Podnikání na instalaci bezpečnostního a požárního poplachu

Franchise online systémy zabezpečení obchodu

60 000 rublů

60 000

0 Р

5 000 rublů

Popis franšízy

O franchisoru

Nabídka je k dispozici pro všechny regiony Ruska, celní unii.

Společnost Videoglaz vznikla na základě úspěšného dlouhodobého vývoje v oblasti poskytování služeb na trhu bezpečnostních systémů, které se konají již více než 13 let. První franšíza byla prodána v roce 2012. Více než 40 úspěšných franšízů v Rusku bylo již otevřeno, z nichž žádný nebyl uzavřen.

Posláním společnosti je organizovat dostupných bezpečnostních systémů pro jednotlivce i organizace, provozní oddělení firem, kteří potřebují instalovat systémy video zabezpečovací systém, řízení přístupu a požární signalizace, závory, turnikety a souvisejících produktů.

Vezměte prosím v úvahu skutečnost, že naše činnost je zaměřena především na profesionály nebo bezpečnostní pracovníky, kteří vědí, že potřebují a chtějí přijmout zařízení okamžitě a za příznivé ceny.

Koncept franchisového podniku

Nabízíme franšízovou společnost, která instaluje bezpečnostní systémy ve všech regionech Ruska, Běloruska a Kazachstánu.

Balíček franšízy zahrnuje:

 • vytvoření marketingové stránky od nuly s kompletním katalogu produktů (více než 8000 výrobků pro více než 50 výrobců, včetně takových populárních značek, jako jsou: 3S Vision, HiWatch, Dahua, RVI, IPTRONIC, Hikvision, Samsung přišel, ITV, Bas-IP, Commax, SMARTEC, SCAT, Argus-spektrum, Sigma-IS, SPETSKABEL, parita, Rexant a mnoho dalších);
 • vytváření plnohodnotné reklamní kampaně ve vyhledávačích a získávání objednávek / zákazníků;
 • dodávky zařízení za nejnižší ceny na trhu;
 • technická a reklamní podpora;
 • technologie a tréninkové prodeje atd. nezbytné pro podnikovou technologii;
 • kompletní balíček na klíč - dostanete připravený obchod.

Bezpečnostní průmysl roste o 30% ročně, což umožňuje dobře vydělávat na rostoucím trhu. Navíc s využitím naší licence budete moci na trhu nabídnout širokou škálu bezpečnostních systémů, od ručního detektoru kovu nebo DVR až po komplexní bezpečnostní systémy pro firmy. S personálem montérů budete moci instalovat bezpečnostní systémy a získávat zaručené vysoké příjmy.

Naše společnost vznikla na základě úspěšného vývoje v oblasti služeb na trhu bezpečnostních systémů, které se konají již více než 13 let. Jsme připraveni sdílet náš úspěch. Pošlete nám žádost a ujistěte se.

"Podvod v oblasti franchisingu"

OLEG GLOVE,

patentový zástupce Ruské federace, ředitel střediska "Trademarks.ru"

Podle Ruské franchisové asociace existuje více než 20 000 franšízových bodů a asi 485 franchisorů na území naší země.

franchise myšlenka není jen dobře uchytily v Rusku, se stala velmi populární díky své relativní jednoduchosti, dostupnosti a prokázanou účinností. Výsledkem je, že počet franšízových společností roste tak rychle, že počet nabídek již překonává poptávku. Současně dochází k geometrickým růstu podvodů v této atraktivní sféře.

Příliš často prasknou jako mýdlové bubliny, neuspěly franšízy. Každý rok v Rusku zničil stovky franšízy, které jdou ke dnu s jeho nadupaným podnikání, který mu kdysi sliboval hory zlata. Výzkum odborníků ukazuje hrozné výsledky: ruský trh je plný foukaných povolení. Všechny případy podvodu začaly objevovat častěji, pokud se poskytovatel licence poskytuje franšízové ​​značky, v podstatě neexistuje (to může být klon dobře známé značky, a může být něco úplně nového, ale prý populární), a spolu s ním, a dodavatelé zařízení a nekvalitních produktů.

Standardní schéma podvodu v oblasti franchisingu je následující: podvodník, který se postavil jako solidní franchisor, vlastník známé značky, má sám a je v důvěře potenciálního franchisanta. Odevzdává franšízy také o obchodní hodnotě prodané licence, záměrně deformuje smysluplné skutečnosti a okolnosti a také dává záměrně nemožné falešné sliby. Konečný cíl tohoto systému je jasný: podvodem nebo zneužíváním důvěry, peníze franchisanta jsou převzaty. Tyto akce spadají do atributů umění. 159 trestního zákona (podvod).

Tato situace nemůže ovlivnit postoj potenciálních spotřebitelů k novému druhu činnosti. V důsledku toho je ohrožena myšlenku, podstatu povolení, a to navzdory skutečnosti, že tento druh podnikání - to je skvělá příležitost jak pro franšízy (rozšířit své podnikání na trhu), a franšízy (založit svůj vlastní podnik bez rizika přítomných v časných stádiích).

Co je pro franchising atraktivní?

Na ruském trhu se potenciální franchisant snaží především o jednoduché a výnosné podnikání a teprve tehdy se má uvažovat o popularitě samotné, popularitě značky. Kupte si franšízu je mnohem jednodušší než začít podnikat od začátku. Na jedné straně se zdá, že složitost je stále stejná: vedení účetnictví, personál, potřeba včasného rozhodování atd. Na druhou stranu práce probíhá na již prokázaném a osvědčeném programu. Za těchto podmínek je snadné předvídat, jaké důsledky toto rozhodnutí povede, jak postupovat v obtížné situaci. V extrémních případech je vždy možnost požádat o podporu franchisora ​​a ujistit se, že nebude odmítnuto, bude situace vyřešena společným úsilím, protože to je v zájmu obou stran.

Důležitým faktorem, který hovoří ve prospěch franchisingu, jsou silné pozice značky, která vznikla za ta léta a podle něhož se plánuje uskutečňování aktivit. Žádné úsilí a nemyslitelný odpad na reklamní kampaň, vývoj marketingových plánů, získání dobré pověsti. To vše bylo již hotovo - vezměte ji a použijte. To je ve skutečnosti základní smysl franchisingu: pečlivé klonování úspěšného podnikání, rozšiřování jeho efektivních, prokázaných technologií a výhod.

Vzhledem k poměrně nestabilní ekonomické situaci je stabilita franchisingových společností v krizi velkým přínosem. Studie provedené společností EMTG ukazují, že v obtížné době 2008-2009, Licenci byly naprosto dobře na hladině a mnozí byli úpěnlivě prosperující. Jak víte, stabilita a spolehlivost jsou v naší zemi velmi ceněny, což znamená, že franchising má dobré vyhlídky.

Tento ponurý obraz je jen rostoucím rizikem podvodů v této oblasti. Dále budeme podrobně zvážit jejich variace, nejprve však zvažte legislativní aspekt.

Franchising nebo komerční koncese

Veškerá touha v ruské legislativě nenajdete slovo "franchising".

Advokáti dávají přednost použití výrazu "obchodní koncese", jehož podstata je popsána v čl. 1027 občanského zákoníku: „V souladu s dohodou o obchodní koncese jedna strana (franchisor) se zavazuje poskytnout druhé straně (uživatele) za poplatek na dobu nebo bez určení doby práva k užívání v obchodním uživatele složitý patřící do právního vlastníka výlučných práv, včetně práva na ochrannou známku, servisní značku, jakož i práva na jiné zařízení, které poskytuje ve smlouvě o výlučných práv, zejména pokud jde o obchodní označení, výrobní tajemství (know-how). "

Ruská asociace franchisingu dává poněkud odlišnou definici: „Franchising - systém podpory na trhu zboží a / nebo služeb a technologií, která je založena na úzké a trvalé spolupráce mezi právně a finančně nezávislých stran - franchisor a franšízy. V tomto případě je franchisor přenáší franchisant práva a ukládá povinnosti podnikat v souladu s koncepcí franchisora. Tato práva znamenat a vyžadují franšízy výměnou za přímé či nepřímé finanční pobídky používat ochrannou známku poskytovatele franšízy, její know-how, obchodních metod a technologií, postupů a jiných práv k průmyslovému a / nebo duševní vlastnictví pro trvalou podporu v technických záležitostech a při výkonu činnosti ze strany poskytovatele franšízy v rámci a po dobu trvání speciálně podepsané oběma stranami za účelem franšízové ​​dohody. "

Jak vidíme, definice obchodní koncese je velmi podobné definici franchisingu. Jediná výjimka spočívá v tom, že občanský zákoník v mezinárodních praktikách nezmiňuje takové všeobecně uznávané pojmy jako "franchising", "franchisor" (franchisor) nebo "franchisor". Místo toho vidíme pojmy "nositel práv" a "uživatel", které se blíží domácí legislativě.

Další důležitou věcí je to, že obchodní koncesní smlouva plně odráží všechny úrovně interakce přijaté v rámci franchisingu. A nahrazení této smlouvy jednou nebo více jinými (alternativou) není zcela rovnocenné, protože v této oblasti otevírá širokou oblast činnosti pro podvodníky.

Blowing franchise a pseudo franchise

Je obtížné říci, v jaké sféře podnikání je snadnější se dostat do nízkokvalitní franchisy, za předpokladu, že na ruském franšízovém trhu podle odborníků asi jedna pětina je relevantní. Mohou se tiše ztratit mezi respektovanými značkami, upřímně zkreslit název oblíbené značky nebo přilákat pozornost potenciálního franchisanta s excentrickým jménem, ​​o němž Rospatent ani neslyšel.

Na internetu, každý může snadno najít mnoho stránek, franšízové ​​prodejny, kde se různé „mezinárodní asociace“, „Empire“, „nadnárodní společnosti“ prodat za reálné peníze falešné povolení a psevdofranshizy. Cenové rozpětí těchto sérií dostatečně široký :. od 1000 do 500 000 a mezi masy předložených návrhů na internetových stránkách, protože tyto franšízy nemusí existovat, a všechny druhy zajímavých „ochranných známek“ (které jsou v souladu s článkem 1027 občanského zákoníku nedílnou součástí. franchisingová smlouva) neprošel povinnou registrací v Rospatentu. Pro zdůraznění takových značek může být dudlíky poblíž známých povolení, jako je metro, «Baskin-Robbins», Westland, «InVitro“ a t. D.

Blowing franchise je projekt vytvořený z ničeho, převzatého z ničeho a existujícího pouze na papíře. Zpravidla ve velmi krásné a atraktivní podobě. To je jen pro tuto formu absolutně nic: žádné pracovní zkušenosti, ani uznané spotřebiteli značky. Jinými slovy, to jsou jasné a naprosto prázdné (foukané) franšízy - jednodenní. Tento druh franchisora ​​je důležitý - prodávat své "franšízy" rychleji a nákladněji. Proto slibuje mnoho a krásné, slibné budoucí partnerské zlaté hory. Po obdržení počáteční jednorázové platby od franchisanta (paušální příspěvek) poskytuje franchisor výhradně velký počet dokumentů naplněných kontinuální teorií. Časem zapomíná na všechny své závazky (ve formě poradenské podpory, federální reklamní kampaně, školení, nízké nákupní ceny apod.) A pak zcela zmizí. Provozovatel franšízy je ponechán bez peněz sám s malou známou značkou a literárně-teoretickým výzkumem.

Pseudo-franšíza je kopií známé značky, pod rouškou úspěšné značky si franšízant získává mírně upravenou verzi, přesněji označení podobné stupni zmatku se zapsanou ochrannou známkou.

V této situaci není zbytečné okamžitě obrátit na odstavec 3 čl. 1484 občanského zákoníku Ruské federace, který jasně uvádí: "Nikdo nemá právo používat označení, která jsou podobná jeho ochranné známce bez souhlasu držitele práv".

Je třeba dodat, že nezákonné použití ochranné známky (stejně jako podobné označení) je trestný čin, který je. E. společensky nebezpečný čin, za který trestní odpovědnost (čl. 180 trestního zákona). A všichni účastníci trestního systému jsou odpovědní a páchání tohoto činu jako součást skupiny osob je přitěžující okolností.

Je samozřejmé, že s takovými "franšízami" nelze hovořit o franchisingu a jeho následném zápisu do společnosti Rospatent. Mezitím neexistence takové registrace je vážným důvodem k pochybnostem o spolehlivosti společnosti, neboť v případě nedodržení tohoto postupu je smlouva považována za nevýznamnou (klauzule 2, článek 1028 občanského zákoníku Ruské federace).

Standardní omluva, proč tato smlouva nezahrnuje / neregistruje, je řetězec "dlouhý - drahý - nevhodný". Může následovat ujištění, že žádost o zápis ochranné známky již byly dosud podány a je o očekávání dlouho očekávaný svědectví, a jakmile ho obdrží, okamžitě následuje smlouvy o dodávkách pro registraci a převod peněz. I když v praxi může být taková žádost záměrně neregistrována (spadá pod důvody odmítnutí článku 1483 občanského zákoníku Ruské federace) nebo vůbec ne. Stává se také, že aplikace již byla již dlouho odmítnuta registrace, ale informovat potenciálního franchisanta o tom, podnikatelský franchisor není ve spěchu. Vzhledem k tomu, že doba zápisu ochranné známky je rovněž značná (přibližně 12 měsíců), může žadatel také odložit přijetí rozhodnutí o zamítnutí registrace prodloužení o dalších 6 měsíců. dobu odezvy na žádost o vyšetření.

Pokud je taková žádost skutečně podána a rozhodnutí se očekává ze dne na den, není to záminkou pro uzavření alternativní (neregistrované) smlouvy. Vzhledem k tomu, že dosud nevzniklo výhradní právo na ochrannou známku franchisora, je předčasné ji prohlásit a zlikvidovat. Nezapomeňte, že přihláška ochranné známky potvrzuje pouze datum priority, ale neposkytuje žadateli výhradní práva. Žádost není zárukou registrace!

Špinavý trik je možný i v případě, že existuje platné osvědčení o registraci. Například osvědčení může být vydáno pro velmi odlišné třídy zboží a služeb (třídy ICGS), spíše než ty, které zajišťují provoz franšízy. To se může stát, jelikož ve vztahu k požadovaným třídám MKTU byla ochranná známka již zaregistrována u jiné společnosti.

Paradoxně, organizátoři takových podvodných systémů jsou často samotnými obchody.

Kvůli povolání je často potřeba se setkat s takovými žalostnými franchisory. Překvapivě, všichni považují za slušný podnikatele a ochotni donedávna hájit právo na takové pohyby (či spíše, obcházet zákon), tam jsou četné omluvy a vysvětlení, v důsledku snížení všechno drsné rysy domácího podnikání.

Surový franchising a maskování na zakázku

Na rozdíl od předcházejících dvou, jsou také chybné franchisingy, ale ne tak nebezpečné. Nicméně, musí být také opatrní s jeřábem.

Surový franchising je absolutně nepřipravený a neodůvodněný projekt. Malé známé nebo prostě neznámé společnosti najednou získají ambice a jsou prezentovány pod rouškou zavedené značky. Nejčastěji se jedná o zoufalý pokus zůstat na vodě nebo rozšířit geografii vašich aktivit pomocí franchisingu, nekompenzovat nebo jednoduše ignorovat vaše skutečné možnosti. Takové projekty mohou být stále nazývány nezvladatelnou franchisou nebo pod franchisou, zdůrazňující, že jsou vytvořeny doslova ve spěchu na principu "a tak jdou". Je obtížné pojmenovat takovou franchisovou smlouvu efektivně, protože franchisor ještě nezpevnil své pozice natolik, aby poskytl franšízantovi významnou podporu.

Maskování na základě smlouvy - používají se principy práce těchto franšízových společností, zatímco se uplatňuje systém alternativních smluv, franchisingová smlouva sama o sobě není registrována.

Často existují případy, kdy se pod franšízovou smlouvou uzavírají smlouvy, jiné než obchodní koncese. To je drženo, úspěšná společnost, která měla dostat síť široký prodejce (franchise), stejně jako registrovaná ochranná známka a dobrou pověst, nicméně zaregistrovat smlouvu ve spěchu. Důvody pro to může být hmotnost: nechuť k sobě zátěže s povinností franchisantů a řídit sami do tuhý rám, se bude konat společně zodpovědné za špatnou kvalitu výrobků a služeb prodávaných (za předpokladu) franšízy, atd...

Přesto je třeba znovu připomenout, že bez takové registrace je franšízová smlouva neplatná.

Jak můžete vidět, mnohé podniky používají termín „franchising“ je velmi svévolné, často bez zloby a v dobré víře, omyl jimi v příslušném režimu, jiní používají podobný klasickému schématu franchisingu, použití alternativní neregistrované smlouvy systém.

Co je to - nedbalost, podvod nebo podvod? Kde je jemná linka? Pravděpodobně se nehodláme rozhodnout, ale měli bychom si pamatovat výraz: "Neznalost zákona se nezbavuje odpovědnosti."

Bývalý franchisant je nespravedlivý konkurent

Tam je také nevýhoda mince, když franšízy se ukáže být nespravedlivé.

Není neobvyklé, že se "nejlepší přítel" stane "nejhorším nepřítelem" - jak se říká, od lásky k nenávisti jedním krokem. Uvidíme, proč se to stane.

V určitém okamžiku se franšízant může divit, zda vůbec potřebuje podporu pro franchisora. To, co se jim vnímalo jako pomoc, se nyní zdá být zásahem do podnikání a odměna je považována za vážný a nespravedlivý dluh. Mezitím existují nápady na zlepšení podnikání, změnu standardů, protože pro něj je "na zemi" více viditelný, jako ve skutečnosti by mělo být všechno. Neochota dodržovat pravidla uložená shora zesílí každý den a jednou se stává pevným odhodláním postupovat po své cestě.

Bývalé franchisantů naučit všechno a vyždímejte veškerou „šťávu“ od franchisora, a to nejen z volně plavat, a stát bezohlední konkurenti používat podobné, a atributy často otevřeně identické značky (samotná značka, corporate identity, know-how a tak dále. D. ). Skutečnost, že tento způsob překračuje zákon, už si franchisor myslí, odnesený myšlenkou jeho osobního úspěchu.

S takovými neočekávanými imitátory je možné a nutné bojovat, protože zde existuje účinný algoritmus akcí.

Shromažďování důkazů:

• Foto a video záznam z obchodu (pokoje, okna, signage), nebo jiných prostorách pachatele, zdobené s použitím ochranné známky (nebo zaměnitelně podobné označení) a firemní styl franchisor (franchisor), propagačních materiálů a jiných tištěných materiálů chráněných autorskými právy.

• Stanovení důkazů o porušení práv na internetu (název domény, obsah webu) prostřednictvím notářského postupu - protokol o kontrole na místě.

• Identifikace porušovatele, shromažďování potřebných informací (kontakty, náležitosti atd.).

Nárok. V rámci přípravného řízení - směrem k pachateli reklamačního dopisu náročné ukončení porušování práv a oprávněných zájmů poskytovatele franšízy. V některých případech - požadovat stažení z oběhu a zničení na náklady porušovatele porušujícího zboží, etikety, balení zboží, které nezákonně které ochrannou známku nebo označení podobného na to do té míry, zmatenost (odstavce 2 článku 1515 občanského zákoníku..).

Ochrana. Ochrana porušovaných práv se provádí způsobem stanoveným zákonem.

Zákaz nekalé soutěže je zakotven v čl. 14 spolkového zákona № 135-FZ „O ochraně hospodářské soutěže“, podle které zakazuje nekalou soutěž vztahující se k prodeji, cenných papírů nebo jiné zavedení obratu zboží, je-li nezákonné používání intelektuální činnosti a vyrovnal na ně znamená individualizace právnické osoby, prostředky individualizace výrobků, prací, služeb.

Ochranná známka má za následek občanskou (čl. 1515 CC RF), správce (čl. 14.10. RF CAO) a trestní (čl. 180 CC RF) odpovědný.

Ale stojí za to vrátit se k čestným potenciálním franšízantům, kteří chtějí koupit skutečnou franšízu se zárukou dodržování všech podmínek stanovených zákonem pro takové transakce.

Jak se chránit při výběru franšízy

Několik tipů pro potenciální kupce franšízy.

• Začněte navštívením specializovaných výstav zaměřených na téma franchisingu, například BuyBrand (největší evropská výstava konaná každoročně v Moskvě). Na těchto akcích se zpravidla účastní velké a již ověřené značky. Smysl kupovat franchising je jen v případě důvěryhodnosti značky a jejího vývojového modelu.

• Chcete-li šetřit čas a minimalizovat vlastní rizika, můžete přímo kontaktovat prodejce franchisingu, který obchází všechny možné zprostředkovatele a agenty.

• Důležitým kritériem ve prospěch franchisora ​​bude jeho otevřenost informací.

Než získáte povolení, stojí za to pečlivě a pečlivě prozkoumat všechny dostupné informace o franchisorovi a jeho franšíze. Primární data lze získat na internetu. Dále věnujte pozornost kanceláři franchisora, jeho zaměstnancům, dostupnosti vlastních podniků (pokud existují). A priori, měli byste požádat franchisora, aby vám poskytl kopii nebo certifikát o registraci ochranné známky. Ověřte pravost předloženého dokumentu a v důsledku toho - franchisor má výhradní práva k ochranné známce na webových stránkách Federálního institutu průmyslového vlastnictví (FIPS) na adrese: www. Ps ps.ru.

• Doporučuje se kontaktovat ostatní franšízy firmy zjistit, jaký druh podpory, kterou poskytují franšízy, jaká je dynamika rozvoje, návratu a tak dále. D. To bude maximalizovat jasně vidět své vyhlídky. Samozřejmě, že franchisor má plné právo odmítnout žádost o franchisantů kontakty, ale bude to další příležitost k otázce jeho loajalitu. Mimochodem, můžete tak učinit, aniž by tento kontaktní údaje, protože je snadné zkontrolovat odkazem na patentového zástupce, kteří budou provádět vyhledávání na fondu registrovaná ochranná známka, a odhalí informace o transakcích (pro zájmy ochranné známky) a jeho účastníků.

• Není nadbytečné provést podrobnou studii o historii fungování společnosti v následujících parametrech:

- datum založení samotného podniku (nejlépe alespoň 5 let aktivní činnosti na trhu);

- začátek první franšízy (od 2 let a starší);

- počet franchisantů a zeměpisné působení jejich činností, kolik z nich bylo uzavřeno, které se nejvíce úspěšně vyvíjejí a tak dále.

• Pečlivě prozkoumejte franšízový balíček (franshbuk) o jeho obsahu a kvalitě provedení. Pro své franšízy je důležité dostat od franchisora ​​nejen sadu krásných obrázků a spoustu textu navíc, ale i hotový osvědčený podnikatelský plán. Franshbuk - podrobný popis značky a její firemní identita, zavedené standardy, obchodní procesy, které obsahují možné obtíže a neobvyklé situace, s nimiž mohou franšízové ​​čelit. Nejdůležitější částí jakékoli licence je školení franšízantů. Komplexní konzultační podpora by měla být skutečně cenná, včetně různých školení, seminářů atd. Je důležité posoudit, zda požadavky odpovídají návratům. Dobrá značka si velmi váží své vlastní pověsti. Je logické, že franchisor bude pečlivě sledovat franšízu, ale je také logické, že spolu s tímto poskytne franchisu silnou podporu ve všech oblastech činnosti.

• Věnujte pozornost finančním podmínkám franšízy. Jako příznivé znamení můžete uvažovat o malém paušálním příspěvku a zároveň o vysoké sazbě licenčních poplatků. To svědčí o důvěře franchisora ​​v úspěch jeho franšízy a je dokladem rovnováhy požadavků a očekávaného dopadu. V řadě případů může být úplně nepřítomen jednorázový příspěvek.

• Věnujte pozornost kontraktu.

Dohoda o franchisingu musí obsahovat:

- práva a povinnosti stran;

- pořadí odměňování (licenční poplatek nebo paušální příspěvek);

- území distribuce povolení;

- formy kontroly nad činnostmi franchisantů.

Ve smlouvě nebude také nadbytečné předepisovat odpovědnost (odpovědnost) franchisora, aby předložil vaši kopii smlouvy po registraci.

Smlouvy (a jsou předkládány registrační autoritě 3 kopie) je žádoucí podepsat na každé stránce. Konec registračního řízení lze také vidět na internetových stránkách FIPS. Po obdržení smlouvy se ujistěte, že na první stránce je uvedena poznámka o registraci smlouvy s registračním číslem a datem.

• Abyste zohlednili nuance nadcházející transakce a zajistili jste se, požádejte o radu patentového zástupce, který se specializuje na právní podporu franšízy.

• Je třeba si uvědomit, že většina podvodníků využívá především nezkušenost, důvěřivost potenciálního franchisanta. Podnikatel, který se rozhodl koupit franšízu, by proto měl mít dostatečné znalosti o franchisingu a jeho principech. Čím více je informován, tím větší je šance na správnou volbu. Jak řekl Francis Bacon: "Příležitost ukrást vytváří zloděje."

Jaké závěry vyplývají ze všech výše uvedených skutečností? Je to docela jednoduché. Stejně jako v mnoha dalších oblastech našeho života existuje i princip ověřený časem: varován - znamená ozbrojený. Nic nemůže chránit začínajícího franchisanta před podvody, s výjimkou jeho vlastních znalostí v této věci. Totéž lze říci o "franchisorech", kteří mylně považují své podnikání za vhodné pro franchising.

Prognózy odborníků na vývoj francouzského franšízingu jsou obecně povzbudivé. V současné době míra podvodů v této oblasti dosáhla svého vrcholu, což znamená, že brzy bude neúprosně klesat. Navíc mezi četnými franchisingy bude přirozený výběr, po kterém bude nadále nejbohatší, tj. Nejspolehlivější, efektivnější a přemýšlivý ve všech ohledech. Zároveň zahraniční franšízy, které mají na světovém trhu vysokou reputaci, budou soutěžit s domácími značkami. Takže ruští franchisátoři budou muset naléhavě zvýšit svou úroveň na nové standardy kvality.

Když mluvíme o zvláštnostech ruského franchisingu, bohužel stojí za zmínku nadměrné spěchání našich podnikatelů, touha rychle získat zisk, což nakonec může vést k nešťastným důsledkům.

Ukázalo se tedy, že pouze ti, kteří jsou schopni být pozorní a hbitý, upřednostňují komplexní analýzu franchisingového trhu obecně a zvláště franšízy. Nemohou být zbytečné detaily. Je lepší strávit čas testováním důvěryhodnosti franšízy, než být v rozbitém korytě, obviňovat osud a brutální skutečnosti ruského podnikání.

Francouzská parita - požární ochrana

Zástupce "Parity - požární ochrana":

Země

Popis franšízy

Výhody franšízy

Zakoupením paritní franšízy obdržíte:

 • Konkurenční zboží, které poskytuje optimální finanční výnos z obsazeného prostoru. Dokonce i bez skladu je možné udržet komoditní rovnováhu, která umožňuje uspokojit potřeby většiny zákazníků v regionu.
 • Individuální ceny s progresivní slevou. Obdržíte připravený ceník s doporučenými prodejními cenami, od kterých můžete získat slevy a bonusy.
 • Konkurenční výhoda, protože všichni zákazníci ve vašem regionu, kteří nás kontaktovali přímo, vám budou zaslány.
 • Povinnosti omezit počet oficiálních zástupců v příslušné oblasti prodeje.
 • Potřebné konzultace a bezplatné prodejní skripty a zákaznická základna.
 • Volné vzorky všech produktů v neomezeném množství.
 • Balíček propagačních produktů pro zástupce. Tento balíček obsahuje vše potřebné pro úspěšnou prezentaci značky "FES-24" a přilákání zákazníků k vašim obchodům (příručky a pracovní katalogy výrobků, letáky, brožury, suvenýry).
 • Reklamní podpora na našich webových stránkách. Máme největší provoz na našem trhu.
 • Volný výcvik zaměstnanců. Stručný výcvikový kurz, během něhož budeme svým zaměstnancům informovat o všech vlastnostech našich produktů a naučíme, jak řádně zpracovávat objednávky a zpracovávat objednávky.
 • Zahrnutí vaší společnosti do informačních bulletinů společnosti.
 • Technické konzultace našich specialistů.

Požadavky na kupce franšízy

Abyste se stali partnerem franšízy, potřebujete:

 • Chcete-li mít registrovaný LLC, IP nebo jakoukoli jinou formu vlastnictví s aktuálním zúčtovacím účtem.
 • Přítomnost kanceláře ve vašem městě.
 • Máte možnost prodat zboží jednotlivcům a organizacím.
 • Ve stadiu uzavření licenční smlouvy je nutné poskytnout kopie dokladů o zapsání a registračních dokladech (pro OP se sjednává samostatně).
 • Dodržujte smluvní závazky a platební disciplínu.
 • Zajistěte marketingovou infrastrukturu nebo pochopení konstrukce prodejní politiky, která vám umožní naplánovat objem nákupů.
 • Máte finanční možnosti pro potenciální růst organizace.

O franchisoru

Paritet-RK je jedním z oficiálních výrobců certifikovaného fotoluminiscenčního filmu FES-24 v Rusku. Hlavním předmětem činnosti společnosti je výroba fotoluminiscenčních filmů. Naše společnost vyrábí jak fotoluminiscenční fólii, tak i některé výrobky z ní, jako jsou: evakuační plány, lineární značkovací pásky a značky požární bezpečnosti. Společnost působí na tomto trhu více než 7 let.

Franšíza Požární bezpečnost

V roce 2012 byl podnikatel Sergey Lektorovich odsouzen na tři roky k smrtelnému nárazu. Ale ve vazebním centru a v osadě kolonií neztrácel čas marně - četl obchodní literaturu a přemýšlel, jak rozvíjet své podnikání. A když byl propuštěn, zahájil výrobu inovativních hasicích systémů. Toto přineslo Lektoroviho v roce 2016 asi 70 milionů rublů. příjmy a 20 milionů rublů. zisk.

Od boje proti korupci až po boj proti požárům

V dospívání si Sergej Lektorovič snil o velké politice. Začal malý - vedl sdružení fotbalových fanoušků Togliatti. Pozoroval a pozval na politickou stranu "vlasti". Od roku 2006 je absolventem Fakulty managementu Povolžské akademie veřejné služby. Stolypin vedl Regionální protikorupční centrum - bojoval s místními úplatníky.

Ale starší Lecterovich se stal, tím méně byl přitahován k politice. A za 26 let přešel k podnikání - v roce 2009 založil společnost "Inovativní protipožární systémy" (ISP). Zabývala se instalací a údržbou protipožárních systémů, nezávislým hodnocením rizik a soukromým protipožárním dohledem. Boris Futiful, který předtím sloužil v posádce Togliatti v hasičské službě, pomohl Borisovi Lektoroviči.

Podnikání bylo těžké. Výzvy k potenciálním zákazníkům nepřinesly výsledky a první objednávka se objevila teprve čtyři měsíce po zahájení. Saratovská společnost "Haykor" nabídla smlouvu na 1,3 milionu rublů, ale dohoda proběhla: Lectorovich pak pracoval v rámci zjednodušeného daňového systému a dodavatel se mu nelíbil. Podle podnikatele neměl dostatečné zkušenosti k dokončení podnikání.

V průběhu času se však služby ISP začaly používat v obchodních centrech a poté se zákazníci objevili v továrně TogliattiAzot. "Jsme první mezi podobnými společnostmi v regionu Samara, kteří organizují aktivní prodejní oddělení - přijali manažery, vyvinuli KPI, dali základy a začali aktivně pracovat na podnicích města," vzpomíná Sergej. "Všichni ostatní čekali, až se zákazníci ocitnou." A zatímco se konkurenti inzerovali na billboardech, ISP zahrnoval všechny kanály - elektronické a tištěné média, místní "lesk", mailing listy, webové stránky atd. "Měli jsme velmi slabý marketing, ale ve srovnání s konkurencí to bylo mistrovské dílo," říká Lectorovich.

Klientská základna se postupně rozšiřovala, vládní organizace také upoutaly pozornost na ISP. Do roku 2011 společnost spolupracovala s 900 podniky Togliatti a Samara. Podnikání prosperovalo, roční obrat činil zhruba 15 milionů rublů.

Trh s požárním zařízením

Podle analytické agentury Freedonia Group, světový trh pro požárně bezpečnostních zařízení bylo asi 97000000000 $ v roce 2014. Do konce roku 2018, podle předpovědí, bude to dosáhne 126 miliard $. Asi 36% světového trhu v Asii a Tichomoří, 24% - do západní Evropy, 21% - do Severní Ameriky.

V Rusku je ochrana objektů před požáry regulována legislativními normami - povinnost majitelů vybavit požární bezpečnostní systémy téměř s jakoukoliv komerční nemovitostí. Pravidelné kontroly jsou prováděny pravidelně a pro porušení požární bezpečnosti jsou právnické osoby ohroženy varováním nebo pokutou od 6 000 do 500 000 rublů.

Podle odhadů společnosti "ARMO-Sistema", celkový objem trhu zařízení pro bezpečnostní systémy v Rusku v roce 2014 byl asi 30,4 miliardy rublů. Hlavními hráči jsou Artskok, NGO Paz, Spetsavtomatika, ISTA-Technika, NTO Flame, Technos-M a další.

Dobře promyšlený obchodní plán

Lectorovich přemýšlel o vývoji společnosti - plánoval otevřít výrobu vlastních hasicích systémů. Také jsem se rozhodla absolvovat kurz MBA na Fakultě inovačních technologií v Akademii národního hospodářství pod vládou Ruské federace.

Výrobní myšlenka je také zralá. Lectorovich věděl ze zkušenosti, že v 80. letech převládal na ruském trhu práškové hasicí systémy. Účinně se vyrovnají požáru, ale způsobují znatelné sekundární poškození - mohou poškodit zařízení, poškodit čalounění, papíry atd. Plynové systémy nabízené evropskými výrobci byly v tomto smyslu výhodnější, ale stály se dvakrát tolik. Zde Lecterovich také koncipoval úpravu své výroby za rozumnou cenu.

Ambiciózní plány zabraňovaly tragédii - v srpnu 2012 se Lectorovič dostal do automobilové nehody, v důsledku čehož byla žena zabita. Podnikatel byl střízlivý, rychlost nepřekročila a po dopravní nehodě připustila jeho vinu. Soud odsoudil Laktorovič na tři roky ve vězení v osadě kolonií.

Podnikání v tomto případě prakticky není ovlivněno. Po dobu Sergeiho nepřítomnosti byl vedoucí ISP převzat jeho bratr Pavel. Společnost ztratila pouze dva zákazníky.

Lectorovič četl hodně v kolonii, většinou obchodní literaturu. V roce 2014 byl předčasně propuštěn s pevnou touhou po založení výroby. "Když jsme se poprvé setkali se zaměstnanci, mluvili, byli překvapeni: ty, Sergej Vladimirovich, jste ve vězení nebo v příštím akademickém studiu?" - vzpomíná Lectorovič.

Kromě toho mu život dal nečekaný dar. Jedním z cenově nejvýhodnějších plynových hasicích systémů na ruském trhu byl modul Impulse, který byl vyroben na Ukrajině. Od roku 2014 se import "Impulse" stal obtížným, nicka byla uvolněna.

Pro rozvíjení domácího plynárenského modulu se Lectorovič stal moskevským designérem Viktorem Sorokovikovem. Má více než 70 patentů. Organizace výroby, vytvoření prvních vzorků a certifikace výrobků trvaly přibližně rok. Zahájení investic činilo 10 milionů rublů.

Výroba byla zahájena na konci roku 2015 v technologickém parku "Zhigulevskaya Valley". Zde preferenční nájem - 1,2 milionů rublů. za rok. S personálem také nevznikaly problémy - Lectorovich shromáždil tým zkušených inženýrů a designérů. Mnoho z nich ztratilo zaměstnání po škrtech ve firmě Avtovaz a krmení rodiny, kandidáti vědy a bývalí manažeři automobilky se zabývali soukromou dopravou. "V našem městě je jedna z nejinteligentnějších taxíků v zemi," směje se Lectorovič.

"Dobrý den, toto je" Dawn "

Hlavním produktem ISP je plynový hasicí modul "Zarya". Jedná se o balón s předpokládanou kapacitou 22,5 litru se zkapalněným plynem, upevněným ke stěně nebo stropu. Podle vynálezců není tento případ vystaven vnitřní korozi, za tím účelem jsou lahve zpracovávány se zvláštním složením - a to je know-how ISP. "Dawn" je vhodný pro hašení obzvláště důležitých předmětů, nepoškozuje technologie, knihy, umělecká díla - to znamená, že všechno, co se bojí vody, není o nic méně než oheň.

Souběžně Lectorovich automatizované obchodní procesy ve firmě: všechny informace, včetně interní dokumentace, jsou nyní uloženy v "cloudu". Plus vlastní systém řízení projektů. Lectorovich se také zapojil do chatů s klienty se systémem CRM; programoval bot v telegramu, který zpracovává aplikace, oznamuje zákazníkům a automatizuje logistiku.

Domovní "inteligentní" hasicí přístroj se integruje s modulem dálkového ovládání: přenáší informace o stavu a nehodách na místě. Takže klienti obdrží například SMS: "Dobrý den, toto je" Dawn ". Můj tlak klesl. Naléhavě mě zkontrolujte. " To zjednodušuje práci inspektora, který dříve musel pravidelně cestovat kolem všech objektů rozptýlených na rozsáhlém území.

V prosinci 2015 modul absolvoval povinnou certifikační proceduru na Hasičské akademii ministerstva pro mimořádné události v Moskvě av roce 2016 obdržel Zarya patent Federální služby pro duševní vlastnictví.

Ohnivá ekonomika

Vláda regionu Samara podporovala iniciativy Lectorovicha. Minulý rok technopark Zhigulevskaya Dolina uspořádal výlet do Itálie pro podnikatelský tým. Při prvním seznámení s "Dawn" u stánku technoparku "Zhigulevskaya valley" cudzinci reagovali skepticky, vzpomínal Sergey. Například zástupce významného evropského výrobce požárních systémů nevěřil, že by taková technika mohla být vyráběna v Rusku.

„Jsme si vědomi, že výrobek může pohybovat nejen na ruském trhu, ale i na mezinárodní úrovni,“ - říká Igor Smirnov, vedoucí oddělení pro práci s obyvateli „údolí Žiguli“ Technopark. Podle Smirnova za rok a půl se firma silně rozrostla, mezi klienty má nyní nejen regionální struktury, ale i federální, a nyní je Zarya připravena k exportu. Zatímco zásilky směřují do Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Moldávie.

Mnoho zákazníků je zmateno ruským původem systému. Podle Lectorovicha mobilní operátor "MegaFon" nainstaloval "Zarya" v kanceláři v Oruzheiny Lane v Moskvě. Design a specifikace okamžitě a kompletně uspořádaly společnost, ale výroba v Tolyatti zpočátku trapně. Zaměstnanci "MegaFon" několikrát zkontrolovali "Zarya" a příslušenství, dokonce išly na výrobu. Ujistěte se, že je vše v pořádku, mobilní operátor uzavřel smlouvu. Tisková služba společnosti MegaFon potvrdila společnosti RBC, že společnost kupuje systém Zarya.

Průměrná částka za nákup a instalaci modulů Zarya činí 300-400 tisíc rublů, zatímco importované analogy stojí 1,5-2 krát více.

Příjmy ISP v roce 2016 činily zhruba 70 milionů rublů, zisk - 20 milionů rublů. Lví podíl na výdajích je více než 25 milionů rublů. - tato výroba, asi 4 miliony rublů. - odměňování zaměstnanců. 10 milionů rublů. investovat do vývoje výroby a vědeckého vývoje.

Veškerý zisk Lectorovich investuje do výstavby nové továrny - výrobní kapacita by měla růst pětinásobně. Togliatti získal status území pokročilého rozvoje (TOP) a pokud se nový závod ISP stane rezidentem TOP, nebude platit daň za zisk a majetek za prvních pět let.

"Lidé se dívají na různé hodnocení a domnívají se, že Togliatti je nejchudší město v Rusku. Ve skutečnosti je však velmi výhodné podnikat zde, "říká Sergej Lektorovič.

Odbornost

"Nevidím nic nového a originálního"

Alexander Pavlov, ředitel ISTA-Technika:

"Jsme obeznámeni s vybavením" Dawn ". Bohužel, náš trh ne vždy hraje krásně - často přicházejí s neexistujícími výhodami od začátku. Zákazníci nejsou odborníci a často se setkávají s takovými rybářskými pruty.

V tomto zařízení nevidím nic nového ani originálního. Naplňte plyn do malé nádoby a zavěste ji na strop chráněné místnosti? Po mnoho let byly použity malé moduly, plněné například práškem nebo vodou nebo podobnými systémy s hasicími aerosoly.

Autonomní provoz modulu "Dawn" pochází z tepelně citlivé žárovky při ohřátí na 68 stupňů. Jak tomu rozumíme, stane se to s plnohodnotným ohněm. Jaký typ zachování hodnot mluvíme? Jaká je výhoda tohoto systému nad konvenčním vodním systémem? Hodnoty materiálu budou zničeny předtím, než systém funguje.

Také, pokud se v tradičním hasicí startu zařízení se provádí pomocí spolehlivého elektromagnetický ventil, který je na jedno použití, na „Dawn“ jednorázový aktivační systém s kuželem sklem - je nutné jej vyměnit za chodu.

Je dobré, když si zákazníci mohou vybrat. Zdravá konkurence je pro každého vhodná. Ale jen opravdu zdravé. Nyní vidíme, že výrobci se snaží přitahovat nízké ceny a mlčí o nedostatcích tohoto zařízení "

"Náš systém může být umístěn v muzeu"

Victor Sorokovikov, projektant hasicích systémů:

"Setkali jsme se s Sergejem Lectorovičem na setkání s dodavatelem slovinského hasičského vybavení. Rozhodl jsem se spolupracovat se Sergejem, protože se mi líbila jeho energie, účelnost. Může se vznítit, vyvolávat zájem, spojovat různé lidi a směrovat je k jednomu cíli.

"Zarya" má dovezený analog "Impulse", ale dovoz z Ukrajiny je nespolehlivý. V tomto případě nainstalujete "Impulse", potřebujete dva nebo tři instalátory a změnili jsme schéma příloh - "Zarju" může zavěsit jednu osobu.

Pokud budete mít na trh jako celek, ve formě aerosolu, prášek, vodní hasicí systém v muzeu, například nedodává, a náš možnost a muzeum a knihovna. Sekundární poškození z kalení je minimalizováno: nic nebude mokré a nebude špinavé.

Do konce roku vydáme nový vzorek, který je ještě menší a efektivnější. Získali jsme výsledek, který se ani neočekával. Již jsme prošli zkušebními testy, děláme sériový model, potvrzujeme - a dopředu. "

"Velmi dobré vyhlídky na vstup na vývozní trhy"

Alexander Kobenko, viceguvernér, ministr hospodářského rozvoje, investic a obchodu regionu Samara:

"Znám projekt" Dawn "od samého počátku, od okamžiku, kdy společnost přišla k nám, aby získala status obyvatele technoparku" Zhigulevská údolí ". Poté se začaly rozvíjet, ale to, co jsme viděli, se nám líbilo. Již tam byl silný tým a patent na technologie, vysoká motivace a důraz na výsledek.

Pro tento projekt bylo nesmírně důležité vstoupit na trh a získat zakázky od velkých společností, které se zajímají o hasicí technologie. A vidíme, že v poměrně krátkém časovém období mělo sdružování úsilí velmi dobrý efekt, pokud jde o kontrakty a dynamiku příjmů.

Vidíme společnost, která se v perspektivě dalších tří až pěti let může stát absolutním lídrem na ruském trhu svou technologickou linkou. Velmi dobré vyhlídky na vstup na exportní trhy. Věřím, že mohou dát vážný start všem svým evropským konkurentům. "