Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Otevíráme dětský obchod s oblečením: rady úspěšných podnikatelů

Jděte do kteréhokoli velkého nákupního centra a podívejte se pozorně. Všude budou butiky moderního oblečení pro mládež, obchody nabízející pánské oblečení nebo večerní šaty. A dětské obchody mezi touto rozmanitostí budou s největší pravděpodobností trochu. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak otevřít obchod s dětskými oděvy a rozvíjet jej efektivně a získávat vysoké zisky.

Přemýšlejte o tom, kde jsou nejčastěji mladí rodiče nuceni kupovat oblečení pro dítě? Jdou na trh, kde je možnost koupit zboží za nízkou cenu.

Jejich kvalita však vždy odpovídá přáním rodičů! V tomto případě butiky v nákupních centrech nabízejí zpravidla velmi omezenou škálu výrobků.

To je důvod, proč butik s dobrou volbou dětského oblečení za přijatelné ceny bude vždy mezi zákazníky velkou poptávkou, která zajistí vysokému zisku svého majitele.

Koncept budoucího obchodu

Pokud jste se rozhodli začít podnikat od začátku, je třeba nejprve rozhodnout o konceptu budoucího obchodu.

Existují dvě nejoblíbenější možnosti:

 1. online prodej dětského oblečení;
 2. klasický prodej produktů přes oddělení a butiky v nákupním centru.

Každá z nich má své vlastní vlastnosti. Pokud plánujete prodávat prostřednictvím internetu poštou nebo přímým doručením zboží klientovi, budete si moci ušetřit na pronájmu prostor pro obchod, ale budete muset věnovat více energie na reklamu.

Důležitá důležitost bude navíc hrát místo, které bude fungovat v kanceláři a v prodejnách ve vaší prodejně. Budete muset nejen objednat nebo vytvořit webové stránky s pohodlnou funkčností sami, ale také si koupit hosting a doménu, a také objednat optimalizaci webu ve vyhledávačích.

S rozvojem sociálních sítí začalo mnoho prodejců namísto stránek používat skupinu vkontakte. Takové řešení je ekonomičtější, ale má také své negativní stránky. Pokud osoba není registrována v sociálních sítích, nebude moci stránku otevřít a objednat. V tomto případě, pokud ztratíte potenciální zákazníky, nebude tolik důležité, jak ušetřit na vytvoření webové stránky výběrem nejlevnější možnosti.

Budoucí umístění obchodu

Dětský obchod s oblečením nevyžaduje velkou plochu: nejdřív stačí otevřít bod od 50 metrů čtverečních. Proporcionální nárůst oblasti a rozšíření sortimentu výrobků zvyšuje rizika a složitost podnikání, takže začínáte lépe s malým oddělením.

Především je třeba provést analýzu trhu, provést hodnocení cílového kupujícího, vypočítat, kolik zákazníků můžete přilákat tím, že umístíte bod v jedné nebo jiné oblasti města.

V našem případě budou klienti rodiče, takže byste si měli vybrat místo, kde se můžete setkat častěji s mladými matkami, otci a babičkami. Za prvé, nejlepším řešením je pronajmout si pokoj v nákupním centru uvnitř spánku nebo ve velkém obchodě. Nejvýhodnější je otevřít místo vedle jiných podobných oddělení, které se již osvědčily. Takže se ocitnete na cestě potenciálních zákazníků, kteří budou nutně věnovat pozornost novému obchodu.

Pokud začínáte od samého počátku samostatného prodejního místa, musíte se zaměřit na místa v oblasti, kterou nejčastěji navštěvuje vaše cílové publikum: mateřské školy, dětské hřiště, školy, obchody s potravinami. Dobře zvolené místo pro obchod zajišťuje, že potenciální zákazníci vás snadno naleznou.

V průměru, náklady na nájemné v nákupních centrech je asi 900-2000 rublů na metr čtvereční, a někdy dosahuje až 3500 rublů ve velkých obchodech. Je lepší předem analyzovat, kolik konkrétní nájemné je v některých okresech měst.

Možná budete muset opravit prostory, které by měly být také zohledněny v obchodním plánu. Je třeba, aby bylo oddělení dekorováno zářivě a atraktivně pro dítě.

Doporučujeme zajistit malou hernu nebo roh, aby děti mohly hrát, zatímco jejich rodiče se tiše zabývají nakupováním.

Kromě toho, pokud šatny postaví stojany s televizory, které vysílají oblíbené dětské karikatury, dokonce i ty nejkrásnější děti budou klidně měřit své oblečení. Rodiče milují zamyšlené obchody pro děti, kde nákupní proces bude snadný a v pohodě, takže se k vám opět vrátí.

Otevření nové zásuvky

Dětské oblečení má řadu funkcí. Především je třeba si uvědomit, že vaši hlavní klienti budou matky s dětmi, které potřebují zvláštní přístup k sobě. Za druhé, pro normální provoz musíte mít certifikát pro produkty.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, budete potřebovat následující:

 1. najít spolehlivé dodavatele;
 2. předložit doklady penzijnímu fondu a daňovým orgánům, získání osvědčení o registraci IP (LLC nebo JSC na Vaše přání);
 3. vybrat vhodný pokoj, provést potřebné opravy;
 4. najít prodejce;
 5. držet reklamní kampaň.

Registrace dokumentů trvá asi týden. Během této doby můžete uzavřít smlouvy s dodavateli a vyřešit další důležité problémy. Dodavatelé mají obecně tři typy: velkoobchodní trhy, dodavatele z jiných regionů a jejich region.

Vezměte prosím na vědomí, že zboží na velkoobchodních trzích nemusí vždy mít potřebné certifikáty. Pokud máte zájem o kvalitní výrobky, je nejlepší kontaktovat důvěryhodné a spolehlivé dodavatele z Ruska, Polska, Turecka, Ameriky a dalších zemí.

Současně mají domácí výrobci dětského oblečení řadu výhod:

 • dostupné ceny pro celou řadu;
 • neexistence cel a dlouhodobé přepravy zboží;
 • vysoké standardy kvality;
 • Jasný systém označování velikostí oděvů a zjednodušených objednávkových systémů;
 • oblečení tuzemské výroby je v továrně certifikováno, takže má veškerý potřebný balíček dokumentů.

Práce se zahraničními dodavateli má větší potíže. Takové zboží má minimální balíček dokumentů a osvědčení o prodeji oblečení na území Ruska budete muset obdržet nezávisle. Nejjednodušší je pracovat s online obchody nebo přímo s továrními zástupci, protože vaše vlastní obchodní cesty budou zpočátku velmi obtížné. Při přijetí vadného zboží bude mnohem snazší dohodnout se na návratu s domácími výrobci. Vezměte v úvahu všechny tyto body při výběru dodavatelů.

Sortiment a oblast prodejního místa určují počet prodejců, které budete potřebovat k pronájmu. Pro malé oddělení v obchodním centru stačí najmout jen jednu osobu. Poté s rozšířením sortimentu budete muset zvýšit počet zaměstnanců a případně otevřít nové prodejní místa.

Při pronájmu prodejců je velkou hodnotou jejich schopnost prezentovat produkty a dovednosti komunikace se zákazníky. Současně by úspěšní prodejci měli být schopni dostat se z jakékoliv situace, vyrovnat se s tlakem, být upřímní a spolehliví. Možná, zpočátku, budete muset vykonávat funkce prodávajícího. Zvláště v případě, že hodláte zavést plán změn. K náboru personálu pečlivě zacházejte, protože se jedná o prodejce, kteří budou sloužit potenciálním kupcům.

Výdaje na otevření obchodu

Pokud jste se zabývali hlavními aspekty fungování takového podnikání, musíte začít hodnotit finanční výdaje a vypočítat, kolik peněz bude zapotřebí k realizaci projektu.

 1. Registrace rublů IP - 800;
 2. získání certifikátů, povolení (v případě potřeby) - 10 000 rublů;
 3. pronájem prostor - 70 000 rublů;
 4. opravy, návrh obchodů, obchodní zařízení - 200 000 rublů;
 5. spotřební materiál, kancelářské potřeby - 50 000 rublů;
 6. nákup zboží - 300 000 rublů;
 7. náklady na reklamu - 15 000 rublů;
 8. mzda prodávajícímu - 20 000 rublů;
 9. další výdaje - 50 000 rublů.

Celkem: 715 800 rublů.

Otevření malého oddělení dětského oblečení od nuly s minimálním sortimentem zboží bude vyžadovat více než 700 000 rublů.

Návrat na podnikání

Průměrná doba návratnosti obchodu s oděvy je v průměru asi jeden a půl roku. S dobrou reklamou, vysoce kvalitními produkty, kompetentní cenovou politikou a úspěšnou polohou může podnik dosahovat normálního zisku i během prvních šesti měsíců. Nezapomeňte však, že takový obchod vyžaduje neustálou investici a obnovu sortimentu. Průměrná cena dětského oblečení je 110-130%.

Zahájení podnikání od začátku bychom neměli zapomenout na sezónní pokles. Samozřejmě, existuje čas poklesu poptávky, ale je zde také období významného růstu tržeb. V létě během prázdnin se může snížit prodej. Chcete-li udržet úroveň zisku, můžete rozšířit sortiment prodejem hraček, jejichž poptávka zůstává stabilnější.

Marketingové zásady a reklama

Otevření vlastní firmy od začátku není snadný úkol. Zvláště pokud nemáte zkušenosti s podnikáním. Nejprve se pokuste přilákat zákazníky s různými propagačními akcemi a slevami.

V den zahájení a v prvních týdnech prodeje můžete zákazníkům poskytnout slevové karty, které nejenže zajímají zákazníky, ale mohou také způsobit pravidelné nákupy ve vašem obchodě. Minimální sleva na kartě by měla činit 5%. Současně lze zvýšit slevy na různé zboží, což je důležité informovat potenciální zákazníky zasláním e-mailem nebo SMS zprávou.

Nezapomeňte přemýšlet o slevách a dárcích na dovolenou. Může to být nejen Nový rok, 1. září, 8. března, ale také narozeniny vašeho klienta. Pokud nabízíte slevu týden před oslavou, zvyšuje se pravděpodobnost, že pro narozeniny rodiče budou chtít koupit dívku pro narozeniny nové šaty ve vašem obchodě.

Účinnost reklamy různých typů určuje konkrétní region země. V některých městech je reklama televizního vysílání nejúčinnější, v jiných - módní časopisy nebo velké známky na klíčových dálnicích. Chcete-li vědět, která reklama na objednávku je pro vás zisková, proveďte analýzu cílové skupiny, rozhovor s potenciálními kupci.

Reklama má velký význam pro rozvoj podnikání. Nehodnotte je jako výdaje. Za prvé, reklama je způsob, jak zvýšit prodej. Hlavním cílem je vytvořit pozitivní obraz vašeho obchodu a přesvědčit potenciální zákazníky, že je musí navštívit. Dokonce i když váš bod není na cestě klienta, musíte si být jisti, že se o tom dozví z reklamy v televizi nebo v časopise. A nezapomeňte věnovat pozornost tomu.

Reklamní zprávy by měly být informativní, atraktivní a přímé. Z nich by se potenciální kupci měli dozvědět o vašem sortimentu, o prodeji nebo o speciální propagaci.

Závěr

Před otevřením dětský obchod s oblečením, ještě předtím, než jakékoli podnikání, je třeba nejen shromažďovat obecné informace a provádět povrchní analýzu trhu, ale také pokusit se pochopit podstatu věcí, aby pochopili, jak tento mechanismus funguje v praxi.

Povolání podnikatele vyžaduje určité znalosti a kompetence. Je lepší, aby ušetřit 10-15 tisíc v tréninku, myslet si, že to už není rentabilní pro vás, a začít přesně pochopit, jaké dovednosti a znalosti potřebné na majitele podniku, jak se chovat v různých situacích a efektivně řídit své podnikání.

Založením nového podniku, měl by být odpovědný přístup k sestavení podnikatelského plánu jako výchozí bod, pečlivě vypočítat síly a rozhodnout, jak jimi zvolené pole pro vás zajímavé a atraktivní. Nezapomínejme však, že podnik bude vyžadovat neustálou podporu. Pouze v tomto případě vám přinese finanční a morální uspokojení.

Jaké jsou rizika a jak se jim vyhnout? Přečtěte si video instrukci!

Nové obchodní nápady

Dětské oblečení nikdy neztrácí svou relevanci na trhu a je vždy poptávané mezi kupujícími. A protože dětský šatník vyžaduje pravidelnou obnovu, tento druh podnikání bude velmi výnosný. Chcete-li dosáhnout úspěchu, musíte vědět, jak otevřít dětský oděv v souladu s právními předpisy.

Výbuch plodnosti po počátku roku 2000 vedl k rostoucí poptávce po dětském oblečení. Tato oblast podnikatelské činnosti je zvláštní: jelikož dětská šatna musí být každoročně aktualizována, i v krizových letech bude tato sféra podnikání slibná a zisková.

První věc, kterou musíte věnovat při organizaci obchodu v oblasti prodeje dětského oblečení - formátu budoucího podniku. Existuje řada možných komerčních projektů a v tomto případě bude ziskovější, je třeba vzít v úvahu provedení určitého marketingového výzkumu a nalezení moderního poměru nabídky a poptávky.

Největší rozpočtovou možností bude otevření použité oblečení pro věci pro děti. Do obchodů na sekundárním trhu mnoho rodin s nízkou úrovní příjmů adresu. Tam je vždy požadavek na takové věci, nicméně, otázka řádného hygienického ošetření zboží bude důležité. Ale tato otázka je řešena prostě, teď jsou na trhu velké podniky, které se zabývají takovým velkoobchodem, čistota věcí pro ně je důležitou podmínkou pro spolupráci s partnery. Proto se přísně řídí a provádí sanitární ošetření všech věcí.

Populární dnes a formát prodejní (skladové) haly. V tomto obchodě si můžete koupit nové, ale skladem nebo zabavené vysoce kvalitní zboží za přijatelné ceny.

Občané, kteří mají nadprůměrný příjem, s radostí získávají oblečení pro své děti značkových salonů a dokonce butiky. Ceny v nich jsou mnohem vyšší než průměr, zatímco kupci jsou nabízeny nejen vysoce kvalitní, ale i exkluzivní zboží. Význam těchto obchodů pomůže zjistit předběžnou marketingovou studii trhu.

Pokud nemůžete financovat hodně, můžete zvážit otevření podnikání ve věcech pro děti ve formátu online prodej dětského oblečení nebo organizovat společné nákupy, specializující se na výrobky pro děti. Maminky jsou ideálním cílovým publikem, s nímž se nejlépe pracuje, protože je již připraveno.

Etapy tvorby podniku prodávajícího dětské oblečení

Bez ohledu na formát prodeje bude jednou z hlavních podmínek pro zřízení obchodu s oděvy daňová registrace podniku. Hlavní možnosti budou dvě: získat status individuálního podnikatele a otevřít právnickou osobu - LLC.

Obě organizační formy mají jednotlivé výhody a nevýhody. IP bude jednodušší volbou při navrhování obchodních a pravidelných zpráv, ale společnost LLC poskytuje více příležitostí. Termín registrace IP je minimální, nejdéle tři pracovní dny, LLC bude muset zpracovat trochu déle.

U většiny oděvních prodejen nejsou vyžadována žádná další licence a povolení. Jediná věc, kterou musíte udělat majiteli, než otevřete obchod s dětskými oděvy, je upozornit společnost Rospotreznazdor tím, že příslušnému orgánu sdělí toto upozornění.

Pak musíte zvolit jeden z možných daňových režimů:

 • UTII, která umožňuje zaplatit daň jednou čtvrtletí bez ohledu na zisky společnosti. Částka daně určuje oblast skladu;
 • USN, kde daň je určena úrovní příjmu podniku a je obvykle 6%;
 • PSN - je vhodný pro jednotlivé podnikatele a zajišťuje zaplacení patentové hodnoty.

Vzhledem k tomu, že obchod s oděvy se týká rizikového podnikání, měli byste zvážit způsoby účtování zboží. Dokumentace všech příchozích a odchozích transakcí nejenže provede statistiky a pochopí úroveň poptávky, ale také kontrolu rozsahu. Chcete-li to provést, musíte si vést záznamy o fakturách, fakturách obdržených při dodávání zboží, abyste mohli provádět pravidelný inventář s počítáním celého rozsahu.

Abyste se vyhnuli krádeži mezi zaměstnanci, musíte uzavřít s prodávajícím smlouvu, která plní funkci pokladníka, o odpovědnosti, kterou nese, a zaplatí v případě jeho přijetí.

Důležitým bodem v budoucím podnikání pronájmu bude zařízení obchodních prostor. Úložiště musí být nutně vybaveno veškerým potřebným nábytkem pro umístění zboží, kupujícího, stejně jako vybavení, včetně pokladny, terminálu pro platební karty a poplašného systému. Je lepší svěřit takovou smlouvu právníkovi, aby se zabránilo možnému napadení zaměstnancem.

Dokonce i ve fázi přípravy skladu na otevření je nutné získat povolení od požárních a sanitárních služeb, je také nutné uzavřít dohodu se specializovanými společnostmi o likvidaci odpadků.

Je třeba věnovat pozornost reklamní kampani nového obchodu. Nápověda v této nabídce umožňuje distribuci letáků, poskytování slev a diskontních karet zákazníkům, jakož i vybavení obchodů se značkovým nápisem.

Otázka, jak otevřít obchod s dětskými oděvy, je tedy okamžitě řešena v několika aspektech: ekonomické, právní a některé další. Komplexně se blížíte k založení takového podniku, můžete dosáhnout významného úspěchu v tomto oboru.

Výběr obchodního obsahu pro podnikání na dětském oblečení

Po organizačních okamžicích vzniká přirozená otázka - jaké zboží vyplní váš obchod? Tento problém lze snadno vyřešit, pokud máte zkušenosti. Pokud tomu tak není, uvádíme několik tipů, které vám pomohou uspořádat vaši firmu správně.

 • Nesnažte se pokrýt všechny věkové skupiny výrobků. Nebudete schopni uspokojit celý objem poptávky a ztratíte zákazníky, a to i z důvodu nedůvěry - formát obchodu "zboží pro všechny věkové kategorie". Zaměřte se na produkty, které požadují určité skupiny ve věku. Například nabízíme na prodej výrobky pro děti od 1 do 3 let. Poskytujete tak širší výběr zboží a věrnost zákazníků k vašemu obchodu bude vyšší.
 • Existují tři skupiny produktů - levné, středně cenové segmenty a drahé. V ideálním případě se musíte zaměřit na jednu skupinu produktů. Ve skutečnosti však obvykle musíme pokrýt dva sousední směry. Levné a střední. Střední a drahé. Takže nabízíte svým zákazníkům alternativní volbu a zvyšujete prodej. Kupující obvykle kupují levné zboží v průchodu a spontánně, přitahované cenou. Ale nedělejte silný cenový kontrast, cena by měla přitahovat, ne strašit. Takže velmi vysoká cena na pozadí levného zboží bude skličujícím faktorem. A naopak. Po koupi drahých věcí se zákazník "bojí" koupit extrémně levné.
Přečtěte si také obchodní nápady pro obchody:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Myšlenky podnikání od začátku

Prodej dětského oblečení

Alla123 »Před více než rokem

Prodej dětského oblečení

Administrátor »Před více než rokem

Max 85 »Před více než rokem

Tereza61 »Před více než rokem

Max 85 »Před více než rokem

Psycholog »Před více než rokem

anna-1986 »Před více než rokem

smovzhevskaya »Před více než rokem

neizoleg »Před více než rokem

AliveTaken »Před více než rokem

AntonJuraš »Před více než rokem

Artie »Před více než rokem

TatianaZ »Před více než rokem

Růst »Před více než rokem

Asterix »Před více než rokem

Sylph »Před více než rokem

Vlada »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Sylph »Před více než rokem

Otevřete obchod s dětskými oděvy

Alina8 »Před více než rokem

Prodej dětského oblečení

Administrátor »Před více než rokem

oksana123 »Před více než rokem

oksana123 »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Linda »16. ledna 2018, 19:22

Administrátor »16. ledna 2018, 21:12

Linda »17. ledna 2018, 12:59

Hadi »13. dubna 2018, 23:44

Administrátor »14. dubna 2018, 08:24

Irina Anatolevna 11. května 2018, 20:17

Administrátor 11. května 2018, 21:41

Paul1987)) »08 červen 2018, 02:25

Administrátor »08 červen 2018, 07:08

Jak otevřít dětský oděv od začátku? Za to stojí za to začít v tomto oboru?

Trh s dětskými výrobky byl pro mnoho podnikatelů vždy velmi atraktivním odvětvím obchodu a dokonce i dnes je to nejvýnosnější a stále velmi výnosné i v době krize. To vše je založeno na principu mentality našich lidí, totiž nezachrání děti. Tak to je, a pokud například dospělí si mohou dovolit odmítnout něco koupit, pak pro dítě se pokusí koupit to nejlepší. Právě tento faktor, který činí oblast obchodu s dětským oděvem konkurenceschopným podnikáním a současně velkým počtem producentů, umožňuje mnoha podnikatelům pracovat a mít své "místo na slunci" v této oblasti činnosti.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít malý obchod prodávající dětské oblečení a co musíte udělat za to. Projdeme všechny hlavní kroky k zahájení tohoto podnikání a rozhodnete se, zda byste měli pracovat v této výklenku nebo ne.

Obchodní formát

Než začnete hledat pokoj a kupujete zařízení, musíte jasně určit formát, ve kterém budete pracovat. Ve skutečnosti se obchodní idea dětského oděvního oblečení hodlá umístit do několika podkategorií, ale rozhodli jsme se v jednom článku udělat obecnější přehled. Takže nejoblíbenější možnosti jsou:

- nákup hotových obchodů pro prodej dětského oblečení. Toto je velmi dobré řešení, zvláště pokud je tento bod propagován a již existuje seznam pravidelných zákazníků. To je výhodný začátek pro začátečníky, ale ve skutečnosti je velmi obtížné najít dobrou volbu pro připravenou firmu v této oblasti. Skutečně výnosné prodejny jsou zřídka prodávány.

- otevření maloobchodního místa pro prodej dětského oblečení od začátku. V tomto formátu budete muset projít všemi kroky, počínaje výběrem místnosti a ukončením vývoje klientské základny. Složitá a velmi drahá cesta, ale často s touto volbou začínají začátečníci a začínají v jejich městě malý obchod s dětským oblečením a doplňky, po kterém často roste do poměrně velkých butiků.

- provize uskladněte dětské oblečení. Otevření takové obchodní možnosti je obzvláště výhodné během hospodářské krize. V této oblasti existuje řada bodů, jmenovitě jde o práci s použitými věcmi, ale na druhé straně je cena v tomto obchodě mnohem nižší a budete moci najít své zákazníky.

- Prodej dětského oblečení franšízou. Nejméně atraktivní možnost zahájení podnikání, zejména v malých městech. Existuje mnoho různých verzí franšízy s dětským oblečením, ale s tímto formátem budete mít řadu omezení, to je sortiment a pracovat pouze s určitými výrobci, což nemusí pomoci zvýšit prodej.

Jak můžete vidět, existuje mnoho formátů a všechny mají své vlastní nuance. Volba je zcela na vás.

Výběr prostor a zařízení

Za prvé, měli byste si vzít na vědomí seznam nejvýhodnějších míst, kde můžete otevřít obchod s dětskými oděvy. Za prvé, existují nákupní centra. Mladé matky rádi nakupují se svými dětmi a často navštěvují nákupní centra. Pronájem dobrého místa v obchodním centru je již polovina úspěchu tohoto podnikání, zejména to bude mít vliv na úspory reklamního rozpočtu.

Za druhé jsou to nezávislé obchody. V těchto obchodech obvykle prodávají určitý produkt a přitahují zákazníky svou jedinečností. Například dobrá kvalita dětského oblečení za nízké ceny nebo dostupnost programů pro slevy a další.

Za třetí, jde o oděvní trhy. V této době je v tomto formátu výhodné pracovat v malých městech. Ceny jsou obvykle v takových prodejnách nízké a zákazníci budou vždy.

Za čtvrté, můžete otevřít internetový obchod pro dětské oblečení a pronajmout pouze úložný prostor za levné a prodávat všechny výrobky pomocí internetu a reklamy v síti. S příchodem sociálních sítí se tato možnost výrazně podílela na prodeji v tomto segmentu.

Velikost místnosti pro malý obchod lze vyhledávat od 30 m². a vyšší. Musíte vzít v úvahu, že velká část zboží je soubor všech velikostí, proto celý sortiment bude muset být někde uložen.

Nyní zvážme, jaké vybavení potřebujete k prodeji dětského oblečení:

 • policové regály;
 • vitríny na kolečkách, pro ukázky bundy, svrchní oděvy, obleky a další věci.
 • nákupní koše, ve kterých obvykle položíte ponožky, kalhotky a další odpadky.
 • Stojany s háčky, na kterých je umístěno velké množství vnějšího oděvu pomocí závěsů.
 • obruby pro skladování jiného sortimentu.

Také nezapomeňte na pracoviště prodejce a zajistěte malou dětskou hru s malým počtem hraček. To jim pomůže rozptýlit se, zatímco matka si vybere oblečení pro své dítě.

Obchodní pravidla dětského oblečení

Jednou z nejčastějších otázek na internetu je, jaké dokumenty potřebujete obchodovat s dětským oblečením? Je to docela logické, a my se pokusíme odpovědět.

 • zvolit organizační-právní formu, typy činností a daňový systém
 • uzavřít smlouvu o pronájmu prostor
 • Pokud vám pronajímatel neposkytl všechny doklady o povolení pro prostory, musíte předat všechny kontroly SES a požární bezpečnost sami
 • umístění obchodního patentu, licence v souladu s požadavky stanovenými zákonem
 • Máte jako prodejce certifikáty kvality zboží
 • organizaci kupujícího rohu ve vašem oddělení

Po splnění všech těchto požadavků získáte povolení k obchodování s dětským oblečením. Při zahájení podnikání je nejlepší poradit se s právníkem, protože se pracovní řády v Rusku a na Ukrajině mírně liší a všechny tyto body budou vyzvány zkušenými právníky.

Sortiment a dodavatelé

Dalším krokem k otevření oddělení prodeje dětského oděvu, stejně jako v každém obchodě, je výběr sortimentu. Uvedeme pouze hlavní kategorie zboží, které musí být v takovém obchodě prezentovány.

Separace podle pohlaví:

Podle věku:

 • pro novorozence
 • od 1 roku
 • od 3 let a tak dále.

Podle skupiny produktů:

 • svrchní oděvy: bundy, kabáty, vesty
 • klobouky, šátky, palčáky
 • kombinézy, obálky
 • džíny, kalhoty, kalhoty
 • svetry, košile, blůzy
 • sportovní obleky
 • tělo, posuvníky, podbradníky, punčochy, ponožky, spodní prádlo a mnoho dalšího.

Váš sortiment bude záviset na počátečním kapitálu a možná i na začátku, kdy začnete malou firmu prodávat dětské oblečení, vybíráte užší segment výrobků s následným rozšířením sortimentu.

Chcete-li najít dodavatele produktů, můžete buď spolupracovat s prodejci ve velkoobchodních trzích zboží, nebo můžete hledat továrny ve vaší zemi a objednat produkty přímo.

Také nyní existuje obrovský počet zástupců různých výrobců dětského oblečení, kteří jsou připraveni spolupracovat i s malými obchody. Výběr je obrovský a musíte si zvolit nejvýnosnější a nejvýhodnější produkt. Samozřejmě, že patří do sortimentu nekvalitních dětských oděvů z Číny, nestojí za to, pokud vám prodávající neposkytne všechny certifikáty pro tento výrobek.

Reklama

V dnešní době s obrovskou konkurencí na trhu s dětskými věcmi nestačí říci, že chci v mém městě otevřít obchod s dětskými oděvy. Chcete-li ji podpořit, budete potřebovat investice do reklamy.

Zde je seznam hlavních zdrojů zákazníků:

 • reklamy v médiích
 • distribuce letáků s akciemi a slevy na zboží
 • slevový program ve vašem obchodě
 • reklama na internetu, a to kontextová reklama ve vašem internetovém obchodu a propagace vyhledávání v různých kategoriích produktů
 • reklama v sociálních sítích. Ve skutečnosti mohou nespočetné skupiny v sociálních sítích přinést leví podíl zákazníků, zatímco často na běhu zboží jsou postaveny fronty.

Nezapomeňte na zajímavý název obchodu a jasnou vývěsní tabuli.

Kolik stojí za otevření dětského oblečení?

Investice do této činnosti v každém jednotlivém případě budou jiné. Vše závisí na cenovém rozsahu zboží, sortimentu, umístění obchodu a dalších faktorech. Uvádíme hlavní seznam výdajů.

 • Pronájem prostor - 250 USD - 300 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 220 USD
 • Počáteční nákup zboží - 15 000 - 20 000 USD
 • Nákup zařízení - 1500 až 2500 USD
 • Reklama - 550 USD (+ inzerce na internetu).

Kolik můžete vydělat?

Můžete vydělat hodně, zvláště pokud propojíte sociální sítě, ale na podporu podnikání prodeje dětských věcí budete potřebovat čas a peníze, musíte být připraveni.

Průměrná známka dětského oblečení je od 50% do 110%. Současně však existuje řada skupin produktů, kde může zvýšit až 130%.

Na základě těchto údajů můžete zhruba odhadnout výši tržeb potřebných k proplacení daného podniku.

Recenze

Pokud hledáte názory podnikatelů, kteří se podílejí na realizaci dětského oblečení maloobchodu, vidíme tendenci, že jsou výrazně odlišné. Tak, například, ty, kteří jsou neustále aktualizuje rozsah a připojení nových zdrojů zákazníků, a to i v době krize mají dobrý příjem, a ti, kteří nechtějí dělat ani ty nejzákladnější marketingové kroky a čeká na to, že klient přijde k němu obvykle stěžují na pokles tržeb a vysoký soutěže. Chcete v tomto oboru vydělat peníze? Budete muset pracovat tvrdě, pracovat tvrdě, ale odměna bude hodna.

Závěry. V tomto článku jsme se pokoušeli popsat, jak začít takové podnikání a jak postupně otvírat obchod s dětskými oděvy. Jedná se o složitou a konkurenceschopnou mezeru, ale zároveň má obrovský počet zákazníků, kteří jsou připraveni vynaložit peníze i v krizi. Pokud chcete začít tímto směrem, můžete se bezpečně pokusit tento produkt prodávat prostřednictvím sociálních sítí a internetového obchodu a začít pracovat již v offline oddělení, například v nákupním centru.

Vlastní podnikání: jak otevřít obchod s dětskými oděvy

Obchod s dětskými oděvy je nejlepším nápadem pro podnikání, zvláště pokud ještě nemáte nebo nemáte příliš málo zkušeností s podnikáním. Mezi hlavní výhody tohoto podnikání patří vysoká ziskovost a prakticky "win-win" produkt. Dětské oblečení, které může být docela srovnatelné v ceně s oděvy pro dospělé, je neustále poptáváno. Dětská šatna je aktualizována někdy rychleji než dospělý a zachraňováním jejich dětí budou milující rodiče poslední. Módní trendy, přestože jsou v tomto segmentu přítomny, ale hrají ne tak důležitou roli, jako v oblečení pro dospělé. To znamená, že oblečení, nepředané v loňské sezóně, jeho význam neztratí.

Nicméně před otevřením dětského oděvního obchodu, jako každý jiný podnik, musíte udělat předběžnou práci na plánování, studiu trhu a hledání volného místa. Obecně platí, že situace na ruském dětském oděvním trhu se odhaduje jako příznivá. Teprve v roce 2005 dosáhl 12% celkové kapacity trhu s oděvy a v roce 2014 dosáhl podíl v kategorii 20%. Dětské maloobchodní prodejny se navíc považují za nejstabilnější: i během krize se jeho obrat zvýšil o více než 10%, zatímco segmenty ženského a pánského oblečení ztratily více než třetinu nákladů. Vzhledem k narůstajícímu podílu porodů se podíl kupců dětského oblečení. Nyní tvoří téměř 10% celkové populace naší země.

Podle analytiků, trh roste nejen intenzivní, ale také v kvalitě, což znamená nárůst podílu nákladů na nákup dětského oblečení a náklady průměrného účtu. Existují však určité rysy, které omezují růst tohoto segmentu. Patří mezi ně nižší marže (kterým se průměrné nižší cenu dětského oblečení v porovnání s dospělým při srovnatelných nákladech na výrobu a logistiku), vysokými nároky na použité materiály a výrobní technologie, stejně jako konkurence s maloobchodní zboží více trzích. Silně zamračil život malých podnikatelů, mnoho populárních nákupních míst (JVs), v nichž účastníci nakupují velkoobchodní prodejci zboží přímo od dodavatelů. Současně chodí do "reálných" obchodů pouze proto, aby se pokusili o věci a pak si je objednali prostřednictvím společného podniku.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Na trhu dětského oblečení jsou nejoblíbenější oblečení nízké a střední ceny. Podíl prémiového a luxusního oblečení je obecně 12%. Na trhu s dámskými oděvy je tato cenová kategorie 15%, ale její kupní síla je mnohem vyšší. Až do nedávné doby byl trh s dětským oděvem luxusem a prémií považován za slibný, neboť ve velkých městech byla tendence zvolit značky dětských oděvů, podobně jako u dospělých. Vzhledem k nepříznivé hospodářské situaci by však tento směr neměl být zvolen. Kromě toho výnosy z prodeje drahé oblečení není tak velký, jak se zdá: náklady na propagaci a produkci (jako důsledek - nákup) oděvy jsou vyšší a návratnost investic - je nižší než v ostatních cenových kategoriích.

V rozpočtovém segmentu dětského oblečení však existují určitá rizika. Jsou spojeny především na skutečnost, že náklady na výrobu dětského oblečení, obecně srovnatelné s dospělou osobou, ale rodiče na jedné straně nechtějí platit tolik za oblečení, ze kterého se dítě bude rychle rostou, a na druhé straně - spoléhají na vysokou kvalitu. V důsledku toho je marže v maloobchodě pro dětské oděvy v segmentu cen rozpočtu nízká. Pro jednotlivé obchody je obtížné konkurovat obchodním řetězcům, supermarketům a supermarketům, kde se také prodává dětské oblečení a trhy s oděvy. Odborníci radí, aby se spoléhat na rychlost, takže jakmile úspory z rozsahu kompenzovat nízkou přirážky, ale pro malý obchod s oblečením i v případě úspěchu jeho pozice bylo dosaženo velkou rychlost by bylo prakticky nemožné.

Nicméně to neznamená, že stojí za to zcela opustit myšlenku otevření dětského oděvního obchodu. Hlavním úkolem je řádně posoudit poptávku a prozkoumat rozsah a cenovou politiku konkurentů. Pokud můžete splnit stávající poptávku a nalézt dodavatele produktů s optimální kombinací ceny a kvality a také vybrat dobré místo pro otevření bodu, bude vaše podnikání úspěšné. Při posuzování zvažte počet dětských oděvních prodejen ve vašem městě a počet lidí, kteří v něm bydlí. V průměru rodina utrácí asi 10-15 tisíc rublů ročně na oblečení pro jedno dítě (samozřejmě v regionech a v hlavním městě bude tento údaj velmi odlišný od průměru).

Dětský obchod s oblečením: registrace firmy a vyhledávání prostor

Nejprve se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel. Open LLC nemá smysl, pokud plánujete pracovat výlučně s jednotlivci. Daňová zátěž pro PI je mnohem nižší a pracovní tok je menší (i když se stále ještě musíš drobet papíry). Registrace jako individuální podnikatel je levnější než LLC a trvá méně času. Pokud vaše plány zahrnují velkoobchodní prodej do ostatních obchodů s dětskými oděvy, pak bude vhodnější forma společnosti s ručením omezeným. Při registraci zadejte následující kódy OKVED:

52.42 Maloobchod s oděvy,

52.42.1 Maloobchodní prodej pánských, dámských a dětských oděvů

52.42.2 Doplňková činnost Maloobchod se spodním prádlem

52.42.5 Maloobchodní prodej sportovního oblečení

52.42.6 Maloobchod s punčochovým zbožím

52.42.7 Maloobchodní prodej pokrývek hlavy

52.42.8 Maloobchod s oděvními doplňky (rukavice, kravaty, šátky, opasky, podvazky apod.).

Dokonce i ve fázi registrace všech potřebných dokladů začněte hledat místo pro obchod s dětskými oděvy. Vyhledání vhodné možnosti nebude snadné. Mělo by se nacházet na rušném místě, kde bude nejméně soutěžících. V ideálním případě je to nákupní centrum ve velké rezidenční čtvrti s vysokou dopravou. Půjčování nebude nákladné, ale zkušení podnikatelé tvrdí, že tato volba je obecně výhodnější než samostatně umístěný obchod. Aby bylo možné zboží umístit v obchodě s dětskými oděvy, nevyžadují se velké plochy. Oděvy - nadměrné zboží. Může být kompaktně umístěn na regálech a vystavovat některé z nejkrásnějších modelů figuríny v vitríně. dostanete několik výhod, včetně možnosti umístit své reklamy na fasádě a na území nákupního centra a cílové publikum (matky s dětmi různého věku) při pronájmu prostor v nákupním středisku. Tato možnost však není vhodná, pokud ve stejném nákupním a zábavním středisku najdete jeden nebo dokonce několik online dětských oděvních prodejen stejné cenové kategorie, které vám budou prezentovány. Pokud například ve stejném nákupním centru najdete obchodní řetězec "Dětský svět", můžete si vzít šanci a vsadit na drahé značkové oblečení. Ale je lepší zvážit další možnosti pro otevření bodu.

Cena nájemného v obchodním centru je poměrně velká. A podmínky pronájmu také nejsou vhodné pro všechny začátečníky. Pokud se rozhodnete hledat pokoj v samostatné budově, raději se do centra města (kde pronájem není také levné), ale do velkého prostoru pro spaní. Blízkost trhu nebo obchodního centra je dalším přínosem. Je žádoucí, aby váš obchod nebyl umístěn v hloubce mezi domy, kde ho mohou najít pouze obyvatelé nedalekých domů a nedaleko rušné silnice. Jasná, nápadná vývěska bude dalším způsobem, jak přitáhnout pozornost potenciálních kupujících. Odborníci doporučují novým příchozím při výběru místnosti pro samostatný obchod, aby se zaměřili na tzv. "Body atraktivity" - nejnavštěvovanější místa v oblasti. K těm v našem případě patří mateřské školy, školy, rozvojová centra pro děti, obchody s potravinami atd. V praxi nemusí tato rada vůbec fungovat. Nákup dětského oblečení obvykle není okamžitý. Rodiče obvykle chodí záměrně do dětského obchodu, protože vědí, co chtějí koupit. Sotva někdo na cestě do obchodu pro potraviny, náhodně vás na ně a koupí zimu celkově. Proto byste se s těmito body neměli připojovat.

Zvláštní pozornost by měla být věnována opravě a návrhu skladu. Pokud mluvíme o nevýbušném obchodě s levným dětským oblečením, pak budou designérské požitky zcela zbytečné. Stačí, když je váš obchod čistý a útulný uvnitř. Pronájem malého pokoje bude stát ve výši 30 tisíc rublů měsíčně (přesné náklady závisí na regionu, oblasti a umístění bodu). Pro minimální opravy, bude-li to nutné, bude trvat dalších 50 tisíc rublů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nezapomeňte, že váš obchod musí splňovat požadavky Rospotrebnadzor, Gospozhnadzor a Obchodní oddělení, které jsou uvedeny v nařízeních, nařízeních nebo zákonů. Zejména obchodní oddělení se zabývá implementací "Pravidel obchodu pro některé druhy zboží", zejména pokud jde o vybavení obchodu. Rospotrebnadzor vyžaduje zavedení hygienických pravidel odrážejících se v PLC - laboratorním kontrolním programu, který je vytvořen na základě SanPiN a GOST. Tento program musí mít libovolného prodejce. Protipožární inspekce se řídí federálním zákonem z 21. prosince 1994 č. 69-FZ "On Fire Safety", vydávajícím povolení otevřít obchod.

Také budete potřebovat speciální obchodní zařízení a nábytek. Minimální sada vybavení zahrnuje stojany, stojany, podstavce pro boty, zrcadla, závěsy, výlohy, pokladny. Nábytek by měl být navržen pro děti různého věku (v závislosti na rozsahu, který bude prezentován ve vašem obchodě). Pokud je šíření podle věku malé (například prodáváte oblečení pouze pro děti nebo předškolní děti), pak můžete spravovat pět až šest manekýnů. Je-li sortiment dostatečně široký, bude zapotřebí nejméně devět figurín (tři pro každou věkovou skupinu: předškolní děti, mladší školní mládež, dospívající). Ve fitinkové místnosti nezapomeňte umístit zrcadla. Pokud to prostor a rozpočet dovolí, můžete také vybavit dětský koutek tabulem nebo kreslícím stolem. V některých obchodech zavěsí televizi s karikaturou. To dítě rozptýlí, zatímco matka mu vybírá věci.

Sortiment dětského oblečení

Hlavním příjmem pro tyto obchody je prodej svrchní oděvy (přes 80% celkových příjmů). Na druhém místě na ziskovosti je spodní prádlo, pletené výrobky a různé doplňky. To však neznamená, že je nutné omezit sortiment pouze na tyto pozice. Měli by být různorodé a měly by být modely pro každou příležitost - od sportovních možností až po slavnostní slavnostní. Pokud nemáte zkušenosti s dětským oděvem, projděte obchody závodníků a podívejte se, co zahrnuje jejich sortiment.

Je lepší začít s menšími objemy, neboť pro sortiment budou všechny velké věkové skupiny vyžadovat velkou plochu a zkušenosti s pořizováním takového zboží. Objem hlasitosti lze omezit výběrem jedné nebo více věkových skupin s perspektivou dalšího rozšíření rozsahu s přihlédnutím k požadavkům zákazníků. Nejjednodušší produkt zahrnuje oblečení pro novorozence a skupinu mateřských škol. Odborníci doporučují upřednostňovat výrobky vyrobené z přírodních materiálů atraktivního designu a stejně důležitě za přijatelné ceny. Ale tato rada není univerzální. Faktem je, že na jednom oblečení pouze v této věkové kategorii nebudete moc vydělávat. Pokud zvolíte tuto možnost, existují dva způsoby.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Můžete si vsadit na drahém dárkového zboží (hlavně oděvních souprav, aby extrakt, oblečení pro focení, luxusní obálek a ložní prádlo pro kojence). Je pravidlem, že tyto oděvy se nestala rodičům sebe a svou rodinu a přátele jako dárek na nově vyrobené máma a táta. V tomto případě nefungují úvahy praktické a levné. Tato volba je vhodná, pokud v obchodě, kde si otevřít svůj obchod, existují i ​​jiné podmínky pro prodej dětského oblečení v rozpočtu ceny. Při výběru luxusní a prémiové kategorie budete pracovat ve svém vlastním výklenku, aniž byste se dostali do konkurence s jinými obchody. Pokud odhadujete podobný boutique bude nerentabilní (například pro malé město není tou nejlepší volbou), můžete otevřít obchod s oblečením pro kojence a děti do tří až čtyř let za přijatelnou cenu. Ale v tomto případě je nutné rozšířit rozsah, přidávat se k tomu, kromě oblečení, různé doplňky (např kojenecké láhve, bradavky, a tak dále.), Hračky, dětské povlečení a plenky, hudební knihy, a tak dále. Pro takový obchod lepší hledat místnosti v samostatně umístěný objekt. V nákupním centru s největší pravděpodobností nenajdete dostatek cílového publika.

Další věková skupina, na kterou můžete vsadit, jsou děti, které navštěvují mateřskou školu. Oblečení pro ně by mělo být pohodlné, praktické a atraktivní v designu. Nejžádanější modely jsou střední cenová kategorie vyrobená z přírodních a odolných materiálů. Zvláštní pozornost je třeba věnovat skupině spodního prádla a pleteninám. Na výrobcích jsou považovány ruské značky, které vyvíjejí design v naší zemi, a samotné modely jsou v Číně šité. Jejich výrobky se vyznačují dostupnými cenami a kvalitou.

Oblečení pro žáky středních a středních škol je poměrně složitá kategorie. Nedoporučuje se ji kontaktovat, pokud nemáte s tímto produktem mnoho zkušeností. Faktem je, že samotné dítě se začíná podílet na výběru takového oblečení. A on je veden zpravidla obavy, „móda“, ale tento způsob se skládá zcela spontánně (např móda se stává to, co některé z mých spolužáků). Přesto v sortimentu pro tuto cílovou skupinu převládají školní uniforma a různé varianty tohoto předmětu (kalhoty, vesty, košile, sarafany, šaty, sukně, blůzy a bundy). Cenová kategorie v tomto případě je prakticky neomezená: poptávka bude použita jako cenově dostupné a drahé zboží. Nicméně zaměření vašeho obchodu bude určovat vaši aktuální polohu a metody propagace, tak rozhoduje o její potřebu pokročit před prohledávaného prostoru k pronájmu.

Pokud vsadíte na všestrannosti rozsahu a budou prodávat oblečení v různém věku, je vhodné provést rozpis sousednosti skupin (například oblečení pro novorozence a školky sortimentu oblečení pro děti starší předškolního a mladšího školního věku).

Pokud jde o dodavatele, výrobky ruských, čínských, polských a tureckých výrobců se osvědčily. Stále častěji podnikatelé dávají přednost domácím značkám především kvůli nižším cenám, které jsou pochopitelné, protože ruští výrobci nevynakládají další prostředky na celní odbavení a dodání. Tradičně se má za to, že kvalita výrobků ruských továren je lepší než kvalita čínských nebo tureckých, protože rozvíjejí své technické podmínky a řídí se sovětskými standardy. Bohužel to nemusí vždy odpovídat skutečnosti, proto před zakoupením produktů nového výrobce si dejte malou dávku "pro testování". Ale vyhýbat se neznámým značkám také nestojí za to. Nedávno se objevilo velké množství malých šicích firem, které šité výrobky v malých výtiscích, ale s originálním designem, vysokou kvalitou a nízkými cenami. Některé z nich mají svou vlastní úzkou specializaci (například některé vyrábějí pouze obálky pro děti od návrhářských tkanin a jiné - elegantní šaty a obleky pro předškolní děti). Nemusí to být velmi výhodné pracovat s několika výrobci najednou, spíše než s jedním dodavatelem. Tímto způsobem získáte další konkurenční výhodu - jedinečný sortiment. Stačí být připraven na neustálé hledání nových modelů, protože konkurenti také nespí.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Domácí výrobci mají dvě další výhody: dostupnost všech potřebných dokumentů (jejich zboží je certifikováno přímo v továrnách, takže nemusíte sami certifikovat nic, jako při práci se zahraničními společnostmi), stejně jako pohodlnější podmínky objednávky. Když pracujete přímo s továrnou, můžete souhlasit s tím, že necháte celou řadu velikostí, ale selektivně, a také získáte příležitost dohodnout se na uvolnění jednotlivých rozměrů. V průběhu práce zjistíte, že některé velikosti jsou více náročné a některé leží na regálech. Se zahraničními společnostmi je nepravděpodobné, že by se dohodli na objednávce zboží v neúplné řadě velikostí.

Vyhledání domácího výrobce dětského oblečení je přístupné prostřednictvím internetu. Poté, co potvrdíte, že jste podnikatel (obvykle vám bude poskytnuta kopie ucelených dokumentů), budete mít přístup k katalogům s velkoobchodními cenami a budete moci uzavřít smlouvu o dodání zboží. Zboží je dodáváno v předplatném a je zpravidla doručeno přepravní společností, pokud je dodavatel v jiném městě.

Práce se zahraničními výrobci vyžaduje zkušenost s organizováním dodávky a celního odbavení zboží ze zahraničí. Všechny péče můžete přesměrovat na zprostředkovatele, avšak v tomto případě se výrazně zvýší výrobní náklady. Mějte na paměti, že budete muset s prodejcem jednat o minimální výši objednávky, dokladech, které může poskytnout spolu s zbožím, o podmínkách dodávek. To vše vyžaduje dostupnost času a znalostí cizího jazyka (alespoň angličtiny). Pokud plánujete pracovat s drahým výrobkem, budete muset jít na prodejce, abyste ověřili kvalitu výrobků. Výměna manželství mezi ruským výrobcem práce nebude, ale zahraniční dodavatelé splnit nepůjde případné náklady na dopravu vadného položek je příliš vysoká (a muset poslat na vlastní náklady). Proto je problém vadných oblečení, které mají rozhodnout o své vlastní (zpravidla zjistí, impozantní slevu, a prodával to za cenu ještě nižší než její náklady).

Průměrná známka pro dětské oblečení je 125%. Obchodní marže pro levné produkty mohou dosáhnout až 200% a za drahou cenu zřídka přesahuje 80-100%.

Dali jsme pár slov o výběru prodejců, kteří pracují ve vašem obchodě. S malou plochou pro jeden obchod, který se nachází v nákupním centru a pracuje na jeho plánu (sedm dní v týdnu od 10 do 22 hodin) bude vyžadovat minimálně dva prodejce. Hlavním požadavkem na zaměstnance je vynikající znalost sortimentu a rozměrového pletiva. Je důležité, aby věděli, jakou velikost (v dětském oblečení obvykle určuje výška), jaký věk odpovídá věku. Kromě prodejců budete potřebovat také účetní. I když je účetnictví pro IP mnohem jednodušší než účetnictví LLC (pokud pracujete na zjednodušeném daňovém systému), ale bez zkušeností a příslušných znalostí nejprve účetnictví a daňové účetnictví budou trvat příliš dlouho. Nezapomeňte, že musíte přispívat na povinné důchodové pojištění v závislosti na mzdách vašich zaměstnanců a platit daň z příjmu jednotlivce.

Náklady a příjmy dětského oděvního obchodu

Otevřít obchod s malým dětským oblečením s úzkou specializací (například podle věku) bude vyžadovat 500 tisíc rublů. Pro obchod s univerzálním sortem potřebujete 2 miliony rublů. K jednorázovým nákladům je nákup vybavení a nábytku (až 100 tisíc rublů). K měsíčnímu pronájmu předpoklad (30-50 tisíc rublů), mzdy na pracovníky (od 30 tisíc rublů), odpočty na důchodové pojištění, daně, ostatní výdaje. Zisk malého obchodu je od 80 tisíc rublů měsíčně. Odplata takového podnikání odhadují odborníci ve věku 12-18 měsíců.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Optika salon: podnik, který má vždy požadavek

Oděvy pro mládež a děti Orby

Vlastní podnikání: výroba a prodej kuželové pizzy

Minimální příjem pro jediný bod, který prodává Kono-Pizza a jiné kono-disky, je 300-350 tisíc rublů měsíčně. Splácení takové "pizzerie" je 4-6 měsíců.

Přehled trhu s pivovarem

Rok 2015 zaznamenal nárůst finančních ukazatelů ve srovnání s předchozími obdobími, ale vzhledem k inovacím v průmyslu není potřeba čekat na další růst v následujících letech. Hlavním úkolem hráče.

Slibné směřování v cukrárnách: výroba "eko-confet" (sladkosti založené na přírodních složkách)

Celkové náklady na pronájem prostor a nákup zařízení pro malou dílnu je asi 2 miliony rublů. Na úrovni soběstačnosti bude takový podnik propuštěn nejdříve 3-5 let od počátku sv.

Vlastní podnik: taška

Obchodování s prodejními taškami nelze nazvat jednoduchým - téměř všude je nabídka na trhu dostačující k uspokojení poptávky kupujících, ale široké škály zboží a výrobců.

Vlastní podnikání: výroba svrchní oděvy

S maximálními úsporami bude uspořádání obchodu na výrobu svrchní oděvy pro deset zaměstnanců stát 450 až 500 tisíc rublů. Ziskovost tohoto druhu podnikání je považována za velmi vysokou (podle různých odhadů.

Vlastní podnikání: pěstování a prodej raků

Při investování do rozvíjejících rakoviny 2-2,5 milionu Kč. Rublů za výhodných podmínek, dostanete vyrovnané do 2-3 let od zahájení prací.

Finanční výpočet: činnost balení sypkých výrobků

Zvažte finanční výpočet ziskovosti podniku pro balení sypkých potravin (cukr, obiloviny, těstoviny apod.). S počáteční investicí 1 900 000 rublů. rentabilita prodeje bude 8.

Podnikatelský plán pro kulečník "Round Ball"

Investiční náklady na otevření kulečníkového klubu činí 2 164 000 rublů. Doba návratnosti - 12 měsíců.

Podnikání výroby a prodeje pilířů

Marketing v obchodním plánování

Napsali jsme marketingovou část podnikatelského záměru podle části 4 požadavků na podnikatelský plán a jeho vypracování, které vypracoval Federální úřad.

Vlastní podnikání: výroba říms

Minimální počáteční kapitál pro výrobu profilových žaluzií je včetně vybavení a komponent až do výše 100 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: centrum pro hodnocení personálu

Ti, kteří jsou zvlášť silní v personálním řízení, mohou podnikat s hodnocením personálu. Dokonce i u kompetentních specialistů je lepší samostatně porozumět tomuto problému, což umožní zapojení.