Rozdíl mezi penzionem a hotelem

Mnoho turistů, kteří přijdou na odpočinek na pobřeží Černého moře v Rusku, často neví, rozdíl mezi penzionem a soukromým hotelem. Někteří lidé naivně věří, že mezi nimi není žádný rozdíl. To však není pravda.

Pojem penzionu je na jihu rozšířen. Toto pojetí se narodilo ne tak dávno, v 90. letech. Penzion má řadu vlastností, které vytvářejí podmínky pobytu v něm, podobně jako doma. Penziony jsou obvykle soukromé chalupy. Jejich majitelé pronajímají pokoje nebo celý dům. Většina vlastníků žije ve stejném domě, ale na samostatné podlaze.

Na rozdíl od hotelů nejsou penziony řízeny mnoha státními strukturami. Pronajímatel rozděluje dům, počet podlaží a pokoje (pokoje) podle vlastního uvážení. Ale, zpravidla, podlaží penzionu nepřesahuje 2-3 podlaží, a počet pokojů je 20-30. Území domu je obvykle malé, většina náměstí je obsazena samotným domem. Přesto existují penziony, jako například naše, kde na území je bazén, dětské hřiště, rekreační oblasti.

Údržba penzionu a obsluha hostů je mnohem levnější než hotel. Důvodem je skutečnost, že v penzionu se nevztahují pravidla a požadavky platné pro hotely. Například stav penzionu není povinen přiřazovat a koordinovat s řídícími strukturami hodnocení hvězdičkami. Navíc hygienické a epidemiologické požadavky nejsou pro penziony předepsány. Daňové sazby pro penziony jsou mnohem nižší než u hotelů. Ceny ubytování v penzionech jsou tedy mnohem nižší než v hotelech.

Penziony většinou zastavují lidi, kteří přijdou k odpočinku, často rodina. Široce rozložené penziony byly v Anapě a jeho předměstí (Vityazevo, Gemetta, Sukko). V jiných resortních městech Krasnodarského území, například v Soči, je více hotelů.

Podle úrovně služeb a kvality poskytovaných turistických služeb nejsou moderní penziony horší než hotely a v některých případech je dokonce překračují. To je způsobeno nižšími náklady na domácí údržbu než hotely. Majitelé využívají přijatý zisk na uspořádání, přičemž všechny síly v tom, že jejich dům vypadal atraktivnější než u konkurentů. Mnoho penzionů vytváří podmínky pro pohodlný odpočinek s dětmi, poskytuje hostům postel, vysoké židle, kočárky. Náš penzion "Retro" je také vybaven všemi potřebnými pro pobyt mladých hostů s jejich rodiči. Neustále stojíme, ale neustále se vyvíjíme s přáním našich hostů.

Soukromý sektor nebo hotel - co si vybrat?

Hotel nebo soukromý dům v soukromém sektoru? Z této volby závisí alespoň polovina potěšení z odpočinku, protože to je dostatečná úroveň pohodlí umožňuje plně uvolnit. Výhody a nedostatky jsou v obou případech dost. Na některých z nich můžete zavřít oči, jiné se stávají rozhodujícími faktory. Co si vybrat?

Soukromý sektor: jak to všechno začalo

"Soukromý sektor v oblasti rekreace a cestovního ruchu" - tento koncept se narodil v sovětských dobách. Když lidé šli odpočívat na moři, měli na výběr: zůstat v hotelu / hotelu nebo si šetřit a pronajmout pokoj / dům v soukromém sektoru. Až do devadesátých let existovalo jen velmi málo nabídek na rekreaci v soukromém sektoru. V podstatě místní obyvatelé pronajímali jedno nebo více místností ve svých vlastních domech, nemohla být žádná mluvící služba. Státní penziony a hotely výrazně převyšovaly domy pro kvalitu služeb a pohodlí a ceny v SSSR (zejména u poukázek) nebyly obzvlášť "kousání".

Všechno se změnilo po perestrojce. Odpočinek v soukromém sektoru postupně dosáhl nové úrovně a od roku 2000 se rozšířily soukromé hotely. V některých případech se jednalo o specializované rekreační domy, které byly postaveny speciálně pro tento účel. Není však neobvyklé, že majitelé dobře umístěných obytných budov je jednoduše zušlechťují, znovu je vybaví a odevzdají volným prostorům všem návštěvníkům.

V současné době jsou soukromé hotely velmi oblíbené. V podstatě se téměř nelíbí od hotelů, pokud jde o pohodlí a služby, a za velkou cenu výrazně vyhrají. Není divu, že asi 90% všech nabídek na trhu jsou penziony, soukromé malé hotely a další podobné odpočinkové prostory.

Dvůr mini-hotelu v soukromém sektoru nelze odlišit od žádného hotelu

Vlastnosti soukromého sektoru

Soukromý sektor lze rozdělit do několika typů:

 • Mini-hotely. Prakticky ve všech ohledech není horší než konvenční hotely. Vysoká úroveň komfortu, rozsáhlý seznam služeb. Často je zde také bar, restaurace nebo jiné zábavní zařízení. Ceny pokojů v těchto mini-hoteích jsou v blízkosti cen v hotelech. Příklad: mini-hotel "Askho".
 • Vily. Blíží se mezi penzionem a mini-hotelem. Vysoká úroveň komfortu, téměř všechny druhy společných služeb a kvalitní služby. Příklady takových komplexů: Vila "Emerald" a Villa "Snegiri".
 • Běžné domy. Místní obyvatelé, stejně jako předtím, pronajmout pokoje ve svých vlastních domech. Jakákoli reklama, s výjimkou nápisu na bráně "Pronájem", chybí. Nejnižší úroveň pohodlí, minimální služby, ale také nejnižší náklady.
 • Ellings. Varianta levného odpočinku, který je běžný v mnoha rekreačních oblastech. Tento apartmán s malebným výhledem z okna, který se nachází v první linii u pobřeží. Samozřejmě, zde není poskytována žádná služba a úroveň komfortu může být odlišná. Pokud je rozpočtový odpočinek, krásný výhled a blízkost k pobřeží důležité, pak bude skluznice vynikající volbou. Příklad: loď "u moře".

Pokud je rozpočet na odpočinek velmi omezen, můžete zůstat v soukromém domě nebo v loděnici. Ve všech ostatních případech je lepší zvážit vily nebo mini-hotely.

Trochu o výhodách soukromého sektoru:

 • Odpovědnost. V hotelech pracuje personál na plat. V soukromých hostech, majitelé často vlastní samoobsluhy nájemníků. Ale i když jsou lidé pronajatí zvenčí, osobně udržují vše pod kontrolou, což ovlivňuje postoj personálu k těm, kteří chtějí dovolenou.
 • Komunikace. Často nájemci mini-hotelů nebo vily jsou navzájem vnímány jako blízcí sousedé: seznámit se, komunikovat a bavit se společně. Je zde ale i klidný odloučený odpočinek.
 • Yardy. Skvělá výzdoba pro všechny rekreační místa v soukromém sektoru. Vždy čisté, dobře upravené, pohodlné. Rozdíl mezi profesionálně vybavenými hotelovými parky a takovými nádvořími je viditelný na první pohled. První - pro krásu. Druhý - pro pohodlí.
 • Constancy. V soukromých hotelech se personál velmi málokdy mění, stejně jako ceny, seznam služeb a podobně. Může se jednat o několik let po sobě na stejném oblíbeném místě, vždy se stejnou mírou pohodlí.
 • Ceny. Pokoje dokonce i v nejdražších vilách jsou pro hosty mnohem levnější než v neuzavřených hotelech s podobnou úrovní pohodlí.

Kromě toho mnoho hostujících komplexů soukromého sektoru často pořádá speciální akce, organizuje zábavné programy a další akce, které v hotelu nelze čekat.

"A kdo jsou tyto opravy - velké velké tajemství!" Děti jsou šťastné a vždycky zaneprázdněné

Hotely a jejich výhody

Navzdory skutečnosti, že soukromý sektor je tvrdě veden na trhu služeb, nejsou také hotely nečinné. Mají mnoho z jejich výhod, které se často stávají prioritou:

 • Napájení. Zvláště důležité pro páry. Na dovolené nikdo netrpí stojící u kamen a v hotelech je obvykle zahrnuto jídlo nebo alespoň restaurace.
 • Zábava na území. V penzionech je také k dispozici zábava, ale mnoho turistů nemá dostatek prostoru. Například hotel může mít vlastní diskotéku nebo jinou zábavu ve velkém měřítku.
 • První řádek. To je zpravidla obsazeno hotely. Toto místo zaujme rekreanty s pohodlí a blízkostí moře.
 • Jeho místo na pláži. Odvozuje se z předchozího odstavce. Lehátka, oplocená čistá pláž a často také samostatný bar přímo na pláži. Co jiného je potřeba pro štěstí?

To je to, co vypadá hotelový a zábavní komplex Albatross. Vše, co potřebujete pro dobrý odpočinek, se shromažďuje na jednom místě

I při zohlednění všech výše uvedených skutečností je nemožné jednoznačně určit, co je lepší - klasický hotel nebo dovolenou v soukromém sektoru. Jaké výhody budou rozhodující, takové místo bude pro vás nejvhodnější. Když si člověk vybere to, co je pro něj důležité a nezbytné, bude to potěšení zbytku!

Co je penzion?

Jen málo lidí si dnes představí, jaký je hlavní rozdíl mezi penzionem a hotelem. Zatím důvodem, proč chcete zjistit důvody, jsou různé náklady. Odpočinek v penzionech je mnohem levnější. Zvláště pokud jde o rodinný odpočinek. Chcete-li získat aktuální informace o hotelích a penzionech v Rusku a Abcházii, navštivte http://www.kurort-dom.ru.

Pronájem domů v soukromém sektoru za účelem rekreace vám poskytne příležitost šetřit na životní náklady. A to znamená, že za stejné peníze v penzionu můžete žít déle než v klasickém hotelu.

Pozitivní aspekty penzionu

Níže jsou výhody penzionu, pokud jej porovnáte s obyčejným hotelem:

 • atraktivní životní náklady;
 • kvalitativní podmínky;
 • malý počet hostů;
 • ubytování majitelů penzionu na samostatném patře;
 • přítomnost malé infrastruktury.

Penzion je venkovská chata, která má další infrastrukturu: zahradu pro relaxaci, dětské hřiště, posilovnu, atd.

Samozřejmostí je, že penzion může poskytnout dostatečný počet parkovacích míst pro své hosty.

Stojí za zmínku, že penziony se většinou nacházejí v následujících městech pobřeží Černého moře: Anapa, Vityazevo, Dzhemete atd.

Předměstí oblíbené letovisko jsou doslova nabité penziony. Ujistěte se, že penzion může být ještě lepší než hotel. Ve Soči například pouze hotelové komplexy.

Proč podnikatelé dávají přednost obytným místnostem na plnohodnotné hotely?

Faktem je, že status "penzionu" prakticky neznamená nic. Majitelé penzionu nebudou kontrolovat zástupci epidemiologického dozoru. Kromě toho není třeba postupovat při přidělování hvězd do instituce.

Zdanění penzionů je mnohem nižší než u hotelů.

To vše je pozitivní nejen pro majitele penzionů, ale i pro hosty samotné. Koneckonců, náklady jsou kvůli výše uvedené výhody je snížena.

Kromě toho je téměř celý zisk penzionu investován do jeho vývoje. Můžete vidět, jak se penzion zlepšuje každým rokem. Zároveň náklady na odpočinek v něm závisí více na ekonomické situaci v zemi.

Mnoho podnikatelů chce získat pevnou částku zisku v cizí měně. V důsledku toho, když dojde k výkyvům směnného kurzu rublu, se mění i ceny dovolené.

 • Zjistěte, kdy se sezóna otevře v Rosa Khutor.
 • Popis střediska Koh Samui. Doporučení pro turisty, kteří poprvé navštíví ostrov - http://4y5.ru/kurort-samui/

Video představí klasický penzion:

Co dělá jiný hotel než penzion

V současné době je turistická činnost vedoucím postavením v řadě průmyslových odvětví, která určují vývoj světové ekonomiky. Na přelomu 20. století cestovní ruch dosáhl prvního místa na světovém trhu vývozu zboží a služeb. Hotelový průmysl, jako součást cestovního ruchu, je také dynamicky se rozvíjejícím odvětvím ekonomiky a společenského a kulturního života.

Vzhledem k tomu, že se počet cestujících rychle zvyšuje, význam hotelového průmyslu roste - klíčovou oblastí pro organizaci krátkodobého ubytování. Existuje přímá vazba: čím širší nabídka hotelových služeb a kvalita nabízených zařízení, tím více turistických toků a naopak.

Druhy hotelového produktu

Jak funguje hotelové podnikání s jeho hlavní funkcí - poskytování dočasného bydlení za odměnu? K dnešnímu dni existuje široká škála forem hotelových podniků.

Patří sem:

 • Hotely.
 • Hotely.
 • Motely.
 • Penziony.
 • Penziony.
 • Byt.
 • Vily.
 • Kempy.
 • Hostely atd.

Rozdíl mezi nimi je založen hlavně na takových charakteristikách, jako je účel, umístění, druhy nabízených služeb a úroveň služeb.

Hotel

Hlavním prostředím pro ubytování turistů je hotel. Je charakterizován následujícími vlastnostmi:

 • Toto je veřejné místo.
 • Je třeba mít pokoje - pokoje sestávající z jednoho nebo několika vybavených míst pro bydlení. Požadavky na vybavení pokojů závisí na kategorii hotelu.
 • Povinné služby jsou poskytovány.

Ve všech rozmanitých hotelech je snadné je pochopit, pokud je budeme považovat za určitý aspekt.

 1. Podle místa určení a místa.
 2. Podle úrovně normy.
 3. Podle charakteristik služeb (kategorie).
 4. V závislosti na účelu cesty zákazníků.
 5. Z pohledu spotřebitele.

Podle umístění hotelu mohou být:

 • Centrální - se nachází v centru města nebo jeho historické části, v blízkosti atrakcí a kulturních a zábavních zařízení;
 • Silnice - v blízkosti silnic, křižovatek tras. Vhodné pro cestující na silniční dopravě, jsou zde parkovací místa;
 • V blízkosti letiště nebo poblíž letišť jsou určeny především pro ubytování turistů - cestujících příslušné dopravy;
 • Resort - jsou umístěny na odpočinkových místech, plážích, přírodních léčivých pramenech atd.

Podle úrovně normy. Pro služby poskytované v hotelu platí standardy kvality. Například v Rusku jsou vymezeny tři kategorie standardů: mezistátní, národní, podnikové standardy. První dva standardy obsahují obecné požadavky na zajištění bezpečnosti, ochranu zdraví a životnosti hostů, podmínky poskytování služeb atd. Podnikové normy platí pro určité služby a jejich pořadí.

V souladu se souborem poskytovaných služeb jsou kapacita, služba doplňkových služeb rozdělena do kategorií (hodnocení hvězdiček). Čím větší je počet hvězd, tím vyšší je kvalita služeb a čím větší je rozsah služeb. Každá kategorie se vyznačuje určitou sadou služeb.

 • Specializace hotelů: pro obchodní turistiku, sportovní turistiku, kognitivní, rodinný odpočinek, individuální nájemce.
 • Z pohledu spotřebitele (klienta) jsou přiděleny - pro individuální a skupinový cestovní ruch, pro mladé lidi, pro středního věku nebo pro seniory atd.

Zvláštností každého hotelu je kombinace výše uvedených nemovitostí a rozsah poskytovaných služeb souvisejících s ubytováním, stravováním, službami pro domácnost a volný čas.

Penzion (penzion)

Prostředky pro ubytování v tomto případě jsou prostory poskytnuté v soukromém domě nebo chalupě vlastníkem. Typickým penzionem je dvoupatrová nebo třípodlažní budova s ​​celkovou rozlohou cca 400 m2, počet pokojů může být různý, ale častěji - do dvaceti. Je zde přilehlé území, které je vybaveno rekreační oblastí. K dispozici jsou penziony na principu společného bytu: počet pokojů, společná chodba a kuchyň. Majitel si může pronajmout jak oddělené místnosti, tak celý dům.

Podmínky pobytu v penzionu jsou podobné jako doma. Penziony nespadají pod kontrolu mnoha veřejných služeb. Rozložení budovy, počet místností, soubor služeb je podle uvážení majitele. Další vybavení v okolí může být: bazén, gril, dětské hřiště, prostory pro odpočinek. Mnoho penzionů vytváří podmínky pro příjemný odpočinek s dětmi.

Náklady na bydlení v penzionech jsou nižší než v hotelích. Důvodem je nižší daňová sazba, nedostatečné náklady na údržbu a přípravu licenčních úředních dokumentů.

Co má společný hotel a penzion?

Jsou to předměty určené k dočasnému pobytu turistů, tj. Prostředky k ubytování.

Tato zařízení se podílejí na pohostinském průmyslu, jsou součástí podnikání, které se specializuje na poskytování návštěvníků, zejména ubytování, a navíc - se stravováním, organizováním svého volného času. Hlavním úkolem je uspokojit potřeby zákazníků a dosáhnout zisku.

Rozdíl mezi hotelem a penzionem

 • Hotelové aktivity podléhají licencování.
 • Pokud jde o hotely, právní normy jsou pevně stanovené.
 • Při registraci hotelové ekonomiky je vyžadováno povolení orgánů dozoru, včetně požární bezpečnosti, ochrany životního prostředí, hygieny a epidemiologie.
 • Jedním z důležitých faktorů je kvalita řízení služeb. Vedle vývoje a provádění specifických standardů kvality jsou pracovníci hotelu vyškoleni a servisní proces je sledován ve všech oblastech hotelu.
 • Pokud jde o hotely, rozvíjí se pravidla pro poskytování hotelových služeb, přiděluje se oficiální status (hvězdy) podle úrovně komfortu, který může v průběhu činnosti klesat i stoupat.
 • Hotelové podnikání znamená vytvořit infrastrukturu, která uspokojí potřeby obyvatel. V jedné nebo sousedních budovách mohou být poskytovány služby: restaurace, sauna, posilovna, bazén, konferenční sál, banketní sál, obchodní centrum.
 • Kromě služeb pobytu jsou poskytovány následující služby: úklid pokojů, ložní prádlo, ručníky, prádelna, snídaně v pokoji a další.
 • Úroveň komfortu pokoje se liší od pokoje v penzionu a může obsahovat: vlastní koupelnu, WC, vysoušeč vlasů, trezor, bar, varnou konvici, mikrovlnnou troubu atd.

Otázka volby toho, co preferuje hotel či penzion, je spojena s účelem vaší cesty. Pro obchodní turistiku a individuální odpočinek je hotel vhodnější. Pokud upřednostňujete pohodu, domáckou atmosféru, individuální přístup a také relaxovat s rodinou nebo velkou společností, bezpečně si vyberte penzion.

Definice penzionu podle zákona

Právní právní posouzení

Penzion byl postaven pod zemí pod Izhs. Několik pokojů (pokojů) se samostatnými vchody. V několika místnostech žiji já a moje děti. Městská správa trvá na tom, že je třeba je přeměnit na hotel, protože penzion je objekt s jedním vchodem a každý pokoj má samostatný vchod. Je to tak? A jaké zákony upravují definici "penzionu"? Jaké další nuance jsou tam?

Definice penzionu podle zákona - právní poradenství

NÁRODNÍ STANDARD RUSSKÉ FEDERACE - Služby malých ubytovacích zařízení - VELKOOBCHODOVÉ HOSTY.

Anatoly Stavskij, Dobrý den, Anatoly Ivanovič. Díky za odpověď. A můžete specifikovat "venkovský penzion" a jen "penzion" je to samé?

Podle norem stávající legislativy Ruské federace je hotel podnik (nebo komplex nemovitostí), kočka. poskytuje dočasný pobyt. Počet pokojů v hotelu musí být nejméně 10 (deset). A forma vlastnictví může být jakákoli. Hotelové podniky se liší v počtu míst bydlení, počtu a tříd místností, ale nikoliv podle počtu vchodů.

Guest House (v zásadě stejné jako to venkovské penzionu) - soukromý dům, který ji majitel pronajme v najímání (nájemné) zcela nebo jednotlivé místnosti. Majitel a jeho rodina mají právo bydlet ve stejné domácnosti, ale na samostatné podlaze nebo v samostatné části bytu. Počet podlaží a prostor penzionů, počet pokojů a místností podle norem stávající legislativy není regulován.

 • 1 Napište
  vydání
 • 2 Klikněte na
  položte otázku
 • 3 Očekávejte
  odpověď

Děkujeme za rychlou odpověď!

Xenia, tip pro konzultaci

Je důležité, abychom věděli svůj názor. Zanechte zpětnou vazbu o naší službě

Hostinec

Hostinec Je koncept široce používaný v turistickém průmyslu Ruska, v blízkosti hotelu. Na rozdíl od hotelu má penzion řadu parametrů, díky nimž se v něm nachází životní podmínky.

Obsah

Základní informace

Penzion je zpravidla soukromým majitelem domů, jehož majitel pronajává k pronájmu (v pronájmu) v celku nebo v pokoji. Často majitel a jeho rodina žijí ve stejné domácnosti, ale na samostatné podlaze nebo v samostatné části domácnosti. Poskytování těchto nebo jiných služeb provozuje majitel penzionu podle vlastního uvážení a je mimo kontrolu mnoha státních struktur, které hotel řídí. To má své pozitivní a negativní body.

Počet podlaží a plocha penzionů, počet pokojů a pokojů není v žádném případě upravován.

Koncept "penzionů" se objevoval poměrně nedávno v letech 1990-2000. Hlavním cílem, které sledují majitelé pronajatého bydlení, je dosahovat zisk tím, že se minimalizují náklady jak na údržbu vlastnictví domu, tak na údržbu hostů. Postavení penzionu nevyžaduje uplatňování pravidel a předpisů, které platí pro hotely ve vztahu k domovu. Tak například není nutné přiřadit i koordinaci s regulační agentury třídy hotel (hvězdy), nestanoví hygienického a epidemiologického pravidla, a proto neexistuje žádná shoda s související daňové platební penziony vyrobených v nižších cenových hladinách ve srovnání s hotely.

Hosté penzionů jsou obvykle lidé, kteří si odpočinout. V oblastech, kde se rozvíjí oblast cestovního ruchu, jsou zde penziony. Dobré příklady v Rusku jsou střediska Krasnodar Territory - Anapa a Soči. Na pobřeží Černého moře se nejvíce rozšířily hostince. Odpočinek v nich je levný, ale vyžaduje spíše větší nezávislost než odpočinek v hotelech. Nedávno se úroveň služeb a seznam služeb poskytovaných v penzionech značně rozrostl a výrazně rozšířil. A v zařízeních a vybavení pokojů s domácími spotřebiči často překonávají mnoho hotelů. To bylo možné kvůli tomu, že penzion nevyžaduje hodně zaměstnance, neexistují žádné výdajové položky specifické pro hotely, neexistují žádné velké daňové odpočty. V důsledku toho roste čistý zisk, který majitelé používají k tomu, aby učinili svůj domov úctyhodnější než nejbližší konkurenti.

Penzion a penzion

Často zmatený penzion s penzionem. Ve skutečnosti se jedná o odlišné pojmy, ale podobné v zvuku. Jediná věc, která je spojuje, je účel. Penzion a penzion slouží jako dočasné útočiště pro lidi, kteří jsou daleko od domova.

Otevřeme náš penzion

Minimální počáteční kapitál

Mnoho lidí sní o svém hotelovém podnikání, ale nemají dostatek kapitálu k otevření celého hotelu nebo alespoň hotelů. Pokud jste jedním z nich, měli byste věnovat pozornost formátu mini-hotelů, populárních na Západě a více nedávno u nás, tzv. Penzionů.

Ačkoli přísně řečeno, penzion není hotel, ale má s ním hodně společného. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou v počtu míst (v hotelu může být maximálně deset místností) a v životních podmínkách. Penziony jsou zpravidla soukromé domácnosti, jejichž majitelé je pronajávají zcela nebo jako samostatné pokoje. V mnoha případech majitel a jeho rodina žijí ve stejné domácnosti, ale na samostatné podlaze nebo v samostatné části domu. Životní podmínky v penzionu jsou co nejblíže domovu, ačkoli je také možné stylizovat interiér v tomto nebo ve stylu (například ve Středozemním moři, primárně ruském, rustikálním atd.).

Penzion na pozemku

Výhodou tohoto druhu hotelového podnikání je vysoká poptávka po podobných službách a poměrně malý počáteční kapitál potřebný pro jeho organizaci. Počet podlaží a prostor penzionů, počet místností a místností v nich prakticky není omezen legislativou. Vše závisí na tom, co máte. Ve většině případů jsou penziony umístěny v nízkých budovách (od jednoho do tří podlaží). Průměrná plocha penzionu je asi 300 metrů čtverečních. metrů.

Vzhledem k tomu, že zpočátku bylo hlavním účelem penzionů dosažení zisku minimalizací nákladů na údržbu domu a udržování hostů, pak se jejich právní postavení výrazně liší od obvyklých hotelů. Například penziony nemusejí přiřadit a koordinovat s regulačními orgány hotelovou třídu (počet hvězd), nemají hygienické a epidemiologické normy a neexistují žádné odpovídající požadavky. Dají se snížit sazby ve srovnání s konvenčními hotely. Přesná výše daňových odpočtů bude přímo záviset na velikosti vašeho penzionu. V průměru s oficiální registrací daní strávíte měsíčně až 30 tisíc rublů.

Samozřejmě, pro začínajícího podnikatele může být tato částka docela znatelná. Zahrnuje daň z pozemku (splatná jednou za šest měsíců), jediná daň z příjmů z příjmů a daň z mzdy, která se účtuje měsíčně. Přidejte k tomu potřebu pravidelně podávat prohlášení u daňového inspektorátu a vedení účetnictví. No, pokud máte dostatečné znalosti a co je stejně důležité, volný čas, abyste to všechno udělali sami. Pokud žádný z nich, nemáte, musíte vyhledat pomoc od odborníka.

Zkušený účetní vás v budoucnosti ušetří z možných problémů, ale jeho služby musí být zaplaceny. Náklady na služby příchozí účetní bude od 5 do 10 tisíc rublů za měsíc, v závislosti na regionu, velikosti podniku, forma zdanění a další faktory. A přesto, bez ohledu na to, jak velké je pokušení zachránit, má práce "v bílém" řadu nesporných výhod.

Provádějte bezhotovostní dohody se svými návštěvníky

Založit na území svých penzionů terminály pro příjem plateb za mobilní komunikaci apod.

Práce s právními subjekty - dodavateli, dodavateli a agenturami.

Jak se váš penzion rozšiřuje, měli byste zvážit registraci právnické osoby, která vám umožní dosáhnout úrovně plnohodnotného hotelu. V tomto případě bude však nutné předat postup certifikace podle hotelového standardu. Normy stanovují pořadí a metody plánování pro zlepšení kvality služeb ve všech fázích hostování, definují požadavky na prostředky a metody monitorování a hodnocení kvality služeb.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Hlavní cílová instalace kvalitních servisních systémů je zaměřena na dodržování norem ICO 9000, které určují požadavky na kvalitu podle mezinárodních norem na mezistátní úrovni. Aby bylo možné absolvovat certifikaci, je nutná odpovídající materiálová základna hotelového podniku, kvalifikovaný personál, který bude plnit své profesní povinnosti, racionálně odůvodněnou organizační a funkční strukturu, přesné řízení podniku jako celku a zejména řízení kvality služeb.

V souladu se zákonem Ruské federace "O certifikaci výrobků a služeb" je certifikace soubor opatření a postupů pro uznání a potvrzení shody služeb s požadavky (stanovenými) požadavky. Tyto požadavky na shodu stanovují GOST 28681.0-90 "Standardizace v oblasti turistických a exkurzních služeb. Základní ustanovení "; SNiP 2.08.02-89. "Veřejné budovy a stavby", Pravidla technického provozu hotelů a jejich vybavení, RF Zákon "o bezpečnosti", Pravidla pro poskytování hotelových služeb v Rusku, GOST R 50645-94 "Turistické a exkurzní služby. Klasifikace hotelů ", Pravidla protipožární bezpečnosti v Rusku PPB-01-93.

Státní norma Ruské federace (GOST R 50645-94) "Turistické a exkurzní služby. Klasifikace hotelů "definuje hotel jako" podnik určený k přechodnému pobytu ". Jeho požadavky se vztahují na hotely s kapacitou nejméně deseti pokojů.

Kde je výhodné otevřít penzion

Samozřejmě, že je nejvýhodnější otevřít penzion v regionech s rozvojem cestovního ruchu:.. u moře (střediscích Krasnodar území), v těsné blízkosti Federal Highway, v blízkosti národních hodnot, atd však přísná omezení na svém místě, není tam žádná rezerva. Iv případě, že osada, kde žijete, ne rušné turistické centrum, ale má hotel tudíž penzion zde může být také ziskový podnik. Nejjednodušší je koupit nebo pronajmout pozemek pro stavbu v přírodě.

V mnoha oblastech najdete vhodné možnosti pro téměř nic. Je pravda, že investování do stavebnictví nebo opravy, vybavení a vybavení bude hodně. Pokud by před penziony byla levná alternativa hotelů a neměla vysokou úroveň služeb, nyní se pomalu, ale jistě mění situace.

Vzhledem ke snížené daňové sazby, což eliminuje potřebu zaměstnávat velké pracovníky personálu a obecně menší ve srovnání s hotely, jsou náklady, majitelé penzionů mohou investovat více peněz v designu a vybavení pokojů, zlepšení podmínek pobytu pro rekreanty. Než si vyberete místo pro otevření penzionu, proveďte vlastní marketingový výzkum. Chcete-li to udělat, nemusíte být odborníkem, jen se podívejte na situaci očima vašich potenciálních zákazníků.

Jak určit ziskovost hostingu

Za prvé, musíte sestavit podrobný obchodní plán. I když budete mít svůj vlastní pozemek na vhodném místě a hlavního objektu, který nevyžaduje opravu, i když máte v plánu udělat své vlastní prostředky, a ne půjčit, budete ještě potřebovat obchodní plán, který se stane postupně akční plán, odhad nákladů a počasí očekávaný zisk.

Uveďte seznam potřebných dokumentů, které musíte získat před otevřením svého penzionu: potvrzení o státním zápisu jako samostatného podnikatele, doklady potvrzující vaše vlastnictví domu a pozemků atd. Pokud v této fázi nemáte nic než peníze a sny o vašem vlastním hotelovém podnikání, musíte se rozhodnout, zda získáte vhodné domácí vlastnictví nebo jej budovat od začátku.

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď. Pokud je připravena struktura, vaše náklady v první fázi budou nepochybně nižší. Nicméně, stále ještě utrácet peníze (a moc) na opravu, re-plánování, dokončení, a tak dále.. Kromě toho, mějte na paměti, že pokud je nutné přizpůsobit běžným bytového domu pod host dodržovat celou řadu požadavků v souladu se stavebními předpisy (SNIP) hygienické normy (SanPiN), kódy budov oddělení (VSN).

Při stavbě budovy od začátku můžete s pomocí zkušeného architekta správně naplánovat tuto oblast, efektivně využívat každý čtvereční metr a vyhnout se mnoha otravným chybám, které oblakají život vašich hostů. K takovým možným závadám patří například okna s výhledem na nádvoří nebo cihlovou zeď, pokoj umístěný v blízkosti kuchyně atd.

Počet pokojů v penzionech obvykle nepřesahuje deset. A přinejmenším polovina z nich by měla být dvoulůžkové s možností uspořádat další lůžko (postel nebo véčko). Druhá polovina čísel bude jednotná (nejlépe také s možností rozšíření alespoň o jedno místo). Pro více lidí je to, že čísla jsou nerentabilní: zabírají příliš mnoho prostoru, což je již omezené a jsou méně náročné než levnější jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje.

Interiérové ​​prvky v mini-hotelech

Pečlivě zvážit interiér svých mini-hotely, vypočítat potřebné množství nábytku, domácích spotřebičů, sanitární keramika, textil, nádobí, nástroje pro čištění a tak dále. V každém pokoji musí mít alespoň jedno okno (z kovu a plastu, které mohou být otevřeny pro větrání nebo normální, ale s okenním křídlem) a postel (jedno lůžko o rozměrech nejméně 80 x 190 cm a dvoulůžko - ne méně než 140 x 190 cm). Okna musí být vybavena sítěmi proti hmyzu.

Kompletní soupravy ložního prádla se doporučují, aby byly nejméně dva a půl krát více než lůžka. Obvykle se mění jednou týdně. Navíc potřebujete velké množství ručníků a závěsů pro svrchní oděvy. Nábytek bude potřebovat také skříň a noční stolek nebo věšák, zrcadlo, stolní lampu nebo podlahovou svítilnu, stůl, židli a / nebo křeslo. Od domácích spotřebičů, v závislosti na „status“ a cenové kategorie mini-hotelů, stejně jako oblast, je třeba klimatizaci nebo klimatizaci (v možnostech rozpočtu - ventilátor) a TV na každém pokoji.

Sprcha a toaleta zpravidla vytvářejí spojení - v každé místnosti nebo na podlaze. Samozřejmě, všechny tyto místnosti by měly být vybaveny dobrým větracím systémem. Nedávno mini-hotely neinstalují vany se sprchami, ale sprchy. Na jedné straně je tato možnost levnější a praktičtější. Na druhou stranu je životnost sprchového koutu menší - často je mimo provoz. Proto je vhodnější volba s vanou, sprchou a uzavírací plastovou clonou.

Také budete potřebovat koupit vše, co potřebujete pro kuchyni:

Penzion: co je to a co je tajemstvím jeho popularity

Pokud během cesty jste museli hledat levné ubytování, pak jste už slyšeli slovo jako "penzion". Může to znít také jednoduše: "host", ale v obou případech bude překlad znamenat "penzion".

Penziony jsou podobné levných hotelů a jsou velmi žádané mezi turisty, kteří chtějí ušetřit svůj rozpočet. Podívejme se podrobněji, co je to - penzion?

Jaký je rozdíl mezi penziony z hotelů a hotelů?

V penzionech se často žije a majitelé samotní nebo jejich domovy se nacházejí nedaleko. Jedná se o soukromý nebo pronajatý dům. Má jeden až tři patra s několika desítkami pokojů. Vše závisí na úrovni penzionu: může být od 10 do 30 pokojů, ale existují malé gesty s jedním nebo dvěma malými pokoji. Tam je také domovské území.

Servis a ubytování

V pokojích je minimální sada nábytku a pouze potřebné domácí spotřebiče. Ložní prádlo vám bude nabízeno, ale příslušenství na koupání by mělo být odebráno z domova, pokud plánujete výlet s čistými vlasy. Více "slušné" penziony jsou vybaveny WC a sprchou v pokojích. Existuje však mnoho zařízení, která jsou umístěna na podlaze a jsou určena pro všeobecné použití.

Servírovat personál na všech místech je sám majitel a jen občas přitahuje asistenty. Obvykle se jedná o mládež, která se na pár hodin objeví v místnostech. V Gesta, na které jste zvyklí, není recepce, zastavuje se v hotelu. Ale přímý kontakt s majitelem je velmi pohodlný, protože může říci o svých požadavcích nebo přáních. Všechna pravidla a postupy jsou stanoveny osobně, a proto penziony nemají kontrolu nad státními orgány a stěžují si na nedodržování hygienických norem, které nedostanete.

Napájení

Pohostinný host nabízí snídani a oběd, ale pokud není zajištěno jídlo, pak v penzionu musí být kuchyně, kde si můžete vařit svačinu. Ale co když podáváte žábu dusenou v bazilice na večeři, kterou jste si dnes objednali, a nevíte, jak vařit? Je to jednoduché! Podívejte se do sousední kavárny, kde menu může být více humánní pro turisty.

Rezervace

Penziony mají často své vlastní webové stránky, což zjednodušuje jejich vyhledávání a rezervace. Ale bohužel je často možné takové zařízení najít až po příjezdu na místo. Hlavní věc je vědět, kde hledat! Pokud nejste zatíženi sadou módních cestovních tašek, pak jděte do hledání nejpohodlnějšího penzionu. Budete jistě najít správnou možnost bez jakékoliv předběžné rezervace.

Pokud nejste připraveni na takové exotické, pak jděte do dobrého hotelu (velmi výhodná hotelová rezervace se slevami - na Hotellook).

Kde jsou penziony a jaký je jejich rozdíl

Exotické země a ostrovy - to je nejoblíbenější koncentrace penzionů. A navzdory skutečnosti, že pokoje jsou mnohem jednodušší než v evropských gestech, cena pokoje zahrnuje podstatnější seznam: jídlo, zábava, transfer atd.

Penziony v Evropě nejsou vždy nejlevnější bydlení, protože se liší komfortně. Podobná zařízení jsou k dispozici na našem pobřeží Černého moře. Jsou velmi žádané během teplého období mezi rekreanty. Ale evropské penziony jsou v popularitě mezi obvyklými ubytovnami, mini-hotely a soukromými byty.

Pohostinnost ekonomické třídy

Penziony nemají "vousatou historii", protože jejich vzhled je minulé století. Tento typ ubytování pro rekreanty a cestovatele je však stále důležitější. Na rozdíl od "hvězdných" hotelů mají nejen nedostatky, ale i velký seznam výhod. Životní podmínky v takových institucích jsou velmi blízko domova, což zvyšuje jejich popularitu.

Samozřejmě, žít v gesta bude mnohem levnější, ale hosté mají větší nezávislost, což se nedá říci o hotelech nebo drahých hotelech.

Moderní soutěž mezi majiteli penzionů zvyšuje zájem o lepší obsluhu svých zákazníků. To umožňuje dobrou volbu.

Co hledat při výběru penzionu

Takže stále máte pochybnosti o tomto rozpočtu na bydlení? Marně! Pokud si představujete všechno do nejmenších detailů, pak bude vaše dovolená skvělá:

Z pozorování turistů bylo zjištěno, že vzdálenější od centra penzionů jsou mnohem čistší a pohodlnější. Do vašich závěrů.

Vzhledem k tomu, že cenová politika gest není "těžká", je rozumné vyjednávat (zvláště pokud plánujete zůstat déle než jeden den).

Pokud je to možné, přečtěte si recenze na internetu o instituci, ve které se rozhodl zastavit. To pomůže při výběru.

Umístění, nezapomeňte zkontrolovat přítomnost vody v místnosti, provozuschopnost instalatérských zařízení, stav nábytku. Dávejte pozor na okna byly komáry sítě. Pokud penzion nabízí přístup k internetu, zkontrolujte úroveň signálu. A to vše za přítomnosti majitele!

Neváhejte pronajmout si penzion ihned po dlouhou dobu. Žijte trochu a jestli vše funguje, prodlužte to.

Ověřte si u vlastníka, pokud je k dispozici pračka, budete se muset umýt.

A ještě jedna druhá rada: nenechávejte pas jako bezpečnostní službu.

Celkový dojem cesty závisí na pohodlí získaném z ostatních cest během cesty. A pokud plánujete ušetřit na bydlení, pak penzion je dobrá volba. Hlavní věc, že ​​vaše volba byla úspěšná!

Penzion, penzion nebo penzion

Cítíte se jako doma a zapomínat, že jste na návštěvě

Proč potřebuji penzion?

Penzion je dnes běžným typem stavby na pozemku. Jeho jmenování vyplývá z názvu ─ příjmu hostů. V domě odděleném od hlavního domu budou hosté mít možnost cítit se co nejpohodlněji. Pro ně je penzion na venkově hostitelské země zárukou soukromí a svobody nadměrné mistrovské pozornosti. A pro majitele - zachování obvyklého způsobu života i v přítomnosti hostů.

Je tu ještě další, a to nejen nemusí vždy vyjádřený, ale ani nemusí být plně vědomi hodnoty penzionu ─ být druhý bydlení v rámci stejného předměstské oblasti. Obecně mají dva domovy, například dům a městský byt ─ společné pro moderní obyvatele měst s penězi. Druhý dům na místě by nejen „uvolnit“ nebo „off“ s hosty (samozřejmě pouze v kladném smyslu těchto sloves), šetří jim i sami ze vyčítavým pohledem není vždy souhlasně s odkazem na této domácnosti, ale také „změnit prostředí ", Abych byl sám, abych dal do pořádku myšlenky a pocity. Mluvený jazyk "počítač" ─ restart.

Penziony jsou různé

Rozlišovat penzion na pozemku od jeho plného jmenovce (nejbližší příbuzný hotelu, který má čistě komerční účel) penzion, bývalý někdy nazýván "penzion". Aplikace diminutivní přípony nesouvisí s rozměry samotného "domu".

Avšak i při použití výrazu „penzionu“ není vždy chraň nás od jeho „čtení“ v hodnotě hotelu. Takto je možné ho použít i v oficiálních dokumentech. Například v řádu Ministerstva zemědělství Ruské federace 11. února 2013 № 53 „o provádění rozhodnutí Ruské federace od 28. prosince 2012 № 1460“, která obsahuje následující citát:“... na výstavbu, rekonstrukce a opravy budov pro cestovní ruch v přírodě (penziony)... ".

Z tohoto důvodu, s odkazem na penzionu ve venkovském domě a pozemku (např. E. V penzionu nenese žádnou nosnost a dává příležitost hostů a hostitelů žijí odděleně, aniž by byla omezena sebe), často preferují název penzionu. Ačkoli že brání tzv jedním z mnoha, stejně jako voják v řadách budov, které zdobí četné tábořišť v oblasti hromadných turistických regionů.

Malá odchylka od penzionů v cestovním ruchu

Ruský cestovního ruchu, fráze „guest house“ se objevily v poslední době v důsledku hospodářských reforem. Pro spravedlnost je třeba poznamenat, že dnes je penzion jako součást infrastruktury cestovního ruchu v myslích Rusů trvalo více místa než v penzionu patří k přírodě rezidenčních nemovitostí. To jasně dokazuje, internet, značení převahu dotazů obsahujících výraz penzion v bezprostřední blízkosti mimořádně drahý k jeho srdci, a obyvatelé středního pásma Far North zeměpisné názvy. Například, „Adler penzion“, „Anapa penzion“, „Gelendzhik penzion“ a tak dále. Regionů D. kde penziony staly důležitou součástí odvětví pohostinství, hodně, protože zbytek v penzionech je levnější než „klasické“ hotely.

Penzion v tomto případě je něco podobného malému hotelu, ale s živými podmínkami v blízkosti domova. Obvykle je soukromá domácnost pronajata zcela nebo v místnosti. Někdy majitel a jeho rodina bydlí v takovém penzionu.

Stav penzionu nevyžaduje poskytnutí stejného formátu služeb jako v hotelu, a proto umožňuje ušetřit na nákladech, což umožňuje snížit náklady na pokoje. To zase snižuje náklady hostů.

Penziony v normativních dokumentech

V normativních dokumentech se vyskytuje výraz "penzion", ale přináší se tam, jako by nebyl velmi ochotný. Takže v normě GOST R 53423-2009 (ISO 18513: 2003) Turistické služby. Hotely a další ubytovací zařízení pro turisty. Termíny a definice "je uveden v poznámce k úplné definici hosta domu. (Chcete-li pochopit, co je "penzion", nemusíte být polyglot). Říká se: "Pojem" penzion ", který se rozšířil v ruském hotelovém průmyslu, znamená prostředek pro umístění malé kapacity, která neposkytuje celou škálu hotelových služeb."

V "GOST R 54606-2011 Služby malých ubytovacích zařízení. Obecné požadavky "o hostinec není řečeno, ale říká o pokoji pro hosty. Jedná se o pokoje vybavené nábytkem, které jsou zpravidla v soukromé obytné budově, kde jsou poskytovány dočasné ubytovací služby.

Penzion v rámci hotelnictví jsou uvedeny v regionálních právních předpisů a řádů RF vládní vyhlášky ministerstva, rozhodnutí sněmovny, rozhodnutí správních orgánů městských částí a tak dále. D.

Neexistují právní normy pro normativní a normativní technické dokumenty pro návrh a výstavbu penzionů v předměstských oblastech. Ačkoli se tato fráze používá v tomto smyslu. Například v definicích krajských soudů, rozhodnutí federálních arbitrážních soudů okresů, rozhodčích odvolacích soudů.

Umístění penzionu

Umístění penzionu na venkově může být ovlivněno několika faktory. Pokud máte v plánu pronajmout si to (a tuto možnost nelze vyloučit, zejména majitelé domů v rekreačních oblastech, rekreační potenciál, který umožňuje vydělávat slušné peníze na každý čtvereční metr), penzion je lepší pozici blíže ke vstupu do areálu.

Pokud tomu tak není, a zejména pokud je vedle penzionu odpočíván, doporučujeme jej umístit do hloubky místa, a to od zvědavých pohledů.

Autonomie hostitelů a hostů se zvýší pouze v případě, že hlavní a penziony mají samostatné krajinářské zóny a oddělené cesty, které vedou k bráně, která obklopují místo plotu. Pro tentýž účel je vhodnější uspořádat domy tak, aby se navzájem "nehledaly" předními dveřmi, terasami, balkony nebo lodžemi.

V některých situacích na území sousedícím s penzionem je rozumné poskytnout hostům parkovací místo v podobě otevřeného parkoviště a nejlépe baldachýnu.

Je třeba vzít v úvahu faktor inženýrské údržby domů. Pokud bude oddělený (nebo v penzionu to vůbec nebude), mohou být domy "rozprostřeny" od sebe navzájem, pokud to dovolí velikost pozemku. Ale pokud jsou poskytovány obecné inženýrské komunikace, není vhodné umístit hlavní a penziony příliš daleko od sebe.

Kombinace funkcí, optimální a nepříliš Vzhledem k tomu upřímnou lásku vlastníků příměstské oblasti nemovitostí a jejich hosty do lázní (samozřejmě ne jako hygienický postup, ale jako zábava), penzion často umístěny v těsné blízkosti lázní (sauna), někdy používat sdílený s ní inženýrství komunikaci. Někdy penzion současně slouží jako hospodářské výstavby, například pro uskladnění zahradního nářadí. Také může být navržena rezervní kotelna. Některé kombinují penzion s letní kuchyní. Ale zneužívání takové rozhodnutí by neměla být: jakákoli kombinace s přístavbami a plná nepohodlí pro hosty a hostiteli.

Hostinec: velký a malý

Velikost penzionu, jeho uspořádání a architektonické řešení jsou určeny podle chutí a finančních možností majitele.

V domě pro rekreaci je místo vyžadováno méně než v každodenním životě. Při zohlednění této skutečnosti by však nemělo být zapomenuto, že minimální hygienické normy pro obytný prostor se neobjevily na prázdném místě.

Penzion může mít poměrně malou velikost, v rozmezí od 15 do 25 m 2 (bydlení pro dvě nebo tři osoby). V tomto případě není nutné je rozdělit do samostatných funkčních prostor, můžete nechat jediný obytný prostor. Ale že penzion se stal plnohodnotným obydlím a neposloužil jen jako ložnice, je žádoucí mít několik místností a toaletu se sprchovým koutem. Obývací pokoj lze kombinovat s kuchyní.

Malý penzion je nejlépe realizován jednopatrovými domy. Nicméně, pokud je každý metr půdy na účtu, je přítomnost dvou podlaží oprávněná.

Skromnost není povinnou kvalitou penzionu. Často se jedná o plnohodnotnou chalupu, vybavenou vyčerpávající sadou pomůcek, s krásnými, ne minimalistickými interiéry a dokonce s krbem.

Přesto, bez ohledu na to, jak důmyslný a pohostinný byl pronajímatel, penzion je vždy předurčen zůstat ve stínu "hlavního" domu.

Ačkoli se často "navždy druhý" může stát jakousi zásuvkou, místem pro realizaci nejodvážnějších myšlenek majitelů lokality - mimořádnou architekturou, neobvyklými interiéry, netriviálními barevnými kombinacemi. Koneckonců, z penzionu poptávka je mnohem méně, ale je mnohem více dovoleno.

Nicméně, každý nemá rád tyto svobody, a někteří budou upřednostňovat jeden styl dvou domů v jedné oblasti. Ujistěte se, že pomůže podobným návrhovým řešením a použití stejných materiálů pro stěny a střešní krytiny.

Inženýrská podpora penzionu

Při rozhodování o tom, jaké by měly být inženýrské systémy penzionu, je třeba zvážit způsob jeho užívání: pouze v létě nebo po celý rok; konstantní, periodické, epizodické. V návaznosti na to se vybírá složení inženýrských komunikací a úroveň tepelné izolace. Pokud budou hosté ubytováni po celý rok, bude vyžadovat jejich oteplování a vytápění.

Ale i hosté "letního" penzionu, bez ohledu na to, jak jsou nenároční, mohou být přinejmenším touha po sprchování a sledování televize. Nemůžeš mluvit o toaletu.

Spojení zásobování vodou a hygienou penzionu s hlavními systémy nebo vytvoření samostatné komunikace je spojeno se značnými investičními výdaji. Měla by také vzít v úvahu velikost provozních nákladů a skutečnost, že jakékoli inženýrské systémy s příležitostným používáním často selhávají.

Před rozhodnutím musíte pečlivě zvážit klady a zápory.

Alternativně může být sprcha a WC v penzionu nahrazeny "hostovskou" koupelnou v prvním patře hlavní budovy. Ale to není vždy optimální řešení: hosté, kteří nejsou vybaveni potřebnou úrovní pohodlí, se budou cítit omezeni.

Pokud je penzion určen pro příliš časté návštěvy v zimním období, je výhodné elektrické vytápění založené na přímém přeměně elektrické energie na teplo. Na rozdíl od vody to "nezmrazuje". Při nepřítomnosti obyvatel může být zcela odpojeno nebo provozováno v ekonomickém režimu, udržování teploty plus pět až šest stupňů a pro příchod hostů rychle přinést komfortní hodnoty.

Elektrické vytápění je realizováno pomocí elektrických konvektorů, teplých elektrických podlah, olejových radiátorů nebo infračervených ohřívačů. A voda je ohřívána elektrickým ohřívačem vody.

Vzhledem k tomu, že se penzion nachází mimo město, pec není v žádném případě exotickým vytápěním. Bude to vyžadovat určité pružné úsilí. Vytápění sporákem je však ekonomicky opodstatněné, zejména díky dostupnosti levných palivového dříví.

Nástěnné materiály pro penzion

Další důležitou otázkou je výběr stěnových materiálů. Stejně jako při stavbě hlavního domu můžete jednoduše udělat zdi z penzionu méně masivní a oteplovat je zvenčí lehkou izolací. To umožní ušetřit nejen náklady na výstavbu, ale také zajistit rychlé zahřívání prostor při zahřívání po delších přestávkách. Zatímco v domě s hustými cihlami nebo pórobetonovými stěnami studená voda nezmizí, dokud se nezohří. A když hosté odešli, masivní stěny budou dlouho skladovat skladované pro budoucnost není správné teplo.

Jako materiál stěn pro penzion, dřevo - dřevo nebo paprsek - je ideální. Poměrně levná, je harmonicky kombinována s jinými stěnovými materiály a dům s dřevěnými stěnami bude vyžadovat minimální dokončení, což slouží jako dodatečný argument ve prospěch této volby.

Nejekonomičtější možností je dům postavený pomocí drátové technologie.

Trim fasády hostit a penziony mohou být zvoleny tak, aby byly v souladu s navzájem, i když jedna stěna z cihel nebo betonových tvárnic a jiných ─ provedené na technologii rámu.

Pokud se penzion v zimě bude pravidelně vyhřívat, je extrémně selektivní přístup k výběru interiérových dekorací. Papírová tapeta neodpovídá, bez ohledu na to, jak účinná je tato možnost dokončení, protože netoleruje kolísání teploty a vlhkosti. Mnohem odolnější jsou dřevěné obložení nebo polymerní ozdobné omítky.

Samozřejmě, neexistuje žádné "přísloví" vloženo do podtitulku tohoto článku v ruštině. Kromě toho to odporuje všemu, co je známo, povzbuzováním lidí, kteří používají někoho jiného pohostinství a cítit se jako doma, nezapomeňte, že navštěvují. Ale tato slova se rodí v době horších podmínek bydlení než dnes. Hostinec v moderním venkovském areálu je schopen, i když na krátkou dobu, stát se plnohodnotným domovem pro hosta, takže pouze pozitivní strany zůstávají na blízkém společenství lidí. A to je drahé, protože jak řekl velký francouzský Antoine de Saint-Exupery: "Největší luxus na světě je luxus lidské komunikace." Vzhledem k tomu, že penziony, penziony nebo penziony zpřístupňují, neexistuje žádný argument.