Chov hospodářských zvířat na domácí farmě: video

Farma pro chov raků doma: video z farmy. Kolik můžete získat za rostoucí rakoviny?

Obchodování s rakovinou je velmi výnosné zaměstnání, pokud se k ní přistupujete moudře. Rakoviny jsou spíše oblíbenou pochoutkou, kupují se vždy a všude i přes poměrně vysokou cenu.

Jaký je důvod této poptávky?

Rakovci se prakticky nevyrábějí na prodej, dobře, rakovinné farmy jsou určitě, ale existuje jen málo z nich. Více než 90% případů rakoviny, které spadají na trh, je uloveno v přírodních rezervoářích, ale počet korýšů rychle klesá a poptávka se zvětšuje, takže je smysluplné zahájit růst rakoviny pro prodej za umělých podmínek.

Pštrosi mohou být pěstovány jak v otevřených nádržích, tak v plaveckých bazénech s filtračním systémem vody, jako jsou jeseterové ryby.

Charakteristiky chovu raků doma.

Ale ne všechno je tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, že korýši mají své vlastní vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu před započetím jejich údržby a chovu.

Pro rakoviny je kanibalismus charakteristický, to znamená, že nebude pro ně obtížné jíst své spolubojovníky v době, kdy začnou molit a odhodit své skořápky. Ale to se stane, když nemají co jíst, jestliže v zásobníku není nedostatek potravy, pak kanibalismus nebude prakticky.

Také raky mohou žít pouze v čisté vodě, v nádržích, kde je odpad průmyslový nebo z domácích odpadů, raci rychle umírají. To znamená, že pro chov raků budete potřebovat rybníček s čistou vodou nebo bazény s filtračním systémem vody.

Rakoviny rostou poměrně pomalu. V přirozených podmínkách, kdy teplota vody rakoviny prakticky přestanou krmit a růst, takže hmotnost komodity, které získávají pouze 3 let života. Ale v případě, že rakovina zahrnuje krytý bazén s ohřev vody, pak budou růst rychleji v teplém bazénu s teplotou vody od 20 do 30 stupňů, rak roste již za rok (hmotnost 50 - 60 g).

Případně můžete plemeno australský krasnokleshnevyh rakoviny, které rostou velmi rychle, za půl roku k přibírání na váze asi 60 gramů, což je typický raka do přírodních vodních útvarů a během tohoto období přibírání na váze pouhých 20 gramů. Ale australská rakovina je termofilní, když teplota vody klesne pod + 15 stupňů, okamžitě zemře.

V bazénech můžete udržovat raky, video ukazuje vaši rakovinu mini farmu.

Takže jste se rozhodli udělat obchod rakoviny, máte již rybník, ale je třeba vlastní rakoviny, pokud je příležitost ke koupi mladý farmu v boji proti rakovině, bude tou nejlepší volbou, ale najít takový farma je velmi problematické. Zbývá ještě další možnost zachytit nejbližší řeky nebo jezera samice s vejci, to lépe v období od začátku března, kdy ženy mají vejce.

Chytání je prováděno domácími rakolovkami, ale mělo by vás varovat, že lov raků ve většině vodních útvarů je zakázán a rakoviny je možné koupit od rybářů.

V přírodních rezervoářích naší země se běžně vyskytují široko hedvábné a úzkoprsé raky, jedná se o nejčastější a upravené druhy.

Při usazování raků do rybníka je třeba vyrovnat teplotu vody v plechovce s raky, měla by být stejná jako v rybníku pro usazování.

Co se živí raky?

Samy o sobě raky jsou omnivory, konzumují vegetaci v rybníku a potravinách živočišného původu. Stačí, když v rybníku má vlastní vegetaci, pokud není, pak je možné ji vytočit v nejbližší řece.

Rakoviny je třeba pravidelně krmit krmivem, masným odpadem, rybami, raky ochotně jíst žížaly.

Nepotřebujete dávat mnoho jídla, od nadbytku organické vody začíná kvitnout a zhoršovat.

V přirozených podmínkách je doba páření u nádorů od října do listopadu, muži se ve věku tří let stanou pohlavně zralí, ženy ve čtvrtém roce.

Samice položí vajíčka pod břicho, kde se připojí k břišním nohám ženských pleopodů, a tak se vejce neustále umyjí čerstvou vodou a nasycenou kyslíkem. Jedna žena může položit několik set vajíček najednou.

Po dvou měsících (období od května do července) se larvy vylíhnou z vajíček. Během tohoto období musí být v jezírku při normálním růstu a vývoji larvy teplota nejméně 20 ° C.

Na obrázku je mladý měsíc připraven k transplantaci do rybníka.

V zařízení USV při konstantní teplotě vody +25 stupňů získají krabi ročně komoditní hmotnost 50 gramů.

Video: mini farma s raky

Chov langů jako podnikání je ziskové nebo ne?

Samozřejmě, to je ziskové zaměstnání, náklady na raci závisí na jejich velikosti, čím větší velikost, tím vyšší je cena.

Přibližné náklady na raky na 1 kg:

 • Hmotnost 50 gramů - 10 $ za 1 kg.
 • Hmotnost 70 gramů - 15 dolarů za 1 kg.
 • Hmotnost více než 100 gramů - 20 dolarů za 1 kg.

Pokud plánujete prodat svůj rak nejen na objednávku, ale také dodat zboží do obchodů a barů, budete muset zaregistrovat obchodní aktivity. Také budete muset získat veterinární povolení pro prodej rakoviny, můžete ji dostat do SES (Rospotrebnadzor).

Další video z rakovnické mini farmy, chov raků ve skleníku v bazénech.

Chov raků jako podnikání

Nevíte, jak vydělat peníze, které podnikání je nejvýhodnější rozvíjet? Otevřete podnik pro pěstování a chov raků! Tento druh podnikání je pro vás vhodný, zejména pokud chcete jíst maso těchto zvířat.

Význam této činnosti

Lidé již dlouho používají raky jako potraviny, přidávají je k různým receptům nebo je používají jako samostatnou misku s pěnovým nápojem. Každý, kdo alespoň jednou vyzkoušel maso raků, ví, jak příjemné a něžné chutná. Je to kvůli jejich chuťovým vlastnostem, že tento typ výrobku bude mít vždy poptávku.

Myšlenka chovu raků je velmi přínosná. Tento typ podnikání nevyžaduje zvláštní investice a zároveň přináší obrovský příjem po dobu šesti měsíců a v průmyslovém měřítku - dokonce i celoročně. V Rusku se chov raků prakticky nezbavuje, proto máte k dispozici široký sortiment pro realizaci vašeho podnikatelského nápadu.

V předrevolučních obdobích se Rusko již zabývalo obchody souvisejícími s rakovinou, ale jednalo se pouze o rybaření, ne růst. Později se začaly objevovat umělé farmy pro pěstování raků, které začaly dodávat maso do evropských států.

Typy rakovin pro chov

Dálný východ a evropský typ rakoviny jsou v Rusku rozšířeny. Pokud hodláte podnikat do praxe, přiblížíte se k evropskému názoru.

Evropané jsou zase rozděleni do dlouhých prstů a širokých ramen. Široce rozšířený rak je velmi cenný druh. Ve vaření byly nazývány "rakovinové krky". Ale tento druh raků je uveden v červené knize, takže je lepší, aby se podniká dlouho trnová zvířata, takže s orgány dozoru neexistují žádné problémy.

Tam je také rozdělení do jezera a řeky raky. K růstu rakoviny doma, rakoviny jezer jsou vhodné: obvykle nespadnou a dosáhnou docela velkých velikostí. Jejich jedinou nevýhodou - rozmarnost: musíte mít tento druh velmi teplého pokoje o rozloze alespoň 20 metrů čtverečních.

Prakticky všechny druhy raků nejsou velké, ale jsou nenáročné na podmínky pobytu a jsou levné.

Kde koupit?

Charakteristiky reprodukce, poranění a onemocnění rakoviny

 • Raci na podzimní podzim (září, říjen). Na konci jara mohou být samice odlíšeny od samců přítomností vajec pod ocasem.
 • Žena nemůže produkovat více než 20 korýšů ročně.
 • Mladý rak molt ročně asi osmkrát. Dospělí - 1-2 krát za rok. Při molitování je nutné zajistit bezpečnost zvířat, protože bez shellu se stanou zranitelnými vůči dravcům.
 • Nejnebezpečnějšími rakovinovými onemocněními jsou hoří a mor. Mějte na paměti, že voda nevytváří patogenní houby, jinak zničí celé plody raků.

Milovníci drůbeže: chovné husy doma jako zdroj příjmu.

Článek o tom, jak uspět v zemědělství.

Místa pro chov

V současné době existují dvě místa pro chov raků - rybníka a akvárium.

Pěstování raků v rybníku

Rybník je vytvořený udržitelný ekosystém se svými obyvateli a podmínkami. Je schopen obnovy.

Hlavní nevýhody tohoto chovného místa:

 • pro zimu se rybník mrazí, zatímco raci spadají do hibernace, protože teplota vody klesne pod 15 stupňů. Pokud rybník zamrzne na dno, živé bytosti prostě zahynou;
 • Raci rostou pomalu v přírodních podmínkách, získávají objem potřebný k prodeji pouze za pátý rok.

Co můžete dělat při chovu v rybníku?

 • Prvním krokem je čištění nádrže znečišťujících látek, protože raci preferují čistou vodu.
 • Je možné, že na rybníku nezničí nepřátelské ryby sousedé s raky.

Video o chovu raků v rybníku

Akvária: obsah raků doma

 • Minimální velikost akvária je 250 litrů.
 • Na dně by měl být nalit půdu, místo kamínky a scenérie, aby se raci mohli schovat.
 • Nalijte vodu, zajistěte její filtraci a čištění.

Inkubační rybníky a akvária

 • Vybavte akvária filtrem a ohřívači.
 • Organizujte podélné rybníky o rozměrech nejméně 25 metrů čtverečních a hloubce 2 metry.
 • Je nutné, aby voda v jezírku proudila. Je velmi důležité, aby řeka proudila po boku. Pokud to není možné, měli byste vrtat studní.
 • U dna rybníka umístěte úkryty tak, aby se krab mohly skrývat.

Potřebné vybavení pro chov langusty

 • Chcete-li růst v akváriu, budete potřebovat čističe vody, ohřívače a zásobníky kyslíku.
 • Pokud nechcete nechat prostor doma, ale chcete pěstovat raky v suterénu, pak je potřeba zajistit osvětlení a regály pro akvária.
 • Pokud máte v plánu na rozvoj podnikání v průmyslovém měřítku, pak budete potřebovat speciální šrafování nádrže pro pěstování plůdku a vnitřních bazénů, kde si bude klást již vzrostlých jedinců.
 • Krajina. Je třeba, aby zásobník předem "schovával a hledal", aby se tam mohli raci schovat.

Požadavky na údržbu a péči

Požadavky na životní podmínky

 • Voda, kde žijí kraby, musí být čistá. Teplota nesmí být nižší než 15 stupňů, jinak zvířata přecházejí do hibernace.
 • Počet osob na 1 metr čtvereční by neměl přesáhnout 350 kusů.
 • V jednom rybníku nesmí obsahovat rakoviny různých typů.

Pštrosí podnikání už není exotické. Učte se od nás o tom, co je zapotřebí pro udržování těchto ptáků, a jak výhodný je prodej jejich produktů.

Krmení

Aby bylo zajištěno, že rakoviny jsou v souladu s typem a hmotností, je nutné správně organizovat jejich výživu. Denní norma příjmu potravy pro jednoho jednotlivce by měla být 4 až 5% jeho hmotnosti.

Co je vhodné jako jídlo?

 • Žížaly.
 • Larvy hmyzu.
 • Snails.
 • Napařené a nasekané zrna.
 • Vařené brambory.
 • Strouhaná mrkev.

Dodávka hotových výrobků

Nejprve je třeba najít potenciální zákazníky, kteří by mohli koupit vaše produkty. Zavolejte nejbližší restaurace a stravovací místa, cítíte půdu. Pokud vaše služby nepotřebují, můžete vždy začít dodávat zboží na trh a prodávat ho obchodníkům s rybami.

Můžete také nabídnout svým přátelům pěstované zboží. Tito stejní přátelé vás mohou poradit někomu jinému - získáte tak svůj první zisk.

Výnosnost mini-farmy pro růst rakoviny

Konkurence v tomto typu podnikání je téměř neexistující, takže můžete rychle najít kupující pro své produkty a získat svůj cenný zisk.

Chcete-li dostat tunu rakoviny za několik let, bude to trvat asi 600 jedinců. Všechny hlavní náklady jsou na začátku podnikání.

Vybavení nádrže a nákup první dávky jednotlivců bude trvat asi 170 tisíc rublů. (20 tisíc rublů za rakovinu, zbytek - za vybavení pro růst rakoviny). Po investování 200 tisíc rublů. v podnikání za dva roky získáte první milion. Jedná se o všechny podmíněné údaje, zvážení nákladů na prodej rakoviny při výpočtu nákladů a výnosů.

Obecné shrnutí poznámky a tipy

 • Je levnější pěstovat raky v připraveném rybníku, avšak vzhledem k povětrnostním podmínkám hrozí, že se podnik dostane dole.
 • Své podnikání můžete organizovat tím, že se v akváriu nejprve rozrůstáte (larvy raků) a pak je přesunete do rybníka.
 • Nedovolte ostré změny teploty vody, v níž krab žijí, stejně jako její hypotermie.
 • Vyberte jeden typ rakoviny pro podnikání, protože jednotlivci různých kategorií se spolu nesdílejí.
 • Dávejte pozor na zdraví jednotlivců. Rakoviny jsou náchylné k houbovým onemocněním.
 • Nepřepínejte zvířata.
 • Muži by měli být napůl jako ženy.
 • Neustále monitorujte kvalitu vody, ve které žijí raci.

Nemyslete si, že je velmi snadné pěstovat raky. Tato činnost bude zisková pouze tehdy, budou-li splněny všechny podmínky pro chov a živost zvířat. Nečekejte na rychlé vaření.

Rakovské farmy v Rusku

Pěstování raků v Rusku v průmyslovém měřítku není příliš rozvinutý, ale poptávka po racích je stále vysoká. Obyvatelé venkova se zabývají produkcí raků v jejich přirozeném prostředí, ale tyto činnosti vážně poškozují populaci raků v přírodě. Pěstování raků za umělých podmínek bylo široce prováděno v prerevolučním Rusku a maso masa bylo dovezeno do mnoha evropských zemí. Současnými hlavními dodavateli nádorových onemocnění jsou Čína, Turecko a Španělsko. V tomto článku se budeme zabývat organizací průmyslových chovů raků. Klíčoví spotřebitelé řepkového masa jsou kavárny, restaurace, prémiové prodejny a specializované trhy s rybami. Rakoviny v lázních, saunách a barech jsou velmi populární, kde se chovají jako občerstvení na pivo.

Chov raků jako podnikání

Výpočet NPV, IRR, DPP, PI 5 minut ke stažení 100% Unikátní točeného piva obchod podnikatelský plán Business registraci pro chov raků registrovat tento druh činnosti je vhodná forma podnikání: IP (individuální podnikatel) nebo LLC (Limited Liability Company). Při registraci musíte zadat kód aktivity pro OKVED. Jedná se o důležitý postup, protože neuvedení všech činností může vést k soudnímu sporu.

Stručný obchodní plán pro růst raků

Vhodné pro škálování, výstavbu nových nádrží pro rakovinu, investiční výstavbu Seznam potřebných dokumentů pro otevření LLC:

 • formulář žádosti # P11001;
 • charta LLC;
 • rozhodnutí o otevření LLC nebo protokolu, pokud existuje několik zakladatelů (partnerů);
 • doklad o zaplacení státního poplatku (4000 rublů);
 • Notářské kopie pasů zakladatelů;
 • žádost o přechod na preferenční režim zdanění: USN nebo ESKHN (standardně ESTO).

Podle zákona nesmí být základní kapitál společnosti LLC nižší než 10 000 rublů! Pokud podnikáte poprvé, pak je vhodná forma IP. Pro tento typ podnikání bude optimální daňový systém jednotná zemědělská daň (ECC). Úroková sazba je 6%.

Chov hospodářských zvířat na domácí farmě: video

Trvají další 3 týdny, než se mohou schovat pod ocasem z možných nebezpečí, dokud se nestanou nezávislými korýši. Každá žena roste v přírodních podmínkách v průměru 12 mladých korýšů. Jedna žena nemá ročně více než 20 potomků, ale doma, 1 fenka může vyrůst až 60 raků ročně.

 • Teplota. Pro rakovinu dospělých je optimální teplota 17-20 ° C. Larvy potřebují vyšší teplotu - 18-23 ° C pro rychlý vývoj.

Rakovina

rakoviny hospodářských zvířat snižuje extrémním teplotám, špatná filtrace, provzdušňování, nebo pro chov rakovin perekarmlivaniya.Oborudovanie Pro řádný příjem rakoviny lepší rostliny v průmyslovém měřítku. To bude vyžadovat následující vybavení:

 • Akvária. Akvária jsou vybavena filtračním systémem, kompresory, ohřívače pro inkubaci kaviáru.

Rakovinové mini-farmy

Při molitování je nutné zajistit bezpečnost zvířat, protože bez shellu se stanou zranitelnými vůči dravcům.

 • Nejnebezpečnějšími rakovinovými onemocněními jsou hoří a mor. Mějte na paměti, že voda nevytváří patogenní houby, jinak zničí celé plody raků.

Milovníci drůbeže: chovné husy doma jako zdroj příjmu. Článek o tom, jak uspět v zemědělství.

Místa chovu V současné době existují dvě místa pro chov raků - rybníky a akvária. Pěstování raků v rybníku Rybník je vytvořený udržitelný ekosystém se svými obyvateli a podmínkami. Je schopen obnovy. Chovem raků zde ušetříte peníze.

Rakoviny se mohou živit tím, co jim dává rybník, což vám umožňuje ušetřit na krmení méně peněz.

Rančí farma

Úspěch podnikání při vytváření rozsáhlé prodejní sítě. Kromě masa raků je na trhu prodej slaného kaviáru, který na místech není nižší než chuť červený kaviár. Chitinous armor, má antiseptické vlastnosti a používá se - cenné suroviny pro kosmetologii a zdravotnické firmy. Finanční plán Zvažme přibližný podnikatelský plán pro farmu pro chov raků.

Chov raků jako podnikání v domácnosti

Podávání raků Raci jsou především bylinožravci, přestože v přírodních podmínkách mohou jíst maso a organické zbytky. Oni také jíst malé hlemýždi, dážďovky, larvy hmyzu. U umělého chovu je poměr raků zpravidla zapečetěn nasekané zrno, vařené brambory a mrkev, a zdrojem bílkovin jsou maso a ryby.
Denní norma jídla činí 2% hmotnosti raků. Jak doba páření raků trvá od září do října. Ženy jsou oplodněny dvěma ženami v řadě, třetí jíst. Proto by poměr mužů a žen v nádrži měl být 1: 2. Za prvé, vajíčka vajíčka jsou pod skořápkou, pak ji položí, kaviár je připevněn ke skořápce pod ocasem a břišní nohy. Pro správné rozvíjení embryí je žena vyčistí vodu vodou s vodou. Larvy vystupují z kaviáru po 2 měsících.

Rakovské farmy v Rusku

Je třeba, aby zásobník byl předem "skryt a hledat", aby se tam mohl raci skrývat. Požadavky na údržbu a péči Požadavky na životní podmínky

 • Voda, kde žijí kraby, musí být čistá. Teplota nesmí být nižší než 15 stupňů, jinak zvířata přecházejí do hibernace.
 • Počet osob na 1 metr čtvereční by neměl přesáhnout 350 kusů.
 • V jednom rybníku nesmí obsahovat rakoviny různých typů.

Pěstování křepelky jako podnikání v podmínkách ruské reality. Pštrosí podnikání už není exotické. Učte se od nás o tom, co je zapotřebí pro udržování těchto ptáků, a jak výhodný je prodej jejich produktů.

Všechny ovce a její ziskovost: http://svoy-business.com/nachalo-deyatelnosti/vyibor-napravleniya-deyatelnosti/ovtsevodstvo-kak-biznes.html krmení rakoviny odpovídal jeho prezentaci a hmotnosti, je nutné je správně uspořádat potraviny.
Ale ne všechno je tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, že korýši mají své vlastní vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu před započetím jejich údržby a chovu. Pro rakoviny je kanibalismus charakteristický, to znamená, že nebude pro ně obtížné jíst své spolubojovníky v době, kdy začnou molit a odhodit své skořápky. Ale to se stane, když nemají co jíst, jestliže v zásobníku není nedostatek potravy, pak kanibalismus nebude prakticky.
Také raky mohou žít pouze v čisté vodě, v nádržích, kde je odpad průmyslový nebo z domácích odpadů, raci rychle umírají. To znamená, že pro chov raků budete potřebovat rybníček s čistou vodou nebo bazény s filtračním systémem vody. Rakoviny rostou poměrně pomalu. V přirozených podmínkách, kdy teplota vody rakoviny prakticky přestanou krmit a růst, takže hmotnost komodity, které získávají pouze 3 let života.
Obecné shrnutí poznámky a tipy

 • Je levnější pěstovat raky v připraveném rybníku, avšak vzhledem k povětrnostním podmínkám hrozí, že se podnik dostane dole.
 • Své podnikání můžete organizovat tím, že se v akváriu nejprve rozrůstáte (larvy raků) a pak je přesunete do rybníka.
 • Nedovolte ostré změny teploty vody, v níž krab žijí, stejně jako její hypotermie.
 • Vyberte jeden typ rakoviny pro podnikání, protože jednotlivci různých kategorií se spolu nesdílejí.
 • Dávejte pozor na zdraví jednotlivců. Rakoviny jsou náchylné k houbovým onemocněním.
 • Nepřepínejte zvířata.
 • Muži by měli být napůl jako ženy.
 • Neustále monitorujte kvalitu vody, ve které žijí raci.

Nemyslete si, že je velmi snadné pěstovat raky.

Rakovské farmy v Rusku

Pro každé dvě samice je koupen jeden muž. Na podzim se v období páření sleduje období páření, na konci jarních samic se lidé od samců snadno liší přítomností telat pod ocasem. Cena kilogramů raků, v závislosti na velikosti - 300-500 rub. Abyste mohli snížit náklady na nákup, můžete je nezávisle zachytit v rybníku.

Stručný obchodní plán pro růst raků

Článek je jedinečný materiál založený na autorově metodě intenzivního pěstování raků ve středním pásmu a na severu Ruska. V tomto obrovský business příručka obsahuje úplný seznam zařízení, podrobný plán organizace rakorazvodnoy farmy, seznam umožňuje intenzivní chov metoda rak, stejně jako informace o investicích a očekávaný zisk.

Provádění podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny se skládá ze 3 hlavních etap:

 1. První je vytvoření umělých nádrží, s celkovou rozlohou 920 m². Jedna část vodních útvarů (320m²) bude kompletně pokryta, s nemrznoucí vodou po celý rok, bude otevřena druhá část rybníků (600m²) pro pěstování rakovin v přírodních podmínkách.
 2. Druhý je rozvoj intenzivní metody růstu rakoviny, který zahrnuje: výběr a chov druhů, složení krmiva a krmení, kontrolu vodního prostředí a údržbu farmy.
 3. Třetí je vytvoření implementační sítě, který zahrnuje všechny možné marketingové kanály, správný úlovek a přepravu živých raků.

Jako výsledek, na základě níže uvedeného podnikatelského plánu pro pěstování raků, majitel farmy obdrží za rok až 30 centů hotových výrobků, průměrnou cenu 500 rublů. pro 1 kg.

Jaká je podstata intenzivní metody růstu rakoviny a relevance obchodních myšlenek?

Podle nejnovějších výzkumů na trhu s korýši a měkkýši v Rusku v roce 2012 jsou hlavními dodavateli této oblíbené pochoutky Kazachstán, Ukrajina, Altai a Krasnodarské území. Kromě toho je podíl dovezených raků z Altai a Kubanu velmi malý, protože výroba korýšů probíhá přirozeně komerční cestou a kvalita dodávaných partií je nízká.

Zdá se, že situace je naprosto příznivá pro průmyslovou kultivaci rakovin, kde lze celkový objem produktů maximalizovat a prodávat za nejvýhodnější ceny. Například, jak se dělá ve státě Louisiana (USA), 2000 farmy, které obdrží až 50 tisíc tun raků ročně a vydělávají asi 100 milionů dolarů. Nebo částečně na Ukrajině, kde se počet rakovin pěstovaných v umělých nádržích blíží k 10 tunám.

Nicméně problém spočívá v biologických charakteristikách chovu raků, které rostou v přírodě po velmi dlouhou dobu, získávají obchodní váhu na 4-5 let života. To znamená, že v centrálním proužku a na severu Ruska během pěti až sedmi měsíců vůbec neprocházejí a částečně spadnou do hibernace. A průmyslové vybavení, které se používá v Evropě a USA k získání rakoviny komodit v krátkém časovém období, je v Rusku neúčinné, protože na zahřátí hangárů bude zapotřebí obrovské množství peněz.

Proto je otázka: "Co mám dělat?" získáme jednoduché a efektivní řešení: používat metodu založenou na kultivaci rakovin v krytých rybnících a vodních útvarech, což dává podnikateli řadu výhod:

 • Získat první dávku rakoviny komodit za pouhých 1,5 roku, kdy každý může dosáhnout hmotnosti 300 g. S velkoobchodní hodnotou 500 rublů. za 1 kg!
 • Problém implementace je zcela vyřešen, neboť tento typ produktu má neustálý a rostoucí poptávku od barů, restaurací a podobných zařízení, včetně vysoké poptávky v maloobchodě.
 • Nedostatek konkurence a schopnost ovlivňovat tvorbu cen na místním trhu díky nabídce vysoce kvalitních produktů.

Organizační a právní referenční formy

Registrace fyzické osoby jako samostatného podnikatele je předpokladem pro vytvoření rozvodového podniku. K chovu raků jako podnikání není postavení majitele pozemků pro soukromé domácnosti vhodné, protože v budoucnu bude muset vydat osvědčení o shodě pro tento výrobek. A přijetí tohoto dokumentu v rámci IP výrazně usnadňuje tento úkol.

OKVED a forma daně

Podle Národní klasifikace ekonomických činností (OKEČ), chov rak v umělých rybnících spadají do hospodářské činnosti s následujícím textem: „Rozmnožování ryb a vodních biologických zdrojů zemědělských výrobců“, číselným kódem: 05.02.01. V souladu s tím, podnikatel zabývající se podobným typem podnikání, zařadila mezi automatickým C / s producenty, a jako forma zdanění mohou vybrat jeden zemědělskou daň (UAT).

Seznam dokumentů pro otevření rozvodové farmy

Chcete-li otevřít rozvodovou farmu na pozemku, nepotřebujete získat žádné licence a předat řadu schválení ve všech druzích případů. Za tímto účelem stačí dodržet několik nejjednodušších podmínek, které budeme brát v úvahu podrobněji.

Normativní dokumenty upravující práci rozvodového podniku:

Takže na základě čl. 40 odst. 1 Kodexu země Ruské federace má vlastník pozemku plné právo vybudovat rybníček, stejně jako jeho využití pro své vlastní účely, s výhradou dodržování urbanistických, environmentálních a hygienických norem a pravidel.

A tady je klíčové slovo "vlastník pozemku". To znamená, že budoucí majitel farmy musí tento pozemek vlastnit a nepoužívat ho jako půjčku. V opačném případě stavět nádrž, budete muset projít dlouhým procesem získávání různých povolení v nejrůznějších orgánech.

Na základě čl. 8 odst. 2 vodního řádu Ruské federace je rybníček nebo jiné vodnaté tělo vody, které se nachází na území vlastního pozemku vlastníka, jeho plným vlastnictvím.

Hlavní věc je, že rybníček nebo rybníky nejsou spojeny s přírodními vodními útvary, které podle stejného vodního zákona patří k federálnímu majetku.

V souladu s odstavcem 2 článku 10 federálního zákona "o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů" jsou veškeré vodní biologické zdroje, které žijí v takovém rybníku, majetkem jeho majitele.

K tomu je třeba dodat, že podle federálního zákona "Na podloží" by hloubka rybníka neměla být větší než 5 m. Proto by se měl brát v úvahu tento bod při výstavbě nádrží.

Seznam dokumentů pro implementaci živých raků

V budoucnu budou pro realizaci živých raků právnické a fyzické osoby (obchody, restaurace apod.) Potřebovat 4 typy dokumentů:

 • Zdravotní pas pro přepravu raků.
 • Veterinární osvědčení číslo 2.
 • Prohlášení o shodě.
 • Povinná certifikace podle GOST R 50380-2005.

Prvním dvěma doklady, hygienickým pasem a veterinárním osvědčením se obdrží místní veterinární stanice. Samotný postup pro získání dokumentů a podmínky jejich jednání by měly být uvedeny na místě. Pokud jde o prohlášení o shodě a certifikaci zboží, jsou vydávány akreditovanými subjekty, například místní pobočkou společnosti Rosselkhoznadzor nebo komerčními organizacemi.

Organizace rozvodového podniku

Pozemek

Z výše uvedeného je zřejmé, že výstavba rozvodového hospodářství vyžaduje pozemek, který je vlastněn. Stejné místo pro farmu musí splňovat určité požadavky:

 • Rozloha pozemku je od 2000 m² (20 m²).
 • Dostupnost pohodlného vstupu pro těžké vybavení (bagr).
 • Maximální plochý povrch.
 • Kousek půdy by neměl spadat do zaplavené zóny.

Rozložení rybníka na farmě

Chcete-li pochopit, jak řádně používat pozemky pod rozvodnou farmou a podle toho, jaký plán mají mít rybníky, musíte tento bod zvážit na samostatném příkladu.

Předpokládejme, že je pozemek 25 m široký a 100 m dlouhý, tedy 25 stovek. Na jedné straně místa, například vlevo budou postaveny kryté rybníky v počtu 10 kusů. velikost 4X8m, délka od východu k západu, se vzdáleností mezi nimi 3m. Na druhé straně místa budou postaveny již otevřené rybníky, a to i v množství 10 kusů, uspořádání od východu k západu, o rozměru 6X10m, se vzdáleností mezi nimi 3m.

Existuje přirozená otázka: "Jaký je účel vnitřních a venkovních rybníků?".

To jsou jen pokryté rybníky a jsou určeny pro rostoucí rakoviny intenzivní metodou. Díky speciálnímu vybavení a polykarbonátovému povlaku nebude voda v těchto nádržích zmrznout ani v nejhorších mrazu. V souladu s tím, langusty, nebude spadat do suspendované animace, bude neustále jíst, bourání každé 2 měsíce a velmi rychle zesílí váhu.

Dva kryté rybníky deseti jsou určeny pro neustálou údržbu dospělých samic a samců. Dva další rybníky budou sloužit jako druhy inkubátorů, zbytek rybníků bude využíván k pěstování mláďat.

Ale 10 otevřených rybníků o větším objemu bude využíváno pro růst rakoviny v přírodních podmínkách.

- Proč to je?

 • Za prvé, pokrýt všech 20 rybníků s polykarbonátem je velmi nákladné.
 • Za druhé, přítomnost otevřených nádrží umožňuje racionálnější využívání půdy.
 • Za třetí, tyto otevřené rybníky poskytnou podnikateli příležitost získat širokou škálu produktů. To znamená, že rakoviny různých velikostí a závaží odpovídají nákladům.

V budoucnu, jak postupuje výroba, mohou být všechny rybníky přeměněny na vnitřní režim a zcela přešli na intenzivní způsob chovu raků.

Požadavky na rybníček

Rybník musí splňovat následující požadavky:

 • Tvar rybníka je přísně pravoúhlý.
 • Boční stěny rybníku jsou rovnoběžné s dnem pod úhlem 90 °.
 • Dno rybník je ploché, s danou nosností.
 • Hloubka rybníka je nejméně 2 m.
 • Rybinové vložky z polypropylenu o tloušťce 8 mm.

- Proč je lepší používat plechy z polypropylenu pro zakrytí rybníků?

Například pokud se výstelka základny rybníku provádí klasickými způsoby, tj. při použití železobetonu nebo dřeva se dramaticky zvyšuje pravděpodobnost znečištění vody. To platí zejména u železobetonových konstrukcí, které mají schopnost vstoupit do chemické reakce s vodou. Dřevo se také nedoporučuje používat jako pokožku pro stěny rybníka. Za prvé, to rychle hnilobě, a za druhé, stavba stěn ze stromu a jejich následné nahrazení je příliš drahé.

Jakmile se vodní nádrž rám budou namontovány na spodní vrstvě se nalije velké kameny nebo zlomků keramických cihel 20 cm tlusté. Horní kryt 10 cm silná vrstva hrubého písku a potom naplní čistou vodou rybníka. To bude sloužit jako spodní vrstvení rakoviny druh úkrytu a současně bude základem pro vodní vegetace.

Zařízení pro rakovinnou farmu

Vybavené rybníky jsou základem pro chov raků, díky nimž se realizuje výrobní fáze plánu. Je známo, že sladkovodní korýši jsou velmi nároční na podmínky jejich údržby, zejména na kvalitu vody. V této souvislosti nestačí pouze přítomnost rybníků pro úspěšné chov raků a je třeba je vybavit příslušným zařízením.

Povrchová úprava jezírka

Jako tepelná izolační struktura, která udrží teplotu vody v rybnících ve stanovených parametrech, slouží běžný skleník na bázi polykarbonátu. A zde můžete použít dvě možnosti:

 • První je přeměnit obyčejný skleník na skleník v termosféře, kde obrovský sluneční kolektor může snadno zahřát veškerou vodu v rybníku. Takový skleník je vynikající pro chov raků v severních oblastech Ruska.
 • Druhý - použít průmyslové skleníky "farmář", který vzhledem k jejich velkým rozměrům, zachytit a nechat hodně slunečního světla a tepla.

Rám rybníka

Jak je uvedeno výše, rám rybníku je nejlépe vyroben z polypropylenových fólií. Tento materiál je naprosto neutrální vůči vodnímu prostředí a pomocí polyfúzních svařovacích fólií z polypropylenu lze snadno a rychle spojit a vytvářet silný, vodotěsný design.

Aerátor

Je-li rybník není nastavena brány dána moc, to je vzduchový kompresor, pak poté, co voda v jezírku bude stagnovat pár měsíců, zezelená a v něm, kromě larev komárů a jiného hmyzu živých tvorů, nikdo nepřežije.

Oxidátor

Oxidační činidlo je nezbytné pro saturaci vodní nádrže s kyslíkem. Toto zařízení je obzvláště důležité v zimní sezóně, kdy otevřené rybníky budou pokryty ledem a rakoviny mohou mít nedostatek kyslíku. Na podzim je na podzim instalován oxidační přístroj a kvůli kazetě s suchým peroxidem vodíku postupně obohacuje ledovou vodu kyslíkem.

Průtokový filtr

Pro udržení vysoké životnosti raků je třeba nainstalovat filtrační systém. Postupně se dno nádrže, podobně jako voda, znečišťuje zbytky krmiv a produkty života korýšů a dalších organismů, které do vody vypouštějí toxické látky. A pokud takový systém není instalován předem, objemy výroby se prudce sníží.

Měřící přístroje

Vzhledem k tomu, že kvalita vody a její teplota hrají rozhodující roli při kultivaci rakovin, je nutné pro sledování jejích parametrů použít následující nástroje:

 • Oximetr - měří koncentraci kyslíku rozpuštěného ve vodě.
 • Solemeter - určuje hladinu solí ve vodě a podobných látkách a také odhaduje celkovou tvrdost vody.
 • Konduktometr - měří elektrickou vodivost vody, na základě které se kontroluje účinnost čisticích systémů.

Tabulka 1. Kompletní seznam zařízení pro farma mýval s rozlohou 1100m².

Podnikatelský plán pro chov raků v umělých nádržích

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je otevřít farmu pro chov raků intenzivním způsobem v podmínkách centrálního Ruska (Lipetská oblast). Podstatou metody je vytvoření umělých nádrží o celkové ploše 1000 čtverečních metrů. m. Chov raků se provádí ve vnitřních (zimních) a otevřených rybnících, kde jsou raky opatřeny nezbytnými podmínkami pro chov. Produktivita farmy za rok činí až 3 tun hotových výrobků. Hlavním produktem farmy je rakovina s dlouhými podpatky, nejběžnější v těchto zeměpisných šířkách.

Finanční výpočty tohoto obchodního plánu jsou založeny na průměrné kontrole ve výši 500 rublů. Ukazatele výkonnosti projektu jsou uvedeny na dobu pěti let. Doba návratnosti od zahájení projektu (povolení a výstavba) činí 41 měsíců.

Pro realizaci projektu, s přihlédnutím k současnému majetku, je vyžadováno 6 294 000 rublů. Za tímto účelem se plánuje přilákat 3 miliony rublů. vlastních zdrojů a 3 294 000 rublů. vypůjčených prostředků. Doba trvání úvěru je 36 měsíců, úroková sazba činí 18%. Doba odkladu pro první platbu je 3 měsíce.

* po dobu 2 let práce

Období přípravného období projektu (stavba, získání povolení atd.) Bude 3 měsíce. První příjem, který farma přinese za 12 měsíců od zahájení práce. Produkce na plánovanou kapacitu bude trvat 3-4 roky.

2. Popis průmyslu a společnosti

Podle průzkumu marketingové agentury Discovery Reserch Group, spotřeba korýšů v Rusku roste v poměru 2-14% ročně. Růst poptávky je způsoben nárůstem domácí výroby a dovozu. Na trhu jsou produkty prezentovány ve čtyřech hlavních typech: chlazené, zmrazené, připravené a konzervované. Výrobky zahraničních výrobců převažují (přibližně 51%), především z takových zemí, jako je Čína a Kanada. Asi 52% ruské produkce představuje "zmrazené korýši". V návaznosti na výsledky za rok 2014 poklesl objem trhu korýšů o 13% - vliv sankcí a protiopatření postižených.

Pokud mluvíme o sladkovodních racích, pak je obtížné přesně určit objemy produkce. Většinou v zemi převládají raci z regionu Rostov, Krasnodarského území a území Altai. V průmyslovém měřítku v Rusku se téměř neprobíhá vařený zmrazený rak a produkce je přirozenou rybářskou cestou. Často se výskyt a obchod s rakovinou vyskytuje mimo právní oblast a bez veterinární a doprovodné dokumentace a kvalita výrobků je velmi žádoucí.

Obtížnost umělého chovu raků spočívá v tom, že pro dosažení tržní váhy potřebuje rakovina asi 4-5 let. Současně ve středních šířkách rak tráví dlouhou dobu spánku. V období hibernace nejí a procesy růstu se zastaví po dobu 5-7 měsíců, v důsledku čehož jsou výrazně převedeny podmínky implementace a podnikatel, který se rozhodl pro plemeno, utrpí ztráty.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V souvislosti s touto okolností byl zvolen intenzivní způsob kultivace pro úspěšné provedení projektu pro otevření rakovinné farmy. Tato metoda zajišťuje vytvoření vnitřních nádrží, jejichž výsledkem je zkrácení doby výroby komodity na 1,5-2 let. Raci se prodávají za vysokou prodejní cenu 400 rublů ročně. za kg volně ložené a 550 rublů. v maloobchodě.

Cílem projektu je tedy otevření hospodářství pro intenzivní chov raků v polském Rusku s cílem jejich následného prodeje ve velkém a maloobchodním prodeji. Realizace tohoto podnikatelského nápadu zahrnuje následující fáze:

1. Výstavba umělých nádrží pro pěstování raků o celkové ploše 1000 čtverečních metrů. metrů. Asi 300 metrů čtverečních. metrů vody tvoří vnitřní bazény, zbývající 700 - otevřené bazény pro pěstování rakoviny v přírodních podmínkách.

2. Chov raků intenzivním pěstováním včetně zajištění všech potřebných postupů (filtrace vody, krmení atd.).

3. Vytvoření trhu pro prodej výrobků velkoobchodním a maloobchodním zákazníkům.

Výrobní kapacita farmy bude 3 tuny raka ročně. Zemědělská farma se nachází na venkově v roce 2000 metrů čtverečních. metrů na území Lipetského kraje. Organizační a právní forma podnikání - IP (individuální podnikatel). Vzhledem k tomu, že chov raků v rybnících je pokryt zemědělskou činností, byla jako forma zdanění zvolena jednotná zemědělská daň (ECCN). Oznámení o přechodu na ECN se předloží do 30 dnů ode dne registrace nebo do 31. prosince roku předcházejícího přechodu.

Organizace podnikání neposkytuje žádnou hierarchicky složitou řídicí strukturu. Vlastník projektu a jeho rodinní příslušníci jsou odpovědní za správu a údržbu farmy. Založení a nájemní zaměstnanci se nevyžadují.

3. Popis služeb (zboží)

Hlavními produkty farmy jsou dlouhosrsté řeky raka. Habitát této rakoviny je velmi široký a rozkládá se od pobřeží Atlantského oceánu po Ural a Sibiř. V přírodních podmínkách dlouhotrvající rakovina vede bentický životní styl, druh potravy je charakterizován jako polokulební. To se liší od nenáročných podmínek údržby, kyslíkového režimu, rychle dosahuje obchodní váhy. Optimální teplota pro růst je 22-25 ° C. Základem potravy jsou rostliny, organické zbytky, rybí polévka, žumpy, hmyz. Velikost drápy rak v prvním roce života, je při hmotnosti 10-15 g, dvuhletki mají délku asi 12 cm, přibližně 7-8 cm. Na hmotnosti řádově 70 velkých nádorů může dosáhnout hmotnosti 100 g nebo více. V poměru potravy je průměrný výnos dlouhého prstového masa komerčního rozměru z kleště a břicha 17,5%. Pokud jde o svou chuť, raci řek často překonávají mořské korýši, například humry, kraby, krevety, humry. Rakovinové maso obsahuje až 16% bílkovin a nejvýše 0,5% tuku.

Průměrná velkoobchodní cena je stanovena na 400 rublů. na kg, maloobchodní cena - 550 rublů. kg. Tato cenová kategorie je nižší než tržní průměr pro region, což je 450 rublů. na nákup velkoobchodu a 600 rublů. v maloobchodě. Obecně platí, že cena za kilogram rakoviny se pohybuje od 300 do 900 rublů na kilogram na kilogram. Kromě zavádění rakoviny je plánováno uspořádání dodatečné služby pro poskytování rakovin. Kompletní seznam výrobků a služeb je uveden v tabulce. 1.

Abychom zabránili finančním nákladům, jsou první rakoviny farmy zachyceny přirozeně. Přeprava rakoviny nastává v malých krabicích velikosti 60x40x30. Rakovina je umístěna v krabicích v řádcích (až 5 řádků) se zálohami nahoru. Každý řádek je dlážděn gázou. Mladí jsou přepravováni v polyetylénových sáčcích s dvojitými stěnami o objemu 40 až 60 litrů, které jsou naplněny 1/3 čisté vody.

Tabulka 1. Prodané produkty a služby

Další konkurenční výhodou je dostupnost potřebných dokumentů, které potvrzují kvalitu prodaných produktů. Je sanitární pas na vozidla pro přepravu rakoviny (vozidlo je organizátorem vlastnictví projektu), veterinární osvědčení forma číslo 2, certifikace dle GOST P 50380-2005, prohlášení o shodě. V souvislosti s dočasnými a finančními náklady na získání veterinárních dokladů často obchoduje s rakovinou nelegálně. V souvislosti s touto skutečností je jednou z metod používaných pro boj s nekalými soutěžiteli výzva veterinárních inspektorů k likvidaci nelegálních produktů, které mohou poškodit zdraví spotřebitelů.

4. Prodej a marketing

Trh je velkoobchodní kupující, mezi něž patří především restaurace v Lipetsku, která se nachází v historické části města, stejně jako pivovarnické provozy. Prvním klientům je kategorie obyvatel s úrovní prosperity nad průměrem, klienti druhého - širší vrstva střední třídy. V závislosti na velikosti a umístění úlovku, ceny živých raků v Lipetsku se pohybují od 300 do 900 rublů. na kg. Zejména obyvatelé města mají možnost získat nejen místní, ale také Don, Altaic, kazašský a sevanský rak. Problém je v tom, že na stole k občanům a obyvatelům této oblasti přijdou hned, ale po poměrně dlouhém transportu, které nemůže ovlivnit jejich kvalitu. Současně ne všechny výrobky mají odpovídající certifikáty kvality a ceny nesplňují navrhovanou kvalitu. Potřeba obyvatel města a regionu pro kvalitní výrobky, které stojí za jejich peníze, je zřejmé.

V podstatě jsou rakoviny kupovány účelně, protože raky jsou často nepostradatelným atributem piva a zábavné společnosti. Mezi klíčové požadavky, které zákazníci vytvářejí, je přijatelná nerealizovaná cena, která odpovídá velikosti raků, a také jejich "čerstvosti": preferují se mobilní a aktivní jedinci, spíše než pomalé. Kromě toho je důležitý i vzhled rakoviny. Zdravá rakovina má jednotnou barvu, nemá žádné skvrny a skořápka a drápy by neměly být bez prasklin a výrůstků.

Prodej raků velkoobchodníkům (restauracemi a kavárnami) probíhá podle dohodnutých podmínek objemů. Dodání velkoobchodním zákazníkům je bezplatné. Maloobchodní rakoviny lze zakoupit přímo na farmě pomocí samoobslužné dodávky nebo dodání.

Téměř volné pronájmy půdy pro farmu raků a slávek

Často při hledání slibného podnikání hledají podnikatelé něco originálního, dokonce i na první pohled, neuvěřitelné nebo velmi jednoduché. A úspěch může přinést myšlenku vhodnou pro implementaci ve vašem regionu. Oblasti s přítomností močálů, jezer, zaplavených oblastech, louky skvělým řešením je odchovávat raky a slávky.

 • Základy podnikání, jak získat 500 tisíc čistých na hektar
 • Chov raků, kde začít
 • A kde jsou mušle? Chov ústřic mimo zisku
 • Podrobný plán pro vytvoření farmy raků a slávek
 • Regulační rámec
 • Kolik můžete vydělat na chov raků a slávek?
 • Kolik potřebujete začít podnikat?
 • Technologie růstu rakoviny

V Rusku může začít každý exotický obchod. Tento typ činnosti je považován za velmi slibný, neboť toto místo na trhu je zcela zdarma. V Rusku se kultivace rakoviny v průmyslovém měřítku prakticky nevyskytuje jako forma podnikání. Prodej rakoviny zpravidla provádějí lidé, kteří je extrahují v přirozeném prostředí, tj. Jedná velmi neefektně. Kromě toho se činnost chovu raků týká činností, které nejsou odpady. Pronájmy mokřadů nebudou hlavní položkou výdajů.

Pěstování stejných slávek je mnohem jednodušší než raci, ale především je to sladkovodní farmářská slávka, která vyžaduje vytvoření relativně čistých vodních toků nebo několika mělkých rybníků.

K dnešnímu dni jsou velmi žádané takové exotické produkty, jako jsou vysoce kvalitní mušle a kraby. Hlavní kupující - restaurace, noční kluby, hospůdky.

Základy podnikání, jak získat 500 tisíc čistých na hektar

Podívejme se na všechny jemnosti této činnosti. První věc, kterou udělat pro organizaci farmy pro chov raků - je najít pozemek (vhodný bažinatá nebo zaplavení prostoru). Tato oblast není pro mnoho zemědělců zajímavá a často je hojně prázdná. Na takovém místě není možné provádět zemědělské činnosti, takže jeho pronájem má čistě symbolickou hodnotu. K chovu raků se nevyžaduje tekoucí rybníček, přirozené krmení pramenů stačí.

Hlavním předpokladem pro život raků je schopnost vytvářet buriny, spoustu potravin a přístup k půdě. Hloubka vodního útvaru nesmí přesáhnout 1 metr

Podmínky udržování raků v přírodních vodních útvarech:

 • Příprava mokřadů. K úspěšnému chovu musí být pozemek vyčištěn z různých domácích odpadků.
 • Pěstování. Rakoviny mohou snížit počet hospodářských zvířat, které konzumují mladá zvířata, je velmi důležité organizovat oddělení mokřadů v závislosti na velikosti raků.
 • Separace do zón. Na farmě je třeba vytvořit místa pro chov, chov, školení před prodejem.
 • Instalace vodního výměníku v jezeře. Instalace odtokových a napájecích potrubí do krmných prostorů zajistí nezbytné podmínky pro udržování raků.
 • Populace raků. Doporučuje se obsadit 1 km km. m max. 7 osob.

Při hledání vhodné lokality stojí za to kontaktovat místní obecní radu, na jejímž území se plánuje činnost. Tato obec je zpravidla přidělena městu nebo okresní správě. Téměř bezplatné pronájmy půdy pro farmu raků a slávek umožní podnikům získat trvale vysoký zisk. Podle prognóz pro třetí rok překročí investice desetkrát.

Cena 1kg vybraných živých raků v Moskvě je 1000 rublů, velkoobchodní cena okamžitého prodeje je 500 rublů. Pro 1 kg je dost 7-10 velkých osob. Důležité je, že chlazený rak může být přepravován živý na významné vzdálenosti.

Je třeba poznamenat, že nájemné není vybíráno z pozemků, které jsou ve vývoji. V okresní správě se můžete seznámit s charakteristikami půdy a vody v místních vodních útvarech.

Chov raků, kde začít

Dalším krokem při organizaci aktivit bude získání děložních vzorků. Správně vybraná plemena rakovinných samic ovlivňují výnosy farmy. Mezi nejzajímavější patří:

 • Kubánské modro-uměle vyvinuté druhy, které nevyžadují potraviny a životní podmínky, rychle rostou a aktivně se množí. Modrá kubánská rakovina se cítí skvěle při teplotě vody až 26 stupňů. Oblíbenou pochoutkou je vše, co je na dně rybníka.
 • Australan - oblíbené plemeno restaurací. Celé tajemství popularity spočívá ve velmi chutném a voňavém mase. Pro pěstování australské rakoviny jsou nutné určité podmínky: potřebují volný přístup k povrchu nádrže. Řešit tento problém tím, že vytvoří úkryty pro jídlo v podobě driftwood. K jídlu samotnému je toto plemeno nenáročné - jsou vhodné ryby, různé odpady z masného průmyslu, řasy, smíšené krmivo. Kultivovat australské rakoviny lze provádět na rybníku o hloubce asi 15 cm.
 • Mramor - velké plemeno, jehož hlavním rysem je jediná dutina. Podmínky jsou stejné jako u australské rakoviny - bohaté potraviny, teplá voda, přístup na povrch.
 • Červená bažina je nejjednodušší plemeno pro chov. Raci tohoto druhu nejsou náročné na podmínky obsahu, aktivně rostou a množí se.
 • Klasické. Snadno dostupné druhy divokého karcinomu, charakterizované extrémní nenáročností a téměř úplnou omnivorostí.

Raky mohou být zakoupeny od sovkhoz královny. V budoucnu se doporučuje vytvořit vlastní mateřství (samostatný bazén pro získávání potomků).

Při chovu raků v otevřené nádrži, bažinatém terénu, zaplaveném území můžete vytvořit teplou zimu. Toto není povinné opatření, skáče perfektně v zimě av rybníku. Za takových podmínek však usínají a růst jednotlivců se zpomaluje.

A kde jsou mušle? Chov ústřic mimo zisku

Mušle zcela kvalitativně doplňují farmu raků, protože mohou konzumovat dokonce plýtvání jejich životně důležitou činností. Jedinou obtížností je, že chytání slávek je obtížné, pokud jsou pěstovány otevřeným způsobem. Optimálním způsobem chovu je síť, ale v tomto případě bude "hospodářská zvířata" muset živit zemědělce.

Tři hlavní možnosti pro vytvoření ekonomiky:

 • Plně systémová rybniční farma: integrované pěstování a zpracování.
 • Připravené přirozené místo pro chov raků, slávek a dalších obyvatel vodních útvarů.
 • Uměle zasažené místo v blízkosti přírodních potoků.

Spolu s chovem raků se lze zabývat kultivací sladkovodních slávek (ústřic). Ústřice žijí ve sladké vodě a nevyžadují zvláštní podmínky zadržení. Pro pěstování měkkýšů vyžaduje vertikální sloupy nebo piloty, horizontálními kolektory, vory, na které se vážou potěr a růst po dobu 8 měsíců. Prostě umístěte podpěry do nádrží.

Jaké jsou atraktivní mušle pro podnikatele? Je to velmi jednoduché: nemusejí být krmeny a dokonale doplňují raky.

V tomto případě je poptávka po měkkýšů poměrně vysoká. S minimálními náklady můžete uspořádat vysoce výnosný obchod.

Jen před několika desetiletími byly mušle, získané v divokých jezerech, dodávány nejen Moskvě, ale také Německu a Rakousku. Tito měkkýši jsou proslulí nejen svou velikostí, ale i vynikající chutí. Dnes v Ruské federaci nevyrábí více než 500 tun mušlí. Ale toto je "pokles v oceánu" nebo v našem případě "spodní vody".

Pěstování mlžů je výnosný podnik, který se vyplatí po dobu 2 let. Pokud doplní raky, je to jednoduchá možnost "zkusit" najednou dvě výklenky na trhu téměř za cenu jednoho.

Začátek podnikání je nutné vytvořit plán, který se stane základem pro rozvoj podnikatelské činnosti. Začněte výběrem místa pro chov, poté, co zjistíte náklady na pronájem a kontaktujte dodavatele mladých. V příštím roce budou obdrženy první výsledky, po nichž bude vidět, jakým směrem rozšířit firmu.

Podrobný plán pro vytvoření farmy raků a slávek

Vytvoření vlastní farmy musí začínat hledáním zaplaveného pozemku. Tento přístup k organizaci pomůže snížit náklady na výstavbu, protože zásobník bude připraven. Při hledání místa se doporučuje podat žádost místním vládám, které mají informace o pozemcích. Je třeba poznamenat, že toto území je často pronajato téměř zdarma. Pokud není v oblasti zapotřebí zaplavená zóna, může být vytvořen umělý bazén. Je pravda, že taková výstavba bude vyžadovat dodatečné kapitálové investice.

Předtím, než přistoupíme k řešení organizačních otázek, je třeba určit pojem podnikání: vytvoří se mateřství, jaké druhy rakoviny budou upřednostňovány, organizuje se jejich zimování.

Takže jste se rozhodli pro všechny otázky, učinili jasný obchodní plán - pokračujte ve stavbě bazénů. V počáteční fázi vývoje nemůžete stavět složité struktury, stačí chránit nádrž a rozdělit ho do zón.

Registrace aktivit je důležitým bodem podnikání. Legalizace zemědělské výroby znamená uzavírání ziskových smluv s velkými společnostmi. Kromě toho, absence strachu z trestu pomáhá rozvíjet se neustále.

Nezapomeňte na reklamu, protože propagací na podporu podnikání může být mnohem rychlejší. Dnes je oblíbené vytvořit si vlastní vizitku, díky níž jsou potenciální zákazníci informováni. Spouštění internetového zdroje je nejlepší s pomocí profesionála, který nejen vytvoří jedinečný produkt, ale přinese ho také na špičkové pozice vyhledávačů.

Podrobný plán pro založení podniku lze podmíněně rozdělit na následující etapy:

 • Vypracování podnikatelského plánu;
 • Vyhledání vhodného místa;
 • Registrace;
 • Výstavba bazénů pro chov;
 • Získání královny;
 • Nákup zařízení: oxidační, aeratorní, filtrační systém;
 • Reklama.

Poté, co jsme studovali všechny jemnosti zemědělského pěstování, lze očekávat zisk v prvním roce práce.

Regulační rámec

Pro otevření rakovinné farmy je nutné zaregistrovat samostatný podnik nebo právnickou osobu. Je třeba poznamenat, že velké společnosti jsou ochotnější spolupracovat se společností LLC a získání povolení k chovu, osvědčení o shodě výrobků bude mnohem jednodušší.

Podnikání nepodléhá licencování. Při prodeji členovců však musíte získat certifikát o shodě. Dokument je podán v SES nebo Rospotrebnadzor.

V souladu s aktualizovaným všestranným klasifikátorem je při registraci farmy raků označen kód OKVED 58.02. Kromě toho se můžete registrovat v registračním formuláři kód 52.23, který se používá pro velkoobchodní exotiku.

Použití kódu 58.02 umožňuje zaměstnavateli používat ECTS jako daňový systém. Tento systém je optimální pro platby povinných plateb. Můžete také použít USN se sazbou 6%.

Při stavbě bazénu se musí podnikatel řídit zemským a vodním řádem Ruské federace, zákony o rybolovu a ochraně vodních biologických zdrojů a o podloží. Pro prodej živých raků budete muset vydat hygienický pas pro vozidlo, veterinární osvědčení o shodě výrobku, certifikát podle GOST R 50380-2005.

Kolik můžete vydělat na chov raků a slávek?

Velkoobchodní cena rakoviny se vytváří nejen v závislosti na druhu členovce, ale i v jeho velikosti. Například kilogram malých "semen" o hmotnosti 15 gramů je v rozmezí 200-250 rublů; velké rakoviny se prodávají za cenu 500 rublů. na kilogram a vyberte - více než 700 rublů. Průměrná ziskovost: s prodejem více než 2000 kg rakoviny za rok získáte více než 1 milion příjmů. Tento zisk lze očekávat od druhého roku provozu.

Nízká konkurence, vysoké velkoobchodní náklady, minimální náklady přispívají k rychlé návratnosti projektu, což je dosaženo v prvním roce provozu.

Kolik potřebujete začít podnikat?

Náklady na podnikání závisí na mnoha faktorech:

 • Bude půda pronajata nebo zakoupena ve státech;
 • Je nutné postavit nádrž nebo zorganizovat nádrže v zaplavené oblasti?
 • Rozsah činnosti.

Otevřít malou farmu pro chov rakoviny může být na zaplavených oblastech se 100 tisíc rublů. K vybudování pánve od začátku to bude trvat asi 1 milion rublů. Je třeba poznamenat, že hospodaření s rakovinou je výhodnější organizovat ve středních oblastech Ruska, protože je možné pronajmout půdu v ​​těchto oblastech o něco levnější. Ale bude vyžadovat další investice pro výstavbu zimních bazénů (asi 200 tisíc rublů.)

Technologie růstu rakoviny

Pěstování raků vyžaduje dovednosti: bude nutné vytvořit optimální podmínky pro rozvoj. Navzdory skutečnosti, že členovci nejsou nároční na obsah, je pravděpodobnější, že budou chovat v čisté vodě.

Pro chov raků je nutné vytvořit 3 bazény a vybavit je filtračním a provzdušňovacím systémem. Instalace okysličovadla pomůže saturaci vody kyslíkem. Zvláštní pozornost by měla být věnována exotickým výživám. Můžete použít jak speciální granulované krmivo, tak i samo-vařené obilí. U rakovin s celkovou hmotností 1 kg se bude požadovat stejné množství krmiva za rok. Dávají se jíst ve stejnou dobu večer a ráno.

Je velmi důležité transportovat rakoviny správně. Většina firem preferuje nákup živých zvířat. Pro tyto účely je nutné vybavit vozidlo instalací stojanu pro montáž nádrží. Rakoviny mohou být přepravovány v krabicích, uspořádaných v řadách, mezi nimiž jsou umístěny mokré mechy nebo látky. Doporučuje se také chlazení nádob s ledovými kusy.

Vytvoření hospodářství pro chov raků je slibná oblast. Pozitivní obchodní dynamika, grandiózní vyhlídky pomohou vyřešit možné obtíže. Chov raků, stejně jako jiné činnosti, vyžaduje úsilí a trpělivost. Výsledek akce přímo závisí na podnikateli.