Nové obchodní nápady

Dacha pozemky s postelemi zasazenými různou zeleninou se dostaly do zapomnění. Odpočinek v přírodě již není spojován s nepřetržitým sklizením, ale s příjemnější zábavou. Móda začala zahrnovat krásné venkovské domy s originálně zdobenými prostory.

Lidé jsou ochotni utratit spoustu peněz, aby jim poskytli dobře upravený vzhled. To je důvod, proč je možné doporučit začínajícím podnikatelům takový projekt jako design krajiny. V současné době je tato myšlenka velmi důležitá a agentura, která takové služby poskytuje, bude určitě úspěšná.

Ačkoli tento trh je dnes docela plný, nebudete mít problémy s podporou vašeho podnikání. Koneckonců tato činnost zahrnuje kreativní přístup a let fantasy, hledání nových myšlenek a jejich realizaci.

Investice a ziskovost

Samotný nápad je pro začínající podnikatele velmi atraktivní, protože nevyžaduje velké investice. V tomto problému se můžete vypořádat sami, aniž byste se uchýlili k pomoci cizinců.

Náklady na zahájení takové činnosti zahrnují pouze platbu za pokoj a reklamní kampaň, nákup zařízení. Ziskovost tohoto podniku závisí na počtu objednávek, které obdržíte, stejně jako na nabízených službách.

Doba návratnosti agentury krajinného designu je poměrně malá. Proto, se správným přístupem k organizaci jeho práce, můžete doufat v rychlé přijetí slušného příjmu.

Předpokládaný rozsah služeb

Ti lidé, kteří již v tomto oboru dosáhli úspěchu, se domnívají, že rozsah služeb by měl být co nejširší. Čím více problémů vyřeší vaše společnost, tím více zákazníků získá.

Vaše volba může zahrnovat instalaci trávníků, výsadba, kanalizace, dlažby, vedou elektřinu, kanalizace, venkovní osvětlení, instalaci fontány, květinové záhony, besídky, malé architektonické formy, zřízení zavlažovacích systémů a tak dále.

V zásadě na profesionální úrovni to může být realizováno kompetentním designérem nebo talentovaným stavitelem.

Základní nuance

Prvním krokem při realizaci této myšlenky je vyřešit problém s místností. Můžete pracovat doma, stejně jako mnozí. Je zde také možnost pronajmout pokoj a otevřít zastoupení. Vzhled vaší agentury zásadně neovlivňuje pravděpodobnost, že s vaší společností bude zacházeno s velkým počtem zákazníků.

Můžete také uspořádat kancelář ve svém venkovském domě, jehož pozemek si sám navrhnete, a to bude nejlepší reklama pro všechny návštěvníky. Budete potřebovat samostatnou místnost pro práci nejen pro setkání s klienty, ale také pro ukládání různých dokumentů, výkresů a účetnictví.

Při nákupu zařízení doporučujeme začít s ne příliš drahým zařízením.

Při prvním spuštění, můžete také být schopen pracovat s sekačky na trávu, nůžky, elektrické pily, nůžky, electroplane, šroubováky, dláta, pily, hrábě, lopaty a další nekomplikované zařízení. Nejdůležitější není zachránit kvalitu zařízení.

Pokud jde o design, můžete říci, že tento typ činnosti vyžaduje licenci.
Klíčem k úspěchu v designu krajiny je profesionální návrhář. Kvalifikace této osoby by neměla vyvolávat žádné dotazy.

Koneckonců na tom závisí kvalita služeb nabízených vaší agenturou. Návrhář by měl mít pocit poměru, dobrý vkus, mít znalosti v oblastech, jako jsou zákony o složení, technologie pěstování rostlin, dendrologie, styly designu, schopnost pracovat a simulovat na počítači. Vedle návrháře je třeba najmout stavitele, supervize a dendrology.

Vy, jako majitel firmy poskytující tyto služby, budete muset také zakoupit dobrý software pro vytváření prezentací a projektů krajiny.

No, pokud váš návrhář již má připravené portfolio, které lze nabídnout potenciálním zákazníkům. Kromě toho byste samozřejmě měli provádět reklamní kampaň. Propagace služeb může probíhat prostřednictvím specializovaných tištěných publikací, jako jsou časopisy o designu, nemovitostech a stavebnictví.

Vytvořte webové stránky na internetu nebo použijte reklamní nálepku.

Taková idea jako krajinný design je velmi slibná, neboť zisk z takových aktivit může činit tisíce dolarů. Vyvíjíte se nejen na profesionální úrovni, ale i kreativně.

Podnikatelský plán pro studio designu krajiny

Majitelé soukromých domů chápou, jak je obtížné samostatně zonovat místo tak, aby bylo esteticky příjemné a pohodlné. Je jednodušší se obrátit na studio designu krajiny a najmout profesionály, kteří budou vyvíjet plán a realizovat jej. Služba stojí od 15 000 tisíc rublů, protože čas potřebný k práci bude vyžadovat alespoň 1 týden. S personálem má několik zkušených a kvalifikovaných pracovníků, ateliér designu krajiny přinese dobrý příjem. Jak uspořádat vaše podnikání? Podrobný podnikatelský plán pro studio designu krajiny je uveden níže. Příklad byl vypočten na základě průměrných regionálních sazeb.

Shrnutí společnosti

Hlavní činnost: krajinný design a terénní úpravy.

Forma zdanění: USN 15% (výnosy mínus výdaje).

Cílem společnosti je vytvářet zisk a uspokojovat přání uživatelů v krajinářství a krajinářství svých stránek.

Hlavními cílovými uživateli: majitelé soukromých domů, chalupy, chaty.

Před zahájením je provedena analýza vypořádání, v němž je plánováno umístění společnosti. Pokud jsou chaty aktivně postaveny ve městě, stránky jsou koupeny a prodány, pak budete mít klienty.

Rozvrh: projektant pracuje v kanceláři a odchází na místo, kancelář je otevřena od 8:00 do 19:00. Manažera můžete kontaktovat prostřednictvím webu.

Pokoj: kancelář si pronajala pokoj ve vzdálené části města o rozloze 20m2. m.

Registrační formulář: IP. Pokud však plánujete spolupracovat s vládními agenturami, například s mateřskými školami, školami, parky, je nutné zaregistrovat LLC. V prvním roce společnost plánuje rozvíjet pravidelné zákazníky, takže dostatek individuálního podnikání.

PI je registrován u místní daňové služby. Pro registraci je předložen následující balíček dokumentů:

 • Prohlášení, v němž je uveden hlavní typ činnosti a dva další. Kódy OKVED jsou zadány ve tvaru: 71.12.46 "Správa půdy", 71.11.3 "Práce v oblasti krajinářské architektury a konzultace".
 • Kópie pasu a TIN jsou notářské.
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku v některé z bank.

Dokumenty se neprovádějí sešitím, je přípustné uchycení klipem. Převedeno na daň k přezkoumání. Vyplněný certifikát můžete obdržet ve 2-3 týdnech. Během této doby jsou realizovány zbývající části projektu.

Na základě analýzy studiových konkurentů se sestavuje cena služeb:

Ceny přistání jsou uvedeny bez nákupu sazenic. Minimální cena za výlet na jednom místě je 3 500 rublů. Každý klient se vypočítá samostatně po kontrole místa správcem. Pravidelným zákazníkům se nabízí individuální sleva ve výši 5%.

V průměru vypracování jednoho individuálního návrhu trvá od 2 týdnů. Provedení trvá 3-4 týdny. V průměru společnost obdrží z projektu 550 000 rub. Cena bez nákladů na materiály a sazenice.

Vybavení projektu

Práce krajinného designového studia je zaměřena na uspokojení přání zákazníků. Práce se zákazníky probíhá v několika fázích:

 1. Klient provede objednávku prostřednictvím webu nebo přímo do správce kanceláře. Konverzace probíhá za účelem zjištění finančních možností a přání zákazníka.
 2. Odjezd specialisty na místo, vypracování smlouvy o primárním projektu (skica, 3D grafika).
 3. Schválení konečné verze projektu zákazníkem.
 4. Realizace projektu.
 5. Dodávka projektu.

Pro primární práci s klientem bude potřeba pokoj. Kancelář je pronajímána o rozloze 20m2. m, ne nutně v centru města. Tím ušetříte náklady. V kanceláři spolupracujeme s klientem: konzultace, prezentace. Při výběru místa je třeba zdůraznit dostupnost řady chatových domů. Vaši potenciální zákazníci vám usnadní kontakt s vámi. Místnost je uspořádána podle stavu. Nevybírejte kancelář, kde jsou potřeba opravy. To výrazně zvýší investice a zpozdí otevírací dobu.

K realizaci projektu budete potřebovat zahradní nářadí a lehké vybavení. Inventář bude uložen v osobní garáži vlastníka společnosti, aby nebyly vynaloženy peníze na pronájem skladu.

Pro realizaci projektu krajinářského studia budete potřebovat následující vybavení:

Typický obchodní plán společnosti pro zahradnictví a krajinný design

Krajinářství jako podnikání v naší zemi se stalo populární poměrně nedávno. S růstem příjmů obyvatelstva stále víc majitelů domů a majitelů domků sní o krásném dobře upraveném trávníku nebo zahradě. Trh objednávek se dělí na sektory: soukromé, městské a firemní.

Při výběru oblasti činnosti je třeba vzít v úvahu zvláštnosti každého odvětví. Městské objednávky pro rozvoj území jsou ziskové podle jejich rozsahu, ale pro jejich přijetí se firma musí podílet na výběrovém řízení obce.

Významnou nevýhodou těchto objednávek je, že městské úřady často zpožďují platby. Soukromé zakázky jsou jednodušší najít, společnost má možnost realizovat své nálezy z designu, získat skvělou praxi. Takové příkazy jsou zpravidla krátkodobé. Proto je nejvýhodnější kombinovat všechny typy objednávek.

Startovní kapitál

Chcete-li začít budete potřebovat počáteční kapitál ve výši zhruba 10 000 $ Za peníze si můžete koupit nějaké zařízení - brusky, vrtačky, lopaty, ruční vrtačky, míchačky betonu, atd., Stejně jako vozidlo pro přepravu vybavení...

Bude nutné mít kancelář pro kontakty s klienty, ukládání dokumentů a výkresů, práce odborníků. Můžete to udělat s malým pokojem asi 20 metrů čtverečních. m. s nájemným mezi $ 150 - $ 300 za rok.

Zaměstnanci

Počet a složení zaměstnanců závisí na množství práce. V ideálním případě by firma měla mít dendrologisty, mistry, stavitele a návrháře.

Návrhář je nejdůležitějším specialistou, protože jeho myšlenky jsou realizovány všemi ostatními pracovníky. Proto, hodně záleží na vkusu a schopnost obratně využívat celou řadu architektonických stylů, to vyžaduje znalost barev, biologie, a tak dále. D. Kromě toho musí projektant pochopit krajinný graf, aby bylo možné aplikovat potřebnou výpočetní techniky v jejich práci.

Tam jsou kurzy v krajině design, kde se můžete hodně naučit. Takové kurzy, bude-li to nutné, bude stát 400 dolarů, jejichž doba trvání je přibližně 2-3 měsíce.

Základní programy pro takové kurzy jsou "Sierra Photo Land Designer", "Zahradní návrhář" a "Punch! Software ", který může projektant vytvořit projekty založené na fotografiích webu nebo z hotových softwarových prvků.

Bude možné vytvářet sezónní krajiny projektu s využitím těchto programů, ukazující klientovi, jak zahrada bude vypadat v různých ročních obdobích, panoráma výhledu z oken domu. Můžete vyvíjet architektonické plány s přihlédnutím k potřebné komunikaci a poté zobrazit dokončený projekt pomocí 3D vizualizace.

Dendrologist je dalším klíčovým článkem ve složení specialistů. Jeho práce - rostliny, jejich výběr, výsadba, péče a případně i ošetření. Některé rostliny vyžadují zvláštní podmínky růstu, jiné se prostě nemohou přiblížit k sobě navzájem, jelikož mají vzájemný nepříznivý vliv. Chyba v takových případech může ohrozit vaši společnost se ztrátou pověsti a hmotnými ztrátami.

Mistr pracující ve vaší společnosti musí znát technologie krajiny, stejně jako všechny potřebné normy a pravidla, které se v této oblasti používají.

Obecně platí, že většina firem v oblasti krajinného designu pracuje ve dvou různých režimech, přičemž bere v úvahu sezónnost podniku. V zimě jsou zaměstnanci jen páteří firmy, hlavní zaměstnanci, kteří dostávají platy. V létě, kdy počet objednávek narůstá, počet zaměstnanců roste také kvůli zapojení stavitelů.

Reklama

Přilákat nové zákazníky, nejvíce efektivní způsob, jak je považováno za doporučení, nebo takzvaná „plíživý marketing“, kdy zákazník doporučuje firmu se svými přáteli, a tak dále. D. velmi účinné v tomto ohledu bude na místě vaší firmy na internetu. Reklamy můžete umístit do specializovaných časopisů. Může dát dobrý výsledek zverejněných reklam v nové chatě vesnice.

Nabídka služeb

Vaše firma si může vybrat pro každou škálu aktivit: instalace trávníků a květinových zahrad, design krajiny a hřišť, výkon výkopu. Téměř 95% zákazníků si vybírá komplexní rozvoj území, ale existuje poptávka po určitých typech služeb, například objednávky výsadby. Komplexní objednávka trvá asi 40 dní až 3 měsíce a dohled nad dokončeným projektem může trvat až rok.

Zákazníci zpravidla preferují kontakt s firmou, která by mohla vyřešit všechny úkoly. Navrhuji proto, pokud je to možné, široký rozsah služeb pro zákazníky: výsadby trávníků, květinových záhonů, odvodnění, dlažba, okapy, vnější osvětlení, altány, fontány, drobné architektonické formy, automatické zavlažování, atd...

V počáteční fázi můžete nabídnout služby přípravných prací: návštěvy na místě, plánování lokalit, doporučení pro péči, výpočet odvodňovacích systémů, rozvoj počáteční fáze projektu. U takových typů prací bude platba přibližně 1 000 dolarů. Následně je území v závislosti na projektu staženo za cenu 100 metrů čtverečních pozemku v rozmezí 1 000 až 3 000 dolarů. Náklady na návrhový projekt (dokumentace, bez nákladů na práci) budou od 200 do 2 000 USD.

Vaše společnost může poskytovat další služby pro péči o majetek klienta: zahradník zajistí péči o plantáže a objednávku v prostorách zákazníka. Tento typ služby vám umožní získat další zisk.

Náklady na práci a návrat

Při posuzování nákladů na práci je třeba vzít v úvahu faktory jako solventnost klienta, oblast a reliéf místa, její umístění, objem práce, jakož i jejich naléhavost.

Sezónnost podniku vede k úpravě práce firmy. V letním období je nutné intenzivně pracovat na rozdělování zisku v zimních měsících. Sezónní pokles se typicky vyskytuje od listopadu do března. V těchto měsících můžete provádět související činnosti, například čištění sněhu, nebo vyvíjet nové projekty, opravit zařízení nebo dokonce využít tento čas na dovolenou.

Přibližné ceny za služby:

 • odjezd a odborná konzultace - 26 USD
 • vývoj zahradního projektu - $ 10-15 na sto metrů čtverečních.
 • dlažba - od 10 dolarů za metr čtvereční. m.
 • dovoz půdy trávníku - 20-30 dolarů za metr krychlový.
 • instalace drenážních systémů, osvětlení, uspořádání květinových záhonů - 120 dolarů za metr čtvereční. m.
 • instalace zavlažovacích systémů - do 70% nákladů na zařízení, což je přibližně 1500 dolarů
 • autorský dohled nad projektem po celé období - 10% nákladů na práce.
 • topografický průzkum terénu, při zohlednění terénu - 10% nákladů na práci.

Počáteční společnost může mít za měsíc následující přibližný zůstatek:

 • Příjmy - 25 000 USD (100,0%)
 • Celkové náklady - 19 000 USD (76,0%), včetně:
  • nákup materiálů (kameny, ploty, hranice) - 4 950 dolarů (19,8%)
  • nákup rostlin (keře, stromy, květiny) - 4 950 dolarů (19,8%)
  • nákup zavlažovacích systémů - 2.600 dolarů (10,4%)
  • plat zaměstnanců (5 osob) - 6 500 USD (26,0%)
 • zisk (částka bez daní) - 6 000 USD (24,0%)

Jedná se o přibližný výsledek práce společnosti na designu krajiny při provádění komplexní objednávky pro zlepšení jednoho místa. Za sezónu může být ziskovost v rozmezí 15-20%. Samozřejmě, bude hodně záviset na počtu, objemu objednávek a na tom, jak propagujete vaši společnost a nabídnete své služby.

Při sestavování podnikatelského plánu je třeba vzít v úvahu ceny, které převažovaly ve vašem regionu. Terénní úpravy jsou považovány za poměrně ziskové. S vážným postojem tedy můžete uspět.

Jak podnikat v krajinném designu

Krajinářství se vyznačuje dobrou ziskovostí na úrovni 15-20%, rychlou návratností a rostoucí poptávkou. Koneckonců, stále více domů sní o dobře udržované zahradě nebo o krásném trávníku ve venkovském domku. Odborníci říkají, že v oblasti designu a stavebnictví na venkově je vždy prostor pro malé firmy a vstup na trh je otevřen všem návštěvníkům.

Specializace v tomto oboru se děje a podle oboru činnosti: některé byly přineseny do Moskvy rostliny ze zahraničí nebo z jiných oblastí země, někdo vyrábí materiály potřebné pro terénní úpravy, někdo se zabývá péči o výsadby. Ale nejslibnějším a nejziskovějším směrem je komplexní terénní úpravy. Tato služba na základě své univerzálnosti zůstává nejoblíbenější. To zahrnuje díla, jako je vytvoření trávníků a květinových záhonů, výsadbu zeleně, kanalizace, instalace technických systémů automatických závlahových systémů. Klient se častěji radí k tomu, aby získal celou řadu služeb v jedné společnosti.

Terénní úpravy: Ziskovost

Krajinný design - ziskové podnikání, ziskovost od 15% do 20%. Ziskovost značně závisí na schopnosti prodat své služby.

Prosperita firmy závisí nejen na množství, ale také na objemu objednávek. Proto pro začínající společnost je důležité nejprve rozhodnout, jakým způsobem mohou pracovat a kolik budou "vytahovat" a v jakém segmentu budou fungovat.

Zkušenosti podnikatelů v tomto oboru ukazují, že výše počátečních investic může být nízká. Za prvé stačí koupit nákladní automobil, vybavení a nářadí: pilové mlýny, sekačky na trávu, míchačky betonu. A samozřejmě budete muset pronajmout malou kancelář, která bude přijímat zákazníky. To stačí na 10 tisíc dolarů. Podle odborníků úspěch v tomto oboru nezávisí na počtu zařízení a nástrojích. Rozhodujícím faktorem je profesionalita a schopnost pracovat kvalitou a krásným způsobem. Se správným přístupem může začínající společnost rychle růst a dokončit svůj první rok se ziskem.

Krajinářství: Klienti

Náš trh má velmi jasné rozdělení do městského, podnikového a soukromého sektoru. Každá z nich má své výhody a nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při výběru oblasti činnosti.

Výhodami objednávek pro uspořádání městských oblastí jsou jejich rozsah, pohodlí organizace (ve skutečnosti je snadnější spravovat jednu velkou brigádu než několik malých). K obdržení takového příkazu je nutné se účastnit obecního výběrového řízení, jehož výsledky jsou obvykle oznámeny na podzim. To je také velký plus, který vám umožní předem plánovat na příští jaro a léto určité množství práce. Existuje však i závažný nedostatek: městské úřady často zpožďují platby na již uzavřené smlouvy.

Zákazníci ze soukromého sektoru lze najít mnohem jednodušeji, než vyhrát nabídku města. Ale na rozdíl od obecních objektů, na soukromých pozemcích je třeba pečlivě a pečlivě pracovat na každém pozemku. Kromě toho práce v malých oblastech je spojena s některými nepříjemnostmi - neexistují
Za ním prochází speciální strojní zařízení. Dalším nedostatkem jsou krátkodobé objednávky.

Nejoptimálnějším řešením pro společnost poskytující integrované služby pro zlepšení území je práce s soukromými a komunálními zákazníky. Práce na soukromých místech poskytuje příležitost k letu návrhových nápadů a budování zkušeností při vytváření krásných objektů. Ve městě tento "let" omezuje odhad.

Terénní úpravy: Technologie

Hlavním kanálem pro propagaci a přilákání nových zákazníků pro krajinné společnosti je "slovo z úst", kdy informace o společnosti prochází ústně. Poměrně dobré výnosy poskytují také specializované časopisy, například "Nápady pro váš domov" a vaše vlastní webové stránky.

Práce se zákazníkem začíná jednáním, kde jsou vyjasněny chutě a zájmy zákazníka, jeho preference a touhy. Často se stává, že zákazník nemůže formulovat problém pro návrháře, a pak je úkolem projektanta zjistit zákazníkovy potřeby, chutě a nápady a spojit je s jejich vizí a oceňuje web nabízí, aby vše bylo provedeno krásně a přesně.

Jakmile se některé z obrysů budoucí zahrady stanou jasnými, objeví se návrhová sekvence. Pak je projekt schválen a začíná další fáze schválení rozpočtu. V této fázi mohou být některé změny projektu například možné, pokud chce zákazník něco uložit. Jeho přání jsou vzata v úvahu, odhad je znovu opraven. No, poslední fáze - předplacení za nákup materiálů, sestavování kalendářního plánu prací.

Při tvorbě ceníku a odhadů se můžete zaměřit na ceny jiných společností, které lze vždy zobrazit na svých internetových stránkách. Náklady na práci závisí také na rizicích spojených s jejich implementací. Například stromy a květiny jsou živými organismy, takže vždy existuje nebezpečí, že se v místě zákazníka nezapojují. Čím vyšší je toto riziko, tím vyšší je procento zisku, které se při plánování této služby uvádí do odhadu.

Při vyvíjení a realizaci projektu nikdy nestojí za to, že se zákazník dostane do konce a dělá vše, co chce na místě. Všechno
Ano, stojí za to zvážit všechny vlastnosti webu a způsob života majitelů. Například zákazník chce trávník, ale na místě borovice a psa. Rozbití krásného trávníku v takové situaci je nemožné. Nebo klient sní o vybudování rybníka. V této situaci je třeba upozornit, že umělé jezírko není snadné sledovat. Nebo chcete-li zahradu - v případě, že majitelé jsou v zemi je vzácný a nemohou poskytovat pravidelnou péči o zahradu, je nutné zvolit nenáročné rostliny, a v případě, že majitelé mají zájem ve vážném péči a budou najímat zahradníka rostliny vybrali, jsou zcela odlišné.

Hlavní pravidlo, které by mladá společnost měla naučit: s každým zákazníkem bude muset "zmatkovat". A tato práce vyžaduje kolosální energii.

Převážná část objednávek krajinné společnosti je zaměřena na komplexní rozvoj území. Zpravidla, dokončit složité pořadí v jedné oblasti několik stovek listů od 40 dnů na tři měsíce. Hlavní práce se uskutečňuje v březnu až dubnu a některé druhy práce byly přeneseny
na podzim. Kontrola po ukončení projektu však pokračuje po dobu jednoho roku. Neustále vyžaduje určité vylepšení: řez trávník, rostliny určité rostliny.

Krajinářství: lidské zdroje

Hlavním kapitálem společnosti pracující v sektoru služeb jsou zaměstnanci. Bez profesionálů není úspěch úspěšný. Stálý personál nějaké krajinné společnosti se obvykle skládá z designéra, inženýra, stavitelů, supervizora, dendrology. Hlavní specialisté jsou návrháři, dendrologisté (obvykle botanik podle vzdělání) a předák. Návrhářská funkce zahrnuje práci na projektech, vytváření jasných kreativních a kreativních nápadů pro zákazníky. Prvky dendrologu jsou rostliny a vše, co s nimi souvisí: výběr, vylodění, péče, léčba. Předák řídí dělníky, musí vlastnit technologie krajinné výstavby, zná standardy a pravidla přijatá v této konkrétní firmě.

Dobří specialisté na trhu designu krajiny jsou málo. Proto musí být skuteční profesionálové uchováváni za každou cenu. Existuje spousta nástrojů, jak udržet "zlatou rezervu". Například diferencovaný platební systém, dodatečná motivace. Je nemožné udržet si zkušené profesionály, pokud je nezaplatíte v mimo sezónu - v zimě
oh. V žádném případě není možné vypálit své "příjmy" v "bez sezóny", takže můžete ztratit velmi cenné lidi, což bude velmi těžké sbírat na jaře. Jen neustálé úsilí o nalezení a udržení pracovníků zaručuje úspěch.

Terénní úpravy: dodavatelé

Dnes trh nemá žádné problémy s dodávkou rostlin nebo materiálů pro projekty v oblasti krajiny. Na trhu byli západní hráči - polští a němečtí. Dá se říci, že v Moskvě existuje všechno nebo téměř vše, co je třeba pro zlepšení půdy.

Nadměrná nasycení trhu však také ohrožuje začátečníky určitými problémy. V materiálech pro zlepšení, inženýrských systémech, půdních a rostlinných variantách musí člověk pochopit. Například pozemek zakoupený na trávníku může být špatně kvalitní, neplodný, i když vizuálně tyto vady nezaznamenáte. Stejná situace s rostlinami: vždy existuje riziko získání nemocných a slabých sazenic s 50% "poklesem".

Proto na začátku musíte být velmi opatrní při výběru dodavatelů. Vztahy by měly být založeny pouze s důvěryhodnými dodavateli kvalitních materiálů. V průběhu doby bude nutné navázat kontakty se zahraničními dodavateli, kteří jsou schopni dodat vzácné rostlinné kopie, stejně jako školky a logistické zařízení
reproduktory.

Dalším problémem, který ohrožuje nově příchozí, je sezónní pokles. Začíná kolem listopadu a končí v březnu. Faktor sezónnosti podnikání by měl být zvážen při plánování a rozdělování nákladů, snažit se prodloužit letní zisk na zimu, intenzivně pracovat v sezóně. Mimochodem v zimě není nutné sedět nehybně. Můžete vyčistit sníh ve městě, zapojit se do souvisejících činností, připravit nové projektové projekty, opravovat zařízení.

Na základě materiálů časopisu Vlastní podnikání

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak začít podnikat v designu krajiny

Relativně novým typem služeb na ruském trhu je návrh domácího pozemku. Služba je vypočtena pro lidi s bohatstvím nad národním průměrem, kteří mají své vlastní domovy. Při navrhování podnikatelského plánu pro návrh krajiny by se to mělo brát v úvahu.

Úvod

Krajinářská architektura - rychlý plot terénní úpravy, pokládání zahradní cesty, výstavba umělých jezírek, fontán, kaskád, zahradní rozložení kamenů, alpské zahrady, výsadba zelených živých plotů a okrasných rostlin, které pracují s zimostráz ornamenty, vytvářet rekreační plochy, výstavbu pavilonů, dětských hřišť, zdobení plotu, dělení zahradního prostoru do zón.

Přes rozmanitost práce prováděné na místě, hlavní náklady při zahájení kanceláře jsou:

 • nákup vybavení kancelářské kvality;
 • Instalace profesionálního softwaru pro 3D modelování;
 • vypracování projektů pro portfólio a další realizaci v zákaznických lokalitách;
 • vytvoření místa s barevnou galerií, modelované projekty;
 • registrace podnikání v IFNS.

Popis činnosti

Úplný rozsah služeb Úřadu krajinného designu se neomezuje pouze na vývoj a realizaci myšlenek na místě. V mnoha ohledech ovlivní klimatické vlastnosti oblasti, složení půdy, pohyblivost švů. Vyhněte se nepříjemným následkům způsobeným přírodními jevy, jako jsou například chemická analýza půdy, geodetické studie terénu umožní.

Při vývoji budou muset vzít v úvahu:

 • slunečná a stinná strana místa;
 • jeho ochrana před větrem přirozenými (přirozenými) překážkami;
 • vzdálenost od přírodní nádrže;
 • nerovnosti, které nelze odstranit;
 • vzdálenost mezi hlavními objekty.

Po prozkoumání všech nuancí můžete začít s přípravou projektu. Skica, vyrobená na papíře, neodráží tuto myšlenku naplno. Klient byl schopen zhodnotit myšlenku návrháře v plném rozsahu, potřebujete rozvržení. Jednoduše simulujte krajinu na počítači, ale vzhledem k narušení, které monitor dává, profesionálové ještě rozvržení, přísně dodržovat měřítko. Zjistěte více o tvorbě rozvržení zde - http://business-poisk.com/izgotovlenie-maketov-zdanij.html

Na základě schváleného projektu je vypracován odhad práce a nákupu spotřebního materiálu. Z toho vyplývá, že příprava dokumentace by měla fungovat:

 • odborníci na komunikaci;
 • návrháři (inženýři);
 • vědy o materiálech;
 • návrháři, kteří tvoří seznam potřebných produktů;
 • ekonom nebo účetní.

Tvořiví lidé, a sice pracují na image společnosti, zpravidla nemohou kombinovat všechny vlastnosti nezbytné pro organizaci pracovního procesu.

Vlastnosti charakteru designéra, jeho role v transformované sekci

Při výběru subdodavatelů je nutné vybrat firmy, které jsou připraveny jasně splnit všechny požadavky na výrobu dekorových dílů, způsob instalace. Dalším pravidlem je, že projekt je považován za úspěšně dokončen, jestliže všechny kroky prováděné různými subdodavateli vypadají jako jediný celek.

Obtížnost splnění tohoto požadavku v případě absence vlastních zaměstnanců dceřiných pracovníků spočívá v tom, že každá společnost je zodpovědná za kvalitu provádění jedné pracovní činnosti. To je třeba vzít v úvahu při výběru projektanta pro kanceláře, musí být nespokojen se všemi jemnostmi jeho povolání, ale také být náročný vůdce, infikovat jeho nadšení pro pracovníky různých profesí.

Introvert, vlající elf, povznášející lidi podle jeho pouhou přítomností, které jsou schopné stručně vyjádřit své myšlenky, stručně a jasně, najít přístup k dělníkům - to by mělo být zhotovitel. Z vzájemného porozumění v týmu, i dočasně, závisí výsledek celkové práce.

Popis služeb

Možná nejoblíbenější službou pro přeměnu lokality je její terénní úpravy. Výsadba a klíčení trávníku je rušnou činností, v mnoha oblastech je výsledek nepředvídatelný. Umělé zelené pokrytí je v rozporu s koncepcí příměstské oblasti, musí mít přírodní trávu. Jedinou výjimkou je golfové hřiště.

Nejrychlejším výsledkem bude terénní úpravy pozemku pomocí trávníku. Klíčení na terén bude vyžadovat kvalifikovanou péči do dvou týdnů. Údržba trávníku tam nekončí, bude muset být pravidelně řezána. To může být jedním ze služeb Úřadu pro krajinný design.

Předběžná příprava umožňuje zarovnání místa. Bude nutné řez trávník, odstranit kameny - tyto kroky jsou prováděny ručně. Pro konečné vyrovnání potřebujete buldozer. K položení vodovodního systému nemůžete bez rypadla. Je také užitečné při nalévání zahradních cest.

Že tráva nezačíná žlutou pod paprsky žhavého slunce, musí být systematicky napojena. K tomu není nutná denní přítomnost specialisty na místě, stačí instalovat několik automatických rozprašovačů vody s automatickým zapnutím.

Odvodňovací a zavlažovací systémy

Vzhled zavlažovacího systému závisí na preferencích zákazníka. Pro napájení vody bude nutné instalovat skrytou nádrž pro uložení velkého množství vody, může sloužit také k sběru atmosférických srážek.

Pro získání vody je vyžadováno ponorné čerpadlo, programovatelný systém pro jeho spuštění v určitou dobu. Trubky na potrubní potrubí, instalace čerpacího zařízení, ladění a ladění provádí specializovaní odborníci.

Elektrikář a instalatér vodního systému je lepší mít zaměstnance úřadu, pokud rozsah služeb zahrnuje:

 • uspořádání dekorativního jezírka s osvětlením;
 • instalace rámových bazénů;
 • výstavba rekreačních areálů s altánky, elektrickými grilovacími pecemi;
 • vytvoření fontán a vodopádů;
 • zdobení zahrady rostlinami, pro které jsou potřeba zavlažovací systémy.

Tesaři, příchozí, dělníci, stavitelé

Nedělejte při vytváření designu krajiny na velkém pozemku bez tesařů a tesařů. Jejich služby budou vyžadovány při výstavbě altánů, krásně zdobených dřevěných lávkách, výzdobě přední verandy. Dokonce i pro původní zahradní cestu může být vyžadován mistr pracující s dřevem.

Dělníci pomáhají při stavbě a výsadbě okrasných rostlin v půdě, při přípravě betonové malty a při nanášení základny pod dráhy. Specialisté z těchto profilů jsou v konstrukčních brigádách. Uzavření dlouhodobých smluv na realizaci určitého seznamu služeb je vzájemně prospěšné.

Pro Kancelář krajinného designu je přátelství s velkou stavební firmou přínosem z několika důvodů:

 • připravený personál osvědčených zaměstnanců;
 • technická podpora při absenci vlastního vozového parku;
 • dodávka stavebních materiálů na stavbu;
 • profesionální zpracování dřeva na strojích subdodavatele.

Stavební firma v čele předsednictva obdrží trvalý zákaznický servis a podporu rozvoje podnikání svého partnera umístěním v provedených prací galerie zahradní nábytek, zahradní posezení, dětské hřiště, vyrobený mistrů subdodavatele firmy.

Instalace gabionů na vytvoření masivních neobvyklých plotů je jednou z etap, které mohou být také svěřeny stavitelům.

Ploty a dělící zóny na pozemku

Při vytváření designu krajiny je důležitý prvek plotu. Výběr materiálu pro vytvoření plotu je dán vzhledem objektů na místě. Zbytek zóny, skládající se z altánu, grilovacích pecí, barbecue se ve většině případů stává centrem. Převládání v této oblasti přírodních kamenů nebo nekořeněného dřeva bude více organicky vypadat v rámci masivních ploty z přírodního materiálu.

Designové ploty se vyznačují tím, že při jejich tvorbě se beton prakticky nepoužívá. Kameniny, kulatiny jsou uloženy v bednách kovových těžkých drátů - gabionů. Vzhledem k závažnosti plnidel se pod těmito krabicemi nasype základ. Přírodní kámen přispívá k vytvoření atmosféry starého hradu. Nejčastěji se tyto ploty používají v oblastech s nerovným terénem.

Záznamy o různých průměrech budou vynikajícím náplní pro gabiony instalované kolem domu, vyrobené ve stylu ruského domu. A kamenné a dřevěné ploty zabírají mnoho užitečných prostoru, ale ve velkých oblastech, které jsou oprávněné, a pokud vnitřního prostoru vymezeném širokých pásů distančních okrasných keřů nebo gabiony polovinu nižší, než které se používají pro výrobu vnějších plotů. do obsahu ↑

Seznam hlavních služeb

Ceník služeb společnosti je prvním po odbornosti a kompetenci personálu, který zajímá potenciálního klienta, který si zvolí Úřad pro krajinný design. Všechny položky by měly vypadat mimořádně jasně pro pochopení.

Při provádění prací na pozemku mohou být kromě základních opatření pro zdobení krajin vyžadovány další služby. Zákazník také musí vědět o své existenci. Patří sem:

 • instalace zavlažovacího systému;
 • výběr, nákup, dodávka sazenic;
 • příprava půdy pro pokládání trávníků, sejení trávy, výsadba květin;
 • dodání do úrodné půdy;
 • čištění a odstraňování odpadků z místa;
 • kontrola plevele.

Náklady na mnoho služeb závisí na odlehlosti místa, na velikosti rostlin, na potřebě použití jednoho nebo jiného typu zařízení, které ovlivňují stanovení cen.

Zelené ploty

Odrůdy zeleného hedge setu. Podobnost s nejatraktivnějšími snímky z cizích lesklých časopisů, kde gabiony tvoří rám pro lezení okrasných rostlin, dává umělou krabici. Nevýhoda použití v oblastech s mírným podnebím může být považována za nepřirozené v kombinaci se sněhem a holými větvemi stromů.

Nejoblíbenější je zajištění. Při jejím vzniku lze využít nejen listnaté, ale i evergreen plantáže, které snadno snášejí mrazy. Chcete-li vybrat potřebné rostliny, pro které je půda místa vhodná, klimatické vlastnosti klimatu, potřebujete květinářství.

Díky takovým odborníkům v jeho vlastním stavu je snadné vyrobit nejvíce neobvyklých květinových záhonů, které jsou příjemné s květem od počátku jara až do pozdního podzimu. Stejný princip se používá k ozdobení pobřežní zóny umělého rybníka, alpského skluzu. Je třeba vzít v úvahu kompatibilitu rostlin, jejich vliv na životní prostředí, vlastnosti.

Květinové lůžko souvislé kvetení

Aby květinový záhon potěšil svou vícebarevnou barvu po dobu delší než jeden rok, doporučuje se pro ni vybírat vytrvalé rostliny. Na rozdíl od květinových záhonů s ročními rostlinami není nutné, aby se tento rok každoročně aktualizoval. Péče o ni bude omezena na plevel, krmení, prořezávání trvalých keřů.

Nízko rostoucí rostliny, které nepřesahují výšku 30 cm, jsou:

 • phlox;
 • trpaslíci;
 • geranium;
 • pelargonium;
 • aquilegie;
 • karafiáty;
 • Obřady;
 • sukulenty;
 • horečce;
 • pansies;
 • Karpatské zvony;
 • zapomenout-ne-ne;
 • mýdlo.

Pravidla pro vylodění skupiny podsvětlených trvalků jsou následující:

 1. Pro svěží barvu potřebují hodně slunečního světla.
 2. Tyto rostliny jsou krmeny speciálními komplexními hnojivy. Směsi dusíku se nepoužívají pro kvetoucí rostliny, jsou nezbytné pro okrasné listy.
 3. Výsadba nízkých okrasných rostlin se provádí s malým intervalem.
 4. Bzučení by mělo být prováděno pravidelně, aby plevele nezasahovaly do růstu kulturních výsad.

Druhou vrstvou jsou středně vysoké vytrvalé rostliny, od 30 do 80 cm vysoké, mají hustší stonky. Mnoho z nich potřebuje rekvizity a ochranu před větrem. Tato kategorie zahrnuje:

 • pivoňky;
 • dahlias;
 • Bezrázové růžové;
 • daylily;
 • růží;
 • řezník.

Pro každý z těchto druhů rostlin je optimální vrchní obvaz. V zimě se zachovávají keře díky řádné přípravě. Potřebují také podbízení. Na rozdíl od zakrslých rostlin, tato kategorie kvetoucích rostlin potřebuje osobní prostor. Vzhledem k vzácnějšímu výsadbě růst rostliny kvetou bez pomoci zahradníka.

Na konci tvorby rozkvetlé kukuřice se vysazují vysoké rostliny, jejichž výška přesahuje 80 cm. Čím víc nádherné křoviny této vrstvy, tím lépe je přírodní ochrana nižších rostlin před větrem.

Umělé rybníky

Před zahájením uspořádání samoobslužného rybníka je nutné objasnit jeho účel. Průběh práce bude záviset na tom a výběr zařízení, zařízení a materiálů se bude rovněž lišit.

Pro dekorativní jezírko můžete použít připravenou silikonovou misku. U rybníka s rybami se tato volba může stát nevhodným vzhledem ke zvláštní citlivosti ryb na umělé materiály.

Co se týče rybníka s rostlinami a osídlených ryb, musíte si vybrat místo, které je skryté před přímým slunečním světlem. Hlavním ornamentem a mechanismem přírodního čištění rybníka budou rostliny. do obsahu ↑

Flóra umělého rybníka

Pro pobřežní zónu je třeba zvolit rostliny, které chrání vodu před sluncem, posílí půdu s kořeny. Aby nedošlo k ucpání vodního povrchu semeny, je lepší upřednostňovat, aby kvetoucí rostliny s dekorativními listy. Stejné rostliny milující vlhkost mohou být nabízeny zákazníkům a pro zdobení oblasti vedle fontány nebo vodopádu.

U rybníka je nutné použít 5 druhů vegetace:

 • hluboké moře;
 • oxygenerátory;
 • plovoucí;
 • mělká voda;
 • pobřežní.

Každý z druhů rostlin v rybníku musí vykonávat určitou funkci. Velké listnaté hlubinné rostliny, které jsou obvykle považovány za čistě dekorativní, chrání vodu před sluncem, což poněkud snižuje míru reprodukce plovoucích rostlin, mikroorganismů.

Snižte počet obyvatel a oxygenerátory díky absorpci oxidu uhličitého a minerálů. Účelem této skupiny rostlin, která se nerozlišuje expresivní expresivní krásou květenství, je čištění vody. Když chováte ryby v rybníku, jsou tyto rostliny nenahraditelné, protože je přirozeně saturají kyslíkem.

Osvětlení dekorativních rybníků, fontán, zahradních cest

Krásná krajinná výzdoba během dne je jasně viditelná, večer může přidat romantiku, zdůraznit krásu budov, zvýšit kouzlo vodních objektů, označit zahradní cesty.

K tomu se používají různé lampy, girlandy, podvodní světlomety, světelné oblázky. Osvětlení dává zahradě atraktivní vzhled, je navrženo jako konečná fáze projektu. Hlavním úkolem projektanta osvětlení - vytvořit příběh pro obyvatele, to znamená, že téměř všechny osvětlenými body, rybník, sáňkařská dráha, zahradní nábytek by měl být viděn z oken domu.

Zdobení teritorium světelné postavy zvířat, pohádkových postav, fasád domů a plotů neobvyklých kompozicích girlandami, transformace dětských hřišť a rekreačních oblastí, umožňuje návrhářům nesmí být ponechány bez mzdy v zimním období, kdy výsadba stromů a výkopové jen mimo sezónu.

Objednávání koster může být zmateno již v létě, protože příliv objednávek je plánován na předvečer svátků nového roku. Široký sortiment umožní zákazníkům dostat požadované ozdoby do zahrady za pár dní nebo dokonce hodiny.

Samostatná stránka v fotogalerii umožní zákazníkům rychle se pohybovat v sortimentu. Jako dodatečnou službu můžete nabídnout zákazníkům pronájem žhavých zahradních ozdob. V každém případě bude skladování kovových zahradních prvků vyžadovat sklad, stejně jako inventář pro péči o zelené plochy, rybníky, bazény. do obsahu ↑

Analýza trhu

Rysy analýzy trhu na otevření krajinné konstrukční kancelář k závěru, že závěrečný účet, ani jako odpovídající segmentu, protože poptávka po stavebních služeb týmy v soukromém sektoru, trny, nákup kovový plot kovanou bránu, osvětlení a dekorace pro zahradu. Na základě získaných údajů lze vyvodit závěry o tom, jak populární bude místní obyvatelstvo v kanceláři.

Při shromažďování údajů pro statistiky můžete bezpečně vynechat stavbu chaty na ploše nepřesahující 15 akrů. Krajinářský design vyžaduje prostor, jeho cena je poměrně vysoká, což znamená, že cílové publikum je lidé s nadprůměrným příjmem.

Než podniknete obchodní plán pro kancelář, musíte se zeptat na průměrné výdělky v okrese. Upřesněte procentní podíl osob s vysokými příjmy. do obsahu ↑

Marketingový plán

Marketingový plán předsednictva je jedním z nejdůležitějších. Z jeho logického, efektivního cíleného jednání podle všech jeho bodů závisí úspěch záležitosti.

Reklamní materiály musí oslovit potenciální zákazníky. Reklama v místních novinách, na rozhlasových a televizních kanálech poskytne pokrytí pouze obyvatelům okresu. Pro zákazníky, kteří jsou pravidelně v obci, procházejí jen proto, aby dosáhli svého letního chalupa, měli by vědět o existenci kanceláře. To bude vyžadovat vývěsní tabule na silnici na silnici.

Nejúčinnější jsou skupiny v sociálních sítích. Není nutné mít v sobě vlastní skupinu, protože virální reklama je mnohem zajímavější. Fotografie z neobvyklého ve svých pavilonů mysli, záhony, fontány a dekorace v předměstských oblastech, myšlenka zdobení verandě a fasádu domu upoutal pozornost publika. Chcete-li umístit fotografii na webu stavební organizace, nebude trvat hodně času ve volné reklamní sestavě.

Přibližná nebo přesná hodnota objektu je dalším plusem v majetku společnosti. Znalost nákladů na objekt, který se vám líbí, bude mít více lidí zájem o služby společnosti, jejichž tvorba se jeví jako přiměřená a proveditelná.

Spolupráce se stavební firmou je další možností rozšiřování své vlastní klientské základny. Spolupráce se silnou firmou je mnohem výhodnější než konkurence. Při vytváření vlastních webových stránek je nutné předložit vlastní projekty, altány, kachle, grily, zahradní dekorace, výrobce osvětlovacích zařízení, s nimiž hodláte pracovat.

Zásadou marketingové společnosti je tato: nejprve společnost pracuje pro image, po níž bude název předsednictva sloužit jako doporučení. do obsahu ↑

Výrobní plán

Výrobní plán Úřadu pro krajinný design má jen několik bodů:

 • výběr světlé, prostorné pokoje.
 • uspořádání v souladu se statusem společnosti.
 • nákup počítačů, specializovaných pracovníků a demonstračních tabulek.
 • instalace profesionálního softwaru.
 • fixní hodiny příjmu návštěvníků v kanceláři.

Ceník společnosti je jedním z nástrojů, které pomáhají získat důvěru klienta. Druhým garantem pro zákazníka je známý rozpočet pro vývoj a realizaci projektu v terénu.

Náklady na vývoj projektu mohou být stanoveny a mohou záviset na množství půdy, které je třeba rafinovat.

Pracovní plán:

 1. Kreslení - 3 dny.
 2. Schválení, změna od zákazníka - 1 den.
 3. Dokončení projektu - 2-3 dny.
 4. Konečné schválení, schválení projektu.
 5. Sestavení odhadu materiálu - 1 den.
 6. Podpis smlouvy - 1 den.
 7. Implementace závisí na množství práce.

Vývoj projektů - celoroční příjmy společnosti. Provádění projektů v terénu v centrální části Ruska je časově omezené od poloviny dubna do poloviny října. Tím se do měřeného plánu práce zavádí potřeba zavést nepravidelný pracovní den v teplé sezóně během práce přímo na místě. do obsahu ↑

Organizační plán

Registrace kanceláře pracující s dodavateli je vhodná jako individuální podnik, a zvolit si zjednodušený daňový systém. V různých regionech se úroková sazba pohybuje od 6% do 15%.

Do 1 měsíce od data schválení podnikatelského záměru je třeba:

 • zaregistrovat se v daňové inspekci;
 • pronájem a opravy kancelářských prostor;
 • vybavit přijímací a pracovní třídy návrhářů;
 • k nákupu kancelářského vybavení a potřeb;
 • zřídit software potřebný pro efektivní práci;
 • nájem zaměstnanců;
 • uzavírat smlouvy s dodavateli a dodavateli;
 • provádění propagačních činností;
 • vyplňte webovou stránku společnosti.

Koordinace činností zaměstnanců, rozvoj marketingových kroků, personální politika zajišťuje vlastník firmy. Rovněž vede jednání s představiteli firem dodavatelů, výrobců zařízení nebo jejich oficiálních zástupců, uzavírá smlouvy o dodávce zboží a vedení určité práce. Při vytváření projektů se profesionálům věnuje "carte blanche". Je-li nutné vybrat stavební materiály, jedná se o odborníka na materiál z dílčího subdodavatele.

Zaměstnanci kanceláře musí mít svého účetního, který pracuje průběžně. Pracovníci předsednictva jsou:

 • 2-3 designér-návrhář;
 • květinář-dendrolog;
 • účetní;
 • správce (vlastník firmy).

Během mimo sezóny zůstanou platy klíčových zaměstnanců.