro děti a minerální vodu.

Co budeme mít za výsledek

Vypočítáme možný zisk, který by měl podnikateli přinést výrobu vody. Jako podklad se věnujeme realizaci celého sortimentu za předpokladu, že bude denně dodáváno 2 000 lahví různých objemů.

Za předpokladu, že denní příjem bude 98 000 rublů a zásilky se uskuteční alespoň 5krát týdně, výnosy za měsíc jsou plánovány na 1 960 000 rublů. Nyní můžete vypočítat ziskovost a čistý zisk, který obdržíte za měsíc. Výnosy a náklady budou uvedeny v tabulce:

V počáteční fázi se uskutečnila investice ve výši 11,5 milionu rublů. Období návratnosti bude 2,5 roku. Termín lze změnit, pokud je obrat za měsíc vyšší než základ pro výpočet v obchodním plánu.

Posílíme naše pozice v segmentu

Existuje mnoho výrobců pitné vody na trhu, takže boj je vážný. Musíme přemýšlet o strategii, která by upevnila naše postavení na trhu a přilákala publikum, které už kupuje balenou vodu. Bude to vyžadovat pomoc odborníka, který zná stav nika a postavení jiných výrobců. Budeme věnovat pozornost výrobní straně, abychom lidem poskytli kvalitní vodu.

V počáteční fázi je hlavní důraz kladen na dodávku vody na individuální žádost, aby se místní lidé dozvěděli o našich produktech. Postupujte takto:

 • Spouštíme podíl s dodavatelem, který se vypočítá pro velký objem dodávky. Např. Každá 3. lahev je dárek nebo s jednorázovou platbou 10 lahví vody, 10% sleva z celé částky.
 • Proveďte ochutnávku vody v supermarketu, aby spotřebitelé hodnotili kvalitu a vydali aplikaci.
 • Posílejte elektronické a písemné zprávy o spolupráci s podniky a kancelářemi za výhodných podmínek.
 • Nabídka služeb pro mateřské školy, školy, univerzity za sníženou cenu za jednorázovou aplikaci alespoň 5 lahví.
 • Vydávat web, na kterém se budou šířit informace o své produkci a příznivé podmínky spolupráce pro maloobchodní a velkoobchodní zákazníky.

Sledujte cenovou politiku konkurentů, aby se z obecného systému nedostali příliš vysoké náklady na pitnou vodu.

Nakonec,

Získat solidní kapitál při výrobě pitné vody je možný, pokud je k tomu financování, dobrý zdroj podzemních vod a plocha pod obchodem. Investice jsou vyžadovány obrovské, protože proces čištění surovin vyžaduje pouze vysoce kvalitní automatizovanou linku. Nebojte se konkurence. Spotřebitelé obvykle upřednostňují vodu místních producentů, protože věří, že pro podnikatele není prospěšné, aby omylem své krajany. Je však vhodné připravit se na časté kontroly SES o jakosti a složení výrobků, aby nedošlo k ohrožení zdraví spotřebitelů.

Obchod na lahvové vodě

Pokud se rozhodnete začít podnikat v oblasti výroby, pak vás určitě zajímá myšlenka prodeje pitné vody. Než začnu vyrábět a prodávat zboží, chci si uvědomit významné výhody a nevýhody tohoto způsobu výdělku.

Profesionální podnikání výroby lahvové pitné vody

 • Za prvé, voda je komodita, která patří do skupiny potravinářských výrobků. Žádná osoba nemůže žít bez tekutiny po dlouhou dobu. Proto můžeme dospět k závěru, že tento produkt bude vždy poptávkový a relevantní a podnikání v oblasti pitné vody je ziskové.
 • Za druhé, velkým přínosem tohoto typu příjmů je organizace podnikání v téměř každé oblasti. Potřeby lidí v čisté pitné vodě se zvyšují pouze proto, že kvalita vodovodních trubek se každoročně zhoršuje. V tomto ohledu nebude k dispozici voda z vodovodu v blízké budoucnosti, takže obchodní vyhlídky na výrobu a prodej balené vody se budou pouze zvyšovat.
 • Za třetí, tento typ podnikání nevyžaduje poměrně velké finanční investice, zejména pokud se vaše společnost bude zabývat pouze prodejem pitné vody a ne její výrobou.
 • Za čtvrté - to je rychlá návratnost. Pokud můžete soutěžit na trhu, pak krátce splatit všechny náklady vynaložené na podnikání a získat čistý a neustálý zisk.

Nevýhody podnikání na pitné vodě

 • První významnou nevýhodou je velká konkurence v této oblasti. Začátečnice, která má pouze jednu myšlenku a touhu, bez peněz, se v tak komplikovaném výklenku nezlomí. Mnoho společností se dlouhodobě specializuje v této oblasti, již mnoho let se podílí na tomto podnikání.
 • Ale nezoufejte, musíte kompetentně analyzovat poptávku a úroveň konkurence ve vašem městě. Mnoho společností prodává výrobky nízké jakosti, můžete zůstat a pevně získávat oporu na trhu, jen poskytovat spotřebiteli kvalitní zboží za přijatelnou cenu.
 • Druhým mínusem jsou neustálé kontroly sanitární a epidemiologické služby o podmínkách vaší výroby a kvalitě výrobků.
 • Pevný start-up kapitál. Chcete-li otevřít výrobu, budete potřebovat ohromné ​​množství peněz. Můžete se najít jako společník, protože nebudete moci takový rozsáhlý projekt podporovat.
 • Obecně platí, že hospodářská soutěž je hlavní nevýhodou tohoto podnikání, pokud jste si jisti, že se vypořádáte, doporučuji, abyste se pokusili tuto myšlenku přeložit do reality.

Výroba podnikatelského plánu pitné vody

Co by mělo být zobrazeno v obchodním plánu?

Za prvé, je nutné určit ziskovost této myšlenky. Chcete-li to provést, analyzujte úroveň poptávky a konkurence ve vaší lokalitě.

Zadruhé musíte správně přidělit zdroje. K tomu musíte mít jasná data o nákladech na projekt. Toto vše bude zobrazeno ve finanční části.

Za třetí - to je doba návratnosti podniku. Plán by měl uvést přibližnou dobu návratnosti projektu, příjem prvního zisku. To je nezbytné, aby bylo možné řídit se a ne odchýlit se od jasného akčního plánu. Také tato položka bude zajímat investory, lidi, kteří budou připraveni investovat do vašeho podnikání.

Dokumenty o otevření výroby pitné vody?

 • IP nebo LLC? Za prvé, stojí za to, abyste se přihlásili u daňové služby jako soukromý podnikatel (v případě prodeje) nebo jako právnická osoba, pokud jste výrobcem vody.
 • Certifikáty od hasičů a SES o shodě zařízení se všemi normami a standardy kvality.
 • Odkaz na kvalitu použitou při výrobě vody (vydané hygienickou a epidemiologickou službou).
 • Licence na právo na podnikání (pronájem prostor, vybavení, vaše osobní údaje). Všechny dokumenty musí být notářsky ověřené.

Také v budoucnu budete muset uzavřít smlouvy s dodavateli vody (v případě, že si je nevytahujete sami), kontejnery a další spotřební materiál.

Prostory k pronájmu

Oblast musí splňovat požadavky a normy. Vše závisí na objemu výroby.

Prostor prostoru zahrnuje:

 • Místo, kde bude voda získána (pokud je to součást specifik vašeho podniku);
 • Samostatné prostory pro čištění a rozlití tekutin;
 • Sklad pro skladování hotových výrobků
 • Místnost pro pracovníky.
 • Prostory musí splňovat všechny standardy SES.

Umístění. Nejlepší je pronajmout si místo mimo město, tam jsou ceny nájemného mnohem nižší, můžete ušetřit hodně.

Je výhodnější otevřít společnost pro výrobu pitné vody ve velkém městě, ale kvůli obrovské konkurenci se můžete pokoušet najít výhodné místo u malých osad.

Zařízení pro výrobu pitné vody

 • Pro čištění vody (provzdušňovací systém a dávkování činidel).
 • Pro plnění do lahví
 • Zařízení pro výrobu lahví (samozřejmě, toto zařízení není nutné, můžete to udělat bez něj).

Jako dodatečné příjmy můžete recyklovat plastové lahve kupováním vhodného vybavení. Podívejte se na video o zpracování plastových lahví doma, ze kterého se dozvíte všechny nuance této aktivity.

Výroba lahvové vody

Pokud se rozhodnete podnikat v tomto směru, budete muset koupit zařízení pro výrobu lahví, stejně jako pro jejich mytí, protože obaly budou opakovaně použitelné.

Jak se tento proces děje, můžete vidět na videu:

Technologie výroby vody:

 1. Vrtné artesiánské vrty;
 2. Čištění vody pomocí speciálních uhelných nebo pískových filtrů;
 3. Korekce úrovně minerálních látek;
 4. Dezinfekce pomocí ultrafialových paprsků;
 5. Ozonace vody
 6. Nalévání vody do kontejnerů

Prodej pitné vody jako podnikání

Výdaje

Pokud se vaše společnost zabývá pouze dodávkou pitné vody doma, náklady budou následující:

Prostory k pronájmu. Musíte si pronajmout místo, kde budou vaše produkty uloženy. Pro tyto účely je vhodný jakýkoli sklad, a to i mimo město.

Doprava. Pro dodávání zboží musíte mít vozidlo. Pro tyto účely by nejvhodnější volbou by byla gazela. Je důležité, aby auto nečerpalo hodně benzinu, a proto byste měli zvolit úspornou a prostornou volbu.

Chcete-li ušetřit peníze na nákup vozidla, můžete hledat kandidáta na roli řidiče s vlastním vozem. Tak ušetříte hodně.

Jak najít zákazníky?

Vaši pravidelní zákazníci budou oba obyvatele vícepodlažních domů a soukromého sektoru. Je také výhodné uzavřít smlouvu s velkou firmou s mnoha zaměstnanci. Tito zákazníci budou pravidelně objednávat velké objemy produktů.

Lidé se dnes stále více starají o své zdraví. A čistá voda je kritérium, na kterém závisí spokojenost do značné míry. Proto je podnikání výroby a prodeje balené pitné vody ziskové iv době krize.

Podnikatelský plán pro výrobu pitné vody: plnění ze studny

Balená voda má stále vysokou poptávku. Podnikání těžby a prodeje vyžaduje spíše vysoké počáteční investice, ale následné náklady jsou relativně malé. Pro podnik je nutné vybudovat artesiánskou studnu a také koupit zařízení pro přípravu a plnění vody.

Kde začít?

Podnikání plnění pitné vody z studny vyžaduje přípravnou přípravu, která zahrnuje:

 1. Studium vodních vrstev půdy. Hloubka výskytu artesiálních vod se pohybuje v rozmezí 100-1000 m. Místo je vybráno pro objekt na základě možných nákladů na výstavbu a nákladů na logistiku.
 2. Vypracování obchodního plánu. V této fázi se analyzuje kapacita trhu, preference potenciálních kupujících, vypočítají se možná rizika, výše počátečního kapitálu a tak dále.
 3. Oficiální registrace podniku a získání tolerantní dokumentace.
 4. Nákup a instalace zařízení.
 5. Marketingová kampaň. Spotřebitel by se měl dozvědět o samotné existenci nového produktu na trhu a jeho výhodách ve srovnání s konkurenčními nabídkami.

Předběžný výzkum

Výroba vody jako podnik přímo závisí na místních přírodních podmínkách. Předběžné studie začínají studiem map obecného geologického průzkumu. Jsou vybrané lokality s nejmenší hloubkou výskytu artesiánských vod. V tomto případě by struktura půdy měla také zajistit minimální náklady na stavební práce. Pokud je to možné, vyloučí se území s kamenitými a bažinatými půdami. Je nutné vybrat několik lokalit najednou a postupně zúžit seznam v závislosti na:

 • umístění dopravních dálnic. Nezávislá výstavba nebo modernizace přístupových cest významně zvyšuje náklady na realizaci podnikatelského projektu;
 • vzdáleností od osad. Dodávka hotových výrobků spotřebitelům by měla probíhat na nejkratší trase. Nakonec je obtížné, aby se pracovníci údržby dostali do dobře umístěného místa vzdáleného od místa bydliště a tras osobní dopravy;
 • umístění dalších budov. Vybraná lokalita již může být obsazena nebo nebude možné ji pronajmout;
 • účelu půdy.

Pozor prosím: v souladu s požadavky právních předpisů by měla být každá lokalita použita v závislosti na její kategorii a účelu. V takovém případě je třeba věnovat pozornost zemi průmyslu.

Poté budete muset osobně zkontrolovat jednotlivé stránky, aby zůstaly na finální verzi. Pravděpodobně při vyhledávání bude možné zakoupit dokončenou studnu. Po dohodě s majitelem pozemku je nutné provést průzkumné vrty a provést předběžnou analýzu kapaliny.

Podnikové plánování

Podnikatelský plán pro výrobu pitné vody zahrnuje analýzu:

 • slibné oblasti činnosti - servisní kanceláře, prodej produktů prostřednictvím obchodních sítí, práce s rozpočtovými institucemi, například školy nebo nemocnice apod.;
 • místní trh - přítomnost konkurentů, nedostatky jejich strategie, potenciální monopolní postavení v určitých oblastech;
 • cíle, cíle, rozvojová strategie - podnik by měl být založen pouze v rámci jediného řešení, celý region, mohou existovat vyhlídky na vstup na mezinárodní trh (zejména pokud je zvládnut zdroj s jedinečnými léčivými vlastnostmi);
 • součet počátečního kapitálu - zahrnuje náklady na registraci podniku, stavební práce, pořízení a instalaci zařízení, pracovní platbu, leasingové platby až do začátku zisku;
 • přibližné podmínky samo-splácení;
 • potenciální rizika - pravděpodobnost přírodních katastrof, chyby v počátečním plánování, neočekávané změny ve vnějším prostředí (zákaz, omezení nebo změna pravidel některých typů činností, využití místa pro federální projekty apod.);
 • strategii odchodu z podnikání - v případě selhání společnosti je nutné uvést dostupné zařízení s minimálními ztrátami a také zajistit možnost splácení vypůjčených prostředků.

Obchodní registrace

Pro malé podniky jsou upřednostňované organizační a právní formy:

 • individuální podnikání (IP) - registrace a likvidace jsou levnější, ale pro nově vznikající rizika musí odpovídat veškerý osobní majetek;
 • Společnost s ručením omezeným (LLC) - bude vyžadován větší soubor dokumentů (listina, zápisy ze schůze nebo rozhodnutí jediného zakladatele), registrace a likvidace trvat déle.

Pro vznik nových povinností je však člen společnosti odpovědný pouze za podíl na základním kapitálu. Podnik také může organizovat více než jedna osoba. Pak budete potřebovat:

 • koupit nebo pronajmout vhodný pozemek;
  získat povolení k užívání podloží;
 • vypočítat celkové množství spotřebované vody - to je zahrnuto v pravomoci Federální agentury pro vodní zdroje;
 • dostat závěr společnosti Rospotrebnadzor, že využívaný pozemek je vhodný pro organizaci sanitární zóny (je to náměstí se stěnou 60 m, v některých případech 30 m);
 • obdržet závěr o designu studny;
 • objednat dobře design;
 • dokončovací stavební práce;
 • Aby si v této fázi pověřili, členové komise pro přijímání státu také kontrolují kvalitu kapaliny;
 • dát dobře na státní účetnictví;
 • organizovat hygienickou zónu;
 • provádět státní geologické expertízy.

Pozor prosím: uvedené akce jsou drahé a časově náročné, takže si můžete koupit vodu od dodavatelů třetích stran.

Seznam zařízení

Pro organizaci společnosti pro prodej vody se bude vyžadovat následující vybavení:

 • dobře;
 • kovové jámy nebo koseon;
 • čerpadlo;
 • systémy úpravy vody, které opravují chemické a mikrobiologické složení vyrobené vody;
 • skladovací nádrž;
 • zařízení pro nalévání vody do kontejnerů;
 • instalace pro dezinfekci kontejnerů.

Je také nutné zakoupit vhodný nákladní automobil pro přepravu spotřebního materiálu a / nebo hotových výrobků koncovým uživatelům.

Marketing

Marketingová strategie je určena cílovým tržním segmentem:

 • obyvatelé dostávají informace o nových potravinách z reklamy v médiích. Kromě toho byste měli používat billboardy v rušných oblastech osady a inzerovat přímo v prodejnách;
 • organizace preferují spolupráci prostřednictvím obchodních zástupců. Současně musíme být připraveni nabídnout individuální a příznivější podmínky ve srovnání s konkurencí;
 • interakci s organizacemi ve státním nebo komunálním řízení prostřednictvím systému zadávání veřejných zakázek.