Registrace herní zóny "Holičství" ve střední skupině

Tatiana Vladimirovna Gorbatovskaya
Registrace herní zóny "Holičství" ve střední skupině

Dobrý den, drahí kolegové! V této publikaci se vrátím k diskusi o vývoji tématu prostředí. Dnes budeme mluvit dekorace hrací plochy "Kadeřnictví"nebo jinak" Salon krásy ". Navrhuji pro diskusi svou vlastní verzi design.

Úkoly, které jsem nastavil dříve zdobí herní zónu. Rozšiřovat a upevňovat znalosti dětí o kadeřnictví, způsobit touhu vypadat krásně, vychovávat kulturu chování na veřejných místech, respekt, zdvořilé zacházení s staršími a navzájem.

Akční hry, které děti získají během hry v "Kadeřnictví". Kadeřník umývá vlasy, hřebeny, dělají účesy, barví vlasy, osvěží kolínskou vodou. Návštěvníci zdvořile přivítali kadeřnictví, požádat o službu, poraďte se s ním, děkujeme za službu.

V kadeřnictví jsou šampony, vlasové kondicionéry (modrá pro chlapce, růžové pro dívky, kolínská voda, parfém, hřebeny, vlasy, náhrdelníky, náramky, různé špendlíky, ozdoby na seznamu hlavy a parfémů. K dispozici je také figurína pro vymýšlení různých účesů. Děti, když ho uviděli, zalapal po dechu a řekli, že to byla Nastenka (pravděpodobně byli s dojmem sledovat film "Morozko").

Kdy kadeřnictví je otevřené, z těch, kteří se chtějí dostat k pánovi, půjde do celé fronty. Ale nikdo nerozumí, všichni jsou zdvořilí a trpěliví, mohou číst knihy nebo číst nové parfémy.

V kadeřnictví práce a pánské účesy mužů.

Ale Lisa se rozhodla obléknout Nastenku. Udělala si ocas, zdobila si vlasy perly a lehce bledý parfém. Koneckonců, krása je také příjemná vůně!

A ty krásné prsty jsme dali dovnitř kadeřnictví za účelem, během dne spát, dívky neztrácely pryžové pásky a prsteny. Mohou jen být zavěšeny na prst. Prsty jsou mnoho, dost pro všechny!

Synopse GCD "Klimatické zóny Země" v přípravné skupině Cíle programu: Vzdělávací: aktualizovat názory dětí na název naší planety; - vytvářet reprezentace o světě, -.

Shrnutí o správě herní rolí "Holičství" ve druhé juniorské skupině I Úkoly vedení. 1. Obohacujte dětskou zkušenost kombinací jednotlivých akcí do jediného děje. 2. Posílit roli.

Shrnutí spiknutí, hra na hrdiny "Barber" ve druhém mladší skupina synopse plot-role-playing game obsahu programu "Barber": podpořit děti provádět herní akce (kadeřnice - strizhot,.

Přehled lekce s využitím herní role v druhé juniorské skupině "Barbershop" Věková skupina: 3-4 roky. Téma: "Kadeřník". Cíl: vyvinete zkušenosti s hraním dětí pomocí zvládnutí původních rolí.

Synopse třídy FEMP ve starší věkové skupiny „Přírodní oblasti“ vzdělávací oblast „Cognitive Development“, „vývoj řeči“, „sociálně-komunikativní vývoj“, „fyzický vývoj.“ Účel:.

Navrhování centra přírody a zóny experimentování ve druhé skupině v raném věku pracuji ve druhé skupině v raném věku. V souvislosti s tím, že letošní rok je prohlášen za rok ekologie, jsme v soutěži DOW "Best.

Vytvoření dětského hřiště v mateřské škole Je úžasné, když se účastní nejen soutěží a festivalů nejen děti, ale i rodiče. Měl jsem štěstí, studenti jsou skvělí.

Registrace zóny kognitivního vývoje "Zahrada na okně" Velmi brzy zima skončí, slunce bude svítit jasnější a přijde čas na setí semen zeleniny a květin. Upozorňuji na tuto možnost.

Projekt plot-role-playing game „Barber“ Ve druhém mladšího skupinový projekt syuzhetno- role-playing game „Barber“ ve druhé juniorské skupiny Frunze okresní školce №80 Cíl: Posílit vzdělávání.

Story-role zóny ve střední skupině V říjnu se v naší mateřské škole "Turgai" konala soutěž "Vytváření podmínek pro herní aktivity dětí předškolního věku".

Materiál (junior, střední, senior, přípravná skupina) na téma:
Registrace "Beauty salon"

Obrázky pro výzdobu kosmetického salonu ve skupině.

Stáhnout:

Na téma: metodický vývoj, prezentace a abstrakty

Hra spiklenecké role pro děti staršího předškolního věku.

Hra pro dítě je jeho práce. Tím, že podporuje pedagogiku příběhů, pomáhá pedagog rozvíjet své dovednosti a schopnosti. Děti se hodně navzájem naučí. I.

Typ projektu - hry Trvání projektu - krátkodobé Účastníci projektu jsou děti staršího předškolního věku, pedagogové.

Dítě nemá rád šití? Bojíte se jít do kadeřnictví? Jak často tyto problémy mohly být slyšeny od rodičů našich studentů. A zkusili jsme to.

PLAINOVÁ A ROLOVÁ HRA "Kosmetický salon" jako prostředek sociálního a osobního rozvoje předškolních dětí.

vytvářet u dětí schopnost hrát příběh-roli hra "Salon krásy".

Tsel.Formirovat dovednosti plot-role-hraní her, rozvíjet refleksiyu.Zadachi.Pomoch vytvořit herní prostředí pro interakci mezi těmi, kdo si vybral určitá dovednost roli.Formirovat děti.

Jak otevřít dětský kadeřník od začátku

Sektor trhu, který zahrnuje kadeřnické služby, byl v současnosti velmi široce vytvořen, ale pečlivé studie o něm bude ukazovat spoustu nevyužitých příležitostí. Většina salonů slouží pouze dospělým zákazníkům. Takové služby pro batolata budou velmi žádané.

Rozvoj podnikání

Dnes se demografická situace v porovnání s posledním desetiletím poněkud zlepšila. Ukazuje se tedy, že poskytování služeb pro děti může být kvůli rostoucí poptávce po nich zřejmé, že je to poměrně ziskový typ povolání. Mnohé by byly užitečné informace o nuance a možnostech takového podniku.

Nejprve je třeba říci, že tento typ podnikání je zaměřen především na návštěvníky se středním příjmem. Rodiče, kteří mají bohatství nad průměr, dávají přednost dětem své moderní vlasy profesionálními mistry. Většina obyvatelstva nicméně nepatří do této kategorie občanů. Proto pro mnohé rodiny bude skutečně najít dětský kadeřník. Podnikatelský plán tohoto podniku bude představen vaší pozornosti o něco nižší.

Charakteristiky dětských institucí

Podnikatelé, kteří již pracují v oblasti poskytování služeb pro nejmladší, vědí, že vytváření příjmové činnosti vyžaduje významné počáteční investice. Navíc vývoj podnikání vyžaduje neustálou investice do toho.

Pro ty, kteří často myslí na to, jak otevřít dětský kadeřník od začátku, je třeba vzít v úvahu, že je žádoucí vytvořit neobvyklý design budovy, koupit vhodný nábytek a koupit vybavení, které je vhodnější pro děti. Například křeslo simulující auto, raketu nebo květinu. To vše bude stát o něco víc než standardní vybavení kabiny.

Dobrým nápadem bude originální design místnosti a instalace akvária nebo terária v něm. Pro zákazníky je lepší přidělovat televizi tak, aby si malí návštěvníci mohli sledovat barevné a rušivé karikatury, čekají na své zatáčky a během účesů.

Takové malé detaily vám pomohou přilákat zákazníky a vybudovat úspěšný obchod. Kadeřnictví pro děti může přinést značné příjmy, pokud to správně a kreativně přistupuje k věci. Kromě účesů můžete nabídnout zákazníkům účes a krásné účesy pro matky a různé události. Malé módy jistě ocení příležitost udělat stylový účes nebo provést manikúru.

Nevýhody podnikání

Je důležité si uvědomit, že kadeřnictví orientované na dětské publikum nemá takové výhody jako v běžných salonech. Například barvení vlasů, manikúra a pedikúra, stejně jako některé další služby. Proto není možné získat další příjmy prováděním podobných postupů.

Rovněž stojí za to pochopit, že je velmi obtížné nalézt vysoce kvalitní specializované vybavení v naší zemi, a proto je třeba mnoho z EU objednat. Existují pluses - není třeba kupovat drahé kosmetické vybavení a získat lékařskou licenci.

Chcete-li vědět, zda je výhodné otevřít dětský kadeřník, musíte provést podrobnou analýzu projektu. Obyčejné židle pro mladé návštěvníky se nestanou atraktivní, takže je můžete udělat originální a atraktivní.

Skvělý nápad - animátor v kroji pohádkového hrdiny. Mnoho dětí se bojí krájet vlasy, ale pokud je kličkař vyroben ve formě hračky, nevypadá tak hrozivě. Místo běžných zrcadel můžete umístit plochou obrazovku. Místo sledování účesu můžete sledovat své oblíbené karikatury. Nicméně je třeba si uvědomit, že obvyklé prostředky pro styling dětí nebudou fungovat, takže budete muset koupit hypoalergenní kosmetiku.

Jsme vedeni věkem návštěvníků

Celkový index návštěv dětských salónků ve velkých městech Ruska je docela působivý. To naznačuje, že poptávka po takových službách roste. Obvykle návštěvníci těchto institucí jsou děti od jednoho roku do patnácti let. Většina návštěvníků jsou děti předškolního věku a chlapci ve věku základní školy, 35% je ve středním věku a pouze 5% dětí do 2 let. Proto se musíte zaměřit na věk návštěvníků ze 4 na 10 let. Na základě toho můžete plánovat interiérový design a vybavení interiéru tak, aby se malí zákazníci cítili dobře.

Pokud nechcete, aby se otevíral dětský kadeřník, stojí za to analyzovat otázku nákupu franšízy. Mnoho začínajících podnikatelů neví, kde najít odpovědi na otázky, které je zajímají. Samozřejmě, salonek pro dospělé se vyplácí rychleji než dětský kadeřník. Taková obchodní myšlenka bude vyžadovat významné investice do oprav, vybavení a reklamy. Současně nemusí každý, kdo začíná podnikání, najít správnou částku. V tomto případě bude nákup franšízy optimálním začátkem vynikající investice kapitálu a organizace jeho podnikání.

Dokumentace a evidence případu

Nejprve zjistíme, které doklady o otevření dětského kadeřnického salonu mohou být požadovány, aby se předešlo možným problémům. Nejprve je obchodník registrován jako IP nebo zaregistruje stav právnické osoby (JSC nebo PAO). Zde je důležité mít na paměti, že budete muset zakoupit a zaregistrovat pokladnu.

Bude také vyžadovat povolení od požární inspekce a hygienické a epidemiologické služby. V případě přestavby areálu je nutné ji předem koordinovat s dohlížejícími organizacemi.

Vyberte místo

Bude velmi důležité najít správný pokoj. V této situaci je vhodné zvolit přeplněné oblasti, kde jsou často rodiny s dětmi, například poblíž zábavních komplexů nebo parků. Zajímavý a pestrý design interiéru okamžitě zaujme dítě. Takový kadeřník se musí určitě lišit od standardního salonu. Bude výhodné pronajmout si pokoj vedle školky nebo školky. Současně by měla být přidělena mezi ostatní budovy, které ji obklopují.

Minimální povolená podlahová plocha v obchodním centru by měla činit 16-18 metrů čtverečních. m. Pokud chcete pronajmout samostatnou budovu o rozloze 45m2. m., bude to, co potřebujete k otevření dětského kadeřnictví pro 3-4 židle.

Podle současných předpisů by měl být zaměstnanci přidělen nejméně 7 metrů čtverečních. m. Kromě toho je třeba přidělit místo pro ubytování personálu a místo pro čekání návštěvníků.

Pokud máte v úmyslu otevřít podnik pro udělení licence, měli byste věnovat zvláštní pozornost výběru budovy, protože v takovém případě snížíte další výdaje. To znamená, že si můžete dovolit přidělit k pronájmu pokoj o něco více, než očekávají v průměru při zahájení takového podnikání.

Zaměstnávat zaměstnance

Samozřejmě je třeba vzít v úvahu spoustu pozic k otevření dětského kadeřnictví. Podnikatelský plán vám velmi pomůže vyhnout se neplánovaným nákladům. Zde je třeba vzít v úvahu náklady na zaplacení za práci kadeřníka. Koneckonců, nalezení dobrého a zkušeného personálu je jedním z hlavních bodů, které vedou k úspěchu vašeho podnikání.

Dnes je velmi obtížné najít důstojného mistra pro dětský kosmetický salon. Specialista by měl být schopen udělat dobrý účes a najít individuální přístup k dítěti. Je nezbytné, aby dítě odvedlo dítě od nůžek a strašného stroje, které se zajímalo o jeho novou kresbu nebo o rozhovor na zajímavé téma pro klienta. Po vyřešení problému s pronájmem byste měli hledat vhodnou osobu.

Sestavujeme odhad nákladů a určujeme ziskovost

Správný výpočet příjmů a výdajů bude schopen určit návratnost události. Podnikatelský plán dětského kadeřnického salonu s výpočty, které vám představí, pomůže trochu orientovat a definovat přibližné množství investic do podnikání.

Chcete-li spustit malou firmu na čtyřech židlích, budete potřebovat tyto náklady:

 • registrace organizace - 12 000 rublů;
 • vytvoření projektu interiéru - 103 000 rublů;
 • registrace rekonstrukce budovy - 26 000 rublů;
 • rozvoj a koordinace inženýrského komunikačního plánu - 52 000 rublů;
 • nákup stavebních materiálů pro případnou opravu budovy - 506 000 rublů;
 • uzavření nájmu a platby - 25 000 rublů. za měsíc (300 000 rublů ročně);
 • nákup nábytku pro salon, pracoviště manažera - 46 000 rublů;
 • platba za služby pro stavitele - 300 000 rublů;
 • objednávka instalace větrání, požární signalizace - 176 000 rublů;
 • nákup kancelářské techniky pro účetnictví a vykazování - 32 000 rublů;
 • objednat venkovní reklamu pro kadeřnictví - 15 000 rublů;
 • cena zařízení na 4 pracovištích činí 208 000 rublů;
 • uzavření smlouvy o připojení telefonní a internetové sítě - 6 000 rublů.

Zvláštní pozornost by měla být věnována instalaci zrcadel. Neinstalujte je před židli, kde budou dítě vystřihnout, jinak se bude bát, když uvidí všechny nástroje a práci pána. Je žádoucí umístit zrcadla na další místa. Přibližné náklady na jejich akvizici budou činit 29 000 rublů.

Je třeba provést výpočet tvorby a následné údržby místa, což vám bude stát asi 20 000 rublů. Rovněž je třeba vzít v úvahu vyplácení mzdy mistru (1 200 000 rublů za rok s platy každého z mistrů 25 000 rublů) a náklady související se zdaněním (asi 303 000 rublů).

Celkové náklady na otevírání dětského kadeřnictví budou asi 3 031 000 rublů, přičemž se zohlední pronájem prostor pro rok.

Nyní vypočtejte ziskovost. V průměru nastavíme náklady na srážky v oblasti 450 rublů. Den práce může sloužit asi 20 lidem. Výše měsíčního příjmu v tomto případě činí 200 000 rublů a roční příjem - 2 400 000. Pokud od nich odečtete běžné výdaje na nezbytné platby za pronájem, mzdy, daně a výdaje na úklid, investice do zahájení podnikání budou vráceny do tří let.

Můžete říci, že realizace všech akcí ve správném pořadí pomůže urychlit otevírání dětského kadeřnictví. Podnikatelský plán popsaný výše je formulován obecně a je jen příkladem. Proto před zahájením podnikání je nutné počítat všechny detaily znovu a zohlednit individuální nuance. Nejlepší je konzultovat lidi, kteří již mají podobné podnikání. Pomohou vám pochopit nepochopitelné detaily. Nicméně popsaný plán akcí se může stát základem vašeho projektu.

Kadeřnictví pro děti

Rozsah služeb poskytovaných dětem je různorodý a prostorný. Nicméně, dětské kadeřnické salony nevznikly mezi podnikateli oblíbenost, kterou trh vyžaduje. Soutěž není dost, a ve většině měst to vůbec není. To znamená, že je načase vzít iniciativu do svých rukou a začít se zajímavým a moderním projektem. Podívejme se podrobněji na výhody a nevýhody tohoto podnikání.

Relevance a úskalí

Kadeřnictví pro děti se zásadně liší od těch, v nichž dospělí chodí: speciální vybavení, zvláštní interiér, který vyžaduje dodatečné náklady. Pro děti v moderní společnosti se vytváří jiný postoj: rodiče chtějí, aby je elegantně vyráběli, činili je atraktivní, rozlišovali mezi ostatními. Jako cílové publikum děti stále více získají oblibu u podnikatelů.

Výhody otevření dětského kadeřnictví:

 1. Zajímavé podnikání bez konkurence. Pokud by analýza trhu vašeho města ukázala, že neexistují žádné podobné nápady, vzhled takové neočekávané služby přesně způsobí spoustu pozornosti a příliv zákazníků.
 2. Zvláštní mistři. Rodiče, kteří najdou "dítě" pro své dítě, budou pro něho víc než pro své vlastní. Vaším úkolem je vybrat správný personál.
 3. Není nutné se svázat do středu. Pro ubytování je spací prostor vhodný, je lepší upřednostňovat nové budovy.

Nyní trochu o nedostatcích:

 1. Vysoké náklady. Otevření dětského kadeřnictví stojí víc než dospělý. Záležitost je v zařízeních, interiérech, drahých židlích, potřeba koupit televizory, uspořádat oddělený kout pro čekání a další výdaje.
 2. Dlouhá návratnost ve srovnání s běžným kadeřníkem (asi 3 roky). Ziskovost tohoto podnikání je nesrovnatelná s konvenčním kadeřníkem, neboť v dlouhodobém horizontu neexistují žádné významné příjmy z barvení, tvůrčího zbarvení, originálních účesů, jako u dospělých. Budete muset omezit vaše účesy, jejichž náklady obvykle nepřesahují 250-300 rublů a styling. Jediný bonus - při přípravě dětí pro matky a školní míče soutěžící nebudete.
 3. Omezené cílové publikum. Věk klientů se pohybuje od šesti měsíců do patnácti let. Jsem rád, že nedostatek konkurence přinese všem potenciálním zákazníkům.

Jak lze vidět z těchto argumentů, existuje riziko otevření dětského kadeřnictví. Především je to kvůli nepředvídatelnosti. Z této polohy je několik výstupů.

Za prvé, můžete nejen otevřít holičství a salón pro děti, kde budou dělat manikúru, obličej (eliminace dospívajících akné, jizvy, černé tečky), příprava na vystoupení (pro tanec, sportovní týmy).

Za druhé, nemůžete začít od myšlenky samostatné místnosti poskytovat služby kadeřnictví pro děti, ale z dětského oblečení nebo hraček. To znamená, že je k dispozici kout kadeřníka. Velcí hráči tohoto odvětví si uvědomují výhodu takové inovace. Zákazníci jsou přitahováni k obchodu a průměrná kontrola roste z důvodu pravidelných účesů a stylingu.

Zatřetí je vždy možné vynaložit veškeré obavy o otevření a zdobení místnosti na ramenou franchisora. Nyní je zde mnoho dětských kadeřnických salonů, které nabízejí povolení. V takovém případě zaplatíte na začátku pevnou částku, protože všichni jste udělali jinými lidmi, stačí, abyste pravidelně platili licenční poplatky a sledovali práci instituce.

Proces přípravy na otevření

Dekorace

Registrace obchodních potřeb. Barber může přiblížit jakýkoliv jednoduchý tvar (PI nebo LLC), ale pokud nemáte v úmyslu nasadit síť míst a práce s podnikatelských elit, aby spolupracovaly s právnickými osobami, je výhodné, aby byl soukromý podnikatel.

Výpočet voleb daňového systému probíhá s ohledem na plánované výdaje, pokud 6% příjmů bude pravděpodobně být nižší než 15% rozdílu mezi příjmy a výdaji, stavy o postoupení USN 6% a vice versa. Vedle dokladů o statutu podnikatele musíte získat povolení od SES a požárních útvarů, pokud jsou vaše prostory otevřeny.

Výběr místnosti

Pro dětský kadeřník stačí 30-50 metrů čtverečních. m vůbec. Současně bude vybaveno 2-3 pracovní židle, administrativní stůl, rekreační kout a místo pro čekání na rodiče. Spočítat na velkých frontách není nutné, přinejmenším na začátku, takže pronájem většího prostoru je nerentabilní.

Nábor zaměstnanců

První věc, kterou by budoucí kadeřníci měli mít možnost udělat, je krájet a dělat účesy. Ale toto není jediné kritérium výběru. Existuje spousta dobrých mistrů, ale není dost těch, kteří mají dostatek síly a nervů, aby "přesvědčili" dítě k účesu. Kromě toho, dobrota, pozitivní přístup k dětem, schopnost najít společný jazyk nejsou všichni vlastní. Proto věnujte pozornost psychologickému testování kandidátů.

Je třeba okamžitě poznamenat, že mzdy dětského kadeřníka jsou obvykle poněkud vyšší než průměr města. Bude stačit nahradit 2 holičky, tj. Jen 4 zaměstnanci na trvalém základě. Kromě toho bude vyžadována čistící žena, která bude udržovat čistotu po celý den, stejně jako 2 administrátoři. Úlohu účetního a manažera můžete provádět vy.

Dekorace haly

Interiér - není to poslední věc v dětském domově. Pokud je rozpočet omezen, není nutné ilustrovat pohádkové postavy nebo vytvářet trojrozměrné příběhy slavných karikatur. Stačí, když vyberete vhodné tóny, zajistíte bezpečný prostor (uzavřete zásuvky, odstraňte prahové hodnoty a ostré rohy). Více významných podnikatelů by mělo být pozváno na návrháře.

Pokud si vybavit 3 nová pracovní místa, mohou být univerzální nebo se liší podle věku: batole křeslo v podobě automobilů, motocyklu nebo koně, pro děti do 5-8 let, malé židle se zvedací systém pro větší dospělé - standardní pohodlná sedadla. Umístění zrcadel do dětského kadeřnického salonu není oproti křeslu (dítě bude rozptýlené a vyděšené), ale blíže k východu.

Během účesu můžete nabídnout pohled na karikaturu - budete potřebovat kvalitní televizory s neustálým přístupem k dětským kanálům.

Nakupování za obchodem

Kromě nákladů na pronájem, stavebních dodávek, stavebních prací a dokončovacích prací budete potřebovat vybavení a materiály:

 • Křeslo ve formě dopravy nebo zvířete: 25-30 tisíc rublů.
 • Výškově nastavitelná dětská kadeřnická křesla: 3 až 15 tisíc rublů.
 • Mytí: 25-40 tisíc rublů.
 • Zrcadlo. Můžete to postavit naproti jedné z pracovních míst nebo na jiném místě haly.
 • Plazmové televizory se schopností zavěsit na zeď (třeba 1-2 kusy, v závislosti na vašem rozpočtu): asi 15 tisíc rublů.
 • Sterilizátor pro nástroje: od 2 do 10 tisíc rublů.
 • Kadeřnický vozík (vyberte si nejbezpečnější, kde se nástroje nedají dotknout a náhodou spadly): 5-10 tisíc rublů.
 • Nástroje: celkem až 30 tisíc rublů. (vysoušeče vlasů, nůžky, nůžky, hřebeny).
 • Nábytek (židle pro rodiče, židle pro řemeslníky, stůl, malý nábytek pro dětský koutek, skříňka pro nářadí a kosmetiku).
 • Spotřební materiály (laky, barvy, šampony, ubrousky, ručníky, župany na účesy apod.).

Reklama

Chcete-li propagovat dětský kadeřnický salon, jsou vhodné všechny způsoby: místní noviny, bezplatné reklamy na internetu, vlastní stránky a skupiny v sociálních sítích, letáky, brožury, vizitky. Nesnášejte peníze v drahých videích v televizi - je to iracionální, taková reklama se nemůže vyplatí. Zavěste jasné znamení, "obsadíte" internet - již na takové jednoduché a bezplatné propagaci můžete přilákat spoustu zákazníků.

Jemnost dětských kadeřnických salonů

Začněte poskytovat služby dětem, přijímáte velkou odpovědnost. Hodně závisí na kvalitě materiálů, na vzhledu základního vybavení, na citlivosti dětí. Stojí to peníze a značné. Kosmetika by měla být nakupována výhradně hypoalergenní - nepotřebujete problémy s rodiči kvůli vyrážce, která se objevila u dětí.

V objednávce je třeba zakoupit mnoho vybavení, protože nabídka kadeřnických židlí pro děti je poměrně velká, ale s ostatními se mohou vyskytnout problémy. Děti budou muset věnovat velkou pozornost, kadeřnictví musí být co nejobtížnější. Stroj na účes, mnoho dětí se bojí, takže se pokuste objednat je ve formě hraček. Nezapomínejte na čekající rodiče - nabídněte šálek kávy, časopisů, bezplatné Wi-Fi, měkkou pohovku.

Nakonec,

Malí zákazníci jsou mnohem náročnější dospělé, ale pokud se jim zlíbí (vnitřní intriky, čímž se získá po každé návštěvě, malou hračku nebo sladkosti), pak budou iniciovat další výjezd. Pro rodiče je spokojené a klidné dítě již velkou odměnou. Jsou připraveni dokonce zaplatit více, pokud se dítě opět usmívá a udělá úspěšný účes.

Vaše podnikání bude úspěšné v případě dobře promyšleného přístupu a značné trpělivosti - kvalita služeb zaručuje poptávku a musí být podporována a "plná" akcií a zajímavých nabídek.

Vnitřní výzdoba v mateřské škole

šel ke mně v letech 2010-2011. Nová skupina, to není jen nějaký nový byl pro děti, ale také nové v areálu, stejně zrekonstruovaných pokojích nábytku, pouze tři skříní pro hračky, postele v ložnici, a skříňky v šatně na oblečení, říkáte - že jste kreativní člověk, a to vytvořit dobře, daleko jdeme sem, jen tři měsíce mé práce (i vzal skupinu v lednu), na obličeji se měnící, skupina naživu, dobře, a bude i nadále jednat o fotografie na registraci.

Zde jsem spojil koutek tvořivosti, divadla a hudby. Byl nepříjemný výklenku pod oknem na sloupci jedné straně, na druhé straně dveří na toaletu a místo, protože stačí vždy dát všechno, to je nad baterií, postaveny dvě police vyrobené z desek, které vybavena jejich samolepící, a vedou všechny ke všem, co byl aktualizován od starých. Ale v podstatě jsem musel psát vše a dělat to sám, protože mám malou pracovní zkušenost a nemám za sebou žádný nahromaděný inventář :)

Samotná deska také získala, flaněler to udělal, tady sledujeme děti s dětmi, vidíme některé z mých drobností

Samotný sloupec se časově rozvrhl na kufřík, zavěsil kapsy pro kreslení zdarma, kde dávaly ukázky jak kreslit, tužky, šablony a jiný papír

roh kadeřnického salonu pro dívky, tady a kapsy pod hřebenem a pod jakýmkoliv nesmyslem, korálky z koktejlových trubek a časopisů, zrcadlo zdobené ubrousky

to jsou emoce kreslené vedle zrcadla

Roh, jen začíná získávat dynamiku

oddělený prostor pro přírodu, vyrobený oplocení s bránou, kde jsme měli všechny chodníky, květiny, zvířata, panenky, a všech druhů jasnosti a didaktických materiálů, papíru jedním slovem

Zde jsou oblasti s hmyzem, domácích a divokých zvířat, vyrobené z bot krabic s odklopným víčkem, samolepící vložit přes vytiskněte vhodný obraz a dobytek zasadil na svém místě

v koupelně vyrobila samolepky, vytiskla, laminovala a aplikovala oboustrannou pásku

na skříňkách štítků, informace pro rodiče shromáždil trojúhelník, místo šetří a je neustále možné aktualizovat

Stojany jsou také ručně vyráběné, stejné samolepící, menu tištěné, sbírané s kapsou, studna, včelí zájem

zde stojí narozeniny, informace pro rodiče, páv z dětských rukou, vlak s fotografiemi dětí skupiny

na dveřích byla umístěna galerie výkresů a aplikací, kapsy s oboustrannou lepicí páskou

a to je na druhé straně, od ulice, maloval takové děti

No tak, tak jsem se snažil udělat z útulné skupiny útulnou kapela, teď je určitě oáza všeho a všechno začalo být prosté. Díky všem, kteří do konce sledovali a kteří mají dostatečnou trpělivost, doufám, že někdo nalezne mé informace užitečné

To je zajímavé pro kluky v této skupině. Všechno se děje s duší, je to vidět! Pracuji také v mateřské škole, můžete se podívat na hosty.

děkuji za laskavá slova, ujistěte se, že klesnete

Dobrý den, Elena. Jsem rád, že se s tebou setkávám v sots.setayah.Eto velmi nečekané, tk. můj čas mi nedovoluje sedět na webových stránkách. Napište mi e-mailovou adresu, opustím své telefonní číslo. Počkám.

Co bylo provedeno obrovské množství práce. Pracuji také na zahradě, vím, co to je, design. Přijďte, kolegové, jako host, budu rád.

Podnikatelský plán pro dětský kadeřník

1. Shrnutí projektu

Účelem tohoto projektu je otevřít dětskou holičství ve městě s populací přes 1 milion. Lidé, aby vyhovovaly potřebám mladých občanů v kadeřnických služeb. Holič krám zákazníci budou děti ve věku od 1 roku do 14 let a jejich rodiče, kteří chtějí ostříhat se svým dítětem. Základní služby dětského kadeřnictví zahrnují:

- standardní účesy pro dívky a chlapce;

Výhodou tohoto projektu ve srovnání s tradičním holiči je specializace, což znamená vyšší úroveň služeb pro děti, vyškolený personál, schopný pracovat s náladové zákazníky přizpůsobeny formátu a uspořádání, které umožňuje dětem spojit kampaň holičství s fascinující a vzrušující uvolnění.

Investice do projektu "Kadeřník pro děti" dosáhnou 1 103 000 rublů. K realizaci projektu přilákáme vlastní prostředky. Doba návratnosti - 20 měsíců. Ukončení plánovaného prodeje je plánováno na 3 měsíce práce.

Klíčové finanční ukazatele projektu

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Čistý zisk projektu *, rub.

40 000 - 120 000

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Index ziskovosti (PI)%

2. Popis průmyslu a společnosti

Kadeřnictví pro děti je jedním z nových míst na trhu kadeřnických a kosmetických salonů. Na rozdíl od tradičních salonů se specializují na poskytování služeb dětem. Vzhled nového formátu je z velké části způsoben změnou chování spotřebitelů. S rostoucí prosperitou obyvatelstva mnoho Rusů žijících ve velkých městech potřebuje specialisty, kteří jsou schopni pracovat s dětmi v kvalitě. Čas na výchovu dítěte kvůli napnutému rozvrhu takových rodičů se stává méně, takže chodit do kadeřnictví je často doprovázen "tragédií" a stresem pro dítě. Současně holič je nervózní. Je normální pracovat, když se dítě neustále trhá, křičí nebo pláče, a to nejen obtížné, ale také nebezpečné pro dítě.

Formát dětského kadeřnictví vypadal jako v reakci na požadavky rodičů. Jeho hlavním rozdílem je atmosféra, přizpůsobená pro děti, a odborníci vyškolení pro práci s malými zákazníky. Proces poskytování služeb v těchto salonech získává formu hry. V procesu krájení je pozornost dítěti zaměřena na něčím jiný než na nůžky a stroje. Barevný design, pohádkové židle, hračky, TV karikatury, dobré kadeřnictví, hlídání dětí veselé zástěry - všechny tyto showroomy má za cíl zajistit, aby dítě bylo zábavné a ne děsivé. Navíc je rozsah služeb pro děti zde mnohem širší než v běžných salonech. Zpravidla se jedná o aqua-grime, aplikaci splachovacích tetování, různé účesy pro matky a mnoho dalšího. Doplatek v důsledku formátu v dětských kadeřnických salonech je mírně vyšší než v běžných salonech nebo je srovnatelný. Aby kluci neposkytovali výlučně děti, poskytují služby rodičům. Ty často souhlasí s účesem při čekání na dítě.

Je poměrně obtížné přesně stanovit počet specializovaných kadeřnických salonů pro děti v Rusku, protože v tomto směru neexistují žádné samostatné statistiky. Lze argumentovat pouze tím, že hráči, kteří mají ve svých rukou obrovský podíl na trhu, nejsou k dispozici. V zemi existují pouze dvě velké sítě, které zahrnují více než 100 dětských kadeřníků. Co se týče trhu s kadeřnickými službami a kosmetickými salóny obecně, podle BusinesStat, v roce 2014, jeho objem byl odhadnut na 160 milionů služeb. Podle prognóz pro roky 2015-2016. toto číslo se sníží na 144 milionů služeb v důsledku snížení počtu spotřebitelů služeb, snížení kosmetických salónků a kadeřnických salonů v důsledku vyšších daní a vyššího nájemného. Ve stejné době, vzhledem k nárůstu cen, bude tržní hodnota i nadále růst a v roce 2016 bude činit 103,1 miliard rublů. (v roce 2014 se obrat trhu odhadoval na 92,5 miliard rublů).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Účelem tohoto projektu je otevřít dětskou holičství ve městě s populací přes 1 milion. Lidé, aby vyhovovaly potřebám mladých občanů v kadeřnických služeb. Holič krám zákazníci budou děti ve věku od 1 roku do 14 let a jejich rodiče, kteří chtějí ostříhat se svým dítětem. V porovnání s projektem tradičního kadeřnickou liší větší specializaci, což znamená vyšší úroveň služeb pro děti, speciálně připravené a vyškolené pracovníky, kteří jsou schopni pracovat s drobným klientům, přizpůsobený formát a rozložení, což umožňuje dětem spojit kampaň holičství s fascinující a vzrušující uvolnění.

Poloha dětského kadeřníka bude ústřední částí velké části města s populací 115 tisíc obyvatel. Instituce bude umístěna v pronajaté místnosti, na první řadě domů, v blízkosti veřejné dopravy, nákupních míst a velkého pěšího provozu. Rozloha místnosti je 40 metrů čtverečních. metrů.

Nová firma bude organizována jako samostatný podnik. Jako forma zdanění bude vybrán zjednodušený systém (USN 15%). Projektový management bude prováděn vlastníkem. Zaměstnanci společnosti budou děti dětské kadeřnictví a specialista na make-up a manikúru. Účetní a bezpečnostní služby budou převedeny do specializovaných organizací třetích stran. Kód pro klasifikátor OKVED - 93.02 Poskytování služeb pro kadeřnictví a kosmetické salony.

3. Popis služeb

K dispozici je dětský kadeřník pro děti od 1 roku do 14 let. Seznam bude obsahovat jak standardní, tak modelové účesy pro dívky a chlapce. Kromě toho mohou klienti kadeřníka využít služby pro děti ("První účes v životě"), objednat dětskou manikúru, pedikúru, připravit dítě na dovolenou (aquagrim, tetování). Doplňte seznam služeb pro rodiče. Další informace o poskytovaných službách naleznete v tabulce. 1.

Jak otevřít dětský kadeřník

Když začíná podnikatel říká: "Chystám se otevřít kadeřnictví pro děti! "znamená, že je připraven na určitou specifičnost takové činnosti. Každý chce být atraktivní a má dobře upravené vlasy. Ale děti, zvláště velmi mladé, se často bojí kadeřníků a začínají být rozmarné, chovat se naprosto nepředvídatelně a úmyslně. Vzhledem k tomu, že výplň kadeřnických salonů pro děti není tak objemná a v zemi pro mladé návštěvníky není tolik kosmetických salonů otevřených. Kadeřník pracující s dětmi musí mít určité schopnosti psychologa a učitele, být schopen obsadit a uklidnit náročného klienta. Kromě toho do salonu přilákaly nejen dospělé, ale i přímo k dítěti, je nutné vybrat vhodné vybavení.

Co potřebujete k otevření dětského kadeřníka?

Podle odborníků současný trh kosmetických salonů a kadeřnických služeb pro děti nepřesahuje v Ruské federaci 1 milion dolarů. Důvodem je skutečnost, že rozvoj vysoce specializovaných salonů, které jsou určeny výhradně pro děti, ale pro rodinné kadeřníky, které zaujímají větší prostor, se rozvíjí intenzivněji. Přestože existuje potenciál pro úspěšné rozvíjení kadeřnických salonů pro děti, podle názoru ekonomických analytiků stále existuje, není snadné ji hodnotit. V Rusku neexistuje více než sto takových jedinečných podniků a všeobecné statistické informace samozřejmě chybí. I když se předpokládá, že v podmínkách růstu porodnosti a příjmů občanů může počet těchto institucí doslova stoupat.

V zahraničí, zejména v Evropě a v arabských zemích, dětské kadeřnické salony s veškerým potřebným vybavením a designem se snadno nacházejí všude. V Americe existuje tucet franšíz pro kadeřnické salony pro děti. Mezi ně patří: Pigtails Posádky, Sweet Sassy a Kids Cuts. Není zcela jasné, proč ruští podnikatelé, kteří jsou často dostatečně citliví na zahraniční zkušenosti, dosud nezkopírovali tak ziskový formát.

Jasný obchodní plán vám pomůže při výpočtu ziskovosti projektu. Vyvíjí se ve fázi, kdy se podnikatel připravuje na setkání s budoucími investory. Podnikatelský plán by měl brát v úvahu vývoj projektu s perspektivou růstu - krátkodobého i dlouhodobého.

Za prvé, otevření dětského kadeřnictví bude vyžadovat řadu nábytkových produktů. Zde je jejich seznam.

 • křesla pro holičství a kadeřnictví (jako nábytek produktů pro dětské interiéru mají určité vlastnosti, protože je důležité, aby okamžitě zkontrolovat s dodavatelskou firmou, která svým vybavením je vhodný pro vybraná podnikatel pracuje segmentu) vybrán, musí splňovat vnitřek konceptu a být pohodlné. Je také důležité, abyste se o ně mohli snadno postarat.
 • Zrcadla - to není jen asistent specialisty, ale zároveň i vynikající atribut interiéru. K dnešnímu dni existuje mnoho úprav takových zařízení.
 • Mytí vlasů. Dodávka takovýchto přístrojů se provádí jak v sadě s židlí, tak bez ní. Zkušení odborníci doporučují zvolit hluboké umyvadlo s vynikající hydraulikou, která se rychle přizpůsobí růstu dítěte a usnadňuje jeho práci.
 • Držáky, vozíky, regály.
 • Oddělená židle pro odborníka je další nezbytná věc, aby se správně uspořádal pracovní prostor uvnitř. Je žádoucí, aby byla nastavitelná.

Otevírací doba salonu

Otevřením dětského salonu můžete uspořádat akci, dát dárky nebo si hosty zdarma objednat.

Jaká právní forma bude mít k otevření dětského kadeřnictví (salon krásy)? U takové instituce stačí zaregistrovat se jako samostatný podnikatel a zvolit vhodný daňový systém. Zvláště, přejít na "zjednodušené", protože úroková sazba v tomto případě není příliš významná, a vypracování zpráv nepotřebuje hodně času.

Seznam licenčních dokumentů by měl obsahovat oficiální dokumenty od těchto služeb:

- ostatní bytové a komunální služby.

Zástupci těchto služeb musí navštívit kadeřnictví (kosmetický salon pro děti) a vypracuje zákony potvrzující, že stavba plně splňuje všechny stanovené normy.

Co se týče prostor pro kadeřnický salon, přirozeně bude vynikající volbou budova, která je v individuálním vlastnictví. Ve svém pokoji můžete investovat peníze do designových lahůdek a nebojte se, že někdo bude muset opustit místnosti, které byly renovovány. Plocha budovy je vypočtena tak, že jeden odborník má asi sedm čtverečních metrů pracovního prostoru (v souladu s pravidly státního hygienického epidemiologického dozoru). Objekt by měl také obsahovat:

- místnost určená k odpočinku (zde můžete jíst);

- herní místnost pro malé zákazníky, kteří čekají na řadě.

Sál pro dětský kadeřník by měl vypadat skvěle. Abyste plně splnili požadavky zákazníků, musíte pečlivě naplánovat koncept jedinečné instituce tím, že pozvete vysoce kvalifikovaného návrháře. Můžete změnit kadeřníky ve speciálně přizpůsobených oblecích pro ně, nabídnout dětem po účesu, aby se stal krásnou princeznou nebo laskavý statečný princ nebo jiné postavy z pohádky. V ceně služby můžete zahrnout dětský suvenýr na paměť. V takových úžasných podmínkách bude i velmi rozmazlené dítě sedět tiše a nebudou zasahovat do odborníka kvalitativně a bezpečně vykonávat svou práci. Je vybrána hrací složka, upravená podle věku hlavního kontingentu, který se zúčastní kadeřnictví (ekonomika nebo prémie).

Podnikatelský plán pro dětský kadeřník

Je důležité vybrat kvalitní vybavení pro otevření specializovaného kadeřnictví.

Křeslo je lepší zvolit nějaké „tematický“, pro mladší děti, můžete si vybrat židli, která vypadá jako židle určené pro krmení nebo obecného židli, matka nebo otec se drží dítě v náručí.

Zrcadlo: velmi malé děti jsou snadno rozptýleny svým obrazem, takže je žádoucí nahradit ho něčím jiným.

Měli byste mít na paměti, že nesmíte dovolit, aby se na dítě dostalo příliš náhlé pohyby, jinak by mohlo dojít ke zranění ostrými nástroji. Zrcadlo je žádoucí instalovat ve společenské místnosti nebo foyer, aby děti mohly předvést svůj vlastní nový obrázek. Pro dětské salony je lepší vybrat si vysoušeč vlasů, který bude fungovat tiše.

Nástroje: odborníci na svém pracovišti obvykle používají vlastní známou sadu nástrojů. Aby bylo zajištěno, že jsou dokonale čisté, potřebujete antiseptiky, suché ohřívače, sterilizátory a další zařízení.

Důležitou otázkou je personál dětského salonu. Kdo bude pracovat v takovém kadeřnictví? Následující odborníci mohou být rozlišeni:

- inspektor pro čištění;

- účetní (obchodní nápady pro tento druh podnikatelských aktivit jsou velmi rozmanité, zejména na začátku podnikání můžete najmout účetního, který bude pracovat na podmínkách outsourcingu).

Důležitým bodem je i reklama dětského salonu. Můžete si vybrat efektivní metody, které účinně podporují salon. Mezi ně patří:

- reklama v dětských zařízeních;

- reklama online (vlastní internetové stránky, sociální síť);

- věrnostní programy pro zákazníky, kteří neustále navštěvují kadeřnický salon;

Kolik stojí za otevření dětského kosmetického salonu?

Zahájení investice pro otevření kadeřnického salonu o rozloze přibližně 80 m². s dvěma místy pro práci odborníci odhadují v 50-70 tisíc dolarů. A v Moskvě lze tuto částku zdvojnásobit až třikrát (asi 250 tisíc).

Náklady na celou sadu vybavení mohou být od 10 do 100 tisíc. Je nutné zakoupit výhradně kvalitní kosmetické výrobky. Hypoalergenní léky pro děti jsou dražší než ty, které jsou vytvořeny pro dospělé. Řád pro ně je zpravidla registrován v zahraničí, i když v rámci náhrady dovozu je třeba pečlivě studovat ruské návrhy, které jsou na trhu přítomny od dětských kosmetických firem. Křesla budou také dražší. Obvykle je tato objednávka vydávána individuálně.

Za účelem úspěšného zahájení kadeřnického salonu pro děti je možné rozdělit následující náklady na různé vybavení vaše podnikání:

- křeslo pro práci - 150 až 350 USD;

- křeslo ve formě auta - 1800 dolarů;

- DVD, plazmová TV s plochou obrazovkou - až 750 USD;

- "rodičovská" pohovka ve vstupní hale - 350 dolarů,

- komunikační nebo opravárenské práce - 950 USD;

- smlouva o pronájmu - až 2 tisíce dolarů;

Náklady na projekt budovy, včetně pracovních míst, budou v průměru 5 až 10 tisíc dolarů.

Výsledkem je, že k otevření kadeřnictví pro děti je zapotřebí působivé částky. V této souvislosti vzniká otázka: je výhodné otevřít takový dětský salon krásy? Jak praxe ukazuje úspěšné instituce, kadeřnické salony pro tři-čtyři-rok-staré děti vyplatí do tří let. K tomu, aby se salone rychle vyplatilo, můžete navíc začít poskytovat následující služby: expresní účesy, splétání, manikúru pro děti.

Můžete také zvýraznit následující prvky podnikatelského plánu pro kadeřnický salón pro děti: přijměte vysoce kvalifikované profesionály, nejlépe s dvěma vyššími vzdělávacími úrovněmi (psycholog / učitel a stylista).

Co se týče umístění kadeřnictví, je žádoucí, aby to byla budova, která se nachází v těsné blízkosti nákupního centra, která prodává hračky, školka, obchod, kde se prodávají oblečení pro děti, dětský kavárnu nebo zábavní park.

V tomto obchodě nemůžete dělat žádné bláznivé peníze, není to tak výnosné jako jednoduchý kosmetický salon, i když je v konkurenci mnohem nižší. Je zřejmé, že bez zvláštních znalostí o dětské psychologii to vlastník nebo manažer salonu prostě nemůže udělat: pro dítě je nutné vytvořit zvláštní prostředí, s ním musí být schopen komunikovat správně.

Sezónnost, která je zpravidla předmětem takové činnosti, zde není tak zřejmá. V létě navštěvují rodiče s dětmi poměrně často pracovní salony. Recese začíná počátkem srpna a na konci stejného měsíce, stejně jako v květnu, je třeba se připravit na určitý nárůst a problémy, které mohou vzniknout v frontách.

Přímý přínos dětského salonu z daňové kontroly by se neměl očekávat. Ale můžete plně očekávat nějaké bonusy. Zejména místní úřady mohou nabídnout bezplatnou účast v soutěžním programu pro kadeřnictví ve zvláštní kategorii, která se věnuje účinkům pro děti.

To lze poznamenat franchising na tak mladém trhu dosud neexistuje, proto ti, kteří správně navrhují vlastní podnik, mají spoustu šancí stát se prvním franchisorem a získat další zisk z implementace franchisů.

Kadeřník jako podnik

Každý rodič potvrdí, že řezání dítěte je obtížným úkolem. V klasických kadeřnických salonech pro děti neexistují žádné podmínky. Často mistr musí rozptýlit dítě improvizovanými objekty a přeměnit své dílo na show "snažte se mě držet". To je pro všechny nepohodlné. Po takových zasedáních dítě odmítá navštívit kadeřnické salony. Problém nepřítomnosti specializovaných kadeřnických salonů pro děti je pro celou naši zemi relevantní. Pokud existují takové salony, pak jen ve velkých městech a megacities a na okraji výklenku je zcela zdarma pro nové hráče...

Co odlišuje obyčejný kadeřník od mateřské školy, je atmosféra. V dětském kadeřnictví je vše děláno pro děti. K dispozici je speciální hřiště, kde si dítě může volně zahrát před začátkem účesu. Samotné pracoviště jsou vybavena křesly a dětskými židlemi. K dispozici je také dřezy a specializovaný nástroj. Návrh pokoje je vyroben v jasném stylu. Děti nevedou k takovému salonu - přesvědčují rodiče, aby tam chodili.

Dosud jsou takové kadeřnické a dětské kosmetické salony otevřeny hlavně ve velkých obchodech a jsou spíše doplňkovou službou než samostatným druhem podnikání. Téměř každý účes končí zakoupením hračky, říkají účastníci trhu. "Myšlenka otevřít kadeřník v obchodě s hračkami se náhodou narodila vlastníkům," říká Natalya Bakhchivangi, vedoucí marketingového oddělení obchodního řetězce "Antoshka". Časem se tento čip proměnil v zcela výnosný směr. Ale jako samostatný obchodní směr to ještě nerozlišuje. "Projekt je soběstačný a slouží více k získání loajality zákazníků," říká Natalia.

"Tento obchod je zcela nový, takže prakticky neexistuje žádná konkurence," říká soukromý kadeřník Igor Didenko. "Zde jsou obvyklé kadeřníci soutěžit mezi sebou, a děti nejsou. Tento směr je budoucnost. Postižení roste, postoj vůči dětem se mění. Děti se pro podnikání stávají atraktivnějším cílovým publikem, "říká Igor.

Kolik peněz potřebujete k otevření dětského kadeřnictví?

Investice na otevření dětského kadeřnictví budou mírně vyšší než při otevření klasického salonu. Obecně platí, že vytvoření neobvyklého designu, zajímavého pro děti, vyžaduje další investice. Navíc nákup specializovaného vybavení, stejně jako reklama nového showroomu. Za částku nižší než 500 tisíc rublů by se nemělo počítat.

Místo kadeřnictví

Požadavky na pokoj nejsou tak významné a liší se od požadavků na konvenční kadeřnictví. Vysoká propustnost, pokud hraje roli, pak v žádném případě není nutné přeplatku za vysoké nájmy. Dětské kadeřnictví se dobře daří ve spacích oblastech města, zejména v oblastech nových budov, kde žije mnoho mladých rodin. Hlavní věc, kterou účastníci trhu říkají, je, že je třeba postavit rodičovskému hnutí.

Jedním z nejhezčích míst je první patro bytového domu s více byty. Pro dětský kadeřník stačí jen 30-50 metrů čtverečních. metrů, což odpovídá velikosti jednopokojového bytu. V tomto pokoji lze ubytovat 2-3 pracoviště. Náklady na pronájem takového prostoru, v závislosti na regionu, v průměru 20 - 40 tisíc rublů.

Ředitel dětského kadeřnictví KindersOn Aigul Saidova: "Rozhodli jsme se dostat pryč od klasického designu dětských institucí. Na stěnách nejsou pohádkové postavy a koberce. Neobvyklý design jsme provedli na rozdíl od jasných barev. V důsledku toho se místnost ukázala jako slunečná, světlá a zároveň příjemná a pohodlná pro odpočinek. Pro každý věk máme různé dětské židle. Pro nejmenší - ve formě psacího stroje. A musí existovat televizor. Často děti jsou tak návykové, že si nevšimnou procesu krájení. "

První a hlavní položkou výdajů je vytvoření exkluzivního interiéru dětského kadeřnictví. Návrhářské služby a opravy přímo, v závislosti na složitosti projektu, může stát 150 až 400 tisíc rublů.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro dětský salon?

Je nutné zakoupit dětské křesla pomocí pneumatiky, aby byla výška židle nastavitelná. Jedno místo bude stát 5-9 tisíc rublů. Pro nejmladší je třeba koupit židle ve formě dětského psacího stroje. Tato místa jsou o něco dražší - z 25 tisíc rublů. Mírně více než 15 tisíc rublů. půjde koupit plazmovou obrazovku s hráčem. Také potřebujete rodiče (

14 tisíc rublů.) A židle-dřez (

12 tisíc rublů.). Dodávky komunikace do prostor a jiné nepředvídané výdaje mohou stát 30 až 50 tisíc rublů.

Malá část nákladů půjde na registraci podnikatelských aktivit (IP nebo LLC). Navíc je nutné, aby prostory byly v souladu s požadavky SES a požární dohled. Tam pochází počáteční částka 400-500 tisíc rublů.

Nábor zaměstnanců

Některé potíže mohou nastat při hledání majitelů. Podle Aygul Saidové, ředitele dětského kadeřnictví KindersOn, "Není to snadný úkol vyzvednout personál v dětském kadeřnickém salonu. Není to ani tak zkušený kadeřník. Ve vašem městě může být hodně, ale většinou už mají svou klientelu a výdělky bez nuance, které jsou při práci s dětmi nevyhnutelné. Malé děti, jak víte, jsou velmi nepokojné. Jelikož prostě nemusíte stříhat: na podlaze, na ruce mé matky a dokonce i na útěku. Pro změnu je mistr vystaven fyzicky a morálně 100 procent. Proto v prvních měsících práce je možné mnoho fluidity. Ne každý "veterán" kadeřnického umění je připraven na tuto práci. V našem případě by měl být pán nejen odborníkem v oboru, ale také psychologem, "tvrdí hráči.

Pro schopnost pracovat s dětmi mistři musí platit měsíčně od 20 do 35 tisíc rublů nebo v závislosti na toku zákazníků. "V dětských salonech je klient připojen k pánovi dokonce více než v běžných kadeřnických salonech a je připraven ho následovat kdekoli. Aby neztratili zaměstnance a zákaznickou základnu, jsou mistři placeni podle schématu: "plat plus úroky". Takzvaný "bonus" může být až 50% výtěžku.

Kolik můžete získat za služby dětského kadeřníka?

Vzhledem k tomu, že děti nemohou jít samy a chodit do salonu spolu s rodiči, je hlavním proudem návštěvníků dětského kadeřnického salonu o víkendu. Rodiče se často přizpůsobují rozvrhu krmení a spánku. Pokud budete sloužit dětem ve věku od 6 měsíců do 5 let (nejtěžší věk pro účes) a vezměte v průměru 200 rublů za službu, pak nejméně 500 lidí měsíčně splácí za tři roky. Pokud otevřete plnohodnotný salon navržený pro službu dětí všech věkových kategorií a přidejte služby, jako je zvýraznění dětské manikúry, prostředky se vyplácejí ještě rychleji.

Malé triky

V dětském kadeřnictví, stejně jako v klasických salonech, musí být nezbytně promyšlený systém slev a propagací. Nezakrývejte dárky pro malé děti, je to pěkné nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. V takovém případě se klient ani nedomnívá, že cena ve vašem salonu je vyšší než u běžných kadeřníků. "Například, v našem salonu, cena slevy pro chlapce stojí 250 rublů. Ano, je to dražší než v běžném salonu. Nabízíme však takové podmínky pro dítě, které nikdo jiný nenabízí, "říká Aigul Saidova. "Rodiče opakovaně navštívili nás, kteří už dávno ztratili naději, že své dítě přidají do křesla kadeřnického křesla. A o zázraku - naše děti přestávají plakat a bojí se. Při rozloučení dáváme dětem hračku nebo sladké dárky. Kromě toho jsou v Kindersonu k dispozici vstupenky na magickou cenu za slevu, které jsou distribuovány ve velkém množství, "dodává Aigul.

Která franšíza si vybrat

Vyhýbejte se velkým finančním ztrátám při otevírání dětského kadeřnictví, můžete otevřít firmu na franchisovém systému. Pokud před několika lety neexistovala žádná taková příležitost pro podnikatele (dětské kadeřnické salony jsou relativně mladý typ podnikání), dnes existuje několik společností působících v Rusku, které se otevřou pod svou vlastní značkou. Například takové franchisingové společnosti jako "veselý účes", "Kesha dobré!" A "představivost". Investice na zahájení podnikání v systému franšízy budou činit 500 až 1000 tisíc rublů.

Nákup franšízy může být dražší než nezávislé otevření podniku. Nicméně, při nákupu franšízy, podnikatel dostane hotový finanční model, který se nazývá "pracovní podnik". A nechte je povinen platit měsíční licenční poplatky (kompenzované majiteli značky). Plus mnohem více. Podnikatel nemusí myslet na koncepci kadeřnictví, jeho designu a obsahu. Vybavení, školení pracovníků, propagační materiály - vše je poskytováno franchisorem. Některé společnosti dokonce pomáhají vybudovat předpoklady a samostatně řídit vyjednávání o nájemném. Podnikatel má jen jednu věc - najít peníze na nákup franšízy a pak jen dohlížet na práci kadeřníka.

Kadeřnictví: hlavní fáze podnikové organizace

Vytvoření vlastního kadeřnictví musí začít s marketingovým výzkumem. To vám poskytne příležitost prozkoumat cílové publikum a zjistit rozdíl mezi poptávkou a nabídkou této služby ve vašem městě. Dalším důležitým bodem - obchodní plán, který vám ukáže, kolik peněz budete muset začít, jak lépe využít z nich, kdy majitel holičství začne vytvářet zisk, atd.

Navíc nováček podnikatel by měl řešit následující problémy:

 • Projděte proceduru registrace a získáte potřebné dokumenty.
 • Vyberte si pokoj, proveďte opravy a uspořádejte jej tak, aby se děti cítily "jako v pohádce".
 • Provést reklamní kampaň.
 • Koupit zařízení.
 • Zvedněte personál.

Jedním z nejdůležitějších momentů organizace této oblasti obchodní činnosti je výběr umístění kadeřníka. Optimální volbou bude nákupní centrum nebo zábava pro děti.

Příprava dokumentů

Seznam potřebných dokumentů pro práci dětského kadeřnického salonu zahrnuje:

 • Doklad potvrzující skutečnost registrace podniku.
 • Smlouva o pronájmu.
 • Povolení požární kontroly a SES.
 • Smlouva o odstraňování odpadků, dezinfekce, dezinsekce.
 • Smlouvy se zaměstnanci kadeřníka.

Vedle uvedených dokumentů majitelé dětských kadeřnických salonů nemusí vydávat povolení ani platit peníze za získání licencí.

Daňový režim a výběr OKVED

Pro tento předmět podnikání jsou poskytovány následující režimy zdanění:

 • Obecné (platí se všechny daně, je vhodné pro majitele kadeřnické sítě).
 • USN (můžete zaplatit 15% zisků nebo 6% příjmů).
 • UTII (nejvýnosnější z finančního hlediska, ale ne všude).

Výběr jednoho z výše uvedených daňových systémů se provádí ve fázi registrace. Chcete-li to provést, musíte napsat příslušnou aplikaci a odeslat ji daňovému úřadu.

Dětský kadeřník, podle vše ruského klasifikátoru (s přihlédnutím k nejnovějším změnám), patří do kategorie podniků OKVED 96.02.

Při psaní článku byly použity materiály časopisu "Power of Money".