Jak otevřít PPC: plán krok za krokem s hotovými výpočty

Jak otevřít ChOP: podrobný obchodní plán s připravenými výpočty při otevření bezpečnostní agentury + 5 tipů pro přilákání zákazníků.

Kapitálové investice do soukromého zabezpečení: od 450 000 rublů
Doba návratnosti: 6-7 měsíců

Než přemýšlíte o tom, jak otevřít PPC, Stojí za to rozhodnout, kdo bude zákazníkem, a existuje nějaký smysl pro jeho objevení, je pro to nějaká nezbytná zkušenost?

Koneckonců, pro úspěch v této oblasti musí existovat nějaké zkušenosti s vojenskými nebo bezpečnostními činnostmi.

Majitelé bezpečnostní činnosti jsou zpravidla bývalí vojáci nebo bývalí policisté, protože mají dobré dovednosti v boji se zbraněmi, boji nebo metodami vojenské sebeobrany.

V ideálním případě, než agentura zahájí svou činnost, stojí za to budovat dobré vztahy s místními úřady a policií, protože jinak bude mnohem těžší pracovat.

S odběrateli bude snazší, protože to téměř každý potřebuje.

Zvláště ti, kteří vlastní hodně peněz a chtějí se chránit stejně jako jejich majetek.

Zbývá jen rozhodnout, jak to učinit, aby se konkrétně zabývaly této bezpečnostní agentuře.

Co může PSC udělat:

 • Osobní ochrana (tělesní strážci);
 • Ochrana budov a jednotlivých objektů;
 • Instalace alarmu (stejně jako jeho údržba);
 • Ochrana při přepravě nákladu.

Jak otevřít bezpečnostní agenturu a co je k tomu potřebné?


Chcete-li organizovat jakékoliv podnikání, potřebujete obchodní plán.

Dokumenty, které musí být zahrnuty do podnikatelského plánu pro bezpečnostní agenturu, se liší od obvyklého seznamu dokumentů.

Seznam dokumentů pro otevření CHOP:

 • prohlášení, že bezpečnostní agentura je otevřená;
 • Vysvětlující poznámka (ve které jsou uvedeny veškeré údaje o agentuře, jejích zaměstnancích, oblasti poskytování služeb, stejně jako veškeré vybavení, jako jsou zbraně apod.);
 • dokumenty, u kterých je uvedeno, že bezpečnostní agentura již byla zaregistrována u daňové kontroly;
 • pokyny vedoucích soukromé bezpečnostní služby a veškerá dokumentace o nich;
 • získání licence (1.300 rublů - přibližná částka pro získání samotné licence a pro skutečnost, že bude zohledněna).

Také existují určité minimální požadavky, jak otevřít bezpečnostní agenturu pro samotnou společnost a pro jejího manažera.

Za prvé, základní kapitál podniku musí být nejméně deset tisíc rublů.

A za druhé, jeho nadřízený, kterému je PPC zaregistrován, musí mít vyšší vzdělání.

A protože bezpečnostní společnost, jako vůdce a nejméně tři strážní, potřebujete certifikát soukromé bezpečnosti.

Platnost tohoto osvědčení je pět let a jeho registrační náklady se pohybují od 1500 rublů (v závislosti na zkušenostech z praxe v oblasti bezpečnosti po dobu tří let nebo úspěšném dokončení speciálních přípravných kurzů).

Náklady na předpoklad pro otevření PPC


Každá bezpečnostní agentura potřebuje kancelář.

Ve kterých se bude konat komunikace s potenciálními klienty, rozhovory, možná školení nových zaměstnanců a také v kanceláři bude pro účetního pracovat.

Vzhledem k tomu, že by měla existovat samostatná kancelář pro vedoucí kanceláře a přijímací místnost, kde mohou být zbývající zaměstnanci (účetní, osobní asistent), mělo by to být dvoupokojový prostor o rozloze nejméně 15 metrů čtverečních.

Náklady na pronájem a kancelářské vybavení

"Vydělávání peněz je umění, práce je také umění a dobré umění je nejlepší umění."
Andy Warhol

Bezpečnostní podnikání: jak otevřít soukromou bezpečnostní společnost

Jen málo dnes, existují ti, kteří by si nemysleli, že by začali podnikat. Někteří lidé jen sní, jiní jedná. Otevírají vlastní kadeřnické salóny, autosedačky, ateliéry, svatební salony. Existuje mnoho příležitostí k realizaci sebe sama. Ale rádi bychom mluvili o nějakém specifickém druhu podnikání - bezpečnosti. A tak vám řekneme o tom, jak otevřít PPC. Co to je? Pod touto zkratkou leží soukromá bezpečnostní společnost - struktura, jejíž zaměstnanci v našich turbulentních dobách jsou velmi, velmi žádaní. Ale o všechno v pořádku.

Proč ChOP?

Kvůli všem, v okamžiku stávajících typů podnikání, může být toto považováno za nejatraktivnější. Hospodářská soutěž na trhu služeb je v tomto ohledu minimální a pro otevření případu je podle stávajících norem vyžadováno malé množství. Ochrana majetku dnes není jen otázkou bezpečnosti. Přítomnost vlastní ochrany je také určitým kritériem blahobytu.

V zásadě je to pochopitelné. Tak to bylo vždycky. Postačí, aby si vzpomněl i na notoricky známý 90.let. Zdravý „pitching“ V teplákové soupravy, po stínu svého šéfa - to je ve skutečnosti, že „divoké“ předky dnešní civilizované, oblečený v drahé obleky stráže. A teď, když ruská firma zastavena - nebo téměř zastavil - aby stín, je vhodné stav požadovaná ochrana a. A PSC je schopen ji poskytnout.

Ziskovost

Ano, a vždy existuje objekt, který je třeba chránit, a na trhu není prakticky žádná konkurence. A druh podnikání je považován za jeden z nejvýnosnějších. Takže jeho ziskovost se pohybuje od 20 (v případě ochrany malých předmětů, jako jsou obchody a školy) až po 100% (ochrana života, doprovod obzvláště cenných nákladů). Jinými slovy, prosperita bezpečnostní agentury přímo závisí na rozsahu poskytovaných služeb. A samozřejmě jeho pověst, kterou musíte vydělat. K tomu však musíte nejdříve otevřít soukromou bezpečnostní společnost. Jak to udělat? Teď to řekni.

Registrační formulář

Takže, co potřebujete k otevření ChOP? Stejně jako u všech typů podnikání vyžaduje také registraci u příslušných úřadů. Ale má své vlastní specifické rysy. Nejprve se tedy musíte zaregistrovat buď jako IP (dešifrován jako samostatný podnikatel) nebo jako právnická osoba (LLC by měla být otevřena).

První možnost je samozřejmě jednodušší, ale méně výhodná, protože zde je třeba pracovat sama, což neznamená dobré příjmy. Proto je lepší jít okamžitě na druhou cestu. Proč? Vzhledem k tomu, že plnohodnotná soukromá bezpečnostní společnost má právo existovat pouze tehdy, existuje-li příslušná licence. A abyste si to udělali, musíte mít ve svém personálu několik speciálně vyškolených - což je důležité - zaměstnanců. Ještě lepší - má zkušenosti s vymáháním práva. Proto je nejlepší okamžitě zaregistrovat vytvoření vlastní firmy. A jdi na licenci.

Licence

Vydává se na místním oddělení ROVD v místě registrace "žadatele". Doba platnosti je pět let, pokud ano, může být prodloužena. Tady v domově ROVD, a měli by jít s následující balíček dokumentů:

 • výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob;
 • notářská kopie stávající listiny;
 • kopie zakladatelské listiny a TIN (rovněž notářsky ověřené);
 • kopie diplomu o dostupnosti vysokoškolského vzdělání od vedoucího soukromé bezpečnostní společnosti (podepsaná notářem);
 • kopie pasu vůdce;
 • pracovní kniha vedoucího ČSA;
 • notářskou kopii průkazů totožnosti všech budoucích bezpečnostních strážců.

Jedna důležitá podmínka - nejméně tři zaměstnanci musí mít soukromé bezpečnostní strážce. Chcete-li získat hlavní autorizační dokument, budete muset zaplatit jeden a půl tisíc rublů. Maximální čekací doba je dva měsíce. Pokud orgány nemají žádné otázky, můžeme domnívat, že oficiálně je otevřena soukromá bezpečnostní společnost. Nyní zůstává řešení pouze organizačních otázek.

Zaměstnanci

Samozřejmě, otázka náboru zaměstnanců je velmi důležitá. Podle zákona musí každý stráž mít vlastní průkaz totožnosti. V ideálním případě by bylo nejlepší pozvat bývalého personálu vymáhání práva a bezpečnosti, aby pro ně pracoval. Daleko ne vždy to tak dopadne. Pokud je tedy osoba bez dokladu přijata k práci, může být zaregistrován jako internista a zařazen do dvojice s již zkušenými odborníky a současně posílat školení pro speciální kurzy paralelně.

Co potřebujete k otevření CHOP zatím? Samozřejmě, v místnosti, tedy v kanceláři. Je potřeba pro setkání s potenciálními zákazníky, vyžaduje přítomnost zbrojnice, stejně jako místa pro zaměstnance. Při tomto postupu je nutné vybrat příslušnou místnost.

Celkově "mladý" PPC nepotřebuje velkou kancelář. Koneckonců, je třeba vzít v úvahu okamžik, kdy budete muset dát každý měsíc určitou částku jako nájemné. V případě, že váha je spuštění podnik v raných fázích nezahrnuje nošení zbraní bezpečnostní službou (která je plánována k zajištění bezpečnosti objektů, které nevyžadují jeho přítomnost: školy, školky a obdobných institucí), postačí na první pohled a na pokoji deset square - dvanáct metrů čtverečních.

Hlavní věc je, že může plně ubytovat alespoň jedno pracoviště se stolem, počítačem a telefonem. Ve stejných případech, kdy je plánováno, že případ bude umístěn na "širokou nohu", je třeba zajistit takový aspekt, jako je vybavení zbrojních místností. Každá z nich vyžaduje - podle norem - prostory s plochou nejméně deseti čtverců. Kromě toho je instalace poplachu považována za nezbytnou podmínku.

Několik slov o zbraních

Ne každý podobný podnik vyžaduje zbraně. Jak již bylo uvedeno výše, bezpečnost obchodů a nákupních center, nemocnic, vzdělávacích zařízení pro děti se provádí pomocí několika jednodušších metod a prostředků ochrany. Potřebnost se objevuje pouze v těch případech, kdy jde o ochranu zvlášť cenných nákladů, důležitých výrobních zařízení, plynovodů. Vzhledem k tomu, že nováček ChOP pravděpodobně nedostane výzvu k uskutečnění takových důležitých misí, může být jeho "průkopník" v počáteční fázi stále omezen na malou místnost.

Klienti

Mnoho z těch, kteří se dlouhodobě a plodně zabývají tímto druhem podnikání, tvrdí, že není příliš obtížné otevřít PPE. Ano, byrokratická byrokracie, nalezení správného personálu a prostor, shromažďování potřebných dokumentů - to všechno potřebuje čas. Klíčem k úspěchu plánovaného podniku je však dobrá zákaznická základna. Nestlakujte se a snijte, že ihned po otevření dveří vaší kanceláře bude k dispozici řada lidí, kteří by vás ochotně najali. CHOP - struktura je zvláštní.

A její klientela není příliš obyčejná. Takže další otázka po vyřešení základních organizačních otázek je: „Kdo bude hlídat“ V zásadě to zejména z prozíravých vůdci nově vyrobené společností obecně dát na pořad jednání ve fázi přípravy povolení, protože jako dobrý zákaznické základny - to je přesně to, co je potřeba, aby zisk. Kde to mohu dostat?

Bezpečnostní podnik je zpravidla dílem těch, kteří již pracují v oblasti vymáhání práva, mají příslušné zkušenosti a samozřejmě i mnoho známých mezi zbývajícími zaměstnanci státní správy. Takže oni by měli především požádat, aby inzerovali novou bezpečnostní firmu a nabízeli její služby. Kromě toho neprodleně budujte grandiózní plány. Je rozumnější začít pracovat s ochranou sociálních objektů, postupně rozšiřovat své podnikání a zvyšovat jeho pověst.

Reklama CHOP

Reklamní reklama je také velmi důležitá. Pro tyto účely je nutné používat místní noviny, tiskovou reklamu, televizní linku, letáky a další atributy. Bylo by zbytečné vytvořit alespoň jedno stránky, ale vlastní stránky vašeho ChOP.

Mimochodem, za účelem přitáhnout pozornost k sobě, musíte přijít se zvukem a neporušený název společnosti, který by byl snadno vzpomínal a vzbudil zájem. Nejprve můžete obecně projít všemi potenciálními objekty - školami, obchody, malými finančními institucemi. A samozřejmě musíte vyfotit jméno. Pouze bezpečnostní společnost s vynikající pověstí může uspět, zaujmout své místo na trhu a získat opravdu dobrý zisk.

Kolik stojí za otevření PPC

Snad by měla být tato otázka zahájena, ale je lepší ji uvažovat na konci, když máme alespoň přibližnou představu o tom, co je PSC. Je pravda, že bude obtížné dát konkrétní odpověď, protože vše závisí na místě, kde bude tato bezpečnostní struktura formována. Samozřejmě, že v Moskvě bude jeho otevření stát několikrát více než v jakémkoli regionálním centru.

K nákladům je nutné nést i nájemné za předpoklad, který také záleží na tom, jakým městem se odstraní, a z jeho území. Je důležité, a otázka, kterou jsme diskutovali výše, zda zaměstnanci společnosti budou potřebovat zbraně, což je, jak je dobře známo, také poměrně vysoké náklady.

Celkově tyto a další faktory nakonec určují konečnou částku. Ale vezmeme-li jako základ k tomu, že se otevře mladá firma není v hlavním městě, s minimálním počtem zaměstnanců ve státě, a jeho vůdce buduje skutečné plány a nesnaží se okamžitě pod ochranou strategicky důležitých objektů (což znamená, že zamítnutí v prvním nákupem zbraní ), pak, podle odborníků, je docela možné udržet do tří tisíc dolarů. Co, vidíš, málo. Otevírání vlastního kadeřnictví bude vyžadovat desetkrát vyšší částku.

Jak otevřít bezpečnostní společnost od začátku

Krize nutí organizace optimalizovat náklady, snížit náklady. Na druhé straně to přináší zhoršení trestné situace, což znamená, že úspora ochrany může mít za následek velké ztráty. Počet soukromých bezpečnostních společností se proto výrazně zvýšil, zejména proto, že je velmi snadné otevřít takový podnik a získat licenci.

Soukromá bezpečnostní činnost v Rusku se objevila na počátku 90. let s oživením trhu. Od doby raného kapitalismu se podniky rozdělují do dvou: některé vyrábějí hmotné statky, jiné je chrání. S počátkem krize se jejich počet dramaticky zvýšil - podnikatelé se obávají nárůstu trestné činnosti. Proto budeme zvažovat, kolik je skutečné a jak otevřít CHOP, s dodržením všech požadavků zákona.

Bezpečnost je zvláštní typ podnikání, jehož účelem je získat zisk z poskytování služeb jednotlivcům a společnostem, které potřebují chránit své osobní, majetkové a obchodní zájmy. Hlavní odvětví služeb: budovy, kanceláře, sklady, výrobní zařízení, zařízení, území a komunikace. Na základě smluv s občany poskytují takové organizace ochranu domů, vstupů, parkovišť, zahradních a chatových družstev.

Od roku 2012 bylo v Rusku 23913 soukromých bezpečnostních společností. Zaměstnávají 644,740 licencované stráže, z nichž 15% - bývalí policisté, 6% - armádu, penzionovaných, 2% - bojovníky vojsk vnitra, 1% - bývalí zaměstnanci FSB. Celkově, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, podíl osob se speciálními školeními není větší než jedna čtvrtina.

Stručný přehled trhu bezpečnostních služeb

Podle ministerstva vnitra v roce 2014 se v této oblasti zabývalo 23 594 podniků a 719 000 lidí. Od prosince 2016 je v registru malých a středních podniků zaregistrováno pouze 23 079 PPC, nebo správně - Private Private Company (soukromá bezpečnostní organizace). Převážná většina z nich se týká mikropodniků s kapacitou až 15 osob. Podle odborníků, velké hráče (1 - 5 tisíc) zaujímají až 5% trhu a jeho rysem je, že není monopolizován. Částečně to je způsobeno skutečností, že podle zákona mohou soukromé společnosti působit pouze v regionu, kde jsou registrovány. Obecně vzrůstá jejich počet v Rusku, zejména v letech 2014 - 2015 (obr. 1).

Obrázek 1. Počet registrovaných organizací s kódem činnosti 80.10 podle let, z toho - účinný k prosinci 2016. Odběr vzorků ze Státního zdravotnického centra Rosstat.

Rejstříkový malých a středních podniků (internetové stránky FTS) je snadné získat informace o určitém místě, a byly vybrány náhodně údaje naznačují, že počet bezpečnostních agentur se velmi liší v závislosti na specifikách města (tab. 1). Takže, pokud si porovnat jeden milion Omsk a Novosibirsk, v druhém případě, že dvakrát - takže je chránit.

Ve velkém rozsahu se ceny služeb liší, rozdíl dosahuje 30-50%. Při výběru seznamu organizací pro vaše město můžete určit rozsah - většina firem je zastoupena na internetu. Obecně platí, že s prudkým nárůstem počtu společností za poslední tři roky se trh vyznačuje silným dumpingem.

Dlouhodobé firmy to považují za velký problém a koncem roku 2016 dokonce išly na FAS návrhy na zavedení státní regulace cen v této oblasti. Zatímco jsou tvořeny trhem a nově založené firmy nacházejí klienty mezi těmi, kteří přešli na politiku úsporných opatření, včetně výběrových řízení na zadávání veřejných zakázek. Níže uvažujeme podrobněji o tom, jak otevřít ChOP a co je pro to potřebné.

Jaké služby poskytuje bezpečnost?

Podle zákona č. 2487-1 ze dne 11. března 1992 o soukromé detektivní a bezpečnostní činnosti mají tyto podniky právo poskytovat 7 služeb.

 1. Ochrana života a zdraví občanů. Zahrnuje výkon funkce fyzického strážce fyzické osoby na základě smlouvy, jejíž předmět je zákazník sám nebo jím určená osoba.
 2. Ochrana objektů, majetku vlastněných nebo vlastněných (včetně jejich přepravy), s výjimkou objektů s průchodným režimem (doplněno odstavcem 7).
 3. Návrh, instalace, údržba technických zabezpečovacích systémů s přijetím vhodných opatření pro reakci na signály z nich přijaté. Seznam autorizovaných zařízení je uveden v poště. Správně. Č. 498 ze dne 23/06/2011. Zahrnuje audio a video sledování, řízení přístupu, sledování a navigaci stacionárních a pohyblivých objektů.
 4. Poskytování rad a doporučení ohledně majetku a osobní bezpečnosti. Jedná se o efektivní schémata umístění zařízení, metody obrany a techniky sebeobrany. Právní záležitosti jsou vyřešeny za účasti kvalifikovaných právníků v rámci smlouvy nebo pokud existují nějaké ve státě.
 5. Udržování pořadí a bezpečnost při provádění masových akcí: firemní svátky, prezentace, výstavy. Takové služby jsou poskytovány na základě smlouvy s jednotlivci a právnickými osobami a zahrnují vývoj postupu akce, pravidla pro účastníky a instrukce.
 6. Poskytování interního zacházení v podnicích a organizacích. Znamená to udržení zakázky stanovené zákazníkem: vstup, výstup, odstranění objektů z budovy a z území, vstup do dopravy, kontrola chování zaměstnanců a zákazníků. Seznam výjimek schválených příspěvků. Správně. Č. 587 ze dne 14. srpna 1992 (vojenské, obranné, soudní).

V místech a na území služby jsou zaměstnanci soukromých podniků povinni pomáhat personálu policie. Činnosti PSC kontroluje ministerstvo vnitra, provádějí plánované a náhlé kontroly.

Omezení aktivity

 1. Pouze ruští občané a organizace mohou založit PPC. Cizinci a osoby s dvojím občanstvím jsou do této činnosti přijímány pouze na základě mezinárodní smlouvy.
 2. Každý zaměstnanec podniku, včetně manažera, musí mít certifikát soukromé stráže. Můžete se dostat po odborné přípravě do zvláštních organizací a musíte je obnovovat každých 5 let.
 3. Pro vůdce je vysokoškolské vzdělání povinné a pro vyšší vzdělávací program pro soukromý sektor je zapotřebí dodatečné vzdělání. Neměl mít předchozí tresty v trestních věcech, správní poplatky za chuligánství, drogy.
 4. PSC může používat fyzickou sílu, speciální vybavení a střelné zbraně - ne více než 1 jednotka pro dvě osoby. Jejich druhy, pořadí pořízení a zajištění cenných papírů jsou upraveny poštou. Správně. Č. 587 ze dne 14. srpna 1992. Povolení k užívání určitých prostředků je stanoveno stupněm stráže, což je až šest.

Jak otevřít bezpečnostní společnost

 1. Registrace LLC - jiné organizační formy nejsou povoleny. Firma nemůže provádět jiné činnosti, pokud poskytuje bezpečnostní služby.
 2. Chcete-li vložit základní kapitál - ne méně než 100 tisíc rublů, a pokud je plánována ozbrojená ochrana nebo s použitím technických prostředků - 250 tisíc rublů. Peníze se platí nejméně 50%.
 3. Zvolte činnosti pro "OK 029-2014 (NACE Rev. 2)": 80.10 - pro poskytování soukromého zabezpečení, 80.20 - pro poskytování bezpečnostních systémů; 80.30 - detektivní (detektivní) činnost, včetně zapojení specialistů do zakázky.
 4. Získejte licenci - tento problém bude zvažován samostatně.

Pro malé podniky je optimální režim zjednodušeného zdanění. Objem investic do podnikání závisí na povaze služeb, které mají být poskytnuty. Pokud je to minimální - ochrana bez vyzbrojování, instalace poplašných systémů, jsou složeny z pronájmu malé kanceláře (až 10 m2), nejjednodušší komunikační prostředky a levné vybavení. V opačném případě bude nutné zakoupit zbraně, vybavit speciální úschovnu pro skladování, automobily, vybavení (půjčování) střelnic.

Pořadí licencování soukromého vlastnictví

Pravidla pro získání licencí jsou upravena dvěma dokumenty:

 • "Pravidla pro soukromé licence. aktivita ", schválena. Odeslat. Správně. 498, 23. června 2011;
 • "Správní předpisy ministerstva vnitra". Objednávka č. 1039, 29. září 2011.

Jsou vydávány "URL Ministerstva vnitra Ruska" (Úřad pro vydávání licencí a licencí). Na oficiálních stránkách Ministerstva vnitra (www.mvd.ru) si můžete stáhnout tabulku, která zobrazuje adresy a telefonní čísla všech regionálních jednotek, které se na ní podílejí (Obrázek 2).

Obrázek 2. Vyhledejte informace o licenčním úřadu na webových stránkách MVD.

Žádost o licenci je adresována vedoucím organizace, je vydána samostatně pro každý typ poskytovaných služeb a všechny jsou uvedeny v dokumentu. V tomto případě musíte předložit originály a kopie:

 1. Diplom, osvědčení ostrahy, osvědčení o ukončení kurzů zvyšování odborné způsobilosti - pro hlavu;
 2. notářské listiny; doklady o státním zápisu a registraci daní (nebo výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob);
 3. žádost o vydání osobních karet zaměstnanců s přílohou jejich fotografií 3 x 4 cm a výpis z pořadí náboru;
 4. doklad o zaplacení státního poplatku - 7500 rublů.

Kromě nich:

 1. Pro ochranu při instalaci a instalaci technického vybavení, zajištění přístupu a personálu v kanceláři, který zajišťuje 24hodinovou službu, příslušné specialisty; potvrzení o dostupnosti komunikace vozidla (vlastní nebo pronajaté); povolení používat rádiové frekvence.
 2. Pro konzultaci - dohodu s advokátem nebo popis pracovníka specialisty.
 3. Získat právo zajistit pořádek během hromadných událostí - dostupnost dopravy, komunikace, schémata jednání a instruktáž během jejich jednání.

Do 45 dnů ode dne testuje na místě, po kterém povolení se vydává na dobu 5 let. Chcete-li okamžitě zahájit podnikání, podnikatelé často nevejdou do řídicí aplikační místnosti a ozbrojené stráže, protože v tomto případě bude kontrolovat zbrojnice místnost, osobní ochranné prostředky, a tak dále. S akumulací zdrojů a rozšíření je možné doplnit o obnovení licence stojí 3 500 rublů.

Povolení je platné na celém území Ruské federace, avšak PSC může pracovat pouze v oblasti její registrace. Na začátku a ukončení činnosti musí být hlášeno policejnímu oddělení. Práce bez svolení přináší odpovědnost za správnost a Kodex správních přestupků má rozpor. Čl. 20,6 byla pokuta za toto porušení: 20 000 - 30 000 rublů. Zároveň platí, že čl. 14.1 stanoví trest za podnikatelskou činnost bez licence ve výši 40 000 - 50 000 rublů s konfiskací výrobních nástrojů. Takže soudce má na výběr.

Které služby jsou v poptávce více

Otevřít CHOP není obtížné, ale musíte zvážit směr, ve kterém se poptávka mění. V současnosti jsou na trhu distribuovány tři typy služeb:

 1. fyzická (strážní) bezpečnost;
 2. systém odezvy dálkového ovládání;
 3. "Cloud" video sledování.

Největší investice vyžadují instalaci a údržbu systémů dálkového ovládání. Kromě speciálního vybavení je třeba zajistit dostupnost vozidel a mobilních posádek. Velcí zákazníci (síťoví maloobchodníci, banky) dávají přednost tomu, aby se zabývali firmou, která může poskytnout celou řadu fyzických a technických prostředků. Inteligentní video technologie představují vážnou konkurenci pro konzole, protože umožňují zákazníkovi ušetřit na drahém zařízení.

Současně mnoho organizací nemůže bez fyzické ochrany. Navíc, aby se ušetřilo, dávají přednost lidem, aby se dostali do skladů, stavenišť, výrobních prostor. Proto, v blízké budoucnosti, odchod z trhu silné chlapci s obušky se neočekává. Stejně jako důchodci je případ ve školách, nemocnicích, prázdninových vesnicích. Otevření PPC v moderních podmínkách lze proto považovat za slibné podnikání. Kvůli konkrétním obchodním specifikám nabídky franšízy v této oblasti.

Jak otevřít bezpečnostní agenturu

Vzhledem k neustále se měnícím krizím je nejdostupnějším a nejoblíbenějším obchodem vytvoření vlastní bezpečnostní agentury, nebo ChOP. Výhody takového podnikání jsou zřejmé, není nic jednoduššího než otevřít bezpečnostní agenturu, jak bude popsáno níže.

Zde stojí za zmínku, že otevření bezpečnostní společnosti nepotřebuje speciální vzdělání ani velké množství peněz. Získání patentu pro tento typ podnikatelské činnosti je nejlevnější ze všech existujících. V zásadě takové PPC fungují bez použití vojenských zbraní.

O tom, jak vytvořit bezpečnostní firmu a specifikaci návrhu podnikatelského plánu pro bezpečnostní agenturu ChOP, naleznete v našem článku.

Počáteční kapitál

Mnoho zkušených strážců, kteří sní o vlastním podnikání, se diví, jak otevřít PPC, co je pro to potřebné? Je třeba poznamenat, že pro otevření vlastního podnikání potřebujete minimální počáteční kapitál.

Budoucí majitel bezpečnostní společnosti musí být nejprve v kapse ne méně než 200 tisíc rublů, nezbytné pro následující potřeby:

 • Registrace bezpečnostní agentury jako společnosti - 10 500 rublů;
 • zápis bezpečnostní agentury jako samostatné podnikatelské činnosti - 2000-2500 rublů;
 • Pronájem - od 15 000 rublů za měsíc;
 • nákup bezpečné - 7000-10000 rublů;
 • nákup zbraní: traumatické pistole (5-7 tisíc rublů), nože a bity - až 30 000 rublů;
 • individuální přizpůsobení - až 10 000 rublů;
 • najímání pracovníků a placení jejich práce (na jednoho zaměstnance) - 10-12 tisíc rublů.

Jiné výdaje jsou možné, ale budou následovat poté, co firma získá první zisk.

Získání oprávnění k provádění bezpečnostní činnosti

Vše, co je zapotřebí k otevření CHOP od začátku, jsou komunikace, peníze a registrace. Bezpečnostní agentury nemohou existovat samy o sobě, jejich činnost je regulována a kontrolována příslušnými vládními agenturami.

Chcete-li otevřít soukromou bezpečnostní agenturu, musíte získat zvláštní povolení - licenci. Náklady na povolení jsou asi tisíc rublů, což není nákladné ve srovnání se získáním podobných licencí pro jiné činnosti.

Hlavním problémem je, že licence nejsou vydávány všem agenturám, ale pouze těm, jejichž zaměstnanci prošli speciální školení, mají zkušenosti v jednání s ručními palnými a traumatické zbraně, vlastními metodami detail ruky boje a boje za použití jakékoliv předměty, které by mohly sloužit jako zbraň.

Pokud zaměstnanci agentury nemají takovou zkušenost, nebude v blízké budoucnosti možné získat licenci, bude nutné věnovat určité finanční prostředky a čas školení zaměstnanců.

Bezpečnostní výcvik probíhá ve specializovaných školách, jejichž cena nepřesahuje 800 rublů na osobu. V důsledku kurzu je studentovi udělena bezpečnostní karta, je dán právo nosit zbraně.

Chcete-li získat právo nejen nosit, ale i používat zbraně, budoucí stráž musí přijít na místní policejní oddělení a složit zkoušku tam. Zkouška je poměrně komplikovaná, proto je nutné pro ni důkladně připravit.

Bezpečnostní agenturu můžete zaregistrovat pouze jako LLC. Pokud existuje touha pracovat sama, zaregistrujte se jako samostatný podnikatel. V tomto případě jsou vyloučeny všechny následné výdaje spojené s vyhledáváním vhodných prostor a zaměstnanců.

Chcete-li získat licenci, budete potřebovat:

 1. Kopie zakladatelské listiny, jejíž identifikační číslo je certifikováno notářem;
 2. Výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob;
 3. Kopie charty;
 4. Zakladatel musí mít kopii pasu a diplomu;
 5. Pracovní kniha;
 6. Kópie pasů všech zaměstnanců agentury.

Po potvrzení pravosti všech dané doklady je vydána licence. V tomto případě, od okamžiku předložení dokladů může trvat nejméně 2 měsíce. Chcete-li dostat povolení k podnikání, budete muset přijít na ROVD.

Jak získat zákazníky

Velké agentury s dlouholetou praxí mají své vlastní pravidelné zákazníky, z nichž mnohé jsou tak bohaté, že přinášejí PPC velmi dobrý příjem.

Ctižádostivý podnikatel bude muset zorganizovat hledání své vlastní klientské základny, což vůbec není snadné, avšak v budoucnu bude přesně vědět, jak vytvořit krok za krokem PPC takový objev, a nahromaděné zkušenosti budou užitečné pro začátečníky.

Ve většině případů, Nově otevřený PSC musí být velmi tvrdý, což je spojeno s nedostatkem zkušeností a vyvinutý systém pro přilákání zákazníků. Naštěstí jsou všechny takové problémy zcela vyřešeny.

Takže nemají praktické zkušenosti s vedením záležitostí bezpečnostní agentury a hledání klientů Je nutné, aby byli přijati pouze bývalí vojáci policejních a vojenských sil, protože přesně vědí, jak otevřít vlastní PPC, krok za krokem, který není připojen. Tito lidé mají vždy mnoho známých, kteří potřebují služby bezpečnostní agentury.

Nejlepší způsob, jak přilákat zákazníky, tzv. Slovo z úst. Na nové agentuře by se měly růst na sociálních sítích a mezi co nejvíce přátel. To je jediný způsob, jak doufat, že brzy někdo projeví zájem a souhlasí s tím, že bude spolupracovat.

Tato činnost je považována za velmi uzavřenou a přijímá nové členy do svých řad s velkou neochotou. Abyste se vyhnuli nepředvídatelným potížím s prací, je lepší se okamžitě seznámit se všemi nuancemi práce bezpečnostní společnosti.

Základní principy práce

Standardní PPC pracuje především na ochraně velkých a malých objektů a také poskytuje ochranu osobám jednotlivcům, a proto před otevřením bezpečnostní společnosti je třeba věnovat zvláštní pozornost těmto otázkám.

 • Na dálkovém ovladači pracují velké PPC, což předpokládá přítomnost vlastního automobilu, zbraní a zařízení první pomoci.

Tento princip práce je pro agenturu nejvýnosnější, ale také nejdražší. Zisky lze získat pouze v případě, že zaměstnanci agentury ochraňují několik set apartmánů, soukromých domů a malých obchodů. V případě, že je k konzole připojeno pouze několik málo průměrných objektů, nemůžete získat mnoho.

 • Nejjednodušší je zajistit zaměstnancům bezpečnost na místě, stejně jako doprovodný cenný náklad.

V takovém případě střelec nemusí platit za reakční tým a instalaci konzoly, ale bude nutné přidělit zbraně a získat povolení k jejich nošení.

V návaznosti na výše uvedené bychom měli dospět k závěru, že se PSC může specializovat na následující typy činností:

 1. okamžitá ochrana lokality;
 2. ochrana jednotlivců;
 3. ochrana panelu;
 4. ochrana přepravovaného zboží.

V ideálním případě by se měl PSC zabývat všemi výše uvedenými činnostmi, pouze v tomto případě můžete očekávat obrovské zisky.

Kromě toho má ve svých řadách odborníka na instalaci poplašných zařízení nebo bezpečnostní stráž s dlouholetou zkušeností a pracovní zkušeností, podnik může poskytovat poradenské služby jiným zařízením. Konzultace mohou být až 25% z celkového zisku firmy. Současně může být současně informováno několik klientů, které občas zvyšují zisk.

Odměňování pracovních a jiných výdajů

Důležitou doložkou při navrhování podnikatelského plánu je platba agentury pro bezpečnostní ochranu. Podnikatelský plán PPC by měl sestávat z:

 1. placení bezpečnostních služeb - z 50 tisíc rublů měsíčně;
 2. výdaje na vybavení a zbraně - až 40 000 rublů;
 3. výdaje na benzin (20 tisíc rublů / měsíc) a auto (z 300 tisíc rublů.);
 4. získání zisku z ochrany (v závislosti na počtu chráněných předmětů);
 5. další články.

Společný bezpečnostní pracovník, pracující den po třech, obdrží více než 10 tisíc rublů. Žena v bezpečnostním průmyslu je extrémně vzácná.

Ve stejné době, bezpečnostní stráž ochrana jednotlivce, obdrží nejméně 35 000 za měsíc. Kromě toho je jeho život pojištěn zaměstnavatelem více než 2 miliony rublů. V případě, že stráží v plnění svých povinností, jsou tyto peníze přesměrovány na své příbuzné.

Strážci zaměstnaní na dálkovém ovládání dostávají měsíčně asi 15 000 až 20 000 rublů. Také riskují svůj život, proto potřebují pojištění, které musí poskytnout bezpečnostní agentura.

Zaregistrujte bezpečnostní společnost provádí během několika dní, a pak začne dlouhé týdny výcviku kanceláře a strážných sebe, což znamená určité finanční náklady, nesmějí být zařazeny do seznamu při výpočtu počátečního kapitálu.

V této funkci mohou být vynaloženy výdaje na nákup zbraní a CCTV kamer, jakož i platby technických pracovníků, supervizora směny a účetního.

Zbraně a pravidla pro jejich uložení

Ctižádostivý podnikatel bude muset:

 • pronajmout pokoj a vybavit prostor pro ukládání zbraní;
 • získat bojové a traumatické zbraně;
 • Koupit neprůstřelné vesty pro každou stráže;
 • zakoupit další zbraně: nože a bity.

Zbraně by měly být uloženy v místnosti s lemovanou železnou mřížkou a vybavené dveřmi se zvýšenou pevností. Zbraňová místnost musí být trvale pod zámkem a klíčem a je mu přidělen oddělený zaměstnanec, který ho ochrání.

Zařízení ROVD a jeho ochrana by měla být kontrolována. Přístup ke zbraním musí být omezen na omezený počet osob. Strážci, kteří mají právo nosit zbraně, musí používat pistole IZH-71 a pušku Saiga.

Zbraň se používá k ochraně nákladu, v jiných případech se používá pistole. Jiné druhy zbraní jsou zakázány. Pokud agentura nepoužívá střelné zbraně, nemůže být podobná místnost vybavena.

Závěr

V přítomnosti dobře napsané podnikatelského záměru, včetně těch nejmenších výdajů, několik profesionálů připraveni pracovat pro společné dobro, stejně jako určitého počtu přátel, kteří chtějí využít služeb nové bezpečnostní agentury, obávají, že firma nebude ziskový, nemusíme.

Jak otevřít bezpečnostní agenturu

Za účelem otevření bezpečnostní společnost může potřebovat asi 3 tisíce dolarů. Faktem je, že takové podnikání je jedním z nejlevnějších. Z tohoto textu budete vědět proč!

Nízké náklady na otevření bezpečnostní agentury vůbec neznají báječné zisky. Navíc existuje v tomto oboru spousta různých nuancí, které nejsou v žádné jiné oblasti. Po přečtení tohoto článku až do konce, budete vědět všechno o otevření bezpečnostní agentury.

Jak otevřít bezpečnostní agenturu

Kde začít podnikat

Náklady na otevření bezpečnostní agentury závisí na tom, který objekt bude chráněn. Například pro ochranu malé továrny nebo obchodu, kde není požadováno použití a používání zbraní, stačí a 3 tisíce dolarů. Pro srovnání, otevření běžného kadeřnictví, může jít ne méně než čtyřicet tisíc dolarů. Pokud ano zaregistrovat bezpečnostní agenturu jako samostatný podnikatel to bude trvat dvě a půl tisíce rublů. A pokud firma, bude registrace vůbec vytahovat deset tisíc rublů.

Kromě registrace bude zapotřebí půjčit kancelář, koupit speciální kancelářské vybavení a objednat si speciální oblečení.

Licence

Na rozdíl od jiných aktivit, otevření bezpečnostní agentury vyžaduje přijetí zvláštního licence. Nebojte se, licenční hodnotu může spravovat pouze v jeden a půl tisíce rublů. Celý záběr je dostat - v pracovníků bezpečnostní agentury by měl být pouze speciálně vyškolený personál, nebo dokonce lepší, bývalí policisté nebo FSB. Pokud mezi vašimi přáteli neexistují, pak je vždy možné organizovat nábor mladých lidí, kteří by rádi absolvovali speciální školení a následně si našli práci. Trénink pro stráže stojí zhruba sedm set rublů. Dokonce i když budete muset vyučovat deset lidí, bude to stát jen sedm tisíc rublů. Po obdržení dokladu o průchodu výcviku mají stráže právo nosit střelné zbraně. Použití zbraní však můžete pouze po absolvování vyšetření policii. V případě úspěšných absolvovaných zkoušek je absolventem uděleno povolení nosit a používat zbraně.

Náklady na mzdy

Chcete-li pracovat za nic, nebudete mít nikoho, i když jsou vaši nejbližší příbuzní strážci. Mzdový stráž je asi čtyřicet tisíc rublů s pracovní směnou (den po třech). Pokud strážník prošel speciálními kurzy a má povolení k přepravě zbraní, jeho služby jsou již zaplaceny v oblasti padesáti až sedmdesát tisíc rublů. Ale i za takové zdánlivě malé peníze, stráže města nechtějí pracovat. Nenechte se překvapit, že mezi žadateli bude mnoho lidí z odlehlé oblasti. Nejvyšší plat v této oblasti zaznamenaly osobní tělesní strážci. Jejich mzdy dosahují až tři sta tisíc rublů.

Kromě mzd, vy, jako vlastníkem bezpečnostní agentury, budete muset vynaložit peníze na pojištění pro všechny zaměstnance. Strážci pojištění mohou stát v průměru padesát tisíc rublů. Pokud dojde k nehodě u strážce, jeho rodina obdrží pojištění.

Klienti bezpečnostní agentury

Jak můžete vidět, vytvoření bezpečnostní agentury není tak obtížné. Hlavním problémem je najít štědré klienty, kteří budou platit peníze za ochranu svých zařízení, majetku a života. Jste-li noví a nemáte databázi klientů, kteří potřebují ochranu, stojí za to začít podnikat? Hledání klientů probíhá metodou "word of mouth", která stále funguje efektivně. Pokud jste pracovali v policii, máte již osvědčenou základnu klientů. Zůstává pouze pro malý - registrovat firmu, najmout zaměstnance, pronajmout si pokoj, platit za školení zaměstnanců.

Zahájení bezpečnostní agentury je doprovázeno řadou dodatečných opatření, které se týkají hlavně investic a financí.

Skladování a sledování nákladu

Udržování a doprovod nákladného nákladu vyžaduje od stráží dostupnost střelných zbraní, stejně jako zvláštní místnost. Náklady na vybavení pro zvláštní místnost pro ukládání zbraní mohou dosáhnout až pět set tisíc rublů. Základní požadavky: přítomnost kovového grilu po obvodových, bezpečnostních a železných dveřích. Ochrana těchto prostor se provádí nepřetržitě ve službě, jejíž plat může být třicet tisíc rublů. Kromě toho je nutné instalovat v takové místnosti poplašný systém. A to je asi třicet tisíc rublů.

Stráže mají právo používat pouze dva typy zbraní - pistoli IZH-71 a pušky Saiga, deset tisíc rublů a patnáct tisíc rublů. Zbraň může být používána neustále, ale puška je používána pouze k doprovodu cenného nákladu. Kromě těchto dvou typů zbraní mohou zaměstnanci bezpečnostních agentur mít traumatickou zbraň s náboji z kaučuku, plynovými pistolemi, elektrickým šokem, pryžovými paličky.

Dálkové ovládání

Zabezpečit vaši firmu (bezpečnostní agenturu) konzolový systém, nejsou potřebné žádné malé prostředky. Asi jeden milion rublů je vzdálený, pět set tisíc půjde na vybavení bleskurychlých reakčních zaměstnanců a tak dále. Co může být součástí oblečení? Zařízení může sestávat z vozidla, mobilní telefon, rádio, video monitorovací systémy, zdravotnická pracoviště pro první pomoci, speciální oblečení, speciálních ochranných pomůcek (maska, brnění-vesty).

"Gray" výdaje

Kromě transparentních (oficiálních) výdajů nemůže podnikání v naší zemi činit bez šedých odpočtů. Komu a kam? Čtvrtletně navštěvuje každá bezpečnostní agentura autorizovaný řídící úředník, který provádí rutinní inspekci. A že je vše v pořádku, je třeba dát "dar". Agentura pro bezpečnost je navíc vždy pod kontrolou donucovacích orgánů - je také nezbytné, aby jim byla věnována daň v malé obálce. Bez "šedých nákladů" neexistuje bezpečnostní agentura je nemožná, příliš velký vliv vládních agentur.

Ziskovost

Ziskovost Je poměr nákladů k zisku přijatý v procentech. Když hovoříme o bezpečnostním podnikání, ziskovost v této oblasti kolísá v regionu z patnácti na sto procent. Proč je uprchlík tak skvělý? No, to je v pořádku. Koneckonců, velmi závisí na efektivitě řízení firmy, štědrosti a počtu zákazníků a tak dále. Konzultace potenciálních zákazníků mohou například přinést až třicet procent zisku, zatímco služby tělesného strážce důležité osoby jsou sto procent. Nejslibnější - zabezpečení pomocí dálkového ovládání. Ať už to bylo cokoliv, získat ziskovost je žádoucí specializovat se v různých oblastech bezpečnosti.

Bezpečnostní podniky se zde začaly objevovat před dvaceti lety, když mocná komunistická moc přestala existovat. V SSSR nepotřebovali ochranu. Ale po zhroucení a hrozné kriminalizaci společnosti se služby bezpečnostních strážů staly velmi oblíbenými. A dnes je konkurence v tomto odvětví velmi vysoká. Soudce pro sebe, tam je asi třicet tisíc bezpečnostních agentur v zemi, ve kterých pracuje pět set tisíc zaměstnanců. A obrat peněz za rok přesahuje pět miliard dolarů.

Nicméně poptávka po bezpečnostních službách je velmi vysoká. Ale jak otevřít své podnikání - bezpečnostní agenturu?

Dosáhli jsme shody

Za účelem otevření podnikání se nestal záminkou pro likvidaci a bankrot, je nutné přemýšlet o klíčových bodech s nejmenšími detaily.

Za prvé, je nutné určit složení vlastníků podniků (zakladatelů), podíly každého ve fondu, jehož částka může dosáhnout jednoho milionu rublů.

Některé nuance:

 • efektivnost rozhodování závisí na počtu zakladatelů, který by měl být lichý;
 • složení zakladatelů by mělo sestávat z těch, kteří mají dobrou komunikaci s předními manažery potenciálních zákazníků;
 • výpočty produkce musí být před schválením odhadu provedeny předem;
 • Na zasedání akcionářů (zakladatelů) se provádí schvalování a podepisování smluv s potenciálními zákazníky pro poskytování bezpečnostních služeb;
 • vypracování koncepce postupného rozvoje agentury;
 • získání hlavní (právní) adresy;
 • je zvolen kandidát na místo ředitele a vedoucího účetního;
 • jako ředitel se doporučuje vybrat bývalého důstojníka orgánů činných v trestním řízení a oddělení;
 • místo vedoucího účetního vybírá pouze odborník, který má alespoň pět let praxe;
 • jsou připraveny návrhy zákonného fondu.

Všechny důležité otázky jsou předkládány na zasedání akcionářů (zakladatelů), po kterém je protokol o výsledku jednání podepsán všemi účastníky schůze.

Registrace bezpečnostní agentury

V této fázi jsou všechny otázky podnikové organizace svěřeny generálnímu řediteli. Jako asistent je vedoucí účetní, který připravuje všechny dokumenty k předkládání výkonným orgánům, bankám a daňovým kontrolám.

Registrace bezpečnostní agentury zahrnuje takové fáze:

 • výběr daňového systému, finanční a úvěrová instituce, platba zákonného fondu;
 • předložení registračních dokumentů výkonným orgánům, zaplacení státních poplatků;
 • registrace u daňové kontroly, penzijního fondu a státních pojišťoven.

Několik tipů, které vám pomohou rychle učinit rozhodnutí při zřízení bezpečnostní agentury:

 • ekonomický kód - 74,60;
 • daňový systém je lepší použít zjednodušené;
 • vyjasnit potřebné dokumenty a pravidla pro jejich zpracování, doporučuje se požádat ministerstvo daní a poplatků v místě registrace agentury;
 • je nutné připravit všechny dokumenty s maximální péčí, proto se důrazně doporučuje mít vedoucího účetního a úředníka (tajemníka).

Přijetí pozitivního rozhodnutí výkonného výboru o registraci agentury může trvat až pět pracovních dnů. Během této doby je možné vypracovat plán zaměstnanců, objednat si pečeť firmy a razítka a také vytvořit firemní logo. Mimochodem, vývoj loga je velmi jemná nuance, od správného výběru kterého závisí úspěch společnosti. Takže s firemním stylem společnosti (bezpečnostní agentury) - nepodceňujte tuto nuance.

Získání licence

Bezpečnostní agentura nemůže fungovat a provádět činnosti bez získání vhodného licence, takže jeho příjem by se měl dostat do popředí.

Pro registrace a získání licence, je třeba požádat o licenční orgány ministerstva vnitra Ruské federace. Existuje spousta dokumentů, takže je nejlepší svěřit právníkovi, kterého si můžete najmout za jednorázovou práci. A v budoucnu můžete trvale využívat služby advokáta. Navíc se nyní zákon mění na vzdálenou údržbu, stejně jako účetnictví.

Pozitivní rozhodnutí nebo odmítnutí vydat licenci je ATC přijato do dvou měsíců.

Co dělat během této doby, když se zvažuje vydání licence? Není to zbytečné, a dokonce se důrazně doporučuje vyšetřovat bezpečnostního trhu. Rovněž by se měla věnovat pozornost rozvoji podnikatelský plán, stránky na internetu, připravit reklamní společnost, vyzvednout zaměstnance a tak dále. Dva měsíce proběhnou velmi rychle a během této doby je nutné udělat co nejvyšší možnou část všech přípravných prací.

Po vydání licence můžete aktivitu spustit. Hodně štěstí pro vás a štědré zákazníky!

Jak otevřít soukromou bezpečnostní společnost (agenturu)

Mnoho lidí si přeje otevřít vlastní podnikání, ale jen rozhodnutí a rozhodní lidé, kteří chtějí uspět. Budeme mluvit o zvláštním druhu podnikání. Bezpečnostní podnik - co to je a jaké výhody má? Je výnosnost takového podniku vysoká? Jak těžké je otevřít? Existuje mnoho otázek. A nejlépe je zvážit každý z nich zvlášť.

Kdo si vybere bezpečnostní firmu

Ne každý se bude chtít otevřít soukromou bezpečnostní společnost. Ale je stále více a více z nich. Proč? Odpověď je docela jednoduchá. Za prvé, konkurence v tomto segmentu je minimální. Zadruhé, pro otevření agentury jsou finanční investice relativně malé.

Pokud doslova před deseti až patnácti lety strážní byli zapojeni do trestné činnosti, nyní se situace radikálně změnila. Stráž je zapojen do zvláštních služeb, včetně PSC. Legalizované podniky zaměstnávají pracovníky odborné stráže.

I v krizi jsou odborníci přesvědčeni, že bezpečnostní bariéra nebude trpět. Podniky v krizových podmínkách snižují počet zaměstnanců, odmítají inzerovat, ale neomezují náklady na ochranu.

Nejčastěji se za organizaci bezpečnostní společnosti podílejí bývalí vojáci nebo policisté. Ale to není norma. Civilní se může pustit do zahájení bezpečnostní společnosti. A kvůli tomu existují všechny vyhlídky. Vedle státních podniků, které dohlížejí na fungování PPP, bylo zřízeno mnoho nestátních sdružení, které byly speciálně vytvořeny tak, aby poskytovaly právní pomoc těmto podnikům a poradní pomoc.

Ziskovost bezpečnostní společnosti

Každá firma, organizace nebo velká společnost musí chránit své podnikání a majetek. Proto poptávka po činnosti bezpečnostních agentur neustále roste a přináší poměrně vysoký zisk. Růst ziskovosti podniku je přímo úměrný hodnotě chráněných objektů. Pokud jsou klienty bezpečnostní agentury malé objekty, může být ziskovost více než dvacet procent. Pokud je však podnikatelská činnost založená a její zaměstnanci jsou vysoce kvalifikovaní, aby mohli přilákat cenné zboží, ochránit a chránit lidi, ziskovost stoupá na 100%.

Na začátku své činnosti nemá smysl očekávat maximální ziskovost. K tomu je třeba získat dobrou pověst. Článek se proto zaměřuje na otázky, jako je otevření soukromé bezpečnosti a rozvoj úspěšného podnikání.

Oficiální registrace

Pro další činnost bezpečnostní agentury je požadována registrace, jak je stanoveno zákonem. Chcete-li zjednodušit registrační proces, můžete se formalizovat jako individuální podnikatel. Ale v takovém případě nemůžete najímat lidi. A pracovat sama, nedostanete mnoho příjmů.

Skutečným řešením je otevření LLC. Za tímto účelem je kromě registrace vyžadována licence. Pokud jste organizace, pak potřebujete personál, nejlépe s praxí.

Bezpečnostní podnik má své specifické rysy - všechny jeho aktivity jsou přísně kontrolovány na státní úrovni. Licence na způsobilé činnosti získává ředitelství pro vnitřní záležitosti. Chcete-li to provést, požádejte o oddělení licencí a licenčních prací.

Je nutné předložit balíček dokumentů. Je třeba poznamenat, že kopie všech potřebných dokumentů jsou notářsky ověřené. Zde je seznam:

 • zakladatelská listina a její kopie, identifikační číslo;
 • výpis z Jednotného registru právnických osob;
 • stanovy podniku a jeho kopie;
 • vlastník agentury poskytuje kopie pasu a diplomu vysokoškolského vzdělání, pracovní záznam;
 • povinná přítomnost ruského občanství;
 • kopie pasů budoucích zaměstnanců podniku.

Je to důležité. Osvědčení soukromé stráže musí poskytnout nejméně tři zaměstnanci.

Licence vydává příslušný orgán do dvou měsíců. Pro tuto službu musíte platit asi 1500 rublů. Pokud je vám čas drahý, máte připravené zákazníky, můžete využít služby advokátních kanceláří specializovaných na řešení těchto otázek. Sami se zabývají shromažďováním nezbytné dokumentace a urychlením získání licence za 10 tisíc rublů. Pokud je nutné získat certifikáty pro bezpečnostní stráž, náklady na jejich služby se zvyšují až 45 tisíc rublů.

Existuje možnost koupit stávající bezpečnostní společnost, která již funguje a má potřebný balíček dokumentů. Náklady na takový podnik se mění od 60 do 85 tisíc rublů.

Rozvoj podnikatelského plánu

Podnikatelský plán pro PPP je třeba rozvíjet již v první fázi, kdy je rozhodnuto podniknout tuto činnost. Správně vypracovaný plán, kde jsou uvedeny cíle, podrobný popis projektu je sestaven, jsou uvedeny potřebné pracovníky, jsou uvedeny ceny za poskytované služby, ukáže se jak ziskový může být podnik a jak jste připraveni provozovat vlastní podnik.

Není vždy možné vytvořit vlastní gramotný a správně navržený akční plán. Můžete požádat o pomoc lidi, kteří vědí o všech nuancích tohoto druhu podnikání.

Personální problém

Důležitá otázka, neboť kvalita práce závisí na správně zvoleném personálu. Zákon vyžaduje, aby každý strážník měl zvláštní průkaz totožnosti. Proto většina vlastníků bezpečnostních společností zaměstnává bývalého vojenského personálu nebo zaměstnance ministerstva vnitra. Tito zaměstnanci jsou vydáváni rychle a bez problémů. Pokud osoba dostane práci bez potřebných dokladů, musí zaplatit za své vlastní školení. Strážci, kteří nemají certifikáty, mohou pracovat jako stážisté společně s profesionálním zaměstnancem. Kromě toho společnost bude potřebovat ředitele a účetní, technický personál.

Rada odborníků. Pokud existuje pět nebo více bezpečnostních příkazů, ředitel bude potřebovat zástupce. Je pověřen takovými povinnostmi, jako jsou jednání se zákazníky, podpora kontaktů se stávajícími klienty, rychlé řešení vznikajících otázek, interakce s kontrolními a licenčními orgány.

Pokud se počet zaměstnanců zvýšil na padesát lidí nebo více, musíte najmout správce lidských zdrojů. Zjednodušený systém podávání zpráv vám neumožní pronajmout stálého účetního, ale najít osobu, která může pracovat na částečný úvazek.

Pronájem kanceláře

Před otevřením musíte vybrat kancelářský prostor. Zpočátku bude dostatek prostoru až pro deset metrů čtverečních. V kanceláři je vhodné uspořádat setkání se zákazníky, rozhovor s budoucími zaměstnanci. V budoucnu, kdy se služby vaší agentury rozšiřují, budete potřebovat další prostor pro organizaci zbrojovky.

Teprve při zahájení své práce se většina soukromých agentur zaváže chránit drobné předměty. Mohou to být nemocnice a mateřské školy, školy, kanceláře a obchody. Střelné zbraně v tomto případě nebudou potřebné. Strážní jsou vybaveny telefony a vysílači.

Ale pokud bude provoz vaší firmy expandovat a budete mít možnost, aby se zvláště významné zakázky, která se specializuje na ochranu osob, doprovázené cenný náklad, ochranu strategických zařízení, v takovém případě budete muset přemýšlet o tom, vybavit zaměstnance se střelnými zbraněmi.

Vyhledávání zákazníků

Jak otevřít bezpečnostní agenturu, kterou jste již pochopili, byly obdrženy potřebné dokumenty, organizační problémy byly vyřešeny. Zbývá velmi důležitá otázka: "Kde najít zákazníky?". Samotní zákazníci vás pravděpodobně nekontaktují. Zatím o vás ještě nikdo neví.

Postarat se o tuto potřebu předem. Za prvé, můžete své služby nabídnout přátelům a známým. Nabídněte své služby při obcházení malých zařízení v oblasti, kde se vaše kancelář nachází. Mateřské školy a školy, obchody a lázně, obchodní centra a soukromé podniky se mohou stát všemi potenciálními klienty. Reklama může být umístěna v novinách, v televizi. Můžete si vytvořit vlastní stránky.

Velké společnosti a státní podniky provádějí otevřené výběrové řízení, na kterých se účastní mnoho bezpečnostních společností. Ceny služeb jsou zde malé, ale je to velmi výnosný příkaz a mnoho PPC bojuje za to.

Zpětné zajištění bezpečnostní činnosti

Jak otevřít CHOP a co je pro to potřebné? Jak zlepšit ziskovost vaší společnosti? Kolik objektů potřebujete ke zvýšení ziskovosti podniku? Tyto a mnohé další otázky trápí začínajícího podnikatele. S řádnou organizací činností vašeho podniku lze zvýšit ziskovost na 30 procent. A za šest měsíců se náklady začnou vyplácet.

Na začátku práce je důležité najít minimálně tři nebo čtyři objednávky. Ale to by se nemělo stát normou. Patnáct - dvacet chráněných objektů současně vám umožní se s jistotou dostat na nohy a rozšířit nabízené služby. Odhaduje se, že malý objekt přináší agentuře měsíční příjem z padesáti až sto tisíc rublů. A pokud začínající společnost bude sloužit třem nebo čtyřem zákazníkům, měsíční příjem může dosáhnout až tři sta tisíc rublů.

Náklady na organizaci bezpečnostní společnosti

Je důležité vědět, že výše výdajů je přímo úměrná umístění vaší kanceláře. Ve velkých městech, například v Moskvě nebo v Petrohradě, se čísla výrazně liší od měst k provinciím.

A nyní vypočítáme přibližnou výši nákladů pro města jako Novosibirsk a podobně.

 • povinný balíček dokumentů a registrace - 10 tisíc rublů;
 • licencování vašeho podniku - 1,5 tisíc rublů;
 • Pronájem kancelářské plochy až 15 metrů čtverečních - z 10 tisíc rublů;
 • speciální oblečení, to je zvláštní oblečení, pro stráže (tři lidi) - 10 tisíc rublů;
 • kancelářské vybavení a kancelářský nábytek - 30 tisíc rublů
 • získání nespecializovaných prostředků ochrany - 10 tisíc rublů;
 • pojištění zaměstnanců - 10 tisíc rublů;
 • přibližný měsíční plat jednoho zaměstnance činí 10-30 tisíc rublů.

Celkem: cena bude asi sto tisíc rublů. Tato částka je určena pro malou bezpečnostní agenturu, která se specializuje na ochranu drobných předmětů a kde použití střelných zbraní není nutné. Pokud však v budoucnu ve vašich plánech poskytovat komplexnější služby, které vyžadují použití zbraní nebo systémů dálkového ovládání, se náklady mnohdy zvýší.

Musíte utrácet více než tucet milionů rublů. Ale návrat bude mnohem vyšší. Protože seznam vašich zákazníků bude mnohem větší a znamená stabilní zisk. Tyto služby nechte rezervovat. Mohou být vyvíjeny a nabízeny, když se ziskovost vaší společnosti dostatečně zvýší.