Jak otevřít obchod s klenoty: uvážíme a specifikujeme podrobnosti

Klenotnictví je dobrý nápad pro podnikání. Správně organizované podnikání může být docela ziskové a splácet již během jednoho roku. Úspěch je zajištěn poptávkou: kvalitní dekorace jako ženy všech věkových kategorií. Takové věci jsou vhodné pro každodenní nošení a nové sbírky jsou vydávány každou sezónu, což nutí módy k doplnění svých zásob.

Druhým faktorem úspěchu je vysoká marže, kterou lze nastavit pro tento typ produktu. Norma pro šperky je 200-300%. Za takových podmínek bude její prodej brzy přinést stabilní příjem, takže stojí za to podrobně zjistit, jak otevřít klenotnictví a získat zajímavý ziskový obchod.

Nejprve je třeba studovat vlastnosti produktu, spotřebitelské preference a možnosti realizace, aby bylo možné odpovědět na otázky neomylně: co, koho, kde a jak prodat. Při provádění předběžných akcí a shromažďování potřebných informací bude čas začít realizovat plán.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Bude nutné vydat řadu dokumentů, instalovat vybavení, zakoupit první zásilku zboží, pronajmout prodejce. Jedním slovem bude mnoho případů. Abychom na co nezapomněli, chceme otevřít prodejnu bižuterie, musíme vypracovat obchodní plán se všemi detaily a předběžnými výpočty.

Vypracujte obchodní plán

Hlavním požadavkem tohoto dokumentu je, že je to opravdu plán, který jasně vysvětluje, jak můžete získat příjmy pomocí klenotnictví.

Charakteristika výrobku

V tomto bodě podnikatelského plánu je třeba určit, které šperky se vybírají a proč bude poptávka. Například výběr se provádí ve prospěch střední tržní výrobky a o něco dražší, s okrasnými kameny a pomocí hypoalergenní šperky slitiny, protože tyto věci jsou v bezpečí, estetické a hodí jakýkoliv styl oblečení.

Charakteristika cílového publika

pečlivě prostudoval chutě a preference ženy z města, je nutné vymezit kategorie potenciálních kupců a vytvořit typický portrét. Zvolený typ šperků je zajímavý pro ženy ve věku 25-50 let. Už mají trvalý příjem a mohou si dovolit koupit takové šperky, ale jejich potřeby jsou někdy jiné. Pro mladé lidi je důležité vypadat stylově a následovat módu, mohou být náročné na značku. Ti, kteří jsou starší, aby se aktivně pečovat o zdraví, a vím, že z postříbřené řetězce není alergický, jantarové korálky jsou užitečné při onemocnění štítné žlázy, a tak dále. D. V módě jdou za vzácné a dohodnout se na nákup šperků v minulé sezoně, splňují jejich požadavky.

Soutěž

Určitě v každém obchodním centru existuje takové oddělení, takže ve fázi plánování musíte zjistit silné a slabé stránky budoucích konkurentů. S jakými dodavateli spolupracují? Jak často je rozsah aktualizován? Je příplatek vysoký? Jaké metody získávání klientů se používají?

S takovými informacemi bude možné myslet na to, jak odolat konkurenci. Metody mohou být různé. Například rozvinout originální obal pro nákup, přijít s loterií na šeky, dělat slevy na narozeniny. Možná je třeba otevřít obchod s šperky a doplňky, abychom diverzifikovali nabídku a přilákali tak více kupujících.

Možná rizika

Když prodáváte šperky, jsou málo. Za prvé, je to soutěž. Pokud je příliš velká, pak stlačte řadu konkurentů uspějete pouze snížením cen.

Za druhé, závislost na módě a vkusu cílového publika. To, co se neprodává na vrcholu své popularity, má celou šanci zůstat dlouho ve skladu. Situaci si může zachránit pouze mistr, který je schopen rozebrat něco a z ní něco nového.

Za třetí, sezónnost. Ženy se vždy snaží vypadat lépe, ale tato touha se masivně zvyšuje před absolvováním, na Nový rok a 8. března. Po těchto obdobích klesá prodej. Tímto způsobem není nic co dělat, jediný způsob, jak zajistit, je, jak se připravit na sezónu, aby bylo možné prodat co nejvíce ozdob.

Výběr místa pro budoucí obchod

Není žádným tajemstvím, že úspěch závisí na volbě místa. Důležitá oblast města, běžecké trasy, okolí s ostatními odděleními. Doporučení zde jsou prostá: dekorace se obvykle kupují spontánně, takže je lepší investovat do živého nákupního centra. Bude velmi dobré, pokud budou pobočky blízko stejného cílového publika.

Co se týká oblasti, pak je třeba začít s tím, že je třeba omezit 5-6 m 2. Bude možné umístit regály a prodávající bude pohodlný.

Méně než 5 m 2 zaujmout nežádoucí, taková úspora nevýhod je větší než zásluhy:

 • malé oddělení nevypadá příliš pevně, zvláště pokud je v obchodě velký pavilon konkurentů;
 • Malý počet lidí se k němu může přiblížit ve stejnou dobu;
 • pokud bude systém daně vybrán UTII, hodnota základního výnosu bude 9000 rublů.

Ideální volbou pro obchod s šperky bude oddělení typu ostrovů. To je vidět ze všech stran a to ani nemusí jít, aby viděli něco podobného. Kromě toho jsou nyní připravené moduly pro šperky. K dispozici jsou již vitríny a police, chráněné nárazuvzdorným sklem, vestavěnými světelnými krabicemi, podpěrami pro dekorace. Nicméně, s omezeným finančním prostředkem, můžete najít společnost, která dělá levné věci, jako je to na objednávku.

Vyberte dodavatele

Čína, Korea a Turecko jsou známé za atraktivní ceny za dobré šperky. Koupit v Evropě je dražší, ale zde se zde vyrábí móda, a proto všechny výrobky dokonale odpovídají, což se liší bezpečností a kvalitou. Dodavatelé se mohou nacházet v blízkosti domácích výrobců.

Jedna společnost by neměla být omezena. Je třeba číst recenze a snažit se spolupracovat s různými firmami. Takže bude možné nalézt ty, s nimiž je pohodlnější pracovat a jejichž produkty mají zájem kupujícím.

Oddělení a reklama

Faceless vitrína je nepravděpodobné, aby přilákali zákazníky, tak to by bylo hezké, aby přišli s názvem předem vašeho oddělení, navrhnout znamení, kreslit regály se zbožím, za osvětlení. Značky originálních značek zase přitahují oko a přispívají k vytváření image obchodu. Před otevřením je nutné inzerovat v televizi, rádiu nebo v novinách.

Přibližný výpočet návratnosti

Nejprve je třeba vypočítat požadovanou akcii alespoň za první měsíc obchodování. Předpokládejme, že oddělení by mělo mít 1000 kusů šperků, průměrná kupní cena každého - 200 rublů. Celková výše rezervy činí 200 000 rublů.

Věci se prodávají, ale musí být vyplněny prázdné regály. V průměru se denně prodává 10 jednotek. Takže za měsíc, skromnými opatřeními, potřebujete zásobu 300 ozdob, 60 000 rublů. Zaokrouhlit na 100 000. Proto začnete obchod vyžadovat šperky za 300 000.

Spuštění výdajů při otevírání obchodu:

 • nákup bižuterie - 300 000;
 • nákup obchodního modulu - 100 000;
 • návrh a výroba štítků, různé druhy reklamy - 50 000;
 • hotovost, včetně zařízení pro bezhotovostní platbu - 30 000;
 • náklady na služby při registraci dokumentů - 20 000.

Celkem: 500 tisíc rublů.

Dejme tomu, že zboží se prodává za dvojnásobek ceny kupní ceny a měsíční příjmy ve výši 150 000 rublů. Orientační náklady ve stejném období činil (dodavatelé platu) 20,000 (nájemné) + 30,000 + 15,000 (daně, nákup kancelářských potřeb a tak dále. N.) + 55 (nákup nového party dekorace místo out). Koneckonců srážky bude 30 000, tedy za nejskromnější scénář bude vyžadovat 17 měsíců zajistit návratnost svých investic. Ale ve skutečnosti příjmy mohou být dvakrát tolik, například, v období nebo při vyšších marží, takže bude muset počkat nejméně rok.

Zahájení podnikání

Všechna výše uvedená opatření jsou předběžná, většinou teoretická. Když je vše připraveno, je čas zahájit praktické kroky k otevření obchodu.

Výběr právního statusu

Pokud plánujete otevřít malý obchod, stačí zaregistrovat IP nebo LLC. Nejčastěji podnikatelé volí IP: je snadnější otevřít, snížit tresty, můžete si libovolně likvidovat výtěžek, což je velmi důležité při obchodování s ozdobami. Najednou se v prodejní sezóně zvýší nad očekávané a bude muset koupit další dávku zboží? IP může z tohoto výtěžku volně čerpat peníze.

Nicméně v případě, že několik lidí plánuje rozšířit podnikání a vytvořit síť oddělení šperků v různých nákupních centrech města, je lepší zaregistrovat LLC.

Výběr daňového systému

Od roku 2013 si mohou firmy, jejichž aktivity jsou vhodné pro použití UTII a USN, si vybrat jakoukoli z nich. Fórum je často doporučováno používat první, protože je fixní a nezávisí na zisku, ale na dalších ukazatelích, včetně oblasti prodejního oddělení. Klenotnictví má několik metrů čtverečních, takže daň bude také malá.

Tato možnost je však vhodná pro dlouhodobě založené oddělení s dobrým ziskem a pro nově otevřenou, která nemá vysoký výnos, je lepší vybrat si účet USN. Z výše prvních malých příjmů bude daň také mírná a dokonce i v době snížené poptávky se nemůžeme bát, že na to nebude mít dost peněz.

Provádění dokumentů

Po registraci právnické osoby bude nutné se zaregistrovat u daňových úřadů, získat TIN a Goskomstat kódy, registrovat se v důchodovém a zdravotnických fondech, sociálním pojištění. Poté můžete začít připravovat dokumenty potřebné pro zahájení práce obchodu:

 • smlouva o pronájmu prodejní plochy;
 • papír od společnosti Rospotrebnadzor, který potvrzuje, že obchod neporušuje normy stanovené pro objekty tohoto typu;
 • smlouvy na preventivní dezinfekci, odstraňování odpadků, likvidace nebezpečného odpadu z domácností, čištění ventilace;
 • dokumenty z hasičských služeb, které potvrzují bezpečnost prostor. Bude také nutné jmenovat jednoho z členů personálu jako vedoucího požární bezpečnosti a provádět jeho školení;
 • doklady v pokladně;
 • osvědčení o zboží a dopisy odmítnutí od orgánů vydávajících licence. Faktem je, že bižuterie nepodléhá licencování.

Všechny dokumenty bez zvláštních obtíží je možné zaregistrovat nezávisle, ale služby společnosti, které poskytují pomoc v těchto záležitostech, můžete strávit 20 až 30 tisíc. Uvolněný čas bude užitečný pro instalaci zařízení a další akce pro přípravu na otevření oddělení.

Vědět, jak otevřít klenotnictví od začátku, můžete naplánovat a začít skutečně zajímavé a výnosné podnikání. Musíme se vypořádat s malým rizikem v podobě hospodářské soutěže, a v závislosti na režimu, ale relativní snadnost získání dokumentů, přiměřené investice a návratnost investic, že ​​obchod šperky atraktivní pro ty, kteří chtějí mít stálý příjem.

Ready-made obchodní plán pro klenotnictví: jak vydělat peníze prodávat šperky

Bižuterie je jedním z nejvyšších maržových produktů - dodatečný poplatek je od 100 do 500%, což činí jeho prodej zvláště ziskovým. Proto začátečník i zkušený podnikatel může vydělávat peníze na šperky od začátku.

Poskytované služby

V klenotnictví se prodává následující zboží:

 • náušnice;
 • kroužky;
 • brože;
 • náhrdelník;
 • náramky;
 • sady ozdob;
 • Pozastavení;
 • vintage šperky;
 • vlasové klipy;
 • brože;
 • dárkové krabice.

Velký a přemýšlivý sortiment obchodu je klíčem k úspěchu v obchodě. Zboží musí splňovat potřeby cílového publika.

Typy a relevance

Prodej šperků je zvláště důležitý v době krize. To je způsobeno tím, že tento výrobek je mnohem levnější než šperky, ale vypadá kvalitativně a efektivně.

Typy klenotnictví:

 • online obchod;
 • oddělení v nákupním středisku.

Online obchod

Oblíbeným způsobem prodeje šperků je vytvoření obchodu na internetu.

 • nevyžaduje nákup drahých vitrín;
 • prodej v celé zemi;
 • velký sortiment.
 • vyžaduje technickou podporu programátora;
 • klient nemá možnost se dotýkat a vyzkoušet zboží;
 • skvělé logistické a dodací náklady.

V počáteční fázi uvedení online klenotnictví jako skladu může majitel použít svůj vlastní byt.

Požadavky na internetový obchod:

 • krásný design;
 • přemýšlená struktura;
 • využívání sociálních sítí;
 • použití kontextové reklamy.

Nápady pro design pro online klenotnictví:

Oddělení v nákupním centru

Maloobchodní šperky se doporučuje umístit do obchodních center.

Požadavky na nákupní centra:

 • vysoká propustnost;
 • dostupnost kina a kavárny;
 • možnost inzerce obchodu.

Možnosti umístění klenotnictví v nákupním středisku:

 1. Ostrov. Plocha: 6-10 metrů čtverečních.
 2. Oddělení. Vyžaduje velké finanční investice, protože bude vyžadovat nejen nákup vybavení, ale i opravy.

Popis a analýza trhu

Šperky se nazývají šperky, které jsou vyrobeny z levných kovů a kamenů. Venkovně šperky připomínají šperky, ale jejich cena je mnohem nižší. Bižuterie je nedílnou součástí módního maloobchodu, jehož objem se odhaduje na zhruba 57 miliard dolarů. Trh s klenotem činí zhruba 2,5 miliardy dolarů, což je zhruba 4% celého trhu módních maloobchodů.

V Rusku se největší část trhu dováží imitace šperků, domácí výroba je menší část. Cenový segment: střední.

Cílové publikum

Začněte obchodovat s šperky by mělo být s definicí cílové publikum obchodu. Podnikatel by měl nakreslit portrét svého klienta s přihlédnutím ke zájmům kupujícího. To je nezbytné pro určení rozsahu a marketingové strategie obchodu.

Příklad klientského portrétu:

 • pohlaví: žena;
 • věk: 30-45 let;
 • příjem: nadprůměrný;
 • zájmy: móda, krása, styl.

Konkurenční výhody

Hlavní konkurenční výhody klenotnictví jsou:

 • rozmanitý sortiment;
 • prodej skutečného zboží, pokud jde o módu a poptávku;
 • odborné poradenství;
 • dobře promyšlená cenová politika;
 • kontrola údajů o prodeji;
 • spolupráce se spolehlivými dodavateli;
 • atraktivní design obchodu;
 • efektivní marketingové kampaně.

Reklamní kampaň

Obchod se může stát vynikajícím zdrojem příjmů, pokud majitel plánuje svou reklamní kampaň.

 • místo;
 • stránky v sociálních sítích;
 • kontextová reklama;
 • letáky;
 • audio reklama v obchodním centru;
 • videa v televizi;
 • vývěsní štít;
 • banner na fasádu budovy.

Při sestavování reklamní zprávy je třeba se zaměřit na požadavky a zájmy cílového publika.

Způsoby zvýšení prodeje:

 1. Propagace. Můžete nabídnout slevu nebo dohodnout prodej.
 2. Věrnostní program. Kumulativní slevy pro stálé zákazníky.
 3. Partnerský program. Spolupráce se stránkami třetích stran a blogery. Platba za získání zákazníků jako procento z prodeje.

Pokyny k otevření krok za krokem

Kroky pro otevření firmy prodávající šperky:

 1. Příprava dokumentů.
 2. Vyhledejte pokoj a design.
 3. Nákup zařízení a inventáře.
 4. Nákup zboží.
 5. Najme zaměstnance.

Dokumenty

Chcete-li otevřít obchod, budete potřebovat potřebné dokumenty. Internetový obchod bude vyžadovat pouze certifikát o registraci IP, design bodu v obchodním centru potřebuje další dokumenty.

Chcete-li otevřít oddělení v obchodním centru, potřebujete:

 • osvědčení o zápisu IP;
 • povolení požárního oddělení;
 • certifikát od hygienické a epidemiologické služby.

Pokoj a design

Požadavky na prostory a design obchodu:

 • čistota;
 • dobré světlo;
 • jednotný styl;
 • minimalistický design;
 • pohodlná pokladna;
 • atraktivní vývěsní tabule.

Jak otevřít klenotnictví - podnikání na dekorace

Slabší polovina lidstva prostě uctívá šperky, jejich duši a dychtí se rozmazlovat s novým "trinket". Ano, a co říci, mnoho mužů má také slabost pro kvalitní šperky.

Ale moderní skutečnosti jsou takové, že nákup dobré šperky může být drahé. Jaká je cesta ze současné situace - kupovat šperky - jak říkají lidé - "levné a rozzlobené".

Je výhodné otevřít firmu prodávající šperky?

Rozhodně - ano! Faktem je, že často bižuterie je komoditou tzv. "Impulzivní poptávky". To je - přišel - viděl velmi krásnou brož - vyhrál, to je, koupil ji.
Dalším důležitým faktorem, zejména přes hranice hospodářské krize: poptávka! A on je vždy na levných špercích. Jak říkají, krása zachrání svět.

Tak proč ne vydělávat peníze na to otevřením klenotnictví?

Jaký je tohle podnikání?

Obchod se specializací na prodej šperků je ideální podnikání pro ženy. Je to pestré a zajímavé - ale co je nejdůležitější - VÝHODNÉ! A rozsah samotné tvorby obchodu není nutný - může to být malá vitrína. Stane se jedinečným katalyzátorem radosti a zlepšením stavu materiálu. A to je dvakrát příjemné!

Příručka k akci.

Chcete-li otevřít malý bod, orientovaný na obchod s šperky, budete dost dost obchodovací plochy o rozloze 5 metrů čtverečních. K vitrínám pro dekorace je třeba položit asi 40 000 rublů a více.

Nejlepší je vybrat nákupní centrum z hlediska nákladů na pronájem. Je-li centrum nové, bude cena nižší, pak však riskujete, že budete mít minimální počet kupujících, kteří jednoduše nevědí o existenci nové prodejny. Místo v oblíbeném nákupním komplexu je mnohem dražší, ano, a to bude trvat dlouho.

Právní otázky.

Všechna práce začínají velmi důležitými detaily - registrací individuálního podnikání nebo společností s omezenou odpovědností. Advokát vám bude moci podrobněji poradit v detailech o registraci, aby se předešlo nedorozumění.

Mladá prodejna se seznámí s kolekcí bižuterie.

No, konečně, Eureka! Odpovědný okamžik nákupu bižuterie přišel. Jedná se o samostatný rozhovor: aby váš obchod vypadal slušně v očích kupujících, to je solidní, bude muset být vynaloženo na zhruba 100 000 dolarů.

Jak se stává sbírka šperků? Obvykle majitel obchází několik velkoobchodů, volí nejatraktivnější sbírku výrobků, je určen poměrem vzhledu, cenou a kvalitou. Zbývá jen koupit zboží!

Dobrý přítel je statistika.

Podle statistik, kupující, jít do obchodu s šperky, zpravidla opustí tam z 500 ruských rublů. A o ženách, a neměli byste mluvit o tom: pokud se jí líbí trinket, cena, ona zvlášť nebude vypadat. Z toho vyplývá závěr: přirážka na sortiment bižuterie začíná od "skromných" 300%, někdy dosahuje "kosmického" 1000%.

Základy úspěšného podnikání.

Mějte dostatek trpělivosti. Současně však pro úspěšné podnikání v oblasti klenotů je třeba vytvořit kreativitu, to znamená, že je schopna dát si velmi příznivou situaci v příznivém světle pro sebe. Někdo se zeptá - proč a proč potřebujete kreativitu v podnikání!

- Za prvé, že dokonale sladěné kolekce, které si návštěvníci „smetla“ z polic, můžete vyzvednout muže s dobrým smyslem pro styl a vytříbeného vkusu. A to jsou kreativní lidé.
-A: téměř každá sbírka musí být "přemýšlena". Bez tvořivosti zde nemůžete udělat

Skilé ruce mohou snadno doplnit originálnost do dokončených šperků, které často trpí úplnou absencí. Navíc, v průběhu času, se pravý pán svého řemesla učí vytvářet vlastní díla, která snadno zapadají do dokončené sbírky. Všechny obvyklé: korálky, stisky, všechny druhy kamenů, stuhy, korálky a další „příjemné věci“ - to vše magické předměty v rukou řemeslníka. Ano, a můžete si koupit takový zdrojový materiál v každém obchodě s hardwarem. Tento přístup nestandardního autora učinil Váš obchod jedinečný, nehodící se na pojmu "spotřební zboží". V důsledku toho - dobrá pověst, individualita, která je již prvním a velmi sebejistým krokem k úspěchu.

Výhodná - není zisková?

Obchod, založený na prodeji šperků, se může po 6 měsících plně vypořádat se zručnou a kompetentní prací. Sortiment skladu může být daleko rozšířen s doplňkovým příslušenstvím. Mohou to být: kepi, klobouky, brýle, šály a mnoho dalšího.

Seznamte se s franchisingem.

Licence je jedním z nejčastějších způsobů, jak otevřít obchod s šperky. V průměru požadují ruské franšízové ​​společnosti 30 až 40 tisíc amerických dolarů. Přesvědčují, že tato částka je zcela opodstatněná, protože do jednoho roku budete moci plně zaplatit své výdaje. Ziskovost stejného obchodního měsíce bude od 3 000 dolarů "čisté" měsíčně.

Jak již bylo zmíněno výše, pro otevření podobného obchodu stačí pouze 5 m2 obchodních prostor, na kterých se můžete snadno ubytovat asi 2 000 různých výrobků. Je-li vybráno dobré místo k pronájmu, pak 100 000 ruských rublů je zcela adekvátní "čistý" zisk každý měsíc. Přinejmenším se na to můžete postupně dostat. A dodatečný poplatek, který se pohybuje v rozmezí minimálně 300%, vám v tom pomůže.

Zaměstnanci, hledal jsem tě.

Když otevřete obchod s šperky, objeví se logická otázka o hledání zaměstnanců. Samozřejmě, zpočátku, mnozí jsou omezeni na vlastní osobu jako prodávající.

Kromě toho vše závisí na rozsahu kampaně: pokud se jedná o malou stánku, bude přinejmenším hloupé přemýšlet o velkém počtu zaměstnanců.

Čističe jsou obvykle zaměstnanci nákupního centra, ve kterém je pronajatý obchodní prostor. Takže se musíte postarat o kompetentního prodejce - pokud bude nahrazen - o dvou z nich.

Několik dalších tajemství.

Je důležité si uvědomit, že obchodování s šperky je poněkud sezónní. Nejvýhodnější čas začíná v prosinci a končí v dubnu. Bude to úžasné hádat o otevření prodejny do prosince. Možná, pak po šesti měsících, nebo dokonce dříve, zašlete na nulu.

Nejzákladnější pravidlo, podle kterého musí být ten, který se rozhodl otevřít obchod se šperky - je dodržování harmonie při výběru obchodních prostor, přítomnost dobrého vkusu, smysl pro opravdové dobro a exkluzivní věci, schopnost vytvářet vlastní autorská práva výrobky - tato položka je nepovinná, ale pomáhá to proces propagace.

Závěrem - o trpělivosti.

Závěrem bych chtěl poznamenat, že ziskovost tohoto podnikání v Rusku je poměrně vysoká, vždy existuje poptávka po špercích. Prodává se celkem dobře po celý rok, a v některých obdobích - zvláště aktivně - ale již bylo uvedeno výše.

Vzpomeňte si na řeč - trpělivost a práce všech peretrut. Neočekávejte neuvěřitelný zisk v prvním měsíci. Má smysl studovat zkušenosti konkurentů, zvolit si vlastní strategii práce. Podnikání - to je malá válka, kde potřebujete taktické triky a "bojové" techniky. Zejména v takové krásné a slibné podnikání!

Ziskové podnikání: jak otevřít klenotnictví. Obchodní plán klenotnictví

Který podnik nejčastěji zvolí začínající podnikatelé, zejména ženy? Ten, který je nejen ziskový, ale také osobně příjemný. Jednou z nejvhodnějších možností pro takové podnikání je prodej šperků.

Tento produkt je vždy oblíbený u žen. Před otevřením obchodního místa však musíte studovat odbornou literaturu a pochopit, jak prodat šperky, na kterých závisí úspěch obchodu.

S čím začít?

Jak otevřít klenotnictví? V každé firmě je důležité vzít v úvahu i jemné detaily. Úspěšný prodej se skládá z mnoha faktorů, které pomohou zohlednit obchodní plán klenotnictví. Je od něho, že člověk musí začít. Začátek plánu by měl být originální nápad.

Na trhu s šperky je spousta konkurence, takže je velmi obtížné dosáhnout úspěchu jednoduchým otevřením obchodu a uvedením roztomilých knickknacks na prodej. Myšlenkou může být původní interiér obchodu, obleky prodejců, doplňkové služby, výroba vlastních šperků nebo minimální cena za zboží.

Druhým bodem plánu by měla být definice cílového publika. Důležité: čím je segment diváků menší, tím jednodušší je mu předat jeho původní myšlenku. Abyste správně vybrali a provedli zboží, je třeba vytvořit kolektivní portrét potenciálních kupujících a pochopit, jak je pro ně nápad vhodný, a pak je vše zbytečné.

Co přesně prodává?

Když je vypracován přesný portrét publika zákazníků, bude jasné, jaké zboží je třeba dát do obchodu, jak prodávat šperky. Samozřejmě, že většina zboží bude zakoupena ve velkoobchodních skladech nebo zapsána přímo z továren vyrábějících šperky.

Obchodní plán klenotnictví však může zahrnovat spolupráci s místními řemeslníky nebo umělci, nákup řemesel přes internet nebo výrobu šperků ve vlastních dílnách. V jednom z měst v zemi se bikiny a náramky těšily velkému požadavku mezi teenagery, kteří byli v obchodě okamžitě následováni dvěma šestými studenty v obchodě.

Pro tyto ornamenty byly postaveny celé linie. Navzdory minimální ceně (náramek stojí kolem 250 rublů), tyto prodeje přinesly značné zisky a přitahovaly mnoho zákazníků. Časem obchod otevřel dílnu, ve které dospívající vyráběly módní šperky.

Jak zvolit jméno?

Tato položka není zahrnuta v obchodním plánu klenotnictví, ale je to jedna ze složek úspěchu. Pojmenování provádí odborníci. Právě oni zjistili, že jméno klenotnictví by mělo:

 • být volný. Vzhledem k konkurenceschopnosti trhu s šperky, získání originálního jména, které nikdo neberou, je spíše obtížné;
 • "Přitiskněte" duši cílových posluchačů, přizpůsobte se tomu, abyste vynakládali určité částky;
 • odráží myšlenku obchodu;
 • být euforní. Název klenotnictví by neměl být odpuzován. Názvy jako "Divakotka", "Glamurstroy" a podobně nejen nezpůsobují sdružení s šperky, ale zvuk je nepříjemný.

Pojmenování provádí zvláštní agentury. Výdaje na ně lze učinit v obchodním plánu klenotnictví. Je však třeba poznamenat, že pokud jste se uchýlili k takové kanceláři, musíte s ní pracovat až do konce, tedy do budoucna. Není-li možnost spolupracovat s odborníky, je třeba vynalezit jméno samotné. Polovina úspěchů nevede, ale vytváří neoprávněné náklady.

Pokoj a interiér

Začínající podnikatele je lepší otevřít malý obchod, pronajaté pro tuto oblast v supermarketu, zábavní centrum, na trhu v každém místě, kde je hodně lidí. Chcete-li zjistit přibližný počet potenciálních kupců bude mít několik dní sledovat, co cílová skupina je na vás čeká, stejně jako spousta lidí projít v obchodě, než mohou přilákat.

Pak musíte buď hledat nové místo, nebo začít navrhovat pronajatý pokoj. Náklady na návrh přímo závisí na velikosti počátečního kapitálu a zamýšleného cílového publika.

Jaký je interiér?

Nejjednodušší způsob, jak si objednat design pro profesionály. Pokud taková možnost neexistuje, je nutné se seznámit se základy profese designéra a vytvořit svůj vlastní projekt. Měla by brát v úvahu:

 • kvalita a cena všech stavebních materiálů.
 • barevný rozsah.
 • vybavení.
 • přítomnost oken, instalace, interiérové ​​dekorace.
 • zařízení.
 • osvětlení a dodatečné osvětlení.

Nepřehánějte interiér: kupující by měli přitahovat nejen rozsah, ale také originální atmosféru obchodu.

Zařízení pro klenotnictví

Zařízení lze dovážet nebo rusky, ale mělo by splňovat hlavní cíl: prokázat zboží ze všech stran a za nejvhodnějšího světla. Chcete-li to provést, můžete použít:

 • stěnové regály. Oni zabírají minimální prostor, umožňují vám umístit maximum zboží. Stojany však neposkytují možnost vidět ozdoby ze všech stran, aniž by byly odstraněny z háků. Prodejce musí být připraven k neustálému ukládání věcí na police. Navíc se předpokládá, že je nejjednodušší ukrást z police;
 • Skleněné vitríny s konvenčními nebo rotujícími policemi. Jsou poměrně těžkopádné, ale dekorace v nich vypadají velmi atraktivně, zvláště když jsou řádně osvětleny;
 • skleněné čítače;
 • stojany - mohou být vyrobeny ve formě částí lidského těla, podivných stromů nebo obyčejných stojanů. Na stáncích jsou obvykle umístěny nejcennější komodity;
 • zrcadla;
 • podsvícení.

Kromě vitríny a regály pro výrobek, budete muset zakoupit stoly a židle pro účetnictví, čítače, za níž bude provádět nákup, úklidové techniky.

Reklamní činnost

Je lepší začít inzerovat s vytvořením prezentace alba. Měla by odrážet všechny perspektivy budoucího skladu, jeho interiéru atd. Toto album je s největší pravděpodobností užitečné při pronájmu místnosti: nákupní centrum obvykle tlačí náměstí jen na dokončeném projektu.

Při otevírání obchodu je nejlepší uspořádat akci pro první zákazníky. Zaujmout jejich pozornost může být distribuce letáků, nucení koupit zboží - náročné slevy na dárky. Reklamy mohou být umístěny na úsecích a stranách vozidel, letáků a letáků - rozdávejte v nákupních centrech, kosmetických salonech, v blízkosti vzdělávacích zařízení.

Požadovaná barevná reklama v médiích: musí vytvářet obraz obchodu jako solidní, prosperující podnik. No, pokud podnikatel bude mít svůj vlastní styl a bude ho používat v různých formátech: na balících, oblečení personálu, papírnictví. Rozpoznatelný styl umožní zákazníkům zapamatovat si značku, která bude užitečná při rozšiřování sítě.

Příjemná alternativa

V kioscích a nákupních centrech není nutné prodávat šperky. To lze provést prostřednictvím internetu. Zkušenosti ukazují, že tato metoda vám umožňuje ušetřit v pronájmu prostor, nákup zařízení. To však předpokládá další náklady: vytvoření vlastních webových stránek, internetový obchod, virtuální reklamní společnost.

Pro tuto práci budete potřebovat také obchodní plán. Online klenotnictví může přinést skutečný příjem, pokud se propagace jeho stránek bude zabývat odborníky. Sortiment běžného a on-line obchodu je tvořen stejným způsobem:

 • v závislosti na cílové skupině se poměr levných, drahých a kostýmních šperků určuje v rozmezí;
 • za účelem prezentovat v prodejně zboží různých stylových směrů a různých cen, je třeba navštívit mnoho dodavatelů. Je třeba si uvědomit, že sbírky obvykle klesají v ceně již 2-3 měsíce po propuštění. Proto má smysl kupovat ne nejnovější z nich, ale se slevou 30% -70%.

Franchise a jeho funkce

Obchodování s franchisingem velké společnosti je dalším způsobem prodeje dámských šperků. Jak otevřít klenotnictví pomocí franšízy?

Je nutné zaplatit počáteční poplatek, koupit franšízu, splnit všechny jeho podmínky. Obvykle je nutné otevřít kiosk se skleněnými vitrínami v oblíbeném nákupním centru, aby si od firmy koupil připravený sortiment.

Společnosti, které prodávají franšízy, poskytují bezplatné školení, provádějí stáže pro nové zaměstnance, poskytují jim potřebné pokyny a regulační dokumenty.

Nejčastěji franchising umožňuje vrátit až 20% nerealizovaného zboží, takže prodej šperků je poměrně ziskový. Negativní aspekty tohoto obchodu jsou neschopnost kupovat šperky od různých dodavatelů, poměrně úzký sortiment.

Odhaduje se, že náklady na franšízu se vyplácejí zhruba 12-15 měsíců po otevření prodejny. Ve stejné době, splatit zpět a obvyklé body, které prodávají šperky.

Tipy pro začátečníky

 • Orientovat na prodej nejlevnějších šperků je jen na samém začátku.
 • Prodávat elitní šperky, které za cenu odpovídají zlatým šperkům, by měly být dobře vyznavači svých výrobců, módní trendy. Obvykle tato zkušenost nepřichází najednou, proto se na začátku podnikání nedoporučuje investovat do elitních šperků.
 • Obchodování s šperky je relativně sezónní obchod. To je třeba vzít v úvahu při sestavování plánu prodeje a při náboru zaměstnanců.
 • Majitel odbytu by měl neustále sledovat práci prodejců, rychlost prodeje zboží, poptávku po sortimentu.

Otevřením jednoho bodu byste měli okamžitě přemýšlet o vytvoření sítě obchodů a investovat většinu zisků do svého vývoje.

Podnikání na špercích: recenze, tipy, doporučení

Bižuterie je skutečným koutem milosti, krásy a lesku, ideálním místem pro ženy. Mezi šumivými korálky, náušnicemi, náramky a jiným doplňkem si dívka, která dokonce nechtěně pohlédla do obchodu, si nutně vybírá něco pro sebe. Takové podnikání se považuje výhradně za ženu a opravdu úplně odpovídá zastoupení žen o řízení podniku.

Prodej šperků jako podnik se může stát velmi výnosným podnikem, protože značka na této kategorii zboží může činit až 1000%. Současně zisk silně závisí na tom, jak přesně je obchod uspořádán, výkladní sklo je rámováno a jaký sortiment šperků je na něm zastoupen.

Vlastnosti bižuterie jako podnikání

Prodej šperků - v 99% případů je to ženská výsada, nicméně v tomto podnikání není všechno tak transparentní, jak se zdá. Bižuterie je velmi "jemný" předmět obrazu, neměl by a nemůže imitovat šperky, zatímco by měl vypadat jasně, chytlavý, ale vhodný a ne vulgární.

Chcete-li vyrobit nejlepší sortiment klenotnictví, musíte mít chuť, rozumět módě a sledovat nejnovější inovace a trendy.

Tento podnik nevyžaduje dostatek prostoru, a proto mohou být vysoké náklady na pronajaté prostory kompenzovány malou plochou.

Existuje několik způsobů umístění:

 • samostatný obchod;
 • Pavilon nebo kiosk v nákupním centru;
 • komerční ostrůvek.

Čím větší je obchod, tím větší je investice do zboží. Mějte také na paměti, že pokud chcete vyplnit obchod a poskytnout zákazníkům plnou volbu, budete muset maximalizovat investice do produktu.

Obchodní plán ukládá šperky a doplňky s výpočty

Před výběrem maloobchodní prodejny a nákupem produktu musíte vytvořit obchodní plán, který odráží všechny aspekty podnikání. Pomocí tohoto dokumentu můžete předpovědět přibližný zisk, období samo-splácení podniku, identifikovat silné a slabé stránky.

V obchodním plánu by měl být předložen marketingový výzkum navrhovaného místa obchodu: charakteristiky potenciálního publika, běžecká doprava, průměrné příjmy v jiných místech atd.

Sortiment

Hlavním cílovým publikem prodejny šperků a doplňků jsou ženy. V závislosti na ceně šperků a jejich tříd závisí, kdo se stane kupujícím: dámy nebo mladé dívky. Pokus o pokrytí celého sortimentu je nemožný, takže musíte udělat jednu volbu a soustředit se na jednu věc.

Sortiment musí obsahovat:

 • korálky, náhrdelníky, přívěsky;
 • náušnice různých velikostí a stylový design;
 • kroužky;
 • náramky;
 • brože;
 • šály, rukavice, klobouky;
 • brýle, sponky do vlasů, ozdobné gumové pásky a další příslušenství.

Volba by měla být různorodá: návštěvník by měl být schopen vyzvednout jak jemný jemný ornament, tak jasný stylový doplněk, který bude zdůrazňovat její osobnost.

Takové šperky mají stabilní poptávku od určitého kontingentu kupujících, což rozšíří publikum a přiláká nové zákazníky.

Výběr místnosti

Jedním z prvních úkolů ve věci, jak otevřít klenotnictví od začátku, je vybrat si pokoj.

Hlavním kritériem výběru je maximální terénní schopnosti a vysoká koncentrace cílové skupiny. Nejoblíbenější jsou obchody s bižuterií ve velkých nákupních a zábavních centrech, kde jsou různé prodejny oblečení.

Chcete-li ušetřit na pronájmu prodejní plochy, můžete si pronajmout malou místnost nebo uspořádat otevřený prodejní místo - uprostřed obchodního domu. Tento typ obchodu přiláká pozornost všech návštěvníků nákupního centra a rychle se stává populární.

Okenní obklady a interiérové ​​návrhy

Dekorace okenních šperků je nesmírně důležitá - měla by zdůrazňovat krásu výrobků. Nenechte se zanedbávat design místnosti, která vám umožňuje vytvářet jedinečný doprovod, kde dokonce i nejjednodušší ozdoby získají nádherný vzhled a budou vypadat atraktivnější, a proto mohou být výhodnější prodávat.

Doporučujeme rozdělit ozdoby do skupin při jejich umístění do obchodního sálu: navíc je to možné buď podle stylistického principu nebo na základě jejich funkčního uplatnění. Vitríny musí být vybaveny dodatečným osvětlením.

Zařízení

Hlavní náklady při otevírání klenotnictví jsou nákup zboží, vybavení pro tento druh činnosti není drahé, můžete použít regály a police, které již byly používány jinými podnikateli.

Budete také potřebovat:

 • stěnové regály;
 • Skleněné vitríny s rotujícími policemi;
 • skleněné čítače;
 • podnosy.

Je také nutné myslet na systém zrcadel, tím více bude v obchodě, tím lépe. Zrcadla vizuálně zvyšují prostor, díky odrazu vytváří iluzi obsazenosti.

Práce s dodavateli

Obchod pro prodej šperků se okamžitě stává podnikatelem pro jakýkoli obchod, ale protože nákup zboží se mění z potřeby skutečné zábavy.

Můžete si zakoupit šperky od různých dodavatelů:

 • objednat elektronické obchodování v zámořských lokalitách;
 • koupit od místních velkoobchodních společností;
 • pracovat přímo s továrnami.

Mnohé majitele obchodu koupit šperky všude tam, kde je to příležitost :. Cestování na pouličních tržištích, různé specializované obchody atd Hlavní věc je vytvořit nepřerušené dodávky nové řady v obchodě a vyhnout se mezery v třešničkou na dortu.

Reklama

Chcete-li přilákat nové zákazníky, můžete uspořádat reklamní kampaň a rozdávat letáky nebo kupony návštěvníkům nákupního centra za slevu na první nákup.

Příležitost šetřit peníze a získat zboží se slevou vždy způsobuje zájem, a proto příliv návštěvníků bude poskytnut.

Důležité je také věnovat zvláštní pozornost značce a názvu obchodu. Mělo by být jasné, chytlavé, způsobovat sdružování se šperky, ale nesmí být spojeno s jinými podobnými obchody. Na otevírání můžete ozdobit obchod s jasnými balónky, dát prvnímu návštěvníkovi květiny nebo jiné malé, ale příjemné upomínkové předměty.

Výpočet zisku

Bižuterní obchod je velmi výnosný podnik. V počáteční fázi práce bude výhodnější, pokud bude vlastník firmy samostatně pracovat místo prodávajícího nebo ve směně s druhým prodávajícím. To vám umožní lépe prostudovat potřeby diváků na určitém místě prodeje, identifikovat silné a slabé stránky podniku.

V průměru otevření obchodu bude vyžadovat 150 tisíc rublů:

 1. Pronájem kanceláře (10 m²) - 10 000 rublů.
 2. Zařízení - 20 000 rublů.
 3. Zboží - 100 000 rublů.
 4. Mzda prodávajícího - 20 000 rublů.

Měsíčně za údržbu obchodu půjde asi 30 000 rublů. Za předpokladu, že průměrná prodejní doklad je 500 rublů, a jeden den v obchodě, aby se nákupy bude 10 odběratelé, tržby za měsíc na průměrné výši 150 000 rublů. V budoucnu se tato hodnota může zvýšit o 2-4 krát.

Prodej šperků na internetu

Existuje další atraktivní způsob podnikání - prostřednictvím internetu. Je ideální pro ty, kteří nevědí, kde začít podnikat na bižuterii a nemají dostatek investic. Chcete-li obchodovat, můžete si otevřít vlastní webové stránky nebo využít možnosti sociálních sítí.

Takový online obchod bude následně schopen vytvářet příjmy odpovídající výnosu z obsahu skutečného skladu. Současně podnikatel nebude muset platit měsíčně za pronájem a platit platy prodejcům. Existuje obrovský počet způsobů, jak propagovat stránky pro nakupování na internetu, a tato reklama bude stát podnikateli levnější.

Ziskové podnikání na levné ozdoby

Podle odborníků trh s bižuterií a doplňky v Rusku vzrostl od roku 2011. Tento růst byl způsoben rozšiřováním sítí segmentu s nízkou cenou a příchodem nových dodavatelů na trh. Mezi hlavní spotřebitele na trhu bižuterie a doplňků patří dívky ve věku 16-30 let. Vzhledem k pozitivní dynamice průmyslu je maloobchod s šperky ideální pro zahájení podnikání. Která z žen bude lhostejná k bižuterii? Jaká móda se nelíbí s novými ozdobami? Ale šperky často nedokážou koupit každou krásu, takže cesta z této situace může být šperky - levné a krásné. Šperky jsou komoditou impulzivní poptávky. Nejčastěji je kupují spontánně, neplánovaně.

Pro tento typ produktu bude vždy poptávka, takže stojí za to vědět, jak otevřít klenotnictví.

Klenotnictví je ideální obchod pro ženy. Můžete si vydělat další peníze domácím tkaní a výrobu takových šperků, ale je mnohem výhodnější otevřít obchod s bižuterií. Tento obchod vám umožní přilákat více poptávky, a proto a více peněz než jen osvědčení vašich známých. Za prvé, abyste se s malými výdaji dostali, můžete si pronajmout malý vitrín, ale na přeplněném místě, které vám pomůže rozvíjet vaše podnikání. Samozřejmě, můžete se pokusit vytvořit a vydělat prostřednictvím internetového obchodu, ale navzájem nebude bolet.

První kroky při vytváření podnikání

Otevřete výstup může být z malého prostoru, 4-5 metrů čtverečních. m. vitríny budete stát 50 000 rublů. Samozřejmě, pronájem není levný, jestliže je to přeplněné místo, ale průchodnost vaší vitríny bude dobrá.

Každá obchodní činnost začíná registrací. můžete se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo vytvořit vlastní právnickou firmu. S největší pravděpodobností, když plánujete podnikat tento typ podnikání, jste již nějakým způsobem čelili a měli nějaké pracovní a kontaktní informace o koupi zboží k prodeji. Pokud tomu tak není, pak by to mělo být užitečné. Vyberte dodavatele, uzavřete potřebné smlouvy o dodání zboží, dodací lhůty a platby a projednávejte mnoho dalších souvisejících nuancí. Koupit kolekce šperků by měla být v malých partiích, 200-300 jednotek jednorázově, a to bude stát 100 000 rublů. Průměrný nákup v obchodě je zpravidla od 400 rublů. Okraj pro šperky a doplňky může být od 300 do 1000%.

U hotových výrobků často neexistuje žádná originálnost, kterou můžete přidávat přidáním mozku k produktu. A pokud jste pravým mistrem, můžete vytvořit vlastní díla, která dokonale zapadají do dokončených sbírek. Stačí, abyste měli jen korálky, korálky, kameny, stuhy, spojovací materiál a fantasy. Výsledkem takových akcí bude shromáždění vašeho obchodu získá jedinečnost, která bude hrát autoritu vaší prodejny. Obchodování s prodejem šperků se může vyplatit za šest měsíců a díky prodeji přes internet - a ještě méně. Jako doprovodný produkt, pokud je k dispozici volný prostor, můžete prodat kapesníky, rukavice a tašky.

Získání licence

Jedním ze způsobů, jak uspořádat klenotnictví, může být zakoupení licence. Například jedna z ruských společností "Selena" vyžaduje přítomnost 40 000 dolarů. Předpovídají, že díky unikátním sbírkám, které poskytli, může každá nově založená organizace vyplatit za rok a měsíční ziskovost takového podniku činí 3 000 dolarů. Podle uzavřené výhradní smlouvy jsou zaručeny dodávky všech sbírek z Evropy, které jsou vyrobeny v jediné kopii. Na komerční ploše 5 m2. m lze ubytovat více než 2 000 produktů. A obrat obchodu v průchodu může být asi 100 tisíc rublů měsíčně. Čistý zisk bude 50 tisíc rublů. V tomto oboru je sezónní. Je prospěšné začít pracovat v prosinci, protože nejziskovější je zimní období do dubna. Chcete-li uspořádat své podnikání v špercích, musíte mít dobrý vkus, mít možnost vybrat skutečně exkluzivní věci nebo je vytvořit, a také zvolit úspěšné umístění zásuvky.

Organizační momenty

 1. Zařízení. Lepší než skleněné vitríny a tělo klenotnictví se nenachází. Takže vaše výrobky budou dobře vidět a přitahují pozornost i lidí, kteří nemají zájem o nákup šperků. Náklady na instalaci a vybavení tohoto kiosku budou stát 200 000 rublů.
 2. Zaměstnanci. Pro bezproblémový provoz vašeho obchodu bude k dispozici dostatek 2 prodejců. Plat by měl být stanoven na 16 000 rublů. pro každého, což je celkem 32 000.
 3. Zadávání zakázek. Majitel obchodu je hlavní sortiment, nákupy, dohody a smlouvy.
 4. Sortiment. Ozdoby na oděvy, náramky, brože, náhrdelníky, řetězy, náušnice a mnoho dalšího. V každé kategorii by měla existovat několik set pozic.
 5. Dodavatelé. Pokud se dílo uskutečňuje za podmínek povolení, nákup produktů se provádí pouze od dodavatele. Pro udržení sortimentu je nutné objednat produkty nejméně jednou za měsíc. V období před dovolenou je nutné zvýšit nákup surovin.
 6. Návrat. Podle podmínek franšízy můžete vrátit 20% nerealizovaného zboží.

Výdaje na otevření, příjmy, ziskovost. Chcete-li otevřít svůj obchod s příslušenstvím a šperky, musíte vynaložit náklady, které se skládají z komerčního vybavení (kiosku, obchodů, regálů, pokladen) a vytvářet zásoby zboží. Vždy potřebujete 600 tisíc rublů. Zatímco ve městě s populací 300 tisíc lidí bude tržby z prodejny umístěné ve velkém nákupním centru průměrně 250 tisíc měsíčně.

 • mzdy - 32 000 rublů;
 • pronájem - 25 000 rublů;
 • účetnictví - 2 000 rublů;
 • UST - 10 000 rublů;
 • další - 4 000 rublů.

Čistý zisk tedy bude 50 000 rublů za měsíc a ziskovost - 20%. V takovém případě se vaše podnikání za prodej šperků vyplácí za rok.

Online prodej šperků

Obchod můžete také organizovat pomocí Internetu. Vzhledem k absenci nákladů na pronájem prostor, placení prodejců a dalších, můžete nabídnout lepší cenu než stacionární sklad. Navíc prostřednictvím internetu můžete dodatečně prodávat své výrobky, vytvářet reklamu a pozvat milovníka každého trinketu do svého obchodu. Online klenotnictví je tou správnou volbou pro rozvoj podnikání a růst prodeje. Díky moderním technologiím můžete vytvořit elegantní stránky, které budou označovat všechny nabízené produkty, možnost objednání, platební podmínky a možnosti doručení. Dívky z jiných regionů se mohou zajímat o doručení, což dále rozšiřuje nabídku vaší nabídky.

Přehledy vždy hrají obrovskou roli při propagaci zboží. Pokud je takový kupující zcela spokojen s plněním objednávky, poradí s ostatními, aby kontaktovali váš internetový obchod. Tím se může rozvíjet i malá velkoobchodní prodejna šperků.

Několik tipů pro začátečníky

 1. Pokud jste otevřeli elitní obchodní místo, nakupujte zboží z korejské nebo čínské výroby, ale velmi dobrou kvalitu.
 2. Pokud chcete koupit šperky, které jste předtím nekoupili, vezměte malou dávku, abyste zkontrolovali poptávku.
 3. Pokuste se zachovat rozsah. Za prvé, malý bod bude vyžadovat 200-300 položek.
 4. Nepoužívejte šperky s přírodními kameny.
 5. Od 20.12 do 13.01 - nejziskovější období. Musíme se na to připravit, jelikož výnos může být tříměsíční. Pak byste neměli zapomenout na Den všech milovníků a na Den žen. Ale období klidu přijde od konce června do poloviny srpna.
 6. Nespěchejte, abyste hodil staré staré výrobky. Móda se vrací.