Obchod s výrobou a prodejem kombinéz, osobních ochranných prostředků a hasičského vybavení

Rozhovor s majitelem firmy Alahverdova (Hess) Zoya Alexandrovna, Pyatigorsk

V době před perestrojkou v naší zemi existovala obrovská síť obchodů pod běžným názvem "Pracovní oděvy". Byly plné nudného zpracování, háčkované a gumové boty, kozačky, bavlněné vlněné plátna, plátěné rukavice a další nevzhledné zboží. Ale obchody byly oblíbené, protože věci, které v nich byly prodávány, pomohly lidem v jejich práci. Udělali svou práci pohodlnější a bezpečnější. Dnešní moderní podniky s krásnými, praktickými a pohodlnými, ale všemi stejnými "pracovními oděvy" nahradily moderní podniky.

Zoya Alexandrovna, máte mnohostranný obchod. Kdo jsou hlavními zákazníky, pro které pracujete jako první?

Naši hlavní zákazníci byli od samého počátku podniky, kterým výrobní proces vyžaduje, aby pracovníci nosili speciální oblečení a boty. Jedná se například o zaměstnance zdravotnických zařízení, pracovníků ve stravovacích zařízeních, pracovníků silnic, hasičů.

Mezi našimi pravidelnými zákazníky jsou známé podniky v Pyatigorsku. Jedná se o JSC "Kholod", JSC "Pyatigorsky pekárna", LLC "Hines" a další.

Oceňujeme naše stálé zákazníky velmi a spolupracujeme s nimi s radostí.

Který produktový segment je nejvíce žádaný?

Největší nákup přímo z pracovního oděvu. Například boty jsou velmi žádané pro pracovníky silničního provozu, kteří se zabývají asfaltovou dlažbou, oblečení pro pracovníky v kuchyni.

Obuv pro asfaltové dlaždice a hasicí přístroje

Prostředky hašení jsou velmi aktivně vykoupeny. Pravidelně v televizi vidíme a slyšíme hrozné informace o požárech, k nimž došlo v důsledku nedostatku řádného budování budov prostřednictvím eliminace požáru. Mnoho tragédií by se dalo vyhnout, kdyby se objevil běžný hasicí přístroj.

Osobní ochranné prostředky jsou velmi oblíbené: respirátory, brýle, rukavice.

Rukavice, respirátory a ochranné brýle

Existuje určitá úloha a faktor sezónnosti. Zimní pracovníci potřebují zahřát a prodávají teplé oblečení (bundy, kombinézy, teplé boty). V létě se lehké oblečení stává populární.

Řekni mi, prosím, jak děláte podnikání? Jako individuální podnikatel nebo založit LLC?

Pracujeme v rámci schématu LLC. Tato forma podnikání je pro nás vhodnější.

Poznámka od společnosti Moneymaker Factory: jak samostatně zaregistrovat společnost ve formě společnosti s ručením omezeným, přečtěte si podrobné pokyny k otevření LLC.

Jak se vaše podnikání začalo? Proč jste zvolili tento druh činnosti a jaký byl důvod pro váš výběr?

Historie podnikání začala v roce 2008. Byl jsem pozván, abych pracoval pro jeden z podniků Pyatigorsk, který prodává kombinézy. Tato práce se mi líbila. Miluji lidi, komunikaci. Pokud nám někdo přišel s touhou koupit teplou bundu, vybrali ho nejpohodlnější a pohodlnější. Chtěl jsem si ho dát, kupující si pamatoval náš obchod s laskavým slovem a doporučil to přátelům.

Často se stalo, že jedna nákupní bunda nebyla omezená. Byla vyzvednuta boty, rukavice a podobně. Kdysi se stalo, že když zákazník šel do obchodu a dostal klobouk, klient odešel úplně "obsazený" na zimu. Zanechal spokojený, protože získal kvalitní zboží za velmi skromnou cenu. A zcela zdarma dostal přátelskou komunikaci, praktické rady a dobrou náladu.

Při komunikaci s velkoobchodními odběrateli se zástupci organizací také snažili a maximálně uspokojit své požadavky. Někdy dokonce existuje "sportovní zájem", aby se něco objevilo, "nevím co" - podobně se vyskytují požadavky.

Když jsem získal dostatečné zkušenosti, chtěl jsem si vyzkoušet vlastní práci. Po konzultaci s rodinou jsem se rozhodl začít podnikat. V současné době spolupracují se mnou všichni členové rodiny, máme dobrý rodinný obchod.

Při výběru svých aktivit jsem se nemýlil, mohu to říct absolutně!

Řekněte nám o prvním roce práce. Co bylo pro vás nejtěžší a nejpamátnější?

První rok je obtížný pro každého začínajícího podnikatele. Co je jen vytvoření vztahů s daňovou inspekcí, penzijní fond, FSS. Musíme se ponořit do džungle účetnictví, vyzvednout zaměstnance, vytvořit tým. Souběžně se získává sortiment a hledají se dodavatelé.

Velmi důležitým aspektem byl proces přilákání zákazníků k firmě. Konkurence v našem obchodním sektoru je velká a neustále roste v důsledku vzniku nových firem, internetových obchodů. Museli jsme hledat přístup ke každému potenciálnímu kupujícímu, abychom se přesvědčili, že jsme nejlepší, nejvšestrannější podle výběru, cenově flexibilní, nejpřívětivější v komunikaci a nejvhodnější pro obchodní spolupráci.
A my jsme to udělali! Byli vynikající obchodní partneři, vynikající klienti. Práce nebyla jen tvrdá práce, ale také dovolená.

Showcase s teplým kombinévem

Co bylo zapomenuto z prvního roku? Únava, nedostatek spánku, nedostatek času pro dům. Ale je překonatelné, pokud existuje cíl. A cílem bylo zaujmout své místo v oblasti vybraného podnikání, aby získalo autoritu a respekt.
A ještě jedno slovo je vhodné pro charakterizaci počátečního období: vzrušení. Je stále přítomen, ale ty první pocity, když se "jako byste ve vířivce" vrhli do nekonečných obchodů a vyjednávání, začnete jasně zapomínat na téměř nemožný úkol až dosud.

Poznámka od Factory Moneymakers: o všech organizačních postupech, které musíte před zahájením podnikání projít, přečtěte si v našem materiálu, jak začít podnikat. A optimální forma daňového účetnictví pro malé podniky si přečtete v on-line účetnictví "Moje podnikání".

Již jste částečně zodpověděl svou další otázku, jak přilákat klienta do vaší společnosti. Můžete něco přidat? A proč byste doporučil zahájení podnikání pro mladé lidi?

Zákazníci jsou nyní pokazeni obrovským výběrem všeho. To není špatné, protože nás nutí udržet se v dobré kondici, hledat nové zajímavé dodavatele, rozšířit počet nabízených produktů a neustále uspokojovat požadavky zákazníka v plném rozsahu.

kombinézy pro zdravotníky

Ale naše úsilí bude marné, pokud nemůžeme kupujícímu přinést výhody. Reklama, samozřejmě, pohybuje obchod, ale zrychlení tohoto pohybu dává osobní kontakt. Schopnost cítit náladu člověka, touha najít společný jazyk s ním, doporučuji najít začínající a budoucí podnikatele. Komunikace se nebude nikde učit, pouze osobní vlastnosti a touha po lásce komunikovat s lidmi pomohou vytvořit dobré obchodní vztahy. Často úsměv a soucitné slovo může rozhodnout o osudu významného nákupu nebo ziskové transakce.

Osobní vlastnosti jsou důležité profesionály. Existuje spousta odborníků a profesionálové, kteří jsou schopni vytvářet spolehlivé a dobročinné vztahy s partnery, jsou mnohem méně. Oni jsou ceněni vyšší a s nimi se neúčastní.

Přibližný počáteční kapitál pro otevření obchodu s oděvy? Potřebuji licence nebo povolení?

Částka je ovlivněna mnoha faktory: náklady na pronájem místnosti nejméně 100 m2. Velikost je velká vzhledem k povinné dostupnosti skladu zboží. Máte-li vlastní - v pořádku. Ale budeme předpokládat, že nájemné bude stále požadováno.

Jedná se o náklady na otevření IP nebo LLC, nákup zboží. Zvláštní licence a povolení k zahájení našeho podnikání se nevyžadují. Věřím tomu je možné splnit částku 1 000 000 rublů.
Nemusíte však začít hledat peníze, abyste mohli začít podnikat, ale s měřeným rozhodnutím, přemýšlivým obchodním plánem, rodinným poradenstvím a pevným přesvědčením, že chcete vykonávat tento druh činnosti.

Je důležité vybrat si tým lidí s podobnými názory, asistentů, na kterých byste se mohli v případě potřeby vždy spolehnout.

Poznámka od Factory Moneymakers: Přečtěte si, jak vytvořit obchodní plán sami.

Jaký režim obvykle pracujete se zákazníkem?

Máme maloobchodní oddělení, kde jsou zákazníci obsluhováni jako v běžném obchodě. Pokud se jedná o velkoobchodního odběratele nebo organizace, režim je tradiční: vypracování smlouvy o dodávkách, platby, dodání zboží. Často uplatňujeme individuální přístup k klientovi, přizpůsobujeme se schématu práce partnerských podniků. Platba za zboží může být provedena zásilkou, může být splacena ve splátkách. Nakonec se objeví šablona, ​​podle níž spolupracujeme s každým klientem.

Jaký je přibližný finanční obrat za měsíc, který jste měli od začátku činnosti, a co to je dnes?

V prvních měsících práce obrat prodeje nepřesáhl 200 tisíc měsíčně. Byly chvíle nestability, zejména v době krize. V současné době náš obrat výrazně přesahuje 1 milion rublů. Ale opravdu doufám, že se zvýší. S rozšířením výroby a náklady na její údržbu.

Sdílejte své plány do budoucnosti, případné vyhlídky.

První ve jménu naší firmy je slovo "výroba", následované "prodejem". Výhled na vývoj je zaměřen na výrobu.

V současné době podnikání vzrostlo kvůli spojování šití podnikání. Hlavně síly mých rodinných příslušníků (manžela, dcery, zetě) jsme zvládli nový směr. Teď je to jen počátek, ale už je pro naše oděvy spousta kupujících.

Foto vlastní šicí dílny

K dnešnímu dni poskytujeme uniformu pro zaměstnance populární v Pyatigorsk podniky "Roma-pizza", "Běloruské klobásy", JSC "Kholod", jsme šijeme "oblečení" kuchaře. Poptávka po produktech je. Proto bude vývoj výroby.

Pronajali jsme ještě jednu místnost, hledáme nové zaměstnance. Rozbalte!

Existuje převládající názor, že je velmi obtížné podnikat v Rusku (v našem případě malé firmy). Souhlasíte s touto definicí? Jaký je váš názor na tento problém?

Podnikání obecně není snadná práce. A také v Rusku. Chcete-li být úspěšným obchodníkem, potřebujete jisté vlastnosti vlastností, ochotu tvrdé práce, vyrovnání s neúspěchem, usilovat o dosažení cíle. Je důležité být slušným člověkem a schopen odpovědět na vaše slova a skutky. Existuje mnoho takových podnikatelů? Jsem si jistý, že mezi lidmi, kteří mají své vlastní podnikání, jsou mnohem menší, než je celkový počet podnikatelů. Z toho důvodu je problém.

A jejich podnikání v Rusku je komplikováno neustále se měnícím legislativním základem. Existují nové formy hlášení, inovace v FIU, FSS, daně se zvyšují. V Rusku je obtížné podnikat. Těžké, ale možné!

A všem, kteří se odvážili učinit tento vážný krok, chci najít svou nika. To bylo zajímavé, spolehlivé a slibné!

Obchodní myšlenka: přizpůsobení kombinézy

Přílohy: od 400 tisíc rublů

Zpětná vazba: od 6 měsíců

Není žádným tajemstvím, že největší zisk pochází z podnikatelských nápadů založených na výrobě požadovaných a dokonce ještě kvalitnějších výrobků. Je třeba, aby tento druh zboží byl klasifikován jako kombinéza. Existuje mnoho průmyslových odvětví, kde je její aplikace povinná. Například medicína, stavba, stravování, těžba. Současně se tyto produkty nenacházejí v běžném obchodě. Často je na zakázku.

Obchodní koncept

Tento typ podnikání zahrnuje přizpůsobení speciálního oblečení pro individuální objednávky a pro prodej v maloobchodních prodejnách. Je třeba poskytnout širokou škálu produktů, které uspokojí potřeby různých zákazníků. Speciální oděvy se snadno vyrábějí. Obvykle se jedná o kalhoty, sukně, kombinézy, vesty a další prvky jednoduchého střihu z praktické látky odolné vůči nečistotám. V počáteční fázi činnosti se můžete zaměřit na výrobu nejjednodušších modelů, jako jsou šaty, zástěry, palčáky, postupně se rozšiřující a komplikující seznam zboží.

Příjem objednávek je možný jak přímo od zákazníků, tak prostřednictvím specializovaných prodejen, ve kterých budou produkty prodávány. Předpokládá se, že většina zákazníků bude podniky, které kupují oblečení pro zaměstnance.

Co bude nutné pro implementaci?

Aby bylo možné podnikat legálně, je nutné postoupit postup oficiální registrace podniku. Pro malou šicí dílnu doporučujeme zvolit formu PI. Můžete provádět akce potřebné pro registraci sami nebo kontaktováním specialistů advokátní kanceláře na radu a pomoc při přípravě dokumentů.

Povinným bodem v procesu implementace podnikatelského nápadu bude hledání pracoviště. Můžete pracovat doma, ale to je z mnoha důvodů nepohodlné. Zavedení více či méně závažné výroby je možné pouze s volnými pracovními plochami. Na začátek však stačí asi 150 metrů čtverečních. m.

Seznam zařízení pro výrobu je poměrně jednoduchý. Budete potřebovat řezný stůl, nůž, šicí stroje, overlock, žehličku a vyšívací stroj. Ta není povinným předmětem, ale umožňuje vyšívání log a emblémů na oděvu, což je také požadovaná služba.

Kromě prostor a vybavení pro zahájení workshopu by zaměstnanci měli být najati. Dokonce i se schopnostmi krejčí, je pravděpodobné, že se majitel firmy nebude vyrovnávat s plněním objednávek. Pracovní kombinézy, obvykle malé, ale stále velkoobchodní. Vzhledem k jednoduchosti výrobků však nebudou vyžadovány velmi vysoké dovednosti pracovníků. Dostatek základních znalostí a dovedností.

Posledním, ale velmi důležitým prvkem při realizaci podnikání bude reklama. Stejně jako každý jiný druh zboží je třeba podporovat speciální oblečení. Reklama na internetu, v novinách, v rádiu, distribuci vizitek a letáků, stejně jako umístění bannerů - nejsou jedinými možnými způsoby, jak se vyhlásit. Méně zřejmé, ale možná i efektivnější jsou možnosti řešení návrhu přímo na společnosti, které takové výrobky potřebují, a účast na specializovaných výstavách s cílem přilákat potenciální zákazníky.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

Úvodní prohlášení o podnikání v krátké podobě bude představovat následující algoritmus akcí:

 1. Analýza odvětví a trhu v regionu, kde jsou plánovány aktivity.
 2. Vypracování obchodního plánu.
 3. Registrace IP.
 4. Vyhledávání prostor, uzavření nájemní smlouvy, oprava (v případě potřeby).
 5. Výběr a nákup zařízení.
 6. Výběr materiálů a výběr dodavatele materiálů.
 7. Zřizování kontaktů s maloobchodními prodejnami, realizace reklamní kampaně s cílem přilákat potenciální zákazníky.

Finanční výpočty

Šití pracovní oblečení je typ podnikání, jehož rozsah může být změněn již v počáteční fázi.

Pokud jeden podnikatel začne pracovat s malou dílnou a jedním nebo dvěma asistenty, pak jiný může přijít s myšlenkou provozovat malou továrnu hned. Samozřejmě, finanční výpočty se v tomto případě liší.

Zvažte variantu s minimálními přílohami.

Startovní kapitál

Náklady na otevření obchodu budou zahrnovat:

 • obchodní registrace (IP);
 • pronájem pokoje;
 • nákup vybavení;
 • nákup první šarže surovin;
 • odměňování za práci;
 • počáteční rozpočet na reklamu.

Minimální výše výše uvedených nákladů v souhrnu bude asi 400 tisíc rublů.

Měsíční výdaje

Kromě počátečního kapitálu budete potřebovat finanční prostředky na měsíční platby, které zahrnují:

 • nájemné za prostory;
 • utility;
 • mzdy;
 • náklady na reklamu.

Doba návratnosti

Odhadovaná doba návratnosti pro malý podnik bude asi 6 měsíců. Samozřejmě, u podniků, které vyrábějí stejný typ výrobků, se mohou lišit v závislosti na účinku různých faktorů. Například v závislosti na regionu, ve kterém podnikatel působí.

Vlastnosti podnikání

Ve fázi plánování podnikání na přizpůsobení pracovního oděvu byste měli pečlivě prozkoumat trh s tímto druhem zboží ve vašem regionu a identifikovat stávající konkurenty. Je důležité řádně posoudit jejich schopnosti. Pokud se v jednom městě nebo dokonce v oblasti vedle malé dílny bude rozšiřovat rozsáhlý šicí podnik připravený nabídnout levný a vysoce kvalitní výrobek, pak se výrazně sníží šance na úspěch.

Mělo by se vzít v úvahu, že kvalita provedení je pro výrobu tohoto druhu nesmírně důležitá. Speciální oděvy musí odolat každodenní pracovní zátěži. K tomu musíte pečlivě zvážit výběr materiálů a přemýšlet nad návrhem modelů. Nedostatečně vysoká kvalita výrobků může poškodit pověst podniku, což samozřejmě ovlivní jeho příjem.

Závěr

Myšlenka na uspořádání obchodu na šití pracovních oděvů má řadu významných výhod, což je pro začínajícího podnikatele atraktivní. Nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti; pro výrobu oděvů je zaměstnán personál. Počáteční investice jsou relativně malé a doba návratnosti je přibližně šest měsíců. S řádným plánováním a propagací je společnost schopna přinést slušný a stabilní zisk.

Obchodní plán LLC kombinézy (Strana 1 z 6)

2. Obecné charakteristiky organizace a produktů 5

3. Analýza trhu a základních konkurentů 10

4. Výrobní plán 12

5. Marketingový plán 16

6. Organizační plán 20

7. Plán rizika 24

8. Finanční plán 25

9. Posouzení efektivity projektu 28

Ve všech průmyslových odvětvích existuje mnoho specialit, na které je zaměstnavatel povinen vydávat uniformy a osobní ochranné pomůcky. Požadavky zákona však nejsou jediným důvodem, proč hlava "vybavit" své podřízené.

"U oblečení" se setkává nejen osoba, ale i společnost. Nikdo nebude tvrdit, že spotřebitel bude mít větší důvěru ve společnost, jejíž pracovníci jsou oblečeni ve stejné uniformě. V dnešní době se kombinézy staly součástí podnikového stylu podniku a hrají roli dalšího reklamního média.

Poskytování zaměstnanců s kombinézy vyžaduje značné náklady od společnosti. Konec konců je zpravidla zapotřebí několik oděvů - v létě iv zimě. V některých společnostech, oděvy pro pracovníky, tak i pro zaměstnance (lékařském oboru, salony krásy, služby) šité na zakázku, některé z nich - nákladové ready nabízí specializované firmy. Cena je závislá na velikosti objednávky, kvalita použitého materiálu (moderních materiálů, jako jsou tkaniny s nečistotami, olej a vodu odpuzující, používat ochranný oděv pro zvýšení jeden až dva roky, než u běžných materiálů - kartounů, keprové, povlečení kapesník) a doplňkovými službami (kresba loga, dodržování pevné barevné stupnice atd.).

Studie ukazují, že největší poptávka je stále v montérkách nižší cenové kategorie, to znamená, že tyto druhy pracovních oděvů: obleky pro silniční pracovníků, kombinézy, saka, signální vesty, župany. Patří sem také zdravotnické oděvy, jejichž poptávka je stále vysoká. V posledních letech se zvýšila poptávka po některých jiných typů ochranných oděvů: uniforem pro zaměstnance bezpečnostních struktur, oblečení pro rybáře, myslivce a sportovní obleky. Další typ kombinézy, velmi populární v posledních letech - je šaty nebo oblečení pro reklamní kampaně. Celková pracovní prodal mnohem lepší než podnikové oděvů nebo takzvaný „evroodezhda“, i když v posledních letech došlo k jasný trend růstu prodeje podnikových pracovních oděvů a promoodezhdy. Celkový objem prodeje kombinézy se každý rok zvyšuje.

V této souvislosti je nabízena organizace workshopu na úpravu kombinézy.

Podnikatelské rozhodnutí je mentální, emoční a právní akt, který postupuje v průběhu výběru jedné z mnoha alternativ, které spáchal vůdce v rámci svých pravomocí. Rozhodnutí o vytvoření obchodu pro šití pracovních oděvů bylo důsledkem dlouhé duševní práce. Bylo vyvinuta řada obchodních nápadů. Úspěšná myšlenka by měla být podpořena následujícími skutečnostmi: kupující by měli potřebovat prezentovaný produkt nebo službu, pokud kupující nepotřebuje zboží - neexistuje žádný obchod. V některých případech kupující možná ještě o produktu neví, ale pro něj musí pochopit jeho užitečnost. Produkt nabízený naší společností je poměrně dobře známý, téměř každý má představu o svých spotřebitelských vlastnostech a užitečnosti. V důsledku toho je oprávněná myšlenka uspořádat dílnu pro šití pracovního oděvu.

2. Obecné charakteristiky organizace a produktů

Celé jméno: Společnost s ručením omezeným "Spetsodezhda"

Krátký název: Otevřená společnost "Overalls"

Právní adresa: 398600, Lipetsk, ul. 9. května 14

Skutečná adresa: 398600, Lipetsk, ul. 9. května 14

Zakladatelé: Shirokov EV (podíl na základním kapitálu - 60%)

Lebedev V.M. (podíl na základním kapitálu - 40%)

Základní kapitál: 10 000 rublů.

Charakteristika manažerů: Shirokov EV - 20 let, vyšší technické vzdělání, vyšší ekonomické.

Lebedev V.M. - 25 let, vzdělávání - vyšší právní.

LLC „oblečení“ - výroba a prodej pracovních oděvů: pracovní uniformě, komuflirovannaya pláště, vodoodpudivé, vyšívání na oděvní značkou logem.

Spočine společnost vyrábí kombinézy pro pracovníky v takových sférách činnosti, jako je stavební hutní, obecní. V budoucnu se plánuje zvyšování objemu výrobků vyráběných výrobou zdravotnického oblečení, oblečení pro bezpečnostní služby, zaměstnanců pracujících v oblasti krásy, výživy atd.

Open Company "Overalls" - vývoj modelů dle přání zákazníka. Všudypřítomné zavedení korporátního stylu v předních podnicích v zemi dělá tuto službu stále populárnější. Naši odborníci rychle vybírají tkaninu a vytvoří oblek nejvyšší kvality, plně splňující Vaše požadavky na barvy a použité materiály, s přihlédnutím k současným pravidlům a předpisům v oblasti vývoje, přizpůsobení a certifikace.

OOO "Overal" přijme a provede objednávku pro provedení změn základních modelů. Na vaše přání lze změnit tvary kapes, blesk, jejich počet, přítomnost nebo nepřítomnost kapuce, barvu látky atd.

Součástí firemní podoby je dnes logo. Společnost LLC "Spetsodezhda" poskytuje služby při uplatňování vaší obchodní značky na všechny výrobky z katalogu.

V této části předkládáme především popis obalů pro stavebnictví.

Výrobní činnosti se často provádějí v podmínkách, ve kterých je vyžadováno osobní ochranné vybavení, zejména oblečení, které splňuje specifické požadavky.

Hlavními požadavky, které musí splňovat oděvy, jsou ochrana před vystavením škodlivým a nebezpečným výrobním faktorům, zajištění bezpečnosti práce, zachování normálního funkčního stavu člověka a jeho pracovní kapacity. V tomto případě by pracovní oblečení neměly během používání a výroby toxické účinky na lidské tělo.

Výstavba je progresivní, dynamicky se rozvíjející průmysl. Naneštěstí mnoho typů stavebních prací představuje profesionální riziko, a proto vyžadují zvýšená opatření k zajištění bezpečnosti práce.

Důležitým faktorem při ochraně osob na staveništi je profesionální vybavení. Bezpečnost práce a její produktivita, psychická nálada pracovníků a jejich vzhled závisí do značné míry na tom.

Po dlouhá léta v Rusku se myšlenky o pracovním oděvu omezovaly na zoufalé černé šaty nebo šedé kombinézy. Naštěstí v posledních letech dochází k porozumění, že profesionální oděvy mají různé funkce. Dnes profesionální oblečení není jen robustní oblečení, které se nosí k plnění výrobních povinností. Požadavky na jeho kvalitu jsou stále vyšší, zejména co se týče komfortu, zvýšení ochranných vlastností, dlouhé životnosti, snadnosti a snadné péče, elegance a souladu s módními trendy.

Nohavice jsou nejen jedním ze základních prostředků osobní ochrany člověka, ale také účinným nástrojem sociální politiky a firemní bezpečnosti podniku. Na jedné straně vydává pracovní oděvy a chrání své zaměstnance před dopadem na životní prostředí, společnost provádí určitou sociální politiku, plní své závazky vůči zaměstnancům a společnosti. Na druhou stranu, v těch podnicích, kde dochází k přímému kontaktu pracovníků se spotřebitelem, pracuje profesionální oděv jako reklamní médium, které je součástí podnikového stylu podniku.

Hlavní funkcí oděvy - ochrana stavitele před nepříznivými vnějšími faktory před mechanickým poškozením, vysoké a nízké teploty, elektrického proudu, prachem, vodou, toxické látky, kyseliny, alkálie, ropných produktů, pro průmyslové znečištění.

Oblečení by mělo být trvanlivé, praktické a pohodlné, sloužit určitou dobu bez poškození. Použitelnost pracovní oděvy závisí na povinné dodržování jejích částí velikost a tvar lidského těla, a to nejen statické, ale i dynamické, jak oblečení, snare nebo těžké, což způsobuje únavu a lidské sleziny, což ovlivňuje nejen náladu pracovníka, ale také snižuje produktivitu práce. Je nezbytné, aby blahobyt a pracovní schopnost osoby na staveništi byla zachována po celý pracovní den. V tomto případě je žádoucí, aby oblečení potěšilo oko moderním řezem, příjemnou barevnou schématu.

Je třeba poznamenat, že profesionální oblečení, které splňuje výše uvedené požadavky, může být vyrobeno pouze z moderních tkanin, které mají vysoké spotřebitelské vlastnosti.

Jak se stavitelé oblékají? Tradiční kostým zahrnuje bundy a polo-kombinézy (někdy bundy a kalhoty), pracovní obuv a osobní ochranné pomůcky (v závislosti na specialitě).

Navzdory skutečnosti, že profesionální oděvy jsou vyráběny v různých barvách, praxe ukazuje, že stavitelé dávají přednost oblekům jasně modré, někdy s oranžovým obložením. Omítky a malíři (zejména zahraniční) preferují oblečení bílé barvy. Za účelem zvýšení bezpečnosti lidé na stavbě nosí signální vesty z jasně oranžové tkaniny. Na bundách, poloplněch (nebo kalhotách), signálních vestách, speciálních reflexních pruzích jsou šité.

Obchod s výrobou a prodejem pracovního oděvu

Práce na šití a prodeji profesionálního oblečení je pro začínající podnikatele velkým zájmem. V mnoha oblastech je použita originální a pútavá uniforma. Profesionální oděvy jsou hasiči, zdravotníci, policie, energie, silniční dělníci, stavební dělníci, zaměstnanci garáží, hotelů, kaváren a restaurací, promotérů... Jednotné oblečení z běžných pracovních uniforem dlouho stala rozpoznávacím znakem a základním prvkem jednotného corporate identity.

Podle výzkumných center asi 30 milionů Rusů nosí profesionální oblečení, což je o málo méně než polovina populace naší země. Navíc, jak se odvětví služeb vyvíjí, poptávka po kombinézech se neustále zvyšuje o 10-15% ročně. Další výhody takové činnosti souvisejí s relativně snadným vstupem na trh. Chcete-li to udělat, nemusíte mít mnoho znalostí nebo zkušeností v této oblasti, nebo působivý kapitál pro zahájení podnikání. Náklady na start jsou poměrně úměrné nákladům na uspořádání konvenční šicí dílny, ale ziskovost takové výroby je mnohem vyšší. Konkurence v jednotlivých segmentech je poměrně nízká. Nicméně obecně platí, že celý trh kombinézy rozdělen mezi několik velkých společností, včetně „cesta“, „Tekhnoavia“, „Vostok-Servis“ a jiní. Soutěžte s nimi nových firem, samozřejmě, si nemůže dovolit, aby malé a střední podniky se specializují na provádění malé objednávky až do několika set kusů oblečení za měsíc. Někteří dokonce šijí na zakázku malá množství exkluzivního oblečení. Počet objednávek od velkých výrobců se počítá v tisících kusů oblečení za měsíc. Nicméně jejich rozsah je velmi omezen a značně se liší od produktů jiných podniků. To je vada kompenzovaná malými firmami a soukromými ateliéry. Například firma Petrohradu s personálem asi 20 lidí, která vyrábí stylové a vysoce kvalitní kombinézy, získává až 40% zisků. Měsíční obrat výrobního podniku, který zaměstnává více než sto lidí, může dosáhnout 100 000 dolarů.

Samozřejmě, ne každý oblek, šitý na profesionální potřeby, může být nazýván "speciální". Za prvé, kombinézy jsou výrobky vyrobené v souladu s GOST. Jsou určeny pro lidi, kteří pracují ve zvláštních podmínkách, a proto potřebují speciální oděv, který chrání člověka před negativními faktory produkce, pracovních úrazů nebo chránit ho před nebezpečím, které jsou spojeny s zvláštností střihu a materiálu používaných pro šití normální oblečení. Požadavky na kombinézy specialistů z různých oborů se liší. Například lékařský oděv by měl být silný, neuzavřený a vzduchotěsný. V tomto případě musí mít nutně antistatické, baktericidní a vlhkost odpuzující vlastnosti. Tkanina, ze které jsou tyto oděvy vyrobeny, by měla být snadno dezinfikována a odolná vůči chemikáliím. Speciální oblečení, které je určeno k vaření, by mělo poskytovat ochranu potravin. Materiál, ze kterého jsou tyto oděvy vyrobeny, musí mít nízkou schopnost oddělovat částice. Jejich požadavky existují pro každý druh kombinézy, v závislosti na podmínkách, za kterých bude použita.

Pro označení celé řady oděvů určených pro firemní zákazníky se používá definice "profesionálního oblečení". Může mít několik odrůd: speciální, pracovní, uniformní, firemní. Pracovní oděvy jsou nejjednodušší, a to jak z pohledu šití, tak z hlediska konstrukce. Jako materiály pro výrobu levné levné tkaniny jsou používány, které musí být rozlišeny podle trvanlivosti. Uniformní oblečení je určeno pro zaměstnance bezpečnostních struktur a polovojenských jednotek a firemní oblečení by mělo na jedné straně poskytovat pohodlné pracovní podmínky a na druhé straně by odpovídalo firemnímu stylu.

Odborníci doporučují začátečníkům, aby začali podnikat v segmentu firemního a pracovního oblečení. Mnoho firem objednává uniformy pro své zaměstnance - od propagátorů a prodejních konzultantů až po manažery a administrátory - uniformu, která umožňuje návštěvníkům okamžitě identifikovat zaměstnance společnosti. Takové příkazy lze vyhledávat přímo, volat potenciální zákazníky nebo se dohodnout na vzájemně výhodné spolupráci s reklamními agenturami ve vašem městě nebo regionu. Situace je nejsložitější při prodeji hotových speciálních a uniformovaných. Nemá-li žádné kontakty a zkušenosti s těmito organizacemi, nebude možné přijímat objednávky. Buďte připraveni investovat spoustu peněz do propagace vašich produktů na místním trhu, počínaje reklamou v médiích, včetně specializovaných publikací a končící účastí na výběrových řízeních státních organizací a různých institucí.

Je pravda, že s velkou touhou a vynalézavostí můžete v tomto segmentu vybudovat úspěšné podnikání. Například, ne tak dávno u nás byla firma, která prodává originální a krásné oblečení pro zaměstnance zdravotnických zařízení. Je pravda, že nevyšívají modely samy o sobě, ale kupují je od největšího amerického výrobce zdravotnického oblečení a prodávají je prostřednictvím svých vlastních obchodů.

Takže stávající výroba pracovních oděvů a uniforem lze rozdělit do dvou hlavních typů: velké společnosti se zabývají v hromadné výrobě, mají dobré vybavení, a samostatný mini-továrny, dílny a ateliéry, které se zaměřují především na soukromé zákazníky. Pokud si vyberete druhou možnost, musíte se postarat o nákup nového vybavení, které zajistí kvalitu krejčovství a hledání materiálů. Navzdory tomu, že profesionální oblečení, zpravidla neliší velkou škálu barev a vzorů, propracovanému střihu a doplňků, hledání správných kvalitní tkaniny může vyžadovat mnoho úsilí a času. Většina z domácí produkce textilií nesplňuje požadavky na kvalitu, trvanlivost, hustota, vzhledu a společnosti, které se spoléhají na výrobu vysoce kvalitních drahé oblečení, textilií a mnoho zásobují v zahraničí.

Pro malý obchod pro šití profesionálního oblečení bude vyžadovat asi dvacet lidí. Zaměstnanci zahrnují návrháře, dvě frézy, 8-10 švadlen, odborník na údržbu zařízení, designér designer oblečení. Budete také potřebovat služby účetního, vedoucího kanceláře (manažera prodeje na částečný úvazek), správce nákupu. Část administrativních povinností lze nejprve provést nezávisle. Mnoho malých ateliérů se otevře s malým počtem zaměstnanců - až deset lidí ve státě. Zároveň dávají některé úkoly outsourcingu. Například ve vašem případě může být výhodnější kontaktovat účetního ze strany, která se bude zabývat záležitostmi vaší firmy, a nebrat to k zaměstnancům s platy.

Obstarání materiálů a prodej hotových výrobků lze provádět poprvé nezávisle. Samozřejmě, že v budoucnosti, kdy bude vaše firma dosáhnout break-even, když jste se rozhodli otevřít, například ve specializovaných prodejnách nebo úřady v jiných regionech, většinu úkolů budete provádět, můžete delegovat na ostatní zaměstnance. Zařízení bude potřebovat nejméně pět hlavních šicích strojů a dvě zálohy (v případě, že se hlavní auto náhle porouchá nanejvýš nevhodnou chvíli, například při provádění velkou zakázku), overlocky, vyšívací stroj (vyšívání loga, emblémy a další charakteristické znaky), čtyři žehlicí stoly a žehličky, dvě stoly na řezání tkanin, police pro ukládání tkanin, příslušenství a vzory. Náklady na vybavení závisí na vašich finančních schopnostech. Můžete ušetřit kupováním ojetých vozů a nábytku. V tomto případě je celkem možné splnit 60-100 tisíc rublů. Nové vysoce kvalitní zařízení bude stát 2-3x dražší. Na druhou stranu to bude trvat mnohem déle. V každém případě, pokud nemáte zkušenosti v této oblasti, při výběru techniky se obraťte na odborníky. To vám pomůže zamezit zbytečným nákladům a neohrozí vaše podnikání, protože pomocí špatných strojů nemůžete vyrábět výrobky správné kvality.

Pro umístění výše uvedeného zařízení bude vyžadovat plochu až do 150 metrů čtverečních. metrů. Pro umístění vašeho obchodu je nejlepší vybrat mikrodistrity. Cena nájemného bude o řádu nižší než v centru. Nicméně, stěhovat se na okraj města stojí za to. Vaši zaměstnanci budou trávit spoustu času cestováním do práce az práce.

Zisk, na který se můžete spolehnout, závisí přímo na kvalitě vašich produktů, na vašich marketingových znalostech, na spojeních, použitých materiálech, sortimentu a mnoha dalších faktorech. Minimální maloobchodní cena lékařské šaty je od 500 r. Současně polovina této ceny je cena textilií a příslušenství. Přidejte k nim náklady na platy zaměstnanců (od návrháře-designér frézy a švadlena), reklama, odpisy zařízení, elektrické energie, nájemné... Pokud pracujete v úzkém segmentu (například drahé exkluzivní profesionální oblečení), pak se přidají do těchto nákladů, nákladů na rozvoj značky. Měli byste předem zamyslet nad ochrannou známkou, a to již ve fázi vypracování obchodního plánu a rozvoje prvních modelů oděvu.

Vytvoření loga, vymýšlení jména firmy, značky, sbírek by se mělo zabývat specialisty. V takovém případě se vaše investice rychle splatí.

Pokud vyrábíte obyčejné kombinézy, pak nemůžete bez reklamy. Při práci s jednotlivými objednávkami nejprve můžete vyhledávat zákazníky sami a později se vydávat "ústně". Pokud se vaše firma zaměřuje na koncové uživatele, stojí za to zvážit možnost vytváření vlastního webu s podrobným a vizuálním katalogem produktů a skupin v sociálních sítích (i když jejich propagace bude vyžadovat i značné výdaje).

V mnoha podnikatelských záměrů, které se věnují výrobě speciálních oděvů, které lze nalézt na internetu, tzv následující částky, které jsou nezbytné pro organizaci tohoto podniku: 150-200 tisíc rublů pro pořádání malou dílnu a asi 500 tisíc - pro mini-továrny. Ve skutečnosti budete potřebovat minimálně dvakrát více peněz s ohledem na platbu běžných výdajů během prvních šesti měsíců výroby profesionálních oděvů.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Šití a prodej kombinézy

Existují různé profese, jejichž pracovní podmínky jsou složité nebo nebezpečné a vyžadují speciální úpravy k ochraně zaměstnanců. Hlavním prostředkem takové ochrany je pracovní oděv. Podívejme se, jak otevřít vlastní podnikání pro přizpůsobení a prodej pracovních oděvů.

Stůj stranou!

Podle analytiků vzrostl prodej upomínkových předmětů na ruském trhu o 3% za poslední rok a tento nárůst poskytuje státní nákupy (asi třetina výroby). V tomto sektoru působí několik velkých společností, zatím však žádný z nich nebral vedoucí postavení. To znamená, že v segmentu je zdravá konkurence, místo pro nové hráče a pro kupce - výběr řady dodavatelů.

Výrobce může počítat s podporou státu, protože velká část kombinézy je vyrobena z dovážených materiálů. Ministerstvo průmyslu a obchodu realizuje projekty v oblasti výroby a vývoje materiálů pro pracovní oděvy v plánu náhrady dovozu v lehkém průmyslu.

Na oblečení se setkat

Následující položky jsou klasifikovány jako kombinézy: obleky, pláště, zástěry, ochrana rukou a speciální obuv vyrobená z materiálů, které splňují požadavky na kvalitu GOST, které zajišťují bezpečnost při práci.

Zaměstnanci různých odvětví a služeb potřebují speciální oblečení: svářeči, lékaři, kuchaři a mnoho dalších. Požadavky na oděv závisí na specifikách práce. Tepelná odolnost, odolnost proti opotřebení, hustota, model uzavřeného obleku potřebují pracovníci; Hygienická, vodotěsná a antibakteriální tkáň - pro lékařské pracovníky.

S přihlédnutím k určitým požadavkům vyrábějí oděvy pro turistiku a extrémní sporty. Často se v uniformě často uvádí uniforma speciálních služeb a obchodních organizací, jejíž další funkcí je uznání: jeden okamžitě identifikuje policistu nebo zaměstnance řetězce rychlého občerstvení svou uniformou.

Potřeba je pravidelně aktualizovat pracovní oděv. Normy stanovují termín pro ponožky. Navíc kvůli sezónním změnám teploty vzduchu na území naší země musí zaměstnavatel poskytnout zaměstnance nejméně tři sady - letní, zimní a pololetní období.

Materiály a technologie šití se neustále zlepšují, takže mají výrobci příležitost zlepšit kvalitu výrobku a přilákat nové zákazníky.

Jak přestat pochybovat a začít šit?

Zamyslete se nad prodejními kanály. Šité šaty a uložit je do skladování, dokud nejsou lepší doby nevýnosné. Mnoho společností raději kombinuje prodej produktů v B2B a maloobchodním prodeji. Práce v objednávce vám umožní definovat množství tkaniny, módy a rozměrového čísla. Po nalezení zákazníků pokračujte v registraci IP nebo LLC.

Odborníci doporučují začít s uniformami / firemním oblečením a levnými tkaninami, které zaplní první nárazy s minimálními ztrátami. Postupně rozšiřte sortiment oblečení pro bezpečnostní firmy, lékaře, vojenské oblečení. V budoucnu bude mít příležitost zúčastnit se veřejných soutěží. Na druhou stranu může být úzká specializace také výhodná za předpokladu úspěšného zvoleného směru (například oblečení pro snowboarding nebo rybaření).

Výroba může začít v malém pronajatém obchodě (až 150 m2). Předpoklad by měl být pronajímán tak, aby se zaměstnanci mohli dostat k němu, ale také od centra. Drahé pokoje jsou zbytečné.

Je přijatelné koupit použité zařízení, ale v dobrém stavu, jinak by časté poruchy poškodily výrobní proces. Pracovní kombinézy jsou vyrobeny převážně z hustých tkanin, takže domácí šicí stroje a overloky se nevejdou.

Pro začínající továrnu to bude trvat až 20 osob. Je lepší nešetřit na odborníky. Budete potřebovat:

 • Prodejní manažer.
 • Účetní.
 • Návrhář-návrhář oblečení.
 • Fréza.
 • Seamstresses.

V průměru, pro organizaci drobné výroby je třeba od 500 tisíc do jednoho milionu rublů.

Konkurence v levných tržním segmentu představuje velké množství zboží asijského původu, dovezeného, ​​včetně nezákonného. Ale kvalita takovýchto kombinéz zůstává hodně žádoucí, proto výrobce, který udržuje kvalitu výrobku na vysoké úrovni, najde svého kupce.

Otevírání vlastního obchodu bude vyžadovat další investice, ale umožní vám zvýšit tržby. Můžete také nabídnout klientům služby pro poradenství a rozvoj designu firemního oblečení. V druhém případě by zaměstnanci měli zajistit návrháře.

Reklama

Zapojte kupujícího různými způsoby - inzeráty v novinách a rozhlase, vlastní internetové stránky a reklama na internetu, letáky, které přitahují do maloobchodu, katalogy hotových výrobků pro velké firemní klienty. Maloobchod se správnou rovnováhou mezi cenou a kvalitou se rozšiřuje kvůli "ústnímu jednání".

Nakonec,

Šití a prodej pracovních oděvů a uniformy není snadný úkol, ale slibný. Pokud správně analyzujete trh a určíte své publikum, můžete vytvořit udržitelné podnikání. Nákup pracovních kombinéz není spontánní, takže můžete počítat s běžnými zákazníky a rostoucí poptávkou.

Jak uspořádat šití pracovního oděvu: obchodní plán

Šití kombinézy: 7 základních typů + GOST pro kombinézy + podrobné pokyny pro otevření malého šicích dílny s personálem až 10 osob a zisk téměř 70 000 rublů za měsíc.

Při organizaci šicích pracovních oděvů potřebujete přesně vědět, co je to první. Jde o prostředky osobní ochrany před škodlivými faktory, s nimiž se člověk setkává na pracovišti (konstrukce, chemická výroba, metalurgie).

Nohavice jsou jednotná, která odlišuje zaměstnance od jiných lidí. Jedním z jeho cílů je, aby se člověk rozeznala (paramedici, policie) a zdůraznila styl společnosti. Také s pomocí uniformy vytváří pozitivní nezapomenutelný dojem (bankovní zaměstnanci, sektor služeb).

Při výrobě oděvu je třeba vzít v úvahu tyto požadavky:

 • hygienické - nezpůsobují alergické reakce;
 • chránit před vnějšími negativními faktory na pracovišti: pracovní oblečení musí být odolné proti vlhkosti nebo chemicky odolné, nehořlavé a / nebo nafukovací - závisí na prostředí, ve kterém bude zaměstnanec pracovat;
 • pohodlí - neomezovat pohyb, pracovní kombinézy jsou snadné;
 • estetika;
 • snadná péče - oblečení by mělo být dobře umyté a po umytí neztratí vzhled;
 • odolnost proti opotřebení;
 • dodržujte GOST na ochranném oblečení.

Jaké jsou druhy kombinézy?

1. Pracovní kombinézy z mechanických nečistot.

Chrání pracovníky před znečištěním, olejem a prachem. V podstatě jde o bavlněné výrobky: šátky, zástěry, kombinézy. Šití může být vyrobeno z hutnějšího materiálu, pokud má pracovat na čerstvém vzduchu - tento materiál je nejčastěji podáván kepřem a gretou.

2. Nohavice pro ohňostroje.


Je vyrobena z nehořlavých, nehořlavých látek, chrání před jiskrami, postříkáním horkého kovu, ultrafialovým zářením, zajišťuje protipožární ochranu a tepelnou izolaci.

Nejjednodušší nehořlavé tkaniny - plsť a plachtovina, složitější jsou vyrobeny na bázi křemičitých vláken a skleněných vláken + mají povlak ze silikonu a také obsahují hliníkovou fólii, polyuretan.

Je široce používán v požárních, metalurgických a plynových svařovacích specialitách.

3. Signální oděv.

Jedná se o bundy, vesty, obleky s různými reflexními detaily, které dávají příležitost upozornit zaměstnance z dálky, bez ohledu na povětrnostní podmínky a viditelnost.

Vedle reflexních prvků je takový ochranný oděv vyroben z jasných nepřirozených barev (oranžová, světle zelená), takže když je viditelnost relativně dobrá, zaměstnanec se s terénem nepracuje.

4. Stínění speciálního oblečení.


Chrání před elektromagnetickým zářením. Toto oblečení je nejčastěji šité z tenkého, dobře ohýbatelného kovu, nejčastěji měděného pletiva. Sada by měla obsahovat vhodné boty a klobouk.

5. Izolované kombinézy.

Je třeba chránit lidi na pracovišti před chladem, větrem a deštěm.

Nejčastěji používané moderní syntetické izolační tkaniny, například s polymerem. Takové tkáně jsou lehké a mají všechny nezbytné vlastnosti: odolnost proti vlhkosti, nehořlavost, nehořlavost, odrazivost světla.

6. Firemní oblečení.


Oděvy pro zaměstnance jedné společnosti, nejčastěji ze sektoru služeb. Slouží k vytvoření pozitivního obrazu, firemní identity.

Pro tyto oděvy obecně používejte přírodní tkaniny, například bavlnu, protože tyto kombinézy se přímo dotýkají těla zaměstnance.

7. Jednotná, jednotná, jednotná.


Oděvy pro státní úředníky silových struktur, stejné ve stylu, formě, barvě. Nejčastěji sešívají ze syntetických tkanin s přídavkem bavlny a kepru.

Uniformy pracovních oděvů


Při šití pracovního oblečení hraje nejen roli, ale také praktický a krásný styl, který odpovídá bezpečnostním pravidlům.

Základní druhy stylů pro šití kombinézy:

Které body je důležité zaměřit pozornost zákazníka při výběru pracovního oděvu:

 1. Sezónnost oděvů - je demi-sezónní a izolovaná.

Je vhodnější zvolit vícevrstvé obleky, aby se zaměstnanec mohl snadno přizpůsobit teplotnímu režimu při práci venku.

 • Typ látky, její složení a barva.
 • Zadejte, z jakého produktu se skládá (bunda, kalhoty, kombinézy, vesty apod.)
 • Upřesněte počet kapes a podívejte se.
 • Nastavte délku pouzdra.
 • Co budou upevněny manžety (suchý zip, knoflík, knoflík)?
 • Jak se bude logo vyrábět (výšivka, švadron, termo, sítotisk)?
 • GOST při šití kombinézy


  GOST je národní norma přijatá úřadem a pro výrobce je závazná. Bez jejich implementace nebude mít podnikatel právo prodat své výrobky a obecně je vyrábět.

  Při přizpůsobování pracovního oděvu by měly být vedeny následujícími GOSTs:

  Podle statistik používá asi 30 milionů lidí v Rusku profesionální oblečení. Výhodou tohoto druhu podnikání je zjevná snadnost vstupu na spotřebitelský trh.

  S tak velkou poptávkou dělá jen několik velkých firem oblečení, takže nováček může snadno najít zákazníky nastavením konkurenčních cen.

  Za prvé stojí za to přizpůsobení firemního nebo pracovního oděvu. zbytek speciálního oblečení (protipožární, stínící nebo možná uniforma pro bezpečnostní struktury) vyžaduje dodatečnou certifikaci, pečlivou realizaci GOST a nejčastěji účast na veřejných soutěžích. A objem výroby tam činí tisíce jednotek za měsíc.

  Doporučujeme vám začít s jednodušším a menším, dokud neplníte ruku. A pak se možná ocitnete a stanete se inovátorem při výrobě ohnivzdorného oděvu pro hasiče, nebo se budete zabývat dalšími komplexními oblastmi při šití kombinézy.

  Zvažte možnost uspořádání výroby různých speciálních oděvů v malém obchodě s personálem 10 osob.

  Registrace obchodu


  Studium GOST není jediným právním aspektem organizace krejčovství kombinézy. Především se musíte postarat o registraci vašeho podnikání.

  Vzhledem k tomu, že v tomto materiálu uvažujeme o otevření malé dílny, nejvhodnějšími možnostmi bude registrace IP.

  K tomu je třeba připravit a předat daňovému úřadu v místě registrace:

  Po 5 pracovních dnech obdržíte:

  Gratulujeme! Nyní můžete pokračovat v oficiálních a naprosto legitimní činnosti.

  Zařízení pro šití kombinézy

  Pro malou výrobní dílnu na šití pracovního oděvu bude potřeba profesionální šicí zařízení.

  Může být nový nebo použit. Nový je 2-3krát dražší, ale bude trvat déle. Nicméně, nováček s omezeným rozpočtem stále potřebuje koupit použité zařízení a postupně je aktualizovat co nejvíce.

  Základní sada vybavení pro výrobu kombinézy:

  Jaký typ personálu je nutný pro přizpůsobení pracovního oděvu?

  Abychom mohli otevřít i malý ateliér, potřebujeme pracovníky.

  Zaměstnanci malého podniku mohou být až 10 osob (pro výpočet mzdy navrhujeme schéma "minimální ZP + pojistné"):

  U manažera-manažera (majitele) ZP se nepočítá, veškerý čistý zisk ze šití mu jde.

  Jak šit kabáty? Klíčové faktory při přizpůsobování.

  Výpočet nákladů na pracovní (ochranné) a firemní oblečení

  Nejběžnější textilie pro šití pracovní (ochranné) oděvy - bavlna, kepř a greta.

  • Sarge (šířka role 140 cm) - 1 m. * 125 rub.
  • Greta (šířka kotouče 150 cm) - 1 m. * 65 rublů.
  • Bavlna (šířka kotouče 140 cm) - 1 ks * 1000 rub.

  Vypočítáme ceny pomocí ceníku společnosti OOO TK TextilOpt: http://opttextile.ru/prajs/tkani.html

  Pro šití firemních oděvů vybírejte přírodní tkaniny: bavlnu, ložní prádlo, vlnu.

  • Bavlna (šíře role 140 cm) - 1 m. * 900 rub.
  • Len (šířka role 140 cm) - 1 m. * 1000 rub.
  • Vlna (šířka role 140 cm) - 1 m. * 2000 rublů.

  Ceny jsou vypočítávány pomocí cenového seznamu tkaniny "All textiles": https://vce-tkani.ru/magazin/folder/hlopkovye-tkani

  Určete množství látky pro přizpůsobení kombinézy:

  Uděláme výpočet podle následujícího vzorce: množství materiálu pro šití zboží (velikost průměru 52-54 - ochranný oděv, a na velikosti 44-46 - pro korporátní) vynásobený cenou materiálu.

  Tato hodnota je porovnána s cenou v internetovém obchodě "Nichol +", který se specializuje na oblečení pro zaměstnance a zaměstnance (http://www.nikolplus.ru).

  Předpokládá se, že 1 švadlenka na směnu (8 hodin) by měla šit 6 bund.

  Na příkladu ochranné bundy Greta budeme počítat zisk z přizpůsobení kombinézy:

  • 1 švadlenka - 6 bund za den;
  • 4 švadleny - 6 * 4 = 24 bund / den * 21 pracovních dní = 504 bund / měsíc;
  • Cena za materiál jedné bundy činí 188 rublů;
  • 504 bundy * 188 rublů. = 94752 rub. - pořizovací cena;
  • 2500 rub. - tržní cena;
  • s vyúčtováním vynaložených materiálů budeme prodávat hromadně 1000 rublů. * 504 bundy = 504 000 rublů. (zisk).

  Daň je až 21% příjmu při registraci jako individuální podnikatel (IP). Současně, pokud jste PI a přechod na zjednodušený daňový systém (USN), máte právo na daňovou dovolenou po dobu 2 let v některých oblastech podnikání (průmyslový, sociální, vědecký a oblast poskytování osobních služeb).

  U nás průmyslovou sférou máme právo na "dovolenou na úvěr" a na daně, které nebudeme platit.

  • 504 000 - 94 752 = 409 248 rublů. - čistý zisk;
  • 409,248 - 90,000 (platy) - 250,000 (prémie 10,000 / osoba) - 20,000 (pronájem prostor) = 69,228 rublů.

  S čistým ziskem téměř 70 000 za měsíc se naše second-hand krejčovské zařízení vyplatí asi za šest měsíců. Vzhledem k nákladům na registraci podniku, pronájem budovy pro dílnu a související náklady může šití speciální šaty po 9-12 měsících práce splatit.

  Šití kombinézy - nepříjemné zaměstnání, "vícevrstvé", pracné, vyžadující značné počáteční investice - až 500 000 rublů. Ale také se rychle vyplatí a přináší významný zisk v interpretačním přístupu k podnikání.