Pěstování květin jako podnik: termoskouř, agrotechnika a další moudrosti

Samozřejmě, květiny - to není základní komodita, ale podle dnešních statistik je podnikání rostoucích květin jedním z nejvíce ziskových.

Pěstování květin jako podnikání je správným rozhodnutím, protože za rok od středního skleníku s řádnou organizací výroby můžete vydělat nejméně dva miliony rublů. Jak to udělat a kolik musíte věnovat počáteční fázi? Vyřešíme tu otázku.

Právní aspekt: ​​LPH nebo IP?

Zahájení podnikání pro pěstování květin, můžete formalizovat individuální podnikání a můžete využít výhod majitele domácí farmy. To znamená, že pokud máte pozemek (o velikosti v tomto případě nezáleží) a dokument z místních orgánů (například z administrativy obce nebo rady dači komunity), což potvrzuje, že jste vlastníkem zemědělství osobní životního minima (LPH) pak nemusíte platit daně, hlásit o rozvinutých květinách a obdržel příjem před daňovými úřady a vedení účtů.

Na jedné straně je LPH docela pohodlná, ale existuje jedna nevýhoda: zboží můžete prodávat pouze prostřednictvím prodejců z druhé ruky, což není pro výrobce vždy výnosné. Navíc, pokud se nakonec dostanete na vážnou úroveň a rozhodnete se zvýšit ceny, nemůžete to udělat bez registrace individuálního podnikání. Poté budete muset provést následující kroky:

 1. Předat státní registraci jako individuální podnikatel.
 2. Zvolte kód NACE 01.12.2 okrasného zahradnictví a školkařské výpěstky (oddíl květina pěstování, produkci semen, cibule a hlízy květin, sazenic a pěstování rostlin pro okrasné účely, včetně trávníku pro přesazování roste).
 3. Jako výrobce zemědělských produktů zvolit jako daňový systém jednotnou zemědělskou daň (ESKH) se sazbou 6% z čistého zisku.

Začátek začátku

Při rozhodování o prodeji květinářství je nutné se postarat o pořízení nebo pronájmu pozemku, na němž bude skleník sám postaven. Odborníci doporučují použití klasického skleníku pro kultivaci květin, jehož design vám umožňuje šetřit energii díky slunečnímu teplu a světlu. A to v květinářství je velmi důležité, jelikož elektrická energie používaná pro vytápění a osvětlení skleníku je hlavní položkou výdajů. Kromě toho mohou být skleníkové termosky používány pro pěstování květin po celý rok, a to již přináší podnik na novou úroveň.

 • Výstavba skleníku. Zahájení výstavby skleníku, jehož optimální rozměry jsou 5 až 20 metrů (5 - šířka, 20 - délka) s výškou severní stěny 2,5 metru a jižní - 1,8 metru, nestojí za záchranu a uvedení konstrukce přímo na zem. Je lepší vytvořit jemnou základovou stuhu. To chrání postele před zamrznutím. Optimální hloubka je sedmdesát centimetrů a základna je 30-40 centimetrů. Na dokončeném podkladu je třeba namontovat rám z kovového profilu (je to vhodnější dřevěný), na který je třeba upevnit celulární polykarbonát. Pokud jde o střechu, pak ve skleníku-termos musí být jeden-run. Pouze v tomto případě se sluneční paprsky dobře zahřejí. Je třeba mít skleník na zemi podél délky od východu k západu a postavit severní stěnu spolehlivých a netransparentních stěnových materiálů. Aby se dosáhlo požadovaného účinku termosky, je nutné sklenku šit ne jeden, ale s dvěma vrstvami polykarbonátu: venku a uvnitř. V důsledku těchto akcí se získá mnoho dvojitých termo-balení, díky nimž se zahřívá vzduch ve skleníku. A že výměna tepla byla optimální, rám by měl dělat otvory, zatímco se snažil neoslabovat strukturu.
 • Vytápění skleníku. K ohřevu skleníku lze použít několik metod. Jedním z nich je instalace automatizovaný systém TUV, jehož základem je elektrokotel. Můžete také vytvořit na severní stěně dutého solárního kolektoru, s použitím dřevěné tyče a černé neprůhledný film. Takový kolektor může být zvýšena plastových trubek s předvrtanými otvory v nich, které půjdou kolem všech míst nad zemí, a instalovány na trubkových malé ventilátory. Takže teplý vzduch bude lépe distribuován po místnosti. Zvýšení teploty vzduchu o několik stupňů uvnitř skleníku pomůže i tento postup: Všechny uličky může být pokryta krytinou, stejně jako k vytvoření teplé zázemí v okolí budov, odklízení sněhu po obvodu a položit na zem stejnou krytiny.
 • Půda pro skleníky. K rostlinám, které plánujete růst, cítit pohodlně a rychle se rozvíjet, měli byste zvolit správnou půdu. Podle pravidel zemědělské techniky na místě pro budoucí postele kopat půdu do hloubky 50 cm a vyplnit výsledný prostor kvality půdy, která je nejvhodnější pro pěstování specifických druhů rostlin. Chcete-li snížit náklady, můžete použít předem připravenou půdu, která se dá ulovit na loukách nebo na okraji lesa. Tak, že se stává vhodné pro pěstování, vrchní vrstva půdy (asi 8 cm), musí být pečlivě odstraněny, aby se změnil zálivu nést blíže do skleníku a pokrytí neprůhledný potahového materiálu. Když je slunce zahřeje důkladně, je nutné odstranit neprůhledný film, je dobré vyloučit zem s vodou a zakrýt ji průhledným filmem. Po takové léčbě se začne "spálit". To znamená, že teplota v ní dosáhne + 60 * C a všechny plevele, larvy hmyzu, spory a kořeny prostě shoří a získat zcela dezinfikováno půdu, která může být použita ve skleníku (v tomto „hořící“ režimu, půda je třeba držet asi tři nebo čtyři měsíce na jaře nebo v létě).

Agrotechnika a základy květinářství

Samozřejmě, agrotechnické techniky, které budete používat k pěstování květin ve skleníku, závisí na tom, jaké rostliny chcete produkovat. Ale v každém případě je důležité zvolit ten správný materiál. Například, pokud plánujete růst odrůdových růží, je lepší kontaktovat specializované školky, které se zabývají prodejem takových sadounových materiálů. V těchto školkách si můžete koupit speciálně pěstovaný kvalitní materiál, který se může stát základem vašeho podnikání. Při výběru odrůd květin nemá smysl poradit, protože vše závisí na poptávce po konkrétních rostlinách na trhu v současné době. Ale aby podnikání bylo úspěšné, stojí za to sledovat trendy na trhu a rozvíjet zboží, které kupující poptává. Při nákupu je nutné dbát na kvalitu rostlinného materiálu. Například pokud jde o růže, musí být očkovány na podrost odolné vůči mrazu (takové rostliny jsou méně náchylné na různé nemoci a smrt při snížení teploty) a vysázeny v plastových nádobách dlouhodobého skladování.

Další příjmovou položkou pro pěstování květin může být prodej materiálu, který na rozdíl od květů není zbožím podléhajícím zkáze. Kromě toho mohou být kvetoucí hlízy, semena nebo nové růžové keře pěstovány venku. V počáteční fázi se to může stát vážnou pomocí pro podnikání. Prodej rostlinného materiálu lze organizovat prostřednictvím internetu a vytvářet vlastní webové stránky.

Prodej zboží

Řekněme, že jste již vytvořili vlastní skleník a první dávka růží je již na cestě. Jak prodávat květiny? Zákazníci budou muset hledat vlastní zboží. Samozřejmě, můžete vydat IP, nezávisle prodávat své květiny, ale za to budete muset koupit nebo pronajmout stan nebo pavilon, a to je dodatečné náklady. Stále je možné prodávat k dodání květiny při realizaci v květináčích, pavilonech nebo na trzích. Ale tady je otázka ceně důležitá: čím nižší je cena, kterou jste nastavili, tím víc ochotně zakoupíte své výrobky. Mimochodem, informace o ceně květin je lepší se naučit na internetu, protože žádný obchodník vám neřekne, kde a kolik si koupí své zboží.

 • Květinové stany. Pokud se stále rozhodnete prodávat květiny sami, budete muset zvládnout sousední obchod - obchod. V takovém případě budete muset také rozšiřovat výrobu tím, že začnete růst další druhy květin, protože jen na růžích těžké podnikání nemůže být provedeno. Je pravda, že existuje další možnost - růst, stejně jako předtím, pouze jeden druh květin a zbytek si koupit hromadně od jiných výrobců nebo použitých dealerů.
 • Opt. Prodáváme své velkoobchodní květiny někomu z dodavatelů na květinovém trhu - nejsnazší způsob, jak prodat své výrobky. Ale cena zboží v tomto případě nebude vysoká.
 • Vědecký přístup. Vaše květiny můžete prodat ve svém salonu. A najímání květinářů do práce, která z vašich růží vytvoří mistrovská díla, můžete výrazně zvýšit cenu připravené kytice. To samozřejmě vyžaduje dodatečné náklady na registraci barev a mzdy květinářství, ale stojí za to, jak moderní květinový obchod je postaven na nové estetické trendy v zájmu spotřebitele. Květinářství může také zdobí sály pro svatby a oslavy (samozřejmě, vaše barvy), protože poptávka po těchto službách roste každým dnem. Kromě toho můžete ve svém salonu prodávat a související produkty, například vázy pro květiny, květináče, hnojiva, půdu a podklady.

Finanční problém

Když přemýšlíte o podnikatelském plánu pro pěstování květin, stojí za to věnovat velkou pozornost plánování nákladů a výnosů. To vám umožní řídit investice a využít všechny příležitosti ke snížení nákladů. Vypočítejte náklady a výnosy podniku, za předpokladu, že budete růst pouze růže a pak je prodat velkoobchodním společnostem nebo prodejcům.

Počáteční investice. Vzhledem k tomu, že půda může být odebrána z okolních polí a louček, je třeba v počáteční fázi investovat pouze do skleníku a rostlinného materiálu:

Jak vytvořit podnikání pro pěstování květin?

Květiny jsou oblíbenou volbou pro zahájení vlastního podnikání. Jsou vždy poptávané a oblíbené kdykoli během roku. Kromě toho je možné začít podobné podnikání i pro nezkušeného obchodníka, protože to nevyžaduje specifické znalosti v oblasti chovu květin. Podívejme se na přibližné obchodní plány, stejně jako na doporučení, jak začít podnikat s chovem květin.

Vlastnosti pěstování květin ve skleníku jako podnikání

Pěstování květin ve skleníku je nejvýnosnější možností podnikání, protože v takovém případě klimatické podmínky a klima téměř ztrácejí svůj význam. Můžete se zaměřit na počáteční kapitál a zvolit nejvhodnější typ skleníku. Má mnoho výhod, z nichž:

 1. Samostatně můžete vyrábět skleníky nebo zakoupit hotovou verzi, která snižuje počáteční náklady. V prvním případě je třeba mít zvláštní dovednosti, jinak by stavěný skleník mohl nakonec způsobit selhání podniku;
 2. Typ vytápění a osvětlení majitele se také rozhoduje samostatně, spoléhat se na své vlastní touhy, stejně jako na úrovni květin, klimatu apod.;
 3. Počáteční velikost skleníku můžete upravit v závislosti na očekávané barvě, vybrané půdě nebo kapitálu.

Konečně, před tím, než podnikatel otevírá širokou škálu různých barev, dokonce i exotických druhů. Podmínky skleníku vám umožňují pracovat se všemi odrůdami.

Etapy otevření obchodu pro pěstování květin

Uvažujme krok za krokem o všech problémech a rysech procesu otevření tohoto druhu podnikání:

 1. Registrace IP. Pokud máte v úmyslu otevřít dostatečně širokou výrobu a následně organizovat prodej velkého množství zboží, budete muset být vydáni jako individuální podnikatel, abyste legitimizovali svou činnost.
 2. Nákup nebo pronájem pozemků soukromé domácnosti. Tato možnost představuje alternativu k první. LPH je osobní pozemek pro domácnost, v tomto případě pozemek, kde bude instalován skleník pro květiny. Výhody soukromých pozemků pro domácnosti jsou to, že majitel nebude muset platit daně ani být odpovědný daňovým úřadům. Nevýhodou LPH je skutečnost, že majitel zůstává omezen ve způsobu uvádění svých výrobků na trh a může spolupracovat pouze s prodejci. Mají tendenci nakupovat zboží hromadně, ale za velmi nízkou cenu. To bude nerentabilní, zvláště pokud hodláte chovat květiny, které vyžadují obzvláště pečlivou péči.
 3. Výběr skleníku a místa. V průměru mají skleníky šířku 5 metrů a délku - na žádost zákazníka. Omezení šířky souvisí s tím, že to může negativně ovlivnit skleníkový efekt (oslabení), ale délka to nijak neovlivní. Spolu se skleníkem je také zakoupeno vybavení nezbytné pro provoz podniku. V závislosti na požadované velikosti skleníku je vybrána lokalita, tedy může být relativně malá. To umožňuje začínajícímu podnikateli koupit pozemky, nikoli je pronajmout.
 4. Výběr květin pro chov. Nejdůležitější etapa, jelikož počáteční investice bude záviset na produkovaném produktu a na zisku. Prohlédněte si květinový trh ve vaší oblasti. Jaké květiny jsou nejoblíbenější a přitahují pozornost? Samozřejmě můžete nabídnout různé možnosti z různých cenových kategorií a postupně rozšířit rozsah.
 5. Práce s barvami. Pokud nerozumíte barvám, pak přemýšlejte o náboru profesionální květinářství (nebo květinářství, v závislosti na rozsahu vašeho podnikání), kteří se mohou postarat o vaše rostliny a přijít se pracovat se znalostí věci. V případě oficiálního náboru zaměstnanců je třeba přemýšlet o registraci dokladu potřebného pro ně, například knihy o zdravotním záznamu. Budete také muset vypočítat plat každého zaměstnance. Pokud sami rostíte květiny, ale nejste profesionální, je nejlepší začít s jednoduchými květinami, práce s nimi je k dispozici pro začátečníky. Ale v takovém případě se nemusíte spoléhat na vysoký příjem.

Čtěte také:

 • Jak otevřít dětský oděv od začátku: je výhodné, že potřebujete příklad podnikatelského plánu s výpočty.
 • Jak vytvořit vlastní obchodní plán? Pokyny krok za krokem s příklady: http://moyaidea.ru/kak-pravilno-napisat-biznes-plan-samostoyatelno.html
 • Kde získat peníze pro podnikání od začátku: osvědčené metody.

Počáteční kapitál pro pěstování květin

Nyní budeme počítat, jaké náklady jsou nezbytné pro zahájení činnosti chovu květin, založené na fázích jeho objevu.

Provádění dokumentů

Patří sem návrh individuálního podnikání, výběr kódu OKVED, získání povolení k podnikání a výběr typu daně.

Chcete-li získat povolení, musíte nejprve určit sortiment barev, které budete chovat. Upozorňujeme, že tato fáze vyžaduje značné množství času. Chcete-li šetřit peníze, můžete využít služby odborníků, kteří vám pomohou sbírat potřebné dokumenty co nejdříve bez vaší účasti. Samozřejmě za to budete muset platit dodatečně, ale budete moci začít podnikat rychleji.

Přibližné náklady na zpracování dokladů mohou být od 20 000 do 50 000 rublů.

Náklady na výstavbu a vybavení skleníků

Vezměte v úvahu možnost, jak bude konstrukce a instalace vašeho skleníku řešit odborníci. Zpravidla si samy vybírají potřebné materiály a také vypočítají potřebné náklady na další nákupy. Průměrná cena 1 čtverec. m. s přihlédnutím k veškerým nákladům bude 5000 rublů.

Přibližná plocha skleníku bude 25 metrů čtverečních. m., což je 250 000 rublů.

Dodatečné vybavení

To zahrnuje vytápění a osvětlení. Náklady se nebudou týkat pouze zařízení, které jste vybavili dokončeným skleníkem, ale také nákladů na nástroje (elektřinu). Přibližný měsíční poplatek za elektřinu bude 8000 rublů (v těch obdobích, kdy květiny potřebují další topení).

Seedling

Předpokládejme, že pěstujete růže. Průměrná cena růžového keře je asi 300 rublů. Na 50m2. Potřebujete 100 křovin, které od vás vyžadují 30 000 rublů.

Zaměstnanci

Přijímání jednoho zaměstnance výrazně zjednoduší práci ve skleníku. V závislosti na odrůdě budou pro jejich pěstování vyžadovány speciální dovednosti. Proto je nutné najmout pouze kvalifikované zaměstnance. Plat tohoto zaměstnance může být asi 25 000 rublů.

K závěrečné částce s důvěrou můžete přidat nejméně 100 000 rublů za další výdaje. To může být nevýnosnost prodeje v počátečních fázích obchodu, potřeba nákupu dalších hnojiv ke stimulaci růstu atd.

V konečném důsledku bude průměrná výše počátečního kapitálu 500 000 rublů.

Podnikatelský plán pro pěstování sadbových květin

Pěstování sazenic je další lukrativní volbou pro ty, kteří chtějí chovat květiny jako podnikání. Sazenice mohou být prodávány kdykoliv v průběhu roku a jejich pěstování je poměrně jednoduché a cenově dostupné i pro pokojové podmínky. Navíc je to docela zajímavý případ, který otevírá velké možnosti pro experimenty.

Zvažte přibližný obchodní plán pro tento typ podnikání:

 1. Provádění dokumentů. Navzdory skutečnosti, že podnikání může být relativně malé, pokud chcete profesionálně organizovat rentabilní možnost prodeje zboží, budete muset získat zvláštní dokumenty. Stejně jako v případě skleníkových květin budete potřebovat povolení, kód OKVED a zaregistrovat se jako samostatný podnikatel. Náklady na registraci cenných papírů mohou být od 20 000 do 50 000 rublů.
 2. Skleník a jeho organizace. Sazenice se pěstují ve speciálně určených hrncích, takže hlavním úkolem skleníku bude teplotní režim vhodný jak pro květiny, tak i pro vlhkost. Samotný skleníkový park může být vyroben samostatně, vybavený potřebnými zařízeními pro udržení a udržování klimatických podmínek. Můžete si je také objednat od odborníků. V žádném případě není zapotřebí velké plochy pro chov, jako v předchozím případě, takže konečné náklady skleníku, včetně nákladů na vybavení a výstavbu, nepřesáhnou 100 000 rublů.
 3. Nákup semen. V této situaci je nejlepší spolupracovat s profesionálními a osvědčenými dodavateli osiva, protože neohrožujete nákup zboží nízké kvality a ztrácíte peníze. Nejlepší je nakupovat semena v zimě - leden nebo únor. Od března se cena semen dramaticky zvýšila, což je spojeno se zvýšenou poptávkou, takže jejich nákup vám přinese méně přínosů na jaře. Průměrná cena semen se bude lišit v závislosti na tom, jakou kulturu se rozhodnete pěstovat. Na skleníku o rozloze 30 metrů čtverečních. Budete trávit přibližně 10 000 rublů.
 4. Zaměstnanci. U tak malého skleníku stačí najímat jednoho profesionálního zaměstnance, který bude schopen zvládnout všechny rostliny. Měsíční plat je 25 000 rublů.

Počáteční investice bude tedy přibližně 175 000 rublů.

Zisk z podnikání

Nejdůležitější otázkou pro každého podnikatele je výpočet zisku: je to podnikání těch investic, které děláme? Zvažte možnosti pro pěstování květin a chovných sazenic zvlášť.

 • Seedling. Na 1 čtverec. m. lze ředit na 100 kořenů semenáčků. Pokud je tedy plocha skleníku 30 metrů, pak je to 3000 kořenů semenáčků. Průměrná cena každého kořene je asi 20 rublů. Tak zisk z takového skleníku bude činit 60 000 rublů.
 • Prodej květin. V tomto případě bude zisk záviset na zvolené metodě marketingu. Můžete distribuovat květiny prostřednictvím prodejců nebo otevřít vlastní kiosk nebo květinový butik. Důležitou roli bude také reklamní kampaň, která je velmi důležitá pro přilákání zákazníků. Se stabilním obchodem s růží za cenu 150 rublů za měsíc můžete získat měsíčně asi 50 000 rublů.

Odplata podniku bude záviset na mnoha faktorech, mezi něž patří především závazek a ambice podnikatele. Úspěšné květinové podnikání se může vrátit již za 6-10 měsíců od začátku práce.

Skleníkové květinové domácí podnikání (video)

Chcete-li se seznámit s tímto typem podnikání vizuálně a naučit se doporučení odborníka, podívejte se na následující video:

Jak můžete vidět, podnikání pěstování květin ve skleníku nevyžaduje hodně investic, ale při řádném řízení případu bude návratnost za rok. Chcete-li, aby květina přinesla očekávaný příjem, stojí za to pozvat k práci profesionální květinářství, než se dohodne na fázích podnikání v advokátní kanceláři.

Obchod pro pěstování květin ve sklenících

Pokyny odhalují organizační aspekty (jak a jaké skleníkové stavby, jak správně uspořádat proces pěstování květin) a poskytuje výpočty o ziskovosti podniku a návratnosti investic.

Co je výhodné růst ve skleníku? Okurka, jahody nebo květiny? Pravděpodobně všechny výše uvedené zvukové produkty s řádně organizovaným obchodem budou ekonomicky životaschopné a budou mít vysokou ziskovost. Osobně, můj názor je, že to je věc vkusu, znalostí a dovedností, které mají zájem, aby růst, já osobně blíže květina podnikání a teď řeknu vám, jak na investice o 100 tisíc rublů vydělat až 3 milionů. Rub. za rok.

1. Kde začít?

Chcete-li číst obchod s rostoucími květinami, potřebujete z malého pozemku: zahradu, zahradu, venkovský pozemek nebo dům v obci. Obecně nezáleží na tom, že hlavním důvodem je, že by měl být pozemek vlastněný nebo pronajatý, potvrzen příslušným dokladem o tom, že jste vlastníkem pozemků pro soukromé domácnosti.

LPH - soukromá zahrada země, potvrzuje i dokument vydaný místní obec: letoviskem sdružení správy venkovského osídlení, atd LPH nemá žádný právní status, jako je například IP však LPH má řadu výhod oproti jiným formám podnikání:..

 • Nemusíte platit daně.
 • Nesnášíte nikoho (daňové služby) a nikdo vás neovládá.
 • Úplný nedostatek odpovědnosti a papírování.

V počáteční fázi podnikání - to je nejlepší možnost. Ale s využitím LPH jako organizační a právní formy podnikání budete omezeni způsoby prodeje produktů. Znamená to, že máte jednu možnost - jsou to prodejci, kteří hodně berou, ale zaplatí jen velmi málo.

Proto, v budoucnu, pokud chcete opakovaně zvýšit výrobní náklady, pak bez květinového pavilonu nebo dokonce celého salonu, to nemůžete udělat. A zde je nutné zaregistrovat IP s kódováním OKVED - A.01.12.2. To znamená, že se nacházíte ve skupině podnikatelů zabývajících se zemědělskou výrobou a vy si můžete zvolit zvláštní daňový režim - ESKH.

ECA je jediná zemědělská daň, která nahrazuje všechny ostatní formy zdanění a má nízkou sazbu ve výši 6% čistého zisku.

2. Termální skleníky.

A tady je jedno z hlavních tajemství úspěšného chování květinářství. Konstrukce skleníku-termos je navržena tak, aby šetřila až 70% elektřiny a maximalizovala využití solárního tepla.

Nadace.

Nenechávejte skleník na holé půdě bez základů, jinak by se extrémní postele s květinami zmrazily. Základ je lepší udělat pás, zesílený, ale mělký, protože struktura skleníku je poměrně lehká. Stačí, aby se štěrk, písek polštář v hloubce 70 cm, aby jej do výšky 50 cm a výškou náplně víčka s nadací nejméně 30 cm. Low cap nenaznačují, protože nižší strukturní prvky budou podléhat korozi.

Materiál pro jatečně upravená těla a skleníkový efekt.

V zásadě nezáleží na tom, jestli máte skleník ze dřeva nebo kovu. Ale je lepší vyrobit kovový profil lehkých slitin, protože dřevěný rám je příliš objemný a vytváří ve skleníku vysoký výpadek.

S ohledem na materiál pro potahování, pak existuje jen jedna možnost - buněčného polykarbonátu. Faktem je, že střecha terasové skleníky by měla být jednorázová (asi o něco později) a vydrží obrovské sněhové zatížení, ale pouze takový úkol může vyřešit pouze buněčný polykarbonát.

Rozměry skleníku a jeho umístění.

Na bázi se používá skleníku o následujících rozměrech: šířka - 5 m. (Je už nemožné), v opačném případě se termosní účinek sníží; délka může být libovolná, ale budeme mít 20 m; výška jižní stěny je 1,8 m, výška severní stěny je 2,5 m.

Střecha v termos skleníku by měla být pouze sedlo a proto: díky nízkému úhlu střechy přes celou plochu prochází sluneční paprsky pod pravým úhlem. A to znamená lepší zahřát celý prostor uvnitř skleníku. Umístění skleníku na délku se řídí přísně od západu k východu a severní stěna je vyrobena z jakéhokoliv stavebního materiálu ze zdi.

To znamená, že severní stěna by měla být neprůhledná, dřevěná (bar o rozměrech 15 x 15 cm), břidlice atd. Proč je to nutné?

 • Za prvé, Severská strana nehraje žádnou roli při ohřevu skleníku, protože přímým slunečním světlem neprochází.
 • Za druhé, na severní straně je výhodnější a racionálnější umístit tamburskou skleničku, kde bude umístěn elektrický kotel nebo kamna, stejně jako zásoby, hnojiva, chemikálie a tak dále.
 • Za třetí, to je severní stěna skleníku, která slouží jako základ pro sluneční kolektor.

Účinky skleníku-termosky.

Takže, jaké je hlavní tajemství termoskouny?

A hlavním tajemstvím je dvojitá krycí vrstva, to znamená, že skleník musí být pokryt nejen vrstvou polykarbonátu, ale dvěma, uvnitř a uvnitř. Nakonec získáte spoustu dvojitých tepelných balíčků. Mezi všemi těmito sekcemi je nutná konstantní výměna vzduchu. Proto v rámci skleníku je předem nutné provést odpovídající počet otvorů, aby nedošlo k oslabení pracovního zatížení rámu.

Co to je?

Podívejte se: sluneční den během dne má jiný účinek na některé oblasti skleníku, kde někde ohřívá, někde je slabý. To znamená, že vzduch v jedné z částí se může zahřát na + 50 ° C, a v druhé části - pouze do + 5 ° C, je to v zimním období. A tyto otvory (ventilace) pomáhají rovnoměrně rozdělovat veškerý teplý vzduch uvnitř tepelných obalů.

Sluneční kolektor ve skleníku.

Sluneční kolektor je obvykle prezentován ve výrobkové oblasti o rozloze 0,5 m², která přeměňuje sluneční paprsky na teplo a ventilací dodává teplý vzduch do místnosti. Ve skleníku se problém solárních kolektorů řeší úplně jinou kardinální metodou. Celá severní stěna skleníku je jedním velkým solárním kolektorem. V našem případě je to 50 m² a může dát tolik tepla, že dokonce musíte v zimě sklízet skleník.

A tento sběratel je elementární a jednoduchý. Na severní stěně jsou připevněny tyče o rozměrech 5 x 5 cm se vzdáleností 50 cm od sebe. Pro větrání v tyčích jsou také vytvořeny otvory nebo pevné štěrbiny. Dále na všech těchto obchodních obvyklých černých lamelách, černém, neprůhledném filmu a všem! Černý je nejlepší katalyzátor slunečního tepla.

K dalšímu zvýšení efektu slunečního kolektoru byste měli vytvořit systém přívodu teplého vzduchu přímo do květinových záhonů.

Tento systém je prezentován ve formě plastových trubek s otvory v nich, které cirkulují kolem květinových záhonů, nikoliv pod zemí, ale na povrchu (v uličkách). Příklad: jeden konec potrubí je umístěn v pravé dolní části severní stěny (solární kolektor), druhý konec trubky je umístěn v levé spodní části stěny. Při každém vstupu potrubí je nainstalován ventilátor, jeden přitahuje již studený odsávaný vzduch, druhý dodává horký vzduch do systému.

Jiné metody ohřevu skleníku.

Na tomto použití černé barvy jako nejlepší baterie sluneční energie nekončí.

Například kolem skleníku v chladné sezóně, můžete vytvořit teplejší vzduch. K tomu je skleník vyčištěn ze sněhu po celém obvodu a na zemi je vysazen jen střešní plášť, který nejen vytváří teplou přední část vzduchu kolem skleníku, ale částečně ohřívá zem. Ruberoid lze také použít uvnitř skleníku, který pokrývá prostor mezi postelemi, což zvyšuje teplotu vzduchu ve slunečních dnech ve skleníku o několik stupňů.

Topný systém.

Nejlepší je instalovat v skleníku moderní, automatické systémy ohřevu vody pro skleníky, jejichž základem je elektrický kotel. Vzhledem k tomu, že použití kamna na spalování dřeva vede k náhlé změně teploty nebo naopak, klesá teplota, což může vést k úplné nebo částečné ztrátě květin včetně kořenů.

Obecné závěry o výhodách skleníkových termos

Takže to, co máme v důsledku, rostoucí květiny ve skleníku-thermos.

 1. Prvním je kolosální úspora elektřiny pro zahřívání skleníku až o 70% a to je hlavní výdaj v květinářství.
 2. Za druhé, díky speciálnímu designu skleněné termosky je možné pěstovat všechny druhy květin po celý rok bez jakéhokoli strachu (jako například nouzový pokles teploty nebo zmrazení půdy).

3. Agrotechnické metody pěstování květin.

Termos je postaven. A co dělat dál?

A pak musíte ušetřit čas a peníze potřebné k zahájení výroby, tj. Rostoucí květiny. Jak roste, například růže, nebudu popisovat tady, protože jejich pěstování v otevřené a uzavřené zemi se neliší od sebe navzájem, a veškeré informace, které lze najít na webových stránkách nebo v literatuře. Proto nyní řešíme několik naléhavých problémů.

Půda pro skleníky.

Každý zahradník nebo zahradník ví, že úspěšné pěstování jakýchkoli plodin přímo závisí na optimálním složení půdy. Totéž platí pro růže. Nyní hlavní otázka: jak si vybrat tuto kompozici a kde vzít tolik půdy pro skleník. Koneckonců, podle technologie pěstování růží by měla být veškerá stará půda ve skleníku vytažena do hloubky nejméně 50 cm na místě postele a naplněna speciálně vybranou půdou. Nákup základního nátěru v balíčcích je bezvýznamný: prostě jdete. Neznáme ani zde neznámé kamazové, protože složení takové půdy není známo.

Odpověď spočívá v pravém smyslu slova pod vašimi nohami, nebo přesněji na osiřelých loukách, polích a lesních hranách. To znamená, že u skleníku budeme používat terčovou půdu, nicméně musí být připravena předem.

Abyste to učinili, na začátku jara, jakmile půda roztaje do hloubky 12-15 cm, odřízněte její horní vrstvu o tloušťce 5-8 cm a dopravte ji na místo dozrávání co nejblíže skleníku. Po rozkrájení švů do šířky límce ne větší než 1 ma výšky 70-80 cm a pokryté nepropustným materiálem.

Když v létě Slunce začíná důkladně péct, piloty s půdou, zaléval a dobře sloužil nyní průhlednou fólii. V tomto případě, travnaté hřiště spuštění tzv nevratné biologické procesy - hoření a teplota půdy v hlubokých vrstvách límce může být až ke značce + 60-70 ° C.

To znamená, že všechny semena plevele, malé kořeny, larvy hmyzu, škodlivé viry a spory právě vyhoří a dostanete úplně dekontaminovanou půdu. Neustále podporujte proces spalování, pravidelně vylijte zemi vodou a zakryjte ji průhledným filmem.

No, na začátku podzimu zem bude úplně zralá a budete ji muset pouze tříbit a zaplnit skleníkem do půdy. Je to takový nátěr v kompozici, který bude blízko k lehkým, vysoce obohaceným pískovým hnojivům, a to je to, co potřebujete k růstu nejen květin, ale obecně cokoli.

Nákup rostlinného materiálu.

Takže jsou postele zaplněny, fungují všechny systémy vytápění a řízení teploty ve skleníku a je na malinkém koupit růže a začít je pěstovat. Opět vám nedoporučuji, abyste koupili určité druhy růží, protože se vše mění, včetně hlavního ukazatele trhu - poptávky v současné době pro tyto nebo ty odrůdy. Kde je ale koupit, radím vám.

První je specializované zemědělské školky pro pěstování růží a jiných druhů květin. A nebojte se o ně, protože jedním z příspěvků těchto podniků je realizace sadby. To znamená, že profesionálně rostou a vybírají vysoce kvalitní pěstitelský materiál, včetně květinářství.

Pokud však ve vašem regionu neexistuje nic takového, pak existuje jen jedna cesta - je to internet, tedy možná jeden z takových agropodniků.

Mělo by být také známo, že růže se prodávají jako roubované na mrazuvzdorný materiál (divoká růže) a bez očkování. Radím vám, abyste si koupili pouze roubované roury a proto:

 • Za prvé, růže roubovaná na mrazuvzdorném podpatku je nejméně náchylná k riziku smrti ze zmrazení nebo podchlazení půdy ve skleníku a nízkému poklesu teploty vzduchu.
 • Za druhé, během růstu, oddenek (šípky) je neustále rašit, a to je: příležitost k růstu rostlinného materiálu roubováním nové odrůdy růží v šípky a dodatečný zdroj příjmů, to znamená, že můžete upravit provádění rozmnožovacího materiálu...

A přesto při nákupu růží nezapomeňte se ptát, jaký druh obalů budou dodány. V ideálním případě by měla být plastová nádoba naplněná speciálním podkladem, kde může být růžová pouzdra skladována až 6 měsíců.

4. Obchodní model a další zdroje příjmů.

Na co jsme přišli?

Jedná se o skleník s termosem o rozměrech 5 x 20 metrů a určitý druh květin - růžové. To vše dohromady je jakousi výrobní jednotkou, na kterou byste se měli spolehnout při vytváření a udržování květinového obchodu. A když nezvládnete tento obchodní model, aniž byste vyřešili jak techniku ​​růstu růží, tak způsoby jejich provádění, nedoporučuji vám, abyste se dále rozšiřovali. Jinak ztratíte čas i peníze.

Ale to neznamená, že byste se měli zabývat pouze jedním obchodním modelem a zaměřit se pouze na standardní řešení. V tomto směru existuje mnoho způsobů a způsobů, jak podporovat podnikání a prodej produktů. Proto zvažte vše v pořádku.

Velkoobchodní dodávky.

Stalo se tak, že naší zemí není Holandsko, kde se již mnoho let vytvářejí květinové výměny a budete muset najít své první klienty sami.

Na co se má navigovat?

A měli byste se řídit květinovými pavilony, trhy, obchody a velkými salónky. Je zřejmé, že tyto obchodní maloobchodní prodejny mají svůj vlastní systém velkoobchodních dodávek a že se bude muset nějak zakrýt.

Nejlepší způsob, jak realizovat květiny, je snížit cenu. Samozřejmě, že ani velkoobchodníci, ani majitelé salonů a prodejen neřekne, kde a jak nakupovat jejich zboží. Proto se obráťme na nejlepší pomocníka v této věci - na internet. Dost řídit v každém vyhledávače frázi „růže velkoobchodní cenu“, a dostanete obrovský seznam ceníků s nejnovějšími a příslušných návrhů, se zaměřením na to, že budete moci provést příslušný cenovou politiku.

Květinový pavilon.

Malý květinový pavilon je nejlepší způsob, jak zdvojnásobit své zisky (přečtěte si úžasný článek o tom, jak začít podnikat s květinami). Ale i zde je tu jedna nuance. S růžemi sami neočekávejte velké prodeje, protože potřebujete bohatý sortiment. A zde jsou plánovány dva způsoby: buď rozšiřujete výrobu, stavíte nové skleníky a zvládnete kultivaci různých druhů květin, nebo vykupujete chybějící sortiment ve velkém.

Jakou metodu si vybrat, je těžké říci, protože všechno bude záviset na konkrétní situaci a vašich podnikatelských schopnostech.

Květinářství a související produkty.

Stalo se tak, že v posledních letech se příjmy obyvatelstva zvyšují a s nimi se mění chuť. Je-li předtím většina spotřebitelů vedena pouze minimální cenou kytice, nyní se vše mění a cena má nyní více estetiku a krásný design. Proto můžete pozvat profesionální květinářství na svůj květinový pavilon, můžete zvýšit zisk až o 20%. Koneckonců, květinářství není jen krásný design kytice a tvorba různých kompozic. Právě teď je jasná tendence pozvat květinářku na zdobení banketů a dalších událostí a tento trend neustále roste.

Patří sem také prodej souvisejících výrobků: květináče, chemikálie, hnojiva, půda, literatura o pěstování květin atd.

Výsadba materiálu.

Osobně jsem nakloněn k tomuto dodatečnému článku o příjmech, přinejmenším v počáteční fázi rozvoje podnikání, a proto:

 1. Pěstování sadby v podobě semen, hlíz nebo růžových keřů nevyžaduje přítomnost skleníku. To vše se dá dělat venku v teplé sezóně.
 2. Květiny - to je rychle se zhoršující produkt, zatímco rostlinný materiál - ne. Vše, co potřebujete, je zvláštní. balení ve formě kontejnerů (pro pouzdra), kde můžete zachovat vše, co chcete, s trvanlivostí až 1 rok.
 3. Způsoby implementace, konkrétně: vaše stránky. Stačí stačit najímat odborníka, investovat peníze, vytvářet profesionální webové stránky a bude vynikajícím nástrojem pro realizaci jakéhokoli výsadbového materiálu. A to je desetkrát levnější než otevření květinového salonu. Kromě toho můžete oslovit publikum v měřítku celé země.

5. Počáteční investice a roční výdaje.

Počáteční investice.

Zde je vše jasné: jedná se o termoskouř a skleníkový materiál.

Podle posledních údajů 1 m² skleníky s polykarbonátovým krytem s automatickým zavlažovacím systémem bude stát asi 2290 rublů. Přidáme sem náklady na základu, na severní stěnu topného systému, druhý vnitřní povlak, montáž skleníku, a dostaneme faktor nákladů 1 m² skleníku, t. E. S číslo 2, který je násoben 2290 rublů. Celkem: 1 m² skleníkových termosky by stálo za 4580 rublů, dobře, náš skleníkových doinstaluje částky - 458 tisíc rublů... (100 m²).

Průměrné náklady na sadbu růžového bush v maloobchodě činí 300 rublů. Pokud si koupíte velký velkoobchod, cena se sníží o jednu třetinu - 250 rublů / 1 keř. Aby nebylo možné vypočítat užitnou plochu skleníku, řeknu najednou asi 4 růžové keře na 1 m². Celkem: skleník 100 m² vynásobený čtyřmi keřmi a dostaneme 400 růžových keřů, ale protože ne všichni mají 100% klíčivost, přidáme zde ještě 100 kořenů. Výsledkem je, že 500 kusek růží se vynásobí 250 rublemi. a získat částku - 125 tisíc rublů.

Celková výše počátečních kapitálových investic do pěstování květin:

 • Skleník termos - 458 tisíc rublů.
 • Výsadba materiálu - 125 tisíc rublů.
 • Celková investice - 583 tisíc rublů.

Roční výdaje.

Hlavním výdajem je vytápění skleníku a chemikálií. Cena elektřiny činí 47250 rublů. při výkonu 6,25 kW / h, 150 kW / den, 4 500 kW / měsíc, 31,5 tisíc kW / 7 měsíců, 1 kWh - 1,5 rublů. se 70% úsporou ze slunečního tepla. Celkem: 47,25 tisíc rublů.

Budete potřebovat chemikálie v každém případě, protože květiny jsou neustále náchylné k útokům různých hmyzu ve formě mšic, atd. Náklady na 3 tisíc rublů. za měsíc, za rok 36 tisíc rublů.

Celkem:

 • Elektřina (topení) - 47250 rublů.
 • Chemikálie - 36000 rub.
 • Celkové náklady za rok - 83250 rublů.

6. Výpočet příjmů.

A zde začíná nejzajímavější. Víte, kolik můžete za jeden rok dostat plátky z jednoho růžového keře? Při běžné technologii kultivace - ne méně než 250 kusů! A co máme dostat? Jeden růžový bush - 250 řezů, 4 růžové keře - 1000 plátků (1 m ²), 100 m ² - 100 tisíc řezů. I s minimální velkoobchodní cenou (40 rublů vzrostl) - to je 4 miliony rublů. příjmy! V důsledku toho:

 • Celkové tržby za rok - 4 miliony rublů.
 • Celkové náklady za rok - 83 tisíc rublů.
 • Čistý příjem za rok - 3,9 milionu 17 tisíc rublů.

A pokud od této částky odečtete 917 tisíc rublů, není známo, jaké neočekávané výdaje, pak budete souhlasit, přichází poměrně slušný zisk. Co nakonec přišlo:

 • Zahájení projektu - 1 měsíc;
 • První zisk po startu je 6 měsíců;
 • Doba návratnosti je 8 měsíců;
 • Ziskovost podnikání - nejméně 70%;

Jak vidíte, můj obchodní model pro pěstování květin je poměrně flexibilní. Nejsou tu žádné jasné limity ani hranice, a můžete je doplnit a změnit podle svého uvážení a jako výsledek - vydělat více peněz!

Pěstování květin k prodeji jako podnikání

Květinová činnost je velkým zájmem podnikatelů, kteří si zvolí pouze vlastní směr, ve kterém budou pracovat. Samozřejmě, že je to především atraktivní pro ženy. Co by mohlo být lepší než změna vašeho oblíbeného koníčka na hlavní zdroj zisku? Nezapomeňte však, že podnikání spojené s pěstováním a prodejem květin je považováno za jedno z nejobtížnějších. Vyžaduje rozsáhlé znalosti, rozsáhlé zkušenosti a zvláštní dovednosti. Navíc jeho průměrná ziskovost není tak vysoká, jak se zdá na první pohled.

Prodej je velmi závislá na sezóně a samotné podnikání má velké množství "úskalí". Část rizik je předmětem objektivních faktorů, které často nelze předcházet nebo předvídat (například počasí). Proto předtím, než otevřete svůj vlastní květinový stánek nebo obchod, kultivujete vnitřní nebo dekorativní květiny, pečlivě prostudujte trh, zkušenosti jiných podnikatelů pracujících v této oblasti, připravte detailní obchodní plán a zvážíte všechny klady a zápory.

Pěstování květin a pokojových rostlin se tradičně považuje za méně atraktivní než prodej. Za prvé, doba návratnosti jakékoli činnosti související s výrobou je mnohem větší než doba návratnosti obchodního podniku. Kromě toho v květinářství bude "výrobní cyklus" mnohem delší. Pěstování jedné domácí rostliny, kterou lze prodávat za vysokou cenu, trvá několik let. Na druhé straně konkurence v tomto segmentu trhu s květinami je mnohem nižší. A nejprve je možné se zapojit do tohoto podnikání pouze jako částečný úvazek. Když je zisk stabilní a dostatečně velký, můžete otevřít vlastní květinovou základnu.

Můžete pěstovat vnitřní a zahradní rostliny, okrasné květiny, které se používají pro výrobu kytic. Náklady na vytrvalé rostliny jsou úměrně závislé na věku: čím je starší, tím vyšší je cena. Například nejčastější rostliny, chov, který nevyžaduje mnoho zkušeností a investic, jsou Monstera, Dracaena a Crassula (takzvaný „peníze strom“). Malá rostlina o výšce až 20 cm stojí 500-1000 rublů (náklady jsou do značné míry závislé na odrůdě a vzhledu květiny). Současně cena za stejnou květinu, ale o výšce jednoho metru, roste na několik tisíc rublů. Jedinou obtížností je, že k růstu takové rostliny bude trvat několik let. Hlavní náklady budou nutné k nákupu hrnců, půdy, hnojiv. Zatímco na první pohled je ziskovost tohoto podnikání velmi vysoká, ale doba návratnosti je několik let, což výrazně snižuje jeho atraktivitu. Z tohoto důvodu, pokud se neberou v úvahu pěstování květin k prodeji jako částečný úvazek nebo hobby, která přináší trochu peněz, to je lepší chovat sami o sobě, a získat již pěstované květiny od jednotlivců nebo květinových základnách, a poté je prodávat. V prvním případě budou vaši partneři amatéři a profesionálové, kteří pěstují domácí květy doma k prodeji. Často spolupracují s malými květinářskými obchody, ale nemohou dodat své výrobky velkým maloobchodním řetězcům. V takovém případě může vaše společnost působit jako prostředník mezi výrobcem a maloobchodníkem. Problém je v tom, že na pultech na podzim loňského roku není snadné, a náklady na „vstupenkou“, může být pro malé práce anulovat všechny své zisky z prodeje květin.

Navíc musíte mít v sortimentu zahradní květiny. Nejvíce populární mezi amatérské zahradníky nyní Sazenice petunie, Ostálky, astry (Peony- a jehlu 5-6 barvy), sedmikrásky, Ageratum, Lobelia, šalvěj, jiřiny, macešky, Wallflowers. Neméně populární květiny, jako jsou narcisy (žlutá, razreznokoronchatye, krupnokoronchatye) gatsanii, daylilies, chryzantémy (keřů, trpaslík), viola, šafrán. Upozornění: je žádoucí, aby rostliny uváděné do prodeje byly kvetoucí.

Hybridní petúnie jsou považovány za jednu z nejběžnějších barev. Jsou poměrně nenáročné, krásné, charakterizované nízkou cenou a vysokou maloobchodní cenou, stejně jako všechny hybridy. Jejich semena jsou osetá dostatečně brzy - na začátku ledna a začátkem února, a pěstování těchto rostlin je dost snadné i pro začátečníky. Ale s prodejem je vše mnohem obtížnější. Mnoho lidí, kteří pěstují květiny, mají tendenci uvádět na trh své sazenice na trzích nebo na přístupy k nim. Současně obdrží z prodeje relativně malý zisk.

Ochotně spolupracují s prodejci, kteří nakupují květiny pro jejich následný prodej na květinářské obchody. Profesionální zahradníci, kteří pěstují sazenice ve velkém počtu, mají vybavené a vyhřívané skleníky, zná poptávku na trhu a mají rozsáhlé zkušenosti v této oblasti, snaží se spolupracovat přímo s květinářskými obchody a velkoobchodními základnami. Ale i tento typ práce se sotva může nazývat podnikatelem v plném smyslu. Pěstování sazenic květin vyžaduje velké úsilí, čas a materiální investice. O více či méně normálních příjmech lze říci pouze s výběrem nejméně pěti tisíc rostlin s uzavřeným kořenovým systémem nejméně pěti až deseti různých druhů.

Pěstování květin na prodej je ještě časově náročnější činností. Ačkoli ziskovost podniku pro prodej květin rostlin (tulipány, gladioly, chryzantéma, růže, lilie a jiní.) Až do 300% s relativně malou investicí (300 tisíc), však budou muset investovat do této výroby spoustu svého vlastního času a úsilí. V tomto případě ani nemluvíme o částečném zaměstnání. Za prvé, pro pěstování květin, potřebujete pozemek o rozloze nejméně 15-20 akrů, na kterém můžete instalovat skleníky. Odborníci doporučují použití polykarbonátu - moderní polymerní voštinové struktury pro výstavbu skleníků, které mají určité výhody oproti běžnému sklu nebo plastu. Skleník můžete objednat ve specializované firmě. V tomto případě to bude stát asi 70-90 tisíc rublů. Kromě toho může být postavena samostatně, což ušetří hodně. Pěstování rostlin je možné na tradičním systému - v zemi s minimálními náklady nebo na modernější technologii - na hydroponickém systému, který umožňuje výrazně zrychlit růst klíčků. V druhém případě bude trvat asi 70 tisíc rublů. Skleník musí být nutně ohříván. Kromě toho je nutné nejen ohřívat vzduch ve skleníku, ale i půdu. Za tímto účelem se doporučuje nepoužívat ohřívače konvekčního typu, které pohánějí vzduch, ohřívají ho a vytvářejí průvany, které nejsou vhodné pro rostliny, a infračervené ohřívače. Nezapomeňte na osvětlení. Skleníky by měly být osvětleny nejméně deset hodin denně, tak zkušení zahradníci preferují luminiscenční lampy, jejichž emisní spektrum je nejblíže slunečnímu záření. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě osiva. Nákup osiva a sazenic je nejlepší v osvědčených skleníkových farmách. V tomto případě se výrazně sníží riziko pádu na nekvalitní materiály.

Pokud nemáte znalosti a zkušenosti s pěstováním květin, požádejte o pomoc odborníky. Není nutné najmout agronoma nebo zahradníka. Stačí, když budete mít možnost se s nimi poradit, pokud máte otázky ohledně péče o rostliny.

Sazenice a další sadby ročních a celoročních květin se prodávají v období od ledna do února do května. Semena pro sazenice, zkušení zahradníci dávají přednost růstu samostatně, každoročně kupují nové odrůdy pro testování. Pokud se novinky "zvyknou" a budou se mezi kupujícími poptávat, příští rok mohou být bezpečně přidány do svého sortimentu. Semena jsou sklizena výhradně ze zdravých rostlin, které splňují všechny základní požadavky. V těch případech, pokud jde o rané odrůdy rostlin, jsou semena shromažďována z křovin, jejichž plody byly zralé před ostatními. Mnozí podnikatelé, kteří pěstují sazenice na prodej, s nedůvěrou se odkazují na hybridní produkty. Hybridy v botanice av zoologii se nazývají buňky získané v důsledku překračování geneticky odlišných forem. Hybridy mohou být intraspecifické (získané překřížením různých odrůd, odrůd a forem) a uvnitř druhů (získané křížením druhů, které patří do stejného rodu). Méně časté jsou mezigenerační hybridy, které se objevují při překročení druhů patřících k různým rodám. Hybridní kultura je výsledkem dlouhodobé práce chovatelů, takže náklady na takové rostliny jsou řádově vyšší než náklady konvenčních plodin. Z tohoto důvodu se kupují mnohem méně často, ale je žádoucí mít malý výběr hybridů, které diverzifikují jejich rozsah.

Navíc můžete svým zákazníkům nabídnout možnost zakoupit hybridní kulturu na objednávku.

Při velkých objemech je nutné se postarat o vybavení místa pro skladování osiva. Musí být tmavá a chladná. Snažte se však, aby semena nezachytila ​​"v rezervě": doba trvanlivosti osiva kvetinových plodin je mnohem nižší než v případě zeleniny. Riziko je příliš velké, že většina semen, která zůstala od minulého roku, prostě nezvýší.

Nejprve se rostliny vyskytují v půdě. Doporučuje se předem promíchat jemná semena s pískem a zasát jej do krabice se zemí, po které je pokrytá filtrem, který chrání vlhkost (jinak se malé semena jednoduše vyplaví z půdy intenzivním zaléváním). Když jsou výhonky trochu silnější, jsou ponořeny do samostatných sklenic nebo zasazeny do skleníku. V budoucnu se stará o semenáčky, zalévání, uvolňování a hnojení půdy, plenění.

Na prodej vyberte pouze krásné celé (nejlépe kvetoucí) rostliny. Nebuď líný, udělej kvalitní fotky. Mohou být jednoduše vytištěny nebo vyzdobeny ve formě barevných katalogů nebo brožur. Poslední dvě možnosti vypadají mnohem pevněji, ale také stojí více (od 25-40 rublů na brožuru, v závislosti na tisku a objemu). Připravte vizitky nebo letáky s vašimi kontaktními informacemi, seznamem rostlin, které prodáváte. Po celou dobu sezóny umístěte reklamy na prodej květin na internetu na specializovaných a regionálních fórech, na vývěskách a inzerujte v tisku. Mnoho společností, které prodávají sazenice, sazenice, domácí květiny, spolupracují s zahradnickými asociacemi a květinářskými obchody.

Nejtěžší věcí v květinářství je odhadnout poptávku v příštím období. Ačkoli počet rostlin se každoročně těší neustálé popularitě (tradiční petuny, asteri, zinnias, chryzantémy atd.), Existují rostliny, které se letos stanou "módní". Předvídat takové trendy je téměř nemožné, pokud nečtete specializované periodiky věnované květinářství, nenavštěvujte tematické výstavy a nezasahujte do styku se zkušenými krajinnými designéry, kteří se často touto formou ptají.

Minimální doba návratnosti pro pěstování květin za příznivých podmínek je od 1 do 1,5 roku.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.