Jak otevřít soukromou mateřskou školu?

Jak otevřít soukromou školku, kde začít, kolik peněz bude trvat? Je to legální? Jak uspořádat teplé jídlo, denní spánek a procházky pro malé zákazníky? Jaké dokumenty je třeba vydat, potřebuji získat licenci, převést prostory do nebytového fondu? Tyto a další otázky jsou zodpovězeny v tomto článku. Zde najdete komplexní informace o tom, jak uspořádat soukromou mateřskou školu ve svém bytě nebo pronajatou chatu, získat spoustu praktických rad, uvidíte skutečné údaje o vašich výdajích.

Sotva je správné nazvat otevření soukromé mateřské školy jednoduchým obchodem. To je docela obtížné podnikání, které vyžaduje bdělost a velký vliv. Na druhé straně je to užitečná aktivita, která přináší spokojenost tvůrci a četným klientům. Ano, a sousedé s dětmi jsou docela tolerantní - situace se náhle vyvine tak, že oni sami potřebují takovou zahradu.

Se správnou organizací se bude rozvíjet soukromá mateřská škola jako podnik a přinese to zisk a zákazníci budou vždycky. Jedná se o:

- děti, které jsou často nemocné

- takzvané děti "nesadikov", které potřebují individuální přístup

- drobky, které na základě svého věku ještě nejsou převzaty do obecních institucí

- děti vašich přátel a známých.

V době krize budou domácí zahrady obzvláště v poptávce, protože mohou nabídnout věrné ceny matkám, které jsou nuceny pracovat před splatností.

Právní otázky

Jak otevřít soukromou školku? Odborný podnikatel začne řešit podobné problémy z podnikatelského plánu. Domácí školky však často nejsou otevřeny "obchodními žraloky", ale učitelé, vychovatelky a maminky v rozhlase. Nejvíce se obávají legality takové události.

Mohou být ujištěni, tato činnost je legální a je podporována státem. Základní zákon, který musíte znát: zákon o vzdělávání v Ruské federaci. Článek 91 tohoto dokumentu říká, že pouze vzdělávací instituce podléhají licencování. Bude také užitečné, aby prozkoumala kodex bydlení uvádí, že tyto prostory mohou být použity pro osoby samostatně výdělečně činné, v případě, že majitel žije legálně, a jeho činnost není v rozporu se sousedy (kapitola 2, článek 17).

V roce 2013 bylo přijato usnesení generálního hygienického lékaře Ruské federace, které popisuje všechny požadavky na předškolní zařízení. Z praxe vyplývá, že kontrolní orgány (SES, Pozhnadzor, Rospotrebnadzor) jsou také velmi věrné podnikatelské činnosti "pro děti" - pokud na zahradě není samozřejmě stav nouze a četné stížnosti od rodičů přicházejí.

Naše mateřská škola tedy není vzdělávací institucí, ale rozvojová škola pro děti. Koncepce naší školy vývoje, pro kterou jsou prováděny výpočty na návratnost podnikání, je malá mateřská škola s délkou pobytu dětí přibližně 4 hodiny, náklady na poskytování služeb pro dítě nejsou zahrnuty. Provozní režim je od 9-30 do 13-30. Pokud je to žádoucí, rodiče s dětmi jim dávají, aby jedli ovoce, kashki, ale to vše musí být zabalené a dobré kvality.

Jak otevřít soukromou mateřskou školku bez licence: Často kladené otázky

 1. Je pravda, že nepotřebujete licenci k otevření soukromé mateřské školy? - Je to pravda. Licence je vyžadována pouze pro vzdělávací programy. Péče o dítě, dohled a vývoj není vzděláním.
 2. Potřebuji převést byt z bytu do neobydleného fondu? "Ne nutně." Zákon umožňuje otevřít soukromou zahradu v bytovém domě (dům).
 3. Jak otevřít soukromou mateřskou školu na druhém (pátém, devátém) podlaží? - Stejně jako první. Samozřejmě, první patro je pohodlnější, ale ostatní podlaží nejsou zakázány.
 4. Je vyžadováno pedagogické vzdělání? - Nevyžaduje se, ale bude velkým přínosem pro pověst vaší instituce.

Co potřebujete k otevření soukromé mateřské školy: nejdůležitější dokumenty

Kromě dobré vůle a dobré nálady pro otevření soukromé mateřské školky budete potřebovat:

 1. Certifikát podnikatele (individuální podnikatel). Všechny výše uvedené výhody státu se vztahují pouze na IP.
 2. Smlouva o pronájmu, pokud se zahrada otevře v něčím jiném bytě (domě). Ve smlouvě by měla být položka, kterou pronajímatel souhlasí s tím, že v pronajatých prostorách otevře soukromou mateřskou školu.
 3. Smlouvy se zaměstnanci (chůvy, čističe, kuchaři).

Ale povolení k otevření mateřské školy není potřeba! To vyplývá z výše uvedených dokumentů. Upozorňujeme, že nedostavení licence minimalizuje komunikaci se společnostmi SES a Pozhnadzor. Jejich četné požadavky stojí za zvážení, ale oficiální povolení těchto organizací se nevyžaduje.

Počátek všech začátků - tužka, kalkulačka, zdravý rozum

Než otevřete soukromou mateřskou školu doma, podnikatelský plán a jeho analýza jasně ukáží váš odhadovaný zisk. Vytvořte plán ve všech podrobnostech, založený na reálných číslech. Kolik je sada dětského nábytku, jaká bude cena jídla? Možná budu muset převést toaletu, opravit? Nezapomeňte na daně - nováček IP může pracovat pod zjednodušeným systémem a má řadu výhod.

Pokud jde o původní částku, závisí to na tom, zda se instituce otevírá ve vlastních nebo pronajatých prostorách. V prvním případě budou náklady minimální, v druhém - podstatnější. Je obtížné určit přesné údaje. Vždy existuje možnost snížit část výdajů: koupit nábytek v prodeji, převzít funkce účetního, vařit, zdravotní sestra, odložit nákup předmětů, které nejsou první potřeby později. Podle odhadů z různých zdrojů bude cena plnohodnotné mateřské školy v samostatné místnosti s několika skupinami a kvalifikovaným personálem od 300 tisíc do několika milionů rublů (v hlavním městě).

Jak vytvořit soukromou mateřskou školu od začátku je nejjednodušší nápad

Pokud nepřijímáte absolutně žádné peníze, ale máte vlastní životní prostor, můžete vytvořit soukromou mini-zahradu na tom. Přemístěte apartmán do pořádku, oddělte některé hračky od svého dítěte a dejte do péče 1-2 děti. Pokud se věci daří dobře, můžete se rozšířit.

Co potřebujete k otevření mateřské školy ve svém bytě

Za prvé, děti musí mít:

- (koneckonců, soukromá mateřská škola je děti od 0 do 3-4 let, musí spát během dne)

- speciální nábytek (stůl a několik židlí)

- hračky, knihy, vývojové výhody

- podmínky pro venkovní hry, outdoorové aktivity

Nezapomeňte na jednotlivé ručníky a čisticí prostředky, protože v zařízeních péče o děti se provádí čištění několikrát denně pomocí speciálních dezinfekčních prostředků.

Plán pro otevření soukromé zahrady: považujeme za příjmy

Počítání příjmů je velmi příjemný proces, ale doporučujeme se k němu přistupovat třikrát. Je třeba skutečně posoudit solventnost obyvatel vašeho okresu (města). V Moskvě, poplatek za 1 dítě může jít až na 20 tisíc rublů a překročit tuto částku, ale v malém městě (vesnice) s malými platy 5 tisíc rublů se může zdát nepřiměřené.

Možná má smysl otevřít soukromou zahradu po dobu půl dne bez spánku a výživy. Nebo si dejte děti 2-3 dny v týdnu místo pěti. To sníží vaše náklady a ceny pro rodiče. V každém případě musíte pečlivě prozkoumat poptávku po vaší službě. Zjistěte, zda je v městské zahradě dostatek míst, ať už jsou v okolí. Vezměte na vědomí, že ve velkém městě je poptávka po zahradě větší než v malé vesnici. Plánování příjmu s přihlédnutím k rizikům.

Pro naše výpočty přijímáme, že naše skupina pracuje od 9-30 do 13-30, cena služby je 10 000 rublů. Průměrný počet dětí ve skupině za měsíc je 8 osob. K práci s dětmi najmeme jednoho zaměstnance, druhý je iniciátorem projektu. U činností, které registrujeme, je zdanění zjednodušený systém hlášení.

Naše zahrada bude umístěna v pronajatém bytě, v prvním patře.

Shrňme naše výpočty v tabulkách. Začněme seznam potřebných investic.

Jak otevřít zahradu doma?

Tento fenomén moderny má několik názvů: "domácí školka", "mini-zahradní domácí" nebo prostě "mini-zahrádka doma". V podmínkách nedostatku míst v obecních mateřských školách a vysokých nákladech soukromých mateřských škol byla tato možnost odbytem pracujících rodičů.

A pro ty, kteří dlouho hledali lukrativní myšlenku na domácí podnikání - dobrý plat pro denní chléb.

Nejdříve uvádíme definici domácí mini-zahrada. Zpravidla je v bytě - buď obytný nebo pronajatý speciálně pro tento druh činnosti. Nyní o samotné činnosti: může být legální a může být vedena na vlastní nebezpečí a riziko.

Jak otevřít domácí mini-zahrada ik

Dekorace

Každá výroba je nutná Certifikát. Ale neplánujete dělat svůj domácí make-up, ale vzdělávat své děti. Proto se můžete zaregistrovat u daňového úřadu výběrem kódu činnosti "Poskytování vzdělávacích služeb pro děti předškolního věku doma".

Stát dnes dal některé organizacím a organizátorům, zjevně cítit vinný, že nebyl schopen poskytnout dostatek mateřských škol pro sebe. Zvláštní orgány (vzdělávací oddělení, SES, hasiči) jsou proto lépe nakládáním s podmínkami, v nichž budou děti. Místnost by však měla být ještě vybavena druhým východem (někteří to dělají z okna, svařují schody zvenčí), místnost by měla být čistá, pracovníci by měli mít lékařské knihy.

Se svými rodiči uzavřete smlouvy, podejte daňové úřady v místě bydliště.

Místnost

Několik slov o umístění v našem článku, Jak uspořádat domácí mateřskou školu. V "seriózní" verzi by byt byt dostatečně prostorný, aby vyhovoval dostatečnému počtu dětí. Obvykle v mini-zahrádce je až 10 z nich, všichni jsou spolu (rozlišovací znak mini-zahrady je nerovnoměrná věková skupina). Byt je často vybrán tvůrci mini-zahrad v prvním patře - sousedy méně potíží a úniku požáru - opět.

Ve dvoře by měla být vybavena dobrým hřištěm, protože většina dětí tráví na ulici - zejména v létě.

Zařízení

Každé dítě potřebuje dětskou postýlku, sadu ložního prádla, hrnci (pokud jsou děti), sadu pokrmů, ručníky, skříňku pro svlékání.

Ale to není všechno. Ve své domovské školce ještě muset kupovat hračky, učební pomůcky, hry, manuály, nemluvě o nábytek - stoly, židle, hudební nástroje a dětský nábytek (kadeřnictví, obchody, atd)

Zaměstnanci

Rozhodnete se pro sebe, kdo bude pracovat pro vás - vy sám nebo pomocníci ze strany. Samozřejmě, že několik dětí potřebuje několik dospělých, obvykle vychovatelky, kuchaře, chůvy, možná hudebníka, učitele angličtiny, opatrovníka (například jen pro procházky).

To jsou všechny podmínky, o kterých byste měli vědět, než otevíráte doma mini-zahrádku. Najednou řekneme: v ruských městech existuje mnoho příkladů takového domácího podnikání, které se úspěšně rozvinuly u jeho majitelů. V dnešní době je to možnost win-win, stejně jako detektivní agentura. Alexander Kuleshov o tom podrobně napsal. Koneckonců, děti a problémy budou vždy s lidmi

Jak otevřít soukromou mateřskou školu v bytě v roce 2016

Problém nedostatku míst v předškolních vzdělávacích institucí - MŠ - v současné době, a to nejen nezmenšuje, ale v mnoha ohledech je nabírat na síle. Její rozhodnutí mladým rodičům najít různými způsoby - ve frontě na zahradu ihned po narození dítěte (k získání kýžené místo, jako v době, kdy dítě dosáhne věku školky), najímání chůvy či prarodiče žádost péče o děti.

Existuje však i jiná alternativa - soukromé mateřské školy doma. Vzhledem k tomu, že v naší zemi není tato sféra dostatečně rozvinutá, má dobré vyhlídky na získání stabilního příjmu v podmínkách nízké konkurence.

Povolení činností a shromažďování dokumentace

Otevření soukromé mateřské školy je spojeno se shromažďováním a zpracováním určité dokumentace. Minimální seznam může zahrnovat:

 • Povolení činnosti pro realizaci předškolního přípravného vzdělávání.
 • Povolení příslušných vládních agentur k umístění školky v určitém pokoji, kontrola dodržování stanovených hygienických a epidemiologických norem a požadavky požární bezpečnosti.
 • Uzavření smlouvy o trvalé působení na plánovaná opatření k udržení vnitřní podmínky, které splňují hygienické-epidemiologické norem (opatření pro deratizace, dezinfekce, čistící, větracích a klimatizačních systémech, odvoz a likvidaci odpadků, odpadů, atd.)

Na rozdíl od běžných mateřských škol, ruský zákon nezmínil takovou službu jako domácí mateřská školka Obdržení licence k její organizaci se nevyžaduje. A mnoho takových institucí působí na polořadovně bez licencí.

Aby však bylo možné zákonným způsobem provádět pedagogické a vzdělávací aktivity a mít možnost zaměstnávat zaměstnance, registrace je stále nezbytná. Může být provedena formou individuálního podnikatele s uvedením druhu činnosti "předškolní vzdělávání".

Registrační proces musí být provázen registrací u daňových úřadů. Také podnikatel sám musí zaregistrovat pokladnu, obdržet statistické kódy a objednat si pečeť.

Požadavky na prostory

Otevření mateřské školy doma zahrnuje nalezení vhodného pokoje. Může být pronajata, koupena nebo postavena a musí také vstoupit do bytového fondu (bytu v obytné budově nebo soukromém domě) a splňovat určité požadavky. V tomto případě soukromý dům je výhodnější volbou z hlediska přítomnosti území sousedícího s domem, které lze využít pro bezpečné hry a outdoorové aktivity. Takové okolnosti jsou velmi užitečné pro pěstování dětských organismů a také ovlivňují nárůst prestiže samotné mateřské školy.

Dvou nebo třípokojový byt v bytovém domě je také velmi slušná možnost pro uspořádání zahrady. Tato možnost zahrnuje přidělení jedné místnosti pro umístění postelí a trávení klidné hodiny, a druhá - pro jídlo, hry a vzdělávací aktivity. Samostatná místnost může být vyhrazena pro tělesnou výchovu a hudbu.

Potíže při výběru této možnosti mohou souviset s nespokojeností sousedů a že taková nespokojenost nevyvstává v rozporu se zákonem, doporučuje se, aby se nepoškozovaly vztahy s obyvateli sousedních bytů. Kromě toho, pokud se rozhodne, že byt bude přeplánován, měly by být tyto akce prováděny také s písemným souhlasem příslušných orgánů.

Jedním z nejdůležitějších požadavků pro tyto prostory je dodržování standardu požární bezpečnosti. Dále je třeba se starat o to, aby byl přístup dětí do sítí jakéhokoliv druhu - elektřiny, vody, větrání a dalších. Celková plocha areálu také podléhá požadavkům, které pro jedno dítě by mělo být asi 4-7 metrů čtverečních oblasti.

Pro prostory jsou splněny určité požadavky:

 • podlahy musí být s izolací;
 • stěny - pokryté vodotěsnými netoxickými materiály;
 • zvláštní pozornost by měla být věnována výškám stropů (od 3 m) a parapetům (nejméně 0,6 m);
 • umístění oken také hraje velkou roli, takže jejich směr by měl být pouze na jih a východ.

Soukromá zahrada by měla mít parkování, které by mělo být vzdálené asi 50 m. Současně by neměly existovat garáže, parkoviště a další budovy, které znečišťují vzduch pod okny.

Alternativou k těmto možnostem je pronájem části objektu mateřské školky. Tato místnost splňuje všechny výše uvedené požadavky, protože byla původně postavena na podporu dětí.

Obecně platí, že před vyhledáním konkrétního místa pro založení mateřské školy je nutné provést marketingový výzkum o přítomnosti konkurentů a úrovni poptávky po službách ve vybrané oblasti. Jsou-li podobné instituce již k dispozici, nebo v této oblasti stát sady vyrovnat s počtem předškolních dětí, pak místo umístění soukromé mateřské školy je lepší vybrat jiný okres.

Podmínky mateřské školy

Organizace soukromé mateřské školy znamená nejen splnění požadavků na umístění, ale také dostupnost vhodných podmínek. Především se to týká nábytek. To (stejně jako ostatní situace) by mělo být naprosto bezpečné. Proto jsou všechny kusy nábytku s ostrými a vyčnívajícími rohy kategoricky nevhodné. Děti by navíc neměly mít přístup k bodavým a řezným předmětům.

Chcete-li zajistit hry a kurzy, které musíte zakoupit hračky, metodické pomůcky a knihy, papírnictví a příslušný nábytek (stoly, židle apod.). Provádění fyzických cvičení bude vyžadovat nákup vybavení a hraček pro hry v exteriéru.

Vzhledem k tomu, že pobyt dětí v soukromé mateřské škole bude spojen nejen s povoláním a hrami, ale také se snem, vyžaduje to nákup dětské postele, ložní prádlo (nejméně 2 sady na jedno dítě) a jednotlivé skříňky pro umístění odnímatelného a vnějšího oděvu.

Kromě toho je nutné zakoupit:

 • ručníky;
 • hrnce;
 • dětská instalace (WC, umyvadla a jiné);
 • příbory a nádobí;
 • nábytek na jídlo.

K zajištění pobytu dětí je nutné zakoupit spotřebiče pro praní a žehlení prádla, stejně jako pro vaření. Hudební kurzy vyžadují nákup hudebních nástrojů.

Chcete-li se zabývat chovem ovcí, pak najdete obchodní plán této farmy.

Cateringové služby

Vzhledem k tomu, že mateřská škola předpokládá správný pobyt dětí, je nutné myslet na otázky jejich výživy. Sazbou, že děti budou na zahradě ráno a až do asi 18-20 hodin, jídla patří několik pokrmů pro snídani, oběd (s první a druhou kurzů) a po obědě zdřímnout.

Organizace potravin by proto měla probíhat jedním ze tří způsobů.

 1. Prvním z nich je ruční vaření provedené samotným podnikatelem. Provádění této metody je poměrně obtížné, pokud jde o nedostatek času na nákup výrobků, kontrolu jejich čerstvosti a kvality, stejně jako samotná příprava jídla.
 2. Další možností je zajistit dodávku hotových jídel připravených organizacemi specializujícími se na dodávky jídel do kanceláří, škol a mateřských škol. Při výběru této metody je hlavní věcí, kterou musíte udělat, neustále sledovat čerstvost a kvalitu dodávaných potravin.
 3. Existuje také třetí cesta, kterou je využít služby kuchaře, který připravuje jídlo doma. V takovém případě je možné jídlo vařit přímo v zahradní místnosti nebo v jiné místnosti, následně je dodáváno a ohříváno.

Navíc při sestavování nebo schvalování menu je třeba vzít v úvahu individuální charakteristiky každého dítěte (přítomnost alergických reakcí na určité produkty), které musí být předtím objasněny u rodičů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Jak již bylo řečeno, je-li plánována otevření soukromé mateřské školy ve formě PI, neočekává se dostupnost personálu a podnikatel musí samostatně provádět pedagogickou, vzdělávací a výchovnou činnost. K tomu je třeba mít k dispozici odpovídající vzdělání, zkušenosti a rozvinutý vzdělávací program pro předškolní děti.

Ruské zákony však nezakazují jednotlivému podnikateli, aby na smluvním základě využíval služby jiných organizací a jednotlivců. Takové služby mohou zahrnovat nejen organizaci vzdělávacího procesu a výživy, ale i hudbu a tělesnou výchovu.

Je nezbytné přistupovat k výběru personálu se vší zodpovědností, protože ovlivňuje formování autority, popularity a image samotné mateřské školy.

Pokud plánujete otevřít "pokročilou" zahradu s organizací výcviku na exkluzivní metody, pak k rozvoji těchto programů budou potřebovat vysoce kvalifikované učitele.

Jak najít zákazníky?

Úspěch práce soukromé zahrady do značné míry závisí na počtu lidí, kteří chtějí dát svým dětem tuto instituci. Aby bylo zajištěno, že nábor dětí bude úspěšný, musí být provedena rozsáhlá reklamní kampaň. Chcete-li to provést, můžete umístit reklamy v místních médiích, držet je v okrese, který byl otevřen na zahradě, stejně jako distribuci letáků na zastávkách městské hromadné dopravy a místa s vysokým provozem lidí (nákupních center a smíšeným využitím komplexů).

Vzhledem k tomu, většina majitelů školky jsou mladé matky, nejsou připraveni vzdát se své dítě ve veřejných zahradách, je najít zákazníky mezi kamarády (což je ovšem nezbytné, aby posílali své děti do výchovy a údržbu, jak dlouho jak oni pracují sami, nebo odpočinku) není nijak složité. Navíc děti z vlastníka mateřských škol jsou zpravidla spolu s ostatními dětmi.

Všeobecné náklady a podmínky zpětného získání podniku

Výdaje na otevření soukromé mateřské školy zahrnují zejména nalezení a vytvoření optimálních podmínek v místnosti. Pokud majitel plánuje otevřít zahradu ve svém bytě, pak nájem není k dispozici, jinak to bude asi 30-32 tisíc rublů měsíčně. Také každý měsíc je nutné platit za služby, jejichž platba bude asi 5 tisíc rublů.

Kromě toho musí byt byt přinejmenším zrekonstruován 40 tisíc rublů. Nabytí nábytku a vybavení bude vyžadovat více 120 tisíc rublů. Celkové počáteční náklady budou ne méně než 190 tisíc rublů.

Pokud se plánuje najmout zaměstnance sestávající z nejméně dvou lidí - učitele a opatrovníka, měsíční výdaje na zaplacení práce se zvýší o 30 tisíc rublů. V této částce je třeba přidat náklady na nákup jídla. Celkové náklady na zahradu budou přibližně 275-280 tisíc rublů.

Příjmy jsou vypočítány mnohem jednodušší: přibližný měsíční poplatek za pobyt v zahradě jednoho dítěte je 18 tisíc rublů. Pokud zahrada obsahuje 8-10 dětí měsíční příjem 144-180 tisíc rublů. Kromě toho může být pro vstup do mateřské školy stanoven vstupní poplatek, který činí měsíční poplatek (podobný státním mateřským školám).

V souhrnu lze uvést, že otevření vlastní mateřské školy je velmi slibným směrem rozvoje podnikání, který může přinést slušný příjem. Vzhledem k tomu, že tato činnost souvisí s výchovou a údržbou dětí, úroveň odpovědnosti v této oblasti je mnohem vyšší než ve všech ostatních oblastech podnikání.

Video o zahájení soukromé zahrady

Na videu - podrobný příběh o začátku podnikání:

Otevřeme naši soukromou mateřskou školu doma

Otevřete dnes soukromou mateřskou školu, mnoho žen sní o tom, že se rozhodne podnikat. Tento nápad je opravdu velmi naléhavý. Existuje mnoho důvodů pro poptávku. Za prvé, je to nedostatek státních institucí. Za druhé, nízká kvalita služeb v nich. Nemluvě o tom, že někteří rodiče chtějí začít pracovat dříve a dát dítě do mateřské školy, ale nemohou to udělat kvůli malému věku svých dětí.

Výhody a nevýhody soukromých zahrad

Mnozí rodiče, kteří mají dokonce možnost dát své dítě na obyčejnou zahradu, se rozhodnou pro soukromou instituci. Na tom mají nějaké dost těžké argumenty. Koneckonců soukromá mateřská škola má ve srovnání se státními institucemi následující výhody:

 • skupina obsahuje malý počet dětí, což dítě umožňuje rychle se přizpůsobit;
 • pro každé dítě se používá individuální přístup;
 • pečlivější dohled nad dítětem;
 • domácí atmosféru.

Existuje řada nedostatků. Například rodiče musejí zaplatit spoustu peněz za to, že dítě drží v mateřské škole. Byt není tak hodně v bytě vybavené mateřskou školou. Pokud mateřská škola nemá licenci, pak není možné v ní provádět vzdělávací proces. A někteří pedagogové a chůvy nemusí mít pedagogické vzdělání.

Vycházejíc z těchto nedostatků, můžeme konstatovat, že: Abyste zvýšili zájem o mateřskou školu, je třeba najímat lidi s pedagogickým vzděláním, věnovat velkou pozornost rozvoji volnočasových aktivit pro batolata. Ideální volbou je získat licenci. Pak bude možné provádět v mateřské škole a některé školení.

Výběr formátu předškolního zařízení

Mnoho podnikatelů se zajímá, kde začít doma otevřít soukromou mateřskou školu. Prvním krokem je určení formátu budoucí instituce. Můžete zvolit jeden z následujících způsobů:

 1. Rodinná školka. Podstatou myšlenky je otevřít velmi malou zahradu. Pouze matka-hospodyně se třemi dětmi se může stát učitelem a vlastníkem takové instituce. Podstata myšlenky spočívá v tom, že děti se stanou jeho skupinou, kde můžete vzít 1 nebo 2 děti jiných lidí. Za práci majitel obdrží oficiální plat ve výši 18 000 rublů a náhradu výdajů na stravu ve výši 100 rublů denně. Ženám se také získává seniorita a další prémie za výchovu dětí jiných lidí.
 2. Nevládní vzdělávací instituce (LEU). Tato možnost zahrnuje práci neziskové organizace. To znamená, že obdržené peníze budou muset být použity pro rozvoj instituce. Proto není tato možnost vhodná pro obchodníka.
 3. Vývojové centrum. Tato možnost je pro podnikatele nejvhodnější a výhodnější. Nebude potřebovat povolení k podnikání. Není možné poskytovat vzdělávací služby takové mateřské škole nezávisle. Ale při podpisu dohody s pedagogem, který má IP, bude možné naučit děti v zahradě bez povolení jejich činnosti. Prostě kromě rodičů jsou uzavřeny smlouvy o poskytování vzdělávacích služeb.

Právní funkce

Pokud podnikatel plánuje otevřít mateřskou školu v bytě, měl by pochopit, že bude muset podstoupit oficiální zápis své instituce. Úkol je docela obtížný. Pokud by se podnikatel chtěl vyhnout licencování, nesmí název organizace obsahovat slova "škola" a "mateřská škola". Jinak bude nutné informovat ministerstvo školství a otevřít plnohodnotnou právnickou osobu.

Pokud chce podnikatel zachovat status PI, měl by název obsahovat i jiné znění. Může například otevřít dětské centrum pro volný čas nebo dětské centrum.

Je důležité správně zvolit OKVED kódy pro vaši soukromou mateřskou školu. Bude nutné specifikovat kód 85.32 - "Poskytování sociálních služeb bez bydlení". V případě, že podnikatel stále odvažují dělat více, a poskytování vzdělávacích služeb, bude dále potřeba získat licenci a zadat kód 80.10.1 - „předškolní vzdělávání“.

Při výběru režimu zdanění je lepší okamžitě opustit myšlenku využití OCHA, protože bude mimořádně nevýnosná. Podnikatel si ale může zvolit UTII nebo USN. A pokud jsou výdaje v porovnání s příjmy poměrně impozantní, pak je rozumné vybrat si výnosy mínus USN, ale pak bude nutné zdokumentovat nejen příjem, ale i vynakládání peněz.

Rozhodování o tom, jak pro sebe na otázku, co je zapotřebí k otevření soukromé školky, musí podnikatel v první řadě zjistit, zda stojí za to strávit svoji sílu, čas a peníze na registraci licence. Kromě toho jsou pokuty za takové organizace mnohem působivější než u běžných soukromých mateřských škol.

Subvence ze státního rozpočtu

Práce v oblasti předškolních zařízení předpokládá možnost získat podporu od státu na federální, regionální a obecní úrovni. Takže podnikatel se může snažit získat následující možnosti dotování:

 • Zrušení DPH. Tato výsada se však vztahuje pouze na soukromé vzdělávací instituce. Pokud mateřská škola neposkytuje takové služby, nebude se na ni vztahovat výsada.
 • Získání peněz na otevření instituce, pronájmu místnosti.
 • Přístup k účasti v obecním řádu.

Na úrovni obcí lze předpokládat další výhody, které byste se měli naučit přímo ve vašem městě.

Hledání správných prostor a vybavení

Když otevřete soukromou školu v bytě, musíte si pečlivě vybrat pokoj. Je lepší, pokud se bude nacházet v oblasti bytových domů, kde žijí převážně mladé rodiny. Například si můžete koupit pokoj v nově postaveném domě.

Je třeba se zaměřit nejen na ziskovost lokality, ale také na korespondenci prostorů se stanovenými normami. SES do budoucí mateřské školy předkládá vážné požadavky. Při hledání bytu a jeho opravě je třeba dodržovat pravidla předepsaná v SanPiN 2.4.1.2660-10. Takže v tomto dokumentu je napsáno, že mateřská škola by měla mít:

 • z 2 m 2 prostor pro každého žáka;
 • místa pro spánek;
 • herní místnost;
 • požární poplach;
 • lékařský kout pro první pomoc.

Nemůžete používat běžný nábytek pro malé děti. Takže výška stolů by neměla přesáhnout 58 centimetrů, a židle - 34 centimetrů. Přítomnost skříní pro dětské oblečení je také povinná.

Je třeba zajistit příchod do bytu přirozeného světla. Kromě toho je místnost vybavena svítidly. Je důležité udržovat určitý teplotní režim - od 18 do 22 0 C. Proto bude léto nutné zakoupit klimatizační zařízení nebo ventilátory a pro zimní ohřívače, pokud teplo z baterií nestačí.

Soukromá mateřská škola v apartmánu je uspořádána tak, že děti hrají, spí, jsou na jednom místě. Proto je nutné zajistit zónu pro výuku lekcí a volnočasových aktivit pro batolata. Chcete-li uložit různé příslušenství, musíte si zakoupit skříňky, zásuvky, police. Budou schopni zajistit měkké hračky, papírnictví a mnoho dalšího.

Hygienické normy předložené pro mateřské školy a seznam nábytku, který musí být nezbytně zakoupen. Tento seznam obsahuje:

 • vývoj a běžné hračky;
 • skříňky pro osobní skladování oděvů a jiných věcí dítěte;
 • stoly, židle a nádoby určené k příjmu potravy;
 • vše potřebné k udržování hygieny (včetně nádob);
 • ložní prádlo a ložní prádlo.

Vyhledávání zaměstnanců

Pro efektivní práci soukromé mateřské školy je třeba najmout opravdu dobré specialisty, které se týkají cizích dětí s laskavostí a péčí. Pokud se díváte na vyhledávání personálu z nedbalosti, můžete ztratit všechny své zákazníky. Je důležité, aby pedagog, který plní povinnosti pedagoga, byl důvěřován rodičům dětí.

Je důležité předem rozhodnout, kolik lidí najmete. Hodně bude záviset na věku dětí. Pokud se jedná o velmi malé děti (2 - 3 roky), je najat jeden učitel pro 4 děti. U starších dětí si můžete najmout jednoho učitele pro skupinu 10 osob. Chcete-li pomoci, můžete také vzít chůvu.

Když hledáte učitele, musíte věnovat pozornost vzdělávání a pracovním zkušenostem. Není nutné se věnovat odborníkovi, který pracuje s dětmi po dobu 20 let. Můžete se na této pozici a mladý, aktivní a podnikavý učitel.

Při otevírání kruhů a vzdělávacích kurzů je důležité požádat metodologa o pracovní plán. Měla by být zkušená osoba, dobře orientovaná v současných technikách. Bude si moci vybrat ten nejvhodnější program pro děti.

V závažné instituci nemůže dětský psycholog bez. Je důležité, aby žadatel mohl komunikovat s dětmi, provést testování. Má smysl nešetřit na plat tohoto odborníka. Může poradit rodičům, poznat schopnosti dítěte a sklony.

Propagace

Každý podnikatel ví, jak důležité je zvolit správnou marketingovou strategii. To určuje úspěch a ziskovost podniku. Potřebujete začít tím, že určíte náklady na služby. Nepodceňujte cenu. Služby soukromých zahrad jsou obvykle využívány bohatými lidmi a příliš nízké náklady je mohou vyděsit.

Umístění mateřské školy v bytě bytu předpokládá nutnost a účelnost přilákání lidí žijících v blízkosti. Tato strategie vám nedovolí utrácet spoustu peněz na reklamu. Chcete-li propagovat soukromou mateřskou školu, můžete použít následující formy reklamy:

 • Vývěsní štít. Mělo by to být celkově, chytlavé, neobvyklé a nezapomenutelné. Umístěte lépe na fasádu domu na straně, kde je maximální průchodnost občanů. Pro zahradu je důležité zvolit netriviální jméno.
 • Oznámení. Mohou být umístěny na verandě. Důležité je, aby se vývoj letáků zodpovědně zodpověděl. Prodejní text by měl být chytlavý a stručný. Vše by mělo být ozdobeno chutí, na dobrém papíře, nejlépe na barevné tiskárně.
 • Provádění konzultací. Tato položka je nezbytná pro řešení námitek. Pro všechny účastníky konání schůze, řekněte nám o vzdělávacích programech a metodách, o podmínkách držení dětí v mateřské škole.
 • Ukazatele. Pomohou budoucím klientům orientovat se tam, kde je v blízkosti soukromá mateřská škola. To navíc přispívá k závažnosti a stavu organizace, která přiláká bohaté zákazníky, kteří oceňují kvalitu poskytovaných služeb.

Někteří podnikatelé začínají obcházet byty, agitovat potenciální zákazníky. To může odcizit lidi. Je lepší opustit tento nápad, stejně jako myšlenku umístit reklamy do novin. Ty budou účinné pouze pro velké mateřské školy.

Finanční výsledky

Otevření mateřské školy bude vyžadovat určité investice. Takže v počtu startovacích nákladů je třeba zahrnout následující náklady:

 • opravy - 50 000 rublů;
 • nákup vybavení, nábytek, hračky, nádobí, učební materiály - 200 000 rublů;
 • reklama - 20 000 rublů.

Celkem bylo zapotřebí nejméně 270 000 rublů na zahájení zahrady.

Měsíční výdaje zahrnují:

 • nájem a služby - 30 000 rublů;
 • mzdy - 40 000 rublů;
 • výrobky - 35 000 rublů.

Celkové měsíční náklady budou 105 000 rublů měsíčně.

Tvoří skupinu 10 lidí a uvedení náklady na jeden den ve výši 800 rublů, můžete se spolehnout na příjmu 168.000 rublů (za předpokladu 21 pracovních dní v měsíci). Ukazuje se, že zisk bude 61 000 rublů. Po zaplacení daní zůstanou kolem 52 000 rublů.

V důsledku toho bude možné získat zpět své investice do šesti měsíců. A úroveň ziskovosti bude o něco více než 30%.

Jak uspořádat soukromou mateřskou školu doma

Dříve jsme o tom již napsali, jak uspořádat soukromou mateřskou školu, což může být poměrně ziskové, i když nepříjemné, malé firmy. Současně jsme zvažovali možnost otevření mateřské školy doma, která nevyžaduje velké investice. Od psaní článku uplynula poměrně dlouhá doba a teprve nyní byly schváleny hygienické normy a pravidla, pro které by takové dětské skupiny měly fungovat. V tomto článku budeme brát v úvahu nový formát "domácí" mateřské školy.

I když se vláda snaží odstranit fronty pro obecní mateřské školky, a dokonce dosáhla v tomto směru určitý úspěch (v několika ruských regionech, podle oficiálních zpráv, se podařilo odstranit fronty pro mateřské školy), ovšem problém nedostatku míst pro děti i nadále relevantní pro většinu matek. Je to způsobeno narůstající mírou porodnosti a touhou mnoha žen vrátit se do práce co nejdříve po vyhlášce (ve většině případů z hmotných důvodů). A někdo dokonce v nepřítomnosti problémů s umístěním dítěte do obecní pečovatelské služby by poskytoval své dítě tu nejlepší péči a více pozornosti pedagogů, které není možné ve skupinách s počtem dětí ve věku 25 a výše. Z tohoto důvodu soukromá mateřská školka přesto přesto, že se situace se státními mateřskými školkami vylepšila (alespoň podle údajů úřadů), neztrácí jejich význam.

Při otevírání mateřské školy je třeba vzít v úvahu následující dva faktory: soukromé mateřské školy navštěvují především děti mladší předškolní věk - od 9 měsíců do 3 let. Děti dávají přednost předání svých dětí do městské zahrady, protože děti jsou již více přizpůsobené, jejich imunita je poměrně silná a náklady na pobyt dítěte v městské zahradě je jistě mnohem nižší než v soukromé zahradě.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Až do nedávné doby bylo otevření soukromé mateřské školy s dodržováním všech formalit velmi obtížné a nákladné. Z tohoto důvodu, mnozí rodiče, kteří uvažují o vytvoření takové mini-obchod, hledají řešení: zaznamenal svou zahradu jako Rozvojového střediska rané nebo hledají pro klienty mezi přáteli a známými, získává malou skupinu jako doma, a ne dělat ven je to oficiální. Od tohoto roku se situace poněkud změnila. Právě takové předškolní skupiny mohou být zcela legitimní a dokonce i získat finanční podporu z regionálních zdrojů jako obvykle obecních školek (což odpovídá rozlišení lze nalézt, „Rossijskaja Gazeta“ na místě). Existuje však jedna podmínka - pro to budete muset získat licenci k provádění těchto činností.

Děti do osmi let jsou přijaty do takové zahrady. A není nutné, aby byli ve stejném věku. Alespoň podle zákona. V praxi je však stále žádoucí, aby děti ve vaší skupině byly přibližně ve stejném věku. V tomto případě budou učitelé snadněji organizovat kurzy pro děti, bude zapotřebí méně výdajů na nákup hraček, bude snazší poskytovat jídlo dětem.

Jako místnost pro minigrad můžete využít jak obyčejný byt, tak soukromý dům. Vybavení zahrady je vhodné i pro pokoj s topením a bez centralizované kanalizace. Avšak v prvním případě je nutné sporák instalovat tak, aby se batolata nemohla dostat. Máte-li nemovitost ve vhodných prostorách, nebo i více, takže pokud se chystáte koupit byt nebo dům speciálně pro mateřské školy, by měl postoupit konzultovat svého regionálního Rospotrebnadzor oddělení, ať už sedí požadavky.

Teplota vzduchu v místnosti by měla být udržována na úrovni 21 - 24 stupňů Celsia. Při tom musí být pravidelně odvětráván. Nejlepší je udělat hodinový vysílací plán, během něhož je třeba děti přestěhovat do jiné místnosti, aby se nedostaly zima (je to samozřejmě chladná sezóna). Také je nutné zajistit denní mokré čištění. V apartmánu nebo v soukromém domě na malém náměstí můžete bez pomoci pronajmout čistič. Neexistují žádné zvláštní požadavky na opravu prostor. Nejdůležitější je, že tato oprava byla alespoň (jen stěží jeden z rodičů dá své dítě v špatných podmínkách) a nebylo těžké vyčistit. Pokud jsou stěny v místnostech pokryty tapetami, je velmi žádoucí, aby byly omyvatelné, protože i stěny a stropy vyžadují pravidelné mytí. Na toaletu a koupelně je nejlepší pokrýt podlahy a stěny keramickými dlaždicemi. Podlaží v chodbě (kde si děti mění obuv a odstraňují uliční oblečení) se doporučuje položit s keramickou žula. Při výběru dlaždice dáváte přednost materiálům s hrubým, protiskluzovým povrchem.

Rozložení prostor také nepodléhá přísným požadavkům. Samozřejmě, že je žádoucí, aby všechny pokoje - herna, ložnice, jídelna (pokud existuje) byly oddělené místnosti, ale s malou plochou můžete kombinovat hernu a ložnici. Stejně jako v běžné mateřské škole by každé dítě mělo mít své vlastní oddělené postele. Chcete-li ušetřit místo v domácí skupině pro děti, můžete použít kompaktní postele - posuvné nebo v 2-3 vrstvách. Poznámka: Lůžka s více vrstvami by neměla být umístěna nad sebou, ale ve formě kroků, aby dítě neodpadlo z horní vrstvy. Dále bude potřebný dětský nábytek - židle a stoly.

V obchodech jako je Ikea si můžete koupit levný nábytek. Například, stůl a dvě židle z přírodního dřeva bude stát 1000-1500 rublů. V případě krátkodobého pobytu můžete bez lůžek. S tímto formátem můžete udělat bez tiché hodiny a oběda, takže tato zahrada je bližší k dětskému centru raného vývoje. Kromě minimální sady nábytku (stolky a židle jsou stále potřeba - na snídani a na kurzy s dětmi), budete muset zakoupit stojany a krabice pro uložení hraček a samotných hraček.

Ten je také vysvětleno v normách specifických požadavků: musí být vyrobeny z bezpečných materiálů, které lze prát a dezinfikovat každý den čas od času. Podle těchto požadavků jsou vhodné plastové a pryžové hračky. A také v kombinaci s textilními materiály, takže je lze umýt. Od nákupu měkkých hraček je lepší odmítnout. Známý sada hraček pro mateřské školy patří: návrhářům plastových dílů (dřevo, ačkoli to vypadá více atraktivní, ale to není vhodné z hygienických důvodů - od častém kontaktu s vodou, a zejména saponáty strom warp rychle), plastisol panenky, plastové figurky zvířat, herní dům z PVC, různé hračky pro děti (pyramidy, labyrinty atd.). Kromě standardních hraček a herních sad je také třeba koupit hračky pro výuku dětí. Patří k nim například loutková divadla (hračky, které se vejdou přes ruce), hádanky (hlavní věc, která neměla obsahovat malé části, pokud jsou určeny pro děti do 3 - 4 let), dětská hřiště a sportoviště (s omezeným prostorem, můžete udělat standardní Swedish stěna) atd. Upozornění: v domácí mateřské škole je přísně zakázáno uchovávat všechna domácí zvířata - od ryb k křečkům. Takže se budete muset seznámit s živou přírodou obrazy a při procházkách po ulici.

Počet dětí v této skupině se počítá podle plochy místnosti, která se používá jako herna: jedno dítě musí být přiděleno nejméně 2 m2. metrů. Otázka hygieny si zasluhuje zvláštní pozornost. Stejně jako v obecních mateřských školách musí mít každé dítě v domácí skupině také svůj vlastní hrnec. Starší děti mohou používat jednu toaletu, ale v takovém případě je nutné zajistit, aby každá z nich měla sedadlo - podšívku na toaletu. Také pro každé dítě musíte přidělovat vlastní ručníky (oddělené pro obličej, ruce a nohy) a ložní prádlo, které je třeba pravidelně měnit.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Režim domácí mateřské školy se může lišit. Například zákon stanoví režim krátkého pobytu (až pět hodin denně), což je velmi vhodné pro děti, akronym den (8 - 10 hodin), celodenní (10,5 - 12 hodin), stejně jako v pravidelných zahradě, a konečně, prodloužený den (13 - 14 hodin).

Nejtěžší věcí je poskytnout jídlo vašim žákům. Teoreticky si je můžete připravit sami, ale vždy se všemi potřebnými požadavky, které jsou hodně. Je to mnohem snazší objednat hotové jídlo v nedaleké městské škole, škole nebo kavárně. Menu si zaslouží zvláštní pozornost. Stejně jako ve státních institucích, v domácí školky každý den by měl být čerstvé potraviny (krmit děti, co zbylo ze včerejšího dne, je přísně zakázáno), a nádobí musí být měněn (je možné, že stejný pokrm ve stravě dětí opakován dva a dva dny v řadě).

Obecně lze říci, dětské menu je poměrně jednoduchý: za snídani teplé kaše, pudink, sendvič a pít z čeho vybírat na oběd - první (polévka), druhý (například bramborová kaše, těstoviny nebo pohanky se masu - kotleta, klobása, omáčka atd.), předkrm (nebo salát), čaj nebo kakao. Pro občerstvení šťávy nebo mléko plus sladký pekařský výrobek (tvarohový koláč, puff, jahoda, atd.). Velikost části závisí na věku dítěte a je přísně regulována v pravidlech.

Kromě požadavků na výživu je třeba respektovat zavedenou každodenní rutinu v domácí mateřské škole. Ten také závisí na věku. Děti mají chodit dvakrát denně (až 4 hodiny denně), pokud to počasí dovolí, a klidnou hodinu trvající nejméně dvě hodiny. Zbytek času by měl být věnován různým aktivitám s dětmi - hry, výukové kurzy, kreativita, četba knih atd.

Jak otevřít soukromou mateřskou školu doma: podnikatelský plán, který potřebujete

Při hledání odpovědi na otázku, jak otevřít soukromou mateřskou školu doma, se podnikatelský plán stane vaším hlavním asistentem. Umožní vám to řádně připravit prostory, zvolit vzdělávací program, pracovní plán a formu legalizace podnikání. Počítáním počáteční investice a posouzením rizik můžete pochopit ziskovost projektu a možnosti dalšího rozvoje. I při zakoupení licence musíte provést vlastní výpočty, abyste mohli zhodnotit skutečnou ziskovost navrhovaného modelu.

Registrace firmy a získání licence

Nejvhodnější formy registrace takového podniku FE (FOP) nebo LLC. Ale není možné legalizovat soukromou domácí školu v soukromém obytném prostoru (v bytovém domě). To je nepřípustné z důvodu hygienických norem a pravidel požární bezpečnosti. K tomu je třeba převést nemovitost z bydlení do komerčního prostředí, což bude vyžadovat dodatečné finanční náklady.

Oficiální registrace domácí mateřské školy je realistické, pokud je použit samostatný soukromý dům se soukromou zahradou nebo byt v přízemí dostatečné plochy (nejméně 6 metrů čtverečních na jedno dítě). Taková zahrada by měla být plně vybavena podle všech bezpečnostních pravidel a hygienických norem. Měly by mít oddělené místnosti pro spaní, hry, sanitární jednotku, zdravotní středisko a kuchyň. Normativní požadavky jsou kladeny na okna (ne pod 60 centimetrů od podlahy) a výšku stropu (nejméně 3 metry).

Jak mohu udělat soukromou zahradu

Na druhou stranu existují způsoby, jak otevřít soukromou mateřskou školu v pololetním bytě. Můžete:

 • Každý den obdržíme potvrzení od rodičů žáků, že děti opustili na dobrovolné a volné péči. V tomto formátu můžete podnikat pouze tím, že se staráte o děti přátel nebo sousedů a pouze s omezeným počtem dětí, protože musí existovat vysoká úroveň důvěry.
 • Získejte patent na soukromé lekce, přednášky a semináře. Tato metoda vám umožní legalizovat příjmy a formálně legalizovat činnost, ale pokud zjistíte, že skutečný typ služby, v případě hloubkové kontroly, budete těžce postiženi a dokonce i případně trestně odpovědní.
 • Otevřete vývojové centrum nebo dětský klub. V tomto případě se nejednáte o vzdělávací instituci, která formálně dělá pouze organizaci volného času. Vaši studenti budou podmíněně navštěvovat instituci na částečný úvazek, což znamená, že denní spánek a jídlo jsou vyloučeny.

Jak získat licenci na předškolní zařízení

Otevřít mateřskou školu licence. Proces získávání je velmi komplikovaný, proto je nutné připravit následující dokumenty:

 • Kópie osvědčení o zápisu podnikatelských činností a zakládajících listin.
 • Učební plány a plány výuky, které splňují standardy Ministerstva školství.
 • Doklady o kvalifikaci vedoucího, zaměstnané učitele a pedagogy.
 • Údaje o metodické a technické podpoře.
 • Závěr SES a hasičské oddělení o vhodnosti prostor.
 • Doklad potvrzující vlastnictví prostor nebo pronájem.

Spouštěcí přílohy a pracovní program

Chcete-li vytvořit podnikatelský plán pro soukromou mateřskou školu, musíte zjistit, kolik studentů můžete vzít, a nastavit pracovní dobu instituce (pracovat až do pozdní doby, můžete si navíc přitáhnout zákazníky). Podle norem nejvýše čtyři děti (2-3 roky) na dospělého. Pracovat se skupinami více než 10 lidí je velmi nepohodlné, a proto je lepší se nejprve omezit na takové zatížení. Vychází se z ní a vypočítává se počáteční kapitál.

Materiální investice do otevření

Hrubý nástin nákladů a úkolů, jak otevřít mateřskou školu doma, co dělat a koupit pro otevření jedné skupiny:

 • Kosmetická oprava prostor (místností). Je nutné opravit elektrické vedení (vytáhněte zásuvky a přepínače tak, aby děti nemohly dosáhnout). Stěny by měly být malované (od 10 dolarů) a zdobeny vinylovými nálepkami dětských předmětů (od 20 dolarů). Bude nutné zkontrolovat provozuschopnost topného systému a kvalitu osvětlení, okna musí být plně zasklená a mít režim větrání. Pro podlahu se přiblíží monofonní koberce nebo dětské zbarvení (od 100 dolarů).
 • Nábytek. To zahrnuje stůl pro učitele ($ 50), skříně na oblečení pro děti ($ 200) a potu ($ 80), dětská židle (10 dolarů), stolní Creative Arts (25 dolarů za), dětské postýlky (40 dolary za kus), police na hračky (100 dolarů), skříňka na papíry, pohovka a křesla (300 dolarů).
 • Ložní prádlo a textil. Potřebujete alespoň dvě sady prádla (od 6 dolarů za sadu) na lůžko, stejně jako matrace, polštáře, přehozy a přikrývky (30 dolarů za sadu).
 • Hračky, sportovní potřeby, potřeby, kancelář (od 200 dolarů).
 • Stolní nádobí (od 3 dolarů za sadu).
 • Vybavení domácnosti - toaletní mísy, mopy, vědra (od $ 50).
 • Domácí spotřebiče. Pro kvalitní práci budete potřebovat hudební centrum (od 50 dolarů), vysavač (od 150 dolarů), ledničku (od 200 dolarů), pračku (od 200 dolarů).
 • Napájení. V průměru jedno dítě v mateřské škole potřebuje asi 25 dolarů měsíčně za potraviny za předpokladu, že produkty jsou zakoupeny za velkoobchodní ceny. Dieta by měla být dohodnutá s rodiči dítěte.
 • Sada první pomoci (od 10 dolarů).

Otevření mateřské školy pro 10 dětí bude vyžadovat (bez pronájmu) 2 990 USD (včetně nákupu produktů za měsíc předem). Pokud hledáte způsob, jak otevřít soukromou zahradu s minimálními investicemi, nakupujte použité zařízení a nábytek. Takže můžete ušetřit až 60% dané částky.

Požadované zaměstnance

Pro koordinovanou práci vaší předškolní výchovy budete potřebovat následující pracovníky:

 • Asistent (vychovatel) - Je to nutné pro jakýkoli počet dětí, pro bezpečnost a pohodlí (plat 150 dolarů).
 • Lékařský pracovník, kteří budou schopni poskytnout pomoc v případě nehody (od 150 dolarů).
 • Cook - může být na částečný úvazek (od 100 dolarů).
 • Čistič. Když pracujete s jednou skupinou, můžete si sami vyčistit, ale pokud počet lidí v mateřské škole je více, budete potřebovat další dárek (od 100 dolarů).
 • Řidič s osobním osobním vozem. Mnoho soukromých mateřských škol nabízí služby pro dopravu dětí do jejich domovů za příplatek (od 100 dolarů).

To znamená, že je nutné přidělit finanční prostředky na mzdy. Za prvé, může být minimální a zdravotnický pracovník může být najat současně. S pololegickým zřízením instituce se můžete omezit pouze na asistenta. Poměrně častý a takový jev jako rodinná mateřská škola, kde zaměstnanci instituce jsou členy téže rodiny.

Metodika včasného učení a program výuky

Důležitým bodem, jak uspořádat soukromou mateřskou školu, je vzdělávací program, který musí být vytvořen před zahájením. K dispozici jsou připravené programy a techniky na internetu, kde je také velký počet zvukových souborů s dětskými písněmi, video materiály pro pořádání sportovních aktivit. Chcete-li vykonávat kurzy, budete potřebovat pro děti bezpečný a atraktivní materiál.

Abyste mohli konkurovat jiným institucím, můžete si najmout odborníka, který si vytvoří vlastní unikátní program pro vaši mateřskou školu nebo si koupí jednu z módních technik pro franšízu. Mělo by být zapamatováno, že čím méně zajímavé jsou třídy, tím méně je touha dětí navštívit, což nepochybně všimnou jejich rodiče.

Následující jsou nejpopulárnější metody výuky:

 • Maria Montessori - se zaměřuje na individualitu a svobodu dítěte.
 • Glen Doman - používání výcvikových karet.
 • Steiner - pochopení světa zkušeností.
 • Nikitinův systém - rozvoj fyzických dovedností a reflexů.
 • Kitaeva a Trunová - je zaměřen na fyzický vývoj pomocí gymnastických cvičení.
 • Helen Doronová - učení cizího (anglického) jazyka.
Dva kluci, hrající námořníky, studovali mapu světa - učí se prostřednictvím hry

Reklama a přitahování zákazníků

Propagovat podnik soukromé mateřské školy není obtížné. Jedním z hlavních kritérií pro výběr takových zařízení je blízkost domu. Takže můžete použít následující nástroje:

 • Prodej vstupenek v nejbližším prostoru pro spaní. Měly by být krásně navrženy tak, aby demonstrovaly závažnost instituce.
 • Reklama v sociálních sítích, společenství pro rodiče ve vašem městě.
 • Distribuce letáků a kupónů na přeplněných místech.
 • Poskytnutí bezplatného zkušebního dne ve skupině.

Nejjednodušší možností je otevření soukromé mateřské školy - povolení dětského klubu. V takovém případě se celosvětová reklama zabývá franšízy. Podpisem smlouvy se však zavážete k povinnosti dodržovat metodiku, podnikový styl a provádět pravidelné srážky (tantiémy), což není vždy odůvodněné.

Úroveň příjmů a možné riziko

Náklady na návštěvu mateřské školy pro rodiče se skládají z počátečního (v některých případech ročního) příspěvku a měsíční platby. Úroveň tarifů závisí do značné míry na lokalitě. Počáteční kurzy pro začínající instituce města milionáře jsou od 100 dolarů za měsíc plus úvodní platba ve výši 60 dolarů, která půjde na odpisy vybavení. Při nedovolené práci můžete očekávat, že zaplatíte od 3 dolarů za dítě na den.

Pokud tedy máte skupinu deseti dětí, za měsíc práce můžete získat od 1000 dolarů. Pokud odečtete náklady na jídlo a mzdy, budete mít od 300 dolarů. Váš podnik tak vyplatí do 8-9 měsíců.

Hlavní rizika soukromé mateřské školy v domácnosti jsou:

 • Případy zranění u dětí, kdy mohou rodiče obviňovat zaměstnance zahrady. Nicméně pověst může být rychle zkažena a zákazníci opustí.
 • Výskyt epidemií a onemocnění, masové otravy starého jídla. Může vést k uzavření instituce a k uložení závažných pokut.

Dalším důležitým bodem v otázce, jak otevřít soukromou mateřskou školu doma - podnikatelský plán by měl zajistit bezpečnost! To znamená, že budete muset nainstalovat dohledové kamery (které se mohou stát i vaší ochranou v případě konfliktu s rodiči), požární poplach a silný přístupový systém, který zabrání vstupu neoprávněných osob do prostor.