Chov králíků jako podnik: zisk, ziskovost a příjem

Mnoho lidí žijících ve venkovských oblastech se zabývá chovem králíků. Z větší části poskytněte rodině čerstvé, chutné maso. Kromě toho je králičí maso dietní a je indikováno pro použití v mnoha chorobách, stejně jako u dětských potravin. Chov králíků jako podnik nenajde jeho širokou distribuci.

Ale je to jediný podnik, který lze zahájit s minimálními náklady. Plodnost zvířat, vysoké náklady na maso a nízká konkurence jsou důležitými součástmi konstantních a vysokých příjmů z tohoto druhu činnosti. S dovedným přístupem a organizací - tato firma se může stát přesně to, co vám přinese stabilní a vysoký příjem.

V tomto článku budeme chov králíka považovat za podnikání, naučíme se začít a jak uspět.

Chov králíků jako ziskové podnikání: výhody a nevýhody

Jakákoli podnikatelská činnost má své klady a zápory. Chov králíků není výjimkou. Výhody mini farmy zahrnují:

 1. Malé finanční náklady na zahájení podnikání.
 2. Vysoká plodnost, která nevyžaduje nákup mladých zvířat.
 3. Minimální množství dokumentů pro organizaci.
 4. Nízké náklady na údržbu.
 5. Vysoká cena masa.
 6. Skvělá příležitost pro marketing.
 7. Nízká konkurence.
 8. Příjem dalších příjmů z prodeje kůží a hnoje.

Nevýhody:

 1. Nevýhodou v chovu králíků je vystavení infekčním chorobám a vysoké úmrtnosti.
 2. Přísné hygienické požadavky na péči a chov.
 3. Provádění příslušných dokumentů.
Vizuální model králíčí farmy

Organizační a právní momenty

Co je lepší zajistit - osobní pomocné zemědělství, individuální podnikání nebo hospodaření?

Každá činnost musí být vydána a placená. Je zřejmé, že pokud má farma 20-30 králíků, není nutné pro vlastní spotřebu a registraci. Výběr formy závisí na počtu zvířat a kolik najatých pracovníků na farmě. Podívejme se více na formy registrace:

 1. Soukromé pozemky.
 2. Individuální podnikání.
 3. Zemědělci (rolnické zemědělství).

Ideální pro začínajícího obchodníka. Počínaje osobní farmou ve vlastní zemi máte mnoho příležitostí k rozvoji. ПPři provádění takové formy výroby se nezaplatňují daně, avšak za účelem výkonu hospodářské činnosti je nutné poskytnout osvědčení o dostupnosti pozemků. Realizace masa prostřednictvím trhů a přátel.

Jaký je návrh IP?

Pomocí tohoto formuláře můžete otevřít prodejní místo pro prodej masa. A také je dodáváte s jinými zásuvkami. Podnikatel je povinen platit daň. V této záležitosti byste se měli obrátit na místní daňový úřad o vysvětlení, protože právní předpisy v této věci se neustále mění.

Včetně:

 1. Osvědčení pro farmu.
 2. Získat prohlášení o GOST-R.
 3. Vydávat fytosanitární certifikát.

Pokud nejsou k dispozici žádné účetní znalosti, budete muset najmout odborníka, který uchovává záznamy. Proto je lepší formalizovat podnikání s velkými objemy výroby.

Zemědělství rolníků

Provádí jakoukoli zemědělskou činnost. Je to podobné jako podnikání, kromě několika bodů:

 • může mít několik hospodářských manažerů se stejnými právy;
 • není vyžadován žádný zákonný a ustavující dokument.

Buďte připraveni řešit problémy sami.

Závěr, pokud nevyrábíte v průmyslovém měřítku, je nejprve lepší zastavit se při návrhu soukromých pozemků pro domácnosti.

Obsah králíků v perách

Forma zdanění

Pro zemědělské účely existují dvě formy zdanění. Jedná se o zjednodušený pohled, kdy příjmy jsou mínus výdaje a jednotný zemědělský. Který z nich je pro vás výhodnější, můžete požádat o radu od osoby, která se zabývá účetními činnostmi. Protože závisí na způsobu činnosti, počtu zaměstnanců a objemu výroby.

Při registraci dostanete kód OKVED s kódováním - A.01.25.2. To znamená: chov králíků a kožešinových zvířat na farmě. Tento kód nezahrnuje maso a zvířecí kůže získané lovem nebo chytáním.

Jak začít chovat zvířata od začátku?

Jakékoliv podnikání začíná studiem teorie. Studovat vše, co souvisí s chovem králíků: o rozmnožování, podmínkách zadržení, krmení, nemocech a mnohem více. Požádejte o radu od zkušených chovatelů králíků. Studijní pokyny pro přípravu, například sóla.

Přemýšlejte o tom, které buňky budou obsahovat zvířata. Jaký druh potravinové základny mohou obdržet? Na jakém pozemku se bude nacházet komplexní. Jen si přečtěte o všech plemeny králíků a přemýšlejte, který z nich bude pro vás výhodnější pracovat. Studovat trh.

Nejlepší plemena pro chov

Chovy pro chov jsou nejlépe vybírány těmi, kteří mohou nosit naše ruské klima a nejsou nároční na podmínky zadržování. V tomto případě bude chov králíků výnosný.

Plemena chovných králíků se dělí na:

Tam jsou také ozdobné králíky, ale jsou drženy jako domácí zvířata.

Výběr plemen chovu králíků

 1. Plemeno maso.

Rychle rostoucí králíci. Získávají maximální hmotnost o šest měsíců. S dostatečnou péčí po dobu 4 měsíců je kostra mezi 2 a 3 kg.

 1. Maso - kůže.

Králíci, kteří mohou dostat kůži i maso.

Králíci s krásnou měkkou chmýří, kterou mnozí používají k výrobě oděvu.

Flandry

V souvislosti s masným plemenem. Tito králíci jsou největší. Délka těla dosahuje 70 cm. Hmotnost dospělého vzorku dosahuje 10 kg. Pro chov jiných masných plemen se jednalo o Flandry.

Králíci mají velké, široké uši. Silné, svalnaté tělo. Měkké, měkké maso. Barevná, kožešina má podobnost s klokanem nebo bobrem. Flandry u chovatelů jsou oblíbené vzhledem k jejich vyvážené a klidné povaze.

Králíci plemene Flandry

Ale toto plemeno má své nevýhody. Potřebují velké buňky, ale jsou lépe uchovávány v krytech. Jezte mnoho jídla. Králíci pozdní zrání. Často mají potíže při porodu. Ale pokud jim vytvoříte hodné podmínky, pak je možné chovat pro příjmy.

Nový Zéland

Vztahujte se na maso. Průměrná hmotnost těchto zvířat činí až 5 kg. Čistě bílá. Kompaktní tělo s dobře vyvinutými svaly. Malá hlava s vztyčenými ušima. Vyvinutá kostra. Jatečně upravená těla je hustá bez nadměrného tuku.

Bunnies tohoto plemene jsou plodné a mléčné. Mohou napájet až 12 dětí. Králíci rostou rychle a po 3 měsících mohou vážit až 3 kg. Vzhledem k tomu, že na chodidle je hustá vlna, je možné udržet obsah na oka. Pokojný a vyrovnaný.

Ram

Vztahujte se na maso. Plemeno dostalo své jméno kvůli jeho dlouhým, lopatkovým uším. Velké plemeno. Délka těla je až 70 cm. Hmotnost je 7-8 kg. Sametová kůže různých odstínů. Poškozené, silné tělo. Skvělá chuť masa. Bunnies pozdní zrání. Přiveďte 9 králíků. Uklidni se. Je nutná pravidelná péče o uši.

Masné výrobky také zahrnují:

 • - bílý obor;
 • - šedý obr;
 • - Californian.
Rabbit králičí plemeno

Bílá

Oblíbený zástupce plešatého plemene. Různé barvy: bílá, černá a modrá. Průměrná hmotnost je 4 kg. Délka těla je 55 cm. Přiveďte 7 králíků. Pooh vyčesá od 700 gr do 1000 gr.

Bílé plemeno králíků

Angore

Tělesná hmotnost 3 kg. Králík přináší až 6 králíků. Rostou pomalu. Obsahují z větší části doma. Vyžaduje maximální péči o pokožku. Veselý, hravý charakter.

Černá-hnědá

Vztahujte se k masům. Mají krásnou kůži a chutné, jemné maso. Hardy králíci. Králík přináší až 8 králíků, kteří mají aktivní růst.

Butterfly

Mají zajímavou barvu. Na bílém pozadí skvrny, jako křídla motýlů. Místa různých odstínů: modrá, žlutá, černá a šedá. Velmi úrodné králíky. Vynikající pro udržení ruského klimatu. Krásná kůže a chutné maso.

Králíci motýlího plemene

Sovětský

Za prvé, mají krásnou šedo-modrou pleť. Rychle rostou. Přiveďte 8 králíků. Hmotnost dospělých je od 5 do 8 kg.

Sovětské plemeno králíka

Uspořádání místa zadržení

V chovu králíků existuje několik způsobů, jak zachovat:

 1. Pit.
 2. Mobilní.
 3. Shed.
 4. Podle Michailova systému.

A nyní o každé metodě podrobněji.
Dutý způsob držení je nejstarší. Tato metoda se přiblíží přírodním podmínkám, což má své klady i zápory. Výhody této metody jsou:

 • uspořádání jámy z dostupných materiálů;
 • když začínáme v něm několik rodin, dostaneme velký, zdravý vrh;
 • zvyšuje předčasnou splatnost;
 • vzácné čištění jámy;
 • získávání zdravých zvířat v důsledku jejich aktivního životního stylu;
 • neexistují žádné problémy se zdravím zvířat;
 • záchranu prostoru, v jamce 2 * 2 je možné udržet až 200 osob.

Ve všech svých zásluhách má obsah jámy své nevýhody:

 • infekce šířící se na všechna zvířata;
 • čištění jámy je komplikovaný proces;
 • Je lepší nechat plemenit velká plemena v jamkách a cennou kožešinou;
 • úzce související vztahy, zvířata časem rostou;
 • chytit zvíře je obtížné.

Nicméně se správným přístupem k uspořádání jámy může být tato metoda použita pro chov zvířat.

Standardní studna:
Vyberte suché místo bez těsného podzemního vodního stolu. Pro 200 zvířat je vhodná jamka o rozměrech 2 x 2 m. Do hloubky vykopujeme nejméně 1,5 m hluboko, což je způsobeno tím, že zvířata vykopávají horizontální nork a dokážou kopnout průchod na povrch. Aby se tomu zabránilo, zdi by měly být vyztuženy mřížkou, cihly nebo břidlicí. Jedna stěna zůstane otevřená. Bude obsahovat hnízda. Chcete-li spustit nork z dolní části o 20 cm, vytvořte díru.

V dolní části nalijte vrstvu písku na 20 cm a nahoře na vybavení roštu nebo stojanu. Naplňte slámu nebo piliny a čistěte je jednou týdně.

Je žádoucí vytvořit střechu nad jámou. Aby nedošlo k přehřátí, nezakrývejte plechy. Ujistěte se, že vytvoříte potrubí pro cirkulaci vzduchu.

V zimě organizujte umělé osvětlení. Vybavte pijáky a krmítky takovým způsobem, aby zvířata měla dostatek prostoru pro každého. Konečně opláchněte místo plotem.

Organizace jámy pro králíky

Mobilní režim je nejoblíbenější mezi chovateli králíků. Boční a zadní stěny jsou z dřevěných desek. Strop, podlaha a dveře jsou utaženy mřížkou. V chladném klimatu jsou buňky přenosné. Během chladného počasí jsou převáděny do přístřešků nebo do izolovaných prostor.

Je možné instalovat několik řádků na sebe. K dispozici jsou jednokomorové a dvoudílné. Dva kusy použité pro králíky, kde hnízdí jedna větev, druhé je krmivo.

Standardní velikosti jednotlivých článků:

 • délka - 110 cm;
 • šířka - 60 cm;
 • výška - 60 cm.
 • délka - 150 cm;
 • šířka - 60 cm;
 • výška - 60 cm.

Mladé zvíře ve výkrmu se nachází v buňkách o délce až 3 m. Hustá výsadba se nedoporučuje. Čím menší jsou zvířata v kleci, tím vyšší je přírůstek hmotnosti.

Mobilní údržba králíků

Obsah v přístřešcích - to je lepší obsah buňky. Buňky umístěné v řadě vybavené zařízeními usnadňujícími péči o zvířata. Haly jsou uspořádány v jedné, dvou nebo třech úrovních po obou stranách uličky.

Uspořádejte posuvné palety pro rychlé čištění buněk. Při přechodu hnoje je vyvážen na vozíky nebo mechanicky odstraněn. Bubny jsou uspořádány. Krmítka s postupným posuvem.

Tento způsob obsahuje několik desítek až několik tisíc zvířat. Většinu případů srážejí zemědělci a velké farmy. V závislosti na klimatu jsou kůlny umístěny pod střechami nebo v uzavřených prostorech s větráním.

Podle Michailova systému. Systém byl vyvinut akademikem Mikhailovem. Tato metoda umožňuje růst králíků ve speciálních mini-farmách. Je určen pro rostoucí králíky v průmyslovém měřítku. Mohou obsahovat velké množství hospodářských zvířat. Zároveň jsou obsluhovány třemi až čtyřmi lidmi.

Podle této metody jsou zvířata držena na ulici na farmách králíků. Všechno potřebné je v mini farmě. V chladném prostředí je teplo, v teple chladno. Zvířata jsou poskytována nepřetržitě s vodou a potravinami.

Zvířata rychle zrychlí a jsou naprosto zdravá. Jsou také nazývány Mikhailovským urychlovačem. Nezaměňujte - urychlovač není plemeno, ale králík pěstovaný speciální metodou. Systém nákladů, protože vysoké náklady na buňky, ale pokud je vyrábíte sami, náklady jsou sníženy. Použití systému umožňuje zvýšit rychlost třikrát. Dále se podíváme, jak udělat klece pro králíky vlastními kresbami pro Mikhailov.

Jak vyrobit klec Mikhailovovou metodou s vlastními rukama podle výkresu s rozměry?

Farma se skládá z několika oddílů. Obsahuje:

 • - hnízdící prostor;
 • - pro mladé;
 • - digestoř;
 • - topení pro zásuvku;
 • - krmné žlaby;
 • - pitné mísy.
Schéma systému Michailova

Buňka je postavena v několika vrstvách:

První vrstva je stojan. To spočívá na čtyřech regálech. Stojany jsou vyrobeny ze silných nosníků. Z tyčí jsou však podpěry horních vrstev.

Pro podporu konstrukce je nosný rám přizpůsoben. V něm jsou větve pro skladování elektrických zařízení a nástrojů. Má také žebřík a hlaveň pro výkaly. Sbírejte jej lépe z materiálu, který nezrezává. Níže jsou výkresy buňky pro králíky s rozměry podle Michailovovy metody.

Kresba Michailova systému

Na stojanu je střední vrstva. Je určen pro chůzi zvířat a generickou větev. S pomocí stojánků se vrstva spočívá na stánku. Rozměry regálů jsou 2 x 10 cm. Na východní straně je díra pokrytá mřížkou. V roštu je okno 250 * 250 mm. Na této úrovni je pasce pro ovládání a posílení, stejně jako úkryt.

Farma je rozdělena do několika sekcí. Bunker a miska na pití se nacházejí v oblasti paddock. Mezera 20 x 30 cm je vytvořena zespodu. To vede k důlním důlům. Odmítnuto 100 mm vpravo. To je kombinováno se spodním úsekem v prvním patře. Podlaha je skloněna při 45 °. Potkany jsou chráněny před kovovými proužky.

V dolní části jsou zabaleny 2 x 45 cm latě. V mezerách klesají a jsou vždy čisté v kleci.

Konstrukce poskytuje potrubí pro větrání. V důsledku toho se plyny nehromadí uvnitř.

V hnízdě je dveře, které se skládají. Když je na volném prostranství, dostaneš stůl, abys pracovala s dětmi. V tomto oddělení je celé patro. Mírně nižší je úroveň. Vnější stěny jsou izolované. Lázeň je uzavřena s výhledem z jihu.

Vzhledem k tomu, že matka je odnímatelná, na stranách jsou mezery. To, že zvířata do této díry nepronikují, pokrývají desky. Klapka, která blokuje hnízdo, je lepší vyrobit kov. Dveře jsou vyrobeny ze dřeva.

Na horní vrstvě rostou králíci. Pro muže byla vytvořena samostatná část. Stojí za rám.

Nádrž na vodu je umístěna mezi oddíly na přední stěně. V tom vlhkost pochází automaticky z jiných kontejnerů, které jsou umístěny venku na stěně paddock. K vodě v chladné sezóně bylo teplo určené pro topení kotle.

V blízkosti misky je zásobník bunkru. Přidává se k němu výměník tepla. Když králíci lopatou seno, do něj se vlijí drobky. Drobky lze znovu použít. Horní část žlabu je sklopná. Když potřebujete dát další část jídla, otevře se.

Pro seno a kořenové plodiny jsou žlaby umístěny mezi podlahami. Těžké víko krmí dolů.

Komplexní design, ale vybudování jednoho s vlastními rukama, zbytek bude snadno. Po vyzkoušení v práci přenesete ostatní zvířata do takových buněk. Koneckonců, v takových buňkách je snadné pracovat se zvířaty a oni se zase cítí perfektně.

Mluvme více o organizaci králíčí farmy.

Organizace zemědělských podniků

Stavět to nepotřebuje žádné zvláštní povolení. Hlavní věc je dostupnost pozemku a připravený obchodní plán s výpočty. Je důležité, aby se tato lokalita nacházela v určité vzdálenosti od obytných budov, a požádejte o to místní úřady. Na co - to se týká farem, a ne domácnosti pro 10-20 cílů.

Vyberte místo pro farmu na výšce nebo svahu. Po vyčištění celého pozemku musí být asfaltová nebo betonová. Proveďte také systém odvodnění vody.

Mimochodem, stojí za to pamatovat, že králíci se mohou zhoršit. A potřebujete znát příčiny nadýmání u králíků, příznaky myxomatózy a kokcidiózy.

K získání přibližně 1 000 mrtvých těl masa za rok bude plocha zemědělské půdy přibližně 1 000 m2. To na místě uspořádat:

 1. Bouda - 3 kusy (360 m2).
 2. Stern stráží povinný přístup autem k němu (200 m²).
 3. Saray, kde jsou uloženy zásoby a stavební materiály (50 m²).
 4. Pokoj pro jatka a ledničky (50 m²).
 5. Sběrač hnoje (30 m²).
 6. Průchody pro řízení mini traktorů.

Použití přístřešků šetří čas na údržbě a stavebních materiálech. Z buněk instalujeme dvě vrstvy. Na zadních stěnách dělejte okna o rozměrech 20 * 100 cm.

 • délka 20 m;
 • výška 2 m 40 cm;
 • šířka průchodu je 1 m 40 cm.
Schematické kreslení přístřešku pro králíky

Buňky

Buňky jsou pod danými rozměry, poté jsou odděleny pro muže, ženy a mladé zvíře.

 • délka 1m 30 cm;
 • šířka 70 cm;
 • výška přední stěny 55 cm;
 • výška zadní stěny je 40 cm.

Sklon střechy je určen pro snadné čištění hnoje. Takové palety platí pro všechny úrovně.

Při vytváření buněk použijte pozinkované pletivo o velikosti ok 18 * 18, 20 * 20, 16 * 48 mm.

Mezi buňkami vytvořte čistou školku pro seno. Pod jeslí nastavit pitné misky a podavače. Pro ženy jsou buňky rozděleny na hnízdo a zadní část.

V této budově je umístěno 60 buněk. V průběhu roku je možné zvýšit počet 400 a více mladých.

Závodní dílna

Na farmě budete potřebovat obchod s potravinami. V této místnosti jsou uloženy krmivo, obilí a drtič obilí. Můžete také dát granulátor a připravit krmivo vlastním rukama.

Samostatně umístěte přístřešek pro uložení inventáře a stavebních materiálů.

Jatka a ledničky

Hromadná porážka je vhodnější pro speciální místnosti. Proto na farmě, dát jatka. Je lepší, když ji připojíte do místnosti s lednicí. Jatka musí být vybavena žlabem a troubou. Pec bude vyžadována pro spalování odpadu (tlapky, hlavy, vnitřnosti a zbytečné kůže). Existuje tedy kontinuální proces: porážka, řezání, balení a mražení. Jak skóre králíka číst v samostatném článku.

Jatka na králíčí farmě

Sběrač hnoje

Nezapomeňte na hnoje. Vybavte jámu na farmě, abyste sestavili hnůj. Musí to být v nejvzdálenějším rohu. Jak je to možné, od králíků a porážky. Stěny jámy by měly být betonovány. Hloubka jámy není menší než 3 m. Délka je libovolná.

A nyní zvážíme celý obchodní proces chovu králíků.

Vzhledem k tomu, že chováme králíky pro maso, pak vybíráme plemena směru masa. Není to špatné, a dokonce úspěšně chováni a splatit tyto horniny: bílá obří, šedá obří, stříbrné nebo černé a hnědé, Flandry, sovětský Chinchilla, kalifornských, motýl, ovce, a existuje několik skal.

S řádnou péčí o 3-4 měsíce, hmotnost jatečně upraveného těla od 2-3 kg. Ranní a úrodná plemena. Sovětská činčilka je nádherná matka. Postava je klidná a schopná vzít králíka někoho jiného.

Získejte zvířata na farmách ze zavedených farem. Pokud máte možnost navštívit zemědělskou výstavu, kde si můžete vybrat dodavatele.

Mladí v nákupu by měli být očkováni proti infekčním chorobám. Vzhledem k tomu, že králíci jsou stresující zvířata, takže jejich přeprava prošla bez problémů, potřebují antidepresiva nebo pití vitamínu B6, který působí jako antidepresivum.

Jak uspořádat krmení na farmě?

Pokud někdo myslí, že se králíci mohou krmit se seno a trávu, je to hluboce mylné. Aby uspěli v podnikání, potřebují krmení v plném rozsahu a bez krmení krmiv na bázi zrna nebude fungovat.

Strava králíků, denní dávka v gramech:

 1. Louka tráva - 1500;
 2. Bean bylinky - 1200;
 3. Pobočky - 600;
 4. Láhev řepy 200;
 5. Listy zelí (je třeba opatrně podávat) 600;
 6. Mrkev 600;
 7. Krmná řepa 200;
 8. Cukrová řepa 600;
 9. Řepky 400;
 10. Vařené brambory 400;
 11. Surové brambory 150;
 12. Silo 300;
 13. Hay 300;
 14. Zrna obilovin 150;
 15. Zrn z luštěnin 50;
 16. Olejnaté semena 20;
 17. Bran 100;
 18. Olejové koláče 100;
 19. Masokostní moučka 15;
 20. Sůl 2,5;
 21. Křída 2.

Snažte se dodržovat tyto normy. Přehnané zvířata by neměly být.

Chcete-li lépe orientovat, kolik krmiv potřebujete pro rok, podívejte se na následující obrázky, kg.

Organizace procesu krmení králíků

Ženy a muži v klidu:

 1. koncentráty 3,50;
 2. seno 1,20;
 3. kořenové plodiny 3.25;
 4. zelené krmivo 4.50.

Samice a muži v chovném období:

 1. koncentráty 4,20;
 2. seno 1,50;
 3. kořenové plodiny 3,8;
 4. zelené krmivo 5.6.

Žlutý sukrol:

 1. koncentráty 17;
 2. seno 6;
 3. kořenové plodiny 16;
 4. zelené jídlo 23.

Kojenecká žena:

 1. koncentráty 62;
 2. seno 21;
 3. kořenové plodiny 57;
 4. zelená strava 83.

Mladý růst 45-120:

Ráno se zvířatům podávají šťavnaté potraviny a zelená. Odpoledne a večer - koncentrace. Pití, čerstvá voda by měla být neustále.

Reprodukce králíků

Reprodukce králíků je důležitým procesem chovu králíků. Postupujte podle schématu. V přístřešcích je horní vrstva obsazena ženami a jedním mužem. Ve zbývajících buňkách mládí roste.

Každý králík dává 3: jaro, léto a podzim. Ukazuje se to asi 25 dětí. Králíci pod ženou sedí až do dvou měsíců věku. Celkem 300 kusů na výkrm. Vezměte prosím na vědomí, že odpady jsou z jednoho nebo jiných důvodů nevyhnutelné. Jsou volně umístěny na zbývajících buňkách.

3 přístřešky o 60 buňkách skončí s 3 * 300 = 900 hlášení ročně.

Chov chovných zvířat pro čistý chov nemá smysl. Výkon je nákladný. Je snadnější si koupit několik hlava mladých zvířat pro opravu hospodářských zvířat.

Uložení zdroje

Krmení králíků se zakoupenými potravinami, jak víte, je drahé. Pěstování zrna není možné. Snížit rychlost krmení nemůže. Proto je lepší vyrábět krmivo sami.

K tomu bude zapotřebí granulátor a granulátor. Granule jsou ochotně konzumovány králíky.

Několik receptů na granule. Možnost pro všechny:

 • oves, pšenice 30;
 • ječmen, kukuřice 45;
 • pšeničné otruby 12;
 • koláč 12;
 • křída 0,5;
 • sůl 0,5.

Možnost pro mladé:

 • ovsa, pšenice 40;
 • ječmen, kukuřice 45;
 • koláč 8;
 • masokostní moučka 6;
 • rybí moučka 6;
 • křída 0,5;
 • sůl 0,5.

Možnost pro všechny:

 • ovsa, pšenice 31;
 • ječmen, kukuřice 32;
 • pšeničné otruby 15;
 • olejový koláč 15;
 • masná a kostní moučka 3;
 • rybí moučka 3;
 • kvasnice, hydrolyzované 2;
 • kostní moučka 1;
 • sůl 1.

To také přináší velké úspory při výrobě sena. Produkce sila a kořenových plodin je však nerealistická. Proto je lepší je koupit.

Pokuste se mechanizovat manuální práci. Nákup mini-traktoru značně usnadní ruční práci. To může přinést potravu Švédům, stejně jako vývoz hnoje. Nastavte automatický přívod vody.

Krmivo pro králíky

Podmínky pro uchování králíků a očkování

Aby se zabránilo různým chorobám, musí králíci poskytovat dobré životní podmínky.

Buňky musí být čisté a suché. Pokud jsou buňky dřevěné, je žíravé jednou za šest měsíců. Před vstupem do hangáru udělejte čtvercovou depresi a nalijte na něj vápno, aby prohřešci prošli tímto vápnem. Tímto způsobem se bude provádět dezinfekce obuvi.

Aby se zabránilo masovému vyhynutí hospodářských zvířat před infekčními chorobami, vyžaduje se očkování. V této době byla vyvinuta komplexní očkování proti VGBC a myxomatóze. Tato vakcína je pro dospělé umístěna na jaře a mladí lidé by měli být očkováni každé tři měsíce.

Realizace domácího králíka

Samozřejmě každý má zájem o prodej masa. Za prvé, ošetřete a nabízejte králíka svým přátelům, známým a příbuzným. Pokud se jim to líbí, neváhejte, některá část králíka půjde na zdraví. Z králičího masa je vynikající grilování a zapečený králík se žampiony. Tím vytvoříte vlastní klientskou základnu.

Co dělat dál? Je to jednoduché: všechny druhy reklam. Je důležité, aby cena nebyla zakalená, ale byla přijatelná pro lidi.

Prodej masa z loděnice nevyžaduje povolení. Ale pokud předáte prodejcům, potřebujete veterinární osvědčení.

Můžete se pokusit nabídnout restaurace. Ale protože v ruských restauracích králík není vařený, pak bude s největší pravděpodobností odmítnut. Pak můžete tak učinit, požádejte kuchaře, aby uvařil misku od králíka a dejte mu pár kusů. Pokud to funguje, budete mít zavedený prodejní kanál. Ale pak to bude vyžadovat několik povolení.

Prodej a marketing králíka

Můžete otevřít vaši prodejnu nebo nabízet svůj produkt do obchodů, velkoobchodů nebo supermarketů. Faktem však je, že 1000 kusů masa za rok nebo 2 000 kg masa je malé množství. Každoroční psaní dokumentů bude většinu zisků jíst.

Chcete-li vyřešit tento problém, obraťte se přímo na prodejní místa a vyřešte je individuálně. Velcí dodavatelé v těchto místech předávají své výrobky za extrémně nízké ceny. Ale mají obrovské objemy. A nakonec můžete jít zlomit.

Ziskovost podniku s obchodním plánem

Částka počáteční investice se bude lišit pro všechny. Vzhledem k tomu, že náklady na stavební materiály ve všech regionech jsou různé. A pak už možná máte, řekněme traktor nebo nějaké vybavení. A někdo začne s nulou.

Seznam králíků potřebných pro chov:

Podnikání pro chovné králíky

Předmět chovu králíků odhaluje úspěšný ruský podnikatel, který se profesionálně angažuje v různých oblastech agrobyznysu již více než 15 let. Podílel se na tvorbě a vývoji vlastních i třetích stran. Má rozsáhlé znalosti v mnoha oblastech zemědělské výroby. Článek obsahuje krátký, ale velmi ambiciózní obchodní plán pro chovné králíky (až 1000 zvířat za rok) se specifickými údaji o příjmech a výdajích.

Určitě znáte řeč: "Nejbezpečnějším způsobem, jak házet peníze, je investovat do zemědělství". No, je načase úplně vyvrátit toto řečení a zapomenout na to jednou provždy. Koneckonců, bude to asi jeden z nejstabilnějších a výnosných směrů - chov králíků jako podnikání. Konkrétně o vytvoření vlastní králičí chovatelské mini-farmy, která vám poskytne stálý zdroj příjmů po celý rok.

Za prvé, Králičí maso má výjimečné, dietní vlastnosti. Kromě toho, že králičí obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, je absorbován v lidském těle o 90% (vepřové maso, hovězí maso a jehněčího pouze 60%) a usnadňuje úpravu metabolismu. A na těchto vlastnostech králíka můžete hrát dobře. Souhlaste s tím, že lidé, kteří dodržují dietu z jednoho nebo jiného důvodu, nyní více než dost.

Za druhé, trh s králičím masem není prakticky obsazen a není těžké se k němu připojit. To je způsobeno především k tomu, že králičí maso nikdo nemůže soutěžit s:.. NO drůbežárnách, žádné prasat nebo skotu, chovných komplexů, tedy to výklenek je prakticky prázdný. A zeptejte se sami sebe, jak často vidíte na regálech supermarketů velké množství králičích trupek domácí produkce?

Organizační a právní aspekty řízení králíků

Před otevřením mini-farmy zvažte dvě nejvhodnější formy podnikání: PF a PI.

Zemědělci (rolnické zemědělství).

Ve skutečnosti je činnost PF stejná jako PI, ale pouze s jedním rozdílem: může zahrnovat občany, kteří společně vlastní majetek podniku a mají právo vykonávat jakoukoli ekonomickou činnost. V tomto případě PF nemá své zákonné dokumenty, zakládací smlouvu a vlastní jméno. Registrací PFK ve vlastním jménu se stanete jeho hlavou, nebo přesněji obyčejným individuálním podnikatelem.

Ale zda stojí za přijetí nových akcionářů či nikoliv, závisí na situaci, ale řeknu ne. Jelikož v případě úspěchu budou nevyhnutelně vznikají problémy s partnery (vlastníky), což může vést k úplné likvidaci podniku. Kromě toho máte zákonem právo spravovat rolnické hospodaření u jedné osoby. Výhodou PF je, že může spoléhat na státní podporu ve formě různých dotací a daňových výhod.

Individuální podnikatel.

Například, abyste získali zvýhodněnou půjčku pro zemědělské producenty, musíte požádat místní správu okresu. Komise, která uvažuje o takových žádostech, bude mít dobré strýce a tetové, kteří mají zásadní zájem o získání těchto půjček. A teď hádej, kdo vyhraje nabídku na zvýhodněné půjčky?

Forma zdanění pro chov králíků

Jako daňový systém pro tento druh činnosti je třeba zvolit ze dvou forem zdanění: zjednodušený režim zdanění, výnosy mínus výdaje nebo jednotná zemědělská daň.

Kód druhu hospodářské činnosti

Organizace materiálové a technické základny

Aby bylo možné maximalizovat celý proces pěstování a udržování králíků, je nejlepší použít systém haly. Bouda je kůlna s dřevěným nebo kovovým rámem, který kombinuje pod jednou střechou buňky s králíky.

Místo pro mini farmu

Chcete-li postavit mini-farmu, není vyžadováno zvláštní povolení. Vše, co potřebujete, je mít pozemek mimo město, který je vlastněn nebo pronajatý. Jediným závažím je přípustná vzdálenost miniparku od obytných budov. Stejné věci řídí místní samosprávy, takže se předem zeptat, kam můžete farmu dát a kde je to nepřijatelné.

Samotné místo pod farmou by mělo být na kopci nebo na pozemku s mírným sklonem.

Snažte se vyhnout se nížinám, protože králíci netolerují vysokou vlhkost. V ideálním případě by celá plocha pod farmou měla být asfaltová, betonová nebo pokrytá štěrkem, a také zajistit stokovou kanalizaci a odvodňovací systém.

Takže projekt mini-farmy umožní obdržet 700-1000 jatečně upravených těl králíků za rok a plocha farmy bude asi 800-1000 m² pozemků.

 • Přístřešky - 3 ks. Celková plocha je 360 ​​m².
 • Kormotseh a přístup k autu - 200 m².
 • Prostor pro zásoby a náhradní stavební materiály - 40-50 m².
 • Místnost pro jatka a chladící zařízení - 40-50 m².
 • Sběrač hnoje - 30 m ².
 • Zbytek oblasti jsou průchody a průchody pro mini traktor.

Shady pro chov králíků

Vzhledem k tomu, že buňky v přístřešcích jsou umístěny na jednom místě, šetří se zde spousta stavebních materiálů a doba jejich údržby. Buňky v přístřešcích jsou instalovány ve dvou vrstvách na obou stranách krytého průchodu. Aby buňky s králíky získaly více světla a čerstvého vzduchu, na svých zadních stěnách se vyrábějí okna o rozměrech 20x100 cm s odnímatelnými pláty na závěsech. Délka kůlny může být libovolná (v našem případě je 20 m), výška je 240 cm, šířka průchodu je 120-140 cm. Podlaží v průchodu je betonováno nebo asfaltováno se sklonem směrem k buňkám.

Klece pro králíky

Klec pro stáda má délku 100-130 cm, šířka - 60 až 70 cm, s přední výšky stěny 55 cm, zadní -. 35-40 cm, pro pohodlné čištění hnůj střešních spodní vrstvy buněk z šikmých zpět a druhý kontinuální dolní části pro buněk horní vrstvy. Podobná paleta by měla být také pro buňky nižší vrstvy.

Všechno buňky jsou vyrobeny z pozinkovaného svařovaného drátěného pletiva (velikost buněk je 18X18, 20X20, 16X48 mm).

Shedah buňky jsou rozděleny do dvou částí - krmiva a hnízdění, a mezi nimi umístit postýlku mesh (velikost 35x35 buněk nebo 25x50 mm), ale krmítka a waterers mají žlab, který významně šetří místo. Jedna buňka tedy obsahuje 60 buněk, ve kterých může ročně vyrůst až 400 mladých zvířat.

Krmný mlýn

Kormotseh je místnost, kde bude uložena působivá zásoba koncentrovaných krmiv (krmiva, obilí), která by měla stačit po dobu 2-3 měsíců. Pokud je to požadováno, může být potravina vybavena profesionálním vrtacím zařízením (nejméně 500 kg / h) a granulátorem, který samostatně vyrábí smíšené krmivo a ušetří na tomto nákladovém místě.

Také na území mini-farmy by měl být prostor pro náhradní zásoby (krmítka, pijáci atd.) A stavební materiály (oka, desky, spojovací materiál atd.).

Jatka a chladicí zařízení

Při masivním zabití králíků je třeba postavit samostatnou místnost nebo spíše rozšíření konstrukce, kde bude umístěno chladicí zařízení. Na jatkách je samostatné jatečné místo, které je vybaveno průtokem krve a speciálním zařízením. spalovna (hlavy, tlapky, entrály, nelikvidní kůže atd.). Tento přístup umožňuje vytvoření kontinuálního procesu zpracování jatečně upravených těl králíků. To znamená, že kohouti, řezali, okamžitě zabalili a zmrazili.

Sběrač hnoje

Sběrač hnoje je obyčejná jáma s betonovými stěnami a otevřenou střechou (vrchlíkem). Hloubka jámy je minimálně 3 metry široká a délka je libovolná. Sběrač hnoje se nachází v nejvzdálenějším rohu farmy a co nejdále od haly, krmivářského a chladírenského zařízení.

Obchodní proces: pěstování a krmení králíků.

Zvažte obchodní procesy pro pěstování králíků pro maso.

Jaký druh králíka je přínosné pro chov?

Vzhledem k tomu, že hlavním produktem králičího mini-farmy je maso, potom musí být i plemena králíků. Žádná holubice, maso a drůbež a ještě více králíci nesmí být. Na první pohled neexistuje žádný rozdíl v hmotnosti dospělých králíků z masa a hovězího a masného plemene, ale tito již dosáhli tělesné hmotnosti 3,5 kg ve věku 3 měsíců. Existují pouze tři: Nový Zéland červený, Nový Zéland bílý a Kalifornie.

 • Nový Zéland červený. Dospělí králíci dosahují živé hmotnosti 4,5-5 kg. Jsou charakterizovány vysokou energií růstu, zejména v raném věku.
 • Nový Zéland bílý. Tito králíci mají také vysokou energii růstu, masivnosti a rané zralosti. Živá hmotnost mláďat ve věku tří měsíců činí 2,7 až 3,5 kg.
 • Kalifornie. Průměrný denní zisk mladých zvířat tohoto plemene je 40-45 gramů. na den až dva měsíce věku, takže tyto králíky-brojleři dosáhnou hmotnosti 4,5 kg za 5 měsíců.

Moje rada k vám: Nekupujte rodokmen na trzích s ptáky. Nejlepší místo k nákupu je specializovaná farma. výstavy. Zde najdete dobré dodavatele čistokrevných králíků, zhodnoťte své produkty přímo na místě a porovnejte navrhované králíky s normami plemene.

Organizace krmení

Velmi často jsem slyšel takový názor, že králíci jsou bylinožravci a na jedné trávě můžete získat tuny králíka. Věřte, ale ne.

Šťavnaté a bylinné krmivo (tráva, seno, sláma atd.) Ve stravě králíků pro nutriční hodnoty je pouze 15-20%, zbytek je krmivo na zrno. V tomto případě existuje obrovské množství stravy krmných králíků, stejně jako charakteristika krmiva, která jim byla podána. Abyste se nezaměňovali ve všech druzích srovnání, níže uvedu tabulku kombinovaného typu krmení. Vědět, že šťavnaté a bylinné krmiva v této tabulce jsou zaměnitelné.

Tabulka 1: Maximální denní dávky hlavního krmiva pro králíky v gramech.

Pokuste se dodržovat normy doporučené v tabulce a ne králíky s nadměrným napájením.

Ale následující tabulka vám pomůže pochopit nejen roční množství krmiva pro každou kategorii králíků, ale také vypočítat potřebu krmení až do každého dne.

Tabulka č. 2: Roční potřeba králíků v krmivech pro kombinovaný typ krmení.

Ráno králíci dostávají šťavnaté potraviny a zeleniny a večer i večer - koncentráty (smíšené krmiva, zrno). V tomto případě by králíci měli mít nepřetržitě čistou pitnou vodu.

Reprodukce králíků

Při reprodukci králíků používám následující schéma. Chodba pro 60 buněk, horní vrstva buněk obsazených samicemi (14 buněk) plus jeden samec (1 klec). Zbývajících 45 buněk se používá k chovu mladých zvířat. Z každého králíka dostanu 3 prameny: jaro, léto a podzim. Králíci a samice drží dohromady až 2 měsíce věku a někdy více (v pozdním podzimním období). Od jedné ženy za rok je asi 25 králíků, které v celkové hmotnosti jsou 300-350 jednotek mladých zvířat (14 žen násobí 25 králíků).

Přesná postava mladých lidí nelze určit, protože ústup mezi králíky je nevyhnutelný, takže si vezmeme minimálně 300 kusů. Tento počet mladých zvířat je volně umístěn na zbývajících vrstvách s buňkami (7-8 kusů na klec). V důsledku toho máme tyto údaje: třikrát násobit 300 kusy. králíků a na výstupu jsme dostali 900 jatečně upravených těl králíků za rok.

Ale nedoporučím vám, abyste drželi odděleného stáda pro čistokrevná chov. Pokud vylíčíte obsah takového stáda za čas a peníze vynaložené na krmivo, bude snadnější koupit chovné mláďata každé dva roky.

Jak uložit na zdroj

Jak jste pochopili, hlavní položka výdajů v chovu králíků jako podnik je krmivo. Je velmi drahé podávat králíky s nakoupenými směsnými krmivy, je nemožné pěstovat obilniny sami, není také možné snížit množství krmivových norem, protože to povede k prudkému poklesu produktivity. Proto jediný způsob, jak snížit tuto položku výdajů - zahájit vlastní výrobu smíšených krmiv.

Vše, co potřebujete, je silný drtič obilí a krmivo pro peletizér, protože zrno v půdě formy králíků se zdráhá jíst. A samozřejmě i suroviny ve formě odpadů z obilí a zrn. To je právě podstata ekonomiky, jelikož odpad z obilí je dvakrát levnější než smíšená krmiva.

Níže uvedu 3 recepty smíšeného krmiva pro králíky všech věkových kategorií.

1) recept č. K-92-1 koncentrovaný krmný koncentrát pro dospělé králíky.

2) Recept č. K-91-1 směsný krmný koncentrát pro mladé zvíře.

3) recept na koncentrovaný krmný koncentrát pro králíky všech věkových skupin.

Nesnažte se připravit na zimu takové šťavnaté potraviny jako siláž a kořenové plodiny. Je to jedna věc, když držíte 20-30 králíků, a je to úplně jiná věc, když jejich dobytek přechází přes 1000 kusů. Sklizeň a pěstování takových krmiv bude trvat ne jen hodně času, ale bude vyžadovat impozantní investice na zaplacení zaměstnanců. Jedinou výjimkou je seno, protože je obtížné koupit dobře oblečené a vitamínové seno.

Pokud je to možné, zkuste to mechanizovat veškerou manuální práci. Dobrou volbou v tomto případě je mini-traktor, na kterém můžete přinést jídlo do přístřešků a vytáhnout hnůj. Také se starat o automatické krmení vody králíkům.

Způsoby realizace

Takže jsme přišli na hlavní součást našeho podnikání na králících - kteří prodávali maso. A pak musíte zvážit všechny možné způsoby.

Vlastní zákaznická základna

Dobrým začátkem může být vytvoření zákaznické základny. To jsou přátelé, příbuzní, známí přátel a tak dále. Tato kategorie lidí by neměla být podceňována. Byly chvíle, kdy jsem opustil téměř celou další dávku králíků přímo z dvora. Někdo vzal naživu, některé hotové kostry, ale další věc je důležitá, jak vytvořit tuto databázi rychle a efektivně?

S přáteli a příbuznými je vše jasné, volali, přišli a koupili, ale cizinci jsou přitahováni prostřednictvím reklamy. Používejte jakoukoli reklamu: reklamy v novinách, na ulici apod. Hlavní věcí je přijatelná cenová politika. Nezničte cenu masa na obloze, nechte ho k dispozici všem kategoriím zákazníků, a ti, kteří chtějí vyzkoušet nabídku, domácí králík, nebude dlouho přicházet.

Maso můžete prodávat přímo z farmy bez dokladů o povolení. Výjimkou jsou prodejci z druhé ruky, kteří potřebují pravidelné osvědčení z veterinární medicíny o přítomnosti králíků ve vaší domácnosti.

Provádění králičích těl přes restaurace

Realizace jatečně upravených těl králíků prostřednictvím restaurací je na první pohled velmi atraktivní. Buďte však připraveni na skutečnost, že v téměř každé restauraci budete odmítnuti. A to vše proto, že ve většině restaurací v jídelníčku nejsou žádné králíky.

Proto, ne přímo kontaktovat správu těchto institucí s návrhem na nákup králičího masa. Je lepší se obrátit na šéfkuchaře a s námětem nekoupit si maso, ale jen ho vařit a představovat mu 2-3 jatečně upravená těla králíka. Pro mnohé je tento přístup směšný, ale věřte mi, že to funguje skvěle. Samozřejmě, že ne všechny restaurace se stanou vaši zákazníci a zpočátku ztratíte nějaký zisk, ale ti, kteří souhlasí, se stanou stabilním prodejním kanálem.

Nicméně zde, na rozdíl od prodeje masa z dvora, vy bude vyžadovat formulář veterinárního osvědčení č. 2. Vedle místního veterinárního řízení se nezapomeňte obrátit na místní SES, regionální centrum pro normalizaci a metrologii. Faktem je, že všechny druhy pravidel, které upravují prodej masa, se neustále mění, takže ve výše uvedených případech byste měli konzultovat.

Obchody

Velkoobchodní základny, obchody a supermarkety v rámci našeho projektu nejsou volbou. Jednoduše, vše závisí na objemu vyrobeného masa a objemy jsou malé - 2 tuny masa ročně, které se skládají z následujících ukazatelů: 1 jatečně upravená těla králíka - 2 kg, 1000 jatečně upravených těl - 2000 kg. Je to všechno o certifikaci samotné farmy, jatka, zpracovatelského průmyslu atd. Roční registrace a potvrzení všech těchto dokladů, bude jíst většinu zisků. Ale pokud se rozhodnete tuto možnost využít, doporučuji vám kontaktovat prodejní místa přímo a vyřešit takové otázky individuálně.

Pokoušíte se prodat králičí maso prostřednictvím maloobchodních řetězců, setkáte se s velkými velkoobchodními dodavateli, a to jsou extrémně nízké ceny za váš produkt. A jsou tak nízké, že mohou úplně zničit váš podnik. Takový způsob implementace je vhodný pouze v případě, kdy vyrobené objemy projde 5-6 tuny masa ročně a k tomu budou přidány dodatečné zdroje příjmu.

Další zdroje příjmů

Zvažte, jak používat vedlejší produkty k získání dodatečných příjmů.

Králíkové kůže

Pro většinu populace králíci jsou nejen chutné a dietní maso, ale také kožešiny. Nicméně situace s realizací kůže - hrozný, ale ne slepý konec.

Při zabíjení králíků nezapomeňte zachovat kůže bez ohledu na to, co jsou, v létě nebo v zimě, jako u každého produktu existuje kupující. Jen jejich cena je poměrně nízká, někde kolem 30-40 rublů. apiece. Jsou získávány hlavně velkými podniky pro výrobu kůže a kožešinových výrobků. Proto se ve volném čase ujistěte, že hledáte ty ve svém regionu. Nepochybně na této položce příjmů nebudete vydělávat moc, ale alespoň zaplatíte část stejného krmivu.

Vrh

Přirozená organická hnojiva byla vždy a bude v ceně, ale kvůli malým objemům nevydáváte spoustu peněz na hnůj. Další věc biohumus. Biohumus je kapalné vysoce koncentrované hnojivo získané v důsledku fermentace hnoje ve zvláštních zařízeních na výrobu bioplynu. Jistě jste o tom slyšeli, když se ze živočišných odpadů extrahuje metan zemního plynu, ale biohumus je vedlejším produktem zpracování. Podobné hnojivo, nalije do plastových lahví, viděl jsem v obchodech pro letní obyvatele a byl ochoten koupit. Takže nikdo vám nebrání v tom, aby podnikl takovou práci, kromě toho, že biohumus má dlouhou trvanlivost.

Inventář

Podavače bunkrů, systémy na pití králíků a buněčné baterie jsou vždy požadovány. Mnoho majitelů venkovských domů dává přednost tomu, aby v teplé sezóně rostly malá zvířata pro své vlastní potřeby. Například buňka 3 buňky z pozinkovaného pletiva a kovu. profil, a také vybavené krmítka a vodní, trh stojí v hodnotě asi 5-8 tisíc rublů.

Výnosy a výdaje na podnikání pro pěstování králíků

Počáteční investice.

Ale tady, milí chovatelé králíků, nemohu dát přesné údaje o počátečních investicích, s vůlí. A vzít je ze stropu, aby nakreslil krásný snímek (jak je to všude hotové), když se podíváme na to, jaký je dojem zjednodušeného a vícestranného zisku, neudělám to. Vše závisí na konkrétní situaci.

Za prvé, ceny stavebních materiálů v každém regionu jsou různé. Za druhé, někdo už má potřebné vybavení, zásoby stavebních materiálů, stejný mini-traktor atd. A někdo bude muset začít od začátku. Proto budu jednoduše vypsat potřebné vybavení a stavební materiály, ze kterých můžete snadno vypočítat počáteční náklady.

 • Stavební materiály - kovový profil, pozinkovaná síť, střešní krytina a řezivo.
 • Registrace dokumentů k pozemku. V nemovitosti - drahé, k pronájmu - téměř zdarma.
 • Dokončení mini-farmy - bouře, odpadní vody, asfalt, beton nebo drcený kámen.
 • Náklady na výstavbu farmy jsou výplaty pro pracovníky pracující v mzdě nebo pro vlastní práci.
 • Zařízení - mini-traktor, mrazničky, drtič obilí, granulátor.
 • Kmenové králíci - nejméně 50 kusů ve věku 3-4 měsíců.
 • Možné náklady - nákup zásob (neposkytuji radu, lépe to dělat sami).

Příjem za měsíc a za rok

Vypočítání přibližných příjmů za rok z naší mini-farmy je mnohem jednodušší, protože víme, kolik naše krmivo spotřebuje krmivo - 1 ženu a 25 králíků.

 • Spotřeba smíšených krmiv pro 1 výrobní jednotku - 340 kg vynásobená 5 rulami. za kg získáme 1700 rublů. a přidejte k této částce 300 rublů. pro ostatní výdaje: provedení dokladů, pohonných hmot atd. Výsledkem je, že jedna jednotka produkce stojí 2 000 rublů. za rok.
 • V mini-farmě s třemi hangárkami máme 42 výrobních jednotek (14 fen v každém kůlně), 42 jednotek se vynásobí 2000 rublů a roční výdaje jsou 84 tisíc rublů. Ale jak je známo na papíře, všechno je krásné, ale ve skutečnosti jinak, a tak přidáme k tomuto číslu pár vyšších zásahů a zaokrouhlujeme na 100 tisíc rublů. za rok.
 • Jedna výrobní jednotka je 50 kg králičího masa (25 jatečně upravených těl 2 kg). Buďme realističtí, protože většina vašich zákazníků nebude věnovat pozornost dietním a užitečným kvalitám králičího masa. Pro ně je hlavní věc cena produktu, takže jej vystavíme v rámci 200 rublů. na kg. A dostaneme takovou postavu - 10 tisíc rbl. z jedné výrobní jednotky.
 • Dále je vše jednoduché, od 10 tisíc rublů. odečteme naše výdaje - 2000 rublů. a my dostáváme čistý zisk 8 tisíc rublů, které se množí o 42 výrobních jednotek - 336 tisíc rublů. za rok. Za měsíc je to asi 30 tisíc rublů.

Poslední argument: vy nikdo nenaruší čas prodlužovat výrobu. Jakmile je systém spuštěn a bude ospravedlnit sám, a uvidíte, že jsou schopny více, neváhejte a jděte do toho, učit více a více na nové trhy.