Nové obchodní nápady

Začněte dělat peníze pro sebe je vždy obtížné, protože tam není vždy dostatek finančních prostředků a příležitostí začít svůj vlastní podnik. Nejčastěji se v počátečním kapitálu, který se hromadí v našich dnech, málokdy říká, je obtížné.

Proto většina začínajících podnikatelů upozorňuje na druh činnosti, která přináší dobré zisky s minimálními primárními investicemi. Jednou z těchto možností je instalace klimatizačních jednotek.

Proč je to výhodné?

Posledním desetiletí budou obyvatelé Země pamatovat na své abnormální teploty, které přesahují 30-ti stupňové označení tepla v létě a 20 stupňů mrazu během chladné sezóny. To vše samozřejmě děsí průměrné lidi, ale podnikavý člověk bude mít vždy možnost vydělat peníze za použití všech faktorů, a to i zklamání jako globální oteplování.

Koneckonců, posuzujte sami sebe, kdykoli v roce se člověk chce cítit pohodlně: v zimě nezmrazuje a v létě nezemrčí z horkého tepla. Proto je vždy požadováno klimatické vybavení. Navíc je instalován nejen v kancelářích a průmyslových prostorách, ale také v běžných domech a bytech.

Podnikatelský plán pro klimatickou společnost: co hledat?

Je zřejmé, že počáteční příspěvek k tomuto podnikání bude záviset na mnoha faktorech. Za prvé, musíte se rozhodnout, ve které oblasti budete pracovat. Klimatické podmínky různých částí naší rozlehlé země jsou naprosto odlišné. Proto je nutné vzít v úvahu možný počet potenciálních spotřebitelů vašich služeb, kupní sílu obyvatelstva v regionu, dostupnost průmyslových zařízení ve zvoleném území atd.

Navíc, v závislosti na cílovém zákazníkovi, je nutné určit váš rozpočet (pro tento účel je vypracován podrobný obchodní plán).

Instalace klimatizačních jednotek v kancelářských, obytných a průmyslových prostorách vyžaduje odlišnou míru technické podpory, úrovně dovedností personálu.

Abyste získali trvalý pokyn na služby od specializované průmyslové továrny nebo jiné vážné organizace, potřebujete nejen dostatek finančních prostředků (od 50 000 do 100 000 dolarů), ale také dobré diplomatické znalosti a dovednosti. Pokud máte ty, budete potřebovat vlajku!

Znalost vašeho produktu je klíčem k úspěchu

Dobré výsledky můžete dosáhnout pouze v případě, že rozumíte všem 200%. Proto předtím, než něco uděláte, prostudujte všechny informace o produktu,
které budou nabízet lidem, a zohledníte tato data, sestavujete svůj obchodní plán.

Instalace klimatizací vysoké kvality - služba není tak levná. Samotné zařízení bude stát více než 1 tisíc dolarů, navíc, plus náklady na instalaci. Zákazníci, kteří si tuto službu objednou, však vědí, za které peníze se platí: vysoce kvalitní moderní výrobky (převážně japonské výroby) kombinují vynikající vlastnosti, mají systém ochrany a samodiagnostiky.

Nejoblíbenější jsou vzhledem ke svým dobrým vlastnostem a více či méně demokratickým cenám považovány za klimatizační systémy střední třídy. Jsou vyráběny převážně v Japonsku a Evropě. Jejich hlavní nevýhody jsou relativní hluk a malá záruční doba služby. Takové klimatické vybavení bude stát 600-900 dolarů.

No, nejvíce rozpočtová možnost - domácí nebo čínské klimatizace, které nejsou příliš spolehlivé, ale stojí asi 500 dolarů.

Znalý vůdce je dobrý vůdce

Možná, pokud nemáte dostatek hmotných zdrojů, budete muset zařízení nainstalovat sami. Tím ušetříte odměnu za práci a dozvíte se všechny jemnosti případu, které budete dále zvládat. Souhlasíte, člověk "vycvičený" se může stát dobrým vůdcem, bude schopen ovládat kvalitu svých podřízených. Nepokoušejte se proto implementovat svůj obchodní plán - instalace klimatizačních jednotek vyžaduje zkušenosti s touto činností.

Nejlepším řešením v tomto případě bude stáž pod vedením tohoto specialisty, nejlépe v každé organizaci s dobrou pověstí. Budete muset studovat asi 6 měsíců, i když to vše závisí na úrovni vaší počáteční přípravy. Během této doby získáte vynikající znalostní základnu teorie a praxe.

Zaměstnanci

Aby vaše firma mohla pokračovat, je třeba najímat tým zkušených specialistů, kteří jsou schopni pracovat se zařízením, včetně vybavení pro průmyslové horolezectví. Tito zaměstnanci se mohou nalézt ve stejném podniku, kde jste absolvovali stáž - vždy bude pár lidí, kteří se chtějí změnit
práce.

Mezi další možnosti vyhledávání: reklamy v novinách a online publikacích, služby náborových agentur nebo přitažlivost známých. V tomto případě by však bylo lepší stanovit zkušební dobu po dobu jednoho nebo dvou týdnů, aby se zajistila kvalifikace potenciálního zaměstnance.

Za prvé nebudete potřebovat hodně pracovníků - stačí 4-5 lidí, zejména proto, že se můžete přímo podílet na plnění obdržených příkazů.

Zařízení a materiály

Jakýkoli rozdělený systém pro jeho vynikající práci vyžaduje kvalitní instalaci, takže jeho životnost bude záviset nejen na svědomitosti výrobce a kvalifikaci instalatérů, ale také na kvalitě nástrojů. Takže každá skupina vašich pracovníků bude muset mít s sebou:

 • elektrické nářadí (pár punchers (jeden výkonný, druhý slabší) se sadou vrtáků, shtroborez s diamantovými kotouči);
 • chladicí nářadí (vakuové čerpadlo s manometrickým sběračem a nabíjecím válcem, detektor netěsností);
 • Trubkové nástroje (ohýbačky, řezačky trubek, válcování, šabrovka);
 • Vayal zařízení (hořák, s výhodou propano-kyslík, a pájka).

Pro bezpečnou práci ve výšce je třeba také koupit horolezecké vybavení bezpečnostním systémem. Vezměte tento moment v úvahu při sestavování vašeho podnikatelského plánu. Instalace klimatizačních jednotek netrpí úsporou na pracovních materiálech - jak je možné požadovat od velitele kvalitní práce, aniž by bylo zajištěno spolehlivé vybavení? Časem se všechny náklady vyplatí, ale bude obtížné znovu získat ztracenou pověst.

Obchod nebo sklad

Jak prodávat klimatizační zařízení bez toho, aby současně disponoval nějakým obchodním prostorem? Za to, otevření specializovaného obchodování
bodů. V takovém případě bude na displeji zobrazen celý rozsah vašeho produktu a přítomnost takového obchodu výrazně zvýší úroveň důvěry v prodejce. Je pravda, že bude nutné věnovat trochu více na platy prodejců a konzultantů.

Levnější alternativou je pronájem kanceláře a úložného prostoru. Úspory na těchto peněz mohou být investovány do podpory, tedy reklamy, a pak, trochu „odrazil“ jeho náklady a dělat jeho první zisk, můžete vyklopit z vlastního obchodu. Přestože tato metoda nepřináší vaší organizaci soliditu a vážnost.

Vytvořte klientskou základnu

Zpočátku je vaším hlavním úkolem najít vážné, nejlépe pravidelné zákazníky. No, pokud máte zkušenosti v této oblasti. V opačném případě dočasně zajistěte v některé, pokud možno úspěšné, společnosti, která prodává a instaluje klimatické zařízení.

V takovém případě nemáte přístup pouze k klientské základně vašeho budoucího konkurenta, ale v praxi se také dozvíte zevnitř celou podstatu organizace vašeho podnikání, o které máte zájem. Mějte na paměti, že velké společnosti často lame v otázkách údržby a servisu zařízení, které instalují. Proto je to vaše dobrá šance dostat od takových "zanedbaných" zákazníků příkaz k prevenci jejich klimatického systému.

Když shromažďujete slušné množství zákazníků, nezkoušejte opakovat chyby velké, již získané pověsti firem, které nemají zvláštní hodnotu pro "drobné" zákazníky. Neustále volání protějšků, zájem o jejich problémy a řešení.

Udělejte si rozhovor

Jak znát lidi o vaší nové organizaci? Nejúčinnějším způsobem je reklama. Samozřejmě to mohou být obyčejné reklamy, letáky nebo bannery, ale lépe si vytvořte svůj web a aktivním způsobem ho propagujte. To vám pomůže v jakémkoli webovém studiu ve vašem městě. Zákazníci, jako je rozmanitost a úspory - nezapomeňte na propagační akce a slevy, které vás také přitahují.

Dalším řešením je, samozřejmě, oficiálně zajistit, aby každá klimatizační společnost odesila své zákazníky do služby ve vaší organizaci. Bude to pro vás a pro obchod výhodné.

Jak můžete vidět, prodej klimatizačních jednotek jako podnikání je ziskový a není tak drahý, jak se zdálo jako první.

Jak otevřít společnost pro instalaci, instalaci a údržbu klimatizačních jednotek

Klimatické podnikání je jednou z nejoblíbenějších obchodních linek v zemi. Klimatizační jednotky jsou potřebné pro průmyslové účely a pro osobní potřebu, bez nich je těžké si představit práci v jakékoliv kanceláři v horkých letních měsících. Obchodní komplexy, obchodní centra, kryté trhy, obchody, bytové domy a byty - publikum potenciálních zákazníků je obrovské.

A klimatizační jednotky mohou být přiřazeny k základnímu zboží: v horkém počasí v uvolněné kanceláři, kapacita zaměstnanců klesá na hranici, hrozí nebezpečí komplikací u lidí trpících srdečními chorobami a oběhovým systémem. Klimatizační zařízení s instalací a následnou údržbou budou vždy v poptávce, a proto tento typ podnikání přinese stabilní příjem.

Jak začít podnikat na klimatizačních jednotkách

Chcete-li začít budovat podnik v instalaci klimatizace, musíte nejprve studovat "kuchyň" tohoto podniku, naučit se základy a mít dostatek znalostí, aby se rozhodli sami o sobě při výběru zařízení, dodavatelů.

V předběžné fázi přípravy je nutné určit velikost podniku, jeho rozpočet, vybrat místo k práci a vybírat dodavatele. Také je třeba určit, jaké nástroje jsou potřebné pro instalaci klimatizačních zařízení, spotřebního materiálu pro instalaci, reklamních nákladů apod.

Kde najít zákazníky

Hledání zákazníků je jedním z hlavních směrů podnikání. Na tom závisí úspěch podniku a jeho ziskovost. Navzdory skutečnosti, že klimatizační zařízení jsou v rozmanitých oblastech poptávané, nejvyšší koncentrace potenciálních zákazníků jsou k dispozici na následujících místech:

 • velké obchodní centra;
 • bytové domy;
 • kryté trhy;
 • kancelářské budovy.

Pokud jsou lidé připraveni vydržet teplo ve svém vlastním domě, pak pracovat v podmínkách napjatosti pro většinu - za příležitostmi. Z tohoto důvodu zaměstnavatelé za účelem zajištění nepřetržitého pracovního postupu investují do instalace klimatizačních jednotek a pravidelně využívají služby firem k jejich opravě.

Aby se neztratil potenciální klient, měl by mít vlastník podniku nebo jeho zástupce vždy po ruce smlouvu o instalaci klimatizace. Vzorek lze stáhnout nebo sestavit samostatně pomocí standardní smlouvy o poskytování služeb.

Oprava a instalace obchodního plánu klimatizace

Podnikové plánování vám umožňuje vytvořit rámec pro vynaložení rozpočtu, identifikovat silné a slabé stránky podniku, vypočítat ziskovost podniku a předpovídat příjem za několik měsíců nebo dokonce roky práce.

Podnikatelský plán by měl obsahovat následující položky:

 • marketingový výzkum;
 • analýza konkurentů;
 • popis podnikání;
 • organizační aspekty (výběr prostor, výběr personálu atd.);
 • náklady;
 • ziskovosti a ziskovosti.

Toto jsou hlavní postoje, které je třeba dodržovat při přípravě tohoto dokumentu. Marketing by v žádném případě neměl být opomíjen - Analýza trhu umožní najít místo, ve kterém se podnik bude rozvíjet, vytvoří portrét potenciálního spotřebitele, zvolí optimální cenovou politiku a vytvoří obecnou strategii pro propagaci.

Výběr prostor

Organizovat práci firmy, která zákazníkům nabídne klimatizaci s instalací, nevyžaduje použití drahých prostor.

Pro takovou firmu není třeba vybavit velkolepou výstavní síň. Komunikace se zákazníkem zpravidla probíhá přímo v zařízení, kde je plánováno klimatizační zařízení, v kanceláři může být uzavřena pouze dohoda a mohou být diskutovány závěrečné nuance. Cílem podnikatele je přimět klienty, aby zavolali své specialisty a následně přilákat kupujícího s krásnou kanceláří, je nepravděpodobné, že uspěje.

Nejčastěji jsou kanceláře firem zabývajících se instalací klimatizačních jednotek umístěny v průmyslových zónách, v oblastech stavebních trhů apod.

Nabídka služeb

Existují tři směry služeb nabízených těmito firmami:

 1. Instalace zařízení.
 2. Doprovodný.
 3. Demontáž.

Služby jako instalace a instalace domácích klimatizačních jednotek jsou nejoblíbenější. Ve stadiu instalace musí odborník před zahájením práce navštívit místo: musí provést potřebná měření a vypočítat předběžnou hodnotu.

Během prodlouženého ohřevu je tato technika používána na hranici svých schopností, a proto jsou nevyhnutelné poruchy jeho provozu. Údržba není méně výhodným aspektem práce takových firem.

Rychlá reakce na zákaznické hovory a kvalitní opravy v krátké době - ​​to jsou hlavní klíče k úspěchu a vysoké ziskovosti podniku.

Nábor zaměstnanců

Optimální personál pro začátečníky je 3-4 specialisté:

 • vůdce;
 • manažer pro práci s klienty;
 • 2 specialisté na instalaci a demontáž zařízení.

Vzhledem k růstu společnosti se počet zaměstnanců zvýší: počet manažerů pracujících s klienty poroste, vytvoří se marketingová služba, nabudou se nové specialisty.

Začátečníkům se nedoporučuje, aby šli odborníky, je možné šetřit na mzdách, ale práce, která se bude vyrábět, budou s největší pravděpodobností nedostatečná. Mezi další požadavky - schopnost v případě potřeby pracovat s horolezeckým zařízením při instalaci klimatizačních zařízení v nadmořské výšce.

Třídy klimatizačních jednotek

Celá řada klimatizačních jednotek na ruském trhu lze rozdělit do tří tříd. První, elita, jsou japonské špičkové společnosti, které nabízejí klimatizační zařízení. Takové rozštěpené systémy nezávisle vytvářejí klima v mikroprostředí, jsou chráněny před zlomeninami, fungují tiše a dokážou zvládnout téměř všechny úkoly. Cena jednoho klimatizačního zařízení se pohybuje v průměru od 60 do 150 tisíc rublů.

Druhou třídou je spolehlivé vybavení od evropských a japonských výrobců. Také zajišťují bezporuchový provoz, chladí vzduch a mají optimální poměr cena / kvalita. Na rozdíl od elity nemají úplnou zvukovou izolaci a záruční doba je méně dlouhá. První dvě skupiny zahrnují produkty Panaconic, Sharp, Toshiba, Daikin a další.

Třetí třídou klimatizačních jednotek jsou známé značky LG, Sumsung, Rolsen a další vedlejší společnosti. Používají se v domácích potřebách a jsou nejoblíbenější kvůli jejich relativně nízkým nákladům.

Zařízení a materiály

Aby bylo zajištěno plynulé fungování zařízení, je nutné používat vysoce kvalitní zařízení. Systémy rozdělovače jsou objednávány pro každého zákazníka jednotlivě, ale vždy by mělo být vždy následující vybavení:

 • Děrovače s příslušenstvím;
 • vakuové čerpadlo;
 • shtroberez s diamantovými kotouči;
 • detektor netěsnosti;
 • Potrubní nástroje;
 • hořák, pájka a další.

Naléhavá instalace klimatizačních jednotek bude vyžadovat, aby všechna tato zařízení byla k dispozici specialistovi ve volném přístupu, a proto je rozumnější koupit kompletní sadu pro každého zaměstnance.

Reklamní kampaň

Reklamní kampaň je nezbytná, aby se o začínající společnosti dozvěděli co nejvíce potenciálních zákazníků.

Název společnosti pro instalaci klimatizačních jednotek by měl být jasný a nezapomenutelný a způsobit vhodné asociace.

Umístění reklamy by mělo být tam, kde je největší počet potenciálních zákazníků - v bytových domech, nákupních a obchodních centrech. Rozhodnutí zvolit společnost, která instaluje klimatizační zařízení, je přijata vedením společnosti, takže je rozumnější vykompenzovat obchodní nabídka a dostat se do organizací. Použití letáků může vyvolat zájem a vyvolat výzvu správné organizaci.

Ziskovost podnikání

V průměru se velká společnost zabývá každodenní instalací 3-4 rozdělených systémů. Počáteční společnost s takovými výsledky se nemůže pochlubit - v prvních fázích práce se tento ukazatel liší 20-25 systémů za měsíc. Zisk z jednoho klimatizačního zařízení bude průměrně kolem 15-20 tisíc rublů.

Tak, zisk za měsíc bude asi 460 tisíc rublů. Z toho bude muset být vyplaceno 80 tisíc platů zaměstnanců, dalších 20 - pronájem místnosti, 10 - reklama. Zisk majitele může být 300-350 tisíc rublů měsíčně.

Závěr

Instalace a instalace klimatizačních jednotek - to je poměrně vysoce výkonný podnik, který podléhá příslušnému přizpůsobení práce. Pozornost by měla být věnována všem aspektům práce. S novými klienty je důležité uzavírat smlouvy o službách a se starými zákazníky - neztratit partnerství.

Aby se předešlo problémům se správcovskými společnostmi a městskou správou, je nutné studovat pravidla pro instalaci klimatizačních jednotek na fasády budov a včas, aby bylo dosaženo všech nezbytných opatření. Reklamní kampaň je dalším důležitým aspektem, pokud dáváte svou inzerci každý měsíc, můžete vytvořit velmi rozsáhlou databázi zákazníků velmi rychle.

Instalace klimatizace

Obchod s prodejem klimatizátorů obvykle zahrnuje instalaci zařízení. Stojí za to, abyste kontaktovali prodejce a nabídli procento pro každého zákazníka odeslaného v obchodě, pokud neexistuje způsob, jak otevřít svůj vlastní. Nejlepší možností je zajistit dlouhodobou spolupráci se správou.

Náklady na vytvoření malé společnosti pro instalaci rozdělených systémů je 200-300 tisíc rublů. To stačí pro právní registraci podnikání, nákup vybavení a reklamní kampaň (dva nebo tři bannery) pro informování veřejnosti. Statistiky ukazují, že hustota organizací na trhu s ventilačními a klimatizačními systémy je v průměru 14 firem na 100 tisíc obyvatel. Pokud je hustota nižší, otevření podnikání je jednodušší. Pokud je vyšší, budete se muset připravit na silnou konkurenci.

Podívejte se na elitní klienty

Potenciální spotřebitelé lze rozdělit do 3 skupin:

 1. Přidejte minimální částku na principu "Pokud funguje pouze."
 2. Jsou připraveni platit za kvalitu, ale jsou omezena prostředky. Dlouho zvolte, porovnejte vlastnosti, snažte se vyjednávat.
 3. Žijte na principu "Put a zapomněli." Jsou připraveni hodně zaplatit za současnou kvalitu. Populární, ale spravedlivé.

Nejvýhodnější je poradit se zástupci třetí skupiny. Podle statistik klesají v 20% případů, ale přinášejí společnosti 80% zisků. Chcete-li zvýšit obě hodnoty, musíte se prohlásit za elitní společnost. To vám umožní zadávat rozsáhlé objednávky a dlouhodobou práci.

Náklady na zařízení

Instalace klimatizace bude vyžadovat náklady na vybavení, personál a reklamu.

Zařízení to bude potřebovat:

 • Sada nástrojů pro připojení elektrické energie.
 • Shtruborez a diamantové kolečka k němu.
 • Potrubní nástroje.
 • Rotační kladivo s příslušenstvím.
 • Hořák a pájka.
 • Detektor úniku.
 • Vakuové čerpadlo.
 • Auto.

Automobil začínajících podnikatelů nejprve používá své vlastní, takže může být odstraněn ze seznamu výdajů. Zbývající zařízení ze seznamu bude stát přibližně 50-100 tisíc rublů.

S nárůstem toku zákazníků a expanzí společnosti je třeba dbát na to, aby každý instalátor měl podobnou sadu. Při výpočtu nákladů nezapomeňte na pronájem kancelářských prostor. Kancelář stojí 20 až 50 tisíc rublů.

Zaměstnanci

Zaměstnavatel je rozhodujícím krokem. Zaměstnanci jsou zpravidla dobře informováni o cenách, jsou si vědomi svých dovedností a sní o zahájení podnikání, ale pro to nemají dostatek iniciativy. Nejprve potřebujete velitele vašeho řemesla, a tak si nezapomeňte na jeho plat. V mladé společnosti obvykle činí 40-50 tisíc rublů měsíčně. V asistentovi specialistovi můžete dát začátečníkovi, který bude vydělávat méně - do 20 tisíc rublů měsíčně.

Je v jeho zájmu učit se ze zkušeností, pak nahradit mistra, když opět vyžaduje zvýšení platu.

Nejvýhodnější systém platby je kusový bonus. Zaměstnanec obdrží minimální mzdu, která je při výkonu určitého množství práce doplněna o velkorysé procento příjmů.

Pro mladou organizaci stačí 3 - 4 zaměstnanci:

 • Ředitel společnosti.
 • 2 velitelé instalace a opravy zařízení.
 • Prodejní manažer.

Je lepší vzít účetního pro outsourcing - pozvat ho na hlášení asi jednou za čtvrtinu a zaplatit mu práci. Práce vedoucího prodeje by měla být placena pouze úrokem ze zisku, což by ho neustále stimulovalo hledáním nových zákazníků.

Jak společnost roste, můžete postupně zvyšovat počet zaměstnanců.

Podle pravidel hospodářské efektivity podnikání musí každý nově přijatý pracovník zvýšit čistý zisk alespoň o 2,5krát více než jeho plat.


Paradox - na začátku podnikání bude plat ředitele firmy (to je vaše) bude minimální. Je lepší mít dost peněz po dobu 2-3 měsíců.

Reklama se často nestává

Analýza většiny úspěšných společností střední třídy v ruském segmentu ukazuje, že pro rychlou soběstačnost v reklamě je nutné investovat až 40% veškerých nákladů na podnikání.

Název společnosti by měl být spojen se službou (nikoli pouze "Svět klimatizačních zařízení"), ale nikoli přímo. Takže je lepší si vzpomenout. Specialisté v PR doporučují, aby "tiskli" ne na logiku, ale na pocity. Například název "Condimaster" zní jako ztráta ve srovnání s "Wind'OK".


Vyberte správnou strategii

Pro každý typ služby je potřeba samostatná reklamní strategie. Kromě reklamy na internetu, která je univerzální a vhodná pro jakýkoli typ činnosti, podnikatelský plán pro instalaci klimatizačních zařízení zahrnuje:

 • Umístění znamení v kanceláři (od 2-3 tisíc rublů pro malou zinkovou desku u vchodu do neonové světelné krabice za 100 tisíc rublů).
 • Umístění reklamy na auto (asi 10 tisíc rublů).
 • Organizace kampaně pro distribuci vizitek a vysílání letáků s nabídkou služeb u vchodů domů. Nechte tuto metodu a zdá se zastaralé, ale to funguje (1000 rublů pro tisk, 2-3 tisíc - za platbu distributorům).

Není to špatná reklama v místním rozhlase - za předpokladu, že je krátká, nezapomenutelná a pravidelně se opakuje (5-6 tisíc rublů měsíčně).

Nechte internet pracovat pro vás

Vytvořte své stránky a snažte se je propagovat v TOP. To je samozřejmě drahé potěšení: vytvoření místa - 30-50 tisíc rublů, propagace - 15-30 tisíc rublů měsíčně. Nejvýnosnější strategií pro začínajícího obchodníka je kontextová reklama v Yandex.Direct a Google AdSense. Můžete nastavit všechny parametry sami a zhruba 10 tisíc rublů měsíčně, abyste se mohli prohlásit pouze těm, kteří mají zájem o vaše služby.

Na co byste neměli věnovat svůj rozpočet na reklamu

Absolutně nefunguje distribuce letáků (mini letáků) na přeplněných místech. Většina lidí je vyvrací ze soucitu. Pokud ho někdo dává do kabelky, pak je stále odhodí, aniž by četl. Získané a reklamní v místní televizi. Mezi těmi, kteří stále sledují televizi, ne Youtube, většina z nich má satelitní příbory, které nevykazují místní kanály.

Ziskovost: o "ovčí kůži" a náklady na její "oblékání"

Úspěšná společnost nastaví průměrně 7 až 8 rozdělených systémů za den. Začátečníci se nemohou chlubit takovou postavou. V prvních měsících bude nutné spokojit s 2-3 objednávkami denně (za přítomnosti vysoce kvalitní reklamy).

Každá instalace přinese asi 3-4 tisíc rublů. Celkem - 3 instalace za 3 tisíc - 9 tisíc rublů denně nebo 270 tisíc rublů měsíčně. Nebojte se, když shrnete, že zjistíte, že jste zbyli téměř nic.

Výpočet zisku v prvním měsíci:


Nezapomeňte, že v příštím měsíci nebudete muset vynaložit peníze na nákup zařízení a vytváření potřebných dokumentů pro otevření LLC nebo IP. A to je minus 110 tisíc rublů výdajů.

Pokud zahrnete další náklady a výdaje na odstranění nepředvídaných problémů, podnikatelský plán pro instalaci klimatizačních jednotek se vyplatí za 1,5-2 měsíců.

Vše probíhá podle plánu

Ti, kteří si přečetli tento bod, se nebojí obtíží a jsou odhodláni otevřít své podnikání na klimatizačních jednotkách, nabízíme krok za krokem.

 • Zvolte právní formu. V závislosti na tom, zda otevřete individuální firmu (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC), se daňové zatížení také změní. Zde je nejlepší konzultovat účetní.
 • Vytvořte podnikatelský plán, který vychází z dostupných příležitostí a zohledněte další perspektivy vývoje.
 • Přijďte s názvem organizace.
 • Najděte pokoj, nejlépe v přeplněném místě poblíž zastávek veřejné dopravy.
 • Zaregistrujte společnost a vystavte dokumenty, objednejte si pečeť, otevřete bankovní účet.
 • Odesílejte reklamy na nábor zaměstnanců nebo kontaktujte náborovou společnost.
 • Najděte pravidelné dodavatele zařízení a komponentů za velkoobchodní ceny.
 • Uspořádejte reklamní kampaň.

Navzdory rozmachu prodeje a instalace chladicího a větracího zařízení za sebou mnoho společností nadále úspěšně funguje. Ano, klimatizace je již v téměř každém bytě. Toto zařízení však vyžaduje pravidelnou údržbu a opravu. Můžete také prodat vybavení v nových domech, které byly právě uvedeny do provozu. Potenciální zákazníci mají mnoho - je to stejně jako rychlá návratnost případu.

Jak otevřít obchod s instalací klimatizace

Dnes mnozí podnikatelé nabízejí obyvatelstvu veškeré služby k výkonu určitých pracovních míst. Jednou z těchto oblastí podnikání je instalace klimatizačních jednotek. Tento druh podnikání je pro začátečníky docela slibný, protože nevyžaduje příliš mnoho finančních výdajů, ale je třeba poznamenat, že není vhodné se zabývat instalací klimatizačních zařízení poměrně často. V tomto článku se však bude považovat pouze za takovou firmu s uvedením možných možností rozvoje a rozšiřování jejích aktivit, avšak podrobněji bude popsána pouze práce na instalaci klimatizačních jednotek (a také rozdělovače a podobné zařízení).

Chcete-li začít pracovat, musíte se zaregistrovat jako podnikatelská entita. Nejjednodušší způsob, jak formovat přesně tak, jak jednotlivé podnikatele, protože to by vyžadovalo malé investiční fondy, stejně jako trvat relativně málo času a úsilí. Nicméně, v případě, že je potřeba se registrovat právnická osoba, přednostní forma je společnost s ručením omezeným, protože v tomto případě, stejně jako v případě osob samostatně výdělečně činných, bude zjednodušeného daňového systému, která zahrnuje transfer do státu, který není více než 6 procent příjmů k dispozici nebo 15% provozního zisku jako daně. Činnost samotná spadá pod definici (OKPD 2) 43.22 Práce na instalaci vodovodů, kanalizací, topení a klimatizačních systémů. A co je zajímavé, a to navzdory skutečnosti, že montáž vzduchotechniky odkazuje na relativně jednoduchým ovládáním, je docela možné dát na stejnou úroveň služeb, jako je instalace domácích spotřebičů nebo opravy v domě, tato činnost je upravena federálního zákona federálního zákona Ruské federace ze dne 1. prosince 2007 Č. 315-F3 "O samoregulačních organizacích". To je v podstatě rovnocenné s konstrukčními a inženýrskými pracemi.

Je třeba poznamenat, že dříve než se takové činnosti podléhají licencování obecně, ale licence je zrušena (toto se vztahuje na všechny stavební práce obecně) od roku 2010 a nyní je třeba získat povolení k práci, aby se stal členem samoregulační organizace, která pracuje v oboru stavebnictví nebo technických průzkumů. To přidává značné množství obtížně, protože pro vstup do samoregulační organizace musí poskytnout důkaz, že podnikatel je schopen kvalitativně plnit svůj úkol, každý SRO odhaluje její podmínky, je třeba říci, že prakticky vždy muset zaplatit vstupné, což je někdy značná částka, která je rozhodující především pro malé a individuální podnikatele. Výhody zapojení do samoregulační organizace je také přítomen, ale v této oblasti podnikání takové povinnosti jsou pravděpodobně zbytečné problémy a trvá příliš mnoho času na byrokracii.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Další fáze organizace vašeho podnikání může být nazývána vyhledáním místa, kde budete moci hostit vaši kancelář. Stane se pouhým zastoupením, ve kterém se konají jednání se zákazníky. Teoreticky můžete pracovat bez pronájmu místnosti, vyjednávání se zákazníky buď telefonicky nebo na jejich vlastním nebo neutrálním území. To je zvláště výhodné pro malé organizace, které se nejdříve pokoušejí ušetřit peníze. Při výběru místnosti je třeba určit oblast své práce, protože ve velkých městech, kde se snažíte zachytit trh celého města, je nevhodná, v takovém případě budete muset soutěžit s velkým počtem organizací. V tomto ohledu je mnohem snazší pokrýt jen několik bloků, nabízet jejich služby pouze obyvatelům nedalekých domů. Samozřejmě, že odmítnout spotřebitele i z druhého konce města, to nestojí za to, jestliže se sám dostal do společnosti a začal se zajímat o své služby, ale aby vedl reklamní kampaň a lépe hledal spotřebitele na omezeném území. Nejvhodnější zvážit především spaní, je zvláště dobré, pokud město buduje nové spací plochy, protože pak bude možné, pokud bude umístěno na území nových budov, přijímat velmi velký počet zakázek od nových nájemců. Samotný kancelářský prostor by neměl být velký, protože v něm bude pracovat jen málo lidí a vybavení nezbytné pro provoz nemůže být nazýváno rozměrem a zabírá spoustu místa. Náklady na pronájem kanceláře závisí na mnoha faktorech, což je přesně umístění, neboť v centrálních oblastech bude o něco vyšší než v okrajových oblastech; nesmíme zapomínat, že ve velkých městech je pronájem nemovitostí řádově vyšší než v provinciích.

Měli bychom také říci pár slov o úrovni hospodářské soutěže v tomto oboru. Klimatizace a dílčí systémy již dávno přestalo být luxus, a dnes si koupili relativně velké množství lidí, takže po dlouhou dobu existuje tolik firem na trhu, který svým zákazníkům nabízí nejen montáž klimatizačních jednotek, ale i mnoho dalších druhů služeb. To je nejlepší, aby se pokusili najít město čtvrtí, která není spuštěna žádná organizace, v opačném případě bude muset soupeřit přímo s existujícím podniku, to může být velmi obtížné. Jak již bylo zmíněno výše, dnes vzácné společnost se zabývá výhradně s instalací klimatizačních jednotek, je mnohem pravděpodobnější, že k opravě pomoci organizace nabízet zákazníkům řemeslníky všeho druhu. To může být oprava jakýchkoli zařízení, stěhovací služby, elektrické a instalatérské práce, úklidové služby, údržba a podobné práce. Nemůžeme říci, že neexistuje žádný způsob, jak budovat své podnikání výhradně na instalaci klimatizace, ale musíte vzít v úvahu práci nejen přímými konkurenty, kteří se rovněž zabývají pouze montáž klimatizačních systémů, ale také pro větší organizace, která bude téměř jistě mají zkušenosti nahromaděné zákazníků na úkor práci s různými zákazníky na různé otázky.

Obecně byste měli zvážit začíná svou organizaci tohoto druhu, která nabízí svým klientům širokou škálu různých služeb. Výhody multidisciplinární organizace jsou jasné: pracovat s velkým počtem zákazníků, a tím i rychlejší šíření informací o vás (slovo nikdo zrušena rádio); vytváření několika zdrojů příjmů, s přihlédnutím k tomu, že počáteční investice se příliš nezvyšují; existuje možnost nabídnout našim zákazníkům více pokročilých služeb. Další důležitou vlastností je, že obchodní instalace klimatizačních jednotek je do značné míry sezónní, a proto se musí spoléhat na to, že v některých měsících se počet objednávek bude minimální nebo žádné, které lze jistě mít nepříznivý dopad na jejich podnikání. Práce v různých profilech, že umožňuje majiteli mít stabilní a stálý příjem v průběhu celého roku, přičemž jeho zaměstnanců, kteří jsou odborníky na instalaci klimatizace, může být vyškoleni k provádění jiných typů práce, a proto může být vždy obsazeno při práci.

Pokud jde o profesionály, pak tento problém je třeba přistupovat velmi vážně, protože pokud budete mít práci, lidé jsou špatně plnit své povinnosti, je možné se dostat nepříjemný nespokojenost zákazníka s následnou ztrátou pověsti, ale i soudní spory, protože to není správné instalace systému může vést k poškození zařízení. Samosprávná organizace vyžaduje současně zaměstnance firem, které mají v ní členství. Je však třeba poznamenat, že některé zvláště progresivní samoregulační organizace nabízejí svým členům školení pro zaměstnance a zlepšení jejich dovedností. Nicméně, to je nejlepší ještě zpočátku usilovat o kvalifikované odborníky, kteří mají značné zkušenosti v této oblasti a může poskytnout záruku, že práce bude provedena kvalitativně, a pak to nebude mít žádný problém. Odborníci by měli mít znalosti v oblasti instalace a údržby klimatizačních jednotek a dělených systémů, tedy aby bylo možné pracovat nejen s běžnými modely, ale s poněkud zastaralých jednotek a na druhé straně, nejmodernější stroje. Je třeba poznamenat, že společnost bude pracovat nejen s jednotlivci, ale také s organizacemi, které budou muset instalovat složitější klimatizační systémy.

To i při práci s jednotlivci se mohou vyskytnout určité problémy pro netrénované osoby, protože kromě běžných druhů existují monoblok klimatizační zařízení, multi-rozdělit systémy a systémy s proměnným průtokem chladiva, a každý z těchto typů zařízení má svůj vlastní instalaci. Montážní pracovníci by měli mít také praktické dovednosti na průmyslové horolezectví a do určité míry na opravách a stavebních prací, protože někdy instalace může být spojena s určitými obtížemi. Dále musíte najít lidi, kteří se zabývají organizační a administrativní záležitosti, s podnikatelem může zaujímat vedoucí pozici v případě, že nemá, nebo prostě nemají dostatečné dovednosti a znalosti, touhu udělat vlastní montáž klimatizačních jednotek.

Je třeba poznamenat, že všechny podnikové procesy, které nejsou spojené s nezisková organizace, to je nejlepší zadávat, protože to umožní výrazné úspory tím, že eliminuje potřebu zahrnout ve svém státě dalšího personálu. Obecně lze říci, že jen málokdy potřeboval zaměstnancům více než 10 lidí na takové činnosti, ale pokud budete pracovat s velkým počtem zákazníků a mají značný počet zakázek, je nutné vytvořit několik týmů, které se zabývají zároveň provádění příkazů na žádost různých zákazníků. Proto ve velkých společnostech personál obvykle sestává z poměrně velkého počtu lidí.

Dalším krokem v organizaci vašeho podnikání bude nákup zařízení, které vám umožní provádět vaše úkoly co nejúčinněji a nejrychleji. Pro jednoduchou montáž klimatizačních jednotek a dělených systémů je potřeba koupit nářadí a vybavení, jako jsou stěny pronásledovatel se souborem diamantových kotoučů, speciální průmyslový vysavač, profesionální punč, frézy, ohýbačka páky a kuše typu, propan-kyslík hořáku, stejně jako zvlněné a odmašťování. Náklady na každý nástroj spočívá v dostatečně širokém cenovém rozpětí, ale průměrná cena těchto sad je zřídka menší než 100 tisíc.

Někteří zaměstnavatelé se snaží ušetřit peníze tím, že nákup použitých strojů, ale v tomto případě se zbytkové riziko, že bude příliš vyčerpaná a brzy se nezdaří. Jako příklad můžete použít operaci shtroboreza. Používáte-li pro tento nástroj levné diamantové kolečka, bude to velmi rychle. V tomto ohledu bude osoba, která si koupil nekvalitní diamantové kotouče a Po určité době provozu se snaží zbavit se staré zdi alkoholický nápoj, se snaží předat ho jako nové zařízení. Je třeba poznamenat, že pro montáž klimatizačních zařízení mohou být použity i další levné zařízení, které je zastaralé nabývat technické analogy těchto nástrojů. Zde si každý podnikatel sám pro sebe rozhodne, jakou úroveň kvality chce nabídnout svému klientovi. Neměli bychom zapomínat, že pro montáž vzduchotechniky budou muset koupit značné množství spotřebního materiálu, jehož cena může být až jednu třetinu z ceny díla, které jsou placené zákazníkem. Pokud je potřeba vytvořit několik brigád, musí každý z nich koupit vlastní sadu vybavení.

Obchodní fórum

Instalace klimatizačních zařízení

SuperAndr 14 února 2012

HunterDen 14 února 2012

Přátelé! Chci zničit společnost pro instalaci klimatizačních jednotek. Pokud má někdo takovou zkušenost, řekněte mi, kde začít. Chci jen nainstalovat. Příští rok, již s kanceláří, prodejem a instalací, najednou. V předstihu díky za odpovědi!


Dělám to už v třetím roce v Lipetsku, což je dobrý příjem. V loňském roce otevřela kancelář - je to smysl. Zeptejte se - odpovězím.

SuperAndr 15 února 2012

Irgus 15. února 2012

Dělám to už v třetím roce v Lipetsku, což je dobrý příjem. V loňském roce otevřela kancelář - je to smysl. Zeptejte se - odpovězím.

split 15 únor 2012

SuperAndr 15 února 2012

Irgus 15. února 2012

split 15 únor 2012

tj. jen obchod. Instalace Cond + - není to opravdu obchod?

Je to jako?
Tento příspěvek byl editován rozdělením: 15. únor 2012 - 14:24

HunterDen 15 února 2012

Takže správně chápu, že z jednoho síťového obchodu není moc smysl, takže se v každém případě musíte prodávat.
Ale jak to lze udělat, pokud ještě není nějaká kancelář? přes internet?


1. Nabídněte po telefonu.
2. Ponechejte klientovi katalogy a mluvte + podepište smlouvu. Gemorno, ale je pravděpodobné, že přesvědčí.
Požadovaná vynikající znalost zboží + přesvědčení.
3. Místo také funguje, nemyslete si na reklamu: climate48.rф

Tento typ obchodních zájmů.
jak jsi začal?
jaké značky (modely) jsou v poptávce?
jak nejlépe začít (s jakou částkou, prodejem atd.)?


V době, kdy jsem začal téma s klimatizátory, jsem již instaloval antény a měl jednoho zaměstnance (dobrého přítele),
koupil byt v obchodě, nástroj, průtok. A dal jsem tento byt domů. O měsíc později jsem dal dalšího přítele. Na tento rok skončil) Případ byl v srpnu až září. Poté v březnu dubna 2010 podal inzerát na novinové reklamy + všem, kteří dali antény, a vydali vizitky a rekl. kondey. A pak 2010 s jeho teplo a podnikání je vulgární

To je otázka, pokud si jen nainstalujete na sebe, pak jak hledat zákazníky, protože všechny firmy se prodávají a instalují sami?


Všechno závisí na městě. A tak - stránky + jsou ohlášeny v populárních novinách. Take první jízdní pruhy, i když malé množství reklamy.

SuperAndr 15 února 2012

split 15 únor 2012

split 15 únor 2012

SuperAndr 15 února 2012

HunterDen 15 února 2012

Chystám se zaregistrovat IP a já dám záruku pro instalaci, tam bude pečetě, a smlouva bude také podepsána, tj. stejnou organizací. Také je zde něco, na čem se sluchové orgány drží?

Ne, to není.
Při instalaci: obdržení přísného hlášení nebo osvědčení o provedených pracích. Pokud je záruka instalátorem, je zde těsnění a naplňte ji.
Při prodeji potvrzení o prodeji + známky v záruce v položce prodávajícího.
Podle toho máte buď instalaci, nebo instalaci + prodej.

Otcové stále mají otázku pro ty, kteří jsou v tématu. Například HunterDen. Ty jsi například rozbil QuattroClimu. Kompresor nezačne, trvá, je ohříván, obecně je to on. Co se v tomto případě dělá? Rozumím servisním střediskům, které tugan přemisťují, změníte se s vlastním náhradním dílem? Je to známka, která je zajímavá, neboť jsem ji ani neviděl živý.


1. Je-li trochu: kapacita zemřela nebo malá pájka je něco sami. Pokud je kompresor demontován, odešlete jej dodavateli.
2. Samsung: odpovídáme dva měsíce, posíláme spoustu dokumentů, fotky kanceláře atd.

SuperAndr 15 února 2012

SuperAndr 15 února 2012

HunterDen 16. února 2012

A co je stroba? Chápu, že to je drážka v betonu atd. A co je to za to?

Skryjte křižovatku na zeď, pro krásu.

HunterDen, podíval se na váš internetový obchod. Jste oficiální zástupce společnosti Samsung. Pokud to není tajemství, jak se s vámi stalo, abyste s nimi zahájili spolupráci. A ovlivnilo to skutečnost, že máte IP, a ne LLC?

Prostřednictvím dodavatele souhlasil, a pak přímo. IP jsou naprosto uspořádány.

A další otázka, že samotné klimatizační jednotky by měly být lepší, objednávat přes internet nebo je dodavatelé sami přinášejí?

Platím bankovním převodem, dopravím na náklad. V Lipetsku si to beru sám, nebo přinesu nákladní dopravu.

A kolik stojí tento internetový obchod?

Dal jsem asi 10 tisíc, ale tenhle přítel to udělal. Takže - asi 20 tisíc.