Domácí práce pro prodej pečiva pro děti. Skutečný příběh

Mnoho domácích žen se zúčastnilo jednoduchého podnikatelského nápadu: protože je moje vaření chválí - může a může být připraveno k prodeji? Ale jen málo lidí se rozhodlo zkusit - kde získáte zákazníky, ptáte se? Ve skutečnosti je to celkem snadné. Náklady na takové podnikání jsou minimální - pouze produkty. A nekupujte - tak dům bude jíst s potěšením!

Věstníku Rekonomica Hledám vám opravdové příběhy o úspěchu od žijících lidí. Pokud stále nevěříte, že můžete takové podnikání stavět - přečtěte si tento příběh hospodyňky, která našla způsob, jak vydělat peníze rodině za zpeněžení jejího hobby - pečení.

V podnikání z nedostatku peněz

Dobré odpoledne, začněte s tím troškem. Jmenuji se Kateřina, jsem mladá matka malé princezny. Když bylo na čase jít na mateřskou dovolenou, byla nejšťastnějším člověkem na světě. O šest měsíců později byly radostné chvíle nahrazeny běžnými a známými otázkami: málo času, nedostatek energie, přerušení spánku. Stal jsem se robotem, děláním domácích prací.

Největším problémem byl nedostatek peněz - celkový příjem 4500 hřiven (asi 10 tisíc rublů). Mzdy jejího manžela byly stěží dost, aby se splnily cíle - jedna cena za vytápění byla 1500 za měsíc. Žijeme v malém městečku, takže nebylo moc práce.

Brzy jsme našli cestu ven: udělám domácí koláče k prodeji. Chci se podělit o zkušenost s organizací mini-pekárny v mé kuchyni. Řeknu vám, jak to všechno začalo, s jakými potížemi a jak najít řešení.

Jak vytvořit mini pekárnu založenou na domácí kuchyni

Do mateřské dovolené pracovala jako strojní pracovník v strojírenském závodě. Vaření bylo, stejně jako mnoho žen, jednou z povinností domácí práce.

Začalo to s nákupem nové trouby a poté se v naší rodině objevily pečivo. To pomohlo odvrátit pozornost od problémů a prosím milované. Zatímco dítě spalo, experimentoval jsem v kuchyni. Všechno se ukázalo dobře: košíčky, koláče, marshmallows, koláče, eclairs. Peněžní investice byly pouze na produkty, recepty nalezené na internetu.

Sarafan rádio dává začátek podnikání

Jednou, na narozeniny příbuzného, ​​byl prezentován velký dort jako dárek - hosté byli potěšeni. Nemohl jsem si myslet, že bych na festivalu udělal takový splash. To byl výchozí bod. Lidé si povídali o svých dobrách. Byly zavolány rozkazy a práce začaly.

Vzhledem k tomu, že plány neměly moc za to vydělat, chtěla jsem jen přinést radost lidem, cena byla pouze pro výrobky, v závislosti na náplni od 120 do 200 gramů. pro dort. Byla jsem potěšena a potěšena, že všechno tak rychle a snadno třepalo v oblacích. To byla hlavní chyba: zastavila reklamní produkty a mluvila o sobě. Bohužel štěstí netrvalo dlouho. Bylo méně a méně hovorů, což znamená, že nejsou peníze. Bylo nutné okamžitě zahájit reklamu.

Jak najít zákazníky pro jejich pečivo. Zkušební a chybová metoda

Po přečtení fór a článků jsem se rozhodl učinit oznámení o sociálních sítích. Fotky na internetu byly neúspěšné, protože nebyla dostatečná zpětná vazba. Objednávky ještě nebyly přijaty.

Její paže klesla, dokonce se chtěla vzdát tohoto záměru, ale podpora jejího manžela byla velmi užitečná. Pak jsem se rozhodl, že první lidé by měli vyzkoušet své sladkosti - je lepší vidět a jíst jednou než slyšet stokrát. A nemýlil jsem se.

Ale já jsem nemohl pečené koláče a dát jim na ulici. Nápad vznikl sám. Tehdy bylo načase vést dítě do mateřské školy. Na prázdninách, věnovaných prvnímu dni studia, pečili mnoho koláčů. Byla to moje šance vyjádřit sebe a mé hobby. S každým jsem jednal s jídlem a nezapomněl jsem dodat, že mohu dokonale připravit koláče a muffiny.

Děti a jejich matky jsou nejlepší zákazníci

Tehdy jsem neměla vizitky, a tak jsem ponechala telefonní číslo učitelům. Lidé znovu začali mluvit o svých dobrách. V tuto chvíli náklady na výrobky začaly přinášet přidanou hodnotu pro svou práci, přidaly dalších 50% nákladů na přísady, což znamená, že se zisky začaly objevovat.

Co chce malý zákazník

Objednali jsme většinou pečivo pro narozeniny dětí. A pak se zrodila myšlenka designu, která se stala mou vizitkou. Velké množství košíčků se shromažďovalo v jednom vícestupňovém dortu a uprostřed balených malých balíčků šťávy. Druhou trumfovou kartou byla možnost - zdobení košíčků s hrdiny karikatur a pohádek. Museli jsme na tom tvrdě pracovat, ale to stálo za to. Děti a jejich rodiče byli potěšeni krásou a chutí. Oblékané rádio dělalo svou práci: objednávky začaly být přijímány od jiných mateřských škol a kamarádi kamarádů mě následovali se svými sladkostmi. K ceně výrobků se začalo přidávat 65% nákladů.

Práce na kvalitě produktu

Chcete-li ušetřit zákazníky, musíte vždy zlepšit své dovednosti. Chcete-li vymýšlet různé náplně, zkuste další recepty a pokuste se s krmením. Ne vždy to funguje poprvé, ale nezastavím se. Pečení by mělo být nejen chutné, ale také potěšilo oko. Neustále se učí techniky zdobení, na internetu je dostatek vzdělávacího materiálu.

Řemeslníci často předkládají mistrovské kurzy, kde můžete získat nápady a naučit se nové znalosti. Zvláštností organizace domácí pekárny je skutečnost, že většina kuchyňských potřeb, které jsem už měla, byla zapotřebí pouze na nákup krabic, veškeré dodávky, vizitky a chybějící nástroje. Celkové náklady byly kolem 2000 UAH - to není velká investice, což znamená, že se velmi rychle vyplácejí.

Někdy mi lidé radili rozšiřovat sortiment a poslouchal jsem je. Uvařil jsem domácí marshmallows, bafetové pečivo, rohlíky. Dezerty s meringue, smetanou smetanou a ovocem byly velmi oblíbené. Časem se ukázalo, že pro domácí mini pekárnu je špatný nápad. Byly tam dny, kdy jsem spal jen 2 hodiny denně, nevěnoval pozornost příbuzným. Moje rada je z osobní zkušenosti - nepokládejte objednávky víc, než byste mohli udělat. Nemůžete vydělat všechny peníze, ale máte v rodině neshody a špatné zdraví.

V tuto chvíli je velmi šťastná, že je vášnivá její oblíbená věc. Manžel a dcera také neostávají stranou, protože jsou mými hlavními kritiky. Společně přicházíme s designem a kombinací chutí. Dcera ráda hraje s těsto a rozšiřuje se do mouky. Moje práce shromáždila naši rodinu a často způsobila pečení do zábavné hry. Samozřejmě, že tato myšlenka sama o sobě nevyvíjí do velkého byznysu - žádné úsilí není dost, ale ta nejdůležitější věc - nesu rodinný dobrý příjem, díky čemuž se celá rodina může cestovat každé léto na odpočinek u moře. Podařilo se mi obrátit malé koníčky na peníze, doufám, že moje zkušenost někomu pomůže. Nezastavujte se po prvních překážkách - experiment a všechno se ukáže.

Prodej domácí pečení: podnikání

Jedním z nejslibnějších směrů pro budování vlastního podnikání jsou cukrářské a pekařské služby. Organizovat aktivity mohou být v různých formátech: práce na individuální objednávce, servisní akce a prodej prostřednictvím prodejen. V praxi prodej domácího pečení není náročný obchod, ale vyžaduje přísné dodržování řady pravidel a dostupnost kvalifikace od umělce.

Vypracování podnikatelského plánu pro výrobu domácího pečiva

Dobře navržený obchodní plán pekárny vám umožní vypočítat ziskovost podniku a zabránit vzniku nepředvídaných potíží. V něm musíte zadat:

 • Výrobky, které vyrábíte. Uvádí seznam všech typů produktů, které jste vykoupili, stejně jako přibližný počet vyrobených produktů za měsíc.
 • Jak budete provádět výrobu. Místnost, vybavení, čas strávený na práci.
 • Trh a formát podniku. Jak a komu budete prodávat pečivo. Jaká je konkurence v tomto odvětví a jak vystupujete.
 • Finanční informace. Výrobní náklady při výrobě jednoho výrobku a měsíční sazba. To zahrnuje náklady na pekařské výrobky, pomůcky, čisticí prostředky, použité zařízení, jakož i výši platů zaměstnanců a výši zdanění. Na základě těchto údajů je nutné vypočítat velkoobchodní a konečnou maloobchodní hodnotu jedné jednotky produktu a výši očekávaného zisku.
 • Perspektivy rozvoje a rozšiřování aktivit.
Vypracování plánu podnikatelského plánu

Vlastnosti registrace podniku

Primárním dokumentem pro domácí pečení je kniha zdravotních záznamů, kterou musíte nejméně jednou za šest měsíců aktualizovat. Další fáze právní registrace vaší firmy závisí na formátu prodeje služeb a produktů. Mezi nejčastější schémata patří:

 • Pečení doma pod objednávkou. Vhodné pro výrobu exkluzivních cukrárenských výrobků v malých množstvích.
 • Služby událostí. Výroba pečení pro svatby, firemní večírky, rituální služby. Sortiment je vybrán zákazníkem a dodává se v malých velkoobchodních množstvích.
 • Prodej prostřednictvím malých prodejen, stanic rychlého občerstvení. Pravidelné velkoobchodní dodávky produktů omezeného sortimentu, které jste vybrali.
 • Otevření pekárny nebo domácí pekárny. Výroba širokého sortimentu výrobků, ale v omezeném počtu s realizací prostřednictvím vlastního bodu.

Je možné prodat domácí koláče podle zákona

Výroba pečiva a kuchařských výrobků k prodeji v bytě (doma v kuchyni) je zákonem zakázána. To je způsobeno několika věcmi:

 • Nemůžete používat obydlí k výrobním účelům. K tomu je třeba přeložit do stavu komerčních nemovitostí ve zvláštních registračních orgánech.
 • Pečení doma k prodeji je hrubým porušením hygienických a protipožárních předpisů. To není povoleno žádným státním subjektem kontroly.

Pokud počáteční kapitál nestačí k pronájmu místnosti, budete muset buď pracovat nelegálně pod hrozbou trestní nebo správní odpovědnosti, nebo zaregistrovat patent na služby domácího kuchaře s návštěvou zákazníka. V budoucnu můžete nabídnout zákazníkům vařit doma nebo neoficiálně přinášet potraviny připravené k jídlu.

Potřebné doklady pro registraci mini pekárny

Výroba pečení pro pořádání akcí a prodávání prostřednictvím prodejen bude vyžadovat povinnou registraci výroby. Pro tento účel jsou vhodné dva formáty podniků: individuální nebo soukromé podnikání (IP, PE) nebo společnost s ručením omezeným (LLC). Odlišují se od daně a počtu mzdových pracovníků.

Pokud jste se dříve nepodíleli na podnikání, začněte s pohotovostním stavem nebo IP, protože je jednodušší realizovat a především v likvidaci. Podnik je zapsán do daně. Typ činnosti při registraci je vybrán podle norem NACE (NACE), kde je vybráno nejpřesnější znění vašeho podnikání. Podrobnosti o tom, jak zaregistrovat PI (PE), najdete zde - Jak zaregistrovat PI v roce 2017 v Rusku: instrukce krok za krokem.

Navíc budete muset otevřít zúčtovací účet a získat následující oprávnění:

 • Uzavření sanitární a epidemiologické služby pro výrobu a výrobky (dva samostatné dokumenty).
 • Osvědčení o shodě výroby s GOST a THAT.
 • Povolení od hasičů.
 • Povolení od odboru životního prostředí.

Bez těchto dokladů je zakázán prodej domácích pekařských a cukrářských výrobků.

Použité zařízení a výběr prostor

Pro individuální pečení doma může být výběr zařízení v počátečním stádiu omezen pouze na zařízení k vaření. V budoucnu je nutné vytvořit samostatnou sestavu, která se nepoužívá pro potřeby rodiny. Současně si musíte pamatovat, že s každodenním užíváním budou nekvalitní produkty rychle selhat.

K nákupu vybavení pro pekárnu budete potřebovat počáteční kapitál několika tisíc dolarů. Seznam je závislý na rozsahu a může zahrnovat: trouby, hnětače, myčky nádobí, sanitární zařízení, stoly, ledničky, skříně, digestoře. Před zakoupením byste měli jasně vypracovat technologii pečení, aby bylo možné správně vypočítat parametry pecí a hnětačů, aby se zajistil požadovaný objem produktů. Snížit objem investice může být nákupem hotových výrobních nebo použitých zařízení.

Vysoká ziskovost má mini pekárna, která se skládá z jednoho komplexního výrobního a obchodního místa. Při hledání prostor pro výrobu výrobků pro prodej v obchodech si vyberte místo pekárny, s přihlédnutím k následujícím přepravním nákladům na doručení objednávek.

Mezi obecné požadavky na prostory:

 • Přítomnost kanalizace, zásobování vodou a větrání s klimatizací, podlahami a stěnami až do úrovně 1,75 metrů by měla být pokryta vodotěsnými nehořlavými materiály (keramickými dlaždicemi).
 • Pro uskladnění suchých sypkých produktů je přidělena samostatná místnost.
 • Toaleta a šatna by měla být umístěna v samostatném prostoru.
 • Podlahy, garáže nejsou vhodné pro pekárny.
Mini-pekárna výrobní místnost

Praktická realizace produktů a způsoby, jak přilákat zákazníky

Jak prodávat domácí koláče? Nejjednodušší je nabídnout služby přátelům. Můžete nabídnout několik produktů pro prezentaci vašich příbuzných nebo přátel v jejich pracovním týmu. Kromě pečení připravte své vizitky.

Účinným způsobem nalezení zákazníků je propagace produktů v sociálních sítích. Chcete-li to provést, musíte dokončit několik produktů a přijmout propagační fotografie nebo videa o procesu vaření. Na webových stránkách pro obchodování na internetu můžete vytvořit osobní stránku.

Existuje několik možností, kde můžete předávat pečení: obchody, kiosky, kavárny. Chcete-li zahájit spolupráci, musíte napsat obchodní nabídku, kde je uvedena:

 • Sortiment navrhovaných produktů (s uvedením složení);
 • Druh balení;
 • Jednotkové náklady na produkt;
 • Fotografie vzhledu;
 • Maximální objemy a termíny dodání;
 • Množství zpoždění - po jaké době po prodeji zboží budete placeni.

Po odeslání musíte být připraveni poskytnout vzorky výrobků a v případě potřeby provést revizi. K nalezení spolupráce při řízení událostí se používají standardní reklamní metody a vysílání zjednodušené obchodní nabídky.

Zvažte možnosti, jak vydělat peníze doma pečení, měli byste kriticky zhodnotit své vlastní šéfkuchař dovednosti. Pokud nemáte specializované vzdělání, projděte kurzy vaření, které vám umožní seznámit se s technologiemi a standardy používanými profesionály.

Podnikání na pečení doma

Rádi si dopřejte domácí koláče? Přemýšlejte o tom, jak změnit koníčku na příjemnou práci? Nyní je velmi oblíbené dát krásné a nestandardní košíčky, aby si na dovolenou vytvořili jedinečné koláče vytvořené individuální objednávkou. Koláče, bafky, buchty - to vše může být také skvělý způsob, jak vydělat peníze. Jak začít s prodejem pekárny doma? Promluvme si o tom!

Foto z webu www.furniterra.ru

Proč je tento obchod atraktivní? Je snadné a cenově dostupné pro téměř každého, kdo je ochotný věnovat čas, věnovat energii hledání nových vkusů a vytváření kulinářských děl. Nebo vás možná unavuje sedět doma a chcete najít žádost o váš talent? Domácí podnikání je řešením dvou problémů najednou: nedostatek vlastního vývoje a nedostatek finančních prostředků.

Jak otevřít cukrovinky doma od začátku?

S tím, co a jak začít domácí cukrovinky podnikání, protože výroba koláče doma - to je opravdu vážné zaměstnání a musíte myslet přes každý detail! Především je důležité určit cílové publikum - pro koho uděláte pečivo. V této fázi je možné několik možností:

 • Prodáváme koláče, buchty, buchty v kancelářích av malých obchodech.

Fotografie z www.pirogru.com

 • Kamna na objednávku. V této kategorii budou také zahrnuty svatební dorty pro individuální objednávky a příprava košíčků pro dětské svátky a koláče pro výročí. To je nejpopulárnější směr, proto je obzvláště důležité správně seřadit a být profesionální.
 • Můžete pracovat pro jakýkoli obchod s potravinami nebo potravinami. Ideální pro ty, kteří jsou ochotni dělat práci část jejich života, a ne další příjmy. Bude nutné vyrábět spoustu produktů najednou - budete potřebovat speciální vybavení a dovednosti rychlé a kvalitní práce.

Fotografie z webu getovim-doma.ru

Jak otevřít pekárnu doma: Musím zaregistrovat PI?

Ve skutečnosti je výroba potravin doma nepřijatelná podle práva Ruské federace. Proto průmyslové pečení, aniž byste se prohlásili za samostatného podnikatele, může mít za následek velmi nepříjemné důsledky. Pokud budete mít své koláče se všemi pečicími miskami k autu přes verandu, může to jednou za den způsobit stížnosti a odpovídající pokuty.

Fotografie z www.biznes-idei.com

Je zřejmé, že nejvhodnější možností pro rozvoj takového podnikání je druhá položka z našeho seznamu - koláče a koláče na zakázku. Nemyslete si, že je to méně výhodné než ostatní dvě aktivity. Naopak, chceme vás přesvědčit, že je výhodnější, protože další problémy jsou méně často, ale zisk jde ještě více.

Jak začít s cukrářskými obchody pro začátečníky? Potřebuji registrovat firmu? Podle zákona - to je nutné, ale pokud budeme mluvit o běžném životě, to nemá moc smysl, zvláště na začátku práce. Proč potřebujete další výdaje, které nikdy nejsou nadbytečné? Bude muset platit pojistné, daně a tak dále.

Fotky ze stránky www.bulkabakery.ru

Pro začátečníky vám doporučujeme vyzkoušet si v podnikání - vybudovat solidní klientskou základnu, která vám vyhovuje. Souhlasíte s tím, že můžete obchod kdykoli zaregistrovat. Podnikatelům se vždy doporučuje brát v úvahu rizika a nečiní se bezmyšlenkovitě - proto je třeba provést "test pera".

A přesto je potřeba legalizace být prioritou i na začátku kariéry. Pokud se rozhodnete, že vaše cílové publikum bude známí, pracovníci v kanceláři, lidé ze sociálních sítí - můžete počkat s dokumentací. Ale pokud ve vašich plánech spolupracovat s obchody a obchody s potravinami - se bude muset zaregistrovat okamžitě - je nepravděpodobné, že nějaký kiosk bude pracovat s fiz. tvář.

Fotky ze stránky www.bulkabakery.ru

Takže, když jsme se rozhodli na SP, stále nevyřešené otázky týkající se podkladů. Podle zákona o RF neexistuje povinná certifikace, nicméně prohlášení o shodě je ve skutečnosti stejným dokumentem. Zapojit se do transakcí na kvalitu pečení, je nutné při práci s obchody a stravovacích bodů, ale pokud jste prodávat kilo paštiky dni stráveném na všechny druhy certifikace a registrace medknizhek nemá smysl.

Jak začít pečení koláčů doma: výběr zařízení

K výrobě výrobků v malých sériích není třeba kupovat drahé kamny, speciální nože, speciální mixéry a tak dále. Vše, co budete potřebovat zpočátku, je již po ruce:

 • Každá kuchyň má sporák, plynový nebo elektrický - stačí zvolit ten správný.
 • Sada hrnců.
 • Pečící pánve.
 • Kuchyňské nože různých velikostí.
 • Řezací desky.
 • Brousky několika druhů.
 • Formuláře pro pečení.

Fotografie z webu io.ua

Všechno je již tam, ale také bude muset trochu strávit. Doporučujeme vám, abyste si koupili houkač těsta pro domácnost - to velmi zjednoduší váš život, protože nemusíte trpět hnětením velkého množství těsta. Představte si, že každý den musíte dělat deset kilo - ručně je to trochu komplikované fyzicky a po dlouhou dobu. Naštěstí, taková akvizice je nepravděpodobné, že vás zničit - náklady na kuchyňský robot ve standardním vybavení asi 20 tisíc rublů.

Ve skutečnosti existují velmi levné možnosti pro kuchyňského asistentka, pokud věnujete pozornost internetovým obchodům, najdete model 4 000 rublů.

Co jiného bych se měl postarat? Přemýšlejte o tom, jak se bude doručovat. Samozřejmě, že v každém městě existují zvláštní služby, které se s tím zabývají. Ale jejich služby budou nákladné a zbytečné. Je lepší, samozřejmě, být schopni nezávisle dodávat výrobky na vaše auto.

Cukrovinky doma: kde začít vývoj?

Mnoho lidí může vařit, a teď jsou pro každý koláč nebo koláč miliony recepty videa. Vaším úkolem je stát se jedničkou, vyhrajete spotřebitele podle chuťových vlastností svého pečení a učiníte svůj výrobek jedinečným. Proto kvalifikace - především!

Fotografie od my-ideya.ru

Pouze pokud dáte zákazníkům možnost vybrat si z nejlepších, vystupujete mimo soutěž a najdete pravidelné zákazníky, pro které nebude žádná překážka.

Samozřejmě výhoda na straně těch, kteří mají představu o práci v kuchyni, kteří mají zkušenosti s vařením. Nezáleží na tom, pokud jste právě začali, pomáhat vám knihám, kulinářským místům a fórům, školením, mistrovským kurzům. Hlavním úkolem je přeměnit své základní dovednosti na práci skutečného profesionála.

Pokud se chcete chlubit potenciálními zákazníky, je lepší, samozřejmě, předat nějaké kurzy vaření. Váš certifikát přiláká určitou kategorii kupujících.

Jak dosáhnout výšky? Koneckonců, sama o sobě nic nevyjde okamžitě. První dort nevychází stejně jako na snímcích - vysoká, krásná a božská chuť. Tak tedy! Řešení je - zpočátku budete muset pracovat "na nulu". To znamená, že nabízíte své služby zdarma a potenciální zákazník platí za produkty, které budete připravovat. Všichni zůstávají v černé barvě - získáte možnost volného tréninku a fotografie s odvoláním na vaše portfolio a osoba, která vás oslovila, téměř zdarma dort pro individuální objednávku.

Fotografie z al-hatib.ru

Dorty na objednávku - jak začít rozvíjet firmu?

Nejdůležitější otázkou je, jak se stát populárním mistrem? Jak uspět a začít skvělou práci? Doporučujeme několik způsobů, které skvěle fungují.

První věcí, kterou je třeba uvažovat, je realizace prostřednictvím známých. Toto je vaše první zákaznická základna a zahájení recenzí. Budete pravděpodobně podporovat přátelé a příbuzní, uděláte první objednávky, ale tyto první objednávky se inzerují sami. Proto nabízíme přátelům dorty pro oslavy jakéhokoli formátu, koláče pro rodinný čaj pije - propagujte sami sebe. Nezapomeňte si vzít krásné fotografie z každé objednávky.

Fotografie z webu bodoon.ru

Abychom nezastavili propagaci prostřednictvím známých, je nutné organizovat skupinu v sociálních sítích. Tato metoda se stala klasikou - v naší době nikdo nepoužívá internet. Toto je místo pro bezplatnou reklamu a čestnou zpětnou vazbu. Možná, po pěti až deseti volných objednávkách, můžete dosáhnout nové úrovně profesionálních cukrářů.

Pokud se rozhodnete pracovat nejen s dorty, ale přidejte si pečivo, koláče, dorty do jídelníčku - to je vynikající rozšíření sortimentu, který vám bude prospěšný. Nejprve je můžete přidat k hlavnímu dortu na dovolené - nyní je to módní trend. A za druhé, můžete pracovat s cukrárnami. Proveďte katalog svých produktů a nezapomeňte, že fotografie by měly být krásné a popisy - šťavnaté.

Fotografie z webu www.gastronom.ru

Hlavní věc - pamatujte na neustálý pohyb dopředu. Čas nekončí, stejně jako móda, trend vaření. Pokud před několika lety stále existovaly módní námořníci, nyní se stále objevují nové a nové vkusy a styly designu. Abychom byli v trendu, je důležité, abychom nezasahovali za potřeby zákazníků. Podívejte se na stránky konkurentů vašeho města, věnujte pozornost tomu, co je v poptávce - abyste mohli vystavit přiměřené cenové značky a řešit pouze to, co skutečně potřebují zákazníci.

Upřímně doufáme, že v tomto článku jste se naučili něco důležitého a mohli ho uplatnit v praxi!

Vlastní podnikání v kuchyni: jak pečeme koláče na prodej

Pokud hosté pravidelně jedí vaše jídlo pro obě tváře, pak stojí za to přemýšlet a nabídnout svému kulinářskému talentu svět. Jednoho dne si tato realizace změnila život Julii Kubraku. Dívka se v blázinci otočila do lahůdky. Tím se narodil projekt ««Lidé štěstí Tarts". Dnes v rubrice ««Vlastní podnikání" Julia vám řekne, kde začala, a možná, že její příběh vás bude inspirovat;).

Ve věku 20 let to vše v mé srdce a hlava se stává nestabilní, člověk zažije žízeň a ne vždy vědí, co a jak ji uspokojit, tak to bylo se mnou. Jejich myšlenky a sny před deseti lety jsem si nepamatuji, mohu jen předpokládat, že jste v příjemném zmatku o počtu otevřených příležitostí a rozvoje cest. V té době jsem už opustil univerzitu tělesné výchovy, s pocitem, že to není moje poslání, a se zapsal do Institutu umění studovat povolání reklamní designér, který, mimochodem, také klesly, ale z jiného důvodu - už ve druhém roce začal pracovat v profesi, vyhrál soutěž pro vývoj štítku návrháře pánského oděvu Gapchuk.

O MYSLF

Líbí se mi, jak řekl Richard Bach v jedné ze svých skvělých knih: "Inspirace přináší víla spánek, víla procházka, pohádka pod sprchou. Vždycky jsem se jich zeptal: "Prosím, dej mi nápady, které by nebyly v rozporu s mou intuicí." " A to je absolutní pravda - inspirace je v každodenních činnostech, pochází odkudkoli a je zrozena z důvěry v sebe, od intuice. Důležité je pouze být v dynamice, nikoli sedět u okna v očekávání, podporovat hlavu, ale pokusit se to udělat.

Rodný, soukromý život a vnitřní harmonie jsou v mém životě prioritou, a proto jim nejprve přidělí čas. Když je vše v pořádku s těmito aspekty života, nyní a tam se účinně rozvíjí.

Podnikání na pečení doma

Jednoduchost a přístupnost takové věci, jako je pečení, mnoho přitahuje jako podnikání. Mnoho žen se zabývá pečivem doma, jako hobby. Dobré recenze sladkostí od přátel, příbuzných, známí obvykle naznačují, že si vybudovat své pečení. Co mám dělat a jak formalizovat pečení doma?

Typy pečení

Nejdříve se musíte rozhodnout, jaký druh pečení budete dělat doma. Záleží na vašem cílovém publiku, způsobech, jak najít zákazníky a mnoho dalších nuancí.

Takže doma můžete udělat tento druh pečení:

 • Koláče a jiné podobné produkty. Zpravidla se prodávají prostřednictvím malých prodejen, kanceláří.
 • Dorty a pečivo na objednávku. V tomto případě se zaměřujeme na nepravidelné jednotlivé objednávky pro různé oslavy.
 • Různé produkty pro gastronomické a gastronomické provozy. Tento směr může být proveden, pokud existuje možnost organizovat výrobu velkých svazků.

Proto je možné prodat výrobky bez oficiální registrace, s výjimkou koláčů. Pokud však vaše podnikání začne přinášet značné příjmy, může být nedostatek registrace považován za daňový únik. Tento krok proto musí být zahrnut do vašeho podnikatelského plánu.

V ostatních případech je prodej výrobků bez registrace téměř nemožný a mimořádně nebezpečný z hlediska legislativy.

Organizační otázky

Takže hlavní doporučení těch, kteří již prošly založením tohoto podnikání, je odložit registraci, dokud nebude mít klientská základna a stabilní příjem. Koneckonců, například, pokud se zaregistrujete individuálního podnikatele, pak odpočty do penzijního fondu budete muset dělat bez ohledu na to, zda máte příjem, nebo ne. A zaregistrovat právnickou osobu vyžaduje schválený kapitál. Proto je lepší odložit tyto výdaje až do okamžiku, kdy budou skutečně muset zaplatit.

To se však týká pouze těch případů, kdy váš plán implementace je omezen na známé, maximálně kancelářské pracovníky. Pokud chcete produkty prodávat v kioscích, obchodech, pohostinských zařízeních, vyžaduje se registrace v tomto případě.

Výrobky nepodléhají povinné certifikaci - to je plus. Pokud však pracujete se stravovacími zařízeními a obchody, musíte pro každý produkt formulovat prohlášení o shodě. Ačkoli jsou vaše prodeje kilogramem nebo dvěma denně, nemá smysl trávit čas na to a nejsou peníze. Totéž platí pro zdravotní knihu.

Potřebné vybavení

Výhodou podnikání je výroba koláče, koláče a další pečivo v malém množství dostatečného množství kuchyňského vybavení, které má každý doma. Pokud však vaše objemy prodeje vzrostou, je logické nakupovat dodatečné vybavení. Nejprve se doporučuje koupit houkačky pro domácnost, což značně usnadní práci, obzvláště pokud budete muset hýbat několik desítek kilogramů těsta denně. Náklady na takový agregát jsou asi 20 tisíc rublů. Všechno ostatní - sporáky, pánve, hrnce, pekáče, nože, řezné desky, masové mlýnky, struhadla, pečící formy - se obvykle nacházejí v každé kuchyni. Možná bude něco koupeno na základě vybraného sortimentu pečiva k prodeji.

Zvažte možnost doručení. Je žádoucí poskytnout tuto službu zákazníkům zdarma. Ale musíme se ujistit, že pečivo bylo dodáno v komoditní formě. To znamená, že veřejná doprava není absolutně vhodná. Ideální volba - přítomnost vlastního auta.

Kvalifikační úroveň

Můžete něco vařit pro sebe nebo trochu pro vaše známé. Ale pokud chcete vytvořit pekařskou firmu, potřebujete, abyste měli výjimečnou kvalitu a vyhráli všechny parametry chuti. Za to nestačí jen proto, aby bylo možné pečeme dobře. Potřebujete neustále zlepšovat své dovednosti: prozkoumejte kulinářské lokality, jděte na mistrovské kurzy, najděte dobrý mentor. Také toto musí přidělit určitou částku peněz.

Jak prodávat pečivo

Aby bylo vaše pečivo rychle vyprodáno, je důležité vytvořit klientskou základnu. Prvním kupujícím jsou zpravidla známí, přátelé, příbuzní, kteří vás pak doporučí dalším známým. Například, nejprve si můžete udělat koláče zdarma a vybírat peníze pouze pro ingredience. Ujistěte se, že budete fotografovat každé dílo a zobrazovat ho například ve speciální skupině v sociálních sítích. Zhromaždil jsem zhruba deset takových děl, už můžete hledat plné objednávky.

Horké pečivo - koláče, koláče a koláče - se splní trochu jinak. V takovém případě je žádoucí mít katalog vašich produktů, kterými byste mohli obcházet nejbližší potenciální zákazníky - cukrárny, obchody, kiosky, kavárny. Je důležité vytvořit středně cenovou politiku. Pokud existují prostředky, čas a příležitosti, můžete uspořádat vlastní obchodní místo.

Je žádoucí zahrnout do plánu podpory vašeho podnikání veškeré příležitosti na internetu. Zde můžete produkty propagovat několika způsoby:

 • kontextová reklama;
 • sociální sítě;
 • free bulletin boards.

Ideálním krokem je vytvoření vlastního webu s katalogem zboží, krásnými fotografiemi děl, sadou služeb a nabídkami. Ale v tomto případě by měl nákladový plán zahrnovat náklady na vytvoření místa i jeho propagaci.

Cenová tvorba produktů

Aby bylo vaše výrobky atraktivní, je důležité nejen nabídnout velký sortiment, ale i konkurenční cenu. Je logické, že prodejní cena je tvořena na základě nákupních cen surovin. Snížení průměrného příjmu produktů může být proto minimalizací nákladů na suroviny. Můžete předem jednat s návštěvníky vesničanů, kteří prodávají zemědělské produkty, o velkoobchodních nákupech mléka, zakysané smetany, vajec. Na velkoobchodních základnách můžete jednou čtvrtinu koupit mouku, cukr a další potřebné přísady.

Finanční plán

Je obtížné vypočítat finanční plán domácího pečení, protože různé druhy pečení vyžadují různé výdaje. Pokud mluvíme o domácích koláčích, cena jednoho produktu je asi 1000-1100 rublů. Značka je stanovena na 15%, ale cena byla mírně nižší než cena konkurence.

Výdajový plán pro první rok bude mírně vyšší než v následujících letech a činí zhruba 20 tisíc rublů. Tyto peníze půjdou na:

 • balení a přísad - 184 tisíc rublů;
 • doplňky - 3 tis. rublů;
 • letáky a vizitky - 1 000 rublů;
 • reklama - 2 tis. rublů.

Pro výrobu koláčů bude plán výrobních nákladů vypadat takto:

 • Složení: soda, máslo, mouka, cukr, vejce, mléko, ovoce, sušené ovoce a další;
 • dekorace: můžete to udělat sami, ale můžete si už koupit;
 • elektřinou a plynem, pokud je sporák plynem.

V průběhu času se plán výdajů může rozšířit, včetně těchto položek:

 • další cukrářské nástroje a formy na pečení;
 • školení pro pokročilé školení - kurzy, mistrovské kurzy, konzultace a další;
 • reklamy.

Obecně platí, že podnikatelský plán pro realizaci tohoto projektu po nezbytných výpočtech ukazuje úroveň ziskovosti přibližně 25%.

Podnikatelský plán pro výdělky z pečení domácích koláčů

Pečení domácích koláčů je jedním z nejvýnosnějších nových obchodních nápadů. Dávejte pozor, dnes i nejznámější kuchaři připravují tyto lahůdky a přeměňují je na umělecká díla.

Pokud víte, jak si vyrobit košíčky, nebo jste snívali o tom, jak je můžete pečeme, můžete začít svůj vlastní obchod - vyrábět a prodávat košíčky. To je osvědčený způsob, jak dělat dobré peníze, zábavu, s radostí a bez opuštění domova!

Prodej domácích koláčů v obchodě

Co potřebujete k založení firmy?

Pokud máte dostatek peněz na to, abyste mohli otevřít vlastní prodejnu prodávající čerstvé pečivo a vdolky, nebo si můžete vzít půjčku na zahájení podnikání - je to skvělé!

Ale tento článek vám řekne, jak otevřít vlastní firmu prodeje košíčků z domova s ​​malou počáteční investicí.

Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat:

 • Několik lahodných receptů na výrobu různých koláčků a cenné zkušenosti s výrobou této dávky
 • Vybavení kuchyně, kuchyňský robot nebo ruční mixér, mísa na pečení
 • Hlavní produkty, jako je máslo, droždí, mouka...
 • Různé přísady, které umožňují pečení muffinů různých druhů (esence různých příchutí, barvy pokrmů, postřikovače a jedlé ozdoby a tak dále)

A samozřejmě, vaše ruce a talent pro výrobu lahodného pečiva!

Podívejte se na časově testované recepty v domácí kuchařské knize

Jak začít svůj vlastní obchod s košíčky

 1. Přemýšlejte o tom, jak zdobit pečivo.

Dá se říci s jistotou - a to navzdory tomu, že ve světě jsou široce známé koláče, zákazníci jsou primárně vedeni vnějším přístupem kuchařského výrobku a pak jeho chutnými vlastnostmi.

Vaše muffiny by měly být krásné a přitažlivé pro lidi, takže chtějí koupit. Takže se ujistěte, že jsou nejen úžasné, ale také úžasné. Vaše recepty by měly být zajímavé a jedinečné.

Nezapomeňte na klasické recepty, jako je čokoládový dort ozdobený bílým olejovým krémem, protože tento dezert je ideální pro mnoho zákazníků.

Krásný design je velmi důležitý pro realizaci domácího pečení

Prodej speciálních košíčků

Kromě běžných koláčů můžete pro zákazníky s takovými nemocemi prodat cukrovinky:

 • Diabetes
 • Intolerance laktosy
 • Potravinové alergie na následující potraviny: ořechy, čokoláda nebo arašídy
 • Celiakie (bezlepkové onemocnění, při které má člověk odmítnutí lepku, který je přítomen v mnoha odrůdách mouky)

Nemusíte pečovat žádné speciální košíčky s kupujícími s každou chorobou. Můžete jednoduše vyměnit problému přísady a pečte některé z produktů mouky bez matic nebo s méně glukózy. U diabetiků můžete použít sladidla jako je sacharin, stevia a mouku s nízkým obsahem lepku.

Proveďte prezentaci domácích koláčů na veletrzích a slavnostních akcích

 1. Postarejte se o různé druhy košíčků

Začněte vařit s několika receptami. Zkuste je z nich nejkrásnější, vizuálně přitažlivější a ochutnejte to nejlepší, co jste kdy zkusili, protože první dávka bude sloužit jako reklamní materiál.

Když je vše připraveno, umístěte je pěkně na stůl a připravte si profesionální vysoce kvalitní snímky, které zprostředkují celkovou atraktivitu vašich kulinářských mistrovských děl.

Nyní máte fotky, abyste ukázali svůj talent a přilákali další zákazníky.

Chutné a neobvykle zdobené košíčky zdobí dětskou dovolenou

Objevte zajímavé, nezapomenutelné jméno a vlastní logo pro vaše pečení. V budoucnu budou vaši košíčky spojovat s tímto jménem, ​​což jim pomůže v budoucnu zapomenout na jméno a rozhodne se, že si zase koupí oblíbenou pochoutku.

Nezapomeňte si na vizitky uvést jméno a logo a upevnit je do krabic nebo balíčků, ve kterých budete balení vaší košíčky.

Dobré balení zaručuje bezpečnost košíčků

 1. Probuďte zvědavost vašich budoucích zákazníků.

Po vyfotografování vašich košíčků obcházíte majitele kaváren a soukromých cukráren (samozřejmě je lepší předem dohodnout schůzku) a pozvat je vyzkoušet své košíčky. Pokud je pečení dostatečně dobré, chtějí degustátoři prodávat tuto pochoutku ve svých zařízeních.

Vždy si s sebou noste vizitky a dejte jim spolu s košíčky. Měly by obsahovat základní informace o vás:

 • Mobilní telefon
 • E-mail
 • Webová stránka (pokud již máte jednu)

V případě, že vás někdo chce kontaktovat, abyste mohli objednávku zadat.

Při hromadných akcích můžete nejen prodat své produkty, ale i najít pravidelné zákazníky

 1. Najděte dobré obaly, abyste si udrželi košíčky.

Při spuštění vašeho podnikání a tam jsou prvními zákazníky, ujistěte se, že cupcakes bude doručena na správném místě zcela neporušené. Pokud prodáváte na svém místě prodeje (obchodě nebo pavilon), je nutné zajistit dostatečné množství krabic a obalů, ve kterých si zákazníci mohou vzít s sebou domů zakoupili košíčky.

Pokud je vaše firma online, budete potřebovat silné zvukové krabice, ve kterých budou vaše košíčky trvale umístěny a doručeny bez poškození zásilky. A nezapomeňte vložit vizitku do krabice s pečením.

Lahodné krásné košíčky získávají srdce milovníků sladkostí

Po spuštění vašeho podnikání a začínají vést soubor karet klientů, budete vědět, chuťové preference pravidelných zákazníků a informace o tom, zda mají nějaké kontraindikace pro potraviny. Ale v každé nové objednávce uveďte přísady, které jsou součástí pečení a krému.

Pamatujte si, že existují přísady obsahující alergeny, které mohou být nebezpečné pro osoby s některými z výše uvedených onemocnění.

Být ve správné pozici prohlásit své domácí podnikání

 1. Prodej hotových výrobků

Nyní, když začnete pečovat obchod (a vydělávat peníze), budete položeni otázka: "Kde mohu prodávat košíčky?".

Máte několik možností a musíte vybrat ten, který je pro vás ten správný. Není třeba vybrat pouze jednu z těchto možností: můžete kombinovat několik, nebo dokonce začít okamžitě prodávat ve všech směrech.

Dříve jsme mluvili o způsobu prodeje produktů offline. Měli byste však mít na paměti, že s ohledem na cenu ingrediencí a část zisku, kterou budete muset dát majiteli kavárny nebo cukrovinky, budete mít velmi malou část příjmu.

Další strategií je přijímat objednávky telefonicky a doručovat je do domu. Můžete uspořádat prezentace vaší pečení na veletrzích, festivalech, slavnostních akcích.

Otevřete svou Facebook stránku a VKontakte nebo na stránce městského portálu, kde pošlete obrázky vašich vdolků, užitečné informace a zajímavé články. Na stránce v sociálních sítích uveďte všechny kontaktní údaje, aby vás potenciální kupci mohli kontaktovat a objednávat e-mailem nebo telefonicky.

Dalším dobrým způsobem, jak říci o vaší "chutné" činnosti, je vytvořit vlastní webové stránky nebo blog, kde budete hovořit o koláčech. Vytvořte malou sekci, kde můžete pozvat všechny zainteresované čtenáře, aby si objednali a vyzkoušeli své krásné koláče.

Kromě místa, kde jste o svém koníčku informovali, můžete vytvořit vlastní internetový obchod. Spokojeni spokojených zákazníků budou nejlepší reklamou pro vaše malé mistrovské díla.

Okouzlující koláče zdobí svatební stůl

A nebojte se zůstat bez zákazníků. Capsacks jsou oblíbené pro prodej na Západě po celá léta a každý rok se popularita této pochoutky rozrůstá. Jsou rádi, že zakázku pro dětské oslavy, narozeniny, firemní večírky, a dokonce i svatby, mnoho novomanželé raději hodně přepychové dortíky namísto jednoho velkého dortu.

Dare, a vy budete vždy uspět!

Vlastní podnikání: pečení koláčů doma

Označení zboží

Pečení koláčů na objednávku je skvělý obchodní nápad pro matky, které jsou ve vyhlášce, stejně jako každý, kdo miluje vařit krásně a lahodně. V tomto článku jsme se rozhodli odpovědět na hlavní otázky pro začátečníky a dát jim podněty k akci.

Při pečení koláče na objednávku je mnoho atraktivních okamžiků. Za prvé, dort je nepostradatelným atributem narozenin, výročí a svateb, mimo sezónu hrdina jakékoliv dovolené nebo oslavy. Za druhé, pečení se může uskutečnit i ve vlastní kuchyni, jelikož vše potřebné pro pečení ve většině hospodyňek již existuje. Zatřetí, pečení koláče je kreativita a kreativita nám pomáhá vyjádřit se, rozvíjet se konečně cítit se potřebné pro společnost, dát něco druhým a získat něco na oplátku. Neotevřeme velkou pravdu, ale jediná věc, která je od vás vyžadována, abyste mohli začít podnikat na koláčích, je kompetentně nasměrovat vaši kulinární vášeň a tvůrčí pojistku správným směrem.

Zařízení. V kuchyni provádíme audit

Začněme se zařízením. Pokud nejste cizinec v kuchyni, můžete si vzdechnout úlevu. Pro pečení máte všechno (dobře, nebo skoro všechny). Můžete samozřejmě v pokušení profesionálními stroji a utrácet spoustu peněz na nějakou cukrářskou troubu, nebo se jen můžete podívat na kuchyňské regály a uvidíte, co je na nich.

Máte například sporák a troubu a u kuchyňských potřeb jistě budou misky na hnětení těsta, mixér, pánve, nože a tak dále. S největší pravděpodobností budete potřebovat pouze koupit konkrétní věci - formy, žehlení, nářadí na mastic, barviva. Nezapomeňte, že prakticky vše může být uloženo. Například, formy mohou být zakoupeny od babiček na sekundárních trzích a namísto nástrojů pro práci s masticem se dokonale hodí dětská souprava pro tvarování z plastelíny a dokonce i manikúra. Abyste na nic nezapomněli, poskytneme úplný (avšak nikoliv přísně povinný) inventární seznam s odhadovanými cenami.

Inventář pro pečení koláčů *

Sada směsí na hnětení těsta

Mixér a šlehačka pro šlehání bílkovin a tření žloutků cukrem

Kuchyňské váhy a měřicí potřeby

Sada formulářů pro pečení

Nože pro kuchyň + nůž, pro krájení koláčů

pro řezání koláčů různých průměrů a odstraňování přebytečných tmelů

Sítko pro prosévání mouky, škrobu, kakaa

Skalka pro válcovací koláče a tmely

Silikonová stěrka pro míchání / vyrovnání

Kuchyňské kartáče pro mazání pečení

Pečící papír pro obložení dna formy

Otočný kruh pro vyrovnání koláče

Žehlička pro tmel

Inventář pro zdobení koláčů

Plastové a kovové formy pro ozdoby

Sada plunžerů na cukrovinky

Obrubníky pro tmel

Kleště pro masti

Sada nástrojů pro práci s tmelem

Texturovaný (zobrazený) válečkový kolík

Sada silikonových forem

Rohože pro formování a sušení výrobků z tmelu

Drát pro květiny a tyčinky z tmelu (je to květinový)

Cukrářské pytle a příslušenství

Sada potravinových barviv

(prášek, gel, perleťová, blikání apod.)

* ceny příslušného zboží jsou převzaty z internetových obchodů, údaje jsou platné pro říjen 2017

Jak můžete vidět, dokonce i v úplné nepřítomnosti tohoto všeho, můžete snadno splnit 30 tisíc rublů. Pokud to finanční prostředky dovolují, můžete proces automatizovat kupováním míchačky těsta nebo kuchyňského robotu, například, ale pak se investice mohou zvýšit dvakrát až třikrát. Značná část seznamu lze zakoupit v železářství nebo porcelánu ve velkých supermarketech, a pro zařízení pro práci s tmelem se podívat na specializovaných obchodech pro vyznavače domácích koláčů nebo si objednat vše přes AliEkspress a cukrářských internetových obchodů. Jak najít tyto obchody, myslím, že nemusíte vysvětlovat - Google vám pomůže. Co se týče přísad, je vše, co má dlouhou trvanlivost (mouka, cukr atd.), Je nejlépe zakoupit ve velkoobchodních prodejnách. Produkty podléhající zkáze se nejlépe zakoupí přímo v objednávce.

Mastery. Jak se stát pekařem "od Boha"

Vaším prvním úkolem je zjistit, jak dobře vařit a chutné koláče. Pokud se dřív, než se cukrářské recepty mohou předávat z generace na generaci a všichni se nemohou naučit sladké tajemství, jsou tyto znalosti obecně k dispozici. Cukrářské umění se vyučuje jak ve školním formátu, tak ve formě jednotlivých tříd. Nabídka skupinových kurzů obvykle začíná od 1500 rublů. na osobu, individuální náklady 3-4krát dražší. Pro ty, kteří chtějí navštívit mistrovské kurzy od profesionálů, ale nemohou si dovolit živou přítomnost, existují online školy cukrárenských dovedností. Je zajímavé, že dnes studenti dálkových kurzů již nejsou pozváni k jednoduše pasivním pozorovatelům. Mentorové jim dávají domácí úkoly, berou testy a odpovídají na otázky. Existují i ​​některé nevýhody. Nesmíme zapomínat, že pro takové učitele jsou mistrovské třídy samozřejmě obchodní. Proto existuje riziko, že se přihlásíte na jakékoli základní sazbu o 6 tis. Rublů, ale pak se inspirovat, že by bylo pošetilé, aby si ujít poslední příležitost vidět jen to nejlepší a nejvíce do hloubky pečivo kurzu za pouhých 60 tis. Rublů.

Nejvíce rozpočtovou a jednoduchou možností je vylézt se na internet a začít se učit všemu sami, protože správné informace jsou ve veřejném vlastnictví. Přečtěte si recept nebo se podívejme na video a zopakujte po tom, kdo se již stalo. Co by mohlo být snadnější? Na videohovarech, jako je YouTube, existuje několik výborných cukrárenských kanálů, kde se krok za krokem a na poměrně vysoké úrovni naučí připravovat koláče. I když se díváte na pár videí denně, ale neustále to děláte, můžete postupně reagovat na mnohé z otázek, které se objevily zpočátku. Některé z nejpopulárnějších video kanálů na téma - "I-TORTodel" Victoria Igamberdievoy, "Tajemství vaření", Swetlana L.k., "Tonya koláče", Dorty StepByStep. Inspirovaný zájmem nebo zkušeností v oblasti vaření, můžete mít také v jednoduchém dekretnits matkám, kteří dosáhli úspěchu a obrátil své hobby do malého podnikání. Také užitečné informace lze nalézt: na webu russianfood.com (více než 3.200 recepty koláče), eda.ru (téměř 1000 receptů na koláče), 1000.menu (850 recepty), kuharka.ru (téměř 600 tipy a recepty na zdobení dortů, dezerty a pečení), lovelytutorials.com (sbírka různých master třídy cukráři pro zdobení dortů), foto-receptik.ru (275 koláč recept od tmel), povarenok.ru (75 recept koláče tmel).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Jinými slovy, pro ty lidi, kteří se opravdu chtějí něco naučit, není nedostatek informací. Všichni pekaři "od Boha" byli jednou pouhými smrtícími. Naučte se, že veškerá moudrost v pecích je svobodná a nezávislá, pouze pokud máte touhu a schopnost sebeorganizace. Nejlepší ze všech, pokud první experimenty budete utrácet ve svém domě, ne ve spěchu a krok za krokem honing své dovednosti. Nepřipojujte se k okamžitému prodeji, aniž byste se nic naučili. Abyste se před lidmi nezjasli a neodrazujte se od pohybu. Rozštěpte více palivového dříví, ale nikomu, kromě těch nejbližších, nevědějte o tom. Ach jo, nezapomeňte fotografovat úspěšné pokusy. Budou užitečné pro vaše portfolio.

Cenová cena. Jak vypočítat cenu dortu

Pro pečení na objednávku nepotřebujete vytvářet obchodní plán pro obecně uznávané kánony a standardy. Bude to stačit, abyste se naučili, jak vypočítat cenu koláčů a nastavit přirážku, která vám umožní získat požadovaný zisk. Jednoduše řečeno, pořizovací cena dortu je cena všech složek, které jsou v něm obsaženy, + cena obalů a dalších spotřebních materiálů. Pro výpočet nákladů je třeba znát počet složek. Nevýhodou je, že mnoho ingrediencí, které budete muset přeložit z čajových lžic, polévkových lžiček a tvářených sklenic do gramů a kilogramů. Chcete-li usnadnit výpočty, uchovávejte tabulku překladu takto:

Na internetu existuje mnoho podobných tabulek, překlad pro měření hmotnosti lze nalézt u každého produktu. Snadnější možností je koupit kuchyňské váhy. Jediná věc, pokud vážíte to, co nemůže být zváženo bez nádobí, nezapomínejte od získané hodnoty odečíst hmotnost nádobí samotných. Všimněte si také, že hmotnost hotového koláče se bude vždy lišit od hmotnosti jeho složek, jako při pečení dochází ke smršťování.

Jaký je příplatek za koláče? Zkušení ctodelia doporučuje odvážně násobit náklady 2-3krát (zvýšení 200-300%). To znamená, že pokud je cena podmíněného koláče 1000 rublů, pak je cena 2000-3000 rublů normální. Nezapomeňte, že dort obsahuje nejen přísady, ale také světlo, plyn, vodu a hlavně váš čas a vaši práci, která musí být také odměněna. Druhým kritériem při stanovování ceny je cena konkurentů. Cena by neměla být vyšší než cena jiných tartodelů.

Jak vypočítat zisk? A co chcete? 30 tisíc rublů měsíčně? Poté musíte prodat 15 podmíněných koláčů za cenu 1000 rublů za cenu 3000 rublů. 50 tisíc rublů? Pak musíte prodat přesně to samé 25 koláčů. Toto je základní matematika, základní škola. Samozřejmě, že všechny koláče budou mít různou velikost, váhu a náklady, ale nakreslení přibližného plánu není snadná záležitost. Zpravidla jsou koláče o hmotnosti 2 kg obvykle objednávány od soukromých obchodníků. Při výrobě koláčů a mini koláčů nebudete moc vydělávat.

Soutěž. Jaký dort překvapit sofistikované

"Úklid". "Sedí doma ve své kuchyni a pokusí se objednat." "Nemají hygienickou knihu, žádné speciální vybavení." Tento "nedostatek kontroly nad výrobním procesem". Někteří zaměňovaní cukráři, jejichž rozhovory lze nalézt online, vás mohou demotivovat ve svých vlastních slovech. Ale pokuste se s nimi reagovat méně. Navzdory obrovské konkurenci, vyniknout s jejich cukrovinkami a vydělat peníze na ně může být jakákoli osoba. Dokonce ani příliš zběhlý ve veřejném stravování, nevěděl o normách SanPiNs a neměl za sebou řetězec cukrářů. Chcete-li pochopit, co lze rozlišit, musíte udělat dvě věci. První je zjistit, jaké nabídky jsou ve vašem městě. Za druhé, abyste viděli, co nabízí ve vašem městě. Venujte pozornost nejen sortimentu velkých cukrářských výrobků (i když znalost jejich koláčů a cen neublíží), ale na to, co nabízejí soukromí obchodníci. Nejlepší je prohledávat sociální sítě. Jednoduchý dotaz se slovem "koláče" a název vašeho města vám poskytne spoustu jídla k zamyšlení. Například dotaz "koláče Moskva" v sociální síti "Vkontakte" vydává 1838 odpovědí, "koláče Krasnodar" - 414 odpovědí a dokonce "koláče Pyatigorsk" - 34.

Ale nebuďte ve spěchu k zoufalství takového bitu! Pravděpodobně polovina těchto skupin je mrtvá. Jejich počet ilustruje počet neúspěšných pokusů o zahájení vlastního podnikání. Podívejte se, jaká kvalita je nabízena v nejpočetnějších a nejaktivnějších skupinách: o to byste měli usilovat. Zde můžete současně vidět způsoby podnikání v sociální síti, ale o tom později. Vezměte prosím na vědomí, že nikdo již nenabízí na objednávku Napoleony a smetanou smetanu. Nejčastěji jde o dětské a svatební dorty: romantické a zábavné, jasné a stylové. Obrovské množství příběhů. Někdo dělá portréty z čokolády, někdo dělá cukrářské stromy, někdo dělá jedlé Disney karikatury...

Bez ohledu na to, jak jste politováníhodná, byly všechny nápady koláčů již vynalezeny. Na jedné straně je to dobré - existuje mnoho příkladů pro inspiraci. Tady, mimochodem, dobrý výběr s 300 nápadů pro zdobení koláče z portálu "1000 nápadů". Na druhou stranu nemůžete vymyslet něco zcela nového. Pokud mi nevěříte, zkuste tento experiment. Přejděte na libovolný internetový vyhledávač v sekci obrázků. Zadejte výraz „dort v podobě...“ a pak nahradit všechna slova, které přicházejí na mysl, „piano“, „Iron“, „slon“ a tak dále. Ať už jste o to požádali, všechny dorty už někdo vymyslel. Kromě toho, obchodní funkce na dorty jsou takové, že hlavními tvůrci-podvodník někdy slouží klienta zasláním vám obraz dortu v podobě čepice nebo růžové notebook s žádostí, aby péct přesně stejné a žádný jiný. Zde se postupně dospět k tomu, že myšlenka nezaručuje 100% úspěšnost s žádným nedostatkem dovedností, ochotě přijímat na libovolném pořadí a, samozřejmě, aniž by správným přístupem k povýšení.

Propagace. Jak se inzerovat zdarma

Poté, co dostanete ruku na vaření koláčů pro váš domov, začněte se přemisťovat k přátelům a známým. Určitě do této doby ve vašem portfoliu budou recepty a fotky, které nejsou škoda, aby se ukázaly. Ujistěte se, že vytvořit skupinu nebo stránku v „Vkontakte“, v „Spolužáci“ a Instagram, a pokusit se je naplnit v pravidelných intervalech, udržení aktivity, pozvat své přátele. Můžete publikovat nejen své vlastní fotografické zprávy, ale také fotky koláčů od jiných mistrů, inspirativní nápady. Snažte se vést komunitu není příliš triviální - lidé jako živý přístup, živé emoce, sledování procesu. Nezapomeňte, že hlavní věc - jsou to vaši zákazníci, takže telefonní upozornění na příchozí zprávy, pokuste se reagovat na objednávky co nejrychleji. Postupem času pochopíte, že sociální sítě se pro vás mohou stát spouštěcí podložkou mnohem víc. Mnoho ctotodelů prostřednictvím sociálních sítí začíná shromažďovat publikum pro své vlastní mistrovské kurzy, uchovávat propagační akce s bezplatnou ochutnávkou, nahrát vzdělávací videa, uspořádat soutěže s výlohami. Nezapomeňte, že ve jménu vašich účtů musíte použít slovo "koláče", "koláče na objednávku" a tak dále, abyste si je jistě našli při hledání.

Zvláštní pozornost věnujte stránce v aplikaci Instagram. Až 80% vašich zákazníků bude s největší pravděpodobností pocházet odtud. Fotografování potravin je jedním z nejběžnějších typů blogů v této sociální síti. Učte se základní principy potravinářské fotografie. Zvažte příklady nejlepších instagramových účtů cukrářského umění. Zpravidla je fotografické jídlo s přirozeným světelným zdrojem úspěchem. Ve světle svítidel, každé jídlo vypadá plastové a neatraktivní. Velmi důležité jsou složení rámu, úhel kamery, pozadí. Zde je dobrý materiál, jak správně prodávat jídla prostřednictvím Instagramu, ze kterého můžete vyzkoušet několik užitečných nápadů. Podívejte se také na tipy pro vytváření profilů v aplikaci Instagram - na toto téma je napsáno mnoho článků.

Mnoho ctotodels rozhodne, že nejdůležitější věcí na začátku je vytvořit vlastní webové stránky. A je žádoucí, aby design místa vypadal bohatší a dražší. Ale tento krok by měl jen dobře promyslet důsledky. V opačném případě hrozí nebezpečí, aby dostal, co dostane nejvíce - spoustu peněz vynaložených, vpřed křivka stránka, která obchází „Yandex“ a Google (a tudíž nevidí a vaši klienti) pravidelná blokování a celá řada neznámé pro vás dosud technických problémů, které vás odvádějí od vašeho hlavního zaměstnání.

Zadruhé, v psychologii lidí je místo více než jen soubor obrázků. To je vaše oficiální zastoupení, nějaká administrativa, poptávka se zvyšuje. Místo zpravidla vytváří obchody, které již získaly svou tvář a vystupují mezi konkurenty, mají zavedené mechanismy interakce s klientem. A teď si představte, že místo obrazu cukrářských zákusků se stovkami vynikající design a styl interiéru, zákazník přijde k vám domů na pořadí a vidět obarvené staré tapety a vytáhněte koláč z balkonu v pantoflích. Je nepravděpodobné, že jeho očekávání bude opodstatněná.