Technologie výroby kuřecích vajec

Technologický postup výroby vajec kuřat by měl být organizován tak, aby byla zajištěna maximální produktivita drůbeže a jednotné přijímání produktů během roku.

Základní principy organizace technologického procesu výroby kuřecích vajec

Základní principy organizace technologického procesu zahrnují:

-používání moderní vysoce produktivní drůbeže v terénu;

-udržování drůbeže v domcích bez oken, pro zachování mikroklimatu;

-celoroční výroba vajec;

-vícenásobné získávání stád;

-práce na uzavřeném nebo otevřeném výrobním cyklu;

-využívání nových technologií šetřících zdroje.

Faktory ovlivňující produktivitu drůbeže;

Světlo má významný vliv na tělo ptáka: výměna plynu, činnost kognitivních orgánů, syntéza vitaminů, udržování vápníku a fosforu v krvi, práce žláz s vnitřní sekrecí včetně pohlaví. Může naopak inhibovat nebo naopak stimulovat vývoj pohlavních žláz a jejich aktivity.

Okolní teplota ovlivňuje metabolismus a výměna plynů a intenzity tepelného vosstelnyh redox procesy v ptáka,

U dospělých kuřat je optimální rychlost vzduchu 16-18 ° C.

Vlhkost vzduchu s vysokou vlhkostí vede ke snížení stravitelnosti živin v krmivech, ke snížení obsahu hemoglobinu v krvi. Proto přítomnost ptáků v místnostech s vysokou vlhkostí vzduchu a nízkou teplotou často vede k nachlazení. Optimální vlhkost vzduchu při teplotě 16-18 ° C je považována za 60-70%.

Obsah škodlivých plynů ve vzduchu, včetně oxidu uhličitého (C02), amoniak (NHZ); sirovodík (H2S). Oni se hromadí v důsledku života ptáka a rozkladu hnoje a vrhu.

Intenzita výměny plynu u ptáka je mnohem vyšší než intenzita jiných zvířat. Zvýšený obsah C02 ve vzduchu vede k podráždění sliznic, obecné slabosti, letargie, snížení chuti k jídlu a následně snížení produktivity. MPC C02 ve vzduchu domu o 0,25%.

Amoniak - bezbarvý plyn se štiplavým zápachem, dráždí oči a slizistye střevní trakt. MPC NNZ ve vzduchu v domech 15 mg / m3.

Sírovodík je bezbarvý plyn s charakteristickým zápachem zhnitých vajec. MPC H2S ve vzduchu v domech 5 mg / m3 h.

Prašnost zejména při drcení drůbeže na vrhu. Podle původu je prach rozdělen na organické (různé druhy mouky, dřeva, (dolů, vlasů, vlny) a anorganických kovů a minerálů. Prach v domovém vzduchu je 5-6 mg / m3

Významný dopad na produktivní kvalitu drůbeže a ekonomický výkon produkce zajišťuje rychlost přistání. Se zvýšenou hustotou výsadby je pták častěji nemocný, jeho životaschopnost a snížení bezpečnosti.

Pěstování vajíček slepic ve směru vajec

Existuje několik systémů pro pěstování mladých zvířat:

v buněčných bateriích, v podestýlkách nebo sítích.

V Rusku bylo nejrozšířenější kultivace mladých zvířat v buněčných bateriích.

Pro kultivaci opravy mláďat slepic ve směru vajíčka od denního do 120 dnů se používá buněčné zařízení KBU-3, K-P-8, BKM-3.

V současné době se používají jak stálé, tak i přerušované osvětlení (perioda osvětlení střídavě s obdobím tmy). Chcete-li vytvořit jednotné osvětlení na všech úrovních akumulátorové baterie, doporučujeme instalovat světelné difuzory na svítidla. Svítidla by měla být umístěna ve stejné vzdálenosti od sebe, žárovky by měly být používány pouze se stejným výkonem.

Pro kontrolu růstu a vývoje mladých lidí je izolováno několik buněk z každé vrstvy na počátku, středu a konci buněčné baterie. Mladé živočichy obsažené v kontrolních buňkách se váží každý týden. Na základě vážení se stanoví homogenita stáda. Jednotnost se vztahuje k počtu osob vyjádřených v procentech s živou hmotností nad nebo pod průměrem v rozmezí 10% hmotnosti celku zavěšeného ptáka. Vidíme takový jev, jako je kanibalismus, to znamená, když si navzájem navlečeme ptáka. Kanibalismus významně zhoršuje výrobní a ekonomické ukazatele hospodářství pro jeho prevenci, doporučuje se provádět prořezávání zobáku (odklízení).

Pěstování samců peří

Jsou pečlivě vybrány pro m / m, vývoj sekundárních polopříznaků, exteriér a kvalitu spermií.

V rodičovských hejnech se doporučuje systém krok za krokem pro hodnocení a výběr kohoutů: první hodnocení a výběr se provádí, když jsou kuřata rozdělena podle pohlaví do líhně;

druhý - ve 3. až 4. věku při výsadbě na vrstvách buněčné baterie, výběr nejlepších v exteriéru, w / m, vývoj druhých sexuálních charakteristik;

třetí - ve věku 9-10 týdnů; čtvrtý - ve věku 16-17 let před akvizicí mateřského stáda.

Zvláštní pozornost je věnována exteriéru a železnici, která je v rámci standardního kříže, barvu a velikost náušnic, hřebenu a jeho stavu.

V některých drůbežích farmách se prořezává hřeben s kohouty, protože když jsou v klecích, hřeben je často zraněn, což vede ke stresujícímu stavu ptáků a k vyššímu utracení. Tato operace se provádí ve věku 5-6 týdnů kohoutů po vyhodnocení a výběru sekundární sexuální charakteristiky.

Pohlavní poměr kohoutů ku kuřatům při přirozeném páření je 1: 10.

Při umělé inseminaci se zatížení kohouta zvyšuje na 40 slepic.

U umělé inseminace jsou muži vybíráni podle exteriérů a hodnotí se kvalita produkce spermií. Semeno se získá metodou břišní masáže.

Objem ejakulátu by měl být v rozmezí 0,4-0,9 ml, koncentrace spermatu nejméně 4 ml / ml, motilita spermií 8-9 bodů.

Obsah slepic rodičovského hejna

Kurzy rodičovského stáda jsou vedeny na reprodukčních rostlinách a v některých případech na drůbežích farmách s uzavřeným výrobním cyklem. Hlavním cílem při práci s rodičovským stádem je dosáhnout maximálního počtu mladých lidí, kteří chtějí opravit průmyslové stádo.

Rodičovské formy (jednodenní kuřata nebo násadová vejce) se dovážejí od reproduktorů prvního řádu nebo chovných zařízení.

Obsah kuřat rodičovského stáda v klecích

Mezi nejčastěji používané sady CBD-2 mobilní zařízení, K-P-9, K-P-15, P-K-1-1.

Je žádoucí vybavit buňky hnízdami, břity a podavači, aby se kohouty napájely. To je velmi důležité, protože kohouty se krmí po kurechách a při omezeném krmení dostávají méně živin, než je potřeba.

Je třeba mít na paměti, že téměř 90% kuřat položí vejce do 12 hodin.

Proto je třeba vajíčka shromažďovat častěji ráno, ale nejméně 4krát denně.

Obsah kuřat rodičovského stáda na podlaze

Zařízení pro údržbu podlahy zahrnuje: přívodní potrubí; pitné systémy; systémy, které udržují mikroklima v drůbežárně; hnízda, hnízda, linky pro sběr vajec.

Hustota přistání je 4-5 g / m2 podlahové plochy. Přední krmení 10 cm, pití vpředu 3 cm / hlava.

Zásuvky jsou nastaveny rychlostí 5 nosnic na jedno hnízdo.

S její pomocí můžete prodloužit dobu užívání rodu stáda, vyloučit náklady na získávání mladých telat. Vejce se slepice během druhého období produktivity sníží, ale vejce jsou vhodnější pro inkubaci.

Nucené nebo umělé pálení se provádí po 52 týdnech první výrobní doby po dobu 50-55 dnů.

Moult je způsoben expozicí ptáku jakýmikoli stresovými faktory, například (náhlé změny v krmení, pití, světelných podmínkách).

Překrývání se považuje za slepici, která zcela nahradila peří a obnovila normální velikost a barvu hřebene.

V druhém období produkce je vysoká produkce vajec udržována po dobu 5-6 měsíců.

Petuhov umělé moult, zpravidla, nevystavují, protože jsou silnější než kuřata, reagují na stres. Proto se doporučuje, aby mladé kohouty byly připojeny k nafouklým slepicím.

Údržba nosnic slepic

Kursové vrstvy průmyslových stád se uchovávají ve specializovaných podnicích v typických drůbežích domech. Prostory pro nosnice se vyrábějí bez oken, v buněčných bateriích různých provedení. Nejběžnější jsou sady baterií KBN-1, KBN-F-4, BKN-3, BKN-3A, K-P-12.

Nejvhodnějším typem podavače pro ptáky je bunkr, se šroubovými podavači.

U buněk s bradavkami se doporučuje instalovat léky na pitné vakcíny, veterinární léky a vitamíny.

Odstranění vrhu je jednou z nejvíce časově náročných operací.

Chcete-li snížit vejce boj je třeba systematicky sledovat yaytseskatami a přechodových částí pásky yaytsesbornika skladování vajec tabulky. Osvětlení v zóně napájení by mělo být 10-15 luxů.

Hustota přistání v klecích pro kuřata vytvořená na základě plemena Leygorn by měla být nejméně 400 cm2 / hlava, kříže vytvořené na základě plemene ostrova, 500 cm / hlava. Dokončete průmyslové stádo zdravé, dobře vyvinuté, sladěné s živou hmotností mladých.

Vták musí být naplněn jediným věkem a v nejkratší době (až 5 dní). Obsahuje ve stejné místnosti pták různých věkových kategorií, který je nepřijatelný.

7 největších chovů drůbeže v Rusku v roce 2016

Stručně: Ruská federace je jedním z největších světových výrobců drůbežího masa a kuřecích vajec. Lídři drůbežích farem v zemi na základě příjmů v roce 2016, jsou Okskaya drůbež, drůbež Krasnodonskaya, Petelinskaya, Yaroslavsky grilu, drůbež Reftinskaya, Chamzinskaya, Bohr.

Podrobněji

Zemědělsko-průmyslové podniky v zemi představované velkým počtem velkých podniků, které se podílejí na výjimečně chov ptáků a širokou škálu aktivit: Živočišná výroba kultur atd Přezkum rozsáhlých drůbežích farem v Rusku je sestaven z továren působících v rámci OKVED 01.47 Zemědělská drůbežářství.

Hodnocení největších drůbežářských podniků v Rusku je sestaveno na základě informací poskytnutých na oficiálních webových stránkách, informace o jednotném státním rejstříku právnických osob na základě hodnocení odborných expertních středisek. Pořadí vychází z informací získaných o výnosech práce v roce 2016.

Pozor prosím! Hodnocení neobsahuje společnosti, které poskytují konsolidovanou účetní závěrku v různých oblastech činnosti.

JSC OKSKAYA HOVĚŽSKÁ FACTORY

www.okskaya-ptf.ru

Místo registrace - Rusko, Ryazan, O.

Informace o zakladatelích: AOOT "OKSKAYA POTSEFABRIKA"

Informace o vedení: generální ředitel Lyakin O.V.

Výsledky hospodaření drůbeže Oka, zveřejněné podle zákona o povinném zveřejňování informací

Jak podnikat na kuřecích vejcích

Jedním z nejoblíbenějších potravinových výrobků byly vždy vejce. Nejsou pouze zdrojem bílkovin, ale také skladištěm mnoha mikroelementů a živin. Tento produkt zlepšuje paměť, doplňuje chuť a má vynikající výživné vlastnosti. Je nepostradatelný při výrobě cukrovinek a vaření, je součástí receptu na nádobí a pečení.

Proto, pro podnikatele, kteří prodávají kuřecí vejce, jako podnik může přinést stabilní příjem. Koneckonců, výrobky zakoupené z farem mimo hlavní města jsou považovány za šetrné k životnímu prostředí a užitečné, respektive, je velmi žádoucí. Jak vytvořit obchodní plán pro výrobu a prodej vajec a jaké jsou výhody podnikání, diskutujeme níže.

Jaký je podnikatelský plán?

Pro úspěšnou realizaci projektu je nutné vypracovat kvalitní obchodní plán pro výrobu kuřecích vajec s výpočty. Podnikatelský plán "drůbežnictví a prodej vajec" lze provádět nezávisle a svěřovat odborníkům. Tento dokument podrobně popisuje všechny body, které se vztahují k tomuto podnikání, a určuje jeho ziskovost, tj. Poměr investic a zisku, který má být přijat.

Chcete-li organizovat tento podnik, musíte mít soukromý dům nebo malý pozemek, protože když pěstujete ptáka bez přítomnosti osoby, kterou nemůžete udělat. Také všechna kuřata musí být očkována. Produkty z vaší malé drůbeží farmy se mohou prodávat na trzích prostřednictvím prodejní sítě nebo vlastního obchodu, kupující by neměli mít žádné stížnosti na váš produkt.

Organizace takového případu vyžaduje určité investice. Kromě nákupu drůbeže a krmiv bude zapotřebí speciální zařízení k udržení teploty v buňkách.

Odborníci považují tento typ podnikání za vysoce ziskový a dosahuje 100%. Za předpokladu, že rozsah místních aktivit je omezen na malou drůbežářskou farmu, doba návratnosti může být pouze šest měsíců.

Na začátku cesty, kdy nemáte úplnou důvěru v úspěch, můžete počkat s registrací. Je lepší se soustředit na pěstování kuřat a také se snažíme o prodej svých produktů. Časem, když začnete zvyšovat objem hromadného chovu drůbeže, zaregistrujete své aktivity, což vám umožní dodávat vejce do maloobchodních řetězců.

Správný obsah nosnic

Kvůli nenáročnému chovu jsou kuřata nejlepší pro chov. Většina venkovských obyvatel se zabývá pěstováním drůbeže, aby vyhovovala osobním potřebám, ale jen málo z nich se rozhodlo zapojit do této činnosti ve velkém měřítku.

Trhy jsou naplněny produkcí drůbežářských podniků, není snadné je s nimi soutěžit. Ale vysoká kvalita nám umožňuje najít místo na trhu a ziskový prodejní kanál. Podnikání na kuřecích vejcích shromažďuje pozitivní zpětnou vazbu od spotřebitelů, kteří využívají zemědělské služby.

Jedna běžná metoda je buněčného obsahu kuřat. Za tímto účelem je kuřecí komora vybavena speciálním regálem pro instalaci buněk, které jsou zase opatřeny napájecími žlaby, miskami na vodu a hnízdami vajec. V tomto případě trvá spousta času vyčistit coop tak, že ptáci nemají nemoc. Také budou potřebné značné investice pro konstrukci a uspořádání buněk.

Jak vybavit kuřecí koš

Bez ohledu na způsob, jakým se rozhodnete zachovat hospodářská zvířata, musíte mít kuřecí kopeček. Můžete si je postavit sami nebo si ji pronajmout. Pro konstrukci této jednoduché struktury jsou vhodné bloky plynového křemičitanu, dřevo, břidlice.

Uvnitř je nutné zřídit ve výšce asi 50-80 cm od země, a dát dostatečný počet hnízd pro násadová vejce. Mohou to být police nebo nízké krabice pokryté seno. Také v tomto designu by mělo být umělé osvětlení a větrání ve formě oken nebo jiného systému.

Získávání mladých zvířat pro mini farmu

Obchodní plán pro produkci kuřecích vajec zahrnuje nákup vhodného plemene kuřat. Za prvé stojí za nákup několik desítek mladých kuřat nebo inkubátor.

Při nákupu ptáků nezapomeňte, že 10 náměstí. Doporučuje se umístit pouze 20 kuřat. Pro každé 10 kuřat potřebujete 1 kohout. Proto při nákupu ptáků, start z oblasti coop.

Jak zvolit plemeno nosnic pro chov doma? V současné době jsou kříže velmi oblíbené, mají pokládku vajec o 10% vyšší než u obyčejných čistokrevných plemen. V tomto případě jsou vejce z hnědých křížek, a to jak v hromadě, tak ve velikosti, větší než v bílých křížích. Ale jejich vajíčko je nižší.

Existuje mnoho vysoce produktivních plemen, včetně Loman Brown, Leggorn, Pushkinskaya, Brama a další. Vynikající přírodní vlastnosti, dobrá výživa a řádná péče zajistí vysokou produktivitu ptáků.

Zajištění řádné péče a krmení

V slepé ulici by měly být pohodlné podmínky a teplota vzduchu od -2 do +28 stupňů. Krabička s popelem nebo pískem je také potřebná, aby ptáci mohli vyčistit peří a zničit parazity.

Důležitou nákladovou položkou je nákup krmiva pro drůbež. Dbejte na rozmanitost a vyváženost stravy. Měl by obsahovat krmivo, zrno, potravní odpad, mladou trávu a listy hlávkového salátu. Jako vitamíny používejte vaječné skořápky, proužky a písek. Nepochybně plus v chovu nosnic není příliš drahý předmět na nákup krmiv.

Vyvážená denní dávka pro nosnice za 1 gólu / den. v gramech:

 1. Každé zrno (oves, pšenice, ječmen apod.) - 50;
 2. Mouka - 50;
 3. Sůl mouka - 10;
 4. Šťavnaté krmivo - 30-50;
 5. Proteinové krmivo rostlinného a živočišného původu - 10-15;
 6. Shell - 5;
 7. Kostní mouka - 2;
 8. Sůl je vařená - 5.

Výdaje a očekávaný zisk

Samozřejmě, všichni začátečníci se zajímají o primární vydání odhadovaného zisku z prodeje kuřecích vajec. Ale nejprve musíte vědět, jaké náklady jsou nutné pro vybavení mini-farmy.

Náklady tvoří náklady:

 • nákup vybavení;
 • na nákup mladých zvířat, jakož i inkubátor pro budoucí chov kuřat;
 • nákup krmiva.

Počáteční investice ve výši 25 tisíc rublů. půjdou na nákup vybavení a ptáků. Tyto náklady zahrnují uspořádání kuřecího kočárku na klíč. Velikost investice bude záviset na tom, v jakém regionu jste se rozhodli koupit pro malou farmu.

Průměrná cena za 100 slepic je asi 7 tisíc rublů. Jedná se o jednorázové náklady, stále potřebujete asi 3 tisíce rublů. na nákup kvalitních krmiv každý měsíc.

Příjem bude přímo záviset na takovém faktoru vaření vajec. Podle odborníků z 100 slepic na den můžete získat asi 70 vajec, což je 2,1 tisíc kusů za měsíc. V roce 2016 je průměrná cena za jedno vejce z domácí kuře 10 ruble. Prostředky, čistý zisk bude 18 tisíc rbl. za měsíc.

Pokud se domníváme, že na jedné takové malé farmě je v průměru 100 ptáků, pak přinese 20000 vajec za rok, které lze prodat za 100 tisíc rublů. Pokud chcete, můžete také udělat chov brojlerů, což poskytne dodatečný příjem za prodej masa.

Prodej produktů

S malým množstvím vajec mohou být prodávány na trhu. V budoucnu s nárůstem hlasitosti bude nejlepší volba pronájem místa prodeje na stejném trhu nebo na jiném přeplněném místě. K tomu je zapotřebí registrovat IP, získat veterinární dozor potřebné certifikáty a certifikáty.

Poté bude možné hledat další výhodnější možnosti prodeje produktů, jako jsou sanatoria, supermarkety, restaurace. Jednou z hlavních podmínek pro tuto spolupráci je pravidelnost dodávek v dohodnutých množstvích. Zároveň jsou striktně stanoveny harmonogramy přepravy produktů v obalech a jiných odstínech.

Závěr

Dnes se rozšiřuje zájem městských obyvatel o konzumaci ekologicky čistých potravin, takže obchod s kuřecími vejci je oblíbeným obchodním směrem, protože je to podnik, který svým majitelům přináší stabilní příjem.

Pokud jste obyvatelé krajiny a hledáte způsoby, jak uspořádat ziskové podnikání, pak drůbežářství a prodej vajec může být skvělým nápadem, abyste zahájili úspěšný start.

Kuřecí činnost - výroba a prodej vajec

Organizace vlastní farmy na údržbu slepic směru vajec je poměrně výnosný obchod. Podle některých údajů dosahuje ziskovost produkce vajec 50% nebo více. Poptávka po domácím vejci byla a zůstává vysoká. Produkce vajec, jako každá podnikatelská činnost v zemědělství, však zahrnuje řadu obtíží. A tak doporučení pro ty, kteří se rozhodli otevřít své kuřecí obchody pro výrobu a prodej vajec.

Technologie pěstování nosnic

Intenzivnější způsob chovu nosnic je buněčný. Pomocí této metody 3-4 násobek úrovně využití místnosti. Hygienické a hygienické podmínky jsou lépe udržovány, což umožňuje získat čistší vejce. Zjednodušená péče a kontrola ptáků není potřeba hlubinných vrhů. Vyžaduje menší náklady na krmení na jednotku přírůstku hmotnosti. Pták dostane méně úrazů než při údržbě podlahy. To vše umožňuje vytvořit mini drůbeží farmu v podmínkách jakékoliv domácnosti.

Existují také nevýhody této metody: kvůli omezené schopnosti pohybu, doba produktivního používání ptáka, jeho odolnost vůči stresům a vlivům prostředí se snižuje.

Vlastnosti místnosti pro nosnice

Pokud je obsah nosnic 500 slepic, velikost místnosti by měla být nejméně 20 m2. Hlavní podmínka - místnost by měla být dobře větrána. Kuřata potřebují až 11 m3 čerstvého vzduchu. Pro tyto účely je možné zakoupit průmyslové ventilátory. Hustota vykládky slepic by neměla činit více než 4 cíle / m2. Dobré osvětlení a sluneční světlo nejsou předpokladem pro získání vysoké produkce vajec.

Další důležitou podmínkou je teplo v místnosti. Kuřata přestanou normálně, když teplota klesne pod 12 g. Proto je-li farma umístěna v mírné klimatické zóně, je nutné izolovat prostory pro zimní období.

Náklady na materiál pro malou místnost bude nejvýše 30 tisíc rublů.

Jaké vybavení si vyberete pro kuřecí farmu

Pro výstavbu buněk a izolaci místnosti budou vyžadovány: lepenka, ursa, profil, dřevovláknitá deska, síťovina, trubky, galvanizace, ohyby, mříže, dveře, žaluzie a desky.

Které plemeno se rozhodne

Při výběru plemene kuřat, měli byste věnovat pozornost jejich produkci vajec a nemilosrdnosti. Jedná se o plemena nosnic jako: Loman-Brown, Shever, Legorn White a High Line. Yaytsenoskost takové plemena může dosáhnout 95%, v průměru, úroveň je 85-90%.

Doporučuje se nakupovat kuřata u drůbežářských farmařů, v tomto případě se snižuje pravděpodobnost, že se dostanou "kočka v hnízdě". Kromě toho spolu se zakoupenými kuřaty obdržíte osvědčení o očkování ptáků.

Krmení, napájení, čištění

Hlavní výživa krmení kuřat zahrnuje: smíšené krmivo, seno, slámu, vařené brambory, stejně jako křída, štěrk a uhlí (vitamíny a vápník). Celý sortiment krmiv je zakoupen od místních zemědělských výrobců. Náklady na krmení pro jednu nosnicku jsou v průměru 25 rublů za měsíc (při produkci vajec 20 vajec za měsíc).

Nezapomeňte na dodávku kuřat čistou vodou. V létě se zvyšuje intenzita pití ptáků. Voda v buňkách by se měla častěji měnit, aby zůstala chladná. Studená voda umožňuje kuřatům snížit tělesnou teplotu.

Aby se snížila vůně v domě, buňky by měly být denně vyčištěny. Výhodou buněčného obsahu je tento proces mnohem pohodlnější než metoda podlahy.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro prodej výrobků

Než půjdete na trh, musíte navštívit laboratoř místního veterináře. kontrolujte a získejte doklad o tom, že kvalita produktů je potvrzena.

Prodej produktů

Žádná výroba nemůže být zisková bez zřízení prodeje produktů. Podle zkušených podnikatelů je poptávka po domácích vejcích vždy vysoká. Opuštění trhu bez prodeje 200-300 stovek vajec nefunguje. Hlavními odběrateli jsou běžní zákazníci, kteří raději koupí domácí vejce, než aby dováželi z drůbeží farmy.

Není třeba se obávat konkurence velkých hráčů. Většina z nich prodává své výrobky supermarketem a trh není přítomen.

Při plánování prodeje produktů je třeba mít na paměti, že v létě poptávka a cena vajec padají.

Kolik můžete vydělat za výrobu a prodej vajec

Když mluvíme o ziskovosti případu, váš zisk závisí na tom, v jakém regionu pracujete, od sezony a na převládající úrovni cen vejce. Představte si, jak. Při průměrné prodejní ceně 4 rublů na jednotku budou příjmy z prodeje 20 kazet vajec (600 ks) 2400 rublů denně. S 20-denní obchod, výnos bude asi 50 tisíc rublů. Z této částky musíte odečíst náklady na krmení a udržovat 500 cílů. ptáci (10 tisíc rublů), přeprava vajec (5 tisíc rublů) a další provozní náklady (5 tisíc rublů). Nakonec bude zisk asi 30 tisíc rublů měsíčně.

Jaký daňový systém si vyberete pro kuřecí farmu?

O registraci podnikání. U malých objemů výroby není nutné zaregistrovat aktivity. Prodej produktů z osobního dceřiného podniku nevyžaduje postup registrace. Nicméně, pokud plánujete dodat své výrobky do maloobchodních prodejen, a určitě to chcete dělat, když se objemy výroby zvýší, nemůžete to udělat bez registrace PF.

Podnikový plán založený na turnu: kde začít podnikat s kuřecím masem

Velkým plusem podnikání s kuřecím masem je, že jeho mini-výroba může být otevřena jak ve městě, tak na venkově. Kromě toho bude vajíčko vždy požadováno bez ohledu na sezónu a krize. Jednou nevýhodou je vysoká konkurence. Proto je nejlepší začít s analýzou trhu a pak najít místo pro drůbežářskou farmu. Dalším krokem je registrace firmy a shromažďování potřebných dokumentů. V budoucnu bude nutné provést:

 • výstavba místnosti nebo její rekonstrukce pro umístění buněk;
 • nákup drůbeže a krmných zařízení;
 • hledání kupujících;
 • otevření drůbeže;
 • reklamní kampaň.

Kolik peněz je zapotřebí k zahájení podnikání s kuřecím masem

Chcete-li uspořádat firmu, potřebujete vybavit dům, koupit kuřata a pěstovat až 18 týdnů. Za prvé, bude stačit 100 gólů. Jejich cena je 5000 rublů. Na krmivo bude trvat 3000-3500 rublů měsíčně. Spolu s uspořádáním domu nebude počáteční investice překročit 27 000 rublů.

Jaký kód OKVED by měl být uveden při registraci obchodování s kuřecím masem

Při registraci firmy musíte zadat následující kódy OKVED:

 • kód OKVED 01.47.2 - "Výroba vajec na drůbežích farmách";
 • kód OKVED 52.27 - "Maloobchod s kuřecími vejci".

Výroba vajec

Jedním z hlavních směrů chovu drůbeže je výroba vajec. Nutriční hodnota je především kuřecí vejce, jejichž produkci doporučujeme chovat kuřata ve směru produkce vajíčka.

Nejdůležitější výrobní kvalita ptáků je výroba vajec. Vejce jsou jednou z hlavních dietních potravin. Navíc je to jediný přírodní produkt, který člověk obdrží v zabalené podobě. Plášť umožňuje nejen inkubovat, ale i přepravovat vejce na dlouhé vzdálenosti a dlouhodobě je ukládat.

V Rusku se ptáci chovají ve všech regionech. Vzhledem k tomu, v drůbeží farmy vytvořit umělý mikroklima, a nejsou příliš závislé na přírodních podmínkách, vývoj drůbežářský průmysl v zemi se provádí s přihlédnutím k příznivému umístění drůbežích farmách, a to zejména v regionech obilí rostoucí, nebo přímo v místech výroby do spotřeby dovážených krmiv (kolem velkých měst).

 • 1 Zařízení pro nosnice a produkci vajec
 • 2 Technologie výroby vajec na drůbeží farmě
  • 2.1 Obsah průmyslového stáda
  • 2.2 Chovná práce
  • 2.3 Výpočtová část
   • 2.3.1 Pohyb hospodářských zvířat a výroba vajec v drůbežárně
   • 2.3.2 Pohyb hospodářských zvířat a výroba vajec v obchodě
  • 2.4 Krmné vrstvy
 • 3 Výroba vajec jako podnikání
  • 3.1 Efektivita nákladů + video
  • 3.2 Technologický výpočet
 • 4 Zdroje informací

Zařízení pro slepice a produkci vajec

 1. Mobilní zařízení s pijáky. Průmyslové články jsou obvykle nazývány baterie. Jedna baterie kombinuje několik buněk zarovnaných vertikálně po řadě.
 2. Horizontální a šikmé dopravníky.
 3. Šroubové dopravníky horizontální a nakloněné.
 4. Ovoskop - nástroj pro stanovení kvality vajíček jejich průsvitností. Zdroj podsvícení (lampa) je umístěn uvnitř pouzdra s oválnými otvory ve formě vajec.
 5. Zařízení na mytí vajec (v případě potřeby). Ne všichni výrobci jej používají.
 6. Bunker pro skladování potravin.
 7. Vozíky pro údržbu baterií.
 8. Elektrické vybavení haly.
 9. Jednotka úpravy vody.
 10. Zařízení pro balení vajec.

Příklad práce takového "potrubí" můžete vidět ve videu ve spodní části stránky.

Technologie výroby vajec na drůbeží farmě

Údržba průmyslového stáda

Existují dva systémy pro chov domácí drůbeže: chůze a bez chůze. Při chůzi systému je pták umístěn v drůbežárně na stoncích nebo na pletivových (tabulkových) podlahách s uzavřeným nebo neregulovaným vygulovem. Bez údržby je pták neustále držen v uzavřených prostorách: v klecích, na podlaze s hlubokým nevyměnitelným vrhem nebo bez něj - na oky a platné podlahy. Venkovní použití s ​​cvičením dovoluje, aby pták byl neustále v aktivním pohybu, vystaven ultrafialovému záření slunečními paprsky a vdechoval čerstvý vzduch. To vše zajišťuje normální metabolismus v těle, posiluje zdraví, podporuje odolnost vůči nemocem, prodlužuje ekonomické podmínky používání drůbeže. Navíc, od drůbeže, která chodí po chůzi, obdrží výrobky vyšší kvality. Vejce tohoto ptáka jsou komplexnější v komplexu vitamínů, mají dobré inkubační vlastnosti; od nich dostávají podmíněný mladý růst s vysokou vitalitou: lépe se zachovávají a vyvíjejí.

Hydina domů farmy se nachází na území, které má vhodné svahy pro odvodnění a likvidaci povrchové vody.

Normy o hustotě přistání ptáka na 1 m2 M. Patra pro mladý růst - 11-12 hlava, dospělý pták - 3-4 hlavy.

Přední krmení na hlavu jednoho ptáka by mělo být alespoň pro dospělého ptáka - 6-8 cm, u mladých zvířat - 4-5 cm.

Přední část pití (délka pijáků k dispozici ptákovi) na hlavu ptáka by měla být nejméně 1-3 cm.

Dům je 240 m².

Pokud je obsah ptáků na hlubokém (non-odnímatelný), postel rašeliny, řezané slámy, hobliny, piliny, slunečnice slupky, drcené kukuřičné tyčinky velké výrobní prostor potřebný k jejich domu, ale sníží čas strávený na čištění, jako podestýlka se odstraní 1 - 2 krát ročně, pomocí tahače s nadesnymi zařízení, buldozery a mobilních dopravníků.

Hlavní výrobní budovy a prostory podniků drůbeže:

 • Drůbeží domy pro venkovní údržbu nosnic,
 • drůbežárny pro opravu mladých zvířat,
 • Drůbežnictví pro pěstování kuřat pro maso,
 • drůbež pro chovné nosnice,
 • louka pro inkubaci vajíček,
 • sklady vajec s mechanickým zpracováním a krátkodobým skladováním.

Kromě hlavních výrobních budov v účely drůbež stavebních budov a vybavení na údržbu - veterinární, obchody porážejí, prvotní zpracování mrtvých těl a odpadů, jako měřítek kamionu, zabezpečí vodou, kanalizace, elektřiny a tepla, kormoprigotovitelnye, krmivo prodejny, ložní prádlo, obaly, vybavení domácnosti a blok domácího zařízení.

Rozměry a požadovaný prostor průmyslových prostor domu jsou stanoveny normami hustoty výsadby ptáků.

V každém domě, kromě prostor pro chov ptáků, je pomocná a servisní místnost. Užitková místnost je určena k přijímání a přípravě k distribuci krmiv, čisticí techniky a skladování zásob. Podlahová plocha této místnosti je určena v závislosti na rozměrech technologického zařízení, které je v ní umístěno, a jeho racionálním uspořádání. Servisní místnost je určena pro personál. Jeho rozloha je 6-12 metrů čtverečních. m.

Drůbeží domy obvykle projevují obdélníkový tvar s přirozeným nebo umělým osvětlením. Náklady na stavbu drůbežářských domů bez oken s umělým osvětlením jsou o něco nižší než náklady na stavbu budov s okny. V těchto budovách je v zimním období výrazně snížena tepelná ztráta a je zajištěno jednotné osvětlení požadované intenzity a trvání.

Jednopátrové domy domů jsou navrženy s úplným nebo neúplným rámem nosníku nebo rámové konstrukce v kombinaci se stěnovými panely nebo nosnými stěnami z místních stavebních materiálů.

Výška napolnogosoderzhaniya pěstitelských oblastí pro ptáky, ale i kormoprigotovitelnyh, mytí, laboratoře, kanceláře a pokoje vejce obchod závisí na velikosti zařízení, ale měla by být menší než 3 m od úrovně podlahy k spodního krytu vyčnívající struktury. Budovy pro chov ptáků jsou děleny okny nebo dřevěnými přepážkami do sekcí.

Velkou pozornost v projektu drůbeže je věnována problematice ventilačních prostor. Prostory pro drůbež v zahradě musí být vybavena přirozené nebo nucené větrání systému je dostatečné pro udržení optimální mikroklima. Ventilační komory vybavené ventilátorem a ohřívačem jsou přesunuty z prostor a umístěny na kryty budov. V oblastech domu je lehký strop, tvořící prostor mezi betonovými deskami nátěrových a azbestocementových desek s vrazbezhku stohu tak, aby se vzduch rovnoměrně přes štěrbiny vhání do místnosti tak, že shora dolů. Odvzdušňovací kanály pro odvádění odpadního vzduchu z areálu jsou umístěny v příčných přepážkách a jsou mimo pokrytí o 1m. V drůbežím domě jsou všechny mechanicky náročné procesy péče o ptáky mechanizovány.

Vnitřní plochy prostor by měly být zhotoveny z materiálů, které jsou k dispozici pro čištění, mytí a dezinfekci. Stěny uvnitř místnosti a příčky by měly být hladké; jsou namalovány v jasných barvách s nesmazatelnými barvami. Stěny v umývárnách jsou lemovány nebo natřeny do výšky 1,8 m od podlahové úrovně s materiály odolnými proti vlhkosti, které umožňují snadné čištění, dezinfekci a mokré čištění.

Podlahy prostor pro drůbež na farmách musí mít dostatečnou pevnost, nízkou tepelnou vodivost, odolnost proti odtokům a dezinfekčním prostředkům a musí splňovat hygienické a hygienické požadavky.

Tyto požadavky jsou nejvíce spokojeny s betonovými a cemento-pískovými podlahami. Při mytí je vhodné použít podlahu z keramických obkladů, v kancelářském prostoru - podlahu desek nebo linolea.

Ploché a okénkové podlahy jsou uspořádány ve výšce 0,6 m od spodního patra domu, ale ne nad hladinou oken. Flag-sbírky ve formě podlahových krabic nebo zapuštěné příkopy ne vyšší než 0,8 m. V každodenním kartáčování komet krabic jejich výška stanoví použitelné mechanismy pro odstranění hnoje z drůbežáren.

Okna v prostorách pro pěstování ptáků v oblastech s vypočítanou zimní teplotou venkovního vzduchu - 20 ° C a níže jsou provedena s dvojitým zasklením, v jiných oblastech - s jednoduchým zasklením. Okna v drůbežích s venkovní údržbou ptáků se nacházejí ve výšce od podlahy k okennímu parapetu 0,6 - 1,2 m.

Normy přirozeného světla - poměr čtverečních okenních otvorů v podlahové plochy - vzít v interiéru pro dospělé ptáky 1:10 a 1:12 pro mladé 1: 8, 1:10 a 1:20, a pro brojlery v destinaci služby 1:12 prostory 1:20. Dveře a brány se musí otevřít směrem k východu z místnosti. Počet a velikost provozních výstupů jsou určeny technologickými požadavky a rozměry strojů, zařízení a konstrukčních parametrů. Dveře v přepážkách a ploty sekcí jsou oka.

V oblastech s předpokládanou teplotou vzduchu 30 ° C nebo nižší a také v oblastech se silnými zimními větry jsou na bránou uspořádány větrné přístroje. Šířka bubnů je větší než šířka brány o 1 m, hloubka je větší než šířka panelu o nejméně 0,5 m.

Solária a procházky slouží k pravidelnému přirozenému slunění ptáků. Jsou uspořádány na vnější straně podélných stěn drůbežárny pro venkovní chov ptáků. Plocha solárií se rovná 50 - 100% podlahové plochy drůbežářských domů. V rodokmenních farmách s drůbežími domy s venkovním udržováním ptáků jsou vybaveny soláriemi nebo plochami pro dospělé kuřata až do velikosti 2 m2 na osobu. Pro opravu mládeže se předpokládá, že plocha opalovacích lůžek nebo chodců se rovná 200-350% plochy drůbežářských domů. Na třech stranách solária a projít kolem plotu s dřevěnými rámy, pokryté kovovou síťovinou. Výška plotů slunečních palub a chodců je 2,2-2,5 m.

Solária a přírodní procházky jsou děleny příčnými síťovými přepážkami do částí podle jednotlivých částí domu. Políčka v soláriích jsou vyrobena s tvrdým povlakem a klonem 0,05, takže je z něj volný průtok vody.

Pro uvolňování ptáků z prostor v soláriu nebo na rampě na vnějších podélných stěnách drůbežích domů v nadmořské výšce 100 - 200 mm od úrovně podlahy v každé sekci jsou uspořádány lasery. Každá část domu poskytuje nejméně jedno kolo v každé sekci opalování nebo chůze. Lasery mají velikost nejméně 300 x 300 mm a nejvýše 400 x 800 mm. S obsahem drůbeže na hlubokých lůžkách se výška dna podlahy od podlahy zvyšuje o 200-400 mm. Při držení ptáků na síti nebo roštové podlaze jsou lasery uspořádány na úrovni tohoto podlaží.

Hřady spokojeni v drůbežárnách vyjímatelnými, skládacími, zdvihání nebo stacionární, pokud pro ně nainstalovat speciální pometosbornik. Nasties se skládají z dřevěných čistých řezů o šířce 40 mm se zaoblenými horními žebry. Tyče jsou umístěny na dřevěných podkladech nebo jsou zavěšeny na nosníky překrývající se v jedné vodorovné rovnoběžné vzájemné rovině. Pro dospělé úkrytů ptáků jsou umístěny ve výšce 450-800 mm, a pro mladé - ve výšce 400-600 mm nad podlahou.

Zásuvky jsou umístěny ve výšce 500-700 mm od povrchu podlahy nebo hlubinného vrhu.

Krmte a zpívejte ptáky z přenosných a stacionárních podavačů a pijáků. Musí být uspořádány tak, že ztráta náklady na krmivo a vodu jsou nejnižší a pták nemohl dostat do krmítek a napáječek. Počet podavačů a waterers určit jejich přední potřebné jednoho ptáka podle technologických standardů designu drůbež hozyaystv.V drůbežárnách dospělých ptáků, který má podélný pracovní průchod zahrnují lineární lavička ubytovací hnízda avtokormushek pro suché i mokré potraviny a flétnové avtopoilok úrovní ve dvou řadách podél průchod. Takové uspořádání zařízení umožňuje obsluhu ptáků bez vstupu do samostatných sekcí. Zároveň usnadňuje mechanizaci pracovně náročných procesů a vytváří příznivé podmínky pro použití zvláštního režimu pro distribuci krmiv a sbírání vajec. To snižuje náklady na práci při krmení, sběru vajíček a dalších procesech.

Teplota v prostorách pro slepice, když podlaha musí být 12-16C. Odhadovaná teplota v prostorách s údržbou podlahy mladých zvířat všech druhů drůbeže od 1 do 30 dní 22C. Teplota v prostorách pro mládež starších kuřat s obsahem podlahy může být postupně snížena na + 12 ° C.

Optimální relativní vlhkost v prostorách pro kuřata by měla činit 60-70%.

Hatcheries jsou budovy, ve kterých jsou instalovány speciální inkubátory pro umělé stažení mláďat. Hlavní prostory líhně jsou inkubační a výstupní haly, ve kterých jsou instalovány odpovídající kryty inkubátorů. Rozměry těchto místností závisí na typu a počtu z nich umístěné v inkubátoru na velikosti průchodů mezi stěnami místnosti a inkubátory, jehož šířka trvá asi 1 m a o velikosti servisních průchodů z inkubátoru, jehož šířka by měla být nejméně 2 m.

Během vegetačního období je drůbež na farmách systematicky sledována vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, kontroluje chování každé dávky, spotřebu krmiva, spotřebu vody a stav pokrytí peří. V případě odchylky od fyziologických norem určují důvody odchylek. V případě potřeby kontaktujte veterináře.

Pokud existuje hrozba infekce, jsou dezinfekční kyvety instalovány po celé šířce průchodu před vstupem do drůbeže pro dezinfekci obuvi, které se pravidelně plní dezinfekčním roztokem.

Zařízení pro drůbež jsou pravidelně zúčtovává vrhu a jiných nečistot, a úkrytů, podlahy, hnízdo zásobníků, podavačů, waterers čisté a v případě potřeby dezinfikovány vrh shromažďovány a biothermic dekontaminace.

Při ošetřování podlahy zahradě drůbeže jako materiál lože se používá piliny, dřevní štěpky, sláma a další materiály řezání. Při změně každé šarže drůbeže na hluboké podestýlce odstraněna a provedla důkladné mechanické čištění a dezinfekci prostor. Při výměně vrh podlahy čištěné, dezinfikované (sypané vrstvou chmýřovitá vápna 0,5 kg na 1 m čtvercového nebo jiných dezinfekčních prostředků se používá), po kterém ležel podestýlka vrstva materiálu 10 -. 15 cm Nepoužívat zatuchlý, vlhký ložní prádlo a zmrazený.

V každém pokoji pro drůbež na dvoře oken, dveří, otvory musí být vybaveny rámy s pletivem, aby se zabránilo vzdušné volně žijících ptáků.

Před vstupem do drůbeže se doporučuje změnit oblečení, boty a čisté pracovní oblečení.

Každá dávka mladých ptáků, která byla odebrána v prvních dnech života, je umístěna ve speciálně připravené, čisté, předem dezinfikované vyhřívané místnosti.

Aby se zabránilo infekčním chorobám ptáků, kromě běžných veterinárních a hygienických opatření se očkování ptáků provádí s přihlédnutím k epizootické situaci v oblasti *.

Šlechtitelské práce

Chov drůbeže byl vždy jedním z nejúčinnějších a nejvýnosnějších odvětví zemědělství. V důsledku rozvoje chovu je nyní možné získat větší objemy drůbežích výrobků než dříve. Výrazně zlepšila jeho kvalitu.

Nejúčinnější použití hybridního ptáka, získaného přechodem, jehož potomstvo je produktívnější a životaschopnější než mateřský pták. Pro výrobu hybridních vrstev se používají linie vejce a společné skalní a horninové skupiny.

Kuřata vaječných plemen a kříženců se vyznačují nejvyšším kladením vajec, mají malou tělesnou hmotnost a mají živý temperament.

Všechny moderní kříže jsou vytvořeny na základě LEGHORN vták. Kuřata tohoto plemene jsou peří nejrůznějších barev: bílé, jitroce, bledé, černé. Slepice vejce plemena velmi pohyblivé, mají nízkou hmotnost, snadná kosti, husté opeření, dobře vyvinuté hřeben a náušnice. Hmotnost ptáka obvykle nepřesahuje 1,7 - 1,9 kg (slepice). Jsou dobře krmené na zemi, vyznačují se dobrou ranní zralostí. Mladé rostliny začnou snášet vajíčka ve věku 4 měsíců. Kuřata vaječných plemen jsou schopna dávat více než 300 vajec za rok.

Výrazně vyšší produktivita jednotlivých linií a křížek. Přejíždějící muži stejné linie se ženami druhé a naopak, dostávají kříže. Výsledky křížení jsou kontrolovány z hlediska kompatibility linek podle kvality potomstva. V kombinovaných linií je zobrazen heterozní efekt - první generace potomstva získaného převahu jedné nebo více charakteristik rodičů. Až do nedávné doby, široká poptávka u osobních a sociálních farmách používat kříže Začátek jantar-1, Kapitola 7, Crystal-5 Belarus'TV 9, Dawn-17 a dalších. V současné době se objevil lepší perspektiva křížů, které na mezinárodním trhu perou mezi sebou. Jsou to například Shaver 579, Vizun, Loman Brown, Tetra SL, Khain-Line. Tyto kříže jsou charakteristické pro jejich zrání (brzy ležel 125 - 135 dní věku), vysoká produkce vajec (280 - 300 nebo více vajec za rok), vitalitu a dobře zachovány jako v kultivaci, a pokud je obsah užitkových zvířat (95 až 98%), nízké náklady na produkci vajec.

Zvažte podrobněji kříž "Rodonit-2". Třída Rodonit 2 je stále oblíbená mezi drůbežářskými farmami naší země a poblíž zahraničí.

Kříž Rhodonite 2 byla založena v GPPZ oblasti „Sverdlovsk“ Sverdlovsk v období od roku 1997 do roku 2002 na základě základní linie přes Rhodonite a dovážené genetický materiál čáry A, B, C, D přes Lohman Brown. Cross Rhodonite 2 zahájen otselekitsonirovan 14 let v závodě, to je přizpůsobena místním klimatickým podmínkám, krmiv, má vysokou životnost. Vyznačují velkou hmotností vejce, drůbeží farmy, které umožňují prodávat ve velkém vejce - selektivní a vyšší kategorie, mají dobrou ziskovost.

Za 136 dnů produkce vajec u kuřat dosahuje 50% a za 160 dní - 96%. Lilek na 52 týdnů života může dosáhnout až 321 vajec na průměrnou slepici. Zachování v pěstování mladých a dospělých ptáků je v rozmezí 98%. Kuřata nesou velké vejce o hmotnosti 64 - 68 gramů s hnědými strništěmi. Náklady na krmivo pro 10 vajec jsou 1,31 kg, na 1 kg hmotnosti vajec - 2,1 kg. Živá hmotnost v 64 týdnech - 2,14 kg.

Kříž je čtyři-lineární, třikrát autosexuální, konkurenční. Vysoká přesnost pohlavního styku kuřat v denním věku: otcovská mateřská forma (P56) - 99,8; mateřská rodičovská forma (P78) - 99,9; konečný hybrid (P5678) - 99,6%.

Řádka P5 plemene Iulandova červeného plemene je nosičem recesivních genů zlatých (a) a rychlých vrstev (k). Oba geny jsou genderové markery. Používá se jako otcovská linie v otcově podobě. Peří ptáka je hnědo-červené se zlatým leskem. Chvosty peří a částečně okřídlené křídla slepic jsou černé, kohouty jsou černé a ocas je černý s tmavě zeleným odstínem. Hřeben je ve tvaru listu, vzpřímený, střední velikosti. Ušní laloky kohoutků jsou jasně červené, kuřata jsou růžové s perleťovým odstínem. Denní kuřata jsou hnědé a rychle se montují (k).

Řádka Rh6 rodiland červeného plemene je nosičem recesivního zlatého genu (y) a je vybrán dominantním genem s pomalým péráním (K). Na tomto základě je možné odlišit linii P5 od linky P6 v denním věku. Podle fenotypu je linie P6 totožná s linií P5. Používá se jako mateřská linie v otcovské formě.

Řada P7 tyčinkového kmene je nosičem dominantního stříbrného genu (S) a je volitelná genem recesivní rychlosti (k). Používá se jako otcovská linie v mateřské formě. Pták má husté bílé peří. Hlava střední velikosti s malým listovým hřebenem, červenými ušními laloky, silnými nohama, žlutou střední délkou. Denní kuřata této linie se rychle zvedají (k), jejich peří jsou delší než krycí.

P8 linka - linka syntetický skalní Rhode Island Red and White White Plymouth Rock, je nosič stříbrný dominantní gen (S) a pro dominantní gen otselektsionirovana zpomalí praporce (K). Používá se jako mateřská linie v mateřské formě. Ptáci této linie se vyznačují volným bílým, lesklým peřím. Má oválný, široký a hluboký kmen, hřeben je ve tvaru listu, malý, křídla jsou špatně rozvinutá, pevně se připevňují ke kufru, nohy střední délky. Denní kuřata se pomalu peří (K), ve kterých jsou peří z prvního řádu kratší než krycí peří nebo se jim rovná délka.

Křižování linií P5 a P6, P7 a P8 dává autosexuální míru osrstění otcovské a mateřské rodičovské formy.

Schéma pro získání rodičovských formulářů

Dominantní alela (K) způsobuje pomalé osrstění samců a recesivní alelu (k) rychlé osrstění kuřat. Proto je příspěvkové kohoutci P56 a P78 mahovye kratší křídlo peří nátěr nebo totožná s nimi, zatímco P56 a P78 krusty letky delší křídla houští.

Při řazení, jednodenní kuřata rodičovských forem (otcovských a mateřských) na podlaze mít navrch v kuřecí hlavou vztyčenou, kterým se velké křídlo ukazovákem a současně otáčením nepatrně. Současně je jasně vidět pokrývání peří a pokrývání peří.

Původní forma P78 v důsledku heteróze z výchozí linky P7 a P8 má vysokou produktivitu: na produkci ze slepičích vajec v počáteční 9,2%, průměrná - 3,2 a 1,4%; sklizně vajec o 7,0 a 5,0%; na stažení kuřat 3,0 a 2,0%.

Křížení kohoutů otcovské formy P56 s kuřaty matky P78 umožňuje přijmout konečný hybrid, autosex na barvu chmýří v denním věku.

Muži jsou převážně světle žluté a také žluté s hnědým pruhem na zádech nebo s hnědou náplastí na hlavě, ale kolem očí je barva světla; Kuře je obvykle hnědá, někdy s lehčím hlavy nebo zad, existují jedinci s dvěma hnědými pruhy na zádech, nebo se světlým krku, kolem očí a základní barvu hnědou hlavou.

Kuřata konečného hybridu mají vysoký genetický potenciál produktivity. Jsou charakterizovány vysokou heterosou: při produkci vajec po dobu 72 týdnů života na první vrstvě - 4,5; v průměru 2,6; průměrná hmotnost vajec během zkušebního období - 5,2; na výtěžnost hmotnosti vajec na první vrstvě - 9,9; v průměru 8,1; na závěr kuřat - 5,0; o bezpečnosti dospělých kuřat - 1,0%.

U čtyř-lineárních hybridů (P5678) je listovitý hřeben, převážně husté hnědo-bledé peří, ocasní pero a částečně křídlové křídla bílé. Křídla jsou špatně vyvinutá, malá, těsně připevněná. Hrudník-konvexní, nohy silné, žluté a žluté s hnědými skvrnami.

Schéma pro získání konečného hybridu

Selektivní práce s křížem Rodonit 2 nekončí. V roce 2003 a 2004 v krvi na lité Rhodonite 2 nově dovezený genetického materiálu ve formě denních samců z chovu jádro základní linie cross Loman hnědé pevné „Lohman Tirtsuht“ Německa. V současné době je tento materiál v provozu, provádí německé samce páření s kuřaty Rodonite 2, vyhodnocení jejich potomků ve srovnání z kohoutů Rodonite 2.

Vyšší chov s tímto křížem se provádí několik let z následujících důvodů:

 1. Zvyšte produkci slepic na první vrstvě.
 2. Optimalizace hmotnosti vajec (řízený výběr ke snížení hmotnosti vajec pro zlepšení produkcí vajec v druhé polovině výrobního období).
 3. Snížení variability hmotnosti vajec v jednotlivých vrstvách.
 4. Zlepšení kvality vajec: zlepšení tvaru vajíčka, zvyšování pevnosti skořápky, zvýšení intenzity barvení pláště.
 5. Zvýšení přirozené odolnosti ptáka a jeho bezpečnosti.
 6. Výběr ke zlepšení konverze zdrojů.

Hlavní úkoly chovatelské práce v chovatelské stanici jsou:

 1. Reprodukce linií a přenos chovných produktů (vejce, kuřata) pro získávání rodokrevných a rodičovských hejn do reprodukčních hospodářství.
 2. Zvyšování a udržování chovatelských a produkčních vlastností ptáků původních linií, rodových a rodičovských populací.
 3. Výběr slepičích linií pro zlepšení kvality vajec (pevnost skořápky, intenzita jeho barvy, udržování optimálního tvaru vajec)
 4. Výběr slepičích linií ke zvýšení hmotnosti vajec v prvních měsících produkce a jeho snížení v poslední době zvyšuje výnosnost násadových vajec.
 5. Výběr pro zvýšení sklizně vajíček na slepicích základních čar.
 6. Kontrola a udržování kompatibility linií a rodičovských forem s cílem dosáhnout vysokého účinku heterosy u hybridů.
 7. Udržování linky P5 a P7 homozygotnosti pro rychlé operyamosti recesivního genu (K) a P6 a P8 linek na dominantní gen pomalého praporce (K), aby se dosáhlo vysoké přesnosti seksirovaniya otcovské a mateřské rodičovských forem.
 8. Výběr pro lepší konverzi krmiv.

Odhadovaná část

Pohyb hospodářských zvířat a výroba vajec v drůbežárně

Ve věku 4 měsíců se opravné kuřata převádějí do závodu průmyslových vrstev. Počáteční počet ptáků odpovídá kapacitě domu.

Od 5. měsíce začíná ovipozice u kuřat a opravy mladé roste do skupiny nosnic. Od tohoto okamžiku jsou všechny platby za odchod do důchodu provedeny z počátečního počtu vrstev, tj. Ne od hospodářských zvířat na začátku běžného měsíce, ale od počtu hospodářských zvířat k 1. únoru.

Výnos vejce za měsíc se získá násobením průměrné produkce vajec za měsíc průměrnou populací hospodářských zvířat. Hrubý výnos vajec od počátku roku se považuje za akruální výsledek.

Tabulka 1 - Výpočet pohybu a produkce vajec u jedné drůbeže v průmyslovém stádě

Podle tabulky 1 vypočítáme pro drůbežáři následující ukazatele:

 1. Průměrné měsíční počet hospodářských zvířat =? průměrný měsíční hospodářský rok / 12 = 59252 kusů
 2. Produkce vajec na drůbež = celkový příjem vajec za rok / kapacita = 263
 3. Produkce vajec na průměrnou vrstvu = hrubý sběr vajec za rok / průměrná populace hospodářských zvířat = 217
 4. Produkce vajec na první vrstvě (hrubý sběr vajec za rok / počáteční dobytek = 271

Pohyb hospodářských zvířat a výroba vajec v obchodě

Na základě údajů v tabulce 1 sestavujeme technologický výpočet pro pohyb hospodářských zvířat a produkci vajec v závodě průmyslových vrstev.

Výrobní cyklus v každém domě se skládá ze dvou období: vysazování kuřat (vybavení), provoz - preventivní přerušení - oprava kuřat.

Tabulka 2 - Technologický výpočet pohybu hospodářských zvířat a výroby vajec v obchodě průmyslových vrstev

Krmné vrstvy

V důsledku výběrových prací jsou moderní kříže ptáků schopné produkovat 300-330 vajec ročně. Realizace genetického potenciálu produktivity je možná pouze za použití vyvážených kvalitních smíšených krmiv.

Použití recepty kompletního krmiva pro pěstování po translaci ve šlechtitelů rostlin (recept I) a dospělých ptáků (recept II a III, protože slepice krmení dvoufázová) (tabulka 3).

Tabulka 3 - Krmné směsi pro nosnice pro období snášky vejce