Výdělečná činnost: výroba žaluzií. Podnikatelský plán pro výrobu žaluzií: vybavení, komponenty a dokumenty pro spuštění

V současném interiéru zaujímají žaluzie dominantní postavení. Soutěží se záclonami a závěsy. Takový detail interiéru slouží jako vynikající ochrana před slunečním zářením, ovlivňuje cirkulaci tepla v místnosti a také snižuje hladinu hluku.

Výroba žaluzie není omezena na nic. Je to proto, že samo o sobě nenese nic škodlivého. Kromě toho by činnost takového plánu neměla být licencována.

Nebude nutné získat drahé povolení. Vše, co je požadováno od podnikatele, je registrovat vaše podnikání výběrem LLC jako organizační formulář.

K tomu budete potřebovat shromažďovat určité dokumenty. Mezi nimi můžete určit dokument, který potvrdí platbu státního poplatku za registrační proces, což je prohlášení o přechodu na USN. V případě, že kapitál bude připsán majetek, bude nutné poskytnout zprávu o ocenění organizaci, která se registruje. Po podání všech výše uvedených dokumentů zůstává pouze počkat na odpověď od registrační autority.

Zisk s rolety

K dnešnímu dni, ziskové podnikání - výroba žaluzie. Trh s takovými prvky se objevil v Rusku v letech 1992-1993. Po celou dobu se tato oblast činnosti velmi pomalu rozvíjela.

To znamená, že podnikání je slibné pro začínající i zkušené podnikatele. Snažíte se ho uspořádat, najdete v tomto oboru svůj výklenek. Zisk bude nutně nutný, protože úroveň přírůstku dosahuje téměř 80-100%.

Dávejte pozor na okna v soukromém domě. V téměř každém domě uvidíte tyly, záclony a žaluzie, protože jsou velmi praktické. Zvláště často jsou používány v kancelářích, obchodech, školách. Obecně platí, že pro ty, kteří se chtějí zapojit do tohoto podnikání, je spousta práce.

Nerobte si starosti s nízkou poptávkou

Nízká poptávka po výrobě žaluzie je již v minulosti. To bylo vysvětleno téměř úplným nedostatkem reklamy. Ano, a marketingová aktivita, která byla, nebyla dobrá. Ale v moderních podmínkách si už všichni lidé uvědomili, jak je tento nábytek dobrý.

Tyto nedostatky minulých let by měly být zohledněny. Podnikatel je musí v každém případě analyzovat. Musíte informovat potenciální zákazníky o užitečných vlastnostech produktů, které budete vyrábět. Chrání se před slunečním zářením, mají tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Téměř všechny žaluzie jsou impregnovány speciální látkou, která chrání před vyblednutím, nečistotami a prachem. V souladu s tím není nutné praní a žehlení. Žaluzie, které se používají v moderním interiéru, mají mnoho tvarů, barev, textur. Mohou uspokojit estetické přání nejnáročnějších zákazníků.

Co bude zapotřebí k zahájení podnikatelské činnosti?

Co je nezbytné pro vytvoření výroby žaluzie? Jednoduché výrobky vertikálního i horizontálního provedení vyrobené z hliníku mohou být vyrobeny doma nebo v garáži. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, pouze originální díly pro montáž hotových výrobků.

Výrobci však působí ve velmi těžké konkurenci. Ceny se proto nezvýší. Tak, zisk z prodeje bude přibližně 10-20%.

Z výroby, které prvky dekoru mohou získat nejvíce zisk?

Nejvýnosnější typy žaluzií na trhu jsou rolety pro PVC okna, žaluzie otevřeného typu a dřevěné výrobky. To vše by mělo být bráno v úvahu při přípravě podnikatelského plánu pro výrobu žaluzií. Všechny tyto typy jsou poměrně módní a navzdory krizi aktivně zvyšují tempo jejich provádění.

Materiály pro jejich výrobu jsou velmi drahé, ale přesto mezní obchod zůstává v rozmezí 100-200%. Pokud se rozhodnete otevřít své podnikání, budete muset napsat krátký obchodní plán. Díky tomu můžete získat zisková rozhodnutí ke zvýšení zisku.

Vyhledejte kancelářské prostory

Vyžaduje pokojovou plochu 25 metrů čtverečních. m. Jeho pronájem bude stát zhruba 5000 rublů měsíčně. Musíte hledat kancelář, kde najdete potenciální zákazníky ve velkém počtu. Jinými slovy, umístění vašeho podniku je nejlepší v centru. Také časem, kromě kanceláře, bude nutné pronajmout obchod pro hromadnou výrobu výrobků. Náklady na pronájem budou záviset na oblasti. Přibližně 20 tisíc za měsíc.

Získání všech potřebných zařízení

Zařízení bude vyžadovat nejméně 400 tisíc rublů na jeho akvizici. Ale je lepší strávit 600 tisíc. Stroje na výrobu žaluzií mohou být manuální, poloautomatické, automatické. Vzhledem k tomu, že na počátku není tolik peněz, je nejlepší koupit ruční zařízení. V extrémních případech je poloautomatický. Také budete potřebovat:

 1. Šicí stroj.
 2. Několik šroubováků.
 3. Punch, používaný pro plasty.
 4. Obyčejné a lisovací nůžky.

Stojí za to přemýšlet, kdo si koupit příslušenství pro žaluzie. V moderních podmínkách existuje velké množství různých firem, které prodávají zboží potřebné pro montáž. A čím blíže bude tato společnost k vaší kanceláři, tím levnější komponenty pro blindy budou.

Vyhledávání zaměstnanců

Budete také muset najmout zaměstnance. Chcete-li se stát podnikatelskou činností, budete potřebovat:

 1. Účetní.
 2. Pracovníci instalující.
 3. Měření.
 4. Manažer, který se bude zabývat prodejem.

Technologie výroby žaluzie v horizontálním provedení je jednodušší než vertikální. Ale v každém případě trénink netrvá příliš dlouho. Zpočátku se bude zdát, že se používají hlavně pouze v kancelářích společností a korporací. Všechno je však zdaleka ne tak. V moderním světě se často nacházejí v soukromých domech. Tradiční design činí tyto výrobky atraktivním dekoračním prvkem. Výroba žaluzie se tak může stát slibným a výnosným obchodem.

Jaké druhy blindů mohu vyrobit?

Žaluzie se vyrábějí ve třech typech: vertikální, horizontální a rolovací. Výroba vertikálních žaluzií zahrnuje výrobu lamel, které jsou vyrobeny z různých materiálů: plast, hliník, různé slitiny, textilie a dřevo. Totéž zahrnuje proces vytváření produktů horizontálního typu.

V obytné čtvrti pro výzdobu oken se zpravidla používají horizontální žaluzie. Nejoblíbenějšími materiály pro jejich výrobu jsou tkaniny a hliník. Vertikální žaluzie z polyesteru se často používají v kancelářských budovách. Rolety se používají pro vnitřní dekoraci bytů, kanceláří, restaurací a obchodů.

Získání materiálu pro výrobu dekoračních prvků

Komponenty pro výrobu žaluzií lze objednat v různých firmách. Tyto organizace dodávají veškeré materiály. V případě potřeby se zaměstnanci mohou naučit používat všechny potřebné komponenty.

Vertikální žaluzie se skládají z římsy, hmotnosti, běžců spojujících jednotlivé komponenty a řetězců instancí. Římsa je součástí nosiče, ke kterému jsou připojeny žebra.

Horizontální žaluzie jsou nejlepší ochranou před světlem, jsou snadno ovladatelné. Výroba takových hliníkových výrobků znamená jejich barvení trvalými barvivy, což jim dodá jen eleganci.

Horizontální rolety jsou velmi spolehlivé a praktické, lehké a snadno ovladatelné. Design pomáhá snadněji řídit tok slunečního světla do místnosti a v naprosto uzavřeném stavu zajistí klidný spánek i za slunečného dne. Tyto žaluzie navíc sníží teplotu v místnosti o tři až čtyři stupně.

Můžete vyrábět různé barevné produkty

Při výrobě žaluzií byste měli zvážit, že musí kombinovat různé barvy. Široká škála odstínů umožní dosáhnout harmoničtějšího řešení. Požadovaná pozornost by měla být věnována abstraktním květinovým a jiným moderním motivům.

Při výrobě žaluzií pro kancelář byste měli věnovat pozornost jejich trvanlivosti, funkčnosti a spolehlivosti. Tradičním řešením, které je mezi zákazníky oblíbené, jsou průsvitné uzávěry, které umožňují, aby byla hala naplněna světlem. Jasné slunce v tomto případě neodstraňuje zaměstnance z práce a tlumené barvy a omezené kreslení pomohou vytvořit obchodní atmosféru.

Chcete-li zvýšit pověst, musíte se angažovat v kvalitní montáži

Při výběru směru společnosti pro výrobu žaluzií je třeba věnovat pozornost tak důležitému aspektu, jako je poměr ceny a kvality. Pro konstrukci velkých výrobních zařízení jsou vhodné spolehlivé a hospodárné okenice ekonomické třídy. Jejich reklama by měla být zaměřena na ergonomii a trvanlivost materiálů. S osobním přístupem to pomůže prodat draho a slušný model.

Finanční část podnikatelské činnosti

Minimální počáteční platba by měla dosáhnout přibližně 900 tisíc rublů. Tato částka bude zahrnovat následující náklady:

 1. Na nákup zařízení pro výrobu žaluzií bude zapotřebí 600 tisíc rublů.
 2. Na vytvoření a vytvoření ochranné známky bude zapotřebí zhruba 200 tisíc rublů.
 3. A dalších 100 tisíc bude vyžadováno pro různé nepředvídané výdaje.

Se správným přístupem k podnikání se veškeré počáteční náklady vyplatí přibližně za šest měsíců, protože ziskovost výroby dosahuje téměř 80 procent.

Obchodní myšlenka: výroba rolety

Přílohy: od 600 000 rublů

Zpětná vazba: od 4 měsíců

Rozhodování o budování podniku je důležité najít místo pro aktivity. Koneckonců služba nebo zboží, které bude distribuováno, musí být především požadováno. K dnešnímu dni může dobrý zisk přinést podnikání k výrobě rolety. Podívejme se podrobně na to v tomto článku.

Obchodní koncept

Rolety jsou požadovány, takže se tato firma rychle zaplatí.

Můžete prodat zboží:

 • mezi majiteli bytů a domů;
 • v kancelářských prostorách;
 • ve veřejných institucích.

Popularita rolety je využívána díky pohodlí a praktickosti v provozu, stejně jako možnost kombinovat se s jakýmkoliv interiérem. Před zahájením výroby je třeba studovat stav trhu ve městě nebo regionu, ve kterém se plánuje podnikání. Koneckonců, pokud existují konkurenti v této oblasti, pak musíte přemýšlet o vaší konkurenceschopnosti.

Co bude nutné pro implementaci?

Chcete-li tuto činnost rychle realizovat a v krátké době je třeba připravit pokoj, vybavit jej, koupit zařízení a materiál. Pro prostory potřebujete nábytek, kancelář a domácí spotřebiče. Pro výrobu je třeba zakoupit stroj na lepení pásky, stůl na řezání lamel, mechanismus pro zpracování okraje tkaniny.

Chcete-li vytvořit širokou škálu produktů, je třeba různé druhy tkanin, lepicí pásky a příslušenství (nižší krycí lištou, které jsou umístěny na povrch stropu, samosvorného mechanismu, plastové řetěz, hliníkové násady, spojku, spodní nosník). To vše je lepší koupit od jednoho výrobce.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

Výroba rolety může být zahájena splněním následujících podmínek:

 1. Je nutné registrovat obchodní firmu legálně. Projekt může být navržen jako společnost s ručením omezeným nebo jako právnická osoba v daňové službě.
 2. Mnoho podnikatelů začíná produkovat doma nebo v zadní místnosti. Ale pro pohodlí a praktičnost je lepší, abyste si vybrali pokoj o rozloze 30-50 m2. m v pronájmu a poskytnout potřebné vybavení. Ten bude potřebovat speciální stůl se všemi doplňky, stroj pro lepení pásky, stroj pro zpracování okrajů.
 3. Musíte také nakupovat spotřební materiál, nejlépe v širokém sortimentu: tkaniny, skotská páska, vázání.
 4. K tomu, aby se výroba rychle stávala zisková, je zapotřebí dobře koordinovaný tým pracovníků. Potřebujeme shromáždit tým od montéra, měřidla, dílenského pracovníka, manažera klienta a účetního. Poslední dvě pozice se doporučují provádět nezávisle v první fázi.
 5. Pro úspěšný prodej výrobků je zapotřebí dobrá reklama, což si vyžádá určité náklady.

Finanční výpočty

Startovní kapitál

Uspořádání pouzdra pro výrobu rolety od nuly je nákladné.

 • 15 000 rublů - pronajmout předpoklad;
 • 300 000 - zařízení a zásoby;
 • 150 000 - vytvoření a registrace komoditní značky, reklama;
 • 75 000 - mzda pro 3 zaměstnance;
 • 3 000 - úhrada veřejných služeb;
 • 10 000 - nepředvídané výdaje;
 • 4 000 - registrace IP (pro otevření LLC bude potřebovat 20 000 rublů).

Výsledkem je, že zahájení podnikání bude vyžadovat přibližně 550 až 600 tisíc rublů. Vše závisí na tom, do jaké míry hodláte se vejít.

Měsíční výdaje

Chcete-li propagovat váš projekt, budete muset strávit měsíčně:

 • 15 000 rublů - pronajmout předpoklad;
 • 5 000 - reklama;
 • 75 000 - mzda pro 3 zaměstnance;
 • 3 000 - úhrada veřejných služeb;
 • 30 000 - daně;
 • 10 000 - nepředvídané výdaje.

Výsledkem je, že měsíční náklady činí přibližně 120-130 tisíc rublů.

Kolik můžete vydělat?

Velcí výrobci blindů mají měsíční zisk ve výši 4-5 milionů rublů. Firmy střední úrovně dosahují zisk 1,5 až 2 miliony měsíčně. Malý obchod v prvních měsících po otevření jde o zisk 100 tisíc rublů. Tato podmínka se dosáhne při 100% přirážce nákladů na spotřební materiál a dalších měsíčních nákladů.

Doba návratnosti

Je třeba mít na paměti, že první měsíce nepřijdou. Za prvé, musíte pracovat na svém jménu, propagovat značku. S příjmem 100-120 tisíc je možné získat zpět všechny investice a pracovat na čistém zisku za 4-5 měsíců po otevření podniku.

Rizika a nevýhody podnikání

Je třeba vzít v úvahu obtíže, s nimiž se potýká při provádění výrobního podnikání. Rolety jsou sezónní výrobek, který je v jarním a letním období velmi žádaným, když přichází čas na opravy. Významně komplikuje práci konkurentů v podzemních obchodech. Neplatí za pronájem, daně, v důsledku čehož jsou ceny za zboží podceňovány.

Závěr

Podnikání rolovacích žaluzií, stejně jako jakékoli jiné obchodní aktivity, vyžaduje značné investice, tvrdou práci a vytrvalost. Pouze pokud jsou splněny tyto podmínky, všechny náklady se samy ospravedlní a podnik začne plně pracovat.

Vlastní podnik: výroba žaluzií

Žaluzie se nazývají vícestránkové žaluzie nebo závěsy, které se skládají z úzkých desek spojených a používaných k ovládání světla a proudění vzduchu. V poslední době však tento termín získal i širší význam. Nyní se žaluzie často označují jako žaluzie, které se skládají z jediné látky, nikoliv z jednotlivých prvků. Žaluzie dokonale doplňují a často zcela nahrazují tradiční závěsy, protože mají několik nesporných výhod. Dokonale chrání před slunečním zářením a dokonce mírně zabraňují vytápění místnosti díky použitému materiálu. Na rozdíl od textilií žaluzie nevyžadují pravidelné praní a žehlení. Mnoho modelů má speciální povlak, který chrání povrch rolety před nečistotami a prachem. Chcete-li čistit žaluzie, otřete vlhkým hadříkem. Možná, jediná věc, kterou žaluzie stále přinášejí obvyklým záclonům, je výběr barev. Tato nevýhoda je však také relativní, neboť v poslední době se na trhu objevilo velké množství žaluzií různých barev a textur, které je z obvyklých funkčních detailů přemění na originální prvek výzdoby.

Není divu, že podnikatelé považují podnikání výroby, prodeje a montáže žaluzií za výhodné a slibné. Vyžaduje poměrně malé investice, vyznačuje se vysokou ziskovostí. Neexistují žádná omezení pro výrobu žaluzie. Vzhledem k tomu, že tato výroba není klasifikována jako škodlivá, taková činnost nepodléhá povinnému licencování a nevyžaduje zvláštní a nákladná povolení. Hlavní nevýhodou takového podnikání je vysoká úroveň hospodářské soutěže, ale s představivostí a vynalézavostí je zcela možné nalézt konkurenční výhodu a zaujmout jeho místo na trhu.

Takže nejprve je třeba zvolit jednu ze dvou možností pro organizaci obchodu s blindy. První možnost - nejjednodušší, ale ne tak výnosná - funguje jako prodejce jednoho z předních výrobců takových výrobků. Ve skutečnosti je to jako franšízový obchod. Kupujete zařízení od mateřské společnosti, všechny součásti, procházejte školením a provádějte své podnikání, konzultujte o problémech, které vzniknou v průběhu práce od dodavatele. Seznam potřebných zařízení závisí na tom, které modely žaluzií budete vyrábět. Pro komplexnější a dražší možnosti potřebujete celý stroj, u rozpočtových modelů můžete mít dokonce i běžný šicí stroj. Druhá možnost se sotva může nazývat plnoprávným podnikem. Spíše je to možnost dočasné práce. Investice partnera významného výrobce mohou být nejvýše 100 tisíc rublů, ale neměli byste očekávat příjem příjmů nad 50 až 60 tisíc rublů měsíčně. Prospěch z tohoto formátu podnikání: malé náklady, schopnost vytvářet modely vyžadované spotřebiteli, spolupracující s velkou značkou, s přihlédnutím k nejnovějším trendům a změnám v poptávce na trhu. Nevýhody: nízká úroveň příjmů, omezený sortiment, vysoká úroveň hospodářské soutěže v tomto segmentu (nedostatek konkurenční výhody). Další možností je vytvořit od začátku vlastní firmu pro výrobu žaluzií. Náklady v tomto případě budou o řád vyšší. Budete potřebovat prostorný pokoj o velikosti nejméně 50 metrů čtverečních. metry a speciální vybavení. Pokud máte v úmyslu prodávat své produkty nejen ve velkém, ale i v maloobchodě, věnujte zvláštní pozornost výběru místa, kde se nachází váš obchod a místo prodeje. Zkušení podnikatelé doporučují pronajmout malou plochu ve velkém stavebním díle nebo na stavebním trhu nebo v blízkosti. To vám pomůže přilákat pozornost publika, která má zpočátku zájem o nákup vašich produktů.

Zvláštní pozornost by měla být věnována vývoji sortimentu vašich výrobků, protože to přímo závisí na vašem zisku. Na ruském trhu, jak jsme již zmínili výše, existuje široká nabídka žaluzie. Odlišují se z hlediska použitých modelů a materiálů. V prvním případě jsou žaluzie rozděleny na horizontální, vertikální a rolovací. Horizontální a vertikální žaluzie se skládají z oddělených lamel (desek), které jsou vyrobeny z plastu, kovu (obvykle hliníku), dřeva nebo textilu. První dvě možnosti se nejčastěji vyskytují. Horizontální žaluzie se obvykle používají v obytných prostorech, protože mohou být kombinovány se záclonami a vertikální polyesterové žaluzie jsou nejčastěji zakoupeny pro kancelářské prostory. Nejdražším materiálem pro výrobu takových výrobků je dřevo. To je považováno za nejvíce šetrné k životnímu prostředí, krásné a snadno se starat. Rollety (nazývají se také rolety a rolety) jsou nejčastěji vyrobeny z bambusu nebo tkaniny, což jim umožňuje aplikovat na jejich povrch různé vzory a vzory. Rolle jsou používány jak v bytech, tak v obchodech, restauracích, kavárnách a kancelářích. Čím širší sortiment, tím lépe. Je pravda, že výrobní náklady, nákup zařízení a surovin významně vzrůstá s nárůstem sortimentu výrobků.

Nejčastěji v naší zemi vertikální žaluzie jsou běžné. Nicméně, popularita těchto modelů není kvůli poptávce a nízké náklady na vstup na trh (asi 50.000). Zabývající se výrobou vertikálních žaluzií může být i doma, než úspěšně používají všechny druhy polotovarů výrobců, kteří neplatí daně, nájemné, a nebudou utrácet peníze na reklamu a nastavit co nejnižší možnou cenu za své produkty. To mělo opačný účinek: zisk z prodeje vertikálních žaluzií je minimální. Stejný osud postihl jednoduchý horizontální žaluzie Hliníkové kategorii nejnižších cen. Tradičně nejvíce ziskové typy žaluzií jsou považovány žaluzie pro plastová okna RPIS, rolety pro plastová okna RPIS (takzvaný „klastr“ systém), rolety (otevřené systémy), dřevěné žaluzie.

Mimo běžné umělé hmoty, hliníku a dřevěné žaluzie a rolety, na trhu existují papírové žaluzie. Vyrábějí málo společností, ale poptávka po nich je velmi vysoká. Přísně vzato, papírové rolety typu není blíže ke konvenčním žaluzie lamely, ale spíše na rolety. Jsou vyrobeny z hustého papíru, složeného "akordeonu". Horní část žaluzie je připevněn lepicí páskou přímo do skleněné nebo plastové okenní rám. Dno je upevněno pomocí dvou plastových svorek. Papírové žaluzie jsou k dispozici obvykle ve dvou velikostech -. 121h182 cm a 91h182 Protože se skládá z obyčejného papíru, pás může být snadno řezat na požadovanou velikost na výšku nebo šířku. Papírové žaluzie jsou skvělou alternativou k obvyklé, protože jsou mnohem levnější než druhý, nevyžadují zvláštní péči (lze čistit suchým hadrem před prachem) lze snadno instalovat bez vrtání dalších otvorů (pouhým odstraněním ochrannou fólii z lepicí pásky a lepidla žaluzií na rám okna), nenechávejte stopy na skle nebo plastu, chráňte před slunečním zářením. Tyto žaluzie jsou vyrobeny z několika barev - černé a hnědé (s nejvyšším stupněm UV ochrany), béžová a bílá, stříbrná metalíza, atd lze aplikovat na jakýkoli návrh nebo vzor v případě potřeby na papír, ale to zvýší náklady na výrobu... Výroba takových papírových žaluzií může být vynikající konkurenční výhodou. Navíc náklady na jeho organizaci budou mnohem nižší.

Typ zařízení a příslušenství je závislá na typu žaluzie, které chcete vyrábět, a na vašich finančních možnostech. Například, pro výrobu vertikálních žaluzií lze použít ruční zařízení: ruční řezání lis pro výrobu tkáně segmenty 89-127 mm, soustružení, v horní a dolní okraje lamel, otvory pro montáž desénem lamelederzhateley. K dispozici jsou také tlačítko pro řezání hliníkových a plastových pásů 89 mm, děrování otvorů pro upevnění ovládací šoupátko žaluzie římsou. Ruční nářadí se používají pro profilování, děrování a řezání pásku 25 a 16 mm na šířku na požadovanou délku v závislosti na sadě lisovacích nástrojů. Výhodou takového zařízení spočívá v možnosti střídání manuální mechanický pohon pro elektrický a vytvoření sekce pro sestavení žebříčku. Vzhledem k této revizi ruční stroj může výkon blíže k tomu automatického zařízení. Poloautomatický stroj umožňuje řezání a děrování otvorů v lamelach v jednom cyklu. V tomto případě, žádné otvory děrované postupně, jak je jednodušší zařízení, a ve stejnou dobu. Mezi další jeho výhody: schopnost rychle překonfigurovat velikost a polohu otvoru, variabilní rychlost posuvu pásu, možnost různou šířku zpracování pásku, rychlé přestavení stroje na lamel různé šířky, automatický výpočet počtu lamel, snadnou správu a údržbu zařízení a možnosti zlepšení výkonnosti automatického zařízení.

Automatický stroj je dražší než ostatní modely a má větší možnosti. To vám umožní snížit lamel, takže děrování a montáž na žebřík v jednom cyklu, rychle překonfigurovat parametry a umístění otvorů, nastavte posuv pásky, znovu nastavit zařízení tak, aby různými šířkami lamel a tak dále. Je také snadné na údržbu a provoz a nabízí vysoký výkon.

Můžete ušetřit nákupem nového, ale použitého zařízení. Následné náklady na její opravu a úpravu však mohou pokrývat veškeré peníze, které byly uloženy na nákup. Při výběru linky se řídí nejen finančními schopnostmi, ale také očekávaným objemem výroby. Počet zaměstnanců ve firmě závisí také na těchto faktorech. Pro údržbu automatického zařízení pouze dvě osoby na směnu.

Minimální náklady na organizaci vlastní výroby žaluzie od začátku bude asi 300-350 tisíc rublů. V takovém případě bude průměrný příjem vaší společnosti poprvé přibližně 100 tisíc rublů. Čistý příjem však bude mnohem nižší, a to i kvůli významným reklamním nákladům. Upoutat pozornost potenciálních zákazníků firmy používají standardní reklamní nástroje a kanály - letáky, vizitky (distribuovaný, včetně, a v kancelářích partnerských firem, které se zabývají montáží plastových a dřevěných oken), reklamy v tištěných médiích (nejčastější varianta - distribuován zdarma noviny s reklamami). Kromě toho, výrobci a distributoři žaluzií aktivně propagovat své výrobky na internetu - na svém vlastním webu, v místních informačních portálů a fór (důvěra ve společnost, která prodává a montuje žaluzie bude mnohem vyšší, v druhém případě).

Náklady na organizaci podniku pro výrobu žaluzie můžete vykompenzovat během prvního roku provozu vašeho podniku. Stojí však za to, že tato společnost má výrazný sezónní charakter. Žaluzie jsou nejvíce poptávané od března do dubna až srpna až září (v závislosti na regionu). Vrchol prodeje je v dubnu. V zimě dochází k výraznému poklesu prodeje, s nímž každý podnikatel zvládá svou vlastní cestou. Některé nabízejí značné slevy na nákup a instalaci oken mimo sezónu, zatímco jiné přežívají rozšířením sortimentu svých produktů a služeb. Mnoho společností, které prodávají žaluzie a dalších výrobců zapojených do jejich instalace, také poskytovat opravárenské služby pro budovy, dekorace z plastu, tapety, sádrokarton, kterým se parkety a laminátové podlahy, instalace podhledů a tak dále.

Zisk vedoucích nevidomých výrobců ve velkých městech s počtem obyvatel více než jednoho milionu lidí dosahuje měsíce v rozmezí 4 až 5 milionů rublů. Jiné společnosti prodávají v průměru 1,5-2,5 milionů rublů měsíčně v sezóně. Je poměrně obtížné odhadnout výši čistého zisku, ale přirážka k nákladům na materiály je obvykle kolem 100%.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak uspořádat výnosný podnik pro výrobu žaluzií

Výroba žaluzie jako samostatného typu podnikání vznikla v Rusku v letech 1992-1993. A dnes je tento druh podnikání jedním z nejvýnosnějších. Protože žaluzie dokonale doplňují moderní interiér, zabraňují průniku světla do místnosti, redukují šum a jsou praktické. Proto poptávka po tomto produktu neustále roste a ziskovost výroby žaluzií dosahuje 30-50%.

Technologie výroby žaluzií

Technologie tvorby žaluzie závisí na typu. Začátek podnikatelů by měl vědět, že výroba vertikálních žaluzií je méně pracovně náročná než horizontální, a vyžaduje méně kapitálových investic. Výrobní schéma horizontálních žaluzií je zobrazeno ve fotografii 2.

Etapy výrobního procesu:

 1. Příprava na práci - římsy jsou přepravovány ze skladu a tříděny.
 2. Děrování otvorů. V závislosti na velikosti výrobku a umístění řídicího centra jsou prováděny technologické otvory pro montáž hardwaru.
 3. Vyvrtávací otvory pro svorku lana a otočný mechanismus.
 4. Montáž římsy *.
 5. Výroba lamel z hliníkové pásky.
 6. Blinds se skládají na poloautomatickém nebo manuálním stroji.
 7. Kontrola kvality výrobků.
 8. Balení výrobků a zařízení s doplňkovým vybavením.

* - okapy jsou sestaveny v následujícím pořadí:

 1. montáž podpěr s válci. Válec musí být na straně držáku lana;
 2. Adaptér mechanismu V 13-29 a zařízení V 13-28 jsou namontovány ve vnějším okně;
 3. instalace úchytky pro lano;
 4. je připravena osa otáčení. Jeho délka by měla být menší než celková velikost římsy;
 5. osa je vložena do mechanismu a vložky jsou vloženy do třmenu.

Pro výrobu horizontálních žaluzií jsou takové stroje nezbytné:

1. Stroj na výrobu žaluzie. Je určen pro řezání pásů o délce 16 a 25 mm, děrování a profilování. Taková zařízení mohou být vybavena 3-5 děrovacími razítky.

2. Stiskněte razítko pro řezání římsy. Tento stroj může pracovat s římsy různých značek. Řezuje římsu, propichuje otvory pod koš a připojí kabel.

3. Stiskněte pro mechanismus otáčení a zadržení. Dělá děrování otvorů v římsě, vytváří speciální mechanismus pro držení a otáčení žaluzií.

Stiskněte pro upnutí první lamely. Toto zařízení provádí děrování pásky takovým způsobem, že umožňuje vytvoření upevnění pro upevnění první lamely. Lis se používá při montáži žaluzií.

Pokud se materiál použije namísto hliníkového pásu pro výrobu lamel, pak jsou rolety plisované. Takové konstrukce proti slunečnímu záření nejsou omezeny paletou barev. Plisset se skládá ze spojovacích prvků, profilů, vodících závitů a ovládacích prvků.

Výroba svislých žaluzií

Ruský trh dnes představuje především ruční zařízení pro výrobu vertikálních žaluzií:

 • Lis pro řezání textilní nebo hliníkové pásky. Obrázek 6;
 • Děrovačka pro plastové dno;
 • Punch pro horní plast;
 • Lis na plasty. Evropský lídr ve výrobě obráběcích strojů je závod Magnum Metal, který se nachází v Polsku. Tato továrna vyrábí stroje pro výrobu vertikálních žaluzií (VB1).

Tyto stroje mají řadu výhod:

 • V lamelech dělají kulaté díry. To vám umožní instalovat lamely nejrůznějších tvarů.
 • Při výrobě nakloněného výrobku je nutné zadat rozměry pouze první a poslední lamely a jejich celkové číslo do výrobku a stroj automaticky vypočítá délku všech ostatních lamel;
 • Software obsahuje až 10 variant řezání v různých velikostech;
 • Stroj vytváří područky pro dolní a horní ohyb lamel;
 • Stohování hotových lamel probíhá automaticky;
 • Jednoduchost a pohodlí řízení.

Příslušenství k výrobě vertikálních žaluzií - razidel a profilovacích válců. Na moderním trhu naleznete komponenty pro obráběcí stroje Magnum, Cocker, Hollis.

Výroba rolety

Návrh rolet je jednoduchý. Zahrnuje navíjecí hřídel, roli tkaniny, ovládací mechanismus a 2 montážní konzoly. Funkce žaluzie navíjením tkaniny dolů nebo nahoru pomocí pružiny, řetězového nebo elektrického mechanismu, který lze instalovat jak na levé, tak na pravé straně, podle volby zákazníka.

Zařízení pro výrobu rolety:

1. Řezací stůl pro výrobu tkaninových rolí.

2. Mechanismus pro lepení pásky na trubce.

3. Mechanismus pro lepení pásky na okraj tkaniny.

4. Mechanismus pro přilepení oboustranné pásky na vodítka.

5. Mechanismus pro okamžité převíjení tkáně.

6. Kontrolní stojany.

Vlastnosti výroby dřevěných žaluzií

Výroba dřevěných žaluzií má dva znaky, které jsou spojeny s lamelovým materiálem. Za prvé, u dřevěných žaluzií je zapotřebí širší římsa. Za druhé je to nestandardní příprava žaluzie. Řezání dřevěných lamel pro rolety se provádí pomocí speciální pily. Dále jsou polotovary sestaveny do svazku a teprve pak řezány do jednotlivých lišt požadované velikosti. Pak se provádí vysekávání lamel pod závit a koš. Tato operace nemůže nastat u standardního vybavení, protože tloušťka dřevěných lamel může dosáhnout 50 mm. V závěru jsou dřevěné žaluzie sestaveny pomocí stejné technologie jako horizontální.

Pro výrobu dřevěných žaluzií je zapotřebí následující vybavení:

 • Ruční a poloautomatické stroje pro výrobu dřevěných žaluzií;
 • Lisy pro římsy.

Vlastnosti registrace podniku pro výrobu žaluzií

Chcete-li otevřít továrnu pro výrobu žaluzií, můžete zvolit LLC jako formu vlastnictví. Ale při absenci velkých investic se můžete zaregistrovat jako IP. Během registrace musíte pro hlavní činnost zadat následující okno: 25.23 "Výroba žaluzie a rolety".

Osvědčení o shodě

Chcete-li zvýšit objem prodeje uzávěrů Isolite, musíte získat certifikát shody.

Podnikatelský plán pro výrobu žaluzií

Je plánováno otevření podniku pro výrobu žaluzie Shutter Isolite, které jsou instalovány na PVC okenách, dřevěných a eurooknach. Jejich rozdíl od konvenčních žaluzií spočívá v tom, že jsou instalovány na každém otvoru světla jednotlivě a co nejblíže skelnému povrchu. Zvedání žaluzie nebo otáčení lamel je prováděno řídícím řetězem. Všechny součásti uzávěrů Isolite na plastových oknech musí být vyrobeny z plastu nebo hliníku.

Výrobní místnost

Zařízení na výrobu žaluzie musí mít výrobní místnost o rozloze 20-30 metrů čtverečních. m. Potřeba skladů může vzniknout v případě, že bude nutné skladovat materiál o více než 2000 metrech čtverečních. m. Pro umístění hotového výrobku je nutné zakoupit stojany a vybavit stoly s nižšími policemi.

Zaměstnanci

Tato výroba vyžaduje malý počet pracovníků. Pokud by objem vyráběných výrobků za den měl činit asi 18 žaluzií, pak pro jejich výrobu je třeba 10 pracovníků (8 sběratelů, 1 manažer a účetní).

Zařízení pro výrobu horizontálních žaluzií

V tomto obchodním plánu uvedeme pouze ty nejlevnější ruční stroje pro výrobu okenních oken na Isolitech. Tato zařízení jsou dobře zavedena v počáteční fázi rozvoje podnikání, kdy neexistují peníze na velké investice.

Kapitálové výdaje:

1. Cena za ruční zařízení:

 • kladivo rihtovochny - 1200 rublů;
 • kleště - 600 rublů;
 • nůžky - 500 rublů;
 • pinzety - 700 rublů;

2. Náklady na elektrické nářadí:

 • kyvadlová pila - 3500 rublů;
 • Tisk pro horní římsu Isolite (U 005) - 25 tisíc rublů;
 • stiskněte pro dolní lištu (U 006) - 30 tisíc rublů;
 • Stiskněte pro linii Isolite - 27 tisíc rublů.

3. Cena stroje pro výrobu žaluzií (M 600 / 4R) - 520 tis. Rublů;

4. Náklady na dodávku a montáž zařízení - 40 tisíc rublů.

Celkem: 648,500 rublů.

Trvalé měsíční výdaje podniku:

1. Pronájem výrobních prostor - 8000 rublů;

2. Reklama (týdenní modul v místních novinách reklam) - 5000 rublů;

3. Saldo 10 pracovníků - 250 000 rublů;

4. Daně z mzdy - 38 000 rublů;

5. Náklady na elektřinu - 1000 rublů;

6. režijní náklady - 6000 rublů;

7. Amortizace zařízení - 2000 rublů;

8. Daň z příjmů - (1800000 - 1339830 - 310000) * 15% = 22 525,5 rublů.

Celkové výdaje: 332 525,5 rublů.

Plánovaný objem výroby činí 1500 m2. m nebo 375 blindů za měsíc.

Měsíční příjem z výroby žaluzie: 375 žaluzie * 4800 rublů = 1800000 rublů.

Výpočet nákladů na materiály pro výrobu 1 čtverec. m okenice Isolite:

 • Hmotnost pro lano - 36,7 rublů;
 • Lanko - 2,7 rublů;
 • Klip - 18,72 rublů;
 • Kollečko - 50 rublů;
 • Běžec - 100 rublů;
 • Řídicí řetězec je 130 rublů;
 • Dolní řetězec je 110 rublů;
 • Řetězový konektor - 2 ruble;
 • Držák lamel - 3,4 rublů;
 • Otočná tyč - 8 rublů;
 • Závěs - 75 rublů;
 • Nižší hmotnost - 2,7 rublů.
 • Stojan na stěnu - 30 rublů;
 • Závěs - 30 rublů;
 • Hliníková římsa - 120 rublů;
 • Upevňovací lano - 50 rublů;
 • Boční mechanismus - 100 rublů.

Celkem: 869, 22 rublů.

Cena hliníkové pásky pro výrobu žaluzie (4 m2) - 96 rublů

Celkové náklady na jednu nevidomou (4 m2) - 3572, 88 rublů

Náklady na měsíční objem výroby - 96 rublů * 375 žaluzie = 36 000 rublů

Nákladová cena 869,22 * 1500 + 36000 = 1339830 rublů

Výpočet doby návratnosti

Celkový čistý zisk podniku bude: 1800000 - 1339830 - 332 525,5 = 127644,5 rublů měsíčně.

S tímto měsíčním příjmem bude doba návratnosti od 5 do 6 měsíců.

Podnikání od začátku: výroba rolety

Výroba rolety je oblastí, ve které můžete rychle získat počáteční investici pro podnikovou organizaci. Toto odvětví je charakterizováno skutečností, že tuzemští výrobci zde mohou úspěšně soutěžit a výroba válcových závěsů je docela slibná, protože pravděpodobnost, že "podnikání nepůjde" je minimální.

Analýza trhu

Rolety - moderní řešení pro interiér téměř jakékoliv místnosti, jsou ideální pro:

 • doma;
 • kancelářské prostory;
 • vzdělávací instituce;
 • obecních institucí.

Jsou univerzální, protože jsou kombinovány s moderním stylem interiéru. Je to nejen krásné, ale také pohodlné a praktické. Vzhledem k tomu, že se jedná o skvělý design řešení, závěsy se staly velmi populární, a analýzy trhu v poli vede k závěru, že začátečníci mohou snadno začít podnikat a soutěžit.

Před zahájením podnikání musíte studovat stav trhu v regionu, kde začnete pracovat. Definujte:

 1. Existují konkurenti?
 2. Jak se budete lišit od konkurence?
 3. Na co bych měl vsadit?
 4. Jak začít v úvodní fázi?

Konkurenční výhody

Za prvé, musíte pochopit, že pokud chcete vydržet obrovskou konkurenci v tomto odvětví, musíte mít jedinečná řešení a nemusíte se bát vystupovat z davu. Tak je vybudován úspěšný obchod v oblasti výroby rolet. Chcete-li přilákat kupujícího, musíte ho překvapit nebo ho prosím. Co může být dnes překvapeno?

Rolety jsou vyráběny z velkého množství různých tkanin, které se liší nejen od estetických vnějších dat, ale také od technických vlastností. Pokud vyrábíte kvalitní závěsy vyrobené z vysoce pevného materiálu, který je pro vaše zdraví naprosto bezpečný, budou zákazníci přidáni a budete doporučeni svým přátelům a známým.

Registrace a organizace obchodu

Abyste mohli začít s výrobou, musíte nejprve dát všechny papíry do pořádku. Prvním krokem je určit, jak chcete zaregistrovat své podnikání, abyste mohli pracovat legálně. Existují dvě možnosti:

 1. První je zaregistrovat se jako společnost s ručením omezeným.
 2. Druhou možností je vytvořit daňovou službu jako právnickou osobu.

Tato firma je určena nejen koncovým uživatelům, kteří se doma snaží vytvořit útulnou atmosféru. Klient může být organizací nebo institucí, v takovém případě musí objem výroby dostatečně splnit požadavky zákazníka.

Za prvé bude nutné shromáždit kompletní balíček potřebných dokumentů. Co potřebujete:

 • doklad prokazující totožnost;
 • aplikace (můžete jej vyplnit);
 • doklad o zaplacení státního poplatku;
 • zákonný dokument podniku.

Co rozlišuje činnost rolety z jiných průmyslových odvětví. Vše je jednoduché: náklady na organizaci a otevírání podniku jsou nízké, ziskovost je až 50% a doba návratnosti je až šest měsíců. To jsou velmi dobré ukazatele.

Dokonce i přes vysokou úroveň konkurenceschopnosti, mnoho lidí bez jakýchkoli lítostí a pochybností otevírá takové podnikání. Dále budeme zvažovat, co je nezbytné pro přizpůsobení výroby rolet a stane se hodným výrobcem, jehož zboží bude v poptávce a oblíbené u kupujících.

Pokoje a zařízení

Jednou z nejdůležitějších fází organizování úspěšné a konkurenceschopné činnosti je výběr prostor, ve kterém bude probíhat výrobní proces, stejně jako kancelář, pokud nechcete přijmout zákazníka v obchodě, kde je výrobní proces v plném proudu.

V takové místnosti je třeba vytvořit útulnou atmosféru, bude nutné zakoupit:

 • nábytek;
 • domácí spotřebiče;
 • úřadu.

Pokud jde o prodejnu pro výrobu rolet, může být umístěna odděleně od kanceláře nebo v bezprostřední blízkosti. Jaké vybavení je třeba pro výrobní proces:

 1. Stůl pro řezání lamel. Jsou dodávány s komponenty - podsvícení rám, kotoučové nože svorka pneumatický oboustranný, a speciální zařízení, který je určen pro rovnoměrné odvíjení materiálu a cestování vozíku.
 2. Stroj na lepení pásky je speciální zařízení, které výrazně zvyšuje produktivitu a snižuje spotřebu tohoto materiálu.
 3. Speciální zařízení nebo mechanismus pro zpracování hrany tkaniny. Lepicí sponka je v tomto případě nejlepší volbou.

Při práci je nutné spotřební materiál pohodlně umístit. To vyžaduje speciální regály nebo tabulky.

Spotřební materiál

Pokud se chcete stát úspěšným výrobcem, budete si muset za to koupit spoustu materiálů. Široká škála produktů jistě přiláká potenciálního zákazníka. Budete potřebovat:

 1. Tkanina s různým designem, typem a vlastnostmi.
 2. Scotch.
 3. Příslušenství:
 • hliníkové hřídele o průměru 40 mm;
 • Spodní nosníky a speciální trubice;
 • samosvorný mechanismus;
 • upevnění na stěnu nebo strop;
 • kryt krabice;
 • plastový řetěz;
 • připojení;
 • pahýl dolního paprsku.

Výrobní technologie

Technologický postup výroby roletových žaluzií je velmi jednoduchý:

 1. Tkaninu převezmeme v rolích.
 2. Dali jsme to na stůl.
 3. Opravujeme to.
 4. Měříme.
 5. Odřízněte tkaninu.
 6. Zbývající hotovou závěrku shromažďujeme pomocí šroubováku, což může udělat jedna osoba.

Jak pracovat se zákazníky:

 • obdrží od klienta žádost specifikující určité vlastnosti tkaniny;
 • přístroj se přesune na místo instalace budoucí opony, aby se odstranily parametry okna;
 • výrobní proces začíná;
 • Když je roleta hotová a sestavená, je sestavena.

Zaměstnanci

Aby byla práce ve společnosti dobře koordinována, je nutné vybrat vysoce kvalifikovaný personál s praxí v této oblasti. Tím zkrátíte dobu trénování a nastavíte výrobní proces.

Minimální počet zaměstnanců je:

 • montér;
 • měřidlo;
 • Pracovník dílny;
 • manažer, který přijímá žádosti.

Po úpravě firmy a dosažení zisku si můžete přemýšlet o jeho rozšíření:

 • zvednout více zaměstnanců;
 • koupit další vybavení;
 • pronajmout nebo koupit větší prostor.

Reklama a marketing

Chcete-li přilákat zákazníky, stojí za to přemýšlet o reklamní kampani. Doporučujeme kontaktovat specializovanou organizaci, která přesně ví, jak dosáhnout výsledků. Důležitým aspektem je úprava prodeje vyrobeného zboží. Může to být:

 1. Pravidelní zákazníci.
 2. Organizace.
 3. Noví zákazníci.

Finanční složka podniku

Finanční složka v otázce organizace výroby rolety hraje významnou roli. Je třeba si uvědomit, že výdaje budou zapotřebí nejen pro registraci a nákup zařízení, ale také pro:

 • pronájem pokoje;
 • mzdy pro pracovníky;
 • komunální platby.

Válečkové závěsy pomohou vytvořit atmosféru v místnosti, jak jste původně přemýšleli o tom.

Náklady na otevření a údržbu

Pokud budeme hovořit o minimálních nákladech na zahájení a udržování podnikání v počáteční fázi, pak to bude vyžadovat minimálně 300 tisíc rublů.

Výše budoucích příjmů

Když je zaveden výrobní proces a existují kanály pro marketing produktů, můžete mluvit o příjmech, které budou obdrženy. Přibližně lze říci, že v počáteční fázi je normální práce 100 tisíc měsíčně.

Doba návratnosti

Pomocí metody jednoduchých matematických operací můžete určit, že s příjmy měsíčně zhruba 100 tisíc rublů, počáteční investice do organizace a údržby podniku se splácejí za 4 měsíce. To je velmi dobrý ukazatel, protože poptávka po tomto produktu neklesla.

Buďte opatrní a pozorní při zahájení svého podnikání a pak budete moci vytvářet správné a výnosné podnikání od začátku mnoha let.

Rolety od výrobce. Jak uspořádat výnosný podnik pro výrobu žaluzií.

V současném interiéru zaujímají žaluzie dominantní postavení. Soutěží se záclonami a závěsy. Takový detail interiéru slouží jako vynikající ochrana před slunečním zářením, ovlivňuje cirkulaci tepla v místnosti a také snižuje hladinu hluku.

Výroba žaluzie není omezena na nic. Je to proto, že samo o sobě nenese nic škodlivého. Kromě toho by činnost takového plánu neměla být licencována.

Nebude nutné získat drahé povolení. Vše, co je požadováno od podnikatele, je registrovat vaše podnikání výběrem LLC jako organizační formulář.

K tomu budete potřebovat shromažďovat určité dokumenty. Mezi nimi můžete určit dokument, který potvrdí platbu státního poplatku za registrační proces, což je prohlášení o přechodu na USN. V případě, že kapitál bude připsán majetek, bude nutné poskytnout zprávu o ocenění organizaci, která se registruje. Po podání všech výše uvedených dokumentů zůstává pouze počkat na odpověď od registrační autority.

Zisk s rolety

K dnešnímu dni, ziskové podnikání - výroba žaluzie. Trh s takovými prvky se objevil v Rusku v letech 1992-1993. Po celou dobu se tato oblast činnosti velmi pomalu rozvíjela.

To znamená, že podnikání je slibné pro začínající i zkušené podnikatele. Snažíte se ho uspořádat, najdete v tomto oboru svůj výklenek. Zisk bude nutně nutný, protože úroveň přírůstku dosahuje téměř 80-100%.

Dávejte pozor na okna v soukromém domě. V téměř každém domě uvidíte tyly, záclony a žaluzie, protože jsou velmi praktické. Zvláště často jsou používány v kancelářích, obchodech, školách. Obecně platí, že pro ty, kteří se chtějí zapojit do tohoto podnikání, je spousta práce.

Nerobte si starosti s nízkou poptávkou

Nízká poptávka po výrobě žaluzie je již v minulosti. To bylo vysvětleno téměř úplným nedostatkem reklamy. Ano, a marketingová aktivita, která byla, nebyla dobrá. Ale v moderních podmínkách si už všichni lidé uvědomili, jak je tento nábytek dobrý.

Tyto nedostatky minulých let by měly být zohledněny. Podnikatel je musí v každém případě analyzovat. Musíte informovat potenciální zákazníky o užitečných vlastnostech produktů, které budete vyrábět. Chrání se před slunečním zářením, mají tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Téměř všechny žaluzie jsou impregnovány speciální látkou, která chrání před vyblednutím, nečistotami a prachem. V souladu s tím není nutné praní a žehlení. Žaluzie, které se používají v moderním interiéru, mají mnoho tvarů, barev, textur. Mohou uspokojit estetické přání nejnáročnějších zákazníků.

Co bude zapotřebí k zahájení podnikatelské činnosti?

Co je nezbytné pro vytvoření výroby žaluzie? Jednoduché výrobky vertikálního i horizontálního provedení vyrobené z hliníku mohou být vyrobeny doma nebo v garáži. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, pouze originální díly pro montáž hotových výrobků.

Výrobci však působí ve velmi těžké konkurenci. Ceny se proto nezvýší. Tak, zisk z prodeje bude přibližně 10-20%.

Z výroby, které prvky dekoru mohou získat nejvíce zisk?

Nejvýnosnější typy žaluzií na trhu jsou rolety pro PVC okna, žaluzie otevřeného typu a dřevěné výrobky. To vše by mělo být bráno v úvahu při přípravě podnikatelského plánu pro výrobu žaluzií. Všechny tyto typy jsou poměrně módní a navzdory krizi aktivně zvyšují tempo jejich provádění.

Materiály pro jejich výrobu jsou velmi drahé, ale přesto mezní obchod zůstává v rozmezí 100-200%. Pokud se rozhodnete otevřít své podnikání, budete muset napsat krátký obchodní plán. Díky tomu můžete získat zisková rozhodnutí ke zvýšení zisku.

Vyhledejte kancelářské prostory

Vyžaduje pokojovou plochu 25 metrů čtverečních. m. Jeho pronájem bude stát zhruba 5000 rublů měsíčně. Musíte hledat kancelář, kde najdete potenciální zákazníky ve velkém počtu. Jinými slovy, umístění vašeho podniku je nejlepší v centru. Také časem, kromě kanceláře, bude nutné pronajmout obchod pro hromadnou výrobu výrobků. Náklady na pronájem budou záviset na oblasti. Přibližně 20 tisíc za měsíc.

Získání všech potřebných zařízení

Zařízení bude vyžadovat nejméně 400 tisíc rublů na jeho akvizici. Ale je lepší strávit 600 tisíc. Stroje na výrobu žaluzií mohou být manuální, poloautomatické, automatické. Vzhledem k tomu, že na počátku není tolik peněz, je nejlepší koupit ruční zařízení. V extrémních případech je poloautomatický. Také budete potřebovat:

 1. Šicí stroj.
 2. Několik šroubováků.
 3. Punch, používaný pro plasty.
 4. Obyčejné a lisovací nůžky.

Stojí za to přemýšlet, kdo si koupit příslušenství pro žaluzie. V moderních podmínkách existuje velké množství různých firem, které prodávají zboží potřebné pro montáž. A čím blíže bude tato společnost k vaší kanceláři, tím levnější komponenty pro blindy budou.

Vyhledávání zaměstnanců

Budete také muset najmout zaměstnance. Chcete-li se stát podnikatelskou činností, budete potřebovat:

 1. Účetní.
 2. Pracovníci instalující.
 3. Měření.
 4. Manažer, který se bude zabývat prodejem.

Technologie výroby žaluzie v horizontálním provedení je jednodušší než vertikální. Ale v každém případě trénink netrvá příliš dlouho. Zpočátku se bude zdát, že se používají hlavně pouze v kancelářích společností a korporací. Všechno je však zdaleka ne tak. V moderním světě se často nacházejí v soukromých domech. Tradiční design činí tyto výrobky atraktivním dekoračním prvkem. Výroba žaluzie se tak může stát slibným a výnosným obchodem.

Výroba žaluzie jako samostatného typu podnikání vznikla v Rusku v letech 1992-1993. A dnes je tento druh podnikání jedním z nejvýnosnějších. Protože žaluzie dokonale doplňují moderní interiér, zabraňují průniku světla do místnosti, redukují šum a jsou praktické. Proto poptávka po tomto produktu neustále roste a ziskovost výroby žaluzií dosahuje 30-50%.

Technologie výroby žaluzií

Technologie tvorby žaluzie závisí na typu. Začátek podnikatelů by měl vědět, že výroba vertikálních žaluzií je méně pracovně náročná než horizontální, a vyžaduje méně kapitálových investic. Výrobní schéma horizontálních žaluzií je zobrazeno ve fotografii 2.

Etapy výrobního procesu:

 1. Příprava na práci - římsy jsou přepravovány ze skladu a tříděny.
 2. Děrování otvorů. V závislosti na velikosti výrobku a umístění řídicího centra jsou prováděny technologické otvory pro montáž hardwaru.
 3. Vyvrtávací otvory pro svorku lana a otočný mechanismus.
 4. Montáž římsy *.
 5. Výroba lamel z hliníkové pásky.
 6. Blinds se skládají na poloautomatickém nebo manuálním stroji.
 7. Kontrola kvality výrobků.
 8. Balení výrobků a zařízení s doplňkovým vybavením.

* - okapy jsou sestaveny v následujícím pořadí:

 1. montáž podpěr s válci. Válec musí být na straně držáku lana;
 2. Adaptér mechanismu V 13-29 a zařízení V 13-28 jsou namontovány ve vnějším okně;
 3. instalace úchytky pro lano;
 4. je připravena osa otáčení. Jeho délka by měla být menší než celková velikost římsy;
 5. osa je vložena do mechanismu a vložky jsou vloženy do třmenu.

Pro výrobu horizontálních žaluzií jsou takové stroje nezbytné:

1. Stroj na výrobu žaluzie. Je určen pro řezání pásů o délce 16 a 25 mm, děrování a profilování. Taková zařízení mohou být vybavena 3-5 děrovacími razítky.

2. Stiskněte razítko pro řezání římsy. Tento stroj může pracovat s římsy různých značek. Řezuje římsu, propichuje otvory pod koš a připojí kabel.

3. Stiskněte pro mechanismus otáčení a zadržení. Dělá děrování otvorů v římsě, vytváří speciální mechanismus pro držení a otáčení žaluzií.

Stiskněte pro upnutí první lamely. Toto zařízení provádí děrování pásky takovým způsobem, že umožňuje vytvoření upevnění pro upevnění první lamely. Lis se používá při montáži žaluzií.

Pokud se materiál použije namísto hliníkového pásu pro výrobu lamel, pak jsou rolety plisované. Takové konstrukce proti slunečnímu záření nejsou omezeny paletou barev. Plisset se skládá ze spojovacích prvků, profilů, vodících závitů a ovládacích prvků.

Výroba svislých žaluzií

Ruský trh dnes představuje především ruční zařízení pro výrobu vertikálních žaluzií:

 • Lis pro řezání textilní nebo hliníkové pásky. Obrázek 6;
 • Děrovačka pro plastové dno;
 • Punch pro horní plast;
 • Lis na plasty. Evropský lídr ve výrobě obráběcích strojů je závod Magnum Metal, který se nachází v Polsku. Tato továrna vyrábí stroje pro výrobu vertikálních žaluzií (VB1).

Tyto stroje mají řadu výhod:

 • V lamelech dělají kulaté díry. To vám umožní instalovat lamely nejrůznějších tvarů.
 • Při výrobě nakloněného výrobku je nutné zadat rozměry pouze první a poslední lamely a jejich celkové číslo do výrobku a stroj automaticky vypočítá délku všech ostatních lamel;
 • Software obsahuje až 10 variant řezání v různých velikostech;
 • Stroj vytváří područky pro dolní a horní ohyb lamel;
 • Stohování hotových lamel probíhá automaticky;
 • Jednoduchost a pohodlí řízení.

Příslušenství k výrobě vertikálních žaluzií - razidel a profilovacích válců. Na moderním trhu naleznete komponenty pro obráběcí stroje Magnum, Cocker, Hollis.

Výroba rolety

Návrh rolet je jednoduchý. Zahrnuje navíjecí hřídel, roli tkaniny, ovládací mechanismus a 2 montážní konzoly. Funkce žaluzie navíjením tkaniny dolů nebo nahoru pomocí pružiny, řetězového nebo elektrického mechanismu, který lze instalovat jak na levé, tak na pravé straně, podle volby zákazníka.

Zařízení pro výrobu rolety:

1. Řezací stůl pro výrobu tkaninových rolí.

2. Mechanismus pro lepení pásky na trubce.

3. Mechanismus pro lepení pásky na okraj tkaniny.

4. Mechanismus pro přilepení oboustranné pásky na vodítka.

5. Mechanismus pro okamžité převíjení tkáně.

6. Kontrolní stojany.

Vlastnosti výroby dřevěných žaluzií

Výroba dřevěných žaluzií má dva znaky, které jsou spojeny s lamelovým materiálem. Za prvé, u dřevěných žaluzií je zapotřebí širší římsa. Za druhé je to nestandardní příprava žaluzie. Řezání dřevěných lamel pro rolety se provádí pomocí speciální pily. Dále jsou polotovary sestaveny do svazku a teprve pak řezány do jednotlivých lišt požadované velikosti. Pak se provádí vysekávání lamel pod závit a koš. Tato operace nemůže nastat u standardního vybavení, protože tloušťka dřevěných lamel může dosáhnout 50 mm. V závěru jsou dřevěné žaluzie sestaveny pomocí stejné technologie jako horizontální.

Pro výrobu dřevěných žaluzií je zapotřebí následující vybavení:

 • Ruční a poloautomatické stroje pro výrobu dřevěných žaluzií;
 • Lisy pro římsy.

Vlastnosti registrace podniku pro výrobu žaluzií

Chcete-li otevřít továrnu pro výrobu žaluzií, můžete zvolit LLC jako formu vlastnictví. Ale při absenci velkých investic se můžete zaregistrovat jako IP. Během registrace musíte pro hlavní činnost zadat následující okno: 25.23 "Výroba žaluzie a rolety".

Osvědčení o shodě

Chcete-li zvýšit objem prodeje uzávěrů Isolite, musíte získat certifikát shody.

Podnikatelský plán pro výrobu žaluzií

Je plánováno otevření podniku pro výrobu žaluzie Shutter Isolite, které jsou instalovány na PVC okenách, dřevěných a eurooknach. Jejich rozdíl od konvenčních žaluzií spočívá v tom, že jsou instalovány na každém otvoru světla jednotlivě a co nejblíže skelnému povrchu. Zvedání žaluzie nebo otáčení lamel je prováděno řídícím řetězem. Všechny součásti uzávěrů Isolite na plastových oknech musí být vyrobeny z plastu nebo hliníku.

Výrobní místnost

Zařízení na výrobu žaluzie musí mít výrobní místnost o rozloze 20-30 metrů čtverečních. m. Potřeba skladů může vzniknout v případě, že bude nutné skladovat materiál o více než 2000 metrech čtverečních. m. Pro umístění hotového výrobku je nutné zakoupit stojany a vybavit stoly s nižšími policemi.

Zaměstnanci

Tato výroba vyžaduje malý počet pracovníků. Pokud by objem vyráběných výrobků za den měl činit asi 18 žaluzií, pak pro jejich výrobu je třeba 10 pracovníků (8 sběratelů, 1 manažer a účetní).

Zařízení pro výrobu horizontálních žaluzií

V tomto obchodním plánu uvedeme pouze ty nejlevnější ruční stroje pro výrobu okenních oken na Isolitech. Tato zařízení jsou dobře zavedena v počáteční fázi rozvoje podnikání, kdy neexistují peníze na velké investice.

1. Cena za ruční zařízení:

 • kladivo rihtovochny - 1200 rublů;
 • kleště - 600 rublů;
 • nůžky - 500 rublů;
 • pinzety - 700 rublů;

2. Náklady na elektrické nářadí:

 • kyvadlová pila - 3500 rublů;
 • Tisk pro horní římsu Isolite (U 005) - 25 tisíc rublů;
 • stiskněte pro dolní lištu (U 006) - 30 tisíc rublů;
 • Stiskněte pro linii Isolite - 27 tisíc rublů.

3. Cena stroje pro výrobu žaluzií (M 600 / 4R) - 520 tis. Rublů;

4. Náklady na dodávku a montáž zařízení - 40 tisíc rublů.

Celkem: 648,500 rublů.

Trvalé měsíční výdaje podniku:

1. Pronájem výrobních prostor - 8000 rublů;

2. Reklama (týdenní modul v místních novinách reklam) - 5000 rublů;

3. Saldo 10 pracovníků - 250 000 rublů;

4. Daně z mzdy - 38 000 rublů;

5. Náklady na elektřinu - 1000 rublů;

6. režijní náklady - 6000 rublů;

7. Amortizace zařízení - 2000 rublů;

8. Daň z příjmů - (1800000 - 1339830 - 310000) * 15% = 22 525,5 rublů.

Celkové výdaje: 332 525,5 rublů.

Plánovaný objem výroby činí 1500 m2. m nebo 375 blindů za měsíc.

Měsíční příjem z výroby žaluzie: 375 žaluzie * 4800 rublů = 1800000 rublů.

Výpočet nákladů na materiály pro výrobu 1 čtverec. m okenice Isolite:

 • Hmotnost pro lano - 36,7 rublů;
 • Lanko - 2,7 rublů;
 • Klip - 18,72 rublů;
 • Kollečko - 50 rublů;
 • Běžec - 100 rublů;
 • Řídicí řetězec je 130 rublů;
 • Dolní řetězec je 110 rublů;
 • Řetězový konektor - 2 ruble;
 • Držák lamel - 3,4 rublů;
 • Otočná tyč - 8 rublů;
 • Závěs - 75 rublů;
 • Nižší hmotnost - 2,7 rublů.
 • Stojan na stěnu - 30 rublů;
 • Závěs - 30 rublů;
 • Hliníková římsa - 120 rublů;
 • Upevňovací lano - 50 rublů;
 • Boční mechanismus - 100 rublů.

Celkem: 869, 22 rublů.

Cena hliníkové pásky pro výrobu žaluzie (4 m2) - 96 rublů

Celkové náklady na jednu nevidomou (4 m2) - 3572, 88 rublů

Náklady na měsíční objem výroby - 96 rublů * 375 žaluzie = 36 000 rublů

Nákladová cena 869,22 * 1500 + 36000 = 1339830 rublů

Výpočet doby návratnosti

Celkový čistý zisk podniku bude: 1800000 - 1339830 - 332 525,5 = 127644,5 rublů měsíčně.

S tímto měsíčním příjmem bude doba návratnosti od 5 do 6 měsíců.