Jak otevřít obchod s vínem?

Každý ví, že alkoholické nápoje jsou velmi žádané. Pokud si založíte svou firmu na obchodování s alkoholem, můžete získat dobrý zisk a rychle vrátit finanční prostředky investované do daného případu. Jak otevřít obchod s vínem, který se dozvíte z tohoto článku.

Registrace činností

Není snadné uspořádat takové podnikání, protože budete potřebovat licenci na obchodování s alkoholickými nápoji. Vydává se na regionálním ministerstvu spotřebitelského trhu, ale pouze na organizace, a proto nebude fungovat jako individuální podnikatel. Budete muset otevřít LLC. Kromě toho musíte získat povolení k obchodu z hygienického a epidemiologického dohledu.

Zaplatit státní poplatek a požádat o úřední registraci u příslušných úřadů. Abyste neztratili čas, nečinnosti v řádcích, můžete se obrátit na specialisty o pomoc. V krátkém čase provedou všechna potřebná povolení, abyste mohli začít svou činnost rychle.

Prodejna

Pokud se rozhodnete otevřít vinný butik nebo skladu piva, měli byste nejdřív zvolit vhodný pokoj. To značně určuje objem prodeje. Je žádoucí, aby byl umístěn na přeplněném místě, například v centru nebo v hustě obydleném obytném prostoru. Můžete také otevřít vinný internetový obchod. V tomto případě můžete výrazně ušetřit na pronájem prostor. Obchod v síti je velmi populární. Díky tomu budete moci rychle investovat finanční prostředky.

Rozloha obchodu s obchodem s vínem by neměla být menší než 52 metrů čtverečních. metr. Je to otázka obchodního sálu spolu se sklady.

Je-li to otázka vína, je třeba se obávat zvláštních podmínek skladování produkce. Pro ochranu vína před chladem, teplem a světlem je nutné vybavit samostatnou místnost, tzv. Vinný sklípek.

Sortiment

Někteří začínající podnikatelé se zajímají o to, jak začít s vínem. Po výběru místnosti byste měli začít sestavit sortiment. Než bude širší, tím více zákazníků budete mít.

Na displeji by mělo být více než dvě stě jmen vína různých výrobců. Nekopírujte řadu soutěžících. Náhoda by neměla překročit 30%. Kromě toho byste měli mít značku, tedy prodávat pouze vysoce kvalitní výrobky od nejlepších výrobců. To jistě ocení milovníci ušlechtilých rafinovaných nápojů. Brzy se stane vaším stálým zákazníkem.

Schéma: výroba vína

Chcete-li prodat drahé víno, musíte najmout zkušeného odborníka. Bude schopen odpovědět na všechny otázky kupujících a pomůže jim při výběru. Některé elitní butiky posílají své zaměstnance na sommeliérské kurzy. V typickém obchodě s vínem nebude takový odborník potřebovat.

Pokud je vaše prodejna v rezidenční oblasti, měli byste se zaměřit na kvalitní vína. V obchodě, který se nachází v blízkosti hotelu, vlakového nádraží nebo nějakého reprezentativního zařízení, měli byste prodávat elitní alkohol. Sortiment je tvořen v závislosti na kontingentu kupujících. Před velkými svátky, jako je například Nový rok nebo 8. března, byste měli rozšířit nabídku šampaňského a likérů.

Koupit pouze od důvěryhodných dodavatelů. Bezohledné firmy mohou zpozdit dodávky nebo nabízet zboží špatné kvality, což negativně ovlivňuje zisk a autoritu obchodu.

Výroba vína

Domácí víno je vždy velmi žádané, protože neobsahuje stabilizátory ani konzervační látky. Pokud uděláte víno doma, můžete si na to vydělat peníze. Takové výrobky jsou vždy dobře prodány, takže kupující budou více než dost.

V západních zemích, zejména ve Španělsku, je domácí vinařství udržována na státní úrovni, tolik podnikatelů se zabývá tímto obchodem. Bohužel v naší zemi není všechno tak optimistické. Skutečnost spočívá v tom, že produkce vína doma se může rovnat spálení a pokutování velké částky. Proto musíte před vyřízením tohoto případu získat všechny licence a povolení.

Výroba vína podle rodinného receptu

Produkci vína můžete organizovat tradiční technologií nebo podle starého rodinného receptu, který se předává z generace na generaci. Výrobky připravené k prodeji se nejlépe prodávají na místních trzích. Nejvýhodnější způsob, jak prodávat domácí víno, je v resortových městech. Lidé, kteří přijdou k odpočinku, s radostí kupují alkohol vyrobený z přírodních produktů.

Zaměstnanci

Přijímat prodejního konzultanta pro obchod s vínem, nezapomeňte, že počet pravidelných zákazníků do značné míry závisí na nich. Obvykle ve vinárně budují lidé účelově. Chtějí si koupit nápoj, který bude vhodný pro danou příležitost. Kvalifikovaný prodejní konzultant musí brát v úvahu chuťové preference klienta a zvolit vhodné víno. Při náboru zbývajících zaměstnanců obvykle nedochází k žádným problémům.

Musíte najmout:

 • Manažer;
 • Účetní;
 • Dva prodejci;
 • Dvě stráže;
 • Loader;
 • Čistič.

Vybavení obchodů

Chcete-li demonstrovat a ukládat vína, musíte si zakoupit speciální zařízení. Navíc v místnosti je třeba vytvořit speciální interiér, který stimuluje návštěvníky k nákupu.

Chcete-li vybavit obchod s alkoholem, budete potřebovat:

 • Počítadla;
 • Regály;
 • Demonstrační stojany.

Zařízení pro obchod s vínem lze objednat. To vám pomůže vytvořit mimořádnou individuální atmosféru. Můžete si také koupit speciální skříňky na víno se schopností nastavit teplotu.

Někteří podnikatelé mají zájem o otevření vinotéky pro stáčení. V takovém případě budete muset zakoupit speciální vybavení:

 • Chladničky pro skladování zboží;
 • Sudy s dávkovačem a kohouty;
 • Balení pro lahvování.

V této instituci byste měli návštěvníkům dát několik stolů a židlí.

Výdaje

Při navrhování obchodního plánu vinařství nejprve vypočítejte všechny výdaje. Je to docela nákladný projekt, v němž budete muset investovat slušné množství. Jeho hlavní část bude vynaložena na zpracování dokumentů a nákup zboží. Chcete-li vytvořit sortiment, budete muset strávit nejméně 1 milion rublů. Nájemné v prostorách bude stát 15-20 tisíc rublů (v závislosti na místě bydliště a oblasti, stav prostor).

Náklady na registraci společnosti budou stát 15 tisíc. Ale to tam nezastaví. Licence se vydává za podmínky, že základní kapitál společnosti činí alespoň 1 milion rublů. Samotný dokument stojí 70 tisíc rublů. Vydává se na regionálním ministerstvu spotřebitelského trhu.

Kromě toho budou peníze potřebné k nákupu vybavení pro skladování alkoholu a opravy prostor. Nezapomeňte vypočítat měsíční výdaje - plat zaměstnancům, platby za služby, daně. Výsledkem je, že projekt stojí asi 3 miliony rublů.

Stojí za zmínku, že rentabilita vinařství je poměrně vysoká. Vyplatí se za jeden rok, s úspěchem.

Shrnutí

Než začnete s vínem, snažte se objektivně zhodnotit své schopnosti. Pokud máte velký počáteční kapitál a jste připraveni investovat do oblasti obchodu, odvážně začnete pracovat. Vinotéka je slibná a vysoce výnosná řada obchodů, která je vhodná jak pro zkušené, tak pro začínající podnikatele. Přejeme Vám inspiraci a úspěch ve všech vašich snahách.

Od 1. července se víno nemůže prodávat za lahvování

Jak píše Izvestia, počátkem července začala EGAIS působit v maloobchodním prodeji, ale systém nemá předpisy pro záznam a prodej vína. Adresování dopis vedoucího Rosalkogolregulirovaniya (PAP), „Podpora Ruska“ požádán, aby vysvětlil, jak výrobci alkoholických nápojů prodal sklem, bude moci připojit k systému. Dříve, jako „podpora“ vína ze strany skla prodejců byly vždy zkontrolovat PAP, a funguje na základě licence pro maloobchodní prodej alkoholu - to znamená, že jejich práce není uspokojivá. Situace se však změnila spolu s přípravami na zavedení systému EGAIS.

I v loňském roce, podnikatel, který se stal vinař na PAP s otázkou, jak systém používat při prodeji vína na kohoutku, co řekl, že tato činnost je ilegální - v souladu s článkem 12 zákona o alkoholu produktů musí být označeno (s výjimkou piva, jablečný mošt, medovina a květy). Ale v bodě "Pole" k článku 16 téhož zákona, kde zákaz prodeje vína návrhu není pevně stanoven. Současně, systém předpokládá schopnost prodávat pivo skla, dávat pivu šek, ale v případě vína, pokud je prodáván sklem, tento nápoj se konfiskace je uvedeno v PAP.

Alexander Kulikov z PAP řekl, že prodej vína skla je legitimní pouze za určitých podmínek - v případě, že spotřebitel obal je označen, nebo pokud si koupil spotřebitel víno ve veřejných stravovacích podniků, kde si otevřel označené nádoby, ze které je víno nalil do sklenic. Leonid Popovič, vedoucí Svazu pěstitelů vinařství a vinařů, rovněž zdůrazňuje, že prodej vína bez spotřebních kol je nezákonný. Současně dodal, že se prodejci vína vyrábějí. Současně se Vladimír Jurašov z Jurasova, Larina a partnerů domnívá, že by bylo možné označit nádoby obsahující nápojové sudy. Současně objasňuje, že zákon nezakazuje prodej vína k plnění. EGAIS, jak uvedl Kulikov, zaznamená alkoholové výrobky rozlité do spotřebitelských obalů a označené - nákup od dodavatele a prodeje.

Ziskové podnikání: otevřete obchod s vínem

Víno je považováno za jeden z nejvíce ušlechtilých alkoholických nápojů. Dobré víno je malým luxusem, který si téměř každý může dovolit, říkají Italové. Současně je víno jedním z nejoblíbenějších nápojů. A každý rok počet fanoušků po celém světě narůstá. Obchodování s prodejem vína se tak může stát velmi ziskové. Otevírání vinotéka však není tak jednoduché, jak se zdá na první pohled.

Podle zkušených podnikatelů existují tři hlavní podmínky pro úspěšné podnikání v maloobchodě: sortiment, kvalita prodaných výrobků a úroveň služeb. Tato tři jednoduchá pravidla úspěchu platí pro obchod s alkoholem. Je zřejmé, že čím širší sortiment specializovaného obchodu, tím lépe. Pokud se budete specializovat výhradně na víno, pak buďte připraveni poskytnout několik stovek jmen různých vín z celého světa. V tomto případě nehovoříme o malém obchodním domě, kde jsou prezentovány produkty jednoho výrobce. Široká nabídka produktů bude jednou z hlavních konkurenčních výhod. Hlavní věc není kopírovat sortiment jiných obchodů s vínem ve vašem městě. Odpovídající sortiment by neměl překročit 30% z celkového počtu názvů vín.

Nicméně důležitější je vysoká kvalita. Pokud se prohlašujete jako odborník na víno, nezapomeňte: ujistěte se, že ve vašem obchodě jsou prezentovány pouze ty nejlepší mezinárodní zboží.

Pokud jde o úroveň služeb, jaké by bylo dobré, kvalitní a jedinečné víno nebude prodávat bez zkušených odborníků, kteří mohou poradit kupujících v jakékoli záležitosti týkající se určité třídy, požadavky na skladování, zejména použití a tak dále. Nemůžeš dělat. Můžete najít ready-made profesionální prodejní konzultanty nebo je trénovat od nuly se všemi triky. Velké společnosti posílají své zaměstnance na sommeliérské kurzy. Tento trénink je poměrně dlouhý a drahý, takže pro typický obchod s alkoholem je tato možnost sotva vhodná. Pokud však uvažujete o pojmu "vinný butik", pak budou tyto náklady plně odůvodněny.

Vytváříme obchodní plán pro obchod s vínem

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zahájení práce na otevření vlastního obchodu je nezbytné při vypracování podrobného obchodního plánu. Podnikový plán bude také vyžadován, pokud neplánujete půjčit peníze na rozvoj podnikání. Je však nepravděpodobné, že byste se vypořádali pouze s vlastními úsporami. Jako každá obchodní činnost související s alkoholickými výrobky je vinotéka nákladným podnikem, který vyžaduje značné investice.

Nestráchejte služby obchodníků. Objednejte si marketingovou studii předtím, než budete pokračovat v hledání obchodu. Prozkoumejte činnosti vašich přímých i nepřímých konkurentů, určte rozsah a cenovou kategorii. Můžete otevřít malý obchod s kvalitním, ale levným vínem nebo skutečným vinným butikem s dalšími službami. Vše závisí na poptávce, konkurenci a samozřejmě na kapitálu, který máte. Malá prodejna se doporučuje otevřít v hustě osídlené oblasti s dobře rozvinutou dopravní infrastrukturou. Může to být prostor pro spaní, ale samotný obchod by neměl být umístěn ve dvoře, kde ho mohou vidět pouze obyvatelé nedalekých domů, ale na rušné ulici. Atraktivní fasádní dekorace, velké vitríny s dobrým osvětlením, vhodný interiérový design a nápadná vývěska budou samy o sobě skvělou reklamou a přitahují kupce. Butik elitních odrůd vína se nejlépe otevře v centru města. Ale v tom av jiném případě je nutné striktně dodržovat požadavky na umístění obchodů s alkoholickými nápoji.

Požadavky na stacionární prodejní zařízení pro prodej alkoholu

V souladu s odstavcem 6 čl. 16 spolkového zákona ze dne 22.11.1995 číslo 171-FZ „O státní regulace výroby a obratu lihu, výroby alkoholu a konzumace alkoholu a restrikčních (pitná) alkoholických výrobků“, organizaci zabývající se maloobchodní prodej veškerých alkoholických nápojů (s výjimkou piva a piva nápoje) ve městě, by měly být ve vlastnictví, hospodaření, řízení provozu nebo pronájmu, která je definována podle smluvních podmínek a je jeden rok nebo více stacionárních objektů obchodu a ladskie celkovou plochu nejméně 50 metrů čtverečních. m, stejně jako pokladní zařízení. K obchodům ve venkovských osadách jsou požadavky skromnější. Podle odst. 2 odst. 6 čl. 16 zákona v tomto případě vlastnictví majetku, hospodaření, řízení provozu nebo pronájmu, která je definována podle smluvních podmínek a je jeden rok či více by měla být stanovena maloobchodní prostory a sklady o celkové ploše ne menší než 25 metrů čtverečních. m, stejně jako pokladny, pokud federální zákon nestanoví jinak.

Všechny tyto požadavky na stacionární obchodní zařízení a sklady zřizuje pověřená vláda Federálního výkonného orgánu Ruské federace - Rosalkogolregulirovaniem. Nedodržení požadavků stanovených čl. 16 federálního zákona č. 171-FZ je základem pro odmítnutí vydání povolení k maloobchodnímu prodeji alkoholických nápojů (čl. 19 odst. 6 a 9 tohoto zákona).

Zákon však vyžaduje nejen umístění a oblast obchodu s alkoholem, ale také dobu trvání nájemní smlouvy. Přinejmenším musí být definováno, jinak bude soutěžícímu odmítnuto povolení k maloobchodnímu prodeji alkoholických nápojů (odstavec 12 dopisu Rosalkogolregulirovaniya č. 8977 / 03-04). Podle odstavce 2 čl. 609 občanského zákoníku podléhá nájem nemovitého majetku státnímu zápisu, pokud zákon nestanoví jinak. Smlouva o pronájmu budovy nebo stavby, uzavřená na dobu alespoň jednoho roku, podléhá státní registraci a je považována za uzavřenou od okamžiku registrace (§ 651 občanského zákoníku Ruské federace).

Takže provozovny veřejného stravování, které chtějí získat povolení k maloobchodnímu prodeji alkoholických výrobků, musí splňovat požadavky stanovené v článku 6, čl. 16 federálního zákona č. 171-FZ pro stacionární maloobchodní zařízení: s ohledem na oblast, složení nezbytných prostor, dobu trvání nájmu a její zápis. Jak prokazují zkušenosti jiných podnikatelů, při získání nebo obnovení licence může vzniknout problém, pokud:

žadatel má pouze stacionární obchodní zařízení a nejsou tam žádné sklady;

stacionární nákupní centrum (obchodní patro) a komora jsou umístěny na různých místech budovy s různými vchody;

oblast stacionárních nákupních zařízení a skladů o celkové ploše menší než 50 metrů čtverečních. m - v městských osadách (méně než 25 m2 - ve venkovských osadách);

v nájemní smlouvě stacionárního obchodovacího zařízení není stanoveno;

pronájem neprošel státní registrací.

Všechny možné překážky pro získání licence na prodej alkoholických nápojů, je žádoucí, aby se zabránilo nebo eliminovat podání. Vzhledem k tomu, dodávky licenčnímu orgánu novou žádost o licenci pro maloobchodní prodej alkoholických nápojů, pokud jste dříve odmítl vydat, bude muset znovu zaplatit státu poplatek (RF ministerstvu financí Dopis 27.03.2013 № 03-05-06-03 / 9655). Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na prodejní oddělení vašeho městského úřadu. Místní orgány v dané oblasti mohou mít různé požadavky na výklad zákona a často přebírají postoje, které ve skutečnosti výrazně se od sebe liší v mnoha bodech.

Požadavky na organizaci skladování vinařských produktů

Velmi přísné požadavky jsou kladeny nejen na oblast skladu a skladu, ale také na uspořádání skladů a skladišť. Všechny alkoholické výrobky musí být skladovány v stacionárních, strukturálně oddělených prostorech určených výhradně k přijetí, skladování, propouštění a registraci výrobků, které splňují následující požadavky:

Nachází se v budově (stavebnictví), v souladu s požadavky stanovenými spolkového zákona ze dne 30. prosince 2009 № 384-FZ „Technické předpisy týkající se bezpečnosti budov a staveb“ (Sbírka nálezů a Ruské federace, 2010, № 1, bod 5).

Odděleny od servisních, dceřiných a jiných prostor od hlavních zdí nebo dočasných stavebních konstrukcí (příček) od podlahy až po strop skladu;

vybaven ventilací s nuceným vzduchem s mechanickou motivací;

jsou vybaveny ústředním vytápěním nebo jsou vybaveny individuálními generátory tepla, které mají osvědčení o splnění bezpečnostních požadavků a povolení schváleného federálního výkonného orgánu, aby je uplatňovaly na území Ruské federace;

vybavena kalibrů pro monitorování podmínek teploty a vlhkosti vzduchu ukládání výrobků (vlhkoměry, teploměry, vlhkoměry psychrometrický, psychrometry, teploměry, jiné přístroje umožňuje řízení teploty a vlhkosti ve skladu). Užitelnost takových zařízení musí být potvrzena příslušnými poznámkami o ověřování měřicích přístrojů v certifikátech pro přístroje. V případě, že skladovací prostor se skládá z přilehlých místností, musí být tyto přístroje umístěny v každé takové místnosti;

jsou vybaveny policemi a (nebo) paletami nejméně 15 cm vysokými od podlahy umístěnými ve vzdálenosti nejméně 1 m od topných systémů, vodovodních a kanalizačních potrubí;

Jsou vybaveny žárovkami, které mají ochranné lampy, které zabraňují poškození lampy.

okenní otvory (pokud existují) jsou vybaveny ochrannými zařízeními (žaluzie, římsy, další ochranné prostředky), které chrání před ozařováním ploch a prostorů přímým slunečním světlem;

mají uspořádání stavebních konstrukcí, které odpovídají projektové dokumentaci budovy (stavby);

mít systém pro zajištění požární bezpečnosti, včetně vybavení požární signalizace, primární hasicí prostředky. V případě, že komora nemá vnitřní palebné čáře a automatických systémů hasicí nebo skladové budovy se odstraní do vzdálenosti 100 m od vnějších zdrojů požární vody, musí být místnost vybavena požární štít.

Na ploše skladu není povoleno:

skladování produktů, které nejsou alkoholickými a potravinářskými produkty obsahujícími alkohol, balené v kontejnerech pro spotřebitele;

umístění palet různých typů výrobků;

umístění produktů, které neposkytují volný přístup k uloženým produktům.

Skladování produktů v závislosti na jejich druzích by mělo být prováděno v souladu s určitými podmínkami týkajícími se teploty a vlhkosti:

koňaky ruského a brandy - při teplotě od 5 ° C do 25 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 85%;

alkoholické nápoje - při teplotě 10 ° C až 25 ° C a relativní vlhkosti nejvýše 85%;

vína a přírodní vína - při teplotách od 5 ° C do 20 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 85%;

vinné nápoje - při teplotě 5 ° C až 20 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 85%;

šampaňské, šumivé a sýrové víno - při teplotě 5 ° C až 20 ° C a relativní vlhkosti nepřesahující 85%;

šampaňské "sovětské" - při teplotě 8 ° C až 16 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 85%;

koktejly vína - při teplotách od 0 ° C do 20 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 85%.

Získání licence na prodej maloobchodního vína

Upozornění: pouze právnická osoba (LLC, OJSC, CJSC atd.) Může získat licenci pro maloobchod s alkoholem. Jeden podnikatel nemá toto právo.

Nabídky franšíz a dodavatelů

K získání licence na maloobchodní prodej alkoholických nápojů musí být příslušné agentuře předkládány následující dokumenty (v různých městech se mohou volat různými způsoby):

žádost o licenci s plným a (nebo) zkrácený název a organizačně právní formu organizace, její umístění, jeho e-mailovou adresu, kterou ministerstvo provádí korespondenci, směr tvorby oznámení, oznámení s použitím elektronického podpisu, umístění jeho samostatná jednotky zabývající se maloobchodní prodej alkoholických nápojů, název banky a číslo bankovního účtu, licencované činnosti, které má organizace v úmyslu provést být typ výrobku (v souladu s odstavci 3 a 4 článku 18 spolkového zákona „o státní regulace výroby a obratu lihu, alkoholu a alkoholických výrobků, a omezit spotřebu alkoholických nápojů (pitná)“) období, pro které je licence vydána;

kopie zakládajících dokladů (pokud kopie dokumentů nejsou ověřeny notářem, pak bude nutné předložit originály);

kopie dokumentu o státní registraci organizace. Je-li tento dokument nepředkládá žadatel oprávněný Agentura obdrží informace potvrzující skutečnost, že zpřístupnění informací o žadatel o licenci v Jednotného státního rejstříku právnických osob, na vyžádání meziresortní federální výkonný orgán odpovědný za státní registraci právnických osob a fyzických osob jsou individuální podnikatele a zemědělské farmy;

kopie dokladu o registraci organizace u daňového úřadu. Je-li tento dokument nepředkládá žalobkyně útvar obdržel informace potvrzující prohlášení o daňové registraci licenčního žalobkyně na žádost mezi příslušnými federálního výkonného orgánu vykonávajícího funkci kontroly a dohledu nad dodržováním daňových předpisů;

kopie dokladu o zaplacení státního poplatku za udělení licence;

doklad potvrzující základní kapitál žadatele (statutární fond);

doklady potvrzující, že žadatel disponuje stacionárními obchodními zařízeními a skladovacími prostory v oblasti majetku, hospodářského řízení, provozního řízení nebo leasingu, jehož doba je stanovena dohodou a je jeden rok nebo déle.

Po přijetí dokumentů se provádí důkladná kontrola. Doba trvání jeho držby činí 30 dní, po jejímž uplynutí se vydává nebo odmítá vydat licenci. Je pravda, že někdy může být vyžadováno další vyšetření, což prodlužuje dobu pro posouzení, ale ne více než 30 dní.

Licence se vydává na dobu stanovenou organizací, nikoliv však delší než pět let.

Platnost průkazu je prodloužena na žádost organizace na základě předložených její písemnou žádost o prodloužení doby platnosti a kopii dokladu o zaplacení poplatku, stejně jako na základě předložených daňových orgánů mezi příslušnými orgány požádat, informace o nepřítomnosti dluhů platit daně po dobu, (nejvýše však pět let).

Do 30 dnů ode dne obdržení žádosti o prodloužení doby platnosti průkazu způsobilosti agentura zvažuje toto prohlášení, rozhodne o prodloužení doby platnosti licence nebo odmítnout tuto dobu prodloužit, a to způsobem předepsaným pro vydání licence, a do tří pracovních dnů po příslušném rozhodnutí písemně informuje o svém rozhodnutí organizace a v případě rozhodnutí o odmítnutí prodloužit platnost takové licence a důvodech odmítnutí.

Obnovení licencí v případě reorganizace organizace provádí způsobem předepsaným pro jeho výrobu, podle organizace nebo jeho nástupce. Změníte-li název organizace (bez jeho reorganizaci), změnit jeho umístění nebo je uvedeno v místě licenční jejích jednotlivých divizí, konec nájmu skladu, stacionární komerční prostory, které mají být použity pro maloobchodní prodej alkoholických výrobků, změny v jiné uvedeno v detailech licence, stejně jako v případě ztráty obnovení licence licence je založen na uplatnění organizace s dokumenty potvrzující tyto změny nebo ztráta licence.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Státní poplatek ve výši a v pořadí stanoveném právními předpisy Ruské federace o daních a poplatcích je zaplacen za udělení licence, prodloužení doby platnosti takového povolení a jeho opětovného vystavení.

Státní poplatek za udělení licence na maloobchodní prodej alkoholických výrobků činí 60 000 rublů za každý rok platnosti období platnosti licence.

Pravidla pro získání licence a výše poplatků se mohou lišit v závislosti na regionu. Upřesněte tedy postup pro vydání licence pro správu vašeho města.

Věnujte pozornost: současně se získáním licence budete muset také vydat sanitární a epidemiologický certifikát, registraci hasičské služby, smlouvu o odstranění odpadků a likvidaci zářivek.

Objevují se tedy prostory pod vinárnami, dokumenty jsou zvažovány a je čas začít zdobit svůj butik. Interiérový design takového skladu by měl být prováděn odborníkem. Požádejte o pomoc návrháře, který se specializuje na interiéry maloobchodních prodejen. Nejen, že výběr barvy je důležitý (zpravidla se béžové a hnědé tóny používají nejčastěji s převahou přírodních materiálů - dřeva a kamene), ale především kompetentním zónováním prostoru.

Budete potřebovat speciální obchodní zařízení - tzv. Stojany na víno. Zpravidla jsou na stěnách. Na jedné straně to šetří prostor a zanechává prostor pro kupující. Na druhé straně skleněné lahve s vínem mají značnou váhu, ale jsou křehkými výrobky, takže umístění polic v blízkosti stěn může snížit riziko náhodného převrácení. Pouze ve velkých supermarketech, kde se předpokládá samoobsluha, jsou alkoholové produkty umístěny na ostrově.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Vinařský stojan by měl mít optimální výšku a šířku - dostatečně stabilní, aby se nepohnul, ani příliš objemný. Při výběru stojanu se postavte na místo kupujícího. Může volně prohlížet zboží, nebude se muset naklonit příliš daleko, nebo by se mohl dostat k zajímavé láhvi?

Preferujte regály s malou hloubkou a šířkou police, zejména pokud jsou lemovány drahými odrůdami vína. V tomto případě můžete každou lahvičku umístit samostatně a ne "vpolku". Optimální počet polic - ne více než pět. Současně je dodržováno následující pravidlo: spodní police vínového stojanu se používají jako úložná zařízení nebo na nich jsou umístěna levnější druhy vína.

Nakonec věnujte pozornost materiálu, z něhož jsou stojany vyrobeny. Musí odpovídat vnitřnímu prostoru místnosti. Nejlepší je podívat se na regály ze dřeva a skla podsvícení, které pomáhají zvýraznit produkt.

Vyhlídky reklamy a vývoje

Určete cílové publikum vašeho obchodu. Podle statistik je vysoce kvalitní víno nejoblíbenějším středním a starším lidem středního věku s vysokým příjmem. S ohledem na toto publikum jsou vybrány a reklamní prostředky. To může být rádio nebo televizní reklamy a inzerce v tištěných médiích (většinou drahé magazínů), venkovní reklama, reklama na internetu, a tak dále. Reklamní náklady představují asi 20-25% celkových nákladů.

Pokud je vaše podnikání úspěšné, můžete přemýšlet o vytvoření plnohodnotného klubu pro znalce a znalce kvalitního vína a v budoucnu možná i o vytvoření sommelierské školy na základě tohoto klubu. Někdo provádí "prohlídky vína" pro nejznámější vinice na světě a někdo se zabývá dodávkou vzácných vín na zakázku. Další možností je prodávat franšízy k otevření obchodů s vínem pod vaší značkou.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: вино магазин

Optika salon: podnik, který má vždy požadavek

Oděvy pro mládež a děti Orby

Typický obchodní plán... Jak relevantní je?

Jak relevantní je typický obchodní plán na téma, o které máte zájem? Jaké informace lze vzít v úvahu? Jak spolehlivá je a může být použita v budoucnu? Zkusme r.

Vlastní podnikání: výroba biohumu

Chcete-li začít podnikat, můžete spravovat 150 tisíc rublů na výrobu biohumu. Nicméně čím větší je objem výroby, tím větší je investice. Zejména někteří dodavatelé surovin uvádějí následující.

Chov holubů jako podnikání: kolik můžete vydělat

Kilogram holuba masa v nákupních cenách bude stát 1000-1500 rublů. Na jedné straně se zdá, že holuby jsou příliš malé ptáky, takže tyto ceny jsou zcela opodstatněné a ziskovost podnikání je na.

Vlastní podnik: sklad sportovních atributů

Částka počáteční investice pro otevření skladu sportovních atributů začíná od zhruba 100-150 tisíc rublů, ale za tyto peníze můžete otevřít velmi malý obchod s malým počtem.

Jak otevřít loutkové divadlo

Chcete-li otevřít loutkové divadlo, potřebujeme především scénu, herce a další pracovníky, scenérie. Pokud váš pokoj není k dispozici, můžete zvolit mobilní formát a cestovat do dětských zařízení nebo.

Podnikatelský plán kavárny-khinkalnaya

Investice do otevření kavárny-khinkalna tvoří 2 133 000 rublů. Podle výpočtů uvedených v tomto obchodním plánu se kavárna-khinkalna vrátí na návratnost za 19 měsíců práce.

Vlastní podnikání: výroba invalidních vozíků pro zvířata

Veškeré náklady na první fázi práce na výrobu invalidních vozíků pro zvířata bude asi 70 tisíc rublů. Náklady můžete získat v prvních 1,5 - 2 měsících.

Vlastní podnik: mini-továrna na výrobu tvarohu

Celková investice do vytvoření mini-továrny na výrobu tvarohu a dalších tvarohových výrobků se odhaduje na 5 500 000 rublů. Doba návratnosti je nejméně dva roky. Obecně platí, že nájemné.

Vlastní podnikání: trolové

Pro stavbu vozíku je třeba zhruba půl milionu až pět milionů rublů; 5 miliónů je náklady na vozík o délce 600 metrů (můžete jen zřídka najít více, a nemá smysl č. 41.

Vlastní podnikání: výroba mozaiky

Náklady na organizaci výroby mozaiky závisí přímo na použitém materiálu a technologii jeho výroby. I mozaika stejné suroviny může být vyrobena různými způsoby.

Vaše firma: daňové poradenství

Činnost daňového poradenství je velmi slibným směrem podnikání, zejména pokud má podnikatel řádné vzdělání. Tato sféra obecně.

Vlastní podnikání: obvaz

Připravená výrobní linka pro výrobu kůže bude stát podnikateli asi 2 miliony rublů, ale za tyto peníze můžete získat zvyk.

Jak otevřít obchod s potravinami

Obchody prodávající lahvové víno se nedávno staly oblíbenými u fanoušků tohoto nápoje. Přesto, navzdory poptávce (která se zdá, že se nezdaří ani v krizi), stále existuje několik obchodů v tomto formátu. Přinejmenším, pokud porovnáme jejich počet se zásobami čepovaného piva. Technologie jejich objevu se v některých okamžicích podobá "pěnivému" obchodu, ale obtíže jsou mnohem větší. Budeme vědět, co to znamená otevřít obchod s vínem a jaké nástrahy čekají na ty, kteří se rozhodli prodat červený a bílý litr.

Využíváme nostalgii a chuť

Myšlenka prodeje vína do lahví není daleko nová. Automaty na prodej vína v lahvích existovaly v 70. letech v SSSR. Tento druh vendingu netrval dlouho. Znalec říká, že sovětský člověk se velmi rychle naučil oklamat auta tím, že investoval do přijímače, který nebyl zakoupen, ale pračky vyráběné v továrně.

Obchody lahvových vín byly bez vad, obchod pokračoval. Sortiment se skládal z gruzínských, krymských a moldavských vín a každý amatér přišel právě za svou značku. Byly však prodány víc demokratické nápoje, například přístav, který byl vyroben v každé jižní republice SSSR, nebo víno z ovoce a ovoce, které se vyrábělo téměř v každé kolektivní farmě.

S počátkem boje proti alkoholismu a hromadnému sklizni vinic začal počet takových obchodů rychle klesat. Odpadové víno, stejně jako dobrá láhev, se dostaly do kategorie vzácného zboží. Proč potřebujeme tuto historickou odchylku? Ale za co. Spotřebitelé navrhovaného vína jsou primárně lidé starší generace, kteří našli dobrý čas sovětského vinařství nebo o tom věděli z příběhů svých rodičů. Pro ně, "Massandra", "Abrau-Dyurso" nebo "Kindzmarauli" - jsou nejen názvy ochranných známek, ale také součást příběhu, pro něž se cítí nostalgičtí. Tato funkce může a měla by být použita při otevírání skladu vína.

Navíc je cena vína, která se prodává v litrech, demokratičtější než nápoj v lahvích pod touto značkou. Produkt je cenově dostupnější, což znamená, že při stejné kvalitě a vyšší poptávce. Zde leží hlavní zisk podnikatele. Emoce spotřebitele a cenově dostupný produkt jsou dobrým předpokladem pro spuštění. V budoucnu je důležité, aby tuto čelo nedopadlo. Koneckonců, můžete se spolehnout na milovníky vína, kteří vyrůstali v 21. století, ještě není připraveni zaplatit moc za oblíbený nápoj.

Kvalita a kvantita

Zákon dialektiky říká, že množství nutně přechází do kvality. A hegelský postulát naprosto nefunguje ve víně pro lahvování. Publikum vašeho obchodu se mírně liší od návštěvníků sousedních hospůdek. Proto podnikatelé, kteří se rozhodnou vstoupit do tohoto podnikání, je důležité zachovat zlatý průměr mezi cenou a kvalitou. Prodáváme pouze kvalitní výrobky, vyhýbejte se levným náhradním nápojům (víno) kvůli nízké ceně a rychlému obratu - a lidé budou čerpáni.

Legislativní otevření obchodů s vínem se podobá pivovarnictví:

 1. Obchod nevyžaduje zvláštní licenci. Pivo, medovina, jablečný mošt a víno nepatří k nápojům vyrobeným na bázi alkoholu. Proto nepotřebujete složitou licenční dokumentaci a připojení k systému EGAIS.
 2. Prodejci musí mít hygienickou knihu. Nicméně, na rozdíl od pivovarů, prostě musí pochopit produkt, aby ve správný čas informoval zákazníka o vlastnostech konkrétního nápoje. A jsou mnohem víc než v pivu.
 3. Víno, stejně jako všechny ostatní alkoholické výrobky, nemůže být prodáno v noci. Noc, z pohledu poslanců Státní dumy, začíná v 23:00 a končí v 8:00 následující den. Místní zákonodárce však může tento časový interval také zvýšit (například od 22:00 do 10:00).
 4. Vinotéky pro stáčení jsou aktivně vyloučeny z bytových domů. Jedná se o legislativní trend na místní úrovni, který slibuje, že se stane všudypřítomným.
 5. Víno, jako pivo, nemůže být prodáváno nezletilým osobám. Při nejmenším podezření, že klient není starý 18 let, musíte požádat o cestovní pas. Buďte připraveni poslat "děti" k vám "společenské hnutí" a "supervizory". Pokud kurtóza nastane, jsou zaručeny potíže - od trestů až po uzavření.

Potíže

Jak tvrdí účastníci trhu, je těžké nalézt v obchodě s potravinami hodného výrobce. Většina velkoobchodních společností z tohoto segmentu nabízí prodej levných vinařských produktů na bázi koncentrátů a alkoholu. Ale, jak jsme již uvedli, taková situace vede ke ztrátě statusu a nakonec k uzavření.

Hledání dodavatelů je nezbytné nezávisle. Možná budou odtud tisíce kilometrů. Takže náklady na zboží budou muset přidat logistiku. A druhá by měla fungovat jako hodiny - nemůžete mít prodejnu bez produktu. Na rozdíl od piva však víno není výrobkem, který je podléhající zkáze, a nic tak nemůže zabránit tomu, aby měl sklad ve skladu.

Chcete-li otevřít bod, nemusíte investovat do drahých zařízení. Většina produktu je dodávána v 20litrových plechovkách, vybavených kohouty pro plnění do lahví. Prostě potřebujete vyzdobit obchod. Velmi módní volba - ozdobné lepené výrobky, ve kterých je instalována skříňka vína. Nicméně fantasy je neomezená.

Nakonec,

Pros pro otevření skladu vína:

 • Stálý a poměrně vysoký požadavek.
 • Nedostatek ostré hospodářské soutěže (ve srovnání s pivem).
 • Nedostatek investic do zařízení.
 • Možnost vytvoření komoditní zásoby.
 • Neexistuje žádný sezónní faktor.

Nevýhody tohoto druhu podnikání:

 • Nedostatek dodavatelů kvalitních výrobků.
 • Vysoké investice do počáteční komoditní skupiny.
 • Další investice do logistiky.
 • Školení zaměstnanců.

Není možné mluvit o konkrétních penězích, v nichž vznikne skladiště vín. V nějakém regionu může být dobré vinařství "vedle sebe" a někde podobné podniky prostě neexistují. Proto se cena zboží výrazně liší (stejně jako konkurence).

obchodní měřítko má vliv i na vstupní poplatek - vinomarket sklem vyžaduje mnohem více zdrojů, než otdelchik pět deset populárních značek červené a bílé. Proto je nutné počítat náklady jednotlivě v každém případě.

Podnikatelé tvrdí, že ziskovost prodeje vína může dosáhnout 10%, což je velmi vysoká hodnota. Tento údaj se může stát dalším motivujícím faktorem. Pokud správně přistupujete k případu, prodej lahvového vína přinese solidní a především neustálý příjem.

Obchodní myšlenka otevření obchodu s potravinami

Prodej alkoholických nápojů je slibným obchodním nápadem a výhodným směrem pro malé podniky.

 • Kolik peněz potřebujete k otevření obchodu s potravinami?
 • Jak začít otevřít obchod s potravinami
 • Kolik můžete získat při zavádění návrhu vína
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Jaké vybavení si vyberete pro obchod s alkoholem
 • Který OKVED by měl být zadán
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření
 • Jaký daňový systém si vyberete
 • Potřebuji povolení k otevření
 • Obchodování s technologiemi
 • Začátečník v prodeji vína

Jak víte, největší poptávka v naší zemi má točené pivo a víno.

Při otevření skladu vína můžete organizovat vlastní podnikání, což přinese stabilní příjem.

Kolik peněz potřebujete k otevření obchodu s potravinami?

K realizaci takového projektu bude zapotřebí zahájení investic 400-600 tisíc rublů.

Podnikatel bude moci snížit velikost počáteční investice, pokud otevírá malý bod na úniku vína. V tomto případě budou náklady na pronájem prostor minimální.

Jak začít otevřít obchod s potravinami

Aby bylo možné podnikat takovou činnost, je nutné zaregistrovat IP, získat licenci na prodej alkoholu a povolení od SES a dalších monitorovacích služeb. Všichni prodejci, kteří budou pracovat ve vinotéce, musí existovat lékařské knihy.

Po dokončení všech formalit začíná podnikatel začít hledat vhodnou místnost. Je žádoucí, aby byl umístěn v centru města nebo na místě s velkým provozem. Pouze v tomto případě bude možné dosáhnout vysoké úrovně prodeje.

V počáteční fázi obchod s potravinami lze umístit do místnosti o rozloze 10-20 metrů čtverečních. Bude nutné provést opravy a vybavit potřebným nábytkem (stojan, vysoké židle apod.).

Podnikatel může organizovat prodej vína k odběru a pro pití v samotném obchodě. V tomto případě bude nutné vytvořit v něm příjemnou atmosféru, zavěsit plazmové televizory na stěnách, koupit si brýle a jiné pokrmy.

V chladné sezóně lze vínové víno skladovat jak v dřevěných sudech, tak ve speciálních chladničkách. V létě se prodané produkty budou muset skladovat pouze při nízkých teplotách, jinak může jejich kvalita trpět.

Podnikatel bude muset také koupit levný kontejner pro prodej vína. Nejlepší možností jsou plastové lahve.

Důležitou etapou v organizaci takovéto činnosti je hledání dodavatelů levných, ale kvalitní stolní víno. Jsou to osoby, které se zabývají pěstováním hroznů nebo výrobou takových alkoholických produktů.

Spolehliví dodavatelé vína se mohou nalézt na specializovaných internetových zdrojích. Obvykle je kupní cena produktů v tomto případě minimální (30-50 rublů na litr).

Kolik můžete získat při zavádění návrhu vína

Závisí na počtu zákazníků a objemech prodeje. Jak ukazuje praxe, takový obchodovací bod může přinést čistý zisk až 100 tisíc rublů.

ziskovost může být zvýšena, pokud nejenže realizaci výroby vína, ale i jiné produkty (čokoláda, zákusky, ořechy, sýr), které mohou být použity jako svačinu.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Většina počátečních investic půjde k pronájmu vhodného prostoru, který v budoucnu musí být opravován a vyzdoben ve vhodném stylu a pořízení potřebného vybavení. To může činit 200 tisíc rublů, v závislosti na regionu a oblasti areálu. Dalším bodem nákladů je příprava povolení, registrace podnikání v oblasti daní a získání právního poradenství. Následně následuje vyplácení mzdy zaměstnancům, uzavření smluv s dodavateli a reklamní služby. Celkově, k zahájení podnikání bude potřebovat nejméně 500 tisíc rublů.

Jaké vybavení si vyberete pro obchod s alkoholem

Pro prodej vínného vína by měl být v obchodě k dispozici chladicí zařízení a speciální vybavení: lahve a sudy s kohouty a dávkovači, pult, výlohy atd. V místnosti lze umístit několik stolů s židlemi, hudební centrum s reproduktory nebo televizor. Je také nutné zakoupit několik reklamních nápisů a bannerů pro přilákání zákazníků.

Který OKVED by měl být zadán

Pro prodej vína v prodejně je třeba uvést kód OKVED 52.25.1 - Maloobchod s alkoholickými nápoji včetně piva.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Realizace podnikání vyžaduje organizační a právní formu a registraci jako samostatného podnikatele nebo společnosti s ručením omezeným. V prvním případě budete potřebovat až 10 dní k přezkoumání a standardní sadu dokumentů: fotokopie pasu a kódu TIN, příjem platby ze státního poplatku a notářské prohlášení s kódy OKVED.

Jaký daňový systém si vyberete

Při otevírání skladu na rozlití vína je lepší použít jediný daň z imputovaného příjmu.

Potřebuji povolení k otevření

Chcete-li otevřít víno, potřebujete licenci k prodeji alkoholu. Také je nutné získat povolení z hygienického a epidemiologického dozoru a požární kontroly.

Obchodování s technologiemi

Pro vysoké zisky musíte otevřít víno v hustě osídlených oblastech nebo poblíž zastávek, stanic metra atd. Hlavním pravidlem je přítomnost velkého množství lidí. Samotné víno by mělo být vysoce kvalitní a sortiment je představován 15-20 různými druhy. Před velké prázdniny mohou být výrobní náklady zvýšeny o 10-20%, poptávka po nich by neměla trpět. V úvodních fázích podnikání musíte věnovat zvláštní pozornost marketingu, vytvářet krásné štítky a viset reklamní značky. Dodatečným příjmem bude prodej plastových lahví, protože v takovém zařízení návštěvníci zřídkakdy přicházejí s kontejnery.

Podnikatelský plán pro otevření obchodu s potravinami

Naléhavost obchodování s vínem

Dnešní tzv. Malý podnik prosperuje po celém světě, včetně Ruska. Na rozdíl od velkých obchodů to nevyžaduje obrovský počáteční kapitál. Nejvýnosnější oblastí malých podniků je obchod. Jedním ze směrů je prodej alkoholických nápojů. Rusko je mezi zeměmi, které pití hodně alkoholu za rok. Odpadní víno a pivo jsou oblíbenými Rusy. Bez vína je obtížné si představit jakoukoliv dovolenou nebo domácnost. Přírodní hroznové víno je velmi užitečné. Podle mnoha lékařů a specialistů, aby se zachovalo zdraví a imunita těla, může člověk vypít sklenici přírodního červeného vína denně. Toto pravidlo se nevztahuje na alkoholové výrobky, které se prodávají ve stáncích s vínem, protože jejich kvalita často není nejlepší.

Hrozné červené víno zvyšuje imunitu, stimuluje zažívací žlázy, zvyšuje hladinu hemoglobinu v krvi. Z tohoto důvodu se na trhu vždy daří vinařské produkty a tento druh podnikání může být velmi ziskový, i přes obrovskou konkurenci. Zvažte podrobněji, jak otevřít vlastní degustační obchod.

Požadované dokumenty a vybavení

Chcete-li otevřít prodejnu s ochutnávkou vín, musíte ji nejprve umístit správně. Nejvhodnější je umístit jej do centra města nebo do rušných míst, kde projde hodně lidí. Za druhé, musíte určit klientskou základnu. Je velmi důležité, že v blízkosti nejsou konkurenti, může to poškodit podnikání. Kromě všech výše uvedených skutečností budete muset shromáždit potřebné dokumenty: vydat licenci na prodej alkoholických výrobků, získat povolení od hygienických a epidemiologických kontrolních úřadů. Mezi jinými je třeba, aby se nováček podnikatel zaregistroval jako samostatný podnikatel nebo LLC, aby takovou činnost vykonal. Současně bude nutné zaplatit státní poplatek.

Chcete-li otevřít obchod s ochutnávkou vín, budete potřebovat kompletní sadu zařízení. Měl by obsahovat: ledničky pro skladování vína, víno na víno nebo jiné nádoby s kohouty a dávkovačem, kontejner, v němž bude víno přímo nalito. Je vhodné, aby bylo takové zařízení vybaveno stolem nebo psacím stolem, pokladna, židle pro návštěvníky. Víno samozřejmě bude prodáváno nejen pro odvoz, ale i pro pití v samotném obchodě. Tara je nejlepší koupit levné v podobě plastových lahví, takže můžete ušetřit trochu peněz.

Principy plánování a nákupu vína

Chcete-li otevřít obchod s potravinami, musíte je řádně vybavit. Je-li sortiment zboží malý, pak je vhodná malá místnost. Doporučuje se nejprve začít s několika druhy vína.

Zde je velmi důležité najít dobrého dodavatele, protože pokud je víno přirozené a například přivezeno z vinařských oblastí, jeho cena bude nízká, asi 30-40 rublů na litr.

Samozřejmě vše závisí na odrůdě a stárnutí. Uvažujeme o obyčejném stolním hroznovém víně. To může být červené nebo bílé, suché nebo polosladké. Vše závisí na preferencích zákazníků. Často spolu s vínem sám dodavatel poskytuje kupujícímu správné vybavení, protože to závisí na jeho příjmech a délce spolupráce.

Všechna víno musí být schválena příslušnými orgány. Uchovává se v chladničce, ale může být uchováván v sudech, takže bude chutnější a plnější. Všechny zbytky se slučují. Víno nelze nalít z jednoho barelu na druhý. V horké sezóně může toto víno kvasit, a proto ho uchovávat lépe při nízkých teplotách. Je zakázáno ředit víno alkoholem. Dodavatelem vína může být každá osoba zabývající se pěstováním hroznů a výrobou tohoto nápoje. V Rusku, kvůli drsným klimatickým podmínkám, víno je připraveno pouze v jižních oblastech, odtud je přivedeno do centrálních oblastí.

Náklady na otevření vinotéky

Je třeba poznamenat, že pro otevření prodejny ochutnávky vína není nutné mít velký kapitál. Většina peněz půjde do pronájmu místnosti. Pokud je malý, bude to stát asi 10-20 tisíc rublů. Pokud plánujete koupit vinotéku, ale místo úniku, částka bude ještě menší. Druhá část peněz bude vynaložena na vybavení. Ani to není tak moc. Poslední náklady budou spojeny s vyplácením mzdy prodejcům a ostatním zaměstnancům, pokud budou samozřejmě tyto. Obvykle ve vinném sklepě je 1 obchodník, hlava, čistič, stráž (v případě potřeby). Víno může obchodovat s někým, zvláštní dovednosti a vzdělání není nutné. To je další výhoda tohoto typu instituce. Obecně platí, že chcete-li otevřít malý obchod s vínem, potřebujete v průměru 10 až 20 tisíc dolarů.

Tato částka je k dispozici mnoha. Na základě všech výše uvedených skutečností můžeme usoudit, že otevření obchodního skladu vína - docela slibné podnikání. Ziskovost takového podniku je velmi vysoká. Návrat v průměru - 1 rok, a možná i méně. Zde vše závisí na rozsahu vína a jeho hodnotě. Současně je třeba si uvědomit, že nemusíte přehánět cenu produktů, takže můžete ztratit zákazníky. Doporučuje se, aby zákazníci před prodejem připravili ochutnávku vín, aby mohli rozhodnout o svých preferencích, a na základě toho bude nutné zakoupit oblíbené odrůdy vína. Musíme také pamatovat na skutečnost, že všechny alkoholické výrobky podléhají licencování a prodejci si vždy musí pamatovat, že víno je prodáváno zákazníkům, kteří dosáhli věku 18 let. To je dnes velmi důležité, protože velmi často je takový výrobek zakoupen mladými lidmi, kteří nedospěli k dospělosti. To je pečlivě sledováno.

Velmi důležité v obchodním plánu vinařství je správná volba místa. V žádném případě by neměly být umístěny do sklepů a sklepů, to je podle současných hygienických předpisů zakázáno. Nejlepší je, pokud se jedná o centrum města nebo rušnou čtvrť. Je velmi důležité organizovat správnou a zajímavou reklamu: ohlášení, plakáty, plakáty. Pak budoucí obchodník čeká na velký úspěch.