Organizace úkolů

Realistické questy se objevily v roce 2007 v Číně a byly úspěšně přijaty našimi podnikavými podnikateli, kteří přilákali četné mladé společnosti. Kvůli tomuto směru přitahuje stále více a více podnikatelů na tento trh, protože v něm není tolik konkurentů. Buďte připraveni investovat peníze, čas a talent - to je užitečný závazek, který může přinést solidní příjem.

Význam questomania

Moderní mládež je tak přiložena k počítačovým hrám, fantastickým filmům a paralelní realitě vymyšlené v nich, že ztělesnění něčí fikce v předmětech hry získává zájem rostoucího počtu spotřebitelů. Questy jsou podobné kdysi populárnímu blesku, pevně spojenému se zdravím, týmovou hrou, zajímavým řetězcem úkolů. Podnikání v tomto směru je atraktivní tím, že nabízí levné volno s pravidelně se měnícím menu. Ceny za týmový lístek se pohybují od 2 do 6 tisíc rublů, doba trvání hry je asi 1-2 hodiny.

Vaším cílem - vytvořit zajímavé příběhy a hádanky, abyste vytvořili design v daném stylu. Tito mohou být populární filmy, kde hlavní postavy jsou hráči, nebo úzká specializace nějakého žánru (horor, detektiv, rytíři, Vikingové). Můžete si vzít za základ oblíbenou hru "Ford Boyard" a dát si na každý ostrov řetězu dobrodružství muže, který za úkol, který bude dokončen, dává ceněný klíč z hrudníku. Existuje spousta nápadů, ale je třeba vyvinout kreativní úsilí.

Lze říci, zda je to nákladný projekt, a to dvěma způsoby. Chcete-li udělat zajímavou hádanku, nic nemůže talentovaným lidem s dobrou představivostí - v tomto případě se náklady snižují na dekorace, atributy a pronájmy (pokud jsou úkoly plánovány uvnitř). Někdo si může dovolit koupit hotové mechanismy pro otevírání dveří, odblokování kmenů, zavádění kódů a dalších věcí a přidání reality k tomu, co se děje. Guru skutečných questů říká, že návratnost podnikání nastane v prvních šesti měsících práce, pokud město není vyplněno konkurenční nabídkou.

Připravte se na otevření

Provádění dokumentů

Pro organizování questů je optimální se registrovat jako IP. Pokud podněcovatelé myšlenky nemnoho, pak navrhnout LLC se správným počtem zakladatelů. Jako daňový režim je lepší použít USN. Pokud znáte předem, že většinu nákladů nelze doložit, zvolte příjem ve výši 6%. Žádné speciální povolení a licence pro provádění questů nejsou vyžadovány.

Venku nebo venku?

Volba umístění questů určuje sezónnost vaší práce (v zimě jsou aktivní hry na ulici pro klienta méně atraktivní) a požadovaná výše investice. Pro pouliční dobrodružství jsou hráči nabízeni spousty prostoru, můžete použít přírodní zdroje k vytváření hádanek, ukládat do paměti cache z tajných nástrojů. Ve skutečnosti musíte jen myslet přes posloupnost pohybů a koupit některé atributy - to je vždy mobilní hledání, ve kterém se může účastnit současně až 10 lidí.

Při úkolech v místnosti se situace liší: prostor je omezen a celá ozdobná část musí být vytvořena nezávisle. Pokoj je vybrán o ploše 60-70 metrů čtverečních. m na 2 questy (v průměru 40 čtverečních metrů na quest). Potřebujeme administrátora s větším prostorem - jeho asistentem. Náklady na registraci budou jen součástí - více doplňků pro atmosféru (baterky, kufry, koberce, nábytek, oblečení), hádanky a náhradní díly budou potřebné doslova.

Odkud pocházejí příběhy?

Většina nově příchozích v organizaci questů nakupuje franchisu od nezasvoněných společností. Výhodou této možnosti při poskytování budoucích obchodních konzultací, série příběhů, reklamy, designu. Nemusíte nic vymýšlet, protože vše přichází s franchisorem a dokonce pomáhá překládat všechno do reality a udržovat záznamy. Na trhu je spousta nabídek na prodej franšízy - analyzovat všechny nabízené služby a poskytovat záruky před nákupem. Později zaplatíte licenční poplatky měsíčně za právo používat značku.

Další možností je vytvořit vlastní příběhy. V takovém případě nezaujměte nápady od konkurence, protože takový manévr může vést k plagiátorství. Velkou nevýhodou je potřeba věnovat spoustu času myšlence a jejímu provádění. Třetí možnost - pořadí výkresů autorům-spisovatelům. Není to špatné, ale také dlouhé a nákladné, i když můžete začít s nákupem jedinečného vybavení a poté přemýšlet o cestě hráčů.

Jaké jsou očekávané výdaje

Je nepravděpodobné, že to bude bez nákladů. Stojí za pozornost následující nákupy:

 • Připravené mechanismy pro úkoly (ruční skener, elektrické petardy a můstky, magnetické rukojeti pro dveře, simulátory, různé tlačítka, osvětlení, lasery apod.). Ceny za vybavení jsou různé - od 2 do 50 tisíc rublů na mechanizmus.
 • Inventář a rekvizity podle žánru (horor, erotika, karikatury, detektivové). Chcete-li děsit atmosféru, můžete si koupit imitace špatné kabeláže (6-7 tisíc rublů), hadí jámu (silikonové trubky se pohybují z kompresoru a systému přípravy vzduchu, asi 20-25 tisíc rublů). Detektivní žánr bude vyžadovat atributy ve formě map, globů, starých svazků a dalších věcí.
 • Elektronické moduly: jednoduchý (. Oheň, voda, neviditelné bariéry, vibrace, bude stát 3-4 tisíc rublů každá), komplex (. Kvíz stroje, kódy, cílová cena - 10-20 tisíc rublů), podle žánru (zkrat, kouř, krev, svíčky).
 • Zařízení pro ovládání mechanismů a modulů (kompresory, instalace, oleje, dráty, hadice, postřikovače, snímače, napájecí zdroje atd.).
 • Kostýmy. Mohou být objednány pro zaměstnance a hráče nebo jsou součástí rekvizit.
 • Zvukové zařízení (reproduktory, přehrávače, staré gramofony a záznamy).

Jak rozvracet nějaký projekt

Zaměřením na práci na přilákání mladých lidí stojí za to upřednostnit moderní typy reklamy. Internet help: světlý naplněné site (bez týmem návrhářů a optimalizaci nemůže dělat), veřejnost v sociálních sítích, Instagram, kontextové reklamy. Nezapomeňte na ceny, příjemné překvapení a dárky, slevy na narozeniny a pravidelné zákazníky.

Guerilla reklama také dá výsledek: stick stickers všude, známky reklamy na asfaltu, visí zajímavé ukazatele, rozdávat letáky a letáky. Umístění informací v místních skupinách, na městském portálu a ve fóru, bezplatné bulletinové desky je spolehlivou nabídkou levné propagace.

Co znamená pracovat s questy

Z toho budou úkoly na ulici, v jediné místnosti, ze které se budete muset dostat ven za hodinu, nebo ve společné místnosti, závisí specificita služby. Celkově existuje několik fází:

 1. Zákazníci se zajímají o ceny a služby. Zajímavý popis questů bez prozrazení skutečnosti mohou být přítomny ve všech reklamách, a musí být provedena do správce (je nutné najmout, pokud nebudete brát objednávky). Ceny závisí na složitosti questu, na čase, použitém zařízení - mohou být sledovány od konkurence.
 2. Platba za službu. Postarejte se o variabilní peníze na doručení změny.
 3. Průchod questu. Ve vašem úkolu je důkladná příprava na začátek hry, protože ve špatné době může zaseknout mechanismus, vypálit žárovku, něco zlomit nebo roztrhat. Pokud jste špatně zběhlí v technologii, najmete mistra, který bude kontrolovat zařízení.
 4. Získání recenze. To platí zejména pro zavedení nových parcel nebo počátečního spuštění projektu. Můžete si vytvořit speciální časopis nebo plakát a zavěsit ho na významném místě.

Nakonec,

Questy ve skutečnosti rychle vstupují do života mladých lidí, nahrazují počítačové hry a shromáždění v baru. Jedná se o aktuální téma, které vyžaduje náklad a vynalézavost, dobrý vkus a schopnost předložit váš názor kompetentně. Mladí podnikatelé, kteří hledají své místo, budou nejen zajímaví, ale také slibují, že budou pokračovat v hledání směru.

Myšlenka podnikání: jak otevřít quest hru ve skutečnosti

Pro ty, kteří jsou do konce víkendů do kina a bowlingu docela unaveni, pro ty, kteří již všechny nudle porazili a navštívili všechny protiprávně, je čas na živé hledání!

Ale ty úkoly, u kterých dříve hrál zahleb našich starších bratrů v počítači a mladší - na iPhone, a to pátrání v reálném životě: nejzajímavější, nejvíce vzrušující a dobrých spínacích mozky z každodenních starostí.

Živé úkoly jsou příběhové hry na hraní rolí, které mohou probíhat v omezeném prostoru, v otevřeném terénu a dokonce i v přírodě. A je-li počáteční úkoly jsou navrženy a provedeny především na ulicích (to je čas si vzpomenout na stejné hodinky nebo Encounter) dnes, navíc k nim můžete otevřít a quest pokoje a vyprávění hraní rolí s kostým nápady a určité cíle ve hře.

Jako obchodní pobyty ve skutečnosti příliš zajímat: cílové skupiny - mladí lidé od 20 do 35 s příjmy průměrné nebo vyšší, kteří preferují aktivní formy rekreace, stejně jako firemní zákazníky, kteří počítají s pomocí questů spřátelit z odboru „s zamyšlený účetnictví ". Nejslibnější je jít do oblastí, kde jsou již známé questy, ale nadvláda ještě není dodržena - to pomůže dosáhnout návratnosti zhruba za 3-6 měsíce.

Než začneme

V posledních několika letech ponaotkryvayuschiesya úkoly ve skutečnosti a různé quest pokoje mají získal titul jedné z nejvíce se rozvíjejících oblastí v akci podnikání - a žádná krize není překážkou pro ně. Samozřejmě, že obchodníci jsou trochu falešné, říká, že v době právě taková hra s nestandardních situací, která umožňuje zapomenout bytovuhe, přišel do popředí, ale že každý vtip má nějakou pravdu. Zvlášť, že podnik má zajímavou specifičnost - soutěžící není tolik konkurovat jak si navzájem pomáhají, i když neochotně: muž zajímavé hrát v hledání pouze jednou, a pak to začne, co je ještě zajímavější je ve městě.

Prvním krokem k vytvoření vaší úlohy je rozhodnout o formátu hry. Například v questy typ uniknout z místnosti, musíte se dostat ven z uzamčené místnosti při řešení různých úkolů - tyto úkoly vyžadují větší investice do prostoru a může být i intelektuální hra soutěžního charakteru a přesunout klienty alternativní realitě. Další věc - na hrdiny hry s úkoly, roztroušeny po celém městě, nebo detektivky, když je potřeba, aby odhalili strašlivé tajemství, aby odhalili případ a najít vraha, paralelní lezení na skládkách, se snaží najít NPC, přijímání SMS přes nezávisle stanovení budoucí průběh děje.

Mimochodem, na rostoucím trhu jsou nyní všechny nové nabídky questů pro franchising. Zde a proslulý DozoR a Encounter a pokoj "Claustrophobia", Rabbit Hole, Real Quest, Questime, "Room", "Leave the Room" jsou obecně miliony. Umožňují vám pracovat pod známým názvem a často se opravdu netěší nad vývojem skriptů a automatizovaných herních systémů. Navzdory působivému vstupnímu poplatku se podnikatelé stěžují: vývoj stejných scénářů stojí za spoustu peněz a vyžaduje důkladné testování a propagace webových stránek spotřebuje spoustu času.

Hlavní rizika: Předpokládejme, že vaše podnikání - je „na Fang“ pro pokoje - velké investice do městských questy - závislost na povětrnostních podmínkách, silná závislost na pověsti (řekněme, že máte všechny chladné 10 let, a pak se někdo během ztratila quest a vše, je odliv zákazníků zajištěn).

Místo:

S místností pro vytvoření vaší cesty je vše jednoduché - je to buď potřebné, nebo nepotřebné. Chcete-li například otevřít místnost pro hledání, potřebujete slušné místo s opravdovou opravou, která bude letět do hezké penny a dobrého dopravního přístupu, možná v centru. Hraní rolí může být provedena v anti-kavárně knihoven běžné hračky typu, kde lidé přicházejí ke každému - ze všeho nejvíc v této situaci, můžete dokonce ani platit nájem, ale najít kompromis, zajímavé pro obě strany. Ale pátracích a úkolů, stejně jako na návštěvě questů, kteří sami rádi přišli na svatbu, narozeniny nebo firemní akci, v místnosti není třeba ani není nutné na prvním místě.

Zařízení

Základem každého hledání, bez ohledu na jeho typ - je skript. Scénáře jsou vytvořeny podle podobného principu, jako u filmů a představení. Ve společnostech, kde jsou úkoly skutečně uvedena do provozu, obvykle spolupracuje s režiséry, spisovateli a redaktory, aby vytvořili další scénář. Tuto práci můžete svěřit jednotlivým osobám se zkušenostmi: tyto můžete najít buď prostřednictvím známých nebo na starých starých. A pokud máte ochranu ze strany společnosti franšízy, scénář, můžete poskytnout zdarma nebo rozvíjet příplatek.

Obvykle by skript měl být založen na nějakém druhu tajemství nebo tajemství a výsledek by měl být logický, ale ne zcela předvídatelný. Nejlépe, když mají organizátoři několik typů pozemků, které jsou vybrány podle věku, zájmů diváků, jejich zkušeností s hrou nebo přítomnosti určitých rolí, které by vyrovnaly šance hráčů.

Než skript přejde k masám, musí se podrobit důkladnému testování a testování v poli, které opravuje nejnovější nedostatky, přidává nebo odstraňuje další znaky a děje. Pro testování můžete volat své přátele nebo přilákat dobrovolnické společnosti na sociální sítě.

Chcete-li otevřít quest room, musíte také investovat do dobré opravy a vybavení. Hlavní věc je doprovod, takže místnost musí být pečlivě vybavena ve stejném stylu a podle úkolů scénáře jsou také vítány zvukové a vizuální speciální efekty, které přispívají k realismu, ke kterému dochází.

Pro živé questy budete možná potřebovat kostýmy a hratelné rekvizity - najdete je v prodejnách zboží k výkresům. A v městských úkolech musíte nejdříve vytvořit spojení s hráči: mohou to být tradiční obálky a sms. Mimochodem, když je mnoho hráčů, proces bude muset být automatizován.

Zaměstnanci

Začněme s vámi. Vzhledem k tomu, že k otevření svého hledání můžete udělat bez dalších agentů najatých - dostatek 2-3 organizátorů - budete potřebovat živý zájem. Také zkušenosti v akciových společnostech a přinejmenším základní dovednosti vedoucích událostí jsou žádoucí. Scénáře, jak již bylo řečeno, lze objednat na stránkách freelancování nebo například uspořádat soutěž v sociálních sítích.

Obecně platí, že čím složitější a zajímavější jsou vaše questy, tím více hráčů nebudete muset připojit. Nejprve můžete přilákat známé a najmout osoby ze třetích stran, například s platbou za čas. V budoucnu je lepší vytvářet personál vlastních agentů, z nichž každý se může účastnit několika úkolů najednou.

Dokumenty a licence

Pro nejjednodušší legalizaci jejich činností je nejlepší uspořádat banální IP. Co jiného bychom měli vzít v úvahu? Quest hry - zábava není vždy bezpečná. Pokud jsou quest-pokoje více či méně jasné, pak když hrajete na ulicích města, dochází k úrazům a nehodám. Aby ochránili sebe i své hráče před zbytečnými problémy, organizátoři buď změnili formát hry, zcela opustili všechny rizikové faktory nebo vedli bezpečnostní instruktáže, a na papíře se zcela vzdali odpovědnosti za akce hráčů. Každopádně, pokud do vaší duše vnikla pochybnost, je mnohem lepší se obrátit na právní poradenství.

Marketing

Potenciální zákazníci obvykle hledají questy na internetu, takže optimalizované místo s dostupnými questy, plány a cenami je prostě nutností. Kromě propagace webu také nezapomeňte propojit sociální sítě, kontext, bannery v regionálních fórech a městských portálech. Samozřejmě, velkou roli hraje slovo z úst, vývoj úkolů ve vašem městě a pověst vašich přímých konkurentů: pokud se člověku líbí pátrání od jiné společnosti, pak se s největší pravděpodobností obrátí na vás příště.

Co jiného může fungovat? Letáky a vizitky v místech hromadného sběru potenciálních hráčů. Aktivní blog se zprávami o nejnovějších událostech. Slevy pro pravidelné zákazníky, hry zdarma v určitých dnech, soutěže o nejlepší scénář. Nebojte se experimentovat - samotná koule to má!

Souhrn

Úkoly ve skutečnosti, ať už jde o úkoly městské plot nebo quest místnosti - rozhodně ne nudné podnikání, ale stále rychle roste, a to zejména v regionech. V první fázi můžete udělat s minimálními investicemi: dost místa, dobrý skript a pár pomocníků. Jedinou výjimkou je vytvoření honby pokojů - bude muset strávit pořádek částku v areálu, a na výběr doprovodu a speciálními efekty, kvůli které však budou moci vyhrát i slabší scénář. Situace v každém případě mají dobrou dráteník a otestovat v terénu nejméně desetkrát. Nicméně, pokud se dáte do série, nebudete moci otevřít své pátrání po slavném jménu, ale také vyřešit problém s předměty pouze: některé franšízy nabídnout kompletní skripty (jejich cena je zahrnuta v částce pashualki), jiní jsou připraveni k jejich rozvoji zdarma, zatímco třetí je vždy možné objednávat podporu nebo vývoj dalších scén příběhu.

Školení: tréninky a obchodní úkoly

Obchodní úkoly poskytují příležitost k vytvoření cyklu nepřetržitého školení ve společnosti s minimálním oddělením od aktuální činnosti a maximálním praktickým výsledkem.

Při vytváření obchodních questů se používá metody pružného řízení a prvky teorie omezení a nejistoty.

školení a Business questy v následujících oblastech:

 • Prodej: audit, diagnostiku a úpravu současného prodejního procesu ve společnosti.
 • Měkké dovednosti: jednání, komunikace, prezentace, tvořivost, práci v podmínkách nejistoty a vyšší moci.
 • FEA: import / export výrobků na trhy Číny, Vietnamu.
 • Agile: aktuální problémy implementace a aplikace flexibilních metod řízení ve společnosti.

Struktura obchodních úkolů

Stáhnout pro tisk, ve formátu PDF:

Odesláno na vyžádání od manažerů společností → požádat o informace o obchodních úkolech.

 • Rozvoj komunikačních dovedností.
 • Vypracování interakce oddělení (prodej vs. nákup, prodej vs. marketing, marketing vs.
 • Provozní řízení zahraniční ekonomické činnosti (vývoz, dovoz, logistika, celní správa).
 • Optimalizace podnikové logistiky.

Co je obchodní úkol?

Každé podnikové hledání je pro zákazníka jedinečné a řeší následující úkoly:

 • Zvýšení prodeje ve společnosti.
 • Vyhledávání a vývoj mimořádných řešení.
 • Tvorba týmu a týmová motivace.

Business questy se používají pro všechny odvětví a směry činnosti společnosti v oblasti managementu, marketingu, inovací, personálního managementu v různých situacích atd.

Při provádění obchodní questu kombinovanou firemní školení scénář s nástroji a faktorové analýzy s využitím simulace a brainstorming, a co je nejdůležitější, najmout zaměstnance a manažery v procesu hledání metod a řešení, stejně jako přijetí a sdílení odpovědnosti za výsledek.

Příprava a vedení obchodního hledání

Při přípravě na podnikové hledání se vyvíjí a přizpůsobuje řada problémově orientovaných případů pro potřeby zákazníka.

Fáze 1. Vytvoření technického projektu - ve volné formě:

 • Popis společnosti a trh, na kterém společnost pracuje / se snaží vystoupit;
 • popis aktuálních úkolů společnosti / oddělení / oddělení;
 • seznam úkolů, scénáře, které je třeba vypracovat;
 • stejně jako veškeré další informace.

Při přípravě tohoto materiálu se podíleli manažeři a zaměstnanci zákazníka, přímí účastníci obchodního hledání.

Stupeň 2. Modelovaný trh "Jak je" bez jakéhokoli zdobení a lichocení - Různé scénáře a "nevyhovující" otázky jsou vytvářeny pro zpracování a vedení brainstormingových zasedání.

V případě potřeby se na přípravě těchto informací podílejí obchodní odborníci a odborníci z různých stran.

Fáze 3. Zpracování dat - získané informace jsou zpracovávány a vyvíjí se jedinečný program obchodních úkolů a firemní školení pro vaši společnost, s ohledem na zvolený směr, průmysl a přání zákazníka.

 • Délka přípravné fáze: až 2 týdny.
 • Doba trvání obchodního hledání: 2-3 dny.
 • Odhadované náklady na přípravnou fázi: 40% rozpočtu podnikového questu.

Business Quest, kde začít?

Jednání probíhají pouze s osobami s rozhodovací pravomocí a zodpovědnými, musíte být připraveni:

 • diskutovat o taktických a strategických cílech společnosti,
 • formát a rozpočet akce,
 • odpovědět na různé objasňující otázky.

Pátrání ve skutečnosti jako podnikání: myšlenky a inkarnace

Quest ve skutečnosti je formou aktivního odpočinku ve formě intelektuální hry. Existuje několik forem organizace tohoto druhu podnikání. Optimální forma startu: získání licence.

Jaký je quest - známý mnoha, zvláště hráčům. Jedná se o dobrodružství zahrnující řešení různých úkolů a hádanek, jejichž cílem je obvykle najít nejvhodnější cestu ven situace. Přenos dobrodružství "do života" a stal se tak populární zábavou pro širokou škálu spotřebitelů.

Kdo hraje?

Hlavním cílovým publikem tohoto podniku jsou mladí lidé. Studenti, kancelářští pracovníci 20-35 let. Jsou po hře na počítači dost připraveni vyzkoušet si ruku a ve skutečnosti. Ale tyto živé dobrodružství jsou poptávané mezi rodinnými lidmi, včetně dětí a lidí středního věku.

Nyní je tento podnik ve fázi rychlého rozvoje, to je pro ty, kteří chtějí realizovat v tomto směru - nejvhodnější čas. I přes krizi, nebo možná právě proto emu.Ved questů lze doplnit to, co již funguje: kavárna, klub, pořádání akcí, kancelář, dětský ateliér a jiné obdobné činnosti, čímž se rozšiřuje a posiluje svou pozici.

Právě to říká jeden z zakladatelů klaustrofobie o svém projektu

Je tu volba

V současné době existují 2 modely organizace této firmy.

První je tzv. Questy místností.

Hráči ve výši 2-6 osob jsou v místnosti uzavřeni a během hodiny musí účastníci najít cestu ven. Místnost je podle scénáře vybavena tematicky, v něm jsou vhodné podpěry. Podrobnosti nesou tajemství, tipy - vše, co potřebujete sdělit „hlavní tajemství“, a pomůže se dostat ven z komnaty.Eta modelu vyplývá povinnou přítomnost alespoň jednoho vybaveném pokoji, najímání pracovníků, tedy start-up náklady jsou vysoké. Ale zisk v této možnosti je poměrně velký.

Druhým modelem jsou questy.

Zde je každý účastník přidělen určitou roli a všichni společní hráči musí vyřešit hlavní hádanku hry.

V tomto modelu můžeme rozlišovat tři odrůdy:

 • Otevřít, kde může někdo požádat. Konají se na různých předem určených místech: kavárny, TRC, rekreační parky atd.
 • Jednotlivci, kteří jsou obvykle na objednávku pro skupinu 7-20 osob na dovolenou a jsou drženi na místech určených zákazníkem: doma, v kavárně, na pikniku a na dalších vhodných místech.
 • A firemní, určený pro velké (více než 25 osob) skupiny účastníků a procházející řádem podniků. Počáteční náklady v tomto modelu jsou minimální. Vše, co potřebujete, je skript, podklady a jednoduché rekvizity pro účastníky i přednášejícího. Zisk v této variantě je menší, ale je poměrně stabilní.

Náklady (nákup / pronájem prostor, vybavení, scénář)

Bez významných nákladů (pouze scénář)

Počet her v jednom scénáři, který lze provést denně

Počet účastníků ve hře

Náklady na hru pro skupinu účastníků, tisíc rublů

Zdá se, že každý z modelů má své vlastní výhody a nevýhody, ale obě možnosti jsou mezi zákazníky poměrně náročné a jsou snadno realizovatelné.

K těmto dvěma hlavním modelům patří také quest-turistika, hry na místní historii a některé další, ale lze je považovat za odrůdy druhé varianty.

Dodatek 2016: Nový druh questu: Virulentní realita (hráč se ponoří do virtuálního světa a plní různé úkoly a úkoly v něm) a Questy založené na slavných filmech a seriálech - Quest House.

Jak začít?

Nejtěžší věcí v podnikání questu je skript. Samozřejmě, že průběh hry v otevřených hrách a finále v místnosti jsou do značné míry závislé na činnostech účastníků, ale kvalitativní spiknutí je základem všeho. Proto je třeba začít psát a zpracovávat scénář a už od něj budovat v budoucnu, když vybavíme prostory a přemýšlíme přes rekvizity.

Nicméně stojí za to pochopit, že i pro profesionální producenty a scénáře, kteří začínají samostatně a od začátku, je dlouhá, obtížná a riskantní.

Jako volbu - práci na franšíze. V tomto případě není zapotřebí žádného zvláštního vzdělání ani zvláštních dovedností - franchising, paušální poplatek a licenční poplatky poskytují připravené scénáře, reklamní strategii a obecnou koncepci vývoje. Stačí, abyste měli v oblasti podnikání touhu a základní znalosti. Níže budou podrobněji diskutovány možnosti franchisů od hlavních hráčů na ruském trhu, ale jejich podstata je podobná. Nový franchisant obdrží balíček, který obsahuje značku, 1-3 scénáře pro hry, obecnou strategii rozvoje, soubor pokynů a vývoje a podpora reklamy je poskytována na hlavním webu. To vám umožní začít pracovat bezprostředně po přípravě prostor ve verzi room questů, a v případě open-jen mírně běží hru.

Od co začít, přemýšlejte o podnikání hledání?

První věc, kterou je třeba při výpočtu nového projektu vzít v úvahu, je obyvatelstvo města. Od velikosti města závisí paušální příspěvek. Praxe práce hlavních hráčů ukazuje, že nejoptimálnější pro hledání podnikání města jsou miliony lidí. 400-800 tisíc - také špatné. V městech, které mají méně než 400 000 lidí, nebude snadné se oddělovat, stahovat a tím dávat, budou slabé s srovnatelnými náklady na reklamu a hry.

Nezasahujte do studie konkurenční situace. Při absenci soutěže může propagace trvat dlouho, neboť potenciální zákazníci budou muset nejprve vysvětlit, co je cílem a proč je potřeba.

Pokud je k dispozici 1-2 závodníci, propagace bude rychlejší. Podstata lidí zábavy už bude známá a podruhé stejný příběh člověk nechodí, bude hledat něco nového.

Množství konkurentů na milion lidí nebude zvláštní překážkou, zvláště pokud se kandidátské podnikání nebude spouštět jako nezávislý, ale jako další.

Zvažte hlavní hráče na trhu questu ve skutečnosti.

Dotazy

Společnosti, které pracují s uzavřenými questy, jsou stále málo, ale rychle se rozvíjejí: nové firmy se objevují každý čtvrtletí. A ačkoli společné rysy všech jsou podobné, každá společnost se snaží zpočátku dělat svůj vlastní vrchol, ať už celkovou atmosféru her, složitost scénářů, technické vybavení a další nuance a trivia.

Porovnejte první dva hráče ruského trhu questů. (Tabulka 2)

Claustrophobia je první ruská "pokojová quest". Provozuje se od prosince 2013 a na krátkou dobu dosáhl měsíčního obratu sítě 40 milionů rublů. Má franšízy ve více než 20 regionech Ruska i v zahraničí.

Questrum.rf je společnost se sídlem v Petrohradě. Pracoval od začátku roku 2014. Prezentováno v 15 městech Ruska, v Bělorusku, Švédsku, Kanadě.

Francouzské pokoje questy, co to je a jak je vydělat

Po příchodu questových her mimo internet se počet jejich fanoušků exponenciálně zvyšuje. Některé snížení podnikatelské aktivity a obecné krizové jevy ekonomiky neovlivňují poptávku, navíc v těžkých časech extrémní a intelektuální hry vždy obsadily vrchol své popularity.

Organizace Quest místnosti a hry - nadějný a rychle se rozvíjející oblast událostí podnikání, které se podařilo „získat srdce“ milionů hráčů po celém světě a přinést velký zisk organizátorů.

Co je to quest room

Quest hry jsou pro obyvatele Ruska zcela nový formát. Quest room je uzavřený pokoj, z něhož musí průměrně 2-4 lidé opustit tým po určitou dobu, řešit hádanky, spoléhat se na náznaky, které jsou skryty v této místnosti.

Pokoje Quest jsou vybaveny tematickými dekoracemi, příslušnými atributy a realistickými rekvizitami. Všechno prostředí dává příležitost být v "jiném světě", ponořeném do procházející hry.

Cenné profesionálně vybavené pokoje mají senzory pro analýzu chování hráčů, speciální efekty. Každá trochu může zradit realistické herní prostředí.

Předměty questů mohou být různé, zpravidla toto:

 • pozemky filmů;
 • počítačové strategie;
 • fikce.

Často jsou ubytovací pokoje uspořádány podle individuálně sestaveného projektu. Každá taková možnost vyhledá své fanoušky, protože nemá žádné přísné omezení.

Jak je podnikání organizováno na questy

Potenciálními klienty jsou mladí lidé ve věku 16-35 let se středním a vysokým příjmem, kteří hledají novou zábavu a upřednostňují aktivní rekreaci. Často se firemní klienti stávají účastníky hledání.

Náklady na hodinu této hry se pohybuje od 1 do 4000 rublů, v závislosti na cenovou politiku společnosti, času a dne v týdnu (ve večerních hodinách o víkendu - nejdražší)...

Odborníci očekávají pro tuto firmu skvělou perspektivu v regionech - kde už někdo o takových hrách slyšel, ale nemuseli hrát. Navzdory vysoké konkurenci v některých městech mají i malé firmy, které nabízejí úzkou škálu herních služeb, dostatečný počet zákazníků a dobrý příjem.

Základní podmínky

Chcete-li organizovat podnikání na úkolech, musíte se rozhodnout o formátu - ať už je to individuální projekt nebo práce na známé a úspěšné franšíze. Potřebujete problém vyřešit takto:

 • výběr prostor;
 • vývoj scénářů;
 • Registrace quest room;
 • výběr povolení;
 • marketingové aktivity.

Místnost pro hledání musí být v mezích města, má opravdovou opravu a odpovídá vybranému konceptu.

Klíčovým faktorem v této hře je scénář. Ve velkých společnostech, které se specializují na questy, je zkušený tým scenáristek a režisérů ve státě. Začátečníci mohou samostatně vypracovat plán nebo si koupit podobný scénář od zkušených představitelů herního trhu.

Významné náklady budou vynaloženy na vybavení místností, opravy a vytváření konkrétního prostředí. Hlavní věc je atmosféra, která by měla odpovídat zvolenému stylu, scenérii, tématu a úkolům scénáře.

Z personálu ve fázi propagace stačí pro pořadatele a 1-2 asistenty, nejlépe se zkušenostmi v agentuře. Za své služby můžete platit hodinově.

Přibližné investice

Minimální náklady na projekt začínají od 100 tisíc rublů. Ale čím zajímavější, tím je jasněji vybavená quest room, tím více kapitálových investic bude zapotřebí. Přibližná horní hranice investic pro ruský trh je 2,5 milionu rublů.

Hlavní fixní náklady budou vynaloženy na pronájem místnosti. Peníze na výzdobu a výzdobu mohou být minimální, ale pokud se podíváte na různé speciální efekty, které zvýší popularitu instituce, náklady na otevření projektu se zvýší. Je žádoucí, aby hráči prováděli dohled, a proto musíte koupit příslušné vybavení.

Cena za hodinu questu určuje pořadatel. Na začátku se nedoporučuje požadovat velkou cenu - 1,5-2 tisíc bude stačit na rychlou návratnost projektu a přilákání pravidelných zákazníků.

Navzdory vysoké vstupní hranici je ziskovost tohoto podnikání poměrně vysoká. Pravidelně můžete splatit počáteční investice za šest měsíců.

Jak to funguje

Myšlenka questů je pro naši zemi poměrně nová, ne nudná, zajímavá. Proto pravděpodobnost, že příjmy se zvýší několikrát za rok nebo dva, je poměrně vysoká. Nejdůležitější je začít včas.

Po organizaci projektu je organizátorským úkolem prosazovat tvorbu klientské základny. Účastníci v telefonním nebo online režimu čas knihy a platit za hru.

Ve stanoveném čase (1 hodina) musí hráč vyřešit problém pomocí nápovědy a řešení hádanek a dosáhnout konce. Cílem je obvykle opustit pokoj. Dokonce i bez vyřešení všech hádanek a nedosažení konečného cíle, všichni účastníci získají spoustu emocí a zůstávají spokojeni.

V praxi jsou takové questy napodobování populárních počítačových her, jejichž hlavním charakterem jsou účastníci. Po dokončení přiřazení mají právo prodloužit čas.

Nuance

Při uspořádání místnosti pro hledání je důležité zvážit bezpečnostní faktor. Obecná atmosféra by měla intrikovat, možná vytvořit strach, ale každý hráč musí být naprosto bezpečný. Úplně odstraňte rizikové faktory.

Nezapomeňte na náklady na reklamu, protože to bude záviset na počtu zákazníků a tím i na úspěchu podnikání. Malé místo s popisem služeb, účast v sociálních sítích a tematických fórech je nutností. Vizitky, reklamy v místech potenciálních zákazníků, blogování s přehledy fotografií a mnoho dalších. další - vyhledejte a využijte maximální počet kanálů kontaktů s publikem.

Je vhodné uspořádat takový projekt v každém městě Ruské federace s počtem obyvatel 100 tisíc lidí. K registraci firmy je nutné vydat balíček dokumentů o povolení. Začátek podnikatelů může být omezen na otevření IP.

Franchise questy

Začátečník v této firmě, který pořádá quest room, s ohledem na všechny nástrahy a rysy organizace, nebude snadný. Aby šetřili čas a minimalizovali počáteční náklady, mnoho zkušených hráčů v herní firmě nabízí spolupráci v rámci franchisingových podmínek. Zvažme takové nabídky franšízy podrobněji.

QUEST ROOM

Franchisor nabízí více než 50 druhů zajímavých scénářů s různou mírou složitosti. Již na začátku čekáte na ready-made podnikání "na klíč", stejně jako poradenská podpora při další práci. Franšízor se podílí na hledání prostor, pomáhá vydávat povolení, podílí se na vytváření a ovládání questu.

Při otevření jedné quest místnosti je cena projektu 100 tisíc rublů. Při dalším rozšiřování se ceny snižují. Minimální investice na vytvoření jediného questu je 300 tisíc rublů. Slevy (měsíční splátky) - 5% z celkového obratu, osobní slevy jsou možné.

Klaustrofobie

Společnost začala působit v roce 2013. Dnes pracuje ve 22 městech Ruska, stejně jako v zemích Evropské unie a USA.

Po uzavření smlouvy získá franchisant:

 • možnost využít známou značku "klaustrofobie";
 • přístup k interním zdrojům, informace o webu s možností rezervace pro klienty;
 • komplexní podpora v organizaci podnikání;
 • reklama, PR.

Video - o franchisu questů ve skutečnosti "klaustrofobie":

Celkové náklady na vytvoření questu pro franchise "klaustrofobie" činí 2 miliony rublů. Patří mezi ně zaplacení startovacích poplatků, pronájem a opravy prostor, instalace zařízení a získání potřeb, dekorací apod.

Trap

Pro dnešek se připravuje na otevření franchisingu 18 společností v Rusku a SNS. Spolupráce na podmínkách franchisingu s "Trap" získáte:

 • příležitost pracovat pod známou značkou, která je součástí TOP-5 questů Ruské federace;
 • automatizované tréninkové technologie pro franchising;
 • místo na webu konkrétně pro konkrétní město a pohodlný rezervační systém;
 • mobilní aplikace pro všechny účastníky "Trap";
 • rozvinutá marketingová síť;
 • poradenská podpora při organizaci úkolu a během další práce.

Video - o udělení franšízy questů "Trap":

Náklady na povolení závisí na konkrétním městě a dalších souvisejících faktorech. Investice na začátku budou od 2 do 2,5 milionu rublů. Průměrná kontrola 2,5 - 4 tisíc rublů. To umožňuje obnovit počáteční investici do 3 až 8 měsíců.

Závěry

Obliba herní quest je fenomenální a roste každým rokem. Velkým přínosem podnikání je nedostatek velkých nákladů v budoucí práci. Zbývají relativně nízké náklady - to jsou platy zaměstnanců, nájemné a marketingové náklady.

Chcete-li pracovat v herním průmyslu, ale nemají zkušenosti s organizováním podobných projektů, vždy můžete koupit povolení od jednoho z předních společností a získat komplexní podporu při organizaci obchodních procesů.

Jak vytvořit seznam zaměstnanců tak, aby splňoval všechny požadavky.

Video - proč jsou populární quest pokoje, co to je a jak se hra děje:

Proč stavět questy je nerentabilní,
a koupit povolení - ještě víc?

Pokud chcete otevřít quest - přečtěte si tento článek.
Pokud touha ještě není ztracena - přečtěte si ji znovu.

Co se stane s trhem questů v Jekatěrinburgu?

Posledních šest měsíců v Jekatěrinburgu se každý měsíc otevírá 4 questy. To je fakt. Blíž k létě se toto číslo zvýšilo a stále roste. V tuto chvíli (počátkem léta 2016) je již na trhu našeho města již 50 quest-pokojů a 100 questů.

Převážná většina jsou místní hráči, asi 20% trhu zaujímají franšízové ​​různých značek. Vedoucím trhu místních questů je federální síť "Claustrophobia", která otevřela 9 pokojů v Jekatěrinburgu a 2 další jsou ve finální fázi výstavby - to je největší počet pokojů patřících jedné značce ve městě Jekatěrinburg.

Proč mnozí považují trh pro hledání za atraktivní?

Za prvé, stojí za zmínku, že otevření hledání v roce 2013, na úsvitu první vlny popularity questů a prázdný trh, a nyní otevřít pátrání, v době saturace trhu a vysoké konkurence - dva zcela odlišné úkoly. Nicméně, většina podnikatelů stále pracuje s argumenty před dvěma lety, a jejich fantazie o krásné budoucnosti jsou aktivně podporovány federální značky, které se snaží prodat další povolení do regionu.

Zvažte 6 důvodů pro přitažlivost trhu, o kterých se mluví častěji a hlasitěji:

1. Pojištění můžete otevřít sami, nemá zvláštní znalosti a dovednosti. To mohlo platit před dvěma lety, ale technologie questingu nyní posunula dva kroky. Chcete-li stavět quest, budete muset zvládnout tucet profesí, začít chápat mechaniky, design, elektroniku atd. Chcete se stát oblíbeným - vaše hledání by mělo být krásnější, technologičtější a zajímavější než stovky závodníků, kteří již pracují na trhu, a pro to budete muset zkusit.

Dokonce i když jste osoba s přímými rukama, bouřlivou představivostí a odolností železa - konstrukce hledání sama o sobě trvá nejméně 4-6 měsíců, pro které bude mít trh čas na změnu a růst.

2. Chcete-li začít v této podnikání je dostatek 200-300 tisíc rublů. Není to tak. S růstem trhu rostou i požadavky na produkt, a tudíž počáteční investice. Dokonce i jednoduchá místnost s toaletou, čekací částí, operátorskou halou - bude mít nejméně 400 000 rublů. Přidejte k tomu nájem na dobu stavby, náklady na vytvoření místa a rezervační systém, tisk, účetnictví, rozpočet na reklamu - a dostanete částku již za 600 000 p. Za které dostanete slabý konkurenční produkt a ztratíte půl roku života.

K vybudování konkurenceschopného místa s dvěma (minimálními) úkoly v tuto chvíli bude nutné investovat alespoň 1,5-2 milionů rublů. Pokud budujete podnikání s vyhlídkou na několik let, pak vybudovat loajalitu klienta vůči značce a udržet si konkurenceschopnost na rostoucím trhu, budete potřebovat 2-3 taková místa s 2-3 questy v každé. Celkem 4 000 000 - 5 000 000 rublů v příštích 2-3 letech.

3. Není potřeba utrácet spoustu peněz na reklamu.

Existuje názor, že quest nemůže být inzerován, protože klienti, ohřívaní zájmem jiných místností, čekají na otevření další místnosti pro hledání a budou se na vás nalévat s vlnou, jakmile otevřete dveře.

Bohužel skutečnost spočívá v tom, že počet úvodních questů je několikrát větší než intenzita návštěv questů jedním týmem.

Většina hráčů se navíc naučila, jak rozlišovat dobré úkoly od špatných a nechodí všechny v řadě, ale rozhodla se, kam jít zpětnou vazbou, doporučeními přátel, tématy, místy a dalšími kritérii. Očekávání zájmu o nové hledání bude ve skutečnosti nahrazeno nedůvěrou nové značky. Připravte si, že bez reklamního rozpočtu nejméně 20 000 p. V prvním měsíci nebudete mít více než 10 her.

4. Pátrání je pasivní příjem, které nevyžadují hodně času, mohou být zapojeny paralelně k hlavní činnosti nebo práci.

Z questu můžete dosáhnout pasivních příjmů, ale ne za dva měsíce. Budete muset znovu sestavit mnoho obchodních procesů dříve, než začne vše fungovat bez vašeho zásahu, a dokonce nebude možné zcela delegovat všechny případy, protože Nízká ziskovost a touha pracovat alespoň nějakým způsobem neumožní najmout manažera.

5. V questách není žádná soutěž, od té doby produkt je jednorázový. Všichni soutěžící pracují navzájem a klient vašeho soutěžícího přijede k vám, když skončí questy soutěžícího.

Velmi krátkozraké stanovisko, které platí pro trhové vakuum. Připomínáme, že trh nezastaví, nabídka překračuje poptávku. Dokonce i když si představit optimistický scénář a umožňují rozšíření poptávky přilákat nové publikum - v nejlepším případě, že tempo růstu návrhů, aby se vyrovnaly s rychlostí růstu poptávky, což znamená, že budete mít vždy v soutěži a je to hmatatelný boj o klienta na druhou pátrání rumami. A to znamená zvýšení rozpočtu na reklamu a pronájmu obchodníka.

6. Quest se vyplácí maximálně šest měsíců a po 6 měsících již začíná přinášet příjem ze 100 tisíc rublů čistého zisku za měsíc.

To je nejčastější mylná představa, se kterou se setkávám. Většina podnikatelů vypočítá podnikatelský plán pro návratnost questu podle následujícího vzorce:

V jednom questu můžete hrát 10 her denně

Průměrná kontrola na 1 hru = 2 000 rublů

Pesimistická předpověď = 3 hry za den v 1 questu

3 * 2 000 * 30 = 180 000 rublů za měsíc (příjem)

Náklady na pronájem suterénu je 40 000 rublů, pro zaměstnance 20 000 rublů, reklama je 10 000 rublů, souběžné a nepředvídané výdaje jsou 10 000 rublů.

Celkem 100 000 rublů čistý zisk za měsíc z 1 questu, a pokud bude quest 2 v jednom místě?

Obvykle po takových "přibližných" výpočtech většina podnikatelů má oči, které se rozsvítí a mozek se vypne.

Ale pravdou je, že tyto údaje jsou daleko od skutečnosti.

Podívejte se na trh. Žádný z úkolů v našem městě není šikovný. All povolení, s výjimkou „klaustrofobie“ fiasku a prodávané ( „Exit“, „odejít z místnosti“), i přesto, že na oficiálních stránkách sítě může stále najít informace o super-ziskovost jejich franšízy. Každý měsíc k prodeji je vystavena 1-2 místná questovna. Jen si myslete - proč s takovými "krásnými" postavami je podnikání zničeno? Řeknu vám:

1). První a hlavní chyba výpočtu podnikatelského plánu je stahování. 3 hry denně za 2 000 s. - to není pesimistická, ale upřímně řečeno velmi optimistická prognóza, nemluvě o tom, že je převzata ze stropu. Skutečností je, že na pár dní vůbec neexistují hry. Typicky, zatížení "prikidyvayut" na brnění na místech známé questy, ale dělat to špatné z různých důvodů:

- například jste založili "klaustrofobii" jako základ. Odstraňte alespoň 50-60% síťového provozu, což jednoduše nebudete mít, protože neexistuje žádná netwisted síť. Zbývající číslo lze rozdělit na 2, tk. budete s největší pravděpodobností nebude mít rozpočet na reklamu „klaustrofobie“ kvalitní pátrání „klaustrofobie“ (mínus slovo z úst), úroveň místě, „klaustrofobie“ (minus konverzi místě). Realita vás během prvních měsíců práce vede k jedné hře denně, s přihlédnutím k reklamní činnosti.

- že pokud by byl realistický výpočet cc převzat z místa místního quest-room, podobně jako vy. Není neobvyklé, když quest-rooms vyplňují nepopulární návštěvy s "fiktivní" pancířem. To je děláno pro zvýšení zájmu o hledání potenciálních zákazníků (návštěvníci stránek vidí, že quest je vyhrazen pro jiné sezení, což znamená, že je populární a také rezervován). Dalším důvodem pro rezervaci zasedání v "místním" quest-pokoji může sloužit jako technická sezení. To je obvyklý důvod, protože quest se čas od času rozbíjí, je opraven, dokončen. Vzhledem k tomu, že většina majitelů questů hraje hry sama, mohou uzavřít quest z brnění, protože neexistuje žádná fyzická možnost hry (potřebujete někde jít pryč v podnikání, unavený, zaneprázdněný atd.) - to je běžná praxe.

- Také 10-15% zbroje je tvrdě zrušeno kvůli lidskému faktoru, takže počet her je vždy nižší než počet rezervací.

2). Druhou chybou při výpočtu podnikatelského plánu je malý rozpočet na reklamu a někdy i jeho úplná absence. Přijímat nejméně 20 000 rublů měsíčně za reklamu a za první dva měsíce stojí za to zvýšit tuto částku na 50 000 rublů.

3). Třetím úkolem je stavební rozpočet. Bez ohledu na to, jakou zálohu jste zastavili, buďte připraveni, abyste nedosáhli odhadu. Většina času je zvýšení odhadů o 20%, ale ve skutečnosti se nejčastěji odhady pro výstavbu zdvojnásobily. Cesta je nestandardní budova, je prostě nemožné vzít v úvahu všechno. Nezapomeňte také, že ceny stavebních materiálů se za poslední rok zvýšily alespoň o 30%.

4). Mnoho z nich nezahrnuje do výpočtu podnikatelského plánu plat mzdy (nejméně 30 000 rublů). Pokud plánujete tuto funkci provádět sami, neměli byste mít paralelní relaci. Ale nejprve se upřímně zodpovězte na otázku: budete tuto funkci plnit v příštích několika letech? V opačném případě - najme manažera a zaplatí jeho výplatu.

5). Ostatní náklady také podceňovat: účetnictví, srážky ze jedním vlastníkem, nákup spotřebního materiálu, úklid, poplatek za vedení běžného účtu, operátor platby, platební designér, tisk, tvorbu webových stránek a rezervačních systémů - to vše bude vyžadovat značné měsíční investice, aby se vaše podnikání na vodě. Mimochodem, existují neočekávané nehody a drobné opravy. Také doporučuji položit rizika při výpočtu podnikatelského záměru (nárůst cen pronájmu, deluges, provozovatel výpovědi, hlavní technickou závadu na cestě, k výpadku napájení v budově, atd) alespoň 20% z částky fixních a variabilních měsíční výdaje.

Psychologický faktor

Na břehu si o tom myslí člověk, ale ve skutečnosti je to hlavní psychologický faktor, který je hlavní příčinou selhání.

Představte si, že vy, jako nová značka, musíte projít procesem "propagace", když se za prvních šest měsíců pokoušíte o své existenci hovořit o lidech a budou vás aktivně ignorovat. Hry budou v síle 20 za měsíc, tj. Vaše výdaje budou několikrát vyšší než příjmy. To je již psychologický tlak, který bude muset čelit.

Ale to jsou květiny. Bobule začnou za několik měsíců, pokud máte v týmu několik lidí. Převážná většina questů je vytvořena prostředky a sílami několika lidí. V nejlepším případě jsou to dva, ale často jsou týmy 3 nebo dokonce 4 lidí (příklady z trhu). Pokud rozložíte historii vytvoření cesty od nuly na rok, získáme zhruba takovou realitu:

 1. Jste se svými přáteli, a ještě horší s příbuznými, šest měsíců postavit první úkol, koupit stavební materiály na své peníze, platit měsíční nájemné, brousit pryč celý den, dělá opravy, které ještě doma nemůže dělat po dobu dvou let. Zdá se vám, že děláte víc než všichni ostatní, ale na tuto skutečnost nepřikládáte příliš velký význam, protože brzy se pátrání otevře a vše bude fungovat.
 2. Odložili jste den zahájení dva měsíce (ve skutečnosti nebyl v Jekatěrinburgu stavěn žádný úkol), zaplatil za několik měsíců nájemné, které nebylo plánováno. Původní odhad vzrostl o jeden a půlkrát, ale bylo dost peněz, i když správně. Váš úkol vydělal a vy jste vydechl. Ale zákazníci k vám z nějakého důvodu jsou neochotní a vztahují se k vaší značce s nedůvěrou.

V prvních dvou měsících, které strávili 20 zápasů, jste nuceni poskytnout slevy a vybírat shromáždění, abyste mohli alespoň některé náklady vybojovat. Průměrná kontrola klesá z 2 000 na 1 500 rublů, ale chápete, že propagace vyžaduje čas, zákazníci již odešli a vlak se chystá přetaktovat.

První tři měsíce pracujete v malém mínusu. Váš finanční polštář se postupně roztaví. Souběžně se mezi sebou mluvíte o způsobech, jak přilákat nové zákazníky. Abych byl upřímný - už jste z toho všeho trochu unaveni.

 1. Zvažte optimistický scénář. Řekněme, že jste vyrobili skutečně vysoce kvalitní výrobek a kompetentně ho propagovali. Bylo skutečně více zákazníků. Reklama byla přidána. Dosáhli jste 60 her za měsíc při hledání s průměrnou kontrolou 2 000 rublů. Současně vzniknete fixní a variabilní náklady ve výši 60 000 rublů za měsíc. Čistý zisk lze snadno vypočítat, je to 60 000 rublů měsíčně pro 3 osoby. Současně sami hrajete hry, od kterých jste již unaveni, to trvá celý váš volný čas. V cvičení se po celou dobu něco zlomí. Celý víkend se v hangáru pověsíte, zatímco ti přátelé odpočívají v přírodě, protože o víkendech máte nejvyšší čas. Quest funguje jako plus, ale získáváte z toho 20 000 rublů měsíčně, zatímco náklady na zachování vašeho života jsou stále vyšší než tato částka a musíte strávit svůj finanční polštář, který je téměř pryč. A mezitím uplynul rok od zahájení výstavby, čas plyne a stále žijete v minusu, nemluvě o nákladech na výdaje.
 2. Dalším logickým krokem pro vás je konstrukce dalšího hledání. Ale už jste tak unavený, že nejste připraveni projít podruhé. Ruce klesly, existují myšlenky prodávat svůj podíl nebo celý úkol. Věřte mi, nikdo ji nebude kupovat ani za polovinu investovaných peněz.

Dokonce i když jsou nejoptimističtější lidé na celém světě a bude vyhnout se všem těmto problémům, stavět druhý úkol - dříve či později přijde na otázku, co dělat dál? Doufáte, že začnete prodávat franchisingy jiným městům? No, nechci tě rozčílit, ale už jsi dva roky pozdě. Tento dort je již dlouho rozdělen a můžete k němu přistupovat pouze s jedinečným výrobkem a nejpravděpodobněji vše, co jste postavili dříve, než s tím nemá nic společného. Záclona.

Jdu na druhou stranu - koupím si povolení

Franšízy dnešních úkolů jsou jedním z nejoblíbenějších franšíz na ruském trhu. Vlastní hledání, jako produkt - je ideální pro škálování v městech. Většina obyvatel nepřechází do jiných měst, a dokonce i když to dělá - ne navštívit questy tohoto města. Takže quest, postavený a vedený příkladem jednoho města, může být úspěšně klonován v jiném. To je tlak federálních sítí a mlčí, že v každém městě je trh již rozdělen a má své vůdce.

Zvažme příchod quest-franšízy na již existujícím trhu podrobněji.

Za prvé, je smysluplné koupit franšízový vůdce ve svém regionu, protože s tím, kupujete důvěryhodnost značky již došlo a co je důležitější, provoz, který je v síti, a to je více než 50% všech klientů. Do Jekatěrinburgu je lídrem společnost „klaustrofobie“, ale to je už ne prodávat povolení v našem městě, kromě již rozhodl franšízy. Zbývající franchisové řetězce v Jekatěrinburgu přicházejí v útlumu a mají zatížení ne vyšší a často nižší než zatížení místních hráčů. To znamená, že od nákupu takové franšízy obdržíte bonus ve formě zákazníků a budete je muset hledat sami. Z profesionálů - budete mít připravený skript, minus - royalty, nejméně 10% obratu a omezení správcovské společnosti. Jedinou možností vyplatí - pokud si kromě povolení sítě jsou připraveni koupit pár franšízy a budete rychle rozvíjet paralelně dobrých zkušenostech z vývoje vybraného povolení v obdobných oblastech.

V rozhlase, televizi a na internetu lze stále nalézt výmluvné projevy představitelů federálních questů sítě, zálohován složité podnikatelské plány a výpočty. Neříkám, že ti všichni podvádějí, když se rozhodnete koupit, pamatuj si pár důležitých věcí:

 1. Je pro ně výhodné, aby takhle mluvili. prodej franšízy je jejich hlavním zdrojem příjmu.
 2. Požádat o příznivější podmínky, pokud jste prvním franchisorem ve městě.
 3. Podívejte se na čísla v obchodním plánu, ale na skutečné tržní zkušenosti vašeho regionu.

Závěry

Vydělávat peníze na questy není tak snadné, jak to říká každý. Domnívám se však, že je to možné ve dvou případech:

 1. Vytvořte jasný produkt výklenku určený pro úzké publikum, které bude rezonovat v srdcích vašich zákazníků, které ve městě nemají žádné analogie. Mohlo by to být dětská úkoly s animátor, vystoupení ve velkém měřítku, erotické dobrodružství pro dospělé nenaformátovaný Quest „Morpheus“ a „hypnózy“, akční hra, ve formátu „Ford Bayard.“
 2. Zapojte se do silné značky ve vašem městě a vytvořte si úkol pod jeho znamením. Značka bude mít prospěch ze zvýšení sítě a zákazníkům získáte a důvěřujete od samého začátku.