K dispozici je kancelář, jak vydělat peníze, jak podnikat od začátku

Máte svou kancelář, jak vydělat peníze? Existuje mnoho možností, je to o penězích. Jsou tam nebo ne? Pokud tomu tak není, ideální volba - freelancing, včetně dálkových. Téměř vaše podnikání bez investic od začátku. Mnoho nezávislých pracovníků se rychle ujistí, že práce doma je velmi obtížná. Dům je spojen s odpočinkem a odpočinkem. Toto je místo, kde můžete po náročném dni odpočinout.

Z tohoto důvodu vzdálení pracovníci rozhodnou pronajmout pokoj, aby fungovaly efektivněji, aniž by byli rušeni domácí práce a stýkat s příbuznými. V kanceláři nebudete chodit do pantoflí a pyžam. Musím nosit přísné oblečení. Tato skutečnost dělá budou zjišťovat, naladit se na produktivní práci.

Z vlastní kanceláře je snadné podnikat bez investování na internetu. Například, spravujte svůj vlastní projekt v síti, zapojit se do propagace, zlepšení, inzertních aktivit. Hledáte partnery, ziskové služby pro investice. Peníze na investice pocházejí od každého, kdo převezme svůj projekt na určitou úroveň: stává se vynikajícím zdrojem příjmů.

Nejjednodušší verze podnikání bez příloh od začátku - pronájem kanceláře (náklady na nákup kanceláře již nejsou považovány, jsou k dispozici). Několik desítek tisíc rublů měsíčního příjmu je zaručeno. Náklady závisí na oblasti, umístění, vzdálenosti od zastávky metra a zastávky veřejné dopravy.

Abychom zjistili, jak efektivněji využívat předpoklady pro podnikání, je nutné posoudit jeho vlastnosti a okolní faktory, které mohou ovlivnit práci.

Při výběru komerčního účelu zvažte:

 • Právní postavení úřadu (vlastník majitele nebo nájemce).
 • Fyzikální charakteristiky: výška místnosti, celková plocha, počet pokojů.
 • Ocenění vzhledu, dostupnost oprav.
 • Exteriér budovy, číslo podlaží, na kterém se nachází kancelář.
 • Okres, dostupnost infrastruktury, činnosti podniků nacházejících se v blízkosti.
 • Pohodlí vstupu do budovy, parkování, blízkost zastávek.

Při výběru typu podnikatelské činnosti prozkoumejte trh saturací určitého zboží a služeb.

(fotografie pořízené z internetu)

Jak udělat podnik od začátku mít kancelář

Přítomnost vlastních prostor umožní otevřít jakoukoli společnost, s přihlédnutím k osobním náklonům a preferencím začínajícího podnikatele. Často vzniká myšlenka nedobrovolně. Například jste potřebovali určitou službu nebo produkt. Při hledání se ukázalo, že ve městě prakticky neexistuje žádná taková věc. Objevuje se nápad, co a jak podnikat od začátku.

Poskytování služeb obyvatelstvu

Všechny druhy oprav na místě a návštěva zákazníků.

Malá turistická agentura na prodej poukázek.

Kancelářské centrum: psaní, tisk, kopírování.

Firma na údržbu slavnostních slavností.

IT služby: montáž počítačů, opravy, seřizování, instalace programů.

Poradenská nebo reklamní agentura.

Poskytování služeb pro domácnosti.

Agentura pro nábor zaměstnanců - zaměstnání nezaměstnaných.

Prodej zboží

Počítačové příslušenství.

Známky vzácných hodinek.

Produkty s dodáním.

Dárky a suvenýry.

Cenné náhradní díly pro stroje.

Existuje kancelář, jak vydělat peníze, pokud nejsou žádné finanční prostředky? Začněte malý. Není nutné stanovovat globální cíle okamžitě. Některé služby lze snadno poskytnout samostatně nebo připojit členy rodiny. Během prodeje nemusíte po celém sortimentu vybírat celou místnost a honit. Je mnohem výhodnější prodávat zboží s vysokou poptávkou. Často podnikání začíná sama. Jak rostou zisky, rozšiřují se, získávají tým a rozdělují své síly.

U dotací můžete požádat o státní agentury, soukromé investory a poskytnout jasný akční plán pro rozvoj jejich podnikání.

Průvodce podnikatelským plánem

Jak podnikat od začátku? Začněte vývojem jednoduchého a srozumitelného plánu.

Struktura podnikatelského plánu

1. Obchodní myšlenka

 • Znalost podnikatele. Několik slov o sobě.
 • Zeměpisné umístění projektu.
 • Co plánujete dělat, jak získat příjmy.
 • Na koho je podnik orientován, kdo jsou vaši zákazníci.
 • Zvláštní vlastnosti nabízeného zboží / služeb, proč by spotřebitelé měli přidělit na trhu, je vhodnější než podobné výrobky.
 • Hlavní konkurenti, jejich výhody a nevýhody.
 • Jaké prostředky pomohou vyvíjejícímu se projektu rozvíjet své místo na trhu.

2. Organizační momenty, registrace

V organizační části plánu napsali malou instrukci, jaké kroky plánuje podnikatel. S kým uzavře smlouvy na dodávky surovin, zařízení a strojů. Jaký je personál, jaké pracovní místa jim budou poskytnuty.

Registrace musí odpovídat úřednímu dokladu. Obchodní písmo, jasně označené položky a podkapitoly. Malé odstavce, aby byl text čitelnější. Je nutné shromáždit všechny ostatní dokumenty v předstihu, celý balík potřebných dokumentů.

3. Popis rizik

Nerozpoznaná rizika vedou ke zhroucení podnikání, což by podle všeho mělo být velmi výhodné.

Rizika zahrnují:

 1. Nedostatek peněz na start a růst.
 2. Sezónnost plánovaného podniku.
 3. Neočekávané nepříjemné okolnosti.
 4. Pravidelné zvyšování ceny, které ovlivňuje nákup surovin, vybavení.
 5. Náhlý vznik silných konkurentů na trhu.
 6. Změny zákonů pro podnikatele.
 7. Recese klientely.

Všechny možné a neuvěřitelné varianty rizik jsou pečlivě promyšleny.

4. Náklady na organizaci, opakující se náklady

Opatrně vypočte potřebnou částku. Proveďte kompletní seznam nákladů a shrňte jejich náklady.

V počáteční fázi podnikání se doporučuje, abyste vypracovali plán pro každý měsíc a nejlépe pro každý týden. Zatímco proces není laděn a nevstoupil do "vytažené stopy", je velmi snadné chybně vypočítat, hodně chybět. Plánování pro začátek měsíců, placení za náklady, kdy stabilní zisk měsíčně.

Ve výpočtech přidejte bezpečnostní faktor (SC). Celková výše výdajů se zvýší o 1,2-1,3 - hodnota koeficientu. Následně se nevyhnutelně objeví neplánované náklady. CZ vám umožní mít prostředky k jejich uzavření.

5. Zisk

Výše zisku se vypočítá podle vzorce:

Příjem - (výdaje x KZ)

Plánovaný příjem lze vynásobit stejným koeficientem, který přinese více výhod.

Závěr

Ve většině případů je průvodce podnikatelským záměrem obtížné a nepochopitelné. Stačí se soustředit na výše uvedené body, abyste vypracovali svůj plán, což je důležitý dokument pro rozvoj vašeho podnikání.

Další užitečné články z projektu "Práce na internetu":

Obchodní nápady pro začínající podnikatele: Top 25 nejlepších tipů pro malé firmy od začátku k zahájení podnikání

V tomto článku jsme pro vás shromáždili nejvýnosnější obchodní myšlenky pro začátečníky, s přílohami a bez nich. To je nejdůležitější a výnosný podnik, který vám přinese stabilní příjem.

Prodej věcí na Avito

Schopnost správně odevzdat zboží společnosti Avito vám umožní dobře vydělat. Můžete začít tím, že prodáváte své nepotřebné věci. Můžete si koupit zboží od těch, kteří je chtějí prodat rychleji a levněji, a poté je prodat dražší. Zajímavou možností - prodávat produkty a služby ostatních lidí za procentní podíl. Chcete-li to udělat, téměř nemusíte investovat a příjmy s aktivní prací začínají od 300-400 dolarů měsíčně.

Reklamní agentura

Pro malou agenturu budete mít dostatek kanceláře v 10 metrech čtverečních. m, minimální vybavení a 2-3 osoby. Takové podnikání je výhodné otevřít ve velkém městě. Pak tam bude velká poptávka po vývoji tiskových materiálů a tvůrčích odvětví, jako je například vytvoření loga, corporate identity, slogany. Budete muset investovat od $ 1,000, ale měsíční příjem bude minimálně $ 700.

V této oblasti jsou příjmy s každým měsícem je jen víc. V budoucnu se můžete spolehnout na čistý zisk ve výši 2-3 tisíc dolarů.

Agentura svátků

Jedná se o velmi zajímavý obchod a navíc s minimálními investicemi. Malá kancelář, počítač a reklama - to jsou hlavní náklady na její organizaci. Hlavním úkolem bude výběr umělců pro zákazníky a vývoj slavnostních programů. A prakticky všechny výdělky jsou "čisté" peníze. Pro malou agenturu budou potřebovat investice v oblasti 1000 dolarů, a zisk bude od 1500 dolarů měsíčně.

Nákladní doprava

Vynikající podnik, který se velmi snadno rozšiřuje a postupně zvyšuje jeho flotilu. Dvě auta s řidičem a jedním dispečerem - vše, co musíte začít. S počáteční investicí asi 15 tisíc dolarů, čistý zisk dosáhne 1000-2000 dolarů měsíčně.

Služba "manžela za hodinu"

Jedná se o relativně nový a velmi oblíbený typ podnikání bez kapitálových investic. Vaším úkolem je uspořádat základnu pracovníků různých oborů, koordinovat jejich práci a hledat zákazníky. S denními, dokonce i nejmenšími objednávkami, čistý zisk za měsíc začíná od 500 dolarů.

Opravy obuvi a výroba klíčů

Místnost je 5-10 metrů čtverečních, nářadí, regály a dobrý pán - a můžete začít pracovat. Pokud máte kvalifikaci, můžete to udělat sami. Chcete-li začít, budete potřebovat 800-900 dolarů. A měsíční příjem takového případu je 600-1500 dolarů, v závislosti na počtu objednávek.

Chov a prodej zvířat

Úspěšné malé podniky mohou být postaveny na chov a prodej zvířat: psi, kočky, činčily, králíci, ryby, prasata, nutrie, kachny, včely, křepelky, bažanti, fretky, hlemýžďů, slepice, atd...

Samozřejmě je počáteční kapitál pro každý případ odlišný (oba 500 dolarů a 15 tisíc - za organizaci plné farmy). Ale čistý zisk v každém případě začíná značkou 1000 dolarů. Díky chovu drahých a "populárních" zvířat můžete získat a 3-5 tisíc dolarů měsíčně.

Tutoring

Při studiu různých disciplín, hraní na kytaru, zpěvu a dokonce i spoustu zajímavých věcí můžete získat od 400 dolarů měsíčně. Pro dobré zaměstnání však bude nutné věnovat minimální reklamu na internetu (50-70 dolarů).

Internetový obchod s věcmi z Číny

Prodej levných oděvů z Číny - vynikající podnik, který nevyžaduje velké počáteční kapitál. Chcete-li koupit nejvíce "běžící" věci a už je na skladě, potřebujete asi 700 dolarů. Dokonce i s malým rozpětím (15-25%), měsíční tržby mohou dosáhnout 600-1000 dolarů "čisté".

Počítačové služby

Organizace počítačové opravy vyžaduje pronájem místnosti o rozloze přibližně 15 metrů čtverečních. m a nákup nástrojů. Všechny náklady spojené s nákupem komponentů a náhradních dílů jsou již hrazeny vašimi zákazníky.

Po investování asi 500 dolarů do tohoto obchodu můžete počítat s čistým ziskem v oblasti 600 USD za měsíc. Populární služby vydělávají od 900 dolarů. Ale pro rozšíření budete muset najmout dalšího nebo dvou opravářů.

Tisk na oblečení

Přes velkou konkurenci je to velmi oblíbená služba. K pronájmu předpokladů a nákupu termopráce opustí 800-900 dolarů. A za měsíc můžete za takovou práci získat $ 300-400 "čistý". A to je, pokud máte opravdu malou firmochku s jedním zaměstnancem. Rozbalíte-li reklama o sobě, můžete se spolehnout na větší částky.

Soukromý kosmetolog (kadeřník, make-up artist, majster manikúry)

Taková práce doma je skutečná záležitost. A vy nemusíte utrácet peníze za pronájem a pořádání salonu. Pouze na jejich nástrojích a spotřebním materiálu. Chcete-li koupit kvalitní nástroje a dobré výrobky (kosmetika, balzámy, barvy atd.), Potřebujete nejméně 900-1200 dolarů. A čistý zisk bude z 1000 dolarů měsíčně.

Jídelna

Chcete-li otevřít malou jídelnu pro 20-30 míst bude potřebovat asi 24-25 tisíc dolarů (pronájem a opravy prostor, dokumenty, vybavení, mzdy, jídlo). Ziskovost takového podniku činí 1500-2000 dolarů za měsíc.

Čištění koberců

Nejprve je potřeba vynaložit peníze na vybavení a efektivní čisticí prostředky (vysavač, odizolovací stroj, odstraňovač bodů apod.) A reklamu. To vše bude trvat přibližně 2500-3000 dolarů. A vaše čisté výdělky budou za první rok práce měsíčně 1500-2000 dolarů měsíčně.

Mini-pronájem: Jak vydělat peníze na coworkings

Roman Sholk - o tom, jak zachránit malé firmy v kanceláři

Nástroje IT používané v projektu Practitioner

 • 1C: Účtování
 • Telegram
 • Facebook
 • Vkontakte

Pronájem kanceláře nebo mini kanceláře v coworkingu se nedávno stal oblíbeným formátem pro mnoho malých firem. Chcete-li odstranit plnohodnotnou kancelář a drahé a obtěžující, je mnohem vhodnější, abyste se dostali do pracovního prostoru, již vybaveného nábytkem a vybavením. Podnikatelé z Petrohradu Roman Sholk a Mark Kalinin zachytili tento trend - a za pouhé dva roky postavili síť moderních spolupracovníků. Roman Sholk, spoluzakladatel sítě spolupracovníků "Praktik", mluvil o tom, jak vydělat peníze na volné pracovníky a malé týmy, portál Biz360.ru.

Roman Scholck, 32, podnikatel z Petrohradu, spoluzakladatel sítě spolupracovníků "Praktik". Pracoval jako obchodní ředitel, číšník a vyvinul vlastní kavárnu. V roce 2016 spolu s partnerem Mark Kalinin otevřený coworking "Practitioner". Projekt se rozrostl do sítě, která má nyní čtyři spolupracovníky umístěné v historickém centru severního hlavního města.

Historie coworkingu "Praktik" v Petrohradě začala dalším projektem - tvořivým clusterem. Podnikatelé Sholk Roman Kalinin a Mark si všiml, že již delší dobu prázdný 4-podlažní budova na 7. Sovetskaya Street. Rozhodli se ji pronajmout, opravit, rozdělit do velkých sektorů a pronajmout je firmám. Roman a Mark očekávají, že na tomto území vytvoří kreativní cluster - pracovní prostor, který by využili kreativně orientovaní podnikatelé, začínající IT firmy atd.

Nápad fungoval: tři měsíce a půl byly naplněny nájemníky třemi ze čtyř podlaží. Jenže 200metrový pokoj v prvním patře nemohl být předán. Potenciální nájemci byli znepokojeni příliš velkým prostorem a formátem otevřeného prostoru (bez rozdělení do skříní).

Pak zakladatelé projektu měli nápad udělat první patro coworking. Část území byla rozdělena do pracovních prostor, druhá část zůstala. Malé opravy, koupil nábytek a vybavené pracoviště. Trvalo to asi dva měsíce a dva miliony rublů, které partneři vzali od svých příbuzných a přátel.

Coworking "Praktik" byl otevřen 1. září 2016 - 4 měsíce po začátku tvůrčího prostoru. Nájemci nemuseli vypadat - byli to většinou známí a partneři těch, kteří pronajali prostor v kreativním prostoru. Přišli do této budovy, aby navštívili nebo sjedli, a uviděli, že se otevřelo coworking. Podařilo se jim naplnit nájemníky za méně než dva měsíce.

"Coworking se ukázalo jako slibná nika. Jeho marginality je vyšší než v kreativním prostoru nebo v dodávkách nevybavených prostor pro kanceláře nebo showroomy. Uvědomili jsme si, že existuje poptávka, pokud nabídneme trhu dobrý produkt. První měsíce provozu nového bodu ukázaly, že je nutné rozšířit a rychle otevřít nové body, "- říká Roman Sholk.

Podle Roman Sholka, investice do vytváření spolupráce jsou 20 000-25 000 rublů na metr čtvereční, bez ohledu na nákup nebo pronájem nemovitostí. Část investice jde do opravy, ale hlavní náklady souvisejí s nákupem nábytku. Potřebujeme kvalitní stoly, židle, stejně jako měkký nábytek pro rekreační zónu.

"Nábytek je často určen k objednání pro náš projekt. O tom nezachráníme. Některé židle a židle mohou být navrženy a stojí 10000 rublů. Ale vytvářejí náladu a přitahují návštěvníky, "- říká Roman Sholk.

V únoru 2017 si "praktik" pronajal druhý pokoj ve stejné oblasti Petrohradu - na ulici Suvorovská. "V dědictví" od předchozích nájemníků zůstal prostor, dělený průhlednými přepážkami do malých "kanceláří". Rozhodli se opustit - toto uspořádání bylo dokonale spojeno s formátem spolupráce.

Tento "bod" byl otevřen počátkem května 2017. Malé kanceláře s průhlednými přepážkami obsadily přibližně 60% prostoru. Všechny tyto "mini-kanceláře" našly své nájemníky během měsíce po otevření. V polovině léta byla coworking 100% plná.

"Viděli jsme poptávku po malých místnostech pro 4 až 6 lidí uvnitř coworkingu. Lidé mohou využívat celou infrastrukturu, ale současně zůstávají v oploceném areálu, "vysvětluje Roman.

Ve druhé lokalitě se ve srovnání s první změnila struktura místnosti. Byla zde zasedací místnost s televizí a počítačem, stejně jako malé odpočinkové prostory. Úroveň a kvalita vybavení v kávových místech vzrostla.

V srpnu 2017 se zakladatelé projektu začali připravovat na zahájení třetí spolupráce - na Nevsky Prospekt. Bylo možné je otevřít až v lednu 2018. V této místnosti nebyly téměř žádné nosné stěny - tam bylo možné zbourat téměř všechno a udělat jakékoliv uspořádání. Oplocené prostory pro "mini-kanceláře" obsadily 70% celkové plochy budovy. Počet rekreačních zón a zasedacích místností se rovněž zvýšil.

Čtvrtý bod na griboedovském kanálu byl otevřen na podzim roku 2017. Tento projekt je podobný standardním obchodním centrám. Na nájemce se nabízí prostor ve formě nevybavených kanceláří bez krycí infrastruktury. Tímto způsobem se zakladatelé projektu rozhodli testovat ve formě experimentu.

"Pravděpodobně už nebudeme otvírat prostory ve formátu" nevyrovnaných ". Prostory jsou více poptávané při kombinaci různých přístupů. Pokud existuje infrastruktura na pokrývačské práce "se všemi buchty", lidé mají zájem o alternativu k obvyklé kanceláři v takovém pokoji, "říká Roman Sholk.

Při výběru umístění pro každou novou Coworking zaznamenal jeho vzdálenost od metra, dostupnosti veřejnou i soukromou dopravou o dostupnosti parkovacích míst. Předpokladem je umístění v jednom z okresů, které tvoří historické centrum Petrohradu. Tam je podle Římana tvůrčí mládež města a předměstí snaží pracovat a trávit čas.

Pojem "coworking" znamená nejen pohodlné pracoviště s přístupovým bodem k internetu. Podle společnosti Roman Sholka je coworking především produktivní pracovní prostředí. Je však nemožné pracovat "maximálně" po dobu 8 hodin bez přestávek, takže přítomnost pohodlné zóny odpočinku umožňuje nájemníkům "pozastavit" a trochu se uvolnit, aniž by šli do hranic coworkingu. Prostory pro relaxaci v síti Praktik jsou vybaveny měkkými pohovkami, televizí a konzolí Sony PlayStation.

V každém zasedání je jedna nebo několik zasedacích místností pro 8-9 osob. V každém z nich je televize s velkou úhlopříčkou, značkovací deskou, tiskárnou a skenerem. Hosté pozvaní k rozhovorům se mohou těšit na všechny příležitosti v prostorách, včetně bezplatného čaje, kávy a občerstvení.

Nájemci mají přístup k nápojům a "cookies" bez omezení. Říman říká, že na této položce výdajů "není možné jít do negativního". Většina návštěvníků coworkingu konzumuje kávu a občerstvení, aniž by překročila rozumné hranice.

Během pracovního dne v každé spolupráci je správce povinen. On může, na žádost klientů, setkat se s jejich hosty a vést ty, kteří přicházejí do zasedací místnosti. Také shromažďuje informace o technických problémech v budově a organizuje řešení těchto problémů. Pokud je třeba tento problém naléhavě vyloučit, a služba správy budov nemá čas na splnění žádosti, jsou umělci prohledáni prostřednictvím tržiště Profi.ru. Obvykle reagují na aplikaci během několika minut.

"Coworking je v podstatě outsourcing pracoviště. Nahrazujeme sekretářky, kancelářské manažery, provozní služby. Naši obyvatelé nemuseli přemýšlet o tom, jak strávit on-line, jak si objednat vody do kanceláře, aby koupit kávu, sušenky, psací potřeby a vše ostatní. Nájemci obdrží vše v podobě hotových služeb a platí pouze měsíční pobyt. Mají přístup ke všemu, co může být v "pokročilé" kanceláři: vybavená kuchyně, rekreační oblasti, internet, administrativní pomoc, "říká Roman.

Při vytváření spolupráce se Roman Sholk a jeho společník zaměřili především na zkušenosti americké společnosti Rework. Je považována za průkopníka a světového lídra v této oblasti. V kritickém roce 2008 společnost Rework pozvala vlastníka prázdné budovy, aby ji rozdělil do malých prostor a vezme je ve formátu pracovních míst. Nový formát byl poptáván na trhu.

Kromě zahraničních zkušeností zohledňují zakladatelé sítě spolupráce "Praktik" požadavky ruského trhu. Většina amerických cowwalkerů je otevřeného typu, se společným prostorem pro všechny. Zkušenost z prvních míst "Praxe" ukázala, že pojem "mini kancelář v coworkingu" je velmi žádoucí. Podle římské Sholky se nyní tento přístup stává populární i v jiných zemích.

Některé nápady pocházejí z práce s "zpětnou vazbou". Jedním z těchto doporučení byl vznik "skype-negotiation" pro jednu osobu. Tato myšlenka se uskutečnila při spolupráci na Nevském. Nyní existují dvě takové mini-pokoje a uživatelé Skype už nezajímají velké jednání.

"Nemůžu říct, že právě kopírujeme zkušenosti někoho jiného. Máme vlastní chápání toho, jak by mělo být coworking. Víme, kdo jsou naši zákazníci, a co potřebují pro práci a přestávky, "- říká Roman.

"Pracující" - ne jediný hráč na trhu spolupracovníků v Petrohradě. Podle zakladatelů projektu však ve městě chybí návrhy. Poptávka po těchto pracovních místech stále roste rychleji, než se zdá.

Většina spolupracovníků "Praktik" jsou IT specialisté. Mezi klienty - právníky, realitními agenturami, burzovními hráči atd. Asi 80% uživatelů coworkingu je ve věku od 25 do 35 let.

Před dvěma lety byla většina nájemníků většinou "single" - fanoušci nebo týmy dvou nebo tří lidí. Takoví klienti mohou zpravidla pracovat doma, ale vybírají si coworking kvůli "více" pracovní atmosféře.

"Spolupráce se svobodnými pracovníky je v podstatě stejná kancelář, která motivuje k efektivnější práci. Samozřejmě, můžeme být také rozptýleni kávou nebo PlayStation. Ale doma existuje spousta dalších možností, jak se po přestávce vrátit do práce - tam jsou domácí práce a další dráždivé. A tady sousedí na coworking práci, a atmosféra sama o sobě je disciplinovaná ", - Roman Sholk je si jistý.

Nyní je mezi zákazníky mnohem více klientů, a to jak od několika zaměstnanců, tak od větších. Oni, zpravidla, pronájem mini-kanceláří, každý z nich se může ubytovat od 4 do 12 lidí. Největší tým v coworkingu je 24 lidí - zaujímají dva pokoje s 12 místy.

Spolupracovníci a velké společnosti s vlastními kancelářemi ji používají. Pro ně je to příležitost dočasně umístit zvýšený počet zaměstnanců. Práce se středními a velkými společnostmi má významnou výhodu: téměř neovlivňuje sezónnost. Člověk na volné noze může nechat několikrát za rok po dobu 2-3 měsíců nebo se náhle přestěhovat a společnosti jsou v tomto ohledu stabilnější. Pokud jeden ze zaměstnanců odchází na malou dovolenou, společnost stále platí za pronájem skříně pro šest pracovních míst. Vzhledem k tomu, oba z těchto zákazníků se zvýšil prodej v „mimo sezónu“ (například v létě nebo v lednu) vážně zvýšil.

Podle Roman Sholky je výhodnější vzít si práci v coworkingu než pronajmout kancelář s družstvem o velikosti až 25 osob. "Chcete-li pronajmout kancelář, musíte zaplatit agenta, zaplatit nájem za 2-3 měsíce, koupit nábytek a mnohem více. Pro malé společnosti je to velmi drahé. Coworking odstraňuje vážné "jednorázové" náklady a šetří čas potřebný pro vyhledávání domů a nákupů. Často existují situace, kdy tým 4-6 lidí začíná s naším Spolupráce, pak se počet jejích zaměstnanců nahrávky pro 25 osob a nakonec přešla do obchodního centra,“- sdílí jeho pozorování římské.

Mimochodem, všichni zaměstnanci projektu - to je asi 10 lidí, včetně zakladatelů - tráví svůj pracovní den ve svém vlastním coworking. "Je to divné, kdybychom měli kancelář. V podstatě nemáme v úmyslu obsadit žádné samostatné území. Pracujeme na stejných místech jako všichni naši nájemci, "říká Roma Sholk.

Náklady na pronájem pracoviště v síti Praktik závisí na vybrané spolupráci a může se lišit o 10-40%. Nejnižší ceny jsou v prvním bodě na 7. ulice Sovetskaya, nejvyšší na adrese Nevsky Prospekt.

Minimální doba pro využití coworkingu je 1 den. Bude to stát nájemník ve výši 600 až 800 rublů. Tato cena zahrnuje využití libovolného místa a rekreačních oblastí, skenování a černobílý tisk, stejně jako čaj, kávu a pečivo v neomezeném množství. Cena denní návštěvy může být snížena přibližně o 25%, pokud zakoupíte předplatné na 20 dní. V tomto případě mohou být placené dny použity ne v řadě, ale do 90 dnů. Tato sazba je používána mnoha nezávislými pracovníky s flexibilním rozvrhem práce.

Hlavním typem platby za používání pokrývky je předplatné za měsíc. Její cena je od 8000 do 11000 rublů za měsíc na osobu, v závislosti na zvoleném místě. Vedle "standardního" souboru služeb poskytuje předplatné pevná pracovní místa. Není-li jeho dostupnost příliš důležitá a zákazník zorganizuje libovolný volný prostor, měsíc nájemného mu bude stát 1000-2000 rublů méně.

Náklady na měsíční předplatné zahrnují také použití zasedací místnosti od 2 do 5 hodin měsíčně. Pokud tento čas nestačí, je možné ho zakoupit - na nájemníky spolupracovníka se uplatní zvláštní cena. Nejedná se ovšem pouze o obyvatele, kteří mohou vyjednávat: jsou často pronajata pro jednání společností "zvenčí". Jsou to asi 50% placeného využití těchto prostor.

"Většina" vnějších "firem v kanceláři nemá konverzace jako taková. A pokud přijdou partneři z jiných měst nebo zemí, ideálním místem pro setkání je vybavené setkání v našem coworkingu v historickém centru Petrohradu, "říká Roman.

Týmy 4-12 lidí často pronajmou v síti "praktikující" oplocené prostory, jako jsou mini-kanceláře. Náklady na využití takové místnosti v coworking na 7. Sovetskaya Street je od 28.000 rublů, a na Nevsky Prospekt - od 44.000 rublů. Tyto ceny zahrnují použití vyjednávání pro celou skupinu od 20 hodin měsíčně.

"K stávajícím cenám nepřišlo okamžitě. V prvním místě byly tarify nastaveny "ze stropu" a byly mnohem nižší než nyní. Při otevření druhého místa se přiblížil přístup k tvorbě cen. Hodnotili jsme situaci na trhu, nabídku a poptávku po různých místnostech a tarify pro další spolupracovníky, "říká Roman Sholk.

Hlavním způsobem náboru nových nájemců je doporučit současným klientům. Z jiných typů propagace se používá kontextová reklama a cílení v sociálních sítích. Současně stránka projektu VKontakte přináší mnohem více zákazníků než stránka Facebook.

Každý pátek v Coworkingu se konají malé strany, jejichž cílem je vytvořit komunitu a komunikovat v neformální atmosféře. Pro obyvatele je to také zdarma, včetně alkoholických nápojů.

Zakladatelé sítě používají takové události na získání zpětné vazby: ptají se zákazníků, co by chtěli opravit nebo vylepšit Coworking. V neformálním prostředí lidé s větší pravděpodobností sdílejí své poznámky nebo přání.

Celková plocha všech čtyř coworkingů pod značkou "Practitioner" je 2600 metrů čtverečních. Tento rok se však tento počet téměř zdvojnásobí.

V roce 2018 zakladatelé sítě plánuje otevřít dvě nové Coworking celkové ploše 2500 metrů - na straně petrohradské av oblasti Haymarket. Jedna z nich by měla být otevřena v létě, druhá o něco později. Každý coworking plán použít alespoň dva formáty: otevřený prostor na pracovišti a oplocen mini-kanceláře. Možná, že některé prostory budou pronajaty ve formě nevyužitých kancelářských prostor. To umožní rostoucím týmům, "zarostlé" coworking, pronajmout si kancelář na stejném místě a užívat si všech výhod.

Dalším okamžitým cílem společnosti je renovace prvních dvou bodů. Zlepší to pro uživatele a nastaví přibližně stejné ceny pro všechny lokality.

Jak vydělat peníze na mini-kancelářích nebo podnikání za účelem pronájmu pracovních míst

Rozhovor s podnikatelem:

Jak vydělat peníze na mini-kancelářích nebo podnikání za účelem pronájmu pracovních míst

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

„Ziskovost je přímo úměrná počtu bodů, které se vám podaří více z nich, tím rychleji kompenzovat otevřený jeden -.. Go zlomil během 2-3 měsíců“

Hospodářská krize donutila realitní společnosti, aby přehodnotily své přístupy k podnikání a vyvolaly aktivní rozvoj nových forem leasingu. Zejména mezi zástupci malých podniků se stále zvyšuje zájem o pronájem kanceláře, ale pracoviště.
O tom, jak vydělat na leasingových pracích, řekl v rozhovoru s portálem openbusiness.ru Andrej Ivanov, ředitel investiční společnosti Petrohradu pro správu investic Office-M.

Řekni nám něco o vaší společnosti

Office-M - správcovská společnost, jejíž hlavní činností jsou investice do komerčních nemovitostí.
Společnost nabízí celou řadu služeb, které lze podmíněně rozdělit do tří skupin:
1. Mini-kancelář:
Pronajmeme si plně vybavený pracovní prostor na dlouhou dobu s celou řadou kancelářských služeb.
2.Office za hodinu:
Pronájem kancelářských prostor (zasedací místnosti, pracoviště, učebny, výcvikové kurzy) na určitou dobu, ke splnění konkrétních úkolů klienta.
3.Virtuální kancelář:
Poskytování právní adresy a celé řady poštovních a sekretariátních služeb a možnost uspořádat obchodní jednání v kanceláři třídy A.

Jak jste přišel k myšlence zahájení tohoto konkrétního podnikání? Jak vznikla myšlenka tohoto podnikání?

Společnost byla v současné podobě založena v dubnu 2009.
Během krize trpěl pronájem kancelářských nemovitostí více než jiní. Firmy nájemci uzavřeli jeden po druhém, respektive uvolnění obsazeného prostoru. Dodávka výrazně překročila poptávku, což okamžitě ovlivnilo náklady na metr čtvereční. Mnoho hráčů bylo nuceno opustit trh.
Za těchto podmínek došlo ke kolapsu trhu s kancelářskými nájemci při vzniku myšlenky na vytvoření nového typu společnosti.

Rozhodli jsme se opustit obvyklou schématu pronájmu čtverečních metrů a podlah. V éře univerzální mobility se zdálo mnohem efektivnější přijímat konkrétní pracovní místa.

První otevřená kancelář byla místnost na nábřeží řeky Fontanka 28, s malými intervaly v poměru k plnění, kancelářské střediska byly otevřeny na Nevsky Prospekt.

Ideologie společnosti byla zpočátku touhou pomáhat malým a středním podnikům efektivně se rozvíjet, což je obzvláště důležité v době krize. Je zřejmé, že každý, kdo chce otevřít své podnikání, určitě čelí řadě problémů. Jedním z hlavních je otevření vlastní kanceláře. Nejen, že nabízené ceny jsou dnes nepřiměřeně vysoké. Dnes nestačí jen pronajmout kancelář, zaplatit za pronájem, nejčastěji bude nájemník muset vyřešit telefonní a internetové problémy, úklid a bezpečnost prostor.

Navíc koncept pronájmu metrů čtverečních je zpočátku zaměřen proti spotřebiteli, protože užitečný prostor z pronajatých je sotva 60% a vše ostatní se jednoduše nepoužívá. Taková situace v žádném případě nepřispila k rozvoji domácího podnikání.

Společnost "Office-M" byla rozhodně první společností, která zavedla takovou službu na ruském trhu. Je zajímavé, že v průběhu roku existence společnosti neměli plnohodnotných konkurentů. Koneckonců, tato firma má spoustu obtíží a úskalí. Ziskovost na správné úrovni je možná pouze vytvořením plnohodnotné sítě. Pokud právě otevřete 1-2 objekty, které se nikdy nezaplatíte.

Jak dlouho trvalo, než si uvědomil myšlenku od počátku po organizaci služby coworkingu?

Chtěl bych okamžitě vytvořit koncept mezi konceptem spolupráce a tím, co děláme. Poskytujeme kancelářskou službu s poskytováním pracoviště.

Coworking je sdružení lidí, kteří pracují společně a jsou spojeni jedním společným nápadem. Nejčastěji je coworking něco chaotického a spontánně formovaného.

Pro lidi je výhodné pracovat společně, ale pokud jde o vyčištění kanceláře nebo její střežení, vzniknou první problémy. Mini-kancelář je ve skutečnosti stejná jako práce v kanceláři, jediný rozdíl spočívá v tom, že klient neobchází obrovský skříň, ale pouze prostor, který je pro něj nezbytný. Na našich webových stránkách uvádíme řadu výhod pronájmu pracoviště.

V jakém čase jste zahájili projekt? Jaké jsou hlavní výdaje?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, neboť při odhadu nákladů je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. První - některé nemovitosti byly pořízeny v nemovitosti, tudíž zde můžete mluvit o velmi vysokých počátečních nákladech. Stejné prostory, které již byly pod kontrolou, nebyly hromadně dodány najednou, což by bylo mnohem jednodušší, ale stál a čekal, až budou zcela naplněny. Kromě toho je třeba si uvědomit, že každý objekt vyžaduje opravu někde v kosmetice a někde v hlavním městě. Stačí přidat náklady na komunikaci, telefonie, internet a tak dále.

Vzhledem k tomuto jedinečnému formátu je nábytek, který by nám vyhovoval, jednoduše nedostupný, a proto musí být na objednávku.

Důležitými položkami nákladů jsou výdaje na propagaci a reklamu, jakož i najímání kvalifikovaných odborníků a organizování pracovního prostoru.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Především je obtížné najít vhodný objekt. Jednou z konkurenčních výhod našeho podnikání je umístění našich kancelářských center. Snažíme se je otevřít v bezprostřední blízkosti metra a začít ve středu města. A takové budovy, které by byly volné, velmi málo a jsou v hrozném stavu. Hledání vhodných prostor proto vyžaduje spoustu času a úsilí, a to jak v počáteční fázi, tak stále.

Druhým problémem, se kterým úspěšně bojujeme, není pochopení podstaty naší služby. Pro mnoho lidí je "mini-kancelář" spojena buď s hangárem pro 500 lidí nebo s komunálním bytem. Proto se často setkáváte s nedostatečným pochopením toho, co děláte mezi zákazníky, investory a tak dále. Nejzajímavější však je to, že když vy, po nějaké době, vysvětlíte podstatu svého návrhu, uvidíte, jak živý zájem vyvolává.

No, neustálý problém nedostatku času. Množství práce je tak velké, že je fyzicky nemožné mít čas udělat vše, co bylo pro tento den naplánováno. Nyní, když se dívám zpátky, nechápu, jak bychom mohli udělat tolik za pouhý rok.

Prostory, které si pronajmeme v hodinovém nájemném na volné noze a na malých společnostech, kupujete do nemovitosti nebo také pronájmu? Jak přistupujete k výběru místa? Jaká je minimální plocha pro coworking kancelář? Kolik nájemníků se vypočítá?

Součástí areálu jsou majetková práva. Část je pod kontrolou. Zvažujeme také možnost dlouhodobého pronájmu zajímavých objektů.

Výběr objektu závisí na jeho stavu, stejně jako blízkost stanice metra. Minimální možný objekt by měl být 200 metrů čtverečních. Ale jak jsem řekl, skutečný objekt může být v přítomnosti 1-2 podlaží a dokonce i lepší než celá budova.

Co je kancelář? Jak je to vybaveno? Jaké komunikace jsou k dispozici nájemcům? Kolik stojí za pronájem zaměstnání? Jaká je minimální doba pronájmu? Vaše služby jsou určeny především pro začínající firmy, poskytují zákazníkům právní adresu?

Všechna pracovní místa jsou pronajata s ergonomickým italským kancelářským nábytkem. Standardní pracoviště obsahuje stůl, židli, stolní lampu, kancelářské potřeby. Z komunikace jsou umístěny elektrické zásuvky a přístup k internetu. Naši sekretáři a kancelářští manažeři jsou vždy připraveni pomoci klientovi. K dispozici jsou telefonní linky, v případě potřeby můžeme zákazníkovi poskytnout samostatnou telefonní linku. Všechna kancelářská centra mají plně vybavené zasedací místnosti různých kapacit s flip charty, panely a tak dále. Navíc všichni naši zákazníci a jejich hosté mohou využívat kuchyně a toalety.

Minimální doba pronájmu na pracovišti je jeden měsíc. Poskytujeme také službu "Konference" - kancelář po dobu jedné hodiny, která se skládá z hodinového nájemného na pracovištích a zasedacích místnostech. Navíc máme také službu poskytování právní adresy.

Půjčte si náklady na pracoviště od 6700 rublů. Až 9900 rublů. v závislosti na čase a počtu sedadel. Je tedy zřejmé, že nabízíme na Nevském levné pracoviště.

Jak dlouho jste zaplatili počáteční investici?

Pokud budeme hovořit o koupi budov, pak do bodu splacení je stále velmi daleko. Navíc investice s každým měsícem rostou pouze. Ale obecně podle našeho plánu je doba návratnosti 3 roky.

Co můžete říct o ziskovosti ve svém podnikání?

Ziskovost podniku je přímo úměrná počtu bodů, které spravujete. Čím více z nich, tím rychleji se vyplatíte. Otevřete jeden - zničte za 2-3 měsíce.

Z jakých zaměstnanců se vaše společnost skládá? Jak jste našli klíčové zaměstnance?

Máme 4 hlavní služby: komerční služby, marketing a PR, technické a ekonomické služby a finanční služby. Neustále doplňujeme náš personál. A hledali jsme zaměstnance za pomoci specializovaných stránek. Přesto je důležité vzít v úvahu, že jsme vedli velmi vážné soutěže, které nám umožnily vybrat ty nejlepší.

Jak propagujete své služby? Jaké jsou hlavní propagační kanály? Kolik návštěvníků vám web přináší?
Obecně využíváme webovou technologii v celé její rozmanitosti. Naše služby jsou určeny pro moderní aktivní lidi a všichni nyní využívají internet. Naše stránky pro pronájem kanceláří dnes je velmi populární a navštivte.
Naše obchodní oddělení je také aktivní.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost? Jak vyřešíte problém sezónnosti?

Necítíme zvláštní sezónnost. Ano, v létě se klient pravděpodobně stává méně, ale ne moc. Obchodníci pokračují v podnikání v zimě av létě a stále potřebují naše služby.

Co můžete říct o konkurenci v této oblasti podnikání?

Jsme hráči na trhu s nemovitostmi, takže je určitě konkurence. Naši konkurenti jsou ti, kteří pronajmou kancelářské prostory, od obchodních center až po byty. Ale vyrovnáváme se s touto soutěží. Máme k tomu zvláštní klienta a zvláštní přístup. No, pokud mluvíme o přímých konkurentů, tak se obě otevřely a okamžitě se zavřely.

Jakým směrem plánujete rozvíjet své podnikání, tím, že zvýšíte společné kanceláře nebo rozšíříte poskytované služby?

Teď se aktivně rozvíjíme. Právě jsme otevřeli nové kancelářské centrum na Nevském 151. V létě bude v Moskvě otevřeno zastoupení společnosti. Naším globálním cílem je otevřít zastoupení ve všech městech ruských milionářů a v Petrohradě otevření kancelářského centra v každém okrese města.

Ale na druhé straně rozšiřujeme nabídku nabízených služeb. Co není tak důležité, jsme v neustálém kontaktu s našimi zákazníky, snažíme se co nejvíce uspokojit jejich požadavky a přání.
Zaměstnanci jsou také nesmírně důležitým směrem vývoje. Stále zvyšujeme úroveň odborné přípravy našich zaměstnanců prostřednictvím různých kurzů, školení atd.

Jakou radu byste dala novým příchozím, kteří přemýšlejí o zahájení vlastního podnikání?

Nejprve bych chtěl radit, abyste se nezúčastnili dobrodružství. Vše musí být pečlivě a pečlivě naplánováno. Když začínáte podnikat, potřebujete strategický plán, který je nesmírně důležitý pro přísné dodržování, a nikoli spěchat ze strany na stranu.

Hlavním důvodem pro mladé podnikatele není myslet, že je vše tak jednoduché. Nemá smysl otevřít obchod, který bude jako dvě kapky vody, jako je 100. Musíte najít své místo a stát se odborníkem ve svém oboru.

A vždy si pamatujte své zaměstnance. Pokud se staráte o zaměstnance, postarají se o zákazníky.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Kancelář jako způsob, jak vydělat peníze: myšlenky na ziskový obchod

Podnikání založené na provozování kancelářských prostor je atraktivní pro jeho jednoduchost a dostupnost. Kancelář můžete používat různými způsoby, v závislosti na vlastnostech a preferencích majitele a specifických podmínkách objektu.

Obecné zásady volby kancelářského obchodu

Pro každou firmu jasná potřeba počáteční kapitálové investice -.. Chcete-li otevřít obchod, nákup materiálů a výrobních prostředků, propagace, reklama, atd. Značný podíl nákladů připadá na pořízení dlouhodobého majetku a pak službu. Tyto náklady jsou podstatně sníženy v situaci, kdy jako nástroje za účelem dosažení zisku, které už byly k dispozici kancelářské prostory.

Podnikatel, který vlastní kancelář s příslušnou organizací případu, může dosahovat zisku s minimálními finančními, časovými a morálními náklady. Nákup kancelářských nemovitostí je také komerčně opodstatněný za předpokladu, že je doveden k jeho použití.

Stejně jako jakýkoli podnik, kancelářské podnikání vyžaduje vážená řešení, postavená na základě podrobného výzkumu a analýzy.

Hlavní parametry ovlivňující výběr směru činnosti jsou vnitřní, spojené s charakteristikami kanceláře a podnikatelských schopností a vnějšími, přímo závislé na tržních podmínkách.

Tabulka: Externí a interní faktory hodnocení kancelářského podnikání

Aby bylo podnikání v poptávce, bereme v úvahu silné a slabé stránky a zvolíme vhodný nápad pro používání kanceláře.

Není snadné odpovědět na otázku: "Co dělat, když je kancelář?"

Nápady pro podnikání v kanceláři

Kancelářské podnikání může být dynamické, s aktivní účastí vlastníka, a inerciální, zaměřené na získání pasivních příjmů. Jak první tak druhá metoda jsou atraktivní svým způsobem. Existuje mnoho zajímavých lukrativních nápadů pro používání kanceláře.

Pronájem kancelářských prostor k pronájmu

Nejjednodušší metoda není špatná. Pokud se kancelář nachází v obchodní části města, je hoden opravy a majitel je spokojen s příjmem malého stabilního příjmu - pronajmout si prostor nebo podnájem může být tou nejlepší volbou.

Prostory k pronájmu můžete pronajmout krátkodobě nebo dlouhodobě. Při krátkodobém leasingu je zisk vyšší než v dlouhodobém horizontu, ale hledání zákazníků bude vyžadovat větší úsilí a finanční náklady.

Náklady na majitele areálu jsou zpravidla omezeny na náklady spojené s běžnou opravou a nákupem nábytku, přestože je možné přenést část těchto nákladů (nebo celou částku) na nájemce. Přítomnost dobrých oprav a vysoce kvalitního kancelářského nábytku přinese místnost zajímavější pohled na klienta a zvýší náklady na pronájem.

Cena pronájmu 1 m2 kancelářských prostor se pohybuje v rozmezí 5000-8000 rublů v regionálních centrech na 15000-25000 rublů v hlavním městě. Nájemné v malých městech je mnohem nižší - od 500 rublů na 1 m2.

Vyhledat odbornou pomoc od právníka při podpisu nájemní smlouvu - to je lepší, aby pre-konfliktních situací týkající se odpovědnosti stran v běžných a kapitálových opravy, v případě vyšší moci, škody na majetku, atd kvalifikovaného přístupu ke zdokumentování řešení ušetří váš čas.. peníze a nervy.

Pronajímatel musí znát účel pronajatých prostor. Z právního hlediska majitel není zodpovědný za činnosti vykonávané v pronajaté kanceláři, ale ve skutečnosti jakékoli neoprávněné jednání nájemce ohrožuje samotného vlastníka, čímž se snižuje prestiž jeho majetku.

Při pronájmu kanceláře můžete vyhledávat klienty sami, pomocí médií, online inzerce a jiných typů propagace, nebo se můžete obrátit na realitní společnost. Náklady na zprostředkovatelské služby činí 10-20% měsíčního nájemného.

Doba návratnosti takového podniku není kratší než dva roky, rizika tržní situace jsou minimální.

Diskutujte o všech odstínech před rozhodnutím o pronájmu místa

Coworking centrum jako druh kancelářské činnosti

Velký kancelářský prostor (nebo kancelářská budova) je vhodný pro vytvoření centra spolupráce. Tento typ činnosti, který je v našich podmínkách nový, je ve stádiu aktivní formace a může se stát skvělým nápadem pro podnikání.

Coworking centrum je ve skutečnosti kolektivní kancelář, která dohromady za malý nájem využívá zástupce různých profesí a specialit. V této místnosti jsou oddělené pracovní místa a celkově stoly pro obchodní komunikaci, moderní prostředky komunikace a kancelářské techniky, zasedací místnosti a konferenční sály, kavárny, sportovní kout, knihovna a relaxační centrum - vše, co potřebujete pro pohodlnou produktivity.

Coworking centrum není jen velkou kanceláří. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že území centra působí jako jediný tvůrčí prostor, který přináší spolupráci mezi lidmi všech druhů povolání na kvalitativně novou úroveň. Pod jednou střechou se setkávají multidisciplinární odborníci pro produktivní práci, komunikaci, volnou výměnu názorů a vzájemně prospěšné partnerství.

Uspořádání coworking centra je lepší než originál, s pomocí odborníků na návrh interiérů. Vesmír by měl harmonicky kombinovat podnikatelský oficializmus, povzbuzovat k práci a tvůrčí nadšení, probuzení inspirace. Úspěšným designem se může stát čip, který přiláká zákazníky, zejména v počáteční fázi.

Coworking centrum může být univerzální nebo profilové

Nuance konstrukce coworkingu

Při plánování vytvoření bezplatného kancelářského prostoru je třeba vzít v úvahu zvláštnosti tohoto podnikání.

 1. Umístění kancelářských prostor určuje do značné míry potenciální zákazníci. Právník nebo finanční poradce dává přednost tomu, aby pracoval na statuálním místě v centrální části města. Pro zástupce kreativních profesí je důležitá blízkost k bydlení, dopravě a vnějšímu prostředí. V každém případě je třeba vzít v úvahu infrastruktury - například v případě, že je vhodná instituce catering, má smysl uzavřít smlouvu s ním na dodávku potravin do kanceláře, a ve středu omezit chladič a kávovar.
 2. Cílový segment trhu závisí na směru rozvoje podnikání. Je třeba vzít v úvahu, že otevření jednoho centra spolupráce v průměru 1 000 000 obyvatel bude nákladově efektivní. Náklady na propagační a propagační aktivity představují významný podíl na plánovaném rozpočtu. Hlavními nájemci míst jsou odborníci pracující na dálku (nezávislí pracovníci), stejně jako podnikatelé, kteří právě začínají podnikat a / nebo nechtějí utrácet peníze za drahé pronájmy plnohodnotné kanceláře.
 3. Zkušenosti ukazují, že centra, která jsou orientována na určitou skupinu potenciálních zákazníků příbuzných odvětví, se rychleji vyplácejí. Například coworking centrum sdružující architekty, projektanty, interiérové ​​designéry, zástupci odhadů a stavebními firmami, atd navíc dobrým centrem je jako soběstačný mechanismus, jakýsi „věc v sobě“ -.. Základní potřeby jejích členů se setkali bez zapojení externích stran. Jinými slovy, v coworking středu by mělo vyzvat (případně zvýhodněných) odborníky v oblasti účetnictví a právní služby, agendy a copywriting, marketing a reklama, investice a jiných oblastech hospodářské činnosti.
 4. Finanční výnosy jsou tvořeny několika druhy peněžních příjmů. Jedná se především o nájemné z dodání pracovních míst - za hodinu, den, měsíc nebo rok. Může být fixováno nebo měněno v průběhu dne (24hodinový program je vhodný pro zástupce tvůrčích profesí). Coworking centra organizují obchodní schůzky, mini-výstavy, prezentace, konference - takové akce se platí zvlášť. Neustále fungující vzdělávací programy, kurzy, školení přinášejí také dobré příjmy (v tomto případě je vhodné zaujmout procento nákladů). Můžete si pronajmout prostor pro firemní akce, můžete získat příjmy z doplňkových služeb - kavárny, fitness, prodej, atd.
 5. Zaměstnanecké centrum spolupracovníků ve fázi růstu je tvořeno malým počtem stejnojmenných lidí. Zahrnuje administrátory haly (2-3 osoby pracující na směnách), marketingový expert, správce systému, technický pracovník, čistič. Nebude nadbytečné uchýlit se k pomoci dobrovolníkům (studentům, kteří získají zkušenosti a obchodní vazby) a také ke spolupráci prostřednictvím poskytování výměnných služeb.
 6. Ergonomie prostoru uvnitř centra je upravena již v procesu jeho práce od výsledků sledování chování návštěvníků. Úspěšným řešením může být instalace mobilních oddílů, nákup nábytku-transformátoru a blokového nábytku, pohyblivé a rotující prvky výzdoby, modifikace úrovní. Technologický návrh stylů "high-tech", "functionalism", "loft", "futurismus" by měl být zředěn lehkými inkluzemi eklektiky.

Vyhlídky na rozvoj spolupracujícího centra umožňují počítat se zisky již 3-4 měsíce po otevření a tento podnik se plně obnoví za 1-2 roky.

Správně zónovaný prostor je jednou z důležitých složek úspěšného fungování coworking centra

Organizace náborové agentury

Dalším typem podnikání v kanceláři, které nevyžaduje zvláštní investice, je otevření náborové agentury. Požadavek na kvalifikovaný personál a hledání vysoce placených pracovních míst vyžaduje úsilí a čas strávený jednou a druhou stranou a obě strany jsou připraveny zaplatit za pomoc zprostředkovatele - tedy náborové agentury. V tomto oboru existují pozitivní i negativní body.