Jak začít podnikat od začátku

Fráze "Open business from scratch" nevyžaduje zvláštní důvěru. Z nějakého důvodu se zdá, že za tím jsou skryté nabídky, jako například hraní na burze nebo účast na síťovém marketingu. Jak otevřít svůj podnik od začátku, nemají žádné peníze, žádné zboží, žádné zdroje? Je to možné?

Můžete se jen podívat na zdroje, které máte k dispozici, novým způsobem. Jak začít podnikat od začátku? Posouzením dostupných příležitostí - vzdělání, dovedností, pracovních zkušeností, kontaktů a známostí, čas, který jste ochotni strávit. A přidejte počítač, telefon, auto. Už hodně. Ale co peníze, stejný počáteční kapitál? Faktem je, že počáteční kapitál sám o sobě nezajišťuje úspěch v podnikání. Pokud by byla míra podnikatelského úspěchu investována pouze do peněz, bylo by mnohem snadnější dosáhnout. Takže kromě peněz potřebujete ještě něco jiného.

Jakou práci děláte?

Podnikání je postaveno na uspokojování potřeb zákazníků a zákazníků a zisky získávají ti, kteří mohou nabídnout nejlepší kombinaci ceny a kvality a dobrých služeb. Takže, abyste mohli začít podnikat od začátku, musíte sami pochopit, jakou hodnotu pro spotřebitele můžete nabídnout. A když pracujete na nájemné, poskytnete tuto hodnotu, pouze mezi vámi a spotřebitelem je zaměstnavatel. Jedná se o podnikatele, který si vybral místo, najal správné zaměstnance a organizoval cyklus prodeje nebo služeb. A koneckonců možná byla stejná otázka před ním: "Jak začít podnikat od začátku bez peněz?", Jen on odpověděl už, ale ne.

Přemýšlíte o tom, jak začít podnikat od samého počátku, rozhodněte se sami, které směry se blíží vám: služby, obchod nebo výroba? V každé z těchto oblastí existují stovky a tisíce nápadů. Jakkoli to může být zřejmé, recept na komerční úspěch bude pro každého jiný. Neexistuje ani jeden 100% garantovaný nápad, který bez výjimky bude fungovat "s třeskem". A naopak - existují názory, že mnohé jsou vyhodnoceny jako selhání, ale mají více než jeden příklad úspěšné inkarnace.

Chcete-li spustit malý podnik od začátku, odpovězte na otázky:

 • Co a kde jste studoval, jaké dovednosti máte dobře rozvinuté, nebo jste se toužili z toho poučit?
 • Jaké aktivity se vám líbí? Pokud na své stálé práci musíte dělat věci, které nepřinášejí potěšení, pak se na to nepokládejte.
 • Jaké potřeby jste vy, jako spotřebitel, zažíváte? Možná víte, jak tuto službu vykreslit co nejlépe?
 • Je ve vašem osídlení poptávka ve zvoleném výklenku?
 • Je možné prodat vybraný produkt nebo službu několikrát stejnému spotřebiteli nebo je to jednorázový prodej?
 • Co podnikne, aby se zisk z jedné transakce - jaký čas a úsilí?
 • Můžete začít své vlastní podnikání tím, že pokračuje v práci pro pronájem?
 • Znáte lidi, kteří jsou připraveni začít s vámi, aniž by v počáteční fázi placení za svou práci vyžadovali?

Poskytování služeb

Obecně se připouští, že poskytování služeb je nejméně nákladné, ale není tomu tak vždy. Pokud totiž služba vyžaduje pouze určité vzdělání, kvalifikaci, dovednosti od umělce, pak tato aktivita je dobrou odpovědí na otázku: "Jak vytvořit podnik od začátku." A tam jsou služby, pro které některé dovednosti a znalosti nebudou stačit, budete potřebovat také vybavení, spotřební materiál a prostory. Rozsah organizace služeb je také důležitý. Například pro nezávislé zapojení do nehtových služeb nebo účesů stačí koupit profesionální nástroje a malou zásobu kosmetiky. Prvním klientům můžete sloužit doma. Pokud snila o otevření svého kosmetického salonu nebo kadeřnictví, pak potřebujete vážné investice, od jednoho milionu rublů.

Poskytujeme seznam služeb, které lze spustit bez příloh nebo pomocí osobního majetku.

 • V oblasti podnikání - právní, účetní, poradenské;
 • IT služby - tvorba webových stránek, úprava a opravy počítačů, programování;
 • Vyšívání - šití a pletení na zakázku;
 • Informační a vzdělávací písemné texty, překlady, doučování, organizování kurzů a školení;
 • Opravy - domácí spotřebiče, bydlení, obuv, oděvy, montáž nábytku;
 • Podnikání: čištění, vaření, péče o děti a starší osoby;
 • Kresba obrazů a portrétů na zakázku;
 • Reklama - nastavení kontextové reklamy, vytváření prodejních textů, vyvíjení vizitek a brožur;
 • Volnočasové aktivity - organizace a vedení svátků a událostí;
 • Doručení kurýrem;
 • Návrh a dekorace prostor a otevřeného prostoru;
 • Zprostředkování prodeje a pronájmu bytů;
 • Vaření - výroba koláčů a hotových jídel.

Samozřejmě, že poskytování služeb, pokud to uděláte osobně, nemůže být nazýváno plnoprávným podnikem, ale je dobrou zkušeností získat peníze přímo od klienta, a ne prostřednictvím zaměstnavatele.

Obchod

Jak začít podnikat od začátku bez peněz v obchodě? Co prodávat, pokud nemáte peníze na nákup zboží a otevření obchodu? Prvním krokem v této situaci je zprostředkování jako obchodního zástupce. Najděte kupce a prodejce, spojte se s sebou a získávejte odměnu.

Jak mohu zjistit, co kupující hledají? Analýzu dotazů můžete provést pomocí nástroje Wordstat.yandex.ru. Zvolte dotazy se slovem "koupit hromadně", vyzvedněte 30-50 výrobků, které jsou prohledávány a najdete na internetových výrobcích. Zkontrolujte cenu komodity, udělejte obchodní nabídku, umístěte ji do vývěsních tabulek nebo ji předáte velkoobchodním kupcům, pokud zjistíte jejich kontakty. Zájem o kupujícího? Poté kontaktujte výrobce a dejte jim vědět, že můžete prodat dávku zboží za určitých procent. Samozřejmě můžete odpovědět, že výrobci mají své prodejní oddělení a nemá smysl dokonce ani snažit se nabídnout své služby jako agent. Ale přemýšlení tímto způsobem je stejné, jako to, že se neodvažuje jít do moře za úlovek na gumovém člunu, protože tam už jsou plné velkých rybářských trawlerů.

Možnosti prodejních oddělení výrobců jsou omezeny počtem manažerů, navíc můžete být při jednání s kupujícím přesvědčivější. Zkuste to znovu a znovu. Představte si, že je to váš vlastní produkt, a co nejdříve je musíte vrátit.

Další možností je přijmout zboží k prodeji a nabídnout jej k prodeji v současném obchodním místě na základě provize. Ano, není tak snadné najít takové možnosti, ale také existují. Přemýšlejte o tom, jaké vazby a známosti s producenty byste mohli přilákat? Neoprávněné osobě by produkty nebyly dány k prodeji, ale budou vám dány, protože jste shovívač, bratr, kum nebo jen známý.

Třetí model obchodování bez peněz je dropshipping. Zde snížíte výrobce nebo hlavní dodavatele ne s velkoobchodním kupujícím, ale s koncovým uživatelem. Nevýhodou tohoto modelu je, že kupující potřebuje zálohu, existují však prodejci, kteří souhlasí s platebními podmínkami dobírkou.

V knize "Velkoobchod" jsme shromáždili webové stránky s aktuálními nabídkami výrobců a dodavatelů a dalšími důležitými informacemi. Přístup k knize můžete získat ve svém osobním účtu.

Výroba

Jak udělat vaše podnikání s minimálními investicemi, pokud je vaší volbou výroba? Úplně od začátku je nepravděpodobné, že to bude fungovat, protože pro výrobu surovin, nástrojů, zařízení je již zapotřebí. Především se jedná o myšlenky domácí výroby:

 • suvenýry, doplňky, bižuterie;
 • mýdla a koupele na koupele;
 • zemědělské nástroje,
 • měkké hračky;
 • dřevěné a proutěné výrobky;
 • předměty každodenního života a dekorace;
 • pletené věci;
 • tašky a ostatní kožené zboží;
 • obrazovky a záclony na zakázku;
 • Pohlednice a kufry ruční výroby;
 • reklamní konstrukce;
 • kytice sladkostí a hraček;
 • Tisk fotografií na oblečení;
 • kultivace hub, květin, zeleniny, ovoce, bobule.

Pokud nevíte, jak vytvořit svou firmu od začátku, protože nemůžete bez prostor a vybavení ve vybraném výklenku, prostudujte si možnost získat potřebný leasing s podmínkou platby za vyrobené produkty.

Máte pracovní myšlenku na výrobu požadovaného produktu nebo dokonce patent na vynález? Podívejte se na obchodní anjela nebo investory rizikového kapitálu. Proveďte komerční návrh s výpočtem nákladů a návratnosti a vložte ho do bulletinových panelů a specializovaných fór. Pokud je myšlenka skutečně užitečná a pro její zavedení jsou zapotřebí pouze peníze, pak je najdete.

Zkuste to shrnout: kde začít podnikat od začátku, pokud nemáte ještě k dispozici finanční prostředky, ale jste připraveni investovat čas, úsilí, využívat osobní majetek a datování?

 1. Rozhodněte, která oblast vás nejvíc přitahuje a vyberte několik vhodných nápadů.
 2. Staňte se členem tematických skupin v sociálních sítích, mají mnoho příkladů selhání a inspirativní příběhy. Když někdo již vybere cestu, je snadnější vidět chyby při realizaci této myšlenky a jejího skrytého potenciálu.
 3. Propagujeme služby a zboží na bezplatných kanálech, například v místních novinách a vývěskách. Zavolejte reklamy zákazníků nebo zákazníků.
 4. Bez finanční rezervy by nemělo pracovat alespoň po dobu šesti měsíců, takže si vyberte aktivitu, která vás nebude vyžadovat více než 20 hodin týdně. V režimu nepřetržitého provozu nebudete dlouho trvat a kvalita výkonu vašich pracovních povinností bude trpět.
 5. Přiveďte své členy rodiny, přátele, přátele, stejně smýšlející lidi s jejich podmínkou placení práce v případě úspěchu.
 6. Nezůstávejte dlouho v pozici freelancer-sólo, investujte své peníze do vývoje, zaměstnávejte zaměstnance, vstupte do partnerství.

Jaké podnikání je lepší otevřít začínajícího podnikatele

Otevření vlastního podnikání není snadné, ale velmi zajímavé úkoly a vyhlídky mohou být jen vzrušující. Osobní podnik poskytuje nejen zdroj příjmů, ale i nezávislost, možnost optimálně spravovat svůj čas a zdroje, získávat nové znalosti a dovednosti.

Jaký druh podnikání je pro začínajícího podnikatele otevřený? Odpověď na tuto otázku je vždy individuální a je určena nejen tržními a ekonomickými faktory.

Který podnik je lepší otevřít: faktory výběru

Otevřením vlastního podnikání budete muset vyřešit řadu úkolů - strategických a procedurálních i tvůrčích - aby společnost začala pracovat a vytvářet příjmy.

Chcete-li začít, vyřešte, jaký druh podnikání otevíráte, rozhodněte se o průmyslu a trhu. Jaké jsou výhody, které vaše podnikání musí mít, aby bylo úspěšné a oblíbené? Jaké jsou vlastnosti vybraného obchodního místa?

Poté je nutné vypracovat obchodní myšlenku a odpovědět na otázku, co přesně bude firma dělat. Myšlenka na podnikání by měla být realizovatelná v praxi a perspektivě. Jedinečnost není hlavní věcí pro podnikání, ale musíte mít nějakou kůru, která vás odlišuje od konkurentů.

Na obchodní myšlenku je postavena marketingová strategie firmy. Tato strategie se skládá z několika částí: základní vymezení oblastí činnosti, způsoby získávání a udržení zákazníků je rozladění ze soutěže, výběr reklamních kanálů, unikalizatsiya jejich zboží a služby (tak, aby příznivě s ostatními nabídkami na trhu).

 • Ochota bojovat.
Podnikatel začínající by měl být připraven na dlouhý a trvalý boj o úspěch, často rutinní, s mnoha chybami v procesu. Je žádoucí okamžitě naladit na něco, co nebude snadné, a podnikatel nese odpovědnost za všechny kroky sám, ale úspěch je možný, pokud vyvíjíte dostatečné úsilí. Kromě toho je zahájení podnikání jen počátkem dlouhé cesty: pokud se věci daří, pak podnikatel čeká po léta aktivní práce. Proto je žádoucí poskytnout vám podporu příbuzným a příbuzným, aby nedošlo k rozpadu a neopustení vašeho podnikání s prvními překážkami.
 • Registrace.

V různých zemích jsou postupy registrace obchodních firem velmi odlišné a při rozhodování o tom, který malý podnik se má lépe otevřít, musíte studovat všechny právní záležitosti tohoto procesu. V Ruské federaci se můžete zaregistrovat jako IP nebo jako právnická osoba. Přemýšlejte o tom, co bude ve vašem případě vhodnější.

Vypracování podnikatelského plánu je nezbytné pro všechny, kteří se chystáte otevřít své podnikání, a to bez ohledu na jeho specifika. Zahrnuje strategii rozvoje společnosti, taktická opatření, termíny a náklady. Správně napsaný obchodní plán umožňuje zhodnotit vyhlídky společnosti.

Z tohoto dokumentu by mělo být jasné, jaký startovní kapitál je třeba mít k založení podniku. V případě vyšší moci a neplánovaných nákladů byste tento údaj zvýšili o jeden a půlkrát. Pokud váš podnikatel nemá finanční prostředky, můžete požádat o spolehlivou banku o úvěr na maximální možné období a za nejnižší úroky.

Problémy v oblasti účetnictví a oběhu dokumentů by měly být také předem zvažovány. Pokud nemáte příslušné vzdělání, je lepší najmout zkušeného účetního hned. To lze provést v rámci smlouvy o outsourcingu nebo pozvat práci některých známých účetních.

Business zakladatel osobnost do značné míry závisí úspěch projektu. V této činnosti jsou důležité vlastnosti, jako je odolnost, hbitost, disciplínu, efektivitu, vysokou sebeorganizace, energetiky, vůdčí schopnosti. Mnoho skvělých podnikatelských nápadů přilepená na fázi návrhu, protože autoři neměli sílu, motivaci a dovednosti k zahájení vlastního podnikání a trvale zapojen do jejího rozvoje. Z tohoto důvodu ve fázi přemýšlení o tom, co pro malé podniky je lepší otevřít, je nutné analyzovat jejich vlastní schopnosti, psychologické charakteristiky a omezení, a to nejen na podmínky na trhu.

Vedle obchodu se znaky jsou důležitými zdroji vedoucího podniku jeho odborné znalosti, znalosti, zkušenosti, spojení. Pokud si člověk otevře své podnikání v oblasti, kde pracoval nějakou dobu a dobře zná nuance, získává to výhodu vůči méně informovaným a zkušeným podnikatelům.

Které je lepší otevřít firmu od začátku

Všechny existující typy obchodů lze přičíst jednomu ze tří typů:

Výroba

Nemusíte být rozsáhlé, časově náročné a drahé. Pro začínajícího podnikatele nemá smysl okamžitě otevřít něco velkého - například továrnu - pokud je pro práci dostačující malá dílna s nejdůležitějším vybavením.

V současné době je nejslibnější a populární podnikání na výrobu unikátních produktů: soukromé pekárny a cukrárny, pivovaru ruční práce, uvolnění designového nábytku, vytvářet neobvyklé doplňky a šperky. Tento obchod nevyžaduje velký počáteční kapitál, ale je to velmi důležité znalosti a dovednosti podnikatel a ty se vytočí do svého týmu - a odborných schopností a kreativitu a manažerských kompetencí. Ze pro ty, kteří se chystají otevřít takový malý podnik zvláštní význam má na výběr z podnikání nika a studiu situaci na trhu.

Služby

Jsou rozděleny na hmotné a nehmotné. Do první kategorie patří, například, vzdělání, služby potravin, pohostinství, přepravě cestujících, stavebnictví a dalších. Otevřete podnikání může být pouze v přítomnosti určitého počátečního kapitálu. Nehmotné služby však nevyžadují zvláštní finanční investice. To Poradenství v různých oblastech designu, doučování a trénovat, kadeřnické a manikúra služby, drobných oprav věcí a spotřebičů pro domácnost, a tak dále. N. Pro ty, kteří mají znalosti v dané oblasti má smysl přemýšlet o tom, jak otevřít svůj vlastní malý podnikání (další možností je najmout kvalifikovaný personál).

Obchod

Obchodní činnost se mění v měřítku: jedná se o velkoobchod a maloobchod. Na jakém druhu obchodu je lepší se specializovat, otevření soukromého podnikání je obtížná otázka. V obou případech můžete získat dobré zisky, pokud správně organizujete obchodní procesy. Pokud jde o investice, velkoobchodní prodej je však nákladnější.

V situaci, kdy podnikatel má velmi omezený kapitál, ale chce otevřít obchod, nejlepším řešením by být zprostředkovatelská činnost v oblasti obchodu a služeb. Prodejce nebo distributor nevyžaduje značné výdaje. Vybírá oblast, která již má nějaké znalosti a zkušenosti podnikatele, a to nejen kombinovat práci a hobby, ale je lépe vybavena k manipulaci s jejich podnikání, spíše než někoho, kdo se vyvíjí zcela neznámé pro sebe sféru činnosti.

Takže například osoba s diplomem inženýra s nízkoteplotními zařízeními je nejlepší otevřít takovou firmu jako:

výrobní společnost, která vyrábí náhradní díly a součásti pro instalaci chladicích jednotek;

obchod prodávající hotové ledničky a náhradní díly pro ně, pomocná zařízení;

zprostředkování a poradenství při nákupu komplexních a velkých mrazíren pro průmyslová zařízení;

poskytování služeb pro hlavní opravu a instalaci chladniček nebo otevření vhodné firmy.

V těchto případech se podnikatel alespoň bude těšit na svou činnost. A znalosti a porozumění vybrané oblasti poskytnou příležitost získat relativně krátkou dobu vysoké zisky.

Pokud podnikatel otevře podnik pro malé peníze, pak ve velkých městech a rozvinutých regionech bude těžké dělat kvůli silné konkurenci. Vstup na trh a vytvoření trvalé klientely bude vyžadovat mnohem více peněz než vytváření podobného podnikání v menších městech.

Otevřením podnikání v malém městě získáte následující výhody:

nízké náklady na pronájem kancelářských prostor, obchodů, obchodů apod.;

Reklama na nový obchod bude levnější;

méně personálních nákladů;

možnost neomezovat konkurenty ve zvoleném výklenku a stanovovat ceny výhradně pro své zboží a služby.

Existují ovšem nevýhody podnikání v malých městech:

malý příliv zákazníků kvůli omezené průchodnosti;

zisky jsou stabilní, ale malé;

je obtížné nalézt personál, protože mnoho ambiciózních a vysoce kvalifikovaných pracovníků se těší na práci ve velkých městech a hlavním městě.

Proto před otevřením soukromé firmy v malé vesnici pečlivě porovnejte všechny pro a proti tomuto rozhodnutí a jeho vyhlídky pro vás osobně.

10 nápadů, které je lepší otevřít

Online obchodování nyní prochází obdobím rychlého vývoje a nejoblíbenějším typem startu je internetový obchod. Demonstrace a prodej zboží se uskutečňuje na internetových stránkách obchodu a poté jsou doručovány zákazníkům prostřednictvím kurýrních služeb nebo poštou. Nakupování v internetových obchodech je přitahováno stále více lidí, zejména středního věku, a ti, kteří se chystají otevřít podnik, který prodává jakékoliv zboží na internetu, jsou vyhlídky nejvíce povzbudivé. Tento formát obchodů nepotřebuje obchodování s podlahami, ale zcela závisí na výkonu, použitelnosti a propagaci ve vyhledávačích.

Za účelem otevření online obchodu s oděvy pro ženy nebo děti bude nutné mít počáteční kapitál 200 tisíc rublů, který půjde na:

vývoj, obsah, podpora webu;

správci platů (a případně i kurýři, pokud jsou součástí zaměstnanců firmy);

případně, pronájem skladu;

nákup výrobků a jejich přepravu.

U obchodů prodávajících oblečení a pleteniny dosahuje ziskovost podnikání 20-25%. Pokud kupujete zboží měsíčně více než 200 tisíc rublů, můžete očekávat čistý zisk 40 tisíc rublů. Vzhledem k aktivní podpoře obchodu, příslušné sortimentní politice a úspěšnému výběru dodavatelů se takový podnik vyplatí po 4-6 měsících od jeho otevření.

2. Ulice rychlého občerstvení.

Další populární druh malé podniky je malý stacionární shop, zabývající se výrobou a prodejem potravin a nápojů s rychlým občerstvením, především uzavřené a klasické sendviče podle původních receptur, kávu a tak dále. D. od obvyklých shavermy a párky v rohlíku Tento druh rychlého občerstvení jsou vysoké kvalitní a široký sortiment, neobvyklé komponenty a recepty, orientace na fanoušky zdravého způsobu života a vegetariány. Během krize, příjmy z kaváren, restaurací a dalších tradičních gastronomických podniků klesá, ale fast food nabírá na síle, a mnoho podnikatelů se otevírají právě takový obchod.

Polohovací bod pro prodej na ulici fast food je nejlépe v oblastech s velkými davy a vysoké návštěvnosti: kolem dopravních uzlů, vlakových nádražích, nákupních center a trhů, školy. Otevření se zabýváme prodejem rychlého občerstvení, zásobit na start-up kapitál ve výši nejméně 275 tisíc rublů za pronájem obchodních prostor, nákup pokoj (která může být ve formě pavilonu nebo kiosek, a mobilní přívěsu), ke koupi vybavení (windows zahřívá, lednice, trouba, kávovar stroje atd.). S denním obratem asi osm tisíc měsíčně z hlediska tržeb za prodej rychlého občerstvení učiní až 240 tisíc rublů, a ziskovost v 30% obchodu se vyplatí za méně než šest měsíců práce.

3. Outsourcingová společnost.

Tento druh podnikání spočívá v poskytování služeb třetím stranám s různými službami za poplatek: právní podpora, účetnictví a finanční řízení, technická podpora v oblasti IT a využívání call centra pro přijímání objednávek. Outsourcing jako typ podnikání je relativně nový, jeho trh je ve fázi tvorby. Během krize se stále více a více outsourcingových firem otvírá, protože je pro společnosti obtížnější udržet si všechny potřebné specialisty ve svém státě a potřeba jejich služeb nikde nezmizela.

Chcete-li otevřít outsourcingovou společnost, potřebujete počáteční kapitál ve výši 550 tisíc rublů. Hlavní náklady v první fázi jsou tvořeny:

vyhledávání, nájem a placení za služby kvalifikovaných odborníků ve zvolené oblasti;

Pronájem kanceláře v centru města nebo na jiném snadno přístupném místě, opravu a nákup kancelářského nábytku a vše potřebné pro práci;

náklady na obchodní reklamu.

Hlavním důvodem outsourcingu je vysoká kvalita a úplnost poskytovaných služeb, dodržování lhůt, odpovědnost za výsledek. Zpravidla outsourcingové společnosti nemají jediný schválený ceník, protože náklady na služby jsou stanoveny individuálně v každém případě a jsou předepsány ve zvláštní smlouvě s klientem.

Cateringová společnost ve formě městské jídelny je dražší a komplikovanější obchod než místo pro prodej rychlého občerstvení, ale z dlouhodobého hlediska je mnohem výhodnější. Rozpočetové jídelny mají stabilní poptávku mezi různými skupinami obyvatel, od studentů a pracovníků blízkých podniků až po turisty (jestliže se jídelna nachází v centru města nebo v blízkosti památek). I při vysokém nasýcení trhu s těmito stravovacími zařízeními jídelny stále přinášejí stabilní zisk. Velmi významnou roli v tomto oboru hraje výběr prostor: kromě úspěšného umístění musí splňovat řadu technických, hygienických a dalších požadavků.

Počáteční kapitál potřebný pro otevření jídelny bude přibližně jeden milion rublů. Tyto peníze jsou potřebné pro:

pronájem pokoje, opravy, zdobení sálů pro návštěvníky;

výběr, školení, plat pro zaměstnance;

nákup a instalace potřebného vybavení a nábytku.

Nejvhodnější možností je jídelna s kapacitou 50 osob (nicméně je třeba mít na paměti, že plné zatížení je možné pouze v určitých hodinách pracovního dne, zbytek času to bude mnohem méně). Za rok stabilního fungování se takový podnik vyplatí, když denní příjem dosáhne 25 tisíc rublů (s výjimkou režijních nákladů) a to je možné s průměrnou kontrolou 200-300 rublů a průchodností 50-60%.

5. Prefabrikované konstrukce.

Tento obchodní nápad spočívá v výstavbě dřevěných domů na klíč. Takové budovy jsou velmi žádané mezi zástupci střední třídy, kteří chtějí mít v přírodě letní chatu nebo chalupu. Celý cyklus výstavby rámového domu je jen několik měsíců a levné materiály používané při stavbě takového objektu činí z něj velmi výnosnou investici.

Můžete otevřít podnik pro výstavbu rámových domů, pokud je počáteční kapitál 500 tisíc rublů nebo více. Hlavními nákladovými položkami pro zahájení takového podnikatelského projektu budou:

otevření jedné nebo několika kanceláří (pro přijímání objednávek, komunikaci s klienty, formalizování smluv o koupi dokončených rámových konstrukcí);

výběr, školení stavebních týmů, mzdy za ně;

nákup potřebných nástrojů, stavební vybavení, zařízení;

pronájem kancelářských zaměstnanců, zaplacení za jejich práci a výdaje na údržbu kanceláří;

investice do reklamy, tvorba a propagace webových stránek společnosti.

Výnosnost tohoto druhu podnikání závisí na nákladech na materiály použité k výstavbě každého domu. Průměrné náklady na 1 m 2 obytných prostor rámové domy obvykle je 30-40 tisíc rublů, a tržní cena každého takového metru je 70 tisíc rublů. To znamená, že celý dům nebo chalupa stojí kupujícímu asi dva miliony rublů. Pouze dva realizované objekty jsou dostatečné k tomu, aby získaly počáteční náklady na tuto firmu.

Malé kadeřníky s nízkým a středním cenovým segmentem, které poskytují celou škálu služeb, mají stabilní poptávku všech kategorií obyvatel ve velkých a středně velkých městech. Při otevření takové firmy byste měli usilovat o kvalitní služby, budovat dobré vztahy se zákazníky (lidé by rádi chodili k vašemu kadeřnictví znovu a znovu) a udržovali ceny na cenově dostupné úrovni. Nejvhodnějšími místy pro kadeřníky jsou spaní s velkým počtem obyvatel, v blízkosti nákupních center a velkých dopravních uzlů - autobusové a tramvajové zastávky, stanice metra atd.

Aby bylo možné otevřít holičství, budete mít počáteční kapitál ve výši 300 tisíc rublů, která je potřebná k úhradě nájemného za prostory, nákup nábytku a vybavení, zásoby, zařízení pro registraci a spuštění reklamy, jakož i pro přijímání umělců a správců.

Tento druh podnikání poskytuje příležitosti k získání dalšího zisku:

umístění prostor nebo jeho části do podnájmu zástupcům příbuzných profesí - majitelům manikúry a pedikúry, make-upu - zaujetí zákazníků;

převést některé práce na trenéry (namísto pronájmu vlastních zaměstnanců).

Malý kadeřník, kde průměrná kontrola na služby je 250 rublů a přibližně 16 klientů se podává během pracovního dne, všechny ostatní věci jsou stejné, platí za rok a půl. A pokud se seznam služeb rozšiřuje a firma bude aktivně provádět marketingové akce a využívat všechny reklamní kanály, pak se to stane ještě rychleji. Plánovaná ziskovost se v tomto případě očekává na úrovni 29%.

Podobným druhem podnikání je kosmetický salon. Pokud jej otevřete v nejmenší velikosti - jako kosmetické služby magisterského kanceláři doma - počáteční investice bude činit celkem 30 tisíc rublů (při průchodu kurzů, nákup všech potřebných kosmetických přístrojů a zařízení, nabízet své služby).

Pokud již máte školení v oblasti stříhání a styling, make-up, manikúra, pedikúra, korekce obočí, depilace a podobně. E., první krok k budování vašeho podnikání pro vás, aby se stal soubor zkušeností a portfolia. Chcete-li to provést, můžete prvním volném tréninku na jejich příbuzných a známých, a pak vytvořit skupinu v sociální síti a nabízet své služby za nízkou cenu.

Popularita tohoto obchodního formátu vzhledem k tomu, že v době krize hlavní kosmetické salony zvýšit pouze jejich ceny, a soukromý master, opouštět domov pro klienty, aby byli připraveni na důležité události (svatba, dovolené, a tak dále. D.) nebo hostování je doma, učinit tytéž služby mnohem levnější. Koneckonců, nemusí zaplatit nájem ani sdílet zisky s majitelem.

U soukromých umělců jsou relevantní neformální kanály reklamy - doporučení, slova z úst, sociální sítě. Z dražších míst pro reklamu jejich služby mohou být nazývány svatebními časopisy a internetovými portály.

Lidé budou potřebovat léky vždy a všude, takže otevření stacionární lékárny k prodeji léčivých přípravků v maloobchodě je velmi slibným obchodním nápadem, a to i při vysoké konkurenci na tomto trhu. Nejlepší je otevřít takovou firmu v obytných oblastech poblíž stanic metra a dalších dopravních uzlů (železniční stanice, zastávky veřejné dopravy) nebo v blízkosti velkých supermarketů, vybrat si diskontní sázku a pronajmout malou místnost pro lékárnu.

Vedle umístění je úspěch tohoto druhu podnikání silně ovlivněn cenovou politikou lékárny a spolehlivostí dodavatelů. To znamená, že zisky v tomto případě jsou určeny obratem. Prodej hygienických výrobků a kosmetiky, kojenecké výživy, zdravotnické techniky se může stát dodatečným příjmem. Právní předpisy navíc umožňují prodejcům stanovit vysoké přírůstky na jednotlivé skupiny léků.

Pokud jde o počáteční kapitál, začínající podnikatel, který chce otevřít lékárnu, bude potřebovat alespoň půl milionu rublů. Kromě finančních prostředků bude nutné:

Nebytové prostory se všemi lékárenskými zařízeními;

uzavřených vztahů a smluv s velkoobchodními dodavateli léků.

8. Dětská provize.

Podstatou tohoto podnikatelského záměru je otevření malého obchodu, který přijímá vysoce kvalitní výrobky pro děti z prodeje od zákazníků a prodává je za cenu, která zahrnuje provizi prodejce. Takové obchody aktivně získávají popularitu a stále více se otevírají, protože děti rostou, stále potřebují nové oblečení, boty a předměty pro domácnost a mnohé rodiny jsou nuceny zachránit a nemohou si to dovolit koupit v běžných obchodech.

Za účelem otevření takového podnikání to bude mít startovní kapitál asi 300 tisíc rublů. Tato částka půjde na pronájem, dokončení a vybavení obchodního centra (nákup nábytku, stánky, vybavení, vytvoření barevného vývěsního štítku nebo vitríny), mzdy zaměstnanců. Nicméně, pokud je to rodinný podnik, pak můžete ušetřit na nájem prodejců a zbytek zaměstnanců. Propagace obchodu a provozování jeho skupin v sociálních sítích si vyžádá nějaké finanční investice, protože bude nutné nepřetržitě přilákat prodejce a kupce. Nemusí však kupovat zboží od velkoobchodníků.

Nejvhodnějšími místy pro otevření dětské komise jsou spící hustě osídlené oblasti, domy v blízkosti mateřských škol, polyklinik, obchodů s potravinami.

Optimální úroveň ziskovosti takového podniku, podle ekonomů, by měla být 12-15%. Na základě denního obratu 15 tisíc rublů, čistý zisk za měsíc může být až 30 tisíc rublů (po odečtení všech výdajů).

9. Školení, doučování.

Doučování bylo vždy relevantní, a to i ve většině krizových období a zejména po zavedení USE. Ne všichni rodiče si mohou dovolit zaplatit za jazykovou školu nebo speciální kurzy pro přípravu dítěte za USE, ale soukromé školitelské služby jsou poměrně povznášející (zvláště pokud není výcvik individuální, ale v malých skupinách).

Kromě přípravy studentů na zkoušky je stále ještě velký počet školení, školení a seminářů pro dospělé. Chcete-li otevřít svou firmu v této oblasti, nemusíte utrácet za pronájem pokoje atd. - můžete absolvovat kurzy online nebo provádět samostatné tréninkové akce, které si na několik hodin zapůjčí vhodné stránky. Taková podnikání však bude vyžadovat investice do reklamy.

10. Uložte pevné ceny.

Pro podnikání prodeje levných každodenních zboží se krize stala katalyzátorem úspěchu. Spotřebitelé stále více a více a pevný cenový formát přitahuje nízké ceny. Sortiment těchto obchodů může zahrnovat jídlo, drobné zboží pro domácnost a kosmetiku.

Existují dvě možnosti pro zahájení takového podnikání: otevření obchodu samostatně nebo zakoupení licence. Počáteční kapitál je požadován ve výši nejméně 700 tisíc rublů, které budou vynaloženy na:

zaplacení nájmu nebo podnájmu prostor;

nákup komerčního vybavení;

nákup první dávky zboží;

mzdy zaměstnancům.

U míst maloobchodu hraje velkou roli místo. Je lepší otevřít podnikání na místech s velkým množstvím lidí.

Můžete nakupovat zboží v Číně (pokud to uděláte přímo, cena bude rekordně nízká).

Jak víte, existuje mnoho možností pro soukromé podnikání. Zvýrazňujeme jejich nejvýznamnější a nejvýnosnější z nich:

Srovnávací tabulka, která ukazuje, jakou firmu je lepší otevřít:

Jak začít podnikat od začátku - 7 jednoduchých kroků pro začátečníky

Vytvoření podnikání od začátku je snadné. Rozsáhlé zkušenosti bohatých a úspěšných podnikatelů jsou k dispozici. Nejdůležitější tipy jsou velmi jednoduché a zapadají do 7 hlavních fází vývoje. Přibližujte se k nim a je vám zaručeno úspěch.

Novou firmu můžete kdykoli vytvořit. Neexistují žádné nepříznivé okolnosti, období nebo věk. Jen tvůj duch a odhodlání jsou důležité.

 • Tento nápad bude fungovat, ale potřebuji peníze na propagaci.
 • Je třeba vydělat více a rychle splácet dluhy.
 • Síly nemohou tolerovat nadřízeného tyrana. Okamžitě jsem odstoupil a zahájil svou práci.
 • Podívejte se na Vasku vlastní firmu. Jsem horší nebo hloupější?

Jaké myšlenky naznačují, že jste "zralí" pro vaše podnikání:

 • U mě dokonale dopadá, a nyní na trhu je tento zboží (služba) nárokován.
 • Kapitál na startu nestačí, ale nebudu to v pořádku - riziko ztrácí vše, když je příliš vysoká.
 • Zatímco podnikání nezačne přinášet stabilní příjmy, je třeba vytvořit další zdroj nebo spolehlivou rezervu.
 • Když opustím práci, nikdo mě nebude kontrolovat a nebude mě řídit. Nyní je nutné stát se více organizovaným a disciplinovaným.

Pokud jsou vaše myšlenky v souladu s prvním blokem, nejste připraveni vytvořit firmu. Podnikání vyžaduje střízlivý výpočet a zodpovědný postoj k podnikání. Ale většina lidstva je v záchvatu klamání. Je to proto, že tolik bankrotů mezi nově příchozími a tak málo úspěšných projektů. Hlavní mýty:

 1. Bez velkých peněz a spojení není možné začít podnikat.
 2. Banditové znemožní všechno.
 3. Daně platit neziskové.
 4. Nemám podnikatelský talent.

Tyto obavy jsou pravděpodobně známé. Ve skutečnosti je toto vše snadno překonat. Pouze správné myšlení a základní finanční gramotnost jsou důležité.

- Neužívejte půjčku k zahájení podnikání, pokud nemáte zkušenost.
- Připravte se na poruchu, pokuste se zajistit všechny možnosti.
- Naladějte se na výhru, ale vezměte v úvahu vaše akce v případě porážky.
- Nepoužívejte prostředky vybírané k jiným důležitým účelům (NW pro případ nouze, platby za půjčky, vzdělávání dětí) k vytvoření podnikání.
- Co nejvíce, prostudujte podmínky na trhu a analyzujte své zdroje.
- Komunikujte se zkušenými a úspěšnými podnikateli.
- Neinvestujte do podezřelých projektů.
- Vyberte si kouli, ve které jste profesionál.
- Vytvořte plány pro své akce, jasně popište jednotlivé fáze.
- Chyby budou, ale po prvních potížích se nevzdávejte.

Každý podnik je jedinečný. Ale existují základní a společné pro všechny fáze, které jsou nezbytné projít.

1. Určete směr

Je nesmírně důležité si uvědomit, že zákazníci budou ochotni platit pouze za kvalitní řešení jednoho z jejich problémů nebo uspokojení jakékoli potřeby. Takže musíte určit, co jim můžete nabídnout.

2. Studium na trhu a výběr našeho výklenku

Po rozhodnutí o směru si prostudujte situaci ve vašem městě. Nejprve zjistěte počet potenciálních konkurentů. Můžete požádat své přátele, aby navštívili každou společnost nebo její část jako zákazníka. Takže máte jasnou představu o výhodách a slabostech konkurence. Všechna data musí být zaznamenána na papíře a systematizována ve srovnávacích tabulkách. Po jasné analýze můžete vstoupit na trh s atraktivnějšími podmínkami pro zákazníky.

3. Vytvořte jedinečný obchodní návrh

Měla by být krátká, ale co nejpřesnější je ukázat vaši práci a hlavní výhody. Příklad: "Překladatelská agentura. Pracujeme rychle, efektivně a za rozumnou cenu. "

4. Vypracujte obchodní plán

Mnozí považují tuto nejdůležitější fázi za prázdnou formalitu, která je nezbytná pouze pro získání půjček nebo přilákání investorů. To je vážná chyba. Podnikatelský plán se skládá z popisu počáteční pozice, analýzy trhu, vyhlídek a jasného plánování kroků organizace a rozvoje podnikání. Každá položka vyžaduje pečlivou analýzu a střízlivé posouzení faktorů. Bez tohoto je nemožné vytvořit úspěšné podnikání. Toto je instrukce a cestovní mapa vaší činnosti.

5. Začněte

Příprava organizace může trvat několik měsíců. Ale vyjíždějící "s nízkým počátkem" neodkládají proces, neodkládají a nepochybují. Je nutné jednat rozhodně a rychle.

6. První objednávky. Jak zlikvidovat zisk

Netřeba dodávat, že první zákazníci by měli být obsluhováni na nejvyšší úrovni? Tento přístup je také nezbytný při práci s 10., 100., 500., 1.000 000. klientem. Ale první jsou nejdůležitější. Jejich hodnocení vašich služeb, doporučení a zpětné vazby vás buď donutí radikálně změnit svůj přístup k podnikání, nebo vám dovolí rozvinout křídla za zády a jistě vyrazit na triumfální let. Když provedete první objednávky, určíte určitou úroveň kvality. Nemůže být snížena, je nutné ji zvednout.

7. Proveďte nestrannou analýzu výsledků a začněte rozšiřovat

Analyzujte výsledky a průběžně sledujte průběžné výsledky. To vám umožní najít chyby a rychle je opravit. Zaměřte se na hodnocení účinnosti obchodních praktik. Odhoďte bez lítosti, co nepřináší příjem a pouze absorbuje zdroje, věnujte více pozornosti efektivnímu.

Jak začít podnikat - krok za krokem od začátku pro začátečníky

Dobrý den, milí čtenáři. Dnes vám chci říci, kde začít podnikat, a o některých chybách začínajících podnikatelů, kterých jsem se také dopustil. Také bych chtěl dát krok za krokem plán otevření všech (dobře, nebo téměř všech) podniků. A sdílejte odkaz na sekci o podnikatelských nápadech a jak začít podnikat od začátku bez peněz! A teď se zaměříme na téma tohoto článku.

Obsah

Proč jsem se rozhodl napsat tento článek

Protože mnozí, kteří se mě ptají, se zeptat, co se nejprve neobtěžuje. Existují dokonce takové otázky, že se člověk snad vůbec nikdy nesetká. Obecně platí, že v myslích mnoha začínajících podnikatelů se vyskytuje "Běda od Wit" a my tento "smutek" v tomto článku "vyloučíme". Přinejmenším se budu snažit. Nyní promluvíme o chybách a pak ukážeme krok za krokem, jak to vidím.

Některé chyby a jejich řešení

1. Bod rovnováhy není vypočten

Mnozí podnikatelé začínají podnikat, aniž by dokonce vypočítali, kolik v jakém období potřebujete prodat. To je důležité, protože v tomto okamžiku je mnoho obchodních modelů odříznuto.

Pro výpočet bodu zlomu je jednoduchá. Uvažujete o tom, kolik utratíte za měsíc a pak zvážíte, jak potřebujete za měsíc prodávat zboží nebo poskytovat služby tak, aby byly tyto výdaje vráceny. Pokud je číslo příliš velké a zdá se vám nerealistické, pak je lepší nechat se podnikat. Pokud si myslíte, že můžete prodat správné množství zboží na pokrytí nákladů nebo začít pokrýt náklady za několik měsíců, můžete si o tom dále myslet.

Závěr 1: Dokud nemáte plný finanční obraz o podnikání ve vaší hlavě, půjčíte peníze nebo dokonce využijete vaše úspory, nemůžete.

2. Všechno by mělo být perfektní

Na začátku svého podnikání chci, aby všechno bylo správné a krásné: koupí se nejmodernější zařízení, vytváří se nejfunkčnější webová stránka, kancelář se rekonstruuje atd.

Aspirace k lepšímu jsou užitečné, ale existuje jedna "VUT" - než utrácet peníze, zkontrolujte efektivitu svého obchodního modelu. Když budete dělat drahý design webových stránek, nejprve se ujistěte, že vaše služby nebo zboží jsou obecně v poptávce.

Nebo pokud otevřete kavárnu, než začnete provádět drahé opravy, zkuste začít prodávat v místnosti, která je s minimálními investicemi. Pokud bude prodej trvat a místo v této oblasti města přinese alespoň nějaký zisk, pak můžete rozšířit nebo udělat strmé opravy.

Závěr 2: Neinvestujte značnou částku, dokud se nezajistí, že produkt sám potřebuje. A vy nemusíte přinést vše k dokonalosti, čímž zpomalíte start. Začněte tím, co se postupně rozvíjí a zlepšuje.

3. Žádné porozumění vaší budoucí obchodní činnosti nebo prostě žádná láska

Osobně si myslím, že by se to mělo obchodně přinejmenším líbit. Například mám rád každý z mých obchodních projektů, a kdybych to neudělal, nebylo by to prospěšné.

Někteří začínající podnikatelé mi píšou otázky "Co prodávat", "Jaké služby jsou výhodné poskytnout", "Jaký obchod je ziskové", atd. Odpovím všem: "Otevřete svou banku." A nikdo nemá rád svou odpověď, ačkoli on odpovídá na všechny tyto otázky. Každý podnikatel má odlišnou životní situaci, různé zájmy a různé znalosti. Pokud se člověk chce prodávat hračky a druhá ráda prodává pánské obleky, pak nebudou moci vyměňovat obchody a být tak úspěšní. Vše proto, že nechápou model a prostě necítí zájem.

Závěr 3: Nemůžete stavět firmu na myšlenku jen proto, že jen víte, že je zisková a nemá žádný zájem o ni. Podnikání musí být pochopeno, milovat a "být v předmětu". Například jsem nemohl otevřít masážní salon a vést podnik k úspěchu. Ne proto, že nemám dost peněz, ale proto, že v tomto oboru nerozumím nic.

Jak začít podnikat - 10 kroků od začátku

Za prvé, chci říct, že níže uvedu 2 plány, kde začít podnikat: kompletní a zjednodušené. Začněme celý.

Krok 1. Myšlenka podnikání

Samozřejmě, že chcete začít podnikat, musíte vědět, co začít. Vždycky jsem říkal, říkám a řeknu, že podnikatel by měl mít nápad. Nemůžete-li dokonce přijít s nějakou myšlenkou, pak o jaké podnikání je to všechno? Není třeba být inovacem a vymýšlet něco nepředstavitelného. Můžete si učinit již pracující nápad, rozhlížet se, najít vady nebo jen zlepšit to, jak to vidíte, a to bude další podnik. Je snadnější vstoupit do formovaného trhu než jeho samostatné utváření. A tento nápad by neměl být globální, můžete začít s mikropodnikem nebo obchodem s minimálními investicemi.

Chcete-li přijít s nápadem na firmu nebo ji najít, přečtěte si následující články a poté, co jste si přečetli 100%, rozhodněte se o nápadu:

Po nácviku článků jsou vymyšleny nápady, můžete pokračovat v dalším kroku.

Krok 2. Analýza trhu

Po výběru podnikatelského nápadu musíte analyzovat trh, zjistit, zda uživatelé vůbec potřebují váš produkt. Vyhodnoťte konkurenci, identifikujte pozitivní a negativní aspekty konkurentů, zjistěte si, co se budete lišit od konkurence. Porovnejte ceny, kvalitu služeb, sortiment (pokud se jedná o komoditní obchod) a maximálně hledáte něco, na čem byste mohli být lepší. Toto je povinné. Proč? Přečtěte si tento článek!

Poté, co jste ocenili nabídku a poptávku, jste si uvědomili, že můžete konkurovat stávajícím společnostem, můžete pokračovat.

Krok 3. Plánování podnikání

Můžete si vytvořit vlastní obchodní plán a v něm předepsat veškeré náklady, možnosti propagace, vše, co potřebujete k zahájení, určovat ceny za zboží a služby (k tomu přispěje článek o tom, jak zvýšit cenu), bod zisku, plánované příjem, atd. Píšete to pro sebe, a ne pro banku nebo investora, takže napište do formuláře, ve které bude pro vás výhodnější spolupracovat v budoucnu. To je děláno více, aby se zachovalo méně informací na mysli. Takže nezapomeňte dělat cokoli a v budoucnu můžete zkontrolovat dokončené úkoly a cíle na položkách plánu.

V plánu také zapište všechny náklady, které vzniknou zpočátku a pokuste se je dodržovat. Jen pro případ, vezměte to s marží. A co je nejdůležitější, nehledějte připravené obchodní plány. Napíše úplný nesmysl ve středních hodnotách, které se ve skutečnosti značně liší od skutečnosti!

Nebudeme se o tom podrobně zabývat, protože po nápadu se objeví ve vaší hlavě, rychle učiníte tento krok, ujišťuji vás!

Krok 4: Hledání peněz pro podnikání

Ve všech obchodech musíte investovat peníze. Můžete podnikat bez peněz, ale je to velmi vzácné a výsledky musí čekat dlouhou dobu. V posledním kroku podnikového plánování jste museli vypočítat, kolik zpočátku potřebujete peníze pro vaše podnikání. Vezměte částku a přidejte minimálně 20% (MINIMUM). To je jen případ. Je lepší, když peníze zůstanou málo, než je nedostatečné a musíte je hledat v nouzovém režimu.

Když částku, kterou znáte, potřebujete tyto peníze hledat. No, pokud je máte, protože kategoricky nedoporučuji začít s kreditními penězi. Vývoj osvědčeného obchodního modelu je možný, ale nedoporučuji vám začít. Obecně jsem již napsal článek o tom, kde získat peníze na podnikání.

Krok 5: Zaregistrujte svou firmu

Tento krok nelze přehlížet, protože musí být registrována. Můžete použít LLC nebo IP. Vše závisí na vaší činnosti. K tomu můžete pomoci články:

Až bude vaše firma připravena, můžete pokračovat v dalším kroku.

Krok 6. Daně a výkaznictví

Uvedl jsem tento krok hned, protože nejprve musíte určit, se kterým daňovým systémem budete pracovat. Musí to být provedeno najednou, protože na tom závisí výše daní a způsob jejich platby. Chcete-li to provést, přečtěte si následující články:

A také si přečtěte další články z nadpisu "Účetnictví a daně", protože tam najdete vždy aktuální a úplné informace o vedení daňových a účetních záznamů. Můžete také položit svou otázku a získat odpověď od odborníka.

Krok 7: Rychle vyzkoušejte nápad

Někdo bude říkat, že můžete otestovat bez registrace firmy. A máte pravdu! Je to možné, ale vědomě jsem na počátku napsal, že budou existovat dva varianty vývoje událostí a ve druhé se o tom povím. A teď se dostaneme k samotnému testování.

Nejprve potřebujete rychlý test - "check-in". Na své peníze, otestovat nápad, dát minimální reklamu, udělat co nejmenší možný produkt a pokusit se prodat. Studovat poptávku v praxi tak mluvit. Měli byste se podívat do vašeho plánu, zhodnotit, co potřebujete minimálně začít a okamžitě začít. Za to, co se děje. Na začátku jsem psal o jedné z chyb startujících podnikatelů, která spočívá v odložení startu, neustálých zlepšování atd. Nemusíte se zlepšovat, musíte co nejdříve začít, abyste zkontrolovali myšlenku v akci, získali první prodej a byli inspirováni k dalšímu vývoji.

Pokud start neposkytuje první prodej, pak je třeba přezkoumat plán, nápad a hledat chyby. Rychlý začátek je, abyste strávili méně času, úsilí a peněz v případě selhání. Souhlasíte, bylo by mnohem nepříjemné připravit rok, a pak se nezdaří? Je to méně než škoda pochopit vaše chyby hned, zatímco jste ještě neměli čas na to. Takže můžete provést úpravy v průběhu akcí a vše začne pracovat!

Chcete-li otestovat myšlenku a vaši firmu, tento článek vám může pomoci. Je to spíše pro myšlenkový test na internetu, ale pro reálný sektor (offline) také vhodný.

Krok 8. Rozvoj podnikání

Poté, co byly testy provedeny, plán byl upraven a prodeje zmizely, můžete rozvíjet podnikání a dokonalé vše, co jste napsali v plánu. Nyní můžete zlepšit místo, zvýšit sklady nebo kancelář, rozšířit zaměstnance atd. Když vaše nápad a obchodní model ukázal svou efektivitu, je pro vás snadnější nastavit globální cíle. Navíc jste již obdrželi první peníze z prvních objednávek nebo prodejů a můžete je znovu investovat do vývoje.

Není-li dostatek peněz, je již možné využít úvěrů a půjček, protože podnikání přináší peníze a lze je rozvíjet s čistým svědomím. Pokud nepotřebujete hodně peněz, může se stát i kreditní karta. V tomto článku jsem řekl, jak můžete bez zájmu využít kreditních karet pro vaše podnikání.

Krok 9. Aktivní propagace

Tento krok by mohl být přičítán vývoji, ale udělal jsem to samostatně. Poté, co máte více skladů, výkonnější zařízení a místa, více zaměstnanců atd., Musíte zajistit, aby to vše fungovalo. Za to je třeba maximálně agresivní inzerce. Musíte využít mnoho reklamních příležitostí. Podívejte se na klienty na internetu, do reklamy offline, do přímého prodeje apod. Čím více reklamních nástrojů používáte, tím lepší výsledek. Nezapomeňte ale zaznamenat výsledky a vykreslit neúčinné nástroje inzerce, aby se nevyčerpaly rozpočty na prázdné.

Chcete-li kompetentně propagovat a propagovat svou firmu, přečtěte si články v části "Podpora podnikání".

Krok 10. Změna měřítka

Vaše podnikání funguje dobře, přináší peníze, neustále se vyvíjíte, vše je v pořádku! Existují však i přilehlé oblasti nebo sousední města. Pokud byl váš obchodní model úspěšně natočen ve vašem městě, můžete zastupovat v jiných městech. Pokud neexistuje žádná touha nebo příležitost jít do sousedních měst, můžete jednoduše využít nějakého přilehlého směru, pokud existuje.

Pokud například prodáváte domácí spotřebiče, můžete paralelně spustit opravářskou službu a poskytovat placené opravné služby. Pokud je technika vašeho klienta nepodléhající opravě, můžete mu vždy nabídnout, aby si něco koupil z vašeho obchodu. Obecně se podívejte na vaše podnikání a jsem si jistý, že najdete něco, na co se chystáte.

Na co jiného se dá věnovat pozornost?

Při zahájení podnikání existuje několik parametrů, které vám umožňují posoudit, jak efektivní je vaše podnikání na začátku, brát je vážně:

- Pokud je čistý zisk vašeho podnikání nad nulou, bez nákladů na vybavení a daní, vaše podnikání přežije, protože vytváří nějaké peníze. Pokud je pod nulou, vaše podnikání spálí peníze a nebude mít dostatek kreditů a investic;

- Pokud jste plánovali prodeje 200 000 a prodávali na 50 000, pak je to důvod, proč se vážně přizpůsobit jeho práci a možná i samotnému plánu;

- Měla bys být pohodlná. Podnikání je těžké. Pokud i pro vás je neustále těžké, vyrovnat se s problémy podnikání, bude to obtížné. Zajistěte si dostatečnou úroveň komfortu, abyste se necítili být zbaveni kvůli svému podnikání.

Jak zahájit a otevřít svou firmu pomocí zjednodušeného schématu

Jak jsem slíbil, dám vám zjednodušený diagram o tom, jak začít podnikat. Protože Já jsem již všechny body vymaloval, pak se na ně odkazuji, abych se neopakoval.

Já sám jsem tuto schému znovu použil, protože dříve jsem vedl velmi malé projekty, ve kterých by se hodně mohlo vynechat. Schéma tak vypadá takto:

 1. Idea (měla by být vždy);
 2. Snadné plánování, nemůžete malovat, ale nejdůležitější body na notebooku. To se provádí za účelem vytvoření modelu;
 3. Rychlé nápady testů. Možná i bez investování a hledání peněz. Nebo budete potřebovat jen málo peněz a budou jen ve vaší úsporě;
 4. Rozvoj a aktivní propagace. Po prvních objednávkách můžete zahájit aktivní propagaci a přinést vše na paměti;
 5. Registrace a škálování podniků.

Jak můžete vidět, chyběla jsem registrace až do samého konce, protože některé obchodní projekty mohou být realizovány bez registrace, protože během testu nemáte tolik peněz, abyste je mohli okamžitě spustit, aby se nahlásili daně. Ale pokud obchodní model ukázal svou účinnost a po aktivní podpoře růstu nehtů by měl být design okamžitý.

Nemůžete však dělat ani první etapy bez registrace, pokud potřebujete obchodní oblast, kancelář nebo práci se společnostmi na základě smluv, protože pro to potřebujete alespoň IP.

Závěr

V tomto článku jsem vám řekla, kde začít své podnikání, řekla o chybách často dělaných začátečníky a já jsem to udělal a teď víte, co dělat před zahájením vašeho podnikání. Přečtěte si mé webové stránky "Jak vydělat peníze", přihlaste se k němu, položte své dotazy a pokuste se začít podnikat. Nikoho nenecháme na místě bez pomoci. Děkujeme vám za pozornost!