Jak vydělat peníze na odpadky: historie Arsenije Sheromanov, majitele podniku na zpracování odpadů

Arsenij Sheromanov vlastní společnost na odstraňování odpadků po dobu pěti let. Co je nezbytné pro vytvoření podnikání? Jak získat první peníze? Kde mohu získat počáteční kapitál? Jaké vlastnosti jsou pro podnikatele první prioritou? Jak vstoupit na trh na první pozici? Tato a mnoho dalších věcí bude odpovídat obchodníkovi s velkými zkušenostmi.

Hlavní teze rozhovoru:

 • Datum zahájení činnosti - 2012;
 • Hlavní typ činnosti - nakládání s odpady;
 • Počáteční investice - 4 miliony rublů;
 • Co jsem udělal před zahájením podnikání - ředitel restaurace;
 • První vážný výdělek jako podnikatel - 130 000 rublů;
 • Plány rozvoje společnosti - stát se lídrem v tomto odvětví;
 • Jaké jsou nejdůležitější vlastnosti pro podnikatele? - otevřenost, skromnost, smysl pro humor.

Jak začalo podnikání v oblasti nakládání s odpady a jak se vyvíjel?

Narodil jsem se v rodině vědců. Můj otec byl fyzik a moje matka pracovala v medicíně. Jak víte, měla jsem dvě možnosti, s nimiž by se vztahoval život. Po škole jsem šla studovat na lékařské akademii, ale ve druhém roce jsem byl vyloučen z špatného pokroku.

V té době mi bylo dvacet let, dostal mě do armády. Po dvou letech služby jsem šel pracovat jako číšník. Po osm let práce v restauračním podniku jsem vyrostla v pozici od číšníka až po režiséra. Ale nebylo dost peněz, a proto jsem se rozhodl dramaticky změnit svůj život.

V té době se většina přátel dostala do podnikání. Byla jsem závislá a nepohodlná. Pomyslel jsem si: Co je to horší? Záležitost zůstala "pro malé". Bylo nutné vybrat si místo. Bylo několik možností:

První možnost byla vyřazena, protože jsem byla z této oblasti velmi unavená. "Prodejci" vždy podrážděli, takže jsem nemohl jít proti sobě. Oblasti recyklace a zpracování odpadů vypadaly lákavě a zajímavě, a tak jsem se na to zastavil.

K realizaci činností bylo nutné zaregistrovat právnickou osobu, získat řadu povolení. Trvalo spoustu času a úsilí, aby se papíry dostaly - šest měsíců.

Rozsah odstraňování odpadků vyžaduje velký počáteční kapitál. Počáteční investice činily čtyři miliony rublů. Část částky se v banku započítala, což nelitovalo. Myslím, že úvěr je nejlepší způsob, jak najít peníze.

Výše uvedená částka získala dvě linky zařízení, které umožnily začít pracovat ve dvou směrech:

 1. Zpracování odpadů.
 2. Třídění odpadků.

Pokud budeme hovořit o pokoji, nebyly s ním žádné problémy. Zesnulý otec zdědil náměstí v průmyslové zóně, která byla používána jako sklad. Oblast byla tak velká, že jsem použila jen polovinu, pronajímala jsem si zbytek. To vám umožnilo nepřemýšlet o zaplacení půjčky.

Odpadové hospodářství není automatizováno. Zpočátku můj podnik zaměstnával čtyřicet pracovníků. Na jejich práci byly velmi zachráněny, protože všichni dělníci byli ze Střední Asie.

Co se týče speciálních vozidel, nejprve vzal na palubu odpadní vozy a několik řidičů bylo registrováno ve státě. Nyní se všechno změnilo, spolupracujeme se společností specializující se na přepravu odpadu. Ztratili jsme velké částky, ale zbavili jsme se mnoha problémů.

Foto 1. Nezpracovaný odpad

Foto 2. Přeprava objemného odpadu

Vzpomínáte si na první vážné výdělky, ne jako na zaměstnance, ale jako na podnikatele?

Samozřejmě, to nelze zapomenout. Podnik začal vydělávat peníze od prvního měsíce, neviděl jsem peníze za prvních šest měsíců. Šli na platy zaměstnanců, na nákup zařízení, na splácení dluhů banky.

O šest nebo sedm měsíců později jsem viděl první peníze - 130 000 rublů, které moje žena odletěla do Dubaje.

Co pomohlo během období krize, kdy se vše zhroutilo a podniky se uzavřely?

Můj podnik není vystaven krizi, protože společnost podporuje stát. Krize v letech 2008 a 2012 nás neovlivnila. To neznamená, že nebyla žádná obtížná období.

Dva roky po zahájení činnosti přišla kontrola z migrační služby Ruské federace. Jak jsem již řekl, výrazně jsem ušetřil práci dělníků, což později lituji. Čtyřicet lidí bylo přistěhovalců z Tádžikistánu, samozřejmě neměli žádné dokumenty.

Fotografie 3. Práce na třídění odpadků

Ztratil jsem spoustu peněz. Po této události pracují v mém podniku pouze občané Ruské federace.

Během tohoto období pomohla podpora blízkých lidí, moje ostrost a odborná kompetence.

Proč neodejdete do hlavního města, žádné ruské metropole, do zahraničí? Co udržuje v provincii?

Samara je metropole, kde žije více než milion lidí. Opakovaně jsem přemýšlel o stěhování do hlavního města. Musíte pochopit, mé podnikání je atypické. Nezachytili jsme celý trh regionu Samara, tady máme spoustu konkurentů.

Jak víte, Moskva má ještě více konkurentů. Abychom se dostali do metropole, potřebujeme kolosální fondy, které v současné době nejsou k dispozici. Myslím, že nejprve musíte zachytit trh v jednom městě, po kterém už se musíte podívat na druhý, třetí.

Pokud hovoříme o cizích zemích, je to nemožné. Takové podnikání není možné organizovat v zahraničí. Samozřejmě mě přitahují cizí země. Ale pokud půjdete do zahraničí a budovat podnik, pak by se rozsah činnosti neměl týkat mého profilu. Ale toto je můj osobní názor, mohu se mýlit.

Z jakých zdrojů vycházela forma počátečního kapitálu? Kolik peněz bylo zapotřebí v počáteční fázi? Na co jsi musel strávit?

Již jsem tvrdil, že podnikání v oblasti recyklace a recyklace vyžaduje obrovské investice. Částka činila čtyři miliony rublů. Peníze byly vynaloženy:

 1. k pronájmu specializovaných vozidel;
 2. o platu účetního, pracovníků;
 3. o registraci právnické osoby ao úhradě jiných státních povinností;
 4. na nákup zařízení pro třídění a zpracování odpadu.

Fotografie 4. Sběrná linka odpadků

Je dobré, že mám volný prostor k dispozici. Dlouhodobý pronájem v té době byl pro mě nákladný luxus.

Tři miliony rublů byly přijaty na úvěr, pět set tisíc investovalo známý obchodník, poslední část byla investována z jeho osobního rozpočtu.

Jak se stupnice aktivity zvýšilo? Používali jste státní podporu?

Podnikání začínalo půjčkou. Za prvních šest měsíců společnost pracovala na nulové úrovni, protože jsem investovala své vydělané peníze zpět do podnikání. Můj přítel investoval do mé firmy obchodník, který má nyní malý podíl.

Pokud budeme hovořit o státní podpoře z hmotného hlediska, takovou pomoc jsem nepoužil. Musíte však pochopit v mé práci bez podpory státu kdekoli. Státní podpora je, že pomáhá při získávání povolení.

Jak byla činnost legalizována?

Společnost je registrována zákonem. Na začátku činnosti jsem založil společnost s ručením omezeným. Pracujeme na zjednodušeném daňovém systému.

Na začátku činnosti bylo získáno několik povolení k podnikání.

Jaký je vztah s kontrolními orgány?

Kontroly - běžnost. Jednou za rok se zařízení kontroluje, zda je provozuschopný. Daňová služba naposledy kontrolovala před třemi lety, všechno šlo dobře. Jakmile společnost zkontroluje službu migrace.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost?

Sezónnost? Samozřejmě že ne. Odpad je vždy proces recyklace, třídění a zpracování odpadků je vždy aktivní. To je jedna z hlavních výhod tohoto výklenku.

Jaké služby nabízíte?

Zpočátku se firma specializovala pouze na třídění odpadu. O tři roky později však shromáždil peníze a začal recyklovat odpad.

Dlouho jsem si myslel, zda je třeba se dostat do výklenku recyklace prachu. Jelikož je to nákladný proces a ne vždy výnosný, je zřídkakdy možné dosáhnout správného spalování podle všech norem. Ale dostal jsem šanci, a nyní se specializujeme na tento proces. Přináší dvacet procent všech zisků.

Interakce s internetem?

Nemáme webové stránky. Nevidím to. Společnost nemusí komunikovat se zákazníky. Hledáme celý personál přes internet. Myslím, že to je nejvhodnější cesta.

Je váš podnik automatizován? Jaká je vaše role?

Pokud myslíte pojem "automatizace" podniku bez účasti, pak ne. Bez mých znalostí se ve společnosti nevydává žádná rozhodnutí. Myslím, že společnost nemohla úspěšně pracovat šest let bez mé účasti. Jsem v práci od rána do pozdního večera, což nemohu litovat. Rád tuto práci dělám. Mladší podnikatelé již dávno doporučují, aby poskytli polovinu procesů outsourcingu, nicméně nechci riskovat. A nedokážu si představit, co budu dělat ve volném čase.

Máte v plánu rozvinout se v opačném směru?

Mám rád výklenku výstavby. Tam můžete vydělat spoustu peněz. Za prvé, potřebujete start-up kapitál, který není. Nyní hledám zkušeného podnikatele v této oblasti, který se může stát partnerem.

Znáte pojem "franšíza"? Jaký je váš postoj k takovému podnikání?

Označení. Řeknu víc, koupil jsem franchisingové kavárny, případ nešel nahoru. To je můj omyl, protože jsem úplně nerozuměl a nevypočítal nic.

Franchise je zajímavý typ podnikání. Musíte si pamatovat, že jste si zakoupili franchisu, musíte ještě hodně ostrovat, abyste si vydělali peníze.

Co by měl být úspěšný podnikatel?

A co je nejdůležitější, měl by podnikatel vypočítat situaci deset kroků dopředu. Myslím, že podnikatel by měl být pokorný. Neukazujte, kolik peněz získáte.

Co můžete poradit lidem, kteří sní o založení vlastního podnikání?

Osoba, která věří v sebe a své podnikání, může uspět v podnikání. Člověk musí věřit, že jeho produkt je nejlepší.

Mladý podnikatel musí pochopit, že je mnoho slyšení. Neměly by ovlivňovat záměry osoby.

Jak začít podnikat recyklaci v Rusku

Jeden z moudrých, který kdysi dávno řekl, že můžete vydělat peníze i za to, co leží pod nohama.

Moderní praxe potvrzuje jeho slova. Zpracování odpadků je velmi výnosné podnikání a tyto faktory potvrzují tento fakt:

 • Zpracovatelské společnosti se nenacházejí tak často, ale existuje dostatek surovin.
 • Podnikatel má příležitost organizovat různé druhy odpadků.
 • Vysoká ziskovost poskytuje možnost zpracování odpadu a jeho přeměnu na druhotné suroviny.

Výhody a nevýhody aktivity

Význam této činnosti lze vidět v téměř každém aspektu, počínaje skutečností, že to pozitivně ovlivňuje situaci v životním prostředí a končí tím, že výsledek dává majiteli velký zisk.

Mezi pozitivní stránky patří:

 • podpora místních orgánů (tato oblast je velmi špatně financována a místní správa je povinna zajistit čistotu, a proto je možné počítat s podporou takovéto myšlenky a pomoc při hledání průmyslových prostor);
 • neomezený objem výrobních surovin;
 • pokud neexistuje možnost kontaktovat nákladný a pracovně náročný proces vytváření zařízení na zpracování odpadu, můžeme se omezit na budování obchodu, který bude stát několikrát levnější a zisk přinese slušný.

Navzdory mnoha pozitivním aspektům mohou podnikatelé čelit některým problémům spojeným s dodávkou a třídou odpadků. Správný přístup k těmto otázkám vás nutně povede k odpovídajícímu řešení.

Zajímavým příběhem o této oblasti činnosti v podmínkách Ruska je následující video:

Jaký odpad můžete dělat a co je nejvýhodnější

Takže pojďme zvážit nejčastější možnosti:

 • Pneumatiky pro automobily. Jako nejslibnější a zisková metoda zpracování této odrůdy se nazývá pyrolýza (depolymerizace), spočívající v rozkladu kaučuku:
  • na uhlíku;
  • na plyn;
  • na kovové šňůře, což je vynikající surovina pro metalurgický průmysl;
  • na syntetickém oleji.

  Každý z těchto produktů je požadovanou surovinou, a pokud jsou tržby řádně organizovány, může být výsledkem vysoká ziskovost.

 • Stavební úlomky obvykle sestává z betonu, cihel, dřeva a kovu. Po pečlivém třídění je možné například začít zpracovávat beton, který zahrnuje drcení a paralelní extrakci kovových částic z něj. V důsledku toho je možné získat sekundární drcený kámen používaný ve stavebnictví. Ve světové praxi nyní častěji praxe demontáže budov a třídění stavebních úlomků, z nichž asi 80% může být znovu použito.
 • Recyklace rozbité sklo Zahrnuje opakované použití nestandardních a rozbitých lahví, které by ještě šly na skládku. Rozbité sklo lze odebrat přímo z výroby, nebo zorganizovat vlastní sběrnou místnost pro skleněné nádoby nebo vlastní linku pro třídění odpadků. Zpracované suroviny budou rády zakoupeny výrobci skla, protože tyto materiály mohou být roztaveny při nižších teplotách, než jaké jsou požadovány výrobním procesem výroby skla. Také tato druhotná surovina je velmi žádaná mezi výrobci abrazivních, keramických výrobků, dlaždic a cihel.
 • Použité papír. Zpracování jednoduchého (tzv. Mokrého) odpadního papíru naznačuje:
  • rozpouštění papíru ve vodě ředidlem;
  • odstranění všech cizích předmětů z něj cyklonovým čističem;
  • Termomechanická úprava, pokud jde o lepenku;
  • jemné čištění směsi (filtrace).

  Z recyklovaného papíru můžete vyrábět obalový karton, toaletní papír nebo střešní krytinu.

Pokud máte zájem o otevření malého obchodu s potravinami, podívejte se na tento článek.

Požadované dokumenty pro registraci společností

Zahrnuje právní zpracování tuhého komunálního odpadu získání licence na ministerstvu ekologie. Zákon "o odborných znalostech o životním prostředí" upravuje povinnost každého subjektu, který se rozhodl zapojit se do sběru a zpracování odpadů, aby provedl environmentální posouzení. Tento závěr lze použít po celou dobu životnosti firmy (přibližná cena tohoto dokumentu je 5500 rublů).

Podnikatel musí získat povolení z takových služeb, jako je hasiči, hygienické potřeby, a také nahrát projektovou dokumentaci, která bude popisovat všechny technologické procesy budoucí organizace nakládání s odpady. Celková doba pro shromažďování a potvrzení dokumentace se liší od 2 do 4 měsíců, a náklady jsou přibližně 24 000 rublů.

Kde odpadnout?

Průměrný odpadkový koš obsahuje:

 • 50% polymerů: polyvinylchlorid, polyethylen, polypropylen;
 • 25% potravinového odpadu;
 • 10% papíru a lepenky;
 • 15-20% pryže, kovu, textilu.

Obecně platí, že odpad pro domácnost je nejméně 60% vhodný ke zpracování. Ale je to teoretické, protože samostatné shromáždění tuhého odpadu, které je v mnoha evropských zemích společné, je pro nás jen vzdáleným vyhlídkem. A nerozdělené odpadky odeslané na moderní recyklační linku mohou dát pouze výsledek 25%.

Nejoptimálnější možností je instalace speciálních zařízení pro mobilní zpracování. Jsou manuální nebo automatizované a jejich náklady se pohybují od několika set tisíc až po několik milionů dolarů.

K dispozici je i další možnost: uzavření smlouvy s místní skládkou nebo místo přijetí skleněné nebo plastové nádoby. Problém třídění zmizí sama: výroba bude zajištěna hotovými a tříděnými odpadky za cenu až 5 rublů na kilogram.

Efektivní organizace výroby

Vhodným předpokladem je konec konců velmi důležitá fáze pro zpracování odpadků je nutná nejméně 600 m 2, pro zpracovatelskou dílnu 300-400 m 2 a pro skladu 200 m 2. Vedle průmyslových budov a zařízení je třeba přidělit prostor pro administrativní prostory, které se mohou nacházet jak na výrobním místě, tak mimo něj. Mimochodem, dílny, které se nacházejí poblíž městského skladu, pomohou snížit náklady jak na dodávky surovin, tak na pronájem prostor.

Minimální vybavení by mělo zahrnovat:

 • třídící linka;
 • akumulační násypka;
 • drtič;
 • magnet;
 • troubu.

Dodatečným vybavením je tavicí pec, ale je třeba vzít v úvahu, že výrazně zvýší nákladovou stránku projektu.

Nejvíce přístupné a funkční jsou domácí vybavení.

Zaměstnanci

Není možné recyklovat domácí odpadky bez použití ruční práce. K provedení třídění, odběru vzorků, kalibrace a mnoha dalších operačních kroků je nutné personál 20 až 40 osob (vše závisí na objemu výroby).

Kvalita podniku navíc není možná účetní, řidič, manažer a čistič.

Kanály pro prodej hotových výrobků

Konečný výsledek závisí přímo na použitých surovinách:

 • z toxického odpadu, jako jsou rtuťové lampy, lze získat mnoho průmyslových a stavebních materiálů;
 • z rostlinného odpadu je možné vyrábět kompost, který slouží jako vynikající půdní hnojivo;
 • z elektronických nečistot (obrazové trubky, elektrické spotřebiče) - železo, měď, hliník a sklo;
 • papíru - druhotných surovin, ze kterých se následně vytvářejí nové materiály.

A hlavními uživateli služeb a materiálů zpracovatelského průmyslu budou:

 • podniky, jejichž činnost souvisí s konkrétním konečným produktem - celulóza, dřevo, sklo;
 • Průmyslové a individuální spotřebitelé, kteří potřebují druhotné suroviny.

O nákladech a budoucích ziscích

Recyklace odpadu je poměrně výnosný podnik dokonce i na pozadí objemu prostředků potřebných pro jeho organizaci. Tento typ podnikání se splácí velmi rychle (1,5-2 let), pokud se prodáte dobře. Odborníci, kteří se opírají o vlastní pozorování, to tvrdí Úroveň ziskovosti podniků zabývajících se zpracováním odpadu se pohybuje od 42 do 80%, protože tento segment trhu téměř nepodléhá hospodářské soutěži.

Na základě praxe stávajících podniků můžete pracovat s následujícími statistikami:

 • Jedna směna může zpracovávat 3 tuny odpadního papíru, 1,5 tuny polymerního odpadu nebo 250 kg plastových surovin.
 • Jedna tunová surovina v průměru stojí od 9 000 do 45 000 rublů.
 • V důsledku toho může být průměrný měsíční zisk takového podniku od 150 000 do 3 300 000 rublů.

Obrovský univerzální komplex pro zpracování jakéhokoli druhu odpadu (dřevo, plast, kov, papír nebo sklo) bude stát obrovské množství. Odborníci tvrdí, že částka překročí hranici 20 milionů dolarů.

Ale i skromný podnik má příležitost přinést slušný zisk. Organizace dílny, která se specializuje na jeden typ odpadu, bude stát od 50 do 300 tisíc dolarů. Uspořádání skladových a průmyslových prostor v souladu s požárními a hygienickými požadavky - dalších 2-3 tisíc. Drtič, třídící linka a další potřebné vybavení budou vyžadovat 50 až 70 tisíc dolarů.

Obecně je podnikání v oblasti nakládání s odpady a recyklace velmi relevantní. Velikost počáteční investice je jistě vyšší než velikost kadeřnického salonu nebo květinářství, avšak velikost zisku se na počátku potěší.

Recyklace odpadků jako podnikání

Recyklace tuhého domácího odpadu se v posledních letech stává stále slibnějším obchodem. Před dvěma nebo třemi lety, byl podnik ziskový mene než odpadků na skládkách nebo recyklačního centra, ale od té doby se mnohé změnilo.

Recyklace odpadků v Rusku: vyhlídky

Pro přírodu a společnost je problém zpracování odpadků velmi akutní. Rusko nahromadilo 3 miliardy tun odpadu, které vyžadují recyklaci. Tato částka se každoročně zvyšuje o 60 milionů tun. Přibližně 96% MSW (pevný komunální odpad) je stále odesíláno na skládky. Z tohoto množství se mohou a musí být recyklovány má ne méně než 60% z důvodu, že se jedná - cenným recyklovatelné materiály: sklo, papír, lepenka, kovy, polymery, a tak dále. Zde je málo údajů o Moskvě: v loňském roce bylo zpracováno pouze 1% z 3 milionů tun tuhého odpadu.

Ale situace byla tak jako před pěti a deseti lety. Co dělá zpracování odpadků slibným druhem malého podniku právě teď?

 • na trhu se objevilo levné domácí vybavení s malou a průměrnou produktivitou. Třídění komplexních
 • existuje stále více malých recyklačních zařízení. Tím se rozšiřuje prodejní trh.
 • a poslední: Ministerstvo přírodních zdrojů dlouho plánuje zákaz spalování odpadků vhodných ke zpracování. Když je zaveden takový zákaz, třídění se stává ještě výhodnějším a méně alternativním.

Ve vaší konkrétní oblasti může mít situace své vlastní nuance, které vyžadují zpracování. Ale je docela možné říci, že v každém městě v zemi se malá linka na zpracování tuhého odpadu z domácností vrátí zhruba rok a půl.

Jak otevřít službu pneumatik: malý obchodní plán, přípravné práce a plánování.

Podobná instrukce je pro butiku čepovaného piva.

Sbírka odpadků: problémy a nápady

Co je obsaženo v průměrné koši? Polovina obsahu je polymery: polyvinylchlorid, polyethylen, polypropylen. Další čtvrtletí - potravinový odpad. Až 10% - papír a lepenka. Zbylých 15-20% tvoří pryž, kov, textil atd. Jak vidíte, může být nejméně 60% domácího odpadu odesláno ke zpracování. Ale to je teoreticky. V praxi je pro nás oddělený sbírka pevného odpadu z domácností, běžný v mnoha evropských zemích, v Japonsku. A z nerozděleného odpadu pomocí moderních technologických linek je možné extrahovat pouze 25% recyklovatelných materiálů. Přestože některé města mají kontejnery pro třídění odpadků, takové iniciativy nepřinášejí skutečné výhody. Proto se podnikatelé, kteří se zabývají likvidací pevného odpadu, musí zásobovat surovinami tříděním na speciálních zařízeních.

Třídící zařízení mohou být buď manuální nebo automatizované. Jejich hodnota se pohybuje od stovek tisíc až po miliony dolarů.

Podnikatelský plán pro zpracování odpadu

Ukažme tento nápad s orientačním obchodním plánem. Pokud existuje příležitost přilákat investice ve výši 20 milionů dolarů, odhaduje se tolik zařízení na zpracování tuhého odpadu s plným cyklem. Pokud to však není možné, recyklujte jeden z typů odpadu.

Vybavení: Co přesně potřebujete, závisí na druhu surovin, které zvolíte pro zpracování. Ale vy téměř jistě neuděláte: třídící linku, drtič, magnet, skladování a tisk. Také bude zapotřebí tavicí zařízení. Předpokládejme, že náklady na vybavení jsou 60 000 dolarů.

Pokoje: vyžaduje 100 m čtverečních. na skladech a nejméně 600 m2. pro výrobu. K uspokojení hygienických a požárních požadavků se připravte na investice do dalších 2 až 3 tisíc dolarů.

Zaměstnanci: Recyklace odpadků je náročný proces. Do výroby se může zapojit až 40 zaměstnanců. Odměna za práci - 300 $ měsíčně.

Z praxe vyplývá, že užitná cena v takové produkci bude 20%.

Při příjmu tony zpracovaných surovin ze 400 na 1400 dolarů, mínus všechny výdaje, je možné mít čistý zisk 10 000. V takovém případě bude vaše podnikání vykazovat 50% ziskovost a vyplácí se již v průběhu počasí.

Autorizační dokumenty

Hlavním dokumentem potřebným k otevření třídění odpadů je licence vydané ministerstvem přírodních zdrojů. Chcete-li to provést, musí vaše linka projít ekologickým hodnocením. Řídí je místní (městské nebo regionální) oddělení správy přírody. Na základě výsledků vyšetření je vydán závěr (pozitivní nebo negativní). Závěr je vydán jednou po celý život podniku.

Každoročně na ministerstvu je třeba získat povolení k ukládání tuhého odpadu na území.

Se svolením k zahájení podnikání od místních úřadů obvykle nejsou žádné problémy. Podobné podniky jsou vítány.

Recyklace automobilových pneumatik

Likvidace pneumatik může být provedena jedním ze tří způsobů:

 • drcení. Jedná se o nejběžnější a nekomplikovanou metodu. Řezaná guma se používá jako plnidlo pro měkké uliční kryty, například pro dětské a sportovní hřiště. Rovněž jsou pneumatiky uzemněny pro pohodlnou přepravu pro následnou pyrolýzu.
 • spalování. Metoda je nepřijatelná z hlediska ekologické čistoty a není vhodná pro malé podniky, ale je stále používána, například v teplárnách.
 • pyrolýzy. Jedná se o nejslibnější metodu a vynikající téma pro průměrné nebo malé podniky. Pyrolýza (depolymerizace) je způsob rozkladu kaučuku na:
 1. technický uhlík;
 2. zemní plyn
 3. ocelová šňůra, suroviny pro metalurgii
 4. syntetický olej.

Všechny produkty pyrolýzy jsou v poptávkové surovině a se správnou organizací prodeje může obchod s recyklací pneumatik vykazovat velmi vysokou ziskovost.

Recyklace stavebního odpadu

Stavební úlomky mohou být roztříděny pro začátečníky. Může obsahovat beton, cihla, dřevo, kov. Úloha zpracování betonu se snižuje na jeho rozdrcení při paralelní extrakci kovových částic z něj. Proces probíhá v několika fázích:

 1. Broušení velkých částí, například hydraulickým jističem.
 2. Drcení
 3. Těžba kovu
 4. Třídění částic podle velikosti na obrazovce.

Výsledkem takového recyklace bude sekundární drcený kámen.

Využití stavebních odpadů má z ekologického hlediska velký význam. Tempo výstavby v naší zemi neustále roste, staré domy jsou zbourány. A vývoz stavebních odpadků na skládky je nepřijatelně drahý a jednoduše nikde. Ale může být znovu použit přímo na místě! Za tímto účelem se používají drticí a třídící komplexy. Sekundární drcený kámen je užitečný například pro naplnění staré jámy. Může být použita a jen pro stavbu. Nákladová cena betonu se současně snižuje o 25%.

Ve světové praxi se už dávno praktikovalo, aby se nerozbíjelo, ale rozebíraly budovy se současným tříděním stavebních odpadků. Může být použito až 80% stavebního odpadu.

Recyklace a zpracování sklenic

Neštandardní a rozbité lahve, které se potřebují zotavit na skládku, stejně jako manželství skláren, mohou být také recyklovány s dobrým ziskem pro sebe a organizovat podnik pro zpracování skla.

Můžete si vzít skříň ze svých výrobních zařízení (vždy tam je bitva a sňatek), na vašem vlastně speciálně zorganizovaném přijímacím místě, nebo ji obdržet z vlastní linky pro třídění odpadků, které bylo zmíněno výše. Výrobci chtějí koupit recyklované skleněné bitvy, neboť jejich přetavování vyžaduje nižší teplotu než výroba skla. To šetří značné množství energie a pec funguje v jemném režimu. Jak připravit skleněný boj za recyklaci? Musí být vyčištěn, rozdrcen speciální instalací. Moderní zařízení na zpracování skla jsou roztavena a půdní hmota je filtrována. Cena vybavení pro zpracování skla začíná od 100 tisíc rublů.

Výsledné suroviny se používají nejen pro výrobu skleněných výrobků, ale i pro řadu průmyslových odvětví: brusiva, keramické výrobky, izolace, dlaždice a cihly.

Papír

Nyní na světě je zpracováno 50% použitého papíru a lepenky. U papíru se situace poněkud liší. To může vydržet ne více než 3 - 5 cyklů zpracování. Po tomto, nevratná deformace vláken vede k tomu, že vazby mezi nimi jsou zničeny. Ale navzdory tomu se počet recyklačních závodů neustále rozrůstá a tento trh s recyklovaným papírem se stále ještě zdaleka nenaplňuje.

Jednoduchá (takzvaná mokrá) technologie recyklace odpadního papíru se skládá z:

 • rozpouštění papíru ve vodě. Používá se rozvlákňovač.
 • odstranění všech cizích předmětů z něj. Používá se cyklonový čistič
 • v případě zpracování kartonu - termomechanické zpracování
 • jemné čištění směsi. Filtrace přes síto.

Recyklovaný papír v 75% případů jde do výroby obalového kartonu a toaletního papíru. Zbytek se používá při výrobě střešních materiálů.

Zpracování plastů jako podnikání

Ačkoli mnoho druhů plastů spadá do domácího odpadu, nejslibnější z hlediska organizace zpracování je PET obaly, tedy plastové lahve. Jsou to suroviny pro výrobu takzvaného flexu. Tento produkt zpracování se následně obrací nejen do všech plastových lahví, ale také do dlažby, syntetického střihového filmu a mnohem více.

Stručná technologie zpracování plastů:

 1. Předběžná fáze: třídění podle barvy, odstraňování samolepek, nečistot a cizích předmětů, lisování surovin.
 2. Na linii: broušení, zpracování v parním kotli, kde jsou odstraněny zbytky nečistot, oplachů a leštění.

Kde převzít suroviny? Na skládkách je dost bohatý. Nejlepší způsob, jak dodávat suroviny pro flex, je tedy použití linky na sběr odpadků. Můžete si zakoupit mobilní zařízení a organizovat zpracování přímo na skládkách, kde máte na dosah ruky stovky tun surovin.

Jaká je cena zařízení pro zpracování plastů?

Výrobní linka s produktivitou 1,5 tuny flex za hodinu bude stát 160 tisíc dolarů a bude platit za sebe maximálně za rok a půl.

Nejlepším řešením pro recyklaci odpadků jsou mini-závody pro malé podniky. Jsou mobilní, poměrně levné a jednoduché na oběžné dráze.

Je snadné otevřít mateřskou školu? Co je pro to nutné?

Podnikání na odpadky: jak vydělat peníze na odpadky. Výpočet nákladů a seznam požadovaných dokumentů

V naší době v době velkých příležitostí najdete spoustu nápadů, jak začít podnikat. Obecně platí, že většina začínajících podnikatelů otevře kavárny, obchody, zastavárny, prodává balónky nebo pronajme motorová vozidla. A jen několik z nich dělá miliony odpadků. Ano, ano, nedělali jste špatně. Obchodování s odpadem může přinést velké peníze.

Neomezené příležitosti

V současné době byly vytvořeny všechny podmínky pro vstup do této sféry a zaujmout v ní hodné místo. Budete mít několik soutěžících a vyhlídky na rozvoj a expanzi vaší říše jsou neomezené. Obecně platí, že je velmi zvláštní, že v Rusku se tato podnikání stále zdá být jaksi neobvyklá a nepřesvědčivá. Mezitím je v Evropě již dlouho oceněn.

Navíc v této oblasti existuje silná konkurence a je prostě nemožné vstoupit do ní bez dostatečného obchodního spojení a finančních zdrojů. Podnikání na odpadky je zajímavé, protože budete vždy mít suroviny pro práci. Plastové lahve, rozbité sklo, domácí odpad - to všechno bylo, je a bude tak dlouho, jako je lidstvo. Odborníci odhadují, že každý člověk na planetě ročně vyprodukuje asi 250 kilogramů odpadu.

O poskytnutí dokumentů

Než začnete podnikat na odpadkách, musíte získat povolení k tomu, abyste se zapojili do podobných činností od Ministerstva pro ekologii. Právě toto by vám mělo udělit licenci na právo shromažďovat a zpracovávat tuhý domácí odpad. K tomu je však nutné podrobit se zvláštnímu ekologickému vyšetření, které umožní dosažení nezbytného závěru.

Jeho rysem je, že je vydáván podnikateli jednou za celé období existence společnosti a stojí asi 5500 rublů. Kromě toho jste povinni dostat zboží z sanitárního a požárního útvaru. Pro pozitivní reakci těchto orgánů vypracujte projektovou dokumentaci s podrobným popisem technologických procesů ve vašem zpracovatelském závodě. Tyto závěry vás budou stát od 300 do 1000 rublů.

Představte si to předem

Zkušení podnikatelé říkají, že za účelem dokončení celého balíčku povolení může trvat od 3 měsíců do 6 měsíců. Pokud plánujete otevřít malou zpracovatelskou stanici, dokončíte FE. Za tímto účelem poskytněte příslušné daňové přiznání, kopii cestovního pasu a platbu státního poplatku.

A než investujete své osobní prostředky nebo půjčené půjčky ze strany v špinavém podnikání, ujistěte se, že sestavíte podrobný akční plán. Také byste měli jasně vyjádřit tím, že zpracujete, s jakým odpadem se budete zabývat, na jakém základě bude dodávka odpadků dodána a nakonec, kde budou zpracované produkty prodávány.

O přílohách

Okamžitě řekneme, že tento podnik se nebude zabývat všemi obchodníky. Obchodníci, kteří již uspěli v nějakém podnikání, kteří na něm získali první kapitál a přemýšleli o rozšíření své říše o nové sféry, se zpravidla zajímají o to. Odborníci tvrdí, že otevření nového univerzálního závodu na likvidaci různých druhů odpadků bude stát zhruba 20 milionů dolarů.

Domníváme se, že kvůli této výši mnoho podnikatelů, kteří dříve mysleli, jak vydělat peníze na odpadky, ztratili veškerou touhu po něm. Ale nezoufejte. Můžete to udělat s méně penězi. Můžete například otevřít malou továrnu, která by byla zaměřena pouze na určitý typ odpadu. V takovém případě bude stačit 80 tisíc dolarů.

Tato částka bude zahrnovat získání všech potřebných povolení, nájem, koupě veškerého vybavení, zakoupení dávky surovin a samozřejmě i první plat všech zaměstnanců. Jak můžete vidět, můžete stále zjistit, jak vydělat peníze na odpadky, aniž byste museli mít miliony v kapse. Mimochodem, je zapotřebí ještě méně finančních prostředků na organizaci podnikání pro odstraňování odpadu: nová kamionová značka KamAZ stojí zhruba milion rublů a z druhé ruky - je to napůl levná. Ale v tomto výklenku jsou velké obtíže najít zákazníky.

Existují nuance

Váš příjem bude záviset přímo na druhu odpadu, který společnost může podniknout, na tom, jak zpracovává odpad a na tom, jaká je její práce. Podnikatelé, kteří již v této oblasti získali kapitál, přiznávají, že je nejlepší jednat s papírem a plasty. Zpracování této konkrétní suroviny je považováno za nejvýhodnější (asi 50%).

Chcete-li poskytnout vaší společnosti nepřetržité dodávky odpadků této kategorie, zorganizujte své sběrné body. Malé továrny zpravidla nakupují druhotné plasty za cenu 14 000 až 18 000 rublů, pak je zpracují na speciální pelety a prodávají za 30 000 rublů za tunu. Produkty podniků na zpracování odpadků jsou velkým požadavkem mezi společnostmi zabývajícími se plastickými drobnými předměty.

O pokoji a nejenom

Abyste mohli začít plnohodnotnou práci, budete potřebovat prostorný pokoj. Jeho minimální velikost je 500 metrů čtverečních. Navíc musíte mít asi 100 čtverců úložného prostoru, stejně jako pokoj nebo samostatnou kancelářskou budovu.

Odborníci v této obchodní nabídce umístili svou firmu blíže k skládce mimo město. Takže zabijete dva ptáky jedním kamenem: ušetříte peníze na pronájem prostor a zvýšíte své příjmy snížením nákladů na dodávku surovin. Vaše společnost musí mít minimální sadu, která se skládá z drticího zařízení, třídících linek, lisu, zásobníku a také magnetu.

Nestříkejte

Doporučuje se také instalovat další tavicí pece, což však může výrazně zvýšit množství povinných investic. Minimální sada zařízení pro domácnosti bude stát přibližně 50 000 dolarů. Jak můžete vidět, než začnete vydělávat peníze na odpadky, musíte investovat dobře.

Nejdůležitější však je nejen počáteční kapitál. Předtím, než se zapojíte do tohoto druhu podnikání, pečlivě přemýšlejte o všem, připravte podnikatelský plán pro váš podnik. S řádně organizovanou a organizovanou prací můžete začít již v prvním roce vydělávat vážné peníze na odpadky.

Shrňme výsledky

V současné době nemá podnik na zpracování odpadů žádnou popularitu mezi domácími podnikateli. Tato oblast je stále považována za něco horšího. Ve skutečnosti se výnosy z odpadků mohou ukázat jako velmi významné a evropské společnosti to už dlouho pochopily, jsou připraveny investovat miliony dolarů do tohoto podnikání a bojovat v konkurenčním boji, aby se dostaly na toto místo.

Je lepší začít malé. Otevřete mini závod na zpracování papíru a plastu. Zařízení je lepší koupit v Rusku. Minimální již zpracovaná sada vám bude stát 50 tisíc dolarů. Chcete-li začít co nejrychleji vydělat peníze, převeďte svůj podnik na hranice skládek.

Vzhledem k nákladům na odpadní vozík, který již pracoval u jiného podniku, lze ho zakoupit za účelem maximalizace mobilizace zpracování. A aby nedošlo k žádnému problému se surovinami, zorganizujte zde v závodě sběr odpadu, který vás zajímá.

Abyste mohli začít podnikat, musíte mít v kapse nejméně 70 000 dolarů. Odborníci jsou si jisti, že mohou začít financovat tyto prostředky v prvním roce práce. Takže asi za rok a půl budete moci ospravedlnit investice a jít na čistý zisk. Proto stojí za to vyzkoušet svou ruku, ačkoli to není příliš atraktivní, ale ziskové podnikání.

Obchodní myšlenka: recyklace odpadků

Recyklace odpadu je vážný a výnosný obchod s velkými vyhlídkami. Problém s odpadem se stal velmi akutní, v Rusku se nahromadily až 3 miliardy tun, potřebují recyklaci. Jejich počet se každoročně zvyšuje. Až 96% odpadu je odesíláno na skládku, zatímco většina z nich může být recyklována. Odpad je cenná surovina. O tom, jak správně začít své vlastní úspěšné podnikání v této oblasti, řekneme v článku.

Co dělá tento podnik slibný?

 • dostupnost levných domácích zařízení;
 • vznik malých a středních podniků zpracovávajících recyklovatelné materiály;
 • zavedení zákazu spalování odpadků v blízké budoucnosti.

Provádění dokumentů

Chcete-li založit firmu pro třídění odpadků, musíte získat licenci. Dokument je obdržen od Ministerstva přírodních zdrojů. Výrobní zařízení je podrobeno environmentální kontrole místním oddělením správy přírody. Podle jeho výsledků je učiněn závěr, který je platný po dobu fungování podniku. Před získáním povolení byste měli získat souhlas s požárními prohlídkami, SES, městskými a vodohospodářskými úřady a poskytnout projekt s podrobným popisem technologického procesu. Podle požadavků SES by měla být sanitární zóna kolem 500 m. Dokumenty jsou vydávány několik měsíců. Každý rok musí mít oddělení povolení k úspoře tuhého odpadu v určité oblasti.

Recyklace odpadků

Průměrný odpadkový koš pro 50% obsahuje polymery, 10% je papír a lepenka, čtvrtá část - potravinářský odpad, zbývající - kov, pryž, textil a tak dále. Nejprve je třeba je třídit. Například stavební úlomky obsahují dřevo, části kovu, cihly a beton.

Účelem recyklace je extrakce kovových částic.

Výroba je rozdělena do těchto fází:

 • velké části jsou rozdrceny;
 • dále jsou rozděleny;
 • kov se extrahuje;
 • částice jsou seřazeny podle velikosti.

Taková recyklace vede k získání druhotného drceného kamene. To je důležité pro zlepšení situace v oblasti životního prostředí. S nárůstem tempa výstavby je mnoho starých budov zbořeno. Vytvořené odpadky mohou být zpracovány na místě, pomocí komplexu, který rozdrtí a třídí odpad. Sekundární drcený kámen zaspává v drážkách pro základy během výstavby, což snižuje základní cenu betonu o čtvrtinu.

Plastové

Optimální volba - recyklace lahví z plastu. Jako odpad se používají různé druhy plastů. Plastové obaly slouží jako surovina pro flex. Používá se k výrobě stejných plastových lahví, dlažby, fólie, umělých štětin atd.

Zpracování plastů prochází následujícími etapami:

 • lahve jsou tříděny podle barvy;
 • odstranit nálepky, špínu;
 • suroviny jsou stlačeny.

Na linii se provádí broušení, zpracování probíhá v parním kotli, zbývající nečistoty, oplachování a leštění jsou odstraněny.

Papír a lepenka

50% použitého papíru a lepenky je zpracováno. Může vydržet 3 až 5 cyklů recyklace. Papír tříděný do 12 druhů podle kategorie, podle druhu dřeva, odstínu bílé, hustoty apod.

Nejobvyklejší technologie se provádí postupně:

 • odpadní papír se rozpustí ve vodě;
 • Odstraňte zbytečné položky.

Karton je zpracován termomechanickou úpravou. Recyklovaný materiál je 75% použit pro výrobu kartonu pro balení a toaletní papír. Zbytek se používá při výrobě střešního materiálu.

Pneumatiky a pryžové výrobky

Pálení pryže je škodlivé pro životní prostředí a je nepřijatelné pro podnikání.

Pneumatiky jsou zpracovány třemi způsoby:

 • Nejčastěji používanou metodou je drcení na strouhnutí. Používá se jako plnidlo v měkkých pokrývách ulic. Roztříštěná pryž je tedy vhodná pro výstavbu sportovních a dětských hřišť. Kromě toho je kaučuk rozdrcen, aby byl vhodnější jej dopravit pro výrobu uvolnění.
 • Nejslibnějším způsobem je pyrolýza. Skládá se z rozkladu gumového odpadu na:
  • technický uhlíkový produkt;
  • umělý olej;
  • suroviny pro metalurgii.

To je dobrý nápad pro jednotlivé podnikatele. Výrobky propuštění jsou v poptávce a řádná organizace obchodu přinese značný zisk.

Odpadní dřevo a piliny

Dřevná buničina se vztahuje na měkké dřevo, které zůstává od odlesňování sanitárních odpadků, dřeva při těžbě dřeva (pahýly, kořeny, větve), piliny, štěpky. Při likvidaci dřevního odpadu se nízkokvalitní odpad převádí na vysoce kvalitní benzin nebo motorovou naftu, hořlavý plyn a elektřinu.

Balení skla a skleněná nádoba

Zlikvidujte rozbité a neodpovídá standardnímu obalu. Tato činnost je zisková. Můžete koupit skleněný boj u podniků, vždy jsou vadné výrobky. Tavení skla vyžaduje nižší teplotu tání (úspory energie). Při přípravě skleněné bitvy se vyčistí, rozdrtí se speciální instalací, která roztaví a odfiltruje půdní hmotu. Tato výroba se také používá při výrobě brusiva, keramiky, izolačních výrobků, dlaždic a cihel.

Kovový odpad

Recyklace recyklovatelného kovu pozitivně ovlivňuje ekonomiku. Používá se při výrobě různých typů výrobků.

Kovový odpad:

 • zastaralé kovové předměty;
 • průmyslový odpad;
 • stroje, stroje a tak dále.

Při zpracování odpadu potřebujete:

 • demontovat a shromažďovat odpad;
 • dopravovat je;
 • kontrola;
 • Oddělte železné kovy od neželezných kovů a různých nečistot.

Organizace výroby

Místnost

Podnikatel bude potřebovat pozemek, prostory pro výrobu a skladování, speciální vybavení a dopravu a personál. Zařízení bude stát nejméně 60 tisíc dolarů. Zahrnuje třídírnu, drtič, skladovací násypku a lis.

Dobrým místem pro takové podnikání bude umístění dílny poblíž skládky nebo průmyslové zóny s využitím budov opuštěných továren. Můžete si koupit mobilní, zpracovatelské a přesunout výrobu. Práce na nich probíhá ručně a automaticky, zařízení lze zakoupit za různé ceny - od stovek tisíc až po miliony dolarů.

Zařízení na zpracování odpadků

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců bude záviset na výrobní kapacitě a množství odpadu, který má být recyklován. Pro malou firmu bude jejich počet 10 až 15 osob.

Ziskovost

S dobrou organizací recyklace odpadků podnikání přinese dobrý zisk. Licence trvá přibližně 30 tisíc dolarů, může se lišit v závislosti na regionu. Pro tuto firmu nejsou vyžadovány žádné zvláštní znalosti, ale za poměrně krátkou dobu se vyplatí. Musíte najít zákazníky, kteří mohou vyzvednout odpadky. Za prvé jde o bytový fond a skládku. Ziskovost může činit až 80%.

Zpracování odpadů je ziskové podnikání. To se vyznačuje:

 • relativně jednoduché provedení dokumentů;
 • vysokou ziskovost při správném nastavení případu;
 • nedostatek konkurence.

Výhody a nevýhody podnikání

Mezi výhody patří:

 • jednoduchost dokumentů, jelikož se o tyto podniky zajímá stát.
 • vysoká ziskovost a rychlé snížení nákladů.
 • vysoké příjmy. Zisk takového podniku přináší 10 až 30 miliard rublů ročně.

Nevýhody:

 • bez zvláštního sběru odpadu. V případě Ruska zůstává tento problém vzdáleným vyhlídkem. Při nerozděleném odpadu mohou automatické recyklační linky získat pouze 25% druhotných surovin.
 • Samotní podnikatelé musí zajistit výrobu pevného odpadu k likvidaci.
 • Vysoké náklady na podnikovou organizaci.
Zařízení na zpracování odpadků

Podnikatelský nápad: Odpadové hospodářství

Činnost lidských životů se neuskutečňuje bez výroby odpadu, který zahrnuje potraviny, elektronické a domácí odpadky. Pro 1 osobu může být asi 200-300 kg tuhého odpadu za rok. V typickém odpadkovém potrubí je obsah polymerního odpadu 50%, potraviny - 25%, vše ostatní - papír, kov, pryž, sklo a mnoho dalšího.

Bohužel v Rusku je odpad téměř nezpracován, ale zůstává na skládkách a znečišťuje životní prostředí. Lidé zpravidla nerozlučují a nevykazují nebezpečné odpady a samotné spalovny přispívají ke znečištění životního prostředí a vytvářejí skleníkový efekt. Současně je množství odpadu s rokem méně.

Ze všech vzniklých odpadů je 60% recyklováno, tato surovina zahrnuje papír, kov, polymery, sklo a tak dále. V současné době je zpracováno pouze 1% pevného odpadu v Rusku.

Zatímco většina odpadu může být recyklována k opětovnému použití a prodejem zpracovaných produktů k dosažení zisku. Organizování takového podnikání je také přínosné z důvodu, že se nyní otevře více a více recyklačních podniků a zařízení se stává cenově dostupnějším. Takže zpracování organického odpadu může poskytnout kompost pro hnojiva, autofyziologicky aktivní sloučeniny a biologii.

Existuje několik fází práce s odpady:

 • poplatek
 • doprava
 • třídění
 • recyklace (likvidace, skladování)

Podnik má zpravidla úzkou specializaci ve vztahu k jedné z etap. Suroviny, nevyhovující požadavkům na výrobu, jsou lisovány ve formě briket a pohřbeny na skládce. Pro další prodej se používá přibližně 3% surovin.

Zaujmout své místo na trhu je důležité nalézt zdroj materiálu pro zpracování, který lze považovat například za chatovou komunitu nebo za průmyslový podnik. Chcete-li zahájit spolupráci, musíte přesvědčit vedení, aby opustil služby stávající servisní organizace. Práce s průmyslovým podnikem je výhodnější, protože v tomto případě bude možné vytvořit specializaci pro konkrétní zlomek, který pozitivně ovlivní snížení nákladů.

První a nejméně nákladná část je sběr a přeprava odpadu, což bude vyžadovat kontejnery a nákladní automobil. Použití lisu snižuje náklady na dopravu, pokud umožňuje sběr materiálu.

Téměř všechny odpady lze recyklovat, včetně PET nádob (plastových lahví), automobilů, dřeva, papíru, spotřební elektroniky.

Nejjednodušší a nejvíce přístupné recyklační technologie jsou broušení a lisování. Používají se jak samostatně, tak v plném cyklu, včetně drtiče, třídící linky, skladovací násypky, lisu a magnetu.

Zařízení

Výběr vybavení je určen výkonem a typem nečistot. Uveďme přibližné náklady na některé druhy vybavení pro lisování podle jejich specializace.

 • Lis pro hliník a ostatní neželezné kovy (pro plechovky z nápojů) - 100 000 rublů.
 • Lis pro vlnu a hadry (pro výrobu odpadového spřádání) - 250 000 rublů.
 • Lis na briketování PET nádob a odpadního papíru - 180 000 rublů.

Náklady na západní zařízení jsou zpravidla mnohem vyšší, ale domácí technologie nejsou špatné kvality a spolehlivosti. Pro zpracování pěnové pryže se používají polymery, syntepony, sklo a tkaniny, drtiče a drtiče. Náklady na takové vybavení jsou asi 90 000 - 100 000 rublů.

Navíc jsou na trhu prezentovány hotové univerzální linky, které zpracovávají velkokapacitní pevný odpad. Cena takového zařízení, včetně instalace, bude stát zhruba 5 milionů rublů.

Včetně technologických zařízení pro zpracování elektronických karet, výbuchů balení, granulátorů a extruderů, sušárny určených pro organickou frakci apod. V závislosti na směru a specializaci podniku nabízejí distributoři zpravidla kompletní řešení pro instalaci výrobní linky. Náklady na plnou linku pro zpracování může být asi 3-4 milionů rublů.

Navíc k dnešnímu dni existují automatické linky, které se specializují na automatické třídění odpadků. Tato instalace mohou být manuální a automatizovaná.

V závislosti na tom, co na tříděný odpad do obytných místností a ploch zpracovatelských podniků přísné požadavky SanPiN, k nimž patří zákaz znečištění ovzduší a půdy, odpadní vody a tak dále. To vše lze považovat za jednu z hlavních překážek při provádění tohoto podnikání.

Kromě toho musí společnost pro nakládání s odpady podléhat licenci na sběr, používání, likvidaci a přepravu odpadů, které jsou klasifikovány jako třídy nebezpečnosti I-IV. Práce s třídou nebezpečnosti V nepodléhají licencování.

Aby bylo možné získat licenci, je nutné předložit environmentální posouzení, které by mělo za následek negativní nebo pozitivní závěr. Tento dokument stačí k přijetí 1 času.

Rostechnadzor se podílí na licencování a může tento postup trvat 3-4 měsíce.

Sběr všech potřebných dokumentů pro získání licence, registraci organizace a školení zaměstnanců, přijetí SES a řešení požární bezpečnosti může trvat asi 80 000 rublů.

Výběr místnosti

Plocha výrobní haly by měla být nejméně 300-500 m2 a skladiště - ne méně než 100 m2. Místnost musí splňovat hygienické normy a pravidla požární bezpečnosti.

Umístění výroby je nejlépe uspořádáno mimo město nebo v průmyslové zóně, tj. Mimo obytné budovy (ne méně než 600 metrů). Doporučuje se, aby byla v blízkosti skládka odpadu. Doporučuje se, aby bylo takové umístění vybráno tak, aby se v blízkosti nacházelo nedaleké skládkování.

Pronájem průmyslových prostor je přibližně 100 000 rublů za měsíc. Může být také nutné pronajmout kancelářský prostor, jehož cena nájemného může být 20 000 rublů za měsíc a náklady na kancelářské potřeby - 5 000 rublů měsíčně.

Organizace vlastního vozového parku není povinná, jelikož je možné využívat služby společnosti zabývající se nákladní dopravou nebo kontaktovat organizace, které se zabývají likvidací odpadků.

Doposud se poptávka po recyklovatelných materiálech pomalu, neustále zvyšuje a tarify z obcí zůstávají pevné, což zajišťuje nízkou úroveň rizik. Soutěž v této oblasti je také poměrně nízká. Složitost provozování takové činnosti lze připsat tomu, co se pravděpodobně bude muset vypořádat s korupčním byrokratickým aparátem.

Zaměstnanci

Pro zajištění výrobní činnosti je zapotřebí následující personál:

 • Hlava produkce je 50 000 rublů.
 • Vývojový manažer - 30 000 rublů.
 • Účetní - 20 000 rublů.
 • Tajemník - 15 000 rublů.
 • Pracovníci - 480 000 rublů (40 osob).

Celkově bude mzdový náklad asi 600 000 rublů měsíčně.

Takové operace jako třídění, odmítání, broušení jsou prováděny ručně. K provedení této práce může být vyžadováno zaměstnání 30-40 osob, které se budou věnovat výlučně ruční práci.

Odpadní produkty

Zvažte, jaké druhy recyklovatelných materiálů lze získat z nejběžnějších druhů odpadů. Pneumatiky automobilů po broušení se používají jako plnidla pro venkovní nátěry, například pro sportovní a dětská hřiště. Pyrolyzou se pneumatika rozkládá na výrobky, jako jsou saze, kovová šňůra, syntetický olej.

Takové stavební zbytky jako beton se zpracovávají drcením se současnou extrakcí kovových částic. Výsledkem tohoto zpracování je získání drceného kamene, který se často používá jako zásyp pro starou jámu.

Rozbité skleněné lahve a výroba manželství prachového pro následnou implementaci na výrobu skla, a zpracování tohoto produktu je cenná surovina, protože materiál vyžaduje nižší teplotu tavení než skutečný výrobu skla. Kromě toho se tyto suroviny používají při výrobě brusiv, keramických výrobků, izolací, dlaždic a cihel.

Odpadový papír je druh odpadu, který vydrží 3-5 cyklů ošetření. Suroviny z recyklovaného odpadního papíru se zpravidla podílejí na výrobě toaletního papíru a obalového kartonu.

Ze všech druhů plastů je nejoblíbenější PET obal, který zahrnuje plastové lahve. V důsledku zpracování se vyrábějí nejen ty samé lahve, ale také dlažba, fólie, syntetické štětiny a mnoho dalšího.

Z elektronického odpadu dochází v důsledku technických změn kovů (železo, měď, hliník) a skla. Organický odpad se stává zdrojem kompostu pro účely výsadby a pěstování květin. 80% materiálů, z nichž jsou vyráběné ledničky, lze znovu použít.

Marketing

Chcete-li najít organizace, které potřebují prodávat odpad, používají se následující kanály:

 • Reklama v médiích (populární noviny a obchodní časopisy).
 • Internetový marketing, včetně kontextové reklamy a SEO-propagačního místa.
 • Přímá práce vývojového manažera a vytváření spolupráce s organizacemi, které jsou zdroji surovin.

Jako organizace, které budou zdrojem surovin, mohou být podniky zabývající se zpracováním dřeva, skleněné rostliny, celulózové rostliny. Navíc můžete za poplatek uspořádat místo pro sběr odpadu pro veřejnost. Reklamní náklady mohou činit zhruba 100 000 rublů.

Ziskovost

Vzhledem k tomu, že je třeba se na nákup vybavení, pronájem a udržování komunikace pro průmyslové prostory, vyplácení mezd zaměstnancům, náklady na získání potřebných dokumentů, reklamní náklady, investice do výroby nakládání s odpady bude přibližně 4,5 mil. Rublů.

Pokud vezmeme v úvahu, že cena tuny starého papíru je asi 1500 rublů, polymery - 9000 rublů, kovové - od 15 000 rublů za měsíc může být recyklován realizovat množství asi 1 sekundy milionu rublů.. Vezmeme-li v úvahu měsíční výdaje, které zahrnují platy zaměstnanců, nájemné a poplatků za služby, likvidace odpadu, které mohou být kolem 700 000 rublů, bude čistý zisk bude asi 200 až 300 tisíc rublů měsíčně. Obchodník tak zaplatí za 1,5-2 let.

Recyklační a zpracovatelská společnost je plně zisková výrobní linka a kromě toho uspořádání takového případu přispívá ke zlepšení stavu životního prostředí. Kromě toho existují podniky a továrny, které budou ochotné nakupovat recyklovatelné materiály, neboť tento výrobek je nižší než běžné suroviny a nebude mít kvalitní výsledky.