Povolení k výstavbě penzionu

Obvykle se v rámci penzionu rozumí druhý dům na místě, zpravidla menší v oblasti hlavního obytného domu.

Tam jsou několik možností registrace domů:

1. Zajištění penzionu jako druhého individuálního obytného domu na místě.

2. Vytvořit penzion jako budovu pomocného charakteru pro hlavní dům.

Odborníci naší společnosti jsou registrováni ve více než 50 penzionech na území Nové Moskvy a Moskevské oblasti za první a druhou možnost.

Náklady na povolení k výstavbě penzionu

CENA ZAHRNUJE:

 1. Odjezd katastrálního inženýra.
 2. Vypracování technického plánu.
 3. Příprava, doručení a příjem potřebných dokumentů. Založení penzionu pro katastrální registraci. Registrace vlastnictví.
 1. Dokumenty o titulu na pozemku.
 2. Plná moc při předkládání a přijímání dokumentů (notářská, text je zaslán na e-mail klienta).
 3. Návrh domu / půdorysy (pokud jsou k dispozici) nebo parametry domu (plocha, počet podlaží, rozměry atd.).
 1. Platíte pouze za pozitivní výsledek.
 2. Vrácení 100% zálohy, pokud nemůžete službu poskytnout.
 3. Postupné platby za služby.

Výzva a odborníci naší společnosti budou analyzovat vaši situaci a nabídnout nejvhodnější variantu s ohledem na charakteristiky penzionu, přítomnost registrovaných budov, umístění pozemku atd.

Od roku 2012 jsme vedli
více než 300 schválení!

Již jsme pracovali v následujících lokalitách:

Nejčastější dotazy:

Zavolejte nám a rádi vám zodpovíme vaše dotazy.

Jak vytvořit penzion na webu IZHS?

Dobrý den, jak se zdobí prostor pro individuální bytovou podlaží penzionu (5 pokojů, z nichž každá se skládá z pokoje, C / A, chodba, samostatný vchod do každé místnosti, sborovně), jakož i na místě, bude mít dva lázně a bazén. Řekněte mi, jak zaregistrovat tento penzion?

15. srpna 2017, 19:56 Denis, Moskva

Odpovědi právníků (1)

Chcete-li zaregistrovat penzion, musíte začít tím, že změníte typ povoleného užívání pozemku. Chcete-li to provést, kontaktujte prosím obec s příslušnou žádostí.

Abyste se nemuseli mýlit novým typem povoleného použití, nejprve zadejte v PZZ, v jaké zóně vaše země padá.

Po změně typu povoleného užívání pozemku se podívejte na registraci penzionu. Vzhledem k tomu, že tato struktura zahrnuje použití pro komerční účely, je nutné mít povolení k výstavbě a uvedení do provozu.

Hledáte odpověď?
Požádat o právníka je snadnější!

Ptejte se našich právníků - je to mnohem rychlejší než nalezení řešení.

Vlastní hotelový obchod: jak otevřít penzion

Jako moderní městští obyvatelé, zbaveni příležitosti pravidelně odpočívat na přírodě, snívají alespoň jednou ročně tuto příležitost získat penzion - vynikající volbou pro ziskový a udržitelný obchod. Otázka, jak otevřít penzion je zajímavá pro mnoho podnikatelů.

Výhody a sezónní omezení

Cílovou skupinou tohoto oboru podnikání jsou středního věku a starší lidé, páry, rodiny s dětmi. Mladí lidé si samozřejmě mohou zvolit i ubytování jako možnost ubytování, ale měli by se zaměřit na lidi více či méně bohatí, kteří přišli nešetřit, ale odpočívat. Chtějí zpravidla odpočívat a žít nějaký čas pryč od shonu.

Z jiných zařízení se penzion velmi liší:

 • Je pohodlnější a klidnější než hostel nebo levný hotel.
 • V penzionu můžete získat služby na 4 * úrovni bez přeplatků.
 • Atmosféra je příjemnější a příjemnější než v bytě.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Ale aby bylo vše uspořádáno správně, je třeba si uvědomit sezónní omezení a nepocetovat stejný obchodní plán po celý rok. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion na moři, podívejte se na statistiku návštěvnosti. Většinou lidé přijíždějí do střediska od května do září, zbytek času nebudou návštěvníci vůbec nebo velmi málo.

Dokonce i když neotevíráte penzion na pobřeží, ale někde jinde, nezapomeňte zjistit, co chtějí turisté na toto místo. To vám umožní vybrat si správné místo a naplánovat výlet za vysokou a nízkou sezónu. V opačném případě může být projekt nerentabilní, ne-li nerentabilní.

Zahraniční a ruské zkušenosti

Přestože penziony existovaly během sovětské éry, dnešní instituce spojují domácí zkušenosti se zahraničními. Moderní penziony již nejsou elitní zařízení "pouze pro své vlastní", ale poměrně přístupná, útulná a klidná místa, která by měla zanechat dobrý dojem. V ideálním případě, pokud je turista dostatečně spokojen, že poradí penzionu svým přátelům, příbuzným a kolegům.

Z pohledu přitažlivosti trhu není otázka, jak otevřít penzion v Rusku, příliš obtížné řešit. Proveďte průzkum nebo průzkum trhu, získáte statistiky o turistickém průmyslu v regionu a zjistěte, co obecně chtějí turisté, a zejména cílové publikum. Statistické údaje jsou obecně následující:

 • V přímořském letovisku je ideální volbou - poskytnout lidem vybavení na pláži: lehátka, deštníky a tak dále. Čím blíže je dům na pláži, tím lépe.
 • Pokud se v okolí nacházejí historické památky, exkurze mohou být nabízeny jako doplňková služba.
 • Existují i ​​jiné způsoby, jak diverzifikovat volný čas, v závislosti na zeměpisné poloze. Včetně tohoto potápění, surfování, rafting, jeeping, lyžování a snowboarding, pěší turistiku a jízdu na koni.
 • Komfort závisí těžce na malých věcech. Dávejte pozor na dostupnost internetu, neukládejte do uspořádání koupelen a toalet. Umožněte hostům v každém pokoji cítit se pohodlně: měkký nábytek zvyšuje komfort a záclony na oknech chrání před zvědavými očima.
 • Transfer, parkování a pronájem automobilů, motocyklů, koloběžek nebo jízdních kol umožňují hostům cítit se volnější a činí pobyt atraktivnějším.

Samostatně je nutné rozhodnout o problému s jídlem. Existují dva základní přístupy. První je poskytnout hostům moderní kuchyň s jídelnou, aby si mohli připravit vlastní jídlo. Druhým je péče o dostupnost stravovacích zařízení co nejblíže, nebo dokonce otevření vlastní kavárny na území. Pokud je to možné, tyto dva přístupy lze kombinovat, aby poskytly maximální svobodu volby.

Mezi další prvky, které mohou být komfort hostů - to je rybaření, ruská koupel nebo sauna, vybavená místo pro piknik a nastavit pro grilování, dětské hřiště, zahrada, venkovní a krytý bazén, a tak dále.

Nábor zaměstnanců

K penzionu pracoval bez přestávek a volných dnů, což hostům poskytlo pohodlí, bude zapotřebí následující personál:

 • vedoucí účetní;
 • administrátoři - od dvou nebo více;
 • pro pěší výlety - průvodce;
 • pro převoz a organizaci výletů - řidičů;
 • pro práci v kavárně nebo baru - kuchař nebo barman;
 • pracovní stráže;
 • čisticí prostředky nebo čisticí prostředky.

V malém penzionu může správce provádět několik funkcí najednou, ale vzhledem k tomu, že návštěvnost roste, bude nutné rozlišovat odpovědnosti. Klíčovými vlastnostmi personálu jsou upřímnost, pečlivost, dobrá vůle a bezkonkurenční konflikt.

Uspořádání budovy a pozemku

Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít penzion v bytovém domě, pak mějte na paměti: je to mnohem jednodušší, aby to bylo v přírodě než ve městě. Opuštění pozemku v penzionu v tomto případě nebude vyžadovat aukční řízení. Bude docela těžké vyzdvihnout místo v již rozvinutém letovisku nebo turistickém městě: obvykle tam už je vše obsazeno. Zvažte malé osady: vesnice, vesnice, vesnice nebo dokonce farmy.

Ideální budova pod penzionem je dvoupodlažní, třípodlažní a čtyřpatrová chata, ve které se budou nacházet čtyři až deset místností. Pokud můžete najít stavbu v dobrém stavu, ušetříte na opravách, ale bez počátečního kapitálu to stále nemůžete udělat. Vyzdobení areálu a samotné budovy musí být doprovázeno uspořádáním společné hostelu, kuchyně nebo jídelny, technických místností, parkoviště. V závislosti na životním prostředí se problém s plotem řeší samostatně. Je zpravidla pevné, s výškou dvou až tří metrů, takže se hosté cítí v bezpečí.

Složení zařízení a materiálů zahrnuje následující kategorie:

 • pro kuchyň: sporák, umyvadlo, stoly a židle, skříňky a police, digestoř, nádobí a příbory;
 • pro koupelny a latríny: instalatérské, vany nebo sprchy, doplňovací sada hygienických a sprchových doplňků;
 • pro obývací pokoje: nábytek, soupravy ložního prádla, klimatizační jednotky nebo dělené systémy, závěsy a dekorační prvky;
 • nástroje a spotřební materiály pro čištění;
 • bezpečnost a bezpečnost: alarm, kamery, požární a poplašné systémy, dveře a zámky.

Použití služeb profesionálního architekta a interiérového návrháře vám umožní vyhnout se obtěžujícím chybám při přestavbě a návrhu budovy.

Právní základ a dodržování norem

Pokud nemáte v plánu vytvořit hotelový řetězec, rozhodněte se vytvořit IP se zjednodušeným systémem zdanění příjmů. To vám ušetří nároky od daňové služby a také vám umožní vyjednávat s cestovními kancelářemi, organizátory zájezdů, zábavními institucemi na stejné úrovni.

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion, je třeba, aby dokumenty byly zpracovány v souladu se zákonem. Dokumentační postupy zahrnují:

 • získání povolení Rospotrebnadzor, požární a sanitární epidemiologické služby;
 • certifikace penzionu v souladu s ruskými předpisy založenými na mezinárodní normě ISO;
 • v přítomnosti vlastního baru - povolení k prodeji alkoholu a uzavření souvisejících smluv;
 • v přítomnosti kuchyně, jídelny nebo kavárny - získání povolení, uzavírání smluv o hygieně, odstraňování odpadků, ošetření prostor od škůdců.

Chcete-li vyhlásit své přání a přilákat hosty, budete muset spolupracovat s cestovními kancelářemi a informačními agregátory a hotelovými zařízeními. Pokud chcete, aby přitahovali pozornost hostů dvěma, třemi nebo čtyřmi hvězdičkami rozumně a legálně, přečtěte si požadavky a zkontrolujte, zda vše odpovídá požadované úrovni.

Pokud jde o otázku, jak otevřít penzion, právní rámec je poměrně složitý a vysoce závislé na specifika, nepřehánějte to v ekonomice a hledat pomoc od kvalifikovaných právníků. Několik konzultací vám pomůže splnit zákonné požadavky a vyhnout se mnoha problémům.

Přibližné výpočty

Celkové náklady, jako například splacení, penzionu závisí na regionu a lokalitě. Průměrné náklady jsou přibližně následující:

 • Akvizice budovy s místem - od jednoho a půl milionu rublů.
 • Re-vybavení, vylepšení, dokončení, výstavba dalších staveb - od jednoho milionu rublů.
 • Reklamní kampaň pro "propagaci" - asi 100-150 tisíc rublů.
 • Platy zaměstnancům za měsíc - asi 100 až 200 tisíc rublů.
 • Daně a související náklady na údržbu penzionu za měsíc - od 50 tisíc rublů.

Minimální výše počáteční investice je tedy téměř tři miliony rublů. Současně jsou pokoje zpravidla pronajaty za cenu 500 rublů na osobu a den s minimálním množstvím služeb. Pokud máte další služby a pohodlí na úrovni tří nebo čtyř hvězdiček, můžete zvýšit cenu ubytování na jeden a půl, dvě nebo tři tisíce rublů na osobu a den. Při průměrné návštěvě bude pět standardních dvoupodlažních pokojů generovat tržby přibližně 400-600 tisíc měsíčně. Tak, aby se penzijní důchod udržel při zachování docházky po celý rok, může být po dobu osmi měsíců za přítomnosti vysokých a malých období - po dobu jednoho a půl až dvou let.

Penzion jako podnik může být doporučen podnikatelům s počátečním kapitálem pět milionů rublů nebo více. Ziskovost a stabilita podniku bude vysoká, pokud se kompetentně zaměříte na volbu místa a uspořádání instituce. Nedoporučuje se plně spoléhat na sebe - je lepší zapojit zkušenosti odborníků: právníka, architekta, návrháře interiéru a tak dále. Pokud již v této oblasti podnikáte, bude pro vás mnohem jednodušší; pokud ne, bude muset věnovat spoustu času studování vlastností turistického ruchu, a to od základů.

Host jako podnik: jak otevřít podnik

V tomto materiálu:

V poslední době začíná stále více začínajících podnikatelů přemýšlet o tom, jak otevřít penzion a uvědomit si, jak moc mohou být ziskové. V současné době nemá každý obyvatel města možnost získat kvalitní odpočinek. Ale někdy chceš trávit čas v přírodě, ale příprava na odpočinek trvá hodně času, takže se každý rozhodne, že se s touto záležitostí sám vypořádá. Chcete-li si odpočinout a strávit příjemný čas mimo město, mnoho penzionů. Nabízí celou škálu služeb, které mohou být zajímavé pro rodiny, kteří jsou unaveni městským životem.

Pros investovat do penzionu

Funkcí penzionů je, že jsou většinou využíváni střední a starší generací, tj. Zákazníci s penězi, které jsou připraveny strávit na pohodlí. Samozřejmě, že i mladí lidé si mohou vybrat svůj penzion, ale především mladí lidé preferují aktivnější a dokonce i extrémní odpočinek.

Hosté těchto domů jsou zpravidla obyvatelé měst s průměrnou nebo vysokou úrovní příjmu. Pro ně je komfort důležitý během zbytku, takže vše musí odpovídat vysoké úrovni. To zase bude vyžadovat značné investice. Ale všechny náklady se vyplatí, protože hostince jsou dnes velmi oblíbené.

Charakteristickým znakem tohoto druhu rekreace je, že penziony jsou útulnější než levné hotely a sanatoria. Úroveň služby zde zpravidla trvá na všech čtyřech hvězdách, ale v tomto případě neexistuje žádná nadměrná platba. Majitelé penzionů se snaží vytvořit nejjemnější a přátelskou atmosféru, která přispívá k rekreaci a je tak oblíbená u obyvatel měst. Kvůli obrovským výhodám těchto zařízení jsou v poslední době velkou poptávkou.

Ale tady stojí za zmínku jeden mínus, totiž sezónnost práce.

Penziony, jako například obchod, mohou být velmi výnosné pouze během prázdnin, tj. Od května do září.

V zimě jsou návštěvníci penzionů velmi málo. Výjimkou může být pouze úspěšné umístění firmy. Například, pokud podnikatel může získat místo pro výstavbu v blízkosti turistického místa, může se dostat po celý rok.

Důležité body pro otevření penzionu

Takové typy hotelů existovaly i v době Sovětského svazu a byly docela populární. Jenže dříve se jednalo o jednoduchou alternativu k sanatoriu a nyní zůstává v penzionu nazýváno elitní odpočinek. Úroveň služby by proto měla být v nadmořské výšce.

Jednou z nejlepších možností je otevření penzionu u moře. Takové domy jsou v sezóně velkou poptávkou, ale počáteční investice bude velká. Pozemek u moře je drahý. Kromě toho je třeba vybavit pláž turisty. Jedná se o lehátka, deštníky, záchrannou stanici a vodní aktivity. To vše není předpokladem, ale pomůže zvýšit podnik na novou úroveň. Dobré pláže vždy přitahují lidi, kteří budou odpočívat u moře.

V případě, že místo pro výstavbu penzionů bude v blízkosti atrakcí, můžete si udělat další výlety. Je to velmi výhodné pro hosty a je výhodné pro majitele domů. Můžete si zorganizovat další volný čas. Pokud je to možné, stojí za to organizovat potápění, rafting nebo vodní lyžování. Jízda na koních a pěší turistika jsou vždy velmi žádané.

Vzhledem k tomu, že v penzionu převážně lidé, kteří upřednostňují pohodlí, stojí za to postarat se o to, aby byl zajištěn vysoce kvalitní internet a vybavení komfortní koupelny s teplou vodou. Doporučujeme vám nabídnout hostům transfer. To je velmi důležité pro ty zákazníky, kteří zůstanou v penzionu poprvé.

Obecně platí, že penziony jsou vybaveny pohodlným nábytkem, ale bez výrazných excesů. Samozřejmě, můžete vydat jednu místnost pro "luxus", ale obecně, poptávka po domích z obvyklé kategorie "standard" a "pohodlí."

Samostatně je třeba rozdělit jídlo, protože musí být nabízeno v penzionu. Zde můžete jít dvěma způsoby, to znamená pozvat hosty k použití kuchyně nebo využít služby "místního" šéfkuchaře, který bude sloužit snídani, oběd a večeře (jídlo je zahrnuto v ceně pokoje). Je žádoucí vybavit speciální prostory pro vaření kešu. Mohou být instalovány v blízkosti bazénu.

Dokumenty pro otevření penzionu

Kromě toho, abyste mohli sestavit kompetentní podnikatelský plán pro penzion, pokud je to malý projekt, a ne hotel v síti, musíte se zaregistrovat jako IP. Jedná se o nejjednodušší organizační a právní formu, která vám umožní vybrat nejjednodušší a nejvhodnější daňový systém. Vypořádání se s prací v penzionu nebude fungovat samostatně, takže budete muset najmout zaměstnance. To by mělo být zohledněno a registrováno jako zaměstnavatel v Penzijním fondu.

Kromě toho k otevření hotelového podnikání bude muset získat požární oddělení, SES a Rospotrebnadzor. Pokud má penzion vlastní bar, musíte získat také licenci na prodej lihovin. Existuje povinná smlouva o vývozu odpadků, dodávky elektřiny a vody.

Dodatečná dokumentace závisí na specifikách firmy. Je možné, že majitel penzionu bude chtít poskytnout hostům další služby, například prohlídku památek. Zde budete muset získat příslušná povolení a certifikáty. Pokud podnikatel potěší zákazníky s procházkami na koni, to znamená, že bude mít vlastní stáj, bude to vyžadovat spoustu dalších dokumentů a především veterinární závěry o zdraví zvířat.

Kolik stojí dům?

Náklady na takový projekt, stejně jako rychlost jeho návratnosti, závisí přímo na tom, kde se dům nachází. Počáteční náklady budou nutné k nákupu místa a budování vhodné budovy, která bude stát nejméně 1,5 milionu rublů. Dodatečné vybavení bude stát další milion. Reklamní činnost bude vyžadovat zhruba 200 tisíc.

Každý měsíc vzniknou určité náklady. V hlavní sezóně budou více, ale zisk se zvýší. V průměru je 100 000 měsíčně vynaloženo na mzdy, 50 000 na daně a účty za služby.

Odborníci odhadovali, že při investicích do penzionu přinese 3 miliony firem každý měsíc kolem 400 000. Se všemi měsíčními výdaji se podnik vrátí po 2-3 letech, což je považováno za vynikající výsledek.

Otevřeme náš penzion

Minimální počáteční kapitál

Mnoho lidí sní o svém hotelovém podnikání, ale nemají dostatek kapitálu k otevření celého hotelu nebo alespoň hotelů. Pokud jste jedním z nich, měli byste věnovat pozornost formátu mini-hotelů, populárních na Západě a více nedávno u nás, tzv. Penzionů.

Ačkoli přísně řečeno, penzion není hotel, ale má s ním hodně společného. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou v počtu míst (v hotelu může být maximálně deset místností) a v životních podmínkách. Penziony jsou zpravidla soukromé domácnosti, jejichž majitelé je pronajávají zcela nebo jako samostatné pokoje. V mnoha případech majitel a jeho rodina žijí ve stejné domácnosti, ale na samostatné podlaze nebo v samostatné části domu. Životní podmínky v penzionu jsou co nejblíže domovu, ačkoli je také možné stylizovat interiér v tomto nebo ve stylu (například ve Středozemním moři, primárně ruském, rustikálním atd.).

Penzion na pozemku

Výhodou tohoto druhu hotelového podnikání je vysoká poptávka po podobných službách a poměrně malý počáteční kapitál potřebný pro jeho organizaci. Počet podlaží a prostor penzionů, počet místností a místností v nich prakticky není omezen legislativou. Vše závisí na tom, co máte. Ve většině případů jsou penziony umístěny v nízkých budovách (od jednoho do tří podlaží). Průměrná plocha penzionu je asi 300 metrů čtverečních. metrů.

Vzhledem k tomu, že zpočátku bylo hlavním účelem penzionů dosažení zisku minimalizací nákladů na údržbu domu a udržování hostů, pak se jejich právní postavení výrazně liší od obvyklých hotelů. Například penziony nemusejí přiřadit a koordinovat s regulačními orgány hotelovou třídu (počet hvězd), nemají hygienické a epidemiologické normy a neexistují žádné odpovídající požadavky. Dají se snížit sazby ve srovnání s konvenčními hotely. Přesná výše daňových odpočtů bude přímo záviset na velikosti vašeho penzionu. V průměru s oficiální registrací daní strávíte měsíčně až 30 tisíc rublů.

Samozřejmě, pro začínajícího podnikatele může být tato částka docela znatelná. Zahrnuje daň z pozemku (splatná jednou za šest měsíců), jediná daň z příjmů z příjmů a daň z mzdy, která se účtuje měsíčně. Přidejte k tomu potřebu pravidelně podávat prohlášení u daňového inspektorátu a vedení účetnictví. No, pokud máte dostatečné znalosti a co je stejně důležité, volný čas, abyste to všechno udělali sami. Pokud žádný z nich, nemáte, musíte vyhledat pomoc od odborníka.

Zkušený účetní vás v budoucnosti ušetří z možných problémů, ale jeho služby musí být zaplaceny. Náklady na služby příchozí účetní bude od 5 do 10 tisíc rublů za měsíc, v závislosti na regionu, velikosti podniku, forma zdanění a další faktory. A přesto, bez ohledu na to, jak velké je pokušení zachránit, má práce "v bílém" řadu nesporných výhod.

Provádějte bezhotovostní dohody se svými návštěvníky

Založit na území svých penzionů terminály pro příjem plateb za mobilní komunikaci apod.

Práce s právními subjekty - dodavateli, dodavateli a agenturami.

Jak se váš penzion rozšiřuje, měli byste zvážit registraci právnické osoby, která vám umožní dosáhnout úrovně plnohodnotného hotelu. V tomto případě bude však nutné předat postup certifikace podle hotelového standardu. Normy stanovují pořadí a metody plánování pro zlepšení kvality služeb ve všech fázích hostování, definují požadavky na prostředky a metody monitorování a hodnocení kvality služeb.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Hlavní cílová instalace kvalitních servisních systémů je zaměřena na dodržování norem ICO 9000, které určují požadavky na kvalitu podle mezinárodních norem na mezistátní úrovni. Aby bylo možné absolvovat certifikaci, je nutná odpovídající materiálová základna hotelového podniku, kvalifikovaný personál, který bude plnit své profesní povinnosti, racionálně odůvodněnou organizační a funkční strukturu, přesné řízení podniku jako celku a zejména řízení kvality služeb.

V souladu se zákonem Ruské federace "O certifikaci výrobků a služeb" je certifikace soubor opatření a postupů pro uznání a potvrzení shody služeb s požadavky (stanovenými) požadavky. Tyto požadavky na shodu stanovují GOST 28681.0-90 "Standardizace v oblasti turistických a exkurzních služeb. Základní ustanovení "; SNiP 2.08.02-89. "Veřejné budovy a stavby", Pravidla technického provozu hotelů a jejich vybavení, RF Zákon "o bezpečnosti", Pravidla pro poskytování hotelových služeb v Rusku, GOST R 50645-94 "Turistické a exkurzní služby. Klasifikace hotelů ", Pravidla protipožární bezpečnosti v Rusku PPB-01-93.

Státní norma Ruské federace (GOST R 50645-94) "Turistické a exkurzní služby. Klasifikace hotelů "definuje hotel jako" podnik určený k přechodnému pobytu ". Jeho požadavky se vztahují na hotely s kapacitou nejméně deseti pokojů.

Kde je výhodné otevřít penzion

Samozřejmě, že je nejvýhodnější otevřít penzion v regionech s rozvojem cestovního ruchu:.. u moře (střediscích Krasnodar území), v těsné blízkosti Federal Highway, v blízkosti národních hodnot, atd však přísná omezení na svém místě, není tam žádná rezerva. Iv případě, že osada, kde žijete, ne rušné turistické centrum, ale má hotel tudíž penzion zde může být také ziskový podnik. Nejjednodušší je koupit nebo pronajmout pozemek pro stavbu v přírodě.

V mnoha oblastech najdete vhodné možnosti pro téměř nic. Je pravda, že investování do stavebnictví nebo opravy, vybavení a vybavení bude hodně. Pokud by před penziony byla levná alternativa hotelů a neměla vysokou úroveň služeb, nyní se pomalu, ale jistě mění situace.

Vzhledem ke snížené daňové sazby, což eliminuje potřebu zaměstnávat velké pracovníky personálu a obecně menší ve srovnání s hotely, jsou náklady, majitelé penzionů mohou investovat více peněz v designu a vybavení pokojů, zlepšení podmínek pobytu pro rekreanty. Než si vyberete místo pro otevření penzionu, proveďte vlastní marketingový výzkum. Chcete-li to udělat, nemusíte být odborníkem, jen se podívejte na situaci očima vašich potenciálních zákazníků.

Jak určit ziskovost hostingu

Za prvé, musíte sestavit podrobný obchodní plán. I když budete mít svůj vlastní pozemek na vhodném místě a hlavního objektu, který nevyžaduje opravu, i když máte v plánu udělat své vlastní prostředky, a ne půjčit, budete ještě potřebovat obchodní plán, který se stane postupně akční plán, odhad nákladů a počasí očekávaný zisk.

Uveďte seznam potřebných dokumentů, které musíte získat před otevřením svého penzionu: potvrzení o státním zápisu jako samostatného podnikatele, doklady potvrzující vaše vlastnictví domu a pozemků atd. Pokud v této fázi nemáte nic než peníze a sny o vašem vlastním hotelovém podnikání, musíte se rozhodnout, zda získáte vhodné domácí vlastnictví nebo jej budovat od začátku.

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď. Pokud je připravena struktura, vaše náklady v první fázi budou nepochybně nižší. Nicméně, stále ještě utrácet peníze (a moc) na opravu, re-plánování, dokončení, a tak dále.. Kromě toho, mějte na paměti, že pokud je nutné přizpůsobit běžným bytového domu pod host dodržovat celou řadu požadavků v souladu se stavebními předpisy (SNIP) hygienické normy (SanPiN), kódy budov oddělení (VSN).

Při stavbě budovy od začátku můžete s pomocí zkušeného architekta správně naplánovat tuto oblast, efektivně využívat každý čtvereční metr a vyhnout se mnoha otravným chybám, které oblakají život vašich hostů. K takovým možným závadám patří například okna s výhledem na nádvoří nebo cihlovou zeď, pokoj umístěný v blízkosti kuchyně atd.

Počet pokojů v penzionech obvykle nepřesahuje deset. A přinejmenším polovina z nich by měla být dvoulůžkové s možností uspořádat další lůžko (postel nebo véčko). Druhá polovina čísel bude jednotná (nejlépe také s možností rozšíření alespoň o jedno místo). Pro více lidí je to, že čísla jsou nerentabilní: zabírají příliš mnoho prostoru, což je již omezené a jsou méně náročné než levnější jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje.

Interiérové ​​prvky v mini-hotelech

Pečlivě zvážit interiér svých mini-hotely, vypočítat potřebné množství nábytku, domácích spotřebičů, sanitární keramika, textil, nádobí, nástroje pro čištění a tak dále. V každém pokoji musí mít alespoň jedno okno (z kovu a plastu, které mohou být otevřeny pro větrání nebo normální, ale s okenním křídlem) a postel (jedno lůžko o rozměrech nejméně 80 x 190 cm a dvoulůžko - ne méně než 140 x 190 cm). Okna musí být vybavena sítěmi proti hmyzu.

Kompletní soupravy ložního prádla se doporučují, aby byly nejméně dva a půl krát více než lůžka. Obvykle se mění jednou týdně. Navíc potřebujete velké množství ručníků a závěsů pro svrchní oděvy. Nábytek bude potřebovat také skříň a noční stolek nebo věšák, zrcadlo, stolní lampu nebo podlahovou svítilnu, stůl, židli a / nebo křeslo. Od domácích spotřebičů, v závislosti na „status“ a cenové kategorie mini-hotelů, stejně jako oblast, je třeba klimatizaci nebo klimatizaci (v možnostech rozpočtu - ventilátor) a TV na každém pokoji.

Sprcha a toaleta zpravidla vytvářejí spojení - v každé místnosti nebo na podlaze. Samozřejmě, všechny tyto místnosti by měly být vybaveny dobrým větracím systémem. Nedávno mini-hotely neinstalují vany se sprchami, ale sprchy. Na jedné straně je tato možnost levnější a praktičtější. Na druhou stranu je životnost sprchového koutu menší - často je mimo provoz. Proto je vhodnější volba s vanou, sprchou a uzavírací plastovou clonou.

Také budete potřebovat koupit vše, co potřebujete pro kuchyni:

Jak vytvořit penzion na webu IZHS

Hlavním úkolem každého vlastníka pozemku a nemovitostí postaveného na něm je registrovat zařízení v jednotném státním rejstříku práv k nemovitostem a transakce s ním. Jinými slovy musí být registrována vlastnická práva. To je nezbytné, aby mohl majitel v budoucnosti disponovat vlastním majetkem.

Při registraci vlastnictví penzionů je také důležité zvážit, které kategorie patří pozemku, na kterém byl dům postaven. Pokud je penzion postavený na pozemcích určených pro IZhS, osobní dceřiné zemědělství, venkovský dům, zahradnické zemědělství nebo garážové stavby, můžete projít registračním řízení zjednodušeným postupem (amnestie země).

Obecný postup zahrnuje získání stavebního povolení a uvedení objektu do provozu.

Jak je návrh penzionu na webu IZHS?

Za účelem uspořádání penzionu na místě je nutné předložit registrační proceduru v Rosreestru zjednodušeným schématem (dacha amnesty). Pro tento účel jsou předběžně připraveny následující dokumenty:

 • pas majitele;
 • Prohlášení, které označuje vlastnictví přidělení pozemků a skutečnost, že majitel vybudoval zařízení;
 • žádost o registraci a registraci předmětů;
 • doklad o zaplacení státního poplatku;
 • Povolení k uvedení zařízení do provozu.

Po přezkoumání dokumentů a jejich ověření vydá společnost Rosreestr osvědčení o státní registraci vlastnictví zařízení. Poté může majitel nemovitosti zlikvidovat.

Pokud jde o placení daní, penzion bude muset zaplatit:

 1. Daň z pozemků.
 2. Daň z příjmu fyzických osob.
 3. Daň z příjmů v případě pronájmu domu.

Hostinec, jak uspořádat

Podnikatelský plán pro penzion

Do těchto domů přicházejí lidé za účelem odloučení a klidného odpočinku. Penzion může být malý komplex. Zahrnuje několik chat, malý rybník, vanu, lodní stanici a další prvky infrastruktury podle vašeho výběru.

předpokládá, že nejprve určíte umístění jeho polohy. Skvělé, pokud už máte venkovský dům, který lze snadno převést.

Podnikatelský plán: hostování

Je velmi obtížné se vypořádat se všemi úkoly, proto s největší pravděpodobností budeme muset najmout další zaměstnance.

V ekonomicky rozvinutých zemích je situace normální, když 60% obyvatel dává přednost velkým hotelům, zatímco zbývajících 40% volí soukromý sektor. Situace, která je nyní pozorována v hotelovém podnikání v Rusku, je v mnoha ohledech podobná zahraničním zkušenostem. Základním rozdílem je pouze to, že v tomto odvětví prakticky nemáme konkurenci.

V západní Evropě jsou malé penziony pevně obsazeny.

Hostinec jako podnik

A samozřejmě je velmi obtížné se s tím vyrovnat, proto budete muset najmout další zaměstnance. Ale nepůjdeme dopředu, dáme vše v pořádku. Takže, co potřebujete k otevření svého penzionu? Co je pro to nutné?

Ve vyspělých zemích je z ekonomického hlediska celkem normální, že 60% všech obyvatel preferuje drahé, velké hotely a pouze 40% si vybírá soukromý sektor.

Hostinec, jak uspořádat

To je samozřejmě dobré, nikdo s vámi nesnáší. Ale při navrhování pokoje pro hosty byste se měli řídit nejen vaším vkusem a preferencími, ale přemýšlením o ostatních. Lidé, kteří se na vás zastaví, mohou mít naprosto odlišné připoutání. Proto nepřebírejte rizika, vyberte klasické interiéry. Ve své ložnici nebo v jiných pokojích můžete dělat, co chcete. Pokoj pro hosty by měl být neutrální a měkký.

Pokud máte zájem o ohřívače Delonghi - navštivte www.logo.ru.

Hostinec

To má své pozitivní a negativní body.

Počet podlaží a plocha penzionů, počet pokojů a pokojů není v žádném případě upravován. Ale v podstatě se jedná o dvoupatrové nebo třípodlažní budovy o celkové ploše asi 400 m2. m a počet pokojů v rozmezí 20-30. Volné území penzionu je vždy poměrně malé, protože jeho hlavní část je obsazena samotnou domácností.

Koncept "penzionů" se objevoval poměrně nedávno v letech 1990-2000.

Režim hosta - kontaktujte administraci sirotčinky

Rozhodnutí je učiněno s přihlédnutím k následujícím okolnostem:

a) kopii příkazu k dočasnému převodu dítěte do rodiny občana, potvrzeného vedoucím organizace pro sirotky a děti opuštěné bez rodičovské péče;

Podle odstavce 4 Pravidel dočasného převodu dětí, Vyhláška vlády Ruské federace ze dne 19.05.2009 č. 432. doba trvání, doby a konkrétní doby pobytu dítěte

Jak otevřít penzion

Penziony jsou nejoblíbenější v resortových oblastech. Ne nutně by to mělo být dům na pláži, ve formě penzionu si můžete zajistit rekreační základnu někde v lesní zóně.

Hosté budou v téměř domácí atmosféře. Jedná se o nejzákladnější plus penzionu po životě. Otevření hotelu je mnohem obtížnější a nákladnější. Je třeba mít na paměti, že pro hotely a hotely existují státní normy, které regulují téměř vše: od počtu podlaží budovy až po velikost polštářů a přikrývek.

Jak uspořádat pokoj pro hosty ve vašem domě?

Nezůstávejte v určitých odstínech, dokonce ani v ultramoderních a nejmódnějších, protože se jim nelíbí. Patří sem korál a máta.

Optimálním řešením bude design interiéru v neutrální, maximální klidné a měkké barvě. Patří sem všechny přírodní odstíny: pistácie, dřeviny, olivy, lehká hořčice, mléčné výrobky a další. Vhodné a téměř všechny pastelové barvy: světle zelená, světle žlutá, broskvová, modrá, světle fialová.

Pro zdůraznění, dávat interiéru svěžest a ředění tiché tóny lze použít některé ušlechtilé syté barvy, například, smaragdově zelená, hnědá, fialová, námořnická modř, kaštanové, terakota.

Návrh pokoje bude určen svým stylem.

Jak vytvořit podnikatelský plán pro penzion

Zpravidla se tento penzion se nachází daleko od zvědavých očí, v malebném místě, tam byl lázeňský dům, rybník, bazén, který je často lodní stanice - zkrátka vše, co vám umožní relaxovat a odpočinout si.

Jak otevřít mini hotel doma - zkušenost Olgy

Mám dobrého přítele, moje matky jsou blízké přátelé a Olga Dmitrievna Lebedeva a já udržujeme přátelské vztahy již více než 20 let. Olga Dmitrievna pracovala jako hlavní účetní po celý svůj život, je v tomto oboru opravdovým profesionálem.

Provedení a audity. Mimochodem, tyto dovednosti jsou pro ni velice užitečné a začínají podnikat, kde už je sama milenkou. Její podnikání je velmi neobvyklé. Olga a její manžel postavili venkovský dům v oblasti Leningradu, plánovali tam bydlet, když odešli do důchodu.

Ukázalo se však, že změna rušného města do klidného přístavu mnohem dříve než věk odchodu do důchodu. Ve svém domě otevřela Olga mini-hotel. Sám řídí tento hotel.
Zvláště pro čtenáře webu BizMam jsem se rozhodl zjistit, jak Olga Dmitrievna přišla k tomuto rozhodnutí, které dosáhla, co chce.

Jak otevřít mini domácí hotel od začátku - vynikající ženský obchod


Olga, jak jste se rozhodla ukončit hlavní profesi?
Práce s čísly má své vlastní specifika. Někdy nemůžete usínat z nekonečných čísel v noci, všechny zprávy, úvěrové debty plavou před vašima očima. Na to si můžete zvyknout a včas jsem si zvykl na papíry a postavy, které mě obklopují, ale v poslední době se v mé práci vyskytly potíže.

Trh práce v účetnictví má určitý druh krize, mzdy byly sníženy o více než 30%, zatímco požadavky zaměstnavatele rostly. Vedoucí účetní obvykle pracuje na jednom místě na dlouhou dobu a moje pracovní zkušenost v poslední organizaci byla více než 7 let.

Nicméně po řadě konfliktů s majitelem podniku jsem se rozhodl, že se s touto prací rozhodnu. Myslel jsem si, že si odpočineme na přírodě, máme dům u vody a tam hledat nové místo práce.


Co vás přimělo ke změně?
Starší přátelé přišli navštívit nás, celou společnost 15 lidí. Naplánovali jsme takovou schůzku po dlouhou dobu, ale všichni se odkládali kvůli nedostatku času. V našem domě jsou 5 pokoje, byly postaveny tak, že v budoucnu nás synové navštíví společně s rodinami a že je dostatek prostoru pro každého. V těchto pokojích jsme umístili všechny naše kamarády, bylo tam jen 5 rodin.

Uvařil jsem snídani, oběd a večeři pro celou společnost, někdo mi s tímhle vždycky pomáhal. Chodili jsme, šli do Perského zálivu, obecně lovili, odpočívali, jak to počasí a příroda dovolují. Jeden z přátel řekl frázi - "Olga, otevřeš hotel a přijmeš hosty.

Je to pro tebe báječné! "Myslel jsem, že mě nápad potěšil. Dlouho jsem se chtěl pokusit, abych nebyl zaměstnán, ale mistr a manažer vlastního podnikání.


Jaký byl váš první krok?
Manžel mě podporoval ve svém úsilí. Kromě toho pokoje mají samostatný vchod z ulice a design domu umožnil rozdělit hotelovou zónu a zónu, kde žila moje rodina.

Dále jsem sdílel s přáteli a přáteli, že jsem otevřel hotel pro 5 pokojů, a budu rád hostům, že chci vařit domácí jídlo pro hosty. Abych je mohl organizovat. To byl začátek.


Olga, pamatuješ si své první klienty?
Samozřejmě si pamatuji, že jsou to Finové - přátelé našich známých. Bál jsem se, že by nám bránili jazyková bariéra, ale Finové mluvili plynně rusky. Moc nás to tak líbilo, že slíbili, že náš mini-hotel inzerují po celém Finsku.

A skutečně pak několik lidí volalo, aby si rezervovali pokoj, odkazujíc na naše první Finové.


Kolik klientů máte nyní?
Jsme již 3 roky. Objednávali jsme pokoje po dlouhou dobu přes internet. Méně než 10 hostů najednou nebylo nikdy. Po nějaké době plánujeme provést některé kosmetické opravy, takže v práci bude krátká přestávka.


Co můžete za začátečníky přát?
Nikdy se nevzdávejte před potížemi a respektujte sebe, jako osobu a profesionála!

Podívejte se na několik tipů, jak vytvořit svůj obchodní plán.

A pár tipů pro ty, kteří se rozhodnou otevřít mini hotel, kde začít?

Co potřebujete vědět, abyste otevřeli mini-hotel?

Na místech přílivu turistů, na mořské pobřeží nebo v jakémkoli městě, kde podnikatelé tak často hledají místo pro dočasnou zastávku, bude myšlenka otevření hotelového podnikání velmi vítaná. S dovedným a kompetentním přístupem se stane velmi úspěšným a výnosným.

1. Najděte budovu pro umístění pokojů
Podmínkou pro zahájení podnikání je dostupnost vhodných prostor. Pokud nevlastníte takovou nemovitost, můžete provést následující:
- pronajmout předpoklad po dlouhou dobu s cílem získat zpět časově spojené náklady;
- Koupit pokoj v pravé oblasti nebo několik apartmánů, v tomto případě počítat své peníze;
- vybudovat hotelový pokoj; pohodlí této možnosti je možnost zpočátku vytvořit požadované uspořádání, ale všimněte si, že celý proces od akvizice místa pro stavbu před provozem budovy se bude roztahovat v čase.
Snažte se vybavit ve vaší mini-hotelové kavárně. V každém případě by měly být obchody, bary a další místa v okolí, které můžete navštívit.

2. Vyplňte potřebné dokumenty
Mnoho majitelů malých hotelů nezaregistruje své aktivity, aby nezaplatili daně. Pokud však máte status IP nebo LLC, můžete klientskou základnu rozšířit na úkor cestujících, kteří potřebují dokumenty pro reportování. Rovněž by měla být zdokumentována výstavba nového předpokladu nebo přestavby zakoupeného (pronajatého) území. Je také nutné uzavřít smlouvy s řadou služeb.

3. Hodně závisí na výběru personálu a uspořádání prostor
Pro hotel s až 15 pokoji stačí dva správci, účetní, manažer rezervace a několik služebných. Samozřejmě, hlava hotelu by měla být vedoucím hotelu. Je žádoucí, aby zaměstnanci byli stálí, protože pokud tým pracuje, zvyšuje se kvalita služeb.

Zajistěte přítomnost trezorů pro hodnoty zákazníků a poplachových tlačítek. Vždy se starat o zdraví instalatérských zařízení.
Krása malých hotelů je možnost vytvořit atmosféru domácí pohodlí. Čistota prostor a vkusně zařízený interiér zanecháte příjemný dojem hotelu. Ale co je nejdůležitější, zacházet s klienty, aby se nechtěli rozloučit s tímto místem, a příště vás vybrali za jejich dočasnou zastávku.

Pokud se vám líbil materiál - sdílejte to s přáteli:

Tip 1: Jak otevřít penzion

Tip 2: Hostinec - skvělý odpočinek, dobrý obchod

Chcete-li otevřít vlastní hotel, je pro bohaté lidi možnost. Ale penzionu - Projekt je poměrně cenově dostupný. Tento formát je velmi známý na Západě, v Rusku se začíná rozvíjet, ale má velké vyhlídky.

Chcete-li zorganizovat penzion, nepotřebujete velký startovací kapitál. Koneckonců, můžete otevřít takový mini-hotel na základě stávajícího domu v obci. Samozřejmě, ideální volba - Penzion u moře. Ale je docela výhodné, aby se stal mini-hotel v hezké ruské vnitrozemí, kde je v blízkosti les, řeka a další krása.

U penzionů je poskytováno preferenční zdanění, pokud není více než 10 pokojů, není nutné zaregistrovat právnickou osobu, certifikace je přísně dobrovolná. Ovšem samozřejmě majitelé samých mají zájem o poskytování kvalitních služeb. Koneckonců, úspěch projektů tohoto formátu je založen na ohleduplném postoji k hostům, domácí atmosféře a nějaké "želé", kterou majitelé přišli.

Někdo organizuje pro hosty řadu programů, jako je jízda na koni nebo noční rybolov, někdo nabízí parník v reálné ruské lázni nebo rafting podél řeky - tvůrčí v tomto případě je vítán. Důležitou součástí úspěchu je lahodné domácké jídlo, které hostí hosté, kteří obvykle bydlí poblíž. Samozřejmě, musíme se postarat o pohodlí cestujících, zajistit různé typy pokojů s možností umístit přistýlku, organizovat parkoviště.

Pokud se turisté podařilo mít dobrý odpočinek, oni říkají přátelům a známým o penzionu, a také tam přijdou, věří v "ústní slovo". Odborníci to říkají soukromý penzion se vyplácí 2,5-4 let. Ziskovost se pohybuje mezi 20-30%. V mnoha ruských regionech dnes orgány podporují rozvoj penzionů. Existují speciální programy, školy pro správu soukromých hotelů.

Registrace obytného domu na pozemku pro IZHS

Pro stavbu obytné budovy na pozemku pro IZhS budete muset zakoupit autorizační dokument a poté dohodnout na plánu výstavby ve Výboru pro městské plánování. Kromě toho zaregistrujte budovu na této zemi.

Minimální velikost domů pro registraci IZHS

Jako ZK RF, majitel může koupit nebo uzavřít nájemní smlouvu na pozemku včetně samotného objektu, který bude vyžadován pro pozdější pobyt. Nemusíte stavět dům. Může to být jakýkoli druh nemovitosti. Musí existovat struktura, která je úzce spojena se zemí. To znamená, že je to nemožné.

Některá pravidla týkající se minimální plochy a dalších velikostí pro následné výkupné nejsou k dispozici. Nicméně stojí za zvážení, že je možné stavět výhradně na pozemku, kde je výstavba povolená a na takovém území existují určitá práva. V opačném případě může být tato budova považována za spontánní a bude muset být zrušena rozhodnutím soudního řízení.

Registrace penzionu na místě IZHS

Penzion je velmi populární typ stavby na území mimo město dnes. Hlavní cíl - ubytování pro hosty. Tento objekt je považován za individuální, kde se hosté budou cítit pohodlně. Pokud majitel staví pozemek pro hosty, bude se cítit svobodně a nebude záviset na pozornosti majitele. A majitel se bude cítit pohodlně, i když budou hosté.

Další účel penzionu je ve formě druhého obydlí na území jedné země. K dispozici dva typy bydlení je standard pro mnoho moderních obyvatel města s přijatelným rozpočtem. Druhé bydlení na IZhS nejenže dosáhne míru s ostatními návštěvníky, ale také se zbaví názorů jiných lidí, mění situaci.

Chcete-li zaregistrovat penzion, budete potřebovat také potřebné dokumenty. Jedna nuance: je uznávána jako budova a ne jako hlavní dům. To znamená, že se v ní nemůžete registrovat, protože nemá aktuální adresu.

Mimochodem, je zde článek o rozdílu mezi IZhS a SNT - doporučujeme se s ním seznámit.

Jak požádat o amnestii dacha?

Zákon Ruské federace č. 93 z roku 2006 (zákon o dachové amnestii) podstatně zjednodušil postup při registraci struktury. Podle těchto právních předpisů byla v době procesu registrace stavebního projektu zrušena řada úředních dokumentů. To umožnilo ušetřit čas pro návštěvy různých instancí. Tento typ legislativy bude platný až do začátku jara roku 2018.

Jednoduchý registrační postup se týká následujících typů budov:

 • Venkovské domy ve formě chat, které se nacházejí na místech pro správu dacha. Zahrnuje místa pro zahradnictví a zahradnictví;
 • Pavilony;
 • Opravy;
 • Stodoly;
 • Garáže a jiné;
 • Individuální bytová výstavba, která se nachází na obdobném území.

Následující obyvatelé mohou zakoupit obytnou výstavbu podle pravidel dachové amnestie:

 • Občané, kteří mají celoživotní právo vlastnit pozemek nebo jej převést dědictvím;
 • Občané, kteří mají neomezenou smlouvu o užívání pozemku;
 • Obyvatelé, kteří vlastní pozemek právnické osoby.

Tito obyvatelé mohou na tomto území stavět budovy, které jsou na něm. Jednoduchým postupem je zpravidla jednodušší uspořádání budov, které se nacházejí na pozemcích a které jsou nezbytné pro zahradnictví, zahradnictví a zemědělství v předměstských oblastech. V takových situacích můžete poskytnout minimální seznam dokumentů. U ostatních skupin obyvatel, kteří vlastní budovy postavené na odpovídajících pozemcích za účelem údržby pomocného zemědělství, jsou potřebné nepovinné doklady.

Seznam dokumentů

Za účelem předložení odpovídajícího dopisu ve formě žádosti je třeba poskytnout seznam dokladů pro registraci domova IZHS:

 • Dokument, který potvrzuje vlastnictví pozemků;
 • Oficiální dokument, který potvrzuje skutečnost, že byl vytvořen dům IZHS;
 • Aplikace;
 • Osvědčení o katastru nemovitostí;
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku. Pokud jste občan Ruské federace, pak to bude stát podlečlánek 333.33 daňového řádu Ruské federace 2 tis. Rublů;
 • Pasy žadatele včetně plné moci zástupce, je-li to nutné.

Je důležité, aby od začátku roku 2017 byla registrace bydlení možná pouze v souladu s 218 FZ.

Náklady na registraci domu na pozemku IZHS

K registraci obytné budovy, která se nachází na území IZhS, bude zapotřebí nějaké financování. Je-li území vlastníkem fyzického vlastníka, je nutné vydat technický pas domů v ZISZ a také zaplatit státní povinnost k vytvoření akcí společnosti Rosreestr.

Konečná cena služeb BTI bude 1200 rublů. Identifikační průkaz bude vydán do 14 dnů. Pokud je takový dokument co nejdříve zapotřebí, obvykle se provádí následující den. Ale v tomto případě musíte zaplatit asi 2500 rublů. Takové náklady zahrnují odchod pracovníka ZINZ na analýzu a měření domu. Vydávat dokumenty v Rosreestru bude státním poplatkem 2000 rublů. Až do okamžiku platby nebude seznam dokumentů v příslušných orgánech přijat.