Atrakce virtuální reality: rozvod nebo výdělečná činnost?

Nedávno získal popularitu mini-business, což znamená otevření virtuální reality. Dodavatelé a výrobci tohoto zařízení společně potvrzují malé investice a obrovský čistý zisk doslova v prvním měsíci. Je to tak? Nabízíme vám skutečný plán pro takové podnikání.

Co to je?

Přitažlivost virtuální reality může být nazývána jakoukoliv novou zábavou, která vytváří efekt přítomnosti - od kartonových 3D brýlí až po obrovské zařízení, na kterém můžete sedět nebo ležet a cítit, co se děje na nejvíce realistické úrovni. Čím zajímavější a větší je zařízení, tím více přináší zisk, ale také vyžaduje větší investice.

Takové atraktivity se nyní nacházejí v každém rekreačním parku, nákupním centru a dokonce i na ulici nebo v metru. Obecně se jedná o mobilní podobnost s klubem virtuální reality. Přitahuje lidi kvůli novosti a neobvyklým extrémním pocitům, ale každý den očekává, že stovky zákazníků rozhodně nestojí za to.

Registrační formulář

Tato činnost vyžaduje registraci jako podnikatelského subjektu. Doporučujeme, abyste si vybrali formát individuálního podnikání. V tomto případě je registrační postup pro IP nejhospodárnější - státní poplatek je 800 rublů. Z dokumentů potřebujete trochu:

 • prohlášení učiněné ve formě P21001;
 • cestovní pas;
 • TIN o budoucnosti jednotlivého podnikatele;
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Pokud z nějakého důvodu potřebujete zaregistrovat právnickou osobu (například pokud se rozhodnete otevřít podnikání nikoli sami, ale s partnery), pak společnost s ručením omezeným udělá. Registrace společnosti bude stát více než 4 000 rublů a kromě převzetí v seznamu potřebných dokladů přidejte:

 • Ukázka aplikace P1101;
 • rozhodnutí vytvořit společnost;
 • charta společnosti;
 • zakládající dokumenty právnické osoby.

V obou případech je registrační postup trvá 5 dní. Co se týče zdanění, IP i LLC obvykle používají zjednodušený daňový systém (USN), v němž podnikatel platí 15% provozního zisku nebo 6% příjmu.

Umístění

Správně zvolené místo - 60% úspěch, takže tuto záležitost brát vážně. Mělo by se nacházet v prominentním malém prostoru s vysokou návštěvností návštěvníků. Nejlepšími možnostmi jsou parky a rekreační střediska, kde lidé úmyslně odpočívají a / nebo utrácejí peníze. Neméně správným rozhodnutím bude hřiště, kde chodí turisté. Například v blízkosti mířidel.

Není třeba otevřít atrakci v místech, kde je mnoho lidí, ale nejsou zábavní. Například v metru. Průchod v něm je vysoký, ale dav je ve spěchu na svém podnikání, takže sotva někdo věnuje pozornost "razvlekuhu." Pouze marně zaplatíte místní.

Velikost místa by měla být malá, aby platila za to méně (podnikání je údajně s minimálními investicemi). Začněte z měřítka zařízení. Minimálně 1x1,5 metru a maximálně 5x5 metrů. V žádném případě nepotřebujete více prostoru. Je důležité dodávat elektřinu, protože zařízení vyžaduje malou elektřinu. Dostatek z nejjednoduššího generátoru, pokud je atrakcí na ulici, nebo jedna zásuvka s napětím 220 voltů.

Zařízení

„Vliv přítomnosti“ v moderním světě je uvedena v mnoha různými způsoby a zařízení - od jednoduché lepenkové 3D brýle, které je možné zakoupit za 300-500 rublů, na přilby, masky, které jsou vybaveny sofistikovaný software a další příslušenství, jako jsou dálkové ovládání a vnějších sedadel.

Mezi nejlepší výrobci VR Corp, luxery, Oculus VR. Posledně uvedená společnost je považována za hlavní trh virtuální reality a fit, pokud je vaším cílem - není jednoduchá atrakcí a zábavy z vyšší třídy, který je schopen shromažďovat davy lidí, a to nejen pro svou úžasnou vzhled, ale také vysoce funkční.

Zaměstnanci

Nejméně času stráví zaměstnanci. Pro jednu atrakci je postačující jeden nebo dva operátoři. Jedna osoba může pracovat několik dní v týdnu, a ty si zpočátku sami, pokud nechcete utrácet vůbec. Dva operátoři mohou pracovat střídavě, pak přitažlivost bude fungovat nepřetržitě. Personál musí být zdvořilý a přátelský, nejlépe mladý a roztomilý.

Průměrná mzda operátora je asi 30 000 rublů měsíčně. Pokud chcete, přidejte% z prodeje. Pamatujte, že hodně závisí na operátorovi, protože telefonuje nebo nevolá lidi. Dokonce i nejhezčí přitažlivost bez dobrého operátora přinese jen malý příjem.

Reklama

Reklama je také důležitá, ale měla by být zaměřena na umístění. Distribuce letáků a letáků je doslova vedle přitažlivosti, krásné jasné znamení, šipky vedoucí na správném místě nebo jiné "gadgety" budou nejlepší řešení. Ale reklama v televizi, v novinách a jiných médiích (kromě internetu) bude nákladná a neúčinná. Zúčastněte se přitažlivosti budou pouze lidé, kteří žijí v blízkosti, nebo přišli konkrétně kvůli většímu cíli, než je tato zábava.

Náklady a výnosy

Náklady a ziskovost v tomto mini-podnikání jsou velmi individuální, protože závisí na vybavení, umístění, reklamě, finančních schopnostech a přáních. V zásadě se můžete pokusit pracovat i s levnými penězi.

Vezměte si průměrné náklady:

 1. Měsíční výdaje - 50 000 rublů (místo, tématické slavnostní dekorace a další);
 2. Nabytí vybavení - 50 000 rublů;
 3. Design, dokončovací náklady: 70 000 rublů;
 4. Nepředvídané výdaje (opravy a jiné) - 30 000 rublů / měsíc;
 5. Reklama a plat zaměstnancem - 60 000 rublů / měsíc.

Celkem: 260 000 rublů je přiměřené minimum.

S kompetentním výběrem místa a dostupností zajímavých návrhů pro klienta, měsíční zisk činí 50 000 až 150 000 rublů měsíčně, mínus měsíční výdaje. Tato činnost se nezaplatí v prvním měsíci. Příjemná zpráva je, že návratnost investic je 79%. To výrazně překračuje ziskovost bankovního vkladu a také výnos většiny investičních fondů.

Úskalí

Tento podnik je zjevně nerentabilní, ale začínající podnikatelé se dívají pouze na počáteční kapitál. Pro posouzení průchodnosti a ziskovosti jsou analyzovány pouze pohádkové obchodní plány prodejců virtuální reality, což je ziskové. Ve skutečnosti jsou zákazníci katastrofálně malí.

Chcete-li přitáhnout přitažlivost lidí, musíte vytvořit jasný "kryt" a neustále využívat služby "figuríny" (pseudo klienti). Ten by měl hlasitě vyjadřovat emoce a volat zákazníky. Budou muset být vynaloženy dodatečně, protože každá práce musí být zaplacena.

Ve všední dny přitažlivost téměř nepřináší příjem, mnozí otvírají své potomky pouze na víkend. Abyste se ujistili, můžete strávit každý (nebo lepší den v týdnu) vedle takové atraktivity. Pouze skutečné údaje nám umožní posoudit situaci bez růžových brýlí.

"Super-ziskové" podnikání, jako výrobci zařízení slibují.

Stáhněte si obchodní plán

Na závěr

Potenciálně přitažlivost virtuální reality může přinést stabilní příjmy, ale pouze se správnou pozicí as barkery. Mini-business, který používá pouze speciální přilbu nebo dokonce brýle, je vědomě odsouzený - lidé mají zájem o rozsáhlé záblesky a vyžadují velkou investici.

Znovu se zamyslíme. Ziskové podnikání nebo rozvod? Rozhodněte se za sebe.

Podnikový plán pro 3D virtuální realitu

Virtuální realita je slibný podnikatelský sektor, který díky neustálé práci na vynálezech nových způsobů "vlivu přítomnosti" a zlepšení stávajících je schopen přinést významný příjem

Dnešní termín "virtuální realita" již dlouho není sci-fi termín, který způsobuje pouze zvýšený zájem mezi přívrženci žánru sci-fi. Virtuální realita je nyní jednou z nejslibnějších oblastí vývoje v oblasti informačních technologií. A všechno, co je slibné, nějak se stává předmětem zájmu investorů, takže prakticky - je slibný podnikatelský sektor, který díky pokračující práce na vynálezu nových způsobů „přítomnost efekt“, a zlepšení stávajících, je schopen generovat značné příjmy.

Dokumenty a licence

Při registraci jako předmětu podnikatelské činnosti je v tomto případě logičtější a vhodnější zvolit formu podnikání jednotlivců. Postup pro registraci nejekonomičtější IP (státní poplatek ve výši 800 rublů) a vyžaduje méně všechny dokumenty - vyjádření, vyhotovené ve tvaru R21001, pas a cínu budoucnosti individuálního podnikatele, a, samozřejmě, doklad o zaplacení státní daně. Pokud z nějakého důvodu musíte se zaregistrovat právní subjekt (například pokud jste se rozhodli otevřít firmu, není jejich vlastní, a s partnery), nejvhodnější Společnost s ručením omezeným (LLC). Tvorba Ltd. vás bude stát 4000 rublů, kromě přijetí seznamu požadovaných dokladů obsahovat prohlášení o vzorku R1101, rozhodnutí založit společnost a její stanovy, jakož i dokumenty zakládající právnické osoby. V obou případech je registrační postup trvá 5 dní.

Zařízení

Náklady na základní sadu pro atrakci virtuální reality začínají od 70 000 rublů. Patří sem 3D brýle a jejich analogy běžící na softwaru dodávaném dodavatelem, manipulátory a vysokorychlostním počítačem s vysoce výkonným, výkonným (a nezbytně licencovaným) softwarem a silnou grafickou kartou. Chcete-li vytvořit větší účinek přítomnosti ve světě her, můžete si také koupit závěsnou židli - to je tento pomocný prvek, který přitahuje většinu fanoušků tohoto druhu zábavy, protože to je to, jak se cítí nejvíce zahrnuty do vymývaného světa.

Umístění a pronájem

Abyste zajistili dobrý tok klientů, doporučujeme umístit zábavní místo do velkého nákupního komplexu, nejlépe rodinného typu, kde lidé nejen nakupují, ale také se jen baví. Vaším nejvěrnějším klientem jsou děti a mladiství, kteří neváhají vyjádřit svůj zájem o jízdu a jsou ochotni tuto zábavu upřednostňovat na jiné, ekonomicky odůvodněné výdaje. Proto hlavní nákupní a zábavní centrum jsou nákupní a zábavní centra, potravinářské kurty, zóny PlayDay, prodejny dětských oděvů a zboží, kina, hudební prodejny - bude mít štěstí, že si budete moci pronajmout místo v jejich blízkosti.

Marketing

Zapojením do propagace přitažlivosti virtuální reality není rozumné investovat do rozsáhlé reklamní kampaně. Většina zákazníků se k vám dostane pod vlivem "wow-effect" - to znamená, že službu využijí okamžitě poté, co o tom slyší nebo uvidí váš názor. Proto je s registračním místě, a měl by začít - to by mělo být patrné na potenciální kupce z vašich služeb, nejsou předány, aniž jí všiml. Také vsadit na místní reklamy (rádio oznámení v nákupním středisku, transparent u vchodu do komplexu a v prvním patře, známky - „šipky“ na schodech, ukazuje cestu k tobě, distribuce letáků v blízkosti nákupního centra).

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců potřebných pro hladké fungování vašeho podnikání je malý. Budete potřebovat dva operátory, připraveny pracovat na směny (průměrný plat jednoho zaměstnance je 20 000 rublů). Chcete-li uložit na mzdy, vy. Jako podnikatel můžete sami sebe postavit jednoho z provozovatelů a sloužit návštěvníkům sami. Můžete také provést administrativní funkci, převzít dokumentaci a účetnictví.

Ceny a ziskovost

Schéma tvorby cen v této oblasti je založeno na principu "zkusit a lákat". Placení 100-200 rublů za 5-10 minut hrací doby, nebo prostě zůstat v druhé skutečnosti, že kupující je jisté, že náklady na zábavu je poměrně nízká. Nicméně poté, co byl nakreslen, chce pokračovat a často platí pro další zasedání, takže ponechává značné množství v pokladně atrakcí. Z tohoto důvodu není nutné dělat sezení příliš krátký - protože mnoho lidí na první pokus přechod pozorovat potíže připomínající nevolnosti. Zklamáni, tito zákazníci se už na vás už nemohou vrátit, takže jim dáme čas na přizpůsobení se virtuální realitě a "vyzkoušejte" tuto zábavu.

Podnikatelský plán pro přilákání virtuální reality

Je dost obtížné překvapit moderní děti a dospělé, zdá se, že už je vše v oblasti zábavy. Nicméně, fascinující přitažlivost virtuální reality uspěla. Umožňuje vám se ponořit do fascinujícího spiknutí, téměř opravdu navštívit jiné světy. Tento typ zábavy je ve velkých městech velmi běžný, ale nebude to méně relevantní uprostřed. Takže pro podnikatele může být tato činnost velmi zajímavá a potenciálně výnosná. Zkompilovali jsme podnikatelský plán pro přitažlivost virtuální reality, který je příkladem, který můžete použít pro spuštění.

Shrnutí projektu

Tato společnost má vyhlídky ve velkých městech Ruska kvůli obrovskému toku zákazníků. V průměru ve formátu města bude mít také dobré vyhlídky, protože tam je méně zábavy než v megalopolis, a ne všichni slyšeli o virtuální realitě. Uvažujeme o zahájení podnikání na virtuální realitě v nákupním a zábavním centru velkého města, kde je tok potenciálních zákazníků maximální.

Pracovní doba: denně od 10:00 do 21:00.

Hlavní cílové publikum:

 • Adolescenti od 15 do 19 let (50%).
 • Mladí lidé a dívky od 19 do 25 let (20%).
 • Děti od 6 do 14 let (20%).
 • Lidé starší 25 až 35 let (10%).
 • Podobné atrakce.
 • Ostatní zábavní zařízení.

Hlavní rizika projektu:

 • Zvýšení konkurence (otevření podobné atrakce s novými nebo zajímavějšími předměty).
 • Selhání zařízení.

Soutěžící mohou konkurovat novinkám a propagačním nabídkám (například "6. zasedání jako dárek").

Rozdělení zařízení lze zabránit, zpočátku úspěšně zvolit spolehlivé vybavení a uzavřít smlouvu, kde je předepsána záruka a možnost opravy a údržby.

Rizika jsou jen málo, ale jsou vážná a měla by být plánována ještě před zahájením podnikání. V každém podnikání existují finanční rizika: nepřiměřené náklady nebo naopak úspora při nákupu zařízení, což povede k opětovnému vyhledávání a zbytečným nákladům. Aby náklady na podnikání byly "transparentní", je na začátku podnikání nutný podnikatelský plán pro přilákání virtuální reality s výpočty, který vytvoří objektivní obraz nákladů a ziskovosti investic.

Registrační formulář

Při výběru formy podnikatelské činnosti se zabýváme formátem individuálního podnikání. Registrační postup je zjednodušený a ekonomický (platba státního poplatku je 800 rublů). Je třeba podat žádost u daňové služby ve formě P21001, předložit kopii pasu budoucího PZ a následně i potvrzení o zaplacení státního poplatku. Navíc zvolíme zjednodušený daňový systém (USN) se sazbou daně 15%. Také pro provádění příslušných činností v oblasti daně je nutné předepsat kód OKVED 92.29 "Zábavní a zábavní služby".

Nevyžadují se další povolení k podnikání v této oblasti. Do rozpočtu zaplatíme 2 000 rublů za registraci a registraci.

Prostory k pronájmu

Chcete-li pracovat, potřebujete pokoj v populárním nákupním a zábavním centru, kde jsou vždy kupující a hosté centra. Zvláště přitažlivé je vytvořit takovou atrakci ve druhém patře v blízkosti kavárny, kde dospělí a děti budou chodit na občerstvení a současně vás budou moci prohlédnout.

Pronájem v oblíbeném nákupním a zábavním centru velkého města nebude levná. Potřebujeme 15 metrů čtverečních. m nainstalovat 5 jízd. Náklady na tuto oblast budou asi 80 tisíc rublů měsíčně. Tato platba zahrnuje náklady na povolení od hasičů a úklid. Kromě toho, náklady na zaplacení účtů za účty, tak přidělit peníze, se také nevyžaduje.

Potřebujeme uzavřít pronájem s administrací nákupního a zábavního centra a platit nájemné za 2 měsíce (160 tisíc rublů).

Nákup zařízení

Volba jízdy virtuální reality je v tomto oboru velmi důležitá, kvalita bude záviset na počtu podporovaných her a hladkém provozu jízd. Zařízení je třeba zakoupit před otevřením, otestovat a vyhledat odborníky, kteří je v případě potřeby rychle opraví.

Jak podniknout virtuální realitu?

Virtuální realita dnes přestává být přívlastkem fantastických filmů a knih. Rozvoj technologií poskytl příležitost získat vybavení, které usnadňuje ponoření osoby do počítačového prostředí.

Použitím brýlí nebo přileb, rukavic a dalších ponořujících prvků získá uživatel pocity, které odpovídají skutečným pocitům člověka, který je uvnitř počítačové hry, filmu, jiného scénáře. Existuje možnost aktivně komunikovat s virtuálními znaky nebo prvky, provádět určité úkoly, provádět akce.

Když jste ve virtuální realitě, můžete létat, plavat pod vodou nebo provádět jiné akce, které nejsou v každodenním životě možné. Úroveň realismu přijatých pocitů neustále roste, vedoucí společnosti vyvíjejí nové typy zařízení, které zajišťují větší úplnost ponoření.

Odrůdy

Podnikání používající zařízení k vytvoření virtuální reality se objevilo poměrně nedávno. Aktivně se rozrůstá s rostoucím počtem dostupných zařízení stále více a více zajímavé pro uživatelské scénáře, zajímavosti nebo jiné zábavní aktivity.

Vedle použití zařízení k určenému účelu mohou být použity i další běžné možnosti k získávání peněz tímto směrem. Nejvíce budoucí možnosti podnikání založené na použití VR, můžete se týkat:

 • Obchod se zařízením a příslušenstvím VR. Nejpravděpodobnější typ výdělku, který má všechny konkrétní problémy a výhody vyplývající z obchodních podniků. Bude vyžadovat poměrně vysoké investice pro získání sortimentu, reklamy, obchodních platforem. Vysoká rizika, možnost nepředvídatelných potíží, závislost na poptávce, konkurence.
 • Pronájem zařízení k pronájmu. To neznamená dodávku vybavení do domu pro použití. Ve skutečnosti máme na mysli vytvoření místa v navštíveném místě s časově vymezenou platbou za použití zařízení.

K méně obvyklým způsobům, dokud nedostane náležitou pozornost od uživatelů a podnikatelů, by měly být přičteny:

 • Virtuální nakupování online. Některé velké internetové obchody, jako je Aliexpress, spouštějí virtuální projekty, které jim umožňují virtuální návštěvu svých obchodních platforem s možností koupit zboží, které mají rádi. Začátek vypadá přitažlivě a slibně, ale zatím nemá správný vývoj mezi uživateli.
 • Prodej obsahu. Zde jsou možné různé možnosti od jednorázových akcí pro prodej herních balíčků až po implementaci určitých verzí softwaru nebo jiných typů obsahu. Klient obdrží buď jednorázový přístup k virtuálnímu světu, nebo na určitý čas získá odběr.

Možnosti tohoto druhu výdělku jsou poměrně široké, je však nutný kontakt s nositeli práv. V podstatě je nutné stát se makléřem developerských společností, což poněkud komplikuje záležitosti a snižuje výši výdělku.

 • Oprava, nastavení, údržba zařízení. Tato možnost slibuje nejvyšší poptávku a zaměstnanost, ale je možná pouze tehdy, když je zařízení distribuováno mezi uživatele. Mnoho lidí raději pozve odborníka, který pomůže vyřešit možné problémy se zařízením, správně jej připojit a nakonfigurovat, poskytnout potřebné rady a rady.
 • Protože technologie VR postupují vpřed, je třeba očekávat vznik jiných typů podniků, které jsou přizpůsobeny podmínkám, které vznikly.

  Atrakce

  Mezi všechny možné možnosti nejpřesvědčivější typ podnikání na VR je vytvoření přitažlivosti virtuální reality. Metoda již získala dostatečnou popularitu, je populární mezi uživateli, má své následovníky a přívržence. Chcete-li otevřít atrakci, budete potřebovat:

  • Koupit potřebné vybavení.
  • Pronájem místa (místa) v navštíveném místě.
  • Registrujte firmu oficiálním způsobem.

  Vzhledem k tomu, že tato aktivita se týká zábavních programů, nejsou pro ni vyžadovány žádné certifikáty. Nejpohodlnějším způsobem registrace firmy je navrhnout IP. Budete muset zakoupit alespoň základní vybavení:

  • Body (helma) virtuální reality.
  • Výkonný počítač, připojovací stanice.
  • Speciální židle.

  Navíc, operátoři, jehož úloha může být splněna nezávisle, ale zatížení bude velmi vysoké a v každém případě bude nutné plnit povinnosti dodávek, propagace projektu, reklamy a další směry. Proto je třeba dbát na to, aby existovali asistenti. Náklady na nákup zařízení, registraci IP a dalších fází počátečního období budou asi 150 až 200 tisíc rublů. Tato částka v zásadě zahrnuje náklady na zařízení, všechny ostatní náklady jsou mnohem nižší.

  Nákup franšízy

  Získání licence VR pomůže zkrátit čas a náklady na propagaci projektu. Spolupráce s propagovanou značkou umožňuje používat její jméno, slogany, duševní vlastnictví. Vzhledem k tomu, že virtuální realita jako fenomén ještě není pevně stanovena, náklady a čas podpory vašeho podnikání budou poměrně velké. To se může stát nebezpečnou obtížností, která může znemožnit rozvoj projektu.

  Nákup franšízy umožňuje vyřešit většinu problémů dříve, než k nim dojde. Použitím dobře známá jména, vývoj a představuje slavného klubu značku nebo společnost VR sníží rizika minimalizovat čas na podporu projektu a ve velmi krátkém čase přinese jej na nejvyšší možnou mírou návratnosti.

  Společnost vyrábí franchisor poradenství, technickou podporu ve všech fázích v počátečním období, poskytuje přístup k používání ochranných známek, softwaru, provádí školení, vzdělávací semináře a další vzdělávací akce.

  Příklady podnikání a povolení

  Tam je množství možností pro získání povolenís určitou cenou, s odlišnou dobou návratnosti nebo ziskovostí. Příkladem je franšíza klubu Imperia VR, který má několik síťových destinací jak v Rusku, tak iv zahraničí.

  Společnost zajišťuje plnou poradenskou podporu klienta, poskytuje veškeré potřebné prostředky k podnikání. Projekt má velmi atraktivní období návratnosti - asi 2-3 měsíce, ale to zcela závisí na pracovních podmínkách a efektivitě využití.

  Navíc mnoho dalších možností vypadá atraktivně, například virtuální realita franšízy FIBRUM. Zisk je možný jak při předvádění jízd, tak i při prodeji vybavení, zejména při přilbě VR. Přitažlivost dalších prvků v podnikání zvyšuje jeho úspěch, umožňuje rozšíření počtu uživatelů, zvyšuje zájem směrem.

  Jiné varianty jsou také známé a lze je vzít v úvahu:

  Přibližný obchodní plán

  První krok bude volbou konkrétního projektu. Ať už se jedná o akvizici povolení nebo o propagaci vlastní firmy - rozhoduje sám podnikatel s ohledem na všechna rizika, příležitosti a pracovní podmínky ve svém regionu.

  Registrace jednotlivých podnikatelů (nejvhodnější a relativně levný způsob oficiální registrace), nebo Otevřete společnost (pokud se z nějakého důvodu vyžaduje, aby vytvořil právnickou osobu) trvá asi 5 dní. Registrační náklady:

  Po registraci (nebo během ní) byste se měli postarat o pronájem místa, kde se nacházejí zajímavosti, prodejny vybavení nebo dílny pro opravu zařízení. Současně nakupují potřebné vybavení.

  Základní sestava bude stát asi 70000 rublů, obsahuje head-up displej (nebo sklenice 3-d reality), výkonný počítač s výkonnou grafickou kartou, manipulátory. Pokud je více či méně udržitelný příjem, kompozice, úroveň vybavení bude doplněna, aktualizována, ale bude snadnější a levnější začít se základním vybavením.

  Je třeba dbát na účetnictví a ochranu projektů. Obě směry jsou nejsnadnější k outsourcingu, je mnohem levnější a je spolehlivější než použití vlastního účetního a bezpečnostního strážce.

  Podnikání v oblasti virtuální reality dosud plně nezabralo v průmyslu zábavy, ale jeho formování se právě děje. Rychlost růstu tohoto směru dává veškeré důvody k tomu, aby se podařilo získat vysoké vyhlídky, které se budou zvyšovat, jelikož budeme pokračovat vpřed, vznik nových, výkonnějších zařízení. Ponoření do virtuálního prostředí vytváří velmi silné emoce, bylo vždy ceněno.

  10 způsobů, jak získat virtuální realitu

  Jak a kolik můžete udělat na trhu VR a AR.

  Není důvod k odmítnutí - v tomto roce Virtuální prostor se stane skutečností. Vychází se k masám běžných uživatelů, kteří mohou být zítra našimi zákazníky.

  Prakticky v každé učebnici pro začínající podnikatele specifikujte, ten nejlepší čas na jakékoli úsilí - dnes. Z tohoto důvodu jsme identifikovali několik klíčových oblastí, ze kterých lze nyní nalézt zdroje - volba je naším.

  Předtím, než se ponoříte do tohoto podnikání, je nutné pochopit základní věci VR a vývoj.

  1. Prodej přilby VR a brýlí AR

  V tomto případě hovoříme jak o virtuální, tak o rozšířené realitě. V každé z kategorií dnes vybíráme naše hrdiny, kteří budou našimi průvodci. Existují tři základní směry - mobilní VR, vysoce kvalitní VR a AR.

  Karton od Google, Převodovka VR od Samsung a 360 VR od LG - klíčové hráče mobilních VR-trhu. První může být sbírána nezávisle i doma, takže může být vynikající alternativou pro ty, kteří nechce přeplňovat.

  Mimochodem, to je maximum prostorné a zajímavé video o základy virtuální reality, aby bylo jednodušší číst:

  Ve videu se o nich dozvíte spoustu zajímavých věcí "Základní" přilby, doporučujeme vám, abyste se podívali.

  K práci s těmito třemi řešeními jsou potřeba modernější vysoce výkonné smartphony s příslušenstvím, které jsou samy o sobě. Proto je prodáváme logickyji pomocí připravené mobilní podnikání.

  PlayStation VR od Sony, Rift od Oculus a Vive od HTC a Ventil - stále dosud neobjevená řešení pro VR u dospělých. První verze ještě nebyla formálně představena (čekáme v říjnu), ale osobně si myslím hodný konkurenta dvě další řešení.

  Chcete-li vstoupit do virtuálního světa v plné velikosti, potřebujete základnové stanice, na které se všechny tyto přilby již připojují. V posledních dvou případech je to produktívní PC s plnohodnotnou grafickou kartou. V první - PlayStation 4 nebo 4.5, pokud stále vidí světlo.

  Sklo od Google a HoloLens od Microsoft - žádné jiné více či méně závažné možnosti v letadle AR, rozšířená realita, prostě není.

  Tady principy práce moderní rozšířenou realitu vysvětlují odborníci:

  Bez nich nebudete chápat hlavní rozdíl mezi nimi HoloLens od Microsoft a Oculus Rift. Pro koho z nich budoucnost - dozvídáme se za pár let, kdy se oba produkty stanou hlavním proudem.

  2. Implementace doplňkového příslušenství

  Téměř všechny dostupné na trhu dnes VR- a AR-výrobky jsou skutečně příslušenství pro PC, konzol nebo mobilních zařízení. Ale v tomto případě funguje princip hnízdění panenek, takže příslušenství může mít také příslušenství.

  Mobilní telefon VR a AR Obecně platí, že tento plán může nabídnout jen málo - některé cheholchiki a další pozlátko. Možná budou také řídicí jednotky přenosné virtuální reality, ale důvodem, proč jsou zdroje příjmů, je kontroverzní.

  U dospělých VR je toho hodně rozptýlených. Už můžeme hovořit o implementaci Oculus Touch a joysticky od Xbox One pro Rift, Vive Controller pro potomky HTC, Přesunout a DualShock 4 pro PlayStation VR - jak ukazuje zkušenost z minulých let, všechno se bude pravidelně rozpadávat a vyžadovat jejich nahrazení. Skvělá volba.

  3. Virtuální nakupování online

  Pokud věříte TechCrunch, Alibaba již dnes se řídí vektor rozšířené reality, což potenciálně výrazně zvýší prodej online obchodu. V tom plánuje pomoci Kouzelný skok, který již má odpovídající AR-zkušenost.

  Jsem si jistý Amazon a eBay podporují počátky čínského konkurenta. Všichni se stanou spolu trendsetters v nákupu znamená virtuální a rozšířenou realitu - sny všech těchto našich tele-obchodů.

  S největší pravděpodobností do roku 2020 dokonce i domácí maloobchodníci na internetu podpoří nový trend, takže skuteční nebo potenciální majitelé stránek o tom musejí myslet již dnes.

  4. Platba za použití mobilních sítí

  V tomto případě je limit pro vstup do podnikání velmi vysoká a neoprávněná. Virtuální realita se vůbec neberou v úvahu a na doplněných mobilních operátorů, kteří poskytují přístup k mobilnímu internetu, se určitě "zahřejí" ​​- zejména na neomezených internetových tarifech.

  Zde je příklad Sklo Google. Chcete-li zobrazit další informace o objektech v reálném světě, budou body vyžadovat neomezený zdroj informací - internetu. Cokoliv může udělat, bez něj.

  5. Odpočet reklam a partnerství

  Přejdeme k tvorba obsahu. K tomu budete muset studovat softwarovou část vývoje VR-software, který bude trvat nějaký čas. Nicméně dnes není v této oblasti tolik seriózních odborníků, takže je rozhodně šance "střílet".

  Zde je spousta užitečných informací o vytváření obsahu pro virtuální a rozšířenou realitu - silně Doporučuji číst.

  Nejúčinnějším prostředkem dalšího zpeněžení mé práce je její rozšíření na absolutní zdarma a výdělky z odpočtu z reklamy nebo partnerství, které je třeba rozlišit.

  V prvním případě je uživateli nabídnuto navštívit nějaký zdroj, koupit reklamní předmět a tak dále. Téměř vždy je ve druhém v softwaru je přítomen skrytá reklama určitou značku v závislosti na tematické oblasti.

  Z osobní zkušenosti - Red Bull s potěšením sponzoruje sportovní extrémní zábavy. V žádosti o vrácení použijte logo značku na tričkách účastníků a další vhodná místa k tomu.

  6. Známý freemium - bez něj

  Jsem si jistý, že společnost Supercell již s mohutností a hlavními "řezy" některé zajímavé VR-projekt, který bude distribuován v systému Shareware. Bude se moci podílet na něm zcela svobodně, ale pro další příležitosti bude muset zaplatit.

  Jak to funguje v případě všeho se stejnými hrami? Přidáme k projektu obchod, ve kterém virtuální peníze dávají skutečné peníze. Současně je lze získat herním způsobem, ale je to mnohem déle než stisknutí pár tlačítek zapíše n-té částku z mapy vášnivého hráče.

  Chcete-li do projektu přidat něco podobného, ​​bylo by hezké pochopit základy programování pro Jednota - zdroj 99% všech aktuálních her a aplikací VR:

  Další videa k tématu najdete na oficiální stránce Vývojáři VR pomáhají portálu.

  7. Jednorázový prémiový obsah

  Pro jakýkoli prémiový obsah musíte hned zaplatit, ale pouze jednou. V ohromném počtu případů je kvalitativně mnohem lepší než freemium, ale zároveň je časově omezeno - hrálo se například několik hodin nebo dní a kupovalo si další.

  Někdy se to stane prémie s poznámkami freiem. Pak v opravdu skvělých projektech pro další zpeněžení přidejte vestavěné nákupy. Myslím, že je to zbytečné a jen potenciální uživatelé narušeni.

  Mimochodem, i když mnoho vývojářů je si jisté, že dnešní freemium je z finančního hlediska slibnější, někteří to vyvracejí. Tvůrce bonusu Alto dobrodružství, například tvrdí, že pro běžný prodej stačí najít rozumné cílové publikum.

  8. Předplatné obsahu služeb

  Služby, které poskytují služby předplatného, ​​jsou samostatným příběhem. Netflix, Amazon, Hulu, Spotify a přesto je to stejné Apple Music - nejživější světové příklady. Měsíčně nebo jiné Platba a plný přístup ke všem výhodám zdroje - tak funguje.

  9. B2B podnikání - nastavení a údržba

  Samozřejmě, vždycky bude "Armless" uživatelé a řemeslníci, kdo může pomoci. Přidáme k tomu mimo záruční servis, placené reflashing a další doplňkové služby a my dostáváme vynikající důvod pro malý B2B-podnikání.

  10. Tvorba tematických médií

  Pokud dobře rozumíte VR- a AR-otázky a získání dovedností žurnalistického umění, můžete vytvořit tematické média, které přinesou některé příjmů z reklamy a pobočky - Zde je připravený nápad, který vám pomůže uvědomit si sebe.

  Stojí za to trápit?

  Ve skutečnosti je otázka daleko nikoli nejkontroverznější. Vzhledem k velkému zájmu médií a veřejnosti o virtuální a rozšířenou realitu je nepravděpodobné, že půjdou do zapomnění stejným způsobem 3D v televizorech a jiných podobných technologiích.

  Je velmi nákladné najít zdroje nového směru v podnikání. Takže se začněte učit základy VR odtud, nezůstávejte na pokraji historie! Mimochodem, všechno je zdarma.

  Podnikání na virtuální realitě: atrakce, kluby, questy

  Jedním z moderních a živých směrů je podnikání na virtuální realitě. Můžete otevřít atrakce, kluby, organizovat questy a to vše bude velmi žádané, zejména mezi dětmi, dospívajícími a mládeží.

  Zdá se, že ještě je možné překvapit moderní veřejnost? Ve světě zábavy je už vše, co chcete. Virtuální realita však získala vedoucí pozici a stala se novinkou, která přitahuje zájem většiny zákazníků. A tento typ podnikání je ziskové nejen v metropoli, ale také ve středně velkém městě.

  • Dokumenty vydáváme
  • Virtuální realita jako podnik
  • Hledání pokojů
  • Jaké vybavení potřebujete?
  • Zaměstnávání zaměstnanců
  • Marketingová strategie
  • Ceny
  • Jak vypadá vše v číslech?
  • Tipy pro začátečníky
  • Zpětná vazba od vlastníka

  Dokumenty vydáváme

  Pro oficiální registraci stačí zaregistrovat se jako samostatný podnikatel (PI). Tento postup je snadný, vyžaduje minimální množství dokumentů (žádost, kopie TIN a pasu) a malou platbu ve formě státního poplatku. Za týden můžete začít herní místnost.

  Pokud se v budoucnu, nebo dokonce na začátku vážné plánu mají být realizovány v podobě pátrání po celou společnost, jež stanovila řadu židlí a jiných přístrojů pro ponoření do virtuálního světa, stejně jako otevření dalších míst po celém městě, je lepší nejprve zaregistrovat společnost. Stejná možnost zůstává a je možná pouze v případě, že existuje několik finančních partnerů, spoluzakladatelů.

  Daňový systém si vybírá - UTII nebo USN. Je lepší okamžitě zkusit vypočítat, která z možností bude pro podnikatele výhodnější. Kód OKVED pro určení hlavní činnosti společnosti je vhodný 93.29, což zahrnuje poskytování zábavních a zábavních služeb.

  Pro organizaci tohoto druhu podnikání nemusíte platit drahé licence, speciální přípravu prostor pro kontrolu různými kontrolními orgány atd.

  Virtuální realita jako podnik

  Tento směr předpokládá různé typy zábavy:

  1. Atrakce pomocí speciálního vybavení.
  2. Hry.
  3. 3D nebo 4D filmy nebo jednoduché ponoření do virtuální reality.
  4. Provádění questů atd.

  Zábavný program může být navržen pro různé věkové skupiny. Podle statistických údajů je hlavním cílovým publikem těchto klubů:

  • děti od 6 do 14 let;
  • adolescenti;
  • mládež ve věku 20-25 let;
  • a někdy i starší lidé (25-35 let).

  Než vytvoříte obchodní plán a budete se zabývat uspořádáním herního prostoru, měli byste pečlivě prozkoumat trh a konkurenty. Mezi nimi věnujte zvláštní pozornost podobným klubům, které poskytují ponoření do virtuální reality (jejich návrhy, marketingová strategie, tvorba cen), stejně jako další zábavní centra ve městě, které přitahují mnoho zákazníků.

  Nezapomeňte, že taková obchodní oblast zahrnuje nejen ziskovost, ale i určitá rizika. Například přítomnost velkého množství zajímavých zábavních zařízení ve městě, špatné povědomí veřejnosti o virtuálním světě a jeho schopnostech, stejně jako pravidelné rozložení drahého vybavení.

  Abyste uspěli v zavádění takového odvážného a zajímavého myšlení, musíte vzít v úvahu všechny nástrahy, rizika a také skutečně posoudit své finanční možnosti a preference zákazníků. To vše je uvedeno v obchodním plánu. Je snadnější začít s malým hřištěm pro 1-2 židle a rozšiřovat nabídku služeb s rostoucími příjmy.

  V některých případech je nejlepším způsobem, jak spustit podobný projekt, zakoupit franšízu. Pak jste za poplatek poskytnuta podrobná instrukce, potřebné vybavení, reklama a jakákoli podpora, která může být vyžadována v průběhu práce.

  Hledání pokojů

  Při výběru správného místa je třeba zvážit řadu faktorů:

  1. Počet potenciálních zákazníků, úroveň přetížení.
  2. Náklady na pronájem.
  3. Velikost dostupného místa.
  4. Přidružené služby poskytované pronajímatelem.
  5. Další požadavky, které se mohou lišit v závislosti na budově nebo regionu.

  Ve většině z těchto komplexů nájmy jsou poměrně vysoké, ale pamatujte, že zahrnuje úklidové služby, zabezpečení a tak dále. Tím se šetří nejen měsíční náklady podnikatele, ale také odstraňuje některé organizační otázky s ním. Kromě nákupního a zábavního centra jsou atraktivní místa pro klub virtuální reality:

  • kina;
  • prodej hudby;
  • butiky s dětským nebo teenovým oděvem;
  • Instituce, kde již existují hrací automaty jiné orientace;
  • různé kadeřnictví, kavárny, bistro;
  • parky;
  • v blízkosti dětských a vzdělávacích institucí.

  Jaké vybavení potřebujete?

  Z rozmanitosti a kvality atrakcí virtuální reality bude atraktivita vašeho centra pro klienty zcela závislá. Je důležité vybrat opravdu dobré a výkonné závody, abyste zajistili hladký provoz instituce. Dokonce ještě před otevřením klubu získáte vše, co potřebujete, a vyzkoušejte zařízení. Současně obdržíte záruku od výrobce a technickou podporu servisu.

  Samotná sada zařízení závisí na tom, co přesně z virtuálních příležitostí, které zákazníkům nabídnete. Nejčastěji potřebujete:

  1. Přilba je spíše jako maska ​​nebo brýle, protože nepokrývá celou hlavu. Jeho hlavním účelem je ponořit osobu do virtuální nebo rozšířené reality (v závislosti na konkrétním modelu).
  2. Sada výměnných čoček.
  3. Počítač se všemi doplňky nebo notebookem. Zde je však důležité dbát na to, aby byla nainstalována nejmocnější a nejvhodnější grafická karta, neboť kvalita reprodukce obrazu zařízením přímo závisí na kvalitě.
  4. Speciální židle pro zákazníky.

  Je lepší neustále získávat něco nového, poskytovat příležitost hrát, provádět aktivní akce nebo dokonce organizovat questy pro celé společnosti. S vážným přístupem k majitelům firem navíc najme tým profesionálních programátorů, kteří vyvíjejí a zlepšují software. A to znamená, že váš klub nabídne svým zákazníkům něco jedinečného a jedinečného.

  Zaměstnávání zaměstnanců

  Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování virtuálního klubu v jednoduchém formátu, stačí 1-2 operátoři sledovat zařízení a obsluhovat zákazníky. Pokud jste takováto židle uspořádali v obchodním centru, pak je s největší pravděpodobností zajištěno zabezpečení a úklid na úkor nájemného. Pokud však podnikáte samostatně, budete se muset starat o tyto služby zvlášť.

  Účetní musí být provedeny outsourcing, že je k provádění jednoduchých a dodávku zpráv na daň je pozvaný odborník, jehož služby jsou levné. S cílem ušetřit na mzdách, zejména na začátku, může sám majitel vykonávat většinu funkcí, nebo dokonce podnikat sám.

  Marketingová strategie

  Chcete-li zjistit, jaké metody reklamy je lepší použít, je třeba zvážit přítomnost konkurentů v okolí. Pokud takový nedostatek postačí, stačí vytvořit atraktivní a znatelné označení a uskutečnit cenově výhodnou reklamní kampaň na počest otevření centra. Dále hlavní způsob, jak přilákat zákazníky, zůstane volný - "ústně".

  Ale ve velkých metropolitních oblastech, kde již existují takové prostory virtuální reality, je žádoucí věnovat pozornost aktivnějším typům reklamy:

  • polygrafické výrobky - vizitky, letáky, letáky atd.;
  • Reklamy na území nákupního centra, kde se nachází vaše instituce;
  • další reklamní platformy - veřejná doprava, plakáty, média, bannery atd.;
  • distribuce informací v sociálních sítích, na fórech.

  K přilákání zákazníků je také lepší pravidelně používat zajímavé marketingové strategie. Nabídka slev:

  1. V málo navštěvovaných hodinách.
  2. Pro velké skupiny společností.
  3. Pro rodiny.
  4. V narozeninách zákazníků.
  5. S dlouhou návštěvou haly atd.

  Ceny

  Jaké jsou náklady na zasedání? V zábavním průmyslu je nejvhodnější použít princip tzv. "Rybářského háku". Jeho podstatou je, že pro krátké období hry nastavíte nejnižší cenu. Například po dobu 10 minut ponoření do virtuální reality stačí vzít 100-200 rublů.

  Náklady na návštěvu zákazníků se proto nezdají příliš vysoko. Ale 10 minut zjevně nebude postačovat k úplnému získání potěšení a člověk bude chtít pokračovat ve hře. Virtuální realita je návyková. Ale současně se ujistěte, že samotná zábava není příliš krátká.

  Ceny jsou nastaveny v závislosti na návštěvě. Například 10 minut stojí 200 rublů, a když si objednáte hodinu, můžete zaplatit 900 rublů, což se jeví jako velmi ziskový návrh pro mnohé. Správnou úpravou nákladů na služby můžete dosáhnout vysokého měsíčního zisku.

  Jak vypadá vše v číslech?

  Pro každého podnikatele jsou důležité konkrétní výpočty. Odhadované náklady a příjmy jsou zohledněny ve fázi plánování. Přesná částka bude záviset na regionu, počtu instalací, sazbách za pronájem pokoje a dalších faktorech. Uvádíme průměrné ukazatele.

  Podnikání na virtuální realitě: několik způsobů, jak vydělat na brýle

  Virtuální realita rychle dobývá náš svět. První přístroje pro ponoření do virtuálního prostoru se objevily ne tak dávno a stály spousty peněz, ale dnes brýle VR jsou dostupné pro masy. V tomto ohledu může být podnikání ve virtuální realitě slibným směrem pro zahájení svého podnikání.

  Atrakce VR

  Atrakce VR dnes najdete téměř v každém velkém nákupním centru, což naznačuje slib tohoto podnikatelského nápadu. Je to docela snadné ji otevřít. Optimální forma obchodní organizace bude IP. Můžete ji otevřít za pár dní, protože jste strávili zhruba 7 000 rublů za zpracování dokumentů a zaplacení státního poplatku.

  Pokud mluvíte o zařízení, budete potřebovat:

  • helma virtuální reality;
  • základnová stanice pro připojení nebo výkonný počítač s dobrou grafickou kartou;
  • speciální židle.

  Náklady na všechny výše uvedené, v závislosti na kvalitě a firma-výrobce, bude ze 70 až 100 tisíc rublů. V současné době na trhu nabízejí různé společnosti ready-made sady pro jízdu virtuální reality za cenu od 100 do 150 tisíc rublů.

  Kromě vybavení budete potřebovat dvě osoby pro pozici operátorů. Budou pracovat podle plánu. S plat 15-20 tisíc rublů, vaše měsíční výdaje na jeho platbu, respektive, bude 30-40 tisíc rublů. V počáteční fázi podnikání v oblasti mzdy můžete výrazně ušetřit tím, že budete zákazníky obsluhovat sami.

  Pokud budeme hovořit o ziskovosti atrakcí virtuální reality, pak hodně bude záviset na průchodnosti prodejny, kde se rozhodnete dát své podnikání. Průměrná cena vstupenek na tuto zábavu je od 100 do 200 rublů, takže si můžete vydělat - musíte se snažit udržet atraktivitu nečinnosti. Chcete-li přilákat zákazníky, musíte investovat do reklamy. Podle našeho názoru zde bude nejúspěšnější řešení:

  • distribuce reklamních letáků a letáků při vstupu do obchodního centra;
  • uvádění informací do sociálních sítí, které většinou využívají mladí lidé a jejichž oblast zájmu zahrnuje inovace v oblasti IT technologií a vznik nových moderních technologických zařízení.

  Za předpokladu, že lístek k vaší atrakci VR bude stát 200 rublů a za předpokladu, že alespoň 20 návštěvníků denně, výtěžek z jeho práce za měsíc bude 120 tisíc rublů. S odečtením běžných výdajů na platy, nájemné a reklamu budete mít asi polovinu této částky. V důsledku toho se počáteční investice do tohoto podnikatelského nápadu vyplatí do 3-4 měsíců.

  Prodej přilby, brýlí a doplňků k nim

  Tento nápad pro podnikání může přinést dobrý zisk. Podle odborníků je nejlepší ji realizovat na základě již fungujícího podniku pro obchod s mobilním zařízením, neboť většina helmů a brýlí VR jsou v podstatě příslušenství určená pro použití v kupéch se smartphony, herními konzolami apod.

  Také příslušenství pro virtuální brýle a přilby jsou také v dobré poptávce. Zejména:

  Hlavní výhodou této myšlenky je neustálý růst popularity zařízení pro ponoření do virtuálního prostoru mezi mladými lidmi. Nevýhodou je potřeba stanovit směr propagace značky. Náklady na dobré body VR od společnosti Oculus, která nadále zaujímá vedoucí pozici na trhu, může dosáhnout až 50 tisíc rublů. Analogy ze Středního království jsou někdy levnější, nicméně jejich kvalita často zůstává hodně žádoucí.

  Výroba brýlí VR

  Obchodování s brýlemi virtuální reality může být úspěšně vybudováno, nejen obchodovat s nimi, ale také produkovat. Příkladem toho je pozitivní zkušenost jedné společnosti v Novosibirsku, která již několik let vyrábí levné virtuální brýle. Podle manažerů společnosti se rozhodli zaměřit se na kvalitu výrobků. Proto se při výrobě používají pouze vysoce kvalitní materiály. Náklady na takové rozpočtové verze VR je pouze 600 rublů. Společnost spolupracuje s několika maloobchodními řetězci a prodává zboží měsíčně přibližně o 150 tisíc rublů. Aby společnost nebyla závislá na dodavatelích, nedávno otevřela vlastní výrobu čoček, která je podle zástupců společnosti mnohem lepší než čínští protějšky.

  Virtuální stadion

  Tento podnikatelský projekt byl již úspěšně realizován v Německu a řadě dalších západních zemí. Podstatou toho je, že za odměnu dostane člověk přístup ke speciální službě, díky níž může bez opuštění domova používat brýle VR, jako by se zúčastnil různých sportů. To vytváří úplnou iluzi, že je na stadionu, tedy uprostřed událostí. Další zajímavou vlastností projektu je, že pokud se chcete, můžete se připojit k jednomu ze svých přátel, který je také připojen ke službě a má body VR. A spolu, jak víte, je mnohem zajímavější být nemocní!

  Virtuální nakupování

  Podle mnoha odborníků bude v příštích třech letech jen takový směr online obchodu. Osoba, aniž by opustila domov, bude mít možnost navštívit jakýkoli obchod a uskutečnit nákup. V současné době mluví zástupci největšího čínského maloobchodního prodejce Alibaba o možnosti vzniku takové služby. Nepochybně nebudou obíhat ani západní internetové giganti, jako například eBay a Amazon. Je možné, že do roku 2020 budou virtuální internetové obchody k dispozici ruským maloobchodníkům s internetem.

  Závěrem je třeba poznamenat, že virtuální realita jako obchodní myšlenka má mnohem více neprozkoumaných výklenků a segmentů, které se vzhledem k rostoucí popularitě zařízení VR objeví pravidelně. Například vytváření aplikací pro brýle a helmy VR může být skvělým nápadem pro podnikání. V této oblasti není dostatek dobrých specialistů, proto je nepochybně tato služba velmi žádaná. I když je samozřejmě třeba vytvořit takový obsah, je nutné mít určité znalosti a dovednosti. Mimochodem, ne tak dávno na internetu byly bezplatné kurzy online od společnosti Microsoft, které jsou navrženy speciálně pro vývojáře tohoto softwaru. Tvůrci kurzů prohlašují, že poté, co projdou, dokonce i osoba s minimálními programovacími schopnostmi bude schopna vytvořit pro VR zařízení odlišný obsah.