Večeře shop: jak začít takové podnikání?

Aby mohl obchod úspěšně otevřít, musí mít majitel jasnou představu o tomto konkrétním typu produktu. A od podnikatele vyžaduje kompetentní obchodní organizaci, vypracování podnikatelského plánu, výpočet finančních nákladů apod.

Jak se vypořádat s konkurencí?

Především je nutné studovat vybrané místo, analyzovat, které kategorie zboží jsou více poptávané. Chcete-li provést přesnější výpočty nadcházejícího podnikání, měli byste zjistit počet takových prodejen v obci.

Co potřebujete vědět před zahájením podnikání? Přečtěte si více o tomto zde.

Výsledkem výzkumu je určit kategorii, na níž poptávka překračuje nabídku. Je velmi důležité podrobně studovat situaci na trhu, zvolit si správnou strategii, na základě které budovat podnikatelský plán.

Se správnou řadou akcí můžete počítat s úspěšnou obchodní činností, při níž budou rizika minimální. Takže se můžete snadno vyrovnat s konkurenty a neoponovat se s nimi a jednat paralelně, aniž by se vzájemně ovlivňovali.

Registrace a potřebný balíček dokumentů

Nejoptimálnější možností pro registraci podniku je registrace jako samostatný podnikatel. Tento přístup ušetří peníze a čas.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření IP - tento článek řekne.

Pokud se předpokládá větší rozsah, spolupráce s velkými podniky a další rozšiřování podnikání, je vhodné formalizovat právnickou osobu.

V obou případech je lepší zvolit zjednodušený daňový systém, který předpokládá daně až do výše 6% výnosové částky nebo 15% provozního zisku.

K otevření obchodu s porcelánky není třeba žádné další povolení.

Po registraci u daňové služby může podnikatel zahájit obchodní činnost - (OKPD 2) 47.78 Ostatní maloobchodní služby ve specializovaných prodejnách.

Důležité body, které vyžadují pozornost

Předtím, než přijmete konečné rozhodnutí o otevření obchodního domu, musíte se rozhodnout o následujících bodech:

 • umístění obchodu;
 • podmínky a prostor místnosti.

Podnikatel má na výběr podle svých záměrů a finančních možností: přijmout předpoklad pro obchod k pronájmu, koupi nebo výstavbě nové budovy. V každém případě je důležité určit místo, kde je vhodnější otevřít takový obchodní bod.

Zde je obvyklé logické zdůvodnění: kupující zřídka jdou do obchodního domu. Zpravidla to dělají postupně. Proto by měl být umístěn vedle obchodu s potravinami s nevyčerpatelným tokem zákazníků. Analytici tvrdí, že zejména nakupující ženy nikdy neopouštějí tento obchod, aby nekupovali alespoň jednu věc.

Je velmi vhodné otevřít takové obchody v prostorách pro spaní novými budovami. Tato možnost zaručí dlouhou dobu vysokou poptávku po pokrmu, bez níž si noví osadníci prostě nemohou dělat. Po celou dobu, dokud budou usazeni na novém místě, budou potřebovat různé druhy nádobí.

Čím pohodlnější a pohodlnější je místnost, tím atraktivnější je pro zákazníky. Minimální plocha je od 50 m2. m, maximálně 200 metrů čtverečních. m. Takové parametry jsou dostačující a výběr velikosti místnosti závisí na očekávané míře podnikání.

Pro pohodlí kupujících by měla být obchodní plocha rozdělena na zóny s různými druhy zboží:

 • pro nastavení stolů;
 • pro vaření;
 • dárkové sady nádobí;
 • malé články.

Sortiment výrobků

Sortiment výrobků musí být postaven předem, přičemž důkladně studoval potřeby zákazníků. Chcete-li to provést, můžete provést průzkumy, sledovat jejich chování v podobných obchodech.

Měli byste sázet na kupujícího s jiným příjmem: od minimální až po solidní. Všechny skupiny zboží na jejich náklady by měly být uvedeny na regálech. Kupující musí jít do obchodu a najít v něm vše, co potřebuje: od lžíce na hořčici až po drahou porcelánovou soupravu.

Začíná bílou miskou, protože je vhodná pro jakýkoli interiér a je považována za univerzální pro zákazníky s různým vkusem. Neméně populární je průhledný a pevný nádobí, který neztrácí význam a je vždy v vysoké poptávce.

Pouze po prozkoumání preferencí kupujících, obzvláště stálých, můžete diverzifikovat a zakoupit sady nádobí s vhodným designem, obzvláště chytlavé nebo originální. Za prvé, můžete procvičovat příkazy zákazníků a dodávat nádobí, které chtějí. Zde je vhodné připomenout, že pohotovost objednávky - přiláká vděčné zákazníky, protože každý si váží respektu a pozornosti vůči sobě.

Bílý porcelán nikdy neztratí zájem. Mimochodem, jsou ochotně zakoupeny bílé talíře nebo poháry, aby se jim dali logo, pamětní obrázek nebo fotografie. Takové předměty jsou velmi dobré pro dárek.

Velkým přínosem pro podnikání s nádobami může být spolupráce se značkovými společnostmi. To bude vyžadovat dodatečné náklady, nicméně to dává smysl, protože je zaručena kvalita těchto produktů. Uznání světově proslulých výrobců se bude hrát v rukou podnikatele, protože tyto produkty nevyžadují další reklamu.

Vzhledem k tomu, že sortiment jídel na trhu je poměrně rozsáhlý, je třeba věnovat pozornost materiálu, z něhož jsou nádobí vyrobeny. Moderní kupující chce koupit šetrné k životnímu prostředí produkty, které neublíží vašemu zdraví. V tomto ohledu stojí za to věnovat zvláštní pozornost kvalitě nakoupeného zboží.

Vypracování obchodního plánu

Otevřením obchodu je zahájení podnikání, které musí mít plánovaný základ. Přesněji a podrobněji bude plánována každá část nadcházejícího případu, tím je zřejmý úspěch rozvoje obchodního podnikání.

Je nutné vypracovat projekt obsahující všechny směry nadcházející práce. Nejdůležitější je část výdajů a očekávaných příjmů, která umožní zjistit, za jakou dobu budou investované prostředky splácet.

Jak vytvořit svůj vlastní obchodní plán - tento článek vám řekne.

Přibližné finanční výpočty:

 1. Registrace registračních dokladů - 10 tisíc rublů.
 2. Náklady na pronájem prostor je 25 tisíc rublů.
 3. Mzdový fond - 200 tisíc rublů.
 4. Obchodní zařízení - 60 tisíc rublů.
 5. Reklamní činnost - 5 tisíc rublů.
 6. Ostatní výdaje - 10 tisíc rublů.
 7. Náklady na nákup zboží - 250 tisíc rublů.

Celkový požadovaný počáteční kapitál - 560 tisíc rublů. Za předpokladu, že měsíční příjem obchodu bude v rozmezí 120 tisíc rublů, bude podnik splatit asi za šest měsíců.

Tyto výpočty lze specifikovat s přihlédnutím k rozsahu podniku. Provádění analýz ziskovosti pomůže zvýšit sazbu a výši příjmu, což zajistí získání vysokých příjmů a čistého zisku.

Obchodní plán, vypracovaný před otevřením nádoby, vyžaduje neustálé zlepšování a přizpůsobování. To je nezbytné pro minimalizaci rizik.

Během práce obchodu je třeba neustále studovat poptávku zákazníků, aby byl sortiment přijatelnější. To bude znamenat zvýšení obratu, což pozitivně ovlivní hlavní ekonomické ukazatele.

Zaměstnanci obchodu

Nejdůležitější součástí týmu nádobí jsou profesionální prodejci, kteří mají potřebné znalosti. Měli by si být dobře vědomi všech složitosti produktu, stejně jako musí pochopit technologie vaření, mít představu o nastavení stolu. To vše je užitečné, aby přesvědčila kupujícího, aby si koupil pokrmy a vytvořil správný návod, aby co nejvíce vyhověl požadavku.

Výhodná možnost pro obchodníka a pro zaměstnance, pokud bude kombinovat povinnosti prodávajícího, pokladníka a konzultanta.

Při náboru zaměstnanců je důležité posoudit nejen úroveň speciálního vzdělávání, ale i praktické zkušenosti a osobní vlastnosti. Čím více se prodávající prokáže, tím více kupujících bude přitahovat, tím více zboží bude prodávat.

Jen nezapomeňte, že s prodejci by měli uzavřít pracovní smlouvu.

Výkonným stimulačním nástrojem pro zaměstnance je motivační systém pro vyšší výkon.

Důležitým bodem práce s personálem je vytvoření přátelské atmosféry v týmu, vzájemná podpora a důvěra. Zdravé vztahy v malém týmu se vždy projeví v celkovém stavu věcí, zejména ve finančních ukazatelích.

Reklama a propagace

Použití různých forem a metod marketingu aktivuje obchod, přitahuje velký počet zákazníků, kteří se stanou trvalými. Je pro takové osoby, aby drželi propagační akce, nabízejí slevy, bonusy, vyvíjejí systém odměn za velké nákupy.

Stolní nádobí je jednou z nárokovaných kategorií zboží, ale podnik bude úspěšnější, pokud se budete neustále propagovat. Otevření stránky je jednou z účinných forem propagace a zvýšení příjmů, protože tím získáte další zákazníky. Nezapomeňte také na reklamu v médiích, v televizi, v sociálních sítích apod.

Otevírání obchodu se koná v slavnostní atmosféře, organizuje masovou dovolenou za účasti animátorů, hudby, soutěží a koncertního programu. Taková událost zůstane ve vzpomínce lidí, kteří přijíždějí po dlouhou dobu, kteří obdrží pozitivní poplatek, podporovaný doručením darů.

Potíže a rizika

Porovnáme-li porcelánu, například s jídlem, je méně riskantní, protože jídla na rozdíl od potravin není rozmazlená a nemá prakticky žádné datum vypršení platnosti. Nehrozí nebezpečí poškození zboží, pokud nebude zacházeno s dostatečnou přesností. V této věci je důležité, aby prodávající řádně zpracovávali takové delikátní produkty.

Rizika nejsou vyloučena skutečností, že zboží je skladováno na pultu, zvláště drahé, protože to bude velký zisk pro obrat. Abychom tomu zabránili, drahé pokrmy jsou nejlépe zakoupeny na základě objednávky konkrétních kupujících.

Jak otevřít obchod s nádobí (video)?

Na tomto videu najdete užitečná doporučení, jak uspořádat vaši firmu: co musíte zaregistrovat a otevřít obchod s náčiním, jak si vybrat sortiment a prostory a další nuance.

Otevření obchodu s porcelánem může přinést očekávaný zisk, pokud posloucháte výše uvedená doporučení. Díky správnému plánování, kompetentním ekonomickým výpočtům, kvalitnímu personálu se můžete spolehnout na úspěšný rozvoj obchodní činnosti.

Jak otevřít svůj obchod

Většina žen si ráda koupí pokrmy. Můžete říci, že navštěvují prodejny s téměř stejným potěšením jako kosmetika. V předvídatelné minulosti sortiment myček nádobí zklamal a odrazil - služby, mírně odlišné ve tvaru, ale identické tvaru.

Poháry s křehkými květy. Desky s radostným okrajem. Touha mnoha domácnosti v době Sovětského svazu byla čajová sada červené barvy v bílém hrášku.

A je-li schopen získat hrnec a kartony pro granulované produkty stejné barvy, mohlo by to být hrdí. Je-li dům náhodou konzervovaná jídla zděděné od prarodičů: půvabná porcelánový hrnek, polévka mísa, neumožňuje ani pomyšlení, polévky, nebo konvice dotek, že děti jsou přísně zakázáno, neodbytný pocit, že jídla by měl vypadat jako něco jiného.

Dnes, naštěstí, výběr v obchodech je mnohem bohatší a respektující postoj k pokrmům se postupně oživuje. Jsme rádi, že si koupíte pokrmy, nikoliv proto, že šálek se zlomil, ale pít z něčeho, co potřebujete, a ne proto, aby instaloval službu do bočnice pro krásu. Pokrmy se staly velmi oblíbenou komoditou, která je v poměrně dobré poptávce. Za otevření nádoby na nádobí považujeme úspěšnou myšlenku podnikání se značnými finančními investicemi a dobrými vyhlídkami.

Dnes je obrovské množství různých pokrmů všech tvarů, barev a velikostí. Kupující jsou na všech nejvíce nemyslitelné a podivné nádobí potěšení a na velmi stručné články každodenního použití, určené pro asketiky. Mnoho pokrmů je tradičně zakoupeno jako dárek na svatby, výročí, uvítání domácnosti a pro jiné podobné případy. Velmi mnoho lidí prostě nemůže projít šálkem nebo kávovou hrnci, salátovou misku nebo bonbón.

A přesto, pro všechny zdánlivé jednoduchosti prodeje jídel, musíte znát nějaká pravidla a dodržovat je, pokud chcete, aby se vaše podnikání úspěšně rozvíjela.

Místo a provozovna likvidace

V nákupním centru můžete nastavit samostatný obchod nebo oddělení. Podle zkušených podnikatelů je lepší vybrat místo mezi jinými prodejnami nebo prodejnami. Pak bude váš obchod zajištěn nepřetržitý tok zákazníků. Zkušenost naznačuje, že kupující zřídka přijíždějí do obchodního domu, ale velmi často jdou na cestu k jídlu, a když přijdou, zřídka opustí obchod s prázdnými rukama.

To je také věřil, že porcelán porcelán bude populární v obytné oblasti, kde je mnoho nových osadníků a lidé jsou mnohem pravděpodobnější, že přemýšlet o uspořádání svých domovů. Rozloha obchodu závisí na vašich finančních možnostech a plánech. Rozloha 50-60m2. m je docela dost, ale můžete také být umístěn na 150-200 metrů čtverečních. m. V každém případě při umístění nádobí je třeba dodržovat zásadu zónování:

 • Stolní nádobí pro nastavení stolů
 • Stolní nádobí pro vaření
 • Dárkové sady nádobí atd.

Nákup zboží

Zkušení podnikatelé doporučují zahájení prodeje nádobí z obchodu, který prodává několik značek. Zahraniční dodavatelé, pokud s nimi zajistíte přímé dodávky, poskytněte obchod s komerčními zařízeními s profesionálním osvětlením, což vám ušetří hodně.

Zahraniční výrobci však pracují zpravidla na zálohové platbě. Pokud nákupní částka dosáhne desítek tisíc dolarů, můžete počítat se slevou 7-10%. Na začátku bude k nákupu zboží požadováno zhruba 100 000 dolarů. Náklady na zadávání zakázek budou diktovat obrat.

Sortiment

Začátek činnosti myčky nádobí je obtížné vybrat sortiment, jehož práce bude zisková. Lze tvrdit, že výhodou pro výhru budou bílé pokrmy. Je univerzální a vhodný pro všechny interiéry, servírování a nádobí. Transparentní nádobí je také demokratické a univerzální, a proto má stálou poptávku. S chytlavými a odvážnými návrhy, nepřecházejte, dokud se nerozhodnete o preferencích zákazníků.

Nejoblíbenějším materiálem je porcelán. Tento materiál má vynikající tepelnou vodivost, je hygienický a jeho výrobky vypadají esteticky atraktivní. Velké firmy často kupují spoustu bílých pohárků z porcelánu, aby na ně vložily své logo a používaly je jako dárky a pro reklamu.

Vstupte do řady pokrmů vyrobených pomocí nových technologií. Takové novinky se nezdávají příliš často a jsou vždy požadovány. Věnujte zvláštní pozornost ekologickému příboru nádobí, kupující nyní při výběru dávají důležitost této kvalitě. To platí zejména pro kupce střední třídy.

Nábor zaměstnanců

Benevolentní a komoditní prodejci jsou nepostradatelnou součástí úspěšného podnikání. Prodejci by měli rozumět nejen v pokojích, ale také v technologii vaření a servírování, aby přesvědčili kupující o potřebě konkrétní položky.

Proto je možné doporučit jako obchodníci ženského středního věku, kteří se zdají být zkušeními hospodyněmi, kteří mají zkušenosti s jídlem a vařením. Důvěra kupujících je velmi důležitým faktorem. Plat prodávajícího činí přibližně 300-400 USD (prodejce současně plní povinnosti konzultanta a pokladníka).

Finanční investice

 • Registrace individuálního podnikání a dokumentů (5 000 - 15 000 rub);
 • Pronájem prostor (15 000 - 30 000 rub);
 • Mzda prodejců (20 000 - 40 000 rub);
 • Nákup zboží (100 000 - 250 000 rub);
 • Nákup zařízení a strojů (40 000-80 000 rub);
 • Reklama (5 000 - 10 000 rub);
 • Jiné náklady (10 000 - 20 000 rublů).

Chcete-li začít podnikat, potřebujete 200 000-450 000 rublů. Výtěžek obchodu v závislosti na cenách v regionu a zvoleném místě činí 80 000-140 000 rublů. Čistý zisk činí 35 000 - 90 000 rub. Obchod se vyplácí za 5-8 měsíců.

Jak jsem otevřel obchod s nádobami a zbožím pro domácnost

Předmluva

Článek, který si přečtete níže, je napsán na základě mé osobní zkušenosti s otevřením a řízením obchodů prodávajících zboží pro domácnost a zboží pro domácnost.

A tak začnu s nejdůležitějšími, a pak na konci článku vám povím o podrobnostech vytváření takového podnikání obecně.

Nejdůležitější věcí v obchodování s nádobami a domácím zbožím je spolehlivý dodavatel a elastická prodejní síla!

Tip # 1: Nejdůležitější věcí v "jídle a podnikání" je dodavatel a elastický prodej!
Vše ostatní je otevřením a provozem pravidelného obchodu pro obchod s jakýmkoliv nepotravinářským zbožím. Neexistuje žádný zvláštní rozdíl, aniž bychom počítali s malými vlastnostmi, jak mi to říkám - oblečení.

Nejprve o koncepci "gumového, elastického" obchodu

Když jsem zahájil svou "ekonomickou činnost" a otevřel obchod s domácími výrobky, dokonale jsem pochopil, že obchodem s takovým zbožím není obchod s masem, klobásou a nikoli obchodem s chlebem.

Jedná se o kategorii zboží, které nepatří do ostře potřebné skupiny, a proto mne i můj podnik, zejména v konkurenčním boji, musí být zachráněn nějakým velkolepým čipem.

Nějaký nápad, zařízení, které v mém městě žádný konkurent nemá, a s čím bych vyhrál trh. Teď vám o tom povím!

Vycházel jsem myšlenkou mé práce z obchodu Auchan

Čistě náhodou jsem si vzpomněla na návštěvě u příbuzných v Moskvě a na návštěvě v průběhu měsíce poblíž prodejny Auchan skupiny byl překvapen, jak rychle se to změnilo nejen na vystavování zboží v regálech, ale sortiment, přizpůsobování se určité datum nebo události.

Například v sobotu na pultech v levém rohu obchodního podlahy byly francouzského výrobce produktů v rámci týdne ode Francii a prakticky ve středu ve stejných regálech jsou již na běloruské zboží se slevou.

Poté, co se naučili od příbuzných, že taková praxe v Auchanu je běžná, "jste to ještě neviděli v New Year's Day, jak se všechno mění v obchodní síni", říkali moji příbuzní a myslel jsem na to.

Obrázek je klikatelný. Ze skladu společnosti Megatorga se prodává plastová nádoba na potravinářské výrobky ve velkém

"Guma, elastický obchod" s domácími výrobky

Elastický prodej, je možné, pokud organizujete "gumový" prostor, "gumový" způsob prodeje na vašich obchodních místech. Co to znamená?

To znamená, že byste měli být citliví na sezónní výkyvy v poptávce a rychle přizpůsobit rozsah a organizaci prodeje přesně na to, dnešní poptávka.

Transformace maloobchodních prostor a zboží pro sezónní poptávku

Zájem kupujících se mění od sezóny a některé důležité pro všechny události. Není žádným tajemstvím, že v létě jsou výrobky tzv. "Letní skupiny" velmi žádané.

Jedná se o zboží pro rekreaci, chalupy, kuchyňské zahrady atd. V zimě, zejména na svátcích a novoročních svátcích, jsou velmi žádané dary, různé služby, elitní pokrmy atd.

Tam jsou také menší výkyvy, za kterých je možné a potřebné přizpůsobit, aby myslící podnikatel, rychle, efektivně, celý svůj obchod.

Zahrnutí v tomto procesu rychlé objednávky potřebného zboží, jak se říká "dobrá lžička na večeři" a stejná rychlá dodávka placeného zboží.

Tip # 2: Obecně platí, že význam mé myšlenky je jasný: musíte reagovat citlivě a rychle na sezónní poptávku. Technicky i technologicky je to docela obtížné dělat, rychle se měnící komodita, kterým otevřená okna, a dokonce i vitríny pouze na speciálních kolech, která jsou předvyplněné v zadní místnosti a odvezen do dílny na správném místě a čase.

Obrázek je klikatelný. Fotografický nádobí "Luminark", které se prodává ve velkoobchodním centru MegaTorg v St. Petersburgu. Rusko.

Hlavní věc je, a možná i důležitější než první, dodavatel!

Chcete-li ve svém obchodě rychle reagovat na přání a potřeby lidí v této době, pak se kromě technologie „elastický store“, budete muset najít velmi spolehlivého dodavatele, kteří mohou poskytnout takovou pružnost, aby splňovaly prakticky okamžitou poptávku.

Jak jsem hledala zodpovědného dodavatele, který... jako v Řecku je všechno!

Spustit standardní událost před otevřením specializovaných obchodů: studium soutěžících, jejich sortiment a potenciální poptávkou, studijní oblasti města a dostupnost obchodních prostor, začal jsem hledat firmu, která by mi pomohl s psaním podnikatelského plánu železářství.

Ale abych mohl napsat kvalitní obchodní plán a obecně vytvořit úspěšné podnikání, začal jsem hledat zodpovědného dodavatele.

Na počítači jsem vytvořil tabulku, která obsahovala data od místních potenciálních dodavatelů. Pak přinesl do improvizovaného stolu data tří dodavatelů, řekněme - všechno ruské měřítko.

Ve stejné tabulce jsem sestavoval sloupy o sortimentu pokrmů, zboží pro domácnost, dárky atd. takže vše, co bude v našem městě požadováno.

Dále jsem přispěl sloupcem s cenami, metodami a náklady na dopravu, možnými slevami a jejich frekvencí použití, sloupcem s akciemi a koeficientem goodwillu vůči běžným zákazníkům (můj vynález).

Po vyplnění všech sloupcích, údaje získané od dodavatelů, jsem snadno identifikovat obecným ukazatelem výstupního loajality, že nejziskovější partnerem pro mě je velkoobchodní dodavatel veškeré nezbytné pro své obchodní produkty velkoobchodní firma z Petrohradu „MegaTorg“.

Dodavatel nádobí, zboží pro domácnost a domácí potřeby společnosti MegaTorg

Obrázek je klikatelný. Domácí spotřebiče a stolní nádobí pro maloobchodní prodejny se také prodávají ve společnosti Megatorga pro všechny zákazníky a prostřednictvím internetového obchodu.

Zde začnu hned s radou:

Tip # 3: Vyberte dodavatele, který bude schopen okamžitě dodat vaši firmu působící na dvou trzích: veřejné služby a obchodní služby. Od počátku se řídit nejen prodejem zboží pro obyvatelstvo, ale také prodejem v segmentu pro podnikání (restaurace, jídelny, kavárny). Rozšiřte trh vašeho podnikání od prvního kroku!

A teď, proč jsem si vybral dodavatele zboží pro svůj obchod v osobě MegaTorg z Petrohradu.

Koncept mého obchodu, jak jsem zmínil výše, je rychlá odezva procesu prodeje, aby splnila elastickou poptávku.

Toho lze dosáhnout vybráním dodavatele se širokou nabídkou produktů, možností rychlé objednávky s rychlou platbou a nejdůležitější - rychlé dodání i přes velké transportní rameno.

Všechny výše uvedené funkce jsou k dispozici od společnosti MegaTorg.

Rozhodněte se za sebe:

 • sortiment zboží ve více než 20.000 položkách;
 • rychlá objednávka a platba prostřednictvím internetového obchodu;
 • rychlá dodávka a dodávka zboží kdekoliv v Rusku;
 • dodání v St. Petersburgu a regionu zdarma;
 • dodávky do regionů za pomoci nejlepších dopravních společností;
 • výrazné slevy, propagace a bonusy pro běžné zákazníky;
 • vážného postoje a svědomitého plnění závazků, které byly přijaty po celou dobu spolupráce.

Nabízím malou ukázku toho, jak snadné a výhodné spolupracovat se společností MegaTorg ze St. Petersburgu.

Obrázek je klikatelný. Široký sortiment zboží, včetně pokrmů firmy Luminark, internetový obchod (oficiální stránky SPb) Miratorg prodává všem uživatelům

Jednoho dne můj obchod působil jako subdodavatel, na který místní společnost za svátky požádala o pomoc. Posloužili velmi velkému podniku, který měl výročí, a bylo nutné organizovat formování a doručení zvláštního druhu dárků.

Ihned jsem šel na místo dodavatele po obdržení objednávky. Vybral jsem si ten správný výrobek ze seznamu sekcí: "Dárky". Objednal jsem a doručil jsem, zaplatil jsem a čekal. Náklad se mou objednávkou přišel na adresu, doslova druhý den.

Další den byl zapotřebí k vytvoření dárků. S tímto úkolem jsem se vypořádal se silou svých zaměstnanců a... voila... taková jednoduchá operace přinesla mně a mé firmě značné zisky.

Společnost, kterou jsem sloužila při subdodávkách, nebyla od chudých a já doslova za pár dní, aniž jsem se obtěžoval sám a zaměstnanci, vydělal více než jeden milión rublů. Hodně? No, dary nebyly vyrobeny z čokoládových zajíček. ).

Je to moje zásluha a zásluhy spolehlivého dodavatele společnosti MegaTorg?

Jistě - "Ano"!

Jak já, tak dodavatel pracoval 100% a s velkým ziskem.

Mám mnoho lidí koupit za jejich obchod v MegaTorge, ale hlavní nákupní je: nádobí Lyuminark nádobí Vitesse, litinové nádobí, Biol a od ruských výrobců kupuji nerezového nádobí, porcelánu (Druzhkovsky porcelánu) keramické nádobí a dobré prodeje jsou enamelware, také domácí produkce.

Pokusím se stručně vysvětlit, proč já a kupující v mých obchodech dávám přednost těmto výrobkům:

Stolní nádobí Luminarc, prodej internetového obchodu MegaTorg, který nám pomůže!

Pokrmy francouzské společnosti Luminarc díky slevům poskytnutým internetovým obchodem MegaTorg jsou hlavním typem zboží, které se prodává v mých obchodech s náčiním a zbožím pro domácnost. A to je pochopitelné, protože to je extra-class nádobí a je velmi žádané mezi obyvatele našeho města.

Obrázek je klikatelný. Luminark mísa, internetový obchod se prodává levně svým pravidelným partnerům.

Stolní nádobí Mayer Boch v online obchodě MegaTorg

Druhou poptávkou v mých obchodech jsou výrobky Mayer Boch.

Tato skutečnost je také pochopitelné, protože hrnce, pánve a jiné potřeby této firmy jsou vyrobeny z moderních materiálů: z nerezové oceli, kované nebo lité hliník, litina, žáruvzdorné sklo, atd. To je velmi dobrá volba pro ženy v domácnosti a proto pro vaši firmu!

Obrázek je klikatelný. Jídla značky Mayer boch jsou velmi populární mezi velkoobchodními odběrateli.

Litinové nádobí Biol: recenze jsou působivé!

Litinové nádobí je tradičně úspěšné u ruských zákazníků, protože v ruském jídelním systému je mnoho jídel varených v litinových pokojích.

Domnívám se, že zvláštní chuť jídla vařená v litinovém hrnci je skutečnost, že toto nádobí je vyroben na Ukrajině, a jeho kvalita je potvrzena četnými pozitivními názory na internetu.

Obrázek je klikatelný. Lité, keramické a kovové nádobí pro kavárny ve velkém a za nízké ceny se prodává v Mirarga

Ruské nerezové nádobí

Vedoucím prodejcem v kategorii "nerezové nádobí" v našich prodejnách jsou výrobky ruského výrobce "Katun".

Hrníčky, skleničky, mísy, poháry, salátové mísy, talíře a dokonce i vývrtky, které jsme pre-order v MegaTorge prodávány s dobrým prodejním tempem. S tempem, které mě úplně uspokojuje, jako majitel firmy.

Keramické nádobí vyrobené v Rusku

Není špatné, jde o keramické obchody, výrobu podniku "Borisovská keramika": hrnce na pečení, sety pro studené, hrnce na pečeně a mnoho dalšího.

S hrnci pro pečení máme vtipné věci. Jedná se o vynikající pokrm, ale existují případy, kdy někteří kupci kupují takové nádoby kvůli jejich atraktivnímu vzhledu pro zdobení prostoru.

Jeden zákazník používá "pečivo pro pečení" ve formě dekorativní vázy. A to je levné a krásné!

Výrobky továrny Pskov Potter jsou velmi oblíbené u kupujících.

Porcelánové nádobí ruské výroby

Zde je dlaždice mistrovství prodeje držena výrobky továrny porcelánu Kuban. Brýle tohoto podniku, krásné, kvalitní a hlavně - levné, jsou velmi žádané.

Zvláště ty, které se prodávají za cenu nižší než 80 rublů. Bouillones stejného výrobce získává dobrý obchod a zpravidla malý velkoobchod.

Smaltované nádobí ruské výroby

Pokud chcete koupit enamelware v Petrohradě, pak jste v MegaTorg! Je tu obrovská volba, rychlá a bezplatná doprava, výhodný systém slev a velmi přátelský přístup ke každému zákazníkovi. Výrobky ruské značky "SteelEmal"

Obrázek je klikatelný. Nejlepší porcelánové jídlo z České republiky, internetový obchod Megatorg prodává se slevami a na propagaci!

Další skupina produktů, které zákazníci používají v obchodě, jsou neustále potřeba:

 • z nádobí: sady nádobí, náčiní na čaj, nápoje, nádobí a kuchyňské náčiní;
 • textil, punčocháče a výrobky pro děti;
 • domácí spotřebiče, zboží pro domácnost, zboží pro chalupy a rekreace;
 • dary a zboží pro krásu a zdraví.

To vše lze objednat s dodáním v libovolném množství na webových stránkách společnosti MegaTorg.

Sto jedenáct značek na jednom místě!

Ale považuji tento okamžik za jeden z nejdůležitějších, který přidělil dodavatel z Petrohradu!

Proč?

Rozumím.

Všechny tyto značky, v počtu 111, jsou zahraničními a ruskými výrobci. To znamená, že můžete rychle reagovat na směnný kurz ruble a nahradit produkty zahraničního výrobce kvůli poklesu poptávky pro produkty ruského výrobce.

Takovou příležitost lze snadno realizovat díky kvalitní práci dodavatele.

Tip # 4: Diverzifikujte produkty prodané ve vašem obchodě po celou dobu! Nevytvářejte "bažinu" z vašeho podnikání se stojatými produkty. Jasně reagujte na měnící se poptávku a vždy nabídněte svým zákazníkům to, co potřebují nyní.

Předpokládejme, že jste obchodovali s výrobky LUMINARC.

Obrázek je klikatelný. Vynikající pokrmy Luminarc k nákupu v Petrohradě mohou být bez jakýchkoliv problémů a hromadných potíží a se slevami!

Všechno bylo v pořádku a podnikání vzkvétalo. Situace se však změnila se změnou směnného kurzu rublu. Vaši zákazníci jsou nuceni reagovat na takové změny a odmítají nakupovat drahé zahraniční produkty.

Jak na to reagovat? Objednejte produkty stejné kvality, ale s nižší velkoobchodní hodnotou.

Můžete snadno a bez poškození objednat takové nebo podobné výrobky bez změny dodavatele.

Obchodní plán zásoby nádobí - to je nutné!

Poté, co jsem se rozhodl pro hlavní koncepce budoucího podnikání, začal jsem vytvářet pracovní obchodní plán pro obchod s domácími výrobky.

Samozřejmě si můžete koupit obchodní plán pro železářský obchod, a trochu to, změnit pro sebe, to a zastavit. Ale pochopil jsem, že podnikatelský plán by měl být "moje", zvýšen na moje schopnosti a požadavky zákazníků.

Tip # 5: Objednal jsem si podnikatelský plán v místní poradenské společnosti a radím vám, abyste udělali totéž. Zástupce firmy, než psaní podnikatelského plánu (kam jít, jsem ho) spolu se mnou, oni říkají, „vyšplhal se mnou na břiše každém rohu“ o budoucnosti podniku, a jako výsledek plánu rozvoje a řízení obchodu se ukázalo téměř dokonalá.

Vybíráme nákupní oblast pro obchod k pronájmu

Zde je třeba upřesnit jeden detail: Předtím jsem s dodavatelem souhlasil s tím, že se změní svobodný obchodní plán pro mě, s přihlédnutím k pronájmu prostor pro obchod, který si později zvolím.

Všechno se stalo.

Po obdržení "verdiktu" o investicích ve formě připraveného podnikatelského plánu jsem pokračoval v hledání vhodného obchodního prostoru.

Musím říct, že to není jednoduchý úkol.

Máte-li otevřít obchod prodávat takové výrobky, jako jsou: nádobí, dárky, spotřebního zboží a zboží, abys úspěšně obchodovat bude potřebovat dost velký (relativní samozřejmě) úložného prostoru a ujistěte se, že se tyto skladovací prostory jste byl jak se říká - na dosah ruky.

Doslova za zdí.

Proto budete čelit vážnému problému v plném růstu: obchod s hrncem je nejlépe otevřen ve velkém nákupním centru. Zde jste, jak říkají, "navždy" bude poskytovat tok zákazníků.

Obecně platí, že v těchto centrech jsou nabízeny prostory bez možnosti uspořádání potřebných prostor pro skladiště. A náklady na pronájem v nákupním centru jsou vždy jedním z nejvyšších.

Měla jsem štěstí a našel jsem vhodnou nákupní oblast pro obchod vedle velkého nákupního centra. Přímo na trase hlavního toku návštěvníků do nákupního centra. Podívejte se na něco takového.

Tip # 6: Většina kupujících v mém obchodě nejsou lidé, kteří nakupují v nákupním středisku, ale ti, kteří se z něho vracejí. Tento bod jsem konkrétně zkoumal. Ukazuje se, že s prodejnou nádobí a zboží pro dům uspokojuji poptávku nespokojenou s obchodním centrem. Trochu, ale pěkné!

Obrázek je klikatelný. Stolní nádobí pro hromadné kavárny a restaurace - další směr obchodního centra Velkoobchod Megatorga ze St. Petersburgu

Výběr personálu, nebo kteří prodejci najat?

Je to trochu, ale prodejci potřebují pochopit, co prodávají. Následně by prodejci měli nejen prodávat zboží vybrané kupujícím, ale také být schopni konzultovat kupujícího bez selhání. Pomozte mu s tou nejlepší volbou.

V podstatě jsem nevymyslel nic nového a vybral jsem prodávající od těch, kteří již měli zkušenosti s nákupem nádobí, zboží pro domácnost a dokonce i v prodejně dárků. V každém případě budete muset rekvalifikovat mnoho.

Tip # 7: Přišel jsem s nápadem trénovat své prodejce způsobem soutěže. Mezi prodejci se objevila soutěž o znalosti značek jídel a co je nejlepší. Vítěz výhry. Soutěž proběhla, cena byla udělena a každý měsíc jsem tyto soutěže začal. Zkuste to - pomáhá. ).

Reklamní předměty pro domácnost

Oh, tady jsem se dostala do fantazie! Rozhodla jsem se přilákat lidi do obchodu s neobvyklou venkovní reklamou. Na fasádě budovy, kde jsem pronajal prodejní prostor, jsme s místní reklamní agenturou vytvořili jednoduché, ale velice pútavé znaky kolemjdoucího.

Vezli jsme velkou hrnci (používali jsme ve veřejném stravování) a vložili do této pánvi manekýn, oblečený v pracovním oblečení místního velkého podniku.

Bylo to velmi zábavné a takové mimořádné řešení poskytlo kupujícím dodatečnou pozornost mému podnikání. Proveďte soutěže, propagace, čerpání, slevy v obchodě, pak se každý, kdo se stane být ve vašem obchodě, se stane běžným zákazníkem.

Tip # 8: Chcete-li inzerovat obchod, v segmentu pro podniky (restaurace, jídelny, kavárny) - vynikajícím způsobem byla kontextová reklama ve vyhledávačích Yandex a Google. To opravdu umožňuje zobrazovat reklamu cílené, zájem o nákup uživatelů internetu.

Investice do podnikání a možné výfuky!

Není to tak jednoduché. Za prvé, je třeba provést změnu skutečnosti, že jsem začal podnikat počátkem roku 2013.

Pak byly i jiné ceny téměř všechno, včetně nákladů na pronájem, a služeb těch společností, které mi pomohly vytvořit obchodní, dodavatelské ceny, daně apod.

Nyní se samozřejmě všechno změnilo, ale je to přesně dobře provedený obchodní plán, který vám udělá takovou změnu a budete moci navigovat v tak důležitých pojmích, jako jsou: nezbytné investice do podnikání a případný zisk podniku.

Za druhé - růst směnného kurzu. To je velmi důležité. Koneckonců, většina vašich výrobků jsou produkty zahraničních výrobců pokrmů a dárků. Zde je nutné provést úpravu.

Zdůraznit analýzu kupní síly těch, kteří žijí v oblasti, kde se nachází vaše podnikání. Jaké je použití podniku, který prodává zboží, které místní kupující z finančních důvodů nemůže koupit.

Uvést zde jako příklad částka mé investice do prvního obchodu s náčiním nemá moc smysl, protože jsem otevřel obchod v roce 2013. Od té doby se na trhu výrazně změnilo a hodně závisí na vašich vlastnostech: město, ulice, na které bude obchod umístěn atd. Pokud někdo potřebuje vědět, kolik peněz potřebuje k otevření obchodního domu nebo obchodu s potravinami, zjistíte pouze vytvořením svého podnikatelského plánu. Zbytek je natolik, že si nezaslouží pozornost.

Tip # 9: Před otevřením obchodu si prostudujte finanční možnosti cílového publika vašeho podniku. Ve skutečnosti to není tak obtížné, pokud víte, kdo žije vedle vaší firmy, kde pracují převážně, jaký je plat v podniku, kde pracuje více než polovina obyvatel okresu nebo dokonce celé město?

Závěrečná část:

Znovu začnu s radou na základě vlastní zkušenosti:

Tip # 10: Víte, proč čtete tyto řádky? Protože jste ještě neotevřeli svůj obchod. Vaše podnikání jste dosud nevytvořili. A proč? Řekni mi, není tu žádná příležitost nebo žádná zkušenost? Nesmysl. Právě pracujete na principu: "Strach z očí je skvělý"!

Zde je můj poslední tip: "Squint!" A začněte jednat! "

A já budu pokračovat v závěrečné části mého malého případu s výtlačkem z jednoho velmi respektovaného obchodního časopisu:

Důvody, které ovlivňují účinnost prodeje jídel, dárků a zboží pro domácnost:

 • Trendy ve společnosti ovlivňují nárůst počtu prodejů zboží. Je zajímavé, že podle statistik zvyšuje počet svateb ke zvýšení prodeje jídel;
 • Rostoucí trh s nemovitostmi také pozitivně ovlivňuje prodej jídel. Mnozí lidé, kteří se usazují v bytě, je vybavují novým;
 • Přítomnost v obchodě s originálními službami, sortiment zboží také umožňuje zvýšit objem prodeje zboží. Vzhledem k módním trendům dochází k ovlivnění tvaru a barvy desek. Dříve byly desky výjimečně kulaté. Nyní mohou být oválné, čtvercové, kulaté, trojúhelníkové, mají exkluzivní tvar;
 • Nyní sloužící výjimečnému významu, restaurace mají vždy zájem o nalezení neobvyklých sady jídel, které by mohly překvapit zákazníky. Poté, co jste se rozhodli otevřít nádobí, přemýšlejte o širokém výběru zboží, neustálém doplňování nového zboží z vašeho obchodu;
 • Množství prodaného zboží je ovlivněno pokládkou zboží. Formát výpočtu zboží, který je pro prodejce přijatelný, je zcela nevhodný pro kupující;
 • Vyzkoušejte různé možnosti umístění zboží. Můžete vytvořit pár stojanů s označením konkrétních značek výrobců. Kupující by měli vidět, jak tato sada jídel bude vypadat v jejich domě.

Obchodní fórum

Chci otevřít nádobí

Guest_ANZORI_ * 16 led 2011

Denis_Kiselev 16 leden 2011

lehiy13 17. leden 2011

Dobrý den.
Chci otevřít prodejnu na mytí nádobí s průměrnou cenovou hladinou. Mám vlastní pokoj. Jsem zapojen do příze, chci ještě jeden směr, mám zájem o nádobí.

I já jsem se najednou zapojil do příze a jakmile přišlo léto, okamžitě tu byla myšlenka na druhý směr. V důsledku toho dejte parfému. Velmi jsem toho litovala. Bylo nutné dát hardware, protože lidé pocházeli ze svých rodin a rolníci pospíchali se svými ženami, zabránili jim koupit.

Sunshine 17. ledna 2011

nula 17 leden 2011

confetka 17 led 2011

pautinka0405 20. ledna 2011

Dobrý den.
Chci otevřít prodejnu na mytí nádobí s průměrnou cenovou hladinou. Mám vlastní pokoj. Jsem zapojen do příze, chci ještě jeden směr, mám zájem o nádobí.


a kolik máte v úmyslu vynaložit na sortiment?

Guest_Umarov_ * 25 Říj 2011

aos 05.06.2012

HELLO! Nedávno jsem otevřela ve svém rodném městě ODDĚLENÍ nádobí z IKEA, je to jen Nechceme prodávat mnoho z nich cestuje do Kazaně.
Ale příjmy za měsíc NO, i když mnozí No podívej, říkat, co přijde později
Já nerozumím, co je případ, ceny nejsou vysoké.
Řekni mi, můžu něco udělat špatně?

amyrra 03 srp 2012

Dobrý den, je škoda, že téma nějak viselo - jak to děláte teď? - šel podnikat nebo ne? - Mám také v úmyslu otevřít obchod s nádobami - velmi zajímavé

Chci také otevřít svůj obchod s nádobami, je zde místnost, ale je stále ve výstavbě, 100 metrů čtverečních se buduje, nájemné je 1000 rublů na m2.
Chci otevřít samoobslužný obchod, ale zatím se zabývám shromažďováním informací.
pokusíme se oživit, Temko se stále dokáže poslouchat názory zkušených.
Určitě bych rád obdržel doporučení ohledně dodavatelů. aby byly spolehlivé a spolehlivé.

BRIKO21RUS 14 srp 2012

annasamodra 19. březen 2017

Dobré odpoledne. Řekněte mi, abyste otevřeli obchod s náčiním, abyste potřebovali povolení od SES a požární služby?

Jak otevřít svůj obchod

Encyklopedické Reference: Uložení nádobí - prodejní místo, kde si můžete koupit hrnce, talíře, skleničky a jiné předměty pro servírování nebo přípravu jídla a různé kuchyňské doplňky.

Moderní výrobci nabízejí širokou škálu pokrmů různých velikostí, tvarů, barev a účelů. Poptávka po této kategorii zboží se zdá být stabilní, ale ne všichni mají v tomto oboru štěstí. Proč? Přečtěte si náš článek a zjistěte, zda je obchod s náčiním výhodný a jak se vyhnout nejběžnějším chybám v počátečních fázích.

Krok za krokem do skladu pokrmů, které přinášejí příjem

První krok: připravit právní a materiální základ

Pro obchod s pokrmy jsou potřebné stejné dokumenty jako pro organizaci jiných typů maloobchodního prodeje:

- osvědčení o registraci (právnická osoba nebo IP);

- osvědčení o registraci a přidělení individuálního čísla poplatníka (TIN);

- povolení k reklamní značce;

- uzavření Státního požárního dozoru a hygienické a epidemiologické stanice;

- povolení k pokladně.

Zkušení podnikatelé doporučujeme začít s malým obchodem nebo oddělením ve velkém nákupním centru. Vyberte si místo, kde se nachází "kotva" - prodejní místa s tematickým zbožím, jako jsou kuchyňské textilie, domácí spotřebiče a tak dále. Pamatujte si: nádobí se obvykle zakoupí na pozadí jiných nákupů. Můžete také pobývat v blízkosti obchod s dárkovými předměty, jelikož mnoho kupujících považuje kuchyňské nádobí za dobrý dárek a kupuje je při příležitosti určitých svátků.

Jak si vybrat místo? Není to špatná volba - ve velkém nákupním centru s dobrou dopravní dostupností. V ložnici můžete také otevřít nádobí. Pokud lze prostory pronajmout, je lepší koupit obchodní zařízení - takže můžete v případě potřeby snadno nasadit obchod jinde.

Druhý krok: vyberte strategii

Pro začínající podnikatele doporučují odborníci neprodávat pokrmy stejné značky, ale mít zboží od různých výrobců. V takovém případě byste si měli předem vybrat cenovou kategorii. Zaměřte se například na prodej levných pokrmů z Číny, Ruska a Ukrajiny nebo na vytvoření sortimentu založeného na dražších evropských značkách.

Než otevřete svůj obchod s nádobami, rozhodněte se, které výrobky budete prodávat. Může se jednat o kuchyňské náčiní na vaření, vynikající krystal, praktický plast a mnoho dalšího.

Krok třetí: tvoříme sortiment, přijímáme personál

Pamatujte, že reputace vašeho obchodu je klíčem k jeho prosperitě. Pokud se vám kupující bude líbit, povědí o tom tři přítele nebo příbuzné, pokud ne, deset. Z tohoto důvodu je třeba zvolit dodavatele se zvláštní péčí. Snažte se uzavírat smlouvy s výrobci. Za prvé získáte dobrou cenovou nabídku a za druhé je snazší kontrolovat plán dodání a kvalitu.

Důležité: každý typ výrobku by měl mít svou vlastní zónu: zónu dárkových sad, zónu nádobí a zónu jídel pro podávání. Třetina příjmů za rok přináší každou z těchto skupin zboží.

Na místě prodávajícího, podle zkušených obchodníků, je nejlepší najmout ženu středního věku. Na podvědomé úrovni jsou zákazníci, kteří jsou spojeni se zkušenými hostesky, kteří mohou poskytnout užitečné rady při výběru jídel.

Kde mohu získat peníze?

Při výpočtu toho, kolik stojí za otevření jídelního nádobí, zvažte náklady na pronájem místnosti, nákup komerčních zařízení, které tvoří sortiment. V počáteční fázi budou zapotřebí spíše velké investice, protože jsou velké dodávky pokrmů od dodavatelů. Chcete ušetřit peníze? Uzavřete smlouvy během výstavy - hlavní výrobci nabízejí během tohoto období dobré slevy.

Úvěr - nejběžnější forma přitahování počátečního kapitálu. Při výběru úvěrového programu se domníváte, že obchod s pokrmy je stabilní podnik, který přináší celoroční příjmy. Ziskovost je dostatečně vysoká, pokud je obchodní rozpětí 25-30%.

Úskalí

Vaše pověst může být ohrožena nekvalitními pokrmy a špatným servisem. Porucha vás může pochopit v případě, že nesprávně zvolíte sortiment. Začněte například ve spánkové oblasti střední třídy a prodávejte elitní krystal. Navíc je v této výklenku poměrně vysoká konkurence. Věrnostní programy pomohou vyniknout konkurenci. Nezapomeňte, že lidé milují slevy a propagační akce.

Shrnutí

Kuchyňské nádobí - poměrně stabilní podnik s průměrnou úrovní ziskovosti. Se správným přístupem k vytvoření sortimentu a organizaci obchodního procesu vám poskytnete prodejní místo se zájmem kupujících. Je snadnější začít s malým obchodem s více značkami.

Jak otevřít obchod s nádobím

Stolní nádobí se týká nezbytných prvků každodenního života, takže poptávka po něm je vždy vysoká a stálá. Tento výrobek má obecně několik kategorií zboží, a tak rozděluje nádoby, které jsou elitní, a odkazuje téměř na umělecká díla a nádoby určené pro každodenní použití, což je praktické a levné. Podnikatel, který se chce zapojit do obchodu, může zahájit vlastní podnikání při prodeji jídel, zatímco bude mít k dispozici různé formáty práce se spotřebiteli a organizování svého podnikání. Jaký druh podnikání lze přičíst spíše slibnému, ale ve větší míře zaručit podnikateli stabilní a stálý příjem v případě kompetentní organizace jeho podnikání.

Ve velkých městech najdete obrovské množství obchodů, které nabízejí zákazníkům pouze zboží z různých kategorií; zatímco úroveň hospodářské soutěže ve většině případů je poměrně vysoká, bez ohledu na to, v jaké kategorii bylo rozhodnuto obchodovat. V tomto ohledu je třeba pečlivě prostudovat situaci na trhu a návrhy konkurentů, aby bylo možné rozvíjet vlastní strategii a taktiky podnikání; za to může být vhodné provést kompletní průzkum trhu pro výzkum trhu, zjistit, zda je požadavek na všechny kategorie výrobků a obsadit výklenek, ve kterém je nedostatek nabídky nebo nedostatek spokojenosti kupujícího k nákupu produktů. Obecně platí, že příslušná organizace a příprava promyšlené obchodní plán může počítat s tím, že rizika budou minimalizovány a podnikatel bude moci zaujmout své místo na trhu úspěšně odolává akce konkurentů. Jak již bylo uvedeno, je k dispozici několik formátů práce. Pokud vezmeme v úvahu maloobchodní prodejny náčiní, může pracovat nejen s jednotlivci, ale také se zabývá velkoobchodním prodejem v malých sériích s jinými podnikateli.

Chcete-li začít musíte se zaregistrovat jako podnikatelský subjekt, v tomto případě může být navržen tak jednoduše jako individuálního podnikatele, protože to nevyžaduje velké finanční náklady, ale také snížit čas a úsilí k registraci. Pokud potřebujete zaregistrovat právnickou osobu, nebo mají v úmyslu spolupracovat s dalšími společnostmi a organizacemi, doporučuje se zaregistrovat společnost s ručením omezeným, protože v tomto případě, stejně jako v případě osob samostatně výdělečně činných, bude zjednodušeného daňového systému, která zahrnuje převod ve prospěch státu k dispozici nejvýše 6 procent výnosů nebo 15 procent z provozního zisku jako daně. Není potřeba speciální povolení pro maloobchod s pokrmy, takže podnikatel může zahájit svou činnost ihned po registraci u daňových úřadů. Činnosti spadají do definice (OKPD 2) 47.78 Ostatní maloobchodní služby ve specializovaných prodejnách.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V mnoha ohledech určení úspěchu takového podniku je volba umístění vašeho obchodu. Čína obchod obvykle přinášejí nejvyšší tržby v přeplněných místech, to znamená, že musíme nejprve zvážit možnost pronájmu prostor v centrálních částech města, ale to může být vhodné, aby otevření porcelánu, a to i v obytné zóně. Je třeba poznamenat, že nádobí a poptávka je alespoň konstantní a stabilní, ale stále není příliš vysoké ve srovnání s poptávkou po jiných produktů, je také velmi důležité identifikovat vaši cílovou skupinu a jejich schopnosti. V elitní čtvrti může přinést dobrý obchod se ziskem nádobí, která prodává jen poměrně drahé pokrmy, v centru je nejlepší otevřít obchod, který je zaměřen na poměrně širokou škálu spotřebitelů. Nevýhodou spaní lze považovat pokles prodejů po určitém čase, kdy všichni obyvatelé okolních domů ke koupi zboží, které potřebují, a obchod nemůže nabídnout nic nového, a mají větší zájem o tyto produkty. Nicméně, hráči na trhu zdůraznit, že zdánlivě na první pohled, ideální pro umístění do porcelánu na konci vede k malému počtu spotřebitelů, a zároveň by se mohlo zdát, špatné umístění vám umožní prodávat výrobky s velkými stranami.

Když podnikatel určí místo, musí přesně vypočítat velikost místnosti; nejprve je nejlepší otevřít relativně malý obchod o ploše nepřesahující 50 m2, v tomto případě bude možné určit potřeby zákazníků a přesněji následně vytvořit jejich sortiment. Pokud okamžitě otevřete velký obchod, budete potřebovat spoustu peněz na to, abyste jej naplnili výrobky, ale prodejní úroveň bude minimální, což znamená, že z oběhu budou zmrazeny a vyřazeny značné finanční prostředky. V závislosti na vybraném cílovém publiku vzniká sortiment výrobků a již v této fázi lze pochopit, že to bude do značné míry určovat budoucí formát práce.

To je způsobeno následujícím znakem obchodu s tímto typem produktu. V současné době je celá řada porcelánových obchodů ve spolupráci s místními dodavateli, z nichž většina jsou zprostředkovatelé v poměrně dlouhém řetězci mezi producentem a kupujícím, která je velká část kuchyňské obchodů je nákup zboží v maloobchodních a velkoobchodních obchodníků, kteří zase berou ji z velkých velkoobchodníků, které také nemusí vždy přímo spolupracovat s výrobcem. Faktem je, že elitní a drahé pokrmy lze koupit pouze v jiných zemích, v Rusku výrobci obvykle vyrábějí poměrně levný produkt orientovaný na nezkušené kupce. Například můžete zadat krystalové nádobí, kvalitní produkt v tomto případě je obecně uznáván jako české sklo, které se vyrábí pouze v České republice. Chcete-li obchodovat s českým krystalem za konkurenční ceny, podnikatel musí jít přímo k výrobci. České sklo se většinou týká elitních typů pokrmů, v souvislosti s nimiž se orientace bohatých lidí bude muset obrátit na producenty nebo alespoň velké velkoobchodníky v jiných zemích.

Dříve nebo později podnikatel chápe, že tím, že přijímá výrobky za relativně nízkou cenu, může je prodávat na svém místním trhu, prospěšný nejen pro soukromé osoby, ale také pro drobné obchodníky. Nicméně je třeba poznamenat, že bude vyžadovat spoustu úsilí, času a peněz, aby se vytvořila spolupráce se zahraničními výrobci. To se týká nejen českého skla, ale také elitního porcelánu a mnoha dalších odrůd výrobků. Výjimkou mohou být i čínští výrobci, kteří vyrábějí levné výrobky, protože spolupráce s nimi je často mnohem výhodnější, a to i s přihlédnutím k nákladům na dopravu a celnictví, než spolupráce s ruskými výrobci. V závislosti na velikosti místnosti a plánovaném objemu prodeje je stanovena počáteční kupní částka první dávky. Za malý obchod, je tato částka jen zřídka překročí půl milionu rublů, ale pokud jste otevřít obchod s širokým sortimentem a rozsahu, který je zastoupen velký počet výrobců, které chcete zvolit, není nižší než jeden milion rublů, a někdy dokonce i tato částka je několikanásobně větší.

Podnikatel také musí od počátku určit, kolik výrobců bude zastoupeno v jeho obchodě. Je možné uzavřít dohodu s významným dodavatelem prodeje pouze jejího zboží, v takovém případě se bude moci spoléhat na poměrně příznivé podmínky spolupráce, reklamní podpory a dokonce i pomoc při otevírání obchodu. Pokud výrobce dodá všechny možné druhy pokrmů, včetně souvisejících výrobků, pak takový podnik může být docela ziskový, protože spotřebitel může vždy najít přesně to, co je pro něj speciálně potřeba. Pokud dodavatel nemůže nabídnout všechny druhy pokrmů a vyrábí například pouze soupravy, poháry a šálky, pak je podnikatel nucen hledat další dodavatele jiných druhů výrobků. Průměrná mísa na nádobí nabízí svým zákazníkům zboží od 5-6 různých výrobců, v tomto případě je vytvořen dostatečný sortiment, který umožňuje mít stabilní úroveň prodeje.

Zásoby Multibrand jsou obecně mnohem slibnější záležitostí, protože jsou vždy schopny uzavírat smlouvy s jinými dodavateli nebo dokonce významně měnit rozsah dodávaných produktů. Pokud však zvážíme otevření malého obchodu, je lepší pracovat pouze s 2-3 různými výrobci, abychom porozuměli potřebám zákazníků. Práce s prodejci ve většině případů je to příliš nerentabilní, protože mark-up mohou dosáhnout 100 procent, je nejlepší utratit po celou dobu a možná i některé další finanční prostředky jít přímo u výrobce.

Také byste se měli starat o provádění reklamní kampaně pro vaši prodejnu. Když otevřete obchod s porcelánem, může to být důvodem k tomu, že budete mít speciální propagační akce, poskytující výrazné slevy na dny otevření nebo dárkové certifikáty. Informace o obchodu by měly být umístěny do pole v médiích, včetně také tematických portálů na internetu, pokud je to možné, měli byste vytvořit své vlastní webové stránky, které bude dáno rozložil informace o společnosti, aby spolupracovaly s ní možnostmi (důležité zejména při práci s velkoobchodem kupující), stejně jako kompletní katalog výrobků s cenami. Pak můžete uspořádat práci takovým způsobem, že spotřebitel obdrží zboží pouze po aplikaci na webu; otevření online obchodu vám umožní výrazně snížit náklady na ukládání výrobků a obecně zvyšuje pohodlí při nákupu a tím zvyšuje spokojenost zákazníků se službami.

Při vývoji vaší společnosti je třeba přemýšlet o otevření vlastních speciálních dodávek v různých částech města, protože v takovém případě bude možné pokrýt poměrně široké publikum spotřebitelů. Místo vydání zboží může být nejen vaším vlastním obchodem nebo speciálně vytvořenou základnou, ale také obchody s dalšími společnostmi, s nimiž je spolupráce založena. Tuto možnost však zvažte pouze v případě, že nemůžete otevřít své další obchody. Tento typ podnikání nelze nazvat jednoduchým, protože existuje mnoho faktorů, které významně ovlivňují úspěch podniku, a podnikatel proto musí neustále rozvíjet podnikání a hledat nové způsoby prodeje svých produktů.