Přehled výklenku: vyhlídka na nákup franšízy pro salon zmrzliny

Výhody a nevýhody otevření zmrzlinového salónu. Formáty prodejních míst a nestandardních variant výroby. Situace na trhu s zmrzlinami v Rusku a podmínky franchisingu předních společností.

Začátkem dubna 2016 v Moskvě se konal franchisingový festival, ve kterém se zúčastnilo 92 domácích i zahraničních firem. Jedním z významných účastníků výstavy byla 33 Penguins Company, nejoblíbenější francouzská zmrzlina a největší ruský kavárna v tomto segmentu, který má více než 1 500 projektů po celé zemi. Je třeba poznamenat, že Alena Sokolová, šéf rizikového fondu Promsvyazbank, se stala jedním z přednášejících franchisového festivalu.

Tento fond v dubnu letošního roku přidělil více než 1,77 milionu rublů. na vývoj slibného projektu pro prodej zmrzliny v Volgogradu - "Morojko". V roce 2015 se této společnosti, která existuje již 4 roky, podařilo úspěšně zavést dvě franšízy v Saransku a Bryansku. Dohoda se stala pro Venture Fund 24. a velikost investice nepřímo naznačuje vyhlídky na trh s zmrzlinami v Rusku. Jaký je současný stav a odborné předpovědi?

Poptávka po zmrzlinu: situace na domácím trhu

Podle společnosti Rosstat od roku 2005 objem výroby zmrzliny pravidelně klesá a prudce vzrostl až v roce 2010. Statistiky za předchozí 2 roky ukázaly: celková produkce mírně klesla na 375,4 tis. Tun. Ale pokud zvážíte statické údaje za jednotlivé měsíce, můžete vidět, že v dubnu a srpnu 2015 byla poptávka po zmrzlině vyšší než v předchozím roce. Totéž platí pro konec roku: vyšší poptávka po roce 2014 byla zaznamenána v říjnu, listopadu a prosinci.

Obrázek 1. Dynamika výroby zmrzliny podle Rosstatu a poradenská agentura INFOLINE

Zajímavý fakt: Na 1 evropské, v průměru 10 kg zmrzliny za rok. V Rusku průměrná spotřeba tohoto mléčného výrobku nepřesahuje 3 kg na osobu a běžní zákazníci zmrzliny podle různých odhadů nepřesahují 57% populace. Pouze v mimořádně horkém létě roku 2010 spotřeba dosáhla 5 kg / osobu.

Odborníci tvrdí, že trh výroby zmrzliny je jedním z nejsazenějších v potravinářském segmentu. Jeho maximální koncentrace je však pozorována v západních zemích (Velká Británie, Německo, Francie, USA atd.). To bylo ve Spojených státech v roce 1945 to společnost Baskin Robbins byl založen, který je ještě největší celosvětová síť, která prodává franchisové zmrzliny povolení. V zemích SNS je více než 150 prodejních míst produktů BR.

Vyhlídky na salon zmrzliny, klady a zápory pro zahájení podnikání

V naší zemi je tato výplň stále ještě potenciálně zisková kvůli poměrně malému počtu kaváren. Práce na franchisu v tomto segmentu je optimální volbou pro začínající podnikatele. Úspěšné a rozpoznatelné značky přitahují mnoho zákazníků, takže nově otevřená kavárna nebude vyžadovat velké reklamní náklady.

Důležité: v Rusku podíl franchisingu nepřekročí 1% HDP, zatímco ve Spojených státech - až 10%. Odborníci z Ruské akademie franchisingu předpovídají růst tohoto ukazatele na 5% do roku 2025.

Franchising je jedním z nástrojů ekonomického rozvoje během stagnace trhu. V podmínkách hospodářské krize je nákup franšízy nejslibnější investicí fondů do jejího podnikání. Ale otevřít prodejní místo v podobě kavárny se sedadly, mnozí odborníci jsou skeptičtí. Zmrzlinový salón předpokládá absenci alkoholických nápojů v nabídce - jeden z hlavních zdrojů zisku v oblasti stravování.

Hlavním publikem těchto institucí jsou rodiče s dětmi. Proto je lepší umístit body pro prodej zmrzliny v obchodních centrech, kde je obvyklé navštívit celou rodinu. Slibnou možností je také otevření prodejních míst v podobě stánků v rušných ulicích, v blízkosti veřejných a rekreačních parků.

Existují i ​​jiné formáty pro zmrzlinu:

 • mobilní;
 • mini (mobilní trezor pro nákupní centra);
 • sezónní skládací pavilony.

Obrázek 2. Mobilní zmrzlina na ulici města

Mobilní mini-kavárny jsou mobilní mrazničky velké kapacity, které jsou určeny pro ubytování na ulici v rušných místech (na plážích, v rekreačních parcích atd.). Budou vynikající volbou pro sezónní obchod, protože zaujímají minimální prostor, nevyžadují speciální údržbu (stačí připojit k rozvodné síti) a jsou levná. Mobilní zmrzlinové salóny jsou vybaveny markýzou, pracovištěm prodávajícího, stolem, dalším vitrínem nebo zařízením pro výrobu nápojů.

Obrázek 3. Mini-kavárny pro nákupní centra

Mini-trenér je v podstatě průmyslová lednička na kolech, která je zdobena v korporátním stylu, doplněná o pult, baldachýn a místo prodávajícího. Toto řešení je optimální pro start-up, vyžaduje minimální investici a trvá maximálně 2 metry čtvereční. m oblasti, což umožňuje hodně ušetřit na nájemném. Mezi nedostatky stojí za zmínku poměrně malou kapacitu chladicího prostoru, v souvislosti s níž bude rozsah příchutí omezen. Mobilní kavárna je vhodná pro ukládání do ulic a do obchodních center.

Obrázek 4. Sezónní pavilonová zmrzlina

Prefabrikované obchodní pavilony - konstrukce z tenkostěnných materiálů na bázi rychle postavených kovových konstrukcí. Jejich plocha je v průměru od 4 do 8 metrů čtverečních. m a více. Uvnitř je chladicí zařízení, pokladna, pracovní plocha prodávajícího. V závislosti na oblasti v pavilonech můžete nastavit tabulky pro návštěvníky.

Výhodou tohoto řešení je možnost sezonní instalace kaváren na rušných místech se zvýšenou poptávkou po studených dezertech (v blízkosti pláží, parků, rekreačních oblastí atd.). Nevýhody lze nazvat vyššími náklady a plochou, což vede k nárůstu nákladů na pronájem pozemků. Důstojnost - schopnost nabídnout zákazníkům nejširší sortiment výrobků.

Nezapomeňte na sezónnost podnikání, protože v horských jarních a letních měsících je zaznamenána maximální poptávka po zmrzlině. Zájem o produkty otepluje v období "stagnace" (pozdní podzim a zima) implementací nestandardních produktů. Stále více a více populární se stává franchisingem pečené zmrzliny - originální dezert v chleba, který je vhodný na jídlo na cestách a během chladné sezóny.

Hlavní komponenty úspěšného salónu zmrzliny jsou:

 • široký sortiment - ne méně než 15 chutí;
 • různé možnosti podání (v rohu, v poháru atd.);
 • neobvyklé produkty (granulovaná zmrzlina - povolení, které se právě objevilo na domácím trhu).

Negativním faktorem pro rozvoj obchodování s zmrzlinou je nedostatek surovin v důsledku zavedení potravinového embarga v roce 2014. Zvýšení nákladů na mléko, cukr, obalové materiály povede k předvídatelnému zvýšení ceny zmrzliny o cca 5 až 10%. Spolu se sníženou spotřebitelskou aktivitou během krize může dojít k nedostatečné poptávce po výrobcích a službách těchto kaváren.

Pozitivní stranou získání licence pro otevření zmrzlinového salónu je, že největší řetězy (33 Penguins, Baskin Robbins) mají vlastní výrobní zařízení v zemi a pracují s ruskými dodavateli. Stojí za zmínku následující výhody práce na franchisingu:

 • zahájení v období 2 týdnů;
 • vysoká obchodní marže;
 • minimální požadavky na franšízy;
 • poměrně malý počáteční kapitál.

Zároveň se na trhu s zmrzlinami objevily nové perspektivní výklenky. Například vysoký potenciál zmrzliny v segmentu "zdravé výživy" je stále nerealizován. V tomto segmentu existují franšízové ​​firmy jako Tutti Frutti Frozen Jogurt, Pinkberry atd.

Podmínky licencování klíčových hráčů na trhu

1 33 Penguins - největší síť zmrzlinových kaváren v zemi, založená v roce 2004, má prodejní místa ve 170 městech Ruska a zemí SNS.

Podmínky, náklady a požadavky franšízy pro zmrzlinu

Jedním z úspěšných způsobů budování vašeho podnikání je otevření franšízy. Ověřená a implementovaná v praxi modely ziskového podniku v různých typech činností pracují po celém světě a mají velký potenciál pro rozvoj v Rusku.

Zvláště se týká nezastavěné sféry veřejného stravování ve směru bistrů, fastfoods, kaváren - cukrářských a dezertních potravin.

Je to příznivé

Zjevné výhody úvodním bodem volebního práva, aby bylo možné přesně plánovat investice a ne ztrácet čas na self-testů, výpočty a hledání dodavatelů surovin. Na rozdíl od podnikatelů, kteří jsou slepí vyvíjet krok za krokem zahájila svoji činnost bez pomoci zvenčí, franchisant - kupující právo na určitý typ aktivity pod značkou franchisor - go „na dlážděné stezce“ s hotovou obchodního modelu. Partneři obdrží franchisový program od vlastníka značky všechny potřebné nástroje a znalosti pro zahájení činnosti:

 • Pomoc při přípravě podnikatelského plánu.
 • Vývoj návrhu projektu a nabídka optimálních míst pro pronájem prostor pod kavárnou.
 • Dodávka zařízení a surovin pro výrobu obchodního produktu.
 • Školení pro manažery a vlastníky, včetně teorie a praxe pracovních franšízantů.
 • Pomoc při získávání povolení pro daný typ činnosti.
 • Poskytování marketingové podpory a pomoci v reklamní činnosti.

Základem modelu malých a středních podniků je úspěšné samoobslužné samoobslužné řešení, které minimalizuje režijní náklady pracovníků a vybavení prodejny. Vedoucí roli v úspěchu události hraje rozpoznatelné jméno jasné značky, ready-made řešení pro vývoj a ochranu proti nekalé konkurenci konkurence.

Typy návrhů v této oblasti

Odrůdy provozoven veřejného stravování zahrnují zmrzlinový salón nebo kavárnu-gelalie, pojmenované podle italského způsobu. Zmrzlina přitahuje různé vrstvy obyvatelstva a věkových skupin, což umožňuje v každé lokalitě aby si byl jistý vysoký prodej. Franšízy v této oblasti se vyznačují:

 • Nízká počáteční investice.
 • Příležitost se rozvíjet v různých obchodních formátech: kiosky, mobilní stánky, kavárny, potravinářské dvory v nákupních centrech.
 • Snadná replikovatelnost bodů.

Na volbu spotřebitele tyto zařízení nabízejí:

 • zmrazené dezerty ("Baskin Robbins"),
 • zmrzlina podle zvláštních receptů z ekologických produktů ("33 tučňáků"),
 • zmrazené fortifikované jogurty se sníženým obsahem kalorií ("zmrazené jogurty Tutti Frutti"),
 • příprava čerstvé zmrzliny před kupujícím z ovoce, smetany a mléka ("Smažená zmrzlina"),
 • měkká přírodní zmrzlina s důrazem na vedoucí zemi při výrobě studených dezertů - Itálie ("Gelato Chocolato").

Hlavní požadavky na práci na franchisu jsou:

 • Zakoupení licence podle franšízové ​​smlouvy s počáteční jednorázovou platbou za použití značky.
 • Pravidelné srážky v% zisku jsou licenční poplatky.
 • Dodržování receptů a hygienických pravidel v organizaci prodejny.
 • Vybavit doporučené vybavení a povinné dodávky značkových surovin.
 • Organizace prostorů v souladu s pokyny pro danou oblast a dostupností veřejných služeb.

Přání a technologie různých franchisorů pro podnikání se mohou lišit. Porovnat požadavky a potřebné investice s potenciálním franchisorem Je třeba posoudit hlavní parametry obchodního modelu, srovnat investice a doby návratnosti pracovních projektů. Banky, které poskytují úvěrovou franchisovou činnost, mají své vlastní analýzy a jejich finanční návrhy umožňují pochopit, které z nich se úspěšněji realizují.

Vzhledem k možnosti investic se podnikatelé ptají, jak si vybrat franchisor. Řešení tohoto problému závisí na dostupných prostředcích a technických parametrech, které jsou založeny na:

 • Znalost publika spotřebitele.
 • Přítomnost vysoké průchodnosti potenciálních kupujících přes bod.
 • Dostatečná úroveň příjmů a obyvatel města.

Balíček franšízy pomáhá určit správný směr a najít vlastní výklenku, takže se investice vyplatila během fakturačních období.

Jaké franšízy z kavárny v Rusku jsou populární a nejvýhodnější pro otevření - přečtěte si zde.

33 tučňáků

Podle statistik nejzajímavějších a nejoblíbenějších franchisů bez sjednocení daného druhu činnosti se zmrzlina značky "33 tučňáků" vstoupí do top desítky nejlepších modelů pro podnikání 2014-2015.

Kombinace jasné a nezapomenutelné značky, vysokého servisu a chutné zmrzliny činí značku atraktivní pro otevírání prodejen a vysokou ziskovost této aktivity. Podmínky pro otevření jsou následující:

 • Cena je 370 000 rublů.
 • Royalty není k dispozici.
 • Náklady na organizaci a zahájení obchodního soudu činí 1 500 000 rublů.


Snadná organizace a snadnost prodeje jsou pro potenciální franchisory prioritou: je třeba místo o rozloze 6 m² a pracovníkům 4 osob. Sanitární služby se nevyžadují, doporučuje se dodávka vody, není však nutné.

Ubytování v nákupním a zábavním centru či kině vytváří optimální podmínky pro návratnost investice v období od 4 do 12 měsíců. "33 tučňáků" dává příležitost uspořádat prodej na:

 • potravinové kurty a ostrůvky v nákupním středisku,
 • na ulici v letní sezóně,
 • v bonitech v pokladních zónách supermarketů,
 • značkové vitríny v provozních kavárnách a restauracích.

Současně je prodejný produkt připravený k prodeji - zmrzlina v kuličkách a křupavý roh podle původního receptu a slavných italských odrůd - přivedena do prodejny pro další prodej. Nabízí mléčné koktejly, ovocné vlysy, postřikovače a plody. Odhaduje se, že denní počet šeků od 45 do 60 přinese stabilní příjem majiteli podniku.

Vidíte zájem o ředitele společnosti zde:

Smažená zmrzlina

Je to uznávaná značka, která přitahuje kupce všech věkových kategorií pro vzorek čerstvé zmrzliny s ovocem. Zájem o úspěch je v poptávce mezi podnikateli rodinného podnikání, cateringových podniků. Pro výrobu zmrzliny z přírodních složek vyžaduje speciální mrazák, na jehož povrchu je teplota udržována na -210 ° C.

Balíček franšízy obsahuje následující požadavky na otevření od začátku:

 • Nákup franšízy - 50 000 rublů.
 • Odměny jsou měsíční - 10 000 rublů.
 • Náklady na povinné investice do vybavení jsou 230 000 rublů.
 • Celková investice pro SEC - 540 tisíc rublů, pro ulici verzi - 380 tisíc rublů.
 • Areál obchodu je 6-8 m2 s personálem 4 osob.
 • Neexistence reklamních odpočtů.

S dobrou průchodností - od 40 šeků do 150 rublů denně, Doba návratnosti je 3 měsíce, což je pro potenciální franchisy velký zájem. Samozřejmě by měl být kladen důraz na otevírací body v horké sezóně, ačkoli "smažená zmrzlina" ve formátu ostrovů v nákupním centru přitahuje jasnou show a podporuje stabilní tržby po celý rok.

Zajímavý rozhovor s představitelem franšízy se můžete podívat na video:

Tutti Frutti Mražený jogurt

Světoznámá síť různých dezert v kavárně kultuře poskytovaných služeb, původní receptury výroby jogurtu zmrzlinu na svých počítačích a poměrně náročná na franšízy a investice.

Po uzavření licenční smlouvy pod bdělou péčí prodejce značky "Tutti Frutti" je nutné:

 1. Vyberte a dohodněte se na předpoklad k pronájmu.
 2. Koupit licenční zařízení pro kavárnu.
 3. Koupit hlavní přísady.
 4. Najděte a dohodněte dodavatele dalších nátěrů a surovin.
 5. Nábor a školení zaměstnanců.
 6. Proveďte jasné otevření kavárny.

Provozovatel franšízy poskytuje partnerovi:

 • Návrh a design kavárny.
 • Konzultace a školení.
 • Materiály pro reklamu.
 • Licence.
 • Společné otevření kavárny.

samoobslužný systém, zajímavé jídlo s neobvyklými příchutěmi, vhodný k různým kategoriím obyvatelstva matky, ženy v domácnosti do mládežnického sportu, počítat kalorie, vysoký počet kontrol můžete vytvořit stabilní firmu s malou režií. Požadavky na zaměstnance a prostory jsou malé: kavárna o rozloze 60-100 m² obsluhuje 5 operátorů. Všechny uvedené indikátory umožňují vážnou infuzi peněz za 18 až 30 měsíců.

Formát kavárny je určen pro průměrného kupce s kontrolní cenou 380 rublů a umožňuje vám umístit zařízení s elitní zmrzlinou ve městech s počtem obyvatel více než 200 000 lidí.

Gelato Shokolate

Italská cukrářská zmrzlina je populární v Evropě, doma av kulinářských nadšeninách italské kuchyně v Rusku. Vynikající chuť a přijatelná cena klasické italské receptury vám umožní investovat do nákupu této franšízy, která Vyplácí se při plnění plánovaných indikátorů po dobu 4-6 měsíců.

Poskytovatel franšízy poskytuje školení a konzultace, doprovází otevření bodu a vydává potřebnou dokumentaci a dodává hotové výrobky k prodeji.

Mezi hlavní náklady patří:

 • Záloha je 100 000 rublů.
 • Investování v průměru od 350 000 do mobilního vozíku, 500.000 rublů postavit až 10 metrů čtverečních a 750 000 rublů pro otevření kavárny v 20 metrech čtverečních (pronájem stánku, vitrína, váhou, nákup produktů).
 • Neexistuje žádný royalty.

Ubytování na ploše až do 10 m² s personálem 3-5 osob vám umožňuje nést nízké režijní náklady na měsíční údržbu. Cena průměrného šeku 200 rublů a relativně nízká investice v případě jsou plně splaceny v plánovaném období až 6 měsíců, pokud bude průchodnost 50 osob denně.

Baskin Robins

Známá značka a chutné mražené dezerty z oblíbené značky "Baskin Robins" příznivě odlišují franchisu, která je přednostně dána obchodním místem na potravinářských dvorech velkých zábavních center.

Franchisor pomáhá partnerům:

 • Navrhnout a vybavit kavárnu.
 • Vedení prodejních vlaků a speciální zdobení zmrzliny.
 • Dodává nepřetržitě vybavení a suroviny.
 • Podporuje propagaci značky.
 • Vytváří obchodní výpočty příjmů a výdajů.


Kupující ochranné známky musí být solventní a postupovat podle pokynů, jak se s případem zabývat. Hlavní finanční prostředky, které jsou potřebné pro otevření potenciálního franchisanta, jsou následující:

 • Záloha je 12-15 tisíc dolarů.
 • Royalty není k dispozici.
 • Reklamní fond - 5% nákupů produktů.
 • Investice do nájemného a vybavení před otevřením - 50 000 USD.

Nepřekonatelná kvalita velkého sortimentu dezertů "Baskin Robins" získala popularitu mezi ruskými laky a umožnila zvýšení úrovně příjmů více než 250 podnikatelů ve 87 regionech země.

Franšízy pro prodej neobvyklé zmrzliny

Sphere realizace zmrzliny je jednou z nejvýnosnějších sfér činnosti, zejména pro začínající podnikatele. Žádné obrovské investice a dostatečně rychle se investují za sebe. K dnešnímu dni jsou instituce, které prodávají zmrzlinu, velmi oblíbené, protože jsou vhodné pro klidné rodinné večery nebo narozeniny hlučných dětí.

Pro každého podnikatele existují rizika v této oblasti, stejně jako v jakékoliv jiné, ale zmrzlinová povolení umožňuje jejich minimalizaci v důsledku rozvinuté strategie činnosti. Takže pojďme zjistit, jak otevřít salon zmrzliny, a jaké druhy franšízy jsou.

Podnikání na zmrzlinu

Nejvíce "běžící" dny takové kavárny jsou víkendy a svátky. Ale to neznamená, že během týdne je v instituci úplné ticho - obvykle jsou častými hosty studenti, žáci a ženy v domácnosti. Závěr: podnikání je určeno pro poměrně široké vrstvy společnosti, což naznačuje stabilní příjem.

Každou sezónu se však nabídka zvyšuje, poptávka však stále není zcela uspokojena. Otevřete francouzskou firmu pro kavárnu a zmrzlinu, která je již dostatečně rozmotaná, je skvělým řešením pro start-up.

Hlavní výhody tohoto postupu:

 • stabilní dodávka kvalitních potravinářských výrobků a poskytování sofistikované výrobní technologie;
 • nepotřebuje propagovat značku, byla vyrobena mateřskou společností;
 • jste absolutně chráněni před útoky konkurentů;
 • dostanete jedinečný balíček vydaných dokladů;
 • minimální náklady s maximální návratností;
 • podpora v celé práci a pomoc franchisora.

Pozor prosím: o výhodách a nevýhodách franchisingu naleznete v tomto článku.

Populární franšízy

Vlastnosti návrhu franšízy přímo závisí na možnostech, které nabízí trh. Dále nabízíme přehled některých populárních a cenově dostupných povolení v Rusku se specializací na zmrzlinu.

Baskin Robbins

Společnost, která se objevila ve čtyřicátých letech minulého století, začala realizovat franchisové programy o dva roky později. K dnešnímu dni bylo otevřeno kolem 7 tisíc bodů zmrzlinových salónů po celém světě. Asi před 26 lety se zmrzlina Baskin Robins dostala do Ruska av roce 1996 byla otevřena první výrobní závod.

Výhody pro franšízy:

 • na začátku své činnosti podnikatel získává své první zákazníky, kteří již zkoušeli celý sortiment;
 • je snadnější se dostat do platformy v nákupním centru, protože upřednostňují propagované značky.

Pomoc franchisoru:

 • individuální příprava podnikatelského plánu pro kavárnu;
 • vypracování odhadů;
 • návrh projektu;
 • Sledování stavebního trhu pro podobné provozovny;
 • nákup technického vybavení;
 • konzultace o všech problémech, které vznikly;
 • stabilní dodávky hotových výrobků a jiného zboží;
 • marketing a reklama;
 • nákup interiérových předmětů a vytvoření firemního designu;
 • pro každého manažera mateřská společnost provádí školení;
 • organizuje mistrovské kurzy pro dekoratéry dezertů v jedinečném centru hlavního města.

Podmínky pro udělení licence:

 • počáteční investice - 50 tisíc dolarů;
 • jednorázová platba - 12 - 15 tisíc;
 • pravidelné platby nejsou poskytovány;
 • slevy za reklamu - 5% z celkové částky nákupu;
 • Odhadovaná doba návratnosti je 12 měsíců.

Požadavky na podnikatele:

 • touhu rozvíjet tento podnik;
 • možnost platit s franchisorem;
 • plně dodržovat všechna pravidla dohody;
 • splňovat všechny požadavky společnosti;
 • Místnost by měla být od 30 m2.
 • být výhradně v centru města nebo v nákupním centru;
 • instituce musí mít formát rychlého občerstvení.

Pozor prosím: Schéma práce franchisanta je toto: jakmile se kavárna vyplácí, okamžitě získá druhou a třetí.

Smažená zmrzlina

Smažená zmrzlina, jejíž franšíza byla relativně nedávno zveřejněna na trhu, byla původně vyvinuta jako jedinečný program. Poskytovatel franšízy poskytuje kompletní balíček potřebných dokladů a studijního plánu.

Potenciální franchisant je povinen:

 • hledat pokoj v centru města nebo v nákupním centru;
 • splňovat všechny požadavky vyplývající ze smluvní dohody.

Základní pojmy franšízy:

 • kupní cena - 280 tis.
 • licenční poplatek ve výši 10 tisíc;
 • není poskytován jednorázový poplatek;
 • neexistují žádné odpočty pro reklamu.

"Země dětství"

Jogurtová zmrzlina, jejíž franšíza nabízí i vybavení vlastní výroby, je jedním z nejnovějších trendů v této oblasti.

Podmínky nákupu jsou následující:

 • místnost musí být nejméně 150 m2;
 • investice - 150 000 rublů;
 • jednorázový poplatek - 35 tis. Kč;
 • doba návratnosti - 7 měsíců.

Poskytovatel franšízy poskytuje kompletní balíček služeb:

 • veškeré potřebné materiály o marketingu;
 • jedinečné metody přípravy;
 • veškerou potřebnou dokumentaci;
 • technologie;
 • výběr zaměstnanců;
 • konzultace odborníků kdykoliv během dne.

Měkká zmrzlina Penguin

Měkká zmrzlina, jejíž franšíza byla zahájena v roce 2013, má několik výhod:

 • v provádění jsou dostatečné zkušenosti;
 • technologie práce a výroby je zdokonalena;
 • implementační bod je poskytován "na klíč";
 • o každém franchisantovi jmenovat manažera, který na začátku pomáhá;
 • existuje záložní zařízení;
 • stabilní a nepřerušované dodávky výrobků;
 • účetní systém je laděn a automatizován.
 • investice - 300 tisíc;
 • neexistuje paušální příspěvek;
 • Doba návratnosti je 3 měsíce.

Pozor prosím: více informací o podnikání měkké zmrzliny najdete v tomto článku.

Tutti Frutti Mražený jogurt

Síť kaváren s více než 720 body po celém světě. Hlavním produktem je mražený jogurt. Nákup franšízy probíhá v několika etapách:

 • je nutné uzavřít dohodu se společností GingerBrandMan;
 • vybrat si pokoj, který splní požadavky franchisora ​​a podepsat nájemní smlouvu;
 • nechat nákupní objednávku stroje na výrobu jogurtové zmrzliny;
 • K návrháři, který vyslal plán předpokladů, vypracuje individuální návrh;
 • zaslání dokončeného projektu franchisoru pro další schválení;
 • vyzvednout a zaplatit za všechny materiály pro návrh místnosti;
 • Pošlete první objednávku produktů;
 • schvaluje seznam dodavatelů jiných složek;
 • provádět školení zaměstnanců;
 • Otevření instituce v součinnosti s týmem franchisora.

Podmínky navržené mateřskou společností:

 • je nutné investovat 5 milionů rublů;
 • jednorázový poplatek - 1 milion;
 • měsíční platby - 6% příjmů;
 • srážky za reklamu - 2%;
 • návratnost - 1,5 roku.

Co získá franchisant:

 • oficiální licence;
 • jedinečný design místnosti;
 • konzultace předních manažerů;
 • školení všech zaměstnanců;
 • zahajovací tým odjíždí po dobu jednoho týdne k závěrečné přípravě instituce;
 • veškeré potřebné materiály pro marketing.

MilkyMoon je

Granulovaná zmrzlina, jejíž franšíza působí poměrně nedávno, má řadu výhod:

 • zcela nové a prázdné místo;
 • zavedený systém řízení pro zahájení podnikatelského projektu;
 • začít dva týdny;
 • Doba návratnosti - 90 dní;
 • investice z 200 000 rublů;
 • Cenová cena nezávisí na měně, protože výroba se nachází v Nižním Novgorodu;
 • všechny body si samy zaplatili a pracovali v plusu;
 • den může bod (maximálně) přinést až 93 000 rublů;
 • doba trvanlivosti takového výrobku je 9 měsíců;
 • Cena jednoho zmrzliny (60 gramů) je 39 rublů. Současně se v maloobchodě prodává na 120 rublů. V tomto případě je přirážka asi 200%. A den si uvědomuje 70 šálků.

Základní podmínky od franchisora ​​(sezónní a stacionární):

 • počáteční kapitál - 180-250 tis.;
 • jednorázové platby - 70 000-120000 rublů;
 • je nutné koupit zařízení pro 60-80 tisíc;
 • první výrobní šarže - 39 tisíc;
 • jedinečné brýle se značkou - 11 tisíc;
 • Franchisor slibuje, že podnik bude platit za sebe do 90 dnů;
 • měsíční obrat - z 250 000 rublů;
 • licenční poplatek není stanoven ve smlouvě;
 • návrháři připravují model budoucích prostor;
 • učení se všem jemnosti procesu všech zaměstnanců;
 • jedinečné techniky pro kontrolu prodejců;
 • pravidla pro nábor zaměstnanců;
 • různé propagační materiály (bannery, letáky apod.) v digitálním formátu;
 • zveřejnění o otevření nového bodu na oficiálních stránkách společnosti.

To znamená, že považovány za jedny z nejpopulárnějších možností pro spoluúčastí, můžete provést jeden jednoduchý závěr: spoluúčast programu vždy stojí několikanásobně výhodnější založit vlastní podnikání od nuly.

Kromě toho bude franchising poskytovat rychlý start pro podnikání, protože většina nuancí již byla vyřešena.

Francouzská zmrzlina. Osobní zkušenost franchisora

Rozhovor s majitelem franšízy

Jak otevřít v Rusku a podpořit zmrzlinu? Mluvili jsme se zakladatelem sítě Gelateria Plombir Eugene Drai, abychom zjistili všechny úskalí "studených" obchodů.

Jak jste přišel s myšlenkou na prodej zmrzliny? Proč jste si vybrali toto místo?

Evgeny Dry: Před deseti lety jsem cestovala do Itálie. V Miláně a Florencii jsem upozornil na místní salon zmrzliny (v italštině se tato kavárna nazývá krásným slovem "gelateria"). Jsou čisté, technologické, čisté, je jasné, že majitelé se daří dobře. Musím mluvit s jedním výrobcem zmrzliny. Starší lord Luciano, který držel síť městských kaváren, mi vysvětlil věci, o kterých v té době vůbec nepomyslel.

"Nejde o počáteční investici, ne o oslnivý design ani o chuť produktu," řekl Signor Luciano. - Jde o osobu. Značky jsou vytvořeny lidmi. Jsou rozhodné a charismatické, jsou přitahovány kupci a partnery. Často neskončují střední školy, ale učí se celý svůj život. Riskují, ale osud je odměňuje za riziko. Jste připraveni stát se takovou osobou? "- zeptal se mě Signor Luciano. Rozhodl jsem se, že jsem připraven.

Bylo to úspěšné setkání. Nyní, když máme asi sto franchisantů v Rusku a v blízkých zemích (včetně Kazachstánu, Gruzie, Tádžikistánu), to vím.

Jak jste se dostal od začínajícího podnikatele k úspěšnému obchodníkovi?

E.D.: Nepracoval jsem na den. Zmrzlina byla druhým oficiálním obchodem, kromě obchodu s novinami jako dítě.

První obchodní místo, které jsem otevřel v obchodním centru "Francouzský bulvár" v Petrohradě. Byl to rok 2007. V té době byl oblíbený.

Všechno začalo prostě. Dokonce i jméno značky jsem přišel spontánně. Vzpomněla jsem si na jméno nákupního centra a volala La Glaces. To znamená "zmrzlinu" na nejpravděpodobnějších francouzštině.

V roce 2007 jsem koupil mrazničku na mrazničku a vložil ji samolepícím vpředu a po stranách. Investice společně se zbožím nepřesáhly 800 dolarů. Ale pět dní později náš zakladatel našel samotné obchodní centrum a nařídil, aby odstranil tuto hanbu. Musel jsem se odsunout. Je pravda, že celkový příjem za pět dní zaplatil za náklady. Neměli jsme ani čas platit nájemné. Ztratil jsem dobré místo, ale získal zkušenosti.

Druhý bod byl otevřen s ohledem na toto zábavné selhání. V prvním měsíci přinesla čistý zisk 1000 USD. Další kavárna byla otevřena v obchodním centru "Furniture Continent" v Petrohradě. Byl to jeden z nejspolehlivějších zdrojů zisku po dobu čtyř let.

To je jediný způsob, jak zacházet s prvními překážkami: jak opravit směr. Neberte je jako něco konečného a neodvolatelného. V této fázi je důležité se učit dokonce i na základě našich vlastních chyb.

Nyní pod značkou Gelateria Plombir se nachází 130 prodejen. Dvacet z nich je naše vlastní. Máme ambiciózní cíl: rozšířit síť na 500 prodejen v 15 zemích do roku 2020.

Jak riskantní je otevřít obchod s zmrzlinou v našem chladném klimatu? Jak závisí obchod na sezóně?

E.D.: Každé podnikání představuje riziko. Rusko má dlouhou a silnou tradici konzumace zmrzliny. U nás se touto jemností líbí jak děti, tak i dospělí. Ano, jsou sezónní vzestupy a pády. Ale hlavní obchod se vyskytuje ve velkých nákupních komplexech a zdá se, že jsou "mimo počasí". Proto je podnikání celoroční ziskové.

Jaké chyby byste se měli vyhnout, když si zakoupíte povolení? Jaké nuance je třeba zvážit?

E.D.: Hlavní chyba - výpočet, že záležitost "půjde sama". Nikdo nikdy neposkytne záruku úspěchu. Měli jsme příklad, když dívčí podnikatel, již druhý měsíc po otevření prodejny, odešel na dovolenou do resortu. Po jejím návratu měla problémy s personálem a příjmy.

Je možné nejprve zvolit franchising nesprávně. Stojí za to věnovat pozornost dějinám franšízové ​​společnosti. Má zkušenosti s vývojem vlastní sítě? Co prodává ostatním? Pokud je vše v pořádku, už se nemůžete bát, pracovat a pracovat.

Zbývající chyby jsou zpravidla lokální a taktické. Jak motivovat zaměstnance? Jak si vybrat místo pro obchod? To je důležitá otázka. I když to může pomoci majiteli licence.

Jak vytvoříte vztahy s franšízanty? Co jim dodáváte kromě značky?

E.D.: Spolupracujeme s partnery na jedné silné značce. Pokud existuje společný cíl, jednotlivé úkoly se také řeší rychleji. Podrobně jsme se seznámili s našimi zkušenostmi v knize značky, počínaje designem bodu, výběrem zařízení, jeho instalací a provozními pravidly a koncovým problémem s řízením. Kromě toho funguje celá síť ve vlastním systému CRM s jednotnými standardy pro vykazování.

Kolik peněz musí franšízant otevřít nějaký bod?

E.D.: Náklady na otevření "ostrova" se zmrzlinou v nákupním centru - od 130 tisíc rublů bez zohlednění paušální částky. Doba návratnosti je 3-6 měsíců. Je výhodnější otevřít několik kaváren najednou. Pouze jedna skutečnost: paušální poplatek za první bod je v současné době 148 tisíc rublů, a pro každý následující - 20 tisíc. Současně může obchodní marže dosáhnout 400% nebo více.

Zařízení pro partnery, které dodáváme sami. Doporučuje se, abyste si ji zvolili na již nalezeném místě. Samostatný stánek stojí od 35 do 100 tisíc rublů - částka závisí na velikosti, designu a množství zboží. Kromě toho musíte koupit mrazák, kontejnery pro kontejnery, pokladnu, váhy, mixér, brýle a jednorázové nádobí. Kromě toho se v naší síti postupně zavádí video dohled. To vše bude stát 300-500 tisíc rublů, s přihlédnutím k jednorázovému příspěvku.

Kolik stojí za otevření mrazáku bez pomoci franchisora?

Jak krize ovlivňuje obchod se zmrzlinou?

E.D.: Krize přináší společnosti ještě více plusů než minus. Ceny za zmrzlinu se změnily jen málo, zejména proto, že nákup zboží není hlavní položkou výdajů. Počáteční náklady se mírně zvýšily, ale nezvyšují se. Ale tok zákazníků se stal silnějším. Jak bylo jasné, že do roku 2014 a 2015 lidé odmítli, například, ze zahraniční dovolené - nikdo však odmítl nakupovat v nákupních centrech. Nečekejte na dobré počasí pro podnikání. Musíme se naučit rozptýlit mraky.

Jak nastavíte náklady na paušální poplatek a licenční poplatky? Na základě toho, co je součet?

E.D.: Výše poplatku pochází z cen, které na trhu existují a činí 148 tisíc rublů. Existuje určitý psychologický prah, který cítíme. Proto nebudeme ceny nafoukat, ale nedopadáme. Navíc by příspěvek neměl být omezen. Koupit si franšízu byste měli brát vážně. Pokud podnikatel nemá peníze na start, možná by měl nejprve pracovat a zachránit?

Licenční poplatky v tomto odvětví nejsou rozptýleny, takže je nestanovujeme. Výsledkem je, že franchisant získává mírnější podmínky.

Pokud neexistuje žádná autorská práva, co si vyděláváte?

E.D.: Hlavním ziskem je dodávka výrobků a spotřebního materiálu, které si kupujeme a přenášíme na naše partnery. Jedná se o zmrzlinu a související produkty (limonády, dezerty, topinky), stejně jako jednorázové pokrmy.

Jak pomáháte vašim partnerům v práci?

E.D.: Hlavní technologie, které jsme vyvinuli a odpovídajícím způsobem převedeme na franchisanta, mohou být uvedeny v pořadí:

 • požadavky na umístění odbytišť;
 • systém firemních standardů;
 • návrhový projekt s výkresem komerčního objektu;
 • standardy podnikání;
 • příručka pro školení pro zaměstnance;
 • obchodní plán;
 • kniha značky.

Kromě toho poskytujeme dodavatelům bonusy a slevy s organizovanou logistikou; Zajišťujeme ready-made obchodní zařízení - "business in a box"; konzultovat do pěti let od uzavření smlouvy; V případě potřeby pomáháme při registraci právnické osoby a při hledání místa pro nový bod. V tomto případě má mnoho měst již připravené možnosti pronájmu.

Kolik příjmů může průměrný prodejce zmrzliny přinést? Vezmeme-li v úvahu všechny běžné náklady.

E.D.: Jeden z bodů Gelateria Polombir v létě stráví:
59 000 rublů na nákup spotřebního materiálu,
57 000 rublů - k pronájmu,
60 000 rublů - za platy,
12 000 rublů - pro pokrmy.

Čistý zisk činí 123 tisíc rublů. V zimě zisk klesne na 60 tisíc rublů.

Zmrzlina s dodávkou do maloobchodní prodejny stojí v průměru 15 až 33 rublů na 100 gramů. Marginita produktu dosahuje 1000 procent: prodejní cena zmrzliny je až 150 rublů na 100 g.

Pokud chcete, můžete doplnit řadu milkshakes, cukrovinek, cukrových cukrů, džusů, káv a dezertů.

Jak vybrat franšízu pro prodej zmrzliny

Jak si vybrat franšízu?

Filtrování nevhodných možností. Některé společnosti neprodávají povolení k prodeji zmrzliny ve městech s malým počtem obyvatel, protože jsou nerentabilní. Například síť "Baskin Robbins" otevírá své body ve městech s populací 50 tisíc lidí. Kromě toho často firmy dávají přednost tomu, aby se v daném městě rozvíjely sítě. Existuje také třetí možnost, ve které již na určitém území byla zakoupena licence s právem na výhradní.

ED: Náš franchisový partner nemusí investovat do propagace a PR, kromě na místní úrovni. Je-li síť velká, pak v rozsahu této sítě existuje druh "cross-promotion", kde každá zásuvka slouží k propagaci společné značky.

Pokud jde o franchisu Gelateria Plombir, všiml jsem si, že potenciální partneři nevěnují pozornost samotné značce, ale osobě, která tuto značku vytvořila. Lidé mají velký zájem sledovat ho například v sociálních sítích. A v reklamě na samotnou zmrzlinu neexistují žádné tajné recepty. Pracuje perfektně tradiční reklama v prodejních místech, protože zmrzlina v mnoha ohledech - spontánní nákup.

Možné chyby při zakoupení licence na zmrzlinu

Podnikatel začínající podnikatel by měl pochopit, že nákup franšízy jej nezachrání z práce a nezaručuje 100% úspěch.

Jaké chyby mohou zničit podnik?

ED: Neúspěšné umístění zásuvky. Výnosy jsou vysoce závislé na toku lidí. Takže nemějte strach z vysokého nájemného na místech, kde je opravdu hodně provozu. Pronájem v obchodním centru Ostrovka o rozloze 4-7m2. m, v závislosti na umístění může stát 20 až 130 tisíc rublů měsíčně, často - 50-80 tisíc rublů. Také můžete vyhledávat místa v kinech, zábavních centrech.

Neúspěšná motivační schéma pro zaměstnance. Když pouze dva nebo tři dodavatelé pracují v jediném bodě s plynulým rozvrhem, je potřeba koeficientů prakticky vyloučena. Vnitřní konkurence, prvek konkurence je dobrá věc, ale pro nás je pro nás důležitější stabilita a pozitivita jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky. Kromě toho jsou všechny procesy řízeny pomocí CRM, takže se nemůžete zbavit práce.

Sezónnost. Musíte být připraveni na to, že v létě budete muset pracovat třikrát, abyste zajistili dobrý zisk v hlavní sezoně.

Samozřejmě, horké léto prodej zmrzliny v každém případě vyšší než v zimě. Ale, řekněme, školní prázdniny dávají výrazný nárůst prodeje. Efektivní nástroj, který vám umožní vyhlazovat sezónní pokles - rozmanitost sortimentu. Takže v některých místech nabízíme nejen zmrzlinu, ale i originální cukrářské výrobky. A samozřejmě musíte mít finanční "bezpečnostní polštář" v případě skutečné vyšší moci - například beznadějně chladné léto.

Franchising zmrzliny. Přehled trhu

Obchodní firma, která prodává zmrzlinu pod franchisem, může přinést úspěch, pokud podnikatel prokáže potřebnou flexibilitu pro podnikání, který od něj vyžaduje tak rozmarný produkt, jako je zmrzlina. Franchiseři nabízejí mnoho formací práce: od sezónních táců a stánků až po celoroční ostrůvky v nákupním centru a ve zmrzlinovém salonu se sedačkami. Investice do otevření "sladké" bod může pohybovat od 200 tisíc až 5 milionů rublů.

Podle výpočtů DISCOVERY Research Group v prvním pololetí roku 2015 objem trhu zmrzliny v Rusku činil 218,9 tis. Tun, v peněžním vyjádření částek, které mají 55,84 mld. Rublů. Asi 97% trhu je plněno domácími produkty. Mezi hlavní rysy a trendy, které odlišují experty lze nazvat nízký podíl dovozu zboží do země, konsolidace výrobců a obchodních sítí, vysoko v oblasti hospodářské soutěže, nízkou ziskovost, pokles cukráren růstu a konzervativní domácí spotřebitele, figurky zaostávající spotřeba z evropských osobností a obrovský dopad na podnikání sezónních faktorů. Nicméně obchodní činnost v oblasti prodeje zmrzliny je atraktivní s nízkou prodejní cenou, možností vysokých marží a malých počátečních investic. Pro všechny kategorie obyvatel je dostupná i drahá zmrzlina. S poklesem tržeb zkušení podnikatelé vyrovnat pomocí různých formátech sezonních provozoven a ředění všechny druhy nápojů menu, koktejlů a dezertů. Nejrychlejší návrat je po otevření letních prodejen v létě, kdy lze výnos zvýšit několikrát. Další výhodou je, že prodej zmrzliny není klasifikován jako licencovaný. Začátek podnikatele by se měl dohodnout pouze na úvodním místě s místními vládními a hygienicko-epidemiologickými službami. Můžete začít své podnikání buď samostatně, nebo zakoupením franšízy známé značky. V tomto textu budeme mít zájem o druhou možnost.

Kde mám začít vybírat franšízu? Za prvé, než se můžete obrátit na franchisory, můžete okamžitě odstranit nevhodné možnosti. Například některé sítě mají limit na minimální počet obyvatel ve městě, na kterém je možné dosáhnout zisku. Například síť "Baskin Robbins" otevírá své vlastní body ve městech s populací 50 tisíc lidí a společnost "33 tučňáků" - ve městech 40 tisíc lidí. Jiné sítě původně odstranily z plánů jejich rozšíření určité lokality a oblasti. Například síť Gelateria Plombir neprodává své povolení na území Petrohradu. Důvodem je skutečnost, že v tomto městě společnost rozvíjí své vlastní body. Existují možnosti, ve kterých jsou města nedostupná vzhledem k tomu, že již existují provozovatelé franšízy, kterým bylo uděleno výlučné bydliště na území.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Mnoho podnikatelů začíná své podnikání půjčováním. Stojí za zmínku, že mezi sítěmi, existují firmy, které jsou zahrnuty v programu spořitelna „Business Start“, například značku „33 tučňák.“ Podle informací oddělení franšízy společnosti, publikované v RBC, přihlášky pocházejí ze záviděníhodné pravidelnosti. Po obdržení půjčky doba návratnosti podstatně zvyšuje, takže partner může mít problémy s placením nájemného svůj, sklad, dodavatele plat, takže síť, chápe související rizika, zvolí pouze jeden kandidát na sto.

Balíček franšízy. Co udělá franchisant

Balíček franšízy obsahuje širokou škálu služeb pro podnikání, které jsou potřebné pro provozování podniku. Mezi stranami je podepsána smlouva o komerční koncesi nebo subdodání po určitou dobu (zpravidla po dobu 5 let). Kromě toho, pokud se strany nacházejí ve značné vzdálenosti od sebe, může být dokument podepsán vzdáleným způsobem. Franchisor přebírá podnikání tím, že začíná otázek otvírání bodu a končí kontinuálním sledováním aktivit partnera a analýzou jeho účinnosti. Není zaručena úspěšnost spolupráce u ústředí a neměla by být vydána. Partneru je relativně řečeno dáno nějaké pokyny pro "shromáždění" podniku, ale jak ho bude používat, bude záviset na samotném franchisantovi. Maximální množství, které franchisor může udělat v případě selhání spojence, je vrátit částku paušální částky, kterou zaplatil. Tento systém funguje zejména v síti Gelateria Plombir. Nicméně, ztracené investice, samozřejmě, žádný franchisant nebude vrátit.

Mezi hlavní součásti franchisového balíčku, kromě pronájmu ochranné známky, lze vyzdvihnout následující body.

Vyhodnocení prostor. Franchisee hledá možnosti pro umístění maloobchodní prodejny nebo zmrzlinového salónu na základě parametrů, které společnost určí. Vzhledem k tomu, že zmrzlina se vztahuje na impulzní zboží, hlavní požadavek franchisorů je průchodnost tohoto místa. Lidé by měli doslova "zakopnout" na tácku nebo vitríně se zmrzlinou. Nejlepší oblasti jsou považovány za pokryté nákupních center a potravinářských kurty a vhodné pro venkovní parky, náměstí, pěších zón a míst, kde lidé tráví svůj volný čas. Na základě vybraného místa franchisor vypočítá návratnost podniku a poskytuje možné varianty pro typ budoucího bodu.

Spotřební materiál. Mateřská společnost se zavazuje dodávat partnerům zmrzlinu, obaly a související produkty. Ceny za nákup produktů se mohou v jednotlivých regionech lišit. Proto, pro každého franchisanta, zpravidla stanovit jeho ceník a diskontní podmínky, v závislosti na objemu nákupů. Sítě obvykle sledují jednotnost nabídky a snaží se ji neustále doplňovat a vylepšovat a rozvíjet nové odrůdy. Některé sítě pravidelně sledují zpětnou vazbu od zákazníků o příchutích a shromažďují informace o změnách poptávky prostřednictvím svých poboček. Účetní systém pomáhá sledovat komoditní rovnováhy a zajišťuje včasné dodávky směsí, sirupů, rohů a dalších složek. Také franchisor za dohodnutých podmínek (plné předplacení, bezplatné částečné dodání) dodává novému partnerovi značkové vybavení pro práci (mrazničky, vitríny, modulární jednotky atd.) A potřebný nábytek.

Školení. Síť se zavazuje přenést na nového partnera veškeré znalosti, které jsou nezbytné k vytvoření úspěšného podnikání. Nejběžnější metodou je dálkové učení. Nejvyspělejší hráči na trhu mají své vlastní programy pro kurzy a stáže pro pokročilé školení (například Corporate Institute "33 Penguins"). Navíc sítě obvykle přidělují každé pobočce svého manažera, který by měl neustále konzultovat franchisanty o všech problémech.

Reklama. Franchisee obdrží od společnosti balíček reklamních maket a POS-materiálů, stejně jako možné scénáře propagačních akcí. Například v síti "33 tučňáků" je klíčovou postavou na prázdninách pro děti růstová postava tučňáka. Lze jej zakoupit společně se sadou zařízení a použít k otevření kavárny nebo prodejny. Nicméně nelze očekávat globální marketingovou podporu od franchisora. Federální reklama v televizi, v médiích a na internetu je jedna věc a úkol přilákat zákazníky do určité kavárny, například pro dětskou párty nebo mistrovskou třídu, je úplně jiný. Proto se reklama na místní úrovni v každém případě bude muset vypořádat s franchisovaným samotným.

Exkluzivní na území. Nepřetržitá položka v seznamu služeb. Některé sítě nemají možnost zastupovat výhradně území, ale to neznamená, že dva nebo více franšízy ve stejné síti budou muset navzájem konkurují. Například síť 33 tučňáků pro řešení sporů používá "Systém rozvržení plánu rozvoje". V souladu s předpisy společnosti schválil otevření nových míst v místnosti nebo na místě, které spadá do působnosti zájmu stávajících franšízy.

"Delicious" franšízy: od zmrzlé zmrzliny až po zmrazené jogurty

Na domácím trhu najdete franchising zmrzliny pro každou chuť. Mohou to být návrhy společností, které se specializují na volné prémii zmrzliny, firmy, které se zaměřují na italský gelato. Také existují franchisingy podobných v sladkokrodech, například pečená zmrzlina, zmrzlinový jogurt nebo granulovaná zmrzlina. Bez ohledu na směr, kterým se podnikatel rozhodne zvolit, měl by věnovat pozornost zkušenosti franchisora. Celé roky by se neměl vyvíjet pouze obchodní model, ale také franchisingové aktivity.

Mezi uznávanými vůdci "sladkého" obchodu existují takové společnosti jako "33 tučňáků" a "Baskin Robbins". 33 Penguin Network je ruská síť, která se objevila v roce 2004 v Tomsku. Po "dobytí" Sibiře společnost převzala celé Rusko a překročila své hranice - do Kazachstánu, Mongolska a Běloruska. Nyní síť "33 tučňáků" má více než 1150 bodů, z nichž většina je otevřená franchisingem a pokrývá více než 170 měst. Jiný obor zmrzliny, společnost "Baskin Robbins", přišel do naší země i pod Sovětským svazem v roce 1988. Basin Robbins franchise je považován za nejstarší cateringový průmysl na světě. Zahájení franchisingového programu se datuje do roku 1948. Pod touto značkou na světě existuje více než 7000 tisíc obchodů a domácí síť má kolem 300 bodů. V Rusku pracuje "Baskin Robbins" na francouzské franchisii prostřednictvím partnera JSC "BRPI".

Obě společnosti mají v Rusku vlastní výrobní zařízení a prodávají prémii zmrzlinu. „Baskin Robbins“ má tři verze této sérii - (. 50-120 metrů čtverečních) ve formě samostatného kavárně, foodcourtu (15-30 metrů čtverečních.) A ostrov v nákupním centru (6-10 metrů čtverečních.). Investice na otevření bude od 30 do 50 tisíc dolarů. K pronájmu ochranné známky by franšízant měl zaplatit paušální částku ve výši 15 tisíc dolarů. Společnost rovněž stanoví odečtení 4% licenčního poplatku. Teoreticky by doba návratnosti investic měla být dosažena během 1-2 let. 33 Penguin Network navrhuje zahájení podnikání s otevřením dvou bodů. V tomto případě je podle zkušeností poskytovatele franchisingu paušální příspěvek a provozní náklady rozděleny mezi body a návratnost investic je rychlejší. Společnost připravuje plán rozvoje svých franchisantů již několik let, přičemž bere v úvahu postupné rozšiřování sítě. „33 Penguin“ nabízí několik formátů body: kavárna sedadly v potravinářském soudu obchoďáku a nebo místních kaváren a kin, kaváren bez sedadel (v nákupním středisku a kin), mobilní zmrzlinu salon pouliční formátu formátu, pohyblivým vozíkem pro nákupních center, stejně jako sezónní stacionární konstrukce ve formě pavilonů. Výsledkem je, že obchod se zmrzlinami může být prováděn na ploše od 4 do 30 metrů čtverečních. metrů a více. Chcete-li začít podnikatele bude potřebovat částku 1 až 5 milionů rublů. Minimální částka zahrnuje jednorázový poplatek za právo na užívání značky (370 tis. Rub.), Náklady na nábytek a zařízení (360 tis. Rublů), oběžných aktiv, včetně pronájmu prostor a nákup první várky zboží s dopravou zdarma (od 270 tisíc. Rub. ) Paušální poplatek se platí jednorázově na neomezený počet bodů. Vyplatí se nejdříve šest měsíců (podle franšízy - od 8 měsíců práce). V tento den může jeden bod sloužit průměrně 50 až 250 zákazníků. Největší výnosy lze očekávat v létě, podle výpočtů café franchisor může prodávat v teplém období od 200 do 1,5 tun zmrzliny za měsíc a vydělat přes 300 tisíc. Rublů. Aby se cítili jisti, aby byl schopen zaplatit z úvěrů a uložit pro otevření nových podmínek, společnost se doporučuje udržovat výnosy v každodenním životě není nižší než 10 tisíc rublů, a o víkendu. - ne méně než 15 tisíc rublů..

Mezi ostatními sítěmi, rozvoj franchisingu, ale horší co do velikosti, je možné přidělit takové národní hráče, jako je například „gelato chocolatiers“ sítě „Morozhiki“ a Gelateria Plombir. Tyto a další sítě zpravidla vybírají jako vzorový model italskou technologii vaření dezertů nazvanou gelato - lehká krémová zmrzlina z přírodního mléka a krému. Při výrobě jakýchkoli platných italských receptů ( „gelato chocolatier», «Gelateria Plombir»), patentovaná technologie ( "Morozhiki").