Pěstování houb ustrice houby v domácnosti jako ziskové podnikání

Houby - chutné a zdravé jídlo, ve svých vlastnostech a složení podobné masům. Užitečné vlastnosti hub z nich činí oblíbený produkt, který je součástí každodenní stravy. Vysoká poptávka po ústřicových houbách je základem pro ziskovost podniku.

Hlavní výhodou této činnosti je celoroční poptávka. Objem prodeje produktu bez ohledu na sezónu bude vysoký. Atraktivní podnikání s minimálními investicemi. Majitelé sklepů mohou vůbec vyloučit investiční náklady z položky výdajů. Pěstování nevyžaduje nákup drahého zařízení, výstavbu skleníků atd.

Registrace společností

Pěstování hub je výhodným řešením pro začínající podnikatele, což vyžaduje malé finanční investice ve fázi vývoje. K registraci podniku musí být iniciátor zaregistrován u daňového inspektorátu jako samostatný podnikatel.

Vzhledem k tomu, že v počáteční fázi bude objem prodeje malý, bude zisk nevýznamný. Tato skutečnost umožňuje platit daně zjednodušeným daňovým systémem. S rozvojem podnikání a zvyšováním objemů výroby lze změnit způsob vlastnictví na LLC atd.

Vlastnosti těchto hub, jejich přínosů a druhů

V přírodě existuje 5 druhů jedlé veselok:

 • Běžný rostou klastry (svazky) na kmenech listnatých stromů, pahýly. Klobouk je hladký. Barva - hnědá, šedavě žlutá. Masná bílá s příjemným zápachem. Tvar klobouku je oválný, polokruhový až do 10 cm. Noha - porézní, chlupatá, délka až 4 cm.
 • Rozhkovidnaya roste ve velkých skupinách na kmenech a pahýlech. Struktura buničiny je tlustá, tlustá, bílá s výrazným moučným zápachem. Rozměry čepičky se pohybují od 3 do 12 cm. Při růstu získává houba tvar lávky. Noha je spíše krátká - 1-1,5 cm.
 • Lemon roste na stromech. Tvar je podobný odrůdě rohovky. Barva čepice je citronová, vyznačuje se velkým množstvím ovocných těl.
 • Plicní. Ve vaření se používají pouze mladé výhonky, stárnutí houby se stává velmi tuhou. Buničina mladé ústřice je tenká, bílá s šedivým odstínem barvy. Klobouk - postranní, tvar - konvexní.
 • Steppe roste na mrtvých stoncích rostlin. Maso má masitou konzistenci, barva je bílá s nažloutlým nádechem. Rozměry krytu - 5-8 cm, tvar je plochý-konvexní, šupinovitý na dotek.

Složení bioelementů ústřice zvyšuje imunitu organismu na působení radionuklidů a také je aktivně odstraňuje. Lze konstatovat, že tento druh houby má protinádorový účinek. Na základě výsledků řady studií vědci zjistili, že používání ústřicových hub několikrát týdně je vynikající prevencí hepatitidy, cholecystitidy, peptického vředového onemocnění, aterosklerózy. Látky obsažené v houbách snižují hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Normalizují tlak hypertenziv a hypotenzi.

Oyster je bohatý na biotin, jeho obsah je několikrát vyšší než hmotnostní podíl ve vejcích, špenátovém mléce. Lipidový komplex ve výrobku se nachází v blízkosti rostlinných olejů. Prostřednictvím obsahu bílkovin houby vynikají masem a jsou také bohaté na stopové prvky a minerální soli. Odborníci na výživu rozpoznali svou nízkokalorickou rostlinu, takže mohou být součástí diety.

Možnosti růstu

Pěstování na pahýlech

Výhodný způsob, jak dostat dobrou sklizeň s minimálními náklady pro vlastníky dachů nebo domácích pozemků. Myceliové ústřicové houby (zakoupené v chovných farmách) se vysazují na dřevěných pylách nebo dřevěných dlážkách o délce 30-50 cm. Příznivé pro růst hub, prostředí by mělo být umístěno na stínované oblasti, kopání do země dvě třetiny jeho objemu.

Aby bylo zajištěno kvalitativní růst hub, ve výčnělcích (3-5 cm) se vyvrtnou otvory ve vzdálenosti 25-30 cm, případně se mycelium posypeme na zem a pýtá se vrcholem. Starý a suchý kmen musí být předem navlhčen ve vodě po dobu 5-7 dnů. V zářezech musíte umístit mycelium a utěsnit ho páskou nebo mechem. Během růstového období houby je třeba pýřit pady, udržovat vysokou úroveň vlhkosti.

V zemi by měly být vysazeny klíčky. Plodina zpravidla dozráva při teplotě 8-14 ° C, přirozeně je tato teplota typická pro říjen až listopad. Aby bylo zajištěno celoroční kultivace vezikul, je nutné uspořádat skleník.

Pokud je v dóze 20 jamek, je jeho výtěžnost až 10 kg hub.

Pěstování v pytlích

Výhodnější celoroční možnost získání kvalitních hub. Taška je naplněna substrátem. Pro jeho výrobu je sláma vhodná. V suché formě se umístí do lázně, naplněné vařící vodou a vaří se 4 hodiny. Výsledkem bude změkčení a sterilizace. Substrát, který byl tepelně ošetřen, musí být vyhozen, pod tlakem.

Ve sáčku jsou otvory o průměru 1 cm ve vzdálenosti 10 cm od sebe. Teplota místnosti, ve které budou pytle skladovány, by měla být na úrovni 23-24 ° C, vlhkost vzduchu - 80-90%. Po 2-2,5 týdnech budou obaly pokryty bílým povlakem, po kterém začne růst mycelií intenzivně. Tašky jsou zavěšeny na vzdálenost od sebe, aby poskytly přístup vzduchu a prostor pro růst.

Tato metoda pěstování je výhodnější z finančního a technologického hlediska.

Příprava rostoucího a semenného místa

 • Jako prostor pro pěstitelské houby je vhodná kůlna, suterén, dřevěná konstrukce a opuštěná průmyslová budova.
 • Pro vytvoření příznivých podmínek je nutné zajistit vysokou vlhkost (až 85%) a vybavit ventilaci.
 • Plocha prostorů by měla být vybrána na základě předpokládaného zatížení: pro uspořádání 7 sáčků je třeba 1 m².
 • Pro kontrolu teploty v budově je vhodný pokojový teploměr.
 • Optimální vlhkost zajistí přítomnost několika nádob s vodou nebo pravidelným zaléváním podlahy.

Jako semenný materiál se používá houbový mycelium, který je zakoupen ve speciálních laboratořích.

Pokud se divíte, který podnik je lepší otevřít v malém městě, podívejte se na tento materiál.

Proces pěstování, péče o houby

Tento proces je rozdělen na tři etapy - příprava substrátu, kultivace mycelií a přímých hub:

 • Oyster - na dřevo houby v prostředí, ve kterém rostliny rostou na piliny listnatých stromů, tak vhodné prostředí pro jejich růst in vitro se slunečnice slupky, kukuřičné klasy, nebo slámy.
 • Rozdrcená surovina je párována, po ochlazení je filtrována, smíchána s mycelií. Výsledná směs je naplněna polyethylenovými sáčky o rozměrech 80x40 cm. Hmotnost jednoho takového pytle ve své konečné podobě může dosáhnout 12 kg. Pro klíčení mycelií v sáčcích se dělají díry.
 • Po 15-20 dnech budou malé štěpky klíčit štěrbinami. Místnost pro další růst hub je vybavena osvětlením, které by mělo fungovat 12 hodin denně. Pomocí ventilátoru a kontejnerů s vodou je zajištěna vhodná vlhkost a teplota až 16 stupňů. Během 7-10 dnů rostou houby na požadovanou komerční váhu, plodina se odstraní a tašky se spóry jsou posílány do sedmidenního "odpočinku". Po 7 dnech jsou opět připraveni přinést ovoce. Z jednoho pytle je možné odebrat až 3 plodiny, po substrátu je nutné je vyměnit.

Prodejní trhy

Houby nejsou v naší zemi běžným druhem podnikání. Tato skutečnost zaručuje minimální konkurenci na trhu.

Nicméně obchody, supermarkety, stravovací zařízení a běžné velkoobchodní trhy jsou velmi nadšeny nákupem výživných produktů.

Vyhlídky na tento segment trhu jsou velmi velké a je připraven přijmout nové účastníky.

Celkové náklady a přibližný zisk projektu

Prvotní výdaje zahrnují:

 • Pronájem suterénu plocha 10 metrů čtverečních - 20 tisíc rublů.
 • Výrobní kapacita podniku je 70 pytlů. Náklady na spotřební materiál (balíčky, ventilátory, suroviny na substrát, mycelium) - 30 tisíc rublů.
 • Odškodnění 2 zaměstnanci - 50 tisíc rublů.
 • Doprava, veřejné služby a další výdaje - 10 tisíc rublů.
 • Celkem: 110 tisíc rublů.

Z každého sáčku můžete vybírat až 3 kg hub. Pokud máte 70 sáčků, které dodávají ovoce dvakrát měsíčně, lze získat 420 kg hub. Cena 1 kg veselek na trhu je 200 rublů.

Příjem - 84 tisíc rublů měsíčně. Průměrná ziskovost průmyslu činí 50-60%.

Video o pěstování těchto hub

Na videu můžete vidět celý proces:

Pěstování hlívy ústřice doma, jako podnikání

Hlíva ústřičná - saprofytová, preferuje vytvoření kolonií na hnilých stromech, vysokých pahýlech, mrtvém dřevě. Mycelium tvoří "rodinu", takže ústřice jsou považovány za životaschopné druhy. Na jednom stromu, infikovaném myceliem, je možné shromáždit až 5 kg houb současně a během sezony ještě více.

Mladá ústřičná houba má příjemnou chuť, hustou buničinu, nepopsanou vůni houby. Při stárnutí se houby stávají vláknitými a tuhými, zejména na nohou. Tyto houby jsou považovány za pochoutku, jsou příjemné na chuť, nevyžadují speciální předúpravu. Tyto houby jsou nejen chutné, ale také velmi užitečné pro naše tělo. Proto ve východní Asii, Evropě a Americe, ústřice je standardem pro konzumaci houbových výrobků.

Technologie pěstování hub doma je jednoduchá, podle některých požadavků zemědělské techniky můžete dosáhnout dobré úrody i ve vaší koupelně. Podle doporučení a pokynů můžete vybírat až 3 kilogramy hub z 1 kilogramu mycelií. Rostoucí hlívy ústřice doma je nejlepší možnost začít. Pokud tedy přemýšlíte o svém vlastním podnikání, tato houba je pro vás.

Co je potřeba k růstu ústřicových hub?

Chcete-li uspořádat obchod s houbami ústřic, je třeba poskytnout několik podmínek. Jedná se o dostupnost vhodného předpokladu, kvalitativního myceliu a substrátu.

Pokoj pro pěstování hub

Místnost pro pěstování kuřat musí splňovat určité požadavky:

1. Teplota v místnosti by měla být od 15 do 20 stupňů;

2. Vlhkost by měla být udržována od 80 do 95%;

3. V místnosti by měla být větrání a elektrická energie.

V některých poznámkách lze nalézt tvrzení, že houby ústřic mohou být pěstovány ve sklenících. V tomto ohledu je třeba poznamenat, že nad 25 stupňů ústřice je již špatně plodná, takže využití skleníků pro pěstování je možné pouze v jarních a podzimních obdobích.

Ideálním místem pro pěstování hub, můžete zavolat v suterénu nebo v podzemních prostorách průmyslových podniků, zeleninových prodejen, bývalých drůbežích domů a krav. Jsou vhodné pro velikost, tj. dostatečně velký na zajištění objemu výroby. Budete muset zavěsit nebo nainstalovat vaky naplněné substrátem a mycelií a to vyžaduje prostor.

Chcete-li sklizeň po celý rok, pak bude každý pokoj, ve kterém můžete udržovat hladkou teplotu a vlhkost po celý rok. Požadovaná vlhkost v místnosti je od 80%, optimální teplota je 19-25 stupňů. Při pěstování hub musí být teplota kontrolována, aby se zabránilo náhlým změnám. Zabraňují růstu mycelií. Není nutné kupovat nadbytečné vybavení, abyste určili a ovládali teplotu v místnosti, kterou můžete provádět běžnými teploměry a vlhkoměry pro domácnost.

Při klíčení plodů těla houby je nutné navlhčit pytel s mycelií, aniž byste je nechali utratit. Proto musí být místnost vybavena vodou a odkapávacím zařízením. Můžete také použít jakýkoliv domácí postřikovač pro zahradu a zahradu a použít ji k zavlažování, což je možnost pro malé množství produkce.

Pro osvětlení použijte zářivky. Pěstování ústřicových hub doma vyžaduje osvětlení a větrání.

Předpoklad je předem ošetřen k ničení forem a dobře se usuší. Obvykle používejte bělící prostředek (od 1 do 5%). Kromě toho jsou stěny a podlaha ošetřeny haseným vápnem.

Je lepší, pokud pro klíčení mycelií a kultivaci hub budou dvě oddělené místnosti. V oddělených místnostech je snadnější udržovat požadovaný teplotní režim. Při výrobě pěstování národnosti na jeden čtvereční metr podlahy je umístěno až 200 kilogramů substrátu. V průměru každá místnost zaujímá rozlohu 50 m2. Celková průměrná plocha pro otevírání výroby ústřicových hub je 150 m2.

Pokud pěstujete houby ústřic pouze pro vaši rodinu a příbuzné, pak můžete udělat vše v jedné místnosti.

Živné médium pro růst mycelií nebo co je substrát?

V přírodě mycelium roste na zkažené, přezrálé dřevo. V průmyslovém měřítku se pěstuje na zemědělském nebo dřevozpracujícím odpadu. Jedná se o lusku slunečnicových semen, slámy, pilin, stonků a kukuřičných klasů, papíru, rákosu atd. Mycelium poroste na jakémkoli substrátu obsahujícím celulózu.

Shrneme-li, jakýkoli čistý a suchý materiál, který obsahuje celulózu, dobře zachovává vodu a umožňuje průchod vzduchu, se může stát substrátem.

Mycelium

Mycelium by mělo být kvalitativní a sterilní. Nyní mycelium prodává četné houbové farmy, zpravidla jsou průhledné nádoby nebo pytle plné bílé, krémové, nažloutlé kondenzované látky s pachovým hněvem. V myceliu by neměly být žádné skvrny podobné plísní, zelené nebo černé. To znamená, že mycelium není vhodné pro bookmarking. Hlavní cenou je vždy nákup kvalitní mycelia (asi 40% všech výrobních nákladů). Toto nelze uložit. Kvalita mycelií závisí na vašem dalším výtěžku.

Úspěšné kultivace vezikul doma je výsledkem získání kvalitního výsadbového materiálu.

Technologie růstu

Takže pěstování hub doma je podle následující technologie.

Tvorba houbových bloků

K růstu ústřice doma je třeba připravit substrát. Technologie pěstování hub doma umožňuje použití jakéhokoliv materiálu přírodního původu s obsahem celulózy.

Je tepelně rozemletá a zpracovávána. Piliny, plevy, sláma atd. ochladila se vařící vodou a nechala se vychladnout na pokojovou teplotu. Tak zabíjejí cizí spóry houb, bakteriální hnilobu a tak dále. Ve vodě je substrát asi tři hodiny, pak se hmota nechá vypustit, pokud je to možné, stlačit. Měl by být mokrý, ale ne mokrý. Pokud stisknete ruce, tekutina by neměla vyčnívat: nyní je směs připravena k balení. Teplota substrátu v tomto bodě by měla být 20-26 stupňů.

Pro zvýšení výtěžku se přidávají různé růstové stimulátory. Kapalná přísada se zavádí do substrátu bezprostředně před pokládkou do pytlů, během chlazení horké vody (asi 40 stupňů) se přidává prášek.

Kvalitní mycelium lze skladovat doma po dobu až 3 měsíců, v chladničce při teplotě +4 ° C. Chcete-li podložku zaškrtnout, mycelium je uzemněno přímo ve vaku, ve kterém je umístěn. Pokud dostanete mycelium z chladničky, před tím, než jej položíte, musí být zahřát na teplotu, při které k procesu dojde. Jinak může teplotní rozdíl negativně ovlivnit růst mycelií. Záložka se vyrábí v rukavicích s nástroji, které byly tepelně ošetřeny. Ve vašem nejlepším zájmu není nechat různé druhy parazitů dostat se do výsadbového materiálu.

Přidejte mycelium do sáčků rychlostí 150-180 gramů mycelií na 7-8 kg substrátu. Směs se míchá, což vede k jedinému bloku hub. Takové bloky mohou být vyrobeny stejně jako váš pokoj a dostupnost materiálu.

Polyetylénové sáčky jsou ideální pro pěstování hub. Jsou levná, zkažená, snadno vyměnitelná a nevadí jim házet. Pěstování hub v pytlích doma je nejjednodušší a nejdostupnější volbou. Podle nedávných pozorování je sklizeň bohatší v tmavých sáčcích. Mimochodem, někteří používají černé pytle na odpadky pro tyto účely, pouze ve dvou nebo třech vrstvách.

Pytle se směsí jsou uzlíky a ponechány na jeden den uvnitř. Přibližně o 24 hodin později se ve stěnách vaku ve vzdálenosti 20 cm od sebe navzájem dělí řezy nebo křížové řezy. Prostřednictvím něho bude plodit tělo ústřicového houby klíčit.

Tašky s osídleným myceliem jsou umístěny nebo zavěšeny vertikálně. Prvním důvodem - mycelium by mělo být vlhkost, vzduch a světlo; druhá - velká plocha houbových lůžek - velký výnos hub; třetí - sběratel musí mít přístup k tašce.

Hříbové postele při plodu se nemusí dotýkat, žádné mechanické poškození způsobí zpoždění procesu. Proto je třeba přemýšlet nad systémem umístění a upevnění pytlů vhodným pořádkem pro vás. Povinné podmínky - pytle musí být fixovány a neumístěny přímo na podlahu, přičemž vzdálenost mezi nimi je 20-30 cm. Během období intenzivního růstu se v blízkosti podlahy hromadí oxid uhličitý, který narušuje vývoj mycelií.

Rostoucí houby ústřice: doba inkubace a kultivace

Vývoj (inkubace)

Dalším stupněm je klíčení mycelií.

 1. Teplota - v době klíčování optimální - 21-22 stupňů. V myceliu je teplota vždy o 2-3 stupně vyšší. To je nejlepší teplota pro zrychlený růst mycelií.
 2. Osvětlení není nutné.
 3. Odvzdušnění místnosti se nedoporučuje, pokud nedojde k náhlým změnám teploty.
 4. Vlhkování bloků v tomto období není nutné. Je nutné koordinovat celkovou vlhkost místnosti na úrovni 65-85%. To lze provést pomocí zvlhčovače pro domácnost.

Dokonale růst substrátu nastává od 14 do 20 dnů. Během této doby budete muset ovládat pouze teplotu a vlhkost, což neumožňuje ostré změny.

Fruiting

Úplně zarostlý blok začíná přinášet ovoce. Z výřezu je patrný nárůst. Toto je tělo houby. Péče o jednotku se mění:

 1. Zvlhčování - udržujte konstantní vlhkost, bloky s mycelií jsou denně postřikovány vodou. V době plodu by neměla vlhkost klesnout pod 80%, jinak by mycelium vyschlo a zvýšení vlhkosti na 100% povede k urychlenému vývoji plísňových hub. Ujistěte se, že na spodní straně vaku se nehromadí žádná voda, nepřipojujte další otvory a zabraňte vzniku plísní.
 2. Vzduch - rostoucí ovocné tělo vyžaduje přístup na čerstvý vzduch. Místnost bude muset být intenzivně větrána, což snižuje množství oxidu uhličitého.
 3. Osvětlení - zářivky. Norma osvětlení je 1 lampa na 20 čtverečních metrů, 8 hodin denně. Osvětlení je nezbytné pro správnou tvorbu ovocných těl, s nedostatkem světla, které se budou táhnout. Pokud má místnost okna, budete muset některé z nich naplnit malbou nebo krytem, ​​napodobujícím lesní stín.
 4. Teplota je 19-20 stupňů. Ideální teplota pro tvorbu plodiny. Teplota skoků v obou směrech vede k poklesu plodnosti.

Od doby klíčení plodnice vak v otvoru před řezáním to trvá asi dva týdny. Houby lepší řezat a kroutit jako sekcí - živnou půdu pro rozvoj plísní. Závazný požadavek v tomto období - kombajny pracovat v čistém ochranném oděvu, masky nebo respirátor a gumové boty, na ochranu mycelia před kontaminací a aby se chránil před silným alergenem - spór plísní.

Hlavní plodina se sklízí v první fázi plodu, to je asi 60% celé sklizně, kterou váš blok přinese. Po tom jsou bloky kontrolovány, postižené plísní a podezřelé jsou odstraněny. Další vlna sklizně asi za dva týdny. To představuje asi 20% plodiny. Třetí vlna - za dva týdny.

Pokud rostou houby ústřice k prodeji, v tomto okamžiku budou všechny bloky nahrazeny čerstvými houbami, jinak se výroba stane nezisková.

Pro potřeby domácnosti může blok přinést ovoce po dobu až šesti měsíců.

Před zahájením podnikání se snažte pěstovat houby ústřice doma, optimalizovat péči, pokus a omyl, přijdete na vlastní technologii, jak ustřihnout ustricovité houby doma v pytlích.

Jak rostou konopné houby na konopí

Dalším způsobem, jak houbové houby ústřic doma na pozemku je simulovat zhnitý strom infikovaný mycelium, shromažďovat ho ze speciálních řezů. Tato metoda je vhodná pouze pro sezónní plodiny a vyžaduje méně úsilí v agrotechnice než růst v interiéru.

Příprava odřezků pro mycelium

Pro mycelium je vhodné pouze tvrdé dřevo. Z toho jsou opraveny dřeviny o rozměrech 35-45 cm, o průměru 20-30 cm.

Namočte dřevo do vody asi 3-5 dnů. Doporučujeme nepoužívat staré a zhnité pily.

Navíc k namáčení je použita metoda páření dřeva. Rozlití se nalije horkou vodou a nechá se vychladnout pod víkem. Po dni se postup opakuje.

Příspěvek mycelium

Spodní nebo stěny vývrtu řez pilou, dostatečně široký průměr 0,5-1,5 cm, hloubka 5 cm, které se potom zavede v myceliu. Otvory jsou zasunuty mechem nebo vlhkou vatou, pěnovou gumou. Otáčky jsou zabaleny vlhkým hadrem nebo je umístěn plastový sáček. Nechte ve vlhkém pokoji klíčení mycelií. Takový způsob aplikace mycelium je vhodný na začátku jara nebo na konci zimy. Šuplík je zarostlý mycelií po dobu asi 2-3 měsíců, během které je nutné dřevo navlhčit.

Převeďte do zahrady

Po pila řez bude pokryta bílého květu, její vzít v zahradě a spadl do stinném místě v jámě, hloubka 12-16 cm. Spill zavlažovat před plodu.

Mycelium si můžete vyvést přímo do zahrady. Spil, s přivezenými mycelium okamžitě vykopá do jámy, bez inkubační doby. Pak bude vývoj mycelií a plodů poněkud zpožděn, ale obecně tato metoda není horší než předchozí.

Krmení mycelium předtím, než zvládne husté dřevo, na dně jámy se nalije 150 gramů jedné svařené pšenice. Pšenice je předem vysušena vroucí vodou a sušena.

Spilitů lze namontovat na sobě, jejich tmelení drátu nebo hřebíky, ale pak je nutné, aby se mycelium a mezi spilitů a před klíčení podhoubí pokrytí křižovatka spilitů vlhkým hadříkem.

Jak získat dobrou sklizeň?

Nejprve je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel pěstování hub:

 1. Kvalitní mycelium je základem plodiny.
 2. Dodržování pravidel a hygienických pravidel v místnosti při pokládání mycelií v podkladu.
 3. Přísné dodržování teplotního režimu v průběhu inkubace a kultivace.
 4. Optimální rovnováha vlhkosti a teplotních podmínek.
 5. Optimální režim větrání.
 6. Správné zvlhčení. Nedovolte mycelium uschnout a přeplnit.

Některé běžné chyby a jak je opravit

 1. Kousky černé nebo zelené plísně, žluté rozmazané a změkčující dospělé houby nebo šedavý mušelin na dozrávání hub. Jedná se o porážku různých druhů hub. Existuje několik důvodů: substrát je zastaralý, infikován mycelií; nedostatečné tepelné zpracování substrátu; nehygienických podmínek během zavádění mycelia do substrátu; ostrý a prodloužený pokles teploty během klíčení mycelií. Dotčené bloky budou muset být izolovány a zničeny.
 2. Přebytek vody na dně balení, jako důsledky - klíčení různých druhů hub, sourcing mycelium, špatný zápach. Problém, který často doprovází pokusy o růst ústřicových hub doma. Je nutné zvýšit počet otvorů ve spodní části jednotky, aby byla místnost aktivně větrána.
 3. Protažené plody těl hub, převládání nohou - nedostatek osvětlení a přístup na čerstvý vzduch.
 4. Sušení okrajů ovocných těl, malých hub - je narušena rovnováha mezi vlhkostí a teplotou. Příliš málo vlhkosti, příliš vysoká teplota.
 5. Aktivní reprodukce houbových komár a Drosophila. Na větrací otvory je třeba připojit časté oka, zavěste lepicí pásku.
 6. Slabý blokový růst mycelií. Teplotní režim je přerušený. Růst myceliu se zastaví, když se teplota výrazně zvýší nebo sníží.

Proč je výhoda růstu hlívy ústřičná?

Hlívy ústřice rostou doma velmi jednoduše, jsou k dispozici všem. Pěstování třešní je skvělým nápadem pro začátečníky pro vlastní podnikání.

Tato houba je dobrá v smažené, nakládané, bohaté na bílkoviny a může snadno nahradit maso. Ale maso, jak víte, je drahý produkt a houby nejsou. Spotřebitelský trh roste každý rok.

K jeho pěstování nevyžadují zvláštní náklady, zemědělská technika je poměrně jednoduchá. Zvláště pokud nejprve zvládnete pěstování houby vesnok doma. Prostřednictvím pokusů a omylů se dostanete k optimalizaci agrotechniky a zvládnete chov houb z ústřic a také budete moci vyrábět houby v průmyslovém měřítku.

Výroba ústřicových hub je téměř nepotravinářskou činností. Vyčerpaný substrát - nádherné krmení pro ptáky a hnojivo pro zahradu. Kvalitní mycelium je stálým zdrojem příjmu.

Obchodní myšlenka: Rostoucí žíly

Exotická hlíva ústřička rychle dobila náš trh. A protože poptávka vytváří nabídku, pak můžeme tuto výhradně bezpečně obsadit. Houby ústřice jsou velmi oblíbené, protože jsou velmi užitečné a velmi snadno se připravují. Obsahují nízký obsah kalorií a obsahují mnoho užitečných látek. Veshenki je druhým nejoblíbenějším v CIS po žampionech. Existuje několik pozitivních faktorů pro založení podniku na růst veselíků.

 • Abyste se zapojili do kultivace vezikulů, nepotřebujete zvláštní znalosti nebo dovednosti;
 • Materiály pro podnikání lze snadno získat a nejsou drahé;
 • Nepotřebujete pomoc zvenčí, můžete to udělat bez zaměstnání;
 • Tato činnost netrvá dlouho, takže je můžete kombinovat s hlavním úkolem a farma s ústřicovými houbami bude pro vás dalším příjmem.

Nejprve se můžete pokusit o růst této houby pro rodiny a blízké v malém množství, kód, který budete mít jistotu ve svých schopnostech - můžete pokračovat v rozšiřování svých plantáží.

Proč je prospěšné pěstovat kuře?

Přijměme přibližné číselné údaje. V současné době je cena kilo třešní asi 3 dolary. Při výpočtu plochy plodin 100 m2 lze sklizeň sklízet na 4 tuny za rok. 4 000 × 3 = 12 000 USD ročně nebo 1 000 USD za měsíc.

Abyste zvýšili své příjmy, je nutné zvýšit prodejní trh a tím i plochu výsevu. Tato činnost nevyžaduje mnoho času a zvláštních znalostí. Pěstování houbových třešní vám přinese dodatečné finanční prostředky do rodinného rozpočtu. První věc, o kterou se musíte postarat o pěstování lupusu, je vhodná místnost. Mělo by mít dobré větrání a konstantní vlhkost asi 80-90%. Je velmi důležité, aby bylo možné regulovat klima v místnosti.

Při pěstování hub jsou tři stupně a je důležité zachovat nezbytné podmínky pro každou fázi. Houby ve svých vlastnostech jsou filtrem, to znamená, že se nedoporučuje používat další chemická hnojiva. To ovlivní užitečnost a chuť hub. Je také nutné udržovat čistotu místnosti. Doporučuje se, aby byly materiály před použitím dezinfikovány.
Chcete-li růst třešně, je třeba připravit substrát - to je "půda" pro houby. Pro podklad bude vhodná sláma, dřevěné piliny, slupka slunečnice nebo odpad z ovesné mouky. Podklad musí být opatrně vybrán, protože může být několikrát sklizen.

Existuje další způsob, jak vyrůst hrachu, ve kterém se používají konopné stromy. Takové pady jsou impregnovány vodou a pak umístěny do připravené místnosti, kde dochází k vývoji hub.

Výpočet ziskovosti kultivace veselok

Asi 300 m 2 může být umístěno kolem 1000 hubových bloků. Na základě těchto údajů můžete provádět výpočty, stejně snadné přizpůsobit výpočty na větší nebo menší straně.
Na těchto datech potřebujeme:

 • mycelium na 333 kg při 10 dolarů = 3.330 dolarů
 • substrát 4 tuny za 100 USD = 400 USD
 • Náklady na zachování potřebných podmínek v místnosti - cca 2000 USD

Celkové náklady 3 300 $ + 400 $ + 2 000 $ = 5 700 USD (náklady potřebné pro sklizeň 3-4).
Ve výpočtech vezmeme v úvahu skutečnost, že prostory jsou ve vašem majetku a nezohledňují náklady na pronájem.

Vzhledem k tomu, že cena za kilogram zeleniny v obchodech činí 3,9 USD a odčerpání zisku obchodu o zhruba 30% = celková čistá cena je 3 USD za kilogram veselok.

Přibližný výnos z prvního sklizně podle našich výpočtů pro tuto oblast činí 1500 kg. Stejná sklizeň očekáváte od druhé a třetí sklizně.

1500 * 3 $ = zisk 4,500 USD za první sklizeň;
4,500 dolarů * 3 = 13 500 dolarů - zisk ze tří sklizně veselíků;
13.500 dolarů - 5.700 dolarů = 7.800 dolarů - čistý zisk pro tři sbírky.

Počínaje druhou sklizní získáte čistý zisk, protože jste od druhého měsíce vyplatili své výdaje.

Jak postupovat při kultivaci veselok?

1) Je nutné zakoupit mycelium a podestýlku. Při nákupu mycelium věnujte pozornost dokumentům, které dodavatel poskytne. Absence chemických nečistot a záruka kvality mycelií budou hrát hlavní roli v množství plodiny a jejích chuťových vlastnostech. Zkontrolujte balení kvůli nedostatku zelených bodů - ve všech fázích růstu by se měla zabránit plísním. Jako podestýlka můžete použít slámu, lépe rozdrcenou. Můžete také koupit odpad z ovesné mouky, jsou nasyceny užitečnými minerály, které mohou zvýšit sklizeň. K slámě se přidávají přírodní hnojiva, na tonu substrátu je zapotřebí asi 8 kg mycelií. Seznamte se s možnými mechanismy automatizace některých procesů, například s udržováním teploty a vlhkosti, což značně zjednoduší vaši práci.

2) Poté musíte připravit kompost pro houby. K tomu se sláma uchovává ve vroucí vodě, po chvíli se nechá vychladnout. Následující den je sláma rozložena v otevřené místnosti a sušena.

3) Pro pohodlí balení slámy a mycelium v ​​pytlích střídavých vrstev. Sláma musí být položena více než mycelium, dodržujte poměr 7cm-10cm, resp. Začněte se slámou a úplně nevyplňte pytel, zavěste ho a vytvořte otvory ve vaku. Pověsíme je v předem připraveném zařízení.

4) Nyní přišla hlavní fáze kultivace. Je nutné dodržovat správné podmínky inkubace. Odstraňte všechny zdroje přirozeného světla. Teplota v místnosti by měla být asi 13-17 stupňů. Pokud budou dodržena všechna pravidla, za dvacet nebo třicet dnů se začnou objevovat první plody vaší budoucí plodiny.

5) Pro další krok musíte dodržovat konstantní vlhkost místnosti. V ideálním případě pro klíčivost a růst hub, musíte připravit dvě různé místnosti, protože podmínky se výrazně liší. Teplota by měla být vyšší než v inkubačním stupni o 17-22 stupních. A také trvalý světelný zdroj. Existuje jedno tajemství, které může urychlit současnou fázi. Tašky můžete dočasně umístit na chladném místě a pak znovu na teplém místě. Tato metoda urychlí plodnost.

6) Je čas na sklizeň. Když jsou houbové uzávěry plně tvořeny, bude možné sklízet první houbovou plodinu. Není nutné je přeexponovat, protože v průběhu času se jejich noha stává pevnou a zbytečně se používá. Tašky mohou být umístěny na prvním stupni, aby dozrály novou plodinu. Před zahájením nového procesu pěstování je nutné dezinfikovat prostory a zařízení. V tuto chvíli se postarat o provedení hotového výrobku.

Důležité! Při práci s houbami by měl být použit respirátor, protože spóry houb mohou způsobovat alergie. Pokračujte v léčbě hub pouze po umytí rukou. Chcete-li ochránit sklizeň z hřbety, zavřete poklopy sítí proti komárům.

Celá fáze houbového růstu trvá asi dva měsíce.

Když se v tomto případě stanete špecialistou, můžete přemýšlet o zlepšení výroby. Takže místnost může být přeměněna na speciální komory s regulací mikroklimatu a oxidu uhličitého.

Mycelium může být pěstováno sám nebo koupit již připraven. Vlastní výroba bude o něco levnější, ale to bude trvat déle. Velmi pěstování mycelií se může stát výnosným obchodem.

Prodej zboží

Dokonce i ve stádiu pěstování hub si stojí za to přemýšlet o trhu. Před sklizní můžete jednat s obchody, trhy pro spolupráci. Také ústřicové houby jsou oblíbené v kavárnách, restauracích, jídelnách a rekreačních centrech. Můžete jim poskytnout vzorky pro test, který bude úplatkem pro budoucí zákazníky.

Vezměme si dopravu a logistiku, budete si muset koupit krabici nebo podnos, protože ústřice je velmi křehká a může ztratit svou prodejnost ještě předtím, než dorazí na prodejním místě, která by mohla ohrozit budoucí spolupráci. Je třeba připravit prostor pro skladování sklizených plodin po dobu přípravy přepravy. Tam také musí být v souladu s podmínkami teplotě asi 18-22 stupňů a bez vlhkosti.

Za předpokladu, že jste zahájili rozsáhlé pěstování hub, je možná spolupráce s velkoobchodními odběrateli. Nabídnutím nízkých cen vyhrajete na kvantitativním základě.
Na jaře je cena všech druhů hub mnohem vyšší, protože v době Půstního období jsou houby velmi žádané.

Je známo, že můžete prodávat houby čerstvé, pokud se zboží neprodává, co s tím mám dělat? Můžete si zakoupit balíčky na mražení nebo materiály, které vám pomohou schnout houby, pak se doba realizace zvýší o několik měsíců.

Rizika pěstování dítěte

Aby bylo možné dostatečně posoudit podnikání, je třeba vzít v úvahu možná rizika a možnosti řešení těchto problémů.
1) Korupce, neprodávané zboží - takový problém lze vyřešit rozšířením klientské základny, použitím sušících a mrazících hub, stejně jako možným zachováním;
2) Slabá plodina - je třeba zlepšit podmínky v místnosti, použít jiné materiály, koupit minerální hnojiva;
3) Finanční náklady způsobené nezkušeností - je užitečné tuto problematiku studovat před tím, než se to podaří, je také možné navštívit podobné farmy, aby se poučilo ze zkušeností jiných odborníků.
4) Poškození zařízení, selhání rostoucího procesu - je lepší zakoupit zařízení od odborníků, kteří poskytují záruku a servis. Dodržujte pravidla pro používání materiálů.
5) Hospodářská soutěž - stejně jako v jakémkoli podnikání, je nutné dodržovat konkurenční cenu a zachovat kvalitu zboží.
6) Škůdci v podobě houbových mušek mohou zkazit vaši sklizeň, takže je třeba dbát na to, aby se nedostaly do místnosti skrze ventilační poklopy. Je nutné zakoupit sítě proti komárom.

Vzhledem k vysoké ziskovosti a nízké konkurenci je podnikání pěstování třešní velmi výhodné. Je také třeba připomenout, že k zahájení podnikání nevyžadují velké náklady a zvláštní znalosti.

Podnikání v pěstování houby veselok

Jak vydělat peníze na pěstování ústřic, které jsou nezbytné pro organizaci podnikání, proč by si vybrat ústřice, jak rostou, jaké bude muset vynaložit, který prodávat houby a kolik můžete vydělat na této zemědělské činnosti.

Tento druh podnikání, jako je pěstování hub, se může stát dodatečným nebo trvalým zdrojem příjmů pro podnikatele a měsíčně přináší z 500 dolarů nebo více. Konečná hodnota zisku závisí na rozsahu houbové plantáže.

Ziskovost podniku závisí na tom, které houby av jakém objemu budou pěstovány. Nyní jsou nejoblíbenější žampiony a ústřicové houby.

Mluvili jsme o pěstování žampionů v tomto článku. O ústřicích houbách bude konverzace nižší.

Pěstování ústřicových hub je prospěšné v tom, že můžete sklízet každé 2-4 týdny. A sklizeň bude vždy stabilní, protože tento druh hub je velmi plodný.

Podnikatelský plán pro pěstování dítěte

Chcete-li začít vydělávat na pěstování hub, musíte projít několika etapami:

 1. Registrujte se u daňového inspektorátu jako individuálního podnikatele.
 2. Najděte a vybavte pokoj.
 3. K nákupu kompostu a vše potřebné k pěstování hub (kontejnery, tašky atd.).
 4. Rostlinné houby a sklizeň.
 5. S první sklizní, jděte na SES získat povolení a certifikát kvality.
 6. Najděte kupce (velkoobchodní nebo maloobchodní).

Obchodní registrace

Pro registraci budete muset vyplnit žádost o PI ve formuláři P21001. V něm je uveden kód činnosti OKVED 01.12.31. Před podáním žádosti je třeba zaplatit státní poplatek ve výši 800 rublů denně.

Zdanění je lepší zvolit USN 6%. Potom budou daně placeny pouze z celkové částky příjmu. To znamená, že pokud v žádném měsíci nebude žádný zisk, pak nebude nutné platit daně.

Místnost

Optimálním místem pro pěstování Veshenok je sklep. Je snadné udržovat správnou mikroklímu. Například ve sklepě můžete snadno získat 90% požadované vlhkosti a teploty vzduchu na + 25 ° C.

Hlívy ústřic mohou být pěstovány v tradičních filmových nebo skleněných sklenících. Ale udržení potřebného klimatu v nich bude mnohem obtížnější než v suterénu.

Nákup kompostu a inventáře

Je třeba okamžitě poznamenat, že kompost (substrát) není nutné kupovat. Může být připravena nezávisle. Jak je doslova lépe čitelné v příslušné literatuře.

Z inventáře může být zapotřebí lopata, vidlice, hrabítka, koště, spreje atd. Zařízení - osvětlení, ohřívače, ventilátory atd. Co přesně potřebujete koupit, bude záviset na konkrétní situaci. To znamená, že pokud má místnost topný systém, není potřeba vynakládat peníze na ohřívače. Pokud je dobré větrání, nepoužívejte ventilátory.

Také budete potřebovat kontejnery pro práci, kde bude sbírána sklizeň. Můžete potřebovat kontejnery nebo pytle, ve kterých jsou houby často pěstovány. O technologiích kultivace uvedeme níže.

Výsadba hub a sklizeň

Jak již bylo uvedeno výše, po výsadbě může být první plodina sklizena zhruba za měsíc. Několik kopií, než začnete prodávat, musí být převedeno na SES pro analýzu. S uspokojivými výsledky získáte všechna potřebná oprávnění k obchodu a certifikát kvality. Mimochodem, u posledního dokumentu budete muset zaplatit (přesná částka se nachází v SES v místě podnikání).

Nyní stojí za to podrobnější porozumění popsané činnosti a odpovědi na řadu populárních otázek.

Proč houba ústřice?

Za prvé, protože není nutné mít velký počáteční kapitál pro pěstování houb z ústřice. Můžete začít podnikat od $ 250 ve své kapse.

Za druhé, je mnohem snazší pěstovat houby ústřic než stejné houby. A to může být kdekoli - v suterénu, v jakékoliv jiné místnosti, ve skleníku a dokonce i na skleněném balkoně bytu.

Za třetí, průměrná cena ústřic hub na trhu je 1,5 dolaru za kg. V zimě je znatelné zvýšení cen. Současně je dobrá poptávka po takových houbách stabilní po celý rok. Z tohoto důvodu ziskovost ve více než 80% - může dosáhnout ukazatelů a více než 100%.

Kolik můžete vydělat?

Získejte na rostoucích ústřicích houby mohou být $ 500 a $ 700 a více než $ 1000 za měsíc. Všechno bude záviset pouze na objemu výroby hub a na činnosti prodeje. Také další příjmy lze získat z prodeje kompostu. To znamená, že nezávisle vytvoříme substrát a prodáme ho zemědělcům nebo firmám.

Přibližné výpočty příjmů, které jsme již provedli v předchozím článku. Ve výpočtu bylo 120 bloků, což celkem činí 300 kg. sklizeň po dobu 2-4 týdnů. A s cenou ústřicových hub 1,5 dolaru za 1 kg. můžete získat zisk ve výši 450 až 500 USD. Samozřejmě musíme vzít v úvahu, že tato částka by měla být odebrána 6% daně. Je také třeba vzít v úvahu pojistné na fond sociálního zabezpečení (penzijní fond).

Z přijatých údajů lze vyvodit závěry o ziskovosti podniku. Chcete-li zahájit pěstování hub, musíte investovat asi 500 dolarů. Tato částka může být nižší, jestliže například jsou prostory vlastněny, nejsou pronajaty. A ukáže se, že podnikání se vyplácí již od první sklizně.

Kde prodávat houby?

Několik odpovědí na tuto otázku najednou. Pěstované houby můžete prodat:

 • Nezávisle na trhu zeleniny. Chcete-li to provést, musíte najít vhodný prodejní místo, umístit reklamu, abyste získali pozornost zákazníků a obchodovali s houbami veřejnosti. Tato možnost je dobrá, protože můžete nastavit ceny předběžnou analýzou cenové politiky konkurentů (pokud existují).
 • Nabídnout houby ústřice do supermarketů nebo obchodů s potravinami. Zde je třeba nalézt velké obchodní zájemce o nákup velkoobchodů s houbami. Abyste si však mohli ustřištit houby tímto způsobem, může být nutné snížit cenu. Alespoň v počáteční fázi. To samozřejmě sníží ziskovost, avšak v budoucnu vám umožní získat základy běžných zákazníků. Navíc po určitou dobu bude možné silně zvýšit ceny.
 • Nabídnout houby ústřic do restaurací. Houby v restauracích jsou dobré, protože v těchto zařízeních se používají pouze čerstvé produkty na vaření. A mohou prodávat téměř celou plodinu, aniž by se uchýlili k první a druhé možnosti marketingu.

Trh může být vybrán samostatně. Nejdůležitější je však pamatovat na to, že houby musí být zdravé a vysoce kvalitní a ceny jsou přijatelné.

Jak rostou hlívy ústřice?

K růstu ústřicových hub je nutné připravit kompost, mycelium, podestýlku a plastové sáčky.

Mycelium a vrh

Mycelium lze koupit na trhu nebo od zemědělců. Jeho cena je přibližně 3 dolary za 1 kg. Z tohoto kilogramu je možné odstranit 4 plodiny. Proto je cena více než přiměřená a zisková.

Doporučujeme používat jako podestýlku sekanou slámu. Musí také přidat hnojivo. Podobná směs bude připravena pro výsadbu substrátu hub. Jedna tuna podkladu je schopna dávat 175 kg. houby ústřice. Pro 1 tunu kompostu potřebujete 8 kg. mycelium.

Příprava substrátu (kompostu)

Pokud je sláma nezmrazená, musí být rozdrcena. Poté je navlhčena vodou a ponechána pár hodin. Potom je třeba slámu zahřát. K tomu je třeba dát do vroucí vody a vařit 30 minut. Po uplynutí doby se sláma vyjme z vroucí vody, roztírá se na čistém povrchu a ochladí se.

Po vyschnutí slámy lze použít jako substrát smíchaný s hnojivy.

Balení substrátu a myceliu v balících

Hotový kompost spolu s mycelií je umístěn v polyetylenových sáčcích. Toto by mělo být provedeno - nejprve až 7 cm slámy a pak mycelium. Pak se taška uzavře a v něm se vytvoří vzduchové otvory (to může být provedeno běžným nožem). Hotové tašky jsou umístěny na regálech nebo policích.

Doba inkubace

Během inkubace musí třešeň neustále sledovat teplotu a vlhkost v místnosti. V myceliu by nemělo být povoleno přirozené světlo. Chcete-li pracovat, musíte uspořádat červené světlo.

Pěstování hlívy ústřic

Jakmile se objeví první plody, teplota v místnosti by měla být snížena na 17-20 ° C. Vlhkost naopak by měla být zvýšena na 90-95%. Je také nutné organizovat přirozené osvětlení - nejméně 12 hodin denně.

Sklizeň

Po úplném utváření houbových uzávěrů lze sklizeň sklízet. Hlívy ústřic jsou úhledně ořezány a umístěny v kontejnerech pro skladování nebo přepravu.

Po shromáždění první sklizně jsou sáčky (stále plodné) zasílány do první fáze - inkubační doba.

Podrobnější informace o technologii pěstování hub se doporučuje přečíst tematickou literaturu.

Na závěr

Z výše uvedených skutečností můžeme vyvodit odpovídající závěry.

Obchod s pěstováním třešní je vhodný pro ty, kteří chtějí začít své vlastní podnikání bez velkých investic, s možností dalšího vývoje a zvýšení příjmů. Všechny počáteční investice se vyplácejí již za 1 až 1,5 měsíce. Trh s houbami je různorodý, takže s prodejem by neměly být žádné problémy. Technologie růstu veselok je poměrně jednoduchá a nevyžaduje žádné vážné znalosti či zkušenosti - všechno přijde do procesu.

Nápad pro podnikání č. 19: ziskovost pěstování hub

Při hledání myšlenky na vlastní podnikání přichází mnoho lidí domů k pěstování vezikulů. V tomto materiálu budeme podrobně zvážit náklady, ziskovost a zpětnou vazbu této aktivity. Stojí za to úsilí, nebo je nutné investovat vážně a velký podnik?

Výhody a nevýhody

Tato činnost je v mnoha ohledech ideální volbou pro začátečníky, kteří se seznámí s podnikáním. Vyžaduje minimální počáteční kapitál a umožňuje vám začít pracovat s malými svazky, případně je zvyšovat. Kromě toho je možné pěstovat houby na začátku pouze pro osobní potřebu a jakmile je technologie laděna, vstoupit na trh.

Měly by být také zaznamenány následující výhody:

 1. Houby lze pěstovat jak ve venkovských oblastech, tak v městských oblastech.
 2. Vysoká poptávka po sklizni.
 3. Nejširší možnosti rozvoje a rozšiřování podnikání.
 4. Není třeba pronajmout si zaměstnance, přinejmenším v prvních etapách.
 5. Není potřeba široké škály obchodních kontaktů.
 6. Relativně stabilní příjem.

Je třeba poznamenat i tak důležitý faktor jako sezónnost. V létě a na podzim se prodej výrazně snižuje, a od počátku zimy, kdy selhávají vlastní populace, poptávka roste.

Důvody pro výběr hlívy ústřic

Pomineme-li výživovou hodnotu, chuť a užitečnosti, je třeba poznamenat, že v porovnání s více populární lišek, houby, houby a další, jednoduše pěstovat hlívy ústřičné, a tempo růstu je vysoká. Pokud v přírodních podmínkách může být sklizeň hub získána za 2-2,5 měsíců, za umělých podmínek se tato doba sníží na polovinu.

Ovocné plodiny v několika vlnách, hmotnost jednoho svazku může dosáhnout 200 gramů, a držitelé záznamů rostou na několik kilogramů, a ještě více.

Výběr trhu

Mezi nejzřejmější možnosti:

 • Vlastní prodej na trzích. V takovém případě se musíte postarat o nalezení volného místa pro obchodování, reklamu a správné umístění, přilákat pozornost potenciálních kupujících. Implementace v tomto případě je v maloobchodním tempu. Jako výhodu - příležitost stanovit vlastní ceny s ohledem na konkurenty, pokud existují.
 • Realizace v obchodech s potravinami a supermarketech. V každém dostatečně velkém městě je obchodní síť nebo samostatný bod, který bude mít zájem o velkoobchodní nákup hub. Bohužel, většinou nabízejí velmi nízké ceny. Během času se můžete přesunout k příznivějším podmínkám spolupráce a nabraná základna stálých zákazníků zůstane u vás, a to iv případě, že ukončíte spolupráci s prodejnou.
 • Prodej do restaurací. Houby jsou tradičně velkým požadavkem v restauracích. Důvod je jednoduchý - tyto zařízení jsou připraveny pouze z nejčerstvějších produktů. Spolupráce umožní rychle a ziskově prodat velké množství hub. Zbytek může být prodáván prvním nebo druhým způsobem.

Netřeba říkat, že ať už se nakonec rozhodne, že se rozhodne uchýlit se, houby musí být nutně nejvyšší kvality.

Registrace společností

Než začnete, měli byste zaregistrovat firmu. K tomu je třeba zvolit kód OKVED 01.12.31.

Tento typ podnikání zahrnuje tři možnosti právní formy: IP, LLC nebo rolnická farma, tedy rolnická farma. Všechny tři mají své výhody a nevýhody. Tento formulář, jako osobní pomocná farma v tomto případě, není vhodný.

Dává možnost pěstovat houby a prodávat sklizeň.

Pro registraci je povinen zaplatit státní povinnost ve výši 800 rublů, požádat o převod do zjednodušeného daňového systému nebo ECHO a také připravit žádost pod formulářem č. Р21001, který budete muset notarizovat.

O fotokopii všech významných stránek pasu byste měli předem postarat.

Poskytuje právo na získávání investic prostřednictvím půjček na zemědělství a prostřednictvím státních programů.

Základní kapitál podniku musí být nejméně 10 000 rublů.

Dokumentace

Dokumentace vlastní farmy má v tomto případě důležitou roli. Houbová společnost neposkytuje na území Ruska zvláštní osvědčení.

Nicméně, aby se stal úspěšným prodejcem jejich produktů, bude požadován výsledek laboratorního výzkumu. Můžete to dostat do laboratoře pro potraviny. Její zaměstnanci jsou často navíc vyzváni k přípravě bezpečnostního protokolu. Bude již vyžadovat analýzu přítomnosti radioaktivních látek a těžkých kovů.

Dokumentární registrace pěstování veselok v průmyslovém měřítku (i když ve vlastním suterénu) je nezisková činnost. Navíc: Výsledný protokol bude muset být aktualizován každé 3 měsíce.

Výběr místnosti

Výběr prostor pro vytváření houbových plodin by měl být prováděn co nejodpovědněji. Je vhodné vybrat dostatečně mokré, ale ne příliš horké místo. Je-li to otázka samotného začátku podnikání, pak se může blížit sklep nebo sklep domu. Jak se podnik vyvíjí, mohou být zakoupeny a převedeny staré krávy, obchody s rostlinami a podobné budovy. V extrémních případech si můžete koupit speciální skleník.

Požadavky na prostory:

 1. Zbytková vlhkost.
 2. Kvalitní větrání, ale bez průvanu (v případě, že není vhodná žádná jiná možnost, můžete udělat několik děr ve spodní části stěny a protáhnout kapotu).
 3. Možnost nastavení teploty (zejména v zimě).
 4. Povinná dezinfekce před zahájením vykládky.

Několik slov o velikosti místnosti. V kamionu je umístěno zhruba 20 tun kompostu pro kultivaci. Za účelem jeho úplného rozdělení a úplného rozdělení bude požadována plocha 200 m2. Vnitřní prostor je rozdělen na části, ve kterých jsou instalovány víceúrovňové regály (v závislosti na výšce stropu).

Mezi další prostory lze nalézt kotelnu, několik chladniček pro skladování shromážděných hub, prostor pro balení a různé technické prostory: kabiny, toalety a další. Výsledkem je, že celková plocha farmy roste téměř na 1-1,5 tisíc metrů čtverečních. Samozřejmě, zpočátku můžete udělat skromnější prostory.

Pokud plánujete pěstovat houby ústřice celoročně a zcela na vlastní pěst, budete muset poskytnout několik dalších místností:

 • Místnost pro inokulaci, kde z připraveného substrátu v pytlích vytvoří houbové bloky, do kterých se mycelium vysévá.
 • Inkubační místnost pro klíčení mycelií.
 • Kultivační místnost pro destilaci ovocného tělesa (největší místnost, bloky jsou závitové na tyčích, umístěné na vícevrstvých regálech nebo zavěšené).

Zařízení

První věc, kterou potřebujete, je vysoce kvalitní ventilační a klimatizační systém, který bude použit pro udržení optimální teploty a vlhkosti.

Pro skladování hotových výrobků se používají chladicí komory. Je velmi důležité, aby houby uchovávaly pouze po dobu tří dnů. Navíc pro správnou cirkulaci vzduchu je třeba, aby nebyly vyplněny víc než polovinu.

Pro prostory je vyžadováno velké množství regálů. Také v závislosti na konkrétním stupni výroby se budou vyžadovat tašky nebo krabice.

Zaměstnanci

Převažující zátěž zodpovědnosti spočívá na majiteli. On je, přinejmenším na začátku, se zabývá dodávkou a marketingem. Velmi často na začátku práce, kdy několik obchodníků pracuje, je zodpovědný za dodávky, zatímco ostatní se zabývají přímými otázkami pěstování, oplodnění, výsadby apod.

Vzhledem k tomu, že farma roste a produkce hub se zvyšuje, bude stále obtížnější se všemi vypořádat. V určitém okamžiku se pozvání nových zaměstnanců na jejich malou firmu stane naléhavou nutností. Neexistují však žádné zvláštní požadavky na zaměstnance v této věci - budou vyžadovat pouze dobrou víru, nedostatek špatných návyků a dostupnost lékařské knihy.

Jaký druh celkového počtu zaměstnanců je nutný pro chov, je těžké říci. Při kultivaci veselok doma bude dostatek a jeden pomocník. Pokud mluvíme o plodinách za den, pak bude nutné přilákat alespoň několik zaměstnanců.

V takovém případě se budou zabývat pouze houbami, zatímco při prodeji produktů bude výroba surovin pro výrobu a postavení účetního vyžadovat další síly. Samozřejmě, jedna osoba, pokud je to žádoucí, může kombinovat několik rolí.

Odhadovaný výpočet

Přibližnou analýzu nákladů a příjmů velkého podniku lze vidět v tabulce.