Drone pro nákladní dopravu

Fórum na quadrocopters je často položeno otázka - kde koupit quadrocopter s velkou nosností?

V tomto článku chci uvažovat o různých variantách nákladních dronů, protože stále více dopravců věnuje pozornost trhu čtyřkilometrů, drona dokáže rychle dopravit náklad a obcházet dopravní zácpy.

Kromě dopravců pro kvadrokoptery s velkým užitečným zatížením vypadá také zemědělství. Autonomní drtiče se hodí velmi dobře do koncepce ošetřování polí chemikáliemi proti škůdcům.

Drone může létat nízkou, těsně nad rostlinami - spotřeba chemikálií bude minimální. V takovém případě nebude pilot vystaven účinkům rozstřikovaného chemického drone. Externí pilot může být mimo pole a řídit let přes tablet, přijímat data z GPS drone nebo řídit přes kameru FPV.

Cargo drones se liší od obvyklých za cenu ve velké party. Má velmi jednoduché vysvětlení, obvyklý quadrocopter vypočtený na letu s zatížení nepřesahující ekshenkamery hmotnost a zavěšení, a nákladní robota, samozřejmě, musí táhnout po obloze více a užitečným zatížením, ale sebe.

Kde koupit drone pro přepravu nákladu

Zde je příklad připraveného drone pro přepravu zboží nebo ošetření polí pesticidy. Je dodána kompletní sada, váš smartphone je připojen k konzole a z něj můžete nastavit body letu na mapě.

  • Objednejte nákladní vůz Můžete tady.

Stejný prodejce má další možnosti pro letadla pro přepravu zboží a zemědělské práce.

Obecně platí, že na aliexpress existuje mnoho multimédií pro zemědělské účely. Pokud potřebujete systém postřikovačů, jednoduše se zeptat prodávajícího, aby bez něj použil drone, cena se sníží, získáte jen to, co potřebujete.

Obecně platí, že je lepší objednat samostatný rámeček nákladního vozu a sestavit konfiguraci.

Rámy pro nákladní drony

Podívejme se na připravené rámy pro multimédia speciálně určené pro přepravu zboží.

Takové rámy jsou kompaktně složené pro přepravu. Jsou vyrobeny z uhlíkových trubek a hliníkových součástí. To vám umožní spojit sílu konstrukce s malou přilnavou hmotností rámu a tím zvýšit náklad.

  • Objednejte si rámu drone zobrazené na výše uvedené fotografii mohou být zde.

Další variantou rámu je dodávka motorů s vrtulí, věnujte pozornost skutečnosti, že 8 motorů je upevněno na 4 nosnících.

To umožňuje zvýšit kapacitu bez zvýšení hmotnosti hučení jeho rám na stejné, pokud se porouchá motor, trubec bude moci nastoupit bez nehody, možná práce rozbité motoru převezme svého souseda.

  • Objednat rám s motory lze to udělat zde.

Pokud nevíte, jakou elektroniku potřebujete k nákupu, můžete vzít montážní sadu - rám v rozložené podobě a veškerou elektroniku pro sestavení nákladního vozu.

  • Objednejte si sestavu pro montáž nákladních dronů Můžete tady.

V zásadě, pokud se nestaráte o velikost drone během skladování a přepravy, může být rámeček proveden nezávisle. Získejte něco takového na následujícím obrázku.

Pro snížení nákladů na konstrukci je možné použít duralové trubky o průřezu čtvercového průřezu, které nejsou uhlík, ale s tlustými stěnami.

Jak můžete vidět, design je velmi jednoduchý, zatímco přistávací drone podporuje pro přepravu zboží jsou instalovány na nejodolnějších místech.

Všechny odkazy v tomto článku jsou uvedeny jako příklad. Můžete samostatně najít podobné drones v prodeji, se zaměřením na ty, které následují odkazy.

Soud pokutoval 50 tisíc ruble doručování pizza drones pro nelegální přepravu nákladu

Soudní dvůr v Syktyvkaru rozhodl o stíhání vedoucího firmy Copter Express, která v červnu uspořádala první dodávku pizza drones pro Dodo Pizza. To je hlášeno vedoucím "Copter Express" Oleg Ponfilenok na jeho stránce v "VKontakte".

Analýza právních dokumentů a videozáznamů z první dodávky komerčních pizzy s použitím quadrocopter soudce zjistil, že služba není provedena „Dodo Pizza“ a zakladatel ‚vrtulníku Express„Oleg Ponfilonok, která nemá licenci pro nákladní leteckou dopravu. Podle dokumentů podnikatel obdržel platbu z „Dodo“ Pizza pro realizaci dodávky pizzy s použitím robota.

Ponfilenok však poukazuje na to, že jediným podnikatelem a právnickým osobám se uděluje povolení k letecké nákladní dopravě, zatímco přepravuje jako jednotlivec. Navíc tato služba byla jednorázová, proto ji nelze klasifikovat jako podnikatelskou činnost.

Generální ředitel společnosti Dodo Pizza Fedor Ovchinnikov pro TJournal uvedl, že se domnívá, že rozhodnutí soudu o uložení pokuty za nelegální leteckou přepravu zboží je absurdní. Spolu s Ponfilenko ho napadnou u okresního soudu. Podle Ovchinnikova byla pokuta rozhodnuta pro další článek, protože naposledy byla jeho výše příliš malá.

V červnu jsme společně s firmou CopterExpress zahájili komerční distribuci pizzy vzduchem pomocí dronů v Syktyvkaru. Po prvních dodávkách se naši místní odborníci okamžitě začali zajímat o místní zastupitelství státního zastupitelství. Pro porušení vzdušného prostoru jsme jako právnická osoba obdrželi pokutu ve výši 200 tisíc rublů. Ale byli jsme předem připraveni na takovýto průběh událostí, a proto nám byla doručena osoba - Oleg Ponfilenok, vedoucí společnosti CopterExpress. V důsledku toho obdržel Oleg pokutu ve výši 4,5 tisíc rublů. Ale zřejmě to nestačilo. Dnes Oleg Ponfilenok obdržel rozhodnutí soudu Syktyvkar o pokutě ve výši 50 tisíc rublů za dodávku nákladu letecky bez licence. Taková kreativita se pro nás stala úplným překvapením. Kde získáte licenci za dodávku zboží za pomoci společnosti Copters? Plánujeme napadnout rozhodnutí soudu Fedor Ovchinnikov, generální ředitel společnosti "Dodo Pizza"

Ponfilenok odkazuje na skutečnost, že pro letadla s hmotností nižší než 115 kilogramů není možné získat letecké číslo a osvědčení letové způsobilosti, jakož i licenci pro přepravu zboží. Předpokládal, že Copter Express může být pokutován za porušení vzdušného prostoru (VP), ale rozhodnutí o nelegální přepravě zboží bylo překvapením pro něj.

Happening Ponfilonok neváže administrativní nátlak na podnikání, „Myslím, že tam je“ nahoře „všechno tohle hluboce péči... Jak se stát lhostejné, že půjde v legislativní oblasti, zejména,“ řekl Ovchinnikov TJournal, že od června, „Dodo Pizza“ a. „helikoptéra Express“ neprovedla další obchodní dodávky pizzy trubců: „jsme také zakázán, pak nemohu riskovat mučeni... Ale Oleg nezastaví,“ - řekl generální ředitel sítě pizzerií.

13. října se dozvědělo o podobném případu v Krasnojarsku: majitel multi-copter DJI-phanton byl pokutován za 3.000 rublů za porušení EaP. Podle orgánů činných v trestním řízení pilot neposkytl letový plán a nedostal povolení k používání Východního partnerství v orgánech řízení letového provozu.

Podle úřadu státního zastupitelství hnutí drone v nadmořské výšce více než 25 metrů "vytvořilo hrozbu pro bezpečnost letecké dopravy, mohlo by to vést k poškození zdraví a majetku okolních lidí."

"Dodo Pizza" provedlo první komerční dodávku pizzy v červnu 2014, ale drony byly používány k podobným účelům předtím, ale nikdo nedokázal zajistit trvalé fungování komerčních dodávek potravin drony.

Aktualizováno 10. prosince v 15:00: Ponofilenok podal odvolání proti rozhodnutí soudce na městském soudu Syktyvkar a byla zrušena pokuta ve výši 50 tisíc rublů.

Jsem velmi potěšen vítězstvím. Rozhodnutí soudce je diktováno logikou. Koneckonců, pokud porušování nespadá pod zákon, není to porušení a ruští zákonodárci konečně zaměří na problém legalizace nejnovějších technologií. Čím více takových řešení se rozvíjí robotika v Rusku. Doufám, že toto vítězství bude precedentem pro všechny komerční bezpilotní letadla!

Oleg Ponfilenok, vedoucí společnosti "Copter Express"

Dodává se nákladu

Lodní drony - Aplikace pro bezpilotní vozidla

Často, když jde o dodávky robotů, je zřejmé, že robot pilotních kontrol. Je však stále možné číst v roce 2016, že plánované testy, nebo se zapojit do pilotního projektu automatizované letouny, které mohou následovat naprogramovanou trasu nebo nezávisle doručit náklad do té míry se zadanými souřadnicemi. Zejména testy bezpilotních létajících taxíků ve Spojených státech začaly.

V blízké budoucnosti - použití drones, schopný automaticky vyhnout se střetům s překážkami a jinými vzdušnými předměty.

V blízké budoucnosti budou systémy UAV automaticky odeslány do nejbližší "nabíjecí stanice" pro dobíjení. Zde si také můžete vzpomenout na koncept "úlu" - mrakodrap, který slouží jako svislé letiště pro tisíce dronů sloužících obyvatelům města. Další možností je mobilní automobilová základna, která se neustále pohybuje po městě, z něhož bezpilotní vozidla vyletou, aby provedli doručení na nejbližší body na trase. Dodáním objednávky drone zachycuje základnu a dobíjí - takový projekt provozuje společnost Workhorse v zájmu UPS.

Problémem zatím zůstává nedostatek jasné regulace v oblasti dodávky nákladu drony ve většině zemí, zejména v autonomním režimu. To nebrání řadě společností provádět experimenty různých stupnic. V roce 2016 začala komerční aplikace koncepce dodávky bezpilotního nákladu.

Není pochyb o tom, že nevyhnutelné složitost prvního období lze překonat, a ve velkých amerických městech, spěchal na „balíku“ trubec, zip nad hlavami kolemjdoucích v příštích několika letech se může stát přirozenou součástí krajiny. A nejen v USA.

Lékařství a dodávka létajícími drony

Dodávání biologických materiálů, vakcín, jiných léků nebo výživy na klinikách, nemocnicích nebo přímo postižených přírodními katastrofami

Například doručení analýz ze vzdáleného místa do laboratoře v okresním centru. Dodávka (zejména nouzové dodání) krve k transfuzi, antibiotikám, antidotům do vzdálených zdravotních míst nebo klinikám. Potenciál malých dronů v oblasti záchrany životů je také spojen s dodávkou úsporných balíků - například životně důležitých vakcín, antibiotik atd.

Pilotní let může být dálkově řízen pilotem, ale je také možné použít robotické UAV, které létají na daných trasách v autonomním režimu.

Další možností pro takové doručení je z lodi na břeh v oblasti, kde jsou oběti po bouři, zemětřesení nebo jiných přírodních katastrofách. Podle OSN se 8 pobřežních částí světa nachází ve světě 10 největších měst a 44% světové populace (více než 3 miliardy lidí) žije ne více než 95 mil od pobřeží. Rozsáhlé využívání dronů k zásobování lidem v nouzi může začít v příštích pěti letech - to však bude vyžadovat odpovídající legislativní podporu.

Také téma je relevantní pro vzdálené osídlení.

Například byly vytvořeny speciální drony pro okamžité dodávání humanitární pomoci lidem trpícím hladem - jedná se o jednorázové přístroje, které jsou navrženy k tomu, aby byly vynechány z nákladní letadla s posádkou. Takové kluzáky obsahují soubor potravin, vody a paliva pro vaření.

Je třeba dbát na ochranu přepravovaných materiálů před působením teploty, například termo kontejneru. Některé dodávané výrobky jsou citlivé na třepání - je také důležité, abyste při dodávce dbali na to.

2017.09.17 Kdo vede v oblasti dodávky drony? Samozřejmě, Africe! Do roku 2018 se program dodávek s pomocí kočárkových UAV dostane na národní úrovni Tanzanie. Zipline podařilo vytvořit první a jediná ve světě logistického systému založeného na využití bezpilotních technologií: drones společnosti dodávat vzorky krve, léky, jídlo, vodu a další věci základní potřeby v řádu 100 km / h rychlost. Zipline drones provádí denně více než 500 letů a pracují nepřetržitě za všech povětrnostních podmínek.

Dodávka zboží bez pilota v samostatné verzi podle programované trasy (zakoupené zboží, biomateriál pro analýzy)

To může být v rozporu s právními předpisy v řadě zemí, kde je požadováno, aby byl drone provozován provozovatelem nebo dokonce licencovaným pilotem

2017.04.08 Intercontinental nákladní letadla - budoucnost dopravy? V USA zahájil Natilus ambiciózní úkol - vyvíjet tryskové drony, které mohou létat přes Tichý oceán. Jsou nazývány úlohou nákladních dopravců, jejichž dodávka bude levnější než přeprava letadlem s posádkou, ale nákladnější než lodě, zejména lodě bez posádky.

2017.02.22 Kurýrní služba UPS provedla testy mobilního "letiště" pro obsluhu "poslední míle" s letícími letouny. Podstata myšlenky je následující. Vozík, který je naplněn balíčky, je odeslán na cestu po optimální trase a projíždí v blízkosti všech dodacích míst. Vůz je neustále v pohybu, pokud není na semaforech. Když se blíží k dalšímu místu dodání, od něj jsou posílány další létající drony, které by měly zajistit dodávku parcelu podél trasy zákaznického verandy. Po dokončení dodávky se drone automaticky uchopí za vozík, sedí na něj a pokračuje v dobíjení. To znamená, že se pohyblivé vozidlo chová jako "mateřská loď", mobilní letiště, s nímž čas od času začínají letouny s nákladem a přistávacími vozidly, které již provedly dodávku. Výkon je stále poněkud syrový, ale samotný nápad je vynikající. Zajímalo by mě, jak brzy bude tato myšlenka realizována Postou Ruska?

2017.01.20 ukázal prototyp nákladní quadrocopter JTARV (Joint Tactical Aerial zásobovací vozidla), který je určen pro dodávku rezerv, pohonných hmot a munice do armády. Projekt začal v Kikckstarter, ale později sloužil s obrannou společností Survice Engineering Co. Rozsah působení v současné době činí až 30 minut letu s nárůstem do 200 km s užitečným zatížením až 363 kg. V ideálním případě by měl být návrh modulární, aby se zlepšila udržovatelnost a zjednodušila údržba.

2016.06.12 Maersk používá drony k zásobování lodí k moři. Obří námořní dopravy A.P. Skupina Moller-Maersk se zajímala o letouny z hlediska dodávky lodí. Zástupci společnosti již vyjádřili svůj záměr aktivně používat drony na dodávku malých nákladů na palubu kontejnerových lodí. V lednu letošního roku se uskutečnily první testy - drone létalo 250 metrů a přineslo balíček sušenky námořníkům. Až se příště je požadováno drone dodat váhu nákladu 10 kg na vzdálenost asi 10 km - v případě úspěchu bude UAV uskuteční v řetězci poskytování tankerů, kontejnerových lodí, ropných plošin a dalších zařízení ve světových oceánech.

2016.05.13 Společnost DHL vyvinula zcela autonomní systém pro doručování malých zásilek dronů. Parcelport konvertory a odletové centrum byly testovány v malé německé obci, kde bylo úspěšně provedeno 130 dodávek.

2016.04.05 Dodání drony se stává trendem. V Rwandě začne služba ZipLine zasílat do nemocnic a lékařských středisek nezávislé drony zdravotnických prostředků. 15 drones, až 150 dodávek za den, autonomně. Rychlost je až 140 km / h. Výška letu je 120 metrů. Náklad padne padáky. 2 minuty před příjezdem, drone posílá zprávu o příjezdu.

2016.03.21 Airmada, USA, prokáže dodávku malého nákladu lodím na nádraží s multi-copters. Dráha sleduje trasu, kontroluje GPS, dodává zboží nebo drží video, vrací se do terminálu, sedí, nabije baterie, předává diagnostiku - to vše je zcela autonomní. Bezpilotní letadla mohou propadnout balíky z výšky až 2 metry. Pokud je loď v pohybu současně, nebudou to žádné problémy, kontrolní systém to vezme v úvahu.

Zasílání dronů poštou

Dodání dopisů a balíků bezpilotními letadly může být technicky realizováno od roku 2015. Není divu, že takové pokusy jsou v některých zemích - test dorucovací trubci v dubnu 2016 hlásí Austrálie Post, 2015 - Švýcarská pošta a Post Singapuru, poznamenal experimenty UkrPost a nové zprávy na Ukrajině. Počet společností, které experimentují tímto směrem, neustále roste. S největší pravděpodobností bude doručování zásilek drony jedním z typů doručování již od roku 2017-2018. Zde nejsou žádné technické problémy, pouze organizační a ekonomické. Více - odkazem.

Dodávka zboží z obchodů (včetně potravin a nápojů)

V USA se řada společností vážně připravuje na realizaci těchto dodávek.
Ne všichni Američané jsou nad touto vyhlídkou spokojeni, někdo je otrávený hlukem létajícího drone, jiní se obávají, že se jim podaří spadnout na ně zlomené nebo střemhlavé drony a náklad. Mnoho pozorně sledovat situaci v USA, pokud bude alespoň relativní úspěch, nepochybně se zkušenosti začnou opakovat v jiných zemích. Vzhledem k dlouhé práci v otázce regulace bezpilotních vozidel ve FAA nemusí být USA první zemí, která zahájí více či méně hromadné dodávky zboží drony. A v Číně, a jel proti tomuto trendu - v září, Baidu řekl, že odmítá vyvíjet kurýrní drones.

2017.08.15 Amazon pokračuje v rozmnožování patentů v oblasti logistických aplikací UAV. Logistické centrum Amazon v nákladních automobilech, ve vlacích a na lodích. Další patenty.

2017.01.07 V Amazonu vyvinula modulární UAV, schopná přepravovat prakticky jakýkoli náklad. Původem myšlenky je, že UAV je tvořena jednotnými moduly - čtyřkolky, jejich počet v UAV je určen nákladem, který je třeba přepravit. Po dodání může být UAV znovu přestavěn a znovu rozložen do samostatných modulů quadrocopter.

2016.09.17 Drone Google vydal burritos do Spojených států. Google a řetězec restaurací Chipotle plánuje optimalizovat budoucí dodávky potravin - společnosti začnou dodávat burritos s pomocí projektových pilotů. Zařízení byla poprvé testována v areálu Polytechnické univerzity ve Virginii.

2016.03.29 Rakuten, Japonsko vyzkouší dodávku dronů. V Japonsku v létě roku 2016 se budou konat testy nealkoholických nápojů a míčků na golfisty. Bude použito drátů ACDS.

Systémy pro přepravu cestujících založené na dronech

Myšlenka robotických vozidel pro přepravu cestujících nezůstává nikoho na vývojáři dronů. Ihned v několika zemích, například v USA, Čína a Francie vyvíjejí létající "auta" určená pro osobní dopravu bez obsluhy. Možné použití - naléhavé doručení cestujícího na letiště. UAV v tomto případě automaticky sleduje trasu vytvořenou jednou v režimu s posádkou. Bude pravděpodobně nutné vyřešit řadu otázek, například co dělat v případě nouzového přistání, jak se vyhnout kolizím s jinými drony.

2016.06.09 Ehang 184 bez posádky, vyvinuté v Číně a schopné přepravovat jednoho cestujícího, bude testováno v USA. Testy se budou konat v roce 2016 v Las Vegas a v případě, že budou úspěšné, bude UAV pro cestující zahrnuto do systémů městské dopravy. Ehang je autonomní elektrické letadlo taxíkem, který trvá 2 hodiny nabití, a čas letu je asi 23 minut. Hmotnost osobních a příručních zavazadel by neměla přesáhnout 100 kg a rychlostní limit UAV dosahuje 101,3 km / h.

2016.01.08 Bezplatná letecká taxi se stávají skutečností? Létající taxi 184 z Ehangu v Číně byla uvedena v CES2016 v USA. Další čínské "létající auto" - Swift Gazelle z AVIC, je také známé pro francouzské Xporair a americký Terrafuga TF-X.

Související zprávy

2017.09.17 Kdo vede v oblasti dodávky drony? Samozřejmě, Africe! Do roku 2018 se program dodávek s pomocí kočárkových UAV dostane na národní úrovni Tanzanie. Zipline podařilo vytvořit první a jediná ve světě logistického systému založeného na využití bezpilotních technologií: drones společnosti dodávat vzorky krve, léky, jídlo, vodu a další věci základní potřeby v řádu 100 km / h rychlost. Zipline drones provádí denně více než 500 letů a pracují nepřetržitě za všech povětrnostních podmínek.

2017.08.15 Amazon pokračuje v rozmnožování patentů v oblasti logistických aplikací UAV. Logistické centrum Amazon v nákladních automobilech, ve vlacích a na lodích. Další patenty.

2017.05.24 Wilhelmsen bude obsluhovat lodě s bezpilotními vozidly. Společnost Wilhelmsen se zabývá údržbou lodí, které jsou v nájezdech. Druhý den společnost oznámila plány na službu lodí pomocí drone.

2017.04.08 Intercontinental nákladní letadla - budoucnost dopravy? V USA zahájil Natilus ambiciózní úkol - vyvíjet tryskové drony, které mohou létat přes Tichý oceán. Jsou nazývány úlohou nákladních dopravců, jejichž dodávka bude levnější než přeprava letadlem s posádkou, ale nákladnější než lodě, zejména lodě bez posádky.

2017.02.22 Kurýrní služba UPS provedla testy mobilního "letiště" pro obsluhu "poslední míle" s letícími letouny. Podstata myšlenky je následující. Vozík, který je naplněn balíčky, je odeslán na cestu po optimální trase a projíždí v blízkosti všech dodacích míst. Vůz je neustále v pohybu, pokud není na semaforech. Když se blíží k dalšímu místu dodání, od něj jsou posílány další létající drony, které by měly zajistit dodávku parcelu podél trasy zákaznického verandy. Po dokončení dodávky se drone automaticky uchopí za vozík, sedí na něj a pokračuje v dobíjení. To znamená, že se pohyblivé vozidlo chová jako "mateřská loď", mobilní letiště, s nímž čas od času začínají letouny s nákladem a přistávacími vozidly, které již provedly dodávku. Výkon je stále poněkud syrový, ale samotný nápad je vynikající. Zajímalo by mě, jak brzy bude tato myšlenka realizována Postou Ruska?

2017.01.07 V Amazonu vyvinula modulární UAV, schopná přepravovat prakticky jakýkoli náklad. Původem myšlenky je, že UAV je tvořena jednotnými moduly - čtyřkolky, jejich počet v UAV je určen nákladem, který je třeba přepravit. Po dodání může být UAV znovu přestavěn a znovu rozložen do samostatných modulů quadrocopter.

2016.12.30 Amazonské drony se automaticky vypustí, pokud jsou vypáleny. Amazon patentovaný v americké technologii určený k ochraně UAV (jde o vývoj Amazonu nazývaného Prime Air) od útoků založených na potlačení signálu v řídícím kanálu. Za tímto účelem chce společnost nasadit vlastní bezdrátovou bezdrátovou komunikační síť, která bude sdílet informace o nadmořské výšce, umístění a směru letu.

2016.12.11 Dronové doručí potravu kdekoli na světě. Zvláštní drony byly vytvořeny pro přímou dodávku humanitární pomoci lidem trpícím hladem - to jsou jednorázové prostředky, které jsou navrženy tak, aby vypadly z posádky letadla s posádkou. Takové kluzáky obsahují soubor potravin, vody a paliva pro vaření.

2016.11.22 UAV s defibrilátorem mohou ušetřit tisíce životů. Kanada, koncepce vytvoření sítě základen s UAV vybavenými defibrilátory.

2016.06.12 Maersk používá drony k zásobování lodí k moři. Obří námořní dopravy A.P. Skupina Moller-Maersk se zajímala o letouny z hlediska dodávky lodí. Zástupci společnosti již vyjádřili svůj záměr aktivně používat drony na dodávku malých nákladů na palubu kontejnerových lodí. V lednu letošního roku se uskutečnily první testy - drone létalo 250 metrů a přineslo balíček sušenky námořníkům. Až se příště je požadováno drone dodat váhu nákladu 10 kg na vzdálenost asi 10 km - v případě úspěchu bude UAV uskuteční v řetězci poskytování tankerů, kontejnerových lodí, ropných plošin a dalších zařízení ve světových oceánech.

2016.06.09 Ehang 184 bez posádky, vyvinuté v Číně a schopné přepravovat jednoho cestujícího, bude testováno v USA. Testy se budou konat v roce 2016 v Las Vegas a v případě, že budou úspěšné, bude UAV pro cestující zahrnuto do systémů městské dopravy. Ehang je autonomní elektrické letadlo taxíkem, který trvá 2 hodiny nabití, a čas letu je asi 23 minut. Hmotnost osobních a příručních zavazadel by neměla přesáhnout 100 kg a rychlostní limit UAV dosahuje 101,3 km / h.

2016.06.01 Na Ukrajině dne 1. června ve městě Bucha v oblasti Kyjev Ukrposhta provedla testování dodávky parcel s pomocí drone. Dodávka byla provedena drone izraelskou společností Flytrex. Může přepravovat až 3 kg ve vzdálenosti až 23 km při rychlosti 70 km / h. Celý den - až 10 dodávek na vozidlo.

2016.05.13 Společnost DHL vyvinula zcela autonomní systém pro doručování malých zásilek dronů. Parcelport konvertory a odletové centrum byly testovány v malé německé obci, kde bylo úspěšně provedeno 130 dodávek.

2016.04.24 V Kanadě plánuje zahájit zásilku a zásilky s drony. Zatímco se jedná o pilotní projekt, zahájení komerčního využívání nebude zahájeno před rokem 2018.

2016.04.15 V Melbourne Australia Post vyzkouší dodávku balíků bezpilotními letadly. Australský příspěvek zachází s bezpečností s hrůzou, takže drony používané pro doručení jsou vybaveny nouzovým padákem, signálními světly a sirénou upozorňujícími lidi, kteří jsou příliš blízko. Kromě toho je drone vybaven videokamerou, která umožňuje obsluze dálkově řídit UAV sledovat situaci na místě přistání. Umožňuje také v případě potřeby opravit, komu je zásilka doručena.

2016.04.05 Dodání drony se stává trendem. V Rwandě začne služba ZipLine zasílat do nemocnic a lékařských středisek nezávislé drony zdravotnických prostředků. 15 drones, až 150 dodávek za den, autonomně. Rychlost je až 140 km / h. Výška letu je 120 metrů. Náklad padne padáky. 2 minuty před příjezdem, drone posílá zprávu o příjezdu.

2016.04.04 Dodání drony se stává trendem. Americká společnost Zipline plánuje od léta 2016 provést ve Rwandě denně až 150 dodávek denně 15 lekcí lékařských přípravků, léků apod. k odlehlým místům první pomoci a nemocnicím.

2016.03.29 Rakuten, Japonsko vyzkouší dodávku dronů. V Japonsku v létě roku 2016 se budou konat testy nealkoholických nápojů a míčků na golfisty. Bude použito drátů ACDS.

2016.01.08 Bezplatná letecká taxi se stávají skutečností? Létající taxi 184 z Ehangu v Číně byla uvedena v CES2016 v USA. Další čínské "létající auto" - Swift Gazelle z AVIC, je také známé pro francouzské Xporair a americký Terrafuga TF-X.

2015.11.13 Ve státě Singapur plánuje státní zastupitelstvo používat drony k doručení části korespondence. V roce 2015 provedla společnost Singapore Post test - doručil dopis a tričko z průmyslové zóny hlavního ostrova za 5 minut na sousední ostrov Palau Ubin.

2015.10.27 Ve Walmartově testování bylo doručování letounů v areálu po dobu několika měsíců. V říjnu společnost Walmart požádala FAA o povolení otestovat používání UAV pro několik účelů, včetně dodávky domů, vyzvednutí objednávky v obchodě a řízení zásob ve skladu. Společnost plánuje použít DJI, Čína, aby dodala UAV. V oblastech s poloměrem 5 km od nejbližšího obchodního domu Walmart žije 70% obyvatel USA, což podle názoru vedení sítě vytváří jedinečné příležitosti pro služby zákazníkům.

2015.05.20 Na Ukrajině logistická společnost New Mail testuje dodávku letadel. Zátěž je upevněna magnetickou sponou. Prototyp drone vyvinutý s Drone.ua je schopen přepravovat náklady do 0,5 kg na vzdálenost 3-4 km, provozní doba bez dobíjení je až 18 minut.

2015. Experimenty na dodávku biologických materiálů se konaly v Rusku, společností Invitro. Letový plán byl předem dohodnut ve federální agentuře pro leteckou dopravu.

2013.06.12 Ve Spojených státech provedla průzkum zhruba 1 000 lidí - jak se týkají plánů Amazonu na dodávku zboží malými dronami. 23% je přesvědčeno, že je to dobrý nápad, 36% že tato myšlenka je špatná, 41% to považovalo za obtížné odpovědět. Kromě toho, když se dotazovalo na to, zda by soukromé společnosti měly mít možnost přepravovat zboží s letouny, 44% respondentů se proti této myšlence postavilo proti, zatímco jen 31% respondentů bylo pro to, zbytek nevěděl, jak zacházet s takovými plány.

Dodávka zboží pomocí letadel

Dronové v blízké budoucnosti se stanou neodcizitelnými účastníky globálních logistických schémat. Americkí maloobchodníci začínají aktivně používat drony (oktopaktery), aby dodávali zboží z obchodů.

Společnosti používající lodní drony

  • Zvláště se v této oblasti vyznačuje internetový gigant Amazon. Tato společnost používá speciální oktopaktery pro dodávku zboží o hmotnosti do 2,5 kg. Výrobky jsou nejprve zabaleny do speciální oranžové plastové nádoby. Poté drone dodá zboží kupujícímu do 30 minut. Octopteři se nebojí dopravní zácpy a špatných silnic. Obyvatelé vzdálených osad a města s nedostatečně rozvinutou infrastrukturou obdrží zboží z velkých obchodů v co nejkratším čase. Vyvíjíme zařízení, která dokážou zvednout zátěž do hmotnosti 100 kg. Existují projekty "garáží" pro drony, které jsou vysokými věžemi s buňkami (projekt této stavby je již patentován Amazonem).
  • Ruská společnost Dodo Pizza v roce 2014 provedla dodávku svého produktu pomocí drone.
  • Společnost Sberbank testovala během letu speciální oktopoptr sbírky hotovosti. Tento drone letěl 10 kilometrů a úspěšně dodal kontejner s penězi do cíle.

Flotila dronů bude řízena umělou inteligencí, která naplánuje trasy optoelektronů. Pro nepřerušené dodávky nákladu se plánuje vybavit drony solárními bateriemi. Sledování letu opto-okruhu bude prováděno pomocí systému GPS.

Problémy s dodáním zboží drony

V současné době využívání nákladních letadel zahrnuje řadu potíží. Legislativní omezení pohybu malých letadel jsou k dispozici v mnoha zemích po celém světě. Dodávka zboží vzduchem pomocí optoohmů je ve většině případů nezákonným jednáním. Moderní drony nemohou cestovat vzduchem v náročných povětrnostních podmínkách. Silný vítr, déšť a krupobitie zakazují letadlo.

Tam jsou problémy s dodávkou zboží k obyvatelům bytových domů a kancelářských prostor. Organizace hromadného letu letounů vyžaduje vytvoření komplexních softwarových a hardwarových systémů. Zavedení nových technologií znamená velké finanční náklady.

V budoucnu bude většina těchto problémů řešena. Skeptici se přestanou usmívat a smát se na prohlášení Jeffa Bezosa, který slibuje, že Amazon bude vůdcem v oblasti "opto-kopterové logistiky". Nákladní průmysl se navždy změní. Dopravní pravidla musí být zřejmě přepracována.

Dronové dodávky zboží

Tato teorie má mnoho potvrzení. Podle expertů Světové banky je vývoj bezpilotních technologií a pokročilých řídicích systémů jedním z hlavních hnacích sil rozvoje logistiky. Autonomní nákladní automobily a letadlové lodě se mohou objevit na silnicích a na obloze již v roce 2020, říkají. A "ověření" lodní a nákladní dopravy může drasticky změnit situaci na trhu dopravních společností. A zatímco Elon Musk představuje nový bezpilotní nákladní automobil Tesla rány, schopný cestovat bez dobíjení 800 kilometrů, společnosti, jako je Amazon, Walmart, Alibaba a ruské „Gazprom olej“ se začínají vytvářet své vlastní zásobovací robot řetězy a postavit ‚inteligentní‘ skladů. Odborníci jsou si jisti, že podnik, který nemá čas se přizpůsobit, hrozí ztráta v tomto technologickém závodě.

Drony na poslední míli

Jeden z hlavních problémů, které roboti řeší pro logistiky, je problém "poslední míle", která stojí společnosti více než všechny ostatní fáze dodávky. Jak maximálně snížit náklady na dopravu z posledního skladu, kde byla zásilka zasílána hromadně, konečným uživatelům? Kurýři nejsou vždy schopni tento problém účinně vyřešit, kromě toho, že jejich práce je pro firmy nákladná. Podle odhadů portálu Supply Chain Dive je 60% nákladů na dodávku náklady na platy. Navíc v některých oblastech se problém "poslední míle" chápe zcela doslovně: jak doručit zboží tam, kam nedojde silnice, kde nejsou žádné vlaky a kurýry? Odpověď se naznačuje: pomocí dronů.

Do konce roku 2017 asi 20% zúčastněných společností v oblasti logistiky, začne používat bezpilotní letouny k monitorování výsledků odborníků CEO společnosti Gartner a spoluzakladatel Centra pro Global Supply Chain Management USC Marshall Nik Vyas. Současně se připravují změny v právních předpisech pro různé obavy, které neupravují komerční využití dronů. Postoj samotných lidí k této technologii se mění: pokud dříve, většina byla proti používání dronek, dnes asi 60% spotřebitelů změnilo jejich názor, říkají analytici McKinsey.

A nejprogresivnější společnosti již začínají zavádět novou technologii v reálných podmínkách. Jeden z prvních lodních dronů, který vypustila americká společnost Amazon. Začala doručovat drobné zásilky ve venkovských oblastech ve Velké Británii, kde není nebezpečí zranění někoho s neúspěšným dronem. Používá drony na doručení a čínský internetový gigant Alibaba: koncem října tři drony společnosti doručily náklad z pevniny o hmotnosti přibližně 12 kg na nedaleký ostrov.

Na Novém Zélandu používají společnosti Flirtey a Domino Pizza Enterprises drony k doručení pizzy. Podobné experimenty byly prováděny v Rusku: společnost „Dodo Pizza“ producent najal helikoptéru trubci Express „rozvoz pizzy v Syktyvkar, ale podnik skončil na pokutách pro společnosti 50 tisíc rublů za nezákonné náklad..

Dalším, úspěšnějším případem z Ruska je společnost Gazprom Neft, která používá drony k dodání zboží na pole. První UAV, kterou společnost zahájila v roce 2017, odletěla 40 km a dodala do vzdáleného pole náklad o hmotnosti 4,5 kg. Gazprom Neft plánuje používat drony na dodávku nákladu do autonomního rybolovu, s nímž na jaře a na podzim jednoduše nedojde k pozemní komunikaci. To je také součástí procesu zvyšování efektivity: náklady na létání drone je desetkrát nižší než vrtulník s posádkou a je schopen letět v náročnějších povětrnostních podmínkách, aniž by ohrozil životy lidí. Podobný problém s pomocí létajících robotů rozhoduje americká Zipline: drony přináší krev a lék do vzdálených oblastí Rwandy.

V Gazpromu Neft budou dronové brzy zodpovědní nejen za dodávku malého nákladu, ale také za část celé logistiky společnosti. V září se objevila zpráva, že producent ropy testuje bezpilotní nákladní automobil, který dělá "Kamaz". Testy byly prováděny v Orenburgu, kde „Gazprom olej“ experti se snaží posoudit, jak účinně vozítko bez obsluhy vyrovnat se s zimních silnicích a nesjízdné oblastech, to je za takových okolností, nejčastěji musí pracovat „robogruzovikam“. Testy byly údajně úspěšné a bezpilotní vozidla ve flotile společnosti se mohou objevit již v roce 2018.

Ale pokud jsou robotické vozy a dronové kurýry součástí pouze ropné společnosti, Gazprom Neft už používá jiný druh robotů se silou a hlavním. Je to o dronech, které kontrolují integritu potrubí. Od roku 2014 létající drony vybavené fotografickými a videokamerami sledují stav potrubí na nejnepřístupnějších místech. Pokud v určitém okamžiku robot zachycuje riziko zlomení nebo zlomení, odborníci společnosti se podaří odstranit nebezpečí před únikem ropy a předcházet nehodě. S pomocí dronů se také monitorují pole, mapují se oblasti, ve kterých se zpracovávají potrubní průchody a sledují se "nežádoucí průniky" na území společnosti.

Neľudské ukládání

Maximální automatizace: veškerá práce, kterou mohou roboty provádět, by neměla dělat lidé - taková myšlenka leží v srdci takzvaných "inteligentních" skladů. Když slyšíme tuto frázi, obvykle si představujeme logistické centrum, jako jsou ty, které staví Amazon, kde roboty pohybují regály se zbožím, organizují "chytré" objednávky. Ve skutečnosti však úroveň technologického pronikání do takových úložišť může být odlišná. Nejsou zde používány pouze drones-delivereři, ale také senzory pro "inteligentní" inventář, speciální kamery pro sledování odmítnutí a rozbití pro dodávku, automatické baličky a tak dále. S jejich pomocí se vytvoří celý ekosystém vzájemně propojených zařízení na inteligentních skladech, shromažďuje informace o zboží a pomáhá optimalizovat veškeré logistické náklady.

Současně podle výzkumníků MarketsandMarkets bude trh "propojené" logistiky v roce 2021 činit 41 miliard dolarů a průměrná roční míra růstu je asi 33%. Ohřívá zájem o nové technologie od velkých logistiků a obchodů s výrazným snížením nákladů. Například společnost Amazon pomocí robotů pro výběr a balení zboží ve skladu byla schopna snížit provozní náklady o 20% úsporu na každém z 13 skladů, kde jsou instalovány, za $ 22 milionů odborníci Deutsche Bank nárok na stanovisko, které se týká obchodního Insider. A pokud se takoví robotové objeví ve všech skladech společnosti, což je dnes více než stovka, pak Amazon bude moci ušetřit 800 milionů dolarů, říkají odborníci.

Amazon je v zásadě jedním z hlavních inovátorů v oblasti "inteligentní" logistiky a skladů. Vedle vybavení svých skladovacích zařízení různými roboty, které již mají více než sto tisíc instalovaných ve střediscích společnosti, neustále hledá nové koncepce pro organizaci svých skladů. Například, nedávno Amazon patentoval systém leteckého skladu pro dodávku zboží pomocí drones. Dalším projektem společnosti jsou úlové sklady s víceúrovňovými parkovišti pro drony.

Americký Walmart hodlá používat ve svých skladech letadla k zaznamenávání zboží. Společnost se domnívá, že drony s kamerami, které letí skrz obchod a vyrábějí 30 snímků za sekundu, mohou za jeden den provést inventář jednoho skladu, zatímco lidé budou potřebovat alespoň měsíc, aby to udělali.

Quadrocoptery pro přepravu zboží

Pokud si myslíte, že používání quadrocopterů pro přepravu zboží je hloupé a zbytečné, připravte se na radikální změnu vašeho pohledu, protože moderní technologie to umožnilo a dokonce i efektivně. I když to není globální proces, stane se nedílnou součástí reality v dohledné budoucnosti, jak dokládá následující.

Profesionální nákladní přeprava

Moderní skutečnosti a vnitrostátní právní předpisy se přizpůsobují vývoji tohoto odvětví, avšak v zahraničí se používají trhy na přepravu zboží. A přestože v Rusku existují značné problémy při provádění takových obchodních projektů, první kroky v tomto směru již byly učiněny a v hlavním městě je již řada malých služeb, které jsou připraveny poskytnout takovou službu.

Koupit letadla, včetně pro přepravu zboží, můžete v našem obchodě - doprava zdarma v Rusku a SNS, dobré ceny!

Myšlenka služby je jednoduchá. Náklad, ať jde o balíček, dokumentaci nebo něco, co nemá velké rozměry, je připojeno k bydlení multi-helikoptéry a dodáváno letecky, spíše než kurýrem v nákladní dopravě. To umožňuje výrazně urychlit proces doručení, vzhledem k přetížení dopravy na silnicích metropole.

Přeprava zboží čtyřkilometry je dobrý nápad, ale s nuancemi

Stejně jako v jiných zemích, například v Německu, kde podobná služba zahájila DHL v testovacím režimu, je tato služba zahájena v řídce osídlených oblastech, což je mnohem zdravější. Podstatné je to, že na těchto územích je mnohem snazší sledovat umístění drone a znečištění komunikačního kanálu je o řádu nižší, což občas zvyšuje pravděpodobnost včasné, přesné a spolehlivé dodávky zboží.

Pokud jde o Ameriku, na tomto území jsou tyto služby zavedeny nejen dopravci a doručovacími službami, ale také populárními internetovými obchody, které mají mnohoměsíční obrat zboží. Mezi ně patří společnost Amazon, která se za poslední léta podařilo dokonce představit značkový drone. Je to s jeho pomocí v budoucnu, že internetový obchod plánuje provádět pravidelné dodávky zboží, čímž se nákup zcela automatizuje s minimálními zásahy lidí do procesu.

Problémy s implementací

Ale jak optimistické by nebyly projekce implementace, drony pro přepravu zboží nemohou zcela nahradit obvyklé doručovací služby. Řada faktorů tomu zabraňuje. Jednou z nich je technická stránka problému. Jeho omezení se vztahuje k rozměrům a síle multimoptrů. Kompaktní kvadrocoptery pro nákladní dopravu tak usnadňují překonání překážek na trase položené logistiky nebo informačním systémem.

Současně však na kompaktním zařízení není možné nosit celý, a to i v případě, že je lehký, ale objemný. Vzhledem k fyzickým vlastnostem vytvoří plachtu, která způsobí ztrátu stability drone. V současné době mají i nejsilnější multicoptery používané nositeli hmotnostní limit asi 2,2 kg.

Multicopter Tarot X8 se stará o zatížení do 5 kg

Ale nejde o nejzávažnější problém, který čelí nadšencům, kteří se rozhodli zavést tak ambiciózní myšlenku. Hlavním problémem jsou mnohem blíže ti, kdo se zabývají přepravou nákladu a servisní údržbou obyvatelstva, zejména leteckou dopravou. To se týká všech létajících objektů. Toto jsou povětrnostní podmínky. Quadrocopters nedávno získaly vyhřívané baterie, které mohou zajistit provoz zařízení v záporném teplotním rozmezí. Dříve se multimediální stroje okamžitě dostaly do havarijního stavu, což značně komplikovalo jejich využití.

Ale pokud je možné s určitými okolnostmi tolerovat faktory, jako je teplotní režim a prudký vítr, pak s atmosférickými srážkami je mnohem obtížnější. Nyní v prodeji najdete zařízení, která vydrží vysokou vlhkost, ale stabilitu srážek v takových modelech, bohužel ne.

Modely

Vzhledem k tomu, že se jedná o drôty pro přepravu zboží, je obtížné nezmínit modely, které umožňují pohybovat se spíše těžkými předměty. Jejich seznam se v posledních letech značně rozšířil. Proto uvádím jako příklad jen několik výrobců, jejich modely a jejich životnost, protože toto kritérium má zvláštní význam při dodávání zboží na vzdálené vzdálenosti.

Jedna z značek, jejichž zařízení lze považovat za dopravce, jsou vážící Yuneec. Jejich zvláštnost spočívá v tom, že jsou hexakoptry. Ve vzdušném modelu H920 Tornado bude trvat až 24 minut a letící oči HX3 až 45 minut.

Yuneec Tornado H920

Rozmanitější sortiment nabízí značku TurboAce. Jeho model Matrix-G Quadcopter je quadrocopter s trváním letu až 25 minut a Infinity 9Pro Octocopter je oktopopter, který zůstává ve vzduchu až 15 minut.

Podobný sortiment RC Skyhawk. Octopter Octfortter Hawk F900 RTF a Hexacopter Hexacopter Hawk F750. Oba létají až 27 minut.

Daleko víc ve vzduchu držte quadrocopter značky SteadiDrone. U Vader X4 dosahuje tento indikátor 50 minut a QU4D X letí až 20 minut.

Širší okruh multikompterov navržen speciálně pro přepravu zboží se vyrábí pod značkou na služby Drone MULTIROTOR. Jedním z takových modelů je G4 geodetický robot s trváním 20 minut. Zbytek jsou octokotéky. Tato G4 skycrane V2 létání 12 minut, G4 Eagle V2 náklad a G4 Eagle V2 létání na půl hodiny, a Eagle V2 + freefly MOVI M5 se doby letu až 10 minut.

MULTIROTOR G4 Skycrane V2

Skromnější sortiment značky High Tech. Jeho octopopter HT-8 C180 letí 20 minut a HT-6 hexakopter je jen 15 minut.

Trochu větší výběr modelů od systémů FreeFly. Jedná se o oktopavouk Cinestar 8 a kytaristu Cinestar 6 s letovým časem 30 minut, stejně jako další hexaopter Alta Hexacopter, který létá polovinu času.

Lídrem v počtu modelů v řadě je značka DJI. Na jeho účet je řada hexaktoptrů. To zahrnuje seznam 18-ti minutových Rozšiřující se Wings S900 se 20 minut šíří Wings S800 EVO, 32 minut Matrice Pro 600 a 16 minut Matrice 600. Existuje také několik oktokopterov Šíření křídla S1000 s dobou letu 15 minut a zemědělských modelu AGRAS Mg 1 s letovým časem 24 minut. Mezi silnými kvadroplety stojí za to zapamatovat si Inspire 1 s časem ve vzduchu 18 minut.

Bohužel tak široký sortiment se nemůže pochlubit značkou Allied Drones. Má několik výkonných oktokopterov HL88 «Nemesis» s poloviční dobu letu a HL48 «Chaos» s postavou 45 minut, a quadrocopter EF44 «Atlas» se záznamem 1 hodinu.

Koupit letadla, včetně pro přepravu zboží, můžete v našem obchodě - doprava zdarma v Rusku a SNS, dobré ceny!

Závěry a slova

Nakonec je třeba poznamenat, že hlavními překážkami při používání letadel pro přepravu zboží v naší zemi nejsou vysoké náklady a prodloužená návratnost projektu. Hlavními problémy při provádění jsou kriminalita a problémy legislativního základu. Prvním je, že cenný náklad během převodu může být zachycen vetřelci a není možné rychle vysledovat ztracený náklad bez použití zvláštních prostředků.

Na druhou stranu dosud neexistuje nejen u nás, ale i v zahraničí, úplný právní základ komerční dopravy zboží s pomocí multi-kopterů a jiných leteckých dopravních prostředků bez posádky.

Dalším omezením je, že na rozdíl od plnohodnotných letounů nemohou letadlu létat ve všech oblastech. A hlavní překážkou v této věci nejsou předměty obecného občanského užití, zejména soukromé chráněné oblasti, jako jsou nemovitosti, které patří vysokým úředníkům. Tento problém je komplikován tím, že u takových letadel byly již vytvořeny speciální systémy, které srazily dráhu drone, přesměrovaly ho a odstranily bezpilotní objekt.

Koupit letadla, včetně pro přepravu zboží, můžete v našem obchodě - doprava zdarma v Rusku a SNS, dobré ceny!

TECHNOLOGIE, INŽENÝRSTVÍ, INOVACE

Diametr, měřidlo excentricity, automatizace, GIS, modelování, vývoj softwaru a elektroniky, BIM

Hlavní nabídka

Navigace podle záznamů

Komerční dodávky zboží pomocí letadel: světové zkušenosti

Myšlenka používání dronů pro komerční dodávky nákladu je již dlouho ve vzduchu. Navzdory stávajícím administrativním překážkám investují nadšenci a korporace milionům dolarů do vývoje tohoto směru a to přináší ovoce. Pokud se před pár lety, jediný bonus vývoje těchto projektů bylo PR na internetu, kde válečky s „první dodávce světově UAV“ Dalším získal miliony zhlédnutí, se začaly objevovat na velkých projektech se skutečnou práci.

V tomto článku přezkoumáme nejzajímavější případy používání letadel a konkrétněji bezpilotních vzdušných dopravních prostředků (UAV) pro dodávku zboží pro komerční účely.

Amazon. Služba Prime Air Service Delivery Service

Amazon, největší internetový prodejce, oznámil v prosinci 2013 nejrychlejší cestu k nákupu - Amazon Prime Air. S touto službou budou nákupy uskutečněné v internetovém obchodě Amazon dodány zákazníkům do 30 minut, což je 4krát rychlejší než současný nejrychlejší způsob dodání Amazon Prime Now. Toľko zrychlení se plánuje dosáhnout pomocí používání dronů.

Předpokládá se, že bude velmi snadné pracovat. Kupující provede online objednávku a označuje Prime Air jako způsob doručení. V logistickém centru společnosti jsou zboží vybrané zákazníkem naloženy na drony. Pak UAV letí na adrese, země, provádí vykládku zboží a odlétá. Poté zákazník převezme obal se zbožím ze země.

V prosinci 2016 společnost provedla první testovací dodávku s využitím Prime Air.

Někdo Richard B., který žije v Cambridgeshire v Anglii, objednal Amazon Fire TV a krmivo pro psy. Hmotnost objednávky činila 2,1 kg. Dron, létající několik kilometrů, doručil nákup do 13 minut. Řízení letu drone od vzletu k přistání bylo provedeno v automatickém režimu. Lidé vykonávali pouze úlohu regulátora. Náklad byl umístěn do drone před vzletem v automatickém režimu.

V projektu, kromě dříve předkládaného dronu, byly použity další dva přístroje. První byl viděn v obchodě s Jeremy Clarkson.

A druhý byl zaznamenán ve videu o první dodávce.

Hlavním technickým vrcholem projektu může být myšlenka využití balónů jako logistických center pro ukládání nákladu a spouštění letounů.

Vedle vývoje letounů formulovala společnost koncept (zde i zde) oddělení vzdušného prostoru mezi posádkou a letouny.

Aby byla zajištěna bezpečnost, Amazon navrhuje omezit maximální letovou nadmořskou výšku letounů na 400 stop (

122 m), což je 100 stop (

30 m) je menší než minimální přípustná nadmořská výška letů civilního letectví.

Společnost také konstatuje, že dodávka s UAV může být skutečně odhalena pouze při použití automatického řídicího systému pro létající drony, ve kterém by osoba vykonávala pouze úlohu regulátora a současně by mohla obsluhovat několik dronů.

V době psaní byl Prime Air ve zkušební fázi.

Google. Projekt Wings

V roce 2012, společnost abeceda (Google mateřská společnost), a konkrétně její divize «X», inovuje, začal pracovat na dodávku nákladních trubci otázek, ao dva roky později, v srpnu 2014 byl vyhlášen Wings projekt.

Wings je výzkumný projekt zaměřený na vývoj automatického UAV a infrastruktury pro jeho využití. Na rozdíl od společnosti Amazon, která se snaží rozvíjet své drony, snažila se Google vytvořit doručovací službu, kterou budou požadovat jiné společnosti.

V rámci projektu byly demonstrovány různé typy UAV a byly konstruovány s použitím různých aerodynamických schémat.

První typ UAV je letící křídlo s vertikálním vzletem a přistáním (taylsiter). Když je na zemi, zařízení je ve vzpřímené poloze a "sedí na ocase". Po vzletu přístroj převezme horizontální polohu a letí jako běžné letadlo.

Vybíjení se provádí snížením zatížení kabelu, zatímco zařízení visí ve vzduchu. Jakmile je náklad na zemi, kabel je od něj odpojen a vtahován do UAV.

Po několika měsících testování se ukázalo, že tento návrh byl neúspěšný a byl nahrazen novým, kdy byly použity oddělené motory působící v horizontální a vertikální rovině.

Po první veřejné demonstraci v roce 2014 projekt hledal skutečnou aplikaci. Za prvé, probíhaly rozhovory o dodávkách zdravotnických potřeb a pak o dodávkách potravin a nápojů, ale bohužel žádný projekt neproběl do výrobní fáze.

V listopadu roku 2016 byly obdrženy informace, že projekt Wings byl převeden do fáze mrazu a část jeho zaměstnanců byla nabídnuta k nalezení nové pracovní pozice.

Hlavním důvodem selhání projektu podle Bloombergu jsou administrativní omezení komerční dopravy zboží drony.

DHL. Použití dronů k doručení balíků

Společnost DHL - jedna z největších logistických společností na světě - vykazuje neustálý zájem o používání UAV pro dodávku nákladu.

Společnost provedla první letové testy v roce 2013 v německém Bonnu. Během UAV experimentu, který firma nazývá «Parcelcopter» (který volně přeložena do ruštiny znamená „posylkolet“), byla během týdne přepravu balíků přes řeku Rýn, a to vypadalo asi takto: na jedné straně byla umístěna startovní místo byl připojen drone nákladu a operátor řídil let.

Na druhém břehu, vedle ústředí DHL, bylo místo propuštění. Drón se vzlétl na jednom břehu, proletěl přes řeku, odhodil náklad a vrátil se zpět. Vzdálenost mezi body byla asi 1 kilometr.

Další letadlové testy byly provedeny jeden rok po prvním podzimu roku 2014. Do tří měsíců droni přepravili léky a náležitosti od Norddeich, Německo, na ostrov Joust, Německo. Letová trasa proběhla po Severním moři a měla délku 12 km.

Pro vedení letů bylo DHL oficiálně schváleno leteckými úřady a samotné letové pásmo bylo uzavřeno pro civilní letectví.

Obecná schéma experimentu byla následující: lékaři z ostrova Just vydali objednávku na léky. Poté byly drogy dodány na startovní místo UAV na severním pobřeží Nordeychu. Dron vzlétl s nákladem a letěl na ostrov, kde přistál automaticky. Léky byly vyloženy z dronů a zaměstnanec DHL je doručil zákazníkovi.

Od ledna do března 2016 provedla společnost DHL další etapu testování leteckých drah. Tentokrát byly jako letové zóny vybrány bavorské Alpy, Německo. Dodávka se uskutečnila mezi obcí Reit im Winkl, která se nachází v údolí, a horským osídlením na náhorní plošině Winklmozalm. Vzdálenost mezi nimi byla 8,3 km a rozdíl ve výšce byl 500 metrů.

Během testů v obci a v horské obci byly instalovány hybridy automatické poštovní stanice a letiště pro drony - DHL Packstation s SkyPortem (dále Skyport).

Když obyvatelé horské vesnici objednané v internetovém obchodě nebo produkt, první doručena Skyport, který se nachází v obci, a pak dopravena do drone Skyport, která se nachází na náhorní plošině, kde by mohla vyzvednout kupce. Podobně během experimentu bylo dodáno přibližně 130 parcel.

V době psaní nebylo dosud dodáno poskytování služeb pomocí UAV v produkčním režimu.

Zipline. Dodávání léků a krevních vzorků

V roce 2016 začala kalifornská společnost Zipline po dohodě s vládou afrického státu Rwandy za pomoci UAV přepravovat darované krevní a léky.

Postup je strukturován následovně: klinický lékař, který potřebuje naléhavou dodávku krve, odešle žádost prostřednictvím SMS do zvláštního logistického centra. Po obdržení aplikace zaměstnanci centra načtou zásoby do UAV a spustí je. Projekt využívá UAV letadla a vzlet se provádí pomocí katapultu.

Po dosažení cílového místa se drone vykládá parcelu s padákem a letí zpátky do logistického centra. Pracovník kliniky, který nařídil dodávku, zvedá balíček ze země.

Po návratu se drone přistane na speciální aerofinisher.

Jedno logistické centrum je schopno obsluhovat kliniku v okruhu 70 km. Použití katapultu a letounu uvolňuje projekt z potřeby vybavit přistávací dráhu a použít kolečka na UAV pro přistání.

Nejdůležitějším znakem projektu je, že funguje v produkčním režimu a je plně koordinován s vládou Rwandy. Navíc platí i za lety.

Úspěšná zkušenost s použitím UAV, která byla získána v Rwandě, se plánuje převést do Tanzanie a USA.

Matternet. Dodávka zdravotnického zboží a spolupráce s firmou Mercedes-Benz

Kalifornská společnost Matternet debutovala o používání letounů v roce 2012 a modelovala dodávky léků do uprchlického tábora na Haiti.

K tomu byla použita čtyřkolka s připevněným nákladním prostorem. Přístroj pravidelně letěl do tábora a přinesl tam malé balíčky obsahující léky a základní potřeby.

Na základě údajů získaných během těchto testů vedoucí společnosti Andreas Rapopoulos uvedl, že náklady na dodání zboží o hmotnosti 2 kg na vzdálenost 10 km jsou 24 centů.

V roce 2016 se společnost podílela na projektu odběru vzorků krve k odhalení HIV / AIDS mezi obyvateli vzdálených vesnic v republice Malawi ve východní Africe. V tomto projektu společnost použila nový model drone, kde byl náklad umístěn ve středu quadrocopteru.

Další významnou událostí v životě společnosti, byl oznámen v roce 2016 ve spolupráci s auto obří Mercedes-Benz vyvinout nový typ užitkového vozidla - „Motor letadlová loď“ Vision Van, který lze nazvat Tento minibus je vybaven nákladním prostorem a drony pro dodávku zboží.

Předpokládá se, že minibus bude mít na dlouhé vzdálenosti nákladní vozy s drony a dronové dopraví zboží přímo zákazníkům v okamžiku, kdy minibus zastaví v blízkosti.

V době psaní nebylo ani v produkčním režimu žádný z projektů společnosti pro dodávku zboží za použití UAV.

UPS. Letadlo letadla

V únoru 2017 poštovní gigant UPS oznámil polní pokusy o poštovní dodávku a souběžné letiště pro drony.

Koncept použití stroje je stejný jako v projektu Matternet a Mercedes-Benz. Vagón s balíčky dorazí do vesnice a pak drone přenášejí balíky do svých domovů. Předpokládá se, že takový přístup může urychlit zákaznický servis a usnadnit práci řidiče dodávky.

V době tohoto psaní byl tento projekt v testovacím režimu.

Ruské spuštění Copter-Express. Dodání "Dodo pizza" a SIM karty Yota

V červnu 2014 ve městě Syktyvkar společnost "DoDo Pizza" společně s ruským startovním podnikem "Copter Express" dodala pizza drones.

Jako obyčejní klienti města, chůze na přeplněných místech. Zástupce společnosti (aktivní obchodník) se k nim přiblížil a nabídl si, aby si objednal pizzu, kterou letecky doručovali. Lidé přemýšleli, dali rozkazy, po kterém drona dorazila 15 minut a snížila pizzu na lano. Zástupce vzal pizzu z drátu, předal ji kupujícímu a učinil s ním hotovost.

Je pozoruhodné, že týden po začátku této práce byla společnost hrozila pokuta, a hlava ‚helikoptéra Express„dostal pokutu 50 tisíc rublů., Je to pravda, pak trest byl zrušen soudem.

V září 2015 mobilní operátor Yota, ve spolupráci s firmou Kopter-Express, dodal své sim karty s pomocí dronů.

Za tímto účelem byly ve čtyřech parcích v Moskvě instalovány promové stánky, do kterých letěl drone. Dívka prodávající vzala SIM kartu z drony a dala ji klientovi.

V srpnu roku 2016 byla učiněna další akce k doručování pizzy pomocí dronů, tentokrát však v Samaru.

V době psaní jsou projekty společnosti pro přepravu zboží drony ve zkušební fázi.

Domino je Pizza. Projekty pro dodávku pizzy

Projekty mezinárodní sítě domácích pizzerií ​​Domino pro použití dronek na pizzu jsou impozantní díky své hloubce a rozmanitosti.

Takže v červnu 2013 společnost představila koncepční model dodávky pizzy s pomocí UAV DomiCopter.

V březnu 2016 společnost prokázala koncepci kolových dronů pro dodávku pizzy.

V srpnu roku 2016 se stalo známým záměrem společnosti provést testovací dodávky pirátů na Novém Zélandu.

V době psaní byly všechny projekty společnosti ve zkušební fázi.

Pizzerie Francesco. Dodávka pizzy

V květnu 2014 zveřejnila indická pizzerie Francesco Pizzeria video s komerčním doručením pizzy zákazníkům.

Pak se ukázalo, že jde jen o PR.

Lakemaid pivo. Služby piva

V lednu 2014 americký pivovar Lakemaid Beer dodával pivo za pomoci UAV fanouškům zimního rybolovu na zmrzlém jezeře Wakonia v Minnesotě v USA.

Na tuto skutečnost, jak je obvyklé, bylo odstraněno reklamní video, po šíření viru, jehož let byl americkým leteckým regulátorem zakázán.

Je třeba poznamenat, že projekt využíval multi-helikoptéru s velkou únosností, schopnou převést krabici piva najednou. Ačkoli na základě podrobné studie videa, skeptici věří, že krabice byla prázdná a video bylo pořádané.

Závěry

Žijeme ve chvíli, kdy vidíme začátek nového kola technologického pokroku. Po dvanácti letech se k rohům vozů na silnici přidá rytmické bzučení letadel mimo okno, které letí sem a tam, nesoucí všechny nesmysly. Již existuje precedens, drony se již používají pro komerční dodávky nákladu.

Ale předtím, než přijde tato dobrá nebo špatná budoucnost, je třeba vyřešit mnoho problémů.
Nejdůležitější z nich je nalezení rovnováhy zájmů všech stran, které mohou ovlivňovat používání UAV. Abych byl jasný, poskytnu příklad takových zájmů. Business ke svému rozvoji vyžaduje nové formy dodání zboží, občané potřebují k trubci nejsou život ohrožující, že vláda potřebuje udržovat státní tajemství a tak dále. D. Pouze zachování této rovnováhy, můžete vytvořit spravedlivý systém právní úpravy používání bezpilotních letounů.

Legislativa je poslední bariérou před použitím dronů. Pokud jde o technologii, jsou připraveni.