Zahajujeme dodávky od začátku

Jak otevřít službu doručování: 5 populárních možností doručení, tipy na přilákání investic, náklady a ziskovost tohoto druhu podnikání.

► Náklady na organizaci podnikání: od 400 000 rublů.
► Doba návratnosti doručovací služby: 10-12 měsíců.

Lodní doprava roste rychleji každý den, neboť nevyžaduje takové velké investice, jako je výroba zboží nebo otevření provozovny.

Z plusů lze také zmínit skutečnost, že to není tak složité v organizaci a designu.

Dopravní společnost může poskytovat dopravní služby, jako jsou nadrozměrné náklady, zásilky, dopisy, a uzavírat smlouvu s firmou (nikoli o jedné) a dodávat zboží z její výroby.

Kromě plusů existuje řada nuancí, které je třeba pochopit dříve, než přemýšlíte o tom, jak otevřít doručovací službu.

Nejprve je třeba rozhodnout, které zboží a komu bude doručeno.

Můžete například nejprve doručit objednávky do domu v jedné lokalitě.

To je dobrá volba pro začátečníka, protože to nevyžaduje velké množství vozidel.

A pokud bude podnik prosperovat, bude možné rozšířit rozsah činnosti na požadovanou měřítko.

Jak otevřít službu doručení a jaké jsou požadavky?


Jak již bylo řečeno, toto odvětví podnikání není tak obtížné organizovat, jako většina ostatních.

Existují minimální požadavky, díky kterému jste schopni otevřít obchod pro dodávku květin, balíků, cenných nákladů a dalších položek.

Výběr místa pro doručovací službu

Zajímavý fakt:
Až dosud se tento příběh dostal do nejposvátnějšího posla v době rané antiky - Phillipides, který přinesl zprávu o bitvě u Marathonu v Aténách. Běžel na silnici téměř 40 km a zemřel po vyčerpání, poté co splnil svou povinnost. Jeho výkon se stal předpokladem pro založení maratónských závodů.

Stejně jako v každém plnohodnotném podniku je první věcí, kterou musíte dělat, pronájem kancelářského prostoru.

Tam, kde se bude nacházet ve velké budově v centru města nebo v rezidenční čtvrti, není tak důležité.

K dispozici jsou kurýrní služby bez kanceláře.

Jak však ukazuje praxe, je to jen ve fázi "embrya".

S rozšířením takového podnikání bude potřeba uzavřít smlouvy s renomovanými podniky.

Neexistence kanceláře může negativně ovlivnit toto partnerství a obecně způsobí mnoho nepříjemností.

Zvolte dopravu pro doručovací službu


Dalším důležitým bodem však bude doprava.

Bez dopravy v kurýrní službě není nic co dělat - je to fakt.

Přítomnost vozidla se značnými rozměry však zvýší počet dodaných balíků.

Při výběru je vhodné začít s očekávaným objemem objednávek a dostupným rozpočtem.

Zaměstnanci a interakce se zákazníky

Důležitou součástí organizování myšlenky otevření doručovací služby je nalezení správného personálu.

Musíte najmout kurýry, kteří doručí balíky a personál, který bude pracovat v kanceláři.

Chcete-li zlepšit komunikaci, můžete otevřít horkou linku nebo webové stránky, kde můžete vždy sledovat pořadí, v jakém je objednávka umístěna (zásilka).

Stejně tak je důležité vytvořit propojení mezi úřadem a kurýrů, jako zákazníky, kteří očekávají zásilku, bude první věc, volat do kanceláře a požádat jakém stavu objednávky a jak dlouho čekat na to.

Jak mohu zaregistrovat službu doručení?

Společnost může být registrována jako soukromá (PE) nebo omezená odpovědnost (LLC), ale při registraci v daňové kontrole bude o něco těžší.

Od té doby, co kurýrní činnost nemůže být zdaněna jedinou daní z imputovaného příjmu, zdanění dodávky se uskutečňuje z obecných důvodů.

To by však nemělo mít vliv na čistý příjem, pokud je činnost úspěšná.

Registrace do místních úřadů a získání všech potřebných schválení bude stát přibližně 15 000 rublů.

Při zahájení kurýrní služby nepotřebuje mnoho dokumentů, pouze údaje o zakladatelích, fyzické adrese společnosti a jejích majetkových hodnotách (podnikový fond).

Jak závisí námořní doprava od města, ve kterém se nachází?


Při organizaci kurýrní služby ve velkém městě není třeba poskytovat různorodé služby, můžete jednoduše zvolit určitou oblast a zabývat se dodávkou pouze určitého druhu zboží.

Tyto možnosti můžete provést pro službu doručování:

 • spolupráce s online obchody;
 • spolupráce s restauracemi nebo fast food (nejčastěji mají tyto instituce vlastní kurýry);
 • doručování korespondence;
 • dodávka vody, květiny;

Pokud je položka řídce osídlená, dodávka v rámci města nebude přinášet tolik zisků, kolik bych chtěla.

Proto má smysl zapojit se do dopravy mezi městy, neboť to značně rozšíří rozsah činností.

Nejvýhodnější je spolupracovat s továrnami na výrobu nábytku, dopravovat je na místo prodeje a případně i do domu kupujícímu.

Můžete se také zabývat dodáním věcí během cest.

Pro tak velkou nákladní přepravu potřebujete vhodnou přepravu, nikoli jednu.

Nejprve však můžete vyzkoušet menší zásilky.

Jak zvolit dopravu v kurýrní službě?


Doprava pro otevření lodní dopravy bude vyhovovat všem, od koloběžky po nákladní automobil, to vše závisí na druhu dopravy.

Řidič se svým nákladním vozidlem není často splněn, proto s velkými zásilkami mezi osadami bude vůz muset koupit.

Část finančních výpočtů podnikatelského záměru se dělí nejen náklady na nákup dopravy, ale také náklady na jeho údržbu, stejně jako spotřebu benzinu.

Spotřeba benzinu závisí na těchto faktorech:

 • stav vozidla (provozuschopnost, počet najetých kilometrů);
 • typ vozidla (náklad, cestující);
 • styl jízdy řidiče (rychlý, pomalý);
 • povětrnostní podmínky;
 • stav vozovky.

Je podnikání na dodávku zboží skutečné nebo ne?

Kvalitní služby včetně dodávky zboží jsou prvním pravidlem úspěšného podnikání. Majitelé firem se zajímají o to, aby zákazníci dostávali jistotu, že dostanou své objednávky rychle, neporušené a neporušené. Ale nemají všechno své vlastní kurýrní službu, častěji přitahují firmy zvenčí.

Kurýrní služba jako podnik je jednou z možností, jak otevřít své podnikání s minimálními počátečními investicemi. Tento typ podnikání nevyžaduje hluboké odborné znalosti, velké kapacity nebo složité právní postupy. Nicméně, existují nuance, vědět, které, začít a uspět v tomto podnikání bude mnohem jednodušší.

Trendy logistiky: význam podnikání

Chcete-li zjistit, zda je podnik ziskový o přepravě zboží v úvahu hlavní nejnovější trendy v oblasti logistiky - Proces pohybu zboží, dokumentů a cenin od prodávajícího (výrobce, dodavatel) na kupujícího (zákazníka, spotřebitele).

 1. Podle výzkumné agentury Data Insight obchodu přes internet roste alespoň o 25% za rok i během krize, zatímco ve stejnou dobu, většina online obchodů s cílem ušetřit láká kurýrní službou. Výsledkem je nárůst počtu pozemků, pro které jsou kuriérové ​​služby potřebné.
 2. V roce 2016 výrazně vzrostl poptávka po dodávkách zboží do míst samoobsluhy a post mortem.

Například téměř 90% objednávek v internetovém obchodě "Svyaznoy" zákazníci upřednostňují odvést od bodů vývozu objednávek (PVZ). Kupující si zboží rezervují na místě s možností vyzvednout si ho do 48 hodin od nejvhodnějšího místa obchodu. Kurzovní služby třetích stran se používají k doručení takových objednávek.

 • Rok 2016 byl rokem růstu poptávky po dodávkách specializovaného zboží: velkoobjemový náklad, potravinářské výrobky (včetně hotových jídel z restaurací, kaváren, specializovaných barů).
 • Mnoho velkých společností oznamuje výběrové řízení na kurýrní služby.
 • Orgány se zabývají otázkou legalizace on-line obchodu s léky, alkoholem, šperky. Pokud k tomu dojde, je nevyhnutelný skok v poptávce po dodávce tohoto zboží. Pro některé z nich jsou vyžadovány zvláštní podmínky, například teplotní režim pro drogy.
 • Obchodní registrace

  Můžete pracovat ve stavu IP a LLC. Zdanění - USN - 6% příjmu nebo 15% příjmů snížených o náklady. OKVED kódy podle současného klasifikátoru: 53.20.3 Kurýrní činnost; 53.20.31 Rychlá dodávka různými způsoby dopravy; 53.20.32 Doručení jídla doma (pokud plánujete dodávat jídlo); 53.20.39 Ostatní kurýrní činnosti. Licence pro tento typ činnosti není potřeba.

  Jako kancelář nejprve můžete použít vlastní bydlení a jako komunikační zařízení - osobní mobilní telefon. V budoucnu je vhodné najmout dispečera (manažera), který přijímá objednávky a pronajmout kancelářské prostory.

  Otevřená express podnikání dává smysl ve velkých městech, stejně jako v malých městech, kde je vše v docházkové vzdálenosti, a tam je neustálé dopravní zácpy, jednodušší, aby se lidé vyzvednout zboží sám nebo poslat zaměstnance.

  Je třeba určit formát: bude zde doručen ve městě nebo kurýrní služby na dálku. Použití v osobních vozidlech nebo najímání kurýři s vlastními dopravními prostředky: nákladní automobil (při přepravě objemného nákladu), osobní automobily, skútry, jízdní kola (v organizaci doručování dokumentů, e-mailové korespondence, tištěných materiálů a drobného zboží).

  Pokud hodláte doručit veřejnou dopravou, potřebujete si zakoupit jízdenky pro kurýry, čímž se sníží náklady na dopravu.

  Neobvyklé formáty - odpojení od konkurence

  Kurýrní služby ve velkých městech není neobvyklé, proto, tam je konkurence, a pro úspěšný vstup do výklenku potřebuje své vlastní „čipy“, které umožňují najít, snad aby nalákali zákazníky od konkurence. Jak lze toto dosáhnout? Například jedinečný neobvyklý návrh, může být:

  Poštovní schránka. Rychlé doručení dokumentů prostřednictvím jízdních kol (nebo na skútrech a mopedech). Chcete-li pracovat v létě, můžete najmout studenty. Nevýhodou je sezónnost, protože v zimě není příliš výhodné jezdit na kole v dešti a sněhu v dešti. Tento nápad však můžete udělat i pro teplou sezónu. Pros: nízkonákladové (není potřeba utrácet peníze na benzín, cestovní doklady), studenti jsou vždy zájem o další zisk, a mezi nimi existuje mnoho velolyubiteley.

  Například americká expresní zásilka UPS poskytuje zásilky nejen na běžných nákladních automobilech, ale i na kolech s přívěsem.

  Gratulujeme kuriérskou službu na dodávku květin, dárků, sladkostí, balónů a dalších svátků. Lidé nemají vždy čas, aby osobně blahopřál příbuzným, a s příslušnou reklamou může mít taková služba dobrý požadavek.

  Na fotografii: auta mezinárodní dárkové sítě květin a dárků.

  Celodenní dodávka. Ne každá kuriéřská služba se může pochlubit 24 pracovních dnů. To může hrát do rukou začínajícího podnikatele: objednávky v noci jsou ceněny vyšší a doručovány rychleji, protože chybí dopravní zácpy. Ale zde budete muset najmout další zaměstnance na práci směny.

  Dodání ženských drobností nebo dětského zboží. Dívky jsou rozptýleny a že mají situaci, kdy neexistuje možnost jít do obchodu, například roztrhané punčocháče v práci, skončila Hairspray plenky na dítě a mnoho dalších možností. Službu můžete umístit jako službu k dodání potřebných drobností nebo k další službě.

  Dodávka náhradních dílů, stavební materiály nebo objemné zboží, pomoc při pohybu. V tomto případě budou zapotřebí další nakladače a nákladní přeprava.

  Dodávka produktů pěstovaných v předměstských oblastech (mohou být uspořádány v léto-podzimní sezóně) nebo ve sklenících: brambory, řepa, okurky, rajčata a jiné plodiny.

  A starý jako svět a přesto pracující způsoby odpojení od konkurence - nabízející loajálnější cenovou politiku, rychlejší dodací lhůty ve srovnání s konkurencí.

  Účastníci tematických fór, kteří sdílejí vlastní zkušenosti s otevřením kurýrní doručovací služby, doporučují začínajícímu podnikateli "učit se z vnitřní kuchyně". To znamená, že na krátkou dobu získáte práci v úspěšné doručovací službě kurýrem a dozvíte se všechny nuance podnikání.

  Kde najít zákazníky

  Existuje přirozená otázka, je obtížné najít zákazníky pro doručovací službu? Odpovíme: pokud víte, jak a kde je najít, pak je to snadné. Samozřejmě, že v obchodním plánu kurýrní služby je třeba zahrnout i reklamní náklady, ale pokud ukážete vtip, budou malé.

  Takže seznam pracovních, a hlavně nevyžadujících velké investice, možnosti vyhledávání zákazníků:

  • Účast na výběrových řízeních. Například místo "Rostender" - tam najdete mnoho návrhů pro uzavírání smluv na dodávku zboží, od korespondence pošty a končící dvojicí kol pro vozy.

  Výše smluv se zde pohybuje od několika tisíc až desítek miliónů rublů. Vše závisí na tom, jaký druh dopravy a příležitostí bude mít vaše kurýrní služba. To je dost, aby si vybrat zájmů v regionu, přečtěte si podmínky Nabídky, aby se ujistil, že jsou vhodné pro vás, uplatňovat a čekat na výsledky, které budou zveřejněny na konci výběrového řízení.

 • Pokud máte v úmyslu organizovat doručení v rámci stejného regionu nebo města, pak vám pomohou elektronické adresáře. Potřebujete volat internetové obchody, restaurace, veřejné organizace, velké maloobchodní řetězce, květináče, vydavatele, tiskárny a nabízet jim své služby.
 • Umístěte reklamy s návrhem na dodání zboží společnosti Avito, v mé reklamě, v sociálních sítích. Podívejte se na poptávku po kurýrních službách v reklamách.
 • Zaregistrujte se na portálu You Do jako kurýr. Jedná se o zprostředkovatelskou platformu mezi těmi, kteří hledají jistotu, včetně dodání zboží, služeb a těch, kteří je poskytují.

 • Vyrobit letáky, které lze vytisknout na tiskárně pravidelně a dohodnout se odvolat některé pokladny v obchodech, v organizacích, kde pracují známí, o stojanech bez inzeráty v bankách, nemocnicích a dalších místech.
 • Takové kanály vyhledávání zákazníků jistě pomohou najít zákazníky poprvé, v budoucnu by reklama neměla být zastavena. Je lepší okamžitě dát měsíční náklady na článek: o reklamě. Když růst zisku, můžete přemýšlet o rozšiřování, vytvoření webové stránky a umístění kontextové reklamy.

  Franšíza kurýrních služeb

  Další možností je zjednodušit start - otevřít firmu pro udělení licence. Níže je uveden stručný přehled dvou franšízových nabídek od ruských společností.

  1) CDEC

  Společnost Novosibirsk SDEK Logistic Solutions nabízí franšízu za následujících podmínek:

  • Platba all-inclusive - 150 tisíc rublů.
  • Licenční poplatky: se platí od 7. měsíce práce - 10%.
  • Objem investic do startu: z 200 tisíc rublů.
  • ROI investic: od 3 měsíců.

  Společnost poskytuje školení, propagační materiály, kompletní podporu.

  Vyplňte žádost nebo odešlete formulář na oficiálních stránkách společnosti.

  2) Express.ru

  Nabídka franšízy společnosti platí pro města: Krasnodar, Volgograd, Kazan. Podmínky jsou následující:

  • Vstupné: od 75 do 200 tisíc rublů, v závislosti na městě;
  • Zpětná platba: 14-21 měsíce.
  • Licenční poplatky: 8% (zaplaceno od 4. měsíce).

  Sídlo společnosti se nachází v Petrohradě. Partneři poskytují komplexní podporu, dodávky, školení, popisy a pokyny všech obchodních procesů.

  Jak jsem vytvořil svou úspěšnou práci v oblasti doručování jídla v provinčním městě

  Obchodní časopis IQR Dostal jsem další zajímavý příběh čtenářům od první osoby o tom, že začínám vlastní podnikat od začátku. Naše hrdinka se zabývá dodávkou hotových jídel na akce a kanceláře. Tento obchodní případ je pozoruhodný ze dvou důvodů: počáteční kapitál - 150 dolarů, počáteční znalost hrdinky ve vaření je nulová.

  Jak a proč jsem se rozhodl zahájit svou práci, abych doručoval banketové pokrmy

  Jsem Vika, mám 28 let, žiji v Kursku. V roce 2011 jsem byl nucen zapojit se do aktivit, které předtím měly velmi nejasný nápad - organizování doručení banketních pokrmů.

  Důvodem pro nutnost připravit jídlo na objednávku byla moje těhotenství, a zůstat opravdu rád bez vlastního příjmu. Na základě jeho „zajímavé“ pozici pro práci mimo domov není možné, a „obchod pro výrobu kulinářských specialit“ bezpečně umístěné v pronajatém bytě 30 metrů čtverečních, ve kterém jsem byl v té době žil, s malým kuchyňským koutem a se dvěma plynovým sporákem s troubou.

  Organizace doručování potravin, obchodní plán na kolena

  Samozřejmě, zpočátku jsem vlažně reagovala na myšlenku, protože jsem si byl jistý, že služba nebude ve vysoké poptávce, vzhledem k obrovskému množství různých kaváren, restaurací - od nejdražších do rozpočtu. Je třeba poznamenat, že již v Kursku několik organizací poskytujících dodávku hotových potravinářských služeb v naší oblasti se nazývá „restauraci Kitchen nebo doma.“ Ale rozhodl jsem se zkusit, protože ztráty jsou minimální.

  Vzhledem k tomu, že k mým 23. rokům jsem nemohl ani smažit omeletu, proces přípravy pokrmů na objednávku byl pro mě nejtěžší.

  Proto jsem přilákal mého přítele Olgu, který pracoval jako kuchař na jednom z místních restaurací. Olga musela vařit a rovnoběžně se mi věnovat tajů kuchařského umění, já zase sloužil jako „hrubé“ práce v kuchyni a generovat nápady na to, jak organizace dodávky, bylo menu umístit reklamy v novinách, „Moje reklamy“ a „Avito“ v části služby. Produkty a jednorázové kontejnery byly plánovány k nákupu v nejbližším supermarketu a na velkoobchodním základě.

  Výpočet výnosů a nákladů, první zisk

  První objednávka byla přijata v březnu 2011, požádala „pohřeb“ složité pokrmy, která stála 180 rublů spoléhají na jednu osobu, počet osob byl 20, respektive náš první prodej byl ve výši 3600 rublů. Strávili jsme celkem 4350 rublů (výrobků - 1900 rublů, jednorázové kontejnery - 300 rublů, reklama v novinách - 2000 rublů / měsíc, taxi služby), v důsledku prvního řádu šel do minus 750 rublů.

  Příjem jsme dostali z příští objednávky, protože jsme na reklamu neudělali žádné peníze. Za první měsíc práce jsme měli 7 objednávek na celkem zhruba 22 000 rublů, celkový příjem činil přibližně 10 000 rublů. Většinou jim bylo uloženo, aby se vrátili domů nebo do dachy (s ohledem na období jaro-léto), poté, co byly objednány do rekreačního střediska, které poskytuje prostor pro banket.

  Vstup podniku na stabilní zisk

  Během prvních tří měsíců si náš podnik získal vlastní webové stránky pizzacon, kde se klient mohl seznámit s nabídkou a termíny dodání. Také jsme dostali sklo pro zdobení pokrmů, upravené menu, které ještě dnes funguje. Počet objednávek se zvýšil na 7-8 týdně. Lidé si připravují hotová jídlo pro výročí, pohřby, narozeniny, svatby. To všechno zvýšilo náš příjem na 40 000 rublů měsíčně na dvě.

  Silvestrovské firemní večírky a Silvestr nám poskytly dvouměsíční výnosy, ačkoli jsme byli ochotni zapomenout na prázdniny vůbec - to je práce.

  Je možné tento podnik řídit sám?

  Po asi rok pracovat společně, jsme se zastavili s Olgou do práce, jsem začal pracovat samostatně, manažer povinnosti, kurýrní, kuchaři ležel na mých bedrech, dobrá, připravit se na ten okamžik dozvěděl není špatné. Vzal jsem jeden apartmán pro práci, jak připravit a uložit všechny atributy svého podnikání ve stísněném bytě, kde jsem žil s batoletem, bylo, mírně řečeno, není příliš pohodlné.

  Koupil jsem auto a teď sám dodávám zákazníkovi hotové výrobky. Během příštích dvou let, práce byla stabilní, tam byl žádný nedostatek zakázek, ale také pokrok, příliš mnoho není pozorován, I „slepení“ zákaznickou základnu, a ne ve skutečnosti zapojena do propagace svých služeb, zatímco v určitém okamžiku se počet prodejů se významně snížil.

  Byly tam dokonce takové, že za měsíc bylo 4-5 malých objednávek, je to velmi malé. S největší pravděpodobností to bylo způsobeno tím, že tato činnost se stala velmi populární mezi stejná jako mumie I, které byly uloveny na mateřskou dovolenou, není požadováno ve prospěch velmoci a velkého počátečního kapitálu.

  Obzvláště jsem panicil, protože tato práce byla mým jediným zdrojem příjmů. Byly tu dluhy a bylo nutné něco učinit naléhavě.

  Rozvoj podnikání - dodání potravin do kanceláře

  Propagace služby. Je to všechno o ceně!

  V roce 2014 jsem zahájil novou službu - poskytování komplexních večeří podnikům a kancelářím, což mi poskytlo denní stabilní výdělky. Musel jsem jet na výstaviště, trhy, pobočky různých bank v Kursku a hledat ty, kteří chtěli jíst "teplé domácí večeře". Náklady na jednu složitou večeři byly jen 80 rublů, takže bylo spousta lidí, samozřejmě 12 lidí v pobočce banky a 25 na staveništi. Koupil jsem velkou láhev s termosky a každý týden jsem bezpečně "krmil" 37 lidí od pondělí do pátku.

  Navíc moji objednávky na bankety nikam nepřestávaly, ani kdyby nebylo tolik, kolik bych chtěl, ale mám dost, celkem můj týdenní příjem po odečtení nákladů na výrobky činil asi 15 000 rublů.

  Přesouvání z domácí kuchyně do profesionálního vybavení

  Ve stejném roce jsem si pronajal pokoj v nákupním centru. Rodinný kavárna „Evrasik“ v kuchyni nebyl využíván v plné výši, a tak jsem se nechala pracovat v prázdné části za malý nájemného - 10000 rublů a navíc 5000 (platební elektřiny) na měsíční bázi, což mě nejen prostor, ale i některé kusy kuchyňského nábytku (stoly, umyvadlo, police na nádobí) a některé nádobí.

  U mých majitelů jsem si koupil profesionální sporák s troubou, takže moje produkce by se mohla jmenovat plnohodnotná a obsazená. Nemusel jsem registrovat své aktivity, protože teď jsem začal úzce spolupracovat s majiteli stejné kavárny, kde se nacházelo mé pracoviště. Místem jejich služby, jsem vyslán samostatnou položku z nabídky „Evrasika“, které jsem neměl - dorty, zákusky, kuchař služby away „stravování“, které posílily naše partnerství a dovolil mi, abych mluvit jménem pronajímatelů.

  Kolik přináší úspěšný obchod s dodávkami potravin?

  Když se počet objednávek na složité obědy přiblížil na padesát den, vzal jsem profesionálního kuchaře s platy 10% z celkového obratu - to je asi 17-20 tisíc rublů za měsíc - normální plat pro naše město. A teď moji povinnosti zahrnují pouze přijímání objednávek, dodávky surovin do podniku a hotových výrobků klientovi.

  Během prázdnin, kdy se objednávky je mnoho a můj spolupracovník nemůže vyrovnat sám, není schopen pomáhat jiné osoby za účelem podkopání - mladý kluk, student, který, i přes velmi mladém věku, miluje svou práci a se vztahuje k procesu vaření chvění a horlivost. Samozřejmě, že se mi to líbí, protože, i když jsem se učil vařit, neměl jsem rád tento proces rád. Proto rád přijmu tohoto chlápka na mém týmu pravidelně po jeho tréninku. V blízké budoucnosti nemám - dostat kurýra, a věnují lepší propagaci svých služeb, jak vidím skvělé vyhlídky podniku, a konečně vydat svou činnost jako samostatný subjekt malých podniků.

  Jaké jsou vyhlídky tohoto podnikání, stojí za to začít od nuly?

  Moje sestra, která žije v obci vzdálené 25 km od Kursku, se v této činnosti věnuje a její služby jsou v této oblasti ještě populárnější než v Kursku. Chová doma, přijímá objednávky na mých stránkách, má třípokojový byt a obrovskou kuchyňku o rozloze 22 metrů čtverečních, takže její činnost neomezuje domácnost. Takže má společnost nějakou pobočku.

  Nechtěl jsem riskovat, aby se podělili o své podnikatelské zkušenosti, možná by to bylo pro někoho užitečné informace a usilovat o realizaci této myšlenky v jejich městě nebo vesnici - pro ženy, které milují a vědí, jak se připravit na matky samoživitelky, kteří se ocitnou, stejně jako já, v těžké životní situaci, bez peněz, nejen k vytváření vlastního podnikání, ale také k základním potřebám. Rizika a peněžní ztráty v případě selhání jsou nejmenší.

  Shrnutí, mohu s jistotou říci, že jsem se marně rozhodl organizovat dodávku banketů a složitých obědů. Můj počáteční kapitál byl jen asi 4000 rublů, po 4 letech můj měsíční čistý příjem činí 60-70 tisíc rublů - není to moc, vím, že můžete získat mnohem víc a je připraven pracovat na tomto projektu, aby vyčerpal maximum.

  Vlastní podnikání: malá kuriéřská služba

  Společnosti, které poskytují kurýrní služby, se zpravidla zabývají přepravou a doručováním dopisů a balíků, včetně velkoobjemového nákladu. Tento podnik přitahuje podnikatele tím, že v první fázi nevyžaduje hodně investic (zejména pokud jde o doručování korespondence a malých balíků) a zkušenosti v této oblasti. Ačkoli on, jako každý jiný podnik, má své vlastní nuance a nástrahy.

  Nejprve se musíte rozhodnout, co přesně a kde budete doručovat. Jak již bylo uvedeno výše, doručování korespondence a nadrozměrných balíků je nejlepší volbou pro malou firmu s minimálním počátečním kapitálem.

  Malé městské kurýrní služby mají často svou úzkou specializaci. Například tam jsou společnosti, které nabízejí své služby pro doručení pouze online obchodech. Držet se ve stavu svých kuriérů není vždy ziskový, takže návrhy nezávislých služeb jsou velmi úspěšné. Jiné služby se zabývají výhradně dodávkou dokumentů nebo faktur, firemních publikací nebo jiných reklamních papírových výrobků.

  K organizaci takovéto obchodní činnosti stačí mít kancelář s telefonem, minimální počítačové vybavení a vozidlo. A mnozí stojí jeden mobilní telefon s číslem města a vlastním vozem a kancelář je doma. Kurýrní služby se liší a podle toho, kde jsou přijaty k doručení objednávek. Malé firmy působí v rámci jednoho města nebo regionu. Velké společnosti nabízejí služby pro dodávky zboží po celé zemi nebo dokonce mimo ni. V druhém případě budou samozřejmě náklady mnohem větší, ale zisk takové služby bude o řadu vyšší. Kurýrní služby nabízejí zpravidla pravidelné a expresní doručení (do dvou až tří hodin, v závislosti na vzdálenosti).

  V případě, že rozpočet máte k dispozici neumožňuje najmout zaměstnance, pak se poprvé můžete vykonávat povinnosti kurýra sami. I když náklady na mzdy kurýrů jsou obvykle malé. Ve většině malých kurýrních služeb, které působí na území města, jako kurýři jsou studenti pracující na částečný úvazek, nebo muž čtyřicet let a starší, kteří cestují městskou hromadnou dopravou, na kole nebo méně často vlastními auty. V den, kdy obdrží 300 rublů a navíc cestovní náklady nebo paušální částky za měsíc, v závislosti na oblasti zaměstnání a dostupnost vlastní dopravou.

  V závislosti na všech těchto faktorech, jakož i na hmotnosti nákladu, době dodání a velikosti objednávky se náklady na kurýrní služby mohou několikrát lišit. Navíc ve velkých městech bude toto číslo samo o sobě mnohem vyšší než v malých osadách.

  Vedle mzdových nákladů pro kurýry jsou hlavními položkami výdajů na kurýrní služby: mzda zaměstnanců na plný úvazek (ředitel, účetní, vyhledávač); zaplacení služeb advokáta na volné noze, což pomůže sestavit a ověřit všechny dokumenty; nákup kuriérskych formulářů (některé firmy jsou nákladné t-košile a větrovky se symboly firem a někteří je obecně nevyužívají); pronájem kanceláří; nákup kancelářské techniky.

  S cílem nalézt personál pro firmu poskytující kurýrní doručovatelské služby je efektivní inzerovat v novinách s volnými místy a inzeráty v pracovněprávních službách. Pokud uvažujete jako kurýři, včetně studentů, má smysl vložit reklamy na místní univerzity. Kurýři jsou vydáváni na základě smlouvy na dobu určitou, která stanoví penzijní příspěvky, ale neuděluje nárok na zaplacení dovolené a nemocenské dovolené.

  Rozhodnutí o kompenzování cestovních výdajů přijímá každá společnost samostatně. Někteří kupují lístky pro své kurýry, půjčují jí kola a dokonce i auta. Jiní platí pevnou částku, která ve výchozím nastavení zahrnuje i platbu za cestu. Přesto ostatní platili náhradu za použití osobní dopravy. V prvním případě budou náklady zaměstnavatele samozřejmě vyšší. Takže k nákupu samotných vozidel (obvykle rozpočtových modelů), umístění loga na nich, údržbu a servis vozidel, jejich umístění, pojištění, nákup benzínu, navigátory apod. - to vše bude vyžadovat spoustu peněz.

  Kromě toho budou mzdy kuriérů, kteří mají řidičský průkaz, dlouhou jízdu a znalosti města dobře, vyšší než platba za služby běžných zaměstnanců, kteří využívají veřejnou dopravu. Práce kurýrní služby s flotilou deseti aut (což je poměrně málo) se vyplácí při 30-50 objednávkách denně, v závislosti na průměrné ceně objednávky samotné. Pro malou firmu je tento ukazatel na začátku své práce téměř nedosažitelný.

  Také nepodceňujte pohromu všech velkých měst - dopravní zácpy během pracovních hodin po celém městě a zejména v centru. Mnoho společností, včetně Moskvy, nedávno nepoužívaly automobily k dodávkám, ale více manévrovatelné, kompaktní a levnější koloběžky a mopedy. Jediná otázka je, můžete najít dostatečný počet kurýrů, kteří se k nim dostanou.

  Zkušenosti z jiných firem pracujících v odvětví služeb, největší obrat zaznamenán u kurýrů sloužících spaní jako předávací místa jsou umístěny ve velké vzdálenosti od sebe, ve srovnání s centrem. Dalším problémem spojeným s opakovanými dodávkami, když poprvé příjemce z nějakého důvodu nebyl přítomen na místě a kurýr musí znovu jít za ním. Platba v tomto případě služba přijímá jako na jednu cestu.

  V takovém případě, pokud máte v úmyslu otevřít kurýrní společnost, která se bude zabývat dodávkou malý objem a hmotnost nákladu na vlastních vozů (Zásilky, balíky, potraviny, tiskoviny, atd..), minimální výše základního kapitálu z jednoho milionu rublů. To zahrnuje nákup 2-3 vozů, pronájem garáže, kanceláře, počáteční náklady na palivo a platy zaměstnancům.

  Přesto je nejvýhodnější a nejlevnější možnost organizovat kurýrní službu na dodávku zboží z různých internetových obchodů. V současné době je v téměř každém městě několik desítek podobných společností, které prodávají zboží prostřednictvím internetu. Mnohé z nich jsou dostatečně malé a nemohou si dovolit vytvořit vlastní doručovací službu. Objem jejich objednávek umožňuje spolupracovat současně s několika prodejnami.

  Hlavní věc je správné naplánování trasy pro den. Nejlepší propagace vašich služeb je jejich vysoká kvalita. Chcete-li hledat první zákazníky, nemusíte ani utrácet peníze na umístění reklam do médií. Stačí stačit na internetových obchodech svého města a nabídnout jim vaše služby. Minimální počáteční kapitál pro vytváření takové služby je od 10 tisíc rublů, což se vyplatí v prvních týdnech vaší práce.

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Jak otevřít podnikání s dodávkami domů

  Je zřejmé, že každý nemá rád systematické monotónní výlety do obchodu s chlebem nebo mlékem. K takovým nákupům by někteří kupci dali přednost dalšímu, zajímavějšímu zaměstnání. Kromě toho není vždy k dispozici požadovaná značka v konkrétním obchodě. Nákup potravin s následnou dodávkou zákazníkovi je relativně nový a velmi zajímavý nápad pro vaše podnikání. Stačí, abyste se ponořili do několika nuancí, abyste pochopili, jak otevřít firmu, aby dodávala produkty z vašeho domova od začátku.

  Mechanismus práce

  Zahájení podnikání dodávání produktů do vašeho domova je geniální myšlenkou na jeho jednoduchost. Jako základ pro práci je vytvořen web. V něm je stanoven kompletní sortiment zboží pro nákup. Dále je schéma jednoduché. Kupující vytvoří aplikaci na webu. Chcete-li to provést, vyplní malý formulář, který uvádí jméno, jméno a telefonní číslo. Poté je s ním kontaktován operátor, aby zadal objednávku. Jakmile se klient a dispečer přihlásí ke společnému jmenovateli, kurýra vstoupí do hry. Jeho úkolem je zakoupit ty správné produkty a doručit je adresátovi.

  S platbou je také vše jasné. Existují dva režimy, které může kupující použít. Za zboží může platit bankovním převodem na samotném místě nebo za hotovost vydané kuriérovi po dodání.

  Obchodní myšlenka dodávání produktů do domu nevyžaduje zvláště velké výdaje. Vše, co je nezbytné pro rychlé provedení objednávky, je inteligentní kurýr a přítomnost auta. Chcete-li zjednodušit svůj život a nezapojit se do historie prodeje vlastních produktů, nakupujte ve velkoměstích supermarkety.

  Hlavní věcí je začít!

  Je dobré mít nějakou představu, ale mluvit nestačí. Chcete-li podnikat práci, musíte vědět, kde začít. A především, vaše organizace musí být zaregistrována. Pro tento druh činnosti je nejvhodnější organizační a právní forma IP. Jaké dokumenty jsou potřebné k objevu? Budete potřebovat zvláštní povolení k poskytování kurýrních služeb. Vaše činnost je jednoduchá, protože nebudete produkovat nic. Získání povolení k podnikání s dodáním produktů tedy nebude způsobovat problémy.

  Nejdůležitějším spojením v práci je operátor. Musí být zvolen s maximální péčí. Musí pracovat rychle, musí být vždy shromažďován a vymezen komunikativními schopnostmi. Na jeho ramenou bude nejen přijetí objednávky, ale také jeho převedení na kurýra, ale i plná podpora zákazníků.

  Kromě operátora potřebujete kurýra. Jeho hlavním úkolem je přesné a včasné dodání objednaných produktů. Pracovní schéma bude fungovat co nej harmonizovaněji, pokud najmete nejméně dva kurýry. To pomůže zamezit možnému ostění. A co je nejdůležitější, objednávky budou doručeny včas.

  Provozovatel by měl mít pracovní místo. Budete muset pronajmout pokoj pro podnikání a koupit potřebné vybavení pro práci. Řídicí jednotka na dosah ruky musí mít vždy počítač s přístupem k internetu a telefonním připojením. Je třeba poznamenat, že zpočátku může dispečer pracovat na dálku. Hlavní věc je, že byl vždy v kontaktu a mohl odpovědět na všechny hovory.

  Důležitou součástí dodávky je dostupnost dopravy. V případě, že se chystáte podnikat od začátku samostatně, doporučujeme si pronajmout kurýr s vaším vozem. V takovém případě zaplatíte pouze za benzin.

  Pokud to dovolí prostředky, můžete si zakoupit vlastní auto. Mouchy v hodně peněz, ale pokud podnikání jde, náklady se vyplatí přesně. Pokud se podíváte do optimistické budoucnosti, doporučujeme koupit dodávku s chladicím zařízením. Je prostě nepostradatelná pro přepravu velkých množství nebo produktů vyžadujících určitou teplotu.

  Kreativita je vítána

  Ziskovost obchodování s dodáním výrobků se samozřejmě zvýší, pokud nezastavíte. Neustále přicházejte s nejrůznějšími bonusy, propagacemi, doplňkovými službami. Zadejte například expresní doručení. Podle ní bude klient schopen přijmout svou objednávku bleskem. Proto bude tato služba za poplatek.

  Doplňte rozsah poskytování služeb v určitý den a čas. Zákazník může zadat objednávku během práce. A například do 19:00 hod. Kurýr už bude čekat pod dveřmi s dokončeným zadáním.

  Nyní přichází móda pro produkty šetrné k životnímu prostředí. A vy to můžete udělat dobře. Vytvořte kontakty se zemědělci a prodávejte je přírodními produkty. Samozřejmě, že pro spotřebitele bude cennější potravina stát více.

  Přemýšlejte o tom, co potřebujete k zahájení podnikání s dodávkou jídla, nezapomeňte do seznamu služeb zahrnout několik příjemných bonusů, například:

  1. Tradiční sleva na služby pro narozeniny zákazníka je 30%.
  2. Každým desátým perfektním řádem je dar.
  3. Systematické soutěže s příjemnými sladkými dary.

  Nezáleží na tom, co přesně jsou příjemné překvapení. Hlavní věc je, že klient by měl být spokojen s danou pozorností. To je nejdůležitější klíč k tomu, aby vaše malé podnikání vzkvétalo.

  Bez reklamy, nikde

  Získejte z domova doručení doma je nemožné bez kompetentně organizované reklamní kampaně. Chcete-li se o vás dozvědět, musíte utrácet. Nejlepší je umístit billboardy po městě. Pokud se zamyslíte nad místem, bude se blížit jak k blízkosti kancelářských budov, tak k instalaci ve spacích oblastech. Pak bude záležet na vás, přesněji - na službě.

  Nejdůležitější reklama je vaše práce. Dokažte, že můžete pracovat jasně, rychle a zdvořile. A dostanete moře pozitivních emocí od zákazníků. Takže o vás budou muset na rozhovor s kolegy, přáteli a známými dobře reagovat. A získáte nové potenciální zákazníky. Při zahájení podnikání od začátku a plánování jeho nákladů nezapomeňte zahrnout internetovou stránku do položek výdajů. Ve své kompilaci je rozhraní důležité. Mělo by být co nejjasnější a co nejjednodušší.

  Zamyslete se nad formulářem pro objednání. Mělo by obsahovat pouze potřebné položky. Zbytečné dotazy budou potřebovat čas a dráždit klienta. V dnešní době se mnoho lidí přesunulo z notebooků na telefony a používalo mobilní internet k nalezení správných informací. Vezměte v úvahu tento bod a vytvořte mobilní aplikaci pro vaše stránky. Taková péče o pohodlí klienta jistě zvýší vaši pověst.

  Nakonec,

  Postupné pokyny týkající se obchodu s potravinami umožňují rozebrat všechny výhody a nevýhody. To vám pomůže pochopit, zda je výhodné zahájit případ. Podrobný plán eliminuje všechny negativní aspekty ve fázi plánování.

  Tato práce je ideální pro začátečníky. Jak vidíte, počáteční investice je minimální. Bude trvat nejméně 100 000 rublů k vytvoření webové stránky, marketingu a reklamy. S ohledem na měsíční náklady na pracovní sílu, benzín, mobilní komunikace a přístup k internetu, se ukáže, že doba návratnosti přijde ve dvou, maximálně čtyři měsíce. Doporučujeme, abyste si přečetli náš obchodní plán, abyste se podrobněji seznámili s nuancami a postavami této myšlenky.

  Podnikání na dodávku produktů doma. Obchodní plán dodávky výrobků do domu: potřebné vybavení a doklady pro začátek

  Nakupování online se stává stále populárnější a nejoblíbenější praxí v naší zemi. Existuje několik důvodů. Za prvé, nedostatek času. Chcete-li nakupovat hledat správnou věc, je to spíše zdlouhavé a často dlouhodobé zaměstnání. Zatímco on-line nakupování probíhá během několika minut.

  Zadruhé, existuje více možností. Pokud je v reálném světě nabídka omezena na obchody dostupné v konkrétním městě, pak ve virtuálním prostoru můžete koupit zboží z celého světa. Za třetí, banální lenost nebo neochota jít někam, pokud správná věc může přinést přímo k prahu. Nejoblíbenějším zbožím pro objednávání přes internet jsou oblečení a obuv, elektronika, domácí spotřebiče a další věci trvanlivého užívání.

  Pokud jde o jídlo, pak bez váhání půjdeme do supermarketu nebo na trh. Pokud chcete, nechcete, a pokud je v chladničce prázdná, budete muset jít. Ale pokud by existovala příležitost, mnoho občanů by neodmítlo objednávat internet a tyto zboží. Potřeba takové služby existuje, zejména pro zaneprázdněné osoby. Tak proč ne začít podnikat na dodávku produktů do vašeho domova? Někteří podnikatelé již tuto myšlenku zavedli do praxe, nicméně výklenek je stále volný.

  Způsoby uspořádání dodávky potravin: která z nich si vyberete?

  Existuje několik možností, jak tuto službu poskytnout. První je otevřít svůj vlastní internetový obchod s určitým sortimentem produktů. Tento závazek však vyžaduje velké finanční investice a je obtížné jej realizovat. Musíme přemýšlet nad dopravní logistikou, organizovat sklad, kde budou uloženy tisíce položek (pokud je sortiment malý, bude obtížné konkurovat konvenčním supermarketem), vytvořit jednotnou IT platformu.

  Druhý způsob, jak implementovat tento online obchod s produkty na základě stávající reálné obchodní sítě. Tato metoda je mnohem jednodušší a pohodlnější, neboť navíc bude zapotřebí pouze doprava a kurýr a produkty budou dodány "mateřskou" společností. Ale možnost je pro ty podnikatele, kteří již v reálném životě mají takové podnikání.

  Třetí - uspořádat dodávku produktů z existujících prodejen ve vašem městě, vydělávat na kurýrní službě. Tato metoda je nejzajímavější, nejméně nákladná pro finanční investice a dostatečně atraktivní z hlediska ziskovosti, pokud je správné přistupovat k implementaci. Zároveň existují volné výklenky v podnikání. V Rusku tato služba není tak populární, i když v některých regionech se již stala velmi populární.

  Schéma realizace dodávky výrobků a potřebné atributy pro start

  Hlavním pracovištěm dodávky bude internetový zdroj. Mělo by být co nejjednodušší a srozumitelnější pro všechny kategorie obyvatel. Právě zde bude objednávka zpracována. Podstatou práce je toto:

  1. Kupující přicházejí na vaše stránky, vyplní formulář objednávky produktu a dotazník, který uvádí jméno a kontaktní telefonní číslo. Kromě seznamu si vyberete obchody, ve kterých chcete nakupovat výrobky, a konkrétní přání produktu. Například značka, stupeň, obsah tuku atd.
  2. Objednávka obdrží a kontaktuje kupujícího a potvrdí jej. Pokud existují nějaké objasnění, jsou do formuláře zadány se slovy zákazníka.
  3. Pak je seznam s podrobnými pokyny zaslán kuriérovi. Provede nákup, dodržuje všechny požadavky a přání a doručí objednávku kupujícímu.
  4. Platba se provádí buď v hotovosti kuriérovi, nebo prostřednictvím stránky bezhotovostní platbou.

  Takové podnikání při dodávce výrobků do domu je jedinečné, ale v poptávce. Služba bude zajímavá jak pro mladé lidi, tak pro starší lidi. A aby služba byla opravdu pohodlná a kvalitní, musíte přemýšlet o všech základních nuancech. Takže na místě by měl být podrobný pokyn k vytvoření objednávky, informace o pravidlech pro poskytování služby, jeho náklady.

  Při volání kupujícího by měl provozovatel upozornit, že pokud seznam neuvádí přání produktu, například obsah tuku v zakysané smetaně, pak bude nákup podle uvážení kurýra. Proto, v zájmu samotného kupujícího, vyplňte formulář nejpodrobněji (při vývoji webu věnujte zvláštní pozornost oblasti nákupu).

  Vlastnosti pořadí výrobků: platební a jiné nuance

  V předstihu je třeba přemýšlet, jak se bude provádět platba za doručovací služby. Bude to pevná cena nebo procentní podíl z kupní částky? V obou případech existují výhody a nevýhody, proto zvolte ten, který je pro vás výhodnější. Je možné nabídnout expresní dodávku zvláště netrpělivým zákazníkům, kdy se nákup produktů uskuteční co nejdříve, ale za vyšší cenu.

  Rovněž stojí za to nabídnout zákazníkům příležitost specifikovat přání pro konkrétní čas dodání. Například objednejte si ráno, protože kurýr ji přinese v 19:00. Klienti, kteří jsou v práci, budou pohodlně nakupovat a přijímat je při příjezdu domů.

  Někteří zákazníci se navíc budou zajímat o specifické služby, například dodávky vesnických produktů doma. Lze jej nabídnout jako doplňující, pokud máte příležitost založit spolupráci se zemědělci-producenty. Tato možnost je však vhodná jako sezónní.

  Co potřebujete k organizaci doručovací služby?

  Vypadli jsme na to, jak objednávat a dodávat produkty do vašeho domova. Podnikatelský plán by měl obsahovat podrobné informace o všech atributech potřebných k zahájení činnosti. Promluvme si o tom, co potřebujete začít.

  Webová stránka společnosti

  Mělo by být vhodné, srozumitelné a funkční. Pokud jsou zákazníci zaměňováni o tom, jak učinit objednávku, co je třeba vyplnit, kde se dozvíte o ceně a dalších podmínkách, prostě odmítnou zpracovat žádost.

  Zaměstnanci

  Jedná se o dispečera, který přijímá a zpracovává objednávky, přenáší je na kurýry a poskytne komplexní podporu zákazníkům po telefonu. Může pracovat jak v kanceláři (pak musíte pronajmout pokoj a vybavit jej pracovní stanicí), a dálkově. Hlavní věc je, že během pracovního dne byl neustále v kontaktu a sledoval příjem příkazů.

  Nejdůležitějšími zaměstnanci jsou kurýři. Jejich počet závisí na frekvenci a počtu objednávek. Nejméně dva lidé. Nejlepší je najmout osoby s osobním autem a jen jim zaplatit benzin. To podstatně sníží potřebné investice.

  Dopravní služby

  Jak bylo uvedeno výše, nejvhodnější možností je najímat zaměstnance osobními vozidly. V opačném případě bude muset být zakoupen, a to je významná cena. Jediná věc, která je žádoucí, aby se - koupit van vybaveny termokuzovom, který bude provádět dodávku konkrétních zakázek (například menší nebo požadavek vedení záznamů o určité teplotě).

  Obecně je to všechno. Aby bylo možné uspořádat firmu, která by dodávala produkty do domu (neměla by být zaměňována s internetovým obchodem s potravinami), není třeba nic jiného. Nejdůležitější je organizovat dispečera a kurýr správně. Je dobré, když zaměstnanci oznamují stav objednávky (nákup / doručení) koordinátorovi, aby mohl sledovat průběh jeho provedení a v případě potřeby informovat zákazníka.

  Spolu s objednanými nákupy musí kuriér odvézt zákazníkovi šekem - přímo do rukou, a to nejen v balení s výrobky. Tím se zabrání možným nedorozuměním a stížnostem. Také je nutné organizovat zpětnou vazbu od klientů, aby věděli, které body by měly být zlepšeny / opraveny.

  Registrace činností pro dodávku výrobků

  Společnost může být zaregistrována jako LLC nebo IP. Potřebujete pouze povolení k podnikání v oblasti kurýrních služeb. Vzhledem k tomu, že sami sebe neprodukujete ani neprodáváte, problémy zde nenastane. Vaším úkolem jsou doručovací služby. To je obrovský přírůstek ve srovnání s jinými druhy podnikání, kdy společnost sama pronajme sklad, nakupuje a prodává potravinářské výrobky.

  Závěr

  Chcete-li podnikat na dodávku produktů na dům v naší době, je velmi výhodné. Lidé nyní nemají mnoho volného času, což je často drahé. Proto je mnoho z nich ochotno zaplatit za nákup a dodávku produktů pro někoho jiného. Pro začínajícího podnikatele je to příležitost k zahájení vlastního podnikání s minimálními finančními investicemi a vyhlídkami na dobrý zisk.

  Krmíme každého: jak otevřít lukrativní obchod s potravinami

  Dnes není nutné nakupovat nakupovat, protože vše, co potřebujete, lze objednat přes internet. Navíc není třeba ani ztrácet čas přípravě jídla - je mnohem lepší objednat jídlo s domácím doručením.

  Podniky vytvořené v tomto sektoru služeb mohou být velmi ziskové, kromě toho mají mnoho vyhlídek. Nepochybně je pro něj konkurence a dokonce i velká, ale s touhou a tvrdě pracujícím, najdete své místo, které vás udělá úspěšným.

  Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

  Dodávka potravin: rysy a nuance podnikání

  Jídlo patří do takového druhu zboží, které za žádných okolností neopouští trh, protože "chcete jíst vždy", všem a neustále navzdory krizi nebo jiným otřesům. Služby pro doručování potravin, přestože se objevily poměrně nedávno, ale rychle rostou z mnoha důvodů:

  • zaneprázdnění lidé ve velkých městech nemají čas nakupovat jídlo v obchodě nebo nenajdou čas na vaření;
  • některé firmy poskytují svým zaměstnancům dodávky hotových jídel, tzv. obchodní obědy (nebo objednali takové služby zaměstnanci kanceláří a korporací);
  • v mnoha zařízeních (pizzerie, sushi bary nebo restaurace atd.) je okamžitě produkována a doručena (můžete si je objednat nebo zajistit kurýrní služby);
  • ve velkém měřítku se tato firma již nazývá cateringem a předpokládá, že můžete sloužit velkým akcím (banketům, různým svátkům, schůzkám nebo slavnostním událostem).

  Samozřejmě, můžete začít a potřebujete od malého, protože jakmile vyhrajete trh, nebudou všichni. Před otevřením dodávky jídla doma se musíte pečlivě připravit. Nejlepší je vytvořit podnikatelský záměr, abyste mohli nakreslit všechny etapy ve fázích a nic si nic neprocházet.

  1. Chcete-li, aby vaše podnikání bylo ziskové a úspěšné, analyzujte tento segment trhu shromažďováním všech důležitých informací o vašem městě.
  2. Rozhodněte se o formě vaší firmy. Existuje několik možností:
   • použijte připravené jídlo z restaurace (kavárna), ale prodávejte ji s určitou přirážkou z důvodu doručovací služby;
   • vařit se (může to být absolutně rodina, domácí podnikání, když děláte vše doma nebo ve specializované kuchyni). V takovém případě můžete své služby prodávat různými způsoby, tj. Zapojit i jiné příbuzné v daném případě nebo si pronajmout kurýr s autem;
   • prodat nejen hotová jídla, ale i polotovary (musíte je být schopni je sklízet), stejně jako nezávislé produkty, které provádějí podnikání prostřednictvím on-line objednávek a doručení.
  3. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Chcete-li vybrat, kde začít, zhodnoťte své finanční možnosti a pokuste se analyzovat všechna možná rizika. Pak připravte materiál a právní základ. Vážná práce vás čeká.
  4. Již během organizačního procesu bude nutné nalézt vhodné místo pro přípravu a skladování potravin, dodavatelů zboží, které budou určeny s dopravou a dalšími pracovními okamžiky.
  5. Dále musíte udělat reklamu a hledat zákazníky. To je velmi důležitý bod, protože bude možné mluvit o návratnosti podnikání nebo zisku podniku pouze v případě, že klientská základna vzniká a vývoj je konstantní.

  Jak vidíte, za účelem realizace tohoto nápadu to bude vyžadovat spoustu úsilí, času a peněz. Ale s jasným akčním plánem můžete začít realizovat svou myšlenku v životě.

  Kde začít?

  Než začnete podnikat s dodávkou jídla, musíte zjistit, jak můžete vystupovat na pozadí vašich konkurentů. Chcete-li uspět, musíte neustále být na vrcholu, příjemně překvapit své zákazníky a přimět je, aby vás znovu a znovu kontaktovali. Pokud se vám podaří uspořádat plný cyklus služeb, tedy od vaření až po doručení.

  Pokud už máte vlastní restauraci nebo jinou instituci (kavárna, jídelna, pizzerie), můžete jednoduše přidat novou službu - doručení kurýrní stravy. Pak nemusíte hledat prostory, dodavatele a personál. Rovněž bude odstraněna otázka s registrací povolení a další dokumentace, koncept podnikání bude jasný.

  Vlastní restaurace však není pro všechny přijatelná. Možná jste v počáteční fázi nemáte správné množství nebo zkušenosti k zahájení podnikání. Pak, jak otevřít službu doručování potravin jako malá společnost nebo rodinný podnik, je zcela reálné. To znamená, že můžete začít od druhé strany a po rozvinutí a získání opory na trhu už investujete do instituce svých snů.

  Vytváření vlastních webových stránek

  Můžete si objednat vývoj stránky od začátku nebo koupit hotový projekt. Druhá možnost vás bude stát méně, kromě toho můžete s ní okamžitě začít pracovat.

  Nejlepším řešením pro peníze a rychlost tvorby je využití služeb nezávislých pracovníků. Také neváhejte svěřit jim úkoly, které vznikají při vytváření a rozvíjení vašeho podnikání - psaní článků, vytváření loga, hledání zákazníků atd. Nejlepší je využít specializované stránky, například Executive Office, kde bude proces interakce s exekutory jednoduchý a bezpečný.

  Snažte se přemýšlet o zajímavém designu webu a vyřešit různé marketingové strategie, aby se nejen "visel" na internetu s mrtvou zátěží, ale opravdu pracoval a přitahoval zákazníky. Na základě účasti a zájmů budete moci posoudit, v jakých dalších směrech se musíte přesunout.

  Vše ze zákona: hlavní body právního vzdělávání

  Obsah balíčku nezbytných dokumentů bude záviset na tom, zda jste již vlastníkem podniku pro stravování. Někteří podnikatelé nechtějí začít rozruch se zákonným designem a začnou to dělat až po nějaké době nebo nečekaných potížích. Ale musíte pochopit, že nemůžete jen vařit doma v kuchyni a prodávat jídlo lidem: můžete mít vážné problémy se zákonem.

  Podnik by měl být řádně vytvořen:

  • zaregistrovat se na daňové kontrole, zvolit formu zdanění a připravit balíček dokumentů pro registraci IP;
  • zaplatit požadované státní povinnosti a podat žádost o vstup do EGRIP;
  • pokud je plánována bezhotovostní platba, musíte v bance otevřít účet;
  • obdržíte od sanitární a epidemiologické služby příslušná povolení do vybraných prostor a provádět veškeré plánované služby (vaření, skladování potravin, přepravu atd.). SES kontroluje pracovní podmínky i podmínky vaření. Vaši zaměstnanci musí mít platné lékařské knihy, ve kterých budou provedeny údaje o lékařských prohlídkách a potvrzení o absolvování hygienického školení / certifikace;
  • získat povolení od hasičského sboru, jehož zaměstnanci také zkontrolují prostory a doklad, že splňují potřebné normy a požadavky a že vaši zaměstnanci absolvovali potřebnou certifikaci a mohli pracovat s potravinami;
  • Dokumenty umožňující vaši činnost musí být podepsány jak komisí pro spotřebitelský trh, tak společností Rospotrebnadzor;
  • zaregistrovat pokladnu a zakoupit si pečeť.

  Nezapomeňte, že by vaše obchodní činnost měla být spojena s doručovacími službami (potřebujete také povolení!), Protože musíte uzavřít smlouvy o dodávkách, podepsat nákladní listy a cestovní listy řidičů.

  To je to, co musíte otevřít dodávku jídla od začátku. Celý balík dokumentů však budete potřebovat pouze v případě, že si koupíte a vybavíte vlastní prostory.

  Důležité organizační otázky

  Je třeba se rozhodnout, jak začnete pracovat: můžete se nejprve vypořádat sami nebo najmout pracovníky? Také byste měli zvážit pořadí práce, tedy jak a kde budete nakupovat, ukládat a připravovat jídlo. Existuje několik možností.

  1. Výrobky jsou zakoupeny předem skladované a skladovány v chladných místnostech a jiných vhodných zařízeních. Samozřejmě to znamená, že peníze již byly investovány. K dispozici je však i nadále: na stránkách můžete zveřejňovat informace o dostupnosti produktu a kupující bude okamžitě zajímat. Pro klienty je na základě jejich požadavků také předběžná nabídka.
  2. Druhá možnost zahrnuje nákup jídla a vaření, po které následuje doručení pouze po obdržení objednávky. Na jedné straně je méně pravděpodobné, že budete mít ztrátu, ale na druhé straně nemůžete okamžitě přijmout a provést objednávky od zákazníků, což povede k jejich odchodu při hledání někoho rychleji.

  Zařízení a suroviny

  Pokud vy sami vybavíte své prostory pro celý výrobní cyklus, budete muset vynaložit spoustu peněz, abyste získali alespoň to nejnutnější. Jména a výše investice bude záviset na tom, co specifika jídlo, jak si ji vařit, na jaké číslo chcete, a tak dále. D. Zpočátku nemůžete vzít dovážené a drahé zařízení, protože hodně příznivou cenu si můžete koupit, a b / y.

  Určitě však potřebujete:

  • veškeré druhy kuchyňských potřeb (pánve, hrnce, struhadla, nože, vidličky, lžíce, řezné desky apod.);
  • získáte alespoň jeden dobrý multifunkční kombajn, který nahradí mlecí zařízení, mixér, mixér a další potřebné spotřebiče;
  • plynové nebo elektrické sporáky;
  • mikrovlnnou troubou nebo tlakovým sporákem (v ideálním případě - oba a další);
  • speciální chladničky a mrazničky pro skladování potravin.

  Kromě toho, ujistěte se, že starat se o zařízení samotném dodání (doprava) potraviny: koupit speciální kontejnery, termo tašku apod si můžete hadřík nebo plastové nádobí, které bude logo (značku) vaší společnosti... To je třeba provést před otevřením jídla.

  A co nabídka?

  Sortiment závisí na specifikách vašeho podnikání: připravujete různorodé menu pro každý vkus nebo pouze pokrmy určité kuchyně? Zde můžete poradit, abyste se nezaostřili na jednu pizzu nebo sushi, protože konkurence se stávajícími zařízeními tohoto druhu je velmi velká. Je lepší zdůraznit rozmanitost výběru. To vám pomůže přilákat více zákazníků.

  Můžete si zakoupit výrobky sami (na velkoobchodních základnách a trzích) nebo vyjednávat s dodavateli. Nezapomeňte, že všechny produkty musí být čerstvé a kvalitní, nezapomeňte zkontrolovat dokumenty.

  Shromážděte hodný tým

  Pro úspěch vaší společnosti budete potřebovat také dobré zaměstnance. Upřednostněte lidi, kteří mají zkušenosti a relevantní doporučení, protože nemůžete riskovat vaši pověst.

  S plným výrobním cyklem (od převzetí objednávky až po přípravu a dodání) je třeba věnovat personálu:

  • operátor (dispečer), který přijímá hovory a vydává objednávky;
  • kuchaři (jeden nebo několik - podle situace);
  • kurýři (obvykle zaměstnávají zaměstnance s jejich vozy);
  • zbytek je možné pronajmout podle potřeby, kdy vaše firma začíná růst a rozšiřovat (bezpečnostní stráže, zaměstnanci skladu, čistící žena, zaměstnanci účetní apod.).

  Vaši zaměstnanci musí být upřímní, výkonní a zodpovědní.

  V budoucnu bude možné zakoupit speciální vozidla, která budou vybavena termočlánkem. Dopravní náklady budou muset být zastaveny již v ceně jídla, zatímco byste měli vypočítat skutečné náklady na amortizaci auta a pohonných hmot.

  Řekni nám o sobě

  Kompetentní cenová politika s různými věrnostními programy (slevy, bonusy a akcie) a přemýšlivý reklamní koncept přiláká pozornost lidí a přinese vám první stabilní výdělky.

  Nejprve můžete inzerovat i na auto. Distribuujte vizitky kancelářím, jednotlivým podnikům a velkým společnostem.

  Nezapomeňte mluvit o sobě a internetu. No, pokud bude mít stránka pozitivní zpětnou vazbu od vašich zákazníků, protože "ústní slovo" je nejlepší reklamní kampaň.

  Odhadované náklady

  Ukazatele ziskovosti podnikání jsou poměrně vysoké (až 60%) a mohou se vrátit i za půl roku (maximálně za rok a půl).