Ziskové odpočty za malé podnikání

Máte-li určité počáteční kapitál, můžete si uvažovat o vytváření své vlastní podnikatelské činnosti podle franchisového systému, který zahrnuje partnerství, ve kterých jedna strana platí druhou stranu za právo užívat značku. Uplatnění franchisingu může být rychlejší a za nižší náklady k dosažení pokroku vašeho podnikání kvůli nedostatku nutnosti nadměrných reklamních aktivit a pomoci při rozvoji podnikání franšízy.

V tomto článku zjistíme, jak používat franchising v malém podnikání a jaké franšízy jsou k dispozici pro tento účel.

Základy franchisingu

Nejprve je třeba mít na paměti, že podmínky spolupráce mezi franchisorem a franšízemi by měly být stanoveny ve smluvní dohodě. Aby franchisant získal povolení, obvykle nabízí splnění určitých požadavků týkajících se vytváření takových podmínek podnikání, které by zajistily bezproblémovou podporu podnikání pod zahraniční značkou.

Kromě toho práce pod záštitou velkých společností neprispievají k realizaci vlastních myšlenek, protože franchisor důsledně kontroluje všechny inovace. Všimněte si, že pro použití jména, pověst, hotových nápadů a marketingových plánů je nutné zaplatit jisté procento příjmu obdrženého patronovi.

Nyní zvažte výhody a nevýhody franchisingu v podnikání:

 1. Výhody franchisingu. Po splnění podmínek pro získání povolení má registrovaná společnost právo využívat propagovanou značku s možností uplatnění svých nápadů a marketingových plánů. Předpokládá fungování podnikatelské činnosti podle již dokončeného a testovaného schématu, přísně podle pokynů.
 2. Nevýhody obchodních koncesí. Při organizaci domácího franšízového podnikání není každý podnikatel schopen splnit podmínky spolupráce se známým středním nebo velkým podnikatelským subjektem. K dosažení požadovaných kritérií značkových firem se podnikatelé budou muset obrátit na úvěrové instituce.

Pozor prosím: významným nedostatkem práce v rámci určitého schématu je skutečnost, že neustálé centralizované řízení omezuje příležitosti pro rozvoj podnikání ve svém scénáři.

Jaký druh podnikání si vybrat

Nenáročné franšízy pro malé firmy poskytují svým uživatelům obrovské příležitosti. S jejich pomocí je možné organizovat další zdroje příjmů, které by podnikateli umožnily zlepšit finanční situaci ve stávajících a ne velmi úspěšných činnostech nebo vstoupit na novou úroveň podnikání.

Nápady s franchisingem mohou být použity bez ohledu na hlavní typ činnosti, neboť řízení malého podniku nebude trvat dlouho.

Existuje několik oblastí činnosti:

 • prodej produktů na skutečných prodejních místech, které mohou zahrnovat potraviny, oblečení, obuv, doplňky, hračky, elektroniku a další výrobky;
 • poskytování služeb právnickým a fyzickým osobám;
 • prodej prostřednictvím internetových služeb.

Pozor prosím: při výběru výklenku je třeba vzít v úvahu, že navržená domácí podnikatelská franšíza byla v oblasti plánovaných operací poptávaná. Je důležité, aby neexistovala žádná soutěž. Před zahájením organizační práce je nutné studovat prioritní aktivity ve vybrané oblasti.

Franšízy pro malé podniky

Nyní předkládáme katalog franchisů pro malé podniky, z nichž nejoblíbenější značky spolupracují na franšízovém systému se zástupci malých a středních firem. Tento typ ratingu uvádí nejvýnosnější franšízy pro malé podniky pro ty, kteří ji nechtějí otevřít od začátku:

 1. DelFast se zabývá dodávkou zboží na elektrických jízdních kol. Záloha - 6000 USD, licenční poplatky - 7%, minimální investice - 28100 USD.
 2. CitySites pomůže organizovat mediální reklamu v mezinárodní síti městských lokalit. Paušální poplatek je 1200 USD, licenční poplatek je 280 USD, minimální investice činí 2400 USD.
 3. BVS - povolení k práci v zahraničí. Záloha je 1100 USD, licenční poplatek není k dispozici, minimální investice činí 1400 USD.
 4. Indigo Mental Club - vytvoření vzdělávacího centra pro děti. Záloha je 1600 USD, licenční poplatek - 10%, minimální investice - 3000 USD.
 5. Moje město. Zábavní služby v mobilních aplikacích. Paušální poplatek činí 1000 dolarů, poplatky se počítají podle přitahovaných zákazníků, minimální investice činí 1000 dolarů.
 6. INFOVISION - Povolení interaktivní reklamy. Jednorázová platba chybí, licenční poplatek neexistuje, minimální investice je 3500 USD.
 7. NOA NOA - dětský oděv. Záloha je 10 000 USD, licenční poplatek je 500 USD, minimální investice je 110 000 USD.
 8. Ruská Amerika - Zaměstnání v zahraničí. Paušální příspěvek je 500 dolarů, licenční poplatky chybí, minimální investice činí 1000 dolarů.
 9. ECO-GRUZOVOZ - organizování přepravy nákladu. Záloha je 610 USD, licenční poplatky podléhají dodatečným podmínkám, minimální investice činí 1225 USD.

Ziskové výklenky pro malé podniky

Chcete-li uspořádat franšízový obchod s minimálními investicemi, aniž byste měli k dispozici zkušenosti a znalosti, můžete považovat za myšlenky směřování:

 1. Hotelové obchody.
 2. Organizace cestovního ruchu.
 3. Služby pro obyvatelstvo.
 4. Výroba výrobků, které lze považovat za stavební materiály, oděvy, obuv, doplňky a hračky.
 5. Obchod se spotřebním zbožím.
 6. Zprostředkovatelská činnost.
 7. Výzkumná činnost.
 8. Projektování.
 9. Veřejné stravovací zařízení.
 10. Lékařské služby.
 11. Dopravní služby.
 12. Zemědělství.

V každé činnosti si můžete zvolit úzkou specializaci a dokonalou výrobu, prodej nebo poskytování služeb. Práce s potěšením budou mít kvalitu, která nutně přitahuje tok spotřebitelů výrobků nebo služeb.

Pozor prosím: Předpokladem pro rychlou propagaci jejich myšlenek podle již známého schématu je dostupnost franšízy známých značek, které nabízejí dobrý začátek podnikání.

Je třeba poznamenat, že ne všechny činnosti vám umožňují provozovat podnik bez zálohy. V některých případech byste si měli sami na počátku zakoupit suroviny, polotovary nebo hotové výrobky. Také byste měli být ochotni zaplatit paušální částku za vstup do franšízové ​​sítě.

Velikost jednorázové platby závisí na:

 • hodnoty a propagace značky;
 • náklady na vytvoření efektivně fungující franšízy;
 • počet služeb pro poskytovatele franšízy.

Nejlepší franšízy v Rusku

Ruské franšízy s minimálními investicemi jsou zahrnuty v TOP nejlepších:

 1. Outsourcingová firma "Osobní řešení" nabídne otevření zastoupení ve svém regionu za účelem poskytování služeb pro stěhování a údržbu osob a právnických osob. Investování do podnikání bude stát 299 000 rublů s plánovaným ročním příjmem 1 789 000 rublů.
 2. Nabíječka mobilní nabíječky HoReCa bude podporovat obchodní podporu pouze 350 000 rublů. S odhadovaným měsíčním obratem 100 000 rublů se podnik vyplatí za tři měsíce.
 3. Po investování v místě prodeje optiky "Haykraft" 1400000 rublů, přiložená částka může být zablokována přijatým příjmem po třech měsících.
 4. Síť dětských fotbalových škol "Junior" nabízí příležitost vydělat peníze v oblasti vzdělávání a investuje v případě 350 000 rublů.
 5. Dětský obchod "Orange Elephant" vyzývá podnikatele k spolupráci na 365 000 rublů.
  Po uspořádání barevného obchodu pro 350 000 rublů můžete investovat částku 4 měsíce.
 6. Centrum pro včasný rozvoj "já sám" zahrnuje vklad hotovosti na účet společnosti 1500000 rublů. Část této částky však při poskytnutí potřebné dokumentace může stát stát kvůli umístění programu v režimu státní podpory.
 7. Po investování 69 000 rublů společnost "Spetsteh" při pronájmu speciálního zařízení můžete získat zisk za měsíční práci na základě pokynů vedení franchisora.

Zisk za poskytování služeb právní služby při investování do franšízy nevyžaduje 198 000 rublů právní vzdělání od franchisanta. Podnikání v této oblasti přinese příjem za měsíc, zcela ztratí ztráty.

Zajímavý a populární typ podnikatelské činnosti je výroba granulované zmrzliny. Investice do technického vybavení a nákup spotřebního materiálu pouze 180 000 rublů, můžete je vrátit po dobu tří měsíců, po které bude podnik vrácen.

Při analýze poptávky po podnikatelské činnosti se na internetu můžete podívat na katalog franšízy pro malé podniky bez příloh. Je třeba poznamenat, že pro podnikání bez investic je nutné zvážit sféru poskytování služeb. Ale i v tomto směru je třeba zakoupit spotřební materiál pro zahájení činnosti.

Počáteční poplatky zaplacené za připojení do sítě s členskými nároky jsou přítomny pouze ve velkých společnostech. V podstatě všechny myšlenky malých podniků, realizované prostřednictvím franšízy, vyžadují investiční kapitál, který se používá k nákupu potřebných prvků pro podnikání.

Domácí obchodní povolení

Franchise WERTA - systém služeb a doporučení města

z 190 000 rublů.

4 měsíce

5 000 rublů. za měsíc

Máte čas se zúčastnit podzimní akce! Kupujte franchisu projektu Goroda.Club před 1. říjnem 2016 a získejte 50% rozpočtu na reklamu federálního inzerenta! DALŠÍ SLEV - 30% PŘI VSTUPU DO SÍTĚ PRO REKLAMNÍ AGENTURY, MÉDIA A VLASTNÍKY SKUPIN V SOC. SÍTĚ S POČTEM SUBSCRIBRŮ VÍCE NEŽ 10 000 OSOB!

 • # IT a Internet
 • # online obchod

Nápady pro malé firmy a podnikání na klíč

46 franšízy jsou nalezeny

značka kávy v požadovaném formátu "Káva se mnou"

prodejní automaty pro prodej dětských hraček!

společnost, která sjednotila pod svou značkou produkty své vlastní výroby taigy a mistry z rodových sídel z celé země

povolení francouzského specializovaného prodejního piva, stejně jako hospoda

franšíza městských míst

franchise network studios krása Nails Up: vydělat z 160 000 rublů měsíčně

povolení k bankrotu

franchisové školní programování pro děti

Prakticky orientovaná škola zaměřená na komplexní rozvoj osobnosti dětí a dospívajících

Ready-made reklamní činnost pro franšízu

výroba světelných dokončovacích materiálů a dlažebních desek

povolení organizace poskytující mikrofinancování

"Birth" - franchisová škola pro přípravu na porod

expresní doručení zásilky a nákladů v celém Rusku, zemích SNS a ve světě

Jedna z nejznámějších značek matrací a nábytku v Rusku

prodejní automat pro nabíjení mobilních zařízení

automat na sportovní výživu

franšízová reklamní činnost

auto chemické zboží, zařízení a technologie BG

Výrobce profesionální vlasové kosmetiky a tvůrce jedinečné technologie radikálního objemu

Soutěž balení pro jakýkoli produkt

TOP franšízy

Franchise týdne

Franchisingové zprávy

Nové na franshiza.ru

Ariel Beauty Coworking

Benois School

Vinařský bazar

Tortamiter

Avtosliv

Sójové produkty

GALOMED

Recenze franchisů

Zpětná vazba na franchisu "MEDIAPOLIS"

Zpětná vazba na franšízu Global Finance

Zpětná vazba na franšízu "Kitchen Courtyard"

V kategorii Myšlenky pro malé podniky se shromažďují nabídky firem zabývajících se prodejními, velkoobchodními, reklamními, fitness službami, mikropůjčovnami. Byly vybrány obchodní projekty pro malé a střední podniky. S využitím řešení připraveného podnikání můžete začít podnikat s malými investicemi. Pracovní nápady pro malé podniky jsou rozšiřovány prostřednictvím franšízy. Používání katalogu franšíz je proto snadné prozkoumat slibné obchodní myšlenky, které jsou realitou a přinášejí zisk celé síti prodejen. Spojte se s úspěšnými společnostmi.

Obchodní nápady doma

Obchodní nápady, které vám umožňují vydělávat peníze a realizovat tvůrčí a obchodní ambice doma, se vyznačují rostoucí popularitou. Základem pro tak vysokou poptávku jsou dva takové základní faktory, jako je volný pracovní plán a nezávislost. Pro zástupce řady kategorií schopných obyvatel - mladých matek, studentů a důchodců - domácí podnikatelské nápady se mohou stát zdrojem dodatečných příjmů. Mezi přednosti podnikání doma je také důležité si uvědomit příležitost, jak se zapojit do vlastního vývoje, který je nezbytný pro plné zveřejnění v různých sférách života, včetně profesionálních. Rychlost startu a malé množství investic činí obchodní nápady této kategorie obzvláště atraktivní.

Podnikatelský nápad: podnikání společnosti Oscar franchise

Oscar franchise umožňuje podnikateli úspěšně organizovat malou firmu doma. Objednávka se provádí prostřednictvím připojení k internetu. Jedná se o vynikající obchodní myšlenku pro ty, kteří chtějí pracovat bez opuštění domova. K zaplacení služeb může podnikatel požádat o jeden z následujících dvou systémů: WebMoney nebo Yandex.Money. Hlavní společnost se zabývá rychlým zpracováním všech domácích aplikací a včasnou dodávkou zboží. Práce s dokumentací provádí zaměstnanci společnosti "Oscar". Organizace je zodpovědná za registraci svých partnerů jako jednotlivých podnikatelů.

Obchodní myšlenka: Podnikání na franchisu Klubu podnikatelů "Delovar"

Práce na podmínkách franšízy klubu Delovar Entrepreneurs, které poskytuje organizace, vám umožňuje vykonávat profesionální povinnosti mimo kancelář, doma. Všechny pokyny podnikatele zajišťuje Moskevský klub podnikatelů. Současné náklady, které musí podnikatel vykonávat, souvisejí s placením členství v klubu pět let předem, pronájmem zasedací místnosti ve městě, pořádáním přestávek na kávu a cestováním. Tato myšlenka podnikání doma je ideální pro ty, kteří chtějí spravovat svůj vlastní čas.

Podnikatelský nápad: Podnikání na franchise "Legaton"

Franchise "Legaton" umožňuje podnikat doma. Byl vyvinut stejnojmennou společností, která se specializuje na zavádění autoklávů pro různé modely automobilů. To je vynikající volba pro ty, kteří hledají podnikatelské nápady doma. Podle franšízové ​​dohody není zaplacení licenčních poplatků a paušální poplatek. V první fázi rozvoje obchodu není potřeba mít svůj vlastní obchod. Jako možnosti pro zahájení podnikání můžete použít virtuální reklamní nástroje. Podle obchodního modelu společnosti dnes pracuje více než dvacet franšízů z různých regionů Ruské federace. Návratnost investic je pozorována v druhém měsíci práce.

Katalogy katalogů franšízy a nápady pro domácí podnikání

Dnes stále více Rusů uvažuje o tomto druhu výdělku, jako je vytvoření domova doma, tzv. Business franchise doma. Proto nebude překvapující, jestli v blízké budoucnosti bude furore v této sféře vytvářet franšízy doma.

  • Koncept domácího franšízového podnikání
  • Výhoda franšízy
  • Stránky franšízy
  • Nabízí franšízy v katalogu

Koncept domácího franšízového podnikání

Abychom porozuměli významu konceptu, který je předmětem úvahy, je nutné jej rozdělit na jednotlivé části a zjistit je. Rád bych začal tím, že říká, že takový směr v podnikání se již dlouho stalo populární v Evropě a Americe. Obchodní franšízy založené na domácím trhu byly prosazovány takovými známými značkami, jako jsou:

 • Ciggies Distributing;
 • Národní národní úvěrová oprava;
 • Domácí pomocníci;
 • Americké obchodní systémy

Podle prognóz odborníků velmi brzy bude takový druh franšízy poměrně populární a rozvinutý v Rusku. V tomto okamžiku je hlavní, jak by se dalo říci, že vedoucími odvětvími zamýšleného podnikání jsou:

 1. Web-studio. Dnes jsou považovány za nejvýznamnější "organizace" mezi mladými lidmi.
 2. Workshopy, které se specializují na opravy digitálních technik známého výrobce.
 3. Výroba samolepek typu designu na telefonu, také různé druhy šperků na oblečení.
 4. Různá kompaktní výroba jakýkoli směr, který může být uspořádán na měřítku bytu.

Výhoda franšízy

Ti, kteří již mají své vlastní podnikání, dobře vědí, že v každé firmě existují určité nuance, které mohou být jak výhodami, tak nevýhodami. Začněme, budeme analyzovat výhody průmyslu Domovní franšízový obchod.

Vzhledem k tomu, že se stanete vlastníkem franšízy, máte také právo používat již populární a oblíbenou značku, což znamená, že poptávka po produktu nebo službě, která bude nabízena, bude opravdu vysoká.

Ukazuje se, že vlastník franšízy by neměl ani vynakládat peníze na reklamu, a podnikání je velmi jednoduché, protože jeho systém již byl vyvinut.

Existují samozřejmě také "ale", protože domácí podnikání je malá záležitost a často je těžké uzavřít franchising se značně velikou značkou nebo značkou.

Stránky franšízy

Pro ty, kteří nejsou aktuální a příslušných odvětví podnikat, oznamuje dostupnost internetového sadu prostředků na pomoc začínajícího podnikatele rozhodovat o své budoucí podnikatelské sféře, například pozemek franšízy v Rusku.

Jakékoli místo na povolení umožňuje, aby podnikatel se rozhodne, v jaké druhy průmyslu chce investovat a jakým směrem se může provozovat svou činnost, i když je to domácí podnikání.

Stránka také nabízí top nabízí, že v současné době jsou nejvíce relevantní a populární mezi spotřebiteli, protože je z nich bude záviset na tom, jak firma bude zisková.

Místo pro franšízy nabízí nabídky světově proslulých značek i začátečníků, málo známé. Stojí za zmínku, že to je od propagace značky závisí na částku za nákup franchisingu, jakýkoli web také hlásí toto.

K dnešnímu dni oblíbené stránky nabízejí následující špičkové franšízy:

 • franšíza japonské kuchyně (pro výdej),
 • franšízové ​​pizzerie,
 • na instalaci základů,
 • shop spodního dámského a pánského spodního prádla a mnohem více.

Každá stránka se v různých nabídkách liší a uživatel si sám zvolí, na který z nich najde aktuální nabídku.

Místo také poskytuje příležitost k určení ziskovosti nákupu určité franšízy, což je velmi výhodné. Tyto zdroje obvykle popisují podrobné informace o výši a způsobu získání licence, kterou potřebujete.

Nabízí franšízy v katalogu

Aby se ujistil, že katalogy pro franšízy nejsou jen možností, jak zobrazit možnosti, ale také vybrat ty správné, poskytneme z nich několik příkladů.

Okamžitě bych chtěl poznamenat, že v katalogu franšízy budete nejen moci vybrat správnou a zajímavou variantu pro vás, ale také určit způsob, jakým budujete svůj podnik v této oblasti.

Princip je zde dost jednoduchý: investovat více, získat více. Ale stejně jako v každém případě existují nuance, o kterých musí vědět podnikatel, který se musí rozhodnout tuto záležitost řešit. Právě tyto nuance a mnoho dalších detailů jsou popsány v tomto katalogu. Jak začít, výpočet zisku a úplný popis případu jsou v katalogu franšízy.

Klub pro mladé lékárníky značky "Faraday" - jeden z výhodných nápadů v katalogu franšízy. V současné době jsou děti poměrně pokrokové, chytré a chytré, a ve věku 6-7 let nemají zájem o kostky a banální hračky, dávají jim něco nového.

Rodiče moderních dětí neustále hledají něco neobvyklého, mimořádného a zároveň se rozvíjejí pro své děti. Každý rodič bude rádi, že do takového klubu zapíše dítě a pro podnikání to znamená, že je zajištěn velký zisk.

Ostrovní kavárna "Wafliugoot" jen skvělou volbou k vydělávání dobrých peněz s malými investicemi. Jedná se o plnohodnotný cateringový bod, ale je moderní, oblíbený, stylový a kvalitní. Tato značka je již dlouho na rtech mnoha moderních spotřebitelů, takže úspěch takového případu nelze pochybovat.

Tyto příklady ukazují, že katalog franšíz je hoden pozornosti těch, kteří chtějí otevřít své podnikání se zaručeným ziskem.

Domácí obchodní povolení

Máte počáteční kapitál a měli jste touhu otevřít vlastní podnik, který by přinesl přiměřený příjem, ale ještě jste nevěděli, co začít dělat? V tomto případě jste vhodný pro domácí podnikání.

Co je povolení?

Slovo «franchir» pochází z francouzštiny a ruštiny přeložil - „osvobození“, to znamená, že mluvení v jazyku podnikání - druh vztahu, kdy jedna strana platí druhé straně za právo používat konkrétní značku. Jsou chvíle, kdy je franšíza nazývána franchisingem.

Princip této práce

Existuje propagovaná značka, například značka oblečení, restaurace, kadeřník, cukrář. Osoba, která o to má zájem, se obrátila na vlastníka takového podniku a podala nabídku na zakoupení licence. Z toho vyplývá, že podnikatel má nárok na důchod pomocí značky, založené na základě znalostí a zkušeností v oblasti franšíz prodejce, pokud je to napsáno ve smlouvě. K tomu budete muset zaplatit: můžete být pečlivě na určitou dobu nebo odečteni sjednané procento z prodeje.

Ve stejné době, ten, kdo používá povolení, musí dodržovat přesné požadavky majitele konkrétní značky: provést nákup zařízení nebo materiálu z konkrétního dodavatele, přísně dodržovat specifikace a nápadů, které podniky použily.

Snad pro někoho to bude zpráva, že síť světově proslulé restaurace "McDonald's" je majetkem společnosti, která nemá stejný název. Má pouze 15% pokojů a zbytek pracuje na franchisu a jsou vlastnictvím jiných obchodních zástupců.

Domácí obchodní povolení

Myšlenka, že se stanete nezávislým finančně, sami sebe disponujete svým časem, a přinejmenším jednou, ale navštěvovat každou osobu, nesmí být spojena s vlastnostmi charakteru a nálady úřadů. Ale ne každý se odváží, aby ho provedl. Zastaví strach z neznámého, nedostatek zkušeností a znalostí. Nové podnikání je vždy riziko, zvláště pro začátečníky, a plán jednání je daleko od každého. Dokonce ani najímat právníka a účetního, podnikatel nemůže být 100% jistý, že v právním oboru nebudou žádné problémy. Zaměstnaní zaměstnanci mohou usilovat o vlastní cíle, daleko od úspěšného rozvoje podnikatelského záměru. Dobrým výchozím řešením je jednat samostatně, ale v týmu lidí s podobnými názory, kteří mají zájem o stejnou věc: rozšířit podnikání, maximalizovat zisky. Tuto možnost poskytuje franchising.

Začátek by měl být v malém měřítku a investice do domácího podnikání. Mnoho úspěšných podnikatelů dnes začalo s těmito myšlenkami.

Existuje mnoho důvodů:

 • vyrovnávání nákladů, které tvoří významný podíl startovacích nákladů - nájem, opravy, opětovné vybavení;
 • nízký práh pro vstup do odvětví;
 • jasné, jednoduché činnosti, obvyklé v každodenním životě a realizovatelné;
 • psychologická podpora, sebevědomí. Doma, jak přísloví říká: "A zdi pomáhají."

Seděl jsem ve vyhlášce celkem 5,5 let. Nejprve s jedním dítětem a poté s druhým. Pravidelně sestavovali zprávy klientům, neztratili se z povolání, ale nebyla žádná touha po práci na plný úvazek. Děti jsou důležitější. Ale bez peněz nebudete žít. Na radu příbuzných získala franchisový balíček "Její práce", kde se všichni ukázali, řekli, učil, opatřili materiálem. Již za půl roku jsem se vydal na příjem, který dvakrát převýšil plat, což mi bylo slíbeno u podniku, kde jsem měl v úmyslu jít. Plus plusy - Jsem vždy doma, děti se mnou, mohu řídit v kruhu-sekci, plánovat svůj čas.

Tatyana Levášová, podnikatel doma, Yegoryevsk.

Kde začít

Nejprve musíte zvolit typ činnosti a společnost, která bude zastupovat franchisanta. Je žádoucí, aby tato volba nebyla jen na základě finančního základu, ale také na skutečný zájem o procesy, na tvorbu vlastních názorů a rozhodnutí, která budou pracovat na společných cílech. Přezkoumání podnikatele:

Vždy jsem chtěla uspořádat mini pekárnu. V mládí byl projekt "Dock-pizza" a moje babička se stala prvním podnikatelem v rodině, která se k němu připojila. Když jsem se stal dospělým, po práci advokáta-konzultanta ve známé společnosti jsem si uvědomil, že "život podle plánu" a plnění monotónních úkolů a úkolů není můj. Rozhodla jsem se vrátit se zpočátku, odkud mě zajímala, a našel si franšízu pro domácí pečení. Naučili jsme se všechno, až po správné fráze při přijímání objednávky od zákazníků. Podnikání se rozvíjí, našel jsem to, co jsem hledal.

Marina Pavlovna Gorchakova, Jekaterinburg.

Po výběru franšízy je nutné studovat podmínky vstupu do průmyslu. Hlavní, které jsou pro většinu partnerských programů relevantní, jsou:

 1. Přítomnost registrované firmy. Může jít o individuální podnikání (IP) nebo LLC. Druhý je vhodný pro seriózní rodinné projekty, v nichž jsou zapojeny celé rodiny, první - pro individuální start. Volbu daňového režimu by měl konzultovat franchisor. S největší pravděpodobností to bude jedna ze zjednodušených verzí - USN, UTII, patent.
 2. Počáteční kapitál pro otevření bodu. Mnoho licencí předpokládá plné nebo převážně vznik zdrojů na úkor vlastních zdrojů podnikatele. Zapůjčený kapitál není vítán. Argumentace majitelů sítí - zaplacení dluhu se úroky odvádí prostředky z obratu, což negativně ovlivňuje finanční stabilitu, solventnost a obchodní pověst nejen jednoho bodu, ale celé sítě. Velikost investice pro každý projekt je odlišná, někdy jsou vybrány jednotlivé podmínky a přímo pro každou franšízovou dohodu.
 3. Zeměpisné podmínky, vlastnosti a další okamžiky vstupu do průmyslu. Jsou diktovány trhem a jsou deklarovány v rámci návrhů.

Po rozhodování o nejvhodnější variantě byste měli studovat a přijmout podmínky franšízové ​​dohody. Jeho významnými body jsou:

 • pravidla podpory, systém kontroly franchisanta, pořadí podnikání. Může být jmenován osobní manažer, který je odpovědný za projekt před zahájením, v počáteční fázi nebo po celou dobu spolupráce;
 • doba platnosti. Pro začátečníky vám experti doporučují, abyste si vybrali smlouvu na dobu 3 let. Během této doby se vyjasní váš postoj, schopnost a touha pracovat v tomto výklenku a vyhlídky obecně;
 • finanční aspekty: paušální příspěvek (počáteční částka, která umožňuje vstup do odvětví), licenční poplatky (pravidelné platby vlastníkovi sítě). Tyto podmínky mohou být nepřítomné, různé;
 • práva a povinnosti stran;
 • pravidla pro používání log, ochranných známek, značek;
 • pořadí řešení sporných situací.

Sedm nejoblíbenějších franšíz domů

Jíme doma

Projekt centra A. Konchalovského v oblasti domácího vaření. Počáteční investice pro vstup do průmyslu je 1 500 000 rublů, z toho 70 000 je paušální příspěvek. Splácení - půl roku, ziskovost 120%. Rozsah - vaření doma na základě receptů autora. Franchisor poskytuje exkluzivní recepty, technologie, nádobí, potraviny a vyvinuté standardy kvality. Výhody - slavné osobnosti, úspěšná značka od roku 2005. Geografické omezení - je poskytováno pro obyvatele měst s populací půl milionu lidí.

Služby v oblasti nemovitostí. Autorské metody, psychologické technologie a vývoj, které umožňují nabídnout jedinečnou, nejvhodnější profesionální etickou realitu, prostory pro klienty. Chcete-li otevřít kancelář, potřebujete samostatnou místnost o rozloze 30 m2. Záloha je 68 000 Kč, ročně je 34 000 Kč. Zařízení, software a další exkluzivní projekty budou vyžadovat investice 900 000 rublů. Ziskovost 100%, návratnost - rok.

Dobře krmený manžel

Online obchod. Aplikuje výrobky pro domácnost, potraviny, domácí chemikálie. Myšlenka je v dobře vytvořeném sortimentu, pravidelné aktualizaci, hodnocení, analýze. Úvodní náklady - 250 000 rublů, měsíční licenční poplatky - 6%. Investice na nákup, bez příspěvku - 250 000 rublů, návratnost 12 měsíců, ziskovost 100%. Velkokapacitní podpora partnerů, hotový buk značky.

Legaton

Prodej autobusu. Rámové záclony, bezpečná alternativa k tónování, jsou vyráběny v Penze a dodávány přímo domácímu manažerovi sítě - franšízantovi. Startovní kapitál - 80 000, návratnost - 2 měsíce, ziskovost - 110%, čistý zisk z třetího měsíce franchisingu - 60 000 rublů.

Taoumark

Právní kanceláře v domácnosti. Působí v oblasti ochrany autorských práv, ochranných známek, pojmenování, vývoje log, reprezentace zájmů klientů. Vhodné pro právníky, právníky. Paušální poplatek - 85 000 rublů, licenční poplatky - 20%. Vyžaduje samostatnou místnost 15 m2 a personál tří lidí. Ziskovost - 70%, minimální čistý zisk za měsíc 40 000 rublů.

Automobilový inženýr

Projekt podobný předchozímu. Ochrana práv majitelů automobilů, účastník ruského federálního programu. Princip implementace: jedno město - jeden partner. Minimální vstupní poplatek činí 18 000 rublů, vyrovnávání licenčních poplatků. Požadovaná plocha 12-40 m2, návratnost - 1 měsíc, ziskovost 70%.

Vaše stopa

Nápady kreativních originálních dárků: vytváření rukou a stop, nástěnné malby, dětské kytice, plastiky, personifikované pohádky a další zajímavé služby. Počáteční investice - 100 000 rublů, roční licenční poplatky 6 000. Zpětná návratnost - půl roku, ziskovost - 90%. Distribuce materiálů pro projekt od města Tomsk, ústředí společnosti.

Analýza levných daňových odpočtů pro domácí nebo malé firmy

Před každým, kdo plánuje zahájit vlastní podnikání, vzniká otázka - co si vybrat: samostatný vývoj od začátku nebo uzavření franšízy.

Kromě toho je povolení je soukromá záležitost, pouze s tím rozdílem, že je prováděn pod vedením a záštitou zkušenější společnosti - majitel značky, osvědčený a populární, se svými vlastními zákazníky, kteří znají a mají rádi produktů (služeb) na ochranné známky. On, ten majitel, se nazývá franchisor. Kupující franšízy je franchisant.

Tento způsob podnikání má své pozitivní a negativní stránky. A než se rozhodne o volbě, není nadbytečné o nich vědět.

Výhody

 • Budoucí podnikatel se dozví o předcházejících investicích předem, stejně jako o podmínkách jejich návratnosti. Franchisor je již počítá a informuje potenciální franšízy. Pokud pracujete nezávisle, je pravděpodobné, že takový výpočet nebude spolehlivě proveden;
 • příležitost pracovat pod známou značkou;
 • neustálou podporou franchisora ​​ve všech klíčových otázkách týkajících se zahájení a chodu podnikání;
 • Připojit se k nabídce může být jak zkušený podnikatel, tak i podnikatel;
 • vybavení a materiály pro podnikání lze zakoupit s výraznými slevami. Franchiseři často dělají obvinění.

V každém případě je to příležitost vyhnout se mnoha chybám, které jsou na začátku podnikání nevyhnutelné (zejména pro začátečníky), nedostatek potřeba utrácet peníze na reklamu a rozvíjet obchodní projekt.

To vše samozřejmě je lákavé, ale na opačné straně "medaile" bychom měli mít také na mysli.

Nevýhody

 • omezená nezávislost, kdy je každý krok řízen. Poskytovatel franšízy stanoví požadavky na organizaci podnikání a kontrolu nad metodami práce, kvalitou výrobků (zboží) vyráběných (prodávaných);
 • platby: první splátka se nazývá jednorázová částka, značně závisí na značce a může být značně významná a je určena franchisoru a není vynaložena na vaše podnikání; licenční poplatky - pravidelné platby, opět franchisorovi, často z výtěžku. Ale povolení může být podmíněno svobodným, když neexistuje paušální poplatek a / nebo licenční poplatky;
 • smlouva o franchisingu je naléhavá, až 10 let, ale po jeho ukončení ztratíte obchod;
 • nemůžete je prodat.

Klady a zápory franšízy jsou v každém případě. Je velmi důležité pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody.

Organizace vyhledávání

Byl čas, kód by musel strávit spoustu času a úsilí, aby našel vhodnou franšízu. Dnes je všechno jednoduché. Shromažďování a shrnutí informací o aktuálních nabídkách se stalo záležitostí mnoha internetových zdrojů, takže katalog franšízy pro malé podniky v současné době není neobvyklý. Stačí stačit podobný vyhledávací řetězec ve stejném jazyce Google nebo Yandex a - vybrat ze seznamu!

Je pravda, že to musíte udělat moudře, protože musíte investovat své tvrdé peníze. A co dělat:

 • vyhodnotit možné investice. Levná franšíza pro malé podniky není vždy skutečně efektivní. Nejvýnosnější franšízy od známých značek, ale budou vyžadovat významné investice;
 • studovat potenciální trh. Všechno je důležité: cílové publikum, návštěvníci, turisté, možnost zapojení obyvatel blízkých oblastí, nejoblíbenější zboží (služby).

Na základě těchto informací vyberte kategorii koncese, jejíž realizace ve vašem případě může být velmi efektivní.

Nyní je čas se obrátit na franchisora.

Na co dbáme při výběru

Nízkonákladové franšízy

Situace, kdy začínající podnikatel nemá dostatek finančních prostředků na to, aby mohl začít pracovat, dnes není neobvyklý. Tyto oblasti podnikání, které nevyžadují velké investice, jsou proto především poptávané.

Ale i oblíbené franšízy pro malé podniky za nízkou cenu mohou být velmi sporné, protože franchisor je málo známý.

Takový obchodní start může být dokonce považován za dobrodružství. Celkově budete muset pracovat samostatně: vyzdvihněte a ozdobte prostory, hledáte klienty, určete formát obchodu, bez ohledu na garantované výnosy.

Rychle placené odpočitatelné položky

Tato charakteristika pro mnoho se ukáže jako významná. Často malý podnik pro takovou franšízu vyžaduje značné investice. Trendy mají přímý dopad na franchising. Investice je zaručena dobrým ziskem pouze v případě, že si franšíza, kterou si vyberete, je přínosná pro váš region.

Důležité! Získání licence na vrcholu rozvoje je riskantní volbou, možná pokles poptávky. To je důležité, pokud móda pro produkt nebo službu, která nabízí na samém začátku. Takový projekt může přinést vysoký zisk.

Kvůli nevyrovnanému franšízovce v roce 2017 v Rusku je podíl "foukaných" nabídek značný. Takže než si zakoupíte franšízu, nestačí studium smlouvy s franchisorem - je třeba věnovat pozornost tomu, jak se vyvíjí finanční a obchodní model, systém podpory. Všechno by mělo být naprosto transparentní. Správný návrh nutně obsahuje možnosti pro osídlení různých velikostí, které se liší objemem trhu a kupní silou zde žijící populace. Najděte na internetu vzorovou franchisovou smlouvu - to vám pomůže při komunikaci s konkrétním franchisorem.

Pokud je vybraná výklenka obsazena, dáváme přednost jedinečnému pojetí. Takový projekt má určitou konkurenční výhodu.

Důležité! Vždy si pamatujte, že v oblasti, ve které máte určité znalosti, dovednosti a jednoduché pochopení procesů, můžete dosáhnout největšího úspěchu.

Populární franšízy pro podnikání v roce 2017

Trendy v rozvoji podnikání v Rusku dělaly franšízy obzvláště populární v obchodě a catering, fitness, krása, zdraví a zábava.

Hovoříme podrobněji o některých směrech povolení pro malé firmy.

Komodita

Jeho účelem je prodat výrobek pod určitým názvem. Velmi často popularita značky ovlivňuje cenu výrobku, takže se prodává za ceny vyšší než tržní ceny. To však neovlivňuje poptávku. Obchodní franchising je obvykle rozdělen do dvou typů:

 • výrobky jsou dodávány do maloobchodní sítě od výrobce - majitele značky;
 • produkty různých společností jsou realizovány, když franchisor nakupuje všechny druhy zboží a distribuuje je mezi franšízy.

Taková franšíza je vhodná ve velkém sídle, aby poskytla dostatečný počet zákazníků. V průměru je smlouva v rozmezí 50 tisíc dolarů.

Výroba

Franchisee získává právo vyrábět jakékoliv produkty využívající technologii poskytovanou franchisorem. Dostává informace o zařízeních, které lze zakoupit na určitém místě, často suroviny, polotovary a některé ingredience potřebné pro výrobu. Mimochodem, můžete si koupit všechny franšízy s výraznými slevami.

Takové franchisové podniky se úspěšně rozvíjejí v malé vesnici, protože výrobní oblasti jsou mnohem levnější než ve velkém městě. Ano, a tam je franchise mnohem levnější než obchodování - asi 20 tisíc.

V odvětví služeb

To je případ, kdy franchisant získá nejen výhradní technologie a vybavení. On také slouží zákazníkům pod franchisorem kontrolu jménem populární značky. V franšízové ​​dohodě je stanoveno několik standardů a požadavků: od firemního stylu služeb až po návrh místnosti.

Náklady na takovou franšízu se mohou značně lišit: od několika tisíc až po stovky tisíc dolarů, v závislosti na popularitě značky.

Nejoblíbenější katalogy franšízy v roce 2017 nabízejí v oboru:

 • zdravotnické služby, fitness a zdravotní služby;
 • prodej zboží a služeb pro děti včetně vývoje zboží a soukromých mateřských škol;
 • rychlé občerstvení, rychlé občerstvení;
 • taxi a pronájem automobilů;
 • údržba a opravy automobilů;
 • dodání;
 • maloobchodní koncepce fixních cen (lékárny, obchody, kavárny).

To neznamená, že nákup, například opravy a doplňování kazet, manželství agentury, nahrávací studio nebo zařízení pro nahrávací studia, organizování svateb a jiných oslav, masážní salony, instalace kamerového dohledu nebo online videa v centrech péče o děti, automatizace zakázek povolení (seznam mohou i nadále), je povinen být bezuspeshnymi.Chtoby učinit správné rozhodnutí, viz adresář povolení a našich webových stránkách.

Často je výhodnější domácí obchodní povolení pro začínajícího podnikatele. Jedná se autonomně, ale v týmu stejnojmenných lidí, kteří se zajímají o rozvoj a rozšiřování svého podnikání, jeho maximální ziskovost, upřednostňují především mumie, které jsou nuceny zůstat doma s dětmi, lidmi, kteří jsou omezeni pohybem. Domovní nabídka domů jim poskytuje nejen zaměstnání a příjmy, ale také pocit jejich vlastního významu, relevance a nezávislosti.

Bude to docela dobré, pokud si vyberete ziskové povolení v nika, která je v optimálních podmínkách poměrně populární a slibná.

Chcete otevřít své podnikání a být jisti úspěchem? Seznamte se s katalogem 2017 pro malé firmy.

Koupit franšízu! A nechte vaše podnikání úspěšné!

Je to zajímavé! Každý podnikatel, pokud se jeho podnik úspěšně rozvíjí, sní o budoucí a brzy expanzi a přemýšlí o tom, jak vytvořit podnikatelskou licenci. Podnik je navíc ziskový - nové trhy a zákazníci, paušální příspěvky, licenční poplatky.

Nové franšízy pro malé podniky: výhody, volba a schéma práce

Můžete začít podnikat s podporou vašeho nápadu, jehož realizace potřebujete finanční prostředky. V podobné situaci hledáte investici nebo se snažíte získat peníze za vaše peníze.

Existuje ale i jiný způsob. Získejte nápady jiných lidí, využijte zkušeností a úspěchů úspěšné společnosti. Tento způsob, jak začít podnikat, se nazývá franchising.

Co je povolení?

Franšíza je vzájemně prospěšná spolupráce mezi začínajícím podnikatelem nebo společností a značkou, která dosáhla popularity. Začátečník podnikatele (franšízant) získává právo prodávat službu nebo výrobky známé značky. "Senior soudruh" (franchisor) rozšiřuje svou síť zastoupení, ale za to poskytuje významnou pomoc při organizaci podnikání a poskytuje franšízantům své výrobky za výhodnou cenu.

Je výhodné být reciproční. Provozovatel franchisingu získá právo na produkt nebo službu poskytovatele franšízy za použití stejných osvědčených metod a metod po celá desetiletí. K těmto právům poskytne franchisant franchisoru určité poplatky nebo licenční poplatky. Obě strany transakce se zajímají o úspěch společné věci:

 • Výhodou franchisanta je, že můžete začít podnikat s minimálním počátečním kapitálem, učit se pod moudrým řízením obchodních žraloků a minimalizovat rizika typická pro začátečníky.
 • Přínosem franchisora ​​je rozšířit a popularizovat společnost, přilákat nové zákazníky s minimálními náklady.

Výrobní a obchodní značka

Provozovatel franšízy získá právo prodat výrobek nebo službu poskytnutou franchisorem. Způsoby, jak pomáhat mladému partnerovi, mohou být různé, ale nikdo se v obchodních procesech navzájem nezasahuje. Při uzavření transakce se ve smlouvě jasně uvádí forma a podmínky, za kterých bude odčitatelná daň zaplacena. Avšak licenční poplatek s produktem a značkou není zaplacen.

Obchodní franšíza

V této verzi franšízové ​​poskytují širší škálu služeb, které pomáhají při organizaci podnikání, ale existuje méně svobody jednání. Co může franchisor pomoci?

 • právo užívat ochrannou známku;
 • je poskytován celý systém podnikání;
 • výběr, oprava a dekorace prostor;
 • reklamní marketing;
 • dodávka materiálů, zařízení a výrobků;
 • nábor a školení zaměstnanců;
 • výzkum, sledování a pomoc při optimalizaci podnikání po celou dobu spolupráce;
 • Přístup k know-how franchisora.

Navzdory hmatatelným přínosům tohoto druhu spolupráce je míra odpovědnosti franchisanta mnohem vyšší:

 • Podle úrovně zákaznického servisu je nutné dodržovat standardy franchisora. Nesoulad může vést k přerušení dohod. Nedodržení smlouvy ohrožuje pokutami.
 • Svoboda jednání franchisanta je omezena podmínkami smlouvy.
 • Paušální částka může být značná.

Statistiky ukazují, že z 10 franchisantů uspět 7. Jsou lehčí a úspěšně překonat 5-letého překážku na cestě k té srážce 70% začínajících podnikatelů, působící na vlastní nebezpečí. Vývoj nové společnosti je rychlejší, chyba se stává menší, start-up kapitál pro realizaci vlastních představ snadno vydělané. Zatímco mnozí po uplynutí franšízové ​​dohody i nadále spolupracovat s franšízy.

Oblíbené destinace pro malé firmy

V některých oblastech mohou fungovat pouze obři z podnikání. Ale pro zástupce malých podniků je volba určitého druhu činnosti velmi široká. Jak si vybrat své místo?

 • Věnujte pozornost tomu, co zboží nebo služby nestačí pro spotřebitele ve vašem městě.
 • To, proč máte talent nebo příliš mnoho přání dělat, navzdory vážné konkurenci. Dáváte-li duši do podnikání, nabídnete zákazníkům lepší služby a uspějete.
 • Studium, jaká aktivita ve vašem regionu podle státních programů je prioritou.


Podle posledního bodu je rozsah hledání směrů obrovský:

 • výroba a obchod s potravinami a spotřebním zbožím;
 • výroba stavebních materiálů a konstrukce;
 • služby pro místní obyvatelstvo;
 • hotelnictví, organizace cestovního ruchu;
 • IT technologie, inovační činnost;
 • stravovací zařízení;
 • výroba lékařských přípravků a zařízení;
 • sběru, zpracování a využití odpadů a druhotných surovin;
 • dopravní služby;
 • zemědělství.

V každé z těchto oblastí si můžete vybrat svou specializaci a dokonalou úroveň služeb. Pokud najdete vhodnou franchisovou smlouvu, která nabízí dobrý začátek podnikání, všechno se ukáže dobře.

O první franšíze na světě a nejpopulárnějších zatím - franchise McDonald's - si přečtěte zde.

Nejoblíbenější franšízy

Na základě výsledků statistických studií pro rok 2014 byl sestaven seznam nejoblíbenějších franšíz. Okamžitě by mělo být objasněno, že tyto návrhy nejsou nejnižší počáteční příspěvek, často se nazývá prahová hodnota vstupu nebo paušální příspěvek. Ale stabilita rozvoje franšízy, silná a komplexní podpora v procesu spolupráce, stejně jako popularita značek přitahují pozornost potenciálních franšízantů k nim. Pořadí se řídí společnostmi specializovanými na veřejné stravování:

 • McDonalds - nejen nejoblíbenější, ale i první světovou franchisou. Počáteční příspěvek ve výši 14 000 000 rublů a potřeba mít impozantní finanční polštář je spíše než návratnost díky neuvěřitelné popularitě značky.
 • Metro - mladý a vážný konkurent McDonalds, přitahuje franchisantů dostatečnou bariéru vstupu na trh (4 000 000), vysokou stabilitou, výbornou návratnost investic, a slávu světoznámé značky s velkým potenciálem.
 • Sushi Vok - rychle rostoucí síť provozoven veřejného stravování. Přitahuje nízkou vstupní hranici a vysokou návratnost.
 • Hard rocková kavárna - jasná značka kavárny. Počáteční poplatek je vysoký, ale značka je milována a známá ve 40 zemích. Kvalita služeb je zde velmi vysoká. Podnikatel, který spojil svůj život s touto značkou, je odsouzen k úspěchu.


Pro veřejné stravování v pořadí se jedná o síť čerpacích stanic. Šampionem ropných a plynárenských povolení je síť Lukoil. Počáteční platba za vstup do obchodu je poměrně demokratický - 750 000. Vážné náklady budou znamenat čerpání paliva. Ale návratnost je zde velmi vysoká a průmysl stále roste.

V sektoru služeb rychleji získáváme oblíbenost mytí automobilů. Zde je vítěz franšízy "My ka". Podnikatelský nápad pro samoobsluhy je velmi úspěšný, plán rozvoje je v praxi dobře promyšlen a testován. Vstupní prah je 5 500 000 rublů. Doba návratnosti, vyhlídky a podpora franchisora ​​jsou velmi atraktivní.

Mezi franšízy módního oblečení patří mezi nejpopulárnější síť síť obchodů TOM TAILOR. S počátečním příspěvkem 2 500 000 rublů je doba návratnosti 20 měsíců. Vedle přístupu k výrobkům slavných evropských značek získá franchisant komplexní a plnou podporu. Jedná se o velmi živý a příkladný příklad podnikové franšízy.

Chcete-li se seznámit s kompletnějším katalogem franšíz, navštivte naše webové stránky.

Franšízy pro malé podniky s malými investicemi

Pro ty, kteří nemají příležitost investovat ve výši několika milionů dolarů, je k dispozici mnoho franšízových nabídek:

 • Síť franchisových obchodů s dárkovými předměty a suvenýry "Expedice" bude k dispozici pro 250 000 rublů. Mimochodem, v hodnocení franchisů se tato společnost řadí na 11. místě. Je vysoce oceňována odborníky časopisu Forbes. Minimální marže pro zboží v těchto obchodech činí 120%, doba návratnosti je 3 měsíce, neexistuje žádné licenční poplatky. Franchisor slibuje plnou pomoc při přípravě a otevírání obchodu po dobu 4 týdnů.
 • Cenově dostupný franšízový produkt a značková společnost Florange, specializující se na výrobu spodního prádla a ozdob. Zahájení investic činí 15 000 rublů. Doba návratnosti - 1 měsíc.
 • V hotelovém obchodě nabízí zajímavá franšíza síť ubytoven Bear hostely. Prahová hodnota vstupu je 1 300 000 rublů. Doba návratnosti je 18 měsíců. Licenční poplatky jsou fixní: vyšší v Moskvě a Petrohradě a nižší v regionech. Poskytovatel franšízy poskytuje finanční model, technologii pro vytvoření rentabilního ubytovny, automatizaci podnikání, zahájení projektu a školení zaměstnanců.
 • Zahájení podnikání v oblasti výroby a prodeje stavebních materiálů může být pouze 299 000 rublů. V nabídce je společnost s takovým počátečním příspěvkem a licencí ve výši 8% z čistého zisku "Betonová báze". Plná podpora ve všech fázích, školení a dokonce webové stránky jako dárek s perspektivou dosáhnout zisku 1 500 000 rublů za měsíc.
 • Franchise z vitráže Pan-stekolli bude stát počáteční podnikatel na 29 000 rublů. Franchisor nabízí kompletní studium, materiály, nástroje a katalogy s maketami z barevného skla.

Jedná se o jen několik vět z obrovského seznamu. Nabídky franšízy existují prakticky ve všech odvětvích a směrech.

Úskalí nabídky franšízy

Franchisor má celou armádu právníků, kteří si prostřednictvím franšízy dohodli nejmenší nuance. Pravděpodobnost, že za krásnou vývěsní tabule jsou přísná omezení a nepříjemné momenty pro franchisanta je vysoká. Také musíte najmout inteligentního právníka, který pečlivě prostuduje smlouvu a bude hájit vaše zájmy. Nejlepší je neukládat kontaktováním obchodních žraloků.

Franchisor často stanoví přísné požadavky na způsoby rozvoje podnikání. Dokonce i velmi úspěšné nápady, které nemůžete realizovat bez dohody se společností, která vám poskytla povolení. Omezení mohou platit pro dodavatele zboží nebo materiálů. Jedním z požadavků ve smlouvě může být nákup dodávek od franchisora ​​nebo jeho partnerů.

Franchisor může zkrachovat. Vzhledem k tomu, že osud poboček po bankrotu závisí na novém majiteli značky. Tato rizika je lepší předvídat a předepisovat ve smlouvě.

Navzdory nepříjemným momentům a nevýhodám je franchising velmi dobrý způsob, jak začít podnikat a má mnoho výhod. Stačí najít nejvhodnější, slibné pro váš region a zajímavé pro vás osobně. Vyberte, konzultujte s právníky a najdete své povolení.

Video o franchisingu

Po sledování následujícího videa se dozvíte o výhodách práce na franchisu, o vývoji podnikání tohoto druhu v Rusku ao tom, jak řádně připravit smlouvu: