Je podnikání na dodávku zboží skutečné nebo ne?

Kvalitní služby včetně dodávky zboží jsou prvním pravidlem úspěšného podnikání. Majitelé firem se zajímají o to, aby zákazníci dostávali jistotu, že dostanou své objednávky rychle, neporušené a neporušené. Ale nemají všechno své vlastní kurýrní službu, častěji přitahují firmy zvenčí.

Kurýrní služba jako podnik je jednou z možností, jak otevřít své podnikání s minimálními počátečními investicemi. Tento typ podnikání nevyžaduje hluboké odborné znalosti, velké kapacity nebo složité právní postupy. Nicméně, existují nuance, vědět, které, začít a uspět v tomto podnikání bude mnohem jednodušší.

Trendy logistiky: význam podnikání

Chcete-li zjistit, zda je podnik ziskový o přepravě zboží v úvahu hlavní nejnovější trendy v oblasti logistiky - Proces pohybu zboží, dokumentů a cenin od prodávajícího (výrobce, dodavatel) na kupujícího (zákazníka, spotřebitele).

 1. Podle výzkumné agentury Data Insight obchodu přes internet roste alespoň o 25% za rok i během krize, zatímco ve stejnou dobu, většina online obchodů s cílem ušetřit láká kurýrní službou. Výsledkem je nárůst počtu pozemků, pro které jsou kuriérové ​​služby potřebné.
 2. V roce 2016 výrazně vzrostl poptávka po dodávkách zboží do míst samoobsluhy a post mortem.

Například téměř 90% objednávek v internetovém obchodě "Svyaznoy" zákazníci upřednostňují odvést od bodů vývozu objednávek (PVZ). Kupující si zboží rezervují na místě s možností vyzvednout si ho do 48 hodin od nejvhodnějšího místa obchodu. Kurzovní služby třetích stran se používají k doručení takových objednávek.

 • Rok 2016 byl rokem růstu poptávky po dodávkách specializovaného zboží: velkoobjemový náklad, potravinářské výrobky (včetně hotových jídel z restaurací, kaváren, specializovaných barů).
 • Mnoho velkých společností oznamuje výběrové řízení na kurýrní služby.
 • Orgány se zabývají otázkou legalizace on-line obchodu s léky, alkoholem, šperky. Pokud k tomu dojde, je nevyhnutelný skok v poptávce po dodávce tohoto zboží. Pro některé z nich jsou vyžadovány zvláštní podmínky, například teplotní režim pro drogy.
 • Obchodní registrace

  Můžete pracovat ve stavu IP a LLC. Zdanění - USN - 6% příjmu nebo 15% příjmů snížených o náklady. OKVED kódy podle současného klasifikátoru: 53.20.3 Kurýrní činnost; 53.20.31 Rychlá dodávka různými způsoby dopravy; 53.20.32 Doručení jídla doma (pokud plánujete dodávat jídlo); 53.20.39 Ostatní kurýrní činnosti. Licence pro tento typ činnosti není potřeba.

  Jako kancelář nejprve můžete použít vlastní bydlení a jako komunikační zařízení - osobní mobilní telefon. V budoucnu je vhodné najmout dispečera (manažera), který přijímá objednávky a pronajmout kancelářské prostory.

  Otevřená express podnikání dává smysl ve velkých městech, stejně jako v malých městech, kde je vše v docházkové vzdálenosti, a tam je neustálé dopravní zácpy, jednodušší, aby se lidé vyzvednout zboží sám nebo poslat zaměstnance.

  Je třeba určit formát: bude zde doručen ve městě nebo kurýrní služby na dálku. Použití v osobních vozidlech nebo najímání kurýři s vlastními dopravními prostředky: nákladní automobil (při přepravě objemného nákladu), osobní automobily, skútry, jízdní kola (v organizaci doručování dokumentů, e-mailové korespondence, tištěných materiálů a drobného zboží).

  Pokud hodláte doručit veřejnou dopravou, potřebujete si zakoupit jízdenky pro kurýry, čímž se sníží náklady na dopravu.

  Neobvyklé formáty - odpojení od konkurence

  Kurýrní služby ve velkých městech není neobvyklé, proto, tam je konkurence, a pro úspěšný vstup do výklenku potřebuje své vlastní „čipy“, které umožňují najít, snad aby nalákali zákazníky od konkurence. Jak lze toto dosáhnout? Například jedinečný neobvyklý návrh, může být:

  Poštovní schránka. Rychlé doručení dokumentů prostřednictvím jízdních kol (nebo na skútrech a mopedech). Chcete-li pracovat v létě, můžete najmout studenty. Nevýhodou je sezónnost, protože v zimě není příliš výhodné jezdit na kole v dešti a sněhu v dešti. Tento nápad však můžete udělat i pro teplou sezónu. Pros: nízkonákladové (není potřeba utrácet peníze na benzín, cestovní doklady), studenti jsou vždy zájem o další zisk, a mezi nimi existuje mnoho velolyubiteley.

  Například americká expresní zásilka UPS poskytuje zásilky nejen na běžných nákladních automobilech, ale i na kolech s přívěsem.

  Gratulujeme kuriérskou službu na dodávku květin, dárků, sladkostí, balónů a dalších svátků. Lidé nemají vždy čas, aby osobně blahopřál příbuzným, a s příslušnou reklamou může mít taková služba dobrý požadavek.

  Na fotografii: auta mezinárodní dárkové sítě květin a dárků.

  Celodenní dodávka. Ne každá kuriéřská služba se může pochlubit 24 pracovních dnů. To může hrát do rukou začínajícího podnikatele: objednávky v noci jsou ceněny vyšší a doručovány rychleji, protože chybí dopravní zácpy. Ale zde budete muset najmout další zaměstnance na práci směny.

  Dodání ženských drobností nebo dětského zboží. Dívky jsou rozptýleny a že mají situaci, kdy neexistuje možnost jít do obchodu, například roztrhané punčocháče v práci, skončila Hairspray plenky na dítě a mnoho dalších možností. Službu můžete umístit jako službu k dodání potřebných drobností nebo k další službě.

  Dodávka náhradních dílů, stavební materiály nebo objemné zboží, pomoc při pohybu. V tomto případě budou zapotřebí další nakladače a nákladní přeprava.

  Dodávka produktů pěstovaných v předměstských oblastech (mohou být uspořádány v léto-podzimní sezóně) nebo ve sklenících: brambory, řepa, okurky, rajčata a jiné plodiny.

  A starý jako svět a přesto pracující způsoby odpojení od konkurence - nabízející loajálnější cenovou politiku, rychlejší dodací lhůty ve srovnání s konkurencí.

  Účastníci tematických fór, kteří sdílejí vlastní zkušenosti s otevřením kurýrní doručovací služby, doporučují začínajícímu podnikateli "učit se z vnitřní kuchyně". To znamená, že na krátkou dobu získáte práci v úspěšné doručovací službě kurýrem a dozvíte se všechny nuance podnikání.

  Kde najít zákazníky

  Existuje přirozená otázka, je obtížné najít zákazníky pro doručovací službu? Odpovíme: pokud víte, jak a kde je najít, pak je to snadné. Samozřejmě, že v obchodním plánu kurýrní služby je třeba zahrnout i reklamní náklady, ale pokud ukážete vtip, budou malé.

  Takže seznam pracovních, a hlavně nevyžadujících velké investice, možnosti vyhledávání zákazníků:

  • Účast na výběrových řízeních. Například místo "Rostender" - tam najdete mnoho návrhů pro uzavírání smluv na dodávku zboží, od korespondence pošty a končící dvojicí kol pro vozy.

  Výše smluv se zde pohybuje od několika tisíc až desítek miliónů rublů. Vše závisí na tom, jaký druh dopravy a příležitostí bude mít vaše kurýrní služba. To je dost, aby si vybrat zájmů v regionu, přečtěte si podmínky Nabídky, aby se ujistil, že jsou vhodné pro vás, uplatňovat a čekat na výsledky, které budou zveřejněny na konci výběrového řízení.

 • Pokud máte v úmyslu organizovat doručení v rámci stejného regionu nebo města, pak vám pomohou elektronické adresáře. Potřebujete volat internetové obchody, restaurace, veřejné organizace, velké maloobchodní řetězce, květináče, vydavatele, tiskárny a nabízet jim své služby.
 • Umístěte reklamy s návrhem na dodání zboží společnosti Avito, v mé reklamě, v sociálních sítích. Podívejte se na poptávku po kurýrních službách v reklamách.
 • Zaregistrujte se na portálu You Do jako kurýr. Jedná se o zprostředkovatelskou platformu mezi těmi, kteří hledají jistotu, včetně dodání zboží, služeb a těch, kteří je poskytují.

 • Vyrobit letáky, které lze vytisknout na tiskárně pravidelně a dohodnout se odvolat některé pokladny v obchodech, v organizacích, kde pracují známí, o stojanech bez inzeráty v bankách, nemocnicích a dalších místech.
 • Takové kanály vyhledávání zákazníků jistě pomohou najít zákazníky poprvé, v budoucnu by reklama neměla být zastavena. Je lepší okamžitě dát měsíční náklady na článek: o reklamě. Když růst zisku, můžete přemýšlet o rozšiřování, vytvoření webové stránky a umístění kontextové reklamy.

  Franšíza kurýrních služeb

  Další možností je zjednodušit start - otevřít firmu pro udělení licence. Níže je uveden stručný přehled dvou franšízových nabídek od ruských společností.

  1) CDEC

  Společnost Novosibirsk SDEK Logistic Solutions nabízí franšízu za následujících podmínek:

  • Platba all-inclusive - 150 tisíc rublů.
  • Licenční poplatky: se platí od 7. měsíce práce - 10%.
  • Objem investic do startu: z 200 tisíc rublů.
  • ROI investic: od 3 měsíců.

  Společnost poskytuje školení, propagační materiály, kompletní podporu.

  Vyplňte žádost nebo odešlete formulář na oficiálních stránkách společnosti.

  2) Express.ru

  Nabídka franšízy společnosti platí pro města: Krasnodar, Volgograd, Kazan. Podmínky jsou následující:

  • Vstupné: od 75 do 200 tisíc rublů, v závislosti na městě;
  • Zpětná platba: 14-21 měsíce.
  • Licenční poplatky: 8% (zaplaceno od 4. měsíce).

  Sídlo společnosti se nachází v Petrohradě. Partneři poskytují komplexní podporu, dodávky, školení, popisy a pokyny všech obchodních procesů.

  Jak uspořádat velkoobchodní dodávky potravin

  Přidáno do záložek: 0

  Poskytování jídla lidem je čestné a respektované povolání. Pokusíme se pochopit, z čeho se tato společnost skládá - velkoobchodní produkty. Složitost organizace vašeho podnikání závisí na vás. Cílem každého podniku je dosáhnout zisku, který přímo závisí na volbě místa, dodavatele a správném sortimentu zboží.

  Vlastnosti podnikání

  V závislosti na finančních možnostech lze rozlišit:

  • velkoobchodníci velkého obchodu, dodávající např. běloruské velkoobchodní výrobky malým velkoobchodníkům;
  • malých velkoobchodníků, kteří pracují přímo s maloobchodním řetězcem obchodů s potravinami.

  Jinými slovy, velcí velkoobchodníci pracují na principu B2B Business-to-Business doslovně v překladu "podnikání pro podnikání". Jejich klienti jsou právnické osoby a hlavními rysy jsou:

  • pracovat s jednou nebo dvěma firmami, jejichž cena je stanovena přímo během jednání;
  • velké množství zboží;
  • Přítomnost hangáru pro skladování surovin;
  • výpočet pro ekonomiku země;
  • s důrazem na důležité faktory, jako je inflace.

  B2C - "Business to Consumer" v angličtině od "Business to Consumer", zákazníci takového systému jsou přímo spotřebiteli na trhu, nakupují prostřednictvím obchodů, pulty, stánky na potraviny. Výraznými vlastnostmi jsou:

  • vedení záznamů o skladovacích dobách;
  • dostupnost povolení sanitární a epidemiologické stanice pro prodej výrobků v souladu s GOST;
  • hromadné produkty obdržené od významného dodavatele za pevnou cenu;
  • vysoká konkurence;
  • segmentace spotřebitelského trhu nebo personalizovaný marketing.

  Průzkum trhu

  Pokyny krok za krokem zahrnují správné posouzení konkurenčních příležitostí. Před předběžnými vyjednáváními je příliš brzy, proto, aby bylo možné získat velkoobchodní produkty od výrobce a zůstat v černé, je třeba odhadnout počáteční objem nákupů a uvést seznam všech maloobchodních prodejen, které od vás mohou koupit zboží. Můžete provést marketingovou studii ve formě průzkumu populace za to, co se jim líbí z navrhované produktové řady, a co lze zlepšit, nebude to zbytečné.

  Když se zeptáte majitele obchodu o produkty, které potřebujete dodat, zjistíte, kdo již pracuje s konkrétním vlastníkem. Koupit ready-made online obchod levně můžete na burzách místa. Nebo dělat ručně, pak vytvořit reklamní stránku, můžete začít před měsícem a půl před zahájením doručení. To je nezbytné pro to, aby uživatel viděl název vašeho webu v horní části vyhledávacího dotazu při otevření velkoobchodního skladu při požadavku "kde koupit velkoobchodní produkty v Moskvě".

  Písemná nabídka univerzálního obchodu může začít s výhodami před jinými velkoobchodními dodavateli. Můžete například uvést, že mléčné výrobky hromadně budou dodány v kratším čase. A tím, že přesvědčíte maloobchodníka, aby bylo výhodné, aby obchod uskutečnil vaše zdravé produkty bez konzervačních látek, můžete uzavřít dlouhodobou smlouvu na dodávky výrobků.

  Zohlednění rozvojových vyhlídek na infrastrukturu: nové budovy ve výstavbě, bazény, sportovní komplexy, parky, rekreační areály, stadiony budou hrát důležitou roli při zajišťování toho, aby dodávka produktů velkoobchodem byla prováděna vaší společností.

  Výběr sortimentu výrobků

  Samozřejmě, výrobek, ve kterém jste dobře zběhlý, který je snadný a pohodlný k přepravě, je vyráběn v blízkosti vašeho podniku, bude mít přednost při výběru, od kterého zboží začne dodávky. Můžete však začít nejoblíbenějšími produkty, které jsou největší poptávkou, jako jsou: brambory, vejce, mléko.

  Hladce přecházejí na produkty, jejichž deficit nebo nepřítomnost byly zjištěny během průzkumu populace a obchodů s potravinami. Nyní jsou nejoblíbenější produkty malý velkoobchod, nasycený vlákninou, vitamíny, mikroelementy, tedy zdravé potraviny.

  Jakékoli jiné potraviny ve velkém bude poptávka ne méně, záleží na správně strukturovanou cenovou politiku, která zase závisí na logistiku dopravy, který hraje nejpřednější význam v organizaci velkoobchodní dodávky potravin. Produktová řada se může měnit podle ročního období, kdy v létě hlavními produkty jsou rajčata, okurky, melouny, melouny, na podzim to bude brambory, mrkev, zelí.

  Logistika

  Počínaje balením výrobků ve velkoobchodních skladech, před distribucí zboží do obchodních míst vyžaduje racionalizaci všech činností velkoobchodníka. Jinými slovy, při plánování tras do konečné destinace by měl být zvolen nejoptimálnější variant dodávky na základě času, dopravy a vlastností produktu. Hlavními úkoly dopravní logistiky budou: prevence zkazení produktů, ztráta nákladu, zvýšení rozsahu dopravy, zvýšení objemu dopravy, dodávka zboží v požadovaném množství, vyloučení prostojů. Systém řízení dopravy nebo systém řízení logistiky dopravy se používá jako pokročilý program pro směrování tras a jejich úpravy v reálném čase.

  Výpočet počáteční investice

  Podnikatelský plán pro činnost "velkoobchodní produkty levné" bude zahrnovat následující položky výdajů:

  • náklady na nákup vhodného vybavení pro skladování produktů;
  • nákup motorových vozidel s ohledem na výdaje na palivo, odpisy a opravy;
  • uzavření nájemní smlouvy;
  • platy pro doručovatele, logistiky, ředitele a účetní společnosti;
  • nákup potravin;
  • nákup kancelářských potřeb a org. technologie v kanceláři.

  Je třeba vypočítat čistý zisk, vypočítat dobu návratnosti a ziskovost společnosti.

  Registrace společnosti. Hlavním předmětem činnosti bude dodávka potravin. Prostory pro skladování výrobků musí splňovat všechny požadavky orgánů dohledu. Je-li měřítko společnosti malé, postačí registrace individuálního podnikatele. Registrace společnosti následuje pod záminkou právnické osoby, pokud je spolupráce naplánována přímo s velkými supermarkety a cateringovými zařízeními.

  Brzy se můžete dokonce zúčastnit výběrového řízení na dodávku jídla, vyhrát, který můžete rozmnožit svůj kapitál a následně investovat do podnikání. Udělat správnou věc při výběru výklenku!

  Podnikání na dodávku produktů doma. Obchodní plán dodávky výrobků do domu: potřebné vybavení a doklady pro začátek

  Nakupování online se stává stále populárnější a nejoblíbenější praxí v naší zemi. Existuje několik důvodů. Za prvé, nedostatek času. Chcete-li nakupovat hledat správnou věc, je to spíše zdlouhavé a často dlouhodobé zaměstnání. Zatímco on-line nakupování probíhá během několika minut.

  Zadruhé, existuje více možností. Pokud je v reálném světě nabídka omezena na obchody dostupné v konkrétním městě, pak ve virtuálním prostoru můžete koupit zboží z celého světa. Za třetí, banální lenost nebo neochota jít někam, pokud správná věc může přinést přímo k prahu. Nejoblíbenějším zbožím pro objednávání přes internet jsou oblečení a obuv, elektronika, domácí spotřebiče a další věci trvanlivého užívání.

  Pokud jde o jídlo, pak bez váhání půjdeme do supermarketu nebo na trh. Pokud chcete, nechcete, a pokud je v chladničce prázdná, budete muset jít. Ale pokud by existovala příležitost, mnoho občanů by neodmítlo objednávat internet a tyto zboží. Potřeba takové služby existuje, zejména pro zaneprázdněné osoby. Tak proč ne začít podnikat na dodávku produktů do vašeho domova? Někteří podnikatelé již tuto myšlenku zavedli do praxe, nicméně výklenek je stále volný.

  Způsoby uspořádání dodávky potravin: která z nich si vyberete?

  Existuje několik možností, jak tuto službu poskytnout. První je otevřít svůj vlastní internetový obchod s určitým sortimentem produktů. Tento závazek však vyžaduje velké finanční investice a je obtížné jej realizovat. Musíme přemýšlet nad dopravní logistikou, organizovat sklad, kde budou uloženy tisíce položek (pokud je sortiment malý, bude obtížné konkurovat konvenčním supermarketem), vytvořit jednotnou IT platformu.

  Druhý způsob, jak implementovat tento online obchod s produkty na základě stávající reálné obchodní sítě. Tato metoda je mnohem jednodušší a pohodlnější, neboť navíc bude zapotřebí pouze doprava a kurýr a produkty budou dodány "mateřskou" společností. Ale možnost je pro ty podnikatele, kteří již v reálném životě mají takové podnikání.

  Třetí - uspořádat dodávku produktů z existujících prodejen ve vašem městě, vydělávat na kurýrní službě. Tato metoda je nejzajímavější, nejméně nákladná pro finanční investice a dostatečně atraktivní z hlediska ziskovosti, pokud je správné přistupovat k implementaci. Zároveň existují volné výklenky v podnikání. V Rusku tato služba není tak populární, i když v některých regionech se již stala velmi populární.

  Schéma realizace dodávky výrobků a potřebné atributy pro start

  Hlavním pracovištěm dodávky bude internetový zdroj. Mělo by být co nejjednodušší a srozumitelnější pro všechny kategorie obyvatel. Právě zde bude objednávka zpracována. Podstatou práce je toto:

  1. Kupující přicházejí na vaše stránky, vyplní formulář objednávky produktu a dotazník, který uvádí jméno a kontaktní telefonní číslo. Kromě seznamu si vyberete obchody, ve kterých chcete nakupovat výrobky, a konkrétní přání produktu. Například značka, stupeň, obsah tuku atd.
  2. Objednávka obdrží a kontaktuje kupujícího a potvrdí jej. Pokud existují nějaké objasnění, jsou do formuláře zadány se slovy zákazníka.
  3. Pak je seznam s podrobnými pokyny zaslán kuriérovi. Provede nákup, dodržuje všechny požadavky a přání a doručí objednávku kupujícímu.
  4. Platba se provádí buď v hotovosti kuriérovi, nebo prostřednictvím stránky bezhotovostní platbou.

  Takové podnikání při dodávce výrobků do domu je jedinečné, ale v poptávce. Služba bude zajímavá jak pro mladé lidi, tak pro starší lidi. A aby služba byla opravdu pohodlná a kvalitní, musíte přemýšlet o všech základních nuancech. Takže na místě by měl být podrobný pokyn k vytvoření objednávky, informace o pravidlech pro poskytování služby, jeho náklady.

  Při volání kupujícího by měl provozovatel upozornit, že pokud seznam neuvádí přání produktu, například obsah tuku v zakysané smetaně, pak bude nákup podle uvážení kurýra. Proto, v zájmu samotného kupujícího, vyplňte formulář nejpodrobněji (při vývoji webu věnujte zvláštní pozornost oblasti nákupu).

  Vlastnosti pořadí výrobků: platební a jiné nuance

  V předstihu je třeba přemýšlet, jak se bude provádět platba za doručovací služby. Bude to pevná cena nebo procentní podíl z kupní částky? V obou případech existují výhody a nevýhody, proto zvolte ten, který je pro vás výhodnější. Je možné nabídnout expresní dodávku zvláště netrpělivým zákazníkům, kdy se nákup produktů uskuteční co nejdříve, ale za vyšší cenu.

  Rovněž stojí za to nabídnout zákazníkům příležitost specifikovat přání pro konkrétní čas dodání. Například objednejte si ráno, protože kurýr ji přinese v 19:00. Klienti, kteří jsou v práci, budou pohodlně nakupovat a přijímat je při příjezdu domů.

  Někteří zákazníci se navíc budou zajímat o specifické služby, například dodávky vesnických produktů doma. Lze jej nabídnout jako doplňující, pokud máte příležitost založit spolupráci se zemědělci-producenty. Tato možnost je však vhodná jako sezónní.

  Co potřebujete k organizaci doručovací služby?

  Vypadli jsme na to, jak objednávat a dodávat produkty do vašeho domova. Podnikatelský plán by měl obsahovat podrobné informace o všech atributech potřebných k zahájení činnosti. Promluvme si o tom, co potřebujete začít.

  Webová stránka společnosti

  Mělo by být vhodné, srozumitelné a funkční. Pokud jsou zákazníci zaměňováni o tom, jak učinit objednávku, co je třeba vyplnit, kde se dozvíte o ceně a dalších podmínkách, prostě odmítnou zpracovat žádost.

  Zaměstnanci

  Jedná se o dispečera, který přijímá a zpracovává objednávky, přenáší je na kurýry a poskytne komplexní podporu zákazníkům po telefonu. Může pracovat jak v kanceláři (pak musíte pronajmout pokoj a vybavit jej pracovní stanicí), a dálkově. Hlavní věc je, že během pracovního dne byl neustále v kontaktu a sledoval příjem příkazů.

  Nejdůležitějšími zaměstnanci jsou kurýři. Jejich počet závisí na frekvenci a počtu objednávek. Nejméně dva lidé. Nejlepší je najmout osoby s osobním autem a jen jim zaplatit benzin. To podstatně sníží potřebné investice.

  Dopravní služby

  Jak bylo uvedeno výše, nejvhodnější možností je najímat zaměstnance osobními vozidly. V opačném případě bude muset být zakoupen, a to je významná cena. Jediná věc, která je žádoucí, aby se - koupit van vybaveny termokuzovom, který bude provádět dodávku konkrétních zakázek (například menší nebo požadavek vedení záznamů o určité teplotě).

  Obecně je to všechno. Aby bylo možné uspořádat firmu, která by dodávala produkty do domu (neměla by být zaměňována s internetovým obchodem s potravinami), není třeba nic jiného. Nejdůležitější je organizovat dispečera a kurýr správně. Je dobré, když zaměstnanci oznamují stav objednávky (nákup / doručení) koordinátorovi, aby mohl sledovat průběh jeho provedení a v případě potřeby informovat zákazníka.

  Spolu s objednanými nákupy musí kuriér odvézt zákazníkovi šekem - přímo do rukou, a to nejen v balení s výrobky. Tím se zabrání možným nedorozuměním a stížnostem. Také je nutné organizovat zpětnou vazbu od klientů, aby věděli, které body by měly být zlepšeny / opraveny.

  Registrace činností pro dodávku výrobků

  Společnost může být zaregistrována jako LLC nebo IP. Potřebujete pouze povolení k podnikání v oblasti kurýrních služeb. Vzhledem k tomu, že sami sebe neprodukujete ani neprodáváte, problémy zde nenastane. Vaším úkolem jsou doručovací služby. To je obrovský přírůstek ve srovnání s jinými druhy podnikání, kdy společnost sama pronajme sklad, nakupuje a prodává potravinářské výrobky.

  Závěr

  Chcete-li podnikat na dodávku produktů na dům v naší době, je velmi výhodné. Lidé nyní nemají mnoho volného času, což je často drahé. Proto je mnoho z nich ochotno zaplatit za nákup a dodávku produktů pro někoho jiného. Pro začínajícího podnikatele je to příležitost k zahájení vlastního podnikání s minimálními finančními investicemi a vyhlídkami na dobrý zisk.

  Jak otevřít podnikání s dodávkami domů

  Je zřejmé, že každý nemá rád systematické monotónní výlety do obchodu s chlebem nebo mlékem. K takovým nákupům by někteří kupci dali přednost dalšímu, zajímavějšímu zaměstnání. Kromě toho není vždy k dispozici požadovaná značka v konkrétním obchodě. Nákup potravin s následnou dodávkou zákazníkovi je relativně nový a velmi zajímavý nápad pro vaše podnikání. Stačí, abyste se ponořili do několika nuancí, abyste pochopili, jak otevřít firmu, aby dodávala produkty z vašeho domova od začátku.

  Mechanismus práce

  Zahájení podnikání dodávání produktů do vašeho domova je geniální myšlenkou na jeho jednoduchost. Jako základ pro práci je vytvořen web. V něm je stanoven kompletní sortiment zboží pro nákup. Dále je schéma jednoduché. Kupující vytvoří aplikaci na webu. Chcete-li to provést, vyplní malý formulář, který uvádí jméno, jméno a telefonní číslo. Poté je s ním kontaktován operátor, aby zadal objednávku. Jakmile se klient a dispečer přihlásí ke společnému jmenovateli, kurýra vstoupí do hry. Jeho úkolem je zakoupit ty správné produkty a doručit je adresátovi.

  S platbou je také vše jasné. Existují dva režimy, které může kupující použít. Za zboží může platit bankovním převodem na samotném místě nebo za hotovost vydané kuriérovi po dodání.

  Obchodní myšlenka dodávání produktů do domu nevyžaduje zvláště velké výdaje. Vše, co je nezbytné pro rychlé provedení objednávky, je inteligentní kurýr a přítomnost auta. Chcete-li zjednodušit svůj život a nezapojit se do historie prodeje vlastních produktů, nakupujte ve velkoměstích supermarkety.

  Hlavní věcí je začít!

  Je dobré mít nějakou představu, ale mluvit nestačí. Chcete-li podnikat práci, musíte vědět, kde začít. A především, vaše organizace musí být zaregistrována. Pro tento druh činnosti je nejvhodnější organizační a právní forma IP. Jaké dokumenty jsou potřebné k objevu? Budete potřebovat zvláštní povolení k poskytování kurýrních služeb. Vaše činnost je jednoduchá, protože nebudete produkovat nic. Získání povolení k podnikání s dodáním produktů tedy nebude způsobovat problémy.

  Nejdůležitějším spojením v práci je operátor. Musí být zvolen s maximální péčí. Musí pracovat rychle, musí být vždy shromažďován a vymezen komunikativními schopnostmi. Na jeho ramenou bude nejen přijetí objednávky, ale také jeho převedení na kurýra, ale i plná podpora zákazníků.

  Kromě operátora potřebujete kurýra. Jeho hlavním úkolem je přesné a včasné dodání objednaných produktů. Pracovní schéma bude fungovat co nej harmonizovaněji, pokud najmete nejméně dva kurýry. To pomůže zamezit možnému ostění. A co je nejdůležitější, objednávky budou doručeny včas.

  Provozovatel by měl mít pracovní místo. Budete muset pronajmout pokoj pro podnikání a koupit potřebné vybavení pro práci. Řídicí jednotka na dosah ruky musí mít vždy počítač s přístupem k internetu a telefonním připojením. Je třeba poznamenat, že zpočátku může dispečer pracovat na dálku. Hlavní věc je, že byl vždy v kontaktu a mohl odpovědět na všechny hovory.

  Důležitou součástí dodávky je dostupnost dopravy. V případě, že se chystáte podnikat od začátku samostatně, doporučujeme si pronajmout kurýr s vaším vozem. V takovém případě zaplatíte pouze za benzin.

  Pokud to dovolí prostředky, můžete si zakoupit vlastní auto. Mouchy v hodně peněz, ale pokud podnikání jde, náklady se vyplatí přesně. Pokud se podíváte do optimistické budoucnosti, doporučujeme koupit dodávku s chladicím zařízením. Je prostě nepostradatelná pro přepravu velkých množství nebo produktů vyžadujících určitou teplotu.

  Kreativita je vítána

  Ziskovost obchodování s dodáním výrobků se samozřejmě zvýší, pokud nezastavíte. Neustále přicházejte s nejrůznějšími bonusy, propagacemi, doplňkovými službami. Zadejte například expresní doručení. Podle ní bude klient schopen přijmout svou objednávku bleskem. Proto bude tato služba za poplatek.

  Doplňte rozsah poskytování služeb v určitý den a čas. Zákazník může zadat objednávku během práce. A například do 19:00 hod. Kurýr už bude čekat pod dveřmi s dokončeným zadáním.

  Nyní přichází móda pro produkty šetrné k životnímu prostředí. A vy to můžete udělat dobře. Vytvořte kontakty se zemědělci a prodávejte je přírodními produkty. Samozřejmě, že pro spotřebitele bude cennější potravina stát více.

  Přemýšlejte o tom, co potřebujete k zahájení podnikání s dodávkou jídla, nezapomeňte do seznamu služeb zahrnout několik příjemných bonusů, například:

  1. Tradiční sleva na služby pro narozeniny zákazníka je 30%.
  2. Každým desátým perfektním řádem je dar.
  3. Systematické soutěže s příjemnými sladkými dary.

  Nezáleží na tom, co přesně jsou příjemné překvapení. Hlavní věc je, že klient by měl být spokojen s danou pozorností. To je nejdůležitější klíč k tomu, aby vaše malé podnikání vzkvétalo.

  Bez reklamy, nikde

  Získejte z domova doručení doma je nemožné bez kompetentně organizované reklamní kampaně. Chcete-li se o vás dozvědět, musíte utrácet. Nejlepší je umístit billboardy po městě. Pokud se zamyslíte nad místem, bude se blížit jak k blízkosti kancelářských budov, tak k instalaci ve spacích oblastech. Pak bude záležet na vás, přesněji - na službě.

  Nejdůležitější reklama je vaše práce. Dokažte, že můžete pracovat jasně, rychle a zdvořile. A dostanete moře pozitivních emocí od zákazníků. Takže o vás budou muset na rozhovor s kolegy, přáteli a známými dobře reagovat. A získáte nové potenciální zákazníky. Při zahájení podnikání od začátku a plánování jeho nákladů nezapomeňte zahrnout internetovou stránku do položek výdajů. Ve své kompilaci je rozhraní důležité. Mělo by být co nejjasnější a co nejjednodušší.

  Zamyslete se nad formulářem pro objednání. Mělo by obsahovat pouze potřebné položky. Zbytečné dotazy budou potřebovat čas a dráždit klienta. V dnešní době se mnoho lidí přesunulo z notebooků na telefony a používalo mobilní internet k nalezení správných informací. Vezměte v úvahu tento bod a vytvořte mobilní aplikaci pro vaše stránky. Taková péče o pohodlí klienta jistě zvýší vaši pověst.

  Nakonec,

  Postupné pokyny týkající se obchodu s potravinami umožňují rozebrat všechny výhody a nevýhody. To vám pomůže pochopit, zda je výhodné zahájit případ. Podrobný plán eliminuje všechny negativní aspekty ve fázi plánování.

  Tato práce je ideální pro začátečníky. Jak vidíte, počáteční investice je minimální. Bude trvat nejméně 100 000 rublů k vytvoření webové stránky, marketingu a reklamy. S ohledem na měsíční náklady na pracovní sílu, benzín, mobilní komunikace a přístup k internetu, se ukáže, že doba návratnosti přijde ve dvou, maximálně čtyři měsíce. Doporučujeme, abyste si přečetli náš obchodní plán, abyste se podrobněji seznámili s nuancami a postavami této myšlenky.

  Krmíme každého: jak otevřít lukrativní obchod s potravinami

  Dnes není nutné nakupovat nakupovat, protože vše, co potřebujete, lze objednat přes internet. Navíc není třeba ani ztrácet čas přípravě jídla - je mnohem lepší objednat jídlo s domácím doručením.

  Podniky vytvořené v tomto sektoru služeb mohou být velmi ziskové, kromě toho mají mnoho vyhlídek. Nepochybně je pro něj konkurence a dokonce i velká, ale s touhou a tvrdě pracujícím, najdete své místo, které vás udělá úspěšným.

  Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

  Dodávka potravin: rysy a nuance podnikání

  Jídlo patří do takového druhu zboží, které za žádných okolností neopouští trh, protože "chcete jíst vždy", všem a neustále navzdory krizi nebo jiným otřesům. Služby pro doručování potravin, přestože se objevily poměrně nedávno, ale rychle rostou z mnoha důvodů:

  • zaneprázdnění lidé ve velkých městech nemají čas nakupovat jídlo v obchodě nebo nenajdou čas na vaření;
  • některé firmy poskytují svým zaměstnancům dodávky hotových jídel, tzv. obchodní obědy (nebo objednali takové služby zaměstnanci kanceláří a korporací);
  • v mnoha zařízeních (pizzerie, sushi bary nebo restaurace atd.) je okamžitě produkována a doručena (můžete si je objednat nebo zajistit kurýrní služby);
  • ve velkém měřítku se tato firma již nazývá cateringem a předpokládá, že můžete sloužit velkým akcím (banketům, různým svátkům, schůzkám nebo slavnostním událostem).

  Samozřejmě, můžete začít a potřebujete od malého, protože jakmile vyhrajete trh, nebudou všichni. Před otevřením dodávky jídla doma se musíte pečlivě připravit. Nejlepší je vytvořit podnikatelský záměr, abyste mohli nakreslit všechny etapy ve fázích a nic si nic neprocházet.

  1. Chcete-li, aby vaše podnikání bylo ziskové a úspěšné, analyzujte tento segment trhu shromažďováním všech důležitých informací o vašem městě.
  2. Rozhodněte se o formě vaší firmy. Existuje několik možností:
   • použijte připravené jídlo z restaurace (kavárna), ale prodávejte ji s určitou přirážkou z důvodu doručovací služby;
   • vařit se (může to být absolutně rodina, domácí podnikání, když děláte vše doma nebo ve specializované kuchyni). V takovém případě můžete své služby prodávat různými způsoby, tj. Zapojit i jiné příbuzné v daném případě nebo si pronajmout kurýr s autem;
   • prodat nejen hotová jídla, ale i polotovary (musíte je být schopni je sklízet), stejně jako nezávislé produkty, které provádějí podnikání prostřednictvím on-line objednávek a doručení.
  3. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Chcete-li vybrat, kde začít, zhodnoťte své finanční možnosti a pokuste se analyzovat všechna možná rizika. Pak připravte materiál a právní základ. Vážná práce vás čeká.
  4. Již během organizačního procesu bude nutné nalézt vhodné místo pro přípravu a skladování potravin, dodavatelů zboží, které budou určeny s dopravou a dalšími pracovními okamžiky.
  5. Dále musíte udělat reklamu a hledat zákazníky. To je velmi důležitý bod, protože bude možné mluvit o návratnosti podnikání nebo zisku podniku pouze v případě, že klientská základna vzniká a vývoj je konstantní.

  Jak vidíte, za účelem realizace tohoto nápadu to bude vyžadovat spoustu úsilí, času a peněz. Ale s jasným akčním plánem můžete začít realizovat svou myšlenku v životě.

  Kde začít?

  Než začnete podnikat s dodávkou jídla, musíte zjistit, jak můžete vystupovat na pozadí vašich konkurentů. Chcete-li uspět, musíte neustále být na vrcholu, příjemně překvapit své zákazníky a přimět je, aby vás znovu a znovu kontaktovali. Pokud se vám podaří uspořádat plný cyklus služeb, tedy od vaření až po doručení.

  Pokud už máte vlastní restauraci nebo jinou instituci (kavárna, jídelna, pizzerie), můžete jednoduše přidat novou službu - doručení kurýrní stravy. Pak nemusíte hledat prostory, dodavatele a personál. Rovněž bude odstraněna otázka s registrací povolení a další dokumentace, koncept podnikání bude jasný.

  Vlastní restaurace však není pro všechny přijatelná. Možná jste v počáteční fázi nemáte správné množství nebo zkušenosti k zahájení podnikání. Pak, jak otevřít službu doručování potravin jako malá společnost nebo rodinný podnik, je zcela reálné. To znamená, že můžete začít od druhé strany a po rozvinutí a získání opory na trhu už investujete do instituce svých snů.

  Vytváření vlastních webových stránek

  Můžete si objednat vývoj stránky od začátku nebo koupit hotový projekt. Druhá možnost vás bude stát méně, kromě toho můžete s ní okamžitě začít pracovat.

  Nejlepším řešením pro peníze a rychlost tvorby je využití služeb nezávislých pracovníků. Také neváhejte svěřit jim úkoly, které vznikají při vytváření a rozvíjení vašeho podnikání - psaní článků, vytváření loga, hledání zákazníků atd. Nejlepší je využít specializované stránky, například Executive Office, kde bude proces interakce s exekutory jednoduchý a bezpečný.

  Snažte se přemýšlet o zajímavém designu webu a vyřešit různé marketingové strategie, aby se nejen "visel" na internetu s mrtvou zátěží, ale opravdu pracoval a přitahoval zákazníky. Na základě účasti a zájmů budete moci posoudit, v jakých dalších směrech se musíte přesunout.

  Vše ze zákona: hlavní body právního vzdělávání

  Obsah balíčku nezbytných dokumentů bude záviset na tom, zda jste již vlastníkem podniku pro stravování. Někteří podnikatelé nechtějí začít rozruch se zákonným designem a začnou to dělat až po nějaké době nebo nečekaných potížích. Ale musíte pochopit, že nemůžete jen vařit doma v kuchyni a prodávat jídlo lidem: můžete mít vážné problémy se zákonem.

  Podnik by měl být řádně vytvořen:

  • zaregistrovat se na daňové kontrole, zvolit formu zdanění a připravit balíček dokumentů pro registraci IP;
  • zaplatit požadované státní povinnosti a podat žádost o vstup do EGRIP;
  • pokud je plánována bezhotovostní platba, musíte v bance otevřít účet;
  • obdržíte od sanitární a epidemiologické služby příslušná povolení do vybraných prostor a provádět veškeré plánované služby (vaření, skladování potravin, přepravu atd.). SES kontroluje pracovní podmínky i podmínky vaření. Vaši zaměstnanci musí mít platné lékařské knihy, ve kterých budou provedeny údaje o lékařských prohlídkách a potvrzení o absolvování hygienického školení / certifikace;
  • získat povolení od hasičského sboru, jehož zaměstnanci také zkontrolují prostory a doklad, že splňují potřebné normy a požadavky a že vaši zaměstnanci absolvovali potřebnou certifikaci a mohli pracovat s potravinami;
  • Dokumenty umožňující vaši činnost musí být podepsány jak komisí pro spotřebitelský trh, tak společností Rospotrebnadzor;
  • zaregistrovat pokladnu a zakoupit si pečeť.

  Nezapomeňte, že by vaše obchodní činnost měla být spojena s doručovacími službami (potřebujete také povolení!), Protože musíte uzavřít smlouvy o dodávkách, podepsat nákladní listy a cestovní listy řidičů.

  To je to, co musíte otevřít dodávku jídla od začátku. Celý balík dokumentů však budete potřebovat pouze v případě, že si koupíte a vybavíte vlastní prostory.

  Důležité organizační otázky

  Je třeba se rozhodnout, jak začnete pracovat: můžete se nejprve vypořádat sami nebo najmout pracovníky? Také byste měli zvážit pořadí práce, tedy jak a kde budete nakupovat, ukládat a připravovat jídlo. Existuje několik možností.

  1. Výrobky jsou zakoupeny předem skladované a skladovány v chladných místnostech a jiných vhodných zařízeních. Samozřejmě to znamená, že peníze již byly investovány. K dispozici je však i nadále: na stránkách můžete zveřejňovat informace o dostupnosti produktu a kupující bude okamžitě zajímat. Pro klienty je na základě jejich požadavků také předběžná nabídka.
  2. Druhá možnost zahrnuje nákup jídla a vaření, po které následuje doručení pouze po obdržení objednávky. Na jedné straně je méně pravděpodobné, že budete mít ztrátu, ale na druhé straně nemůžete okamžitě přijmout a provést objednávky od zákazníků, což povede k jejich odchodu při hledání někoho rychleji.

  Zařízení a suroviny

  Pokud vy sami vybavíte své prostory pro celý výrobní cyklus, budete muset vynaložit spoustu peněz, abyste získali alespoň to nejnutnější. Jména a výše investice bude záviset na tom, co specifika jídlo, jak si ji vařit, na jaké číslo chcete, a tak dále. D. Zpočátku nemůžete vzít dovážené a drahé zařízení, protože hodně příznivou cenu si můžete koupit, a b / y.

  Určitě však potřebujete:

  • veškeré druhy kuchyňských potřeb (pánve, hrnce, struhadla, nože, vidličky, lžíce, řezné desky apod.);
  • získáte alespoň jeden dobrý multifunkční kombajn, který nahradí mlecí zařízení, mixér, mixér a další potřebné spotřebiče;
  • plynové nebo elektrické sporáky;
  • mikrovlnnou troubou nebo tlakovým sporákem (v ideálním případě - oba a další);
  • speciální chladničky a mrazničky pro skladování potravin.

  Kromě toho, ujistěte se, že starat se o zařízení samotném dodání (doprava) potraviny: koupit speciální kontejnery, termo tašku apod si můžete hadřík nebo plastové nádobí, které bude logo (značku) vaší společnosti... To je třeba provést před otevřením jídla.

  A co nabídka?

  Sortiment závisí na specifikách vašeho podnikání: připravujete různorodé menu pro každý vkus nebo pouze pokrmy určité kuchyně? Zde můžete poradit, abyste se nezaostřili na jednu pizzu nebo sushi, protože konkurence se stávajícími zařízeními tohoto druhu je velmi velká. Je lepší zdůraznit rozmanitost výběru. To vám pomůže přilákat více zákazníků.

  Můžete si zakoupit výrobky sami (na velkoobchodních základnách a trzích) nebo vyjednávat s dodavateli. Nezapomeňte, že všechny produkty musí být čerstvé a kvalitní, nezapomeňte zkontrolovat dokumenty.

  Shromážděte hodný tým

  Pro úspěch vaší společnosti budete potřebovat také dobré zaměstnance. Upřednostněte lidi, kteří mají zkušenosti a relevantní doporučení, protože nemůžete riskovat vaši pověst.

  S plným výrobním cyklem (od převzetí objednávky až po přípravu a dodání) je třeba věnovat personálu:

  • operátor (dispečer), který přijímá hovory a vydává objednávky;
  • kuchaři (jeden nebo několik - podle situace);
  • kurýři (obvykle zaměstnávají zaměstnance s jejich vozy);
  • zbytek je možné pronajmout podle potřeby, kdy vaše firma začíná růst a rozšiřovat (bezpečnostní stráže, zaměstnanci skladu, čistící žena, zaměstnanci účetní apod.).

  Vaši zaměstnanci musí být upřímní, výkonní a zodpovědní.

  V budoucnu bude možné zakoupit speciální vozidla, která budou vybavena termočlánkem. Dopravní náklady budou muset být zastaveny již v ceně jídla, zatímco byste měli vypočítat skutečné náklady na amortizaci auta a pohonných hmot.

  Řekni nám o sobě

  Kompetentní cenová politika s různými věrnostními programy (slevy, bonusy a akcie) a přemýšlivý reklamní koncept přiláká pozornost lidí a přinese vám první stabilní výdělky.

  Nejprve můžete inzerovat i na auto. Distribuujte vizitky kancelářím, jednotlivým podnikům a velkým společnostem.

  Nezapomeňte mluvit o sobě a internetu. No, pokud bude mít stránka pozitivní zpětnou vazbu od vašich zákazníků, protože "ústní slovo" je nejlepší reklamní kampaň.

  Odhadované náklady

  Ukazatele ziskovosti podnikání jsou poměrně vysoké (až 60%) a mohou se vrátit i za půl roku (maximálně za rok a půl).

  Tip 1: Jak uspořádat dodávku jídla do restaurací v roce 2018

  Tip 2: Jak uspořádat internetový obchod

  Tip 3: Jak udržet čerstvost potravin bez ledničky

  Proč je lepší vybrat si přirozené

  Zemědělské produkty jsou ideální volbou

  • Výroba v roce 2018

  Tip 5: Jak přepravovat produkty podléhající zkáze

  Všechny výrobky, které se mohou krátkodobě zhoršit, lze rozdělit do několika typů:

  1) Živé rostliny. Tato skupina zahrnuje sazenice a čerstvé květiny.

  2) produkty živočišného původu, tato skupina zahrnuje maso ptáků a zvířat, ryby, mléko a vejce.

  3) Produkty pěstované a se strukturou rostlin, tato skupina zahrnuje bobuloviny a ovoce, zeleninu, houby.

  4) Produkty získané během zpracování zahrnují sýry, tuky, mléčné výrobky, salámy, zmrazenou zeleninu a ovoce.

  Pokud žádáte o přepravní službu pro nákladní dopravu, je nutné poskytnout vozový park pro přepravu zboží podléhajícího zkáze, který musí splňovat hygienické a hygienické normy.

  Odesílatel musí před naplněním zboží podléhajícího zkáze zkontrolovat shodu technických vlastností chladničky, jakož i soulad teplotního režimu. Indikátory teploty jsou upevněny ve speciálním listu kontrolních kontrol teploty nákladu.

  Je nutné dodržet a pro nádobu, ve které jsou výrobky umístěny před přepravou, měla být pevná a čistá, neměla by mít cizí zápach. Zelenina a ovoce musí být přepravovány pouze skrytě a je nutné používat krabice speciálně upravené GOST. Zelenina a ovoce, které mají být přepravovány, jsou těsně zabalené, aby se nestřílely a neotřely. Kromě toho musí být ovoce baleny podle stupně zralosti a druhů odrůd.

  Odesílatel zboží, který podléhá zkáze, musí pro přepravu předvést zboží, které splňuje určité požadavky. Zelenina a ovoce by měly být zasílány pouze čerstvé, suché, neměly by být kontaminovány a měly by mít mechanické poškození. Například třešně a třešně je třeba přeložit pouze v případě, že mají stopku.

  Klobásy a kouření masa se přepravují ve zvláštních krabicích, které mají mezery. Prsty a krůty mají ochrannou vrstvu, takže jsou přepravovány v těsných bednách. Pták se přepravuje v chladných nebo zmrazených formách v krabicích, přičemž musí být zcela vykuchaný.

  Pouze přísné dodržování přepravních pravidel zajistí, že produkty zůstanou čerstvé a nezhorší se předtím, než se dostanou do regálů.

  Zahájení podnikání v restauraci

  Ruský trh velkoobchodních dodávek produktů do HoReCa (Hotely, restaurace, kavárny) roste o 30-40% ročně. Jeho vývoj může otevřít druhému větru malé společnosti, ztrácí konkurenci malým velkoobchodním střediskům a síťovým supermarketům

  První - zákazníci

  Na metropolitním trhu restauračních potřeb dnes existuje asi 30 hráčů. Jedna třetina z nich tvoří velké společnosti, z nichž každý má přibližně 500-1000 zákazníků. Existuje poměrně velká skupina společností specializující se na práci s HoReCa v Petrohradě. Ale v dalších městech v Rusku je podnikání dodávání potravin do potravinových míst teprve počátkem a konkurence je stále malá.

  Cena lahůdek

  Sortiment velké společnosti, která dodává produkty podnikům HoReCa, má obvykle asi 1000 jmen. Většina z nich, asi 60%, jsou běžné produkty standardní jakosti, jako je olej, makaróny nebo konzervy. Asi 40% sortimentu spadá na delikatesy, které jsou nakupovány výhradně od výrobců nebo distributorů. A konečně 2% je obsazeno doprovodným zbožím, které se dodává do restaurací "pro firmu". Patří sem například domácí chemikálie, které obnovují pořádek v kuchyni nebo toaletním papíru.

  Kouzelná síla vazeb

  Aby našli zákazníky, dodavatelé v HoReCa používají různé kanály. Tradičním způsobem je vytvořit obchodní oddělení, jehož manažeři metodicky obcházejí všechny restaurace, kavárny, hotely a nabízejí své služby. Nejčastěji se musí zabývat dodavateli, méně často - s manažery, a dokonce méně často - s kuchaři. Ačkoli datování druhého druhu je nejslibnější. Za prvé, šéfkuchař je velmi dobrý u výrobků a přesně ví, jaké ingredience jsou nezbytné pro přípravu pokrmu. Za druhé, oceňuje jeho pověst, takže nenahradí drahé součásti nádobí levnějšími a méně kvalitními. Zatřetí, odchod z jedné restaurace do druhé, šéf obvykle "táhne" se sebou známého partnera.

  Mám se bát metra?

  Non-věrnost zákazníků odborníci volají hlavní problém podnikání v dodávkách produktů. Klient je náladový. Chcete-li to udržet, musíte provést slevy, zavést flexibilní platební systém a vytvořit program ke zvýšení loajality. Ale nakonec všechno úsilí může být marné. Zákazník může kdykoli jít ke konkurenci nebo změnit systém nákupu produktů.

  Papírová byrokracie

  Nové společnosti, které vstoupí na trh pro servis podniků HoReCa, by měly vzít v úvahu, že potravinářský průmysl má přísný systém certifikace výrobků. Získání certifikátů je vážná bolest hlavy.