Zboží s největším rozpětím na trhu: TOP-8

Produkt s velkým ziskem nebo vysoce marginálním produktem je takový, že poptávka je zpravidla poměrně vysoká, a to i přesto, že jsou ceny nadhodnoceny. Všichni prodejci se snaží prodávat právě takové výrobky, protože výrazně zvyšují zisky společnosti. Zvažme, jaká produkce má největší výnosnost, z toho, co dělá největší příplatek.

Jaké výrobky se prodávají s nejvyšším příjmem

Lidé, kteří si kupují nějaký výrobek, nemohou zjistit, kolik přeplatí za náklady na výrobek - zůstává jenom hádat o tom. Je známo, že průměrné rozpětí je 20-30%, avšak v některých případech může přesáhnout 1000% nákladů na zboží. Nicméně takové výrobky s vysokou marží jsou také poptávané a často poměrně vysoké. Příkladem tohoto zboží jsou populární značkové věci, pro které jsou lidé ochotni zaplatit obrovské peníze za držení těchto položek a v budoucnosti se situace nezmění.

Co lze přičíst kategorii zboží s vysokou marží? Vysoká marže je stanovena pro takové produkty, které mají vysokou poptávku v určitých krátkých intervalech, například sezónní zboží, novinky. Kromě toho můžete zahrnout i ty věci, které jsou vždy oblíbené, bez ohledu na roční období. Příkladem jsou výrobky Apple, šperky, věci slavných značek atd.

Velký přírůstek může být pro určité služby. Veřejné stravování je prvním místem. Každý ví, že i v malých zařízeních může být šálek kávy nákladný, za relativně nízkou cenu.

Osm výrobků s nejvyšší marží

Zvažte 8 nejoblíbenějších produktů, na které prodávající dělají velké rozpětí:

 1. Nápoje. Každý prodejce ví, že voda je komodita s velmi vysokým přírůstkem. Prvotní cena vysoce kvalitní čisté vody nepřesahuje 2%, zatímco její maloobchodní cena běžných balených vod je v průměru 30 rublů na litr. Dovážená balená voda může stát několikrát více, zatímco její náklady jsou mírně vyšší.
 2. Květiny. Tento výrobek se také prodává za obrovský příplatek. Například v Ekvádoru stojí jedna růže asi 50 centů, zatímco v Rusku bude pro každou květinu prodána nejméně 100 rublů. Samozřejmě, náklady budou zahrnovat náklady na dopravu, skladování, platbu práce prodejců. Navzdory tomu zůstane marže obrovská.
 3. Výrobky ruční práce. Obvykle jsou náklady na takové zboží velmi obtížné posoudit, takže cena je určena popularitou výrobce a může dosáhnout velkých hodnot.
 4. Sváteční doplňky. Zde je sázka, že kupující budou nuceni nakupovat tento výrobek za každou cenu. Příkladem takových výrobků jsou pohlednice, jejichž přirážka obvykle dosahuje 1500%.
 5. Bižuterie. Okraj pro tento produkt často dosahuje 300%. Nicméně cena za ně je obvykle nízká.
 6. Alkohol. Hranice pro elitní odrůdy alkoholických nápojů nemá prakticky žádné omezení. Dokonce i levný alkohol se prodává s marží nejméně 100%.
 7. Káva a čaj podle hmotnosti. Dodatečný poplatek je zde určen vysokou poptávkou po kvalitních nápojích.
 8. Přidružené služby. To zahrnuje služby, které se prodávají vedle hlavního produktu, například dodávka a montáž nábytku, oblečení apod.

Měly by podnikatelé pracovat s zbožím s vysokou marží?

Odpověď na tuto otázku je jednoznačně pozitivní. Odborníci doporučují, aby se majitelé podniků nevyhýbali riziku a nepředstavovali různé zboží s velkou rezervou v sortimentu. S obratným přístupem to umožní výrazné zvýšení zisku. Ale ne všechno je tak jednoduché - musíte být schopni reagovat včas na změny poptávky, abyste neztratili investované peníze.

Myšlenka podnikání: prodáváme zboží z Číny s přírůstkem 200% nebo více

Až dosud je jedním z nejvýnosnějších obchodních míst v Rusku prodej čínského zboží

Kromě toho je výhodné, bez ohledu na formu realizace - ať už se prodávají výrobky přes internet nebo pomocí off-line magazinov.Samoe atraktivní v tomto oboru - extrémně vysokou obchodní marži, která se pohybuje od 150 do 600%! Samozřejmě, že vysoká a marginalita - 100 až 300%. Prodej čínského zboží, jak je vidět - velmi výnosné podnikání. Další věc je, že je také předmětem jeho cyklů "sezónnosti".

Skvělé na trhu a konkurenci. Ale přesto, pokud budete dodržovat základní principy správného přístupu k tomuto podnikání, budete schopni dosáhnout úspěšné úrovně vývoje bez problémů. Váš případ. Takže pět základních principů úspěšného podnikání při prodeji čínského zboží nebo příslušenství v Rusku.

Princip první: zatímco nemáte pravidelné zákazníky, nezapojujte se do prodeje zboží s nízkou marží a kreinre nishchevyh. Nezapomeňte - prah vašeho obchodního rozpětí by měl být alespoň 150-200%.

Druhý princip: při absenci významného pracovního kapitálu můžete pracovat na předběžných objednávkách. Přijměte objednávku na zboží, objednávku od dodavatele a zaplatíte s vaší přirážkou. Je to jednoduché.

Třetí zásada: ano, zní to ve stylu cap, ale dnes je věk internetu. A i když Honeyman prodej čínského zboží v tradiční spíše než obchod internista, a to i v případě, že na jedno místo (a pokud možno úplný katalog) a reklamy v sociálních sítích, nebude zasahovat.

Čtvrtá zásada: nesnažte se konkurovat velkým společnostem ani se nedostáváte k velmi úzkému profilu prodeje. Zhruba řečeno: prodávejte případy nejen pro iPhone, ale i pro jiné telefony. Nebo prodávat nejen kryty, ale i další příslušenství.

Pět principů: sledovat trendy. Chcete-li to provést, použijte vyhledávače a sociální sítě. Memy a módní, ale ještě neprodávané věci vás mohou obohatit. Jak obohatila během loňského boomu kvadrokopterov stovky podnikatelů, kteří prodávali své zboží s přírůstkem 300-400%.

Kolik peněz potřebujete k otevření tak malého, ale výnosného podnikání?

Co může být výhodné prodávat? Nákup, prodej, příplatek

Vlastní podnikání není jen způsob, jak vydělat dobré peníze, ale i šanci dělat to, co máte rádi. Ne každý však má v počáteční fázi možnost investovat velké částky. Jedna z výnosných tříd, která nevyžaduje obrovské investice a žádné zvláštní znalosti, je prodej zboží. Prodej, ve skutečnosti můžete dělat cokoli.

Co může být výhodné prodávat a jak vydělat peníze na to?

Mnoho úspěšných podnikatelů začalo s dalším prodejem zboží, na kterém vytvořili počáteční kapitál. Obchod s dalším prodejem můžete provést dvěma způsoby:

 • spekulace (kupují na jednom místě levnější, prodávají jinde dražší);
 • koupit produkt, změnit a vylepšit ho a prodávat za vyšší cenu.

Můžete prodávat v maloobchodě nebo ve velkém. Většina podnikatelů, kteří se zabývají dalším prodejem, distribuují zboží maloobchodníkům a již prodávají konečnému uživateli.

Vlastní prodej

Byty, které jsou v nedokončených domů, jsou mnohem nižší než bydlení na trhu s nemovitostmi. Takže peníze mohou být investovány do dosud nedokončených nemovitostí za nízkou cenu. Když developer uvede dům do provozu, můžete prodat byt již za vysokou cenu. Je pravda, že prodej bytů je vhodný pouze pro ty, kteří mají velký počáteční kapitál.

Podnikání v oblasti prodeje bytů přináší velký zisk. Abyste však neztratili počáteční investice, musíte spolupracovat se spolehlivými a důvěryhodnými vývojáři.

Prodej zrekonstruovaných bytů

Další možností je koupit levné apartmány. Stav takového bydlení zpravidla zůstává hodně žádoucí. Takže podnikatelé přepracovávají, aktualizují, vylepšují byt a prodávají zákazníkům za vyšší cenu. Chcete-li šetřit peníze na opravy a ne ztratíte se zaměstnanci, podnikatelé sbírají svůj opravný tým.

Prodej aut

Dalším oblíbeným druhem podnikání je prodej vozidel. Podstatou je, že podnikatel koupí použité, ale dokonale opravitelné auto, opraví a prodává vozidlo za novou cenu, což je několikanásobek kupní ceny.

Chcete-li vydělávat na tomto podnikání, potřebujete porozumět vozům a analyzovat trh s vozidly ve všech regionech (přinejmenším v sousedních regionech). Tento typ činnosti bude samozřejmě vyžadovat slušný počáteční kapitál.

Prodej automobilů přináší stabilní vysoký příjem, ale na tomto trhu je spousta konkurence. Před prodejem ojetého vozu je proto nutné opravit to opravdu dobře a cena je o něco nižší než cena konkurentů.

Přeprodej čínského zboží

Prodej zboží z Číny je spíše výnosný podnik bez investic. Náklady na zboží přímo od čínského výrobce jsou mnohem nižší než v maloobchodním prodeji v Rusku. Velkým plusem práce s čínskými velkoobchodními internetovými obchody je skutečnost, že prodejci téměř vždy poskytují velké slevy velkoobchodním kupujícím. Výrazná přirážka zboží značně zvyšuje zisky.

Získané produkty lze prodávat prostřednictvím svého internetového obchodu nebo sociálních sítí. Co může být výnosné z prodeje čínského zboží? Velkou popularitu nabízí čínská elektronika, oblečení a obuv, dětské hračky.

Dětské oblečení a hračky

Oblečení pro děti a hračky jsou v dobrém zájmu. Toto podnikání může přinést dobrý zisk, protože mnozí rodiče jsou připraveni nabýt svým dětem všechno nejlepší a nové.

Důležité je vždy prodej hraček a dětského oblečení za příplatek. Nákup dětského oblečení prostřednictvím internetových obchodů nebo ve velkoobchodních skladech za nízké ceny je můžete snadno prodávat prostřednictvím sociálních sítí, vývěsních tabulek nebo jen známých.

Takové aktivity jsou vhodné pro jednání s matkami v nařízení. Nemůžete nejen nakupovat zboží pro své vlastní dítě za dobré ceny, ale také získávat z prodeje.

Prodej pánského a dámského oblečení

Jakékoli oblečení má majetek na opotřebení, takže věci budou vždy požadovány. Co může být výhodné prodávat prodejem oblečení? Existují dva způsoby implementace tohoto typu podnikání:

 • prodej z druhé ruky (velmi populární v krizových a obtížných ekonomických podmínkách);
 • Prodej nového oblečení zakoupeného za nízké ceny ve velkoobchodních skladech, továrnách nebo přes internet.

Prodej výrobků, které jsou vyrobeny vlastními rukama

Dnes je poptávka po prodeji ručně vyráběných výrobků. Aktivita vám umožňuje vydělávat na vaší oblíbené firmě, zpravidla kreativní.

Za prvé, musíte určit směr (výklenek) v ruční práci, studovat konkurenci, trh, analyzovat ceny. Můžete to udělat šitím autorských oděvů, polštářů, vytváření fotoalb, notebooků, svatebních doplňků, dekorací, svíček nebo mýdla. Existuje mnoho směrů, hlavně je najít svého kupce.

Prodej výrobků osobní péče

Výrobky osobní hygieny jsou zahrnuty do seznamu základního zboží. I v době krize lidé nešetří na detergenty a výrobky osobní péče. Co může být výhodné prodávat:

 • prací prášky;
 • mýdlo;
 • zubní pasty a kartáče;
 • šampony;
 • mycí a čisticí prostředky;
 • levné toaletní vody a deodoranty.

Pro další realizaci si můžete koupit zboží domácích značek. Takové výrobky osobní hygieny jsou levnější, ale nikoliv nižší než kvalitní cizí analogy.

Auto díly

Prodej autodílů je ziskové podnikání, protože je snadnější a levnější stanovit poruchu (koupit auto díly) než koupit nové vozidlo. Obchod s díly pro auto je skvělou volbou pro dosažení zisku.

Obchod nelze omezit a otevřít autoopravnu, kde můžete také aktivně prodávat auto díly. Souběžně můžete otevřít mycí automat - je to jednoduchý podnik, který nevyžaduje velké znalosti. Investování do automobilových dílů je výhodné a vždy výnosné. Ziskovost takového maloobchodu přesahuje 90-110% (je to poměrně vysoký poměr).

Alkohol (nákup, prodej)

Alkohol je vždy velmi relevantní. Na takovém produktu i během krize vzrůstá poptávka, přestože se stát snaží zavést normy pro prodej.

Prodej alkoholických nápojů je velmi výnosný obchod, ale než začnete vydělávat, musíte vydat zvláštní doklady umožňující takové činnosti a oficiálně zaregistrovat podnik.

Školení

Chcete-li vydělat peníze na školení (tj. Další prodej služeb), je třeba analyzovat trh, služby konkurentů, poptávku spotřebitelů. Můžete poskytovat školení doma, prostřednictvím internetu (soukromé lekce) a založit svou vlastní školu. Škola může být vytvořena v takových směrech:

 • jazykové kurzy (takové školení je dnes velmi populární);
 • kurzy školení účetní, programátoři, weboví designéři, sekretáři;
 • kurzy kadeřníků, make-up umělců, stylistů, odborníků na výživu, masérů; kosmetické kurzy, manikúra a pedikúra.

Při registraci neziskové školy bude daň dosahovat pouze 6% ze zisku. Organizace vzdělávacích kurzů je již složitější činností vyžadující počáteční investice. Je nutné si pronajmout pokoj, koupit zařízení, vyzvednout personál školení a přemýšlet o reklamní kampani, která přiláká velké množství zákazníků.

Zboží v dražbě

Dobrou volbou pro vlastní podnikání bez počáteční investice může být nákup a prodej zboží na aukčních stránkách. Aktivita je v podstatě zajímavá, navíc přináší dobré příjmy. Vše, co potřebujete, je koupit něco za nejnižší cenu a prodat více.

V aukci můžete obchodovat nepřetržitě. Zboží na webu lze prodávat s dobrým obalem. Ceny těchto aukcí jsou zpravidla mnohem vyšší než v reálném obchodování. Lidé, kteří chtějí něco koupit, sázejí na losu i bez přítomnosti prodávajícího.

Chcete-li vydělat peníze na online aukcích, musíte vybrat ten správný výrobek k prodeji. Proto je velmi důležité analyzovat trh předem.

Kde mohu získat základní kapitál pro mé podnikání?

Každý, kdo chce získat dodatečný příjem nebo podnikat, hledá počáteční kapitál. Možná můžete udělat první investici ve svém podnikání prodejem nepotřebných položek pro domácnost. Mohou se používat věci: nábytek, jízdní kola, dětské kočárky, dětské hračky, elektronika, staré vozy nebo dokonce sběratelské razítka.

Dnes prostřednictvím World Wide Web můžete prodat jakýkoli produkt. Můžete také získat půjčku, požádat o peníze od příbuzných nebo najít investora.

Co prodávat během krize?

Podle odborníků, v době krize, je nutné prodat, co poptávka nespadá. Aby nedošlo k úpadku, není nutné pronajmout prodejní místa, je lepší prodávat prostřednictvím internetu bez opuštění domova. Abyste se vyhnuli prázdným výdajům, je lepší vypořádat se s prodejem na požádání.

V období hospodářských obtíží se lidé mohou omezit na téměř všechno kromě jídla. Musíme si však pamatovat, že v tomto období bude poptávka pouze na domácí levné produkty, ale s lahůdkami je lepší počkat. Dobrý zisk lze dosáhnout prodejem levných zeleniny, obilovin, na společenských stupních chleba.

Výhody a nevýhody podnikání při dalším prodeji

Cílem dalšího prodeje jako podniku je generovat příjem. Výhody těchto činností jsou:

 • Není třeba zakoupit vybavení, vedení účtů, pronájem zaměstnanců.
 • Zjednodušený systém zdanění.
 • Malý počáteční kapitál.
 • Poplatek za zboží, které si můžete upravit.
 • Schopnost prodávat online.

Nedostatky takové činnosti lze charakterizovat jako:

 • Snížené ceny kvůli vysoké konkurenci.
 • Vliv ekonomické situace.
 • Náklady na nákup zboží a případné problémy s prodejem.

Souhrnný prodej

Podobně jako každá podnikatelská činnost vyžaduje podnikání v oblasti dalšího prodeje investice a náročnou práci. V této oblasti existují různé finanční rizika.

Abyste neztratili své vlastní investice, musíte neustále držet ruku na pulsu obchodování na trhu (analyzovat trh, konkurenty, určit spotřebitelské preference). Pouze za takových podmínek je možné získat stabilní a vysoký zisk.

Hodnocení: výrobky s vysokou marží z roku 2017


Pokud zvážíme přesnou definici konceptu, pak Výrobky s vysokou marží jsou produkty nebo služby, které jsou vždy vysoké poptávky, ale trh je reprezentován jen několika prodejci. Tyto výrobky jsou vždy velmi žádané, což znamená, že podnikatel může získat vyšší zisky a zbohatnout.

Dříve jsme uvažovali:

Obsah:

Druhy marginálního zboží

Produkty s nízkou marží

Středně maržové zboží

Zboží s vysokou marží

Hodnocení zboží s vysokým maržem v roce 2017


Maloobchodníci odpověděli na často kladený dotaz: jaké zboží s vysokou marží v roce 2017 by mělo být zahrnuto do sortimentu supermarketu.

Nealkoholické nápoje


Zkušení podnikatelé a majitelé kavárny rychlého občerstvení vědí, že nápoje jsou produkt s největším přírůstkem.

Přírodní květiny


Hodnocení zboží s vysokou marží skutečně vést živé květiny, protože je na nich, že okraj dosáhne šílených velikostí. Například všechny známé holandské tulipány v Holandsku stojí 1 rubl a v Rusku se prodává jedna květina z 50 rublů. Samozřejmě, nezapomeňte na skutečnost, že cena prodeje květiny je investována do nákladů na její dodání a obsah prodejní plochy.

Ruční výrobky


Mezi zboží s vysokým maržím patří ručně vyráběné výrobky - ručně vyráběné. O ceně za výrobek může znát pouze jeho autor a tím, že ruční výrobky jsou zboží s vysokou marží.

Atributy pro slavnosti


Služby tohoto druhu jsou známé zboží s nejvyšším příjmem. Důvodem je skutečnost, že kupující budou chtít koupit zboží této třídy, jinak by jinak byla dovolená zkazena. Světlé pozdravy za příplatek za zboží - plakát - jeho cena je 1 rubl, zatímco v supermarketu bude stát v průměru asi sto padesát rublů.

Šperky


Tento produkt s vysokým mark-up, jehož prodej v obchodě vám zaručí skvělý příjem. Protože tento výrobek je vždy potřeba, protože všechny ženy chtějí být krásné, a bižuterie dovolí ženě vypadat skvěle, zatímco utrácí spoustu peněz.

Elite alkoholické nápoje


Toto produkt s vysokou marží jeden z nejobtížnějších pro soukromé podnikání. Vzhledem k tomu, že pro uskutečňování obchodu s alkoholem je nutné získat licenci, dodržovat celý legislativní základ a mnoho dalších úkolů.

Prodej elitních druhů čaje a kávy


Mnozí, kteří mají před sebou volbu, která si vybere, zastaví svůj názor na prodej volného čaje a kávy. Vždy budou mít znalci, kteří jsou ochotni dát hodně peněz na dobrý vkus. A s kompetentním přístupem k výběru dodavatele - můžete na výrobek dát značný nárůst. Ti, kteří již vyzkoušeli - získali garantovaný zisk 400-500%.

Kosmetika


Ženy - to je základní část spotřebitelů tohoto odkazu. Jsou to ti, kteří tráví obrovské peníze na krásu a nákup kosmetiky. Jako každý produkt s vysokou marží, kosmetika má vysokou marži. Zvyknou si na svou oblíbenou značku, ženy nadále nosí peníze pro značku, protože často se líčí z ekonomické kosmetiky od luxusní kosmetiky.

Přidružený produkt nebo služba


Nyní se zboží s vysokým maržím prodává společně s hlavním zbožím. Tato možnost je velmi prospěšná jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího. Po příjezdu do jednoho supermarketu můžete koupit vše najednou.

Zboží s vysokou marží: co je to a jak je prodávat?

V internetovém obchodě můžete prodávat cokoli. Ale tady získáte zisk - závisí na tom, jaké produkty budete prodávat. Jaké zboží se nazývá vysoký výnos nebo vysoký marží, jak si je vybrat a jak prodat - přečtěte si v našem novém článku.

Co je marže

Módní slovo pro okraj není nic víc než a Čistý zisk, který zůstává po všech manipulacích se zbožím. Okraj je bankovnictví, investice, záruka, jednotka a trh - to je náš případ s vámi.

Například pokud kupujete zboží pro internetový obchod za 1000 rublů, dejte 200 za dopravu a prodávejte 100% markup - za 2000 rublů, vaše marže bude 800 rublů. Je-li za stejných podmínek cena nižší - 50 procent, marže bude 300 rublů. Pokud je přirážka 200%, prodáte zboží za 3000 a marže bude 1800 rublů - více než cena.

Je jasné, že čím větší je marže, tím větší je marže. V závislosti na tom je zboží rozděleno na Nízké marže, střední marže a vysoká marže.

Druhy marginálního zboží

Nízká marže

Ty zboží a služby, které si můžete koupit v jakémkoli online a offline obchodu. Jednoduše řečeno - ne exkluzivní. To je všechny druhy hygienických potřeb, ponožky, spodní prádlo, čisticí prostředky pro domácnost, toaletní papír, potraviny pro děti, zvířata v zájmovém chovu pro kočky a psy, hračky, služby - taxi služby, letecké a železniční dopravy. Takové zboží se vždycky prodává dobře, Ale na ně nebudete mít zvláštní zisk. Dodatečný poplatek bude minimální - 10-20 procent, a pokud uděláte víc, jednoduše nebudete zboží kupovat. Opravdu, proč koupit jar dětské pyré za 200 rublů, pokud v nějakém obchodě to stojí 50?

Průměrný okraj

Výrobky se středním příjmem zahrnují zboží ne tak vysoce konkurenceschopné jako v prvním příkladu, ale přesto je pro lidi nezbytné. Jedná se o výrobky druhé nezbytnosti: sýry, mořské plody, stavební materiály, domácnost, elektronická a digitální zařízení. Zde je další poplatek již více - v průměru 50 procent. Takovéto zboží se prodává méně často než výrobky s nízkým rozpětím, nicméně jsou také poptávané.

Vysoká marže

To jsou to zboží potřebují lidi při zvláštních příležitostech. Například služby fotografa - zachytit svatbu, výročí nebo jen dobrý den. Značkové věci - potěšíte se. Šperky, svrchní ošacení, dary příbuzným - to vše není pro lidi často nezbytné, ale vyplatí se kvůli vysokému přírůstku, které může dosáhnout a 300 a 500 a 1000 procent.

Jaké zboží je výhodnější prodávat?

Zdá se, že odpověď je zřejmá - samozřejmě okrajové! Ale ne všechno je tak jednoduché. Výrobky s nízkým příjmem, i když mají malou marži, ale jsou prodávány velmi rychle a podnikatel není ohrožen skladem ve skladu. Zisk z takového zboží není dosažen na úkor marží, ale kvůli zvýšení obratu: Čím více jednotek zboží prodáváte, tím více získáte čistý zisk.

Výrobky s vysokou marží se prodávají zřídka, ale přiměřeně: někdy měsíční registrační pokladna internetového obchodu může udělat ziskové zboží. Současně existuje riziko nestability příjmů: jak se říká, je tlusté a prázdné. Tak se to stalo v podstatě s sezónní zboží: kožichy, plavky, cestovní doplňky.

Určitou odpověď na otázku, které zboží je lepší, ziskové nebo ne, neexistuje žádná ekonomika. Proto doporučujeme ještě před spuštěním internetového obchodu Zjistěte, jaké produkty budou zdůrazněny. Je-li obchod s více značkami - vynikající, máte dostatek místa pro obě, a pro ty. Pokud vlastníte internetový obchod jednoho produktu nebo jednoho směru - přemýšlejte o tom, jak to bude.

Již jsme psali o prodejích v roce 2018 - téměř všichni mají nízkou marži. Pokud jste stále jsou zaměřeny na zvýšení marží, doporučujeme vám dodržovat několik pravidel pro prodej zboží s vysokou marží.

Jak prodávat zboží s vysokou marží

1. Vytvořte seznam produktů, které můžete prodávat. Obvykle obsahuje následující položky.

Sezónní zboží

Zima přichází neočekávaně a také léto obecně. Miliony občanů najednou si uvědomují, že potřebují sezónní oblečení, sportovní a cestovní zboží, stany a barbecue. Rozhodli jsme se, šli hledat na internetu - ale tady jste s dobrou nabídkou. A žádná vysoká známka nezastaví člověka, aby chtěl koupit to, co potřebuje!

Přírodní květiny

Okraj pro tento produkt dosáhne šílených velikostí: v Holandsku stojí jeden tulip jeden rubl, v našich maloobchodních prodejnách - 50 rublů a více. Zde je vaše šance: můžete provést příplatek níže a stále prodávat se zisky pro sebe a pro zákazníka.

Výrobky ručně vyráběné

Zde už tam, kde otevřený prostor za příplatek - uděláte sami sebe a uveďte cenu. No, nebo hledáte talentované umělce, kteří jsou připraveni vám dát nějaké zisky. Řemesla může být cokoliv, co se vám líbí: oblečení a obuv, dekorace, hračky a panenky, výrobky pro domácí dekorace a tak dále. Náklady na tyto produkty jsou obvykle nízké.

Craft pivo a elitní alkohol

Alkohol se vždy prodává za příplatek, bez ohledu na to, jak - offline nebo online. Kraftové pivo jsou nyní v módě a elitní alkohol bude vždy módní. Hlavní - dodržovat všechny legislativní akty a obchodovat s licencí.

Elite čaj a káva

Také dlouho-zavedená metoda, která přináší podnikatelům dobrý prostor. Zvláště pokud najdete dodavatele s nízkou kupní cenou - můžete přímo v Číně, rostoucí čaj - a vytvořte zájmový okruh ve výši 400.

Atributy pro svátky

Zdálo by se, malé věci a jaký příjem! Všechny tyto veselé čepice, girlandy, míče, vizitky, nafukovací postavy se kupují za penny a někdy se prodávají s tisíci příplatků. Svátky se dějí každý den, takže poptávka bude přesná.

Související zboží

Sousední nebo příbuzné produkty - zlatý důl pro internetové podnikatele. Prodáváte květiny - nechte klienta na inteligentním balíčku, pokud je smartphone kompletní sadou příslušenství, pokud jsou výrobky pro domácí kuchyni nebo zboží.

2. Takže, se seznam zboží s vysokou marže určen. Nyní určíme úroveň poptávky po zboží v praxi a ne teoreticky. Existuje skvělý způsob, jak zjistit, kolik je zboží poptávané. Jdeme do Yandex.Wordstat a zapíšeme do řádku vyhledávacího dotazu - kupříme například iPhone. Podíváme se, jaké modely jsou nyní nejoblíbenější.

3. Teď se rozhodneme, jaká by měla být přirážka. Velikost příplatku je určena jednoduše. V ceně zboží musíte dodat důležité částky: náklady na dopravu do kanceláře online obchodu nebo skladu, platy zaměstnanců, pokud existují, rozpočet na reklamu, náklady na pronájem kanceláře. To bude minimální cena, pod kterým je prostě nevýnosné prodávat.

Řekněme, že to bude 1000 rublů. Určit, co může být váš zisk v nejúspěšnějším scénáři - to se nazývá nadměrný zisk. Pravda, tedy velikost nárůstu, bude někde uprostřed.

Samozřejmě, že je lákavé dát maximální cenu, zvláště poté, co se naučíte cenu výrobce. Toto pokušení je zesíleno skutečností, že v zásadě neexistuje prah horní hranice: každý prodejce má právo založit si vlastní. Nastavte tisíc procent - není to otázka. Mimochodem, mnozí to dělají. Vezměte například zubní průmysl s cenami až do stropu. A profesionální fotografové, kteří bojují o střelbu v Moskvě za 15 tisíc? A konečně, prodejci iPhone, kteří nastavují ceny v on-line obchodech, kdo je v tom hodně?

V takovém případě je logické udělat vysokou marži:

 • kdy kupující zaplatí za značku. Stejný iPhone, luxusní kožešinový módní dům, diamanty známé společnosti jsou ve skutečnosti mnohem levnější. Zákazník platí za vlastnické právo;
 • když prodáváte opravdu jedinečnou věc, které se nikde jinde nenachází - například ručně vyráběné výrobky. Pro každou komoditu je obchodník a vaše výrobky také;
 • Když se vaše zboží náhle začne těšit nebývalé poptávce a vy prostě nemůžete zvládnout příliv kupců. Chcete-li mírně snížit aktivitu cílového publika, je lepší zvýšit cenu. Tato technika se nazývá demarketing;
 • kdy je kupující výhodné zakoupit jej ve vašem obchodě. Například pouze vy doručujete na libovolné místo, pouze vám přinášíte složité večeře pro studenty / kojící matky / důchodce. V tomto případě jsou náklady na službu kompenzovány vysokou přirážkou a marže zůstane.

V ostatních případech riskujete, že zůstanete na fazolích - nikdo nebude kupovat vaše zboží. Proto musíte zvážit všechny komponenty. Nejlepším způsobem je to s pomocí obchodního plánu.

4. Vypracujte obchodní plán. Velmi důležitý bod, který se vyvaruje nesprávných prognóz a vše je správně vypočítáno. Předpokládejme, že si chcete objednat šarži quadrocopters - velmi, mimochodem, zboží s vysokou marží - v čínském výrobním závodě: je to tam levnější. V obchodním plánu uveďte následující údaje:

 • náklady v online obchodech konkurence - asi 40 tisíc rublů v průměru;
 • v čínské rostlině - 10 tisíc rublů. Pokud budete hromadně - ceny budou nižší. Vezmeme dávku 500 kusů a získáme číslo 5 milionů rublů;
 • náklady na dopravu do Ruska - pokud posíláte letadlo, bude to asi tisíc rublů. Celkem za půl milionu;
 • náklady na reklamu - půjčování speciálně pro tento typ produktu, inzerci na internetu - reklamní síť Yandex a teaser sítě zaměřené na sociální sítě - celkem asi 30 tisíc rublů týdně;
 • objemů prodeje - pak uvidíte sami sebe, ať je sto jednotek týdně. Takže prodáváte celou dávku měsíc a týden. Je-li obrat menší, pak bude termín delší;
 • konečný zisk. Pokud prodáte za průměrnou cenu v on-line obchodech - 40 tisíc rublů, pak celkový zisk bude 20 milionů rublů. S mínus všech výdajů - za dopravu 500 tisíc, za reklamu 30 tisíc, marže se ukáže působivě - 14 milionů s nadbytečnými.

Je zřejmé, že tyto údaje jsou libovolné. Máte-li zaměstnance a zaplatíte za pronájem kanceláře - částka je menší, ale stále působivá.

5. Hledáte dobrý dodavatele. V ideálním případě, pokud vám dodá zboží za nízkou kupní cenu - tak bude přírůstek a konečná marže vyšší. Jména dobrých dodavatelů jsou předávána z ruky do ruky, podle ústní povahy, někdy je třeba, abyste si před tím, než najdete spolehlivou osobu, připravit spoustu kuželek a čelit podvodům. Ale při hledání zisku nezapomeňte na kvalitu - přesto je to nejdůležitější v obchodování.

6. Vložení do reklamy. Řekněme, že webové stránky internetového obchodu, které jste již vytvořili, zůstává o tom informovat na internetu. Bude nutné nastavit Yandex.Direct a kontextovou reklamu, Investujte do údržby a propagace skupiny v roce 2009 VKontakte nebo Instagram, nakupovat cílenou reklamu nebo objednávat reklamní záznamy v komunitách, které jsou blízko předmětu. A je to pouze online: některé prodejny jsou úspěšně inzerovány v offline prostoru: v rozhlase a televizi, bannery a letáky.

7. Začali prodávat! Neustále analyzovat dynamiku prodeje, sledovat vzestupy a poklesy poptávky - zkrátka, držet přísný rekord. Trh je labilní věc, a může se stát, že zboží, které včera bylo velmi marginální, už dnes v takové poptávce již není. Vzpomínáte na to, co v minulém roce byly velmi oblíbené - kdo to teď potřebují?

S cílem udržet krok s neustále studovat vaše nika, sledovat prodejní trendy, knock je Yandeks.Vordstat, rozhovory CA na webových stránkách nebo v sociálních sítích. Lidé sami vyzvou, co přesně chtějí koupit a za jakou cenu.

A tak, před vámi krátký průvodce prodejem zboží s vysokou marží. Vždy je můžete zahrnout do internetového obchodu a začít srovnávat výsledky. Nezapomeňte, že podnikání je vždy dobrodružství, vždy experiment a nemůže existovat přesná důvěra v úspěch zde. Současně jde o celou vědu založenou na podrobných výpočtech a prognózách. Obchod je rovnováha racionální a emocionální, a nechte tuto rovnováhu vždy konvergovat!

Produkty s vysokou marží: hodnocení. Nejoblíbenější zboží. Jaký zboží je výhodný pro obchod v maloobchodě

Výdělečná činnost je podnik, který je postaven na zavádění zboží nebo služeb s vysokou marží. Návrh musí mít vysokou poptávku a maximální přirážku. Výrobky s vysokou marží poskytují dobrý zisk. Marže je zisk získaný z rozdílu mezi kupní cenou a prodejní cenou. Takže, jaké produkty jsou výhodné pro obchodování v maloobchodě? Jak otevřít ziskové podnikání?

Příplatek za prodej produktu

Ziskové prodeje nejen pomohou udržet společnost na hladině, ale přinesou také dobré výnosy. K dosažení zisku musí každý prodejce sestavit seznam nejoblíbenějších a nejoblíbenějších produktů, které jsou charakterizovány maximální poptávkou a vysokým přírůstkem. Dnes existuje několik typů marží: trh, bankovnictví, jednotka, investice. Při prodeji zboží se používá tržní rozpětí.

Zpravidla se může marže zboží určená podnikatelem lišit a být velmi vysoká. Tyto příplatky jsou stanoveny vzhledem k tomu, že neexistuje žádný prah a nikdo je neovládá. Ale tady musíte jasně pochopit, že za nadměrnou cenu nebude zboží zakoupeno. Standardní přirážka zboží je typicky stanovena v rozmezí 40-50%, existují však produkty s rozpětím kolem 1 000%, které však budou stále nakupovány.

Druhy zboží s různými rozpětím

Chcete-li pochopit, které zboží má marže, musíte nejprve seznámit se s jeho typy. Na okraji zboží jsou tři druhy:

 1. Zboží s nízkou marží. Jsou ve velké poptávce u spotřebitelů, ale mohou být zakoupeny v každém obchodě. Stanoví přirážku ve výši 10-20%. S takovým prodejem můžete získat příjmy ne na úkor velkého podvádění, ale díky vysokému obratu. Pro výrobky tohoto typu jsou výrobky osobní péče, kojenecká výživa, detergenty. Skutečná hodnota tohoto druhu zboží je velmi nízká.
 2. Středně maržové zboží. Tato skupina zahrnuje produkty, které nejsou první nutností. Tady může být okraj nastaven trochu vyšší. Ale prodávají se mnohem méně často. Mezi ně patří elektronika, stavební materiály, domácí spotřebiče atd.
 3. Zboží s vysokou marží. Zboží, které nakupují kupující pro zvláštní příležitosti nebo pro svátky. Také v této kategorii jsou značkové výrobky, které nemohou opustit znalci.

Při výpočtu přirážky na zboží je třeba vzít v úvahu cenu, platy prodejcům, náklady na reklamu, náklady na nájem, zohlednit nadbytečné zisky a stanovit minimální cenu.

Výběr vhodného výklenku

Pro efektivní prodej potřebujete vědět a zvážit všechny nuance. Při výběru výklenku pro podnikání by měl podnikatel zaměřit svou pozornost na určité body:

 1. Musíte si vybrat nic, který je znám a slibný. Je lepší vybrat směr, ve kterém podnikatel rozumí a zná ten trh.
 2. K dosažení dobrých příjmů musí být cena výrobku nízká a prodejní cena je velká.
 3. Studie o úrovni poptávky musí být nutně provedena, což umožní nalezení ziskových zboží s vysokou marží.
 4. Stojí za to zaměřit se na ty produkty, které povedou pravidelné zákazníky.
 5. Věnujte pozornost sezónnosti a umístění obchodu (pro online obchody je důležité prosazovat).

Obvykle při výběru výklenku vybírají výrobky, u kterých je vysoká poptávka a vysoká marže, nebo zastaví to, co bude vždy poptávka. Například, dnes je velmi populární hodinky, které jsou synchronizovány s mobilním telefonem, nebo náramky pro fitness. A na druhou stranu, dobrý zisk může přinést stabilní poptávku po produktech Apple. Ziskové podnikání proto závisí především na správné volbě místa a přesných chybných výpočtech.

Jaký zboží je výhodný pro obchod v maloobchodě

Protože začínající podnikatel je zpravidla omezen ve financích, měl by pečlivě vybírat své místo a nejprodávanější produkt. To vám v budoucnu pomůže přinést vaši společnost na vysokou úroveň zisku.

K dnešnímu dni velmi rozvinutý obchod. Na každém rohu jsou obchody nebo trhy s velkým výběrem, kde najdete výrobky pro každý vkus. Nevylučujte ze svého seznamu tržního obchodování, protože na trhu je spousta provozu, zejména na dovolené nebo víkendy. Existuje aktivní prodej levných zboží, neboť drahé výrobky jednoduše nejsou v poptávce.

Obchod se liší od trhu. Může být otevřen v prvním patře obytné budovy, ve velkém nákupním centru a ve všech dalších vhodných místnostech. Obvykle je v obchodě malá návštěvnost, ale zisk přinášejí záměrní zákazníci. Zde můžete prodávat zboží různých cenových kategorií. Při otevření obchodu je třeba určit očekávanou poptávku a poptávku po zboží obyvatel oblasti. Musíte nabídnout přesně výrobek, který není v této čtvrti.

Výběr maloobchodního produktu pro podnikání závisí na určitých faktorech. Odborníci se však domnívají, že správnou volbou prodejny je potravina nejžádanějším zbožím a výhodným obchodem. Příjmy z prodeje produktů budou kdykoli v roce. Nevýhody - to je krátké období realizace a vysoká konkurence.

Prodej domácích chemikálií - to je také požadovaná kategorie zboží, která má dlouhou trvanlivost. Vzhledem k tomu, že tento výrobek je velkým požadavkem, můžete v tomto výklenku také vydělat dobré peníze. Oddělení může být otevřeno v každém obchodě a prodávat domácí chemikálie jako doprovodný produkt.

Bezpečnou volbou pro maloobchodníky je obuv a oblečení. Zde však musíte zvážit finanční možnosti zákazníků a význam tohoto produktu (móda). Ve spacích oblastech bude prodej slabý, ale zákazníci se stanou trvalými. Ve velkých nákupních centrech je pravý opak. Zde můžete prodávat značkové zboží s velkou markourou.

Nezapomeňte na psací potřeby. Se správnou volbou prodejny může tento podnik přinést dobrý zisk. Obchody by měly být otevřeny v blízkosti vzdělávacích institucí nebo kanceláří. Toto místo je relevantní a nemá sezónní charakter. Také v obchodě můžete nabídnout další služby ve formě kopírovacího stroje, tisk dokumentů nebo fotografií atd.

Další možností maloobchodního prodeje jsou květiny. Dnes jsou přijímány příležitostně a bez příležitosti. Kompetentně vytvořené kytice mohou přinést dobré peníze. Při výběru výklenku si tento krásný a příjemný typ podnikání také zaslouží pozornost.

Při výběru sortimentu na prodej je třeba vzít v úvahu umístění odbytu, potřeby spotřebitele, finanční možnosti obyvatelstva. V počáteční fázi implementace potřebuje každý podnik příslušný obchodní plán.

Online obchod

Dnes je velmi aktuální, abyste mohli podnikat na internetu. Pro internetový obchod nepotřebuje pokoj a personál. Pomáhá šetřit peníze na nájemné, na plat zaměstnancům a na internetu je reklama mnohem levnější. Vzhledem k tomu, že takový obchod není geograficky vázán, může být podnikání prováděno po celé zemi a odesíláno zboží poštou.

Jaké zboží s vysokou marží pro internetový obchod si vybrat? Nyní je mnoho internetových stránek, které nabízejí velký sortiment výrobků. Je těžké konkurovat novým příchozím s obrovskými obchody Amazon, AliExpress nebo Ozon, jejichž rozsah začíná oděvem a končí drahocennými ozdobami. Aby mohl internetový obchod přinést dobré peníze, je třeba kompetentně vybrat zvláštní výklenku a skupinu obchodních položek.

V internetovém obchodě můžete prodávat vše, ale nejdříve musíte zastavit výběr na 2-3 kategoriích. Pokud se výrobky budou prodávat, pak si včas rozšiříte svůj sortiment.

Nejoblíbenější produkty v internetovém obchodě

Po prozkoumání trhu a poptávky v Ruské federaci sestavili odborníci seznam nejpopulárnějších produktů v globální síti. To vám v počáteční fázi pomůže při výběru v jedné nebo jiné oblasti. Seznam produktů v poptávce:

 • květiny, suvenýry, dárky;
 • hračky a výrobky pro děti;
 • auto díly;
 • oděvy, tašky, boty;
 • Speciální vybavení pro sport a turistiku, sportovní oblečení;
 • zařízení pro dům;
 • počítače a příslušenství k nim;
 • stavební materiály a opravy;
 • chemikálie pro domácnost a výrobky osobní hygieny;
 • mobilní telefony a příslušenství k nim;
 • alkohol a potraviny;
 • léky;
 • výrobky pro zvířata;
 • šperky, hodinky a bižuterie.

Při výběru sortimentu je třeba si uvědomit, že čím více poptávky, tím větší je konkurence. Chcete-li mít mezi soutěžícími hodné místo, musíte pečlivě analyzovat každou z výše uvedených kategorií.

Tipy pro firmy online v malém městě

Chcete-li otevřít internetový obchod v malém městě, musíte vzít v úvahu, že obyvatelé zde mají nižší příjmy než v metropoli. V malých městech je počet obyvatel menší a potřeby zde jsou zcela odlišné. Je třeba vzít v úvahu, že drahé zboží nebude poptávka. Zákazníci budou hledat levné, ale středně kvalitní produkty. Příklady zboží pro obchodování v malém městě:

 • levné obuv a oděvy;
 • potravinářské výrobky (kromě lahůdek);
 • použité zboží;
 • levné alkohol a cigarety;
 • auto díly;
 • léky za nízké ceny.

Tyto kategorie zboží budou v malém městě velmi žádané. Vytvoření internetového obchodu, i v malém městě, najdete pravidelné zákazníky, a to především - prodávat kvalitní výrobky a udržovat si pověst.

Výrobky s vysokou marží z Číny

Jak vybrat správný produkt, který přinese zisk? Mělo by být zváženo zadávání zboží z čínských stránek. Výrobky by neměly být těžké ani objemné, ale také musíte vybrat výrobky, které se nezhorší. Tím ušetříte peníze na doručení. Pro realizaci je možné využívat sociální sítě, stránky s jedním stránkou a internetové obchody.

Při výběru produktu na prodej je třeba přemýšlet o tom, co můžete dosáhnout s vysokou známkou, která dokáže snížit náklady a přinést zisk. Takové výrobky mohou být nezanedbatelné, jednorázové, ale budou vždy požadovány. Například: celofánové sáčky, polyetylénové čepice pro plechovky, jednorázové čepice, pantofle, pláštěnky. Stálo penny a nezabírá mnoho prostoru, ale mohou přinést dobré zisky.

Obstarávání zboží v krizi by mělo být dobře promyšlené. V tomto okamžiku, který nabízí spotřebitelům levné spotřební zboží od Číny, můžete získat dobrý příjem. I když je kvalita nižší, příjemný bonus bude nízká cena. Je důležité najít sortiment s nízkou cenou, ale kvalitní.

Při hledání správného sortimentu je třeba analyzovat trh. Každý den světové trendy a móda vytvářejí nové výklenky, které jsou v poptávce. Vstup na trh s touto skupinou zboží zpočátku přinese dobrý příjem z důvodu nedostatečné konkurence.

Jak a kde hledat čínské zboží

Dnes je mnoho populárních čínských stránek, kde si můžete koupit zboží. Zabývá se maloobchodním prodejem a velkoobchodem. Hlavní stránky:

 1. GearBest - tato stránka má ruskou podporu. Obvykle se zde objevují nejnovější produkty.
 2. AliExpress - tato stránka je k dispozici také v ruštině, existuje obrovské množství produktů, a to i za nízkou cenu.
 3. Alibaba.

Najít například zboží s vysokou marží na AliExpressu je poměrně jednoduché. Stačí vybrat kategorii zboží, které vás zajímá, a vidět nabídky. Filtr můžete povolit, aby zobrazoval pouze produkty nižší než $ 1 nebo produkty, pro které je možné dopravu zdarma. Poptávka bude pohodlné věci pro dům, trička, neobvyklé šperky, zajímavé a originální suvenýry (nyní populární přadleny, všechny po několika měsících si koupí láhev vody My láhve a „výstřel“ před dvěma lety mluví hračky, křečků).

Koupí pouze takovou dávku zboží, vystaví cenu nebo použije schéma dropshipping. Takový výrobek musí být v každém případě požadován. Hlavní věc - najít své místo, a pak všechno půjde podle osvědčené schématu.

Nejoblíbenější výrobky v Ruské federaci pro rok 2017

Dnes v hospodářské krizi mají začátečníci v podnikání mnoho otázek. Co je v roce 2017 požadováno? Jakým směrem přinese příjmy? Tyto otázky můžete zodpovědět analýzou trhu, poptávky a konkurentů.

V roce 2017 odborníci doporučují realizaci levné výroby. Nyní oblíbené produkty se střední kvalitou a nízkou cenou. Hodnocení produktů s vysokým maržím pro rok 2017 představují tyto skupiny produktů:

 1. Quadrocopters a potřebné vybavení pro ně. Nyní je tento výrobek na vrcholu popularity. Použijte kvadrocoptery pro leteckou fotografii.
 2. Mobilní telefony a další gadgety (napájecí banka, originální sluchátka).
 3. Domácí spotřebiče.
 4. Zelené čaje. Tento podnik nevyžaduje velký startovací kapitál, ale je velkým požadavkem mezi spotřebiteli, kteří vedou zdravý životní styl.
 5. Výrobky, které čistí tělo. Dnes jsou oblíbené rostlinné tinktury, detoxikace atd.
 6. LED žárovky. Každý rok poptávka po těchto lampách roste. Jsou ekonomické a pracují dlouho.
 7. Knihy. Nyní mnozí lidé dávají přednost čtení elektronické literatury, ale také tištěné publikace najdou také svou kategorii spotřebitelů. Je velmi výhodné nakupovat knihy prostřednictvím internetových obchodů, protože je tam mnohem levnější a můžete se seznámit s anotací knihy, kterou se vám líbí.
 8. Oděvy a obuv.
 9. Dárkové předměty a hračky pro děti.
 10. Kosmetika.

Moderní podnikatel je povinen vybudovat strategii pro svoji práci, držet krok s časem. Musíte být schopni zcela změnit svůj styl v době krize a významné konkurence, radikálně změnit směr.

Top 10 produktů, které lze prodávat s největším přírůstkem

Kupující zboží a spotřebitelé služeb nikdy nebudou vědět, kolik přeplatí peníze za zboží ve skutečnosti - to lze jen odhadnout.

V průměru je výše marže 20-30% nákladů na zboží nebo služby, ale u různých kategorií zboží může marže dosáhnout 1000%. A navzdory tomu jsou aktivně nakupováni. To například kupuje věci, které jsou známými celosvětovými značkami - spotřebitelé přeplatí stokrát ceny těchto výrobků a samozřejmě budou i nadále dělat. Veškeré zboží lze obecně rozdělit do tří kategorií.

Na první zboží s nízkým maržím. Tyto druhy zboží se prodávají všude, poptávka po nich je poměrně velká, ale vzhledem k tomu, že takové věci je možné zakoupit v každém rohu, je pro ně příliš mnoho poplatků. Kupní cena tohoto zboží je poměrně nízká, což znamená, že na ně není instalováno více než 10-20%. Zároveň se však nejvíce prodávají, což znamená, že rychle "opustí" výlohy. Ziskovost prodeje zboží s nízkým maržím spočívá v tom, že mohou být ze zisku "odstraněny" z dobrého obratu, tj. "Vzít" množství prodaného zboží. Například zboží s nízkým maržím zahrnuje chemikálie pro domácnost, hračky, dětské zboží, nepotravinářské výrobky atd. Pokud jde o odvětví služeb, zaznamenává se nejnižší úroveň marží v odvětví dopravy

K druhému kategorie jsou středně marginální produkty. U takových skupin zboží je "podvádění" vyšší než u zboží s nízkým maržím, ale to vše proto, že už není zbožím denní poptávky a nabídky na trhu jsou výrazně menší. Do této kategorie patří domácí spotřebiče, v některých obchodech je marže 30-40% jejích nákladů, nebo například stavební materiály.

Nejvyhledávanější mezi maloobchodníky - vysoká marže zboží je zboží, které se prodává dobře "tady a teď". Mohou to být novinky, "sezónní zboží" nebo zboží, které je poptávka vysoké v určitých dnech roku, nebo zboží, u něhož je poptávka trvale vysoká, bez ohledu na sezónu, hospodářskou situaci v zemi a úroveň příjmu obyvatelstva. Zde můžete uvést produkty společnosti Apple, věci slavných značek a značek, šperky a výrobky z drahých kovů atd. Poptávka po takových produktech je vždy tam, a proto 100% balení nebude vystrašit zákazníky! Co se týče odvětví služeb, absolutní vůdce zde, který obdrží největší marži, je odvětví stravování. A to se týká jak malých kaváren, tak elitních restaurací, kde šálek kávy, jehož cena nepřesahuje 40 rublů, lze prodávat za 400 nebo dokonce tisíc rublů.

Obecně platí, že pravidelnost je jednoduchá: čím levnější jsou náklady na zboží, které jeho maloobchodník koupil k dalšímu prodeji, tím méně bude na něj dodatečný poplatek a tedy i velikost marže. Abyste správně vypočítali minimální výši marže, kterou je třeba vložit do hodnoty komodity při prodeji, shrňte průměrné náklady na přepravní náklady vynaložené na dodání zboží do skladu; průměrné náklady na služby zákazníkům včetně mzdy prodávajícího, náklady na údržbu obchodního podniku; prostředky investované do reklamy jedné jednotky zboží, stejně jako další náklady. Na základě těchto komponent získáte značku na produktu, kterou můžete na zboží nainstalovat.

Dnes v obtížném ekonomickém období pro celou zemi mnoho obchodníků trpí otázkou: jaká vysoká marže musí být uvedena do sortimentu obchodu, aby se zvýšila průměrná kontrola a získal nejvyšší zisk?

Top 10 kategorií produktů s největším ziskem

Nápoje. Skutečnost, že nápoje jsou jedním z nejvíce marginálních produktů, jsou zkušené maloobchodníky a majitelé podniků veřejného stravování. Takže například náklady na jeden litr kvalitní pitné vody není víc než dvě rubla, ale dnes tržní průměr litru balené vody stojí 30 rublů. Importované kopie mohou stát až sto rublů nebo více. Například v resortových městech (na ruském pobřeží Černého moře nebo v zahraničí) mohou náklady na balenou vodu v pětilitrovém kontejneru dosáhnout několika set rublů. A přesto si turisté koupí pitnou vodu za takové "zuřivé" ceny. To samozřejmě je pro prodávající přínosné - přírůstek vody zde může dosáhnout 100, 200 a dokonce i 500 procent a ve skutečnosti se její skutečná hodnota mnohonásobně liší od ceny uvedené v obchodě. Totéž lze říci o nápojích ve veřejných stravovacích zařízeních. Cena nápojů se může zvýšit několikrát. Dokonce i když vstoupíte do sortimentu svého obchodního obchodu s horkým čajem nebo kávou, koktejly nebo osvěžujícími nápoji, budete moci "vydělat" slušné množství peněz a získat dobrou marži.

Květiny. "Cítit" pro prodejce a kupce velikost marže v květinářství. Poplatek za zboží zde je obrovský. Například populární v naší zemi ekvádorské růže v Ekvádoru v podmínkách ruských rublů bude stát 30-50 centů za kus, zatímco v Rusku jejich cena dnes je od sto rublů na květinu. Samozřejmě, že cena růže "zastavila" náklady na její doručení, ale výše přirážky je stále významná. Obchodování s květinami je vždy výhodné, zvláště v dny před dovolenou. A pokud sortiment obchodu vám umožní kompetentně a krásně "vstoupit" do prodeje květin, stane se stabilním zdrojem neustálého zisku, protože všechny květiny jsou dnes produkty s trvale vysokým přírůstkem. Úlovek spočívá pouze v hledání spolehlivého dodavatele, který vám bude schopen dodat květiny za atraktivní velkoobchodní cenu.

Ruční panna. Dnes jsou exkluzivní ruční výrobky velmi populární po celém světě. Posoudit jejich náklady je velmi obtížné, což znamená, že při prodeji a opětovném prodeji může prodávající volně "vítat" jakoukoli cenu. Ručně vyrobené výrobky zahrnují ručně vyráběné panenky, ručně šité oblečení, doplňky, krásně zdobené interiérové ​​předměty, originální návrhářské triky a podobné krásné a stylové drobnosti. Maloobchodníci jsou přesvědčeni, že s kompetentním přístupem a přidáním takového exkluzivního oděvního zboží do sortimentu zboží v obchodě můžete "stát dohromady" celý stát v co nejkratším čase. Úroveň marže zde je opravdu vysoká, poptávka je také vysoká a trh nabídek je poměrně klidný. Tento typ zboží s vysokou marží pro různé obchody je vhodný: od nábytku až po obchody s oblečením, dětské zboží, příslušenství atd. Dnes je skutečně výhodné prodat handheldery jakémukoliv maloobchodníkovi.

Příslušenství pro dovolenou. Do této kategorie patří také zboží za "nepřiměřeně vysoké" ceny. Prodejci, kteří likvidují ceny zboží na dovolenou, vsadili na to, že lidé budou nuceni je kupovat za každou cenu. To je důvod, proč kartonová karta s báseň uvnitř, jejíž cena je několik rublů, může stát dnes v obchodech až 100 rublů a jednoduchý balón plný hélia, který stojí 10 rublů, bude stát 150! To je důvod, proč mnozí obchodníci uvádějí tento zboží s vysokými maržemi do sortimentu obchodu: pohlednice, míče, dekorace pro prostory, "čepice", stejně jako svatební doplňky, plakáty, vlajky a hodně, mnohem víc. Prvotní cena všech těchto výrobků je penny, ale "marže" z jejich prodeje může dosáhnout stovek a tisíc rublů. Poptávka po takovém zboží je navíc vždy vysoká.

Šperky. K výrobkům s vysokou marží, jejichž uvedení do sortimentu obchodu je nyní poměrně nákladově efektivní, patří různé šperky, doplňky, kostýmní šperky. Rozšíření sortimentu takového doprovodného zboží je skutečné u obchodů s obuví nebo oděvy, spodním prádlem a dokonce i malou prodejnou. Značka na výrobky z barevného plastu a skla - bižuterie může dosáhnout třicet procent. Někdy náklady na jednoduché korálky nebo příslušenství slavných značek mohou dosáhnout hodnoty šperků ze zlatého nebo stříbrného šperku. Jinými slovy, je to na prodeji "levných" šperků, které můžete získat obzvláště velké tržby v obchodě.

Drahý alkohol. Samozřejmě, že prodej alkoholických výrobků je dnes nákladným obchodem, kromě získání licence na obchodování s alkoholem je nutné dodržovat zvláštní pravidla obchodu, připojit se k Unified State Automated Information System a vyřešit mnoho dalších úkolů souvisejících s tímto. Ale veškeré časové a materiálové náklady více než kompenzují marži získanou z prodeje alkoholu. A pokud například v průměrné restauraci se cena láhve dobrého vína alespoň ztrojnásobí, pak dokonce i v obchodě s potravinami, "účtování" příplatku 100%, získáte dobrý zisk. U alkoholu, elitních odrůd a vzácných vín, a to v žádném případě není limit - alkohol byl a zůstává nejvíce marginálním produktem a přináší čistý trvalý zisk těm, kteří se zabývají jeho maloobchodním prodejem.

Volný čaj a káva. Je to úžasný fakt, ale dnes více a více obchodních společností prodává těžký čaj a kávu pro prodej zboží s vysokou marží. Všichni lidé milují dobrý čaj a kvalitní kávu a opravdoví znalci jsou ochotni zaplatit "kulatou sumu" za své elitní odrůdy. Například nákup čaje přímo v Číně a prodej ve vašem obchodě s 300% nástupem na cenu, můžete získat bezpodmínečnou významnou výhodu. Tato high-margin výrobek poprvé již dávno etablovalo a dnes nejpopulárnější odrůdy elitní čínský čaj lze nalézt na pultech prodejen nejen čaj, ale i ve sportovních obchodech ve sportovní výživy oddělení v maloobchodních prodejnách potravin. Takový doprovodný produkt v každém případě zvýší průměrnou kontrolu ve vašem obchodě.

Kosmetika. Představení kosmetiky známých populárních značek do sortimentu zboží je a priori výhodné: nákladová cena kosmetických prostředků zpravidla nepřesahuje 20% tržní ceny zboží. To znamená, že 80% nákladů na kosmetiku je její krásné balení, náklady na propagaci a reklamu. Ale ženy - hlavní kupující kosmetiky - jsou připraveni převádět na kosmetiku oblíbených značek téměř všechny peníze. Totéž platí pro lihoviny - jejich cena je mnohem nižší než tržní hodnota. Když vyrábíte doprovodný produkt v kosmetice nebo v parfémách, můžete zvýšit průměrnou kontrolu a získat trvale vysoký zisk. Tato varianta souvisejících výrobků je také vhodná pro dámské oblečení, doplňky, lékárny, prodejny průmyslových výrobků a další.

Občerstvení a popcorn. Deset nejlepších produktů s největšími dodatečnými náklady dnes jistě obsahují takové oblíbené produkty, jako jsou občerstvení, sladkosti, popcorn. Tyto možnosti pro související produkty jsou dobré pro prodejny umístěné v obchodních a zábavních centrech. Také toto je obecně zboží s vysokou marží. Například otevření malý bod i z prodeje žvýkání marmelády, které jsou tak rádi děti, popcorn a jiné občerstvení v kině, zábavní park, vodní park u města, v blízkosti dětských hracích městech, budete mít možnost získat zpět všechny náklady po dobu několika měsíců. Stačí si představit: náklady na suroviny pro popcorn - suché kukuřičné jádra - desetkrát nižší než náklady na hotové popcorn! A dokonce i minimální náklady na jeho výrobu neodůvodňuje vysoká cena tohoto typu výrobku: horké popcorn v boxu cenu kina může dosáhnout tisíce rublů. Totéž platí i pro jiné sladkosti, žvýkací marmelády, cukrová vata, zmrzlina - tyto high-rozpětí výrobků je vždy miloval a žádoucí u dětí, což je důvod, proč rodiče jsou ochotni „vyložit“ pro ně pořádek částku. Zavedení například na rozsah dětského zboží Skladové regály s „doprovodnými“ zboží - cukroví a žvýkací marmelády - máte krátce nato dostane hmatatelné výhody.

Související služby. Je to docela lukrativní podnikání, které dnes poskytuje služby obyvatelům, kteří doprovázejí vaše podnikání v oblasti obchodu. Ceny "větru" zde mohou být také nekonečně dlouhé a tyto druhy zaměstnanců budou mezi kupci poptávat. Například Oblečení - služby Služba nastavení uložit nábytek - vyzvednutí a doručení nábytku, domácí spotřebiče - opravit, doplňovací kazety, instalace software opustit dům nakupovat květiny - doručovací službu kytice, dekorace květin v obývacích místnostech apod. Člověk má jen zapnout představivosti přijít se svými službami na vysoké marže obchodní nd s ním souvisejících, a můžete nejen zvýšit zisk, ale také, aby bylo stabilní, čímž diversifitsirovat s podnikání, najít nové způsoby, jak generovat příjmy. Tento "výklenek" považují obchodníci a maloobchodníci za nejslibnější a ziskové. Obecně platí, že odborníci radí podnikatelům v odvětví obchodu se nebojí riskovat a vstoupit v rozsahu ukládání zboží s vysokou marginalitě. S kompetentním přístupem, s vážením všech výhod a nevýhod, s analýzou trhu a konkurentů, můžete zvýšit zisky. Ale nemyslete si, že je vše v růžové: dnes, a to i s realizací zboží s vysokou marži v obchodě mohou být určité problémy, a tím, že podnikatel musí být schopen rychle reagovat na změny v poptávce a na trhu, sledovat situaci a pokusit se jít „nahoru“ na požadavky obyvatelstva.