Obchodní plán pivovaru

Obchodní plán pivovaru - krok za krokem plánování + finanční výpočty + potřebné vybavení + 3 potenciální rizika takového podnikání.

Kapitálové investice: 460 000 rublů.
Doba návratnosti: 7-12 měsíců.

Poptávka po pivu existuje po celém světě, ale některé země si tento nápoj ctí.

Mezi nimi i v Rusku, kde statistiky používají pouze 2,5 krát méně piva než fanoušci pěnového nápoje, Češi a Němci.

Kvalita lahvového piva je velmi žádoucí a široká paleta chutí se neliší.

Výsledkem je skutečnost, že věrní znalci a gurmáni, kteří oceňují pivo podle svého vkusu, dávají přednost čepování piva.

Takovýto nápoj lze podávat pouze v hospodích, kavárnách, bary nebo ve specializovaných prodejnách piva.

To je pivní obchodní plán dokument v poptávce mezi začátečníky a obchodními žraloky.

Je obtížné rozlišit cílové publikum spotřebitelů, protože každý druhý dospělý je připraven hýčkat s lahodným nápojem.

Nicméně "jádro" se skládá z mužů ve věku 25-50 let, většinou z kancelářských pracovníků.

Výhody a nevýhody skladování piva


Je zřejmé, že každá obchodní myšlenka má své vlastní slabé stránky a silné ctnosti.

Je důležité, aby o nich podnikatel věděl a byl schopen posoudit, zda se v jeho případě stanou překážkou.

Obchodní plán obchodu s pivem: plánování

Zajímavý fakt:
Pivo je jedním z nejstarších připravených nápojů na světě, který pochází z počátku neolitu nebo 9500 př.nl

Hlavním úkolem, pro který je obchodní plán bodu piva - není ani získání půjček nebo investic, které by umožnily otevřít podnik.

Dokument je nezbytný pro plánování, jaké etapy je třeba předložit před otevřením obchodu, jak dlouho to trvá a jaká rizika se mohou stát překážkou pro podporu podnikání.

Podívejme se na hlavní části, které pomáhají začínajícímu podnikateli vybudovat schéma pro organizaci a rozvoj obchodu s pivy.

Požadované dokumenty pro obchod s pivem


Seznam dokumentů potřebných pro prodej piva závisí na umístění TT.

Pokud otevřete bod v samostatné budově, budete potřebovat:

 • Podnikatel musí zaregistrovat IP nebo LLC. Každá možnost má výhody a nevýhody.
 • Pokud jsou prostory pronajaty, je nutné uzavřít smlouvu s vlastníkem zavedeného vzoru.
 • SES a Gospozarnadzor budou muset vyhodnotit prostory a uvést své závěry, které umožňují práci v obchodě.
 • Závěr Rospotrebnadzor.
 • Smlouvy se uzavírají také se všemi zaměstnanci prodejny.
 • V obchodě musí být k dispozici pokladna s povolením.

Pokud si pronajmete místo pro pivní obchod v obchodním centru nebo v supermarketu, majitelé pronajatých prostor se zabývají získáním povolení.

Nicméně v tomto případě musí podnikatel získat povolení k obchodování s pivem.

Prodej piva na ulici lze provádět pouze se souhlasem místních úřadů.

Požadavky SES a MRSK do zásuvky


Business nelze otevřít bez získání příslušných oprávnění.

Nezbytné fáze přípravy prostor a jejich realizace by měly být zahrnuty v obchodním plánu pivovaru.

Podnikatelé, kteří tato pravidla ignorují, se dříve nebo později postaví kontrolám, které budou znamenat obrovské pokuty.

Pro začátečníky se takové riziko může stát smrtelným a vést k uzavření tohoto bodu.

Obchodní plán pivovaru na úniku - jak otevřít?

Myšlenka otevření obchodu s pivy pro lahvování v Rusku je slibná a proto populární. Podle statistik je pivo vůdcem v seznamu nejčastěji konzumovaných alkoholických nápojů. Kromě toho se dnes naše země řadí na čtvrté místo na trhu alkoholických nápojů, jejichž úroveň kvality se v posledních letech změnila k lepšímu.

Analýza trhu a výběr místa

"Živé pivo" se liší od obvyklého produktu ve skle a lahvích s mnoha výhodami: plnou chuť, vůni a lepší kvalitě a je považováno za atraktivnější pro zákazníky. Všechno to hraje do rukou podnikatelů, kteří se rozhodli vytvořit vlastní podnik piva. Ale pojďme se zabývat hlavními problémy, riziky a hlavně náklady na takovou věc.

Sklad piva

Kupujícím piva podle hmotnosti nemohou být naprosto všichni lidé, kteří jsou v obci, ve městě. Zde, stejně jako každý jiný produkt, existuje jistý okruh zákazníků: muži a ženy středního věku. Na základě tohoto ukazatele a musíte vybrat místo pro váš obchod.

Podívejme se na několik častěji používaných variant piva:

 • Pivovarní specializovaná budova pro maloobchodní prodej zboží;
 • oddělení piva v supermarketu, jehož oblast je obvykle pronajata;
 • pivní pivo - samostatné maloobchodní zařízení s dostupností komunikací, skladů.

Nejčastěji v rané fázi podnikatelé preferují, aby budovu k pronájmu, ale nejvíce výhodnou možností je považována za otevření pivnice, as v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace o registraci prostor k pronájmu budete muset zaplatit 1800 rublů za metr čtvereční, a jeho registrační bude účtován pevnou částku 9000 rublů. Pokud chcete vytvořit pivní místo v supermarketu, buďte připraveni se spolehnout na pravidla a požadavky majitele.

Umístění pivovaru by mělo být blíž ke spánkovým oblastem města, klastrům mladých lidí, parkům, odpočinkům, hlavní dopravní silnici. Existuje několik nuancí spojených s legislativními omezeními:

 • Pokud se jedná o obytnou budovu, pak je třeba ji přeložit do nebytového stavu.
 • Maloobchod je možný pouze v stacionárních zařízeních.

Věnujte pozornost úrovni příjmů obyvatel vybrané oblasti, protože s pomocí správných znalostí budete schopni lépe tvořit sortiment nabízených produktů a konkurenceschopnost již existujících prodejen.

Hlavní ustanovení projektu

Vývoj obchodního projektu je nemožný bez kompetentního vytvoření jeho hlavní scény, dokumentární základny. Zvláštní povolení a schválení (SES, administrativa, jiné orgány) nejsou potřebné k otevření pivovaru, stačí informovat orgán Rospotrebnadzor o začátku činnosti. Je však třeba si uvědomit, že organizace a podnikatelé by měli znát a dodržovat hygienická pravidla, pravidla požární bezpečnosti, které lze seznámit v těle Rospotrebnadzor.

Dále musíte zaregistrovat právnickou osobu nebo fyzickou osobu jako podnikatele v daňovém úřadu. Často advokáti doporučují založit LLC, což sníží budoucí náklady na neustále přísnější právní předpisy pro jednotlivé podnikatele.

V budoucnu budou hlavními dokumenty v obchodě s pivem dokumentace uvádějící zdroj příjmu a potvrzující kvalitu a bezpečnost prodaných produktů, dostupnost vhodných podmínek pro jejich skladování a prodej.

Rovněž je důležité vybrat si dobrý dodavatele piva. Odborníci se domnívají, že je výhodnější koupit si nápoj od výrobce, pokud již vlastníte několik prodejen. Je lepší, aby začínající podnikatelé spolupracovali s distributory, neboť jejich marže nejsou vysoké, ale doručovací službu kupujícího. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat správného dodavatele.

 1. Kritérium. Není vždy nutné nakupovat výrobky s nejnižší cenou pro sortiment piva, který potřebujete. Pokud je cena nízká a dodávka je zaplacena, nebude to levnější.
 2. Rada. Podmínky prodeje a dodání
 3. Cena. Vyberte dodavatele s flexibilní cenovou politikou, to znamená možnost zpoždění a dostupnost slev.

Velkým plusem bude také doplňkové služby pro poskytování a údržbu plnicích zařízení. Chcete-li snížit náklady na dodání, preferujte místní výrobce. Před registrací smlouvy se seznamte se zkušenostmi dodavatele, požádejte o zaslání faktur, osvědčení o shodě nebo prohlášení o shodě u všech typů piva.

Když se rozhodnete pro stavbu, dodavatele, vyplníte všechny potřebné dokumenty a provedete opravy, musíte jít na další body podnikatelského plánu.

Požadované vybavení a personál

Povinný seznam vybavení, které potřebují nosit chladič, který udržuje teplotu piva, stojan pro instalaci jeřábů, pult, lednice, pivní soudek pro přepravu a skladování výrobků dodavatele, výčepní, speciální hadice, plynových lahví a převodovky, udržuje tlak. Vše toto zařízení není nutné koupit najednou, a můžete si sjednat k pronájmu, měsíční náklady, které se obvykle pohybuje mezi 2-10% z ceny nového zařízení, v závislosti na typu technologie.

V poslední době se stále častěji objevují termální kamery nebo kamery. Díky systému skladování piva v samostatné místnosti, chladené centrálně, existuje řada výhod:

 • Systém umožňuje snížit náklady na zařízení (chladiče) a pronájem. Zvláště výrazné pro velké body - od 30 odrůd s dobrou úžinou.
 • Nepríjemné pachy z obchodního prostoru jsou vyloučeny.
 • Chlazené nejsou jen připojené sudy, ale také ty, které stojí za nahrazení.

Co se týká obchodního vybavení, potřebujete pokladnu, váhy, univerzální vitrínu pro předvedení zboží a stolů s židlemi, pokud plánujete prodat pivo pro lahvování v hrncích.

Pro normální fungování pivovaru je postačující 2-4 prodejců. Jejich počet závisí na pracovním plánu a počtu zákazníků. Při pronájmu věnujte pozornost schopnosti komunikovat se zákazníky, znalost piva nebo alespoň vizi rozdílu mezi navrhovaným sortimentem. Doporučujeme dávat přednost bývalým barmanům. Nevýznamným faktorem je vzhled osoby, kterou musí mít sama. Nezapomeňte sledovat práci svých zaměstnanců, neboť příjmy z obchodu s pivem na úniku trpí kvůli trikům prodejců. Avšak pokud je plat zaměstnance hoden, sotva bude chtít oklamat zaměstnavatele a klienty.

Jak inzerovat obchod a přilákat zákazníky

Nejprve musíte vytvořit pozitivní obraz obchodu. Nápověda v tomto původním názvu, externím a interním návrhu. Na ulici musíte vytvořit venkovní vývěsní štít s chytlavým sloganem a ceníkem pro nápoje, který by měl přilákat nejen chodce, ale i řidiče. Proveďte tematické vitríny a pečujte o dobré osvětlení. Interiér interiéru by měl být vyroben ve stejném stylu, vítané značkové oblečení pro prodejce.

Dokonce i v počáteční fázi můžete najít pravidelné zákazníky, v tomto jasném otevření obřad pomůže s ochutnávkou piva, kupóny a slevy na první zákazníky. K dalšímu přitahování lidí stojí za to uskutečnit určité služby, například objednávání piva telefonem, dodávky domů. Nezasahujte do webové stránky na internetu, na všechny akce a dary zákazníkům.

Zde naleznete kompletní obchodní plán hostel s výpočty, které vám umožní zhodnotit všechna obchodní rizika.

Chcete-li otevřít vodní dýmku, nemůžete bez podnikatelského plánu, který budete studovat v tomto článku.

Jak otevřít shawarma? Zde naleznete kompletní obchodní plán.

Možné termíny pro otevření zásuvky piva

Otevření kvalitního úložiště v krátkém čase není snadný úkol. Podnikatelé budou muset čelit řadě problémů a zpoždění, s nimiž jsme se dříve zabývali. Problémy mohou nastat, pokud v této oblasti nemáte zkušenosti.

Tak může trvat 1-2 měsíce, než otevřete bod piva.

Konstantní a variabilní náklady

Zvažte náklady na podnikatele, který se chystá otevřít obchod s pivy na úniku a převzít budovu k pronájmu. Počáteční náklady budou spojeny s přípravou dokumentů, nákupem potřebných předmětů interiéru a sortimentu, organizací reklamy.

 • Registrace IP: 100 rublů
 • Oprava: 50 000 rublů
 • Nákup židlí a stolů: 15 000 rublů
 • Pořadí označení: 30 000 rublů
 • Venkovní reklama: 15 000 rublů
 • Vybavení: 200 000 rublů
 • Nákup sortimentu piva: 100 000 rublů

Celkem: 410 rublů.

Sklad piva

V budoucnu budou náklady na vývoj společnosti, placení daní, platů prodejcům, zlepšení kvality výrobků.

 • Nájem: 30 000 rublů
 • Plat (včetně pojistného a daně): 100 000 rublů
 • Suroviny: 250 000 rublů
 • Reklama: 5 000 rublů
 • Měsíční náklady: 385 000 rublů
 • Zisk před zdaněním: 95 000 rublů
 • Daň: 14 250 rublů
 • Čistý zisk: 80 750 rublů

Podle analýzy trhu a zkušeností obchodníků s pivem je ziskovost případu 30%, což je vynikající ukazatel a doba návratnosti je šest měsíců. Během této doby se pivovar skladuje a bude schopen přinést značný čistý zisk.

Stále máte otázky? Naučte se vyřešit váš problém - zavolejte nyní:

+7 (499) 577-03-71
(Moskva)

+7 (812) 425-60-36
(Petrohrad)

8 (800) 333-58-23
Pro všechny regiony!

Je to rychlé a zdarma!

V důsledku toho doporučujeme začínajícímu podnikateli, aby převzal zodpovědnost za vytváření vlastního podnikatelského plánu a nezapomněl na hlavní rizika produkce: sezónnost, trvanlivost výrobků, kontrola ze strany státních orgánů.

Jak otevřít návrh pivovaru: jemnosti a nejdůležitější body organizace piva

V Rusku se více než 11% piva prodává za plnění v obchodech, malých prodejnách. Původ a rozsáhlý vývoj tohoto podnikání spadá do období 2008-2009, kdy v cyklu hospodářské krize se houby po dešti začaly objevovat obchody s relativně malým sortimentem. Pivo pro stáčení neprochází fází pasterizace, je charakterizováno živějšími a bohatšími aromatickými vlastnostmi než lahvové pivo. Proto každoročně vyhledává stále více obdivovatelů a také úspěšně činí mnoho podnikatelů, kteří v této oblasti budují podnikání.

Pivovarský průmysl se odvíjí od rychle se rozvíjejícího iv krizi - za posledních 20 let se tento segment rozrostl asi 6krát. Tento vývoj byl částečně usnadněn státem, což motivovalo ke snížení spotřeby silných alkoholických nápojů - koňaku, vodky apod. V důsledku toho ¾ alkoholu připisuje pivo. Také existuje tendence růstu bodů piva - to jsou samostatně stojící budovy a oddělení v nákupních a zábavních centrech.

Co potřebujete k otevření obchodu s pivy?

Před otevřením jakýkoliv směr v podnikání (například výrobu pěnových bloků doma), musíte počítat všechny základní a doplňkové náklady, analyzovat spotřebitelský trh, k posouzení úrovně hospodářské soutěže, kolik je otevřít obchod točeného piva, stejně jako rizika a nevýhody podnikání.

Algoritmus pro otevření skladovacího piva:

 • finanční výpočty, vypracování podnikatelského plánu;
 • otevírání a budování strategie rozvoje;
 • výběr formátu skladu pro otevření;
 • registrace souboru dokumentů o povolení;
 • hledání místa, uzavření nájemní smlouvy;
 • nákup vybavení;
 • výběr dodavatele a uzavření smlouvy o pravidelných dodávkách;
 • vyhledávání pracovníků, uzavírání pracovních smluv;
 • reklama;
 • otevření skladovacího piva.

Tip: prodej čepovaného piva - sezónní podnikání. Příjem v létě překračuje tento počet v zimě o 4-5 krát.

Vzhledem k tomu, že doba skladování živého pěnivého nápoje nepřesahuje 7 dní, je nutno během tohoto období zajistit prodej, takže produkt nemusí být zlikvidován a trpět ztrátami.

Doporučuje se začít s malými objemy - stačí 18-25 stupňů. Celý sortiment by měl být rozdělen na 4 sektory, z nichž každá by měla obsahovat 3-5 navržených variant opojného nápoje. Pro některé odběratele je důležité, kolik piva stojí, jiní jsou ochotni platit hodně, ale pouze za oblíbenou značku. Pečlivě analyzovat poptávku spotřebitelů, po 4-6 měsících může být rozsah upraven. O rok později má majitel jasný obrázek o tom, které odrůdy se prodávají lépe.

K dispozici je také napěněného nápoje by měly být nabízeny občerstvení. - Sušené ryby a chobotnice, suluguni sýr, uzené vepřové uši, chipsy, sušenky, ořechy, atd. To umožňuje zvýšit kontrolu dvakrát. Tam je výbornou alternativou pro začátečníky - otevřít pivní obchod povolení. V tomto případě bude součástí organizačních záležitostí hradí partnera, a budete mít možnost pracovat s známou značku a získat ověřený podnikových procesů diagram.

Otevřít návrh pivovaru: kde začít?

Doporučuje se začít organizaci podnikání při hledání místa. Umístění obchodu je klíčovým faktorem, který ukáže, zda máte zákazníky nebo ne.

Hlavní věc - otevřít místo s vysokou mírou průchodnosti. Obchody točeného piva jsou bodové - jsou na křižovatce rušných silnic, v blízkosti vchodů do supermarketů, supermarketů, stanic metra, to je místo s velkým množstvím lidí. Vzhledem k malé ploše, protože penový nápoj se prodává za účelem odjezdu, můžete rychle vrátit i ty nejdražší nájemné a dosáhnout stabilního příjmu již v tomto roce roku 2016.

Také existují body s malým počtem míst na principu hospody. Jsou umístěny na větší ploše a vyžadují instalaci baru a židlí.

Podle odborníků z pivovaru je poloměr pokrytí jednoho bodu přibližně 350-400 metrů. Je důležité, aby toto místo mělo vysoký stupeň průchodnosti. Pro výpočet je nutné vzít v úvahu obyvatele této oblasti i lidi, kteří procházejí.

Po výběru místa se musíte postarat o vzhled obchodu - objednat si jasný vývěsní štítek, umístit ukazatele. Neumísťujte obchod blízko konkurentů - jedná se o stejné body piva, univerzální kiosky, bary.

Vzhledem k tomu, že v každém městě je centrum přeplněné podobnými institucemi, spací plochy zůstávají vynikající možností ubytování. Jedná se o minimální počet soutěžících, relativně nízké nájemné a stabilní tok po celý den. Podle odborníků se studentská ubytovna, která se nachází poblíž, může zvýšit tržby o 30%.

Ale nezapomeňte na zakázané zóny, které zahrnují vzdělávací, zdravotnické a sportovní instituce.

Je nevýhodné otevřít obchod od začátku v blízkosti obchodních center a obchodních čtvrtí. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít koupit nápoj během pracovního dne, většina návštěvníků se objeví teprve po skončení pracovního dne. Prodejní automaty jsou v této oblasti relevantnější.

Supermarket se stane velkým soutěžícím, protože je snazší pro mnoho lidí nakupovat ve fľazích pivo při nákupu, než jít na jiné místo pro plnění do lahví. Kromě toho se na výstupu často nacházejí plnicí body. Pokud prodej v nich není uskutečňován vy, pak různorodost návštěvníků pomůže pouze odrůda odrůd.

Vybavení pro prodej pivovaru

Zařízení lze zakoupit samostatně nebo pronajmout - závisí na dostupnosti počátečního kapitálu a prognózování strategie.

Můžete uzavřít dlouhodobou smlouvu s konkrétním dodavatelem. Obecně platí, že většina distributorů dodává své vybavení, někdy se dokonce stará o reklamu a školení personálu.

Chcete-li otevřít sklad piva piva od začátku, musíte si zakoupit vybavení:

 • chladič - zařízení pro udržení stabilní úrovně teploty kapaliny (přibližně + 5 °);
 • Stojan na umístění litících jeřábů;
 • barový pult nebo čítač;
 • kontejnery pro přepravu a skladování - sudy;
 • sloupec - mechanismus pro lahvování nápoje;
 • odkapávací zásobník;
 • odpěňovače;
 • hadice;
 • Válce s plynem pro vytlačování tekutiny ze sudu;
 • tlakový reduktor pro tlakovou podporu;
 • chladicí komory;
 • vitríny pro prodej souvisejících výrobků - občerstvení, sušené ryby atd.

Registrace pivovaru

Seznam povolených dokumentů závisí na místě, kde se obchod uskuteční. Bez úplného balíku dokumentů nestojí za to, že by to mohlo být otevřeno, protože inspekční orgány je mohou rychle uzavřít, aby objasnily okolnosti, což vyvolá podezření mezi obyvateli okresu. Proto v den zahájení musí být veškerá dokumentace připravena - od zdravotní knihy prodávajícího až po přísné formuláře hlášení pro období šetření.

Hlavní seznam pro návrh obchodu:

 • povolení obchodovat s místní správou (pokud chcete otevřít bod na ulici);
 • povolení k prodeji (pokud plánujete otevřít místo v nákupním nebo zábavním centru);
 • závěry orgánů SES;
 • uzavření požární kontroly;
 • smlouva o pronájmu;
 • pracovní smlouva se zaměstnanci;
 • hygienická kniha pracovníků.

Majitelé většiny bodů tohoto formátu jsou registrováni jako jednotliví podnikatelé - registrační postup nebude trvat déle než 5 pracovních dnů a seznam dokumentů pro otevření PI je minimální.

Abyste získali povolení od hygienické a epidemiologické stanice, musíte použít zdobení netoxických nátěrů nebo dlaždic. Osvětlení by mělo být přirozené i umělé, podlahy - vodotěsné. Zásobník čepovaného piva by měl mít dobré větrání. Denně je nutné provádět mokré čištění, čistota je hlavním kritériem při analýze úřadů SES a při otevření kadeřnictví od začátku.

K získání povolení z požární kontroly musí být splněny následující požadavky:

 1. Přítomnost evakuačního východu, jehož dveře musí být otevřeny zvnějšku;
 2. dostupnost pokynů pro opatření protipožární bezpečnosti;
 3. uspořádat jednorázovou instrukci o opatřeních protipožární bezpečnosti pro všechny pracovníky;
 4. přítomnost evakuačního plánu a desek s číslem požární služby;
 5. přítomnosti detektorů požáru.

Také je důležité zaregistrovat pokladnu pro IP.

Jak udržet záznam v obchodě s pivu?

"Lidé nezkazují pivo... zničí účetnictví a prodeje lidí" - žertoval zkušené hráče na trhu s pivem.

Zásobník čepovaného piva je od začátku zcela novým objevem v oblasti prodeje. Pro usnadnění účetnictví se doporučuje vybrat automatizované počítačové systémy. Většina bodů od otevření automatizovaného obchodního vybavení, někteří kupují po vrácení startovacích nákladů.

Vlastník obchodu si musí vybrat program, který bude zaznamenávat provedené operace, zohledňovat příjmy a výdaje a vytvářet věrnostní program pro klienta.

Technologie prodávajícího:

 • přijetí objednávky od kupujícího;
 • plnění piva;
 • vyhledání objednané odrůdy z navrhovaného seznamu ve zvláštním programu;
 • Tiskové štítky;
 • přilepení štítku na láhev;
 • skenování čárového kódu;
 • vypořádání s kupujícím;
 • Zkontrolujte tisk.

Společnosti, které tyto procesy optimalizují a mohou být použity při otevírání a provozování zásoby čepovaného piva od začátku:

Návrh pivovaru

Vytvoření výčtu piva je důležitým bodem. Jen opravy a uspořádání nábytku není volba. Musíme vytvořit odpovídající atmosféru, která bude odpovídat koncipovaným subjektům a poskytne komfort návštěvníkům.

Mezi velkým počtem bodů piva ve vývoji designu je úkol - vyniknout z konkurence. Toho lze dosáhnout originálním a jedinečným interiérem, designem místnosti, celkovou stylistikou, dokončovacími materiály a příslušenstvím.

Chcete-li odpovídat specifikám obchodu, můžete zdobit pokoj v tmavých pastelových barvách, na stěnách použít dřevěný nábytek, umělou omítku. Důležitým prvkem návrhu je atribut. Mohou to být dřevěné sudy, tmavé dřevo, tematické obrazy, ozdoby na chmelení atd. Objasnění v takových místech je tlumené. Spravidla jsou paprsky odesílány do produktu a jiné rohy, interiér zůstává tmavý.

Také dnes se mnoho návrhových pivních prodejen ve vývoji designu odklonilo od hlavního tématu a otevřelo světlé prostorné pokoje s přídavkem červené, oranžové nebo modré barvy. V důsledku toho se místnost zdá vizuálně velká, je zde pocit čistoty a pohodlí. Velké okna, standardizovaný interiér a obrovské množství svítidel činí z prodeje točeného piva jasné, světlé a nezapomenutelné.

Velkou roli při vývoji návrhu nespočívá pouze v interiéru, ale také na vývěsní tabuli. Mělo by být lakonické, jasné a nezapomenutelné. V obchode můžete uspořádat originální nebo standardní ukazovátka, která bude lidem vést a povzbuzovat je k nákupu.

Jak podpořit návrh piva?

Při výběru reklamních a marketingových pohybů stojí za to, že vycházíme ze specifik podnikání. To, co je pro většinu oblastí relevantní, nemusí mít výsledky v oblasti piva. Například reklama v televizi, rozhlasu, umísťování reklam do tiskových médií bude drahá, ale očekávaný efekt nebude dán.

Vedle vývěsní štítky, designu interiéru a tematického designu může být venkovní reklama dobrým marketingovým pohybem - transparenty v oblasti ubytování.

Tip: je těžké uvěřit - ale i název prodejny piva ovlivňuje prodej. Je důležité přijít s krátkým, stručným a originálním názvem, který se rychle zapamatuje.

Zkušení hráči v obchodě s pivem skutečně volají zvukovou reklamu. Jakákoli akce nebo výhodná nabídka je oznámena cestujícím megafonem. Hlavním úkolem je provádět takové činnosti pravidelně, jinak by vás obyvatelé sousedních domů nenáviděli.

Všichni přistupují k problematice slev různými způsoby. Někteří odborníci nedoporučují distribuci diskontních karet "vpravo a vlevo", protože v zimě může obchod očekávat ztráty. Jiné populární body směle představují slevy a akumulační karty, které přitahují kupce.

Také marketingový problém lze řešit u dodavatele piva. Mnohé z nich nabízejí reklamní atributy s logem zdarma - mohou to být popelníky, pod sklenicemi apod.

Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru?

Prahová hodnota výskytu bodu piva začíná od 300 tis. Rbl. Zahájení investic závisí na oblasti umístění, formátu obchodu, odrůdách dodávaného piva.

Zvažte přibližný obchodní plán pro otevření zásoby čepovaného piva od začátku:

 • registrace IP, registrace povolení - 10 tisíc rublů;
 • leasingové splátky - 40 tisíc rublů. za měsíc;
 • provádění oprav a dokončovacích prací - 80 tisíc rublů;
 • nákup vybavení piva - 180 tisíc rublů;
 • nákup první dávky zboží (pivo plus občerstvení) - 100 tisíc rublů;
 • reklama - 10 tisíc rublů;
 • Plat mzdy (2 prodejci) - 40 tisíc rublů.

Na základě výpočtů, aby se otevřel obchod s pivu od začátku, musíte strávit 460 tisíc rublů. Každý měsíc budou náklady činit asi 250 tisíc rublů.

To naznačuje, že příjmy za den by neměly být nižší než 9 tisíc rublů. Pokud je průměrná šeka 300 rublů, což je dost pro 30 zákazníků. Není to tak moc.

Je výhodné otevřít obchod s pivu?

Čerstvé pivo je oblíbeným produktem. Chcete-li otevřít obchod pro prodej od základů, je to skvělý nápad pro podnikání v malém městě a metropoli. Úroveň zvýšení se pohybuje mezi 50-100%.

Vzhledem k tomu, že podnikání je sezónní, můžete počáteční investice získat pouze za teplého počasí. Odborníci doporučují otevřít bod od začátku na jaře, takže na začátku léta byl obchod "na sluch". Počáteční náklady lze vrátit v první letní měsíci. V zimě je mnoho bodů jednoduše uzavřeno, protože případ se stává nerentabilním. V tomto případě je důležité si ponechat právo pronajmout prostory. Někdy je výhodnější zaplatit nájemné během pracovních měsíců, než začít vše od začátku a utrácet peníze na reklamu na novém místě.

Výpočet návratnosti projektu:

 • průměrná cena za litr piva je 60 rublů;
 • průměrný denní obrat (v létě) je 250-300 litrů;
 • průměrný měsíční obrat bude 450-540 tisíc rublů.

Jak je zřejmé z výpočtů, doba návratnosti projektu bude 1-1,5 letních měsíců.

Továrna na pivo jako podnik: recenze

Začátečníci a zkušení podnikatelé, kteří se podařilo otevřít obchod s pivovarnictvím od začátku, říkají kladné recenze. Většina z nich doslova "žila" své podnikání a vyzdvihla celou kulturu spotřeby živého točeného piva.

Doporučuje se, abyste se nebáli konkurence, která je nyní v každém městě dostačující. Pokud funguje tak velký počet bodů, je zde požadavek na produkt a nová místa můžete nalézt stisknutím tlačítka (na první pohled se zdá, že takové prostory neexistují) nebo nabídnout širší rozsah. "Bude to pivo - tam budou kupci," říká Sergej Rozhkov, majitel pivovaru v Jekatěrinburgu.

Je také pozoruhodné, že se mnoho podařilo otevřít podnikání bez vlastních investic. Pokud vytvoříte kompetentní obchodní plán a budete věřit v ziskovost projektu, můžete získat úvěr a rychle vrátit úvěr.

Zápornou zpětnou vazbu k této firmě lze získat pouze v zimě. Pokud se od listopadu do února (nejvíce krizového času) bod "jde na nulu" - zisk se splácí měsíční výdaje, je lepší neuzavřít místo. Pokud obchod funguje se ztrátou, může být činnost zastavena v krizovém období.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevřete obchod s pivy - rentabilní podnik, pokud zodpovědně přistupujete ke všem organizačním problémům. Ziskovost projektu závisí převážně na volbě místa. Navzdory skutečnosti, že podnikání je v kategorii sezónní, vysoká poptávka v teplé sezóně může rychle zotavit počáteční investice a zajistit práci v zimních měsících. Je také důležité, aby organizace navrhla pokoj, obecný styl, přípravu a shromažďování povolení a hledání spolehlivého dodavatele.

Návrh piva jako podnikání, jak otevřít obchod

Tahové pivo překonává chuť analogových lahví. Neprítomnost pasterizace činí chuť jasnější a nasycenou. První takové obchody, které se začaly otevírat před několika lety, se staly populárními mezi obyvatelstvem navzdory poměrně vysokým nákladům na tento produkt.

Poptávka po pivu stále roste. Toto odvětví je jedním z mála, které se netýká krize. Jeho cena zůstává nižší než u silných alkoholických nápojů. Navíc horké počasí povzbuzuje spotřebitele, aby se rozhodli pro penový nápoj. Taková myšlenka, jak otevřít pivo od začátku, přitahuje mnoho podnikatelů.

Legislativní požadavky

Právní formalizace prodávajícího

Před otevřením schránky na pivo je třeba se seznámit s právními předpisy upravujícími tuto oblast činnosti. Prodávající musí zaregistrovat právnickou osobu (LLC) nebo IP. Pokud sortiment zahrnuje víno a lihoviny, PI nebude fungovat.
Maloobchodní prodej omamných nápojů není licencován. Potřebujete-li otevřít prodejnu pivovaru, je třeba mít k dispozici kódy OKVED umožňující implementaci této kategorie zboží. Od poloviny roku 2016 byly zavedeny nové kódy. Společnost nebo IP, které zahájily práci po tomto datu, musí mít následující kódy: 47.25.1, 47.25.12, 47.11.2. Pokud plánujete otevřít panel piva, potřebujete kód 56.30.

Pokud byla organizace dříve registrována, ale podnikla jiný podnik, je nutné informovat FTS o přidání nových aktivit. Za tímto účelem jsou vyplněny následující formuláře:

 • pro ИП Р24001;
 • pro LLC P13001 nebo P14001.

Požadavky na obchod

Otevřít obchod s živým pivem nemůže být všude. Podobné obchod je zakázán na území:

 • škol, polyklinik a nemocnic;
 • sportovní zařízení;
 • veřejné dopravy a zastávky;
 • stanice, letiště;
 • trhy;
 • čerpací stanice;
 • koncertní sály;
 • předměty vojenského určení.

Obchod s dočasnými kiosky a stany je zakázán. Potřebujete otevřít obchod s pivem, abyste našli plnohodnotnou budovu se základy, zdmi, střechou.
Legislativně je zakázáno prodávat alkoholické nápoje v noci (zákaz platí od 23:00 do 8:00). Kromě toho nemůžete prodat lidem mladším 18 let.

Vybavená místnost pro prodej pivovaru

EGAIS

Státní systém kontroly výroby a obratu alkoholu ukládá podnikům a jednotlivým podnikatelům, kteří kupují a prodávají alkoholické nápoje, aby se k němu připojili. Denní obrat alkoholických produktů se udržuje a podává se měsíční prohlášení. Všechny informace a pokyny jsou k dispozici na oficiálních stránkách EGAIS. Než otevřete bod piva od začátku, budete se muset připojit k systému a podepsat digitální podpis.

Pokladna

Podnik, který prodává pivo pro plnění do lahví, musí zakoupit a zaregistrovat pokladnu. Tato právní úprava se vztahuje na všechny společnosti a nezávisí na platném daňovém režimu.

Získání povolení

Registrace skladu piva zahrnuje získání určitých dokladů umožňujících její fungování. Práce bez přítomnosti úplného balíčku papírů plných pokut a uzavření bodu.

Seznam obsahuje:

 • zákonné dokumenty společnosti (IP);
 • smlouva o pronájmu prostor;
 • uzavření požární kontroly;
 • uzavření SES;
 • pracovní smlouvy se zaměstnanci;
 • hygienické knihy.

Pokud se pivo rozlití bude provádět v obchodním centru, potřebujete prodejní povolení. Při obsluze bodu na ulici musíte získat povolení od místních správních úřadů.

Na co SES upozorňuje

Před otevřením piva pro stáčení od nuly musíte zajistit, aby byla místnost v souladu s požadavky SES. Stěny by měly být kachlové nebo malované. Na podlahách je umístěn povlak, který neumožňuje průchod vlhkosti. Je třeba zajistit denní mokré čištění. Je třeba si uvědomit, že sklad musí být vybaven dobrým větráním.

Sklad piva

Získání povolení od požárního útvaru

Registrace obchodu s pivem zahrnuje návštěvu požárního inspektora, který kontroluje přítomnost protipožárního systému, evakuačního plánu a nouzového telefonu. Měla by existovat instrukce pro opatření protipožární bezpečnosti a časopis pro instruování zaměstnanců.

Chcete-li otevřít obchod s pivem od začátku, musíte se postarat o nouzový východ. Bez ní inspektor poskytne negativní závěr.

Jak začít

Pokyny krok za krokem pro otevření zásoby čepovaného piva začíná tréninkem, který umožňuje vypočítat náklady, určit strategii vývoje.

 1. Je důležité naplánovat obchodní plán pro prodej piva.
 2. Získejte potřebný balíček dokumentů.
 3. Najděte pokoj a podepsat smlouvu o pronájmu.
 4. Koupit zařízení.
 5. Vyberte dodavatele a podepište smlouvu o dodávce.
 6. Zaměstnávat zaměstnance.
 7. Zamyslete se nad reklamou a vytvářením materiálů.

Až do okamžiku, kdy začne fungovat, je obtížné určit, který sortiment bude nejvíce nákladově efektivní. Proto je nutné uchovávat statistiky, aby bylo možné provést potřebné úpravy za rok. Význam statistického účetnictví a analýzy je spojen s velmi krátkou trvanlivostí piva. Nepřekračuje 5-7 dní. A přítomnost v řadě odrůd, které nejsou v poptávce, povede k velkým finančním ztrátám. Optimální počet druhů v řadě je až 25 kusů.

Další nuance, kterou by podnikatelé měli vzít v úvahu, je sezónnost. Obchod s pivem přináší minimální příjem v zimě. Někteří podnikatelé dávají přednost uzavření tohoto bodu. Letní období přináší superprofity.

Chcete-li zvýšit náklady na kontrolu, doporučujeme prodávat lehké občerstvení piva: ořechy, hranolky, sušenky, sušené ryby.

Ceny

Otevření podnikání piva od začátku, je třeba rozhodnout o rozsahu a cenové politice. Velikost obchodní marže přímo závisí na kategorii opojného nápoje. Kupní cena je vyšší, tím nižší je. Na zboží ruských výrobců to může být až 100%, a pro dovoz ne více než 25-30% na litr. Maloobchodní cena v průměru činí 60-250 rublů. Je důležité zohlednit kupní sílu spotřebitelů.

Zařízení

Pro začátečníky je vhodnější uzavřít smlouvu s dodavatelem piva jediného výrobce. V takovém případě můžete počítat s volným vybavením pro obchod s pivem. Distributor nabídne potřebný propagační materiál, který ušetří na jeho produkci. Dalším způsobem, jak ušetřit peníze, může být pronájem zařízení.

Zvláštností zařízení je potřeba pravidelné údržby. Pokud smlouva s dodavatelem nepředpokládá provedení preventivních prací, musí být tyto náklady zahrnuty do rozpočtu.

Před otevřením místa prodeje točeného piva, musíte si koupit (pronajmout) následující vybavení:

 • chladič;
 • počítadlo pro instalaci kohoutků na pivo;
 • mechanismy pro plnění do lahví;
 • hadice;
 • barový pult;
 • speciální nádoby - sudy;
 • válce s plynem;
 • reduktor;
 • chladničky;
 • vitríny pro umístění doprovodného zboží.

Nákup nápojů

Sklad nápojů může nabídnout sortiment různých značek. Obstarávání může být provedeno od distributorů nebo z továrny. Přímý nákup z rostliny je přínosný pouze v případě, že poptávka po pivu je vysoká. Tato možnost je vhodnější pro majitele obchodů. Chcete-li dodat jeden bod, musíte najít distributory prodávající nápoje hromadně.

Sklad piva

Design

Co potřebujete k otevření prodejního pivovaru? Musí se starat o vzhled instituce. Neméně důležitější než sortiment.

Místo realizace taveného piva vyžaduje nejen natírání stěn a uspořádání nábytku. Musí být vytvořena vhodná atmosféra. Standardní opravy by měly být doplněny příslušnými atributy. Například pivní hrnky, barely, tematické obrázky nebo fotografie. Je možné použít povrch z tmavého dřeva. Pro vytvoření relaxační atmosféry by mělo být osvětlení vypnuto.

Bylo to docela módní zdobit obchody v opačném směru, vytvářet dobře osvětlené místnosti s jasnými barevnými řešeními.

Obchod musí mít jasný a nezapomenutelný znak. Při absenci vlastní představivosti se člověk může obrátit na reklamní agenturu, kde pomůže rozvíjet firemní identitu. Jasné jméno pomůže zachránit propagační propagace bodu.

Finanční investice

Důležitou součástí každé firmy je pochopení výše investic a budoucích příjmů. Kolik stojí za otevření bodu piva?

Velikost investice přímo závisí na městě, sortimentu a nákupní ceně pivních nápojů a občerstvení, prodejní oblasti. Kolik stojí za otevření obchodu s pivy? Minimální náklady zahrnují (tisíce rublů):

 • právní zápis - 10;
 • opravy - 80;
 • měsíční nájemné je 40;
 • nákup vybavení - 180;
 • reklama - 10;
 • nákup dávky piva a občerstvení - 100;
 • měsíční plat dvou prodejců je 40.

Co potřebujete k otevření obchodu s pivy? Mějte rozpočet asi půl milionu rublů. Měsíční výdaje budou asi čtvrt milionu rublů.

Když otevřete bod v metropoli 500 tisíc rublů. nestačí. Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru ve velkém městě? Je třeba očekávat, že minimální rozpočet bude třikrát vyšší.

Zpětná vazba

Pokud investice nepřekročí tyto hodnoty, pak průměrný příjem za den by měl být 9 tisíc rublů. Pokud je průměrný nákup 250 rublů, musí být minimálně 36 kupujících denně.

Vzhledem k tomu, že maximální rentabilita pivovaru spadá do horké sezóny, musí se otevření bodu uskutečnit v žilách. V letním období bude mezi kupujícím poměrně rozpoznatelná.

Pokud vezmete v úvahu, že litr opojného nápoje stojí 60 rublů, a v sezóně denní prodej je asi 200 litrů, pak měsíční výnos bude 360 ​​tisíc rublů. To znamená, že obchod se zaplatí za méně než dva měsíce. V některých případech může být doba návratnosti ještě rychlejší. Existují však neúspěšné projekty, ve kterých je ziskovost podnikového "draft piva" minimální.

Názory zkušených podnikatelů

Ti, kteří považují točené pivo za podnikání, zanechávají hodnocení pozitivní. Je důležité vybrat si správné místo a nabídnout jiný sortiment než konkurenci. Navzdory skutečnosti, že se počet bodů zvyšuje každým rokem, existují vyhlídky růstu. Nepovažujte tento druh podnikání za náhodný, schopný přinést spoustu peněz.

Jak otevřít obchod s pivy pro lahvování? Měli byste přemýšlet o umístění, cenové politice, analýze aktivit konkurence. Je nadbytečné, abyste se ocitli na místě spotřebitele a přemýšleli o očekáváních z nového obchodu.

Dobře promyšlený obchodní plán pivovaru pro lahvování pomůže organizovat podnikání na úkor přitahovaných finančních prostředků. Jaká bude vážná výhoda pro mladé podnikatele, kteří nemají dostatečné finanční prostředky.

Když je bod organizován, můžete zákazníkům nabídnout službu nákupu svého oblíbeného nápoje přes internet. Vytvořená stránka se stane dobrou reklamní platformou. Kromě informační složky je vhodné přidat "fórum piva". To umožní provádět průzkumy, sledovat přání zákazníků. Věrnostní program pro uživatele bude motivací ke sledování zásob a novinek, přičemž zůstává zpětná vazba.

Nákup podniku

Když podnikatelé nechtějí trávit čas organizováním práce obchodu a získáváním dokumentů, zvažují myšlenku na získání podniku, který již funguje. Je obtížné jednoznačně říci, jak dobrý je tento nápad. Je zřejmé, že dobré podnikání, které přináší stabilní vysoký příjem, nemůže být levné. A na trhu není příliš mnoho nabídek.

Někteří obchodníci budují firmu, aby zorganizovali bod s cílem jeho dalšího prodeje. Často obchod začíná pracovat pouze bez reputace a stabilních příjmů. Prodej pivovaru je pro svého majitele zajímavý, a proto se pokusí promluvit o všech výhodách, skrývajících nedostatky.
Ale nemůžete vyvodit závěr, že jsou k nákupu nabízeny pouze nerentabilní obchody. Ze všech nabídek si můžete vybrat vhodnou volbu. Nespěchejte k nákupu, musíte pečlivě studovat možnosti, které se vám líbí. Základem analýzy je následující:

 • doba provozu skladu;
 • kolik majitelů měl v historii práce;
 • Jak dlouho byla nabídka nabídnuta k prodeji?
 • důvody pro nalezení kupujícího.

Pokud najdete všechny ty nabídky, měli byste se zeptat prodávajícího:

 • smlouva o pronájmu prostor,
 • zprávy o prodeji;
 • veškeré podávání zpráv o finančních činnostech;
 • smlouvy o dodávkách nápojů a občerstvení;
 • dokumenty pro vybavení.

V souhrnu je třeba vzít v úvahu všechny faktory. Vzhledem k tomu, že dlouhodobá skladba neznamená vždy její nevýnosnost. Možná, že prodejce od samého začátku značně nadhodnocoval jeho hodnotu a pak ji začal pomalu snižovat. Nebo nabídka byla umístěna na malý počet zdrojů se špatným popisem.

Co hledat při nákupu hotových obchodů

Standardní důvody prodeje uvedené v reklamách jsou:

 • změna místa bydliště;
 • změna obchodního profilu;
 • nedostatek času na řízení;
 • osobní problémy.

Možná jsou pravdivé, ale nemusíte se bezpodmínečně důvěřovat. Nově příchozí je velkým rizikem nákupu vědomě nelikvidního podniku. Zkušený člověk, který už má nápoj s nápoji, je dobře známý v nástrahách a ví, jak analyzovat doklady a informace.

Smlouva o pronájmu by měla být posouzena na dobu platnosti a měsíční platby. A také byste měli kontaktovat dodavatele, abyste zjistili, zda existují nějaké dluhy za platbu.

Můžete najít výhodnou nabídku, pouze je třeba vědět, že:

 • náklady na výnosný obchod jsou vysoké;
 • Nemůžete uvěřit prodejci na podlaze, je třeba podrobně studovat všechny doklady a smlouvy;
 • měli byste zkontrolovat, zda existuje nějaký dluh vůči pronajímateli a dodavatelům.

Obchod s omamným nápojem v úniku je poměrně jednoduchý. Ale ziskovost zásoby piva, stejně jako obchod, je nulová. Obvykle je to kvůli chybám při výběru místa a zákazníkům.

Je důležité kontrolovat kvalitu a svěžest výrobku. Špatný produkt povede ke ztrátě důvěry spotřebitelů.

Naučte se JAK. Místo užitečných rad a zajímavých informací

Jak otevřít návrh zásob piva

Nová sféra v podnikání, která rychle přichází na vrchol, je prodej nápojových nápojů a stále více lidí se chce dozvědět, jak otevřít obchod s čepovanými pivy od začátku.

Pojďme upřímně řečeno, takže to bude úplně od začátku, pravděpodobně nebude fungovat. Nemůžete jít do obchodu a aniž byste dali peníze, abyste dostali jídlo. Je však obtížné si představit podnik, který vyžaduje méně investic než točené pivo, a řekneme vám, jak ho otevřít a investovat minimálně.

Kolik si můžete vydělat v prodejně piva?

Váš osobní příjem z litru piva bude asi 40% až 50%. To je velmi cool! Například u většiny potravinářských výrobků je přirážka pouze 10% až 20%.

Samozřejmě záleží na vás. Z místa, které si vyberete, od toho, jak budete komunikovat se zákazníky, z piv, které si objednáte. Ale řekněme, v jednom obchodě s pivu, za jeden rok je celkově možné vydělat čisté 100 000 až 200 000 rublů. Podle standardů z roku 2016 a s největší pravděpodobností od roku 2017, 2018, 2019 to jsou velmi dobré peníze. Tam jsou také ti, kteří vydělávají za měsíc 350 000 rublů, ale k dosažení této úrovně budete muset slušně zkusit a investovat celou duši.

Pros pro otevření skladovacího piva

Pojďme trochu přetaktovat váš zájem o tento obchod a mluvit o výhodách.

 • Dostupné maloobchodní vybavení, které je částečně zajištěno dodavatelem piva.
 • Vysoký čistý zisk.
 • Pivo je jedním z nejoblíbenějších produktů, které lidé pořád ještě přijmou, i přes nejrůznější krize a další.
 • Malá skupina zboží pro nákup. Možná si myslíte, že to není plus, ale marně. Faktem je, že pokud jste se rozhodli otevřít malý obchod s potravinami, budete muset koupit dostatečně velkou skupinu produktů, které bude vyrábět, kdo byl u konce, něco jiného, ​​a vše, co je třeba mít na skladě. Existuje pocit, že stejně jako vy získáváte, ale všechny vaše peníze jsou v oběhu. U lahvových nápojů je situace jednodušší. 10 - 12 pint různých odrůd, nugety a lahvového piva v zásadě ne tolik od něj a je snazší cítit své osobní příjmy.
 • Nízká úroveň nákladů při vstupu do firmy.
 • Doba rychlé návratnosti.

Existují také nevýhody

 • Čerstvé pivo kazí rychle (7-10 dní)
 • Můžete obchodovat pouze do 23:00 a osoby starší 18 let

Další důležitá informace!

 1. Chcete-li prodat točené pivo, nepotřebujete licenci na alkohol
 2. IP může prodávat točené pivo
 3. Budete muset s EGAIS nahrát informace o objemu nákupů.
 4. Pro obchod s tahovým pivem (a pivem obecně) by velikost vašeho pokoje měla být nejméně 50 metrů čtverečních. metrů. Nemusí to být obchodní síň, v 50 m2 metrů může vstoupit do celého prostoru spolu se skladištěm.
 5. Je lepší otevřít pro sezónu (léto). Perfektním počátečním měsícem pro tento obchod je března-duben.

Co je zapotřebí pro prodej piva a nápojů.

Místnost pro prodej pivovaru.

Nejdůležitější je, že vybrané prostory by neměly být umístěny v kulturních budovách, školách a školkách, na čerpacích stanicích, stanicích, vojenských zařízeních a sportovních zařízeních.

Podíváme se na nejoblíbenější možnosti pronájmu místnosti pro dávkovače piva:

Pronájem formátu obchodu s potravinami doma nebo v obchodech s potravinami - 40 000 rub měsíc

Pronájem produktů řetězce - 80 000 rub měsíčně

Vyhrajte obchodní prostor od vlády Moskvy - 60 000 rublů měsíčně + opravit 500 000 rub

Je zřejmé, že citace jsou relativní a zprůměrovány, ale každou možnost zvážíme podrobněji.

Pronajmout ve formátu obchodu s potravinami doma nebo v obchodech s potravinami

Mnoho majitelů obchodů ve formátu v blízkosti domu, nevadí pronájmu pár metrů čtverečních k pronájmu. Na vás poprvé více než dost bude 5 - 10 metrů a může vás stát 30 000 - 50 000 rub. za měsíc. K dispozici je také hromada deli, ve které si můžete také pronajmout ukázkovou místnost se stejnou cenou.

Klienti této možnosti, to je malá cena.

Nevýhody, ne vždy velkou průchodnost, mohou být potíže s instalací znamení a budete vždy hostem uvnitř někoho jiného.

Pronájem v obchodě s potravinami

Pyaterochka, Magnit, Lenta, Seventh Continent a další aktivní leasingové metrů čtverečních u vchodu a také často instalace oddělení s točeným pivem.

Jste prakticky zajištěni vysokou přeshraniční dopravou, avšak tato možnost bude stát hodně. Je možné, že taková možnost stojí 60 000 - 90 000 rublů. za měsíc.

Vítězství v maloobchodním prostoru od vlády Moskvy

Na tomto obrázku vidíme, že místnost o rozloze 57 m2, v centru Moskvy, stojí 367 000 rublů. za rok, nebo 30583 rublů za měsíc. S včasnou platbou je vám místnost 10 let.

Moskevská vláda je připravena přidělit obchodní prostory po dobu 10 let a stojí za to říkat, že se někdy vyskytují velmi dobré možnosti. Hlavní věc je platit včas.

Většina těchto prostor je však v hrozném stavu a vyžaduje opravu. Vzhledem k tomu, že pro obchod s pivem potřebujete nejméně 50 metrů čtverečních. metrů, opravy budou stát nejlépe 1 000 000 rublů. Nicméně, pokud vybrané prostory nejsou zabity v koši, existuje šance na splnění ceny 500 000 rublů.

Dalším plusem této možnosti je to, že odstranění místnosti tímto způsobem, pro potřeby zásoby piva, je dost bohatý na 20 m², zbytek prostoru může být podnájem.

Zařízení a nábytek pro čepování piva

Možná to pro vás bude úžasné, ale pro točené pivo není vůbec nutné kupovat vybavení. Nejčastěji vám to poskytne dodavatel piva. Každý má různé podmínky a vybavení, ale je docela možné najít dodavatele s velmi zajímavými nabídkami. Ano, mimochodem instalace tohoto zařízení zajišťují i ​​dodavatelé piva.

Budete muset sami nakupovat nábytek. Pokud otevřete síťový obchod, pak musíte splnit stanovené standardy kvality, tato možnost může létat do hezkého penny. Pokud nejste závislí na sítích, pak poprvé můžete udělat jen jeden regál, na kterém budou umístěny jeřáby.

Můžete vyhledávat na internetu a najít několik návrhů, kde pro vás během týdne vytvoříte hotovou sadu veškerého potřebného nábytku. Je možné, že taková možnost stojí 50 000 - 100 000 rublů.

Nicméně, aby se maximalizovaly úspory, existovaly i případy, kdy se právě nakupovaly desky na stavebním trhu a nezávisle, v garáži, byl vyroben pivní stojan ručně. Zde vše závisí na vás, ale je celkem realistické udržet se v rozmezí 20 000 - 30 000 rublů.

Pivo v kegách

V průměru jeden sud s kapacitou 50 litrů, budete zvládat v letech 2000 - 3000 rublů, drahé odrůdy jsou přirozeně dražší.

Nejprve u malého skladu piva bude k dostání 6 - 7 jeřábů + 2 - 3 jeřábů pro kvass a limonádu. Budete také muset koupit hady. Hromada hadů, že maloobchod v obchodě stojí 80 rublů, ve velkoobchodě stojí 60 rublů.

Celkem za samotné pivo a zboží, které odjedete v oblasti 30 000 - 35 000 rublů.

Kolik bude stát za to, že vytvoříte návrh prodejny piva?

A nyní pojďme počítat možnost s nejnižšími možnými náklady.

Představte si, že jako prodejce pracujete sami a nepoužíváte služby najatého personálu. Pokud nemáte příležitost stát za pultem, musíte prodávajícímu prodat další 25 000 rublů měsíčně.

Je lepší okamžitě vzít v úvahu nájemné několik měsíců předem. Přibližná doba návratnosti zásoby piva je 3-6 měsíců. Dobře, řekněme, že všechno pro vás bylo dobré a vy jste šli na místo, kde jste začali platit za pronájem, již za třetí měsíc.

Registrace jednotlivých podnikatelů - 10 000 rublů

Pronájem - 120 000 rublů (3 měsíce)

Rack - 25 000 rublů

Nákup - 30 000 rublů

Celková částka se přibližně rovná 185 000 rublům. Budeme to zaokrouhlovat a přidáme nějaké nezúčtované výdaje a získáme 200 000 rublů.

Z pohledu vytváření vlastního podnikání je 200 000 rublů penny. Ano, takové peníze nejsou na cestě, ale jakou kouli si pamatujete, kde by vstupy stály méně peněz?

Dnes je snad nejlepším nápadem otevřít prodej piva. Můžete si vzpomenout, jak se v polovině nultého roku stala oblíbená turistická oblast a cestovní kanceláře byly otevřeny všude. Bylo otevřeno mnoho malých soukromých agentur, z nichž některé byly brzy uzavřeny a někteří i nadále poskytují svým majitelům i dnes. Nyní asi stejný, vládne na trhu s nápojovými nápoji. Všude, kde jsou otevřeny prodejní místa pro točené pivo, některé z nich budou uzavřeny, nemohou vydržet konkurenci, jiné se po mnoho let stanou silným obchodem. Obzvlášť podnikatelé se budou moci rozvíjet v síti a konkurovat stávajícím síťovým společnostem. Takže - že musíte zachytit okamžik!