Dynamika cen kuřecích vajec

V srpnu 2017 průměrná spotřebitelská cena kuřecích vajec v Rusku klesla na 47,25 rublů. pro 10 ks. Jak vyplývá z údajů společnosti Rosstat, tato úroveň je minimem od září 2014, kdy tucet vajec stálo 46,93 rublů. Během uplynulého měsíce klesly ceny kuřecích vajec o 3,4% a ve srovnání s srpnem roku 2016 o 9,1%. Od počátku roku 2017 se snížily ceny vajec o 26%.

Nejdražší vejce byly prodány v srpnu v Chukotky Autonomní Okrug - 160,85 rublů / 10 ks. Na území Kamčatky - 100,9 rublů / 10 ks. a Magadanská oblast - 88,26 rublů / 10 ks. Nejlevnější - v Mordovii (32,48 rublů / 10 ks), Kalmykia (32,93 rublů / 10 ks) a Bashkiria (36,71 rublů / 10 ks). V Moskvě a Petrohradě byly vejce prodávány za cenu vyšší než průměr Ruska - 67,3 rublů / 10 ks. a 51,17 rublů / 10 ks.

Jedním z faktorů současného poklesu cen vejce - růst jeho produkce, komentoval "Agroinvestor" prezident společnosti Agrifood Strategies Albert Davleev. Podle ministerstva zemědělství, od ledna do konce července, výroba kuřecích vajec v zemědělských organizacích se zvýšila o 4%. Ve všech farem během tohoto období podle Rosstatu vzrostl růst o 3%. "Ziskovost výroby vajec se poněkud zvýšila díky levnějšímu krmení a snížení nákladů v konkurenčním prostředí. Ceny smíšených krmiv jsou nyní 7 až 8% (v některých oblastech a 10%) nižší než před rokem. Krmivo je asi 70-75% nákladů na drůbeží maso a vejce. Také se zvýšil počet vajec dodávaných na trh, "vysvětluje Davlejev.

Navíc sezónní faktor hraje důležitou roli v dynamice cen vejce. „Sezónní výkyvy nákladů na plnění a náklady na vajec na polici obvykle od dubna do října a listopadu jít ke dnu rozsahu a prudce rostou na Nový rok a Velikonoce. Za prvé, v létě populace přechází více na rostlinnou stravu a spotřeba vajec a bílkovinných produktů klesá, "poznamenal Davleev. - Za druhé, v období od dubna do října, kuřata jsou vysazeny na soukromých farmách a selského (farmář) ekonomiky, a výrazně zvýšila produkci vajec pro domácí spotřebu, a produkce vajec vrcholem je v červenci a srpnu. Proto je realizace průmyslových výrobků poněkud zpomalena. "

Ceny jsou navíc ovlivněny vysokou nasyceností trhu, dodává Anna Kudryaková, odborka Institutu pro studie zemědělských trhů (IKAR). V lednu až prosinci roku 2016 vyrobily zemědělské organizace celkem 34,4 miliardy vajec - o 3,1% více než v roce 2015. Celková produkce v zemi činila 43,5 miliardy, což představuje 2,2% oproti předchozímu roku. Podle prognózy společnosti IKAR je potenciál růstu průmyslové produkce asi 7-8%. "Vzhledem k tomu, že velké podniky stále zvyšují produkci, zaznamenáme nárůst produkce vajec v letech 2017 a 2018," uvedl přední expert společnosti ICAR Daniil Hotko dříve agentu Agroinvestor.

Mleté maso se také stává levnějším

Spotřebitelské ceny klesají také u kuřecího masa. Podle údajů Federální státní statistické služby se v srpnu 2017 snížily chlazené a zmrazené kuřata cena v průměru o 0,6% na 129,79 rublů na kilogram. Tato úroveň je minimální od června 2016 a o 2,1% méně než před rokem.

Podle Kudryakovy je cena kuřecího masa také ovlivněna saturací trhu. "V loňském roce došlo k výraznému růstu cen v tomto období, ale tento rok to není pozorováno. A rozdíl ve velkoobchodních cenách s podobným obdobím loňského roku je ve srovnání se spotřebitelskými cenami mnohem významnější a nyní je to asi 18%, "uvedl Kudryakova. Podle ní to je částečně způsobeno klimatickými podmínkami v letních měsících. "V loňském roce kvůli horkým letním obdobím nebyl počet zvířat tak vysoký a letos měl štěstí počasí, v důsledku čehož producenti zvýšili svůj skot. Produkce podle objemu je mnohem větší. V důsledku toho na trhu dochází k vážnému saturaci, "uvedl expert. Současně podle jejího odhadu ceny kuřecího masa do konce roku nezvýší. "Žádný z výrobců neočekává, že se ceny pohybují nahoru. Je možné, že do konce roku naopak dojde k poklesu kvůli velkým bilancům, které budou muset být realizovány, "domnívá se.

Podle Rosstatu se v lednu až srpnu výroba drůbežího masa v zemědělských organizacích zvýšila o 7,4% na 4,01 milionu tun.

Kuřecí vejce. Srovnání velkoobchodních a maloobchodních cen v Rusku podle měsíců

Ceny za kuřecí vejce v Rusku ve velkoobchodním a maloobchodním řetězci v níže uvedeném grafu jsou uvedeny v měsíční dynamice. Statistiky jsou průběžně aktualizovány v online režimu.

Chcete-li přiblížit určitou oblast v grafu, vyberte ji stisknutím levého tlačítka myši. Pokud je v grafu několik trendů, z zobrazení zbytečně odstraňte, klikněte na jejich jména pod níže uvedeným grafem.

Poznámka:

Velkoobchodní ceny kuřecích vajec - výrobní ceny bez DPH.

Dynamika maloobchodních cen kuřecích vajec je zde uvedena jako ukazatel tržních trendů. Zobrazují se průměrné prodejní ceny Ruska (údaje Rosstatu). V závislosti na regionu (kupní síly obyvatel v daném regionu Ruské federace, jednotkové hodnoty obchodních míst na pultech obchodů, vzdálenost od produkce vajec a logistických center), distribuční kanál (trhy s potravinami, maloobchodní řetězce ekonomická třída, premium), obaly, značka, cena vajec může být velmi odlišná.

Doporučujeme si přečíst článek, který je k dispozici pro volný přístup pod odkazem:

Rybí trh v Rusku

ÚVOD

Trh potravinových vajec v Rusku je zastoupen více než 90% kuřecích vajec. To je způsobeno skutečností, že kuřata, stejně jako v mnoha jiných zemích, jsou nejčastějším druhem drůbeže. V naší zemi tvoří slepice více než polovinu populace hospodářských zvířat. Kuřecí vejce jsou součástí denní stravy většiny Rusů. Mají vysokou energetickou hodnotu a jsou bohaté na bílkoviny, a proto slouží jako levná alternativa k masovému.

Stejně jako v mnoha zemích světa, v Rusku konzumují vejce vlastní produkce. Odborníci odhadují, že ruský trh s vejcemi na potraviny je soběstačný a slabě závislý na světovém trhu (podíl dovozu nepřesahuje 2,1%). Mezi klíčové charakteristiky domácího trhu lze identifikovat stabilní růst spotřeby vajec a stálý nárůst domácí produkce. Mezi hlavní faktory růstu poptávky patří zvýšení kupní síly obyvatelstva, rozvoj moderního sektoru obchodu v zemi a růst cen masných výrobků.

Dalšími rysy ruského trhu jsou nízké objemy zahraničního obchodu ve srovnání s objemem národní produkce, výrazné zvýšení výrobních nákladů v důsledku vyšších nákladů na krmivo, mírný nárůst velkoobchodních a maloobchodních cen kuřecích vajec.

VÝROBA OBJEMU

Podíl Ruska ve světové produkci vajec se odhaduje na 3%, což je šestý ukazatel na světě. Největším producentem vajec je Čína - v této zemi produkují vejce pětkrát více než druhý největší spotřebitel - Spojené státy. Čína spolu s dalšími dvěma vedoucími výrobci, včetně Indie a Japonska, činí z Asie největší region produkující vejce, což představuje více než 60% světové produkce.

Na konci roku 2015 výroba kuřecích vajec v Rusku činila 42,5 miliardy kusů, což je jen nepatrně pod úrovní spotřeby, která je stanovena na 43 miliard kusů. Ve srovnání s rokem 2014 se indikátor zvýšil o 1,7%. V mnoha ohledech je tento nárůst způsoben nárůstem počtu drůbežích hospodářství v důsledku přistoupení Krymu.

Obrázek 1. Výroba vajec v Rusku ve všech typech hospodářství, 1990-2015, milion kusů

Ve výrobní struktuře převažuje komoditní sektor - 79% nebo 33738,5 milionů kusů. A převážná část (78%) připadá na zemědělské organizace, zatímco podíl zemědělských podniků a jednotlivých podnikatelů je nižší než 1%. Nekomerční sektor, tedy ekonomika obyvatel země, produkuje 21% vajec (8 792,5 milionů kusů). Mezi rokem 1995 a 2015 se podíl komoditního sektoru zvýšil ze 70% na 79%, podíl sektoru neobchodních komodit se snížil z 30% na 21%.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obrázek 2. Výroba vajec v Rusku podle typů hospodářství, 1990-2015, milion kusů

Mezi federálními okrskami produkuje Volaňský federální okruh vejce (10 694,2 milionů kusů), což představuje více než 25% celkové produkce. Druhé místo zaujímá centrální federální okruh, který produkuje 20,8% vajec (8,839,3 milionu kusů), na třetím místě - sibiřský federální okres s podílem 15,4% (6535,8 milionů kusů). Ural FD (10,8%), Jižní FD (10,7%), severozápadní FD (9,9%), severokaukazský FD (3,4%), Far Eastern FD (2,8%). a Krymská federální oblast (1,2%).

Obrázek 3. Výroba vajec v Rusku podle federálních okresů, 2015 milionů kusů

Regiony vedoucí produkce (údaje z roku 2015 roku) jsou Leningrad kraj s podílem 7,2% celkového počtu, a Rostov, Iaroslavskaia, region Čeljabinsk a Krasnodar (4,5%, 4%, 3,7% a 3 6%). Prvních deset výrobci také Belgorodskaia, Tiumenskaia, Sverdlov oblast (podíl 3,5%, 3,4% a 3,4%) a Mordovie (3,3%) a Novgorod kraj (3,1%).

Největšími producenty v zemi jsou hydinové závody v Leningradském kraji. V této oblasti Ruska 9 drůbeží farmy, které produkují asi 3 miliardy korun. Vejce. V tomto případě, 2 miliardy. Z nich přichází s dopravníkem farmách „Sinyavinskaya“ a „Roskar“. Podíl těchto dvou výrobců představuje přibližně 6-7% domácí výroby. Mezi dalšími významnými producenty objeví „Ravis - drůbežárně Sosnovskaya“ v regionu Čeljabinsk, drůbež „Bohr“ z Ťumeň kraje, AGRI „October“ z Mordovie drůbežárně „Sverdlovsk“ na Sverdlovské regionu, JSC „Zagorje“ v Belgorod kraje celkového podílu vede. podniky představují přibližně 20% trhu.

SPOTŘEBA VAJEC

Podle výpočtů Světové zdravotnické organizace je míra spotřeby vajec na osobu ve výši 260 kusů za rok. Spotřeba vajec v Rusku podle posledních údajů přesahuje míru léčení, která činí 269 kusů ročně (údaje Rosstatu). Indikátor rekordů v naší zemi byl zaznamenán v roce 1990, kdy obyvatelé země konzumovali v průměru 297 vajec za rok. Počínaje polovinou 90. let do roku 2013 zaznamenala Ruská federace postupné zvyšování spotřeby vajec.

Pokud jde o ostatní země světa, odborníci odhadují spotřebu vajec v Rusku na mírné. Většina vajíček je konzumována obyvateli Mexika (asi 345 za rok na osobu), následuje Japonsko a Čína. Rusko sleduje tento ukazatel na úrovni zemí, jako jsou USA, Francie a Německo (přibližně 290 vajec, včetně zpracování). Nejnižší hodnoty jsou v zemích střední Afriky, v Řecku, Indii a Finsku.

Obrázek 4. Spotřeba vajec na obyvatele, 1990-2015, kusy

Podle údajů za rok 2015 spotřebuje centrální federální okruh nejvíce vajec mezi federálními okresy - 11484,8 milionů kusů ročně. Je hlavní částí příjemce. Vlastní výroba nezahrnuje potřeba populace vajec o 23%. Druhým místem, pokud jde o spotřebu, je Volga Federal District. Zde je míra roční spotřeby 8739 milionů vajec za rok. Zároveň je tento federální okrsek hlavním živitelem rodiny, který produkuje více než 1955,2 milionu vajec než své vlastní potřeby. Celkem se v Ruské federaci nachází 5 okresů, kde objemy spotřeby jsou nižší než objemy výroby - to jsou tzv. Dárcovské oblasti. Mezi ně patří Volga Federal District, Uralský federální okruh, jižní federální okruh, sibiřský federální okruh a severozápadní federální okruh.

Obrázek 5. Úroveň spotřeby a dodávky kuřecích vajec podle federálních okresů, 2015, milionů kusů

Pokud budeme hovořit o regionech Ruska, největší potřebou pro dodávku vajec z ostatních oblastí země jsou obyvatelé Moskvy (3600100000. kusů). To je způsobeno skutečností, že ve městě prakticky neexistuje vlastní výroba. Za nimi následuje moskevské oblasti (1933500000. kusů), Petrohrad (1532500000. kusů), Samarské oblasti (813900000. Kusů) a Republiky Dagestán (653.8). Největším dárcovským regionem v zemi je region Leningrad, který produkuje vejce o 83% více než jeho potřeby. Celkově v roce 2015 bylo dárcovských regionů dárců ve slepičích vejcích a 50 regionech, kde je objem místní produkce nižší než spotřeba.

Futures pro čerstvé kuřecí vejce - (DJDc1)

Všechny následující problémy Problém pouze nadcházející Přijměte připomenutí do jednoho obchodního dne

Řádková položka byla úspěšně přidána:

 • Předch zavřít: 4.113,00
 • Discovery: 4.140,00
 • Dny. rozsah: 4.090,00 - 4.140,00
 • Přehled
 • Graf

Minulé údaje - futures na čerstvé kuřecí vejce

Účastněte se fóra pro interakci s uživateli, sdílejte svůj názor a položte otázky ostatním účastníkům nebo autorům. Použijte standardní písemný styl a dodržujte naše pravidla.

 • Umístění odkazů, reklam a spamu;
 • Profanity, stejně jako výměna dopisů se symboly;
 • Urážky účastníků fóra a autorů;
 • Podněcování mezietnických a rasových konfliktů;
 • Připomínky skládající se z velkých písmen.
 • Komentáře jsou povoleny pouze v ruštině.

Vejce ve Voroněži

Katalog dodavatelů z Voronežska a Voroněžska oblasti, kde si můžete rychle a pohodlně najít a koupit vejce přímo od producentů za atraktivní cenu.

Vaječné kuře C0, C1 od velkoobchodníka

Produkt Plus Společnost z Voroněž

Prodáváme ze skladu ve Voroněži od výrobce vajec Kuře С0, С1. Přeprava z 9000 jednotek v pořadí živé fronty, pokud nedojde v dohodnutou dobu. Ceny jsou závislé na platebních podmínkách a dávce. Zavolejte,.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Bunka pro kuřecí vejce 300x300x48

Balení vajec vyžaduje nejen silný, ale i vysoce funkční kontejner. Často se takový křehký výrobek musí přepravovat na dlouhé vzdálenosti, takže se musí stát, že se musí zásobník stát garantem.

Velkoobchod a malý velkoobchodní prodej kuřecích a křepelčích vajec

Vazhenin A.V. IP | Společnost z Voroněž

Dodávka do maloobchodních prodejen, kiosků, cukráren, restaurací. Dodání za den objednávky z 1 krabice je zdarma. Vaječná drůbežářská továrna Simonovka, Saratovská oblast. bílé a červené odrůdy CB,.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Prodáváme ve vepřové maso kuřecí vejce ve Voroneži

Dobré vejce Ltd Společnost z Voroněž

Prodáváme vybrané kuřecí vejce ve velkém od výrobce C1, C2, SO, CB. Výrobky splňují požadavky GOST 31654-2012. Balení v zásobnících pro 75 ks, 10 ks, 18 ks, 20 ks. Máme vysokou kvalitu.

Egg Quail velkoobchod

OOO Russky Perepel je hlavním producentem a dodavatelem vajec, maslových epišel a výrobků z nich založených na území Ruské federace. Naše zkušenosti, znalosti a vynikající organizace.

Prodáváme vejce, křepelčí maso od výrobce

VESTA LLC | Společnost z Voroněž

Prodáváme vejce, křepelčí maso od výrobce ve Voroněži. Křepelka přírodní. Jatečně upravená těla v krabici (vakuum, substrát) Boky, prsa, srdce, játra. Maso pro šišky kebab. Vejce, maso.

Kuřecí vejce velkoobchodní C0, C1, C2

Elizarov IP | Společnost z Moskvy

Nabízíme vaječné kuřecí maso kategorie: С-2, С-1 a С-0, hnědé, přímo od zemědělského výrobce. Balení: kartonová krabička 12 buněk (360 ks) Dodáváme ze 400 krabic. Cena od místa.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Prodávám křepelčí vejce, plemeno faraonů.

Svět křepelky Společnost z Moskvy

Prodej křepelka násadová vejce, Pharaoh plemeno hovězí plemeno, francouzská linka, snáška 220 vajec ročně, hmotnost vykuchané kostry samce v 38-45 dní dosahuje 190 - 260 gramů, cena vajec..

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Prodáváme vejce kuřecí, císařský, inkubační.

U nás dům ekonomika :) Odvodíme náš pták z násadových vajec, které dostáváme od nosnic z našeho chovného stáda. Ptáci jíst pouze přírodní potraviny a vitamíny.

Prodávám křepelčí vejce, plemeno Estonců.

Svět křepelky Společnost z Moskvy

Prodej násadových křepelčí vejce, Estonci plemeno, maso a vejce-kladení, vejce, kterým se 280 vajec ročně, hmotnost vykuchání kostry samce do 45 dnů, 130-150 g. Cena je 13 rublů / ks. K dispozici a na objednávku.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Vaječný kuřecí stůl a dietní

MAX + | Troitsk, Moskva

Vaječný kuřecí stůl a strava. K dispozici je také balené vejce: 10ks, 15ks, 30ks. Ceny jsou nastaveny denně, flexibilní systém slev. Dodání v co nejkratším čase, kompletní balíček dokumentů..

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Egg perpinoe prodáváme v Troitsku

MAX + | Troitsk, Moskva

Křepelčí vejce ruských drůbežích farem. balení 20 stran. Dodání se uskuteční co nejdříve. Flexibilní systém slev. Poskytujeme kompletní soubor průvodní a veterinární dokumentace..

Kuřecí vejce prodáváme

nabídnout spolupráci na dodávkách kuřecích vajec S pozdravem TRADE HOUSE "STAR SOLOMON" Moskva, st. 2. Institutskaya, 6 vedoucí velkoobchodního oddělení Alexandra Zemirova.

Kuře vejce doma v Aleksinu

Farmhouse Galkina Aleksin, oblast Tula

Vejce jsou kuřecí rustikální. Z vlastních kuřat na volném pasu ve venkovských podmínkách (mimo město, na čisté půdě a čerstvou trávu, bez použití stimulantů a premixů).

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Křepelčí maso, vejce od výrobce

Tula quail obec Arkhangelskoe, oblast Tula

1. Křepelčí křepelka chlazená (v ochranném prostředí) - 360 rublů / kg s DPH. 2. Jatečně upravená křepelka je zmrazená - 320 - 380 rublů / kg s DPH (závisí na velikosti ptáka). 3. Tabulka vajec.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Egg kuřecí stravy CO Rural

Kuchkov P.I. IP | Společnost z Moskvy

Firma Kuchkov P, I, nabízí výběr širokého sortimentu kuřecích vajec z předních drůbežárny v Rusku. Náš podnik má smluvní vztahy s vážnými a spolehlivými výrobci.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Kuřecí vejce C-1 velkoobchod

Vejce kuře C1 velkoobchod a malý velkoobchod ze skladu v Moskvě. Výroba osvědčených ruských a bieloruských drůbežích farem. Výrobky jsou vždy čerstvé. Zajišťujeme bezplatnou dodávku v Moskvě. Odeslání.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Vejce velkoobchodní

Uvědomujeme si vejce s kuřecím masem vynikající kvality. Ci až 43 rub / deset. Ceny jsou vyznačeny dodáním do Moskvy a DPH. Vypočítáme doručení do vašeho regionu. Vaječka je vždy čerstvá od výrobce. Doprava :.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Egg C-1, rustikální, selektivní cena

9,05 LLC | Společnost z Moskvy

Kuřecí vejce. První kategorie C-1 cena 34 rublů, rustikální cena 36 rublů, vyberte 39 rublů, nejvyšší kategorie SV-41 rublů. Barva bílá, hnědá. Velkoobchod, maloobchod. Továrny Kostromy, Vologda. Adresa.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Vejce kuře SB, S1 velkoobchod v Shchyolkovo

"AVEON" společnost s ručením omezeným | Shchelkovo, Moskevská oblast

Za přítomnosti vejce kuřecího velkoobchodu, z jedné krabice ve skladu v Shchyolkovo. 47 rublů. tucet, CO 48 rublů. Všechny svazky. Dodávka v Moskvě a Moskvě (ze 100 krabic) vlastní přepravou 3000 rublů.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Prodej vejce kuřecí velkoobchod v Domodědově

Orpheus | Domodedovo, Moskevská oblast

Prodáváme kuřecí vejce ruského výrobce kategorie c1 od 2,7μr. pro ks. a kategorie c2 - od 2,3 rublů. za kus.. Velkoobchod. Kompletní soubor účetních a veterinárních dokumentů. Odeslání.

Kolik stojí kuřecí vejce?

Kuřecí vejce jsou oblíbeným potravinovým výrobkem používaným při vaření různých pokrmů. V kompozici lze nalézt velké množství bílkovin a tuků. Po analýze toho, kolik kuřicích vajec stojí, byly získány následující údaje:

 • Průměrné náklady na kuřecí vejce: 86 rublů pro tucet;
 • Balení v 1 kusu: 18 rublů;
 • Balení po 2 ks: 34 rublů;
 • Mřížka v 10 ks: 89 rub;
 • 20 vajec: 156 rublů;
 • 30 vajec: 214 rub.

K úplnému porozumění problému je třeba vzít v úvahu takové nuance jako:

 • Prodejní místo;
 • Balení a balení.

Cena kuřecích vajec v obchodech a na trhu

Kuřecí vejce si můžete zakoupit v následujících prodejnách:

 • trzích. Je zde zastoupena čerstvá produkce malých zemědělských podniků nebo soukromých zemědělců, kteří chovají kuřata. V prodeji na trhu najdete domácí i venkovské vejce různých velikostí (malé, střední, velké). Jděte do kartonových misek nebo do plastových nádobek o rozměrech 10, 15, 30 kusů. Zvláštní výhodou je možnost nezávisle vybrat ty nejlepší vzorky a sestavit mřížku z nich. Nákup na trhu bude mnohem levnější než v obchodě, asi 97 rublů pro tucet;
 • obchody. Jsou realizovány v plastových nebo kartonových krabicích pro 1, 10, 20 a 30 ks. V obchodech (Pyaterochka a Magnit) stojí průměrná cena sítě 10 vajec 78-82 rub. Všechny produkty prošly kontrolou a měly potřebné certifikáty, stejně jako u hypermarketů, jako jsou Lenta, Auchan, Perekrestok a Okay. Nejběžnějšími odrůdami jsou: nádoby o obsahu 10, 15, 30 kusů a tácky pro 10, 15 nebo 30 kusů;
 • zemědělcům. Všechny výrobky mají vysokou svěžest, když nejčastěji realizované "dnešní" zboží s cenou 98 rublů. Možné samo-dodání nebo dodání do cíle. Vejce jsou velké, selektivní, s výběrem prodejních vzorků. Můžete objednat libovolnou dávku a u velkých množství se cena sníží na 90 rub pro tucet.

Vedle míst realizace při výpočtu toho, kolik kuřicích vajec stojí, měli byste zvážit jejich balení.

Balení a náklady

V obchodě s potravinami se slepičí vejce nacházejí v různých formách balení:

 • oka. Určeno pro 10/20 vajec. Musí striktně odpovídat jejich tvaru. To jim pomůže správně napravit a dále usnadnit dopravu, snížit riziko ztráty zboží. Cenový rozsah 89/159 rub pro 10/20 kusů;
 • Dvojitý kontejner. Balení pro dvě vejce (vařené) je dodáváno s odděleným oddělením pro sůl, majonézu, pepř. Pohodlné vzít na silnici, snacking na cestách, ale to bude stát 59 rub;
 • šest. Ve vařené a čerstvé vyšší nebo první kategorie. Má ukázkové okno, kdy může kupující vizuálně zkontrolovat produkt. Kontejner je plastový, lehký, ale má vysokou pevnost, což vám umožňuje bez únavy. Kvůli nákladné tarě se náklady mohou zvýšit na 73 rublů;
 • tucet. Dvanáct vajec se prodává v kartonových obalech nebo v plastovém obalu, když je možné pěnu vypěstovat, aby se zachoval obsah. Bezpečnost přenosu je zajištěna možností uzavření víka. Navíc neumožňuje vniknutí vlhkosti dovnitř, což by mohlo vést k rychlému poškození. Méně často najdete papírové obaly 72 rublů, proti konvenčnímu 94 rublů.

Tyto informace vám pomohou vybrat potřebné balení vajec a porozumět jejich ceně.

Dynamika cen kuřecích vajec


Jedním z hlavních produktů, které člověk potřebuje pro plné jídlo, jsou vajíčka kuřat.
Vejce jsou dobrým zdrojem aktivního vitaminu A a pouze rybí olej má nižší obsah vitaminu D (mimochodem chronicky chybí 95% Rusů). Ve vejci je optimální poměr minerálních prvků - fosfor, železo, mangan, měď, kobalt atd. A ve skořápce - vápník a hořčík. Proteiny a tuky z vajec, tvrdé, jsou absorbovány o 95%. A další zajímavý fakt, ačkoli vejce je velmi výživný produkt, z něj se nedostává tuku. Kromě toho jsou vejce zahrnuty do mnoha terapeutických diet, jejichž účelem je snížit množství bílkovin ve stravě.
Kolik stojí tento užitečný potravinářský výrobek? K dnešnímu dni podle Rosstatu je průměrná cena vejce kuřat v našem regionu 40,33 rublů. Odborníci agentury analyzovali změnu cen kuřecích vajec od začátku roku v regionu Lipetsk.
Průměrná cena kuřecích vejců za leden až září roku 2017 se snížila o 30,5%, nebo o 17,7 rublů. pro tucet. Minimální ceny kuřecích vajec byly stanoveny v srpnu letošního roku. - 39,36 rublů / dess.

Autor příspěvku: agentura pro podporu obchodu

Související příspěvky

V Lipetsku se uskuteční tématické regionální veletrhy "Den zahradníka. Výstava-prodej hroznů Lipetské oblasti "," Výstava sazenic "

V Lipetsku (oblast hypermarketu "LINE", prospekt 60 let SSSR, d. 34) se bude konat.

Byl uspořádán seminář k vytvoření přístupného prostředí pro osoby se zdravotním postižením na zařízeních spotřebitelského trhu.

Na základě OKU "Agentura na podporu obchodní činnosti" (dále jen "

Ustanovení o federálním státním dozoru v oblasti ochrany práv spotřebitelů a federálního státního sanitárního a epidemiologického dozoru byla doplněna o uvedení možnosti provedení kontrolních nákupů.

Federální zákon z 18.04.2018 N 81-FZ "o změně fyzické osoby.

Jak vrátit zboží zakoupené v online obchodě.

Právní předpisy, jejichž země by měly být vedeny při koupi věcí.

Po setkání v oblasti řízení spotřebitelského trhu a cenové politiky lipetského regionu se začaly levnější jablka v obchodě dostat levněji

Po setkání v oblasti řízení spotřebitelského trhu a cenové politiky.

Ceny za vejce v obchodech ve Voroneži.

V níže uvedené tabulce jsou ceny za vejce v 5 obchodech ve Voroneži:

 • Auchan (internetový obchod)
 • Hypermarket "Lenta" (pouze slevy) (Voronezh, Domostroiteley, 24)
 • Hypermarket "Metro" (Voronezh, Ostuzheva, 56)
 • Svět chuti (internetový obchod)
 • HomaDoma (online obchod)

Data jsou platná ke dni 29. srpna 2013

kliknutím na ikonu zobrazíte fotografii a / nebo podrobné informace o produktech
Kliknutím na tuto ikonu aktivujete sledování cen zboží (k dispozici pro registrované uživatele)

Rychle se přihlašte pomocí účtů sociálních sítí:

Ceny vajec

Denní analýza nákladů na vejce v maloobchodě ve všech regionech Ruska a SNS. Analýza je prováděna produktem AGRO24 Price Base na základě údajů od partnerů, maloobchodních řetězců a jednotlivých obchodů, trhů, internetových obchodů a dalších zdrojů.

Chcete otevřít další informace?

 • Již jste se zaregistrovali? Přihlaste se k účtu

288 000 ks.
Náklady na nákupy: od 2 228 ₽ až do 14 400 000 ₽
Datum poslední transakce: 14.4.2018

Agroindex maloobchod

Nejlepší maloobchodní ceny

V Rusku představuje trh s vejci 90% vajec kuřat. Důvodem je skutečnost, že kuře je běžná zemědělská drůbež (což je typické také pro většinu evropských zemí, stejně jako pro Ameriku a některé asijské země). Dostupné za spotřebitelskou cenu vajec a vysokou energetickou hodnotou umožňují považovat produkt za levnou alternativu k živočišnému masnému proteinu.

Stav trhu

Náklady na vejce nezávisí na kurzu dolaru a dalších faktorech, protože podíl dovozu tohoto produktu nepřesahuje 2% objemu zboží prodávaného k prodeji, což je zajištěno vysokými sazbami vlastní výroby. Proto si dnes můžete koupit tucet vajec prvního ročníku v průměru za cenu 47 rublů. Tradičně jsou vejce roztříděny do následujících skupin:

 • Kategorie 2 (do 54 g);
 • Kategorie 1 (do 64 g);
 • Vybrané vejce (do 74 g);
 • Nejvyšší kategorie (od 75 g).

Dodávky vajec se zvýšily o 1,7% oproti roku 2016. Většina výrobků jsou vytvořeny v Volha federální okruh - 10,694,200,000 jednotek, což představuje téměř 25% z celkového objemu vajec...

Kromě kuřat vejce, tam jsou také křepelčí vejce, pštrosí vejce, které lze koupit na farmách pštrosů nebo chovatelům ptáků.

„Quail egg“ v Moskvě stojí 49.99 rublů, „vejce“ v Moskvě je 109,99 rublů, cena „vejce“ v Moskvě -... 49.9 rublů, „Good Egg Vejce C1 kuřecí“ v Moskvě je možné zakoupit za 64,9 rublů..

Trh s vejci v Rusku: stav a vyhlídky

Podle průzkumu trhu s vajecem v roce 2013 zaujímalo Rusko na devátém místě na světě počet nosnic - z toho 173 milionů v naší zemi. První místo s obrovským rozpětím bylo obsazeno Čínou - 2,3 miliardy, což je téměř 2 slepice na osobu. Dále Spojené státy a Indie následovaly s velkou rezervou a ve druhém byly sprchy velmi špatné - ¼ kuřecích na osobu.

Dynamika počtu nosnic

Data za uplynulý rok a půl v nejvýznamnějších zemích světa dosud nebyla zveřejněna, ačkoli jejich pořadí se pravděpodobně nezměnilo. V Rusku se v tomto období počet nosnic zvýšil, ale ne výrazně - na 176 milionů kusů do konce roku 2015.

Pokud jde o ostatní druhy ptáků, je trh s vejci velmi obtížný vzhledem k nedostatku oficiálních údajů. V roce 2016 Rosstat plánuje první celo-ruské zemědělské sčítání lidu za posledních 10 let. Bude to výrazně vyjasnit situaci v našem agroindustriálním komplexu, zejména s ohledem na to, co se stane s osobními částečnými farmami. Po zveřejnění výsledků sčítání lidu o trzích s jinými vejci bude možné mluvit mnohem sebevědoměji.

I když je to bezpečné říci, že v živočišné farmy všech kategorií důsledně dominovaly slepic a kohoutů, které představují více než 80% domácích ptáků - 433 milionů na druhém místě s velkou rezervou jsou husy - asi 200 tisíc hlav, včetně mladých lidí.. na farmách a v dceřiných farmách žije asi 10 tisíc pštrosů. Vajcovitý trh v Rusku je zastoupen téměř výhradně kuřecími vejci.

Objem jejich roční spotřeby v Rusku v posledních letech je kolem 43 miliard kusů a v letech 2014 - 2015. nezvýšila se výrazně, zejména kvůli dovozní náhradě způsobené znehodnocením rublu. Faktem je, že embargo na potraviny proti řadě západních zemí se nevztahuje na vejce. Pro tuto komoditu bylo Rusko do značné míry soběstačné. Za nových podmínek však bylo pro nás daleko dražší import cukrovinek, melanžů a dalších výrobků obsahujících vejce. To je spojeno s nárůstem domácí produkce a částečně s nárůstem cen. Cenová cena vajec je ovlivněna především cenou elektřiny použitou při provozu výrobních linek a inkubátorů, náklady na zařízení a součásti. To všechno také ovlivnilo cenu vajec na trhu.

Objem trhu s vejci v Rusku

Na slepičích vejcích objem výroby Rusko se zařadil na sedmé místo na světě a spotřeba na osobu je téměř srovnatelné s hlavních rozvinutých zemích - USA, Francie, Německo - 290 vajíček na zpracování založený člověk. To je přibližně stejné jako kapacita snášení vajíčka jedné nosnice za rok.

Podle oficiálních údajů, většina vajec se konzumují v ruských regionech středního pásma - Vologda, Penza, Jaroslavl a Tver oblasti (280 - 250 kusů ročně). V Petrohradě je spotřeba více než v Moskvě - 247 proti 217 kusům. Z federálních okresů vede Severozápad - 235 ks. V dolní polovině žebříčku všechny vnitrostátní subjekty - Udmurtia (177), Mari-El (188), Saha (182), Kabardino-Balkaria (177), Ingušsku (63). Snad chov drůbeže není součástí národní kultury těchto území nebo údaje o nich nejsou úplné.

Hlavní domácí podniky produkující vajíčka

Výroba vajec v Rusku je docela rozvinutá. Bez ohledu na zemědělské farmy a osobní dceřiné farmy se v zemi zabývá více než 1 tisíc podniků a organizací. A ani největší z nich se nemůže pochlubit výjimečným postavením na trhu.

2. Podíl vedoucích výrobců vajec v Rusku na celkových příjmech průmyslu do konce roku 2014.