Nové obchodní nápady

Otevření hodinky je ziskový obchodní plán, pokud jde o vyhlídky pro začínající podnikatele. Tento produkt je populární v jakékoli zemi, bez ohledu na úroveň technologického vývoje. Pro úspěšnou realizaci podnikatelského nápadu je však nutné splnit řadu podmínek a zajistit soubor faktorů, na kterých závisí zisk.

Vlastnosti hodinky

Prodej hodinek přináší zisk pouze tehdy, pokud máte kompetentní obchodní plán. Podle statistik je více než 50% strážníků zavřeno kvůli neschopnosti vlastníků správně prezentovat produkty a služby. Jednou z hlavních chyb začínajících podnikatelů - vnímání hodin jako základní nezbytnost. Tento produkt není.

Ve vývoji elektronických technologií zaznamenala hlídání podnikání vážné ztráty. Popularita hodinek se zachovala ve větší míře jako doplněk, který zdůrazňuje styl majitele. To je to, co je třeba udělat při otevření hodinky.

Standardní obchodní plán pro otevření obchodu pro prodej tohoto produktu je realizován následovně:

 • přidělení rozpočtu;
 • shromažďování potřebných dokumentů a vypořádání legislativních otázek;
 • pronájem prostor a nákupní zařízení;
 • hledání dodavatelů;
 • sestavování sortimentu, nákup zboží a instalace příplatku;
 • nábor zaměstnanců;
 • provádění reklamního programu.

Uvedený plán lze doplnit jinými položkami, ale neodstranit stávající.

Hodinky jsou výrobky, které jsou pro většinu lidí oblíbené. Takové výrobky však mají dlouhou provozní dobu, takže frekvence prodeje je relativně nízká. Přitažlivost kupujících do značné míry závisí na pověsti a popularitě. Proto by tato položka měla být věnována zvláštní pozornost.

Otevření obchodu s hodinami: registrace, forma daně

Podnik Sentry nevyžaduje otevření velkého supermarketu - dostatečně malého salonu nebo dokonce stání. To si vyžádá status individuálního podnikatele. Získání tohoto statusu je výhodné v tom, že jednotlivci podléhají zjednodušenému systému zdanění v zaměstnání. Po otevření IP by měl být určen OKVED pro aktivity: 52.48.2, 52.73.

Z dokumentů by měly být:

 • smlouva o pronájmu nebo koupi;
 • povolení k užívání zařízení vydané ministerstvem pro mimořádné události;
 • plán ZISZ;
 • pojištění.

V některých případech může být požadováno povolení od sanitární a epidemiologické služby (pokud je salon otevřen v supermarketu pro potraviny). Ale obvykle pro práci s hodinami není tato podmínka povinná. Dokumenty jsou kontrolovány v městské správě a daně. Podrobnější doporučení se vydávají případ od případu po obdržení přihlášky.

Náklady na otevření obchodu

Rozpočet je stanoven podle velikosti místnosti. Pro časové úložiště, jehož plocha nepřesahuje 10 metrů čtverečních, je třeba ukládat hodiny. V tomto ohledu bude jeho otevření potřeba:

 • až 6 tisíc rublů pro registraci dokumentů;
 • až 30 tisíc rublů za pronájem pokoje (v závislosti na oblasti a místě);
 • až 60 tisíc rublů na nákup vybavení (skleněné vitríny, stojany, pracovní stanice prodávajícího);
 • ze 100 tisíc rublů na opravu předpokladů;
 • až 7 tisíc rublů na vytvoření firemní identity (vývěsní štítky, logo);
 • od 100 do 200 tisíc rublů na nákup zboží.

Měsíční údržba obchodu vyžaduje:

 • 30 tisíc rublů za pronájmu místnosti;
 • až 60 tisíc rublů za platy zaměstnanců (v závislosti na jejich počtu);
 • ze 100 tisíc rublů na nákup zboží;
 • až 9 tisíc rublů za platbu veřejných služeb.

Chcete-li otevřít obchod s hodinami, musíte mít počáteční kapitál 500 tisíc rublů. Chcete-li udržovat podnik ve správném stavu, je nutné utrácet 200 tisíc rublů měsíčně. S dobrým začátkem a stabilním ziskem společnost platí za 12-18 měsíců.

V případě nepředvídatelných výdajů je nutné mít navíc 200 tisíc rublů. Můžete ušetřit na nákladech nákupem použitého zařízení.

Výběr prostor a zařízení

Při výběru místnosti hraje hlavní roli nejen její oblast, ale také její umístění. Pro obchod s hodinami ideální volba - ubytování v centru města, nebo na jakékoliv ulici s velkými běžeckými lidmi. Na rozdíl od obchodů s potravinami se k tomuto účelu nepoužívají spací plochy - zisk bude minimální.

Pro otevření salonu je dostatek prostoru o velikosti 10 metrů čtverečních. Organizace prodeje hodinek může být v supermarketu. Tato volba je populární, protože poskytuje velký počet návštěvníků a nevyžaduje pronájem samostatné budovy. S ohledem na ekonomiku u malého množství zboží je možné omezit na lavičku místo celého oddělení.

Chcete-li prodat hodinky, musíte je nainstalovat:

Vzhledem k hodnotě výrobků doporučujeme používat vitríny s nárazuvzdorným sklem analogicky s obchody s klenoty. Bez ohledu na rozměry salonu je instalováno počítačové a pokladní zařízení, které kontroluje a účtuje prodané položky.

Co je výhodnější koupit

Sortiment je vytvořen na základě cílové skupiny, na kterou je obchod orientován. V závislosti na tomto faktoru je výrobek rozdělen do pěti kategorií:

 • pro bohaté lidi - šperky a luxusní výrobky;
 • pro lidi, kteří vedou zdravý životní styl - sportovní hodinky;
 • pro mladší děti - dětské hodinky;
 • pro lidi, kteří mají rádi moderní technologie - inteligentní hodinky;
 • pro fanoušky klasiky - kapesní hodinky.

Pokud je prostor s velkou plochou, lze sortiment doplnit o stěnu, podlahu, stolní hodiny. Také v obchodě by měly být baterie, popruhy a další části hodinky.

Touha pokrýt všechny kategorie je špatná. Různé typy hodinek jsou velmi populární. Například, venkovní hodinky jsou nakupovány extrémně vzácně. Proto v případě omezeného rozpočtu byste měli nakupovat nejoblíbenější produkty. V seznamu nejaktuálnějších možností se objevují klasické náramkové hodinky a smart-watch.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jaké typy moderních inteligentních hodin jsou nejoblíbenější mezi kupujícími, můžete sledovat toto video:

Doplatek

Standardní přirážka kopie hodinky, při které lze získat zisk, je od 40% do 100%. Pokud jsou výrobky originální, značka nepřesahuje 50%, ale neklesne pod 10%. Je třeba vzít v úvahu tržní hodnotu tohoto produktu. Spotřebitel se řídí nejnižšími cenami. Proto značně nadhodnocujete náklady na hodiny, můžete snížit počet nákupů a úroveň zisku.

Velikost příplatek závisí na:

 • dodavatelů;
 • prostředky vynaložené na doručení;
 • marží od konkurentů.

Často, prodejce hodinky vystavují zboží s přirážkou 200%. Proto přilákat zákazníky k sobě, což znamená zvýšení o 50%, bude to snadné.

Dodavatelé

V oblasti hodinových služeb se dodávka zboží provádí dvěma způsoby:

 • ve spolupráci s výrobci;
 • prostřednictvím velkoobchodního trhu.

První možnost je výhodnější pro lidi, kteří nemají velký kapitál. Výrobci uvádějí minimální značku pro osoby, které prodávají své výrobky. Nevýhodou této metody je však to, že je velmi obtížné uzavřít smlouvu o spolupráci s výrobci.

Společnosti, které vyrábějí originální hodinky (zejména drahé značky) spolupracují pouze s těmi obchody, které při testování prokáží splnění nezbytných podmínek. Mladé obchody a salony s malým klientským publikem jsou zřídka zahrnuty do tohoto seznamu.

Druhá možnost vám umožňuje zakoupit téměř jakýkoli produkt. Nevýhodou použití velkoobchodního trhu je vysoká známka, kterou dodavatelé uvádějí.

Zaměstnanci

V závislosti na velikosti obchodu se počet zaměstnanců pohybuje od 2 do 5 osob. Přijaté osoby musí splňovat minimální požadavky:

 • zdvořilost;
 • společenská schopnost;
 • schopnost prodat.

Je žádoucí, aby prodávající měl vzdělání a mohl rozumět produktu, který prodává. Ideální volbou pro obchod s hodinami je prodejní poradce. Práce takového specialisty je vyšší, ale výrazně zvýší prodej. Také pro zaměstnance je možné organizovat školení. To bude vyžadovat dodatečné náklady.

Pokud je poskytována služba doručení, měli byste najmout kurýra. Ale mladé obchody s malým klientským publikem jsou levnější kuriérní služby.

Marketing

Strážní podnik má hodně konkurence. Proto je nutné vyvinout marketingový program, který přiláká pozornost zákazníků. Efektivní řešení - pronájem billboardu ve středu města, umisťování reklamy na jeho obchod. Vynakládání peněz na reklamy v místech s menší dopravou nemá smysl.

Marketing zahrnuje také:

 • vývoj jedinečného vývěsního štítu a památného loga, které přitahuje pozornost;
 • poskytování slev a propagačních akcí (zpráva o této skutečnosti musí být umístěna na vnější reklamě a u vchodu do obchodu);
 • pokrytí internetových stránek.

Reklama musí být pravidelně aktualizována. Staré reklamy a znamení, naopak, vyděsit kupující.

Internetový obchod hodinek

Vzhledem k velké konkurenci je spuštění hodin online obchodu optimálnějším řešením prodeje zboží. V tomto případě není nutné otevřít skutečný obchod. Hlavní věcí je vytvořit webovou stránku a objednat ji SEO-promotion. Výhodou této možnosti je:

 • Neexistence nákladů na pronájem prostor, nákup zařízení, zaměstnání prodejců;
 • není potřeba zboží na dosah ruky - stačí umístit šablonu produktu na místo a objednat jeho dodání po žádosti kupujícího;
 • minimální finanční rizika.

Otevřením obchodu s hodinami je efektivní způsob, jak uspořádat vlastní podnik. Je však doprovázena celým složitým problémem, kterému lze zabránit vytvořením kompetentního podnikatelského plánu. Čím více peněz bude investováno do jeho vytváření, tím vyšší pravděpodobnost úspěchu.

Sledujte obchod: obchodní plán

Jak otevřít obchod s hodinami

Za prvé, stojí za to pochopit (pro ty, kteří dosud nevědí), že hodinky nejsou z módy a nemají v plánu. Je to stále produkt, pro který existuje stálý požadavek.

Ano, úspěchy v technologické oblasti za posledních desetiletí umožňují člověku dělat bez zařízení na zápěstí, které dokáží ukázat pouze čas. Ano, všichni ostatní jsou mobilní telefony. A dokonce i ti nejnáročnější z nich budou stále vybaveni hodinami. Ale! Hodinky se nosí přinejmenším proto, že mohou být stylovým doplňkem obecného obrazu osoby. Je nepravděpodobné, že se setkáte s vážným pánem v přísném drahém obleku, ale bez hodinky.

A stejně, ti, kteří se zabývají neustálou kontrolou času (stejnými obchodníky), je mnohem pohodlnější porovnávat s hodinami, než aby neustále dostávali telefon. Je to jak styl, tak pohodlí.

Ano, a navzdory podivnému stereotypu, který obdivovatelé přijmou, je dobrá stylová náramkové hodinky vynikajícím darem. A nejenom o náramkových hodinkách. Stěny, podlahy, ručně vyráběné hodinky - to vše se nadále kupuje a dává. V každém domě najdete v různých pokojích různé možnosti. Budíky v ložnici, nástěnné hodiny pro kuchyň, starožitné hodiny s kyvadlem, stylové ručně vyráběné a laserové výstřižky. Existuje mnoho možností.

Obchod

Ale stejně jako každá jiná věc, prodej hodin, ať už je to malá osoba v supermarketu nebo samostatný obchod, mají své vlastní obtíže při realizaci. Tam je zde konkurence, která je nyní v každé oblasti značná. Zde a potřeba analyzovat kupní sílu. A najít nejlepší místo k otevření prodejního místa. A velikost maloobchodní ceny pro konečného uživatele. Všechny tyto důležité body je třeba vzít v úvahu a snažily se je analyzovat před zahájením akcí. Proto je nejdůležitějším a prvním krokem rozvoj podnikatelského plánu. V budoucnu, pokud se vám podaří předvídat vše a jednat podle něho, záležitost bude nutně jít do kopce.

Registrace společností

Pokud se rozhodnete začít podnikat, budete muset registrovat obchodní právo ve státních orgánech. Co přesně zvolit - individuální podnikatel nebo společnost s ručením omezeným - závisí přinejmenším na plánovaném objemu vašeho podniku. Praxe ukazuje, že musíte začít s malým, takže IP je lepší, a žádná licence pro obchod je potřeba.

Nicméně v žádném případě nebuďte líní, abyste zjistili všechny potřebné informace dříve, než si vyberete. Je třeba pochopit, co znamená tato nebo tato forma, jaké následky a povinnosti z vaší strany budou následovat. Kromě toho bude nutné určit formou daně, shromáždit všechny potřebné dokumenty, předložit úřady, počkat na odpověď, napravit špatně. Registrační proces může trvat několik měsíců.

K dispozici je i další možnost - okamžitě se obrátit na specializovanou firmu, která pro vás sama navrhne všechny dokumenty a vysvětlí vám význam této nebo té formy. To šetří čas a často nervy. Ale to také znamená výdaje na služby (tarify jsou pro všechny odlišné). A začít s dalšími výdaji - sotva se někdo bude líbit.

Sortiment zboží

Nemůžete jen vzít a prodávat hodinky. Ano, ne, samozřejmě můžete, jaký druh hodinky budete vystavovat ve vašem obchodě? Faktem je, že dnes je dostupný sortiment hodinek extrémně velký. Nenaleznete jediný obchod s hodinami, který prodává všechny možné možnosti. Tam jsou body prodeje hodinky jednoho výrobce. Kiosky s levnými čínskými verzemi plastů. Drahé, krásné oddělení luxusních modelů s vykládanými drahými kameny. Malí ruční hodináři. Oddělení sportovního vybavení. Smíšené možnosti určené pro širokou veřejnost.

Hodiny mohou být mechanické, elektronické, křemenné, stěna, podlaha, krb, dekorativní, náramkové hodinky, inteligentní...

Ale musíte být původně určen. To pomůže v tomto obtížném obchodním pochopení několika bodů a jejich cílů. Nejprve je třeba určit, na které publikum se budete spolehnout. Pokud bohatí - a investice do interiéru obchodu, stejně jako umístění bude mnohem vyšší. Ano, a budete muset koupit zpočátku drahý výrobek. Jednoduchý kiosk zde nevystupuje.

Pokud se zaměřujete na publikum s průměrným příjmem, nebudete potřebovat další okázalý luxus, ale budete muset naplánovat velké nákupy. Protože potenciální kupci budete mít více a průměrná kontrola je menší.

Pokud náhle budete chtít obchodovat v nízkém segmentu, kde běží nejlevnější modely, a bez ohledu na to, kolik si stěžují, připravte se na nejnavštěvovanější místo. Bez stabilního pravidelného prodeje to nemůžete vydržet.

Za druhé, musíte pochopit, co chcete sami pracovat. Podívejte se na to, co nabízí a odkud jsou dodavatelé nyní k dispozici ve Vašem segmentu trhu. Neříkejte za nízkou cenu, pokud potřebujete objednat z dálky a logistická část na vás padne. Nevyhráváte v ceně, protože jste vynaložili na náklady na doručení.

Udělejte si čas analyzovat názory zákazníků. Přečtěte si recenze, udělejte názory na trhu s hodinami očima jednoduchého kupce.

Navíc stojí za to zvážit možnost kombinovat obchod s hodinami a opravny. Mnozí zákazníci budou spokojeni s přítomností mistra, což nestačí, a získáte další zdroj příjmů, který není v rozporu s představou o hlavním podnikání, ale pouze to harmonicky doplňuje. Plus je, že záruční servis lze provést na místě.

Služby

Základní a doplňkové služby by neměly být ničím jiným než zdrojem příjmů. Pokud se jedná pouze o opravný bod, který se zabývá opravou v rámci záruky (například v případě vašeho zboží), pak nemá smysl jeho obsahu.

Obecně platí, že existuje řada služeb, které mohou zvýšit váš maloobchodní prodejní místo:

 • Prodej hodinek
 • Opravy hodin
 • Přizpůsobení
 • Informace o odeslání
 • Záruční servis

Zaměstnanci

Stejně jako v každém maloobchodním obchodech s nikým, je nutné proniknout do prodeje prodejcem s myšlenkou a základními požadavky. Mezi požadavky by měla být schopnost komunikovat s lidmi a elegantní vzhled. Prodáváte hodinky, což znamená, že kupující zpočátku očekává od konzultanta alespoň gramotnost. Zvažte to při výběru, případy se liší. Věnujte pozornost životopisu potenciálního zaměstnance. Pokud se podíváte pečlivě, můžete snadno určit, jaké vlastnosti má člověk. A není to o samostatném sloupci "vaše kvality".

Pokud plánujete otevřít skromný bod malého rozsahu, stačí jeden nebo dva zaměstnanci pracující na směnách. Ale pokud obchod střední třídy - bez vedoucích odborníků (správců) nemůže dělat. Vyplacená platba prodejců bude muset sestávat z režijní části a procentuálního podílu prodeje, jako u většiny maloobchodních prodejen.

Při náboru lidí na pozici konzultantů se ujistěte, že zaměstnanec, který přijde do práce, zná jak rozsah, tak podrobnosti. Zákazník, který si od vás koupí, si musí být jist, že pracuje s profesionálem nejen v oblasti prodeje, ale také v oblasti hodin. Jakákoli otázka kupujícího týkající se zboží nemůže zůstat bez odpovědi.

Kromě standardního personálu bude další skupina zaměstnanců založena na formátu vaší prodejny. Pokud je v obchodě dílna, budete muset hledat velkou hodinářskou hodinář. A pokud chcete přilákat větší publikum, které plánujete doručit, pak potřebujete kurýr s osobním autem.

Analýza trhu

Dále bylo uvedeno, že analýza stávajícího trhu ve vaší lokalitě, kde bude provozovna hodinky fungovat, je zapotřebí dokonce i ve fázi vypracování podnikatelského plánu. Hlavními kritérii pro studium trhu jsou:

 • Práce závodníků. Vše, co můžete zjistit - musíte vědět. Kde se nachází, na jaké vzdálenosti, jaké zboží se prodává, jaké služby jsou poskytovány, cenové politiky, provozního režimu atd.
 • Úroveň poptávky a nabídky pro podobný produkt ve vaší oblasti.
 • Sortiment trhu. To vám pomůže pochopit, jaký sortiment je pro prodej ve vašem obchodě.

Nakupujte hodiny

O pokoji již bylo zmíněno výše. Jako podnikatel budete muset vybrat na základě sortimentu budoucího produktu a potenciálního publika. Samozřejmě, stejně jako jakýkoli obchodník, obchod by měl být umístěn tam, kde se toto publikum často stává.

V první etapě se může přiblížit malé vodní oddělení z obchodních center vašeho města, pokud je výpočet pro průměrný segment spotřebitelské poptávky.

Navíc budete muset přemýšlet o designu. Bude to jen malý ostrov se standardním obchodním vybavením a skleněnými vitrínami. Nebo vaše oddělení bude obsahovat individuální design, který umožní návštěvníkům věnovat pozornost. Každá z těchto položek vede k určitým položkám výdajů. Výchozím faktorem, který jste schopni přidělit, bude tedy rozhodující faktor.

Věnovat stejnou pozornost kupujícího může nejen design samotné místnosti (protože to obvykle vede k silnému nárůstu primárních výdajů), ale i dobře navržené signage a jméno, stejně jako umístění a viditelnost bod.

Dodavatelé

K dnešnímu dni se dodavatelé najdou docela snadno. Mezi nimi mohou být jak výrobci hodinek, tak prodejci z druhé ruky. Někdy je výhodnější převzít od druhé, pokud je velkoobchodní cena přínosná. Faktem je, že je pravděpodobnější najít jednoho dodavatele výrobků od různých výrobců.

Na druhé straně, při objednávání přímo od výrobce, převezmete zboží za originální velkoobchodní cenu bez dodatečného zvýhodnění zprostředkovatele, což je samozřejmě v první fázi výhodnější, protože snižuje náklady.

Finanční stránka problému

Výdaje první fáze:

 1. Platba za pronájem. Měsíční článek, který musí být uveden do rozpočtu nejméně dva měsíce předem.
 2. Výše nákupu první dávky zboží. Mimochodem, je třeba vzít tolik, aby se nejen učinily sortiment v obchodě, ale také zásoby některých skladů ve skladu. To se provádí na základě předpokládaného objemu prodeje po dobu jednoho měsíce.
 3. Nákup komerčního vybavení. Zde můžete uložit, pokud najdete použité zařízení. Nicméně, nepřehánějte to. Zákazníci by neměli vidět, že používáte podporovaný inventář.
 4. Reklamní náklady.
 5. Zaplaťte si vlastní zaměstnance.
 6. Ostatní výdaje. (To může zahrnovat náklady na dokumentaci, náklady na daně, nezaznamenané náklady).
 7. Povinná rezerva. Je lepší položit víc než chytat hlavu při hledání potřebných financí. Situace na trhu jsou různé.

V průměru otevření malého prodejního prodejního nábytku v regionálním městě bude vyžadovat kapitál ve výši 700 tisíc - 1 milion rublů. Pokud provozujete hlavní město nebo hlavní město, pak více.

Poplatek za zboží, pokud počítáte s nákupem od výrobce, nebude vyšší než 65 procent. Ale i tak správným organizováním podniku a všech jeho procesů získáte asi 150 tisíc zisků za měsíc.

Výplata podle statistik je asi rok a půl. Jedná se o standardní časový rámec pro tuto firmu, který vám umožní vyjít do obchodu za čistý zisk. Navíc, čím déle můžete úspěšně posunout svůj bod, tím větší zisk přinese, udržení účasti bývalých zákazníků a zachycení nového publika.

Hlavní věc, být připraven na skutečnost, že stabilita v prvních měsících práce se neočekává. Tam jsou také úspěšné, a tam jsou také neúspěšné fáze. Analyzujte každý krok a reakci podniku na něj. Odstraňte nedostatky a posílejte při každé příležitosti důstojnost vašeho podnikání, dobývání publika. Nicka hodin na maloobchodním trhu je docela obsazená, ale přesto tolik, že nebylo možné jít do toho.

Podnikatelský plán: hodiny obchodu. Jak uspořádat výnosný obchod pro prodej hodinek

Docela hodně lidí chce zbavit pronásledované práce a otevřít vlastní podnikání. Abychom však mohli začít podnikat, je třeba najít skutečný obchodní nápad. Jednou z nejvhodnějších a časově ověřených možností je hodinová dílna. Podnikový plán byste měli brát v úvahu podrobněji. Obchod s hodinami je společnost, která může vytvářet příjmy.

Hodinky patří do kategorie oblíbeného zboží za předpokladu, že modely odpovídají moderním trendům v oblasti módy a interiéru. Klienti hodinárny mohou být jak jednotlivci, kteří potřebují najít správnou možnost pro aktualizovanou opravu, tak firmy, které vybaví své kanceláře.

Prodejna

Co byste měli nejdříve vzít v úvahu při sestavování podnikatelského plánu? Nemůžete uspořádat obchod s hodinami bez příslušné místnosti. Umístění obchodu bude mít hmatatelný vliv na prodej takových výrobků, jako jsou hodinky. Vzhledem k tomu, že potřeba hodinky nevyrůstá každý den, hledat místo pro obchod je v místech, kde existuje neustálý proud lidí, například v centru města.

Centrální ulice jsou velmi dobrým místem pro obchod také proto, že lidé, kteří cestují z jiných oblastí do této části města, obvykle s sebou berou peníze a jsou připraveni koupit. Také stojí za to zvážit skutečnost, že pro nákup věcí, různých doplňků a hodinek, průměrný občan opět zvolí centrum města. Toto je nejvýnosnější místo pro rozvoj vašeho podnikání.

Prodej hodinek ve velkých kompletech

Další možností pro úspěšné umístění obchodů je pronájem na území nákupního a zábavního komplexu. V takových místech je každý den mnoho lidí a víkendy ještě víc.

Pokud otevřete obchod ve velkém městě a dokonce i ve středně velkých osadách, pak je nákupní komplex jedním z nejlepších míst pro podnikání.

Důvodem je, že se do práce dost unaví dost lidí, aby nebyli nadšeni pro procházky v částech města daleko od domova. V důsledku toho - nákupy jsou prováděny v obchodním komplexu, v blízkosti vašeho milovaného domova.

Pokud v tomto komplexu bude obchod s hodinami, který nabídne dobrý rozsah, slušnou kvalitu, přiměřené ceny a vysokou úroveň služeb, je nepravděpodobné, že obyvatelé oblasti, ve které se komplex nachází, půjdou hodiny do centra.
Důležité je také, aby byla plocha obchodu dostatečně velká pro vysoce kvalitní prezentaci všech modelů. Lidé potřebují vidět, co kupují. Nebude nadbytečné obohatit interiér vhodnými malbami a nenápadnými, příjemnými barvami. Je-li vše děláno tak, jak je to třeba, obchodování s hodinkami se stane atraktivním obchodem.

Provedení vašeho obchodního místa

Pokud rozpočet dovolí, a pak navrhnout prodejní místo, můžete ještě důkladněji rozdělit hodiny ve stylu (klasika, mládí atd.) A pro každý styl kreslit samostatný oddíl stěny a výloh.

Zákazníci tak mohou snadno procházet mezi mnoha modely a rychle najít kategorii, kterou potřebují. Navíc tento přístup bude dále zdůrazňovat vysokou úroveň obchodu.

Co se týče vývěsní štítky, měl by se k ní přistupovat i jeho design. Vzhledem k tomu, že moderní filistín nechce dlouhou dobu držet oči na vývěsních štítcích, návrh by měl být kompaktně navržen: název obchodu a hlavní práce.

Všechny další informace, například o slevách, lze umístit na vnější skleněné příčky (v nákupním komplexu).

Hledání dodavatele

Kvalita zboží je důležitým aspektem, který musí být při vypracovávání podnikatelského plánu zohledněn. Pokud se tento parametr nedosáhne vysoké úrovně, nebude se stát populární. Kvalita a sortiment výrobků jsou jádrem úspěšného prodeje pro každou společnost. Proto bude zapotřebí drobet s úkolem nalézt hodného dodavatele, možná i několik.

Je vhodné začít s vyhledáváním velkoobchodníků a regionálních zástupců populárních značek. To umožní příležitost koupit hodinky za přijatelnou cenu. Musíte však být připraveni na podmínky velkoobchodních společností: může to být minimální limit jedné zásilky zboží nebo potřebný měsíční objem, který zpřístupní dobré slevy. To vše samozřejmě bude vyžadovat peníze, a proto při přípravě podnikatelského plánu stojí za zvážení této kategorie nákladů.

Neptejte se výrobce na pomoc?

Nebude nadbytečné hledat producenty, kteří právě začínají ovládat trh. Takové společnosti jsou zpravidla připraveny poskytnout velmi příznivé podmínky pro vážné klienty, protože také potřebují zvýšit prodejní trh. Při vyjednávání je nutné diskutovat o dalších slevách pro velké objemy prodeje, stejně jako o schopnost vrátit stávající produkty, manželství a služby.

Při hledání vhodného dodavatele mohou pomoci také různé výstavy na téma hodinky. Nezapomeňte na zdroje Internetu. Mnozí výrobci z jiných regionů, kteří jsou připraveni na dlouhodobou a vzájemně prospěšnou spolupráci, mají své vlastní webové stránky.

Vyhledávání zaměstnanců

Existuje ještě jedna podmínka, která musí být brána v úvahu při navrhování podnikatelského plánu. Obchod s hodinami musí odpovídat vysoké úrovni služeb. Kvalitu služeb přímo ovlivňuje personál obchodu. Proto je nutné pečlivě vybrat prodejce.

Kandidáti musí poskytnout shrnutí. Za prvé, je důležité, aby byla rychle analyzována kvalita kandidáta a za druhé, aby se vyčistili nepřipravení lidé. Koneckonců, pokud člověk není schopen sestavit odpovídající životopis, jak může kompetentně komunikovat s klienty?

Pokud máte v plánu otevřít středně velký obchod a více, nebude to bolet najat správce, který bude sledovat všechny procesy v oddělení. Můžete jít i jiným způsobem - identifikovat staršího konzultanta a předložit mu další úkoly s odpovídající finanční motivací.

Jak zvýšit popularitu?


Sledujte obchod jako podnik by měl být neustále rozvíjen. Zvýšením hodnocení společnosti může být také otevření servisního střediska se schopností opravovat výrobky zakoupené v jiných prodejnách.

Existuje dost lidí, kteří budou souhlasit, že utratí peníze na opravu svých oblíbených hodin. A když přijde čas na nákup nových, budou s největší pravděpodobností jít na místo, které je již známo, kolektivu, na který jsou důvěryhodní.

Závěr

Hodnota počátečního kapitálu by měla dosáhnout zhruba 700 tisíc rublů. Položka výdajů bude zahrnovat nájemné, náklady na nákup všech potřebných zařízení a produktů, reklamní činnost a mzdy. Obchod s hodinkami jako podnik se však splácí poměrně rychle a přinese stabilní příjem.

Obchodní činnost obchodních hodinek se vyplácí za několik měsíců

Obchodní oblasti

Základy podnikání

"Pokud jde o ziskovost, takové body nevytvářejí velké zisky, ale hlavní výhodou je vysoká obchodní marže," přiznávají současní podnikatelé. Například popruhy v nákupních cen v 50 - 100 rublů, a prodáno - za 300 rublů (a někteří prodávají a 1000 rubles každý). Doplatek je více než 300%. Zde mluvíme o čínských výrobcích.

Hodiny jsou stejný příběh. Průměrné označení pro levné hodinky není menší než 200%. "Vzal jsem první dávku 10 tisíc rublů, ukázalo se to 45 hodin (220 rublů za kus). Ceník uvedl 600 rbl. - Po 3 dnech už nebyly! Rozdělili jsme se "naším" na trhu. Vzal jsem více peněz, koupil více, dal 800 rublů - za dva týdny to trvalo dalších 100 hodin! "- říká uživatel Chasovoi z fóra biznet.ru.

Prostor potřebný pro uložení mini obchodu je jen 6 - 10 metrů čtverečních. Existuje spousta možností pro zdobení bodu. To může být nástěnný displej, komerční ostrov, můžete usadit dokonce v blízkosti eskalátoru v nákupním centru (kde nejvyšší provoz). Průchod bodu je důležitým kritériem při zjištění takového případu. Popruhy a baterie jsou často nakupovány spontánně, takže je lepší zaplatit 5-10 tisíc rublů za pronájem, ale vstát na velmi živém místě.

Obchodování s elitním produktem v tomto formátu nemá smysl. Pro drahé značkové zboží půjdou lidé do butiků. Vaším úkolem je nabídnout širokou škálu rozpočtových (ekonomických) pozic. Hlavním příjmem, který získáte, je vysoká obchodní marže.

Další výhodou v práci na hodinkách je doručení. Sledování a popruhy lze objednat a obdržet poštou, protože váží trochu. "Zpočátku jsem zboží dostal dobírkou, dal peníze na poště a vzal zboží. Hodinky mají šarm, že jsou světlé a zabírají málo místa. V jedné krabici od bot, až 100 kusů hodin bude zasahovat, "- říká uživatel Chasovoi z fóra biznet.ru.

Jako organizační forma se nejlépe hodí konvenční IP. Náklady na registraci budou pouze 800 rublů (státní daň). Papír je také minimální: aplikace, potvrzení a fotokopie pasu. Při předkládání dokumentů k registraci můžete okamžitě napsat prohlášení o přechodu na zvláštní režim zdanění - UTII (je to dívka). OKVED pro obchod s hodinkami a popruhy - 52.48.21 "Maloobchod s hodinkami".

Střízlivý výpočet!

Před otevřením případu je třeba vypočítat, kolik hodin a triviálností bude zapotřebí k ospravedlnění nájemného, ​​platů prodávajících, daní, inzerce apod. Pro všeobecné pochopení uvádíme výpočty přibližných nákladů:

 • Pronájem maloobchodní prodejny (6 m2) - 10 000 rublů.
 • Mzdy a pojistné odvody pro 2 prodejce - 50 000 rublů.
 • Daně (UTII) - 3000 rublů.
 • Náklady na dopravu - 8 000 rublů.
 • Ostatní výdaje - 5 000 rub.

Celkem - 76 000 rublů.

Takže s přirážkou 200% bude zlomový bod prodeje 114 000 rublů. Chcete-li získat alespoň 50 000 rublů zisku, musíte prodat zboží na 164 000 rublů za měsíc, tj. Za jeden pracovní den je nutné prodat za 5 466 dolarů. To je docela reálné.

Otevřeme obchod s hodinami v našem městě. Podnikání od začátku.

Náramkové hodinky se staly nepostradatelným doplňkem mnoha moderních lidí. Vyřešily problém nejen o předkládání informací o čase, ale také se staly předmětem stylu. Například sportovní hodinky s pulzním měřidlem jsou umístěny na stadion a klasické mechanické hodinky jsou vhodnější pro obchodní jednání. Také v každém bytě nebo soukromém domě na stěnách visí různé druhy hodinky, které již hrají roli interiéru a často doplňují design kuchyně, ložnice nebo haly.

Existuje poptávka po hodinkách, ale za účelem získání dobrých peněz na toto, poskytnutí širokého sortimentu zboží různých cenových kategorií a samozřejmě zahrnutí služeb. Pokusíme se postupně uvažovat o tom, jak otevřít ve vašem městě obchod s hodinami, jak sestavit sortiment, najít dodavatele a kolik peněz budete muset začít.

Konkurence v tomto segmentu je především online obchody s hodinami. Mnozí podnikatelé si to skutečně uvědomují nejen prostřednictvím internetového obchodu, ale také prostřednictvím sociálních sítí a sdělovacích komisí. Mnoho začínajících podnikatelů v tomto bodě soustřeďuje pozornost, což naznačuje, že se to týká naprosto všech kupujících, ale není. Existuje mnoho zákazníků, kteří chtějí přijít do obchodu, měřit a vyhodnotit, jak hodinky budou vypadat na ruce a teprve poté už tento výrobek koupíte. Také, pokud pracujete v režimu off-line, je nutné poskytnout zákazníkům službu, a to opravu hodin a výměnu baterií, popruhů a dalších věcí.

Nepochybnou výhodou tohoto podnikání je dostupnost malého počátečního kapitálu. To je pro mnohé nově příchozí velmi důležité. Kromě toho můžete provádět maloobchodní prodej hodinek ve velkých a malých městech.

Dokumenty

Stejně jako v každém obchodě, prodej hodinky, musíte dodržovat obchodní pravidla, pro to musíte vyhotovit všechny potřebné dokumenty.

 • otevřené IP.
 • označte OKVED pro aktivity. Pro Rusko to je 52,48,2, 52,73. Pro Ukrajinu je 47,77,1.
 • uzavřít nájemní smlouvu v areálu.
 • formalizovat práci prodávajícího.
 • zařídit zákaznický kout.
 • pokud je to nutné, získat povolení k obchodu od SES a hasičského oddělení.

Podrobnější rady týkající se papírování vám poskytne zkušený právník ve vašem městě.

S prodejním místem hodin, otevření malého oddělení bižuterie a ručního příslušenství vypadá skvěle. To je jeden z nápadů na rozšíření sortimentu pro obchod s hodinami. Všechny podrobnosti v článku jsou z výše uvedeného odkazu.

Pokoje a zařízení

První věc, kterou začíná podnikatel čelit, že chce otevřít obchod pro prodej hodinky, je hledat pokoj. Obvykle se takové zboží dokonale uskutečňuje v nákupních centrech, v blízkosti butiků oblečení. Pokud nemůžete pronajmout oblast v obchodním centru, stojí za to hledat místo, které se nachází v jeho blízkosti. Příznivá lokalita - je to přeplněné místo, kde mnoho mladých lidí nakupuje. Koneckonců, budou vaším hlavním cílovým zákazníkům.

Začátek může být malá, přibližně 10 - 15 m². Rovněž pečlivě prostudujte konkurenci, snažte se otevřít svůj obchod od konkurence nebo výrazně změnit sortiment výrobků.

Abyste mohli prezentovat veškeré zboží, musíte si koupit veškeré potřebné komerční vybavení. Především budou potřebné skleněné vitríny s osvětlením. Také z nábytku budete potřebovat pro prodejce stůl a židli. Za účelem zajištění zboží si budete muset zakoupit stojan s hodinami. Pokud plánujete prodávat různé doplňky, pak pod nimi budete muset zakoupit regály, ale je žádoucí, aby vypadaly harmonicky v celkové koncepci hodinového salonu.

Sortiment a dodavatelé

Zaměřujeme se na prodej cenově výhodných hodin, zejména kopií nebo takzvaných replik známých značek. Ceny za tyto výrobky v maloobchodě začínají od 7 dolarů za kus a více. A také v sortimentu budou mechanické hodinky domácí výroby s cenami od 60 dolarů a více. Nepovažujeme za nákladnou kategorii výrobců, protože budou potřebovat velmi velké investice a úplně jiný koncept budování podniku a hledání zákazníků.

Vytvoření sortimentu by mělo začít s vyhledáváním dodavatelů hodinek. V souvislosti s cenovou orientací si musíte vzít levné hodinky z Číny, hodinky mohou také obsahovat ruské a ukrajinské hodinky. Hlavní důraz je však kladen na přesné sledování hodin z Číny v levných cenových segmentech, protože se jedná o levý podíl na prodeji v této oblasti. Navíc tento levný produkt lze snadno prodávat prostřednictvím Internetu.

Jak víte, většina kupujících vybírá hodinky podle jejich vzhledu, jako příslušenství k jednomu či jinému oděvu, takže se nejprve musíte zaměřit na návrh hodinky. Sortiment by měl být hodinky pro muže, ženy a děti. Na druhou stranu jsou rozděleny do sportovních, klasických a "okouzlujících". V počáteční fázi stojí za to koupit trochu všeho a včas uvidíte, který produkt je dražší a budete se na něj přesně soustředit.

Také v rozsahu můžete zahrnout:

 • nástěnné a stolní hodiny.
 • popruhy a baterie.
 • obalových výrobků.

Navíc můžete prodávat drobnou elektroniku a stejné baterie a podobně.

 • výměnný popruh.
 • výměna baterií v elektronických hodinách.
 • opravy hodinek.

Zaměstnanci

Pokud plánujete najmout zaměstnance, pak bude stačit jeden prodejce. Jeho hlavními vlastnostmi by měly být komunikační schopnosti a schopnost zvolit si přístup ke každému klientovi, poradit správný model hodinek nebo je přesvědčit, aby si objednali v katalogu.

Je možné předpokládat roli účetního. Přesto bude nutné dohodnout se na úhradě za kus s čističem.

Pokud si pronajmete samostatnou místnost, má smysl instalovat poplašný systém a dát jej na panel v bezpečnostní společnosti.

Hledáte, jaké skupiny zboží lze prodávat společně s hodinkami? Je to dobrý nápad začít obchod s hodinou prodeje. Více o tomto druhu podnikání, o kterém jsme mluvili - http://biznes-club.com/biznes-idei/biznes-ideya-magazin-optiki.html.

Reklama

Jak to udělat, abyste se dozvěděli o své firmě ve formě hodinky? V souvislosti se skutečností, že prodejní místa náramkových hodinek se obvykle nacházejí v nákupních centrech, pak se jejich klienti objeví téměř okamžitě. Ale pro další reklamu můžete posílat reklamy do oblasti, ve které pracujete, nebo vytvářet vlastní webové stránky a prodávat je online.

Na internetu využívejte vyhledávací reklamu a kontextovou reklamu. Také aktivně se prodává prostřednictvím sociálních sítí, je v tomto ohledu velmi efektivní Instagram.

Kolik peněz potřebujete začít?

Nyní nám trochu vypočítáme náklady. Všechny tyto okamžiky zaznamenáte, vyvíjíte obchodní plán pro obchod s hodinami, ale přesto zobrazíte přibližné nákladové body.

Vybavení a náklady na otevření skladu do 10 m².

 • vybavení (skleněné vitríny s osvětlením, stojany na zboží) - $ 1500 - $ 2000
 • pracoviště prodávajícího je 90 USD
 • provedení dokladů - 100 USD
 • firemní identita (znak, vizitky) - 120 dolarů
 • počáteční nákup zboží - 2000 USD
 • Pronájem - 7 USD za 1 m².
 • platby za energie - asi 20 dolarů
 • daně - 100 USD
 • plat pro prodávajícího - od $ 180
 • reklama - 50 USD
 • náklady na dopravu - 30 USD

V závislosti na rozsahu a druhu služeb, které ukládáte v obchodě, možná bude tento seznam nákladů více.

Kolik můžete vydělat?

Průměrná značka na původní verzi hodinky je 20% - 30%.

Na kopiích známých značek (výrobky z Číny) - z 80% na 150%.

Není špatné, že můžete vydělávat na opravách.

Návratnost podnikání - až 1 rok.

Závěry. Sentry business je ideální pro začátečníky. To nevyžaduje obrovské investice ke spuštění, když pracuje v levných segmentu, ve většině případů neexistuje žádná záruka na zboží. V případě selhání můžete produkt vždy prodávat za nákupní cenu a podniknout nějaký jiný podnik.

Máte nějaké zkušenosti v tomto výklenku? Zašlete nám svůj názor níže.