Jak otevřít obchod s tkaninami?

Pokud podrobně studujete, jak otevřít obchod s tkáněmi, pak do šesti měsíců může být vaše spuštění samonosné.

♦ Kapitálové investice - 1 100 000 rub.
♦ Doba návratnosti - 6-10 měsíců.

Množství hotových obchodů s oděvy umožňuje každé ženě vytvořit si šatní skříň, aniž by se uchýlila ke službám krajčířů a sama sama nezbavila šicí stroje.

Koneckonců, hotové oblečení má jednu vážnou nevýhodu - vždy máte možnost setkat se s módy ve stejném obleku jako vy.

S obavami z takového rozpaků se mnoho žen rozhodlo, že je mnohem výhodnější a levnější šit si exkluzivní oblečení než koupit konfekční oděvy, takže se zvýšila poptávka po látkách.

Tento trend lze využít ve svých obchodních zájmech a podrobně zkoumat problém, jak otevřít obchod s tkaninami.

Pokud uděláte všechno v pořádku a neustále pracujete na rozvíjení vašeho podnikání, pak za půl roku se vaše spuštění může stát samonosným.

Zahájení podnikání v oblasti textilu sleduje studium trhu


Bez ohledu na rozsah vaší budoucí podnikatelské činnosti musíte začít plán realizovat studiem trendů na trhu, cenové politiky a rozsahu vašich konkurentů, umístění potenciálních spotřebitelů a dalších.

Čím důkladněji studujete trh před otevřením společnosti, tím lépe bude pro vás pracovat v budoucnu.

Pokud máte velký počáteční kapitál, pak studovat trh před začátkem textilního podnikání, můžete si pronajmout obchodníka, který bude profesionálně, rychle a nepostřehnutelně soutěžit s potřebnými daty.

Připravte se na to, že je to velmi drahý postup, takže pokud nemáte peníze navíc, budete muset dělat všechno sami.

Pokud se osobně zabýváte shromažďováním informací, protože jste se rozhodli vstoupit do textilního průmyslu, postupujte podle tohoto plánu:

 1. Navštivte obchody vašich přímých konkurentů, abyste se dozvěděli:
  • kolik kupujících mají;
  • jaké textilie mají nejvíce zájem spotřebitelů;
  • jaké materiály nejsou od zákazníků požadovány;
  • jakou cenovou politiku dodržují vaši přímí konkurenti;
  • jak povzbuzují zákazníky: slevy, propagační akce atd.;
  • že kromě tkaniny se prodává ve svých obchodech atd.
 2. Přečtěte si seznam možných dodavatelů, abyste pochopili dodavatele a za jakou cenu si zboží objednejte do svého obchodu.
 3. Analyzujte, které oblasti vašeho města jsou nejslibnější, aby se dělal textilní podnikání.

Poté můžete začít psát podnikatelský plán se specifickými výpočty. Přemýšlejte o všem od konceptu budoucího obchodu s textilními výrobky až po věk prodejců, které chcete najmout.

A samozřejmě bez konkrétních finančních výpočtů nemůžete udělat.

Jak otevřít obchod s tkáněmi: reklama a konkurenční výhody


Úroveň konkurence v textilním průmyslu je dostatečně velká, takže pokud se rozhodnete otevřít obchod s textilními výrobky, pak se zamyslete nad tím, jak přesně to budete propagovat.

Nejúčinnější způsoby reklamy:

 1. Oblíbené média ve vašem městě.
 2. Venkovní reklama: bannery, reklamy, válečky.
 3. Letáky.
 4. Internet a další.

K propagaci našeho textilního obchodu musíme použít další nástroje:

 1. Vydávejte vizitky všem novým zákazníkům.
 2. Dejte látku zakoupenou zákazníky do značkových sáčků.
 3. Udělejte si užitečnou produkci suvenýrů s logem vašeho obchodu, například centimetrem nebo malým polštářkem na jehly.

Je výhodné, abyste rozlišovali obchod s textilem, který jste se rozhodli otevřít, od ostatních kompetentně vytvořených konkurenčních výhod:

 1. Výhodná poloha: bude snadné se dostat do svého obchodu, vchod do něj bude viditelný z různých směrů, před parkovištěm apod.
 2. Jasný znak, který je viditelný z dálky.
 3. Tvorba sortimentu zboží s ohledem na sezónnost a módní tendence.
 4. Diskontní karty vydané běžným zákazníkům.
 5. Různé propagační akce a slevy pro určité skupiny zboží.

Jak otevřít obchod s tkáněmi: plán kalendáře

Zajímavý fakt:
Nejstarší tkaninou je prádlo. Jeho vlákna byla nalezena v podhůří Kavkazu v jeskyni Dzudzuan. Podle vědeckého výzkumu je jejich věk 36 000 let.

Zainteresování v textilním průmyslu nevyžaduje zvláštní licence nebo povolení a celý registrační postup netrvá příliš dlouho.

Záleží na vás, jak rychle najdete vhodný pokoj, ve kterém můžete otevřít obchod s tkaninami, vybavit, najmout zaměstnance, koupit zboží a začít se prodávat.

Pokud je každá etapa podnikatelského záměru implementována včas, spusťte startování po pěti až šesti měsících:

Vlastní podnikání: jak otevřít obchod s tkáněmi. Obchodní plán obchodu s textilem

Navzdory obrovskému množství obchodů a oděvních butiků, dostupnost řady značek z téměř všech zemí světa, nabízených současným tržním sortimentem spotřebitelů, nestačí. A to všechno proto, že se všude, s výjimkou výjimečných, neprodává jedinečný výrobek.

To platí zejména pro populární značky. V tomto ohledu hodně lidí dává přednost šití vlastního oblečení nebo v obchodech na míru na základě individuální objednávky. To vám umožní neomezovat výběr fantazie na trhu, ztělesňovat ty nečekané a zajímavé nápady, včetně těch, které si můžete půjčit z módních přehlídek na módních přehlídkách světa.

Vše, co je potřeba, je dobré tkanina a kompetentní specialisté. Zajímáme se o první - materiál, který je dnes na trhu velmi žádaný. Prodej textilií je ziskové a atraktivní podnikání, takže začínající podniky by se měli blíže podívat. A tento článek bude prvním krokem k akci a poví vám, jak otevřít obchod s tkáněmi od začátku.

Podnikáme obchodní plán: hlavní body

Tento obchod je ve vysoké poptávce dnes, stejně jako lidé, kteří si cení individuality a kvality, jsou více nakloněny k zakázkové krejčovství nebo samostatné výdělečné činnosti, nikoli na pořízení hotových výrobků není ojedinělý, a často pochybné kvality. To je klíčová výhoda, která přinese atraktivnímu a oblíbeným místům dobrý obchod s textiliemi. Podnikatelský plán, který musí být vypracován před objevem jeho potomstva, by měl obsahovat následující oddíly:

 • vyhledávání a pronájem prostor pro obchod;
 • analýza trhu a plánování sortimentu výrobků;
 • vyhledávání dodavatelů a nákup produktů;
 • pronájem prodejců a dalších zaměstnanců;
 • reklamní a marketingová strategie;
 • výpočet požadovaných investic a plánování příjmů.

Pokoj: funkce a oblast

Začněme nejjednodušším a nejrozumnějším místem, kde bude uspořádán budoucí obchod. Nejdříve musíte určit jeho polohu. Ideálním řešením bude živé centrum města nebo oddělení ve velkém nákupním centru. V této věci je však důležitým kritériem cena.

Náklady na pronájem v těchto místech jsou zpravidla v porovnání s jinými možnými možnostmi poměrně vysoké. Pokud je pro vás rozhodující, protože rozpočet je omezen, věnujte pozornost hustě obydleným místům spánku města. Úložiště tkanin vedle domu je velmi dobré řešení.

Co se týče samotné místnosti, její oblast není tak důležitá, jako například u stravovacího zařízení. Pokud se rozhodnete otevřít malý obchod s levnými tkaninami, neinvestujte v této oblasti spoustu peněz. Stačí pro 30-40 metrů čtverečních. Pouze v tomto případě bude nutné materiál zakoupit v malých sériích, protože bude mít malý úložný prostor.

Pokud mluvíme o dobrém velkém obchodě s velkým sortimentem, včetně drahých a exkluzivních látek, pak by mělo být území větší - až 70-100 čtverečních metrů. Bude možné zorganizovat skladiště, místnost pro odpočinek zaměstnanců a prostornou hlavní halu, kde bude prezentována veškerá škála vzorků vašeho zboží. Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít obchod s textiliemi a doplňky, je zde také důležitá velká oblast. A je lepší, pokud je materiál a součásti rozděleny do dvou oddělení.

Obchod také potřebuje koupit potřebný nábytek. Sklad je vybaven speciálními policemi pro skladování tkanin a v hlavní hale je instalován stojan pro umístění vzorků zboží. Také z nejdůležitějších nákupů lze pro prodejce nazvat pokladna, telefon, počítač a pracoviště.

Analýza trhu textilií a sortimentu

V tomto oboru je nejdůležitější kvalitní a rozmanitý sortiment. Ale než to vyberete, strávit malou "revizi" jiných obchodů ve vašem městě. Co nabízejí? Jaké materiály mají největší požadavek? Co chybí a co lepší ne nabízet?

Navštivte různé body jako potenciálního kupce a snažte se získat co nejúplnější obraz o stavu trhu s tkáněmi ve vašem regionu. To vám pomůže pochopit, co je dnes v poptávce, jaký je nedostatek dodávek, který můžete pokrýt.

Vytvoření sortimentu

Při sestavování sortimentu je důležité vzít v úvahu potřeby zákazníků s různými příjmy. Zahrňte do seznamu středně cenové textilie, stejně jako levné materiály. Zvláštní pozornost věnujte výběru exkluzivního a drahého produktu, zejména výrobku, který se nenachází v jiných obchodech. Například, iránské hedvábí je ve vysoké poptávce, ale ne všichni podnikatelé ji kupují kvůli vysokým cenám. Důležité je nejen široký výběr textur, ale také různé barvy. Nezapomeňte vzít v úvahu současné módní trendy.

Kromě tkanin pro oděv, nabízet svým zákazníkům materiály pro čalounění nábytku, šít ložní prádlo, záclony a tak dále. D. To vám umožní rozšířit potenciální publikum, protože ti, kteří nemají šít své vlastní oblečení, můžete ušít něco pro interiér. Adresa v obchodě vůli tkanin pro školních uniforem, pro divadlo a jiné obleky, pro všechny druhy uniforem a tak dále. Dávejte pozor, abyste jim mohli nabídnout to, co potřebujete.

Je důležité si uvědomit, že otázka, jak otevřít obchod s tkaninami v malém městě a ve velké metropoli, má významné nuance, které je třeba vzít v úvahu. Takže v malých oblastech jsou nízké náklady tkaniny nebo zboží středního cenového segmentu ve zvláštní poptávce. Ve velkých městech mají kupující velký zájem o originální, exkluzivní materiály, které mají vysokou kvalitu, jedinečnost a samozřejmě cenu.

Dodavatelé: vyhledávají, vyhodnocují, nakupují materiály

Než otevřete obchod s tkaninami, musíte najít vhodné dodavatele, kteří budou mít možnost pravidelně poskytovat kvalitní zboží. Obecně platí, že v Rusku můžete koupit levné a kvalitní materiály dobré kvality. Pokud však mluvíme o exkluzivním produktu, budeme se muset obrátit na zahraniční dodavatele.

Nejoblíbenější tkaniny v naší zemi jsou dovážené z Indonésie, Japonska a Číny, Francie, Itálie a Turecka. Připravte se na spolupráci s několika partnery z různých zemí. To vám umožní sestavit opravdu pestrou škálu kvalitních materiálů a navíc snížit rizika. Práce s jediným dodavatelem je velmi riskantní a nerentabilní.

Kde hledat? Jak nakupovat?

Najděte správné prodejce tkání a prostřednictvím internetu, ale první nákup je lepší na místě. Takže budete schopni posoudit kvalitu nabízeného zboží, osobně vyjednat s dodavatelem všechny podmínky spolupráce a vytvořit dobré vztahy tak, aby v budoucnu, s klidnou duší, objednali materiály od něj vzdáleně.

V úvodní fázi práce, přibližné náklady na veřejné zakázky budou 500-600 tisíc rublů. Tato částka stačí nabídnout svým zákazníkům velký a rozmanitý sortiment látek. Potom jej doplníte podle potřeby (přibližně každé tři měsíce).

Personál: kritéria výběru pro zaměstnance

Jak otevřít obchod s tkaninami bez zaměstnance? V žádném případě. Pokud pouze vy nebudete sloužit zákazníkům sami. Zaměstnanci by měli být v prvé řadě přátelští. Z toho, jak zaměstnanci obchodu budou komunikovat se zákazníky, do značné míry závisí na úrovni prodeje a na přání spotřebitelů, aby se opět vrátili. Za druhé, prodejci by měli porozumět tkáním a mít alespoň trochu zvládnout šití. Pak mohou kompetentně konzultovat kupujícího a poskytnout mu užitečné rady. Vždy přitahuje.

Je-li obchod malý, stačí pro jednoho nebo dva zaměstnance (jeden na pokladně, druhá radí). Pokud máte velkou velkoobchodní prodejnu textilií, je možné, že navíc budou zapotřebí 2-3 osoby, mezi nimiž budou i muži, aby nesl z skladu velké svazky látek. Pokud je to nutné, najmete strážníka a čističe (nebo zajistěte, že za další poplatek bude jeden zaměstnanec vyčištěn na konci směny).

Reklama: jak přilákat zákazníky

Kromě otázky o tom, jak otevřít obchod s tkáněmi a uspořádat jeho práci, je důležité myslet na to, jak získat pozornost potenciálního publika. Zpočátku by přímá reklama byla užitečná například v ženských módních časopisech. Kromě toho můžete přilákat několik dní promotéra, který bude distribuovat brožury a vizitky vašeho obchodu.

Také kupující, kteří od vás něco koupí z tkanin, zakoupte nákup v krásném obalu s logem vaší firmy. Atraktivní balení se správnými informacemi je dobrým způsobem, jak získat věrnost od ženského publika.

Kromě toho zkuste vytvořit ve svém obchodě příjemnou a útulnou atmosféru. Nechte vždy existovat aktuální módní časopisy a časopisy pro šití. To bude nepochybně oceněno a pomůže získat pravidelné zákazníky.

Finanční plán: investice a zisky

Zkoumali jsme hlavní organizační otázky, výběr rozsahu a reklamu. A je výhodné otevřít obchod s tkaninami od začátku nebo jsou potřebné investice nevyrovnatelné s náklady? Pojďme analyzovat. Nejprve zvážte hlavní položky výdajů:

 • první nákup tkanin - asi 500 tisíc rublů (pro poměrně široký rozsah);
 • pronájem prostor pro obchod - 40-100 tisíc rublů (v závislosti na oblasti a umístění);
 • kosmetická oprava - až 100 tisíc rublů;
 • sklad vybavení (nábytek, vybavení) - přibližně 150-250 tisíc rublů;
 • platba zaměstnanců (asi 15-20 tisíc rublů na jednoho), v průměru 60 tisíc na zaměstnance 3-4 lidí;
 • Ostatní výdaje (cestování za zboží, telefon, elektřinu, dokumentaci).

V průměru bude počáteční investice potřebná k otevření skladu tkanin od začátku činit 1 až 1,5 milionu rublů. Ve stejné době, denní příjmy průměrného obchodu a sortiment obchodu je 15-30 tisíc rublů. Za měsíc to je přibližně 450-900 tisíc. I po odečtení všech měsíčních výdajů bude zisk činit nejméně 200 tisíc rublů. Takže v průběhu roku se investice plně vyplatí a obchod přinese majiteli dobrý pravidelný zisk.

Závěr

V tomto článku jsme zkoumali hlavní body týkající se toho, jak samostatně otevřít obchod s tkáněmi. Podnikatelský záměr, založený na doporučeních získaných z materiálu, vám umožní předem zhodnotit všechny nejdůležitější otázky a zvláštnosti organizování takového podnikání ve vašem městě, pomoci vám vytvořit správný sortiment a najít kupce, kteří se stanou běžnými zákazníky po mnoho let. Hodně štěstí ve svém úsilí!

Jak otevřít obchod s tkaninami a učinit je v poptávce

Vzhledem k pravidelné poptávce po tkaninách různých typů je téměř nepochybné, že obchodování s textilními výrobky bude ziskové - samozřejmě s kompetentním přístupem. Kromě toho neexistují sezónní a zeměpisná omezení a kupující mohou být lidé všech věkových kategorií, včetně zástupců workshopů, ateliérů a dalších profilových podniků. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít obchod s tkaninami, vynaložte maximální úsilí na to, abyste plně využili potenciál tohoto podnikatelského nápadu.

Marketingový výzkum a výběr sortimentu

Před otevřením obchodu s tkaninami si ujistěte, že si prostudujte situaci na trhu:

 1. Sledujte umístění obchodů, které se stanou vaší konkurencí.
 2. Prozkoumejte jejich dosah a vyvodte závěr o tom, co chybí.
 3. Přečtěte si recenze zákazníků a statistiky rozšíření o produkty a škrty.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Dávejte pozor i na několik klíčových faktorů, bez kterých budete mít malou šanci získat ziskové tržní místo:

 1. Odrůdy tkání příliš, aby je mohly zcela pokrýt. Je lepší zaměřit se na určitý segment.
 2. Dekorativní a drahé tkaniny mají vždy šanci stát se jedinečnou nabídkou. Jedná se ovšem o meč s dvojitou hranou: nelze předem předpovědět, jak bude exkluzivní produkt požadován.
 3. Většina kupujících věnuje především barvě tkaniny, takže barevná schéma by měla být co nejrozmanitější.

Nezavěšujte na maloobchodní zákazníky - různé firmy se mohou stát vašimi běžnými zákazníky, zejména pokud jim poskytnete malou velkoobchodní slevu.

Možné potíže při nákupu zboží

Po provedení předběžného plánu prodeje a přemýšlení o tom, jak otevřít obchod s látkami a doplňky, tržně vyhodnoťte možnost nákupu zboží. Mnoho druhů tkanin nelze nalézt v Rusku a musíte je koupit v zahraničí - budete muset předem uvažovat o tom, kdo je nejlepší koupit. Chcete-li uzavřít smlouvy na trvalé dodávky velkých zásilek, budete pravděpodobně muset osobně sejít se zástupcem dodavatele nebo poslat k jednání s vaším oprávněným zástupcem.

Nezapočítáváte dodávky na internetu, většina z nich se vyskytuje na základě verbálních dohod, a dohody, i když existují, mohou vést k dlouhým řízením, během něhož bude narušena pravidelnost obchodu. Někteří prodejci mohou úplně zmizet ze komunikace, což také neovlivní práci obchodu tím nejlepším způsobem. Dohoda o partnerství je mnohem lepší, bez ohledu na to, zda jde o ruskou nebo zahraniční společnost.

Existuje ještě jedna možnost - výzva pro zprostředkovatele. Navíc je to zřejmé: obvykle je to již dobře zavedený kanál pro přenos produktů, který nepotřebujete k podpoře - jen pár obav z vašich ramen. Existují také nevýhody: nejprve je třeba si vybrat z již nabízeného sortimentu, i když je velmi velký; Zadruhé, zprostředkování není nikdy zdarma. Ale všechny uvedené možnosti jsou lepší než nákup nekvalitních výrobků, protože nedostatek správné kvality může rychle vést k finančnímu kolapsu.

Výběr místnosti

Aby byl obchod s tkaninami výhodný, měl by mít výhodnou polohu. Přibližnost je základem pro účast, takže je nejlepší upřednostňovat oblast v obchodním centru nebo v pavilonu v krytém nákupním komplexu. Čím živější je oblast města, kde je obchod umístěn, tím lépe.

Velikost místnosti závisí na vašich plánech a samozřejmě na finančních možnostech. Jako základní plochu 40 čtverečních

metrů, ale nemůžete ukládat hodně zboží. Abyste nemuseli přemýšlet o pohybu a rozšiřování po dobu několika měsíců, je nejlepší zastavit se v počáteční ploše 60-70 metrů čtverečních. V tomto případě můžete bez rozdílu pohodlí pracovníků a zákazníků rozdělit oblast na komerční prostory a sklad.

Organizace podniku

U skladu textilií je nejvhodnější založení LLC s hlavním daňovým systémem nebo USN s zdaněním rozdílů v příjmech a výdajích. Budete potřebovat:

 • vydávat zakládací dokumenty a předávat registrační postupy;
 • získat standardní soubor povolení orgánů dohledu a dohledu;
 • poskytnout důkaz o certifikaci a hygienické bezpečnosti výrobků, které budete prodávat.

Věnujte pozornost sanitačním programům, protože mnoho druhů tkanin je atraktivním prostředím pro škůdce - není pravděpodobné, že byste "promýšleli" pověst obchodu, pokud umožníte vznik hygienické hrozby.

Skladování zboží

Tkaniny jsou na rozdíl od běžných chybných pojmů nemyslitelné než potraviny, proto musíte zajistit, aby byly splněny nezbytné podmínky (jsou uvedeny v průvodní dokumentaci). Pro minimalizaci ztráty zboží postupujte podle jednoduchých pokynů:

 1. Udržujte požadovanou teplotu v místě, kde jsou uloženy tkáně (pro většinu typů tkání je optimální + 15... + 20 ° C).
 2. Nedovolte vzhled vlhkosti a vlhkosti - může to zničit tkaninu. Neskladujte látku na podlaze.
 3. Umístěte tkaniny na stojany, uspořádejte je v barvách a neskladujte je. To zvýší přitažlivost zboží a zabrání krádeži.

Ukažte zákazníkům a dodávejte prodané tkaniny informačními kartami nebo štítky, které uvádějí výrobek, zemi původu, název a vlastnosti tkaniny. Zákazníci budou mít pocit, že o ně máte zájem a prodejci nebudou zneklidňováni nepotřebnými konzultacemi.

Nákup zařízení

Buďte připraveni na to, že nebudete moci otevřít obchod s tkaninami od začátku, a není to jen o pronájmu místnosti a náboru zaměstnanců. Budete také muset zakoupit soupravu zařízení, jinak obchod nebude schopen správně fungovat:

 • regály, stojany a skříně pro textilie;
 • vytápěcí zařízení pro udržení požadovaného teplotního režimu;
 • bezpečnostní zařízení - systémy proti krádeži, alarmy, kamery;
 • je žádoucí - počítač pro rychlé vyhledávání v databázi a vedení záznamů.

Bez tohoto vybavení nemůžete látku ukládat, prezentovat je zákazníkům nebo se starat o bezpečnost.

Nábor zaměstnanců

Obchod s textilem - není to nejtěžší obchod, pokud jde o nábor, ale v žádném případě nedokážeme vadit. Budete potřebovat:

 • vedoucí účetní;
 • v případě potřeby správce;
 • Prodejní konzultanti - dva, tři nebo více, v závislosti na velikosti obchodu;
 • v případě potřeby bezpečnostní stráž.

Počáteční pracovníci zahrnují minimální počet zaměstnanců, ale jak se vyvíjí, budou muset být najati noví zaměstnanci. Věnujte pozornost takovým kvalitám prodejců jako pozornost, společenský vztah, dobročinnost, ale také na pověst a doporučení. Můžete si najmout zaměstnance bez zkušeností, ale ujistěte se, že kandidáti na pozicích jsou dobře znalí tkání.

Reklamní kampaň

Váš obchod by se mohl sám o sobě hlásit, pokud jde o organizaci reklamy. Pracujte v několika oblastech:

 1. Distribuujte letáky, umístěte bannery a plakáty.
 2. Nabídka propagačních akcí a bonusů, zejména v počáteční fázi vývoje obchodu.
 3. Reklamujte obchod prostřednictvím internetu a prostřednictvím médií.
 4. Zahrnout do řady dalších produktů: příslušenství, vzory, časopisy pro šití a tak dále.

Cílovým publikem obchodu s textilem jsou lidé, kteří se zabývají individuálním přizpůsobením a zástupci podniků. Ženy mezi diváky jsou mnohem větší než muži a počáteční věk kupujících, kteří chtějí učinit velké objednávky - od 25 let.

Počáteční investice a vyhlídky

Takže je výhodné otevřít obchod s tkaninami? Určitě ano, ale pouze s kompetentním přístupem a přemýšlivým obchodním plánováním. Počáteční investice mohou v závislosti na velikosti areálu, vybraného sortimentu a technického vybavení činit 400 až 1200 tisíc rublů. Současně budete muset strávit nejméně 30-40 tisíc měsíčně za pronájem pokoje a 15-20 tisíc za platy pro každého zaměstnance.

Mesačný příjem dokonce i malého obchodu začíná z 30 tisíc rublů - samozřejmě za předpokladu, že kupující již o tom vědí a v den přijde nejméně padesát lidí. V takovém případě můžete dosáhnout úrovně zisku z pol milionu měsíčně. Ale to je v nepřítomnosti nepříjemných faktorů: krádež, znehodnocení, špatný prodej. V průměru obchod s textilem platí ve velkém městě tři až čtyři měsíce, v průměrné dohodě trvá asi šest měsíců.

Tento typ podnikání lze tedy považovat za poměrně ziskový a zároveň relativně jednoduchý. Nejtěžší momenty se týkají výběru, nákupu a skladování zboží. Aby nedošlo k obtěžujícím chybám a nesprávným výpočtům, budete muset buď samostatně prozkoumat vše, co je relevantní pro nárokované typy tkání, nebo zapojit zkušeného odborníka jako poradce při výběru a nákupu výrobků.

Fabric Store Franchise

Zásoba textilních obchodů se osvědčila jako ideální volba pro propagaci vašeho podnikání. Podle provedeného výzkumu umožňuje uplatnění takové strategie v 80% případů úspěšné překonání pětiletého období rozvoje podnikání a nadále fungovat se stabilním a vysokým ziskem. Stojí za to říkat, že většina nezávislých začínajících podniků často nemůže žít až dva roky.

Tím, že získáte takovou franšízu, získáte již fungující a úspěšný obchodní plán. Spolupracujte se stanete zkušený a zkušený franchisor, který je dobře v podnikání. Poskytne vám veškeré potřebné rady a rady ohledně všech záležitostí. Koneckonců, franchisor, stejně jako vy, chce, aby vaše podnikání bylo úspěšné, oblíbené a výhodné.

Jaká je kupní cena franšízy pro obchod s textilem?

Během získání práv k ochranné známce musíte učinit stanovený jednorázový příspěvek. Platí pouze jednou a nenahraditelně. Jedná se o druh potvrzení o vašich právech na využívání všech zdrojů franšízy. Měsíčně budete muset zaplatit i pevnou částku nebo úrokovou sazbu z vašich zisků. Tyto platby se nazývají licenční poplatky. V závislosti na vašem uspořádání může být výše autorského honoráře vůbec neplatná.

Při zahájení vlastního podnikání je velmi důležité získat od franchisora ​​veškeré potřebné informace, je to nezbytná nutnost pro jakoukoli malou společnost. Žádný mladý začátečník není schopen přiměřeně a přesně posoudit veškeré náklady nezbytné pro zahájení svého podnikání.

Co dostaneš?

 • Sada tekutých produktů pro otevření obchodu za snížené ceny.
 • Všechna potřebná zařízení pro otevírání maloobchodních prodejen.
 • Neustálá pomoc při organizaci řízení a dalších procesů.
 • Technická podpora kdykoli.

Co od vás požadují?

 • Vyhledejte vhodné obchodní místo.
 • Počáteční platba za všechny licence.

Zákon o obchodě s textilem je fascinující a zajímavý podnik, který může být velmi úspěšný a úspěšný, pokud se k němu přistupujete s inteligencí a odpovědností.

Otevření obchodu pro franšízy a doplňky a jak je výhodné pro šití pánů?

Nezapomněl na dny, kdy každý doma nemohli najít příslušný segment krásnou látku a každý módy snažila najít zkušeného švadlena šít právě mimořádně krásné oblečení pro vzor «Burda». Lidé při každé příležitosti koupili tkaniny v obchodech s látkami pro budoucí kostýmy a šaty. A v krejčovství vždy existovala dostatečná zásoba všech druhů nití a tkanin. A nebylo to nikdy bez zákazníků. A důvodem, že byl poněkud nudný a monotónní sortiment dámského oblečení - oděvního průmyslu produktů - v sovětských obchodech.

Ale všechno se mění. A moderní města jsou doslova plná obchodů pro širokou škálu chutí a peněženek, které jsou kompletní a na internetu. Jejich hojnost může vytvořit dojem, že individuální přizpůsobení je zcela nahrazeno.

To je jenom tak říkat - pak, na vině duše. Dnes se často musíte uchýlit k službám, například expresnímu ateliéru, ke zkrácení kalhot nebo na výměnu zipu.

A jak být tím, na koho věci z obchodu, sešity na typických vzorcích, "nesedě"? Nebo těm, kteří si ve své touze pohlížet především na exkluzivní model, zvláštní design oblečení?

Co je moderní šicí studio?

Jedná se zpravidla o malý servis, který nabízí zákazníkům služby pro opravy a šití na zakázku a seznam jejich služeb může být velmi rozsáhlý.

A podle druhu mohou být rozděleny do:

 • expres-studio, jehož specializace je výhradně určena k opravě a "přizpůsobení" postavy oblečení;
 • ateliér pro opravu oděvů, zejména poskytování služeb výměny polštářů, blesků apod., a od předchozího se liší pouze tím, že naléhavost zakázky není provedena;
 • Ateliér na indposhivu oděvy z tkaniny zákazníka (všechny služby - od měření až po vytvoření hotového výrobku);
 • studio pro opravy a šití.

Často v obchodech známých značek funguje ateliér, kde může každý zákazník na obrázku postavit nově zakoupenou položku. Někdy se majitelé pokoušejí otevírat obchod s textiliemi, nebo například obchod s přízí.

Kolik jsou v ateliérech poptávky?

Zajímavé! Statistiky ukazují, že lidé s poměrně širokým věkem - 18-60 let - se týkají opravy ve studiu. A pokud jde o šití, je to zvláštní příležitost: svatba, promoce, výročí, což je událost, kdy lidé mají tendenci vypadat jedinečně.

Nabízeno dnes a neobvyklé vzhledové služby - krejčovské scénické kostýmy. Jsou požadovány v krasobruslení a rytmické gymnastice. Kostýmy postav oblíbené karikatury, pohádek, knih nebo anime jsou objednány cosplayery. Oděvy, upřímně, nestandardní, ale tyto služby jsou dobře placené. Tito mladí lidé se mohou stát takovými zákazníky.

Franchisingové ateliér

V každém případě šití podnikání, stejně jako vyšívání, zůstává výhodným směrem podnikání. Existuje spousta konkurentů v tomto oboru, takže budou vyžadovány investice, jak čas, tak trpělivost.

Někdo se rozhodne otevřít své podnikání tím, že koupí franchisovou sklad textilií a doplňků a výrobků pro šití, koto tažnou vyšívání pro povolení, a pro mnohé studio povolení může být tou nejlepší volbou.

Co se od vás bude požadovat? Studovat katalog franšízy a všechny požadavky na prostory a interiér, personál, standardy zákaznického servisu, zkušenosti v této oblasti a výhody různých nabídek.

Důležité! Franchising je použití známého jména, které ukládá určité povinnosti.

Je důležité, že stát nebyl jen švadlena se vzděláním, ale docela zkušený a se zásobou vědomostí, které se nestalo odmítnout ziskových objednávek, protože vaše společnost neprovádí takové práce. Pak se zákazníci znovu a znovu vracejí a doporučují vaše ateliér svým přátelům a známým.

V Moskvě, Petrohradě a mnoha regionech Ruska existují podniky, které se zabývají úpravou a opravou oděvů, které se rozrostly na vytvoření vlastních poboček a velkého počtu prodejen ve městě. Právě tyto sítě nabízejí otevření ateliéru franchisingem a dokonce i vyšívání franchisových obchodů.

A nebudete jen pracovat, pokud se franšízový ateliér ukáže být silným a cenově dostupným, ale také získat záruku a podporu od svého franchisora. Jedná se o školení zaměstnanců, zdokonalování jejich dovedností, vytváření reklamy a dokonce hledání zákazníků tím, že se připojíte do call centra, odkud budete přijímat objednávky.

Než otevřete své ateliér, a ještě více, pokud plánujete změnit design studio, nejprve odhadněte počet obyvatel ve městě a velikost drobného podnikání nebo spíše konkurenční prostředí.

Obvykle se franšíza vyplácí na jeden rok. Pokud je však akvizice obzvlášť úspěšná, bude stačit tři až čtyři měsíce k tomu, aby se investice vrátily, a začnete vytvářet zisk.

Nabídky franšízy

 • Impero.

Atelierový oděv pro muže. Vyžaduje investice více než 700 tisíc rublů, 25 čtverečních metrů metrů místnosti, 300 tisíc jednorázových částek. Platí 9 měsíců.

Síť studio, docela úspěšná, nabízí franšízy v několika formátech:

 1. "Start" - mikro ateliér, ne více než 25 metrů čtverečních. metry, specializace - malé a velké opravy a krajčírství. První splátka - 200 tisíc, až 110 tisíc investic na otevření, obrat - až 200 tisíc rublů měsíčně, bude splatit za 2-4 měsíce.
 2. „Standard“ - plnohodnotným studio se celý cyklus, specializace - jednoduché a složité krejčovství, opravy a to nejen s látkou, ale s kožešin, kůže, komplexním okraj. První splátka - 500 tisíc, až jeden milion rublů pro otevření, obrat 0,5-1 milionu, návratnost na půl roku.
 3. "Profi" je franchisant s vlastní šicí dílnou s možností otevření malých dílen v neomezeném množství. Paušální příspěvek je 1,5 milionu rublů, investice do otevření je až 3 miliony, měsíční obrat je až 6 milionů, splatí se za 7-9 měsíců.

Italská síť obchodů pro dovoz právních zakázek pro objednávky pro muže a ženy. První splátka je 350 000 rublů. Investice do podnikání - až 725 tis. Investice se splácejí za 3-8 měsíců.

Magazin-atel se specializací - šití galstykov-baboch. Bude to trvat jen 15 tisíc rublů. Bez paušálního příspěvku a odpočtů. Splácení - pár měsíců.

 • Správný.

Chcete-li mít agenturu, která poskytuje služby pro pravidelné schůzky. Vstupní poplatek činí 274-514 tisíc rublů. Investice na otevření - 774 tis. Investice se vyplácejí za 12-14 měsíců.

Závěr

Takže je to rozhodnuto! Otevřeme ateliér. Ale získání franchisového ateliéru by měl začátečník v podnikání pochopit, že bude nejlepší vybrat si podnik, který slibuje malý stabilní příjem. Proč je malý? Protože počáteční investice bude minimální. Jako alternativu můžete vidět franšízu designového studia. Podívejte se na katalog franšízy na našich webových stránkách.

Důležité! Čím více zisků plánujete, tím větší je požadavek na počáteční kapitál, tím vyšší jsou rizika.

Nechte svou firmu úspěšnou!

Jak otevřít obchod s tkáněmi

Poptávka po tkaninách stále roste. Módní trendy stimulují zájem spotřebitelů o individuální přizpůsobení. Proto je otevření obchodu s textilem velmi slibným druhem podnikání, které může přinést značné zisky.

Investice do otevření obchodu s textilem a potenciální příjem

Chcete-li otevřít obchod s tkaninami, potřebujete finanční prostředky ve výši asi 1200000 rublů. V budoucnu budou pro realizaci dodatečných investic využívány příjmy z prodeje zboží.

Obrat tisku textilu za měsíc je nejméně 1800000 rublů, za předpokladu, že průměrný sklad malých tkanin má denní příjem 60.000 rublů. Současně je výtěžek velkokapacitního textilního zboží přibližně 120 000 rublů. za den.

Sezónnost pro obchody s tkáněmi nezáleží.

Pokojová skříň

Chcete-li otevřít sklad tisku, musíte nejdříve najít vhodný pokoj. Je třeba poznamenat, že ziskovost skladu tkanin závisí především na průchodnosti. Proto si vyberete místa poblíž nákupních komplexů, trhů a ve střední části města.

Velikost místnosti závisí na velikosti a formátu úložiště tiskovin, které hodláte otevřít. Pokud se jedná o prodej specializovaných dekorativních tkanin, velikost místnosti se může pohybovat v rozmezí 35 m2, a náklady na pronájem takového pokoje budou tedy kolem 40 000 rublů. za měsíc.

Pokud se jedná o obchod se širokou škálou tkanin a dalším kováním, pak by velikost místnosti měla dosahovat minimálně 65-70 m². Na tomto území budete mít kromě prodejního prostoru možnost umístit několik pomocných prostor pro skladování tkanin.

Náklady na pronájem takového území v centru města tak dosáhnou 60 000-100 000 rublů. za měsíc.

Výzkum trhu s tkáněmi a nákup zboží

Než si koupíte tkaniny, musíte studovat sortiment podobných obchodů ve vašem městě. Po analýze zboží získáte jasný obrázek o chybějícím sortimentu. Zvláště v poptávce jsou ty obchody s textilem, které nabízejí svým zákazníkům spolu s veřejně dostupnými materiály jedinečné drahé typy látek. Je nesmírně důležité a různé barvy.

Měla by se zaměřit na skutečnost, že na rozdíl od obvyklého maloobchodního kupujícího ke koupi produktu ve vašem obchodě budou různé firmy šít uniformy personálu školy, divadla, nábytek továrny, designéři a milliners. Proto bude čím více rozmanitý bude váš sortiment, tím větší bude poptávka po obchodě s tkaninami.

Obecně platí, že nákup drahých textilií se v těchto obchodech uskutečňuje v zahraničí, protože nabídky ruských výrobců nemohou plně uspokojit požadavky moderního kupce.

Hlavními dodavateli tkanin do Ruska jsou země jako Indonésie, Itálie, Francie, Turecko, Čína, Japonsko, Bulharsko.

Můžete se seznámit s přibližným sortimentem zboží online a hledat výrobce, který vám vyhovuje v každé zemi.

Nepředpokládejte, že objednáním tkanin prostřednictvím internetu vyřešíte tento problém. Budete nejlépe vybrat si jednoho z hlavních dodavatelů a pak osobně přejít do země výběru pro výběr a design zboží.

Zpočátku, pomůže vám nesmí být v pasti a minimalizovat počet vadných výrobků podle osobního inspekce, takže budete mít možnost diskutovat všechny nuance zásobování tkání v budoucnu, a dokonce jednat o speciální systém slev, který je obvykle platí pro stálé zákazníky.

Teprve potom si budete moci objednávat tkaniny, aniž byste jeli do jiné země. Takéto převody je také nutné provést, pokud vás dodavatel oznámí o příchodu nových druhů látek nebo o osobních řešeních.

Co se týče menších nákupů, můžete je přenést do telefonu, ale pamatujte, pokud nechcete osobně komunikovat s dodavatelem, neviděl zboží a nákup budete potřebovat, měli byste začít s malými objemy. Takže v případě manželství budou vaše náklady sníženy na minimum.

Chcete-li otevřít prodejnu textilu v opatřování tkání různých cenových kategorií s dobrým rozsahem, budete muset investovat v průměru 500000-600000 rublů.

Měli byste také souhlasit s převodem produktů. V podstatě se zboží přepravuje letadly, nákladními loděmi nebo dopravními službami. Vše závisí na tom, která z těchto metod se vám osobně hodí.

Pravidelně, pokud provádíte objednávku zboží na dálku, přepravu zboží provádí váš dodavatel, platíte veškeré náklady. Investice do převodu zboží budou asi 200,000-25,000 rublů.

V budoucnu budete muset zboží zakoupit každé 3 měsíce.

Fabric Store Advertising

Také velký význam na začátku takové činnosti je reklama. Neváhejte propagovat svůj obchod v různých ženských lesklých časopisech. Objednejte letáky a brožury. Ale charakteristickým znakem vašeho obchodu by měly být jmenovky.

Vzhledem k tomu, že hlavními kupujícími budou ženy, je třeba mít na paměti, že pro ženy je často nejlepším reklamním předmětem krásné balení.

Jen se ujistěte, že váš obchod vždy měl čerstvé časopisy o přizpůsobení a nejnovější módní trendy. To bude dále stimulovat zákazníky k nákupu.

Dokumenty potřebné k otevření obchodu s tkáněmi

Jednou z hlavních otázek na začátku vašeho podnikání bude otázka zpracování potřebné dokumentace. Dnes je velmi obtížné se zabývat vydáváním povolení a hygienicko-epidemiologických dokumentů. Obecně nelze dělat bez získání balíčku právně definovaných dokumentů a pomoci profesionálů.

Tři hlavní skupiny by měly obsahovat následující povinné typy dokumentů, které musíte vyplnit:

- zakládající dokumentace - je nutné získat jméno, stanovit počet zakladatelů, druh činnosti a mnohem více;

- povolení od místních úřadů - mají právo zapojit se do činnosti nezbytné k získání rozhodnutí orgánů státní správy prefektury vašeho města;

- hygienických a epidemiologických dokumentů pro skladiště - vydává především dozorčí a kontrolní orgány společnosti Rospotrebnadzor.

K získání hygienicko-epidemiologické dokumentace budou potřebné následující dokumenty pro otevření skladu:

Závěr Sanepidem - vydává na určitou dobu pracovníci společnosti Rospotrebnadzor a stanoví korespondenci konkrétních prostor zařízení s platnými normami a pravidly platnými pro určený typ zařízení;

povolení organizace Rospotrebnadzor k umístění - tento dokument určuje právo organizovat činnost obchodu;

Výkon výrobního programu a sledování zdravotního stavu - otevřít obchod tkanin je možné pouze v případě, že je program určený pro sledování výkonu pravidel firmě hygienických a norem - vytvořené naší společností, a je prováděn po povolovacích řízení s Rospotrebnadzor;

uzavření smluv pro dezinfekci, deratizace a dezinsekce - taková dokumentace pro sklad tkáně předpokládá provedení sanitární a epidemiologické práce k vyhlazování hmyzu, patogenních mikrobů a hlodavců;

regulační dokumenty pro sklad tkanin;

dohoda o systematické dezinfekci a čištění klimatizačních a ventilačních systémů;

Zdroj informací: mosekosila.ru

Pravidla pro přijetí zboží a vlastnosti kompletního souboru tkáně

Příjem zboží v obchodě provádí váš personál. Při uvádění zboží do obchodu dodržujte následující pravidla:

- Tkáně se skladují v kanceláři na regálech při teplotě 15-20 ° nad hodnotou 0.

-Je nepřijatelné skladovat tkaniny na podlaze nebo ve sýrovém pokoji.

- v obchodním sále jsou vzorky tkanin nebo "kupóny" umístěny na speciálních kovových stojanech podle typu a barevného schématu. To vám pomůže vyhnout se zbytečné krádeži.

- Na každém kuponu musí být značka s úplnými údaji o tkanině: název tkaniny, země producenta, výrobek, velikosti a ceny.

Proto při otevření obchodu s tkaninami dodržujte tato pravidla a v souladu s tím se postarat o vybavení kanceláří s policemi a prodejní haly se stojany pro skladování a skladování tkanin.

Budete také muset poskytnout svůj obchod s tkáněmi s počítačem, pro účetnictví, pokladny, telefonní komunikaci.

Dodatečný odpad může být spojen se zařízením vašeho topného systému, tk. to je jeden z hlavních aspektů ukládání tkání.

Zaměstnanci a bezpečnost obchodu s textilem

Teď pojďme hovořit o náboru zaměstnanců. Prosperita vašeho podnikání přímo závisí na rychlosti a kvalitě služeb.

Váš servisní personál by měl být zdvořilý, přátelský a v ideálním případě by měl mít představu o tkáních, jejich vlastnostech, stejně jako o základních dovednostech při řezání a šití.

To vám pomůže poskytnout potřebné rady vašim zákazníkům. Vzhledem k tomu, že průchodnost obchodů s textilem je obvykle působivá, pak počet lidí, kteří pracují pro vás, by měl být takový, aby zajistil rychlou službu během hodin maximálního přílivu zákazníků.

Často se jedná o 3-4 osoby na obchodě s textilem na malé ploše a 5-7 osob na velkoplošném obchodě s textilem. A to jsou pouze konzultanti, musíte také najmout zaměstnance do pokladen.

Plat v obchodech s textilií obecně není standardizován a je časově rozlišován podle úrovně prodeje. Ale v průměru mzdy nepřesahují 20 000 rublů.

Vzhledem k tomu, že prodej textilií je lukrativní záležitostí týkající se ochrany obchodu, je třeba věnovat zvláštní pozornost. Mohou to být zvláště pronajaté bezpečnostní stráže, stejně jako instalace alarmů a kamer. Náklady na organizaci ochrany obchodu vám budou stát 30 000 - 4 000 za měsíc.

Fabric Store Advertising

Také velký význam na začátku takové činnosti je reklama. Neváhejte propagovat svůj obchod v různých ženských lesklých časopisech. Objednejte letáky a brožury. Ale charakteristickým znakem vašeho obchodu by měly být jmenovky.

Vzhledem k tomu, že hlavními kupujícími budou ženy, je třeba mít na paměti, že pro ženy je často nejlepším reklamním předmětem krásné balení.

Jen se ujistěte, že váš obchod vždy měl čerstvé časopisy o přizpůsobení a nejnovější módní trendy. To bude dále stimulovat zákazníky k nákupu.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Idea č. 334: co potřebujete vědět, abyste otevřeli obchod s tkáněmi a jaká je její ziskovost?

Začáteční podnikatel může mít zájem o otevření obchodu s tkáněmi od začátku. Po vypracování kompetentního podnikatelského plánu a výpočtu ziskovosti projektu se ukáže, že na krátkou dobu se ukáže nejen úspěšné podnikání, ale také realizace snu.

Mnoho neví, kde začít otevírat vlastní instituci, jaké nuance a rizika je třeba zvážit. Ale pokud pečlivě studujete trh a seznamujete se s činnostmi zevnitř, můžete dokonce vybudovat úspěšný podnik bez zkušeností, který přináší neustálý vysoký příjem. Popisujeme, jak to udělat.

Vlastnosti směru

Navzdory skutečnosti, že dnes si můžete koupit širokou škálu modelů šatů, kalhot a jiných oděvů, každá žena chce vypadat speciálně. A setkat se na ulici není stejná výbava vždy příjemná. Přizpůsobení objednávky se proto považuje za požadovanou činnost.

Aktuálnost prodeje tkaniny pro tvorbu jednotlivých obrázků je potvrzena také skutečností, že není vždy možné snadno zvolit oblečení na trhu nebo v obchodech. Koneckonců, továrny hromadné výroby jsou řízeny pouze standardem postavy, což je zřídka dosažitelné ve skutečnosti.

A dokonce z ekonomického hlediska je mnohem výhodnější šitý ruční práce ručně než koupit nákladný výrobek s pochybnou kvalitou. Takže a koupit takový produkt pro své potřeby budou jak kvalifikovaní pracovníci, kteří se zabývají osobním přizpůsobením pro sebe, tak i profesionálním švadlům, kteří provádějí práci na zakázku.

K tomu, aby se obchod s textilními výrobky stal úspěšným a prosperujícím, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů a na počátku trhu. Dbejte na následující body:

 • Kdo přesně působí jako vaši přímí konkurenti v regionu, regionu, městě.
 • Jaké jsou jejich ceny, rozsah zboží.
 • Používají další obchody bonusy, propagace, slevy na slevu, ať už nabízejí něco jedinečného, ​​než přitahují zákazníky.
 • Kdo je vaše potenciální publikum.
 • Co zajímá velkou část obyvatelstva, že navrhovaný produkt se rychle rozchází a že se na regálech příliš dlouho trvá a prakticky se neprodává.
 • Vezměte v úvahu a módní trendy, protože lidé budou chtít šit oblečení, které opakují hlavní směry v moderním světě.
 • Co jiného z zboží lze nabídnout návštěvníkům jako doprovodné produkty.
 • Podívejte se také na dostupný seznam dodavatelů, jejich ceny, sortiment a podmínky nákupu.
 • Vyhodnoťte město, kde je výhodnější umístit svůj vlastní obchod, aby potenciální zákazníci žili nebo pracovali poblíž, ale nebyla tam žádná konkurence jako taková.

Všechny tyto otázky by měly být zodpovězeny před vypracováním podnikatelského plánu s cílem pochopit, co je zapotřebí k vytvoření úspěšného projektu. Stejně jako v každém případě existují klady a zápory, které musíte zvážit dříve, než začnete otevřít prodejnu.

Provádění dokumentů

Můžete se přihlásit k daňové kontrole buď jako samostatný podnikatel (IP) nebo jako právnická osoba, například LLC. V prvním případě stačí podat pouze kopie pasu a TIN, žádost a zaplatit malý státní poplatek. Současně doba pro posuzování dokumentů nepřesáhne pracovní týden.

Druhá možnost vyžaduje, abyste vytvořili autorizovaný kapitál s uvedením právní adresy firmy. Budete muset předložit veškerou vnitřní dokumentaci k otevření podniku, vystavení bankovního účtu a zaplacení vyšší státní daně. V takovém případě to může trvat několik týdnů.

Registrace IP vám umožňuje pracovat pouze s jednotlivci, tzn. Prodávat tkaniny bez vystavení faktury běžným kupujícím, kteří si zboží kupují pro sebe. Chcete-li spolupracovat s ateliérem, profesionálních umělců, různé agentury zapojené do šití uniforem, vojenských uniforem a jinými společnostmi, pak musíme okamžitě zaregistrovat jako LLC.

Daňový systém může být jednotný (UTII), je důležité určit správné kódy OKVED. Před otevřením budou zástupci SES a požární inspekce vyzváni, aby zkontrolovali prodejnu a vydali povolení k podnikání. Za to stojí za to připravit vše podle normativních dokumentů, které je lepší předem učinit příslušným orgánům.

Hledání a uspořádání prostor

Při výběru správné budovy pro vytvoření prodejního místa věnujte pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Umístění budoucího obchodu - čím blíže centrum, tím vyšší je propustnost a můžete očekávat dobrý tok zákazníků. Například velký nákupní komplex nebo samostatná instituce na přeplněné ulici. Ale pak bude cena měsíční splátky pro obchodní plochu příliš velká, což není vždy vhodné pro začínajícího podnikatele. Proto je někdy výhodnější otevřít obchod s tkáněmi v hustě osídlené oblasti spaní, kde žije většina potenciálních zákazníků.
 2. Přítomnost zastávek veřejné dopravy a parkování potěší lidi, kteří chtějí navštívit vaši instituci. Předtím, než by mělo být vhodné dostat se jakýmkoli způsobem, a vchod by měl být umístěn na viditelném místě tak, aby kupující nestrádají čas hledat obchod.
 3. Velikost místnosti může být malá. Vše závisí na tom, jaký produktový sortiment nabízíte a jak velké budou nákupy. Například s minimálními investicemi stačí omezit velikost bodu na 30-40 metrů čtverečních. m. Současně můžete umístit všechny zboží najednou v obchodním patře. Ale pokud chcete rozšířit sortiment v průběhu času, stejně jako skladovat část výrobku, pak se zaměřte na 70-100 metrů čtverečních. m. S prodejem souvisejících výrobků, doplňků, dekorativních prvků, můžete dokonce vytvořit dvě haly a pronajmout velkou plochu. Zonate prostor podle vašich potřeb - samostatně umístěte sklad, koupelnu, místnost pro personál atd.
 4. V místnosti je třeba dodržet správné hodnoty vzduchu. Takže by zde mělo být nejen čisté, ale také dobré osvětlení, vytápění, větrání. Teplota vzduchu by neměla klesnout pod 15-20 stupňů a vlhkost by neměla překročit přípustné hodnoty, protože ve vlhké a studené budově se zboží rychle zhoršuje.

Obchodní zařízení

V závislosti na tom, jak uvidíte svůj obchod, budete potřebovat i jiné zařízení. Takže pro prodej tkanin a příslušenství pro šití je možné použít:

 • skleněné vitríny;
 • konvenční nebo otočné police;
 • otevřené čítače;
 • speciální stojany na tkaniny;
 • regály.

V přítomnosti skladu si přemýšlejte o tom, jak nejlépe uskladnit zboží a zakoupit odpovídající regály. Také obchod musí být vybaven nábytkem pro zaměstnance, vybaveným počítačem, pokladnou, telefonem, požárem a poplašným zařízením. Nezapomeňte na nábytek pro kancelářské a koupelnové vybavení.

Stále vyžadují dodatečné nástroje, které jsou stále používány při prodeji tkanin. - Pravítka, rulety, nůžky, špendlíky, nože, atd Nákup dost z nich, nebo dokonce o něco více v pravou chvíli nemusel hledat nástroje.

Tvoříme sortiment

K podnikání v oblasti obchodu bylo úspěšné, musíte vždy zvolit správný produkt. Za tímto účelem se provádí předběžný průzkum trhu a stanoví se přání kupujících. Pro účely vhodného výběru tkanin je třeba vzít v úvahu:

 1. Cenový faktor - v městečku velké poptávce po prostých levných čínských nebo tureckých výrobků, ale ve městě, mají možnost prodávat exkluzivní a drahou komoditu.
 2. Módní trendy - výrazně ovlivňují preference kupujících v každé sezóně.
 3. Navrhovaný sortiment výrobků od konkurentů - některé tkáně by měly být vybrány tak, aby nebylo možné najít kdekoliv ve městě.
 4. Barvení - čím více variací v odstínech každého produktu, který nabízíte, tím zajímavější budou zákazníci ve vašem obchodě.
 5. K zamýšlenému účelu - pro oblečení (nahoře celosezónní, dětské spodní prádlo), uniformy, ozdobné prvky interiéru (závěsy, přehozy, nábytek dokončování), různé rukodělné výrobky (hračky, šperky), a tak dále.
 6. Různé látky - se snaží o maximální rozsah, u nichž nákup těsný satén, lehké hedvábí, vlna, jemný batist, ložní prádlo, vysoce kvalitní pletené oblečení, íránské a turecké tkaniny.

Práce s dodavateli

Objednané zboží bude často muset být v zahraničí, protože tam vyrábí nejoblíbenější a nejkvalitnější výrobky tohoto směru. Takže hlavními dodavateli těchto obchodů jsou Itálie, Francie, Čína, Turecko, Japonsko, Indonésie. I když některé druhy tkanin lze zakoupit v domácích továrnách.

Zaměstnanci

Pokud se chystáte obchodovat v malém obchodě, můžete si nejprve pomoci sami. Ale čím více otázek potřebujete vyřešit, stejně jako popularita obchodu, dříve nebo později budete muset najmout asistenti. Jejich počet závisí na objemu obchodu, velikosti místnosti atd.

K práci s klienty můžete najmout 2-3 prodejní konzultanti. Je důležité, aby byli dobře vědomi zboží, mohl doporučit tkaninu podle přání zákazníka, alespoň trochu orientovaný na krajčírství. Současně věk a kvalifikace, dostupnost diplomů neslouží zvláštní roli. Hlavní jsou osobní vlastnosti - přívětivost, společenská schopnost, schopnost nadcházejícího kontaktu s různými klienty.

Můžete si pronajmout odděleně pokladní, bezpečnostní stráž, čistič, účetní. I když tyto personální jednotky nejsou povinné.

Reklamní kampaň

Abyste přilákali velké množství zákazníků, musíte se zaměřit na marketing. Předpokládá se, že zahájení reklamní kampaně je žádoucí ještě před otevřením samotné instituce. Chcete-li to provést, použijte všechny dostupné kanály:

 • Inzeráty v místních médiích (noviny, časopisy, televize).
 • Specializované publikace pro ty, kteří se zabývají krajčírstvím (amatéři nebo profesionály).
 • Vytvořte značku nad obchodem, kde určíte název zásuvky, měl by být atraktivní a nezapomenutelný, hovořit o cílené orientaci podniku.
 • Vytiskněte a distribuujte letáky a vizitky v místech s velkou koncentrací potenciálních zákazníků.
 • K otevření nebo různé dovolené nabízí slevy, bonusy, dárky.
 • Pokuste se například povzbudit pravidelné zákazníky, například vstoupit do systému slev.
 • Doplňte sortiment výrobkůmi se specializovanými časopisy, pomůckami pro začátečníky atd.
 • Používejte internet - zde můžete vytvářet vlastní stránky, skupiny v sociálních sítích, komunikovat ve fórech jehelních žen, platit za kontextovou reklamu atd.
 • Další reklamní plošiny - bannery, plakáty, městská doprava, zastávky, metro.

Zde si můžete stáhnout bezplatný obchodní plán pro obchod s textilem jako vzorek.

Finanční otázky

Ziskovost tohoto podniku se odhaduje poměrně vysoko. V závislosti na počátečních nákladech se investice splácí ze 6 na 18 měsíců. Vynaložená částka bude záviset na vašich ambicích a objemu obchodování. V průměru se odhadují takto.