Franšíza solné jeskyně Galoroom

Volná franšíza federální sítě solných jeskyní "Alma Med" je poskytována všem našim zákazníkům při objednávání stavby solné jeskyně.

Tato franšíza neobsahuje poplatky za paušální příspěvky a paušální příspěvky, zprávy a přísné dodržování požadavků na značku. Toto je bezplatná licence.

1. Můžete přenést všechny ready-made marketingový plán pro otevření solné jeskyně, která popisuje všechny kroky od konceptu až po automatizaci procesů a vytvářet pasivní příjem do 300 000 rublů za měsíc pro solné jeskyně.

Nezavazujeme vás s požadavky, ale poskytujeme ZDARMA informace, které byly v naší praxi ověřeny mnoha lidmi.

2. Dodává se také s jednostránkovým stránkovým místem (půjčovací stránka), je vytvořen v jednoduchém programu, jehož odkaz je také součástí. Může být odstraněna téměř jakýmkoliv programátorem připojeným k Internetu. Příkladem takové stránky je www.kemerovo.solyana- cave.site, pokud chcete mít doménu VASHGOROD.solyana-cave.site - tato služba stojí jen 1000 rublů ročně!

3. V sadě jsou připraveny spousty připravených tiskovin - předplatné, brožury, letáky a......... zdroje jsou zhotoveny v programu CorelDRAW X6.

4. Účetnictví a právní podpora.

5. Přístup do skupiny CLOSED vlastníků solných jeskyní - https://vk.com/ggbiz

A co je nejdůležitější, nepožadujeme, aby jste pracovali pod naší značkou, můžete jednoduše vycházet z našich produktů a udělat něco, co je vaše.

Jak otevřít solnou jeskyni nebo pokoj?

Krásu a zdravotnictví potěší spotřebitele s novými nabídkami na trhu s kosmetologií. A nyní mohou klienti dokonce bez návštěvy sanatoria zlepšit své zdraví a omlazovat. Samozřejmě, pro podnikatele jsou v této oblasti vynikající příležitosti pro rozvoj! Hlavní věcí je zvolit správný směr. Dnešní skvělý nápad byl otevřením solné jeskyně. Poptávka po tomto typu služeb je poměrně velká - a to je s minimální konkurencí. Odborníci již dlouho zjištěno, indikace a kontraindikace solná jeskyně, a spotřebitelé již ocenili veškeré kouzlo tohoto postupu - pokud kvalifikovaně přistupovat k podnikatelské činnosti organizace, je možné získat slušný příjem a rychle získat zpět za každou cenu.

Speleoterapie - léčba dýchacích orgánů bez léků, což znamená inhalování lidských mikročástic chloridu sodného. A látka, jak je známa, "zabíjí" mnoho patogenních bakterií. Taková zasedání se konají poblíž letovisek, kde se přirozeně objevuje spousta jeskyní s nánosy přírodní soli. Kurz léčby však trvá poměrně dlouhou dobu - obyvatelé velkých měst budou z toho jasně zbaveni. V tomto případě zůstává pouze haloterapie. Ve skutečnosti se jedná o stejnou speleoterapii, pouze jeskyně se solnými ložisky jsou uměle vytvořeny. Takže podnikání je postaveno - otevřete pokoj, kde jsou vytvořeny všechny podmínky pro obnovu zákazníků.

Zdálo by se, že obtížná věc je otevření slané jeskyně na návštěvu? Ale tady musí podnikatel myslet na mnoho nuancí. Za prvé, rozsah to pro uživatele je zcela nový (bude muset nějak upoutat jejich pozornost), a za druhé, je třeba vydat hromadu dokumentů a pečovat o celou kvalitní vybavení (což určitě bude mít odpad).

Tak jak otevřít solnou jeskyni nebo místnost od začátku, aby podnik začal přinášet trvalý vysoký zisk v budoucnu?

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Složitost zahájení podnikání je 4/10.

Jaké dokumenty se mají shromažďovat?

Pokud jednostranně otevřete firmu, zaregistrujte ji lépe ve formě IP - méně daní, méně běžných za papírování. Chystáte se otevřít lázně s celým seznamem služeb? Nedělejte bez LLC.

Centrum haloterapie může být registrováno pod různými kodexy oddělení vnitřních věcí: 93.29 "Ostatní zábavní a rekreační služby", 93.04 "Tělesná kultura a zdravotní činnosti". Hlavní věc není registrovat se jako klinika poskytující zdravotnické služby - jedná se o úplně jinou oblast činnosti zahrnující spoustu kontrol, kvalifikovaného personálu a velké finanční investice.

Náklady na registraci aktivit jsou nízké, pokud mluvíme o IP - ne více než 10 000 rublů. Pro tuto oblast podnikání si vyberte zjednodušený daňový systém - pravidelně odečtete 6% z vašich zisků z daní.

Franšíza nebo vlastní značka?

V souvislosti s popularitou tohoto směru dostal trh řadu nabídek od franchisorů - sítí pro jeskyně se slanou vodou, které nabízejí podnikatelům možnost otevřít podnik pod již známou značkou.

Soutěž solné jeskyně přebírá plnou podporu podnikatele od držitele práv této značky. Práce na franchisu vám ušetří čas na zahájení podnikání a další propagaci - nemusíte hledat pokoj, vybírat pokoj, promyslet prostřednictvím reklamní kampaně. Kromě toho mnoho firem nabízí podnikatelům a školení v řízení všech případů - počínaje organizací práce a ukončením výpočtu daňových odpočtů. Jak ukazuje praxe, solná jeskyně na klíč od franchisora ​​se vyplácí mnohem rychleji.

Máte v plánu otevřít sůl v jeskyni? Věnujte pozornost těmto společnostem, které pracují na základě franšízové ​​dohody - Sol +, Speleon, Halomed, Vita Breeze, Galofort, GaloPlus. Než se rozhodnete ve prospěch této nebo té franšízy, porovnejte podmínky spolupráce - v každé společnosti její nuance v servisní dohodě!

Chcete-li otevřít sůl jeskyně na povolení, to bude trvat 500,000-1500000 rublů. Vše závisí na podmínkách určité značky. Je samozřejmé, že během spolupráce bude nutné procento zisků odečíst franchisoru.

Pokud je solná jeskyně nebo místnost plánována jako podnik pod vlastní značkou, budou téměř stejné výdaje jako v případě povolení. Navíc existuje možnost uspokojit menší část nákladů - koneckonců vy vyberete zařízení (proč například nemůžete koupit použité zařízení a nábytek). Mějte však na paměti, že pak musíte nezávisle rozumět všem problémům - naplánovat reklamní strategii, zapojit se do brandingu budoucí společnosti, přemýšlet o návrhu prostor. Ale v budoucnu, pokud budete podporovat podnikání, můžete přemýšlet o prodeji franšízy vlastní značky.

Který pokoj je vhodný pro obchodní řízení?

Při řešení všech právních otázek současně hledáte vhodnou místnost, kde bude umístěn halocentr. Bude-li přemýšlet o dobrém místě pro instituci, bude mít stálý tok zákazníků.

Hlavním pravidlem při výběru dislokace slané místnosti je vysoká návštěvnost! V ideálním případě je vhodným místem v blízkosti dětských rozvojových center, zdravotnických a vzdělávacích zařízení, sportovních komplexů. Mnoho podnikatelů organizuje podnikání v budovách obchodních a nákupních center. Zákazníci by tam měli být pohodlní, aby se tam dostali. Nezasahujte do blízkosti parkoviště.

Pokud se podíváte na sanitární normy, pak jeden návštěvník sůl vyžaduje 3 m 2 volného prostoru. Takže při výběru vhodné místnosti je třeba vzít v úvahu plánovanou průchodnost instituce! Jak ukazuje praxe, pro organizaci salonu je dostatek prostoru 50 m 2. V tomto případě samotná solná místnost nesmí přesáhnout 25 m. 2. Ale potřebujeme další prostor pod administrativním stolem, kancelářské prostory pro návštěvníky a zaměstnance.

Pro začátečníky byste neměli koupit prostor pro solnou jeskyni nebo pokoj. Bude mnohem výhodnější si pronajmout plochu - méně startovacích nákladů, nemusíte si půjčit velké půjčky v bance.

Příprava prostor a potřebného vybavení

Nezávisle na vedení zařízení solné jeskyně je to nereálné - je nutná pomoc specializovaných firem! Propagovat trh a najít společnosti, jejichž činnost je zaměřena na vybavení halocenteru.

Existuje mnoho požadavků na fungování sůl - nemůžete to udělat bez odborníků. V průměru obnovit prostor pro pořádání rekreačních zasedání a nákup potřebného vybavení bude vyžadovat nejméně 450 000 rublů. Podívejte se na společnosti, které nabízejí služby s nejlepším poměrem cena / kvalita. Pravděpodobně je třeba využít pomoc firem, které se nacházejí v jiných městech - zde se berou i náklady na dopravu.

Jak jsou umělé solné jeskyně a pokoje:

 • Halogenátor. Toto je první zařízení v seznamu všech potřebných zařízení! Poskytuje halokomordu se solným postřikem požadované koncentrace. Také ve své funkci je udržovat požadovanou teplotu (18-20 ° C) a vlhkost (≈ 50%) v místnosti. Přemýšlejte o tom, jak nakupovat zařízení pro solnou jeskyni nebo místnost, určit typ halogenátoru. Existuje několik typů instalací - některé zařízení pracují ultrazvukovým způsobem, zatímco jiné dělí částečky soli. První možnost je lepší - takové zařízení funguje tiše a vytváří menší částice soli. Návštěvníci se v takových lázních budou cítit mnohem pohodlněji!
 • Podsvícení. Pro mnohé je solná jeskyně nejen místem, kde můžete zlepšit své zdraví. Někteří sem přijedou, aby si odpočinuli a odpočinuli si. A vnitřní osvětlení hraje důležitou roli. Je lepší namontovat světlo, jehož jas může být nastaven, což vytváří buď jasné světlo, nebo tlumené soumrak. Osvětlovací zařízení jsou instalována na stropě a stěnách podél soklových desek.
 • Vytvoření objemných reliéfů. Pro návrh salonu zcela odpovídá přirozené solné jeskyni, je třeba zvýšit krápníky a stalagmity. Odborníci za tímto účelem používají profesionální vybavení.
 • Hudební zařízení. Poklidná hudba v halocentre uvolňuje. Místnost je vybavena reproduktory.

Cena zařízení pro solné jeskyně bude záviset na její značce, kapacitě a vybavení. Největší výdaj je nákup halogenátoru. Průměrná cena halogenátoru pro solná místnost se v průměru pohybuje od 250 000 rublů. Nastavení osvětlení vyžaduje nejméně 70000 rublů. Chcete-li hrát hudbu v halocenteru, můžete si udržet 10 000 rublů.

Můžete koupit sůl pro sůl jeskyně od mnoha dodavatelů. Věnujte pozornost kvalitě výrobku. Prodávající musí mít všechny potřebné doklady, které potvrzují původ a složení soli. Faktem je, že zde jsou potřeba speciální produkty - používání mořské nebo himalájské soli v haloterapii není metodou schváleno!

Nezapomeňte na nábytek, který je třeba nainstalovat v solné jeskyni. Obecně platí, že v malém halocentru je sůl určena pro 5-7 osob. Koupit potřebný počet pohodlných křesel a lehátka, podnožky. Pro malé návštěvníky také poskytují nábytek. Chcete-li koupit interiérové ​​předměty, strávíte nejméně 30 000 rublů.

Organizace práce halocentra

Výhody a poškození solné jeskyně je již dlouho známo potenciálnímu cílovému publiku. Proto s řádnou organizací wellness salonu nebude k dispozici nedostatek klientů.

Podnikání je dobré, protože nemusíte přijímat vysoce kvalifikované specialisty. Veškeré organizační záležitosti (vstup na návštěvu, přijetí platby, poradenství) může provést správce. V budoucnu, kdy je instituce nerozkládána, je možné zapojit lékaře-terapeuta - odborník dá pacientům potřebná doporučení pro léčbu stávajících nemocí. Určitě přidáte prestiž k vašemu halocenteru - bude zde více zákazníků!

Při organizování rekreačních zasedání je několik funkcí, které je třeba vzít v úvahu:

 • Každá zasedání by se měla konat v přísně naplánovaném čase. Pro každý den bude nutné sestavit plán - počet lidí, kteří chtějí navštívit sůl, a čas, který se vezme do úvahy. Skutečnost, že halogenátor po 40ti minutách práce musí být znovu nakonfigurován - trvá asi 20 minut. Nerobte zákazníky čekat - naplánujte tak všechny zasedání předem! V průměru za 8 hodinový pracovní den můžete provádět procedury každou hodinu. Mějte na paměti, že ve všední dny v týdnu jsou skupiny návštěvníků pravděpodobně nedostatečné.
 • Ti, kdo pozdě navštívili solnou jeskyni, nemohou být do budovy dovoleni. Pokud otevřete dveře do místnosti, mikroklima bude narušena a všechny výhody postupu budou sníženy na "ne". Souhlasíte s klientem o druhém čase relace, abyste neztratili zisky.

Přemýšlejte o tom, jak nastavit náklady na návštěvu solné jeskyně. Společnosti nabízejí zákazníkům různé ceny - hodně závisí na umístění halocenteru. V průměru se cena pohybuje mezi 150 - 300 rublů za sezení. Pro děti je vstup levnější.

Jak rozvíjet firmu?

Když je obdržena licence k podnikání a halocenter je připraven otevřít své dveře zákazníkům, měl by podnikatel uvažovat o podpoře zařízení. Čím více lidí se dozví o zdravých zasedáních, tím více zisků získáte.

Reklama v sociálních sítích, v televizi a rozhlase, poznámky v tematických časopisech - zahrnují různé marketingové nástroje. Vynikající zpětná vazba je zaznamenána ve spolupráci s lékařskými a vzdělávacími institucemi - nechte zde brožury a prospekty o výhodách haloterapie. Pokud se vám podaří souhlasit s lékaři - nechte odborníky doporučit vaší pacientovi léčebnou instituci. Dávejte pozor na vytvoření webové stránky společnosti - zde se potenciální zákazníci dozví o službách a cenách.

Není obtížné přilákat zákazníky. Je mnohem obtížnější je permanentní. A pak se zaměří na zákazníka!

Zvažte následující body:

 • Podrobné konzultace návštěvníků, vysvětlení všech důležitých nuancí postupu - správce by měl být v této oblasti dobře obeznámený a nejlépe by měl být vyškolen.
 • Nabídněte slevy a propagace pravidelných zákazníků. Například ve všední dny nebo v brzkých hodinách můžete nastavit nižší ceny pro návštěvy wellness zasedání. Rychle vyvíjíte věrnost zákazníků vůči společnosti.
 • Dobrým nápadem bude prodej dárkových certifikátů, který si budou moci všichni návštěvníci koupit.
 • Maminky s dětmi často navštěvují zasedání. A pro ně by měla být zajímavá solná jeskyně pro děti. Můžete zde poskytnout malé hřiště.
 • Zamyslete se nad poskytováním slev některých kategoriím občanů - osobám se zdravotním postižením, veteránům, důchodcům.
 • Pokud jste již spustili několik skupin v sociálních sítích, pravidelně hrajte kupony za slevy nebo dárky mezi účastníky.
 • Pravidelně lze uspořádat bezplatné semináře, kde lékaři o přínosech postupu řeknou o způsobech léčby různých onemocnění.

Oblíbené publikace:

Jaký zisk očekáváte od podnikání?

Čistý zisk, který obdržíte od podnikání, bude záviset na stanovených nákladech na zasedání a na počtu zákazníků.

Chcete-li koupit halogenátor pro sůl a další zařízení, opravit prostory a zřídit práci instituce, bude to trvat nejméně 500 000 rublů. Pokud bude sálová místnost pro 7 osob plně obsazena v každém zasedání, budete moci obdržet 1400 rublů - při vstupním poplatku 200 rublů. Za 8 hodin denně získáte 11 200 rublů. Měsíční zisk v tomto scénáři bude 336 000 rublů (v případě denního halocentra). A příjmy mohou být ještě vyšší - existuje možnost udělat 12 hodinový pracovní den. S příslušným řízením případu zaplatíte všechny náklady za několik měsíců.

Franšíza solných jeskyní. Niche Přehled

Proč jsou solené jeskyně tak populární a jak můžete vydělat peníze na to?

Solné jeskyně (solní pokoje nebo halochamber) - speciálně vybavený pokoj, stěny a dno, které je nanesena silná vrstva soli povlaku. Uměle vytvořené solné jeskyně napodobují přírodní jeskyně a mají terapeutický a zlepšující zdravotní účinek.

Pokud by byly dříve halochamber zahrnuty do fitness centra, lázeňské a SPA salony, ale teď solná jeskyně identifikován jako samostatný druh podnikání a provoz mimo veškeré instituce, a jejich majitelé získat však není vysoká, ale stabilní příjem.

První takové instituce v městském prostoru se začaly objevovat asi před 7 lety a dosud se jim nepodařilo získat širokou popularitu, což dodnes ovlivňuje návštěvu solných jeskyní. Je třeba si uvědomit, že ne všichni Rusové jsou známí a vědomi jejich účinnosti a přínosů pro tělo.

Ale o tom budeme hovořit později, protože výhody výklenku solných jeskyní jsou mnohem větší než nevýznamné nedostatky.

Během léčby a wellness se klient nachází v pohodlné židli a odpočívá. Věc je, že terapeutický účinek působí vzduch ve stejné místnosti, která je nasycena jemně dispergovaným solným aerosolem. Návštěvník dýchá vzduch, v němž jsou rozpuštěny mikročástice soli, zbavují se různých chorob, procházejí prevencí nebo prostě spočívají ve shonu města.

Pravidelná pasáž tohoto postupu čistí plicy, průdušky, zmírňuje záněty a zvyšuje imunitu člověka. Také návštěva solné jeskyně je užitečná v období nachlazení a stresu.

Solné jeskyně jsou obzvláště poptávané mezi obyvateli megacities, kde je zdraví silně ovlivněno znečištěným vzduchem, velkým množstvím lidí, únavou a nedostatkem spánku a rytmem života. Proto má smysl začít podobné podnikání pouze ve velkých městech. Díky klidné atmosféře vytvořené ve slané místnosti bude návštěvník nejen schopen absolvovat lékařský a zdravotní kurz, ale také relaxovat.

Navzdory skutečnosti, že trh neměl ani čas na vytvoření, některé společnosti jsou již připraveny nabízet franchising solných jeskyní.

Je však třeba mít na paměti, že žádná známá značka se ještě nepodařilo stát se slavnou a rozeznatelnou, a tak stojí za to, že si koupíte franšízu se solnou jeskyní ve skutečnosti jen proto, abyste dostali pokyny, jak uspořádat firmu?

Kupte franchisovou solnou jeskyni nebo si sami otevřete podnikání?

Podnikání v solných jeskyních nevyžaduje obrovské počáteční investice, dlouhou přípravu, trvalou přítomnost a kontrolu a komplexní systém organizace. To je to, co dělá nicka atraktivní pro mnoho začátečníků, stejně jako zkušení podnikatelé.

Všechno by však bylo příliš jednoduché, kdyby nebylo jedno "ale". Výklenek ze solných jeskyň, stejně jako kterýkoli jiný segment, má své specifické rysy, a to léčebnou a zdravotně orientovanou orientaci. Zapomínají na tuto funkci, nebo ne, že jí dost pozornosti, mnoho podnikatelů ve spěchu (Chci, aby je rychlejší) otevřít obchod, nedostávají od své vlastní podnikání nebo peníze, nebo potěšení.

Jaké jsou hlavní chyby podnikatelů?
 1. Použijte nesprávnou technologii pokovování, která způsobí, že sůl vypadne
 2. Nevíte, jak přilákat zákazníky a pracovat s nimi

Nebudeme mluvit o komfortních podmínkách, výběru zaměstnanců a dalších souvisejících potížích, protože se jedná o jakoukoli práci.

Nicméně, pokud nevíte, jak toho dosáhnout, na jedné straně, zlepšující se účinek, a na druhé straně - pohodlný pobyt v prostorách zákazníků, pak zváží přiměřené podmínky podnikání s franchise solných jeskyní. Mnoho firem navíc nabízí nejen balenou firmu pod určitou značkou, ale také poradenské služby.

Je skutečně výhodné otevřít ne jeden, ale několik bodů ze solných jeskyní po městě. Měli byste pochopit, že samotáři na trhu jsou obtížnější než sítě.

Více informací o aktuálních nabídkách na trhu se můžete dozvědět z článku Přezkum franšízy solných jeskyní.

Výhody výklenku solných jeskyní
 • volný trh
 • účinný postup
 • vícenásobné návštěvy
 • široké cílové publikum
 • rychlá návratnost
 • nízké provozní náklady
 • nepotřebují trvalou přítomnost
 • žádné zvláštní vzdělání, znalosti a licence nevyžadují

Mnoho podnikatelů je odpuzováno myšlenkou, že podnikání v solných jeskyních může být zahájeno pouze tehdy, pokud je k dispozici odpovídající vzdělání a speciální licence, které tuto činnost oprávňují. Ve skutečnosti, se základním kapitálem k dispozici, téměř každý může začít své vlastní podnikání.

Neexistují tedy žádné odstrašující prostředky k zahájení podnikání, bez ohledu na to, zda se chystáte otevřít sami, zda si koupíte franšízu solných jeskyní.

Nevýhody podnikání v solných jeskyních
 • sezónnost
 • není oblíbenou službou
 • kontraindikací
 • zvýšená konkurence

1. Sezónnost

Sezónnost existuje téměř v každém obchodě, ale někteří majitelé to necítí kvůli tomu, že faktory, které přímo či nepřímo ovlivňují prodej, jsou vzaty v úvahu.

Praktická ukázka - rekordní poptávka po zdravotních službách solných jeskyní je v zimní sezóně, kdy je tělo oslabené a je obzvláště náchylné k nachlazení. A v teplé sezóně na úkor dětí, letních obyvatel a těch, kteří si mohou dovolit přírodní solné jeskyně a mořské klima, poptávka je snížena asi o 20%.

Zároveň však zaměstnanci úřadu zůstávají ve městě, nebo prostě ti, kteří nemají příležitost cestovat do přírody nebo létat k moři. Na nich musíte v létě vsadit. Poskytněte systém slev, propagací, soutěží a dalších "návnad", které přilákají další tok zákazníků.

2. Propagace

Oblíbenost solných jeskyní roste, ale většina potenciálních zákazníků ani neuslyšela o tomto léčebném postupu.

Pokud se tedy rozhodnete začít podnikat ve slaných jeskyních, budete muset nejen propagovat svou značku, ale i službu jako celek. Jedná se o jednu z nevýhod míst, které se právě objevují, a zpravidla jsou popularizovány podnikateli, kteří jsou objeviteli, kteří musejí mluvit o službě s jakýmikoli možnými způsoby.

Není to jen o tradiční reklamě v médiích (tisk, rozhlas a televize), je to spíše naopak často zbytečně drahé a neúčinné. V našem případě se spolupráce s místními zdravotnickými institucemi může stát dobrou reklamou. Pokud existují náznaky návštěvy solné jeskyně, lékaři poslali pacienty do vašeho zařízení.

Je zřejmé, že pro poskytování kompetentních služeb potřebujete webové stránky. Umožní vám nejen rychle najít vás na internetu, ale také inteligentně informovat potenciální zákazníky o službě, svědectví, kontraindikacích a samozřejmě o výhodách postupu.

V případě podnikání ve slaných jeskyních je také nutné použít venkovní reklamu - transparenty, letáky a podobně.

3. Kontraindikace

Dokonce se zdá, že v tak neškodném postupu existuje řada vážných kontraindikací, které samozřejmě budete muset návštěvníky varovat.

Nicméně, ve spravedlnosti je třeba poznamenat, že v praxi správa solných jeskyň není zodpovědná za zdraví návštěvníků. Vše, co se týče kontraindikací, je zpravidla přiděleno nezávislému studiu klienta a v případě potřeby konzultaci se specialistou.

Kontraindikace léčby v solných jeskyních:
 • Onkologie
 • Epilepsie
 • Infekční onemocnění v akutní fázi
 • Exacerbace bronchiálního astmatu
 • Klaustrofobie a další duševní poruchy
 • Tuberkulóza
 • Hypertenze a ischémie (stadia 2 a 3)
 • Zneužívání látek a závislost
 • Silné krvácení
 • Chronické a akutní onemocnění ledvin
 • Hnatelné procesy v organismech jakékoli lokalizace
 • Intoxikace a horečka u ARVI
 • Jakékoli chronické onemocnění v akutní fázi
 • Chronická koronární nedostatečnost
 • Vysoká teplota

4. Hospodářská soutěž

Podnikání v solných jeskyních získává mezi podnikateli obrovskou popularitu a trh je ve fázi formace. Pokud se již rozhodnete otevřít svou firmu, nebudete čelit silné konkurenci, ale nakonec to budete cítit, protože slibné místo nebude ponecháno bez pozornosti těch, kteří chtějí vydělat peníze v jednoduchém a srozumitelném podnikání.

Před výběrem místa pro budoucí solnou jeskyni si prostudujte trh svého města a zjistěte o konkurenci. Dávejte pozor na skutečnost, že v blízkosti není žádná podobná instituce, vyberte místo s očekáváním 100 tisíc lidí na solnou jeskyni.

Klienti

Slané jeskyně mají rodinný formát a jsou zaměřeny na široké cílové publikum, přibližně 90% populace.

Dvě velké skupiny, které se aktivně účastní procedur, jsou děti a dospělí od 35 let.

Z nich - lidé s chronickými onemocněními dýchacího ústrojí a kožních onemocnění, alergiemi, kuřáky a prakticky všemi obyvateli velkých měst.

Také návštěva solných jeskyní je zobrazena na adrese:

 • chronická únava
 • stres
 • hyperreaktivita u dětí
 • v nadměrné hmotnosti

V tomto případě je skutečný přínos, viditelný efekt a eliminace některých onemocnění je možné pouze tehdy, pokud násobek solná jeskyně, to znamená, že k významným změnám po první klient necítí relace. Návštěvník bude proto pro službu "pevně stanoven" a takový systém přinese majiteli podniku další příjmy.

Ziskovost

Klíčovým momentem je výběr místnosti, její umístění, uspořádání interiéru této místnosti a moderní vybavení.

Zařízení sůl bude stát nejméně 500 000 rublů. Hlavní položkou výdajů jsou stavební práce, nábytek, nájem, reklamní materiály. Kromě toho nesmíme zapomenout na reklamní kampaň a platbu zaměstnanců.

Průměrná cena za relaci je 200 rublů, doba trvání je 40 minut.
Veškerá solná jeskyně má pracovní zátěž, obvykle 30%, a je přímo spojena se skutečností, že procedura "sůl" je málo známa.

Zisk bude přímo záviset na ploše solné jeskyně a počtu míst. Jako příklad uveďme pokoj 12 m2. kapacita 6 osob. Na jeden pracovní den (12 hodin) je solná jeskyně schopna sloužit 72 osobám.

Při průměrné kontrole 200 rublů a maximálním zatížení může solná jeskyně přinést 15 000 rublů denně a měsíční výnos bude činit 450 000 rublů.

Po odečtení běžných výdajů (mzdy, nájemné za prostory, služby) asi 200 000 rublů, čistý zisk bude 250 000 rublů.

Tyto výpočty jsou velmi přibližné, protože na jedné straně můžete mít mnohem méně zákazníků (například s nesprávně vytvořeným marketingem), na druhé straně jejich počet může být vyšší s větší plochou sůl jeskyně.

Podle vlastníků podniků se i při 30% zatížení splácí počáteční investice za 6-10 měsíců. Ziskovost podniku činí 132%.

Místo:

Sůl jeskyně, pokud mluvíme o podnikání obecně, by neměl být považován za jednu místnost v 15 m². Koneckonců by měla být plnohodnotná instituce, která kromě hlavní místnosti bude mít recepci, šatnu a rekreační areál.

Obecně platí, že zdravotnický salon bude potřebovat alespoň 50 metrů čtverečních, z nichž 30 bude přiděleno přímo do místnosti se solí, zbytek - do recepce, čekárna, šatna a technická místnost.

Při výběru umístění solné jeskyně by hlavním kritériem mělo být pohodlí přístupových cest. Není to tak důležité, že vaše instituce je uprostřed, spíše to bude místo pro spaní, ale ti, kteří si to přejí, by se měli rychle a snadno najít. Proto věnujte pozornost tomu, že salon byl v blízkosti veřejné dopravy a měl v blízkosti alespoň minimální počet parkovacích míst.

Franchise solné jeskyně "Sol +"

Otevírání vlastní solné jeskyně může být nejen ziskové, ale také společensky užitečné podnikání. Hlavní výhodou návštěvy takových místností je, že mají znatelný léčebný účinek jak na děti, tak na jejich rodiče. Začátečníci však těžko rozumí všem nuancům této aktivity, a proto mnozí z nich raději kupují franšízy známých sítí, z nichž jeden je slavný "Sol +".

Popis franšízy

 • Záloha - 950 tisíc rublů;
 • Odměny - od 4 do 10 tisíc rublů (závisí na balíčku);
 • Zahájení investic - od 1 000 000 do 1 500 000 rublů. Tato částka bude záviset na velikosti nájemného, ​​na nákladech na opravu a registraci vstupní skupiny, nákladech na nábytek atd.
 • Zahájení - 1 měsíc po uzavření smlouvy s pronajímatelem;
 • Doba návratnosti - od 6 do 8 měsíců;
 • Zisk z jednoho místa je asi 200 tisíc rublů měsíčně.

Partneři sítě se mohou stát podnikateli v jakémkoli věku, s jakýmkoli vzděláním a praxí. Jediným požadavkem společnosti je touha pracovat na projektu, rozvíjet jej, udržovat pověst "Sol +". Učení partnera je úkolem franchisora.

Popis franšízy, služeb

Co získá franchisant?

 1. Pomoc při hledání vhodných prostor, pomoc při uzavírání smlouvy s pronajímatelem;
 2. Originální designový projekt přizpůsobený vybranému místu;
 3. Otevření místnosti "na klíč" s již nainstalovaným zařízením;
 4. Pokyny pro registraci přijímacího prostoru;
 5. Reklamní materiály;
 6. Podrobné pokyny pro zahájení projektu a řízení činností;
 7. Pomoc při výběru zaměstnanců, výběrová kritéria, příklady životopisu;
 8. Pomoc při tvorbě škály služeb a cenové politiky;
 9. Tvorba webu, skupiny v sociálních sítích atd.;
 10. Reklamní kampaň;
 11. Nápověda tým objev, školení zaměstnanců;
 12. Software;
 13. Přístup k informační společnosti společnosti;
 14. Podpora všech otázek, technická podpora;
 15. Školení klíčových pracovníků;
 16. Přístup ke komunikačním kanálům s dalšími partnery;
 17. Školení online;
 18. Konzultace týkající se marketingových otázek;
 19. Fóra a kongresy franšízantů;
 20. Požadovaná dokumentace.

Po podpisu smlouvy začíná společnost trénovat každého partnera, zavádí ho do specifika organizace podnikání, propagace, řízení. Po otevření franšízy však může počítat s podporou. Po spuštění solné jeskyně, zejména v úvodních fázích práce, podnikatelé obvykle mají mnoho otázek, které odborníci z "Sol +" jsou připraveni odpovědět.

Všechny tyto služby jsou zahrnuty ve výši vstupního poplatku, což je 950 tisíc rublů. Kromě toho budete muset zaplatit nájemné, opravit zónu a vstupní skupinu, nákup a instalaci hudebního centra, náklady na podporu bodu.

O nás

"Sol Plus" je lídrem na ruském trhu solných pokojů. Byl založen relativně nedávno v roce 2012. Je třeba zdůraznit, že všechny aktivity byly budovány na základě přemýšlivého obchodního modelu, který vzal v úvahu naprosto všechny faktory, které by mohly ovlivnit kvalitu a poptávku po službách. Dlouhodobá zkušenost sítě vám kromě toho umožňuje vyloučit všechny neúčinné akce včetně metod propagace a soustředit se na skutečně fungující schémata. Svými metodami je společnost připravena sdílet s novými partnery, čímž je zajištěn rychlý start a stabilita jejich podnikání. Dnes existuje více než sedmdesát jeskyní v různých městech Ruska, Kazachstánu a Kyrgyzska. "Sol +" se tam nezastaví a v blízké budoucnosti plánuje otevřít pobočky v Estonsku, Lotyšsku, Bělorusku a dokonce i v daleké Kanadě.

Základem cílové skupiny jsou děti a jejich rodiče. Faktem je, že v předškolním a školním věku potřebuje rostoucí organismus zejména podporu těla, celkové oživení a posílení imunity. Návštěva místnosti soli umožňuje chránit dítě před virovými nachlazením, zmírnit příznaky onemocnění dýchacích cest, kůže u dospělých snížit negativní vliv kouření, a obecně mít příznivý vliv na zdraví jakéhokoli rezident města.

Výhody

Jaké jsou hlavní výhody franchisingu "Sol +"?

 1. Rychlá návratnost;
 2. Příjem hydrochloridové místnosti "na klíč";
 3. Snadná správa obchodu;
 4. Stabilní příjem až 450 tisíc rublů měsíčně;
 5. Konec čistého zisku z prvního měsíce práce.

Požadavky

Místnost solné jeskyně "Sol +" musí splňovat následující požadavky:

 • Samotná plocha pokoje je od 18 do 25 metrů čtverečních. m;
 • Celková plocha bytu činí 35 m² m;
 • Vlhkost od 60%, teplota vzduchu 18-24 stupňů Celsia;
 • Zabraňte vibracím;
 • Požadavky na umístění dodatečně vydává franchisor.

Franšízy solných jeskyní. Návrhy, pracovní schémata a požadavky

K otevření slané jeskyně franšízou podnikatel potřebuje asi 500 tisíc - 1 milion rublů. V tomto druhu podnikání hraje větší roli nejen propagace značky, ale i velikost balíčku služeb franchisora ​​a zkušenosti, které získal. Mateřská společnost je zodpovědná za stavbu jeskyně, za použití nátěrových hmot (halodizayn) a za dodávku vybavení a zásob.

Jednou z hlavních výhod podnikání otevření solných jeskyní je jeho veřejná užitečnost. V tomto článku nebudeme uvažovat o zázračných vlastnostech halochambers a jejich vlivu na tělo, a o tom jsme o tom mluvili. Řekněme, že veřejná užitečnost jeskyní je doplněna sociální potřebou: všechny kategorie obyvatel všech věkových kategorií a jakákoli úroveň příjmů využívají služby. Slané jeskyně vám umožní spojit podnikání s potěšením: lidé tam přijíždějí kvůli nejzdravějšímu postupu, a také kvůli uvolnění a snadné komunikaci mezi sebou. Proces otevření jeskyně je považován za poměrně jednoduchý. Je vyžadován tento typ podnikatelského oprávnění pouze ve výjimečných případech (je nutná licence, pokud je solná jeskyně je součástí zdravotnického zařízení, kde je lékař, jmenování Haloterapie procedury, jakož i zlepšit postupy nepotřebují licenci). Solné jeskyně nevyžadují konstantní nákladné nákupy, snadno se nalít do existující podnikové struktury (otevřen na základě salony krásy, fitness centra, sportovní kluby, atd), stejně jako poskytnout podnikatelům příležitost vydělat další služby. Volný výklen je snadno zvládnutelný a vzhledem k tomu, že jeskyně nemusí střílet velkou plochu - dostatek a 30-35 metrů čtverečních. metrů a dokonce i zařízení s nízkým obsahem kapaliny jsou vhodné pro instalaci.

V posledních letech se aktivně rozvíjí síť solných jeskyní, která začíná na franchisingu. Za pouhé tři až čtyři roky původ tohoto druhu povolení, některé společnosti již mají několik desítek partnerů v celé zemi. Nákup franšízy, podnikatelé občas urychlí proces spuštění jeskyně. Nemusíte hledat dodavatele vybavení, stavitele a dekoratérů. To vše nakupují spolu s právem na ochrannou známku. Navíc společně se značkou obdrží znalosti, které průkopnické společnosti získaly o svých praktických zkušenostech. Někteří franšízové ​​jsou připraveni pomoci začínajícím partnerům nejen s uvedením na trh, ale také s aktivitami v průběhu práce. Soutěž roste a právě otevírání místnosti pomocí sádry a halogenátoru nestačí. Jeskyně se stalo důležité, aby si sjednat (mnoho pokoje mají pohádkový obraz zasněžené pokoj s útulným krbem, sněhové hrady, mrazivé chaty zdvihovým polární stanice a další), jakož i poskytovat zákazníkům nejlepší služby a rozsah služeb. Ujištění o franchisory, uzavírací, solné jeskyně - vzácný jev, a tam jsou mladí lidé ve věku 20 let a franchisantů „ve věku“ mezi síti partnerů mezi - od 60 let a starších.

Co je součástí balení

Balíček franšízy může obsahovat širokou škálu služeb až po otevření solné jeskyně "na klíč". Je však třeba mít na paměti, že výraz "na klíč" obvykle nezahrnuje náklady na nákup nábytku, opravy recepce a nájemné.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Většina franchisorů pomáhá při hledání a výběru prostorů, pomáhá posoudit správnost zvoleného místa, připraví jej pro aplikaci solného nátěru a skutečně postaví solnou jeskyni. Pokud jde o návrh projektu, franchisor může nabídnout buď standardní verzi nebo vyhořelé několik možností z čeho vybírat (takový návrh, například, dělá společnost „Vita Breeze“), nebo jít k rozvoji rozložení individuálně, dokonce nabídl exkluzivní pro jejich konstrukci sítě.

Obvykle je zakoupeno zařízení franchisora, stejně jako spotřební materiál za zvýhodněné ceny od dodavatelů. Například balíček franšízy společnosti "Sol +" zpočátku zahrnuje dodávku halogenátoru, aerosolů pro 500 zasedání (500 ks) a solných lamp.

Jako dodatečné vybavení je vyžadován ionizátor vzduchu, měřicí přístroje, lehátka nebo dekorativní židle pro relaxaci, audio a video systémy, stejně jako různé dekory. Zařízení je obvykle vybaveno záručním servisem. Záruční doba pro generátory je 2 roky, ale podle zkušeností franchiserů mohou zařízení kvality pracovat stabilně bez poškození po dobu pěti let.

Franchisové pomáhají svým partnerům při hledání personálu a poskytují poradenství v oblasti pronájmu a v některých případech se na sebe a trénují (vzdáleně nebo na místě). Franchisant obdrží systém CRM pro řízení obchodu, hotové reklamní kanály s reklamními mock-upy a informace o pobočce jsou umístěny na hlavním webu společnosti. V některých případech jsou pro franchisora ​​vytvořeny účty sociálních sítí.

Samostatnou otázkou je cenová politika. Tato záležitost je řešena na základě území, kde je plánováno umístění jeskyně, její průchodnost. Obvykle je cena za relaci nejméně 200-300 rublů na osobu, délka jednoho zasedání je asi 40 minut. Chcete-li přilákat zákazníky, zejména na začátku podnikání, poskytovatelé franšízy poskytují franšízantům podrobné marketingové strategie. Není žádným tajemstvím, že "jeskynní podnikání" se od konce května až do začátku září značně sráží, takže mnoho majitelů povolení slibuje, že se podělí o své zkušenosti a zkušenosti s udržováním zákazníků v létě. Ale co přesně jsou tyto strategie, potenciální partner, samozřejmě, se učí pouze po rozhodnutí o spolupráci.

Schéma práce s franchisorem

Po podpisu smlouvy franchisor zpravidla vyžaduje 50% zálohu z dohodnuté částky (např. Práce se sítěmi "Sol +", "HaloFort"). Poté si franchisant buď samostatně nebo s pomocí odborníků z ústředí prohledá prostory v souladu s potřebnými požadavky majitele povolení. Poté je vyvinuta projekt návrhu jeskyně, franchisant kupuje stavební materiál a vybavení (často je dodavatelem franchisor sám).

Pak začíná fáze výstavby jeskyně a instalace zařízení. Pokud firma prokázala technologii, stavba bude dokončena za 2 týdny. Důležitou etapou je použití tzv. Solného pláště na stěnách. Stavba jeskyně zůstává odpovědností franchisora. Objekt je zaslán technikovi, pod jehož dozorem jsou prováděny opravy. Zejména na několik dní se na stěny aplikuje speciální sůl a LED omítka. Je-li to nutné, provádí se také solná podlaha (ze slaných bloků nebo z volné nebo horninové soli).

Před otevřením solné jeskyně franchisor obvykle instruuje franšízy a zaměstnance na všechny detaily práce, včetně čistě technických bodů, a přenáší zkušenosti, aby přilákali zákazníky. Učení je poměrně rychlý a nevyžaduje žádné dlouhé kurzy a stáže. Můžete začít pracovat téměř okamžitě po instalaci zařízení. Teoreticky celý proces od podpisu smlouvy až po otevření jeskyně trvá asi 1-1,5 měsíců. V praxi se objevovací proces někdy prodlužuje až na 3 měsíce (například je-li požadována lékařská licence).

Jaké jsou nabídky?

Franchising solných jeskyní je nový směr, a to, co se říká, špatně běží, takže i názvy nejrozvinutějších sítí se stávají rozpoznatelnými. Pro řadu franchisorů je hlavním směrem vývoje výstavba solných jeskyní a teprve tehdy vývoj sítě pod vlastní značkou. Příkladem je sibiřská společnost Speleon, která se zabývá výstavbou zařízení ve zdravotnických zařízeních, zdravotních střediscích, kosmetických salonech, mateřských školách atd., Souběžně s tímto vývojem franšízové ​​sítě Speleon.

Vzhledem k tomu, že franchisors v odvětví obchodu odpovědný za výstavbu a téměř vždy vlastní napájení zařízení, srovnání těchto ukazatelů povolení jako paušální částky nebo počáteční investice, mohou snížit potenciální franšízy zmatený. Jaká požadovaná výše platby za značku, jaká konstrukce a jaká zařízení - není vždy jasná. Vzhledem k tomu, že franchisant platí poskytovateli franšízy a tak působivé množství pro řadu služeb, mnoho franchisors mají paušálních nebo vůbec (například síť solných jeskyní „Salt +“, „GaloFort“ atd.), Nebo volejte na to náklady franšízy. Tento ukazatel může být korelován s počtem zahajovacích investic, nicméně, jak bylo uvedeno výše, je třeba mít na paměti, že tato částka nemusí zahrnovat mnoho klíčových výdajových bodů. Proto musí být každý návrh a jeho součásti rozděleny odděleně.

Jedna z největších sítí solné jeskyně (37 místech po celé zemi, z nichž 33 jsou otevřeny povolení) má společnost „Galomed“, který se objevil v roce 2010 v Ufě. Výše požadovaného investičního franchisora ​​znamená od 400 tisíc rublů, z toho 340 tisíc je paušální příspěvek. Výše takového poplatku zahrnuje klíčové poplatky, poplatek za užívání ochranné známky, sadu nezbytného vybavení a po-prodejní servis, školení, tvorba galodizayna jeskyně. Výše licenčních poplatků činí 53 tisíc rublů ročně. Podle přibližných výpočtů, franchisor, na zádi solné komoře, s přihlédnutím k osmi hodin denně, může přinést čistý zisk 30 tisíc rublů ve třech měsících (na základě bootstrap 1/10), a vstup navrátily do 10-12 měsíců. Licence na otevření jeskyně "Galomed" se nevyžaduje.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Jiný jeden z nejrychleji rostoucích sítí, „Salt +“, která byla otevřena na konci října 19 prodejen pod svou vlastní značkou, nabízí podnikatel začít podnikat s částkou 850 tisíc. Rublů. Paušální platba franšízy nevyžaduje, nicméně řekl, že výše investice zahrnovat poskytování zařízení a aerosoli 500 relací, samotnou stavbu, osobní webové stránky, reklamní modely, školení a dokumentaci. Do této částky nezahrnujte náklady na nábytek, opravy vstupní skupiny, recepce a nájemné. Průměrné příjmy franchisanta "Sol +" je 210 tisíc rublů, z toho výdaje jsou asi 80-90 tisíc rublů. Podle výpočtů z franšízy, zisk 82 tis. Rublů lze získat i při 30% zatížení, za předpokladu, že pracovní den trvá solné jeskyně od 9 do 21 hodin, a sezení stojí 250 rublů. Při výpočtu nákladů majitel povolení zahrnuje nájemné jeskyně (na 17-20 metrů čtverečních -.. 30 tisíc), správce platu (20 tisíc rublů.), Daně (10 rublů.), Stejně jako reklamní výdaje a licenční poplatky (10 tisíc rublů). U těchto ukazatelů bude doba návratnosti od 4 do 8 měsíců. Licence, jako v prvním případě, se nevyžaduje pro jeskyni.

Někdy franchisové absolvují franšízy v závislosti na bohatství svého interiéru a použitých zařízeních. Například síť solných jeskyní „Vita Breeze“ má 4 body v Moskvě a má 8 bodů v Rusku, má tři franšízové ​​balíček, „ekonomika“, „standardní“ a „obchodní“ na 299, 499 a 699 tisíc rublů, resp.. Ve všech třech balení obsahuje: vytvoření solného potahu jeskyně, instalace zařízení, větrání, osvětlení, Montáž audia a videa, vytvořit web na doméně společnosti, systém on-line evidence a účetnictví klientů a SEO propagace. Ale každá série poskytuje jiný design (úrovně „ekonomie“, „standardní“ a „Business“), použití různých halogenerators (ve verzi Economy platí „Halo Aeromed Vita“ a „PRIMA ASA01,3 Aeromed“), stejně jako dekorativní prvky (stalaktity a stalagmity).

Prodávají své povolení a menší sítě, například síť "Galofort", která má solné jeskyně v 7 městech Ruska. Velikost počáteční investice franchisora ​​činí 345 tisíc rublů. Toto množství zahrnuje výstavbu jeskyně se solnou vrstvou, zařízení - generátor aerosolu AGFS-001, 500 aerosolových obalů, nákup stavebních materiálů, reklamní modely a dokumentaci. Neexistuje žádný royalty a paušální částka, licence na práci jeskyně není nutná. Podle výpočtů vlastníků sítí bude franchising splácet po dobu 6-9 měsíců od začátku práce. Zisk před zdaněním jeskyně činí 15-17 metrů čtverečních. metrů při 30% zatížení, 12 hodinový pracovní den a náklady na relaci 270 rublů bude 145800 rublů.

Za zmínku stojí také to, že na franšízovém trhu existuje malé procento společností, které nabízejí otevření halokomory pod lékařskou licencí, která bude stát dalších 200-300 tisíc rublů. Náklady na takovou franšízu budou mnohem vyšší (bude to vyžadovat zhruba 1,5 milionu rublů investic), nakonec k získání licence je nutné provést opravy v souladu s SNIP, najmout specialisty s lékařským zázemím a délkou služby atd. Jako příklad franšízy, která pracuje pod licencí, můžete do Moskvy přinést solné jeskyně "GaloPlus". Investice do jeskyní této společnosti budou vyžadovat od 1 do 1,5 milionu rublů a 150 tisíc jako paušální příspěvek. Společnost má diferencované odměny (od 5 do 20 tisíc rublů měsíčně). Platby budou splaceny za 10-14 měsíců od začátku provozu halochamber.

Požadavky na ubytování a ubytování

Otevření solných jeskyní je prospěšné ve velkých městech. Při umístění franchiserů se doporučuje dodržovat pravidlo: 1 sůl jeskyně na 100 tisíc lidí. Majitelé franšízy nevyžadují rozsáhlé prostory pro solné jeskyně a nejsou potřeba. Pro tento podnik bude stačit asi 30-35 metrů čtverečních. metrů. Podle hygienických norem musí být nejméně 6 m3 vzduchu na návštěvu halokomory. Někdy, aby se ušetřilo místo Halogenerator halochamber umístěna uvnitř, v ostatních případech oddělit přiléhající k nim tehpomeschenie (operátor) je přiřazen k tomuto asi 4-5 čtvereční. metrů. V provozovně je vedle halogenačního zařízení také zásoby aerogalitu a pracoviště správce. Zástupce franšízy musí také nainstalovat odsávací a odsávací ventilaci. Větrání by měli mít přístup k přímému přístupu k vnějšímu světu a je žádoucí, aby byla co nejkratší, protože jinak jeskyně se mohou hromadit bakterie a viry. Kromě toho bude podnikatel potřebovat vybavit koupelnu a také zorganizovat recepci, čekárnu a šatnu, kde si návštěvníci mohou nechat své vnější oblečení. Někdy se reguluje franšízy a přítomnost tepla, je-li alespoň jedna z vnějších stěn budovy, a podlahovým vytápěním, protože většina klientů solných jeskyní, podle vyjádření franchisory - matka s dětmi. V případě, že franchisant rozhodne rozšířit nabídku služeb (jako jsou opce, některé franchisors například společnost „Galomed“ napovídá), pak může být požadováno další prostor pro organizování relaxačních oblastí, jako je kyselina chlorovodíková fitobochki, masážní přístroje a další.