Jak otevřít soukromou lékařskou skříňku

Jsem Nikolay Romanov - endoskopista s 35 lety zkušeností. Pracoval ve velkých regionálních zdravotnických zařízeních v Rostově na Donu. Mám organizační zkušenosti: hlava. oddělení, hlavní špecialista na externí pracovníci ministerstva zdravotnictví, předseda regionální sekce pro endoskopii, vedoucí výboru v ruské společnosti endoskopistů (v minulosti). Nyní kombinuji práci v kanceláři okresní kliniky s prací v mé obchodní kanceláři pro stejnou specializaci - 9. ročník (IP, licence).

Vážení kolegové, Pravděpodobně každý z vás, který pracuje v rozpočtových zdravotnických zařízeních a získává nedostatečný plat, často přemýšlel o tom, zda otevřít vaši firmu.

Dnes se pokouším říci, jak otevřít lékařskou kancelář. A udělám to podle vlastního příkladu: více než osm let pracuji ve své obchodní kanceláři.

Původ myšlenky otevření vaší lékařské kabinetu

. Profese - endoskopista. Pracuji od roku 1977. A celou tu dobu, jako mnozí, někde kombinovaní, jednou v práci. Během vzniku lékařských družstev pracoval v několika z nich. Neúspěšně jsme navrhli lékaři, aby nám umožnil pracovat v rámci individuální pracovní činnosti (1988).

Do roku 2003 jako vedoucí z nejprestižnějších zdravotnických zařízení oddělení je v dané oblasti, najednou jsem začal přemýšlet o míře svobody v naší specialisty zdravotní péče. Měl bych dodat, že během tohoto období jsem byl také hlavní nezávislý specialista regionálního ministerstva zdravotnictví, předseda krajské sekce z endoscopists a vedoucí výboru v endoscopists ruské společnosti (ROEPS). Ale stále více jsem závisel na některých byrokratických hrách a rozmaru vůdců. A plat zůstal rozpočet...

Dříve, mluvit s kolegy, jsem vždy stál na přesvědčení, že soukromé lékařské praxe, která platila pro endoskopii, marný, nerentabilní (drahé zařízení a spotřební materiál).

Ale na jedné straně jsem si dobře uvědomovala, že potřeba endoskopického výzkumu v městské polyklinice daleko přesahuje kapacitu rozpočtových institucí. Na druhé straně jsem viděl ochotu pacientů platit za kvalifikovanou a okamžitou lékařskou péči. Na příkladu placených forem práce v našem diagnostickém centru bylo zřejmé.

Začal jsem počítat. Zaprvé jsem vypočítala možnou výši práce a pravděpodobnou měsíční mzdu komerčního kabinetu s přihlédnutím k nákladům. Ukázalo se to celkem dobře. Ale bez zohlednění nákladů na endoskopy. Peníze na jejich akvizici, samozřejmě...

Ale když je sen dříve nebo později, bude způsob, jak jej realizovat. Mluvil jsem o svém projektu se svým přítelem - vedoucím firmy, která prodávala medová zařízení. A okamžitě souhlasil, že zaplatí za získání dvou endoskopů (za půjčku). A moskevská firma Olympus mi poskytla největší možnou slevu.

Tak jsem se stal vlastníkem dvou endoskopů. Mimochodem, pět let jsem dal peníze (15 000 dolarů)...

A pak bylo nutné realizovat koncipované...

Postup při otevírání ordinace

To je to, co musíte udělat, abyste otevřeli svou lékařskou kancelář.

1. Najděte pokoj k pronájmu

Znám dva lékaře, kteří používali svůj byt (nebo jeho část) pro svou kancelář, a přenesli ji do nebytového fondu. Ale teď pravidla pro převod bytů do nebytového fondu se staly složitější: souhlas všech (!) Nájemníků bytové budovy je nutné.

Je mnohem jednodušší pronajmout si kancelář v léčebně. Navíc je nejlepším řešením kancelář založená na profilu vaší speciality; potíže s hygienickým dozorem budou méně.

2. Staňte se podnikatelem.

3. Výběr daňového režimu (důležité!)

Je však stejně důležité okamžitě určit režim zdanění. Práce na společném režimu (což je standardně určeno) obvyklý lékař je nemožný: je třeba zaplatit hromadu daní a provést těžké účetní oddělení.

Pro lékařské účely je povolen zjednodušený systém zdanění (STS). Je rozdělen do dvou režimů:

 • "Výnosy mínus náklady" - sazba 15% (nyní v závislosti na regionu se sazba pohybuje od 5% do 15%) a
 • "Příjem" - sazba 6%.

První možnost zahrnuje komplexní účtování všech nákladů. Všechny šeky a příjmy musí být uloženy a účtovány. To je téměř nemožné, protože v praxi nelze zdokumentovat všechny výdaje.

Obvykle lékaři zvolí "příjem".

Nyní, Žádost o CSS by měla být podána současně s registrací podnikání. Nikdo to neřekne. Je třeba vědět. A nevěděla jsem. A tak jsem musel použít mé spojení později k nápravě chyby...

4. Registrace

Poté se budete muset zaregistrovat u Penzijního fondu (jako podnikatel). Někdy vysílají oznámení, ale ne vždy; lépe jít sám. Ještě se musí zaregistrovat u Výboru pro regionální statistiku.

5. Získání povolení k lékařské činnosti

Nejtěžší je dostat zprávu o dozoru nad hygienickou a epidemiologickou kontrolou.

Pokud půjdete na vládní oddělení tohoto oddělení, bude to zaprvé, za druhé, vše bude velmi přísné a obtížné. Proto je vhodnější aplikovat na obchodní firmu tohoto profilu. Zaplaťte něco víc, ale rychleji a mnohem jednodušší...

Při posledním licencování (a to musí být provedeno každých pět let), služby takové společnosti mi stály asi 11-12 tisíc rublů (ale to je známo).

Obecně platí, že licencování se nyní stává nudným obchodem. Pořadí je následující:

Existuje mnoho společností připravených na pomoc lékařům v procesu vydávání licencí. U nás v oblasti nabídky: 5000 r. pro kontrolu shromážděných dokumentů nebo 30000 rublů. pro licencování "na klíč". Upřímně řečeno, byl bych uškrcený ropuchou, kdybych si myslel, že takovou firmu zvládne.

Byla jsem kontrolována náměstkem zdarma. hlavní lékař naší kliniky; tam bylo jedno malé, ale cenné pozorování. Proto je vhodné, když lékař v této instituci nejen pronajme pokoj, ale také pracuje ve své struktuře - "ne cizinec".

Ihned po získání licence můžete začít pracovat. Nezapomeňte:

 • koupit a zaregistrovat ve federální daňové službě "účetní účetnictví příjmů a výdajů"
 • formy přísné odpovědnosti (ušetří vás to z nutnosti zakoupit a zaregistrovat pokladnu);
 • "Kniha účetních forem přísné odpovědnosti,
 • stejně jako Kniha inspekcí stolu;
 • zřídit protokol požární bezpečnosti
 • a mnoho dalších časopisů, v závislosti na povaze vašich aktivit

Kromě endoskopů jsem musel nakupovat další a pomocná zařízení, spotřební materiál.

Budete muset zaplatit:

 1. povinné příspěvky do penzijního fondu RF a do Fondu zdravotního pojištění v závislosti na velikosti minimální mzdy; nyní je to asi 14, 4 tisíc a 2,8 tisíc rublů. rok (a bez ohledu na to, zda pracujete skutečně nebo ne); je výhodnější platit ve splátkách čtvrtletně
 2. "Jediná daň v souvislosti s uplatňováním zjednodušeného daňového systému" musí být uhrazena také čtvrtletně a prohlášení o USN by mělo být podáno jednou ročně. Vypočtejte daň a vyplňte prohlášení sami, nebo najmete účetního; není těžké se učit.
 3. Budete také platit nájemné za DIZO. Nicméně nyní je tento okamžik zjednodušen: můžete zaplatit na klinice a obnovit smlouvu (i ročně).

Nuance práce lékařské ordinace

Máte-li zaměstnance, pak z konvenční IP se stáváte zaměstnavatelem IP. A okamžitě zvyšuje odpovědnost i počet případů, s nimiž budete muset vyřešit. Budete muset platit za zaměstnance:

 1. příspěvky do RF PF (a každoročně předkládá zprávy)
 2. příspěvků do fondu zdravotního pojištění
 3. Příspěvky do Fondu sociálního pojištění
 4. A také vyplácet nemocenskou dovolenou z kapsy, pokud nezaplatíte v sociálním pojištění a nezapíšete záznamy do sešitu zaměstnance.

Nuance # 2

Vaše příjmy závisí nejen na správnosti podnikatelského plánu, ale na mnoha faktorech a okolnostech. Například můj první tři roky výdělku odpovídal výpočtu a v podstatě jsem byl spokojen. Pak jsem pracoval pouze v mém obchodní kancelář.

Po přijetí Národního projektu však polyklinické zařízení dostalo vybavení a začalo přísně kontrolovat jeho použití. Vedení museli naléhavě vyčlenit zaměstnance a vyplnit je. Pracovníci na částečný úvazek, kteří se objevili na naší klinice, postupně odebrali část částky práce a peněz. A když byly naplněny 2 nabídky, můj objem klesl téměř 2krát.

Naléhavě jsem podnikl kroky. Rozhodl jsem se, že čím víc by mě někdo vzal peníze, raději bych to sám udělal. Jenom vlevo, doktor, který držel sázku; Vrátil jsem se do veřejného zdravotnictví. Ukázalo se, že to není jen užitečné (relativně), ale také výhodné: udržuji (do jisté míry) monitorování toků pacienta.

A existuje mnohem více nuancí...

Hodně štěstí! Ale buďte vždy připraveni na překvapení!

Zahájení lékařské ordinace. Jaké dokumenty jsou potřebné?

Dnes je tato otázka položena především lékaři, kteří pracují ve veřejných institucích. V naší zemi je soukromá lékařská praxe poměrně nový fenomén, ale každoročně se jeho obliba zvyšuje, což znamená, že se budete moci stát jedním z podnikatelů, kteří se stali úspěšnými mimo státní struktury.

Nejprve zvolte směr, ve kterém chcete pracovat. Co je zdravotní úřad? Dnes je to spíše konvenční koncept, což znamená samostatnou místnost, považovanou za součást zdravotnického zařízení. V každé kanceláři existují velmi odlišné služby od diagnózy až po léčbu a rehabilitaci. Obecně lze všechny tyto izolované prostory podmíněně rozdělit na dva typy:

 • Pomocná zařízení, kde se provádějí průzkumy;
 • kde probíhá léčba.

Ze všech možných směrů byly nejoblíbenější zubní lékařství, gynekologie, lékařská kosmetologie, plastická chirurgie, oftalmologie a urologie.

Prostory k pronájmu

Celková částka nájemného často závisí na umístění budovy nebo centra. Nejslibnější klientskou základnu je v oblasti nových obchodních a prémiových budov. V takovém místě je zpravidla poptávka po placených zdravotnických službách konstantní.

Další dobrou volbou je někde v centru města ve stejné vzdálenosti od spaní a rušných dopravních tepen. Pokud mluvíme o obyvatelích sekundárních nemovitostí, preferují státní klinice, i když existují výjimky.

Oblast lékařské ordinace bude záviset na jeho profilu, počtu ošetřovacích a ošetřovacích prostorů. Celková plocha administrativy, registru, šatny a místností pro odpočinek, koupelny apod. Je vzata v úvahu. Kromě toho musí prostory nezbytně splňovat všechny požadavky a normy požární ochrany a hygienického a epidemiologického dozoru.

Zařízení

Dalším krokem je nákup vysoce kvalitní profesionální výbavy. Tato fáze se považuje za nejdražší. Zamyslete se nad prestíží podniku v předstihu a vybírejte zařízení vážných výrobců. Pouze tímto způsobem vám poskytovaná pomoc nebo konzultace splní západní standardy.

zařízení vám bude stát asi 160 000 dolarů, zařízení pro diagnostiku - od $ 10 000 do $ 70 000, židle v stomatologii - za 100 000 dolarů.

Zaměstnanci

Při výběru personálu pro soukromý podnik by se mělo zacházet co nejblíže. Mezi hlavní principy, kterými byste se měli ve výběru řídit, jsou definice:

 • Dostupnost diplomů;
 • dostupnost platných certifikátů;
 • akademické tituly;
 • vyšší kategorie lékařů;
 • žádoucí stáž na západě;
 • pracovní zkušenosti;
 • znalost cizího jazyka.

Více často než v případě soukromých zdravotnických zařízení je zaměstnavatel povinen pracovat nejméně po dobu tří let.

To je docela populární, že technika přitahuje odborníky z jiných klinik za příznivějších podmínek. To platí nejen pro specializované lékaře, ale i pro průměrného zdravotnického personálu. Jak ukazuje praxe, je poměrně obtížné vybrat průměrného zdravotnického personálu.

Co mzdy? Lékař oficiálně získá minimální částku (asi dva a půl platu). Základní příjmy každého odborníka budou přímo spojeny s kvalitou jeho práce. Takoví lékaři dostávají určité procento z provedené práce. Celková výše úroků se pohybuje od 10% do 30%. Vše závisí na úrovni profesionality, stejně jako na jeho osobním vztahu s majitelem.

Jak otevřít soukromý zdravotnický úřad? Kolik to bude stát? Výběr poměrně úzkého profilu vám umožňuje výrazně snížit všechny náklady a snížit dobu návratnosti celého podniku. Pokud mluvíme například o soukromé kanceláři v Moskvě, pak na takový odpad čekáte:

 • Pronájem kanceláře a opravy v něm: od $ 3 000 do $ 5 000;
 • náklady na nástroje a potřebné materiály: od $ 2,000 do $ 3,000;
 • náklady na profesionální vybavení: od $ 25 000 do $ 100 000 (v závislosti na směru činnosti);
 • získání licence k výkonu činností: od $ 1,000 do $ 2,000;

Požadované dokumenty

Jak otevřít lékařskou kancelář? Nejprve je nutné shromáždit všechny dokumenty, které potřebujete k získání licence.

První je žádost o udělení licence na pevný formulář. Dále:

 • Kopie zakládajících a ověřených dokumentů, jakož i pečetí žadatele;
 • kopie osvědčení o státním zápisu jako samostatný podnikatel;
 • kopie osvědčení o registraci daně v příslušných orgánech;
 • kopie osvědčení o zápisu právnických osob do Jednotného rejstříku;
 • kopie závěrů epidemiologů a zdravotních sester o dodržování hygienických pravidel a norem;
 • doklady, které potvrzují platbu licenčního poplatku;
 • kopie všech dokumentů, které potvrzují kvalifikace zaměstnanců a podnikatelů;
 • plná moc za právo zastupovat zájmy žadatele.

Aby bylo možné ověřit, zda jste dodržovali licenci, jakož i požadavky a podmínky, musíte mít s sebou další dokumenty, které potvrdí existenci správného předpokladu, který patří vám na základě vlastnictví nebo pronájmu. Také k dispozici by měla být dokumentace potvrzující dostupnost veškeré organizační, technické a materiálové základny pro práci.

Rizika

 • První věc, kterou musíte věnovat zvláštní pozornost, je výběr místa. Hlavní obtíže, které v této fázi čelí všichni, jsou silná konkurence. Pokud se otevřete v jedné z oblastí spánku města, můžete vytvořit klientskou základnu s minimálními náklady na reklamu.
 • Druhý: ti, kteří se nikdy nepodílejí na takovém podnikání, musí nutně konzultovat s odborníky, kteří pomohou organizovat celou práci. Faktem je, že tyto kanceláře jsou často rodinným podnikem, a proto se na takovou cestu, bez dobré přípravy, je špatné rozhodnutí.
 • Třetí. Sanepidstanstvo vždy vykazuje velmi velké nároky na plochu skříně. Pokud se jedná o zubní oblast, nesmí být jedna instalace menší než 14 m? A pro každou další židli - další 7 m ?.
 • Za čtvrté. Klíčem k úspěchu je dobrá reklama. Pokud vůbec nemáte, pak máte malou šanci vstoupit na trh. Reklama v rádiu a televizi je vynikajícím řešením. Kontextová reklama na internetu je také docela populární.
 • Pátá. Můžete selhat kvůli práci administrátora. Měl by být člověk příjemného vzhledu, komunikativní a nejlépe se zkušeností v této oblasti. Efektivní, ale zřídka využívaná je peněžitá motivace takového personálu k realizaci přiděleného plánu.

Kolik získáš?

Je těžké říci, protože všechno závisí na směru činnosti. Podle statistik je maximální měsíční příjem kabinetu 1 000 000 rublů, ale jsou zde i mnohem nižší částky. Nejvyšší míru dosáhnete pouze v případě plného zatížení až 20-30 návštěvníků denně s minimálními náklady na návštěvu - 1 500 rublů.

To je skutečný způsob, jak vydělat peníze, ale pro to je nutné vynaložit velké úsilí a získat velkou vytrvalost.

Jak otevřít soukromý zdravotnický úřad? Co je zapotřebí k otevření soukromé lékařské praxe: vybavení, dokumenty a požadavky SES

V naší zemi se soukromé lékařské místnosti objevily ne tak dávno. Faktem je, že soukromá lékařská praxe byla po dlouhou dobu nemožná z důvodu mnoha překážek úředníků.

Dokonce i dnes většina lékařů odkládá myšlenku zahájení vlastního podnikání, protože si pamatují na existující problémy. Přesto v posledních letech došlo k nárůstu počtu takových institucí a otázka, jak otevřít soukromý zdravotnický úřad, znepokojuje mysl stále více lékařů. Ukazuje se, že pokrok v tomto směru stále probíhá.

Medicína je choulostivá záležitost

Dříve se skutečně za účelem získání povolení k provádění zdravotnických činností muselo vyřešit mnoho problémů. Nyní se situace zjednodušila. Ale stále není snadné začít takové podnikání, protože jen osoba s velkým množstvím peněz si může dovolit otevřít soukromou lékařskou službu.

Mnoho odborníků se domnívá, že když opustí státní kliniku a začne pracovat pro sebe, velmi rychle se obohatí. Ve skutečnosti se všechno neukazuje tak báječně. Někteří lidé, kteří přemýšlejí o tom, jak otevřít soukromou zdravotní kancelář, ani nehádají, kolik to stojí. Například otevírání malého stomatologického úřadu (jen několik pracovních míst) vás bude stát nejméně dva miliony rublů. A investice se vyplácejí nejdříve dva nebo tři roky později.

Pokud vás to nevystraší a stále chcete podnikat, náš článek je navržen speciálně pro vás. V něm vám detailně řekneme, jak otevřít lékařskou kancelář z právních důvodů.

Získání stavu IP

Soukromá lékařská praxe samozřejmě vyžaduje získání zisku, což znamená, že lékař, který se rozhodne pracovat pro sebe, musí zaregistrovat svou činnost.

1. Státní povinnost

K získání statusu podnikatele bude muset zaplatit státní poplatek. Nicméně jeho velikost je poměrně malá - pouze 800 rublů. Tato částka se vyplácí v místě registrace a bude mu poskytnuta adresa pobytu v souladu s údaji o pasu.

2. Žádost o registraci

Takový doklad je vydán v předepsané formě. V tom bude mimo jiné nutné specifikovat kódy OKVED. Pro lékaře, který chce otevřít lékařskou kancelář, bude vhodný jeden z následujících kódů:

 • 85.1 "Zdravotnické činnosti".
 • 85.12 "Praktická praxe".
 • 85.13 "Zubní praxe".
 • 85.14 "Ostatní zdravotnické činnosti".

Podpis žadatele musí být notářsky ověřen, takže musíte požádat notáře o vyplněnou přihlášku.

3. Předkládání dokumentů k registraci

Pokud žijete (registrujete) na jednom místě, ale současně jste se rozhodli otevřít soukromý zdravotnický úřad v jiném, musíte ho ještě registrovat u vašeho bydliště. Daňový úřad by měl požádat o registraci, o kterém jsme se zabývali v předchozím odstavci, potvrzení o tom, že jste zaplatil státní povinnost a kopii cestovního pasu. Originál dokladu totožnosti v době podání žádosti by měl být u vás.

4. Činnost registračního orgánu

Poté, co jste předložil všechny potřebné dokumenty, musíte se zaregistrovat jako IP do pěti pracovních dnů, a to nejpozději v den po registraci, vydá dokument potvrzující svůj stav, například: osvědčení o registraci, výpis z EGRIP, osvědčení registrace u daňového úřadu. Současně s vydáním těchto dokumentů budete přidělen INN.

Licence pro lékařské činnosti

Určitě ne každý lékař, který si myslí o tom, jak otevřít soukromou lékařskou službu, ví, že k tomu bude muset získat i licenci. A abyste ji obdrželi, po právu na pronájem nebo nemovitosti, musíte mít pokoj, který splňuje požadavky SES. Vybavení zdravotnických místností by také mělo být v souladu s předpisy. Více o tom budeme hovořit později, ale zatím si představme, že už máte správný pokoj.

1. Žádost o udělení licence

Lékař, který si přeje získat licenci k provozu, licenční orgán musí předložit prohlášení, a spolu s ním - kopie dokladů potvrzujících právo disponovat nebo držení prostor, ve kterém je vybaven ordinaci, a veškeré technické a materiální vybavení nezbytné pro lékařské praxe.

Kromě toho musíte předložit kopie dokumentů o vzdělání a dokumenty, které potvrzují kvalifikaci, pracovní zkušenost a tak dále. Stejné doklady budou požadovány od všech zaměstnanců, kteří obsluhují zdravotnické zařízení, které přitahujete jako pracovníky kabinetu. Kromě toho by měla být poskytnuta kopie hygienického a epidemiologického osvědčení vydaného společností Rospotrebnadzor. O tom, jak se dostat, bude také řečeno později.

2. Posouzení žádosti

Licenční úřad nutně ověří spolehlivost a úplnost poskytnutých informací. Budete také zkontrolovat, zda můžete splnit všechny licenční podmínky a požadavky. Do 45 dnů po předložení dokumentů musí licenční orgán rozhodnout, zda vám udělit licenci nebo ne. Přijaté rozhodnutí bude formalizováno příslušným zákonem. Licence je vydávána po dobu pěti let, po které bude muset být prodloužena.

Daňový systém

Registrace jako IP ukládá povinnosti platit daně. Lékař, který poskytuje zdravotní péči v soukromém pokoji, může uplatnit zjednodušený daňový systém. Podle tohoto systému jsou poskytovány pouze dva předměty zdanění: prosté příjmy nebo příjmy snížené o náklady. V prvním případě se výše daně určí vynásobením získaného příjmu daňovou sazbou ve výši 6%. Ve druhém případě se výše daně rovná rozdílu mezi výnosy a náklady vynásobenou daňovou sazbou (15%).

Při navrhování podnikatelského plánu pro zdravotnickou kancelář je nutné vypočítat výběr toho, který objekt bude výhodnější. K tomu je třeba zvážit koncept nákladů. Pokud používáte pronajaté prostory a vybavení, je pro vás výhodnější, abyste si vybrali jako předmětné příjmy snížené náklady, protože v takovém případě budete neustále hrozí materiální náklady. Pokud jsou vaše prostory k dispozici, je také zakoupeno zařízení a v blízké budoucnosti nebudou vyžadovány žádné velké náklady, bylo by vhodnější zvolit prostě příjmy jako objekt.

Místo k pronájmu

Před pronájmem místnosti pečlivě prostudujte SanPiNy, protože nebudete moci nikam otevřít soukromou lékařskou službu. Lékařská činnost znamená využití místnosti s určitou vzdáleností (závisí na konkrétní specializaci) a interiéru.

V kanceláři by měla být přítomna veškerá komunikace (elektřina, voda, kanalizace). Je žádoucí, aby byla místnost umístěna v prvním patře budovy. Zpravidla se všichni soukromí lékaři pokoušejí otevřít lékařské úřady v centru města. Optimální místo - vedle dopravních dálnic nebo stanic metra.

Vybavení zdravotnických místností

To je nejdražší část při otevírání vašeho podnikání. Je dokonce děsivé přemýšlet o tom, kolik je třeba koupit zařízení, která mají vybavit i malou lékařskou kancelář. Současně by se mělo veškeré vybavení specializovat, dokonce i nábytek, který nemůžete koupit obyčejný.

Takže například náklady na zdravotní židli, určený pouze pro přijetí pacienta (židle pro zvláštní vyšetření bude třeba další), je nejméně 20 tisíc rublů. To je jen jedna židle! Rozhodněte se sami, jaká bude celková výše nákladů. Ano, je to potěšení - lékařská kancelář. Podnikatelský plán by měl být vypracován co možná nejkvalitněji, vypočítat všechny výdaje a pečlivě myslet, pokud si to mohou dovolit.

Představte si pouze odhadované ceny. Určitě chcete, aby vaše služby byly poptávané mezi obyvatelstvem, a proto byste měli lidem poskytovat kvalitní péči, což zase vyžaduje použití zdravotnického vybavení vážných výrobců pracujících podle západních norem. Moderní vybavení je velmi drahé.

Ultrazvukové zařízení vás bude stát nejméně 5 milionů rublů, diagnostické přístroje se pohybují v rozmezí od 300 tisíc do dvou milionů rublů, ceny stomatologických jednotek se pohybují od 450 tisíc do 2,5 milionů rublů.

Získání sanitárního a epidemiologického osvědčení

K tomuto závěru Rospotrebnadzor budou muset předložit doklad o vlastnictví objektu, kde sídlí ordinaci, nebo leasingu, daňových certifikátů a lékařských záznamů. Budete muset objednat několik zkoušek (vzduch, propláchnutí, voda) a program řízení výroby. Tyto akce budou trvat asi týden v nejlepším případě, ale bude stát od 4 tisíc rublů.

Také budete muset uzavřít smlouvy s městskou službou pro odvoz odpadu, s dezinfekční stanicí - pro dezinfekci, dezinfekci a deratizace. Čtvrtletně budete trávit přibližně 3500 rublů. Na základě výsledků všech inspekcí bude vypracován zákon, na jehož základě bude v případě, že prostory odpovídají normám, doručen dlouho očekávaný závěr. Nezapomeňte ji notarizovat.

Navíc budete potřebovat také stanovisko oddělení požární bezpečnosti. A nikdo vám to nedá, dokud nebude instalován požární poplašný systém. Instalace bude stát od 7000 rublů, ale stále je třeba doplnit náklady na hasičské techniky (hasící přístroj stojí v průměru 400 rublů). K získání stanoviska je navíc třeba evakuační plán, osvědčení o protipožárních kurzech, pokyny pro to, co dělat v případě požáru.

Měsíční výdaje

Každý měsíc budete muset platit příspěvky do Fondu zdravotního pojištění a Penzijního fondu. Jejich hodnota závisí na minimální mzdě. Čtvrtletně bude nutné zaplatit jednu daň, zatímco daňové přiznání USN bude podáno jednou ročně. Vypočítejte částku daně a vyplňte prohlášení, můžete samostatně nebo pronajmout účetní pro tyto účely.

Musíte také platit DIZO k pronájmu. To jsou pouze povinné státní příspěvky. Ve skutečnosti bude samozřejmě mnohem víc. Zahrnují platy zaměstnanců (pokud existují), náklady na opravy a údržbu zařízení, náklady na nákup zboží (zdravotnické prostředky, léky), platby za bezpečnostní služby, komunikace, reklamní náklady, účty za služby a podobně.

Doufáme, že z tohoto článku jste se dozvěděli všechny potřebné informace o tom, jak otevřít soukromou lékařskou službu. Hodně štěstí ve vašich snahách!

Jak otevřít lékařskou kancelář od začátku

Sběr všech dokladů a povolení může trvat nejméně jeden rok, takže buďte připraveni na vážnou práci. Po přípravě dokumentů a při podání žádosti je třeba do několika měsíců počkat na rozhodnutí. Zároveň si všimněte, že vydání nemocničních karet bude vyžadovat také licenci. Celkové náklady na registraci - od 50 000 rublů. Zařízení pro zdravotní středisko. Jaký nákup? Jednou z hlavních položek výdajů je nákup potřebného vybavení. To je případ, kdy úspory budou škodlivé. Při výběru se řídí kvalitou výrobků, zárukou a dostupností služby. Neberte vše v řadě - nakupujte pouze zařízení, které potřebujete k práci ve směru.

Jak otevřít soukromou lékařskou kancelář od začátku

Pokud půjdete na vládní oddělení tohoto oddělení, bude to zaprvé, za druhé, vše bude velmi přísné a obtížné. Proto je vhodnější aplikovat na obchodní firmu tohoto profilu. Zaplatit o něco více, ale bude rychlejší a mnohem jednodušší... V posledním licencí (a to by mělo být provedeno jednou za pět let), služby, firma mě stálo asi 11 nebo 12 tisíc.
ruble (ale to je známo). Obecně platí, že licencování se nyní stává nudným obchodem. Pořadí je následující:

 • Sbíraly doklady, platili clo (ruble 300-400), předaly.
 • Zkontrolujte a doporučte, abyste čekali na návštěvu odborníka v kanceláři. Musíme přivést odborníka na stroj (a pak ho předat ministerstvu zdravotnictví).
 • Znalec provede své závěry, s největší pravděpodobností řekne, které další dokumenty by měly být shromážděny.

Jak otevřít soukromou lékařskou skříňku

Vaše podnikání: jak otevřít lékařskou kancelář

Náklady a zisky Zahájení investic do dokumentace, prostor a zařízení začíná na 13 000 dolarů a může dosáhnout 20-25 tisíc. Měsíční výdaje (nájem, mzda, dezinfekce a dezinsekce) - asi 5000 dolarů. To se okamžitě nezaplatí. Na vývoji klientské základny a pověst může trvat rok nebo dva.

Ale i při průměrné návštěvě 10-15 lidí denně můžete očekávat 3-5 tisíc dolarů čistého zisku za měsíc. A čistý příjem úspěšné lékařské ordinace může dosáhnout 10.000 dolarů měsíčně. Za účelem zahájení takového podnikání od nuly bude trvat hodně trpělivosti a trpělivosti.
Ale ne nic za to, že zdravotní pole je považováno za tak ziskové. Za pár let můžete začít rozšiřovat své podnikání a získávat slušné částky pomoci lidem.

Jak otevřít lékařskou kancelář od začátku, odkud začít

Je důležité zvolit kód ekonomické aktivity (OKVED) - "lékařská praxe" (85.1). 3. Volba daňového režimu (důležité!) Je však stejně důležité okamžitě určit daňový režim. Chcete-li pracovat v obecném režimu (který je stanoven ve výchozím nastavení), je obvyklý lékař nemožný: musíte platit spoustu daní a provádět komplexní účetnictví.
Pro zdravotnické činnosti je povolen zjednodušený daňový systém (USN). Je rozdělen do dvou režimů:

 • "Výnosy mínus náklady" - sazba 15% (nyní v závislosti na regionu se sazba pohybuje od 5% do 15%) a
 • "Příjem" - sazba 6%.

První možnost zahrnuje komplexní účtování všech nákladů. Všechny šeky a příjmy musí být uloženy a účtovány. To je téměř nemožné, protože v praxi nelze zdokumentovat všechny výdaje.
Lékaři obvykle zvolí "příjem".

Zahájení lékařské ordinace. jaké dokumenty jsou potřebné?

Jste skutečný nebo ne); je výhodnější platit ve splátkách čtvrtletně

 • "Jediná daň v souvislosti s uplatňováním zjednodušeného daňového systému" musí být uhrazena také čtvrtletně a prohlášení o USN by mělo být podáno jednou ročně. Vypočtejte daň a vyplňte prohlášení sami, nebo najmete účetního; není těžké se učit.
 • Budete také platit nájemné za DIZO. Nicméně nyní je tento okamžik zjednodušen: můžete zaplatit na klinice a obnovit smlouvu (i ročně).
 • Nuance práce lékařské kanceláře Nuance # 1 Pokud jste najali zaměstnance, pak z konvenční IP se stanete IP-zaměstnavatelem.

Jak otevřít soukromý zdravotnický úřad?

Představte si pouze odhadované ceny. Určitě chcete, aby vaše služby byly poptávané mezi obyvatelstvem, a proto byste měli lidem poskytovat kvalitní péči, což zase vyžaduje použití zdravotnického vybavení vážných výrobců pracujících podle západních norem. Moderní vybavení je velmi drahé. Ultrazvukové zařízení vás bude stát nejméně 5 milionů rublů, diagnostické přístroje se pohybují v rozmezí od 300 tisíc do dvou milionů rublů, ceny stomatologických jednotek se pohybují od 450 tisíc do 2,5 milionů rublů. Získání hygienického a epidemiologického závěru k tomuto závěru Rospotrebnadzor bude muset předložit doklad o vlastnictví objektu, kde sídlí ordinaci, nebo leasingu, daňových certifikátů a lékařských záznamů.

Jak otevřít soukromou lékařskou službu

Registraci licence můžete provést sami nebo využít služby společnosti, která vám pomůže při získání licence. Před získáním licence odborník navštíví úřad a kontroluje a vydává požadavky na další dokumenty, které je třeba shromažďovat. Pak je otázka předána do komise ministerstva zdravotnictví. V případě kladného rozhodnutí je zaplacen poplatek ve výši 1000 rublů, získána licence a kabinet může začít pracovat. 4. Podklady pro podávání zpráv a registraci. Zařízení

 • Časopis zaznamenávání výdajových položek registrovaných u daňové služby
 • Formy přísného výkaznictví a časopis o jejich účetnictví
 • Kniha auditů stolu
 • Časopis protipožární ochrany
 • V závislosti na profilu lékařské ordinace se zakoupí odpovídající základní a pomocné vybavení

Otevřeme zdravotnické centrum od začátku

Zahrnují platy zaměstnanců (pokud existují), náklady na opravy a údržbu zařízení, náklady na nákup zboží (zdravotnické prostředky, léky), platby za bezpečnostní služby, komunikace, reklamní náklady, účty za služby a podobně. Doufáme, že z tohoto článku jste se dozvěděli všechny potřebné informace o tom, jak otevřít soukromou lékařskou službu. Hodně štěstí ve vašich snahách!

 • Lékařské podnikání: jak otevřít laboratoř analýzy. Podnikatelský plán laboratoře: licence a potřebné dokumenty
 • Kosmetický obchod: jak otevřít kosmetický salon. Podnikatelský plán pro kosmetologickou místnost: seznam dokumentů a vybavení
 • Lékařská licence: krok za krokem instrukce o přijetí.

Snažte se najít vysoce kvalifikované pracovníky, což určí dostupnost klientely v počátečních fázích činnosti. 5 Pečlivě studovat diplomy specialistů, dostupnost vyšších lékařských kategorií, osvědčení o absolvování opakovacích kurzů, zkušenosti v této oblasti činnosti, zkušenosti zaměstnanců v zahraničí atd. 6 Proveďte hodnocení nabídek v oblasti zdravotnických služeb. Rozhodněte se, zda se jedná o multidisciplinární kliniku nebo o poskytování služeb v určité oblasti, jako je stomatologie nebo gynekologie. Stále populárnější je organizace zdravotnických služeb pro důchodce a děti.

Můžete podepsat smlouvu s autoškolou a otevřít soukromou lékařskou kancelář pro prohlídky budoucích řidičů. 7 Všechny komunikace musí být prováděny v místnosti. Můžete si je koupit v nemovitosti nebo ji pronajmout.

Jak otevřít soukromou lékařskou kancelář od začátku

Přemýšlíte o tom, jak otevřít lékařskou kancelář? Jedná se o velmi slibnou oblast práce, protože každoročně narůstá příliv soukromých klinik. Jak můžete dobře organizovat a organizovat práci s minimálním ztrátou času a nervů?

Obchodní registrace

První etapou je registrace IP nebo LLC. Kód ekonomické činnosti (OKVED) - 85.1 - "Praxe". Samotný postup trvá asi měsíc.

Licence a další dokumenty

Chcete-li otevřít lékařskou kancelář, potřebujete zvláštní licenci od Ministerstva zdravotnictví.

Seznam dokumentů potřebných k jeho získání:

 • Osvědčení o registraci právnické osoby a registrace u daňové kontroly;
 • Úřední dokumenty (originály);
 • Doklady potvrzující vlastnictví prostor nebo nájemní smlouvu;
 • Závěr SES a Gospozarnadzora;
 • Seznam lékařských kabinetů;
 • Doklady potvrzující vhodnost zaměstnanců;
 • Potvrzení o zaplacení licenčního poplatku (100-150 dolarů).

Povolení sanitární a epidemiologické stanice

Ze všech výše uvedených skutečností je nejobtížnější získat povolení od SES a Gospozarnadzor. A to jsou nejdůležitější dokumenty pro získání licence na jejich činnost.

Soukromá praxe znamená, že kromě osvědčení o způsobilosti zaměstnanců je nutné potvrdit, že máte k dispozici plně vybavený pokoj. V rozkazu Ministerstva zdravotnictví najdete normy pro vybavení soukromé kanceláře pro každou specializaci.

Musí se také řídit zkoumat vodu, vypláchnout a provést program řízení výroby. Tyto kontroly trvají od týdne do jednoho měsíce a náklady se pohybují od 70 dolarů.

Povolení od paní Gospozhnadzor

Co potřebujete k získání pozitivního názoru z tohoto případu?

 1. Instalujte požární poplach (od 100 USD);
 2. Koupit hasicí zařízení ($ 10-20);
 3. Vypracovat plán evakuace a pokyny pro akce v případě požáru;
 4. Proveďte kurzy požární bezpečnosti a získáte příslušný certifikát.

Shromažďování dokumentů, jejich kontrola, získávání všech druhů povolení může trvat několik měsíců nebo dokonce více. Začněte co nejdříve. Nejlepší je kontaktovat právníka nebo zvláštní společnosti, které kontrolují dokumenty, poskytují pomoc při přípravě a provádění. Jejich služby mohou stát až 600-700 dolarů.

Pokud to uděláte sami, strávíte až 200 dolarů. Zároveň však za chybu v žádosti o licenci, budete muset zaplatit pokutu. Přinejmenším v prvním případě budete mít jistotu, že se vše dělá správně.

Do 45 dnů po předložení dokumentů bude vaše žádost zvážena. Licence je platná po dobu pěti let, pak musí být obnovena.

Jak vybrat směr práce

Nejvýhodnější pro malou firmu je otevřít skříň s jednou místností. Nejvýnosnějšími směry jsou v současné době zubní lékařství, oční lékařství, gynekologie, urologie, lékařská kosmetologie a plastická chirurgie. Servis ultrazvuku je široce rozšířen.

Místnost

Pro uspořádání areálu je několik možností:

 • Vestavěná příloha v domě;
 • Vlastní dům nebo byt v prvním patře. V tomto případě musí být převedena do nebytového fondu;
 • Pronajme si kabinet ve zdravotnickém zařízení. Tato metoda je vhodná, protože pronajatá místnost je s největší pravděpodobností minimálně vybavena a pokoj nevyžaduje odpovídající opravu. A přesto - klinika již vyřešila všechny problémy se sanitární a epidemiologickou stanicí.

Náklady na pronájem jsou v rozmezí 10-30 dolarů za metr čtvereční. V místnosti je nutné opravit a instalovat požární poplach, zkontrolovat správné fungování všech komunikací (voda, elektřina apod.).

Zařízení

Seznam specializovaných zdravotnických prostředků se liší v závislosti na směru práce.

Ale každá soukromá ordinace by měla být vybavena:

 • Umývadla s vodou;
 • Nábytek: skříně pro skladování nástrojů, přípravky, dokumenty, gauč, lékařské židle;
 • Sada prostředků pro dezinfekci;
 • Vyžadují se čisté ručníky a župany.

To vše bude vyžadovat náklady v oblasti 1500-2000 dolarů. Podle průměrných výpočtů, zdravotnické vybavení pro malý kabinet vyžaduje náklady od 4 do 15 tisíc dolarů. Nejdražší jsou stomatologie, gynekologie, ultrazvuk. Ale masážní místnost může být vybavena za 1500 dolarů.

Zaměstnanci

Hlavní osobou ve vaší společnosti je lékař. Musí mít vysokou kvalifikaci a pracovní zkušenost za tři roky. Pro jednu lékařskou kancelář je nutné najmout dva lékaře, sestry (jedna sestra může pracovat se dvěma lékaři), účetní a administrátor. Mzdový fond bude asi 4000 USD měsíčně.

Náklady a zisky

Zahájení investic do dokumentace, prostor a vybavení začíná značkou 13 tisíc dolarů a může dosáhnout 20-25 tisíc. Měsíční výdaje (nájem, mzda, dezinfekce a dezinsekce) - asi 5000 dolarů.

Tato firma se okamžitě nevyplatí. Na vývoji klientské základny a pověst může trvat rok nebo dva. Ale i při průměrné návštěvě 10-15 lidí denně můžete očekávat 3-5 tisíc dolarů čistého zisku za měsíc. A čistý příjem úspěšné lékařské ordinace může dosáhnout 10.000 dolarů měsíčně.

Za účelem zahájení takového podnikání od nuly bude trvat hodně trpělivosti a trpělivosti. Ale ne nic za to, že zdravotní pole je považováno za tak ziskové. Za pár let můžete začít rozšiřovat své podnikání a získávat slušné částky pomoci lidem.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Vaše podnikání: jak otevřít lékařskou kancelář

Minimální počáteční kapitál

Mnoho lékařů, kteří pracují ve veřejných institucích, dříve či později přemýšlejí o možnosti otevření své vlastní kanceláře. Soukromá lékařská praxe je v naší zemi relativně nový fenomén. Ačkoli příležitost otevřít své kanceláře se objevila ne tak dávno, ale stále více lékařů začíná praktikovat soukromou praxi.

Co potřebujete k otevření lékařské ordinace

Pokud dříve získání různých povolení bylo spojeno s různými problémy (převážně byrokratickými), nyní je postup pro jejich vydání výrazně zjednodušen. Pro otevření soukromé léčebné místnosti je však zapotřebí značných investic, a ne všichni lékaři, kteří chtějí pracovat pro sebe, jsou připraveni to udělat.

Tento typ podnikání má další, velmi významnou nevýhodu: u relativně velkých investic je doba návratnosti soukromé kanceláře nejméně dva roky. Ne všichni lékaři mají možnost čekat tak dlouho. Zvýšení počtu soukromých kanceláří však naznačuje, že tato lékařská praxe může být nicméně výnosným podnikem, zejména v budoucnu. Dříve nebo později se každý "specialist" pracující v zahraniční společnosti dostane do "stropu". V případě vlastního podnikání jsou možnosti rozvoje prakticky neomezené.

Podívejme se tedy podrobněji na postup pro otevření soukromé ordinace. Nejprve musíte najít vhodný prostor pro jeho umístění. No, pokud bude takový předpoklad vaším majetkem. Někdo dokonce používá svůj dům nebo byt (nebo samostatnou část) pro kancelář. Nicméně, aby se otevřít skříň v bytě, musí být převedena do nebytového fondu. Je samozřejmé, že tento byt by se měl nacházet v prvním patře bytového domu. Chcete-li jej převést do nebytového fondu, musíte získat souhlas všech nájemníků vašeho domova. V zásadě není sběr podpisů obtížný. Ale za prvé, to trvá příliš mnoho času (muset získat byt více než jednou, aby chytit všechny majitele domu), a za druhé, je pravděpodobné, že někteří obyvatelé prostě nesouhlasí, aby svůj podpis (zvláště ty, jejichž byty sousedí s vámi).

Další možností - pronajmout samostatnou místnost (nejlépe odpovídající vaší specialitě) v léčebném ústavu - je výhodnější a v některých případech mnohem výhodnější. V takovém případě budete mít s různými kontrolními orgány mnohem méně problémů. Kromě toho budete muset vynakládat méně na reklamu, protože k vám přicházejí potenciální zákazníci. Zvláště tato možnost je vhodná pro zubní ordinace. Pediatrům je však doporučeno, aby hledali samostatnou místnost. Mnoho rodičů přijde do dětského polykliniku výhradně pro registraci potřebných certifikátů a nechce ji znovu navštívit kvůli obavám, že se dítě může dostat od ostatních dětí.

Při pronájmu kabinetu v léčebně je nutné uzavřít nájemní smlouvu s městskou správou DIZO. To trvá asi čtyři až pět týdnů. Při přípravě dokumentů se doporučuje určit přesný rozvrh jejich práce: dny a časy, jinak budete platit nájem 24 hodin denně a to může mít za následek kulatou částku.

Jak zaregistrovat zdravotnickou kancelář

Chcete-li provést vlastní soukromou praxi, musíte se zaregistrovat jako IP. To lze provést samostatně nebo se obrátit na služby mnoha zprostředkovatelských firem. Jako kód hospodářské činnosti (OKVED) je třeba zvolit "lékařskou praxi" (85.1). Zpracování dokumentů trvá nejdéle jeden týden. V důsledku toho bude osvědčení o registraci vydáno okresní daňové službě. V předstihu zvolte pro vás vhodný daňový režim.

Faktem je, že pokud nepožádáte o výběr daňového režimu, pak budete implicitně pracovat pod obecným režimem, který je zcela nerentabilní. Můžeš přejít na daně a platit za účetní služby. Zjednodušený systém zdanění je vhodný pro zdravotnické činnosti, což je zvláštní typ daňového režimu pro malé podniky s jednodušším účetním systémem. Článek 346.20 daňového řádu stanoví následující daňové sazby pro jednu daň:
6% v případě zdanění příjmů;

15%, pokud je předmětem daně příjmy mínus náklady. Od 1. ledna 2009 v různých regionech Ruské federace mohou být diferencované daňové sazby stanoveny v rozmezí od 5 do 15% v závislosti na kategoriích daňových poplatníků.

Jak otevřít soukromou lékařskou kancelář od začátku

Článek bude obsahovat seznam a popis podrobných kroků k otevření soukromé zdravotní kanceláře.

1. Registrace podnikatelského subjektu

Otevření soukromé zdravotní kanceláře by mělo začít registrací společnosti. Existují 2 možnosti registrace:

 • Individuální podnikatel.
 • Společnost s ručením omezeným (LLC), uzavřená akciová společnost (CJSC).

V prvním případě musí být majitel firmy absolventem vyššího lékařského vzdělání. Při otevírání podniku - právnické osoby by mělo být vysoké školství na čele a také 25-30% zaměstnanců.

Je nutné předat standardní soubor kroků pro registraci, registraci a výběr způsobu zdanění. Obecný režim je nežádoucí, protože je ekonomicky nerentabilní a má složité účetnictví. Pohodlně zjednodušený daňový systém podle následujících zásad:

 • Ve výši 15% rozdílu mezi výnosy a náklady
 • Ve výši 6% příjmu

Pro lékařskou praxi je vhodnější druhá možnost.
Poté se musíte zaregistrovat u penzijního fondu a zaregistrovat se v regionálním statistickém úřadu.

2. Výběr místnosti

Nejjednodušší je pronajmout si pokoj v léčebně pro profilovou specialitu. V tomto případě bude s SES méně problémů. Je také nutné uzavřít dohodu s DIZO v místní správě. To trvá nejméně měsíc.

3. Licencování

 • Dokumenty pro získání licence:
 • Osvědčení o registraci podniku právnickou osobou
 • Originály úředních dokumentů
 • Osvědčení o registraci při daňové kontrole
 • Pronájem prostor nebo vlastnická práva
 • Kopie licencí vydaných dříve
 • Původní závěr SES o souladu prostor s normami a pravidly
 • Závěr Státního hasičského záchranného sboru o shodě objektů s požadavky požární bezpečnosti
 • Vysvětlující poznámka se seznamem doplňkových služeb zdravotního střediska
 • Doklady o způsobilosti (diplom o lékařské výchově, osvědčení o specializaci, kvalifikační úrovni, rekvalifikaci apod.)
 • Potvrzení o zaplacení licenčního poplatku

Všechny dokumenty musí být přijaty do inventáře. Držitel licence je odpovědný v případě utajování a poskytne nepravdivé informace, když je objeven.

Registraci licence můžete provést sami nebo využít služby společnosti, která vám pomůže při získání licence. Před získáním licence odborník navštíví úřad a kontroluje a vydává požadavky na další dokumenty, které je třeba shromažďovat. Pak je otázka předána do komise ministerstva zdravotnictví. V případě kladného rozhodnutí je zaplacen poplatek ve výši 1000 rublů, získána licence a kabinet může začít pracovat.

4. Podklady pro podávání zpráv a registraci. Zařízení

 • Časopis zaznamenávání výdajových položek registrovaných u daňové služby
 • Formy přísného výkaznictví a časopis o jejich účetnictví
 • Kniha auditů stolu
 • Časopis protipožární ochrany
 • V závislosti na profilu lékařské ordinace se zakoupí odpovídající základní a pomocné vybavení

5. Povinné platby a daně

Příspěvky do Penzijního fondu Ruské federace a Fondu zdravotního pojištění, které závisí na velikosti minimální mzdy. V současné době je částka 14 tisíc a 3 tisíc rublů. Je výhodnější zaplatit 1krát za čtvrtletí.

Jednodenní daň. Musíte zaplatit 1 krát za čtvrtletí. Vypočítat daň a provést deklaraci může hlava sám, a může také pozvat účetního.

Nájemné je možné zaplatit v DIZO nebo v léčebně, kde je kancelář pronajímána. Tam je smlouva obnovována nejméně jednou ročně.

Pokud jsou zaměstnanci v soukromém zdravotnickém úřadu, měli by být placeni za:

 • Penzijní fond Ruské federace
 • Daň do fondu zdravotního pojištění
 • Daň ze sociálního pojištění

Výplata nemocenských listů pro zaměstnance by měla být provedena, pokud daň není vyplácena do fondu sociálního pojištění a v případě práce zaměstnanců na základě pracovních smluv.

Spočítejte si na rychlou návratnost zdravotnického kabinetu. Obvyklá doba návratnosti bude několik let. Lékařská kancelář může být považována za dodatečný příjem, zatímco vedoucí práce zůstává ve veřejné léčebně.