Obchodní myšlenka №667. Jak otevřít soukromou zoologickou zahradu?

Naposledy jsme se zabývali myšlenkou podnikání, jejíž hlavní součástí byl faktor strachu. Dnešní obchodní myšlenka bude založena na dalším lidském pocitu - lásce. Láska pro čtyřnohé a opeřené přátele. Jedná se o otevření soukromé zoologické zahrady jako jedné z podniků s vysokým ziskem. Existuje názor, že obsah zoologické zahrady je nerentabilní a dokonce i nerentabilní. Zdá se nám, že tomu tak není. Zoo, stejně jako každý jiný druh podnikání, může být jak neziskové, tak ziskové. A jeho stav závisí pouze na správné organizaci a řízení. Pojďme hlouběji do srdce záležitosti a pokuste se zjistit, jak otevřít soukromou zoo? A začneme s jednou z nejnáročnějších otázek.

Výběr umístění budoucí zoologické zahrady

Jedním z nejdůležitějších podmínek pro popularitu jakékoli veřejné instituce je pohodlí vstupu a parkování. Zoologická zahrada není výjimkou. Mělo by být v dosahu veřejné dopravy. Není nutné, aby autobusová nebo tramvajová zastávka byla přímo před vchodem. Ale nenechte návštěvy překonat více než 200-300 metrů (od zastávky až k vchodu).

Pokud se nestaráte o zákazníky využívající veřejné dopravy, ztratíte významnou část návštěvníků. Takže, zisk.

Samozřejmě, mnoho hostů přijde do vaší zoo na svých vlastních autách. Měli byste se o to postarat také tím, že zajistíte pohodlný vstup a rozsáhlé parkoviště. Parkování je možné zaplatit (což mírně zvýší vaše příjmy) nebo zdarma pro zákazníky (což zvýší přitažlivost a prestiž vaší instituce).

Samozřejmě existují mobilní mobilní zoologické zahrady, ale o nich nebudeme mluvit v rámci tohoto materiálu. Jedná se o poněkud odlišnou úroveň a přístup k implementaci tohoto podnikatelského nápadu je poněkud odlišný (v budoucích publikacích budeme určitě hovořit o podnikání v mobilních zoologických zahradách).

Hlavní věc v zoo je rozmanitost zvířat

Zeptáte-li se na otázku: „Co je hlavním faktorem úspěchu každé zoologické zahrady“, drtivá většina respondentů uvedla, - „zvířata“. Spíše jejich počet, rozmanitost a vzácnost. Bohužel většina vlastníků zoologických zahrad nerozumí tomu. To je důvod, proč téměř na jakémkoli jiném podobném zařízení nabízí standardní sadu: lvi a tygři, opice, koně, jeleny, velbloudi, lišky a vlci, orli a pávy. Několik majitelé opravdu snaží zapůsobit na své hosty. A velmi marné.

Které zvířata se mohou stát skutečnou vizitkou vaší zoo? K těm patří nosorožec sumaterský, horské gorily, okapi, vousatý vlk, kapybary (největší hlodavec na světě), pangolin (jedinečný savčí Raptor) Wolverines, Manul (neuvěřitelně načechraný kočka divoká), lenost, panda, koala, a mnoho dalších. Tato zvířata jsou spojuje jedna věc - oni jsou velmi vzácné. A právě tento faktor zvyšuje úroveň pozornosti, které jim různé segmenty populace. Kdo může ignorovat možnost vidět zvíře, které několik kopií vlevo na této planetě?

Je zřejmé, že náklady na takové kopie budou jednoduše transcendentální. Ale pokud opravdu chcete přilákat hosty z celé země, pak budete muset podniknout vážné kroky (a vynaložit značné výdaje).

Pokud je vaším cílem získat pozornost obyvatel vašeho města a okolních sídlišť, stačí stále více "standardních" zvířat, o kterých jsme psali výše. Navíc můžete jít na druhou cestu a zorganizovat takzvanou "venkovskou zoologickou zahradu". Je to zvláště důležité ve velkých městech, z nichž mnoho obyvatel nikdy nebylo v obci. Pro ně budou králíci, krávy, prasata, koně, osly, husy a kachny skutečně exotické. Výhodou takové zoologické zahrady je jednoduchost objevování a další udržování zvířat. Koneckonců, jsou zvyklí na naše zeměpisné šířky a nepotřebují zvláštní klimatické podmínky, na rozdíl od slonů, zebrů a žirafů.

Kde zoologické zahrady berou zvířata a kolik obsahují?

Pravidelně nejčastějším způsobem je nákup zvířat v jiných zoologických zahradách. Po čase, kdy se vaše zvířata rozvedou a bude jich příliš mnoho, můžete je prodat svým kolegům nebo změnit na jiné druhy zvířat, které nemáte.

Jediné slovo, které jsem chtěl říct o náklady na údržbu zvířat. Nejdražší položkou je samozřejmě jídlo. Dále dát oficiální údaje, které oznámil ředitel Zoo Moskva B. Spitsin v rozhovoru s „Interfax“ noviny. Most "Gourmand" - Walrus (jí na 3000 rublů za den, nebo 90 000 měsíčně!) A slona (do 3127 rublů, v uvedeném pořadí). Žirafa „oběd“ na 1567 lva v 1201 medvěd hnědý 363, marmazetka 30, Peacock 20 rublů, v uvedeném pořadí. Podle Spitsina denně ke krmení zvířat (které v zoo asi 8000) trvá asi 250 tisíc rublů. Číselné údaje náklady (a to pouze ke krmení zvířat), je neuvěřitelné, ale počet zvířat je úžasné. K tomu zoo, která zůstala v pozitivním teritoriu, denní počet návštěvníků by mělo být několik tisíc (nebo desítek tisíc) lidí.

Je nepravděpodobné, že se soukromá zoo může pochlubit takovými údaji, ale stojí za to pochopit, že držení zvířat není jen velkou odpovědností, ale také obrovskými materiálními náklady. Ale koneckonců (pokud chcete zachovat exotická zvířata) budete potřebovat klece (nejspíše pokryté), desítky (nebo stovky) pracovníků a tak.

Mimochodem, v praxi existují případy, kdy byly zoologické zahrady otevřeny sběrateli zvířat. Zhromaždili tolik exotických jedinců, kteří se rozhodli uspořádat malý podnik. Některé takové výstavy zvířat rostly do velkých zoologických zahrad. Živým příkladem je zoo "Safari Park" v Krasnodaru, které vyrostlo v soukromých rukou milovníka zvířat.

Možnost péče o zvířata je velice chytrý krok majiteli zoologických zahrad

V mnoha zoologických zahradách je v současné době praktikována možnost péče o zvířata návštěvníky. Jednoduše řečeno: k vám přichází osoba a říká, že chce udržet geparda a je ochoten si vzít veškeré finanční výdaje za sebe. Dáváš mu toto právo a gepard se stává jeho nábojem. Přirozeně to neznamená, že on sám přijde a nakrmí gepard denně a vyčistí po něm. Je pouze jeho sponzorem.

Tento kurz je používán mnoha zoologickými zahradami. To vám umožní minimalizovat náklady na držení zvířat a zvýšit zisky. Tento zisk může být nakonec vynaložen na nové přístřešky nebo potraviny pro ostatní obyvatele.

Diverzifikujte život zoo

Čím více zábavy můžete nabídnout svým hostům, tím lépe. Kromě sledování zvířat můžete přidat placené exkurze pro děti, organizaci placených představení se zvířaty (například výstavy s pejskem), prodej suvenýrů atd.

Zvláštní slovo by mělo být řečeno o fotografii a videu. V mnoha zoologických zahradách jsou tyto postupy zakázány. Pokud je povoleno natáčení, můžete přilákat další hosty (i za poplatek).

Můžete také organizovat krmení některých zvířat (ne dravců, protože jsou velmi nebezpečné). A jídlo se prodává za demokratické ceny. Obecně, pokud chcete, můžete přijít s velkým množstvím nejrůznějších způsobů, jak zničit kapsy návštěvníků.

Jak inzerovat zoo?

Vzhledem k tomu, že vaši potenciální zákazníci jsou naprosto všichni obyvatelé města a jeho okolí, pak pracovat v různých reklamních médií - plakáty, letáky, billboardy, televizní a rozhlasové reklamy, reklamy v novinách a na internetových stránkách.

Jak otevřít kontaktní zoo na příkladu úspěšných obchodních modelů

Jak ukazuje praxe, úspěšné projekty kontaktních zoologických zahrad začínají hobby - péče o zvířata, sbírání vzácných druhů nebo obchodování s faunou.

Skvělý způsob, jak proměnit zálibu v ziskový obchod, je uspořádat kontaktní zoo jako firmu. Toto je místo, kde se zachovávají zvířata, která jsou pro člověka neškodná. Během návštěvy s domácími zvířaty můžete kontaktovat: železo a krmivo. Nejčastěji v těchto institucích jsou hospodářská zvířata: jehňata, králíci, prasata, kuřata, kachny (v případě organizace venkovní činnosti). Morčata, křečci, želvy, mývalí, činčily, lišky, papoušci, plazi a dokonce i hmyz žijí v institucích organizovaných v místnosti.

Cílové publikum a jeho preference

Hlavními návštěvníky jsou samozřejmě děti nebo organizované skupiny dětí, přirozeně doprovázené dospělými. Abychom pochopili, jak uspořádat podnik, zvážme hlavní preference cílového publika - proč lidé chodí do kontaktní zoo?

Tak, podle průzkumu, který byl proveden autory internetového časopisu „Science of Science“, 57% respondentů navštívit jej k rekreaci, 22% - na vzdělávací účely, 18% důležité přímý kontakt s domácími zvířaty: zvířata v zájmovém chovu, krmiva, 3% účasti na těchto institucí se skutečným výzkumný cíl. Podle věku se tyto trendy odrážejí v grafu č. 1

Graf 1 Cíle návštěvy zoologické zahrady v závislosti na věku Zdroj: Internetový časopis "Naukovedenie"

Čím starší jsou návštěvníci, tím více upřednostňují odpočinek a přímý kontakt se zvířaty a mladší respondenti navštěvují kontaktní zoologické zahrady pro kognitivní účely, a to i kvůli kontaktu s obyvateli.

V otevřených variantách odpovědí byly například: láska ke zvířatům, komunikace s přírodou, možnost udělat neobvyklý snímek, hrát se zvířaty a nakrmit je.

Mimochodem, vědecky dokázaná skutečnost - hmatová komunikace se zvířaty, včetně kontaktních zoologických zahrad, nese kromě estetické i terapeutické psychoterapeutické funkce. Tato technika se nazývá zvířecí terapie.

Pokud znáte potřeby svých cílových skupin, je snadné nastavit podnik tak, aby je uspokojil. V našem případě, jelikož jsou hlavními návštěvníky jsou děti od 7 do 17 let, a pro ně, jak je vidět na obrázku 1, kognitivní složkou je důležité, pak je vhodné uspořádat malou přednášku o péči, životní prostředí a dalších rysů zoo obyvatel.

A také poskytují příležitost fotografovat s domácími zvířaty a vybavit malý odpočinkový prostor pro doprovod: pohodlné posezení, možná mini-kavárna, kde může starší generace odpočívat, zatímco děti interagují se zvířaty.

Důležité body pro organizaci firmy

Pokud je komunikace a péče o zvířata příčinou pozitivních emocí, chci přinášet radosti dětem a tam byla myšlenka otevřít kontaktní zoo, je třeba vědět a zvážit následující body:

 • Ideální je, aby se taková práce zabývala lidmi, jejichž činnost souvisí se zvířaty. To je vynikající volba pro majitele veterinárních klinik, farmářů, pracovníků zoo. Od začátku, abyste otevřeli tento obchod, nevíte nic o jeho specifikách, bude to obtížné. Nesmíme zapomenout na etickou stránku a humanismus ve vztahu k obyvatelům zoologické zahrady.
 • V současné době v Rusku není činnost zoologických zahrad upravena zákonem, je upravena nařízením náměstka ministra kultury Ruska z roku 1993. Podle klasifikace UNESCO jsou zoologické zahrady, včetně kontaktních, muzea volně žijících živočichů, a proto jsou jejich činnosti podřízeny kulturním oddělením.
 • Dokumentace aktivit zahrnuje kromě standardních bodů, jako při výběru a konstrukci organizačního-právní formu - nejlepší volba, SP ve zjednodušeném daňového systému (6%), NACE 92.53 „Činnosti botanických zahrad, zoologických zahrad a rezerv“, leasingové smlouvy, je také povinné prohlídku všech zvířat veterinárními lékaři, jejich očkování, následované vydáním pasů pro každého obyvatele a získání povolení k výkonu činnosti od veterinárního oddělení.
 • Nedávno se objevilo mnoho oponentů kontaktních zoologických zahrad v důsledku skutečnosti, že v nich je nejdříve zisk, a nikoli jeho obyvatelé. V takovém podnikání by měla být dána přednost tomu, aby se zabránilo škodám na zvířatech, neboť je zapotřebí najmout hordy zoologů, kteří budou sledovat interakci dědeček s domácími zvířaty. Koneckonců, děti, ne kvůli krutosti, ale kvůli nezkušenosti a nevědomosti, mohou snadno ublížit bezmocným obyvatelům takových institucí.
 • Důležitým bodem je volba umístění kontaktní zoo. V nákupním středisku bude malá zoologická zahrada s několika domácími zvířaty nebo velkým parkem zvířat nebo ptáků venku.

Abychom nebyli neopodstatněni, zvážíme podnikání pomocí příkladu úspěšných provozních modelů různých formátů, abychom porozuměli celému podtoku tohoto podnikání.

V nákupním centru

Tento formát, zvažovat příklad dětskou zoo s legračním jménem „Bugagashechka‚otevřít milovník zvířat - vlastníka veterinární klinice a muzejní kotokafe kočky Anna Kondratieva v jednom z nákupních center v Petrohradu.

Zde děti a jejich rodiče mohou nakrmit, pohladit zvířata, poslouchat přednášky o péči o domácí zvířata, stejně jako účast na hrách a vzdělávacích úkolů se 100% propustností pro děti s účastí těchto hmyzu. U starších návštěvníků jsou na knihy Ray Bradbury uspořádány questy.

Pro vybavení prostoru byly najati divadelní výzdobníci, kteří vybudovali speciální králičské jamky, mraveniště a dokonce i "mateřskou nemocnici pro motýly" - místo, kde se vylíhly z kuklíku.

Kapitálové investice při otevření provozovny činily zhruba 1,5 milionu rublů. A to je vzhledem k tomu, že zvířata Anna nebyla zakoupena. Všichni obyvatelé darovali zoologické přátele, kteří byli převzaty z kruhů Yunnat, přivezli na ošetření v veterináři a "zapomněli" mistři. Nyní v "Bugagashechka" živí obyvatelé 64 druhů, mezi nimi: morčata, myši, činčily, hmyz, plazi, králíci, ptáci.

Třetí část investic do podnikání přišla v nákupu vybavení: prostorné teráry, pohádkové domy, klece, akvária. K běžným výdajům, s výjimkou nákupu krmiv, nájemného v prostorách, platy zaměstnanců zahrnují veterinární služby, očkování zvířat, dezinfekci prostor.

Místo pod zoo nebylo tak snadné najít kvůli specificitě podnikání: musí existovat okna, aby zvířata dostala sluneční světlo, ventilační systém. Přítomnost výtahu, rampy je zásadní, jelikož instituce navštěvují rodiče s invalidními vozíky, stejně jako lidé s postižením; toaleta s umyvadlem je povinná, koneckonců, někdy návštěvníci jsou zpožděni několik hodin. Také potřebujete malou skladovací místnost pro ukládání a přípravu krmení zvířat a registrační pokladnu pro prodej vstupenek a příjem návštěvníků.

Náklady na návštěvu jsou 300 rublů. pro dospělé a 250 rublů. pro děti, náklady na jedno hledání jsou 3000 rublů. O víkendech se koná průměrně 4-6 questů. Tato doplňková služba umožňuje, aby podnik do stabilní plusu, protože je zřejmé, že hostitelka zařízení stříkající docházky, kdy můžeme říci, že podnik je ziskový, to stane během školních prázdnin a jindy muset vyrovnat na pokraji nulu.

Venku

V okrese Kolomna na základě zhroucení farmy "Makšejevsk" v roce 2009 byla otevřena kontaktní zóna "Gorki". V současné době je obrovský open území v podmínkách co nejblíže k jejich přírodních stanovišť živých kuřat, kachen, hus, veverky, nutrie, pštrosi, lamy, jeleni, velbloudi, koně, poníci a mnoho dalších zvířat.

Vynikající pomoc jako přísada do krmiva pro zvířata a konstrukce lůžek pro ně slouží jako jehličnaté stromy. Ale majitelé zoologické zahrady nezničí les, v zimě zorganizují dobrovolné akce ke shromažďování stromů, které zůstaly po novoročních svátcích.

Sezónnost, která je předmětem podnikání, vede k nedostatku finančních prostředků na běžné náklady, vedení zoologické zahrady našlo východisko z této situace. V programu Gorki program "Postarejte se o zvíře". Společnost, organizace nebo jednotlivec se může stát patronem umění, který poskytuje finanční pomoc zoo nebo se stará o jedno nebo více zvířat. Současně je možné umístit tablet v blízkosti klece se zvířetem a všichni sponzoři mají k dispozici bezplatný odběr na návštěvu zoologické zahrady.

Vstupná cena pro dospělé je 250 rublů, pro děti - 100 rublů. Kromě standardních služeb - pozorování a komunikace se zvířaty, poskytuje také služby, jako jsou projížďky na ponících, jízda na koni, jízdu na velbloudech, výuku jízdy na koni, za příplatek si můžete koupit jídlo a krmit domácí zvířata. Na území je obchod a jezdecká škola, která přináší svým návštěvníkům další výhody a zisky majitelům firem.

Podnikatelský záměr zoo s výpočty

Dobré odpoledne, drahí čtenáři. Procházka jedním z nákupních center v mém městě jsem viděl jasné znamení s názvem "kontaktní zoo". Tato myšlenka mi připadala zajímavá, protože jsem v obchodních centrech nic takového neviděl. Editors bizness-portal.ru se podařilo komunikovat s jedním z organizátorů kontaktní zoo. Jsme připraveni sdílet všechny tyto užitečné informace. V obchodním plánu kontaktní zoologické zahrady (podle pořadatele podniku) je třeba věnovat hlavní pozornost dvěma hlavním složkám: přijatelnému místu a řadě zvířat. Dnes budeme zvažovat možnost otevření mini-zoo uvnitř nákupního centra. Proč je obchodní centrum ideální pro organizaci takového podnikání? Za prvé, nemusíte investovat spoustu peněz do reklamy. Za druhé, nákupní centrum je oblíbeným místem mezi mladými lidmi, páry s dětmi atd. Schéma je jednoduché: procházka nákupním centrem, kolemjdoucí jistě zajímá jasné znamení a bude si chtít koupit jízdenku.

Co je kontaktní zoo?

Jak víte, zvířata jsou nejlepší lék na zmírnění stresu. V obyčejné zoo jsou všechna zvířata umístěna za klece a klece. Návštěvníci mají jen jednu věc - pozorovat zvířata na dálku. V kontaktní zoo (ze slova kontakt) je všechno jiné. Zde můžete nejen sledovat zvířata, ale i železo, dotyk, účastnit se krmení. Tento koncept přitahuje spoustu příležitostných kolemjdoucích: od malých dětí až po lidi v pokročilém věku.

Stručná obchodní analýza

Základem jsou investice do regionálního centra s populací 800 000 lidí.

 1. Startovní kapitál - 1 milion rublů
 2. Měsíční čistý zisk činí 50-80 tisíc rublů.
 3. Návrat - od 1 roku.

Podnikatelský plán kontaktní zoologické zahrady: prostory, zisky, investice

1. Výběr správné místnosti

Zahájení podnikání by mělo být od nalezení správného místa. V rámci tohoto článku jsme si vybrali nákupní centrum. Hlavní nevýhodou tohoto místa je vysoký leasing, zejména pokud jde o oblíbené nákupní centrum s vysokou dopravou. Tento nedostatek se vyplatí s úrokem, protože platí spoustu peněz k pronájmu, dostanete neustálý příliv zákazníků. To vám umožní ušetřit na reklamní společnosti.

Pro mini-zoo v nákupním centru stačí prostorná nákupní plocha 80 až 150 m². Ceny jízdenky musí být vhodné. Není to místo, kam přijdou po celý den. Většinou lidé přicházejí na kontaktní mini-zoo na 1-2 hodiny. Tentokrát stačí, aby se pomalu dotýkaly všech zvířat. Počet zvířat je omezen. Organizátor takové instituce by měl přijít s ideálním a zajímavým konceptem práce, aby návštěvník neměl čas nudit se.

Doporučujeme, aby návštěvníci mohli zdarma fotografovat a natáčet video nebo si instalovat symbolický poplatek. Například běžná jízdenka může být prodána za 250 rublů a fotografickou a video natáčení za 300 rublů. Většina lidí si koupí vstupenky se schopností fotit a střílet.

2. Nákup zvířat

Řekněme, že máme plochu 150 metrů čtverečních. Vzhledem k tomu, že máme omezenou oblast, musíme pro ni vybrat různé druhy zvířat. Samozřejmě je nutné vyloučit nebezpečné dravce. Základním pojmem takové instituce je však to, že každé zvíře může být dotčeno, pokořeno a zapojeno do malého krmení. Je žádoucí zaměřit se na exotická zvířata.

Zde jsou vynikající možnosti:

 1. Lemurs
 2. Opice
 3. Mýty
 4. Proteiny
 5. Klokan
 6. Kuřata, husy a kachny
 7. Pony, kozy, ovce
 8. Králíci
 9. Nutria
 10. Ježek
 11. Prasata
 12. Pávy
 13. Pštrosy
 14. Kachny a kuřata
 15. Baby děti

Pro snížení nákladů je levnější obstarávat mladé zvíře. Pro děti je to velký plus. Děti mají velký kontakt s mladými zvířaty.

3. Náklady, zisk a náhrada

V každém regionu se mohou ceny lišit. Otevřít ve velkém regionálním centru (ve městech 800 000 lidí) bude vyžadovat počáteční kapitál ve výši 1-1,5 milionu rublů. Nejvíce nákladnou součástí je nákup zvířat. Vše závisí na tom, jaké druhy zvířat budete kupovat. Exotické náklady jsou mnohem dražší než ty, které se chovají v našich kapelách (ježci, prasata, kuřata, kachníčky, děti atd.).

Finanční plán zahrnuje:

 1. Registrace. Pokud jste organizátor s malým personálem, je lepší zaregistrovat IP. Pokud jste několik organizátorů, pak lépe vhodná společnost.
 2. Prostory k pronájmu. V obchodním centru se zpravidla nacházejí všechny pronajaté komerční prostory, které splňují požadavky SES a požární inspekce. Náklady na pronájem prostorné plochy 100-150 metrů čtverečních bude asi 50-80 tisíc rublů měsíčně (je-li oblíbené nákupní centrum). Uvnitř musíte vytvořit ideální podmínky pro držení zvířat.
 3. Najme zaměstnance. Jako správce a ředitel může jednat jeden z organizátorů podniku. Zaměstnanec bude muset postarat se o zvířata a vyčistit území zoo. Tyto povinnosti mohou vykonávat 1 osoba. Jedním z hlavních zaměstnanců zoologické zahrady je zkušený veterinář. Od této osoby závisí život a zdraví vašich zvířat.
 4. Opravte a vytvořte ideální podmínky pro život zvířat. Je nutné zakoupit buňky, klece, vytvořit optimální teplotu.
 5. Nákup zařízení.
 6. Nákup kvalitních potravin a krmiv.
 7. Placení platů zaměstnancům ve vašem státě.
 8. Náklady na nástroje.
 9. Placení daní.
 10. Nákup zvířat.

Investice budou od 1 milionu do 1,5 milionu rublů. Měsíční čistý příjem závisí na sezóně. Organizátoři kontaktních zoologických zahrad v podmínkách nákupního centra získají během celého roku dobrý zisk. Za měsíc je taková instituce schopna přinést zhruba 50-80 tisíc rublů čistého zisku.

Neříkej, že takové instituce se velmi rychle vyplácejí. Například, pokud investujete 1,5 milionu rublů, získáte 70 tisíc rublů čistého měsíčního zisku, potom bude návratnost cca 21-22 měsíců (1,5-2 let).

Samozřejmě, musíte upozornit obyvatele města, že v takovém nákupním centru byla otevřena kontaktní zoologická zahrada. Chcete-li to provést, můžete použít sociální sítě, zařídit volné vstupenky, distribuovat letáky apod. Jako dodatečný zisk můžete spolupracovat se školami či mateřskými školami a poskytnout možnost uspořádat lekce biologie pro učitele.

Zoo obchodní plán

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je otevřít kontaktní zoo ve městě s více než 500 tisíci obyvateli, aby poskytovalo služby v oblasti zábavního rodinného oddychu. Kontaktní zoo bude uzavřená samostatná budova o rozloze 220m2. metrů, které budou vybaveny voliéry s různými druhy domácích i exotických zvířat, které nepředstavují nebezpečí pro lidi. Na rozdíl od klasických zoologických zahrad v kontaktní zoo budou návštěvníci moci dotýkat, krmit a železit zvířata. Navíc navštívit tuto zoo na základě formátu může být kdykoli v roce. Cílovou skupinou zoo budou děti předškolního a školního věku a jejich rodiče.

Na území kontaktní zoo budou prezentovány následující služby:

 • individuální návštěva kontaktní zoo;
 • skupinová návštěva v kontaktní zoo;
 • organizování dětských párty a akcí.

Náklady na projekt budou činit 1 660 000 rublů. Doba návratnosti - 11 měsíců. Přípravné období trvá 3 měsíce. Ukončete plánovaný objem prodeje od okamžiku, kdy začne pracovat kontaktní zoologická zahrada - 3 měsíce.

Klíčové finanční ukazatele projektu

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Čistý zisk projektu *, rub.

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Index ziskovosti (PI)%

* - v měsících špičkových prodejů

2. Popis průmyslu a společnosti

Kontaktní zoologické zahrady se začaly objevovat v Rusku v roce 2009 a za pár let získaly velkou popularitu. Kontaktní zoologické zahrady se otevřou v různých částech Ruska. Kontaktní zoo jsou zoologické zahrady malé velikosti (obvykle o rozloze 200-300 čtverečních metrů, maximální možný. - do 450 čtverečních metrů.), Kde se návštěvníci vstoupit do klece, krmiva, mrtvice a fotografování zvířat. Samozřejmě, že v těchto zoologických zahradách nemají místo v buňkách predátorů - všechna zvířata jsou neškodné a nepředstavují žádné nebezpečí pro člověka. Největším úspěchem dětské zoo vyhráli obyvatelé velkoměst, ve kterých tyto instituce staly prakticky jediná příležitost, jak těsným kontaktem s přírodou. Kontaktní zoologické zahrady se začaly objevovat ve velkých nákupních centrech a dalších místech hromadného přetížení. V podstatě je možné kontaktovat zoologické zahrady na trhu rodinné zábavy. Vzhledem k jeho velikosti a počtu malých oblastí kontakt zoo návštěvníků nelze srovnávat s velkými zoologických zahradách, takže cena jízdenky je o něco vyšší než ve velkém zoo, a může dosáhnout 300-400 rublů.

Cílem tohoto projektu je otevření kontaktní zoo ve městě s počtem obyvatel více než 500 tisíc lidí. Bude to uzavřený prostor 220 metrů čtverečních. metry s vestavěnými klecemi. Zoologická zahrada bude rozdělena na dvě hlavní zóny, z nichž jedna bude zahrnovat zvířata, která se nacházejí na farmě, druhá část - vzácnější exotická zvířata džungle a tropů. Všechny z nich nepředstavují pro člověka nebezpečí. Na 90% zoologické zahrady je kontakt, to znamená, že návštěvníci zoologické zahrady se budou moci dotýkat a žehlit zvířata, stejně jako krmení jim speciální jídlo, které lze zakoupit u vchodu. Dalších 10% zvířat lze jednoduše sledovat. Cílovou skupinou kontaktních zoo budou děti předškolního a školního věku (0+) a jejich rodiče. Hlavním příjmem zoologické zahrady bude prodej vstupenek.

Forma vlastnictví kontaktní zóně je IP. Daňový systém je zjednodušený (6% příjmu). Hlavním kódem činnosti OKVED je 92.53 "Aktivity botanických zahrad, zoologických zahrad a rezerv". Vedoucí kontaktní zoo bude individuální podnikatel. Přímo podléhá zaměstnancům zoologické zahrady - veterinárnímu lékaři, správcům, pracovníkům recepce a hlavnímu účetnímu.

3. Popis služeb

Na území kontaktní zoo budou prezentovány následující služby:

 • individuální návštěva kontaktní zoo;
 • skupinová návštěva v kontaktní zoo;
 • organizování dětských párty a akcí.

Průměrná kontrola kontaktní zoo bude nastavena na 250 rublů. Děti do 3 let jsou vstup zdarma. K dispozici budou i slevy pro některé další kategorie obyvatelstva. Podrobný seznam služeb je uveden v tabulce. 1.

Tabulka 1. Seznam služeb

Jméno

Popis

Cena, rub.

Návštěva kontaktní zoo návštěvníkem od 14 let

Návštěva kontaktní zoo návštěvníkem od 3 do 14 let

Návštěva kontaktní zoo pro návštěvníky do 3 let (doprovázené dospělými)

Návštěva kontaktní zoo organizovanou skupinou 10 lidí (mateřské školy, školy, hrnky atd.)

Návštěva kontaktní zoo v den narození + 2 dny (po předložení podpůrného dokladu)

Návštěva kontaktní zoo důchodcem (po předložení důchodu)

Dětská dovolená v kontaktní zoo

Pořádání narozenin, matin, tematických svátků za účasti animátora

Kromě těchto služeb budou na území dotyčné zoo organizovány suvenýry a krmivo pro zvířata zoologických zahrad. Jak se rozvíjí zoologická zahrada, vstupy dětí vstoupí do sítě placených služeb. Kromě toho jsou každý měsíc plánovány 2-3 volné akce, včetně tematických večerů, přednášek o péči o zvířata, dovolené a mistrovské kurzy atd.

Všechny služby poskytované kontaktní zónou budou mimořádně bezpečné návštěvníkům i samotným zvířatům. Zoo zvířata budou výlučně neagresivní faunou, a to:

 • drůbež (husi, kachny, kuřecí maso);
 • malých zvířat a hlodavců (králíci, ježci, fretky, morčata);
 • velká zvířata (kozy, ovce, prasata, poníky);
 • neškodné obojživelníky a plazy (želvy, hadi, iguany, žáby);
 • hmyzu.

Všechna zvířata podstoupí pravidelnou veterinární kontrolu - návštěvníci budou moci vidět výňatky z veterinárních pasů zvířat. U zvířat bude zajištěno pouze kvalitní krmiva. Pro bezpečnost domácích mazlíčků a návštěvníků bude dohlížet správci, kteří budou návštěvníkům instruovat. Systém postižených zvířat bude poskytován systém pokut.

Zvláštní pozornost bude věnována zachování čistoty prostor. Denní mokré a chemické čištění se provádí. Jednou za týden se jednou za měsíc pořádá "den koupání" pro domácí mazlíčky - dezinfekce a deratizace s promýváním podlah dezinfekčními prostředky. Zoologická zahrada bude vybavena větracím systémem s klimatizací. Před návratem zvířat si návštěvníci budou muset odstranit vnější oblečení, položit na obuv a umýt si ruce. Dále bude uzavřena dohoda o vývozu biologického odpadu.

4. Prodej a marketing

Většina mini zoologických zahrad je běžná ve velkých městech s počtem obyvatel více než 500 tisíc lidí. Mohou to být sezónní instituce, která funguje v přírodě, a zoologické zahrady v areálu. Obchodní centra jsou často posledními. Mezi hráči existují obrovské federální sítě, které se vyvíjejí prostřednictvím prodeje licencí a soukromých zoologických zahrad. Od počátku roku 2016 existuje více než 60 podobných zoologických zahrad v 15 největších ruských městech (údaje "2GIS"). Ceny za návštěvu mini zoologických zahrad se v průměru pohybují v rozsahu 150-350 rublů. Poplatek je stanoven pro vstup a může být stejný pro dospělé a děti, nebo se liší podle věku návštěvníka. Děti do 3 let jsou obvykle zdarma. Takové zoologické zahrady pracují častěji denně od 10:00 do 20:00 - 22:00.

Hlavními klienty jsou rodiče s dětmi předškolního a školního věku, stejně jako dospívající mládež. Většinu kontaktních zoologických zahrad navštěvují rodiny. Rodiče působí jako "průvodci" a zavádějí děti se zvířaty, takže žádný zprostředkovatel v roli průvodce není obvykle nutný. Je třeba poznamenat, že v mnoha ohledech vzhledem k novosti formátu požadavky na taková zařízení nejsou vysoké ze strany klientů - pro mnohé je návštěva kontaktní zoo novinkou. Analýza zkušeností stávajících zoologických zahrad však odhalí některé z hlavních chyb v práci těchto institucí. Mezi ně patří:

 1. Nedostatek příležitosti k nákupu krmiv;
 2. Nepříjemný zápach v místnosti;
 3. Špína, porucha v instituci;
 4. Nedostatek kontroly nad zvířaty a dětmi;
 5. Pevnost, neschopnost přiblížit klece;
 6. Nedostatek parkoviště.

Všechny tyto chyby jsou plánovány při organizaci práce zoologické zahrady.

Na začátku činnosti kontaktní zoo se bude konat reklamní společnost za účasti městských médií a dne zahájení soutěží a výher. Navíc jako prostředek marketingové podpory a přilákání zákazníků bude použito:

 • propagace stránky zoo ve vyhledávačích se závěrem na vrcholu;
 • reklama v televizi;
 • tištěná distribuční reklama (letáky, letáky, dárkové suvenýry).

Kontaktní zoologická zahrada bude prezentována v sociálních sítích ("Vkontakte", Facebook, Instagram), kde budou nahrané zprávy z zoo. Rovněž se plánuje udržovat kontakty s médii - zprávy z kontaktních zoologických zahrad o narození mongoóz, ježků a jiných zvířat pravidelně spadají do zpravodajských kazet. Ke zvýšení loajality zákazníků bude vyvíjena síť událostí, včetně výletů, tematických večerů, přednášek o péči o domácí zvířata. Je plánována spolupráce zoologické zahrady s dětskými domovy, pořádání setkání se zvířetem pro postižené děti, děti v těžké životní situaci.

5. Výrobní plán

Jako místo kontaktní zoo je místnost se samostatným vchodem umístěna v centru města, v těsné blízkosti hlavních atrakcí a rekreačního parku. Pro pohodlí návštěvníků u vchodu je k dispozici bezplatné parkoviště. 250 metrů od kontaktní zoo je zastávka veřejné dopravy, do které se dostanete do různých částí města. Při výběru místa se berou v úvahu následující faktory: velké množství denního světla, absence hlučného sousedství (noční kluby), blízkost rodinného odpočinku.

K opravě a vybavení prostor s veškerým potřebným bude vyžadovat 830 tisíc rublů. Na ploše 220 metrů čtverečních. metrů se budou nacházet dvě hlavní haly s voliéry, recepce se šatní skříní, administrativní a technická místnost, koupelna. Nákup zařízení bude vyžadovat 650 tisíc rublů. Největší náklady budou vynaloženy na uspořádání lokalit pro dobré životní podmínky zvířat. Další drahá položka ve sloupci zařízení je systém větrání. Kompletní seznam zařízení je uveden v tabulce. 2.

Zoo Business Plan

Zoo jsou vždy oblíbené u dětí a dospělých. A když mají návštěvníci příležitost krmení, patují zvíře, tam jdou s větší ochotou. Někteří podnikatelé proto přitahují myšlenku na otevření kontaktního mini zoo.

Kde a jak uspořádat zoo

Ve většině případů úspěch podniku závisí na jeho umístění. Zoologická zahrada není výjimkou. Ideální poloha je rysem města poblíž rekreačního parku. Měla by se nacházet na místě s pohodlným dopravním uzlem v blízkosti zastávky veřejné dopravy. Doporučujeme otevřít parkoviště v blízkosti nebo poskytnout nějakou příležitost nechat auto na chvíli. Parkování může být dalším zdrojem příjmů nebo se stane dalším bonusem pro váš obrázek, pokud ho organizujete zdarma pro návštěvníky zoologické zahrady.

Vedle parkování by infrastruktura zoologické zahrady měla zahrnovat i další doplňkové služby, které zvýší příjem podnikatele. Například se doporučuje umístit dětská hřiště, atrakce, trampolíny na území. Návštěva zoo - není to ani jedna hodina. Nejčastěji přicházejí rodiny a tráví téměř celý den. Proto potřebujeme otevřít různé kavárny, prodejny zmrzliny, nealkoholické nápoje.

Velikost plochy pod zoo závisí na infrastruktuře. Je třeba poznamenat, že kromě voliér, jízd a výletů na území je nutné otevřít toalety, zeleň, aby byly zajištěny administrativní budovy. Nejvhodnější možností je otevření zoologické zahrady ve velkém nákupním centru.

Řada podnikatelů se neodvažuje otevřít takovou firmu, protože je to příliš riskantní. Hlavní příjmy, které přinese v létě a téměř se nevyplatí v chladném období. Některá zvířata zimní zimou zimou a nedoporučuje se je v tuto chvíli rušit. To vše může významně ohrozit finanční podnikatelský plán. Zástupci tohoto odvětví však tvrdí, že pokud je řádně organizován, může přinést příjmy po celý rok. Například tytéž zajímavosti pro zimu mohou být přesunuty do místnosti, místo nealkoholických nápojů nabízejí horký čaj a kávu. Můžete prodávat suvenýry, krmivo pro zvířata, nabízet fotky se zvířaty, chodit na ponících nebo koních. Také můžete dále organizovat prodej vlny z ovčí, křepelčí a pštrosí vajec atd.

Koho si ponechat v zoo

Váš podnikatelský plán by měl obsahovat samostatnou položku o zvířatech, která plánujete v zoo udržovat. Důležité je vybrat vzácné druhy, které nebudete vždy najít v typické zoo. Měli bychom však pamatovat na to, že kontaktní zoo je místem přímé komunikace návštěvníků se zvířaty, které si zřídka uvidíte v normální zoo. Dospělí a děti se mohou k zvířeti přiblížit, patovat, krmit, hřebetat. To znamená, že zvířata by měla být neagresivní, což nepoškozuje návštěvníky.

Plán odběru by proto měl zahrnovat:

 • domácí kuřata (kuřata, husy, kachny);
 • malé zvíře (králíci, nutria);
 • velká zvířata (kozy, ovce, koně, poníky).

Zvěřinku můžete zředit takovou exotickou faunou, jako jsou pávy, pštrosi. Největší potěšení dětí z komunikace s mladými. Kuřata, kachny, jehňata, děti, prasata - je těžké je přitahovat z klecí s takovými zvířaty. Ale v podnikatelském plánu musí být položen určitý podíl ztrát - děti ne vždy vyvažují síly a mohou jednoduše uškrtit zvíře nebo pták. Ale v každém případě otevření a udržování zoo s takovými zvířaty je mnohem levnější než u zámoří exotických.

Formální stránka otázky

Žádný obchodní plán zoologické zahrady není úplný bez formalit. Musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel nebo LLC. Tím se papír nevyřeší. Je nutné získat od SES příslušná povolení, požární inspekce. Pokud jsou prostory pronajaty, lze tyto problémy snadno řešit. Nejtěžší je však vyšetření všech zvířat veterinářem, provádění nezbytných očkování a vydávání pasů pro každé zvíře.

Dávejte pozor na zdraví zvířat musí být neustále, takže návštěvy veterináře by měly být pravidelné. Je lepší zahrnout do obchodního plánu příležitost najmout si svého specialistu, ale uzavřít smlouvu s jednou z klinik. Vedle toho poskytuje personální stůl přítomnost správce, účetního a zaměstnanců, kteří se postarají o zvířata a území.

Pokud váš plán zahrnuje rozšíření vaší firmy, můžete se připojit k animátorům v průběhu času. Pokud podnikání jde do exotického letadla, můžete přilákat průvodce do práce, který bude návštěvníkům informovat o vlastnostech zvířat. Ale praxe ukazuje, že exotické zvíře jsou drahé v obsahu, nemluvě o koupi. Je lepší věnovat pozornost chovu čistokrevných psů a koček.

Zvažte náklady a příjmy

Musíme být připraveni na to, že se tato záležitost rychle nevyplatí a investiční plán bude velmi rozsáhlý. S ideální organizací se podnik objeví na návratnosti ne dříve než za rok. I když počáteční investice nebude nižší než 400 tisíc rublů.

Zahrňte ve svém plánu výdajů tyto položky:

 • pronájem prostor nebo pozemků;
 • nákup zvířat;
 • veterinární služby;
 • uspořádání buněk a voliér;
 • nákup vybavení a krmiv;
 • plat pro zaměstnance;
 • komunální služby;
 • daně.

Podnikatelský plán by samozřejmě měl zahrnovat i náklady na reklamu. Nejsou to jen reklama na místní televizi, reklamní modely v tištěných publikacích, brožury a letáky. Je třeba účastnit se různých událostí dětí, tematických programů, organizovat psaní článků v časopisech. Spolupráce s dětskými vzdělávacími institucemi funguje dobře. Pokud dáváme příležitost školním učitelům provádět lekce otevřené biologie na území zoo, zvýší se jejich popularita.

Zoo Business Plan

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je otevřít kontaktní zoo ve městě s více než 500 tisíci obyvateli, aby poskytovalo služby v oblasti zábavního rodinného oddychu. Kontaktní zoo bude uzavřená samostatná budova o rozloze 220m2. metrů, které budou vybaveny voliéry s různými druhy domácích i exotických zvířat, které nepředstavují nebezpečí pro lidi. Na rozdíl od klasických zoologických zahrad v kontaktní zoo budou návštěvníci moci dotýkat, krmit a železit zvířata. Navíc navštívit tuto zoo na základě formátu může být kdykoli v roce. Cílovou skupinou zoo budou děti předškolního a školního věku a jejich rodiče.

Na území kontaktní zoo budou prezentovány následující služby:

- individuální návštěva kontaktní zoo;

- skupinová návštěva v kontaktní zoo;

- organizování dětských párty a akcí.

Náklady na projekt budou činit 1 660 000 rublů. Doba návratnosti - 11 měsíců. Přípravné období trvá 3 měsíce. Ukončete plánovaný objem prodeje od okamžiku, kdy začne pracovat kontaktní zoologická zahrada - 3 měsíce.

Klíčové finanční ukazatele projektu

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Čistý zisk projektu *, rub.

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Index ziskovosti (PI)%

* v měsících špičkových prodejů

2. Popis průmyslu a společnosti

Kontaktní zoologické zahrady se začaly objevovat v Rusku v roce 2009 a za pár let získaly velkou popularitu. Kontaktní zoologické zahrady se otevřou v různých částech Ruska. Kontaktní zoo jsou zoologické zahrady malé velikosti (obvykle o rozloze 200-300 čtverečních metrů, maximální možný. - do 450 čtverečních metrů.), Kde se návštěvníci vstoupit do klece, krmiva, mrtvice a fotografování zvířat. Samozřejmě, že v těchto zoologických zahradách nemají místo v buňkách predátorů - všechna zvířata jsou neškodné a nepředstavují žádné nebezpečí pro člověka. Největším úspěchem dětské zoo vyhráli obyvatelé velkoměst, ve kterých tyto instituce staly prakticky jediná příležitost, jak těsným kontaktem s přírodou. Kontaktní zoologické zahrady se začaly objevovat ve velkých nákupních centrech a dalších místech hromadného přetížení. V podstatě je možné kontaktovat zoologické zahrady na trhu rodinné zábavy. Vzhledem k jeho velikosti a počtu malých oblastí kontakt zoo návštěvníků nelze srovnávat s velkými zoologických zahradách, takže cena jízdenky je o něco vyšší než ve velkém zoo, a může dosáhnout 300-400 rublů.

Cílem tohoto projektu je otevření kontaktní zoo ve městě s počtem obyvatel více než 500 tisíc lidí. Bude to uzavřený prostor 220 metrů čtverečních. metry s vestavěnými klecemi. Zoologická zahrada bude rozdělena na dvě hlavní zóny, z nichž jedna bude zahrnovat zvířata, která se nacházejí na farmě, druhá část - vzácnější exotická zvířata džungle a tropů. Všechny z nich nepředstavují pro člověka nebezpečí. Na 90% zoologické zahrady je kontakt, to znamená, že návštěvníci zoologické zahrady se budou moci dotýkat a žehlit zvířata, stejně jako krmení jim speciální jídlo, které lze zakoupit u vchodu. Dalších 10% zvířat lze jednoduše sledovat. Cílovou skupinou kontaktních zoo budou děti předškolního a školního věku (0+) a jejich rodiče. Hlavním příjmem zoologické zahrady bude prodej vstupenek.

Forma vlastnictví kontaktní zóně je IP. Daňový systém je zjednodušený (6% příjmu). Hlavním kódem činnosti OKVED je 92.53 "Aktivity botanických zahrad, zoologických zahrad a rezerv". Vedoucí kontaktní zoo bude individuální podnikatel. Přímo podléhá zaměstnancům zoologické zahrady - veterinárnímu lékaři, správcům, pracovníkům recepce a hlavnímu účetnímu.

3. Popis služeb

Na území kontaktní zoo budou prezentovány následující služby:

- individuální návštěva kontaktní zoo;

- skupinová návštěva v kontaktní zoo;

- organizování dětských párty a akcí.

Průměrná kontrola kontaktní zoo bude nastavena na 250 rublů. Děti do 3 let jsou vstup zdarma. K dispozici budou i slevy pro některé další kategorie obyvatelstva. Podrobný seznam služeb je uveden v tabulce. 1.

Podnikatelský plán pro otevření kontaktní zoo

V tomto materiálu:

Mnoho lidí, zejména dětí, miluje zvířata, takže podnikatelé přemýšlejí o tom, jak otevřít zoo. Obchodní plán kontaktní zoo pomůže v této obtížné a zajímavé obchodní činnosti. Někteří odborníci považují tento podnik za nevýnosný, ale při správném přístupu k jeho organizaci získáte dobrý příjem.

Výběr místa pro zvířata

Hlavním kritériem pro výběr místa pro zoo je dostupnost přístupových cest a parkování. Místo by mělo být blízko zastávek veřejné dopravy a není nutné, aby vstup do zoo šel přímo na zastávku. V každém případě by zákazníci neměli chodit více než 300 metrů. Pokud tento okamžik nezohledňujete, riskujete ztrátu významné části vašich zisků. Je velmi dobré, pokud bude zoo v městském parku kultury a rekreace. Před otevřením organizace nezapomeňte vybavit parkoviště, placené parkoviště se může stát způsobem dodatečných příjmů. Nejprve je však lepší odmítnout tuto myšlenku, může to negativně ovlivnit účast Vaší instituce.

Základem úspěchu vaší firmy je rozmanitost zobrazených zvířat. Někteří majitelé zoologických zahrad nevěnují řádnou pozornost výběru zvířat. Dokonce i při otevření malého podniku je třeba přemýšlet o sortimentu zvířat. Většina zoologických zahrad uvádí standardní seznam: koně, lvi, jeleni, velbloudi, lišky a orli. Někteří majitelé se nesnaží překvapit své zákazníky.

Hlavním úkolem podnikání je nakupovat zvířata, která se mohou stát vizitkou vaší zoo. Pokud má vaše instituce alespoň několik vzácných zvířat, navštěvování se zvýší mnohokrát. Každý se bude chtít podívat na vzácné představitele fauny. K nákupu těchto zvířat bude muset vynaložit značné množství peněz. Chcete-li nejlépe upoutat pozornost na instituci, budete muset investovat spoustu peněz. Pokud je vaše zoo navržena pro obyvatele vašeho města a okolních vesnic, můžete si koupit standardní škálu zvířat.

Ve velkém městě můžete otevřít takzvanou venkovskou zoologickou zahradu. Urbanští obyvatelé mají málo znalostí o hospodářských zvířatech, takže prasata, krávy, ovce a králíci se pro ně stanou exotickými. Péče o takové domácí mazlíčky je mnohem jednodušší než například pro lvy a tygry, protože jsou přizpůsobeny životu v našem klimatu.

Kde koupit zvířata?

Nejjednodušší způsob, jak získat zvířata v jiné zoo. Po určité době vaše zvířata začnou přinášet potomky, mláďata mohou být vyměňována za zástupce jiných druhů nebo prodána. Při otevírání kontaktní zoo nezapomeňte, že držení zvířat není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Hlavním výdajem je krmení zvířat. Podnikatelský záměr zoologické zahrady musí nejprve zohlednit tyto náklady. Nejdražší v této souvislosti se považují za slony, jejich údržba vyžaduje minimálně 100 tisíc rublů, nezůstává pozadu mroži -.. Jejich jídlo bude stát majitele zoologické zahrady v 90. th nejúspornějších uvažovaných malých býložravců a ptáky..

Mnoho kontaktních zoologických zahrad poskytuje příležitost k péči o zvíře. Návštěvník se obrací na majitele a vyjadřuje touhu podporovat zvíře nezávisle. Majitel mu dává tuto příležitost. To neznamená, že osoba sama se bude zabývat čištěním a krmením, může tyto akce sponzorovat. Před otevřením zoologické zahrady nezapomeňte tuto možnost zvážit. Možná najdete lidi, kteří se chtějí starat o zvíře, žijící v zoo. Reklamy s podobnou nabídkou lze umístit do médií.

Zvířata jsou hlavními zdroji příjmu pro kontaktní zoo. Chcete-li zvýšit zisky, kromě sledování jejich života mohou návštěvníci nabízet placené exkurze, organizovat počty cirkusů zahrnující zvířata, prodávat suvenýry. Povolit fotografování v zoo: tím se zvýší tok zákazníků. Můžete poskytnout možnost krmení neškodných druhů zvířat, prodávat jídlo v zoo. Můžete také získat další příjmy za pomoci kavárny pracující ve vaší instituci.

Bude podnik profitovat?

Aby kontaktní zoo dosáhlo požadovaného zisku, je nutné pečlivě přemýšlet o podnikatelském plánu. Minimální počáteční kapitál potřebný k otevření takového zařízení je 300 000 rublů. Můžete začít s malým sortimentem fauny a postupně ho rozšiřovat. Kromě zvířat bude nutné zakoupit voliéry a vybavení. Náklady na pronájem webu budou záviset na jeho umístění. Musíte přemýšlet o hledání zaměstnanců. Dokonce i v malé instituci bude vyžadovat průvodce, správce, veterináře, čističe a animátory. Největší počet návštěvníků je pozorován v letním období, v zimě některé zvířata spadají do hibernace.

Sázejte na získání zvířat, které mohou přinést další zisky. Můžete prodávat pštrosová vejce, králičí kůže, ovčí vlna. Kontaktní zoo by mělo být ovládáno počtem zvířat, které mohou bezpečně kontaktovat osobu. Je velmi výhodné zakoupit koně: bruslení přináší děti do přívalů.

Nejsou zbaveny takové činnosti a nedostatky.

Před otevřením kontaktní zoo bude muset získat velké množství povolení.

Za prvé, podnik musí být registrován u daňového inspektorátu, a za druhé, bude nutné získat povolení od místních úřadů. Všechna zvířata musí být vyšetřena veterinářem a očkována. Se správným přístupem k organizaci podnikání může být jeho ziskovost poměrně vysoká. Pokud správně provádíte reklamní kampaň, sestavíte plán práce, vytvoříte přiměřené ceny a vaše podnikání bude úspěšné.