Vlastní pila

Rozhovor s Khandojko Sergey s majitelem firmy pro zpracování dřeva

Lesní průmysl přitahuje a zároveň odrazuje mnoho začínajících podnikatelů. Sezónnost, ekonomická nestabilita, potřeba velkých investic - to je jen hlavní část mínusů v této oblasti, která se bude muset vypořádat s ředitelem pila. Nicméně, Sergey Khandozhko se nebál možných rizik a zahájil vlastní podnikání za 18 let. Nyní má společnost "South-West" již více než deset let, čerpá zdroje z nekonečných lesů regionu Bryansk a pravidelně těší zákazníkům kvalitní řeziva.

Obsah:

 • Dějiny stvoření
 • Vlastnosti organizace výrobního procesu
 • Cíle a plány
 • Tipy pro začátečníky

Hlavní práce:

 • Typ činnosti: výroba, prodej a dodávka řeziva.
 • Místo: Bryansk, ul. Kyjevská, 44
 • Povolání před obchodem: pracoval v lese s otcem.
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel.
 • Forma zdanění: zjednodušená.
 • Datum zahájení podnikání: 2003.
 • Velikost počáteční investice: 50 tisíc.
 • Zdroj počátečního kapitálu: peníze na těžbu dřeva.
 • Doba návratnosti: 3 dny
 • Vzorec úspěchu: Nečekejte na obrovské peníze najednou, přijdou k těm, kteří mají dostatečnou péči a trpělivost.

Dějiny stvoření

Dobrý den, Sergej, řekni mi, proč jste si vybral lesní průmysl? Jak dlouho jste v této práci?

Můj otec je dědičný lesník, protože od dětství jsem byl vdechován znalostí a láskou k této sféře. Les má zvláštní atmosféru - je to kouzelné místo, kde získávám energii a inspiruji se.

Později jsem začal chápat, že lesní průmysl je z hlediska finanční složky velmi atraktivní. Od 14 let jsem se snažil pracovat na malých místech, pomáhal mému otci nebo jen sledoval proces. S výběrem speciality nebyly žádné potíže, studoval na fakultě "lesnictví".

Od roku 2003 se zabývám obchodem, od roku 2010 pracuji na trhu s lisovanými výrobky.

Kde získali peníze na zahájení podnikání? Jaká byla velikost počáteční investice? Jaké vybavení bylo zakoupeno?

Svou práci začal společně se svým společníkem téměř na holém nadšení. Neudělali jsme obrovské úkoly, chtěli jsme se jen pokusit zjistit, jak se podnik bude rozvíjet. Velikost počáteční investice byla malá -50 tisíc, ale zaplatili za téměř dva dny. Od první techniky jsme zakoupili traktor T-40am a 3 řetězové pily. Pak přijali malý pracovní tým, začali poskytovat služby pro těžbu. O něco později podnakopili pracovní kapitál a začali prodávat kulaté dřevo z pozemků.

Jak se podnik rozvíjel, bylo zakoupeno různé vybavení - nákladní vozík "Ural" s hydromanipulátorem, délkovým rozchodem. Nyní je 7 jednotek zařízení, 3 traktory, 2 nákladní auta s manipulátory a jeřábem.

Pila vypadá takto při detailním zkoumání.

Kdy jste si všimli prvních úspěchů? Bylo to v počátečním stádiu obtížné?

První opravdu významný úspěch se uskutečnil v září 2010, kdy otevřeli pila na základě modelu P-63. Okamžitě zvýšila odpovědnost, při práci se zaměstnanci bylo více problémů. Otázka nalezení dobrých pracovníků je poměrně složitá, opravdu gramotná a hodnotná asi 10%, zbytek se musí rozloučit.

Studovala jsem odbornou literaturu, protože se ukázalo, že neznám mnoho z jemností práce. Technologie řezání nebyla dána okamžitě, byla upravena pokusem a omylem, ale teď vím, jak vyrobit dokonale leštěný řeziva. Dnes se snažíme pracovat na principu: "Pokud chcete získat více, pak musíte investovat více sil a odpovědnosti." Současně může na podstavci pracovat 6 časovačů, při organizaci práce nemáme žádné zvláštní potíže.

Jak jste hledali klienty? Použité reklamy?

Když začali, osobně jsem cestoval po městě, do soukromých sektorů a zveřejňoval reklamy s návrhem na sklizeň a doručování lesa. Aktivně také využívá služby místních reklamních novin. V současné době se nacházejí pouze na specializovaných místech, dokázali jsme během naší práce získat slušnou pověst a nyní máme docela pravidelné zákazníky.

Jak dlouho trvalo, než se stalo sebepodporujícím obchodem?

Samostatnost se zcela nevyvstala, proces rozvoje se neustále děje a nezastavíme se tam. Vždy se zamyslíme nad tím, jak se vyvíjet lépe, snažit se zvýšit objemy a přinést kvalitní dokonalost. Kromě toho je soběstačnost v odvětví lesnictví relativní koncepcí, protože podnikání je poměrně obratné, vyžaduje neustálou pozornost a investice.

Vlastnosti organizace výrobního procesu

Zabýváte se výhradně výrubem a sklizením řeziva? Jaké další služby můžete zákazníkům nabídnout?

V roce 2015 pracujeme výhradně na zpracování dřeva v řezišti a lištách. Provádíme výrobu dřevěných domů jakéhokoli úplnost. Méně často jsou objednávky na výrobu palet za jakýchkoli technických podmínek.

Poskytujeme také služby pro těžbu dřeva, jeho odstraňování z těžby dřeva, dopravu dřeva a řeziva podél centrálního území Černozem.

Řezivo v různých fázích zpracování.

Bryansk je proslulý svými lesy a mnoho podnikatelů je přitahováno k lesnímu sektoru. Soutěž je vysoká, jaké jsou výhody přilákání zákazníků?

Nevšímám si konkurenci, poptávkový trh je rozsáhlý a vše závisí na obchodních kontaktech konkrétního výrobce. Samozřejmě, pokud se podnikání právě rozvíjí, potřebujete čas na to, abyste se vyhlášili, najít pravidelné zákazníky, ale kdo má vůli a příležitost vstoupit do této sféry, může to vždycky dělat. V tajnosti nepoužíváme slovo "konkurenty", ale nahradíme je slovem "sousedé".

Naše přednosti jsou kvalita řeziva podle GOST a jejich rozdělení podle stupňů. Společnost "Yugo-Zapad" se vyznačuje relativně velkým objemem zpracování (cca 2000 m3 za měsíc) a postupně se snažíme zvyšovat objemy: instalujeme nové vybavení, zvyšujeme kvalifikaci pracovníků a motivujeme hotovostní bonusy.

Existují takové objednávky, když se objeví obzvláště náročný klient? Existují nějaké principy interakce se zákazníkem?

Každý klient požaduje svým vlastním způsobem, a proto se snažíme vyjednávat o podmínkách na samém začátku, aby se později neprojevily neshody. Na principu komunikujeme se zákazníky: "Zákazník je vždy v pořádku". Je obzvláště důležité ocenit pravidelné zákazníky, pokud je zákazník spokojen, bude pravidelně žádat.

Stává se, že kupující požadují, aby v krátkém čase vykonali velký objem, pak budete muset pracovat ve dvou nebo dokonce ve třech směnách. Můžeme snadno splňovat nestandardní velikosti.

Lesní podnikání je přímo spojeno se sezónností, řekněte nám, co děláte v zimě?

Stejně jako v létě: viděl, zpracoval a doručil. Pracujeme po celý rok bez sezónních změn na zimu. Samozřejmě poptávka po nástupu nachlazení poněkud klesá, a tak snižujeme objemy. Někdy musíte pracovat ve skladu, ale každá sezóna je nepředvídatelná, minulá zima pracovala bez problémů a sklady. Co bude v tom, těžko říct, uvidíme.

Nejdůležitější zárukou úspěchu moderní společnosti je dostupnost zkušených specialistů. Jaké jsou rysy práce společnosti najít cenný personál?

Moc se mi líbí frázi "cadres rozhodnout všechno". Specialisté dávají přednost výběru prostřednictvím rotace zaměstnanců, silní a motivovaní zaměstnanci pracují v jednom týmu, slabý a slabý. Ty se postupně postupně postupně opouštějí, protože práce je postavena pouze na částečném platu a vše závisí na výstupu. Jak se člověk obtěžuje, taková mzda se vyplácí. Silné týmy pro práci nad rámec plánu jsou povzbuzovány bonusy, aby lidé byli motivováni k práci.

Pokud vidím, že člověk slibuje, ale nemá dostatek dovedností, posílám ho k více "starým" a zkušeným kádrům, aby získal nové znalosti a stal se cenným specialistou. V zásadě si můžu najmout nějakou osobu, pokud vidím, že je pracovitý a má velké množství energie. A jako nováček se ukáže v podnikání je další otázka.

Plánujete podnikání sami nebo máte za to odpovědnou osobu? Kolik času trávíš na tohle?

Pokud chcete něco udělat, udělejte to sami! Obvykle mám 2-3 hodiny týdně plánovat příští týden a shrnout mezisoučty.

Mimochodem, už jsem se ptal sám hledat asistenta. Ale tady je ten problém profesionality a integritu jiné osoby, musím mít jistotu v jeho asistent na sto procent. A najít takovou osobu není snadné, proto dělám vše sám!

Jaká je rozdělení práce v podniku? Jakou kontrolní metodou používáte jako nadřízeného?

Máme velmi jasnou dělbu práce, v lese pracují některé brigády, další pracují na pilařstvích, pomocných pracovnících pro třídění a nakládání, jsou řidiči a zámečníci, mistři a ostřičky. Obecně platí, že všichni se zabývají vlastním obchodem! Používám systém platebních prémií. Mnoho provozovatelů pilařů absolvuje obnovovací kurzy od továrny výrobce.

Řídící metoda je poměrně standardní, na každé pila je master, sleduje procesy v prodejně a zodpovídá za kvalitu. Stejný master je při protokolování, řídí množství plotů a čas.

Cíle a plány

Jaký je přibližný obrat Vaší společnosti za rok? Co se týče peněz, bylo možné dosáhnout toho, co bylo plánováno dříve?

V penězích je obtížné pojmenovat určitou postavu, je to snadněji řečeno nacubováním, v roce zpracujeme 20-25 tisíc kulatých dřevin. Samozřejmě, že je to možné a víc, ale zatím jsme s tímto objemem spokojeni, což lze dosáhnout bez obětování kvality.

Pokud jde o finanční složku: minimální bar je dosažen, nyní musíte dobýt nové výšky!

Jaká opatření budete v blízké budoucnosti zavést k rozšíření a zlepšení vlastního podnikání?

Plány na rozvoj dalších oblastí, je zajímavé vyrábět pěnobeton a dlažby, stejně jako arbolitické bloky. Teď studuji literaturu o tomto tématu, komunikuji s dobře informovanými lidmi, obecně zkoumám půdu.

Můžete říkat sebe, kdo miluje svou práci? Nebo jste stále blízko principu: "Práce za peníze"?

Jak již bylo zmíněno, v této oblasti jsem nelitovala při výběru od svých 14 let. Miluju les, není to pro mě zátěž brzy vstávat a jít na spiknutí, je snadné zůstat přes noc v práci. Samozřejmě mě přitahuje finanční motivace, protože s kompetentním přístupem můžete dosáhnout dobrých výsledků, protože lesní bohatství naší země je nevyčerpatelné.

Tipy pro začátečníky

Co doporučujete těm, kteří se chtějí zabývat těžbou a výrobou řeziva? Mohou se k tomuto odvětví dostat všichni?

Nejdůležitější věcí není vzdát se a jít do konce! Je důležité mít vedoucí schopnosti a schopnost řádně organizovat práci svých týmů. V ideálním případě by dobře fungující práce měla fungovat bez vaší účasti. V praxi to ale není tak snadné uspořádat, takže na začátku bude práce trvat téměř celý volný čas!

Je třeba se naučit pracovat v náročných podmínkách, za jakéhokoliv počasí, to není kancelář, kde se můžete schovávat před povětrnostními vlivy a teplem, ale v lese. Lesní práce má však své vlastní kouzlo a s akumulací zkušeností bude snazší pracovat. Myslím, že každý může přijít do lesního průmyslu, ale není snadné zůstat v lesním průmyslu, to vyžaduje trpělivost a vytrvalost.

Uveďte některé cenné rady těm, kteří chtějí otevřít vlastní podnikání.

Nejprve je nutné stanovit maximální cíl, rozdělit ho na několik malých úkolů a začít systematicky je provádět. Nebojte se obtíží, existují v jakékoli sféře a v jakékoli práci.

A také si myslím, že nestojí za to čekat na obrovské peníze najednou, přijdou k těm, kteří mají dostatek vytrvalosti a trpělivosti. Zpočátku to bude obtížné, a může dokonce chtějí, aby se vzdali, ale ten, kdo bude schopen přečkat období bez stálého příjmu a stálým zákazníkům budou moci dosáhnout nové úrovně. Jednou mi bylo řečeno, zajímavou slovní spojení, které se bude vzpomínat: „Výroba - je dlouhý řetěz, čím delší řetězec, tím více je slabší, takže byste měli dávat pozor na každý spoj, můžete zkrátit řetěz, věci jdou rychleji, ale výnosy získal méně, než bylo plánováno.“

Jak víte, konkurence je hlavním motorem vývoje. Ale neusilovala jsem se o to, mnoho podniků se jednoduše zavřelo. Jak se vám podaří zůstat na hladině? Jaká protikrízová opatření můžete nabídnout čtenářům?

Nyní jsou všechny těžké časy, kupní síla snížena a většina lidí prostě nemá peníze na nákup takových levných výrobků jako řeziva. Mnoho stavebních projektů je zmrazeno kvůli malé poptávce, zejména těch, které jsou na úvěr.

Musíme snížit cenu hotových výrobků a práce s odloženou splatností, stejně jako práce ve službách pro přípravu a řezání davalnicheskogo les, to dává „skutečné peníze“ a někdy se snaží prodat Kulatina ke zvýšení rychlosti obratu peněz.

Vzpomínám si, když se stala krize roku 2008, poptávka po produktech prudce klesla, dřevo se začalo skladovat ve skladu a zákazníci se výrazně snížili. Mnoho společností to nemohlo vydržet a uzavřelo a pouze ti, kteří dokázali přezkoumat svou rozvojovou strategii a najít další zdroj příjmů, zůstali nad vodou. Poté jsem analyzoval potřeby trhu a začal vyrábět palety a euro palety. Pracovníci převedení do zaměstnání na částečný úvazek, protože jejich plná zaměstnanost se stala nevhodnou. Taková opatření umožnila přežít krizi před 6-7 lety, udržet si zaměstnance a pokračovat v práci.

Za to stojí dnes, nebo je lepší počkat na příznivější období?

Složitá otázka, kdykoliv, najdete důvody, které zabraňují tomu, aby si člověk založil vlastní podnik. Jak říkají, někdo stále myslí a jiní si myslí a dělají. Odvětví lesního hospodářství je však oblast, ve které je lepší ne vyšplhat bez příslušných znalostí a zkušeností, je možné silně hořit. Bez ponoření do konkrétního podnikání se zdá, že výroba řeziva je zisková a peníze. Teorie je jednodušší, ale v praxi se potýkáte s reálnými problémy.

Nyní mnohé podniky jsou zavřené, kupní síla se snižuje, firmy jdou do dluhů... Můžeme minimalizovat pouze tyto příznaky, zvýšení produktivity a zlepšování jakosti výrobků, čas vyměnit staré vybavení a přizpůsobení se potřebám zákazníků.

Osobně se nedokážu zavřít, pokouším se získat sílu a ostatní chci dělat svou oblíbenou věc a zlepšit svou profesionalitu!

Nové obchodní nápady

Od dnešního dne nemůže člověk doufat v podporu státu, musí se nejprve spoléhat na sebe, na svou rodinu nebo na podobně smýšlejících lidí. Nastal čas, kdy budete muset přemýšlet o vytápění prostor, a vzpomněl jsem si na myšlenku, která je podle mého názoru snadno realizovatelná. Mým nápadem je získat pozemek a vysadit ho se stromy různých plemen, které se používají ve stavebnictví, výrobě nábytku a jiné dřevěné výrobě. Výsadba může být provedena se semeny, které mohou být napsány v jakémkoli lese.

Náklady na toto:

1) nákup pozemku. Máme hektar pozemků v Moldavsku za přibližně 300 dolarů. No, plus asi 20 dolarů zaplacení daně z užívání pozemků. (Na Ukrajině jsem slyšel, že můžete získat 2 hektary pozemků zdarma).

2) výlet do lesa pro osivo a následné vysetí semen nebo ořechů do země. (Samozřejmě, můžete si koupit ready-made rostlin v lesních podniků na rychlejší návratnost, ale to vyžaduje dodatečné náklady. A protože většina z těchto lidí nemají peníze, přistání semen je levnější a především akce).

Vzhledem k tomu, že účelem takového výsadby je produkce dřeva, semena nebo ořechy jsou oseté jednou stromovou schémou na jeden čtvereční metr. Takže stromy rostou vysoko a rovně. Vezměte například dub. Tento strom dosahuje výšky 30-40 metrů v dobrých podmínkách, někdy 55 metrů a průměru 1-1,5 metrů.

Po dobu 10 let v dobrých podmínkách mohou duby vyrůstat až na výšku 4 metry. Dostal jsem minima, přičemž šířku dubu, dokonce na 30 cm, a dostal nejméně 1 kubický metr palivového dříví z jednoho stromu.

Pokud vezmeme v úvahu, že na hektaru rostou 1000 dubů, pak je to 10 000 kubických metrů palivového dříví. Nyní kubický metr palivového dřeva stojí asi 57 dolarů. Tisíc kubických metrů 57 000 dolarů.

A pokud strom dává více dřeva, pak je to větší zisk. Můj výpočet byl takový, že stromy půjdou na palivové dříví, ale pokud si z těchto stromů vytvoříte prkno, bude deska stát mnohem víc. Domnívám se, že příjmy značně převyšují výdaje.

Jak získat pronájem lese?

V zásadě to může udělat každý ruský občan, protože právo na odpočinek podle současných právních předpisů je stejné pro všechny. V souladu s čl. 34 LZ RF jsou pozemky lesního fondu pronajaty na základě rozhodnutí státních orgánů subjektů Ruské federace, které byly přijaty na žádost územních orgánů nebo na základě výsledků lesních soutěží.

Podle právníka příměstské nemovitostí správcovská společnost „Miel-estate“ Simon Levin, „je mnohem lepší pronájem lesních porostů na delší dobu - až do 49 let. Toto právo je také uvedeno v LC Ruské federace. Podle čl. 31 LC RF v rámci leasingu lesních ploch lesního federální správy lesů (dále jen pronajímatel) se zavazuje poskytnout lesní uživatele (nájemce) lesních pozemků za úplatu po dobu jednoho roku do 49 let. Po registraci nájemní smlouvy se pozemek stává vaším majetkem po dobu stanovenou ve smlouvě. "

Všimněte si, že v souladu se změnami uvedenými v čl. 35 LC Ruské federace, pozemky lesních fondů mohou být nyní pronajaty buď výsledky lesních soutěží, nebo bez zvláštních soutěží.

V prvním případě je vytvořena komise, která zahrnuje předsedu - zástupce státní správy subjektu Ruské federace, jeho zástupce - zástupce územního orgánu federální lesnické správy, jakož i zástupci dalších zainteresovaných organizací. Podle výsledků soutěže podepíše vítěz a pořadatel protokol, na jehož základě je uzavřena nájemní smlouva pro lesní fond.

Poskytování lesních pozemků bez zvláštní nabídky je možné ve výjimečných případech uvedených v čl. 34 (3) LC Ruské federace. Za tímto účelem zasílá soukromá osoba písemnou žádost do zařízení pro územní lesnictví s uvedením údajů o pasu. Organizace musí specifikovat požadavky, včetně adresy a čísla zúčtovacího účtu. V přihlášce je nutné určit umístění lokality lesního fondu, jakož i typy a účel jeho využití.

Dále řetězec je následující. Pronajímatel podá žádost o přezkoumání do jednoho měsíce a předá ji svou zprávou teritoriální agentuře federální správy lesů v oblasti Ruské federace. Do jednoho měsíce je žádost zvážena a předkládá se její podání státní správě subjektu Ruské federace, která přijme kladné či záporné rozhodnutí o předložení lesního pozemku k pronájmu. Po skončení nájmu se pozemky nestanou majetkem nájemce, protože zákaz jejich nákupu zůstává v platnosti.

Pronájem lesa může být ziskové zaměstnání

Hovoříme-li o tom, jak legitimní výstavbu rodinných domů na pozemku lesa, právník country realitní investiční společnosti „Miel-estate“ vysvětlil Simon Levin, že ve věcech stavebního pronajata lesních ploch správa moskevské oblasti je vedena stále existující vyhlášky rady RSFSR ministrů dne 12. prosince 1984 № 505 „o postupu při vydávání povolení k umístění v lesích a na pozemcích lesní fond není pokryta lesy, turistické tábory, rekreačních středisek a dalších podobných zařízení, s možností vedení budov neinteruvního typu a na způsob využití lesa pro kulturní a rekreační účely. " Podle tohoto dokumentu mohou být lesy zelených zón v okolí měst a osad a všech ostatních lesů skutečně využívány pouze pro kulturní a rekreační účely. Teoreticky však nezakazuje výstavbu bytového domu na pronajatém území, který může být použit pro osobní účely. Ale co se s ním stane po uplynutí 49 let trvání leasingu? Pokud úřady zůstávají spokojeny s tím, jakým způsobem jste ošetřovali lesní pozemky, které vám byly svěřeny, bude nájem prodloužen. V tomto případě má nájemce předkupní právo uzavřít nájemní smlouvu na nový termín. Právníci poznamenávají, že v posledních letech federální a regionální legislativa rozšířila práva majitelů a úřady se s nimi setkávají do poloviny při řešení sporů.

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak může les poskytnout celý stát

* Vzhledem k častým změnám v právních předpisech jsou informace občas zastaralé, než je možné aktualizovat na webových stránkách.
* Všechny případy jsou velmi individuální a závisí na mnoha faktorech. Základní informace nezaručuje řešení vašich problémů.

Proto pro vás po celý den jsou ZDARMA odborní konzultanti!

* Zeptejte se na otázku forma (spodní část článku), buď přes online chat.

Les, nebo spíše dřevo - je nejdůležitějším materiálem v lidském životě. Dřevo je konečně nezbytné pro stavbu, nábytek a domácí potřeby, pro banální vytápění. Takže proč nebrat na podnikatelský nápad růst tohoto nejdůležitějšího lesa?

Pro pěstování různých stromů bude vyžadovat půdu a semena. Semena se prodávají v lesnictví, můžete také nakupovat sazenice mladých stromů, ale to bude vyžadovat více hmotných investic. Ačkoli sazenice mohou ušetřit čas.

Země. Lze je koupit, pronajímat nebo dokonce obdržet zdarma, jak se dělá na Ukrajině. Je pravda, že omezená plocha 2 hektarů je poskytována zdarma. A v Moldavsku je cena hektaru doslova symbolická - ne více než 300 dolarů, později bude muset platit daň za použití - 20 dolarů. Nicméně níže budeme mluvit jen o jednom hektaru půdy, takže pokud chcete uspořádat místo pro velmi výnosné podnikání, nebude to tak obtížné.

Pokud se zaměříme na minimální náklady, zvážíme výsadbu osiva pro výrobu pouze dřeva nebo palivového dříví.

Nyní stojí za to analyzovat nejjednodušší aritmetiku založenou na minimálních požadavcích a minimální návratnosti. Osivíme semena v poměru jednoho stromu na metr čtvereční. Takže na jednom hektaru získáte 1000 stromů. Například duby. Po 10 letech, za příznivých podmínek, dub bude mít výšku 4 metry a obvod 30 cm. Tedy. 1 kubický metr dřeva z jednoho stromu za 10 let. 1000 stromů poskytne celkem 1000 krychlových metrů. Dub však může dosáhnout výše než 50 metrů a mnohem většího průměru. Náklady na krychlový metr dnes činí 57 dolarů. Kolik bude nakonec - snadno se vypočítat.

Stojí za to připomenout, že tento výpočet je minimální, pokud se předpokládá, že pro pec bude jen dřevo. A pokud používáte dřevo pro výrobu desek pro stavbu nebo základy pro výrobu nábytku, jejich náklady budou mnohem vyšší. Znamená to, že tam bude jen více příjmů.

Je možné pronajmout si lesní fond?

Jakákoli ruská, fyzická nebo právnická osoba je ze zákona oprávněna pronajmout část lesního fondu. Článek 34 VZP stanoví, že lesní pozemky mohou být pronajaty rozhodnutím úřadů nebo v důsledku lesních soutěží. To znamená, že jako občan Ruska si můžete být jisti, že můžete získat pozemky z právního důvodu a prakticky za jakoukoli dobu. Tím se otevírají možnosti pro realizaci podnikatelských nápadů.

Společnost „Miel-Real Estate“, který spolupracuje s příměstské nemovitostí, se vyjádřil k této problematice v obličeji legálních Seeds Levin takto: „Každý článek tohoto zákona stanoví možnost pronájmu lesní pozemky po dobu až 49 let, nejvíce optimální a bezpečný - je pronajmout na dobu nejvýše. Čím delší je doba pronájmu, tím větší je možnost realizace rozsáhlého a výnosného projektu na území. Poté, co nájemce nebo lesník podepíše nájem, území se stává jeho majetkem po dobu uvedenou ve smlouvě. " Mimochodem, další změny v článku 35 LC RF umožněno poskytovat občanům Ruské federace v oblasti pronájmu a to nejen na základě výběrových řízení, ale bez držení jakýkoli. Článek stanoví výjimečné případy, které dávají právo pronajmout lesní pozemky bez soutěží. Stačí, abyste požádali písemně o lesnictví a uveďte údaje o pasu. Právnické osoby poskytují své náležitosti. V tomto případě musí písemná přihláška uvést účel převzetí místa k pronájmu, jakož i jeho umístění.

Po podání žádosti rozhodne pronajímatel nebo lesní agentura své rozhodnutí a předá je nad územní správou leshoz. Na tomto řetězci se nekončí. Lesnictví se svým závěrem předává dokumenty státnímu orgánu Ruské federace, kde musí být konečná odpověď, ať už pozitivní či ne, o pronájmu lesní půdy.

Pokud se koná soutěž, musí být ve své komisi nutně osoba státní moci a zástupce místního lesního úřadu. Kromě nich by komise měla zahrnovat i některé další organizace, nebo spíše jejich zástupce. Po soutěži je vypracován protokol, který navštíví všichni účastníci soutěže a který pak slouží jako základ pro vypracování nájemní smlouvy.

Pronájem lesa je zisková.

Právník Semyon Levin také komentoval zákonnost výstavby na lesním pozemku. Upřesnil, že stavba na pozemcích v lese je upravena současnou vyhláškou z roku 1984, která specifikuje možnost výstavby rekreačních zařízení na pronajatém území. Dokument také poznamenal, že určené lesní plochy mohou být použity pro výstavbu zdravotních zón a zábavních komplexů. Ačkoli zákon neříká nic o zákazu výstavby a obytných budov. Velmi slibnou investicí tedy může být myšlenka vybudovat obytný dům v lesoparku, který bude díky krásnému přírodnímu prostředí na dobrém místě.

Pokud jde o pronájem, může to být až 49 let. Ale po uplynutí jeho lhůty to neznamená, že celé území a přilehlé budovy budou k dispozici státu. Můžete požádat o prodloužení doby trvání leasingu, bude zvláštní komise zaslána, a v případě, že vláda je spokojen s vaší využívání půdy, a to neporušuje zákon, nebo v rozporu s ním, nájemní smlouva může být prodloužena. Současně bude vypracována nová dohoda s uvedením nového výrazu. K dnešnímu dni, právníci říkají, že majitelé moderních vlád často pomáhají při sporu o problematice vlastnictví a jejich řešení ve prospěch nájemce, tak být jisti, že nájemce bude odnášet půdu, není tam žádný bod.

Podnikání při protokolování

Nápad: Victor Viscub

Chci navrhnout lidem a věnovat pozornost jinému druhu podnikání, s nímž jsem se musel vypořádat najednou. Toto je protokolování.

Existují dvě možnosti. V obou případech si pro začátečníky zakoupíte vybavení (motorové pily, traktor - dostatek a MTZ-82) a vytvořte tým pro nákup. Přinejmenším pět lidí. A v prvním případě stačí začít. Pracujete v poskytování služeb lesního porostu pro jiné společnosti. Plus - minimální možné investice do počátečního kapitálu a absence kapitálových zařízení se všemi následujícími požadavky.

Druhou možností je, abyste si koupili les na vinici a po proudu ji prodávali jako pilu. Je samozřejmě třeba velké investice, větší riziko a větší možný zisk. Ale je to tak starý jako svět.

Chci jen navrhnout malé zlepšení v podnikání, které ji může radikálně změnit. Důležité je, že spousta lesa roste v těžko dostupných, bažinatých místech. Leshoze ho prodávají za výhodnou cenu. A je zajímavé, že existuje spousta asfaltu a olše. V Evropě jsou tato plemena již dlouho považována za polořadovka-drahocenná a často jdeme do lesa. V každém případě jsou lamely z tohoto dřeva bezcenné. Takže, pokud si vybavit svůj traktor kolový traktor navijákem, pereobut na širokou sběrnici (například jako zpět může přijít z „KIROVETS“ traktorem) a přijmout některé Snatch bloky, dokáže divy.

Jednou jsem musel jet autem s jedním lesníkem. Takže prošli kolem takového místa. A tam zuřící brigáda zuří. Řekl, že tento pozemek nemohl být prodán po dobu pěti let, pak se potopili za cenu palivového dříví na nějakou firmu a byli stále hrozně šťastní, že se jim podařilo. Koneckonců, firma musela zastavit pozemek včas. A dřevo je velkolepé, většinou fanoušek. A co tedy? Na širokých pneumatikách vyrazili nějaké strašné importní monstrum a právě tak. Dřevěné vlasy se vztekaly na zadku s hněvem, ale vlak odešel... Takže tato sépie strávila spoustu peněz a přesto se v plné výši vyplatí.

Vyvozujeme závěry. Z technického hlediska nevidím žádné zvláštní problémy, sám jsem na traktoru pracoval pár let, a to jak v horských, tak v bažinatých podmínkách. A pokud správně používáte canis-blok, pak můžete dělat zázraky.

Neuvádím žádné ekonomické výpočty, v každém regionu jsou mé podmínky a ceny jen konceptem.

Jak otevřít podnik v obci a začít vydělávat - krok za krokem instrukce pro začátečníky + TOP-9 nápady pro začínající firmy

Ve městech jsou nejziskovější a nejoblíbenější místa pro podnikání již zvládnutá a obsazena. Dokonce i s počátečním kapitálem není snadné dosáhnout úrovně návratnosti - u každé zatáčky jste byli napadeni konkurencí.

To je důvod, proč stále více a více začínajících podniků se dívá na krajinu - tam je prostor, není konec, tam je místo, kde se otočit a získat slušné rychlosti.

S tebou je Denis Kuderin odborníkem na časopis "HitberBober" o finančních otázkách. Řeknu ti, co je podnikání na venkově v moderním Rusku, které zemědělské sektory jsou nejvýhodnější pro investice, a jak kompetentně řídit podnikání ve venkovských oblastech, aby nedošlo k vyhoření.

1. Podnikání na venkově nebo jak se stát přírody bohatý

Existuje trvalá mylná představa, že je těžší podnikat na venkově než ve městě. Ve skutečnosti ve venkovských oblastech se mnohem větší počet projektů začíná od začátku vyplatí. Zároveň jsou náklady na organizaci a podnikání nižší o řádovou hodnotu, a to pouze proto, že Země, práce a zdroje jsou zde levnější.

Investice do zemědělství jsou slibné a dlouhodobé investice, které téměř nezávisí na módních trendech v ekonomice a výkyvech na trhu. Země a to, co dává, jsou trvalé hodnoty, v nichž lidé budou vždy potřebovat. Dokonce i nejmodernější technologie nenahrazují maso, chléb a mléko.

Rozvoj zemědělství je nejen výnosný, ale také užitečný pro rozvoj ekonomiky. V podmínkách krize a stálých sankcí se Rusko stále více zaměřuje na domácí trh, což znamená, že výrobky vyráběné v zemi budou každým rokem stále více a více poptávány.

Současně je třeba si uvědomit, že výrobní průmyslová odvětví samozřejmě nemohou přinést rychlé zisky. Nejedná se o obchodování s akciemi ani o internetový obchod, který se vyplatí za 4-6 měsíců.

Podnikání na venkově je pro ty, kteří se těší z dlouhodobé perspektivy. Koneckonců, sklizeň, drůbež a hospodářská zvířata musí nejprve růst a teprve pak realizovat.

Uvedu všechny výhody podnikání na venkově:

 • relativně nízkou konkurencí - počet zemědělských podniků v Rusku ještě není tak velký, aby plně poskytovaly domácí výrobky;
 • stát podporuje zemědělce - jsou zdaněny méně, granty a dotace jsou přiděleny na rozvoj zemědělského odvětví;
 • náklady na přírodní produkty neustále roste - lidé pečují o své zdraví a preferují dovezené zdravé domácí výrobky;
 • nižší než ceny za elektřinu a další zdroje - například v oblasti Novosibirsku rozdíl v tarifech mezi městem a vesnicí činí 25%;
 • příznivější ekologickou situaci - čistý vzduch, žádné chemikálie v produktech apod.

A pokud jsou v oblasti vyráběných výrobků již téměř všechny ziskové výklenky obsazeny, pak v zemědělství pro podnikaví a energické lidi - expanzi. A pak jsou potřebné zemědělské produkty po celý rok, což znamená, že na trhu prodeje nedojde nikdy žádný nedostatek.

Není možné říci o nevýhodách podnikání obce. Pro realizaci hotových výrobků neexistují žádné laděné mechanismy - každý farmář musí hledat vlastní kanály.

Rostlinné a živočišné jsou vysoce závislé na přírodních a sezónními faktory: jeden špatný rok, sucha, nebo naopak silným dešťům a výsledek mnoha měsících práce bude zploštělé k ničemu.

Pěstování zeleniny, obilovin a výroba masa a mléčných výrobků však není jediným místem pro venkovské podnikání. Nechcete se zapojit do rolnické práce - rozvíjet nové směry: ekoturistika, včelařství, pěstování hub, chov raků nebo ryb.

Poptávka po kvalitních surovinách a hotových výrobcích je vždy tam. Mimochodem, stojí kilogram slaných hub v běžném supermarketu 1000 - 1500 rublů. Cena za kilogram rakovin se pohybuje v rozmezí 500 - 900 rublů. Med a další včelí produkty také nejsou levné.

2. Jakou firmu můžete otevřít v obci - TOP-9 populární nápady

Seznam sestavený odborným oddělením našeho časopisu zahrnuje nejvýnosnější a nejoblíbenější podnikatelské nápady pro venkovské oblasti.

V případě, že navrhované možnosti nemají vám bude vyhovovat, k dispozici jsou desítky dalších oblastí - výroba nábytku z prutů, výroba a prodej kožešin, chovných králíků... Seznam všechny myšlenky nejsou dost objem článku. Kromě toho je otázka "Jaké podnikání dělat" podrobně popsáno v samostatné publikaci našeho časopisu.

1) Pěstování ovoce a zeleniny k prodeji

Nejvíce zřejmá a základní myšlenka. Kde jinde můžete pěstovat zeleninu, ne-li v zahradním sadu? Se správnou organizací práce se náklady vyplatí v jedné sezóně.

Není nutné začít s velkými svazky. Nejprve se pokuste realizovat přebytek zemědělských produktů, které vyrůstají pro sebe. Pokud chápete, že poptávka přesáhne nabídku, dále rozvíjet výrobu.

Finanční náklady jsou samy o sobě malé:

 • semena;
 • hnojivo;
 • voda pro zavlažování;
 • zařízení pro pěstování půdy a péči o rostliny.

Ale nebudete muset jen utrácet peníze, ale i sílu. Kdo pracoval na zahradě, ví, co stojí za to, že pěstujeme dobrou sklizeň. Nic vás ale nikdo neopustí využívat mzdovou práci.

Dále organizujte konzervování, zpracování a mražení ovoce a zeleniny tak, aby podnikání bylo celoroční.

2) Zemědělství

Zemědělci pronajmou nebo kupují rozsáhlou půdu a zabývají se pěstováním obilovin, zeleniny a ovoce, jakož i chovem ptáků, velkých a malých hospodářských zvířat. Pro zemědělství potřebujete solidní primární investice, které se nevyplatí okamžitě.

Je nutné naplánovat realizaci hotového výrobku předem. Zemědělci spolupracují s velkoobchodními společnostmi na nákup potravin, stravovacích míst, supermarketů. A sklizeň a maso se prodávají na specializovaných trzích a veletrzích.

3) Včelařství

Obchod pro ty, kteří jsou připraveni na těžkou a náročnou práci. Apiary jsou výnosné podnikání, ale vyžadují zvláštní znalosti a tvrdou práci. Teoretická příprava a znalost nuancí jsou nezbytné. Nejlepší je konzultovat zkušeného včelaře, před nákupem úlů a dalšího vybavení. Čtení knih také pomůže.

Nakonec však získáte produkty, které jsou po celý rok žádané: med, propolis, pyl, včelí vosk a mnoho dalšího. Med a deriváty nejsou jen konzumovány jako léčivé a léčebné, ale používají se v oblasti farmacie, kosmetologie a lidové medicíny.

Včelina platí průměr za jednu sezónu. Vrchol prodeje je v říjnu až listopadu. V počáteční fázi není nutné zaregistrovat takovou firmu, zvláště pokud jsou úly na území vašeho zahradního pozemku.

4) Otevření obchodu

V obcích a vesnicích je maloobchod často špatně organizován. Stává se, že jeden obchod okamžitě obsluhuje několik míst.

Osobně jsem sledoval prodejní místo v mé rekreační vesnici a je připraven potvrdit, že kupující v takovém obchodě, zejména v teplé sezóně - víc než dost. Byly postaveny linky 10-15 osob a každý z nich vzal více než jeden typ výrobku.

Chcete-li vytvořit nepřerušované zásobování, zorganizujte v obchodě malý sklad. Výrobky lze částečně zakoupit ve velkoobchodních cenách od místních obyvatel - vejce, mléko, bobule, zelenina.

Nemusíte nutně omezovat pouze rozsah potravin. Ve vesnicích velká poptávka neesenciální zboží - čistící prostředky, hygienické výrobky, různé maličkosti, bez nichž se neobejde - jako jsou baterie, kolíky, hračky, atd

V "bohatých" obcích bude poptávka po stavebních materiálech, zemědělských strojích, směsných krmivech a hnojivech.

Samozřejmě, úspěch prodejního místa závisí na jeho umístění, na počtu místních obyvatel, na jejich solventnosti. To znamená, že místo pro obchod musí být vybráno moudře.

Mimochodem, obchod lze otevřít nejen na specializované návštěvě, ale i v garáži, pokud máte takovou návštěvu. Na tomto webu je samostatný článek "Obchod v garáži".

5) Výroba

To zahrnuje podniky, které používají místní suroviny. Existuje mnoho řešení - pila, továrna na zpracování dřeva, výroba krmných směsí, mouky, zeleniny a masa, konzerv, uzenin, knedlíky a jiných polotovarů, koupací košťat.

Rozsah a výrobní kapacita závisí na počáteční investici. Není nutné začít s produkcí ve velkém měřítku. A některé zboží lze obecně vyrábět doma.

6) Sběr bylinných čajů a bobulí

Bylinné léčení, uklidňující a povzbuzující čaje jsou stále v módě.

V nákupním centru u mého domu je celý obchod, který prodává výhradně bylinky a bobuloviny na vaření. Podle mých vyjádření má prodejna stabilní publikum kupujících a dobré příjmy.

Suroviny pro sklad jsou shromažďovány jistě ne v městském parku - dodávají je vesničané, kteří sbírají na profesionálním základě.

Myšlenka, i když neštandardní, ale poměrně nákladově efektivní. S příslušnou organizací přinese přiměřený zisk s minimálními peněžními náklady.

Co je potřeba? Jen váš čas sbírat bylinky, bobule, květiny, kalibrovat je, sušit je se zvláštním sušením (poslední chvíle je základní).

Další větev tohoto směru je sbírka léčivých bylin. Podle jednoho farmaceutického portálu je každoroční potřeba rostlin a továren pro výrobu rostlinných přípravků 50 000 tun surovin. A můžete vařit téměř třikrát méně.

7) Venkovská turistika

Slibná výklenek. Osobně bych si zvolil tento směr, protože má v nejbližší budoucnosti šanci změnit se na módní trend.

Města jsou plná lidí, kteří jsou unavení z povzbuzování, stresu a nepříznivé ekologické situace. Hledají alespoň na chvíli, aby se vydali do lůna přírody, odpočinuli si a živili se léčivou energií.

Dacha vůbec není, a ne vždy to řeší problém. Příměstská oblast na předměstí není stejná jako dům v obci nedaleko malebné řeky.

Co potřebujete k založení firmy? Pěkný dům s místností pro nájemní jednotky navíc okolí, zahrnující spoustu volnočasových aktivit - a pro hosty na ryby, a ve vaně zahřát a v lese na houbách jít a navštívit farmu a koně jezdit.

Kde najít zákazníky? Uspořádejte reklamní kampaň na internetu a v médiích nejbližšího hlavního města. Vytvořte webové stránky vaší turistické základny, přidejte některé z vašich vlastních čipů, jako je ten stejný fyto čaj nebo léčení dubových sudů ve vaně. A v zimě zajistěte lyžařskou základnu a půjčujte si sněžné skútry.

Pokud podnikání jde, na příjmech vybudovat vysoce kvalitní hotel v ruském stylu, ale s evropskými standardy pohodlí.

8) Chov ryb

Pokud jsou v obci čisté vodní plochy, použijte je pro chov komerčních ryb. Jen nezapomeňte dohodněte se s místní nebo okresní správou. Nebo zorganizujte umělé nádrž na vašem webu. Pstruh kapra, křížový kapr, sumec, dokonce pstruh je v prodeji. Kromě smažení je třeba si koupit speciální potraviny a vitamíny.

Po uspořádání rybníka budete muset pouze podporovat, což je docela výhodné

Alternativní možností je chov raků. Výhodou je, že poptávka po této pochoutce přesahuje nabídku a výlov v přírodním prostředí je omezen.

9) Podnikání na internetu

Pokud zemědělská činnost není vaším koníčkem, ale opravdu chcete žít v přírodě, není nutné, aby se v lůžkách nebo krávy pěstovaly. To znamená, že to uděláte ve svém volném čase a hlavně - vydělat peníze online.

Síť nyní existuje v každé vesnici, což znamená, že podnikání na internetu je přístupné všem. Pokud jste designér, textař, překladatel, programátor, profesionální hráč na Forexu, majitel internetového obchodu, expert na dopravní arbitráž - práce na dálku a přijímat peníze v sázce.

Srovnávací tabulka konkrétních podnikatelských nápadů:

Zahájení podnikání v oblasti lesnictví

Rozhodli jste se udělat podnikání v lesích a jste na křižovatce, kde začít? Můžete se seznámit se zkušenostmi jiných lidí, kteří jsou k dispozici na internetu, nebo si můžete vyzkoušet vlastní nebezpečí a riskovat. Dovolte mi uvést několik doporučení ohledně pořadí akce, tk. všechno to předal sám.

 • Obsah:
 • 1 Zahájení podnikání v lesích
 • 2 Výrobci řeziva
 • 3 Jak koupit desku a neklamat
 • 4 Deset chyb, které začínající podnikatelé umožňují při výrobě a prodeji řeziva
 • 5 Jak se chovat, pokud čelíte agentuře pro sběr
 • 6 Jak zvýšit prodej pilařského vybavení
 • 7 Propagujeme sami sebe, naše jméno a podnikání rychle a levně
 • 8 Nová publikace o problémech lesního hospodářství
 • 9 Potřebujeme investice do lesního hospodářství.
 • 10 Jak nakupovat dřevoobráběcí zařízení
 • 11 Uvedeme obložení, obrobek obložení, nosník, desku pro palety atd., Z lípy a osiky
 • Obsah:
 • 1 Zahájení podnikání v lesích
 • 2 Výrobci řeziva
 • 3 Jak koupit desku a neklamat
 • 4 Deset chyb, které začínající podnikatelé umožňují při výrobě a prodeji řeziva
 • 5 Jak se chovat, pokud čelíte agentuře pro sběr
 • 6 Jak zvýšit prodej pilařského vybavení
 • 7 Propagujeme sami sebe, naše jméno a podnikání rychle a levně
 • 8 Nová publikace o problémech lesního hospodářství
 • 9 Potřebujeme investice do lesního hospodářství.
 • 10 Jak nakupovat dřevoobráběcí zařízení
 • 11 Uvedeme obložení, obrobek obložení, nosník, desku pro palety atd., Z lípy a osiky

Výrobci řeziva v regionu Ural. Celý sortiment řezaných a neřezaných řeziva ze smrku, borovice, lipa a břízy

Vlastní podnikání: prodej lesů

Minimální počáteční kapitál

Obchod s prodejem dřeva je považován za velmi výnosný směr, poptávka po dřevě se téměř nikdy nezmenšuje, a proto má implementátor vždy možnost získat spoustu peněz. Dřevo potřebuje obrovský počet podniků, nejjednodušší jsou například stavební organizace a podniky zabývající se výrobou nábytku. Samozřejmě mohou docházet k sezónním výkyvům, ale podnikatel, jehož podnikání je rozvíjeno a má pravidelné zákazníky, je velmi zřídka nerentabilní.

Musíme však, a pochopit, že dělá tento směr chce značný počet lidí, a proto je obtížné získat při využívání lesní půdy, a po zalesňování ve své drtivé většině jsou ve vlastnictví státu, a pouze orgány mohou rozhodnout, koho dát k použití konkrétního pozemku. Tam jsou některé další problémy v tomto oboru, například, tam je stereotyp, že podnik za trestný čin, a to i v dnešní době, což zvyšuje riziko podnikatele.

Organizace obchodu pro prodej dřeva

Prvním krokem je registrace jako podnikatelského subjektu. Ale jen v případě, že obchod s dřevem se bude konat nejen v Rusku, je nutné obrátit se na Ministerstvo průmyslu, které bude uděleno povolení pro celní odbavení zboží, které zahrnují dřevo, dřevo a podobné výrobky.

All mezinárodního obchodu v tomto směru - poměrně složitou oblast, protože je licence vydána pouze u některých druhů dřeva, specifických objemů a po omezenou dobu, je třeba si uvědomit, že existuje více akty nejsou vnitrostátní právní předpisy a místní, tak má smysl okamžitě požádat o pomoc právníka. Při práci pouze v Rusku však existují i ​​podmínky. A je to - v okamžiku, kdy podnikatel má právo na koupi lesní plochy v majetku pro použití jako zdroj dřeva, nyní všechny společnosti zapojené do této oblasti, učinit ploch k pronájmu od státu, nicméně, termín pronájmu může být až 49 let.

Jedná se o první a možná i hlavní potíže při organizaci tohoto podnikání - při získávání pracoviště. Je pravda, že je třeba poznamenat, že vláda v poslední době uvažuje o prodeji lesních pozemků podnikatelům za řezání, ale pokud bude přijat takový zákon, stále není známo, za jakých podmínek. Na druhou stranu, dokonce i na místě k pronájmu, můžete spoléhat na normální zisk.

Registrace podniku prodávajícího dřevo

Podívejme se na to podrobněji. Takže podnikatel po registraci má právo účastnit se aukcí, které jsou zpravidla prováděny místními lesnickými orgány (např. Ministerstvo lesnictví požadované oblasti). Samotný podnikatel může najít vhodné místo pro ně a podat žádost o místo, ale v žádném případě není skutečností, že by se o jeho návrh zajímali orgány; a dokonce i když je místo opravdu připraveno k pronájmu, aukce mu bude stále přiděleno.

V první fázi nastává první obtíž - nejen podnikatelé, kteří se chystají do výkopu lesů, kteří mají právo získat část lesa, ale i ty, které ji budou používat k jiným účelům. Například orgány jsou zvláště příznivé pro ty podnikatele, kteří budou používat les jako rekreační zónu. Zájemci navíc podléhají zvláštním požadavkům - uživatel je povinen nejen využívat pozemky, které mu byly poskytnuty, ale také pečovat o lesy a starat se o ně. V našem případě je povinností po kácení stromů obnovit integritu lesa na nové plantáže, která i po pěstování může být použita jako zdroj dřeva; takový nepřerušený cyklus a orgány mají zájem být neustále a nikoliv poté, co podnikatel zůstane nahý.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Navíc si podnikatel musí vybírat místo podle vlastních možností a jednoduchého pohodlí - ze zřejmých důvodů se nejvíce oceňují ty oblasti lesa, které nejsou častěji. Důležitým faktorem volby je také dostupnost hodnotných druhů dřeva, i když je samozřejmě poptávka po téměř všech stromech (pro některé - kvůli kvalitám, pro druhé - kvůli ceně).

Náklady na spravedlivý závisí na všechny tyto faktory, stejně jako hustota výsadby - například bude vzácný dřevěný stát mnohem levnější než hustá, že obecně, samozřejmě. Pak existují místní speciality - v určitém regionu může být štěstí, aby si pozemek k pronájmu na relativně výhodných podmínek, a v některých případech bude muset dát hodně peněz každý rok. Byrokracie a to je velmi vážná - aukce jsou v držení státních podniků, mohou mít podobu a trvat velmi dlouhou dobu, takže je třeba mít v záloze několik měsíců. A to není vždy možné, aby ihned získat danou aukci, existuje vždy dost, a úřady se mohou produkovat velmi vážné požadavky - to znamená, že pravděpodobně bude odepřen všem uchazečům vůbec, než bude uděleno povolení alespoň někoho. V různých regionech, v závislosti na ceně politika a klimatické charakteristiky mohou měnit několikrát, ale častěji není určena velikostí místa, a sice hustota plantáže.

A plemena stromů. Ale pokud se pokusíte přenést vše na průměrné čísla, dostanete asi 15-20 tisíc rublů na hektar za rok. Opět - to je velmi, velmi hrubý výpočet, protože je možné najít nabídky za 5 tisíc rublů a za 50 tisíc (a někdy i více). Obecně tady každý podnikatel předběžně posuzuje potenciál pronajatého pozemku (kontrolu hustoty stromů, jejich kvality). Existují návrhy relativně malých pozemků (až jeden hektar) a pozemků značných rozměrů, na kterých je možné pracovat po velmi dlouhou dobu (více než 10 hektarů).

Když je místo nalezeno a podnikatel úspěšně vyhrál aukci, můžete začít organizovat svou firmu. V rámci tohoto článku bude bráno v úvahu pouze dřevo, ale nikoli výroba řeziva nebo jiných výrobků; Jinými slovy, tato činnost zahrnuje výsev stromů a následný prodej přijatých materiálů, ale jejich zpracování. Aby podnikatel mohl plně realizovat tok pracovních postupů, musí mít území, které by vyhovovalo vybavení a pracovním komplexům. Obvykle na pozemku, který je pronajat, je zde volný prostor vhodný pro stavbu budov.

Potřebujeme tedy administrativní budovu, ne nutně budovu kapitálu, stejně jako alespoň dva sklady pro skladování výrobků. Náklady na výstavbu skladu závisí na mnoha parametrech, avšak v našem případě není potřeba pro špičkové prostory, je nevýhodné platit jakýkoli sklad kategorie A +. Můžete to udělat s jednoduchou krytou místností, ve které jsou normy pro skladování dřeva jednoduše udržovány (především vlhkostí). Obecně platí, že náklady na jeden čtvereční metr budované budovy bude stát podnikatel ve výši 5 až 10 tisíc. Velikost skladu je určena v závislosti na předpokládaném množství přijatých lesů, ale stále je zřídka méně než 500 metrů čtverečních. První sklad je zpravidla dodáván se dřevem, které bylo právě vyřízeno, na druhém - několik zpracovaných dřevin (to znamená "čisté" kmeny stromů, zbavené větví).

Dále musíte koupit veškeré potřebné vybavení pro práci v podniku. Kromě jednoduchých řetězových pil budete potřebovat také stroje pro kácení a přepravu stromů. Patří sem tzv. Skidery a nákladní automobily pro přepravu čerstvě řezaného dřeva. Ačkoli v případech, kdy jsou sklady vybaveny přímo v místě těžby, není nutná žádná další přeprava, protože traktor je může okamžitě uskladnit ve skladu. Traktor je zakoupen s dalšími zařízeními - přívěsy, hydraulické manipulátory, háky, lopaty a vidlice. Normální zahraniční vybavení stojí od 5 milionů rublů (myslíme nejen traktor, ale všechna zařízení, která jsou k němu souhrnně). Nákladní vůz lze koupit za částku 1 milion rublů.

Vyhledávat zaměstnance za prodej lesů

Dalším momentem podnikatelské organizace je hledání zaměstnanců k práci. Samotný podnikatel může být vůdcem. Zároveň je třeba si uvědomit, že někdy pro zaměstnance je třeba vybavit něco jako vesnici, kde mohou být trvale (a to je další značné náklady).

Stále to vyžaduje množství několika set tisíc rublů - v závislosti na tom, jaké podmínky poskytují. Ale přesto stojí za to především zvážit možnost přilákat zaměstnance, kteří se mohou zúčastnit práce v blízkosti domova. Tito pracovníci dostávají hodně - jejich platová úroveň začíná od 30 tisíc rublů, obvykle je 40 tisíc rublů, může dosáhnout až 50 tisíc. Je třeba říci, že v závislosti na výstupu dostávají dřevořezy, to znamená, že nemusí platit další peníze. Další minimum získá šéf (pokud je výhradně zodpovědný za kontrolní činnost) a řidiči dopravy.

V průměru firmy zaměstnává 10 lidí a průměrná částka, která bude muset být přidělena platů, od 400 rublů měsíčně. Současně mohou být externě zajištěny všechny ostatní obchodní procesy, které se netýkají zisku organizací. Kromě toho by se měli obrátit na pojišťovnu, která bude schopna zajistit život a zdraví zaměstnanců - roční náklady na pojištění začíná na 15 tisíc rublů za osobu, sazby se liší v závislosti na podmínkách pojistného plnění.

Prodej a marketing v oblasti prodeje dřeva

Dalším momentem v organizaci vašeho podnikání je hledání kupců vašeho lesa. Na internetu je mnoho stránek, které vám umožňují zveřejnit vaše komerční nabídky. Také podnikatel může jednoduše udělat něco, co navštíví potenciální zákazníky nezávisle tím, že jim nabídne své zboží. Na internetových stránkách mnoha společností, které potřebují neustále dřevo, existují žádosti o nákup a je poměrně snadné najít partnery a spotřebitele.

Práce, samozřejmě, mít celostátní společnosti (a ti, kteří získali licenci, a může pracovat se zahraničními firmami, ruského dřeva, mimochodem, je velmi ceněn). Ale většina kupujících se pracuje na systému, který zahrnuje Pickup, to znamená, že bude podnikatel nebude muset zařídit vlastní dodávku dopravy. Pouze, samozřejmě, je třeba si uvědomit, že poptávka se může lišit v závislosti na typu dřeva, stejně jako její kvalitu, a není-li to štěstí, aby se dostali k dispozici pozemky, z nichž se podaří dostat na špatné věci, to je docela pravděpodobné, že nastat, když klienti odmítají dřevo. Pokud by však nájem specialisty před pronájmem stránky vyřešil tento problém.

Pokud vypočítete náklady na otevření, získáte následující částku:

Registrace právnické osoby - 20 tisíc rublů.

Pronájem 10 hektarů lesa - 200 tisíc rublů.

Výstavba skladových prostor o rozloze 500 m 2 - 3,75 mil. Rublů.

Nákup traktoru a náklaďáku, vybavení - 6 milionů rublů.

Mzdy - 400 tisíc rublů.

Pojištění - 150 tisíc rublů.

Palivo a zásoby - od 50 tisíc rublů.