Jak otevřít stánku se shawarma?

Podrobný návod jak otevřít shawarma. Článek obsahuje užitečné doporučení, plán kalendáře, výpočtové tabulky.

♦ Kapitálové investice - 150 000 rublů
♦ Návrat k podnikání - 3 měsíce

Ne každý má peníze jít do restaurací.

A stále existuje kategorie obyvatel, která se v elitních institucích veřejného stravování cítí nepříjemně a snaží se je obecně vyhnout: žáci, studenti, dělnická třída.

Přidejte do již jmenovaných skupin ty, kteří prostě zbožňují škodlivé jídlo: hot dogy, shawarma, smažené koláče a podobně, a uvidíte, jak rozumné může být řešení otevřete šachru.

Larek, kde se bude prodávat pouliční jídlo, může být otevřeno bez velkých investic a vaše podnikání je ziskové, je to dost snadné: hlavní věc je chutná a poměrně nenáročná na to, aby zákazníci šawarmou přiváděli potravu.

Kolik stojí za to otevřít stánku shawarma, jaké kroky je třeba podniknout, aby se stalo vlastníkem takového podniku, jak rychle se vrátíte počáteční investice a další potřebné informace, dozvíte se z tohoto článku.

Výhody otevření stánku se shawarma


Podnikatelé, kteří si z nějakého důvodu vybírají místo pro sebe, se zřídka zajímají, jak otevřít stánku se shawarma, že tento typ podnikání se vyčerpal.

Ale to není pravda. To může být ziskové.

Navíc otevření takového šachronového stánku má mnoho výhod ve srovnání s otevřením téže restaurace nebo kavárny:

 1. Nevyžaduje velké investice a je vhodný pro podnikatele, kteří nemají počáteční kapitál.
 2. Najděte mistra, který vaří Shawarma, mnohem jednodušší než jedinečný šéfkuchař restaurace a dokonce mu zaplatí mnohem méně.
 3. Nemusíte instalovat stacionární stánek, můžete ji mobilizovat (na kolech), aby sloužil festivalům nebo městským prázdninám.
 4. Není to těžké registrovat tento podnik a stánky se shawarma jsou kontrolovány mnohem méně často než stejné restaurace.
 5. Pokud vaříte chutné, můžete vytvořit kompetentně konkurenční výhody a přilákat mnoho zákazníků, poté postupně přeměnit jednu stánku se shawarma na celou síť uličních potravin.

Nevýhody otevření shawarma

Bohužel tento druh podnikání má některé nevýhody, o kterých musíte vědět, než se rozhodnete zaregistrovat stánku shawarma:

 1. Velký stupeň konkurence v této oblasti.
  Je spíše obtížné najít neobsazené místo, a zůstat v podnikání a činit ho ziskové je ještě obtížnější.
 2. Neschopnost vydělat obrovské peníze.
  Kolik byste zaplatila za shawarma, kterou prodáváte?
  Stojí za zmínku, že klient nebude platit více.
  Takže váš příjem nebude příliš velký.
 3. Shaurma se připravuje z poddajného jídla.
  Měli byste pečlivě zvážit jejich výběr a skladování, aby nedošlo k otravě jednoho ze zákazníků.
 4. Larek se společností Shawarma je malý podnik a nebylo vždy snadné, aby malý podnik zůstal na trhu.
 5. Jedním z nejoblíbenějších témat mnoha městských úředníků - Bojové MAFami, takže pokud víte, že vaše město má aktivisty, kteří nepodávají chleba, dovolte mi zkazit život majitelů stánků s shawarma, připraven k četným inspekcím.

Funkce otevření stánku s shawarma

Minut humoru:
Stan s shawarma hovorově někdy žertem nazývá "shavermyatnya", "shavermary", "shaurmanka", "shavermennaya", "shaurmorka" nebo "shaurmyachechnaya".

Není tam žádná zvláštní moudrost, pokud nebudeš vyrábět shawarma sami.

Musíte jednat pouze s organizační a finanční stránkou problému, aniž byste zapomněli ovládat činnost vašich zaměstnanců.

A přitom věnujte pozornost existenci tří nuancí, chcete-li, aby se váš stán s šawarmou změnil na výnosné podnikání:

 1. Tři hlavní součásti úspěchu jsou výhodnou polohou + vynikající shawarma a další produkty + rozumná cenová politika.
 2. Pokud jste si vybrali bezvadné místo, nebudete sledovat sezónní prodej šawarmy a jiných pokrmů.
  Tato sezónnost se však musí brát v úvahu při sestavování sortimentu nápojů: v létě zákazníci požádá o studenou vodu a džusy, v zimě - na čaje a kávu.
 3. Zdvořilost a úsměv vašich zaměstnanců je velmi důležitá.
  Nemyslete si, že pokud vlastníte elitní restauraci, ale stánku se shawarmou, můžete se vzdát servisu.

Konkurenční výhody otevření shawarma


Zdá se, že taková neuvěřitelná věc může být vynalezena, aby přilákala nové zákazníky, pokud máte takový skromný obchod, jako stánku se shawarmou.

Existuje však dostatek příležitostí k vytvoření konkurenčních výhod, aby se příznivě lišily od majitelů jiných stánků:

 1. Vaření je nejen chutné, ale také užitečné.
  Shawarma, hot dogy a jiná pouliční jídlo nejsou náhodou označovány jako nezdravé.
  Stojí za to zkusit tento mýtus rozdělit: častěji měnit olej na smažení, používat kvalitní maso, nešetřit čerstvou zeleninu atd.
 2. Diverzifikujte nabídku prodaného zboží.
  Vstupte do menu vegetariánské shawarmy pro ty, kteří nemají maso nebo dětskou šawarnu, aby děti mohli vychutnat své oblíbené jídlo bez poškození zdraví.
  Přidejte do menu toasty s výplněmi, pro jejichž přípravu potřebujete stejné zařízení jako pro shawarma atd.
 3. Udržujte dokonalou čistotu ve vašem stánku.
  Prodejce a šéfkuchař musí současně obsluhovat zákazníky v čistých uniformách, nádobí - lesk, všechny ingredience pro shawarma by měly být uloženy v uzavřených čistých gastronormách atd.
  Udržujte čistotu, jako kdybyste očekávali příchod auditora a jste ochotni obdržet odměnu.
 4. Neklaďte zákazníky.
  Velmi často majitelé takových stánků s jídlem na ulici, kteří nechtějí trpět ztrátami, prodávají produkt, i když se nedá nazvat čerstvou.
  Takové hry s lidským zdravím jsou velmi nebezpečné.
  Používejte čerstvé produkty pro výrobu shawarma.
 5. Udělte slevu velkým zákazníkům.
  Kupujete například 5 druhů shawarma nebo toast, 6 - zdarma.
  Takže můžete povzbudit zaměstnance, kteří se nacházejí v blízkosti kanceláří, aby si koupili shawarma, aby se osvěžili v době oběda, vy.
 6. Přidejte příjemné bonusy k šachu, který jste si koupili, například část čaje nebo žvýkačky.
  Takové drobnosti vás budou stát jen penny a zákazníci budou s touto pozorností potěšeni.
 7. Dodržujte přiměřenou cenovou politiku.
  Pamatujte si, že shaurma je potravinářský výrobek pro chudé, protože jeho náklady by měly být vhodné.

Plán kalendáře pro otevření stánku se shawarma

Co by mělo především potěšit podnikatelé, kteří si na tuto firmu zaujali, je, že stánek se šawarou může začít opravdu za 3 měsíce, pokud je vše správně provedeno.

Většinou budete mít registrační postup a registraci všech dokumentů, takže je vhodné hledat známé mezi úředníky nebo hledat pomoc kvalifikovaného právníka, který urychlí tento postup.

Chcete-li pronajmout / koupit stánek, koupit zařízení pro vaření shaurma, nábor pracovníků by neměl být více než dva měsíce, a pokud máte někoho, kdo pomůže, mohou být tyto podmínky ještě sníženy.

Otevřeme firmu ve firmě Shawarma: formát, dokumenty, franšízy

Chcete-li prodávat shawarma, musíte zvolit formát instituce, studovat požadavky právních předpisů, najít si pokoj, koupit zařízení a výrobky, najmout zaměstnance. V tomto výklenku jsou také nabídky franšízy. Povinnou podmínkou je dodržování hygienických norem a pravidel.

Myšlenka prodeje shawarma není nová nebo komplikovaná. Ale i přes veškerou zjevnou jednoduchost, otevření obchodu na Shawarm a začněte vydělávat, je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí. Jak otevřít podnik podle zákona tak, aby byl chutný a užitečný pro spotřebitele a výnosný pro majitele? Který formát instituce si vyberete, jaké dokumenty a vybavení budeme potřebovat, budeme v článku zvažovat.

Podstata podnikání při přípravě a prodeji shawarmy

Podstatou podnikání je otevřít místo pro výrobu a prodej šawarmy. Shaurma je aromatické, vydatné středoevropské jídlo. Je vyroben z nakrájeného masa zabaleného v lavash. Jako výplně se přidává čerstvá zelenina, salát, omáčky, koření. Shawarmu se jedí rukama (bez použití příboru). Alternativní názvy - doner (doner, doner-kebab), shaverma.

V Rusku je shaurma pevně spojena s rychlým občerstvením v ulicích. V hlavním městě a dalších velkých městech se však nacházejí restaurace ve stylu restaurací, ve kterých je shaurma místem vysoké kuchyně.

Formáty institucí

Formáty institucí se mohou lišit: od malého pavilonu po celou restauraci. Možnosti:

 • Bod v nákupním nebo nákupním a zábavním centru v zóně potravinového soudu. V takové instituci bude příliv kupců obzvlášť skvělý o víkendech: lidé s rodinami chodí do nákupních a zábavních center, zejména v chladné sezóně, a tráví většinu dne.

Na fotografii: dům Dener v obchodním centru nákupního centra

"Shaverma King" v prvním patře budovy na křižovatce ulic

Triky ruských podnikatelů: "Shaurmondonald"

Autopůjčovna s shaurma "Shaurmaster"

Kromě umístění a velikosti místnosti, je třeba vzít v úvahu koncept podnikání: je to instituce, která působí po celý den - to je pravda, v místech, kde je noční život (čerpací stanice, vlaková nádraží), nebo podle plánu - od 8 do 20, například v případě kancelářské budovy. Nebo sezónní podnikání - pavilon v parku (tento formát musí být také koordinován s místními úřady).

Také zvážit rozsah: Chcete-li otevřít prodejní místo monofastfuda shawarma různé druhy: v sýrovém pita, česnek, normální, s různými náplněmi. Nebo přidejte pomocné zboží: čaj, kávu, nealkoholické nápoje. Z toho bude záviset na investicích, potřebném vybavení, nabytém zboží a zásobách.

Naléhavost a vyhlídky

Aktuálnost a vyhlídky rozvoje podnikání při přípravě a prodeji shawarmy závisí na formátu a umístění instituce, tj. Na dosažení cílové skupiny. Čím je toto pokrytí širší, tím více získáte. Fanoušci jídla shawarma:

 • studenti;
 • řidiči;
 • zaměstnanci úřadu;
 • turisty;
 • pracovníků;
 • cestující čekají na dopravu (na stanicích, zastávkách).

Instituce by měla být na místě velkého množství lidí. Důležitost podnikání v oblasti rychlého občerstvení je navíc způsobena rostoucím tempem života Rusů každý rok. Ne každý a ne vždy si může dovolit plnou večeři ze tří jídel. Chutná a uspokojující shawarma přijde na záchranu.

V říjnu 2017 byl obyvatel Novosibirsku v nehodě. Když objasnili důvody incidentu, ukázalo se, že spěchá, aby získal shawarma. Příkladem samozřejmě není příjemné, ale potvrzuje, že takové jídlo je v poptávce.

Jak otevřít zákon: podmínky pro otevření bodu se shawarma

Pro podnikání při přípravě a prodeji shaurma je vhodné individuální podnikání. Daňový systém - UTII nebo patentový systém.

Licencování se nevyžaduje. Před zahájením činnosti je třeba Rospotrebnadzor v souladu s čl. 8 294-FZ "O ochraně práv právnických osob a jednotlivých podnikatelů při výkonu státní kontroly (dohledu) a obecní kontroly".

Soubor dokumentů, jejichž požadavky je třeba dodržovat:

 • Zákon "o ochraně práv spotřebitelů".
 • FZ "o hygienickém a epidemiologickém blahu obyvatelstva".
 • Rozlišení šéf Státní zdravotní lékař Ruské federace 08.11.2001 číslo 31 (ed. Od 06.10.2016) „o provádění Mezinárodních zdravotnických předpisů (spolu s 2.3.6.1079-01 SanPiN)“ (zde si můžete stáhnout tento dokument ve formátu PDF).
 • Vyhláška vlády Ruské federace ze dne 15. srpna 1997 č. 1036 "O schválení pravidel pro poskytování služeb veřejného stravování".
 • GOST R 53105-2008. "Národní standard Ruské federace. Cateringové služby. Technologické dokumenty pro produkty veřejného stravování. Všeobecné požadavky na konstrukci, stavbu a údržbu. "
 • GOST R 50762-2007. "Národní standard Ruské federace. Cateringové služby. Klasifikace podniků veřejného stravování ".
 • Řád Rospotrebnadzoru z 20.05.2005 N 402 (v platném znění, 02.06.2016) "Na osobní lékařské a zdravotní pas".

V roce 2016, vedoucí oddělení obchodu a služeb, Alexander Nemeryuk po inspekcích na kapitálových stany s shawarma a odhalování nedodržování základních hygienických norem slíbil, že všechna tato místa v hlavním městě bude uzavřena (v únoru 2016 v Moskvě, zbořen více než 100 stánků). Toto opatření neovlivnilo stacionární body.

Dodržování hygienických norem je tedy jedním z hlavních pravidel tohoto oboru. Pokud stručně shrnete požadavky:

 • potřeby chlazení;
 • nepřerušená dodávka vody (pokud není centrální zásobování vodou);
 • nádobí musí být jednorázové;
 • potřebné nádrže pro sběr a odstraňování odpadků;
 • zaměstnanci musí dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • zaměstnanci by měli mít lékařskou knihu;
 • práce s výrobky v jednorázových rukavicích a kuchařské čelenky (klobouky, šátky);
 • ujistěte se, že dezinfikujete;
 • dodržujte data vypršení platnosti produktů;
 • nedovolte, aby se potraviny zkazily;
 • dodržovat podmínky označování a skladování;
 • splňovat požární bezpečnostní požadavky.

Důležité přidání: že není nutné umístit fotografii známých osobností a celebrit, jako jsou reklamní body s shawarma bez jejich souhlasu. Například v Rjazani pro ochranu hospodářské soutěže výbor podal žalobu proti vlastníkovi stanu s shawarma „shawarma“, protože hostitelská instituce v designu místnosti použil fotografii Michaela Galustjana.

Jaké vybavení budete potřebovat?

Minimální požadovaná výbava:

 • gril pro shawarma;
 • chladicí zařízení pro výrobky;
 • prádelna, pracoviště pro prodejce (židle, pulty);
 • Regály a regály pro spotřební zboží;
 • extrakt;
 • nůž pro shawarma;
 • nádoby na zeleninu;
 • Mikrovlnná trouba nebo další gril k ohřevu připraveného jídla.

Pokud plánujete prodat více nápojů, pak při výpočtu podnikatelského záměru musíte mít také varnou konvici, kávovar nebo kávovar, nápojovou ledničku.

On-line obchody, které prodávají vybavení pro veřejné stravování: WHITEGOODS, partnerfood.ru, «Shop Restaurant“, "ObschepitServis", "ICO", "PromTorgOborudovanie", "MoyUdobnyyMagazin.rf", "Eurolux", "Agroresurs" a další.

Ceny za gril pro společnost Shawarma se pohybují v průměru od 20 tisíc do 100 tisíc rublů, v závislosti na velikosti a technických charakteristikách. Podívejte se, porovnejte, seznamte se s vlastnostmi zařízení nabízených různými obchody, pohodlně na Yandex.Market.

Grily pro Shawarma: nabídky na Yandex.Market

Kolik můžete vydělat: pomocí příkladu provozního bodu

Vypočítáme primární náklady, marži a potenciální výnosy. Pro výpočet založíme klasický shawarma. Složení: pita chléb, kuřecí maso, grilované, omáčky (kečup, majonéza, hořčice greeny), zelí, mrkev, rajčata, okurky, cibule.

Výrobky a položky výdajů na přípravu jediného výrobku *

Zajímavé nápady pro obchodní plán - otevřeme kiosk prodávající shawarma

Delikátnost z Turecka, která se bojí sankcí - Shawarma. Tento druh rychlého občerstvení poprvé získal masovou popularitu v Německu, kde dnes existuje zhruba dvacet pět tisíc prodejních míst. V Rusku je toto jídlo dlouho považováno za škodlivé z hygienických důvodů, ale různé studie ukázaly, že bílé hranolky a hranolky jsou mnohem nebezpečnější pro lidské tělo. Nyní kiosky se shawarma mohou snadno najít spotřebitele, Rusové se zamilovali do vydatné léčby. Chcete-li podnikat v prodeji shaurma, musíte udělat plán, najít malou investici na nákup vybavení a pronajmout kiosk na přeplněném místě.

Koncept obchodu pro prodej shawarma

Ruský podnik v sektoru rychlého občerstvení každoročně přináší svým majitelům značné příjmy, ale množství investic, které mají otevřít pizzerii nebo restauraci rychlého občerstvení, je mimo moc mnoha začínajících podniků. S prodejem shawarma věci jsou různé, začít podnikání bude vyžadovat více než 200 tisíc rublů, s měsíčním ziskem 50 až 150 tisíc "dřevěné". Chcete-li otevřít prodejní místo pro shaurma, budete potřebovat:

 • zaregistrovat právnickou osobu;
 • koupit speciální zařízení pro shawarma;
 • najít místo na přeplněném místě;
 • pronájem 2-3 prodejců;
 • provést reklamní kampaň.

Obchodní přínosy a možná rizika

Výhody obchodu pro prodej shawarma:

 • malé množství investic;
 • vysoká marže (zisk);
 • stálý požadavek na zboží;
 • nízké měsíční náklady na údržbu podniku.

Na základě těchto výhod můžeme konstatovat, že podnikání je vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené podnikatele. Existují však jistá rizika při otevření kiosku se shawarmou, ke které by měl být majitel připraven.

 • vysoká konkurence, kde vaše stánky se shawarma nemusí být v poptávce;
 • kontroly orgánů Rospotrebnadzor a SES, dokonce i drobné porušení zahrnují pokuty a soudní příkazy;
 • krádež prodejců.

Požadované dokumenty pro otevření stánku

Za prvé, musíte legalizovat své podnikatelské aktivity, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel nebo otevřít LLC. V počáteční fázi stačí mít status IP. Chcete-li účetnictví usnadnit, zvolte zjednodušený daňový systém (příjem méně výdajů).

Chcete-li prodat shaurma, musíte získat povolení od společnosti SES. Chcete-li to provést, uveďte zavedené normy pro prostory, kde se potraviny prodávají. Potřebujeme uzavřít servisní smlouvu se sanitární a epidemiologickou stanicí, odborníci budou každou dobu dezinfikovat pokoj.

Také je třeba získat souhlas s otevřením kiosku v objektech požárů a ekologických služeb. Seznam je malý:

 1. Registrace IP.
 2. Povolení od společnosti SES.
 3. Povolení úřadů požární bezpečnosti.

Vyberte místo

Chcete-li dostat věci z kiosku, musíte vybrat správné místo. Nejlepší volba se bude nacházet na hlavní ulici města, vedle kanceláří a vzdělávacích institucí, což zajistí tok zákazníků.

Podle zavedených norem by měla být místnost, kde bude šaurma připravena, vybavena větráním a koupelnou. Přítomnost chladiče vyřeší problém s vodou a toaleta může být umístěna v nedaleké budově.

Larenk se shawarmou je často umístěn v obchodním centru, existuje stále vysoký tok potenciálních zákazníků a všechny hygienické normy jsou vzaty v úvahu, pouze vysoké nájemné za místo bude mínus.

Nákup zařízení

Když je vybráno místo pod kioskem, je nutné si zakoupit speciální zařízení pro výrobu, skladování a prodej shawarmy.

 • gril. Existují modely plynu a elektrické, mezi nimi není velký rozdíl, ale elektrický gril je považován za bezpečnější zařízení;
 • hořáky pro grilování. Zvláštní pozornost věnujte grilovanému hořáku při nákupu zařízení, na něm bude záviset kvalita turecké delikatesy. Levné modely budou produkt poškozovat a vystrašit zákazníky;
 • chladnička pro skladování jídel a nápojů;
 • pokladna.

Koupit německé vybavení, pokud plánujete rozvíjet své podnikání a připravit kvalitní produkt, cena za evropský gril je asi 70 tisíc rublů. Z tuzemských výrobců je možné zaznamenat grilování Shaurma-2 EL M, cena 27-30 tisíc rublů. Nákup čínského vybavení se nedoporučuje, navzdory skutečnosti, že cena některých modelů je pouze 15-18 tisíc.

Výběr dodavatelů produktů

Pro přípravu shawarma budou vyžadovány následující produkty:

 • maso (kuřecí, vepřové, hovězí);
 • lavash;
 • majonéza;
 • rajčatová omáčka;
 • zelené (petržel, kopr, cibule, salát).

Aby bylo podnikání ziskové, musíte kontaktovat velkoobchodníky nebo zemědělce, kteří budou pravidelně prodávat potřebné produkty za snížené ceny. Než si koupíte maso, musíte zkontrolovat dokumenty, které potvrzují standardy kvality. Můžete si vyrobit Lavash sami nebo najít obchodních zástupců, cena za to je v průměru od 3 do 6 rublů za kus.

Nezapomeňte: Je nutno mít výstupy najednou několika dodavatelům, takže podnikání není v případě problémů s jedním z partnerů nečinné.

Nábor zaměstnanců

Zaměstnanci hrají důležitou roli při rozvoji vašeho podnikání. Proto musíte pečlivě přistupovat k výběru kuchařů a prodejců, protože jejich práce bude záviset na loajalitě zákazníků. Nejčastěji v kiosku, výroba a prodej shaurma se zabývá jednou osobou, šetří místo v místnosti a peníze na platy.

Obchodníci shawarma by měli být nejen schopni vařit turecké fast food, ale také být připraveni na potíže. Koneckonců, budou po celý den ve stresující situaci: uvolněná místnost, náladové zákazníky, příprava jídla, počítání peněz a změna. Ne každý kandidát na tuto pozici se s touto prací bude vyrovnávat, proto by se měli upřednostňovat zkušení kuchaři.

Plat zaměstnance se obvykle skládá ze stabilní míry výstupu a procentuálního podílu z prodeje. V průměru dostávají prodejci shawarma 20 až 25 tisíc rublů.

Další způsoby, jak vydělat peníze

Zvyšte zisky kiosku pro prodej šawarmy s nápoji, které nakupují nejčastěji:

 • horký čaj;
 • káva;
 • sýtená voda;
 • přírodní džus.

Po zaplacení kiosku si můžete zakoupit specializovanou výbavu pro vaření palačinky, hot dogy a hamburgery. Rozsáhlé menu zvýší příjem vaší firmy.

Reklama

Nejúčinnější reklama pro kiosk se shawarma bude "ústní", spokojení zákazníci se nejen vrátí, ale budou také informovat známé. V takovém případě se cena výrobku a design místa prodeje dostanou do pozadí. Existuje však několik dalších způsobů, jak přilákat pozornost zákazníků:

 • zvukovou reklamu v oblasti kiosku (nákupní centrum, trh);
 • distribuce slevových kuponů za nabízené produkty;
 • atraktivní stall design (velká vývěska, banner).

Jiné způsoby propagace kiosku budou neúčinné, jelikož zákazníci jsou pouze lidé, kteří se nacházejí v blízkosti místa prodeje shawarma.

Náklady a příjmy

Budeme počítat náklady na otevření a údržbu kiosku prodávajícího shawarma a také předpovídat návratnost obchodního projektu.

Nové obchodní nápady

Otevřením bodu na přípravě a prodeji společnosti Shawarma je skvělý nápad pro podnikání s malými investicemi. Dnes se podíváme na: seznam potřebného vybavení a jeho cenou, nuance v místě výběru pro umístění bodu, můžeme předložit obchodní plán, s výpočtem nákladů na zahájení podnikání a poukázat na potenciální zisky z obchodu s shawarma. A také možnost dodatečných příjmů v tomto výklenku.

Shaurma nebo shaverma (tam jsou také jména - Shaorma, Shavarma, Shuarma); v jiných případech - Döner-kebab, doner, doner, kebab. Pokrm podle řady odborníků - arabského původu, skládající se z nakrájeného masa, vařeného na grilu; směs čerstvé zeleniny a bylin; originální omáčka. Plnění je zabaleno nebo umístěno v dortu, pita nebo lavash. To vypadá jako běžný klasický recept na toto jídlo, ale jak ukázala praxe, každý šéfkuchař má vlastní verzi "klasické" shawarmy.

Širokou škálu receptů umožňuje kombinovat klasické ingredience v různých poměrech, přidání nestandardní plniva, nebo vůbec ke změně čerpacích nádobí, spoléhat se na prioritách vkusu své cílové publikum.

Celkově vzato, tento přístup poskytuje dostatek příležitostí k zahájení vlastního podnikání, což shawarma v univerzální a populární mísa fast food - může uspokojit nejnáročnější a originální poptávky ve všech segmentech populace. Proto je tedy shaurma: a malá kundička v ulicích vašeho města; a "ostrov" v nákupním centru; a dokonce se setkává v nabídce některých kaváren a restaurací, včetně světových a populárních řetězců rychlého občerstvení. Protože stabilní poptávka Shawarma, a to snadno připravitelná, je nádoba všem známá a je vysoce ceněna spotřebiteli.

Vzhledem k tomu, že všechny přísady jsou připraveny předem, doba vaření shawarma nepřesáhne 5-15 minut. Nízká cena hotového jídla zajišťuje, že bude pro klienta levná.

Shaurma se používá za tepla bez použití příboru. Má originální chuť - jedna porce může uspokojit hlad dospělce. Proto je tento typ rychlého občerstvení tak oblíbený při obědové přestávce pro většinu občanů - od studenta nebo prostého pracovníka po hlavní vůdce. Jak říkají - takže chuť nezapomene! Samotný proces oběda, kdy hlavní pokrm je šaurma, netrvá dlouho.

Jak již bylo řečeno, moderní recept na shawarma odkazuje na univerzální pokrmy. Mají, i když mají historické kořeny, ale rychle se přizpůsobují moderním realitám a požadavkům mezi spotřebiteli, často bez změny názvu - změnou výplně nebo návrhu. Nebo naopak, zachování základních principů receptury přípravy, změna názvu, což z něj dělá specialitu restaurace.

Takže se můžete setkat fitness shawarma, kde není maso, ale uvnitř je přidávána pouze zelenina. V Evropě často prodávají doner s vepřovým masem, což poněkud odporuje arabským kořenům receptů jídla, ale dokonale uspokojuje poptávku Evropanů, veřejnosti obdivovatelů tohoto masa. A ve velkých síťových restauracích a fast-food s celosvětovou nabídkou, která se snaží vyzkoušet, rolí nebo twisters s masovou výplní. Nejčastěji se jedná o chikeny - kusy smaženého kuřecího masa v chleba - s značkovou omáčkou, s přísadou sýra a zeleniny, zabalené v pšeničném dortu.

To je, jak je pochopitelné, že shaurma snadno mění složky, přizpůsobuje se požadavkům trhu a publiku instituce a zachovává si své klíčové výhody - originalita chuti, jídlo bez příborů, rychlé hladování, víc než demokratická a přijatelná cena.

Proto je počáteční bod pro přípravu a prodej společnosti Shawarma ziskové podnikání s malými investicemi na začátku. Bez ohledu na to, co všichni odborníci říkají, příležitost rychle a levně uchopit občerstvení bude vždy požadovaná a relevantní. A šaurma, úspěšně prodávaná u nás ani deset let, k tomu jasnému potvrzení. Bod, který neplatí sám, okamžitě uzavře majitel bez lítosti. Ale když vidíme opačný obraz - počet bodů pro prodej shawarmy se nezmenšuje, nebo se z nich stává více.

Jak otevřít firmu přípravou a prodejem shaurma

Tak jak otevřít obchod pro přípravu a prodej Shawarmy, nebo správněji Shavermy... Shaorma... Shawarma... Shuarma... Doner? Zahájení podnikání na společnosti Shawarma zahrnuje dvě etapy.

Nejprve musíte najít vhodné místo. Musí se vyznačovat vysokou propustností, akumulací co nejvíce lidí. V ideálním případě - to je oblast nákupních center, oblastí trhů, stanic. Dobrým sousedem budou zastávky veřejné dopravy, střediska a vysoké školy, obchodní centra a kancelářské budovy.

Odborníci z trhu berou na vědomí, že společnost shaurma jako podnik má stabilní poptávku v oblasti rychlého občerstvení mezi začínajícími podnikateli. To je usnadněno popularitou jídla a jeho nízkou cenou. Také podnikatelé přitahují nízké náklady na otevření samotného podniku: malou sadu potřebných zařízení, použití hotových složek pro plnění a jednoduchý technologický proces přípravy jídla.

Za druhé, musíte získat povolení od místních úřadů a pronajmout nebo zakoupit stánku, Malý pavilon nebo mobilní nákupní přívěs. Můžete zvážit otevření nákupního ostrova v nákupním a zábavním centru nebo na území takzvaných potravinových šňůr. Jeho cena závisí na velikosti a úrovni vybavení. Vybaven autonomním zásobováním vodou a topením - kiosk stojí 200 000 rublů a náklady na ostrov začínají od 600 tisíc rublů. Hlavní "přísadou" jakéhokoli odbytu pro přípravu Shawarma je elektřina, bez ní hlavní detail podniku - gril pro pražení masa nebude fungovat. Zdroj trvalé elektřiny by proto měl být na jakémkoli místě.

Otevření shawarma bodu, stejně jako jakékoli zařízení pro přípravu a prodej hotových jídel, je koordinováno s místními úřady. Každý region a město má své vlastní obecní pravidla pro otevření stravovacích míst. Samostatné dokumenty můžete sami sbírat nebo se obrátit na zprostředkovatele, kteří se specializují na získání povolení.

Je třeba se připravit, že v segmentu shawerm je konkurence velmi vysoká, což opět potvrzuje značný požadavek na tento pokrm a ziskovost takového podniku. Proto se při pohledu na dobré místo a zpět se podíváte na to, že už máte konkurenci. To děsí některé. Jiní, naopak, vědí, že okolní soutěžní čtvrť přispívá ke zvýšení zisku. K tomu je výhodné rozlišovat například použití několika recepcí s původním receptorem nebo rozšířenou službou. Srovnání podobných produktů je jednou z nejstarších marketingových metod propagace.

Potřebné vybavení pro místo přípravy a prodeje společnosti Shawarma

Chcete-li bod vybavit shawarma, je potřeba jednoduché a levné vybavení. Hlavním důvodem je tzv. shawarma - Původní vertikální gril.

Vertikální gril (plynové nebo elektrické) pro shawarma s rotující vertikální špíz a palety na plátky masa. V závislosti na kapacitě a zemi výroby se cena plynu pohybuje od 10 000 do 200 000 rublů, lze koupit elektrický gril pro 20 000 až 250 000 rublů.

Zařízení Shaurma Grill

Podnikatel začínající může zvážit nákup podporované techniky. Vzhledem k velké poptávce na trhu se však nejčastěji objevují grilované restaurace. Nízká kvalita jejich oprav může způsobit nehody nebo požáry.

S výjimkou grilovací stroje pro shawarma budete potřebovat:

 • Lednička pro skladování produktů - od 10 tisíc rublů;
 • Vybavení kuchyně (řezací desky, nože, nádoby) - 2-3 tisíce rublů;
 • Buck s vodou (v případě nepřítomnosti dodávky studené vody) - z 3 000 rublů;
 • Ohřívač vody typ skladování pro 50-100 litrů (při nepřítomnosti dodávky horké vody) - z 5 tisíc rublů, je charakterizován nízkou spotřebou energie;
 • Dřez na dvou místech - z 5 tisíc rublů;
 • Mikrovlnná trouba / trouba - až 10 tisíc rublů;
 • Oboustranný vodorovný rošt pro rychlé pečení shawarma ze dvou stran k tvorbě rudých proužků nebo kůry - od 5 tisíc rublů.

Zeleniny lze ručně broušit, nebo můžete dokončit svůj bod profesionálním shawarma zeleninová fréza nebo kuchyňský robot, který stojí až 30 tisíc kormidel. Umožní vám rychle vyseknout všechny potřebné přísady pro plnění salátu.

Docela nemusí nutně, ale požadované vybavení lze přičíst mixér (asi 2-3 tisíc rublů), což urychluje proces míchání přísad pro omáčky.

Většina začínajících podnikatelů má však tendenci utrácet co nejméně na otevření shawarma bodu, takže nenakupují vůbec žádné další vybavení a nahrazují je ruční práce.

Kompletní sada vybavení pro bod se shawarma stojí od 180 tisíc rublů

Velká poptávka po organizaci takových stravovacích zařízení vedla k tomu, že se objevily hotové projekty. Výrobce nebo dodavatel vybaví místo na klíč včetně veškerého potřebného vybavení. Tento přístup šetří čas a v některých případech i peníze. Vzhledem k tomu, že společnost zabývající se projektem maloobchodních prodejen a profesionálních zařízení pro stravování, pracuje přímo s výrobcem, což snižuje maloobchodní marži pro nákup velkoobchodních cen.

Takže vybavení malého místa pro prodej Shawarmy stojí o něco více než 180 tisíc rublů. Souhlasíte s tím, že je velmi prospěšný pro začínajícího podnikatele, omezeného na prostředky.

Základní sada pro shawarma zahrnuje:

 • Elektrický gril "Shaurma" s jednou výplní - z 30 tisíc rublů;
 • Stiskněte gril pro jednu sekci - od 11 tisíc rublů;
 • Profesionální mikrovlnná trouba - od 11 tisíc rublů;
 • Tabulka kovové výroby - od 13 tisíc rublů.

Celkem - od 65 tisíc rublů.

Dodatečné vybavení pro vaření kuřecího masa na grilu:

 • Grilovaný kolotoč pro grilované kuře - od 30 tisíc rublů;
 • Termální vitrína pro hotové grilované kuře - od 27 tisíc rublů.

Celkem - z 57 tisíc rublů.

Dodatečné servisní vybavení:

 • Kotle typu želé z kotle - od 3 000 rublů;
 • Chladící skříň - od 20 tisíc rublů;
 • Mraznička - od 15 tisíc rublů;
 • Kuchyňské nože, kleště, gastronormy, struhadla, řezné desky a další - od 9 tisíc rublů.

Celkem - z 57 tisíc rublů.

Celkové náklady na vybavení prodejního místa shawarma a grilované kuřata, jako další sortiment, je od 179 tisíc rublů.

Nakupování na místě pro shawarma

Vzhledem k univerzálnosti Shawarmy může být jeho začátek, jak je uvedeno výše, nějaké. Hlavní věc není porušení klasického vzorce - grilované maso + zelenina zabalená v pita chleba (pita chléb nebo palačinka).

Proto! Je lepší připravit si plán na nákup výrobku najednou, to znamená získat předem všechny potřebné složky, které mohou pokrýt poptávku po bodě po dobu 1-2 dnů. V budoucnu stačí upravit objem zakoupeného zboží v závislosti na sezóně a poptávce. Začáteční podnikatel tak ušetří čas i peníze. Protože nepotřebuje jít a hledat potřebné jídlo. V každém městě jsou velké potravinářské základny nebo firmy, které se specializují na pravidelné dodávky potravinářských výrobků do stravovacích zařízení podle plánu nákupu potravin.

V případě vlastního nákupu. Surové maso a polotovary (kuřecí, vepřové, krůtí, jehněčí, atd.), zelenina pro výplň salátů (rajčata, zelí, mrkev, cibule, okurky, salát atd.) základy omáčky a marinády (kečup, majonéza, zelenina, olej atd.) podnikatel také zakoupí na takových velkoobchodních základnách nebo od velkoobchodních dodavatelů. Musíte si vybrat jednoho hlavního a několika dalších dodavatelů. Tím se kompenzuje případ vyšší moci. Například hlavní prodejce prudce nadhodnotí prodejní ceny nebo nezajistí kontinuitu nabídky. Při získávání obchodních kontaktů můžete počítat s dalšími slevami jako s běžnými zákazníky.

Zakázky se často vyskytují, ale v malých dávkách. Takže bude dražší pro dodávku, ale ušetří skladování produktů. V mnoha speciálních systémech s dlouhým skladováním nebude třeba, jako například zeleninová krabička nebo mrazničky pro maso. Jeden mrazák a jedna zeleninová krabička - pro uložení jídla pro den dopředu. Co bude také těžit z jejich čerstvosti. Když se bodem k návštěvě jakéhokoli populárního televizního programu, který má kontrolovat dodržování hygienických požadavků stravovacích, bude majitel nečervenej na dlouhou dobu uložené s ukončenou dobou použitelnosti zboží a, protože neměl (s přítomností označení).

Pokud podnikatel neplánuje rozšířit svou vlastní pekárnu, pak si koupí hotové koláče a lavash od místních producentů, například v městských pekárnách. Také je nemusíte kupovat pro budoucí použití. Lesní lavash ztrácí svou chuť. Při lavashu i při jídle je nutné mít denní dodávku + 10-15% pro případ nouze. Mnozí výrobci odvádějí nerealizovaný chléb a pekárenské výrobky s náhradou za cenu. Ujistěte se, že jste s těmito podmínkami zkreslili dodavatele.

Procesy velkoobchodního nákupu jsou založeny a zpracovány v průběhu let. Ve městě existuje mnoho obchodníků, kteří obchodují na shawarmě. Mnoho "velkoobchodníků" má na skladě připravené dodávky pro jakýkoli typ veřejného stravování, to znamená, že mohou plně převzít vybavení bodu se všemi potřebnými potravinami za minimální ceny. A dokonce i připraveni udělat bezplatný plán pro nákup potravin.

Stravovací personál specializující se na prodej šawarmy

Praxe ukazuje, že dva lidé stačí na jeden malý bod se shawarma. Jeden ze zaměstnanců (mohou být vlastním vlastníkem) v zásadě nakupuje produkty, řeší administrativní záležitosti, druhý - slouží klientům: připravuje shawarma a přijímá peníze. Ve špičce hodin mohou oba zaměstnanci stát za pultem, první bude přijímat objednávky a počítat zákazníky, druhý se zaměří na přípravu chutné a čerstvé shawarma.

Po nastavení procesu můžete uspořádat práci na směny několika párů zaměstnanců. Tento přístup bude dělat práci bodů - nepřetržitě, pokud je poptávka a obchodní plocha umožní, což zvýší zisk několikrát.

Přibližný výpočet ziskovosti bodu prodeje shawarma

Celková investice potřebná pro otevření Shavermy bude od 290 do 800 tisíc rublů. Tato registrace, byrokratické usmíření, získání povolení od hygienického a epidemiologického dozoru, hasiči, místní úřady a další struktury. Koupit / pronajmout stánek, stánek, pavilon, místo v nákupním centru nebo přívěs pro shawarma, nákup zařízení, spotřebního materiálu, - ubrousky, balíky, platy zaměstnanců za prvních 23 měsíců, fond na zaplacení inženýrských sítí (voda, elektřina, plyn) vývěsní tabule, minimální reklama (sloup, letáky). Samostatnou položkou jsou náklady na nákup potravin: maso, pita chléb, zelenina, omáčky, zelenina. Zde vše závisí na receptu, šíři sortimentu shawarma, cenách produktů v jednotlivých regionech.

V průměru jsou náklady na standardní shawarma bez volných předmětů kolem 40 rublů. Maloobchodní cena - ze 100 rublů. a výše, v závislosti na regionu.

Objem 40 tisíc rublů čistého zisku za měsíc je skutečný i pro body se shawarmou, které se nacházejí v nejvíce centrálních a navštěvovaných oblastech města.

Dodatečný zisk z prodejního místa společnosti Shawarma. Různé recepty Shawarmy

Pro další zisk můžete vybavit prodejní místo se souvisejícími produkty. Toto zpravidla piva - chlazené šťávy, limonády a sýtené vody v malém kontejneru (od 0,2 do 1 litru). Hot - káva, čaj, který lze připravit na místě z hotových jednorázových pytlů, je žádoucí uzavřít smlouvu o dodávce pitné vody s místní firmou.

Kromě prodeje nápojů můžete prodat další druhy hotových jídel, které jsou oblíbené mezi rychlou nabídkou - samsa, pizza, hamburgery, hot dogy, sendviče atd. Mohou být uvařeny na místě nebo ohřívány v troubě, mohou být zakoupeny hromadně v jakémkoliv obchodě s potravinami připravené k jídlu nebo pekárně ve městě.

Pokud pro shawarma není pita chleba, ale pita nebo dort, můžete získat "nové" druhy tohoto pokrmu.

Pita je kulatý, plochý pšeničný chléb z nekvašeného těsta, ale může to být také žito. Velmi oblíbený ve východních zemích a na pobřeží Středozemního moře. Pro pita-shawarma je polovina pita zařízena a navíc řezána uvnitř. Ukázalo se, že se jedná o náprsní kapsu, kde je naplněna nezbytná náplň. Ukázalo se, že originální apatizer, který jen šavarma. Ačkoli může být výplň nějaká.

Ampatera z Škoda

Toto jídlo je populární v Belgii a je nazýváno pity-durum nebo jen pita (a tradiční, pro nás, shaurma se nazývá durum).

V Řecku a na Krétě se stala populární mísa, podobná shawarmě, gyros. Plnění s přidáním čipů je zabaleno do tlustého dortu (pita). A pokud je náplň vložena do pita - gyros pita.

Populární v Řecku na Krétě - gyros

V Mexiku dávají přednost extrémně ostré a husté náplni, zabalené v dortu. Takže akutní marinované maso vařené na grilu, s fazolemi a nakládanou zeleninou v názvu papriky - fajita. S přídavkem čerstvého ananasu - burrito.

Kromě toho můžete vzít v úvahu všechny procesy přípravy shaurma jako samostatných receptů na hotové pokrmy.

Například prodej náplní pro shawarma (s masem nebo bez masa) v plastových krabicích lze považovat za prodej hotových salátů. Přidáním krutonů a hotové sýrové omáčky na tento salát s masem získáme salát podobný "Caesaru" a lavash (dort) bude skvělým přírůstkem do salátu.

Dokonce i dodávka masa z grilu na dort se zeleninou může být považována za připravenou misku. Toto jídlo je velmi populární v mnoha regionech Ruska. Například v Petrohradě to nazýváme "Shaverma na talíři", kde je umístěna klasická výplň na dortu, který pokrývá dno desky, a náplň je doplněna o smažené brambory. Ukazuje se úplný druhý kurz.

Celá zelenina může být pražena na vodorovném grilu a dostanete grilovanou zeleninu. Co je již považováno za vynikající oběd pro ty, kteří se drží na štíhlém menu nebo nemají rádi maso, ale milují grilovanou zeleninu (v restauraci, kde platí až 1000 rublů na porci). Předplněné lilky, rajčata, brambory. Omáčka pro shawarma bude dobrým doplňkem k pokrmu. Dort a lavash udělají pokrm plnou večeři.

Jak bylo uvedeno výše. Kuřecí gril je nezbytným doplňkem ke shawarma. Instalací horizontálního grilu k přípravě celého pečeného kuřete můžete prodat grilované kuře. Pro ni, jako vedlejší pokrm, je opět vhodný zeleninový salát nebo prostě dort. Prodáním takového kuřecího grilovaného porce (celá nebo polovina) můžete zdvojnásobit zisk z jednoho místa. Vzhledem k tomu, že tento přístup může zahrnovat i ty, kteří nemají rád shawarma (jsou jen málo, ale říkají, že jsou takoví lidé).

Při plánování otevření vlastního místa přípravy a prodeje společnosti Shawarma se neomezujte na "klasický" recept nebo sadu jídel. Protože má konkurenci. Výhodou tohoto podnikání je, že nové pokrmy jsou ve skutečnosti připraveny ze stejných ingrediencí. To znamená, že pro kuchaře - nic se nezmění, klient - dostane jedinečné rozhodnutí rychlého občerstvení. Hledání nové poptávky a výnosného rozdílu od konkurentů jsou dvě jednoduché výhody, které jsou realizovány bez zvláštních nákladů, které mohou přinést významný úspěch tomuto cenově výhodnému podnikání.

Ačkoli i otevření "tradiční" shawarmy - podnikání je ziskové a nízké. Další vývoj bodu závisí především na přání majitele.

Související obchodní nápady s rychlým občerstvením:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Podnikatelský plán pro prodej shawarma

Obsah

1. Investiční memorandum

Ne každý si může dovolit mít doma občerstvení, takže stánky se shawarmou jsou někdy opravdovou oázou pro ty, kteří chtějí uspokojit jejich hlad. Proč shaurma? Snad hlavní důvod spočívá v jeho vysokých nutričních a chuťových vlastnostech. Kromě toho je shaurma velmi pohodlná, aby se držel v ruce a zatímco to nevyžaduje mnoho prostoru. Ve srovnání s jinými druhy rychlého občerstvení je tento produkt jednoznačně vyhraje. Samozřejmě, a cena je velmi atraktivní pro většinu lidí, protože za tyto peníze je poměrně obtížné uspořádat plnou večeři nebo večeři. Ukazuje se, že shaurma - je to chutné, pohodlné a levné. Zároveň je toto pokrm relevantní pro lidi všech věkových kategorií a společenské postavení.

Chcete-li otevřít prodejní stánku shawarma, nepotřebujete zvláště velké investice. Současně je podnikání velmi výhodné. Dokonce i na pozadí velké konkurence takové body nezůstávají v porážce. V ideálním případě je samozřejmě třeba vybrat místo s vysokou návštěvností. Dokonce i když tyto stánky stojí těsně k sobě, bez zákazníků, prakticky nečiní nečinnosti. Takže výhody této činnosti jsou zřejmé:

 • malé množství investic;
 • žádný profesionální šéfkuchař nevyžaduje;
 • jednoduchý postup registrace obchodu;
 • schopnost měnit a otevírat nové body.

Počáteční investice zde činí 270 tisíc rublů.

Konec výpadku do bodu vzplanutí nastává doslova v prvním měsíci práce.

Odhadované období návratnosti je přibližně pět měsíců.

Čistý měsíční zisk: asi 80 tisíc rublů.

2. Obchodní popis

Shaurma je orientální pokrm, který je založen na maso se zeleninou a v pita chlebu. Složení se obvykle připravuje předem a maso se opéká na gril a nakrájí se na malé kousky. Náklady shawarma v našem případě se bude pohybovat od 110 do 150 rublů (bude záviset na plnění). Zvažme další sortiment pokrmů, které budou zákazníkům nabízeny.

Shaurma:

 • z kuřete;
 • z vepřového masa;
 • v chlebovém pita (vepřové a kuřecí);
 • s dvojitou částí masa.

Jako doplněk můžete nabídnout nápoje a pečivo.

Nápoje:

Pečení:

Pokud jde o místo práce, bude to malý kiosk s rozlohou deset až patnáct metrů čtverečních. Bude umístěn v oblasti s vysokou dopravou. Pracovní program bodu: od 9:00 do 21:00.

3. Popis trhu

Chcete-li studovat trh, stačí zjistit, kolik podobných bodů je ve vašem městě. A dokonce i v poměrně malých osadách najdete několik stánků prodávající shaurma. Jak jsme řekli výše, toto jídlo má spoustu plusů a ve srovnání s tradiční kuchyní to v podstatě vyhrává. Shawarmu se prodává v mnoha zemích světa, takže existuje poptávka po tomto produktu všude. Jako cílové publikum lze uvést následující kategorie zákazníků:

 • školní děti;
 • studenti;
 • střední manažeři;
 • pracovníci stavebních specialit;
 • turisty;
 • taxikáři a řidiči jiných destinací;
 • další fanoušci rychlého občerstvení ve věku od 18 do 35 let.

Ukazuje se, že pokrytí cílového publika je velmi široké, zejména proto, že ceny jsou přijatelné i pro osoby s relativně nízkými příjmy.

4. Prodej a marketing

Velkým plusem tohoto podnikání je, že nemusíte utrácet spoustu peněz na reklamu. Stačí jen jednou, aby znatelné znamení a pak bude přitahovat zákazníky průběžně. Na první den práce můžete uspořádat malou oslavu a diverzifikovat nabídku s bezplatnými bonusy. Jako doplněk můžete vytvořit komunitu v sociálních sítích a pravidelně pořádat soutěže. Možná je někdy třeba distribuovat letáky na ulicích.

Nejlepší reklamou pro tuto firmu jsou spokojení zákazníci, kteří mohou jíst lahodně a levně. Reputace získaná v počáteční fázi práce umožní zákazníkům získat další spolupráci. Pověsti o kvalitním shawarma se šíří s kosmickou rychlostí, tolik zákazníků může pocházet z jiných částí města. Na základě poptávky zákazníků můžete vytvořit několik jednoduchých pravidel, která vám umožní identifikovat společnost na trhu.

Potraviny by měly být nejen chutné, ale také nejužitečnější - to mimochodem, to může být zmíněno někde v reklamě. Zejména by se mělo používat pouze čerstvé maso a pravidelně se měnit i opečený olej. Samozřejmě, zelenina by měla být také čerstvá. V opačném případě můžete čelit nejzávažnějším důsledkům až po otravu zákazníků. Nejlepší je koupit všechny přísady od obyčejných občanů žijících v soukromém sektoru - všechny produkty s tímto přístupem budou co nejpřirozenější a možná bude možné získat dobrou slevu při vysokých objemech.

Jak jsme uvedli výše, shaurma bude několik typů a, zvědavě, může být někdy také "aktualizováno". Například může být někdy použito i nestandardní barvy (například růžová nebo oranžová). Možná stojí za to přemýšlet o krásném a spolehlivém obalu, takže paměť zákazníků má jasný dojem. Stejně jako v každém podnikání je uznání na trhu důležité, protože má velmi pozitivní vliv na pověst společnosti.

Obrovskou roli při provádění činností zde má najatý personál. Prodávající (který je také šéfkuchař současně) by měl být vždy úhledně oblečený a všechny ingredience by měly být skladovány v uzavřených a čistých nádobách. To znamená, že pracoviště musí mít vždy ideální čistotu. Příjemný postoj vůči klientům je také klíčem k úspěšnému podnikání. Nezapomeňte na pravidelné čištění, které by zde mělo být prováděno jako znečištění.

Zákazníkům "Velkoobchod" se doporučuje, aby poskytli slevu. Například při nákupu pěti kusů shawarma můžete dát šestý jako dárek a tak dále. Přesto je možné uspořádat bezplatnou dodávku, aby bylo možné objednávat telefonicky. Existují příjemné bonusy ve formě jedné porce čaje nebo kávy.

Samozřejmě při prodeji shaurma je povinná cenová politika založená na požadavcích zákazníků a cen blízkých konkurentů. Pouze v této situaci bude možné mluvit o úspěšné realizaci marketingové strategie.

5.Plán výroby

Tato část obsahuje podrobný plán podnikové organizace. Abychom to popsali nejpodrobněji, budeme vše analyzovat postupně.

Registrace společností

Zpočátku se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel. Současně budete muset okamžitě zvolit daňový systém - v našem případě to bude UTII. Nemyslete si, že to končí celý proces. Částečně se vyskytnou potíže s povoleními jiných orgánů dohledu. Je důležité si uvědomit, že v případě, že bod splňuje zákonné požadavky, nejsou zpravidla žádné překážky při zpracování dokumentů. Takže po registraci jako samostatný podnikatel budete muset vyplnit řadu dalších dokumentů:

 • povolení k výkonu činnosti (vydává ji obecní úřad);
 • povolení k otevření stánku na určitém území (tento dokument vydává Rospotrebnadzor, který, jak je známo, řeší otázky sanitárního a epidemiologického plánu);
 • Hygienické a epidemiologické osvědčení společnosti Rospotrebnadzor (pokud je podnik v souladu s hygienickými a epidemiologickými normami);
 • Dodatek k závěru společnosti Rospotrebnadzor je zejména "sortiment vyrobených produktů" (má také zvláštní význam při otevření takového podniku);
 • program kontroly výroby v pořadí dodržování hygienických norem při prodeji výrobků;
 • smlouva o prádelnách a / nebo čistírnách pro mytí uniformy zaměstnanců;
 • dokumenty potvrzující shodu vyráběných a prodávaných výrobků s platnými normami;
 • dokumenty týkající se dezinfekce, deratizace a dezinsekce;
 • doklad o ukončení dezinfekce ventilačních a klimatizačních systémů;
 • dohoda o odstraňování pevného odpadu z domácností a organických odpadů;
 • lékařské knihy prodejců (kuchařů).

Výběr místa pro kiosk

Neexistují žádná speciální kritéria a ve skutečnosti to nemůže být, protože i v těch nejvzdálenějších oblastech je možné úspěšně prodávat šauru a získat vysoké zisky. Současně, jak ukazuje praxe, je nejlepší umístit stánku na následujících místech:

 • centrální část města (nejlépe je-li blíž k hlavnímu náměstí města, kde se neustále nachází velké množství lidí);
 • v blízkosti vzdělávacích institucí, obchodních center a kancelářských budov;
 • poblíž trhů a nákupních center.

Samozřejmě, pokud se umístí na místo s vysokou dopravní kapacitou, cena nájemného se může zvýšit. V tomto ohledu byste měli přesně vypočítat ziskovost, aby nedošlo ke ztrátě z důvodu vysokých poplatků za pronájem. Pokud jde o parametry kiosku, jsou zcela standardní. Oblast místa by měla být například deset až patnáct metrů čtverečních. Je třeba izolovat stěny, protože práce budou prováděny v zimní sezóně. Samozřejmě musí být voda a elektřina.

Hledání dodavatelů produktů

Obvykle ve všech velkých městech existují velkoobchodní základny nebo společnosti zabývající se zásobováním potravinami. Pro úspěšné podnikání stačí zvolit si jednoho nebo více dodavatelů, kteří úspěšně prodávají zboží za přiměřené ceny. V ideálním případě by bylo lepší předem předpokládat spolupráci s několika podnikateli, aby se zabránilo případům vyšší moci. Například hlavní dodavatel může kdykoli zvýšit ceny, nebo může dojít k prodlení v dodávkách vůbec. To samozřejmě může vést k narušení společnosti. Proto stojí za to zvažovat tyto okamžiky ve fázi zahajování. Zde je důležité, a náklady na navrhované zboží - to vám umožní vypočítat nejpřesnější příjmy pro blízkou budoucnost.

Jak již bylo uvedeno výše, všechny výrobky musí být vysoce kvalitní, a proto je třeba vzít v úvahu i trvanlivost polotovarů. Vycházíme z podrobného studia logistického systému, a to: kdy a jakou frekvencí budou dodány všechny potřebné přísady pro vaření. V důsledku toho se již nemusíte bát skutečnosti, že výrobky jsou náhodou bezstarostné nebo nehybné. Mnozí dodavatelé se zpravidla snažili sledovat tyto nuance a současně jsou připraveni na pravidelnou dodávku polotovarů za rozumné ceny.

Nábor zaměstnanců

Když hledáte vhodné zaměstnance, stačí přehodnotit životopis nebo uvést odpovídající oznámení v sociálních sítích i na odpovídajících internetových panelech. Nejsou tu žádné zvláštní potíže a je důležité, aby zaměstnanci již měli nebo byli připraveni vydat hygienické knihy. Z kuchařů (prodejců) potřebujete minimální zkušenosti a v takovém případě byste se měli okamžitě rozhodnout, kdo je učí. V ideálním případě, samozřejmě, pokud podnikatel osobně studuje všechny technologie a zpočátku pracuje sám. Při zvládnutí dovedností můžete převést celý pracovní postup na stávající zaměstnance.

Oprava prostor

Zde samozřejmě je třeba vše pečlivě zvážit. Možná bude místnost vyžadovat minimální opravy, ale je důležité, aby splňovala hygienické normy. Bude dobré, kdyby tam byl prostor pro stoly a židle. Při absenci takové příležitosti můžete v blízkosti okna udělat něco jako pult (police), aby zákazníci zde mohli snadno jíst. Současně mnoho takových podniků úspěšně pracuje a v režimu okna v kiosku, to znamená, když zákazníci odnesou potravu sami a používají ji již na nejvhodnějším místě.

Nákup nábytku a zařízení

Je třeba poznamenat, že tato položka výdajů je velmi individuální. Hodně závisí na velikosti místnosti a zdrojových datech. Možná bude možné najít kiosk se všemi potřebnými zařízeními a bude to mnohem levnější. Současně tento směr zahrnuje hlavní investice. V tomto případě potřebujete vybavení, jako je gril, odsavač, lednice, mikrovlnka a elektrický kotel. Potřebujeme také pokladnu. Jako nábytek bude nutné zakoupit stoly, židle a malé skříňky. Je důležité nezapomínat na vodovodní potrubí a samozřejmě na nákup dřezu. Potřebujete také nádobí na přípravu jídel.

Provádění reklamní kampaně

Výhodou takového podnikání je to, že není třeba vytvářet samostatné stránky a propagovat je v médiích. Stačí alespoň jednou a investovat málo do reklamy, zákazníci přijdou na doporučení. Zvláštní náklady se zde nevyžadují a je důležité pouze vytvořit jasné a viditelné označení, které bude viditelné ze všech stran. Můžete také vytvořit společnost v sociálních sítích a umístit reklamy na internetu. Je důležité, aby se okamžitě ujistil, že každý uživatel může nechat o Shawarmovi zpětnou vazbu - bude to velmi dobrá reklama a povzbudí reputaci společnosti. Opět můžete zahrnout slavnostní otevření, které lze organizovat s hudbou a nafukovacími kuličkami.

6. Organizační struktura

V počáteční fázi práce bude vlastníkem podniku působit jako manažer. Zaměstnanci budou tvořit dva lidé, z nichž každý kombinuje povinnosti prodávajícího a kuchaře. Pracovní program: 2 až 2, 12 hodin denně. V případě, že je příliš mnoho kupujících, pak s další prací můžete dát dva zaměstnance v jedné směně najednou. Možná bude samostatně pracovat jako obchodník a kuchař. Plat mzdy jednoho zaměstnance se vypočítá podle následující zásady: plat ve formě 10 tisíc rublů + prémie ve formě 0,08 x výnosu).

Celková investice pro otevření bodu bude 270 tisíc rublů:

 • registrace podnikání bude trvat 10 tisíc rublů;
 • náklady na první měsíc pronájmu budou 20 tisíc;
 • náklady na opravy činí 20 tisíc rublů;
 • pro nákup zařízení bude potřebovat 150 tisíc rublů;
 • pro počáteční nákup produktů bude muset přidělit 50 tisíc rublů;
 • na realizaci reklamní kampaně bude muset strávit 10 tisíc rublů;
 • Ostatní výdaje (palivo, telefon, čisticí prostředky atd.) Činí 10 tisíc rublů.

V prvních čtyřech měsících práce se očekává postupné zvyšování tržeb. Výsledkem je, že s úspěšnou kombinací okolností se investice vyplatí přibližně za pět měsíců. Samozřejmě mohou existovat určité odchylky, ale v tomto případě neexistují žádné zvlášť nepředvídatelné výdaje.

8. Rizikové faktory

Stejně jako u jiných podniků existují rizika. Samozřejmě, nelze je předvídat, ale většina problémů je pro zkušené podnikatele dosti známá.

Vysoká úroveň hospodářské soutěže

Vysoká ziskovost při prodeji shaurma je samozřejmostí, mnoho z nich už dávno přijalo myšlenku. Pokud je bod otevřen v metropoli, jistě místní obyvatelé již mají své oblíbené místo k nákupu shawarma. V důsledku toho, pokud existuje velký počet silných konkurentů, může se podnik dostat dostatečně dlouho.

Krátká trvanlivost použitých výrobků

Pravděpodobně budou některé ingredience jednoduše vyřazeny. Také je prostě zakázáno používat prodloužené produkty - zákazníci mohou být snadno otráveni. Opět v průběhu času jistě budete schopni vypočítat přibližné množství produktů potřebných k práci po určitou dobu. V návaznosti na to bude možné vyřešit logistiku a nejlépe dohodnout s dodavateli. Také se musíte postarat o optimální způsob ukládání produktů předem.

Problémy při náboru

Je pochopitelné, že hlavní věcí v tomto podnikání jsou dobří kuchaři, kteří mohou vyrobit skutečně kvalitní a chutné pokrmy. Velký význam mají faktory jako zdvořilost, přesnost a svědomitý postoj k práci. Podobné kvality v tomto oboru jsou oceňovány ne méně než skutečné výsledky práce. Takže zde je třeba se snažit. Najděte nejen šikovného, ​​ale i odpovědného zaměstnance - to není snadný úkol. Je obtížné poskytnout zde konkrétní doporučení. Pravděpodobně správná věc je neustále sledovat a sledovat zpětnou vazbu od zákazníků, která by měla být vždy spokojená. Pouze v tomto případě bude možné mluvit o vytvoření pozitivního obrazu společnosti na trhu.

Zvyšte náklady na jídlo

Pokud vezmete v úvahu obecný nárůst cen, je nepravděpodobné, že v jednoduchém kiosku je můžete snížit, než je průměrný trh. Kromě toho je dumping samo o sobě negativním bodem, takže stojí za to pečlivě studovat ceny shawarmy na jiných místech ve městech. Současně se průměrné náklady na shawarma v posledních letech nezvyšovaly. Zároveň je pro takové chutné pokrmy většina zákazníků ochotná platit dobře. Aby nedošlo k nárůstu cen od dodavatele, měli bychom neustále sledovat trh tímto směrem. V ideálním případě byste měli vždy mít na mysli podobné partnery, kteří jsou připraveni kdykoli začít spolupracovat.

Takže alespoň minimálně se pojistíte proti rizikům, můžete se vyhnout mnoha nepříjemným následkům. Kompetentní plánování podnikání v kombinaci s neustálým sledováním trhu umožní udržet trvale vysokou poptávku po všech produktech.