Podnikání na růst růží od začátku: náklady, ziskovost

Pěstování růží - je jedním z vysoce ziskových typů podnikání s dobou splácení jedné sezóny. Zvláštností rostoucích květin je možnost výroby za jakýchkoli klimatických podmínek. Tento typ podnikání je vybrán z důvodu jednoduchosti obchodních procesů: dostupnosti pozemků; vyhřívaný a osvětlený skleník; velkoobchodní základna, nákup produktů. Mnoho letních obyvatel již má vhodné místo pro výrobu a skleníky, což vám umožní rychle zřídit výrobu. V článku se zamyslíme nad růstem růží od začátku, vypočítáme náklady a ziskovost.

Výhody a nevýhody podnikání pěstování růží

Hlavní výhodou růstu růží je vysoká návratnost podnikání a schopnost návratnosti počáteční investice do 6-8 měsíců (v nejlepších případech může být návratnost 2 měsíce). Mezi nevýhody patří přítomnost specifických znalostí o zahradnictví, protože růže jsou poměrně složitým druhem pro růst v chladném klimatu. Výrobní náklady jsou nižší než teplejší klima, což šetří energii a udržuje správnou teplotu.

Podnikatelský plán pro pěstování růží

Právní forma a zdanění

Zvažte, jaká forma podnikání je nejlepší zvolena v závislosti na vašich cílech. Následující tabulka obsahuje analýzu.

Začínající podnikatelé by se měli omezovat na malé dávky, ladit všechny obchodní procesy. Chcete-li měnit výrobu a zvýšit prodej, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel.

Daňový systém - jednotná zemědělská daň (ECC)

Sazba daně - 6%

Jedna zemědělská daň je zrušena, podíl zemědělské produkce je nižší než 70% a výrobce je používán OCHO (obecný daňový systém).

Video lekce "Sjednocená zemědělská daň"

Aktiva podnikání pro růst růží od začátku

Skleníkové uspořádání

Skleník je hlavním přínosem této činnosti. Rose je rozmarná květina, která je velmi obtížně růst venku. Pěstování ve skleníku neumožňuje záviset na klimatických podmínkách a sezóně. Skleníky mohou být vyrobeny z různých materiálů: polykarbonát, sklo, fólie. V tomto článku budeme uvažovat o polykarbonátu. Mobilní polykarbonát je ohnivzdorný a odolný proti opotřebení, má dobrou průchodnost a rozptyl, vysokou tepelnou izolaci.

Střecha skleníku polykarbonátu je lepší vytvořit zkosený na jedné straně, kde jižní stěně 0,5 m pod severu - to bude vytvořit rovnoměrné osvětlení uvnitř skleníku. Severská zeď se stává neprůhlednou a samotný skleník se nachází od západu k východu.

V tom je nutné vytvořit podklad s výškou uzávěru minimálně 30 cm, aby rostliny nemrzaly na holé půdě. Dalším vybavením je zalévání, doporučuje se možnost automatického pádu. V zimě je nutné dodatečné osvětlení a ohřev květin. Chcete-li ušetřit na elektřině, můžete umístit solární panely. Solární články jsou poměrně drahé, avšak v budoucnu budou moci snížit náklady na elektřinu a nebudou záviset na selháních v centralizovaných sítích.

Počáteční kapitálové investice

Zahajovací investiční náklady se týkají výstavby a uspořádání skleníku + získání sadby a hnojiv. Cena skleníku z polykarbonátu ve výši 100 m² bude stát 500 000 rublů.

Pěstování růží ve skleníku je možné celoročně s přítomností topného systému v období od prosince do února, maximální náklady na elektřinu a topení a ziskovost poklesu podnikání. Proto, výsadba růží, zpravidla, začíná v únoru.

Doporučujeme vzít roubované rosy takových firem jako jsou: Zorina, Better Times, Casanova, Skarlet Gem, Pascali. Tyto květiny mají atraktivní vzhled a odolávají mnoha kvetinovým chorobám. Rody se v období od ledna do února vyskytují v půdě pomocí hnojiv: síran amonný, superfosfát a rašelina. Pokud si můžete koupit všechny keře na jedné farmě, pak počítat s cenou asi 230-240 rublů. pro křovinu. Počet křovin, které lze vysadit ve skleníku, je poměrně snadno vypočítán. Na 4 metrech čtverečních volného prostoru jsou 4 růžové keře. Ve skleníku o ploše 100 m² můžete osadit až 400 keřů. Mělo by být zapamatováno, že při nákupu sadby se některé z květů nemusí dostat. Proto je ekonomicky výhodné mít zásobu 100 kusů. Přinejmenším bude příležitost zvýšit sklizeň v létě, výsadba extra výsadby v otevřeném terénu.

Celkové náklady na výsadbu 125 000 rub.

Pokud je místo pronajato, jedná se o dodatečné náklady:

Výše počátečních výdajů: 500 000 rublů. + 125 000 rublů. + 1 milion = 1 625 000 rublů.

Aktuální výdaje při podnikání na pěstování růží

Hlavní fixní náklady jsou následující: vytápění skleníku; provozování zavlažovacího systému; chemické látky, které stimulují růst a chrání rostliny proti chorobám a škůdcům.

Nejběžnější variantou uspořádání topení a provozování zavlažování je elektřina. Zde se částka bude lišit v závislosti na vaší oblasti bydliště. Náklady na kWh by měly být vynásobeny 150 kW / den. V zimě, skoro na jaře a pozdním podzimu se můžete bezpečně spolehnout na 4500 kW / měsíc. V teplé sezóně není topení vyžadováno, takže ušetříte přibližně 70% elektrické energie.

Růže je třeba ošetřit chemickými činidly, které stimulují růst. Cena chemikálií bude asi 3000 rublů. za měsíc (36 000 rublů ročně).

Zisky z prodeje růží

Vypočítáme očekávaný zisk. Výnos za rok je

250 řezů z jednoho pouzdra. Výsledkem je 1 m²: 250 x 4 = 1 000 řezů. Rok od skleníku půjde

100 000 růží. S minimální velkoobchodní cenou 45 rublů. za růže, v zimě a na svátcích se náklady výrazně zvyšují, váš minimální příjem za rok bude 4,5 milionu rublů. První sekce jsou již zralé po 6 měsících od výsadby sazenic.

Čistý zisk = 4,5 milionu rublů. - 1 625 tisíc rublů. - 85 tisíc rublů. Pravidelné výdaje (maximální částka) = 2 miliony.790 tis. rublů. za rok. Je třeba poznamenat, že se jedná o to, že neexistují pracovníci ani náklady na pronájem pozemků.

Období návratnosti v rámci udržitelné obchodní činnosti (udržitelný kvet a sklizeň) bude 2 až 6 měsíců. Ziskovost tohoto druhu podnikání je 70% (čistý zisk / hrubý zisk).

Jak růst růže v skleníku pro prodej krok za krokem

Barvení květin ve sklenících je docela lukrativní obchod. Zejména pokud jde o růže, poptávka po těchto květinách neklesá po celý rok. V závislosti na klimatických podmínkách vašeho regionu může ziskovost takového podniku překročit 250-200%.

Růže ve skleníku

Co může mít největší vliv na ziskovost podnikání pěstování květin? Správně - klima. Pokud žijete v jižních oblastech, pak budete trávit méně na vytápění a osvětlení svého růženec. Navíc je v tomto oboru sezónní faktor. Výroba růží v zimě může být zcela nezisková, kvůli vysokým nákladům na vytápění a osvětlení.

K získání vysoce kvalitních a bohatých produktů jsou mimořádně důležité následující faktory:

 • správnost skleníkových zařízení;
 • kvalitní půdní směs;
 • správně vybrané odrůdy květin;
 • dobrý výsadbový materiál;
 • včasnost všech opatření pro výsadbu, hnojení a zalévání;
 • opatření na ochranu rostlin proti škůdcům a bakteriím.

Pokud řádně provádíte veškeré pečovatelské činnosti a splníte výše uvedené podmínky, pak vám růže potěší s konstantním květem od dubna do října-listopadu. Při touze a pečlivost může být plodina přijata iv chladné sezóně, ale růžové pěstované v zimě budou mít vyšší cenu v porovnání s létem.

Skleníku

Skleník, který je určen pro pěstování růží, by měl mít vysokou základnu, být izolován a vybaven systémem pro udržování mikroklimatu. Konkrétně, mít autonomní systém uchování teploty, zavlažování, větrání a podsvícení nebo ochranu před sluncem.

Pokud plánujete velkou firmu, v průmyslovém měřítku byste měli zakoupit průmyslový skleníkový komplex. Tyto komplexy mají vlastní kotelny a jsou plně automatizované.

Údržba mikroklimatu

Aby bylo zajištěno, že celý objem skleníku má stejnou vlhkost a teplotu, používají se speciální ventilátory, které mají funkci stříkání vody. V zimě tato zařízení umožňují zahřátí skleníku bez sušení vzduchu a v létě je možné snížit teplotu. Aby byl vzduch příznivý pro fotosyntézu, generátory, které syntetizují oxid uhličitý.

Zavlažování

Nejlepším řešením je kapkové zavlažování. Tento zavlažovací systém umožňuje ušetřit vodu a dosáhnout dodávání vlhkosti přímo do kořenového systému keřů. Takový systém se skládá ze zásobních nádrží a vodivých trubek, které dodávají vodu přímo do kořenů rostliny. Skladovací nádrže jsou naplněny vodou, která byla vyčištěna. Pro dodávání kapalných hnojiv se používají další nádrže.

Osvětlení

Vzhledem k tomu, že růže jsou spíše rozmarné a náročné na rostoucí podmínky, potřebují zvláštní světelné podmínky. Prostřednictvím bočního osvětlení dosahují, že světlo spadá výhradně na listy rostliny, aniž by to ovlivnilo půdu.

Nejlepší spektrum osvětlení, které zapadá do růží, je poskytováno halogenovými žárovkami pro rostliny. Takové světlomety s rozptýleným světlem jsou rovnoměrně umístěny v skleníku.

Stejně důležitá je ochrana před nadměrným slunečním světlem, pro které se používá stínování. Stínovací systém také umožňuje snížit tepelné ztráty v zimě.

Ochrana rostlin

Pokud jsou skleníky dostatečně velké, ochrana rostlin před nemocemi je také automatizovaná. Toho je dosaženo instalací síry v každém skleníku. Tyto rostliny produkují malé dávky sloučenin síry, které umožňují bojovat s nebezpečným onemocněním rostlin - plísní.

Za přítomnosti takových systémů v průmyslových sklenících je hlavní péčí o rostliny řízení parametrů automatizovaných zařízení. Samozřejmě, práce na výsadbě, vytváření keřů a řezání květin se dělají ručně.

Přítomnost automatizovaných systémů umožňuje snížit pracovní náklady zaměstnanců a tím i výrobní náklady. Nevýhodou těchto systémů je jejich poměrně vysoká cena a tudíž velká počáteční investice.

Výběr odrůd

Příjem, který přinese pěstování růží ve skleníku na prodej, bude záviset přímo na tom, jak správně budete moci vybrat ty druhy růží, které odpovídají podmínkám vašeho regionu. Je třeba poznamenat, že ne každý druh může být úspěšně vypěstován ve sklenících. Zvažte nejvhodnější hybridy a odrůdy růží, které lze úspěšně pěstovat v skleníku po celý rok.

 1. Gozhar. Rostlina má jasně růžové nebo bledě třešňové květy, na zadní straně bílých okvětních lístků. Bush má rovné stonky dlouhé až 1 metr, listy jsou lesklé, zelené barvy. Vysoká odolnost vůči chorobám.
 2. Karině. Vonná odrůda s jasně růžovými květy. Křoviny s přímými stonky do 1 metru. Musí být očkováno. Odrůda je velmi fotofilní, takže potřebuje další osvětlení.
 3. Abracadabra. Odrůda má barevné květy, hlavní barva je tmavě červená, s impregnacemi citronově žluté barvy. Bush má výšku až 60 centimetrů. Bush kvete docela přátelsky. Chcete-li dosáhnout druhého kvetení v sezóně, musíte řezat a vytvarovat keř.
 4. Černý Baccarat. Odrůda má květy o průměru až 10 cm téměř černé. Pouzdro s stopkami do 0,8 metru prakticky postrádá trny. Listy mají špičatou formu a červený záliv. Při dodatečném osvětlení to nepotřebuje.
 5. Pascali. Bush má bílo-krémové květy, o průměru asi 9 cm, na stopkách až 0,9 metru. Vůně není jasně vyslovována. Zelení jsou tmavé. Bush kvete po dlouhou dobu. Jasně vyjádřená odolnost proti plísním.
 6. Casanova. Odrůda má květiny zlaté barvy, základy okvětních lístků jsou růžové. Květy dosahují průměru 12 cm a mají silnou chuť. Stonky hnědé barvy vysoké až 0,9 m, s hřbetem. Květy po dlouhou dobu a má dobrou imunitu vůči nemocem.
 7. Norita. Květy mají šťavnatý třešňový květ. Na stonku až 1 metr vysokou je jediné květenství. Má vysokou imunitu proti houbám s houbami.
 8. Lolita. Odrůda má květy až do 16 cm v průměru, lososově zbarvené, které se na konci květu stávají krémy. Výrazné aroma růží. Kvetoucí je dlouhá.
 9. Královna Alžběta. Květenství jasně růžové, stonky dosahují výšky 1 metr a mají tmavě zelené listy. Vynikající odrůda pro pěstování v chladné sezóně. Nutná léčba je zapotřebí u chorob a škůdců.
 10. Memori. Jedná se o hybridní odrůdu s jasně bílými květenstvími, které se shromažďují ve štětce.

Při zapojení do výběru odrůd pro pěstování stojí za to věnovat pozornost nikoliv jedné, ale několika. A s výhodou mají různé barvy. To pomůže rozšířit nabídku nabízených produktů.

Výběr a výsadba sazenic

Pokud nemáte bohaté zkušenosti s pěstováním růží, pak si vybírejte své zakořeněné sazenice. Je samozřejmé, že pořízení semenáčků musí být provedeno v jeslích nebo v zahradních centrech. To vám umožní vyhnout se nesouladu odrůd a nákup zdravých rostlin.

Je třeba vědět, že semenáčky jsou dva druhy:

 • pěstované z řízků zakořeněním;
 • roubovaný na skladě.

Štěpané sazenice jsou snadněji rostoucí a méně náročné a méně produktivní.

Sazenice mohou být navíc pěstovány v květináčích nebo v otevřené půdě. Proto budou mít uzavřený kořenový systém (ZKS) nebo otevřený (ACS). Obecně platí, že nezáleží na tom, že mnoho ZKS nebo ACS má semena. Jediná věc, kterou je, že sazenice s ACS vyžadují pečlivější výběr a kontrolu před nákupem. Také způsob přepravy sazenic se poněkud liší v závislosti na druhu kořenového systému.

Přibližně jeden den před vysazením musí být sazenice rozbaleny a pečlivě zkontrolovány. Pokud je kořenový systém semenáčků vysušen, pak musí být umístěn ve vodě před výsadbou na jeden den.

Přistání

Sazenice, které mají ACS, před výsadbou potřebují léčbu protiplesňovými a antibakteriálními léky. Pak byste měli odstranit nevyvinuté výhonky a nechat 1-2 nejsilnější stonky, které budou mít 3-4 ledviny. Sekce by měly být ošetřeny antibakteriálním činidlem a vysušeny.

To, že se Bush začal dobře rozvíjet, je nutné zpracovat stimulátor a umístit do krabice pro klíčení. V krabicích se sadenice udržují, dokud se z pupenů neobjeví 2-3 cm výhonky.

Pak se provádí výsadba ve skleníku. Půda pro výsadbu by měla mít teplotu asi 12 stupňů Celsia. Přistání je prováděno podle schématu 25x40 nebo 30x30.

Štěpené semenáčky se vysazují tak, aby se štepy nacházely na úrovni půdy. Je třeba se vyhnout příliš hlubokému a mělému přistání.

Poté, dokud nedojde k zakořenění, ujistěte se, že teplota půdy nepřesahuje 12 stupňů Celsia. Následně může být skleník zahřát na 20 stupňů ve dne a až na 17 v noci.

Péče o keře

Takže jsme se přesunuli k nejzajímavějším. Podívejme se, jak růst růží v skleníku pro prodej krok za krokem.

Hlavní věc je to, co růže potřebují často - je to napájení. Je-li ve skleníku instalován systém zavlažování, je postačující sledovat obsah vlhkosti v půdě.

V případě, že má být půda zvlhčena ručně, pak první dva měsíce po zahájení destilace je třeba křoví napojit 3-5krát týdně. Další zalévání se provádí denně. Poslední tři měsíce před zbytkovou fází stačí vodu růží 2-4 krát za sedm dní. Zalévání keřů by mělo být tak, aby půda byla navlhčena nejméně půl metru.

Chcete-li snížit frekvenci zavlažování, použijte mulčování. To vám umožní obohacovat půdu kyslíkem. Mulčování se provádí pomocí rašeliny, humusu nebo přezrálého hnoje. Mulčování také umožňuje snížit kolísání teploty a vlhkosti půdy.

Při péči je nutné udržovat vlhkost ve skleníku na úrovni 70%. Protože nižší vlhkost přispívá k rychlejšímu vyblednutí a poškození roztočů pavouků. S rostoucí vlhkostí budou keře postiženy různými houbovými chorobami.

Důležitou etapou péče o rostliny je jejich pravidelné vrchní oblékání. Je nutné zavést hnojiva každých 1,5-2 týdnů. Po dobu 3 měsíců před nástupem doby odpočinku je krmení zastaveno.

Je velmi důležité sledovat režim osvětlení skleníku. Zvláště na podzim a v zimě. Při instalaci osvětlení se ujistěte, že nedochází k osvětlení půdy - světlo by mělo dopadnout pouze na samotnou rostlinu.

Je nutné monitorovat čerstvý vzduch ve skleníku. Přítomnost kyslíku je nejdůležitější podmínkou fotosyntézy. Zabraňte průvanu a náhlé teplotní fluktuaci.

Pravidelně je nutné provádět ošetření proti škůdcům a chorobám. Toho je dosaženo ošetřením rostlin fungicidy a insekticidy.

Péče o růže také zahrnuje pravidelné prořezávání bočních výhonků. Je třeba odstranit různé výhonky a plevele kolem křoví.

Když se na rostlinách objeví pupeny, je nutné snížit denní teplotu na 20 stupňů Celsia. Jakmile se pupeny začnou rozkvétat, květy se oříznou. Potřebujete vědět, kolik rosa roste ve skleníku, abyste neztráceli okamžik řezání.

Řez se provádí ráno a stopky musí být řezány pod úhlem 45 stupňů. Po střihu jsou stonky umístěny v dezinfekčním roztoku, který je uložen až do odeslání zákazníkům.

Po skončení teplého období a na podzim se růže připraví na přechod do fáze odpočinku. Toho je dosaženo snížením osvětlení, zastavením používání hnojiv a snižováním frekvence zavlažování. Rovněž se provádí konečné prořezávání zralých pupenů a květin.

Ve zbytkové fázi jsou pouzdra při nízkých pozitivních teplotách. V lednu se formuje Bush a v únoru začíná nový cyklus.

Souhrn

Jak bylo řečeno na začátku článku, ziskovost podnikání pěstování růží převyšuje 250%. To vám umožní rychlou návratnost počáteční investice a přechod k zisku.

Pokud plánujete malý podnik pro pěstování květin, pak budete stačit 100-150 tisíc rublů jako počáteční kapitál. V případě plánů pro velké podniky a výstavbu průmyslových skleníků budete potřebovat nejméně 700 tisíc rublů.

Dokonce i když nemáte zkušenosti, můžete se pokusit růst růží ve vašem vile skleníku. Pokud pochopíte, že toto je vaše volání, pak můžete bezpečně přemýšlet o tom, co máte rádi růst růží jako podnikání.

Obchodní myšlenka №1221. Pěstování růží ve skleníku

Mluvme o květinách dnes. Jaký květ si myslíte, že je nejoblíbenější při vytváření kytic? Dokonce i když zřídkakdy kupujete nebo obdržíte květiny jako dárky, musíte si myslet o růžích. A neztratil. To je tato květina je nejčastějším hostem kytice. Kytice z růží jsou dány pro narozeniny a výročí, používají se na svatební oslavy, mladí lidé je prezentují svým dámám v termínech. Ale pro nás i pro vás je tato neuvěřitelně oblíbená květina zajímavá také proto, že její kultivace je považována za vysoce výnosnou záležitost. Průměrná ziskovost je asi 250-300%. Díky použití nových technologií je možné růst prakticky po celý rok.

Takže, upozorňujeme na další představu o zemědělství - růst růží ve sklenících. Tato květina je považována za velmi náročnou podmínku růstu. Proto ne vždy podnikatelé dostanou poprvé, aby získali vysoce kvalitní "sklizeň". Ale využijete-li rady z dnešního článku, budete mít každou příležitost postavit slibné a krásné podnikání v barvách. Začněme nejdůležitější věcí.

Výhody růstových růží ve skleníku

Nejdůležitější a silnější výhodou je, že při používání skleníků je mnohem jednodušší vytvořit nezbytné rostoucí podmínky pro růží. Tato květina je velmi náročná na složení půdy, vlhkosti, teploty, světla. Bylo by velmi obtížné vytvořit všechny podmínky na otevřeném terénu. Skleníky vám umožňují vytvořit vlastní mikroklima, kterou potřebujete speciálně pro tento typ květin.

Proto díky skleníku můžete růst růže na Sibiři, v Uralu a prakticky v každém, dokonce i v nejchladnějších oblastech.

Jediná věc, na kterou si vzpomínáte při organizaci podniku pro růst růží, je cena. Chladnější a tvrdší klima ve vašem regionu, tím méně výhodný bude podnikání. Ve všech to není nic překvapujícího. Pokud není ulice příliš chladná, udržujte teplotu a vlhkost ve skleníku minimalizovat. Pokud je mráz, sníh, led vně okna, pak podmínky ve skleníku, které jsou nezbytné pro normální vývoj rostlin, budou velmi nákladné. Takže budeme muset prodávat květiny za nadměrnou cenu (což je skutečné pouze za nepřítomnosti konkurentů), nebo pracovat na minimálním zisku (nebo obecně - se ztrátou).

Výstavba skleníku na soukromém pozemku

Nejprve je třeba rozhodnout o typu skleníku, který budute. Tady možnosti, ve skutečnosti, není tolik. Můžete upřednostňovat zastaralé konstrukce z dřeva, filmu a skla nebo využít sílu nových technologií a postavit skleník vyrobený z kovu a polykarbonátu. Výběr na prvním místě závisí na vašich finančních možnostech.

Nejlevnější možnost - skleníky s dřevěným rámem, krytina z obyčejného polyethylenového filmu. Jejich výhoda - jednoduchost, jednoduchost konstrukce, velmi nízké náklady. Existují však také dost minuty: špatná tepelná izolace, křehkost konstrukce, křehkost. Navíc takové skleníky prostě nebudou pracovat v chladných oblastech. A sotva takový design přežije po prvním silném větru nebo krupobití.

O něco lepší verze skleníku. Takový design bude dražší než skleník vyrobený z filmu. Ale bude to mnohem vyšší, pokud jde o spolehlivost. Mínus v tíži designu, stejně jako jeho křehkost. Silné krupobití nebo náhodný náraz některých těžkých předmětů mohou způsobit značné poškození skla.

Moderní verze skleníku je konstrukce z pozinkovaného kovu bez koroze, pokrytého průhlednými celulárními polykarbonátovými listy. Výhody polykarbonátu. To je zvýšená síla (nebojte se rány, větru, mrazu, slunce apod.), Požární odolnost, průhlednost, schopnost rozptýlit přímé sluneční světlo, tepelnou izolaci apod. Kromě toho lze polykarbonát snadno zpracovat. Může být ohnutá, řezaná, vrtaná, takže konstrukce skleníku na dvorku nebude něco velmi komplikovaného a bolestivého.

Pokud jde o design sám, je to jednoduché. Obvyklý obdélník 4-5 metrů široký a 10-15 metrů dlouhý (nebo delší). Jednoduchá střecha je ideální volbou pro rovnoměrné zahřátí celého prostoru skleníku. Jižní část je mírně nižší než severní. Severní část stěny je pokryta nějakým nepřehledným materiálem.

Proč je lepší koupit hotový skleník od výrobce?

Stavba skleníku pro pěstování růží je sama o sobě nádherná. Navíc to ušetří nějaké peníze. Ale při nákupu hotového skleníku má výrobce své vlastní vážné výhody.

Ready-made skleníky, které lze koupit na trhu již mají ve svém designu nejen rám a polykarbonátové panely, ale také různé automatizované systémy.

Například, ventilační systém vytvoří v skleníku ideální proudění vzduchu pro rostliny, což bude mít pozitivní vliv na růst a kvalitu květin. Systém kapačového zavlažování nejen automatizuje proces zavlažování, ale také ušetří peníze na vodě. Kromě toho si můžete objednat systém, který automaticky naznačuje a poskytuje hnojivo.

Některé skleníky mohou být také vybaveny automatickými závěsy, které umožňují nastavit požadovanou úroveň osvětlení uvnitř. A automatický systém pro vytváření mlhy sníží teplotu v horkých dnech.

Samozřejmě, to vše je drahé (ze 100 000 rublů a více, v závislosti na ploše skleníku). Ale stačí jen upravit vše a počkat na výsledek.

Sezónní podnikání nebo celoroční?

Na jedné straně jsou skleníky využívány k podnikání na rostoucích růžích celoročně. A opravdu, na zemi, květiny mohou být pěstovány kdykoli v roce. A v létě, na jaře, na podzim i v zimě. Existuje však jeden velmi důležitý bod.

V jarní nebo podzimní sezóně, i když někdy musíte ohřívat postele, ale náklady na vytápění a osvětlení obecně budou minimální. A v teplých dnech není navíc zahrnuto nic. Ale v zimních měsících bez dalších zdrojů vytápění a osvětlení prostě nemůže dělat.

Zdá se, jaký je problém? Skleník je vybaven vše potřebným. Můžete zapnout umělé osvětlení nebo topný systém. Použití dodatečných zdrojů energie však sníží celkovou ziskovost podniku. To znamená, že zisk z prodeje se výrazně sníží oproti stejným letním nebo podzimním měsícům.

Z tohoto důvodu mnoho majitelů růžových zahrad přestane růst od prosince do února. V únoru pokračují proces znovu, a tak do příští zimy. Další možností je zvýšit ceny růží v zimě. Mimochodem, to je přesně to, kolik podnikatelů dělá.

Technologie růstu růží ve sklenících

V únoru (méně často v lednu) je půda připravená a vysazována. Půda je půda obohacená hnojem a minerálními hnojivy. Aby rostliny rostly lépe, v zimních měsících používají umělé zdroje světla. Půda musí být zahřátá na teplotu 12 ° C. Před výsadbou sazenic jsou umístěny v nádobách s vodou. Po výsadbě jsou poškozené a oslabené listy odstraněny ze sazenic.

Počet rostlin na metr čtvereční - od 10 do 30 kusů. Po výsadbě se semenáčky napojují. Prvek by měl být dostatečně pevný, aby se půda trochu zhutnila a kořeny rostlin byly pevně uchyceny v zemi. Růže potřebují pravidelné bohaté zalévání. Jakmile půda klesla o dva centimetry nebo více - je čas na vodu.

Buďte opatrní při osvětlení. Měla by být uspořádána tak, aby světlo zasáhlo rostliny, ale co nejméně ovlivňuje půdu. V opačném případě půda rychle vysuší. Proto pokud je to možné, musíte vytvořit boční světlo tentokrát a nerozlomit listy rostlin u kořenů, to jsou dva.

Po zakořenění růží je třeba zvýšit teplotu ve skleníku na 22 ° C. Nemělo by se však zvýšit o 26-27 ° C. Noční teplota by měla být o něco nižší - asi 15-16 ° C.

Chcete-li zajistit, aby rostliny nebyly špatné a potěšily vám kvalitní krásné květiny, musíte udržovat vlhkost kolem 70%. To vám pomůže s moderním nastavením klimatu.

Řez růže na prodej brzy ráno, kdy se pupeny ještě neotevřely. Další je je odvézt do místa prodeje.

Realizace dokončených barev

Za prvé, můžete prodávat růže přes vlastní prodejní místo. Na trzích, náměstích, v květinových pavilonech. Obecně lze organizovat body, kde existuje mnoho potenciálních zákazníků.

Další skvělá volba - vytvoření kytic. Můžete si vyrobit kytice přímo doma. Zákazník bude muset pouze vyzvednout a vyzvednout svou objednávku. Jediný problém je, že vás ještě nikdo neví. Takže je nutné investovat hodně do reklamy.

E je další skvělá volba - implementace květin prostřednictvím internetového obchodu nebo prostřednictvím skupin v sociálních sítích. Pravděpodobně je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak vytvořit vlastní prodejní místo růží.

Je také pravděpodobné, že vaši firmu bude mít zájem mnoho obchodníků. Ti lidé, kteří jsou připraveni nakoupit velké množství květin od vás za velkoobchodní cenu. Obecně platí, že tato možnost není špatná. Zvláště pokud se zabýváte růstem růží ve velkém měřítku. To je vlastně všechno. Přejeme Vám úspěšný obchod!

Pěstování růží ve skleníku na prodej

To je docela možné vydělat na rostoucí růží, a ne špatné, což bylo dokázáno mnoha květinářství. A pokud se postaráte o adekvátní obchodní plán a neustálý prodej, růst rostlin v skleníku na prodej bude dobrým zdrojem zisku.

Pěstování růží ve skleníku

Obsah pokynů krok za krokem:

Na čem závisí úspěch?

Aby růstový proces byl úspěšný, musíte se postarat o následující důležité body:

 • správná volba odrůd;
 • použití vhodného substrátu;
 • dodržení požadované hustoty přistání, dalších důležitých pravidel;
 • příslušné zavlažování;
 • doplňkové krmení;
 • pravidelné řezání;
 • ořezávání.

Kromě toho musíte vypočítat počáteční investici a plánovaný příjem.

Fotografie rostoucích růží ve skleníku

Dávejte pozor! Pokud jste začátečník, omezte se na malé objemy, abyste se rychle dozvěděli všechny jemnosti otázky. V budoucnu lze stejný objem a příjem zvýšit - například vytvořením vlastního květinového salonu (bude vyžadovat registraci jako IP).

Co se týče daní, jsou ve vztahu k zemědělským produktům poměrně nízké (takže při přechodu na EUCN zaplatíte pouze 6% příjmu).

Základní požadavky na skleník

Pro růst růží je třeba vytvořit řadu podmínek

Rose se týká rozmarných plodin, protože je těžké růst v otevřené půdě. Ačkoli pokud rostou v skleníku růže, budete moci z toho profitovat bez ohledu na sezónní nebo klimatické podmínky. Ale skleníky, jak víte, jsou jiné. A pokud se spoléháte na skutečně dobrý zisk, nejvýnosnější a funkčnější možností bude struktura s povlakem z buněčného polykarbonátu.

Skleník pro růží

Uvnitř musí být základna s minimálně 30 centimetrovou základnou. Faktem je, že holé zemní růže zmrznou. Také se musíte postarat o zavlažování (v ideálním případě - automatický, typ kapání). Zima bude potřebovat vytápění a dodatečné osvětlení - ani tohle všechno neudělá. Pravděpodobně má smysl kupovat a instalovat solární panely. Ano, to je spojeno s významnými kapitálovými investicemi v počáteční fázi, ale poté nemusíte přeplňovat za elektřinu a trpět poruchami v elektrické síti.

Skleník by měl být dobře udržován

Dávejte pozor! Přibližně 70-80% úspěchu celé události závisí na tom, jak zodpovědně přistupujete k nákupu / výstavbě výstavby skleníku.

Počítáme počáteční investici fondů

V tomto ohledu je popsaný obchod mimořádně jasný a jednoduchý. Potřebujete vynaložit peníze na stavbu skleníku (pokud se o to nestaráte dříve) a jeho uspořádání, stejně jako na nákup sadby.

Zvažujeme například skleník o rozloze 100 m2. Buněčný uhličitan spolu s automatickým zavlažováním bude stát přibližně 2 300 rublů na čtvereční. Přidejte zde uspořádání topného systému, konstrukci nadstavby a dalších nezbytných zařízení k zabránění smrti rostlin. Náklady na čtverec musí být zpravidla vynásobeny dvěma, v důsledku čehož máme 4 600 rublů na metr čtvereční.

Ukázalo se, že pro počáteční investice do skleníkové výstavby o rozloze 100 m2. bude potřebovat asi 460 000 rublů. Ale za předpokladu, že začnete svou firmu od začátku.

Dávejte pozor! V případě potřeby můžete ušetřit na práci a materiál, ale pro zařízení, které přispívají k získání dobré sklizně a udržení požadované podmínky v zimním období, úspora je nepřijatelné.

Příjmy z prodeje růží

Také nemusíte ukládat na takový nákladový materiál, jako je výsadba materiálu. Je výhodnější koupit ho ve velkém množství než koupit několik křovin od různých prodejců. Pokud jste našli farmu, kde si můžete koupit správné množství křoví najednou, připravte se na zaplacení asi 230 rublů za kus. Chcete-li určit, kolik rostlin může být zasazeno ve skleníku, postupujte z toho, že na 1m 2. by nemělo být více než 4 keře. Proto, pro stavební plochu 100 metrů čtverečních. Je zapotřebí 4 000 rostlin. Nezapočítává se na 100% přežití - je lepší koupit materiál se zásobami (asi 100 jednotek). Dokonce i v případě, že dojde k dalším rostlinám, můžete je vysadit v otevřené půdě, abyste zvýšili výnos v létě.

Nakonec konstatujeme, že výsadbový materiál bude stát někde ve 115 000 rublů, a celkové počáteční náklady, resp. V 575 000 rublů.

První fáze. Vyberte odrůdy

Když je vše připraveno, přejděte k výběru nejvhodnějších růží. Ne každý odrůd se cítí dobře ve skleníku, což znamená, že pokud je výběr nedostatečný, budou mít pupeny nepravidelný tvar.

Následující typy růží se dokonale ukázaly:

 • miniaturní odrůdy;
 • grandiflora / floribunda;
 • čaj-hybrid.

Kvety, které se od nich získávají, se liší nejen kvalitou, ale také svým vynikajícím vzhledem. Také zvážit odolnost vůči různým chorobám (jako je například plíseň). Nejvíce odolné odrůdy zahrnují královnu Elizabeth a Rose Gaujard.

Když o tom mluvíme čaj hybridní plodiny, pak mezi nimi se ukázali být docela dobře:

Jak vytvořit podnikání v růstových růžích

Pěstování růží je mimořádně slibná a výnosná činnost. Začáteční podnikatel potřebuje trochu začít aktivitu:

 • Malý pozemek.
 • Je výhodné zapojit se do tohoto podnikání za přítomnosti skleníku - takže můžete obdržet růže po celý rok. Proto je nutné postavit vyhřívaný skleník s osvětlením.
 • Prodejní trh.

Pro začátečníky je lepší se omezit na malé objemy. Takže můžete prozkoumat všechny jemnosti podnikání růstových růží. Daňová legislativa pro drobné podnikání, která se hrdě označuje za "soukromé pozemky", je také velmi atraktivní. Pokud se rozhodnete zvýšit objemy a zvýšit zisk organizací svého květinového salonu, budete muset zaregistrovat status "Individuálního podnikatele". Ale pokud jde o pěstování zemědělských produktů, daňové sazby jsou nízké.

Co by měl být skleník?

Rose je rozmarná květina. Je těžké ji pěstovat venku. Pěstováním v skleníku získáte zisk bez ohledu na klimatické podmínky v regionu, počasí a roční období. Ale skleníky jsou jiné. Pokud chcete profitovat z růstových růží, nejvýhodnější a nejmodernější možností je skleník s polykarbonátovým povrchem.

Ve skleníku musíte postavit základnu o výšce základny nejméně 30 cm. Na holé půdě rostliny zmrazí. Je nutné, aby ve skleníku a zalévání bylo lepší zvolit automatickou verzi kapání. V zimních měsících není možné spravovat růže bez dodatečného osvětlení a topení. Zdrojem energie pro toto zařízení bude elektrická energie. Možná má smysl koupit solární panely. Dostanete velké investice do hotovosti na začátku, ale již nebudete platit za elektřinu a záleží na poruchách v společných sítích.

Jak bude vaše podnikání postupovat, o 70-80% závisí na tom, zda se vážně přiblížíte procesu získávání nebo výstavby skleníku.

Počáteční investice

Podnikání růstových růží, pokud jde o investice v počáteční fázi, je jednoduché a srozumitelné. Je třeba investovat pouze do výstavby nebo nákupu skleníku a sadby.

Výpočet se provádí na skleníkové ploše 100 m². Průměrná cena polykarbonátu na 1 m² s automatickým zavlažováním ve skleníku bude stát přibližně 2300 rublů. K tomu je třeba přidat do skleníku výstavbu nadace, topného systému a dalších zařízení, aby se snížilo nebezpečí smrti rostlin. Jak ukazuje praxe, ve výpočtech musíte vynásobit náklady na 1 m2 o 2. Celkem, 1 m² = 4600 rub. Pro počáteční investice do skleníku o rozloze 100 m² je třeba připravit asi 460 tisíc rublů.

Můžete ušetřit na materiálech nebo na náklady na instalaci. Nemůžete se však vzdát úpravám, které vám pomohou získat vysoký výnos a umožnit růst růže v zimě.

Nemůžete šetřit na sadech. Nákup velkého velkoobchodu je mnohem výhodnější než shromažďování několika křovin v různých farem. Pokud máte možnost zakoupit všechny růžové keře na jedné farmě, můžete očekávat náklady kolem 220-230 rublů. pro křovinu. Vypočítejte, kolik keřů můžete vykrmovat ve skleníku jednoduše. Na 1 m² můžete uvést 4 růžové keře. Ve skleníku o ploše 100 m², je-li prostor přiměřeně rozmístěn, můžete uvést 400 růžových keřů. Nákup výsadby, doufat, že 100% přežití květin je naivní.

Sklad 100 kusů je ekonomicky proveditelný. V extrémních případech můžete vysadit další výsadbu na otevřeném terénu a zvýšit výnos v létě.

Shrnutí nákladů na výsadbu materiálu pro podnikání pěstování růží, můžete odvodit částku 115 tisíc rublů.

Výše počátečních výdajů: 460 tisíc rublů. + 115 tisíc rublů. = 575 tisíc rublů.

Opakované náklady

Levý podíl na běžných výdajích spadá do následujících článků:

 • vytápění;
 • provozování zavlažovacího systému ve skleníku;
 • chemických látek, které stimulují růst a bojují proti chorobám a škůdcům růží.

Nejběžnější možností pro vytápění a tekoucí vodu je elektřina. V závislosti na regionu, ve kterém žijete, bude částka odlišná. Násobte náklady na kWh o 150 kW / den. V zimě, na začátku jara a pozdního podzimu, počítají za 4500 kW / měsíc. V teplých obdobích není topení vyžadováno, úspory na elektřině budou asi 70%.

Je nutné zpracovat růže s chemikáliemi. Stimulace růstu, tvorby pupenů a kvetení přinese hmatatelné výhody. Boj proti hmyzu a chorobám v podnikání pěstování růží se koná pravidelně. Výdaje na chemikálie budou asi 3 tisíce rublů. za měsíc. Za rok je nutné plánovat 36 tisíc rbl.

Přibližný zisk z prodeje růží

Přecházíme do nejjemnější části. Pokud se vám podaří nakoupit úspěšné odrůdy růží, získáte 250 řezů z bush ročně, a to i při obvyklé rostoucí technologii. Od 1 m²: 250 x 4 = 1 000 řezů. Ze skleníku po dobu jednoho roku můžete získat úrodu 100 tisíc růžek. S minimální velkoobchodní cenou 40 rublů. pro květiny, v zimě a na svátcích výrazně stoupá, za rok jsou vaše minimální příjmy 4 miliony rublů. První škrty lze očekávat již šest měsíců po výsadbě sazenic.

4 miliony rublů. - 575 tisíc rublů. - 85 tisíc rublů. Pravidelné výdaje (to je na maximum) = 3 miliony.340 tisíc rublů.

Jedná se o ukazatel čistého zisku po roce existence podniku. Pokud můžete zavést implementaci a vyhnout se výskytu onemocnění v růžích, návratnost půjde po 6-8 měsících. Ziskovost takového podniku, a to i podle nejkonzervativnějších odhadů, činí 70%.

Pěstování růží ve skleníku na prodej

Pěstování růží ve skleníku na prodej je ziskové podnikání, protože poptávka po květinové královně neklesá ani v zimních měsících. V závislosti na regionu může být ziskovost 200% nebo více a doba návratnosti nepřesáhne dva roky. Jak uspořádat podnikání na květinách, aby přinesl stabilní zisk, přečtěte si v našem článku.

Pěstování růží ve skleníku na prodej

Pěstování růží na prodej - je to výhodné

Co určuje ziskovost a návratnost květinářství? Za prvé, rostoucí oblast má velký význam: čím dál jih a teplejší, tím nižší jsou náklady na dodatečné osvětlení a vytápění skleníku.

Velmi důležitá je sezónnost pěstování: od listopadu do ledna, v nejtemnějších a nejchladnějších měsících, není vhodné pěstovat květiny ve skleníku, protože bude vyžadovat nepřetržité zahřívání skleníku a osvětlení po dobu 12-14 hodin. Od února stoupá sluneční aktivita, ohřívá skleník a dobře osvětluje rostliny. Tehdy se skleníkové komplexy začaly násilně nuceny.

Destilace růží ve skleníku

Zdraví květin a bohatství kvetení závisí na mnoha faktorech:

 • řádně vybavený skleník, který vytvořil optimální podmínky - teplotu, vlhkost, osvětlení;
 • volná výživná půda vyvážená ve složení makro- a mikroelementů;
 • správný výběr odrůd a zdravých sazenic;
 • včasné vysazování, zalévání a hnojení;
 • Řezat květiny a tvarovat keře;
 • ochrana před chorobami a škůdci.

Se všemi doporučeními odborníků bude růst růží ve skleníku přinést od března do listopadu stabilní zisk. V případě potřeby můžete růže růst v zimních měsících, ale jejich (růžové) náklady budou mírně vyšší, což je kompenzováno vyššími cenami řezaných květin v chladné sezóně.

Růže ve skleníku musí poskytovat řádnou péči

Dávejte pozor! Před růst růží pro prodej, musíte tržně posoudit na trhu a konkurenci. Růžence je třeba odříznout a zavést včas, proto je potřeba stabilní poptávka.

Požadavky na skleník

Skleník pro celoroční pěstování květin by měl být dobře izolován a vybaven všemi systémy pro udržování mikroklimatu:

 • vytápění s možností automatické regulace a udržování teploty;
 • systém odkapávání nebo radikálové zavlažování a zvlhčování vzduchu;
 • systém větrání a větrání;
 • další osvětlení a systém stínování.

Při velkém objemu pěstování barev je vhodné získat skleníkový komplex průmyslové výroby, který je vybaven sadou automatiky. Ohřev komplexů provádí kotelna, která pracuje v automatickém režimu.

Systém řízení mikroklimatu ve skleníku

Aby se vyrovnala teplota a vlhkost v celém objemu skleníku, používají se ventilátory s jemným rozptýleným postřikem vodou. V zimě zajišťují stabilní vytápění bez sušení vzduchu, snižují teplotu v letním období a poskytují čerstvý vzduch k urychlení fotosyntézy. Obohacovat vzduch ve skleníku oxidem uhličitým, generátory CO2.

Ventilační systém ve skleníku

Závěsné zavlažovací systémy v průmyslových sklenících sestávají ze skladovacích nádrží a potrubí s kapátky, které přivádějí vodu přímo do bazální zóny. Systém filtrů a úprava vody poskytuje potřebné parametry zavlažovací vody. Dále jsou instalovány nádrže pro míchání a přivádění roztoku hnojiva a systému provzdušňování vody.

Systém úpravy vody a zavlažování

Požadavky na osvětlení v růžích jsou poměrně vysoké, zatímco listy by měly být osvětleny, ale ne půda, kterou lze dosáhnout:

 • boční osvětlení;
 • udržování bohatých listů na křoví;
 • správný režim osvětlení;
 • výběr lamp s užitečným spektrem.

Osvětlení skleníků se provádí pomocí meta-halogenových fytocentrik s užitečným spektrem pro rostliny a rozptýleným světlem. Svítidla jsou rovnoměrně zavěšena po celé ploše skleníku.

Pro zastínění od jasného slunce a snížení tepelných ztrát v mrazu používejte stínicí systémy. Netkaná textilie, ze které jsou vyráběny závěsy, prochází 50% slunečního světla a zároveň ušetří až 30% tepla.

Systém stínování ve skleníku

Také průmyslové skleníky jsou vybaveny ochrannými systémy proti patogenním mikroorganismům, například se sírovodíky, které uvolňují plynné sloučeniny síry v mikrodostech. Takové sírany pomáhají úspěšně bojovat proti plísním plísním, což je houbové onemocnění nebezpečné pro růže.

Sulfurátory ve skleníku

Všechny systémy jsou řízeny počítačem, který volí režim, který je optimální v tomto stádiu vegetace a kvetení. Řídící jednotka také signalizuje kritické změny v mikroklimatu ve skleníku.

Řízení mikroklimatu ve skleníku z mobilního telefonu

Díky těmto systémům se péče o růže omezuje na parametry kontroly, ruční výsadbu, řezání a řezání květin, což významně snižuje náklady na práci a zvyšuje ziskovost. Náklady na pořízení a instalaci automatizovaného skleníkového komplexu jsou poměrně vysoké a průměrně kolem 635 000 rublů na 100 m2 užitné plochy. Ale s dobrým prodejem, návratnost skleníku nepřesahuje 12 měsíců.

Video - Pěstování růží v průmyslovém měřítku

Pokud plánujete pěstovat růže, abyste nevytvořili rozsáhlé podnikání, ale jako malou pomoc pro svůj domácí rozpočet, můžete to udělat s malým domácím skleníkem. Na 1 m 2 půdy je v průměru 10-20 růžových keřů, které každých 4-5 týdnů dávají 8-10 kvetení. Takže s 10 m 2 užitné plochy skleníku, můžete dostat 800-1500 růží za měsíc za měsíc. S odhadovanými náklady, prodejem a průměrnou cenou pro řezání ve vaší oblasti budete schopni určit potřebnou plochu skleníku.

Příprava půdy pro pěstování růží

O přípravě půdy je třeba myslet 3-4 týdny před vysazením sazenic; pro výsadbu sazenic je nutné připravit substrát s následujícím složením:

 • 5 dílů rašeliny;
 • 4 díly dekontaminované půdy;
 • 1 část minulého roku Mullein.

Substrát se mísí a naplní se výsadkovými výkopy do hloubky 50-70 cm, po níž se aplikuje 1 m 2 hnojiva:

 • 12 gramů dusičnanu draselného;
 • 15 gramů superfosfátu;
 • 1 kg masokostní moučky nebo popílku.

Výsevní výsadby se nalévají teplou vodou a několik týdnů se ponechávají pro rovnoměrné rozložení hnojiv a struktury půdy. Den před výsadbou půdy je opět zalit teplou vodou a v případě potřeby se zahřeje na +12 až 15 ° C.

Volba výběru

Úspěch růstových růží ve skleníku pro prodej do značné míry závisí na správné volbě odrůdy. Ne všechny růže úspěšně rostou a rozkvétají v podmínkách uzavřeného terénu, proto je nutné zodpovědně přistupovat k výběru sazenic. Optimální odrůdy a hybridy růží pro nucení v celoročních sklenících jsou popsány v tabulce.

Tabulka 1. Odrůdy růží pro pěstování ve skleníku.

Obchodní myšlenka růstu růží ve sklenících

Růže jsou nejoblíbenějšími květinami po celém světě, poptávka po nich je v každém ročním období vysoká.

Nejčastěji jsou nakupovány pro narozeniny, výročí, další významné termíny a rostoucí růže v sklenících hezké.

Kolik peněz je zapotřebí k zahájení podnikání pěstování růží ve sklenících

Na kultivaci a prodeji růží můžete organizovat vysoce výnosný obchod.

Zároveň začínají investovat zhruba 600 tisíc rublů a návratnost investic je asi šest měsíců.

Podrobný plán pro zahájení podnikání pro růst růží ve skleníku

Růže jsou spíše rozmarné květy. Pěstujeme je na otevřeném terénu po celý rok, vzhledem k klimatickým rysům naší země, to není možné.

Proto podnikatel bude muset postavit vyhřívaný skleník o rozloze přibližně 100 metrů čtverečních.

K dispozici je možnost zakoupení dokončené struktury, která bude muset být dodána pouze k pozemku.

Pokud se ctižádostivý podnikatel rozhodne pro variant nezávislé výstavby skleníku, je smysluplné jej stavět pomocí materiálů, jako je polykarbonát.

Tím vznikne požadovaná mikroklima, která bude mít příznivý vliv na růst květin.

Průměrné náklady na výstavbu vyhřívaného skleníku s automatickým zavlažovacím systémem budou asi 4 tis. Rublů.

Celková investice do výstavby takové výstavby se tedy rovná 400 tisíc rublů.

Podnikatel bude muset také uvést náklady na výsadbu do rozpočtu svého podnikatelského projektu. Na ploše 100 čtverečních metrů můžete vysadit asi 400 růžových keřů.

Některé z květů však nepřežijí, takže podnikatel bude muset dodatečně zakoupit 100 keřů. Náklady na výsadbu materiálu bude asi 115 tisíc rublů.

Malá část investičního kapitálu (asi 3 tisíce rublů měsíčně) bude muset vynaložit na nákup hnojiv ke stimulaci růstu růží a chemikálií pro kontrolu škůdců.

K péči o květiny podnikatel bude muset najmout několik asistentů. V počáteční fázi se mohou stát členy své rodiny.

Kolik můžete získat na rostoucích růžích?

Květinový obchod byl vždy považován za superzákonný. Pěstování růží ve velkém skleníku, můžete prodat až 100 tisíc květin za rok.

Takový podnik může přinést podnikateli čistý zisk 250 tisíc rublů měsíčně (s výhradou nákupu kvalitního sadby a dodržování technologie pěstování květin).

Úspěch takového podniku závisí na tom, jak rychle může obchodník najít stálé kupce růží.

Obecně platí, že s nízkou velkoobchodní cenou květin (40 rublů za kus), neexistují žádné problémy s vyhledáváním prodejních kanálů.

Jak vybrat zařízení

Pro úspěšné pěstování růží v skleníkových podmínkách budete muset vybavit prostor velkým množstvím různých zařízení. Nejlepším materiálem skleníků je polykarbonát. Ve většině těchto skleníků, které jsou v prodeji, již existují předinstalované nákladově efektivní systémy zavlažování a odvětrávání. Soubor nezbytných zařízení dále obsahuje:

 • Zařízení na zamlžování používané pro chlazení.
 • Systémy stínování nebo ztmavování pro snížení slunečního záření.
 • Dodatečné osvětlení LED (je-li požadováno).
 • Automatické zařízení pro přípravu a dodávku hnojiv a řešení pro dobíjení.
 • Vzduchové systémy pro zavlažovací vodu atd.

Pokud plánujete vytvořit průmyslové skleníky, bude vyžadovat speciální distribuční systémy, které vám umožní nastavit teplotu a vlhkost pomocí počítače. Pro vytápění je možné zakoupit kotelny a umístit je do komplexu skleníku.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Registraci obchodní daň, je nutné zvolit kód OKVED 01.12.2 okrasného zahradnictví a školkařské výpěstky 01.19.21 nebo pěstování květin v otevřeném poli a skleníku.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Jako organizační a právní stránku podnikání v prvních fázích je možné formalizovat osobní podnik pro domácnost, ačkoli v každém případě bude nutné v každém případě se zaregistrovat jako individuální podnikatel. K tomu budete potřebovat: pas, kopii kódu TIN, potvrzení o platbě státu. povinnosti a notářskou přihlášku s kódem OKVED.

Jaký daňový systém si vyberete

Jako daňový systém je výhodnější použít ECA - jedinou zemědělskou daň, která představuje 6% z vašeho zisku.

Potřebuji povolení k podnikání?

Pokud má být půda, na níž mají být skleníky pronajímána ze státu, potřebné povolení od místní správy. Kromě toho by měly být všechny prostory kontrolovány požárními a hygienickými epidemiologickými stanicemi.

Technologie růstu

Chcete-li zlepšit kvalitu skleníkových růží a zvýšit sklizeň květin, můžete použít oxid uhličitý. Bude nutné položit trubky pod semenáčky a poskytnout místo pro odvod kondenzátu. Také je nutné sledovat hladinu oxidu uhličitého (ne více než 0,07%), jeho přebytek bude vést k neschopnosti fotosyntézy provádět rostliny. V zimních a chladných podzimních sezónách můžete zvýšit výnos pomocí sodíkových výbojek do 600 W. Pro prevenci mouky se používají síranové postřikovače - sulfonátory. Sazenice rostlin lépe při teplotě +1 stupně, následované postupným nárůstem 2-3 stupňů až na známku 19-20 stupňů.