Podnikání na zelené: osobní zkušenosti a praktické rady ohledně organizace skleníků

Složitá finanční situace v zemi nás nutí věnovat pozornost zemědělství. To není jen způsob, jak krmit rodinu, ale také získat. Profesní povolání v zemědělství vyžaduje vážné finanční investice, stejně jako zkušenosti a příslušné dovednosti. Proto je rostoucí zelená považována za jednoduchý způsob, jak vydělat peníze.

Obchodní přínosy

Tento typ činnosti je atraktivní, protože vyžaduje relativně malé finanční investice. Podnikatelé, kteří sdílejí osobní zkušenosti s obchodem se zelení, říkají, že na začátku můžete dosáhnout zisku 65%. Organizace skleníku na malém pozemku umožňuje příjem příjmů po celý rok.

Podnikání v zeleni je výhodnější než růst zeleniny a ovoce, protože tyto plodiny vyžadují značnou práci a čas. Výnosnost tohoto druhu činnosti je zajištěna nízkou cenou rostlinných materiálů. První dávka zboží je obvykle připravena za 40 dní, současně podle odborníků lze získat až 4 kg výrobků od jednoho metru čtverečního.

Ve prospěch tohoto druhu podnikání je důkaz a jeho relevance. V kuchyni po celý rok je vhodná vůně zeleně. Množství stravovacích zařízení a sektor hotových jídel v obchodech s potravinami je jen prospěšné pro podnikatele.

Celkově podnikání rostoucí zeleně má řadu výhod, díky čemuž je nejvhodnějším způsobem pro ty, kdo chtějí vydělat na pěstování půdy. Podnikání v zelené oblasti vyžaduje malé investice, funguje po celý rok, rychle přináší příjmy a je vždy poptávané.

Pracovní plán

Při plánování podniku pro pěstování zeleně je důležité určit rozsah činnosti a účel. Někteří pěstují pro své vlastní potřeby a pouze přebytek je poslán na prodej.

Pokud existuje půda, zůstává investice do výstavby skleníku, nákupu rostlinného materiálu a hnojiv. Na úrovni hlavních příjmů nevycházejte, ale investice se vyplatí, a na stole jsou vždy svěží, ekologické zelené. Pokud je spousta pozemků, pak bude zapotřebí více investic. V závislosti na klimatické zóně může být práce sezónní.

Pěstování a nucení zelené cibule

Popularita růstové zelené cibule je způsobena nenáročnou kulturou. Čoskoro roste sama o sobě, a to ještě s využitím nejrůznějších moderních technologií. V teplém období není žádný nedostatek, ale v chladné sezoně poptávka zůstává tak vysoká, že to ovlivňuje náklady.

Pěstování zelené cibule je snadnější proměnit se v ziskový podnik, ale budete muset zvážit všechny jemnosti a nástrahy. Pokud rostou cibule ve velkém množství, je lepší usilovat o celoroční práci. V létě je možné je zasadit do terénu a pro zimní období bude nutné uspořádat skleníky. V některých případech je výhodnější nevytvářet, ale pronajmout si pozemky z farem. Pro růst cibule je lepší vybrat místo s rozlohou 20 hektarů. Na jaře, když mráz projde, je cibule osazena semeny.

Je důležité vzít v úvahu, že semena cibule "na hlavě" a pro zeleninu se liší. Zahraniční dodavatelé často preferují japonské a nizozemské kultury. Výsadba materiálu je výhodnější koupit od výrobce nebo nakupovat ve velkém množství. Semena tedy mohou stát od 2 do 5 rublů na kg.

Pro zimu se zpravidla vyskytují cibule. To snižuje vegetační dobu a v hotové podobě má produkt dobré chuťové vlastnosti.

Ti, kteří hodlají postavit skleník, by měli věnovat pozornost moderním materiálům. Místo tradičního skla je lepší použít polykarbonát, protože stojí méně a lépe udržuje teplo.

Klimatické podmínky tohoto regionu výrazně ovlivňují produktivitu. Aby se minimalizovaly ztráty, je nutné používat chemické ochranné prostředky, hnojiva a chemikálie. To pomáhá zvýšit plodinu a vytvořit vzhledný vzhled.

Vlastní výroba zelené cibule vyžaduje skladování zboží. Pro 100 metrů čtverečních. m půdy bude muset zorganizovat úložný prostor až 30 metrů čtverečních. Velké průmyslové podniky využívají průmyslové prostory. Pokud je v zimě, pěstování oblasti na 600 metrů čtverečních. m, bude vyžadovat zařízení tekoucích ohřívačů vody pro termální zalévání, stejně jako výtahy a pece pro vytápění.

Pro větší efektivnost je zakoupený humus s hnojivy a horním obvazem častěji používán. Osvětlení může být vybaveno denním osvětlením, stejně jako lampy s ultrafialovým světlem. Jen za přítomnosti všech těchto podmínek může zelená cibule růst po celý rok vysoké kvality.

Užitná plocha 80 metrů čtverečních. m dává kolem 400 kg peří v oblasti. Cenová cena může stát od 10 do 60 rublů. Na růst cibule trvá až 21 dní. Tento proces lze dvakrát zrychlit, pokud používáte aeroponickou technologii. Náklady však budou stát až 4 tisíce rublů na metr čtvereční. m, a vyplatí pár let. Aeroponické systémy se doporučují pro použití ve velkých výrobních oblastech.

Celkově, když si založíte podnikání na zelené cibuli, je důležité sdílet se stupnicí výroby. Pokud je malý pozemek, použijte polykarbonát pro výstavbu skleníku a pro velký podnik k pronájmu průmyslových zařízení.

Obchod s skleníkem: přezkum trhu a odborné poradenství

Organizace skleníkových podniků začíná definicí:

 • co růst
 • kde prodávat
 • jaký typ budovy dělá

Zelená ve skleníku

Tato sféra podnikání se neustále mění, objevují se nové technologie, zařízení se stává dražším, takže je důležité stále sledovat aktuální procesy a před vypracováním práce sestavit podrobný obchodní plán.

Při posuzování celkové situace v regionu ve skleníku je důležité určit, zda se jedná o sezónní nebo trvalý typ podnikání. Pro sezónní použití je vhodné použití konvenčních zemědělských zařízení, celoročně bude nutné vybavit průmyslová zařízení topením a osvětlením.

Ještě před zahájením práce je důležité přemýšlet o způsobech uvádění na trh a setkat se s velkoobchodníky, pokud se nepředpokládá, že budou samostatně prodávat výrobky na trhu.

V případě výstavby celoročního skleníku je nutné pro něj získat projektovou dokumentaci včetně vnějších sítí. Dokument specifikuje specifikaci všech zařízení. Tímto způsobem můžete přesně vědět, jaké náklady budou náklady na zařízení.

Je třeba specifikovat, kde se skleník nachází, jaká oblast zaujímá a jaká bude v něm růst. Také musíte specifikovat způsob pěstování, ať už je to hydroponie nebo aeroponie. Měli byste také vědět o množství sklizně za čtvereční metr za rok a o odhadovaných kupujících.

Vzhledem k účelu podnikatelského projektu je důležité vzít v úvahu poptávku v nejbližších osadách. Schopnost prodávat výrobky v blízkých městech výrazně snižuje přepravní náklady.

Podle doporučení odborníků je také nutné vypočítat náklady na zahájení skleníkové farmy na začátku. Celkovým výsledkem musí být veškeré náklady: od nákupu vybavení a osiva až po tokové náklady. Nevyhnutelně se stávají, protože všechny nuance stále neposkytují, což znamená, jak říkají odborníci, by měly vypočítat možné náklady na první příjmy.

Podnikatelé, kteří organizovali skleník, doporučují před zahájením práce zhodnotit technickou stránku výroby. Za tímto účelem je důležité zvážit stupeň odlehlosti komunikace z navrhovaného místa výstavby skleníku. Všechny potrubí musí být napnuty na vlastní náklady, takže je lepší zahrnout náklady do odhadu.

Je nutné zvolit místo pro skleníky, kde bude snadné uspořádat přístupové cesty. Odborníci doporučují, aby v případě nedostatku pozemků pronajmout nebo koupit, i když v tomto případě může být výhodnější koupit prefabrikované skleníky, s nimiž se můžete přesunout na libovolné místo v případě potřeby.

Při organizování vytápění byste měli věnovat pozornost nejnovější technologii, protože to může být efektivní a v tomto případě bude muset být stará zlikvidována. Odborníci také doporučují určitou částku, kterou je třeba věnovat zavedení nových technologií, které se mohou objevit po zahájení výroby. Takové opatření umožní sestavit soutěž, dokud skleníkový park neplatí sám.

Druhy plodin a ziskovost

Vzhledem k tomu, že různé druhy zeleně jsou chutné a zdravé koření, jsou v každé době velmi žádané. Zelenina je součástí tradičních pokrmů téměř všech národů země, takže jsou vždy v poptávce:

Tyto kultury tolerují nízké teploty, které jsou typické pro většinu oblastí země, což znamená jejich setí na otevřeném terénu. Nejčastěji se z semínek pěstuje petržel. Technologie je poměrně jednoduchá, znamená to, že udržuje výsadbu ve vlhkém prostředí po dobu pěti dnů a po klíčení se přenese do chladnější místnosti. Musí trávit další týden.

Po výsadbě klíčí rychleji a lépe tolerují změny teploty. Podle počátečního počtu 10 čtverců. m to trvá až 20 gramů. Namontujte v tupém úhlu na malou hloubku. Vzdálenost mezi semeny je až 5 cm. Po přistání je nutné hojně vyplachovat a půdou kompaktovat.

Při správné péči může na čtvereční metr růst až 6 kg. V chladné sezóně lze získat kilogram petrželky ze 180 rublů.

Trochu těžší růst kopr. Je zasazen s postelemi v brázdách, předem položených. Semena leží v hloubce až tří centimetrů. Hustota výsevu odpovídá petrželu a pokles teploty je horší. Pod 15C nemusí přežít. Sklizeň je však bohatá. V zimě, bez ohledu na prodejní oblast na kg, můžete získat od 200 rublů.

Špenát lze vysadit na začátku jara. Semena hlouběji než jeden a půl centimetru se nedoporučují. První sklizeň se objeví za měsíc. Odolnost vůči houpačkám poskytuje příležitost růst až do pádu.

Podnikání rostoucích zelených zahrnuje výběr prvotřídních a vytrvalých odrůd. Pokud se různé plodiny pěstují současně, je nutné sledovat sekvenci výsevu.

Úskalí

Podle odborníků, založené na osobní zkušenosti, zelené podnikání je výhodné dělat v jižních oblastech země. Klimatické podmínky v jiných regionech a regionech předpokládají vytvoření zvláštních podmínek, které zase znamenají značné investice. Výstavba hlavních skleníků zahrnuje pokládku vytápění a osvětlení, které v zimě bude vyžadovat více. V takovém případě se náklady nezaplatí bez ohledu na stupnici.

Než podniknete zelenou firmu, budete muset najít trh a za účelem snížení nákladů na dopravu je lepší vyzvednout zákazníky v nejbližší vesnici.

Je vhodné předem uvažovat, které plodiny jsou ve vysoké poptávce, při výpočtu frekvence výsevu. Tak budou plodiny nahrazeny a místo nebude prázdné. Odborníci zdůrazňují péči o ničení škůdců, jsou schopni vyhubit až 30% produktů a hnojiv. To může výrazně zvýšit ziskovost.

Naše rodina konzumuje zeleninu každý den a začala jsem přemýšlet o tom, jak začít s prodejem těchto produktů. K dispozici je pozemek, pracovní zkušenosti v zemědělství. Zamezuje tomu, aby chemikálie zvyšovaly výtěžky.

Rostoucí zelená je užitečná a potřebná alespoň pro sebe, ti, kteří mají soukromý domov a místo mají štěstí, protože mohou postavit skleník a rozvíjet vše, co v něm chtějí.

Také jsem začala růst zeleně ve skleníku pro sebe a svou rodinu, pak se mi líbilo toto podnikání a já jsem to změnil v malou firmu, příjem je malý, ale stále příjemný, že si vydělávám.

Ano, pěstování bylinek není špatný obchod, a na něm můžete získat v sezóně, ale mějte na paměti, že to bude vyžadovat úsilí a náklady, a to vybudovat hodně neobsahuje žádné chemické látky, a trh by měl být.

Zelený růst Business (obchodní plán)

Skleníkové podniky jsou považovány za velmi žádané, protože dávají podnikatelům šanci získat skutečně vysoký příjem. Nejčastěji se volí rostoucí zeleň ve skleníku jako podnik, protože je vždy poptávka, a také je stanovena vysoká cena s minimálním úsilím o růst. Navrhovaný obchodní plán pro rostoucí zeleň popisuje hlavní etapy organizace vašeho podnikání.

Obecný popis projektu

Hlavním cílem podnikání je generovat zisk prostřednictvím pěstování a efektivního prodeje zeleně. Tato obchodní činnost s optimálním nastavením prodeje může být vynikajícím způsobem, jak získat vysoký a stabilní příjem. Každým rokem stoupá počet lidí, kteří chtějí jíst zdravá a zdravá výživa, takže poptávka po zelení roste. do obsahu ↑

Cíle a cíle

K dosažení hlavního cíle, kterým je vytvoření velkého, rozvinutého a výnosného podnikání, je nutné správně provést všechny úkoly:

 • správná volba umístění místa, kde je činnost plánována;
 • výběr populární zeleniny pro pěstování;
 • vytváření optimálních pracovních podmínek;
 • nalezení spolehlivých, stabilních a ziskových prodejních kanálů.

Při plnění těchto úkolů je dosaženo hlavního cíle vytvoření podniku.

Jakou zeleň můžete růst?

Podnikatel samostatně určuje, která zeleň může být pěstována, a za přítomnosti rozsáhlé plochy pro výsadbu, může být rozmanitá zeleň poměrně efektivní. Výběr by měl být založen na návrhu v regionu, jelikož jestliže konkurenti rostou hodně bazalky, pak se doporučuje věnovat pozornost ostatním greeny. Nejčastěji se volí:

Pokud je to možné, je dovoleno pěstovat všechny výše uvedené druhy zeleně.

Volba způsobu pěstování

V závislosti na plánovaném rozsahu činností je vybrán jeden ze způsobů provedení:

 • v bytě. K tomu je obvykle přidělen balkon, což je vytápěná místnost. Instaluje boxy nebo hrnce používané k pěstování zeleně. Nejvýnosnější takovou aktivitou bude v zimě, kdy poptávka po čerstvých zelených převyšuje nabídku.
 • v zahradě. Pokud je v létě dům, jehož velikost není menší než 5 akrů, pak můžete podnikat na tomto území. Práce přinese příjem v létě av zimě budete muset přestat pracovat.
 • ve sklenících nebo ve sklenících. Tato činnost již odkazuje na plnohodnotnou podnikatelskou činnost. Práce jsou přijímány zaměstnanci a prodejní kanály jsou také nastaveny předem. Zeleň je prodávána nejen koncovým uživatelům, ale také obchodům a gastronomickým zařízením.

Pokud hodláte získat dobrý příjem z práce, pak je zvolen třetí způsob pěstování.

Průmyslová analýza

Analýza se provádí samostatně nebo za pomoci poradenských firem. Umožňuje zjistit saturaci trhu, počet konkurentů a rizika práce. do obsahu ↑

Analýza trhu

Před investováním do zahájení podnikání se doporučuje analyzovat trh určitého regionu za účelem získání informací:

 • počet konkurentů na trhu;
 • jejich nabídky;
 • poptávka po produktech v různých obdobích roku;
 • nástrah a rizik.

Pokud máte tyto informace, je snadné se dostat před výhodnost práce a také rozhodnout, jaké funkce by měly mít.

Analýza konkurentů

Jako konkurenti existují jak velké společnosti, tak i soukromí zemědělci, kteří stále rostou doma. Je důležité studovat:

 • jejich číslo;
 • jakou zeleninu prodávají;
 • práce sezónně nebo celoročně;
 • jaké ceny jsou nastaveny.

V důsledku toho je možné získat údaje o tom, které produkty jsou v poptávce, a také o tom, jakým způsobem můžete získat kupující, vzhledem k nedostatkům jiných prodejců. do obsahu ↑

Analýza rizik

Před zahájením činnosti je důležité studovat rizika, která se objeví v průběhu práce:

 • vysoká konkurence;
 • nemožnost stanovit nízké ceny kvůli nákladnému vytápění skleníků;
 • pokles poptávky v důsledku poklesu kupní síly;
 • vznik zdravotních problémů ve skleníku.

Zelení se odkazuje na jídlo, takže poptávka po ní klesá jen zřídka, takže i když existuje mnoho rizik, podnik založený na jeho pěstování se považuje za stabilní a ziskový. do obsahu ↑

Marketingový plán

Vzhledem k tomu, že se potravinářské produkty pěstují, měly by být prodány ihned po řezání, jinak by rychle ztratily svůj atraktivní vzhled a chuť.

Doporučuje se propagovat produkty následujícími způsoby:

 • tvorba webu na internetu;
 • distribuce obchodních nabídek do různých obchodů a stravovacích zařízení;
 • otevření malých prodejen na trzích regionu;
 • přímou komunikaci s různými malými prodejnami, které mohou působit jako prostředník mezi výrobcem a přímými spotřebiteli zeleně.

Výrobní plán

Pěstování zeleně se provádí na vhodných pozemcích s úrodnou půdou, takže je důležité, aby byla oblast kompetentně vybrána. Vybírá se pracovní zařízení a získává se také kvalitativní výsadbový materiál. do obsahu ↑

Požadovaný prostor

Optimální je považováno za kultivaci zeleně ve skleníku, a proto je důležité najít vhodný pozemek. Jsou mu uloženy určité požadavky:

 • dostatečná plocha pro umístění požadovaného počtu skleníků;
 • vysoká kvalita půdy;
 • odlehlost od města, železnice, dálnice nebo závody;
 • možnost uspořádání ochrany.

Pokud máte v úmyslu pronajmout si pozemky, je důležité kontaktovat je po dlouhou dobu. do obsahu ↑

Zařízení a inventář

Chcete-li provádět činnosti, budete potřebovat:

 • ne méně než 5 skleníků vyrobených z polykarbonátu, skla nebo akrylu;
 • zařízení pro vytápění, větrání, zavlažování a osvětlení zeleně ve sklenících;
 • inventář pro zemní práce;
 • pokud je pozemek na místě nevhodný pro plánovanou práci, získává se úrodná půda.

Nákup semenáčků, semen a jiných materiálů

Můžete pěstovat zeleninu s žárovkami nebo sazenicemi a můžete také použít semena zasazená do otevřené země.

Koupit veškerý sadební materiál je nutný pouze od testovaných prodejců, jelikož jinak je vysoká pravděpodobnost, že nedojde k vyklíčení. Pro zvýšení výnosu jsou zakoupeny různé kvalitativní hnojiva. Pro ochranu zeleně před škůdci nebo chorobami jsou zakoupeny speciální preventivní léky.

Technologie rostoucí zeleně

Tento proces je považován za jednoduchý, takže se s ním každý vyrovná. Důležité body práce jsou brány v úvahu:

 • optimální podmínky pro zeleň ve sklenících jsou připraveny, takže dobrá sklizeň se získává v létě iv zimě;
 • semena před výsadbou jsou předem namočena;
 • pro ně jsou stvořeny v zemi;
 • Osivo položte v optimální vzdálenosti od sebe;
 • sazenice jsou obvykle vysazeny v rozloženém pořadí;
 • je důležité řádně vodit rostliny, poskytnout jim optimální teplotu a dobré osvětlení.

Organizační plán

Velké podniky vyžadují dostupnost zaměstnanců a je také nutné, aby se případ případu oficiálně zaregistroval. Plánovaný rozvrh otevření se rozvíjí. do obsahu ↑

Požadovaný personál

V prvních fázích práce můžete sami provést všechny akce. Jak se podnik vyvíjí, jsou najati asistenti a také můžete agronomové odvézt do zaměstnance.

Účastníci účetnictví jsou zaměstnáni účetním. do obsahu ↑

Obchodní registrace

Případ je povolen bez oficiální registrace, ale v tomto případě lze prodej uskutečňovat pouze pro soukromé osoby.

Pokud hodláte spolupracovat s velkými organizacemi působícími jako zprostředkovatelé, pak je žádoucí formalizovat podnikání. K tomu je zapsána PI a jako systém zdanění je vybrána možnost ECCN. Jaké daně platí IP, lze nalézt na tomto odkazu - http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html na obsah ↑

Plán otevření

Takovou firmu můžete otevřít za pár měsíců:

 • 1 měsíc - registrace společnosti, nákup a instalace skleníků, nákup vybavení pro pěstování zeleně;
 • 2 měsíce - vyhledávání zaměstnanců, nákup sazenic, jejich vykládka, hledání prodejních kanálů.

Tak, po dvou měsících můžete získat ziskové a stabilní podnikání pro pěstování a prodej zeleně. do obsahu ↑

Finanční plán

Chcete-li otevřít tuto firmu bude potřebovat 470 tisíc rublů:

 • nákup 5 skleníků - 200 000;
 • jejich uspořádání a vybavení potřebným vybavením - 200 000;
 • nákup zásob pro pozemní stavby - 50 000;
 • nákup sadby a hnojiv - 20 000.

Měsíční výdaje se rovnají 133 tisíc rublů:

 • pronájem pozemků - 20 000;
 • nákup sadeb - 15 000;
 • nákup hnojiv a jiných látek pro efektivní pěstování zeleně - 10 000;
 • mzdy zaměstnanců - 70 000;
 • platby za elektřinu - 10 000;
 • daně - 8 000.

Měsíční zisk v létě může dosáhnout 70 tisíc rublů, a v zimě 200 tisíc rublů. Investované peníze se vyplácejí po půl roku efektivní práce.

Otevření podnikání založené na rostoucí a prodávané zeleni je tedy účinnou a zajímavou činností. Může přinést podnikateli vysoký zisk, pokud bude mít řádně organizovaný prodej, a také zvýšit kvalitu, atraktivní a poptávkové produkty.

Pěstování zeleně na toku

Podnikání na rostoucí zeleni

Podnikání na rostoucí zeleni - 7 etap realizace tohoto projektu + 10 nápadů, které pomohou zajistit stabilní výdělky + 10 obchodních tipů.

Kapitálové investice: budete potřebovat 30 000 rublů
Doba návratnosti: od 1 měsíce

Vyhlídky na takový podnik jsou zřejmé: rostoucí zeleň jako podnikání uspokojuje potřeby současných obyvatel města.

Obyvatelé megaci jsou stále více zažívá nedostatek energie a energie.

Vysoká míra života, hojnost informací, zhoršení životního prostředí ovlivňují zdraví lidí.

Občané chodí do lékárny a upravují své zdraví a nakupují syntetické vitamíny.

Každý ví, že takové přípravky jsou tráveny mnohem horší než přírodní vitamíny, které jsou v hojnosti v zeleni.

Kromě toho je celá "zelenushechka" silným antioxidantem.

Používá se jako "detoxikační" strava.

"Detox" znamená detoxikaci.

To znamená, že pokud člověk není fanouškem stravování zelených nebo syrových potravin, bude je stále používat pro stravovací a léčebné účely.

V extrémních případech, jako koření a lék, který zlepšuje chuť k jídlu a trávení.

Je zřejmé, že bude vždy poptávka po tomto typu produktu.

Takže musíte zbalit rukávy a pracovat pro zdraví vašich spoluobčanů.

Určete způsob pěstování zeleně


4 způsoby, jak růst greeny:

 • V pokoji svého vlastního bytu.
 • V zemi na otevřeném terénu nebo na větší ploše.
 • Ve skleníku.
 • V izolované garáži nebo suterénu.

Pokud není vůbec nic, můžete začít s pokojem v bytě. Přílohy budou málo.

Budete potřebovat základní nátěr, kontejner pro pěstování, hnojení a vysazování.

Krabice se sadbami by měly být umístěny na vrstevnicích.

Tím se zvýší užitečná plocha místnosti.

Nemůžete zde tady moc růst, ale jako počátek, určit, co, kde, kolik a kolik si vezmete, je dobrá volba.

Možná je toto místo ve vašem městě už obsazeno?

Slovo je mini-marketing v akci.

Ano, a seznámit se s zvláštnostmi rostoucích plodin, jistě zkuste něco nového a exotického, neobvyklého pro naše slovanské žaludky.

Na spiknutí si můžete uvědomit svůj nápad jen v teplém čase.

Kvalita zelených bude vyšší, ale cena je nižší kvůli hojnosti produktů v létě. Zde můžete růst mnohem víc.

Přílohy budou minimální.

Ale protože se pozemek nenachází ve městě, náklady na dopravu se zvýší.

Zvláště pokud pronajmete velké plochy.

Rostoucí zeleň ve skleníku je celoroční podnikání.

Ale to je nejdražší volba.

Budete muset koupit pozemek, pokud nemáte vlastní, a na něm postavit skleník.

Místnost by měla být zahřátá a osvětlena.

Půda bude vyčerpána rychleji.

Náklady na dopravu se zvýší, protože se budete věnovat dodávkám po celý rok, ale ne sezónně.

Porovnejte výhody a nevýhody jednotlivých způsobů podnikání:

Nejvýhodnější plodiny zeleně pro pěstování


Nejoblíbenější kulturou je zelená cibule, jedna z nejvíce nenáročných a rychle rostoucích.

Nevýhodou je hledání kupujících, protože mnoho z nich roste.

Vyžaduje velké plochy plodin.

Nejvýnosnější kultura je salát.

Stojí za to více a doba vegetace je 25 dní.

Dobře pěstované ve sklenících.

Špenát má poptávku, ale prodlužuje se.

Možnosti, které jsou vždy kladeny a snadno se starají, jsou náš tradiční kopr s petrželkou.

Velmi efektivní ředkvičky.

Má krátkou dobu zrání a vysokou poptávku.

Ovšem v rámci plodin jsou zapotřebí velké plochy.

Začněte lépe s malým a postupně se rozšiřujícím rozsahem.

Můžete růst koriandr, celer, bazalku, estragon (estragon), tymián, šťovík.

Z nových trendů - kultivace rukoly.

Vyberte si časné a vytrvalé plodiny.

Věnujte pozornost termínu a podmínkám skladování, rostou zeleně.

Zajistíme analýzu a ukážeme ji v tabulce.

Pěstování zeleně ve skleníku jako podnikání. Vlastnosti.


Rostoucí zeleň ve skleníku - nejnákladnější a časově náročnější podnikání, z uvedených možností.

Ale je to výnosnější než rostoucí zeleninový skleník ve čtyřnásobku.

 • pozemek, plocha skleníku;
 • nákladové materiály pro výstavbu (skleníkový film je levnější než sklo) a izolace;
 • investice do skleníkových zařízení (osvětlení, zavlažovací systémy, kontejnery na rostliny, fólie na balení hrnců (aby se zabránilo přehřátí půdy), ohřívače, teploměry);
 • semena nebo sazenice;
 • půda;
 • hnojivo;
 • náklady na nezbytné technologické potřeby pěstování.

Existují různé technologie pro pěstování zeleně ve sklenících:

 • hydroponie (rostoucí rostliny bez půdy na kapalných médiích s přídavkem hnojiv);
 • "Meziprodukt" (rašelina, hydroponie (kapalná hnojiva) a obyčejná půda); tato metoda je 3krát dražší než konvenční hydroponie.

Existují také různé druhy půd, které lze použít v kombinaci s hydroponií: obyčejná půda, piliny, štěrk, kokosové vlákno, expandovaná hlína, hydrogel.

Každá půda má své vlastní vlastnosti.

Takže piliny umožňují, aby zeleň nehazovala, levné.

Štěrka je praktickou ekonomickou možností, ale je těžká a nezachovává vlhkost. Kokosové vlákno, hydrogel jsou šetrné k životnímu prostředí, univerzální, ale drahé.

Rozšířená hlína je ideální volbou.

Zachovává vlhkost, je lehký, je levný.

Čím větší je skleník, tím více můžete růst.

Ale náklady na velký skleník jsou větší.

Je lepší jít vždy od jednoduchých - do složitých, od malých až po velké.

Takže začněte s malým skleníkem.

Typ osiva pro pěstování zeleně

Tradičně je využívání osiva nejjednodušší a nejlevnější způsob, jakým jsou plodiny.

Později si můžete sbírat své semena, nekupovat.

Ze semenáčků můžete pěstovat greeny, ale musíte si je koupit nebo pěstovat sami.

Sazenice jsou výhodné použít k výsadbě v otevřené půdě místo osiva, aby se dosáhlo lepšího sklizně.

Rozšířená kultivace: přemístění rostliny z otevřené země do hrnce a jeho umístění do prostředí skleníku.

Mimochodem, mohou být prodávány krabice se zeleninou.

Pokud je rostlina dekorativní, například bazalka, pak ji lze prodávat v květináčích.

Destilace je kultivace z cibulí nebo hlíz.

Registrace podnikání na rostoucí zeleni


Máte-li malé objemy, rostoucí zeleně, nemůžete být registrováni jako podnikatel.

V takovém případě prodáváte výrobky sami (na trhu) nebo předáte prodejcům, kteří nabízejí nízkou cenu.

Chcete-li prodat zeleninu do základny, musíte se registrovat v obchodě.

Když máte velký přebytek produktů, které nebudete schopen realizovat sami, řešíte návrh (kódování

To znamená, že jste zemědělským výrobcem s preferenční formou zdanění: Jednotná zemědělská daň bude 6% z zisku (ESKH).

Odhadujeme, že rentabilita a doba návratnosti rostoucí zeleně jako podnik


Doba návratnosti pro růst zeleně je malá.

To je velmi atraktivní.

Někteří podnikatelé dosáhli ziskovosti 500%.

Ale je to z oblasti záznamu.

Každá metoda pěstování má svou vlastní ziskovost a její nižší prahovou hodnotu, podle níž se náklady nezaplatí.

Například rostoucí zeleň ve skleníku jako podnik má lhůtu 30%.

Tableta nám pomůže vyhodnotit každý typ podnikání.

Předpokládáme, že v téže oblasti budeme růst cibule.

Jak začít podnikat v rostoucí zeleni?

Podnikání rostoucí zeleně je jednou z nejslibnějších a rychle se zužitkových oblastí zemědělství. Tento formát podnikání však bude vyžadovat zodpovědnost a trpělivost.

Vlastnosti "zeleného" obchodu

Rostoucí zeleň jako podnikání je atraktivní díky možnosti začít podnikat, téměř bez hotovosti. Jen pár desítek tisíc rublů může v blízké budoucnosti přinést zisk.

Podnikatelé v této myšlence přitahují jednoduchost a vysokou ziskovost - na rostoucí zeleni můžete získat až 500% investovaných prostředků na tuto sezónu. Příjemným momentem je, že poptávka po takových produktech je velmi vysoká, a to nejen v létě.

Žádná zvláštní znalost, mnohem méně vzdělání k zahájení takového podnikání, není nutné - bude stačit ke studiu zvláštností pěstování vybraných plodin.

Investice do pěstování zeleně se mohou pohybovat od několika tisíc do desítek a stovek tisíc rublů - vše závisí na rozsahu výroby a velikosti požadovaného zisku. Největší příjem lze získat v chladné sezóně, protože lidé v tomto období rostou zeleně mnohem méně často a cena díky nízké zásobě produktů se výrazně zvyšuje.

Profesní práce v průmyslu

Podnikatel, který otevírá podnikání na rostoucí zeleni od začátku, by měl jasně pochopit výhody práce v tomto odvětví. K těmto výhodám patří:

 • nízké náklady na osivo;
 • jednoduchost kultivace a péče o zelené;
 • vysoká poptávka po zelení;
 • vysoká ziskovost (může dosáhnout 200-500%);
 • nízké počáteční kapitál;
 • rychlá návratnost (v prvním měsíci zeleného obchodu můžete vrátit vložené prostředky).

Čím více sadenic je zasazeno podnikatelem, tím větší zisk získá se správnou péčí o rostliny. Například, z pozemku o 1000 m 2, zaset zeleniny, můžete získat měsíční příjem 30-90 tisíc rublů měsíčně. Z toho je zřejmé, zda je růst zeleně přínosný.

Volba směru

Každý začínající podnikatel, který se rozhodl růst zeleně, se diví, jak začít podnikat? První věc, kterou potřebujete pro určení jedné nebo několika oblastí práce. Nejvýhodnější pro dnešek jsou následující formy:

Co růst?

Výhody

Nevýhody

Kopr, petržel

Jednoduchost odchodu, nenáročnost vůči vnějším podmínkám. Konstantní poptávka po produktech, jelikož oba typy zeleně patří do tradiční kuchyně. Rychlá návratnost díky rychlému růstu.

Vysoká úroveň hospodářské soutěže.

Salát listí

Schopnost růst nejen na zemi, ale také na živinový roztok (hydroponie). Dobrý vkus bez ohledu na způsob kultivace a péče. Vysoká poptávka po produktech během celého kalendářního roku.

Vyšší náklady na organizaci místa pro pěstování salátu. Potřeba používat moderní metody kultivace.

Ředkvičky

Vysoký výnos, snadná péče, rychlý růst (můžete sklízet měsíc po výsadbě ředkvičky), relativně nízkou konkurenci v průmyslu.

Sezónní poptávka po zboží (největší zájem se zaznamenává v letní sezóně). Dostatečně velké plochy pro setí jsou nezbytné (ve srovnání s dříve popsanými plodinami). Potřeba vybudovat skleník.

Cibule (na prodej peří)

Vysoká poptávka po zboží, vyšší zisk z prodeje.

Je zapotřebí pečlivé péče (například z přebytku světla, peří z cibule může zbarvit a stát se nevhodným pro pozdější marketing). Vysoká pravděpodobnost morbidity.

Basil, špenát, šťovík, celer

Vysoká poptávka a cena.

Rozmar, potřeba přísné a důkladné péče.

Je lepší pro začátečníky, aby si vybrali jednodušší možnosti - kopr, petržel, salát nebo cibuli. Reďkovka je výhodnější použít jako pomocnou kulturu. Ale takové specifické rostliny jako bazalka a špenát vyžadují určité dovednosti a znalosti. Pro nezkušené podnikatele může tento formát způsobit ztráty.

Kde rostou zelené?

Rozhodl se, co má růst, podnikatel si musí zvolit vhodný způsob pěstování. Zde mnoho bude záviset na rozsahu podnikání a zvolené kultuře. Obvykle lze vybrat následující metody:

 1. Ve svém bytě. Tento formát je vhodný pro malé podnikatele, kteří nemají dostatek počátečního kapitálu. Pro pěstování je však nutné přidělit samostatnou místnost. Existuje mnoho možných variant zeleně - lze jej umístit do běžných plastových lahví, hrnců nebo krabic. Budeme se muset starat o pravidelné zavlažování a dostat se do místnosti světla a vlhkosti.
 2. V předměstské oblasti (na lůžkách). Takový formát umožní uspořádání sezónního podnikání, protože v chladné sezóně rostliny zemřou. Nejatraktivnější formát pro lidi žijící v jižních oblastech, protože existuje vyšší teplotní režim než na severu. Chcete-li vytvořit kontinuální práci, můžete kombinovat tento způsob pěstování s prvním. Velikost zisku bude záviset přímo na ploše pozemku, kvalitě péče a napájení.
 3. Ve sklenících. Tento formát umožní růst greeny po celý rok, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Nejčastěji tato metoda využívají obyvatelé jižních oblastí. V severních regionech budou zisky výrazně nižší z důvodu vysokých nákladů na elektřinu. Použití skleníků je smysluplné pouze v případě velkých podniků. Za prvé, budou vyžadovány vážné investice pro výstavbu skleníků a jejich vybavení (osvětlení, zalévání).

Distribuční kanály

Lidé, kteří oceňují své zdraví, zahrnují zeleninu ve stravě kvůli přítomnosti mnoha užitečných látek (vitamínů, minerálů, stopových prvků). Proto můžete své výrobky prodávat sami, aniž byste je dodávali do obchodů. To však bude vyžadovat dodatečné náklady a čas. Největší poptávku mezi velkoobchodními odběrateli je v těchto institucích:

 • obchody a supermarkety;
 • kavárny a restaurace;
 • trhy;
 • rostlinné základny.

Všichni jsou připraveni nakupovat zeleninu ve velkém množství, ale ve velkoobchodě (levnější) než v maloobchodním prodeji.

Můžete pracovat několika směry najednou:

 1. Prodáváme produkty v maloobchodě. Zvláště důležité v létě. Prodej má smysl v rostoucí oblasti. V tomto případě můžete všechny výše uvedené kultury pěstovat ve stejných množstvích.
 2. Prodáváme zeleninu velkoobchod. Tento formát podnikání bude výhodnější, pokud člověk rozvíjí jednu kulturu, ale ne všechny najednou. Začátek podnikatelů by měl zvážit možnost pěstování a prodeje petrželky s koprem. Díky rychlému růstu je možné zajistit nepřetržité dodávky zboží do obchodů. Pak není třeba hledat nového kupce pokaždé.

Organizační a právní momenty

Velké objemy prodeje a závažná podnikatelská činnost vyžadují registraci vlastního podnikání. To je nezbytné pro úplný prodej zboží prostřednictvím obchodů, restaurací, zeleninových základen. Takový závažný přístup maximalizuje zisky tím, že odmítne pracovat s prodejci a budovat práci s velkoobchodními kupci přímo.

Můžete otevřít LLC nebo IP. Druhý formát je však jednodušší z hlediska registrace a doručení následných zpráv. Stát bude muset platit daň. Nejvýnosnějším formátem je ECHN. To způsobuje nízkou úrokovou sazbu - budete muset zaplatit 6% z částky zisku. To eliminuje přesný výpočet nákladů.

Výrobky musí mít certifikáty shody a kvality. Bez nich nejsou velkoobchodníci připraveni nakupovat výrobky.

Výpočet finančních výsledků

Pěstování zeleně přináší vysoký zisk. Budeme provádět výpočty pro podnikání v našem bytě. Řekněme, že se podnikatel rozhodl pro růst cibule pro pozdější prodej. V místnosti o ploše 25 m 2 je plocha vhodná pro výsadbu asi 35 m 2 (pokud umístíte krabice do několika vrstev). Zde můžete vypočítat náklady:

 • 1 kilogram cibule na setí stojí 15 rublů za velkoobchodní nákup;
 • při 35 m 2 bude vyžadovat 350 kilogramů cibule;
 • celkové náklady na nákup cibule - 5 250 rublů;
 • krabice a krabice není nutné kupovat - lze je nalézt ve velkých supermarketech a piliny - na pila;
 • hnojiva budou vyžadovat 2400 rublů měsíčně;
 • pro instalaci umělého osvětlení musí strávit asi 12 500 rublů;
 • měsíční náklady na elektřinu - 2 000 rublů;
 • Náklady na dopravu cibule na velkoobchodníky jsou 4 500 rublů.

Celková cena bude: 26 650 rublů - to je počáteční investice potřebná k zahájení podnikání na růst cibule.

Příjem bude následující:

 • s 1 m 2 výsevní plochy je docela možné získat 15 kilogramů cibule (ale je třeba řádně pečovat o cibuli, koupit kvalitní půdu a potřebné doplňky);
 • s 35 m 2 výsevní plochy může obdržet 525 kilogramů za sklizeň;
 • za měsíc, můžete sbírat 2 cibule plodin, to znamená, že měsíční objem cibule bude rovnat 1050 kg;
 • velkoobchodní cena za 1 kg cibule - 80 rublů;
 • za měsíc můžete získat 84 000 rublů.

Už první měsíc plodné práce nejen splatit původní investice, ale přinese i poměrně vysokou úroveň zisku. Proto můžeme konstatovat, že pěstování zeleně je vysoce výnosné a cenově dostupné podnikání, a to i pro začínající podnikatele, kteří jsou zodpovědní za jejich podnikání.

Rostoucí zeleň ve skleníku jako podnikání: instrukce

Pěstování zeleně ve skleníku jako podnikání je ekonomicky ziskové, výnosné a výnosné zaměstnání. Počáteční investice do ní jsou nízké, ale zisk z prodeje zboží je poměrně velký, zejména v chladné sezóně. Chcete-li uspořádat svou vlastní společnost rostoucí greeny, měli vypracovat obchodní plán, výpočet nákladů, aby se zjistilo trhy a odrůdu pěstovat.

Rostoucí zeleň ve skleníku je zisková záležitost

Obsah pokynů krok za krokem:

Algoritmus pro zahájení podnikání

Před zahájením pěstování zeleně v průmyslovém měřítku je nutné určit možnosti prodeje produktů. Hlavní možnosti prodeje:

 • nezávislý prodej sklizně v maloobchodě - trvá hodně času a finanční návratnost je nízká, ale nevyžaduje oficiální registraci ve státních orgánech;

Zelená na prodej

Zelená v balení

Prodej zeleně v supermarketech

Druhou etapou je oficiální registrace podnikání. Tento postup trvá až měsíc, po kterém můžete provádět aktivity, které mají legálně růst. Daň musí být registrovány jako výhradní vlastníci a zvolit zjednodušený výpočet daňového systému - UAT (příspěvky jsou vypočteny na základě zisku a tvoří 6% z nich).

Pak instalují skleníky, zařízení, hnojiva, semena rostlin a začnou růst zeleně.

Rostoucí zeleň - příjmy po celý rok

Varianty a rysy rostoucí zeleně

Pokud začínající podnikatel má pozemek, pěstování zeleně po celý rok nebude problémem. Ale nejziskovější společnost, v případě, že místo se nachází v jižní části země, nebo na světelných náklady, topení a dalších zařízení potřebných pro pěstování zeleně rámec toho, co bude mít možnost získat při prodeji sklizně.

Existuje několik způsobů, jak vlastně kultivovat zeleň:

 • secí semena - klasická, nejlevnější možnost;

Ze semen můžete pěstovat greeny

Zelení v krabici pro sazenice

Zelená cibule

Volba kultivované zeleně

Než začnete pěstovat zeleň, musíte studovat potřeby trhu a určit odrůdy.

Dill:

 • nenáročný;
 • semena klíčí během několika týdnů;
 • sklizeň může být provedena po 45-50 dnech;
 • optimální teplota pro růst kultury je pouze 17 stupňů;
 • není vystaven škůdcům a nemocem;
 • mínus kopru - vyžaduje dodatečné osvětlení během chladné sezóny a má krátkou skladovatelnost.

Rostoucí kopr ve skleníku

Cilantro:

 • je vhodnější použít k pěstování černou zem a půda by měla být pravidelně navlhčena;
 • snadno snáší chlazení;
 • krmení rostlin po každém řezu;
 • plodina se odstraní měsíc po setí;
 • optimální teplota pro růst je 20 stupňů;
 • pro dobrý růst rostlin jsou vysazeny ve velkoobjemových kontejnerech a jsou opatřeny konstantním osvětlením.

Jak růst koriandra ve skleníku

Petržel:

 • v oblačném počasí av zimě musí být osvětleny fyto lampami, zapínané denně po dobu 4 hodin;
 • plodina roste za měsíc;
 • Pokud je kultura vysazena semeny, pak výnos bude více než rok;
 • vyžaduje hojné a pravidelné zavlažování, hnojení hnojivami;
 • roste dobře při 20 stupních Celsia.

Pěstování petrželky ve skleníku

Celer:

 • náročnější při pěstování než kopr nebo cibule;
 • odolné proti chladu;
 • z minus - po dlouhou dobu semena klíčí.

Pěstování celeru ve skleníku

Cibule:

 • nenáročný;
 • rok produkuje až 4-5 plodin;
 • Ostrá cibule dozrává rychle, ale peří mají malou hmotnost;
 • Sladké kultivary dozrávají déle, ale jejich hmotnost je větší;
 • výsadba rostlin nastává v únoru, v krabicích av březnu jsou transplantovány do skleníku;
 • Po vylodění první dávky můžete okamžitě začít růst druhé dávky.

Pěstování cibule ve skleníku

Žehlička:

 • nenáročný;
 • sklizeň je možná po 12 dnech;
 • roste ve stinných oblastech;
 • po řezání by měla být rostlina podávána.

Listový salát:

 • náročnější než žerucha;
 • potřebují pravidelné bohaté zalévání;
 • netoleruje teplo.

Pěstování salátu

Pěstování salátů je nejziskovějším zaměstnáním, vegetační doba v rostlinách činí maximálně 25 dní. Na požádání pro kupujícího je nepochybným vůdcem luk-pero a druhé a třetí místo je obsazeno koprem a petrželkou.

Výběr půdy

Pro pěstování zeleně jsou vhodné následující typy půdy.

 1. Štěrk. Je levný, praktický a má vynikající vzduchovou propustnost, ale je poměrně těžký a vůbec neudržuje vlhkost.
 2. Země. K dispozici, ale vyžaduje zavedení písku, rašeliny a jiných hnojiv před výsadbou semen.
 3. Hydroponie. Tato metoda je založena na rostoucích rostlinách ve speciálním systému, kterým je zásobník s vodou. Je navržen tak, aby se voda dotýkala pouze kořenů zeleně a potraviny proudily na kořeny podél trubek. Metoda hydroponie umožňuje zcela opustit používání půdy a stimuluje vývoj listů zeleně, spíše než kořenů. Hlavní nevýhodou techniky je cena zařízení.

Výběr skleníků a zařízení

Skleníky mohou být:

 • potažené polyethylenovou fólií;

Zahradní skleník ze dřeva a skla

Polykarbonátové skleníky

Nejlepším řešením pro rostoucí zeleň je kdykoliv v roce polykarbonátové skleníky - dokonale udržují teplo, nechávají sluneční světlo, jejich vytápění není obtížné. Je třeba poznamenat, že pro nepřerušené pěstování plodin jsou vyžadovány alespoň 3 skleníky:

 • v 1 - semena jsou osetá;
 • ve 2 - výhony rostou;
 • ve 3 - sklizeň jde.

Polykarbonátový skleník pro celoroční použití s ​​topením, osvětlením a větráním

Základní vybavení

Chcete-li růst zeleně, musíte si zakoupit určitou sadu zařízení, která vám poskytne pohodlí, pohodlí a vhodnou úroveň teploty a osvětlení.

 1. Ohřívače nebo vyhořelé topení - je nutné udržovat teplotu, bez ohledu na počasí mimo skleníku. V mírně chladné zimě udržovat teplotu 20 ° C, jeden pár ohřívačů postačí pro jeden skleník.

Infračervené vytápění skleníků

Solární ohřev skleníku

Jak vyrobit biologické topení

Polici ve skleníku

Systém kropení zavlažování

Sklizeň a sklizeň

Mínus skleníkových zelených je to, že vyžaduje přesný postoj k sobě - ​​nejmenší špatný pohyb a kultura budou poškozeny, ztratí svou prezentaci a nebudou uloženy. Z tohoto důvodu se sklizeň začíná předběžným bohatým zaléváním rostlin po dobu 5,5 až 6 hodin, než je třeba vytažení ze země.

Po této době je každá rostlina opatrně propíchnuta lopatkou u kořenů. Je-li shromážděna sklizeň lučního peří, peří se shromažďují spolu s hlavami - rostlina se udržuje na základně růstu peří a pomalu se rozprostírá od země. Po vytažení zeleně ze země je nutné opláchnout kořeny přebytečné půdy, zabalit ji a dopravit ji zákazníkům.

Zelení pěstovaných v zimě - fotografie

Skladování a přeprava zeleně se doporučuje provést ve vodotěsných nádobách, přičemž svazky by měly být obrácené vzhůru nohama a těsně vedle sebe. Aby rostliny byly čerstvé delší dobu, do kontejnerů se přidávají voda a speciální přísady. Osvědčená a jednoduchá nenákladná směs - v litru vody je třeba rozpustit tabletu aspirinu.

Výpočet zisku

Podnikání rostoucí zeleně ve skleníku se stává v zimě nejziskovější - v tomto okamžiku cena výrobku dosahuje svého maxima. S cenou 200 rublů za kilogram zelené a výtěžku z 1,5 kg na čtvereční metr, a zrání plodin v průběhu měsíce, se skleníky 6 hektar mohou produkovat o tunu výrobků. V souladu s tím bude zisk přibližně 200 000 rublů.

Ze získaných peněz bude asi polovina platit daně, mzdy, náklady na dopravu, nákup materiálu, osiva a hnojení. V důsledku toho bude čistý zisk za měsíc přibližně 100 000 až 120 000 rublů. A celkové náklady na organizaci a otevření podniku budou činit maximálně půl milionu rublů, což zahrnuje:

 • získávání a instalace skleníků;
 • topení nebo instalace ohřívačů;
 • osvětlení;
 • získávání půdy a hnojiv;
 • nákup osiva a kontejnerů pro výsadbu a péči;
 • dokumentární registrace a další náklady.

Poprvé by se měl zisk vynaložit na rozšíření výroby, aby bylo možné se zapojit do rozsáhlejšího kultivace zeleně. Poptávka po kvalitních a čerstvých bylinách roste, takže investování peněz do tohoto podnikání je správným rozhodnutím.