Podmínky, požadavky a náklady na franšízy fitness klubů

Zdravý životní styl je stále populárnější u lidí všech věkových kategorií. Pokud se člověk řídí základními zásadami, stává se štíhlejší, silnější, pevnější a pružnější. Kromě toho všichni chápou, že je to méně pravděpodobné, že se zhorší a bude žít déle.

Jednou z nedílných částí tohoto přístupu je pravidelné školení. Současně většina lidí nemá příležitost ani vůli dělat si vlastní doma. Právě tyto faktory zaručují stálý proud klientů do fitness klubů.

Proč ve fitness průmyslu je prospěšné pracovat v rámci tohoto schématu

Fitness klub - to je z pohledu organizace podniku poměrně obtížné. Za prvé, je nutné, aby hledal úspěšnou lokalitu, aby přilákal zákazníky za předpokladu nízké ceny pronájmu nebo kupní ceny. Zadruhé je třeba jasně porozumět vzorovému kontingentu klientů, kteří navštíví sál a budovat politiku, která se na ně vztahuje.

Navíc je tato sféra velmi konkurenceschopná. V důsledku toho má potenciální spotřebitel takové služby velký výběr možností výběru. Společnosti tak musí hledat nové způsoby, jak přilákat a vynaložit velké množství finančních prostředků na zlepšení a reklamu. Výsledný zisk je značně omezen.

Proto je franchising výhodnou volbou pro zajištění podnikání v této oblasti. Takže zaručuje následující výhody:

 • Schopnost používat značku franšízy - to pomůže rychleji přilákat zákazníky s minimálními náklady;
 • Pomoc při výběru, nákupu a instalaci vybavení v tělocvičně;
 • Podpora ve všech fázích podnikové organizace;
 • Zjednodušení postupů pro získání povolení a potřebných dokumentů;
 • Pomoc při hledání správného místa;
 • Poskytování certifikovaných programů pro skupinový trénink;
 • Přítomnost partnerů z dobře známých sítí průmyslu, která zaručuje slevy na nákup jak zařízení, tak souvisejících produktů, které lze prodávat v klubu (od sportovní výživy po vodu);
 • Jasná definice cílového publika a jeho vymezení ve skupinách s cílem zvýšit loajalitu a ziskovost každého klienta.

Jak vytvořit svůj vlastní obchodní plán pro otevření tělocvičny - viz tento článek.

Pokud máte zájem o otevření obchodního domu pro děti, přečtěte si o tom zde.

Popis a podmínky nejoblíbenějších možností

Světová třída

K dnešnímu dni společnost od roku 1999 celkově zahájila více než 300 zařízení v různých regionech.

Poskytuje franchisorům následující možnosti:

 • Školení - nejprve se týká najatého personálu (od školitelů až po správce). To zvýší efektivitu své práce a zvýší tržby.
 • Poskytování moderních technologií a vývoje společnosti - to platí pro fitness a firemní informační systémy, marketing a zákaznický servis.
 • Společnost také poskytuje služby pro vypracování detailního podnikatelského plánu a následného finančního poradenství ve všech fázích organizace a podnikání.
 • Tento franchisor poskytuje podporu z hlediska stavebních a inženýrských a architektonických řešení.
 • Konečně světová třída pomáhá franchisorům stanovit cenovou politiku a poskytuje reklamní podporu.

Výše investice v tomto případě je z 30 milionů rublů. To se liší v závislosti na regionu a dalších faktorech.

Podrobnější informace o této síti a jednom z klubů naleznete v následujícím videu:

Alex Fitness

Další populární společnost, která se odvolává na demokratický cenový segment (na rozdíl od předchozí sítě). Pro paušální částku a měsíční licenční franšízy získá příležitost získat:

 • individuálně vypracovaný podrobný finanční plán;
 • pracovní technologie;
 • pomoc při personálním řízení;
 • architektonický návrh prostor pro klub.

Kromě toho společnost bude sledovat kvalitu práce franchisanta, provádět pravidelné audity a organizovat školení pro zaměstnance. Vzhledem k tomu, že se síť Alex Fitness úspěšně rozvíjí v regionech, je novým klubem zajištěna podpora regionálních manažerů 24 hodin denně.

Současně bude celková výše investic asi 20 milionů rublů s rozlohou 1000 metrů čtverečních. Období pro vrácení peněz se liší od 1,5 do 2 let, a ziskovost bude asi 30%, což je pro tuto oblast dobrý ukazatel.

Zlatá tělocvična

Další síť, která je největší na světě. Vedle standardního balíčku služeb, včetně vývoje projektu a zónování klubu, a marketingové podpory poskytuje společnost různé bonusy přímo franchisantovi. Mezi nimi je návštěva libovolného klubu na světě za krátkou dobu, stejně jako účast na každoročních konvencích této sítě.

Je zajímavé, že tato organizace má svou vlastní univerzitu, která připravuje školitele i manažerský institut. Důležitým faktorem franchisingu je, že klub nemá pevně stanovený model a požadavky na velikost místnosti a jeho design: pokaždé se přizpůsobí charakteristika regionu, potenciální zákaznické publikum atd.

Zahájení investic bude asi 52 milionů rublů v době návratnosti 36-40 měsíců.

Zebra Fitness

Nejprve se rozvíjí v Moskvě av Moskvě. Hlavním rysem klubů je nejen poskytování služeb fitnes, ale i SPA. Další výhodou je přítomnost klubů různých formátů.

Je důležité si uvědomit, že otevření instituce pod touto značkou bude vyžadovat velkou plochu prostor, stejně jako vysokou úroveň nákladů, která bude minimálně stejná 60 milionů rublů. Doba návratnosti však nebude tak vysoká, protože další služby zvýší loajalitu zákazníků a zvýší ziskovost projektu.

Jak si vybrat franchisor

Fitness klub není podnik, který můžete na krátkou dobu otevřít a zapomenout na to, pokud se ukáže, že není dostatečně rentabilní. Proto je důležité vypočítat každý krok a rozhodnutí, abyste získali požadovaný výsledek.

 • Především by měla být franšíza vybrána na základě dostupnosti investic, protože je to velmi nákladné podnikání. Dále, po stanovení horní hranice nákladů na otevření společně s jednorázovým příspěvkem, je nutné najít všechny vhodné možnosti. Poté se dotazují a srovnávají podmínky pro všechny vybrané žadatele.
 • Při porovnávacím procesu (nebo spíše ještě před ním) je nutné určit soubor nejdůležitějších kritérií a hodnotit je.
 • Doporučuje se, alespoň na několik školení, stát se klientem potenciálních žadatelů o úlohu franchisora, aby bylo možné v praxi pochopit přístup společnosti vůči svým návštěvníkům a zaměstnancům.
 • To je také v procesu analýzy všech dostupných alternativ musí být v kontaktu s trvalými síťové klienty pochopit, proč si zvolí tento klub, ať všechno se jim hodí, a tak. N. To je nejvíce objektivní hodnocení, které vám pomohou pochopit, co se může spolehnout franšízy.
 • Je žádoucí, aby franchisor v balíčku služeb poskytl pomoc při výběru vhodného místa, protože bude určovat úroveň konkurence, počet potenciálních zákazníků a mnoho dalších faktorů. Zejména je důležité znát průměrnou úroveň příjmů cílového zákazníka, což ovlivní, zda je připraven jít do klubu určitého cenového segmentu.
 • Neméně důležité je kritérium politiky rozvoje sítě. To se týká oblastí, ve kterých se společnost vyvíjí. V případě, že jsou distribuovány pouze ve velkých městech (například v Moskvě nebo Petrohradě), manažerům nemusí rozumět specifika vývoje tohoto formátu podnikání v regionech. V důsledku toho to negativně ovlivní dobu návratnosti a úroveň ziskovosti.

Otevření fitness klubu je tedy časově náročný proces, jehož realizace může zjednodušit nákup franšízy. I v této situaci se budoucí podnikatel bude muset naučit, jak nezávisle vypočítat rizika a důsledky činností, které vykonává.

Franšízy sportovní haly

Frisco Fitness Fitness

z 2 160 000 rublů.

12 měsíců

Pendex® je nejlepší osobní trenér na světě. Systém pro ukládání a zpracování dat Cloud monitoruje výkon cvičení a provozní režim klienta a zaznamenává až 300 měření za sekundu v plném souladu s požadavky na ukládání dat a zabezpečení HIPPA. Poskytuje více než 30 zpráv o školení a výsledcích.

z 15 000 000 rublů.

12 měsíců

OOO Kangoo Jumps Rusko je výhradním distributorem obuvi pro fitness a aktivní rekreaci Kangoo Jumps v Rusku od roku 2012. Kangoo Jumps Programy byly v současné době zahájeny v 42 městech Ruska, s námi spolupracují asi 50 oficiálních prodejců. Prodejci společnosti jsou především fitness kluby a ateliéry, sportovní organizace, event-agentury, stejně jako on-line obchody, půjčovny kanceláří (parky, rekreační oblasti).

Franchise Kangoo Jumps

z 499 000 rublů.

Fitness club "Summer" je jeden přátelský tým, pro kterého je každý klient součástí naší velké rodiny!

Franchising

X-FIT - je jedním z největších fitness operátorů v Rusku.

Náš obchodní model se ukázal jako nejúspěšnější na trhu s fitness službami, který dokázal přežít krizi roku 2008 bez ztrát a zároveň občas zvýšil počet klubů! Dnes má síť vlastních a franšízových klubů X-Fit více než 60 fitness klubů v Rusku a v zahraničí, přes 350 tisíc stálých zákazníků a více než 25 let úspěšné práce na trhu s fitness průmyslem.

Výhody franšízy X-Fit:

 • Poradenská podpora

Formáty fitness klubů X-FIT:

Obecné požadavky na prostory:

 • plocha místnosti je od 2000 m².
 • výška stropů od 4 metrů;
 • Přítomnost bazénu nebo možnost jeho výstavby;
 • dostupnost nebo možnost parkování;
 • výhodné umístění.

Obecné požadavky na prostory:

 • minimální podlahová plocha je 220 m².
 • dostupnost koupelny nebo možnost její instalace;
 • přítomnost sprchy nebo možnost jejich instalace;
 • volný přístup.

Kontakty:

Tel. Ředitelství pro rozvoj franchisingu: +7 495 544-03-65
Otázky a požadavky mohou být také zde: [email protected]

Manažer pro vývoj franšízy X-Fit
[email protected]
Tel.: +7 (495) 544-03-65

Manažer vývoje franšízy
Alexey Voitsekhovich
[email protected]
Tel.: +7 (495) 544-0365 ext.250
Mobilní telefon: +7 (916) 056 33 00

Pokud máte nějaké dotazy, vyplňte formulář a my vám zavoláme zpět.

Číslo horké linky 8-800-333-52-52

Franchise fitness club - jak začít podnikat v této oblasti?

Podpora jakéhokoli seriózního podnikatelského projektu zahrnuje dostatečně velké finanční investice a tvrdý boj s konkurenty ve vybraném segmentu trhu. Více než polovina z celkového počtu nově zakládaných podniků v prvním roce práce jde do obrovské negativní, a jsou nuceni uzavřít své donedávna sulivshee hory zlata, společnosti.

Co je povolení a jak na něm pracovat?

Z tohoto důvodu se zvyšující popularita získává takovým způsobem, jak podnikat jako práci na franchisu.

Tato franchisingová smlouva umožňuje uzavření smlouvy, ve které zástupci známé ochranné známky (franchisor) formálně převádějí na podnikatele právo používat svůj obchodní model, logo, pravidla a vývoj. Podnikatel začíná své podnikání pod známou značkou, která výrazně snižuje finanční rizika. Na druhé straně je franchisant (příjemce franchisanta) omezen sadou pravidel upravujících flexibilitu rozhodování.

Využití obchodních modelů renomovaných firem nejsou zadarmo - v závěru franšízové ​​dohody franšízy musí zaplatit jednorázové vyrovnání. Navíc je ve většině případů stanovena měsíční částka odpočtů ze zisku (licenční poplatky).

Výhody práce s koncesem ve fitness průmyslu

Poskytování fitness služeb je uvedeno v seznamu nejoblíbenějších oblastí franchisingu. Snaží se o otevření svého sálu, podnikatel si musí vzpomenout, že spolupráce s dobře známými společnostmi je zdaleka bezplatná a vyžaduje značné finanční investice. Uzavření smlouvy se značkou však ulehčuje podnikateli mnoho problémů, které se automaticky přesouvají na ramena franchisora.

Majitel fitness centra získává takové výhody jako:

 • zástupci franšízy se osobně zabývají designem prostor;
 • podnikatel má k dispozici cenový seznam a seznam fitness center, se kterými bude klub pracovat;
 • personální oddělení známé značky vybírá vlastní personál;
 • Franchisor přebírá odpovědnost za propagaci značky, reklamu a propagaci nového fitness centra.

Hlavní výhodou práce s franchisingem je mnohem nižší finanční náklady. Například nezávislé otevření pevného fitness klubu může stát několik milionů dolarů. Na druhé straně, zahájení investic a jednorázový příspěvek na franchising se může hodit jen několika milionům rublů. Ve směru na fitness franchise mají zkušení obchodníci stále více nakloněni. Podle statistik se počet klubů pod známými značkami ročně zvyšuje o dvacet procent.

Spolupráce je přínosem jak pro podnikatele, který se připravuje na podnikání, tak pro franchisanta, který postupně rozšiřuje vlastní pobočkovou síť a zvyšuje uznání značky. Ve snaze získat důvěru podnikatelů nabízejí zástupci značek svým "oddělením" nejen plnou podporu při podnikání, ale také všechny druhy věrnostních programů a bonusového systému.

Zbytek otázky a problémy mohou být přeneseny na franšízy a za několik týdnů po uzavření smlouvy obdržet klíče od zcela hotového fitness centra.

Je možné otevřít McDonald's ve franchise a jak začít podnikat? To je podrobněji popsáno v našem článku.

Zde se dozvíte, jak otevřít obchod s dětskými oděvy pro franšízy.

Na základě questů můžete získat dobré peníze, pokud si vyberete správného partnera. Přečtěte si o tom zde.

Nejznámější franchisové fitness kluby

Pokud se podnikatel rozhodl stavět své podnikání na základě povolení, pak si musí vybrat jednu z desítek návrhů na spolupráci. Každá z těchto značek poskytuje podmínky týkající se počáteční platby, licenčních poplatků a výše podpory. Na domácím trhu jsou všechny nové společnosti, lákají potenciální partnery s atraktivními "čipy". Mezi nejsilnějších franšízistů v oblasti fitness patří takové značky jako World Class, Gold Gym, Alex Fitness, Planet Fitness a Zebra.

Světová třída

Fitness Corporation Světová třída spojila pod svým jménem asi 40 vlastních klubů a asi stejný počet center otevřených franšízou. Zeměpis této značky zahrnuje 28 měst na území Ruska, Kazachstánu a Kyrgyzstánu. Již řadu let je světová třída součástí mezinárodní asociace fitness klubů IHRSA. V roce 2014 byla společnost oficiálním dodavatelem fitness služeb během zimních olympijských her v Soči. První franchisový klub Světové třídy byl otevřen v roce 1999.

Značka uvádí docela vážné podmínky pro ty, kteří chtějí získat povolení. Podnikatel musí platit:

 • paušální příspěvek ve výši 50 000 USD;
 • měsíční licenční poplatky (2-4%);
 • koupě vlastních prostor o rozloze 1-7 tisíc metrů čtverečních. nebo placení nájemného po dobu nejméně 10 let;
 • náklady na veškerou nezbytnou komunikaci;
 • oprava hal a designových služeb;
 • náklady na platy vysoce kvalifikovaných školitelů;
 • výdaje na rozvoj zaměstnanců;
 • (12% pro nové kluby, 5% pro již fungující kluby).

Alex Fitness

Na rozdíl od světové třídy, jejíž fitness kluby jsou především pro bohaté lidi, Alex Fitness se zaměřuje na maximální dostupnost svých služeb pro zákazníky i franchisanty. Charakteristickým rysem spolupráce s touto značkou je absence licenčních poplatků a paušální příspěvek. Hlavní podmínky pro podpis smlouvy - investice nejméně 20 milionů rublů a plochu více než 1 tisíc metrů čtverečních. m.

Zlatá tělocvična

Legendární americká síť pochází z roku 1965. Dnes je v 28 zemích otevřeno více než 700 fitness center a celkový počet klientů přesahuje 300 tisíc značek. Značka působí na ruském trhu více než 10 let. Licenční poplatky a velikost investic jsou stanoveny individuálně v závislosti na rozsahu a vyhlídkách projektu. Požadavky - dostupnost prostor o rozloze více než 800 m2 a výšce stropu nejméně 4 metry. Průměrná návratnost investice je od 3 do 5 let.

Zebra Fitness

Tato značka má desítky pokojů na území Ruské federace, z nichž většina se nachází v Moskvě a regionu. Zaměřují se nejen na fitness, ale také široce propagují SPA služby.

Práce s franchisorem bude vyžadovat nejméně 60 milionů nákladů a dostupnost velkého sálu, ale kvůli širokému spektru poskytovaných služeb a uznání značky bude doba návratnosti jen pár let.

Planet Fitness

Jedna z nejaktivnějších rozvíjejících se fitness sítí otevřela v roce 2003 svůj první franšízový klub. Od té doby bylo v Ruské federaci a sousedních zemích zahájeno více než 10 franšízových projektů. Paušální částka činí 15 tisíc dolarů a velikost licenčních poplatků a dalších požadavků se lze naučit individuálně, a to kontaktovat zástupce společnosti "Planet Fitness".

Jak si vybrat franchisora?

První věcí, kterou musíte udělat při výběru franchisora, je rozhodnout o velikosti investice. Počínaje maximálním možným počtem finančních prostředků se musíte seznámit s nabídkami značek a vybrat ty, jejichž finanční požadavky odpovídají rozpočtu. Pak se zaměřte na následující body:

 • stanovení cenové politiky fitness centra a úrovně příjmů klientů;
 • porovnání podmínek, bonusů a příležitostí franšízy pro vybrané společnosti;
 • shromažďování zpětné vazby od zákazníků sítě a franšízantů, kteří předtím podepsali dohodu se značkou zájmu;
 • Dostupnost pomoci franchisora ​​při výběru místa pro budoucí sál;
 • Uznání značky ve vybraném regionu.

Stále máte otázky? Naučte se vyřešit váš problém - zavolejte nyní:

+7 (499) 577-03-71
(Moskva)

+7 (812) 425-60-36
(Petrohrad)

8 (800) 333-58-23
Pro všechny regiony!

Je to rychlé a zdarma!

Při analýze výše uvedených faktorů je třeba si uvědomit, že není možné najít ideálního franchisora. V každém případě se objeví úskalí, takže je lepší strávit několik dní, aby prozkoumala návrhy na trhu než později platit za jejich vlastní nedbalosti. Péče o vlastní zdravotní a fyzickou zdatnost je oblíbeným celosvětovým "trendem", a tak se fitness centrum může nazvat jednou z nejaktivnějších oblastí podnikání.

Franchise fitness kluby: přehled trhu

Otevřete fitness klub od začátku a udržujte si ho nad vodou není tak jednoduché. Jak ukazuje praxe, nejvíce než čtvrtina přežívá nezávisle na projektech. Zatímco podíl fitness center, otevřený a úspěšně pracující na franchisu, dosahuje 80%. V období hospodářské recese v zemi může být volba ve prospěch partnerství se zavedenou značkou jediným pravým řešením pro podnikatele.

Móda pro krásu a zdravý obraz v životě byla vždy jedním z nejstabilnějších jevů ve společnosti. Počet lidí, kteří vedou aktivní životní styl a angažuje se v oblasti sportu v Rusku, neustále roste. Dnes je podle VTsIOMu již 60% obyvatel.

Dodávka se také zvyšuje v poměru k poptávce. S rostoucí prosperitou obyvatelstva se stále více a více lidí raději stará o své vlastní zdraví a uchýlí se k pomoci odborníků. Takže podle výzkumu společnosti NeoAnalytics se v posledních letech trh s fitness službami v Rusku zvýšil o 30% ročně. Pokud v 90. letech byla fitness považována za luxus a zaměstnání pro osoby s vysokými příjmy, dnes se stále zvyšuje poptávka po středních a nízkých cenových střediscích. V tomto ohledu je pro obchodníky Rusko neúčinné pole. Pokud v Moskvě navštíví fitness kluby 5% obyvatelstva, v regionech tento počet nepřesáhne 3%. Pro srovnání, v Londýně je procento obyvatel, které pravidelně navštěvuje sportovní a zdravotní střediska, 20%, v Barceloně 35% a v Berlíně 60%. A pokud poptávka domácí obchodní třídy ve fitness službách je spokojena o 90%, pak ekonomická třída - jen o 30-40%.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nicméně v roce 2015 odborníci a odborníci z průmyslu uvedli stagnaci trhu, takže otevření fitness centra je plno mnoha nebezpečí, které je třeba vzít v úvahu. Kvůli pádu rublu na podzim roku 2014 a v zimě 2014-2015 mnoho fitness center zaznamenalo spěch na své služby a překročilo plány prodeje několikrát. V březnu však byla tradiční poptávka před začátkem letní sezóny výrazně nižší než v předchozích letech. Kromě toho se kluby potýkají s vyššími náklady na nájemné, zvýšenými výdaji na údržbu sportovního vybavení, které jsou nakupovány ze zahraničí. Finanční náklady nemohly ovlivnit konečnou cenu spotřebitele - v řadě fitness klubů došlo ke zvýšení cen klubových karet.

V náročných ekonomických podmínkách a zvýšení nákladů na zahájení nového klubu je otevření fitness centra od začátku velkým množstvím strategických chybných výpočtů a může vést k selhání. Z tohoto důvodu se zkušenosti dostanou do popředí, které mohou být "zakoupeny" spolu s licencí ze síťové značky.

Fitness franšízy: co nabízejí

Podíváme-li se na různé návrhy na spolupráci na franchisu, může se podnikatel snadno stát v rozpacích. Nejvíce strašidelná věc není ani samotný počet návrhů, ale počet formátů práce. Slavní a ne tak značky nabízejí otevřít fitcenter pro ženy, fitness klubů „doma“ s přítomností nebo nepřítomností solárium, bazén, masážní centrum, a jiné, že „technologické“ fitness nebo vhodnosti „pro líné“, že luxus nebo prémiové kluby, wellness studia, tělocvičny - "houpací židle" a mnoho dalšího. Trh fitness služby v naší zemi je stále vyvíjejí, takže každá firma se snaží najít svou vlastní pozici, ve které bude mít žádné konkurenty nabízet své vlastní metody a formáty práce. Je také třeba připomenout, že přesné zařazení fitness klubů, na rozdíl od Západu, Rusko nemá, takže hranice pojmu „zdraví“ je velmi ostrý. V Evropě a Americe existují čtyři nejběžnější formáty kulturních a rekreačních služeb. Tato tělocvična - výcvik na simulátorech většinou se zaměřením na atletiku a kulturistiku, sportovní klub - sportovní kluby a hřiště pro různé sporty, zdravotní klub - multifunkční centrum s posilovnou a skupinové programy a wellnessspa - masáže, hubnutí programy a zdraví pomocí fyzická aktivita.

V Rusku mohou fitness centra mít libovolnou kombinaci služeb a vybavení. Požadavky na firmy, které poskytují služby fitnesu, ještě nejsou registrovány. GOST, která bude označena s požadavky na kvalifikaci pracovníků, bezpečnost a fitness služeb v oblasti životního prostředí, stejně jako vybavené fitness centrum specializované sportovního vybavení, zařízení a vybavení, se objeví v roce 2016 a od 1. ledna, budou použity pro dobrovolné použití. Proto před výběrem mnohem důležitější bude porovnání formátů spíše než takové ukazatele, jako je paušální příspěvek, doba investice a návratnost. První věc, kterou musí podnikatel rozhodnout, je publikum, pro které bude pracovat. Pokud je pro náročné zákazníky s velkými finančními možnostmi vhodná je celá délka klubů s bazénem, ​​SPA centrem, saunou a plochami přesahujícími 1000-2000 čtverečních metrů. metrů, pak ve středních nebo rozpočtových segmentech bude rozsah služeb omezenější a plocha se bude lišit od 50 do 800 metrů čtverečních. metrů.

Další důležitou vlastností jsou genderové a věkové charakteristiky diváků. Takže v posledních letech se v Rusku aktivně rozvíjí směr "vhodnosti pro ženy". Sítě se rozšiřují především prostřednictvím franchisingu a mají široký úspěch se zákazníky. Ženy přitahují atmosféra klubů, kde se mohou angažovat v ženském týmu, neváhají muži, používají lehké stroje a aktivně navštěvují kurzy po porodu a v rehabilitačních programech. Podívejme se na některé provozní franšízy ženské fitness.

Fitness žen

Na fitnessovém trhu pro ženy najdete nyní dva zajímavé návrhy, které pracují v takzvaných formách "líného fitness" a wellness studiích s individuálními programy.

Pioneer v oblasti ženské fitness v Rusku byla společnost "Tonus Club". Majitelé podniků se rozhodli vsadit na "fitness pro líné". Charakteristickým rysem klubu "Tonus" byla skutečnost, že skupinové tréninky a osobní trenéři nebyly v jejich konceptu vyžadovány. Pro ženy, které nemají rádi sport, ale chtějí si udržet dobrou formu v zahraničí, byly zakoupeny speciální simulátory, které nevyžadují fyzickou námahu. Tento tón stoly, simulátory pro hipoterapii, simulující jízdu na koni, klaymb simulátory, na kterých je nutné vystoupat po schodech eskalátoru mini a více. Po zorganizování své vlastní produkce v Petrohradě vytvořil společnost Tonus Club inteligentní tréninkové programy pro ženy, přičemž zohlednila růst, věk, váhu a rysy postavy. Společnost si vybrala cestu rozvoje franchisingu a dnes má 150 franšízových klubů. Chcete-li otevřít klub, vyžaduje částku 1,5 milionu rublů investic a paušální příspěvek ve výši 150 tisíc rublů. Odměna "Tonus Club" je 15 tisíc rublů. Provozovatel franšízy slibuje, že dosáhne období návratnosti od 4 měsíců s výnosností nad 40%. K otevření klubu bude potřebovat prostor od 50 do 200 metrů čtverečních. metrů, který má samostatný vchod z ulice nebo z konce budovy na místě s dobrým provozem

Hlavním konkurentem klubu "Tonus Club" pro lazy fitness pro ženy, wellness-studio Slimclub, se prodávají franšízové ​​kluby lehké fitness a opravy postavy. Společnost má 92 podniků, z nichž 90 je otevřeno pro povolení. Zařízení pro wellness centra je zakoupeno v Evropě. Jedná se o speciální simulátory pro hubnutí, podporu tónu, zbavování se "problémových zón", zotavení po těhotenství, prevence křečových žil a dalších. Zahájení investice potřebné k otevření studia pod značkou Slimclub stojí v rozmezí 1761000 - 3584000 rublů, v závislosti na zvoleném formátu klubu. Vstupné je 300 tisíc rublů a autorská odměna je vypočtena na základě obsazené plochy - od 1 metru čtvereční měsíční poplatek 150 rublů. Výtěžnost výplaty lze očekávat až po 5. měsíci práce klubu. Franchiseové slibují ziskovost klubu na 60%. Místnost studia by měla mít o něco větší plochu než "Tonus Club" - od 70 do 250 metrů čtverečních. metrů a mají výhodnou polohu v rezidenční čtvrti s dobrou pěší a automobilovou dopravou.

Fitness pro každého: od houpacích židlí po "inovativní" fitness

Pokud rozdělíte současnou definici povolení na zkušební době „pro všechny“ (tj jakýkoliv sex a průměrné finanční pozici), pak možnosti bude málo, ale každý má své vlastní „čipů“. Tento malý cvičení místnosti nebo haly demokratický skupinový trénink formát, kluby rozšířených formátů s mnoha službami, mini-tělocvičny, „houpání“ formátu rozpočtu a center nabízí zcela nové a vzrušující formy kondici. Toto rozpětí vysvětluje různé objemy požadovaných investic - od 800 tisíc do 5 milionů rublů nebo více, stejně jako všechny ostatní ukazatele.

Několik formátů středních segmentů franšízy nabízí jeden z největších federálních síťových hráčů skupiny X-Fit. Pod značkou Fit-Studio se prodávají tři koncese koncepce "doma". Každý formát má vlastní požadavek na plochu (220-399, 400-799 a 800 a více metrů čtverečních) a vlastní soubor služeb. Formát Mini je například malá tělocvična a formát Maxi znamená klub se všemi technikami skupinového a osobního výcviku kromě vody, kde jsou kurzy vedeny zkušenými instruktory se sportovními úspěchy. Vstupní poplatek za franchising Fit-Studio bude vyžadovat 300 tisíc rublů, licenční poplatky jsou vypláceny v závislosti na velikosti užitné plochy - 100 rublů na metr čtvereční. metr. Síť má 41 klubů, z nichž 38 je otevřeno prostřednictvím franšízy.

Metoda, která je založena na technologii elektro-stimulace svalů, podporuje společnost Fit-N-Go. Fit-N-Go poloh se jako inovativní síť největší fitness (body 24, 14, z nichž jsou viditelné na povolení), a zabývá se komplexní regeneraci organismu a diagnostiky. Síť zahrnuje, že studio konat pouze jednotlivé tréninky s osobními programů a výživových plánů. V povolení, existují dva formáty - studio pro trénink a diagnostiku s neobvykle malý na fitness průmysl vyžaduje místnost (30 m²). A wellness centrum, jehož součástí doplňkové služby v oblasti výživy a kosmetiky (60 metrů čtverečních.). Investice do projektu požadují 2,4 milionu rublů za studiu az 4 miliony. Rublů pro wellness centra. V závislosti na balíčku služeb a regionu franchisantů různých velikostí licenčních poplatků (45-95 tisíc rublů..) a zaplacení paušální částky (500 tis. - 2 miliony rublů..). Na oplátku, „inovativní fitness“, podle franšízy prochází 4-8 měsíců po uvedení na trh.

Mezi franchisingy a jinými neobvyklými formami pro Rusko existují. Jednou z těchto nabídek je 24 hodinová houpací židle ekonomické třídy s názvem ROCKIT 24/7. Franchisor nabízí potenciální franšízy otevřít zařízení malých rozměrů (150-200 čtverečních. M) a vybavit moderními posilovacími stroji sledovat výsledky svého tréninku. Investice do takového podnikání budou vyžadovat franšízy od 2 do 5 milionů rublů. Vstupní poplatek bude 350 tisíc rublů, licenční poplatek - 5%, návratnost od 1,5 roku. Další neobvyklá franchise nabízí Kangoo Jumps. Představa o vhodnosti je založeno na cvičení s rostoucí popularitou simulátory-můstků, které se používají pro skákání na různé typy povrchů (asfaltu, hlína, tráva, podlahy, linolea, atd.) Nový směr je již nazýván "kangarobika". Chcete-li otevřít kondiční studio, franchisant Kangoo Jumps bude vyžadovat počáteční investice 800 tisíc až 3 miliony rublů. Pokoj v 1. patře má rozlohu 250 m2. metry s parketovou nebo laminátovou podlahou a výškou stropu 3 metry. Licenční poplatky a paušální příspěvek nemají povolení.

Prvotřídní třída

Kromě středních a cenových segmentů nabízejí franchisingové nabídky pro ty, kteří chtějí vytvořit špičkové fitness centra. Takové franšízy v tomto směru nabízejí tito velcí hráči na trhu s fitness službami, jako jsou World Class, Gold Gym a X-Fit. Balíky těchto licencí jsou nejčastěji specifikovány jednotlivě a počáteční investice začínají od 5 milionů rublů a dosahují 50 milionů rublů nebo více. Samozřejmě, takové podnikání lze otevřít pouze ve velkých regionálních centrech a městech s počtem obyvatel přes milión lidí.

Fitness kluby

Obsah

Fit-Studio

Fit-Studio patří do federální sítě fitness klubů X-Fit, která má více než 60 poboček po celém Rusku. Na trhu tato společnost působí již více než dvacet pět let. K otevření klubu pro tuto franchisu je zapotřebí investice od pěti do dvaceti pěti milionů rublů. Objem poplatků závisí na užitečné oblasti klubu a je placen ve výši 100 rublů na 1 metr čtvereční. Očekávané období návratnosti je od jednoho roku.

Při práci na franchisu Fit-Studio dostane partner:

 • poradenská podpora;
 • školení zaměstnanců klubu;
 • osobní stránka na hlavním webu společnosti;
 • marketingová podpora;
 • rozvoj individuálního obchodního modelu.

Před otevřením klubu se vyvíjí individuální návrh prostor, v případě potřeby se doporučí k provádění kvalitativních oprav. Od samého počátku spolupráce je osobnímu manažerovi přidělen franchisant, který poraduje partnerovi po celou dobu práce. Poskytovatel franšízy také kontroluje kvalitu poskytovaných služeb. Partner získá právo účastnit se všech setkání svých kolegů z jiných regionů, což mu umožňuje vyměňovat si zkušenosti a tajemství rozvoje podnikání. K dispozici je vše, co je nezbytné pro návrh klubu, je poskytována pomoc při minimalizaci výdajů na vývoj a marketing.

Požadavky na prostory:

 • minimální plocha by měla činit 220 metrů čtverečních;
 • je třeba mít koupelnu, nebo by mělo být možné jej nainstalovat;
 • musí existovat sprchový kout nebo technická možnost instalace;
 • vstup do areálu by neměl být spojen se vstupem do bytového domu;

Fitness Club Fit-Studio se doporučuje mít v prvním patře a na první řadě domů. Doporučuje se mít smlouvu o pronájmu po dobu nejméně pěti let nebo vlastnictví použitých prostor. Také franchisorovi doporučujeme, aby klub otevřel v pěší vzdálenosti od zastávky veřejné dopravy nebo stanice metra, aby zákazníci mohli chodit do haly nejdéle za deset minut. Je žádoucí a vysoká průjezdnost místa, kde je klub plánován. Společnost X-Fit doporučuje otevření fitness centra, kde jsou velká okna a denní světlo je možné. Stropy ve stejnou dobu by měly být nejméně tři metry a vedle klubového parkoviště je žádoucí. Aby bylo podnikání ziskové s větší pravděpodobností, doporučuje se, aby byl klub umístěn v obytné oblasti s vysokou hustotou obyvatelstva.

Samostatně můžete mluvit o formátu klubu X-Fit - to se naopak vztahuje na výše uvedenou značku, ale je to klub segmentů Premium a Business. Co to znamená? Za prvé, taková varianta spolupráce znamená otevření rozsáhlého komplexu o rozloze dvou tisíc metrů čtverečních. Několik tělocvičny, bazény s mořskou vodou, kardio-zóny a zóny pro bojové umění jsou již umístěny zde. Také fitness centrum formátu X-Fit je SPA a kosmetické salony, sauny a parní lázně. Součástí komplexu je i fitness kavárna se širokou nabídkou jídel. Je samozřejmě možné, že objem investic může být rozhodně vyšší než v předchozím případě, ale samozřejmě se samozřejmě vypočítává individuálně.

Světová třída

Majitelem značky World Class je společnost "Russian Fitness Group". Dnes v Rusku a zemích SNS v rámci této franšízy zaměstnává více než 30 poboček. Franšízová činnost společnosti byla zahájena v roce 1999. Tato investice je tady 30 milionů rublů a neexistuje žádný honorář.

Po uzavření smlouvy získává franchisant obchodní plán, stejně jako všechna architektonická a návrhová řešení pro otevření klubu. Ukázalo se podpora PR, školení specialistů na fitness centrum pro všechny pozice, od administrátora po trenér fitness). Ve světové třídě pracují různé automatizované systémy, které vám umožňují sledovat všechny statistiky a detailně řídit práci klubu. Ukázalo se a veškerá poradenská podpora, stanovila osobní manažera. Tato licence je také důležitá pro ty, kteří již mají vlastní fitness klub - společnost může provést veškeré nezbytné práce na rebrandingu.

ZLATÁ GYM

Francouzský program tohoto klubu působí v Rusku od roku 2006 a dnes v této franchisii funguje pět poboček. Počáteční objem investic je od 50 milionů rublů. Licenční poplatky jsou vypočítávány jednotlivě a přibližná doba návratnosti je od tří let. V této franšíze pracuje celkem asi 700 klubů ve třiceti pěti zemích světa. Mimochodem, Arnold Schwarzenegger kdysi vyškoleni v tomto klubu a hovořil pozitivně o tom v jedné ze svých knih (značka se objevila v roce 1965). Takto si franšízant získává legendární značku, která je rozpoznatelná po celém světě.

Partnerovi je poskytována plná konzultační podpora, individuální obchodní model a školení zaměstnanců klubu. Vyvíjí se reklamní kampaně a poskytuje se marketingová podpora. Veškerý potřebný software je k dispozici pro automatizaci práce fitness klubu. Služby designu a architektonické kanceláře pro vytvoření podnikového komplexu jsou poskytovány. Vytvoří se samostatné místo.

Předpoklad pro klub GOLD'S GYM by měl mít plochu 1500 m2 a smlouva o jeho pronájmu musí trvat nejméně deset let. Celkově klub obvykle hostí asi 95 simulátorů, což ve skutečnosti ponechává podstatnou část investice.

SLimclub

Přesněji řečeno, SLimclub je wellness studio, ve kterém jsou prováděny různé metody hubnutí. Zejména se zde používá jedinečné vybavení, například barometr, masážní válec, zařízení pro tlakovou terapii, elektrické simulátory a mnoho dalšího. Tato volba může být nazvána dobrou alternativou k tradičnímu způsobu užívání sportovního vybavení. Podle zástupců společnosti je jejich vybavení vysoce technicky a umožňuje vám zbavit se nadváhy v kratším čase než v případě konvenční fitness. Současně je cílovým publikem výhradně ženy a všechny třídy jsou drženy v útulném prostředí.

Pokud jde o investice, začínají zde ze dvou milionů rublů. Licenční poplatky se platí ve výši 150 rublů za metr čtvereční. Doba návratnosti - od šesti měsíců. Zřejmou nízkou konkurencí v tomto segmentu, ale ve velkých ruských městech mohou být wellness studia jiných značek. V každém případě dostane franchisant úplnou marketingovou a poradenskou podporu. Poskytovatel franšízy pomáhá při hledání a výběru vhodných prostor, rozvíjí veškeré detaily pro úspěšnou podporu podnikání a provádí školení pro zaměstnance fitness centra. K dispozici je také návrhový plán studia (designový projekt). Veškeré informace o novém studiu jsou zveřejněny na oficiálních internetových zdrojích společnosti.

Vlastnosti otevření fitness klubu

Charakteristickým znakem každého fitness centra jsou široké možnosti rozvoje. Fitness nezastaví, nové metody výcviku se neustále vyvíjejí a spolu s nimi se zvyšuje možnost získání dodatečných a pevnějších příjmů z takového podnikání. Lidé přijímají fitness pro různé účely - někdo je používá k hubnutí, a někdo - pro všeobecný vývoj a zábavu. V závislosti na povaze povolení, můžeme nabídnout zákazníkům sportovní výživu, pokud je to žádoucí, vybavení nebo oblečení - je jasné, že tyto produkty budou v poptávce mezi lidmi zapojenými do kondice. Některé možnosti spolupráce jsou prodej velkého množství služeb, takže moderní fitness centrum je srovnatelné s velkou produkcí, kde se provádí řada obchodních a technologických procesů.

Pokud jde o přípravu povolení, je důležité dodržovat požadavky hasičů - to zejména znamená uzavření dohody o instalaci a údržbě požárního poplachu. Zaměstnanci této služby zpravidla mohou poradit nejnáročnějším organizacím k instalaci příslušného vybavení.

Související články

Vyděláváme v cosplay - Vytváříme jedinečné kostýmy pro geeky a filmy

V podnikání dělat věci pro šatník není nic neobvyklého. Potřeba oblečení je základem pro téměř každou osobu po několik tisíciletí. Ale

Příběhy pro dospělé před spaním jako alternativa ke spánek

Vydělávat na aplikacích pro mobilní zařízení je stále obtížnější. Obchody Apple App Store a Google Play jsou plné všech druhů programů pro tablety a smartphony pro každou vkus a peněženku.

Bitcoin (Bitcoin): výdělky, výměna a investice

Dokonce i když se začneme ptát lidem na to, co jsou to, co je, prakticky nikdo nemůže dát srozumitelnou odpověď. Samozřejmě, mnohé další jsou nedůvěřivé.

Rozvíjení trhu 3D tisku potravinářských výrobků

3D tisk je nejprogresivnější způsob výroby potravin v posledním desetiletí a použití nových softwarových a technických řešení rozšiřuje již obrovské obzory vývoje.

© 2016-2018 "Franchise-Top"
Nezávislé recenze na webové stránky o franšízách

Jak si koupit franchise pro fitness klub a otevřít svůj klub

V současných nestabilních podmínkách, které existují na trhu, se začínající podnikatelé bojí otevřít své podnikání. To platí pro všechny potenciální podnikatele, kteří chtějí otevřít svůj fitness klub. Existuje příležitost rozvíjet se tímto směrem, aniž byste se obávali skutečnosti, že návrhy, které vytvoříte, nebudou na trhu relevantní.

Dobrou volbou je franchising pro fitness klub, který, pokud je získán, může nejen rozvíjet své podnikání, ale také získat řadu výhod tím, že spolupracuje s populární značkou pod svou značkou.

Výhody franchisingu fitness klubu

Někteří podnikatelé, kteří buď nevědí o možnostech obchodních nástrojů, nebo chtějí sázet na vývoj své vlastní značky, zanedbávají franchising. Jiní se okamžitě začnou zajímat o nejrůznější franšízy.

Je však třeba připomenout, že nová značka bude dobrá v malých městech, kde neexistuje prakticky žádná silná konkurence.

Ve velkém městě je lepší věnovat pozornost franchisingu, jehož výhody jsou prostě zřejmé:

 1. Podnikání v době stanovené ve smlouvě (pracuje se značkou FitCurves, tato doba je 10 let).
 2. Schopnost používat jméno známé značky, které bylo všude slyšet. To je záruka velkého počtu zákazníků i v počátečních fázích vytváření podnikání.
 3. Poskytuje jasný průvodce po zónování místnosti a vytvoření designu, udržování firemní identity, vytváření plakátů, značek, pozvánek a dalších věcí.
 4. Majitelé fitness klubů sledují certifikaci osob, které pracují na franchisu. Provádí se speciální školení školitelů a specialistů, používají se unikátní metody, vývoj a programy. Třídy provádějí psychologové, trenéři, trenéři, odborníci na výživu.
 5. Při otevření klubu je plná podpora.
 6. Při nákupu franšízy získává podnikatel možnost využít obchodního modelu klubu a všech jeho privilegií.
 7. V závislosti na tom, který návrh partnera byl vybrán, je dokonce možné získat startovací soupravu pro simulátory, která podpoří vytvoření fitness centra.

Pozor prosím: přečtěte si článek o tom, jak pracovat na franchisu v malém městě.

Jaké jsou náklady franchisanta?

Existují rezervy na náklady, které franchisant obdrží při nákupu povolení a rozvoji svého podnikání. Patří sem:

 1. Nájemné nebo nájemné v prostorách, kde bude činnost vykonávána.
 2. Provádění oprav v místnosti, nákup nábytku, kancelářské techniky, kanceláře, práce s tištěnými materiály.
 3. Nezávisle obchodníci pokrývají plat odborníkům, zaplacení daní, registraci podniku, správní náklady.
 4. Povinností jsou náklady na nákup obrněných výrobků. Materiály jsou potřebné k otevření středu.
 5. Nemůžete to dělat bez placení licenčních poplatků. To je částka, kterou franchisant zaplatí z důvodu, že je známý značkou. V závislosti na regionu, ve kterém je klub otevřen, stejně jako na jeho nuance, se částky mohou výrazně lišit.

Hlavní body

Porovnáváme-li obchodní jednání s nezávislou prací bez podpory, zaznamenáváme značný počet výhod. Maximálně za 60-70 tisíc dolarů můžete otevřít plnohodnotný klub, takže můžete ušetřit hodně v počátečních fázích práce. Samozřejmě, budou placeny poplatky, stejně jako reklamní propagace značky, pod kterou pracujete. Nicméně bude zajištěn počáteční tok zákazníků na správném místě klubu.

Výhodou je, že při navrhování franchisového franchisanta budou dodány speciální vybavení. Společnost poskytuje záruku na bezpečnost těchto simulátorů, které budou použity, a náklady na jejich nájem budou zohledněny v celkové výši povolení. Jediným výdajem v tomto vydání je dodávka simulátorů do vašeho města.

Někteří lidé se zajímají o otázku místa, kde bude klub umístěn. Náklady na koncesi pro fitness klub předpokládají, že každý podnikatel zaplatí nájem samostatně. Vzhledem k požadavkům na oblast je žádoucí, aby se pohybovala od 150 do 200 metrů čtverečních. Ale je to průměr.

Pozor prosím: Místo by mělo být v oblasti, kde je tekoucí voda a odpadní voda. Tyto podmínky jsou povinné. Co se týká dodatečných nákladů na opravy, aby bylo možné umístit sprchy, šatny a halu, je třeba utrácet přibližně 15 000 dolarů.

Rozhodnete-li se koupit franšízu pro fitness centrum, můžete se vyhnout problémům, které se týkají zaměstnanců, kteří pro vás pracují. Předem franchisor zvažuje takové okamžiky, jako je kvalitativní příprava trenérů, správců, veškerého personálu potřebného pro plnou práci sálu. Náklady na provozování takového podniku budou o něco nižší než při otevření svého fitness centra a náklady a investice se budou rychleji vyplácet.

Například, pokud se rozhodnete pro své aktivity vykonávat takové aktivity, otevřete fitness klub pro franšízu, poté doba návratnosti projektu bude přibližně 12 měsíců, nicméně všechny výpočty jsou přísně individuální. Tyto ukazatele při zahájení podnikání bez pomoci cizinců k dosažení velmi obtížné, a návratnost projektu bude jen dva nebo tři roky později.

Ne každý ochotný franchisor je připraven poskytnout veškeré údaje a společný balíček dokumentů, který umožní vzájemně prospěšnou spolupráci. Mnoho posilovacích center a jejich majitelů jsou při výběru svých partnerů velmi selektivní a proto pečlivě studují všechny podmínky spolupráce.

František Alex Fitness

Franchise "Alex Fitness" - jedna z nejvýnosnějších možností otevření vašeho podnikání pod vedením, které se značka ptá. Služby, umístěné sportovním klubem, jsou vhodné pro velké množství lidí. Ujistěte se, že v zemi je nyní otevřeno zhruba 20 sálů "Alex Fitness".

Hlavními činnostmi jsou:

 1. Sportovní hala, ve kterém se lidé mohou zapojit do jakéhokoli věku. Pro ně je připraven osobní výcvikový program a speciální technické vybavení.
 2. Bazén. Klienti upřednostňují plavat před třídami nebo po nich.
 3. Třídy jógy. Ideální pro mnoho žen, které chtějí zlepšit své tělo a přijít k harmonii.
 4. Masáž. Toto je dobré pokračování tréninku v posilovně, protože svaly potřebují po stresu odpočívat.

Pozor prosím: hlavní podmínkou pro spolupráci je, že podnikatel musí najít pokoj, jejíž rozdělení bude mít nejméně 1000 metrů čtverečních. Počáteční investice na předběžné výpočty činí zhruba 20 milionů rublů. Projekt se může vyplatit za rok a půl a jeho ziskovost dosahuje 30%.

Jak bylo vysvětleno výše, franchisor předpokládá možnost využití designového architektonického projektu, je připraven poskytnout ziskové slevy na nákup zařízení. Konzultace probíhají během náboru, školení manažerů.

Výběr správného umístění klubu a přísné dodržování všech pravidel, které franchisor poskytuje franchisantovi, se můžete metodicky dostat k úspěchu, velmi rychle získáte dobré výsledky. Vzhledem k tomu, že návratnost projektu se dosáhne za rok a půl, zbytek času se zvýší příjem a část placení licenčních poplatků a pokrytí počátečních investic se sníží.

Rozdíl spočívá v tom, že při nákupu licence získáte minimální investice, pracujete na obchodním modelu, který byl testován značným počtem lidí a dává jeho výsledky. Navíc ve všech fázích práce je zaručena stopercentní podpora od franchisora, který má přímý zájem zajistit, aby jeho dobré jméno nebylo zkazeno a každá sál, která se otevře, splňuje normy a požadavky. Práce na franšíze je vynikajícím způsobem, jak minimalizovat stávající rizika, když získáte dobrý zisk, rychlou návratnost vytvořeného projektu.