Neuvěřitelné investice ruských oligarchů v Izraeli

Během uplynulého desetiletí se na izraelském trhu stala přítomnost ruských kupujících. Mezi nimi jsou zejména oligarchové z Ruska a země SNS, kteří si vybírají nejdražší předměty na nejvyšších místech.
Podle časopisu Forbes "Nejbohatší podnikatelé v Rusku", asi 20% nejbohatších podnikatelů Ruské federace jsou Židé podle národnosti.
Není divu, že si často zvolí Svatou zemi, aby si koupili druhý domov, a přitahují je nejen příležitost investovat kapitál ziskové, ale také právní záruky, které tato země poskytuje. Zejména Izrael nevydává své občany do cizích zemí.
Rusky mluvící třídy kupci Horní zvolená tak prestižní a drahé město jako Herzliya Pituach, severně od Tel Aviv, Ramat Aviv Gimmel a podobně a vytvořil rekord v místních realitních trzích.
Největší investice ruských oligarchů v nemovitostech Izraele
Roman Abramovič: od high-tech start-upů do hotelu v elitní oblasti Tel Avivu
Podnikatel Roman Abramovič, umístila na 12. místo ve Forbes žebříčku (Oleh Hadash dnes), zahájila svou investiční činnost v Izraeli s investicemi do místních high-tech začínajících: Via (Application Developer na dopravu pro chytré telefony), iAngels (kraudfandingovaya platformu pro soukromé investory), Storedot (výrobce bio-baterie smartphones) a AcousticEye (vývojářské zařízení pro akustickou nedestruktivní diagnostiku nepřístupných potrubí z jakéhokoliv materiálu).
V dubnu 2015 zakoupil Abramovič místo v hotelu Varsano v elitním čtvrti Tel Aviv Neve Tzedek. Nákup stojí majitele fotbalového klubu Chelsea 25 milionů dolarů. Neve Tzedek - jedna z nejprestižnějších oblastí Tel Avivu
Fotografie: lucidwaters

Kromě hotelu ruský miliardář koupil 1,5 tisíc metrů čtverečních. m přilehlého území. Předpokládá se, že komplex se změní na osobní izraelskou rezidenci oligarchu.
Hotel Versano se stal první nemovitostí Abramovičem v Izraeli. Dříve podnikatel koupil v téže oblasti historické panské sídlo "House Shlusha", ale nemohl se dohodnout na ceně s majiteli.
Valery Kogan: nejdražší apartmány v Tel Avivu, buldozery a okolí s Benjaminem Netanjahuem
V roce 2009 koupil co-vlastník Moskevského letiště Domodedovo Valery Kogan nejdražší izraelský penthouse v té době v obytném komplexu Sea One v Tel Avivu. Přístavek v hodnotě cca 28,5 milionu dolarů zaujímá celé 22. patro komplexu.

O rok dříve Valery Kogan koupil v Caesarea pozemek o rozloze 11 tisíc metrů čtverečních. m s pěti vilkami za 17 milionů dolarů a pak zničili budovu s úmyslem postavit na jejich místo obrovské panské sídlo ve výši 50 milionů dolarů.
Krize z roku 2008 mu nedovolil uskutečnit svůj plán, a na konci, místo bylo nabídnuto k prodeji za $ 30 milionů. Po několika letech, kdy vrchol krize prošel, Cohen stáhl z prodeje pozemků a zpět k realizaci svého původního plánu.
Dokončení výstavby nejdražší a velké vile v Izraeli se koncem letošního roku očekává, bude celkových nákladů projektu, bude asi 100 milionů $. A Valery Kogan stane sousedem aktuální izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, jehož dům je také umístěn v Caesarea.
Shalva Chigirinsky: "rozpočet" penthouse

V historii akvizice nemovitostí v Izraeli ruskými oligarchy se objevují antirekordy. Takže v roce 2009 na žádost ruské banky VTB londýnská vrchního soudu (High Court of Justice of England & Wales), uchopil větší část majetku slavného ruského podnikatele Shalva Chigirinsky.
V návaznosti na rozhodnutí britského soudu kanceláře ruské prokuratury zahájil kontrolu na tom, přidělení finančních Chigirinsky ropná společnost Sibir Energy plc a zneuctění oligarcha, který je státním příslušníkem Izraele uprchl před perzekucí přesunutím do Tel Avivu.

Koupil byt ve výši 113 m² ve ​​středu města a žil v něm, dokud nebyl čas platit dluhy. Když Chigirinsky dal předmět na prodej, místní realitní kanceláře byli šokováni ohlášené ceny - pouze 1,07 milionu dolarů. Podle standardů trhu, náklady byly podhodnoceny o polovinu tolik.
Leonid Nevzlin: nejdražší byt v Jeruzalémě

Jeden z ex-vůdců ropné společnosti Yukos, Leonid Nevzlin, opustil Rusko a usadil se v Izraeli v roce 2003. Pak obdržel občanství země a koupil vilu v hodnotě 3,7 milionu dolarů na "izraelskou rublevku" - v Herzliya-Pituah.

V roce 2014 koupil Leonid Nevzlin nejdražší byt v Jeruzalémě za 10 milionů dolarů v komplexu Waldorf Astoria. Byt o rozloze 496 m² se nachází v části komplexu, kde byla jednou britská správa.

Stejně jako v případě Chigirinsky, Nevzlin přišel do zaslíbené země nejen k nákupu nemovitostí, ale také k získání ochrany: od roku 2005 je oligarcha chtěl v Rusku. Vyšetřovací orgány Ruské federace dvakrát požadovaly vydání obchodníka, ale pokaždé, když dostaly od izraelské strany odmítnutí.
"Invaze Haidamaků"
Izraelská média přezdívku rostoucí zájem ruských podniků na místní nemovitosti „invazní Haidamaks“ jménem podnikatele Arkadij Gajdamak, který aktivně angažuje v politice a ve veřejném životě po jeho přesunu do země.

V izraelské společnosti se často diskutuje o tom, zda země potřebuje ruské oligarchy a jejich peníze.
V současné době hrozí, že politika vysoké tolerance kapitálu jakéhokoli původu přemění Izrael na velké "prádlo" pro praní špinavých peněz.
V tomto případě je konstantní tok peněz, a to zejména v sektoru luxusního bydlení, vyvolává intenzivní růst cen: od roku 2008, izraelská nemovitosti vzrostla v průměru o 67% v Haifa - na 91%, a v Tel Aviv - 84%.
V polovině roku 2015 z podnětu ministra financí Izraele Mosche Kahlona byla zvýšena daň z nákupu druhého nemovitého objektu v Izraeli. Nyní kupující druhého domu v hodnotě nejvýše 4,8 milionu šekelů (1,3 milionu dolarů) bude muset zaplatit daň ve výši 8% a za dražší zařízení - 10%.
Inovace jsou zaměřeny mimo jiné na zmírnění chuti zahraničních odběratelů. "Myslím si, že cizinci po zvýšení daně budou kupovat levnější nemovitost," uvedla Alisa Friedlandová, makléřská firma a vlastník Jeruzalémské realitní kanceláře Re / Max Vision.
Navíc se tento trend již začal projevovat. "Po řadě významných obchodů se stává přítomnost ruských kupců na elitním trhu s nemovitostmi méně pozoruhodná," potvrdil Mikhail Pakšin, ředitel agentury Damida Estate.
- Zároveň se v Izraeli očekává nová vlna repatriace z Ruska a Ukrajiny: kvůli zhoršující se politické a ekonomické situaci v těchto zemích mnozí zvažují možnost emigrace s následným získáním občanství. Z tohoto důvodu bude poptávka po nemovitostech v Izraeli v rozpočtových a středních cenových segmentech. "

Klikněte na "Líbí se" a získejte pouze ty nejlepší příspěvky na Facebook ↓

Investice do Izraele

Aby bylo zajištěno, že investice do peněz přinášejí pravidelný a impozantní příjem, je možné, pokud zvolíte správný investiční nástroj a získáte podporu dobré investiční společnosti. Z nejatraktivnějších zemí pro potenciální investory patří Izrael mezi první, které si zasloužíme pojmenovat, kde se každý rok zahajují zajímavé projekty, včetně těch, které zahrnují možnost získat kapitál ze zahraničí. Je výhodné investovat peníze a necítat se potíže s odvodem zisků tím, že se stanete partnerem naší společnosti s vlastním analytickým centrem, ve kterém odborníci pracují v různých investičních oblastech.

Rozhodnutí investovat určitou částku peněz je obtížné, zejména pokud jste dříve neměli investiční zkušenosti. Po zhodnocení pravděpodobných výhod však mnozí podniknou tento krok bez jasné představy o rizicích a pravděpodobných obtížích, které následně vedou ke ztrátám. Naštěstí existuje další řešení, totiž - apelovat na specialisty, kteří rozumí všem nuancům, a vědět, jaké investice do Izraele skutečně přinesou příjmy a v jakém okamžiku je nutné přispět. Poskytuje celou řadu služeb v oblasti investic, naše společnost ospravedlňuje naději klientů na impozantní zisky nejen v krátkodobém, ale i dlouhodobém horizontu.

Proč byste se měl stát investorem?

Absolutně každá osoba usiluje o finanční nezávislost, ale způsoby, jak je dosáhnout, jsou různé. V současné době je pro mnohé prioritou nejen velikost potenciálního příjmu, ale také to, kolik úsilí bude vyžadováno pro jeho získání. Vzhledem k obrovskému nedostatku času získává stále více a více fanoušků investiční činnost. Podstatou investování je investovat částku do určitého projektu na další dividendy. Velikost příjmů, četnost plateb a mechanismus zvýšení počáteční částky se mohou lišit, zatímco investor si může zvolit, jaký způsob výdělku je pro něj nejvhodnější.

Na rozdíl od jiných způsobů, jak dosáhnout materiální prosperity, investování umožňuje:

 • Nezapojujte se přímo do zvyšování kapitálu (nebo se na něm podílejte);
 • vynásobení úspor s minimálními riziky;
 • zajistit stabilní tok peněžních toků, pomocí něhož můžete udržovat obvyklý způsob života;
 • Každý den nesnášejte značné množství času při plnění pracovních povinností;
 • řídit kapitál na dálku a mít možnost disponovat prostředky podle vlastního uvážení (pokud dohoda s investiční společností nestanoví jinak);
 • aby byla v budoucnu jistá.

Každý má příležitost stát se úspěšným investorem bez ohledu na velikost počáteční investice.

Minimální úsilí a maximální příjem z investic do Izraele

Můžete vydělat peníze na investice, které mají solidní stav i malou částku peněz, ale to vyžaduje:

 • mít představu o tom, jak zvýšit kapitál a poznat jejich specifické rysy;
 • pochopit finanční aspekty práce forexu a binárních možností - ve společném názoru obyvatel a odborníků je obchodování, které je v současné době schopno přinést největší zisk s nejnižší investicí;
 • zhodnotit současné investiční projekty a zvolit si mezi nimi jeden, jehož spolehlivost a vyhlídky nemají nejmenší pochybnosti;
 • správně přidělit prostředky v investičním portfoliu - praxe ukazuje, že nejlepší výsledky jsou dosaženy při investování do různých aktiv;
 • sledovat změny ve vztahu k vybranému investičnímu objektu a okamžitě rozhodovat o výběru prostředků nebo o zvýšení podílu účasti na projektu;
 • předpovědět budoucnost s cílem dosáhnout maximálního možného zisku.

Jeden člověk se samozřejmě nemůže vypořádat s tak rozsáhlou analytickou prací, takže je rozumné svěřit řízení kapitálu našim odborníkům. Poskytováním individuálních služeb nabízíme širokou škálu investičních programů, které zákazníkům umožňují zvolit si nejvhodnější spolupráci. Nicméně bez ohledu na velikost počáteční investice a rozsah investice garantujeme příjem příjemů v dohodnuté výši. Zapojení kvalifikovaných finančníků a analytiků nám umožňuje určit nejvýhodnější aktiva z hlediska investic a moderní vybavení umožňuje investovat a čerpat peníze nepřetržitě. Kombinace inovativních technologií a profesionálního přístupu umožňuje dosažení impozantních výsledků a poskytuje investorům stabilní zisk. Současně se vkladatelé nepotápějí do složitých matematických schémat a modelů a všechny výpočty se předpokládají pomocí nejnovější generace počítačové techniky.

Optimální podmínky pro naše zákazníky

Stát se majitelem významného stavu a navýšením dostupného kapitálu prostřednictvím spolupráce s naší společností může být jakýkoli investor. Hlavní argumenty ve prospěch léčby jsou u nás:

 • vážný přístup k výběru investičních objektů;
 • rozmanitost použitých aktiv;
 • vysoce kvalifikovaní specialisté v oblasti financí a obchodování;
 • právní transparentnost vztahů se zákazníky;
 • mírná komise a předběžná diskuse o všech aspektech spolupráce;
 • provádění plateb v dohodnuté výši a bez časového zpoždění;
 • přístup k informacím o současném objemu kapitálu;
 • nepřetržitá technická podpora;
 • neustálé sledování a hledání nových slibných projektů;
 • poskytování osobního investičního manažera.

Investování do Izraele: vynikající šance na výhru. Nebo ztratit vše...

Inovativní průmysl přitahuje investory z celého světa. I vy můžete investovat do izraelských začínajících společností. Hlavní věcí je diverzifikace rizik.

2015 Izraelské začínající společnosti pokračoval v sestavování záznamů o získávání finančních prostředků investorů. Jen v posledním čtvrtletí roku 2015 byl příliv investic přesáhl 1,2 miliardy dolarů a obecně do konce roku dosáhl 4,43 miliardy dolarů (o 30% vyšší než v roce 2014). Současně 85% tohoto objemu pokleslo na zahraniční investice. Pro srovnání: podle Ruská společnost rizikového investování (RAVI), celkový objem přímých a investice do rizikového kapitálu v zemi v roce 2015 činila zhruba 1 miliarda dolarů, což je o 5% méně než v roce 2014.

"A jedna čtvrtina našich bývalých lidí..."

Současně je akciový trh v Izraeli poměrně malý. Celková kapitalizace akciového trhu je asi 180 miliard dolarů, pro srovnání - kapitalizace ruského trhu se blíží 480 miliardám dolarů.

Vzhledem k tomu, že domácí trh na trhu je velmi malý, izraelské start-upy se zpočátku zaměřují na mezinárodní trhy, věří Andrei Schenk (vpravo). Igor Ryabenky (vlevo) souhlasí - kromě "mozků", v Izraeli není nic obchodu

"Struktura izraelského trhu je velmi odlišná od typické pro rozvojové oblasti. Největší podíl na trhu zaujímá zdravotnictví (cca 54%), druhé místo je zabíráno finančním sektorem, odvětví surovin zaujímá pouze 10% trhu. Takže největším emitentem je společnost Teva Pharmaceutical Industries (největší výrobce generických léčiv - Executive.ru). Nicméně akciový trh silně koreluje s ostatními rozvojovými oblastmi. Od začátku roku 2016 Izraelský akciový trh poklesl o 2,9%. Z maximálních hodnot (dosažených ve druhém čtvrtletí roku 2015) se snížil o 15%. (Pro srovnání, index rozvíjejících se trhů MSCI EM za stejné období klesl o 11,49%), "říká Andrew Schenk, analytik správcovské společnosti Alfa-Capital.

Nicméně takový malý objem trhu má své výhody pro investory, kteří o to mají zájem, pokud mluvíme o tomto typu investice, jako je investice do začínajících podniků. Přímo nebo prostřednictvím speciálních rizikových fondů. Vzhledem k tomu, že domácí trh země je velmi malý, nové projekty v nejrůznějších inovativních sférách (od medicíny až po reklamu na internetu) byly zpočátku "naostřené" externím spotřebitelem.

"Z pohledu začínajících společností je Izrael počátečním státem, protože kromě" mozků "se s ním nic neobchoduje. Stále ještě existuje vojenský vývoj, ale toto odvětví se také odvolává na špičkovou technologii. Z toho důvodu je tradičně vysoká úroveň vzdělání, školení v oblasti managementu, a to i v oblasti výrobků s dvojím účelem. Téměř 100% izraelského vedení mluví plynně anglicky, může se pochlubit prestižním americkým nebo evropským vzděláním a dobrým začleněním do světových trhů. Vzhledem k omezenému vnitřnímu trhu jsou projekty původně vytvořeny jako globální, zaměřené na trhy v Americe, Evropě a Asii. Kromě toho, ačkoli trh je docela nasycený penězi, není tam žádné přehřívání, jako, řekněme, v Silicon Valley. Všechny tyto faktory nám umožňují nalézt zajímavé projekty s odpovídajícím hodnocením a globální perspektivou, " Igor Ryabenky, řídícího partnera Altair Capital.

Vysoká technologie poskytuje více než 10% HDP Izraele a přibližně polovinu svého vývozu. Nedostatek přírodních zdrojů, nepříznivé vnější prostředí donutily Izrael k rozvoji špičkových technologií v ekonomice rychlejším tempem. Izrael investuje přibližně 5% HDP do inovací, což je jeden z nejvyšších ukazatelů na světě. Rozvoj inovativního hospodářství je podporován izraelskými univerzitami, které zaujímají vysoké pozice na mezinárodním žebříčku: v roce 2015 vstoupilo šest vysokých škol v Izraeli do top 1000 hodnocení QS, včetně Hebrejská univerzita, a Technion vstoupil do top 200. Dalším faktorem ve vývoji nové ekonomiky je armáda - podrobnější informace naleznete v knize "Národa inteligentních lidí", odkaz na něj je uveden na konci publikace. Mezinárodní IT společnosti otvírají vývojová centra v Izraeli. Asi 80% investice do izraelských začínajících firem pochází ze zahraničí. Dalším impulsem pro rozvoj oblasti špičkových technologií byla masová emigrace z konce 80. a počátku devadesátých let, kdy do Izraele přišlo asi jeden milion občanů SSSR. Většina těchto přistěhovalců je vysoce kvalifikovaná.

Pan nebo pryč

Příklady úspěšné implementace Izraelské začínající společnosti hmotnosti. Takže na jaře roku 2015, ruský obchodník Roman Abramovič, podle publikace Globusy, investoval do izraelského anonymního posla Blind Spot 35 milionů dolarů. Později miliardář překonal zásobu investorů, kteří investovali 21 milionů dolarů do izraelské společnosti Všechna klipová média, poskytování video obsahu pro online reklamu. Koncem roku 2015 byla americká společnost Amazon uzavřel dohodu o získání izraelské společnosti Annapurna Labs, který byl vytvořen teprve v roce 2011 a specializuje se na vývoj počítačových čipů. Dohoda dosáhla 350 milionů dolarů.

Seznam podobných projektů může pokračovat po dlouhou dobu. Celkově proběhlo v roce 2015 104 procedur "výstupů" Izraelské začínající společnosti, za více než 9 miliard dolarů. Takové investice jsou navíc k dispozici nejen investorům na úrovni Roman Abramovich. "Existují různé způsoby, jak" vstupovat "na izraelský trh. První je pro globální institucionální hráče: investovat do fondu zaměřeného na tento trh. Druhou možností, která je již pro soukromého investora, je nezávislé vyhledání investičních příležitostí a v rámci povolených zákonů jejich investice do vybraného projektu nebo společnosti. V tomto případě budete muset nezávisle vyhodnotit tento investiční projekt, provádět právní a finanční práci. Nakonec může soukromý investor požádat o místo pro společné investice, sdružení obchodních andělů. Tam mu budou vystaveny hotové projekty a v některých (správných) případech bude s ním investovat, "- říká Igor Ryabenky.

Průměrná doba těchto investic je pět až sedm let. V budoucnu se investor sám rozhodne o odstoupení od projektu: zpravidla prodejem svého podílu během IPO (i když existují další možnosti). Ziskovost investice zcela závisí na tom, jak se vyvine vybraný projekt. Současně by potenciální investor měl jasně pochopit, že je téměř nemožné odhadnout ani přibližnou ziskovost investic do konkrétního projektu. Příliš mnoho faktorů ovlivňuje tento indikátor. Vybraný start může mít vážného konkurenta nebo technologie, kterou vyvinula, nebude na trhu požadována.

"Ziskovost v mnoha ohledech závisí na okamžiku a stádiu vstupu do investice, stejně jako na konkrétním projektu. Volba průmyslu v případě investic do podniků nehraje významnou roli, neboť bod růstu podniku může být jak novou technologií, tak efektivním obchodním modelem použitelným v různých průmyslových odvětvích. Obecně můžete určit rozsah od (-) 100% (ztratit všechno) na 300% -400% příjmu, "- říká Andrew Schenck.

Sdílet dobýt

Navzdory skutečnosti, že volba odvětví není rozhodující, lze určit určité rady soukromému investora. Například experti varují, že pokud se člověk necítí jako strategický investor v horizontu 10-15 let, neměl by "vstoupit" do přísně lékařských startů (technologie, vybavení, farmakologie) navzdory jejich popularitě v Izraeli. Zejména proto, že je nejen dlouhá, ale i velmi kapitálově náročná. Další věc - téměř lékařské projekty (zdravý životní styl, pomoc pacientům atd.). Dává také smysl věnovat pozornost průmyslu reklamních a finančních technologií, různých internetových projektů. Samozřejmě, že život společnosti tak neřekne tak vážně (mnozí z nich jsou potěšeni skutečností, že se podíleli na průlomových technologiích), ale z pohledu investora zůstávají zajímavé, kdo má zájem o finanční výsledek.

"Současně máme k dispozici tři nebo pět projektů soukromým investorům (jejich doba expozice není delší než dva měsíce). Vzhledem k tomu, že sami investujeme do všech těchto projektů, nemůžeme každý měsíc investovat do stovek projektů. Například v současné době máme projekty v oblasti obchodního cestovního ruchu, skupinové slevy na sportovních akcích v USA a sociální síť pro těhotné ženy a mladé matky, "říká Igor Ryabenky.

S ohledem na životní fází startu nejvýhodnější pro investování, se doporučuje, aby do projektu v době, kdy je již jasné, směr jízdy (v případě, že je produkt, je první prodej zákazníkům), a raných fázích růstu. V takzvané "semenné" fázi jsou rizika stále příliš obtížně předvídatelná, v pozdějších životních cyklech spuštění se soukromí investoři jednoduše nepřijmou. Po absolvování stupňů A a B začíná "boj" institucionálních investorů.

Žádná záruka ziskovosti nebo zabezpečení prostředků místa obchodních andělů nemůže dát. Pokud se projekt "rozběhne", pak oni a klient budou pracovat, ne - ztratí. "Proto nedoporučuji nikoho, aby si vybral tento investiční produkt pro investování nejnovějších prostředků.. Chcete-li riskovat investovat 25.000 $, je třeba mít k dispozici finanční prostředky ve výši nejméně 100.000 $ To je důležité nejen vybrat ten správný projekt, ale také rozdělení portfolia. - Nejméně pět, a výhodně deset projekty „- naznačuje, Igor Ryaben'kii.

Navíc odborníci nedoporučují potenciálnímu investora investovat pouze do jednoho projektu, který je spojen s vyšším podílem rizika. Neexistuje nic za to, že takový produkt jako rizikový fond byl nazván z anglického výrazu "riskantní podnik". Širší portfolio umožňuje diverzifikaci těchto rizik.

Takže pokud máte zájem, navzdory vysokému riziku této události investice do izraelských začínajících podniků, doporučujeme vám poslouchat následující tipy:

1) Rozhodněte se o plánované investici, vzhledem k základnímu principu "neumístění všech vajec do jednoho koše". Určitě nestojí za to riskovat poslední peníze;

2) Vyberte si ne jeden, ale několik start-up projektů v různých oblastech činnosti, vycházející ze stejného principu diverzifikace rizika. Takže v roce 2015 je největší počet "východů", což zajistí návratnost investic v roce 2009 Izraelské začínající společnosti, byl zaznamenán v oblasti informačních technologií a softwaru (43%), biologického rozvoje (16%) a internetových technologií (15%);

3) Připravte se předem, že takové investice ve většině případů přinášejí příjmy pouze v dlouhém (pěti až sedmi letech) časovém intervalu. To znamená, že pro čistě spekulativní investiční model tento produkt není vhodný;

4) Na základě odhadované výše investice vyberte stránky, které vám vyhovují a nabídněte investice do určitých projektů. "Naše" vstupenka "začíná od 25 tisíc dolarů, ale pracujeme s certifikovanými investory. Co se týká naší komise, účtujeme 20% úspěchů. Existují weby, které nabízejí mnohem menší "průměrnou kontrolu", ale požadavky na kvalitu projektů jsou mnohem nižší, "říká Igor Ryabenky.

Pokud je pro Vás potenciálně zajímavý izraelský trh, ale investice rizikového kapitálu z nějakého důvodu neodpovídají, můžete věnovat pozornost obvyklému akciovému trhu. To znamená hrát na akcie veřejných izraelských společností. Chcete-li to provést, musíte kontaktovat makléře (domácí nebo zahraniční). Minimální částka k zahájení obchodování se vážně liší v závislosti na společnosti, ale v průměru začíná na 5 tisíc dolarů.

Vyučuji: na ruský makléř na váš účet mohl provádět transakce na Tel Aviv Stock Exchange, budete muset získat status „kvalifikovaného investora“, v souladu s ruskými zákony. Tomu se lze vyhnout, pokud budete pracovat s cizím makléře, ale v tomto případě budete muset dodatečně oznámit finančnímu úřadu k otevření účtu v zahraničí, a poskytnout bance (pro následné výpočty s makléřem) kopii smlouvy o zprostředkování. To znamená, že podstoupí další byrokratické postupy. Navíc, v případě, že ruská kancelář je jak pro vás a daňové prostředku, v případě spolupráce se zahraničními firmami vyplnit a podat daňové přiznání bude mít samy o sobě (včetně, a při zohlednění daně z dividend).

Izrael: země, kde začínají vybírat investora, nikoliv naopak

Redakční rada CP poznamenala, že nedávno téměř každý druhý start, získaný americkými společnostmi IT, pochází z Izraele.

Roman Gold, vedoucí partner izraelské investice JSCapital platformy, napsal sloupci CPU, ve kterém rozptýlit mýty o izraelském trhu startaperskogo a řekl, že ve skutečnosti děje v zemi.

Co se děje na izraelské spouštěcí scéně

Dnes je Izrael jedním z nejdynamičtějších rozbočovačů na světě. Startup Genome Research Tel Aviv umístil na druhém místě na světě - po Silicon Valley, a v žebříčku inovativních států z Bloomberg Izraele páté místo, před USA a Velké Británii. Světové uznání přišlo do Izraele ne okamžitě a ne náhle - země demonstruje impozantní dynamiku trhu VC v uplynulém desetiletí. Rok 2014 se však ukázal být mimořádně úspěšný i na pozadí trvale vysokých úspěchů minulosti.

V loňském roce, izraelská rozběh společnost založená rekordní přilákat prostředků zvýšil 3,4 miliardy $, což je 46% více než v roce 2013, kdy Izrael spokojit s „pouze“ 2,3 miliardy dolarů dobré dynamiky získávání kapitálu a demonstrují izraelskou fondy rizikového kapitálu :. 12 fondů přineslo 914 milionů dolarů - o 68% více než v roce 2013, kdy 11 fondů zvládlo 544 milionů dolarů.

To vše ukazuje, že úroveň důvěry v izraelský start-up trh je bezprecedentně vysoká. Samozřejmě, že Izrael nikdy nedokázal získat důvěru, zvláště poté, co byla po zemi vydána značka "Startup Nation" (poté, co byla publikována stejnojmenná kniha). Ale rok 2014 byl zlomový - trh přešla na novou úroveň rozvoje.

Z "Startup Nation" na "Exit Nation"

Poprvé o vývoji izraelské nastartování trhu hovořil předseda Evropské hospodářské komise Knessetu Dr. Avišaj Braverman - loni na jaře, řekl, že Izrael se změní ze spouštěcí Nation Exit národa, a s ohledem na tuto transformaci v negativním způsobem. Zástupce vyjádřil obavu, že snaha o zpeněžení by snížila inovační potenciál země, ale vedoucí představitelé průmyslu VC tuto podporu nepodporovali.

Například, managing partner z jedné z nejstarších izraelských fondů rizikového kapitálu Pitango Capital (založena v roce 1993, pod vedením 1,6 miliardy $) Chemi Peres (mj syn bývalého prezidenta Shimon Peres) zdůraznil, že závod pro nejrychlejší výjezd neodráží všechny nuance izraelsko spouštěcí scény - na trhu existuje dostatek podnikatelů, kteří chtějí růst opravdu velkou firmu a pravidelně odmítají nabídku o MA (fúze a akvizice - vyd.).

IVC zpráva analytické společnosti pro rok 2014 potvrzuje vizi Perez: Výše ​​prostředků získaných prostřednictvím IPO izraelskými společnostmi, dosáhl nejvyšší hodnota za 10 let - 2,1 miliardy dolarů IPO v roce 2014 sedmnáct prokázat přesvědčivé trend ve srovnání s mírným osmi IPO v roce 2013..

Současně zůstává ŘO i pro investory: průměrný násobek výnosu izraelské MA transakce byl v loňském roce 6,2. Celkově v roce 2014, Izrael držel 99 východ, v celkové výši 6,94 miliard $. Rating exit vedl společnost Mobileye, jehož veřejná nabídka byla nejúspěšnější IPO izraelských firem v historii New York Stock Exchange.

Současně nedochází k poklesu aktivity IPO izraelských společností: v letech 2015-2016 plánuje nejméně 25 izraelských začínajících podniků veřejnou nabídku.

Co dělají ruští investoři v Izraeli?

Odpověď na triviální je jednoduchá: investovat. Izrael již investuje do fondů AltaIR Capital, Flint Capital, Titanium Investments (tyto tři jsou lídry v oblasti tržní činnosti), Maxfield Capital, TMT Investments, LETA Capital a další. Pokud mluvíme o dodavatelích, stačí zmínit Yandex (který otevřel RD-centrum založené na absorbované izraelské start-up KitLocate) a Mail.Ru Group.

Mnozí investoři se po celé roky dívají na izraelský trh, nevědí, že to dává málo - trh se mění mnohem rychleji, než se zdá zvenčí. Pokud chcete jít do Izraele - buď najít spolehlivého místního partnera, nebo vytvořit vlastní zastoupení.

Jak vstoupit na izraelský trh spouštění správně

Připravte se na skutečnost, že v Izraeli je vše uspořádáno jinak - a především rozdílný postoj k penězům. Na izraelském start-up trhu chybí financování. To znamená, že po dobrých startu je vybudována řada amerických, evropských, čínských a samozřejmě izraelských investorů. Na druhou stranu, není mnoho peněz - a vždy se můžete dostat do této fronty. Trh je šťastný pro nové hráče, kteří hrají podle pravidel.

Při pozorování izraelského startovacího průmyslu již několik let jsme ve společnosti JSCapital formulovali pět klíčových principů úspěšné přítomnosti zahraničních investorů ve Svaté zemi:

Respektujte. Máte peníze - a chcete investovat do Izraele? Mazal tov! Ty - v dobré společnosti tří a půl set rizikových fondů a tisíce obchodních andělů, které představují 5 500 izraelských začínajících společností. Trh s rizikovým kapitálem je velmi nasycený, takže začínající investoři volí investora, nikoliv naopak - obzvláště se to cítí na kolech série A a výše.

A jedna z hlavních překážek při interakci s potenciálními investory může být nedostatečná respektování investorů při spuštění. Samozřejmě, že ani slibný projekt nesplní ani možnost. Naší volbou je otevřená komunikace na stejné úrovni.

Rychlost. Líbí se vám spuštění? Pak se připojte k závodě: zpravidla máte asi tři měsíce, než uzavřete smlouvu. Asi třetina obchodů byla přerušena z důvodu nedostatečně vysoké rychlosti propagace ze strany investora. Reaktivní práce samozřejmě není dogma, ale může se stát vážnou konkurenční výhodou na izraelském trhu.

Ještě důležitějším faktorem - transparentnost komunikace. Pokud rozhodovací proces trvá měsíc, slibujte výsledek za dva týdny.

Hodnota. Izrael je velmi rodinný stát. Tradice vzájemné pomoci a lásky nejsou tisíce let - nikdy nezmizely v 21. století. Mimochodem, základem moderní izraelské start-up průmyslu byl také položen díky filantropii: většinu doplňkových fondů Státního fondu Yozma prostředky byly shromážděny prostřednictvím investičního poradce amerického a prominentní filantrop Stanley Chase přes propojení s americkou židovskou zařízení.

Převážná většina izraelských začínajících podniků a fondů rizikového kapitálu, stejně jako zahraniční aktéři působící na místním trhu nabízejí svůj vlastní program sociální odpovědnosti. "Vezmete (investovat) - dát (pomáhat nebo rozvíjet)" - nevyslovené pravidlo, zvýšené na úroveň práva.

Čínští investoři masivně sponzorují izraelské univerzity, americké fondy podporují řadu dobrovolných projektů - všechno se děje zcela dobrovolně, je to právě přijato.

Reputace. Jeden z nejkrásnějších okamžiků, zejména pro investory z postsovětského prostoru. Na jedné straně mluvíme o pověsti země původu peněz, na druhé straně o pověsti investora a jeho zástupců.

Vlastní řízení dobré pověsti v Izraeli - jsou tak složité a časově náročný proces, že investor má ve skutečnosti jen dvě možnosti pracovat na izraelském trhu: buď vytvoření stálého zastoupení k lidem, kteří se připojí k místní startovací dav a stávají nedílnou součástí (stálá přítomnost v Izraeli - nutná podmínka) nebo pracovat izraelským partnerem se silnou reputací v zemi.

Peníze, komunikace a dokonce znalosti - nejsou automaticky převedeny na reputaci. Reputace je důvěra, komunikace, interakce. A něco jiného.

Rituál. Mnozí vnímají Izrael jako výlučně západní stát, ale nezapomeňte, že zde je stále Blízký východ. Takže je nesmírně obtížné se integrovat do místní komunity, aniž by se učinil celý komplex rituálů. Pokud chcete pracovat na tomto trhu, musíte být vlastní.

Pohled na svatbu bratranec spoluzakladatele startu, s nímž vyjednáváte, není projevem zdvořilosti, nýbrž rituálem. Týdenní káva s izraelským právníkem není obchodní etiketou, nýbrž rituálem. Nezapomeňte, kdo, kdy a od koho se narodil, se vzal, šel do armády - ne otravná nutnost, ale rituál. A zacházejte s tím všemi jako s rituálem, neurčitost se cítí na míli daleko. Ale upřímnost se splácí stokrát.

Některé z těchto principů se zdají být zřejmé, některé nejsou brány vážně, dokud nedojde k náhlé kolizi s izraelskou realitou. Tyto zásady jsme vycházeli z vlastních zkušeností a jasně prokázali jejich účinnost. Například fond Flint Capital, se kterým pracujeme, za devět měsíců vstoupil do prvních tří nejaktivnějších fondů rizikového kapitálu v Izraeli v roce 2014.

Co se stane zítra?

V příštím pětiletém období izraelského startovacího odvětví vidíme tři hlavní trendy. Za prvé, pokračující expanzi investorů z Číny, Latinské Ameriky a Ruska. Za druhé, další posílení pověsti Exit Nation, tedy zvýšení počtu ŘO a zejména IPO. A nakonec čekáme na nové kolo státního stimulace rozvoje rozběhové fáze - jde o vytvoření oddělení inovací pod Ministerstvem hospodářství.

Obecně víme, že zítra bude ještě zajímavější než dnes. Zítra naše ambice rostou a úkoly se stanou ještě obtížnějšími. A to znamená, že budeme muset myslet lépe a pracovat ještě lépe. Pokud jde o start-up, budeme mít něco překvapit.

Chcete-li napsat sloupec pro CPU, viz požadavky k publikovaným materiálům.

Obchod v Izraeli: investice

S výjimkou zvláštních případů, které jsou v praxi velmi vzácné, zákon Izraele neuplatňuje omezení státní příslušnosti akcionářů a zaměstnanců podniků působících v Izraeli. Ve skutečnosti všichni zaměstnanci, ředitelé a akcionáři mohou být cizinci nebo rezidenti.

Své podnikání můžete vykonávat v Izraeli prostřednictvím různých organizačních a právních forem, včetně:

Profil společnosti
Partnerství
Družstva
Obchodní agentury
Společné podniky
Pobočky a zastoupení zahraničních společností
Neziskové podniky
Profil společnosti

Činnost společností v Izraeli je upravena zákonem o společnostech, který byl přijat na základě britských právních předpisů. Společnosti v Izraeli mohou být všemožně známé a všeobecně uznávané ve světě - otevřené, uzavřené, s omezenou a neomezenou odpovědností, se zodpovědností za akcie a záruky.

Postup při zakládání společnosti zahrnuje zápis stanov a sdružení s obchodním tajemníkem v Izraeli. Tyto dokumenty lze předložit v angličtině.

Je třeba poznamenat, že nový zákon "O společnostech", který byl formulován na základě právních předpisů USA, byl zaveden a v současné době se o něm diskutuje v izraelském parlamentu Knesset.

Uzavřené společnosti s ručením omezeným v Izraeli jsou organizovány bez předepsaného minimálního základního kapitálu a mohou mít od dvou do padesáti akcionářů, kteří mají omezenou odpovědnost za dluhy a závazky společnosti. Toto omezení odpovědnosti však není úplné a může být zrušeno soudem v případech, kdy akcionáři zneužili firmu k trestným účelům nebo s cílem podhodnotit hodnotu podnikových aktiv.

Tyto společnosti nemohou nabízet své akcie na volném prodeji a jakékoli přerozdělení akcií základního kapitálu mezi akcionáři musí být schváleno zasedáním ředitelů a akcionářů.

Společnost může mít jednoho ředitele jakékoli státní příslušnosti a bydliště.

Uzavřená společnost není povinna poskytnout účetní závěrku registrátorovi společností po auditu.

Otevřené akciové společnosti v Izraeli musí mít nejméně sedm akcionářů. Na rozdíl od soukromých firem, mohou vykonávat veřejnou nabídku svých akcií na burze nebo pre-vydání prospektu schváleného Komisí pro cenné papíry (CVM) nebo soukromým úpisem v případě, že návrh se týká ne více než 35 investorů. Komise pro cenné papíry může rovněž požadovat, aby společnost založila určitý kapitál, pokud považuje za vhodné chránit budoucí investory.

V případě, že akcie jsou na burze cenných papírů veřejného podniku Tel Aviv burzy, jsou povinni dodržovat zákony týkající se obchodů na akciovém trhu, obchodů s cennými papíry a pravidel stanovených izraelských komisí pro cenné papíry (SEC).

Hlavní požadavek zákona o cenných papírech z Izraele z roku 1968 uvádí, že cenné papíry mohou být vydávány veřejně po vydání prospektu ke schválení SEC. Prospekt emisí je studován v SEC a publikován několik dní. Požadavky na prospekt jsou formulovány tak, aby zaručily maximální zveřejnění informací a tím i ochranu zájmů investora, jakož i povinnou odpovědnost osob, které podepsaly prospekt za nepřesnosti nebo chyby prospektu.

Veřejná společnost musí alespoň jednou ročně uspořádat schůzi akcionářů, na jejímž základě se předkládají zpráva o hospodaření a účetní závěrka potvrzená auditem. Na takovém jednání mohou akcionáři mimo jiné schválit výši vyplacených dividend, vybrat nové ředitele společnosti a jmenovat auditora. Pokud jsou akcie společnosti obchodovány na burze, představenstvo by mělo zahrnovat dva nezávislé externí ředitele, kteří chrání veřejné zájmy investorů.

Otevřená společnost je povinna poskytnout účetní výkazy registrujícímu Izraelu po auditu.

Ředitelé otevřených společností mohou mít jakoukoli státní příslušnost a trvalý pobyt.

Nejnovější zákonodárné iniciativy Izraele ukládají ředitelům všech společností stále větší odpovědnost. Ředitelé by měli jednat takovým způsobem, aby mezi sebou a společností nevyvolávali střet zájmů a nepřišli do soutěže s jejich společností. Neměli by využívat své oficiální postavení k vlastním účelům a musí uvádět svůj osobní zájem v případě, že společnost provádí jakékoliv transakce. Ředitel společnosti v Izraeli se může podílet na zisku z transakcí společnosti, což však bude vyžadovat souhlas představenstva, výboru pro audit a v případě, že transakce nejsou pro firmu profil - rozhodnutí zasedání akcionářů. Zúčastní členové představenstva by se neměli účastnit zasedání představenstva a nejméně jedna třetina nezúčastněných akcionářů, kteří se účastní schůze akcionářů, musí přijmout usnesení o schválení transakce.

Partnerství

Organizace partnerství s omezenou a neomezenou odpovědností v Izraeli se řídí zákonem o partnerství. Ve společném partnerství mohou být 2 až 20 členů, jejichž vztahy jsou závislé na zakládací smlouvě.

V případě, že zakládající smlouva nestanoví jinak, může kdykoli od partnera odstoupit od partnerství. To znamená likvidaci partnerství, pokud dohoda nestanoví jinak. Partnerství by mělo být registrováno u registrátora partnerství, i když zákon o partnerství uvádí, že nedostatek registrace neznamená, že partnerství neexistuje, ale partnerství s ručením omezeným nemá právo vykonávat podnikání až do registrace.

Partneři mohou být lidé jakékoli státní příslušnosti a bydliště.

Komanditní společnost musí mít alespoň jednoho generálního partnera s neomezenou odpovědností a jednoho partnera s ručením omezeným. Generální partner má neomezenou odpovědnost za dluhy a závazky společnosti, odpovědnost omezeného společníka je stanovena ve výši příspěvku do partnerství. Omezený partner se nemůže podílet na řízení partnerství. Také omezený partner nemůže v rámci partnerství přímo nebo nepřímo stáhnout jakoukoli část své investice z partnerství. Porušení této zásady vede k tomu, že omezenému partnerovi je odpovědnost za závazky partnerství za stejnou odpovědnost generálního partnera a další omezení.

Partnerství s neomezeným ručením je charakterizováno skutečností, že všichni společníci společně a jednotlivě nesou neomezenou odpovědnost za dluhy a závazky společnosti v rámci celého svého majetku.

Každý partner se může podílet na řízení a je považován za plného zástupce svého partnerství.

Zahraniční partnerství může podnikat v Izraeli, ale v Izraeli nemůže otevřít kancelář, než se zaregistruje u registrátora partnerství a získá povolení od ministerstva spravedlnosti.

Zahraniční společnost může organizovat v Izraeli pobočku, zastoupení nebo dceřinou společnost zřízenou v souladu s izraelským právem. Zahraniční společnost, která si přeje založit svou přítomnost v Izraeli, se musí zaregistrovat u registrátora společností a uvést na ni seznam ředitelů společností a plnou moc zástupce společnosti v Izraeli.

Společné podniky jsou účinnou formou obchodování v Izraeli mezi společnostmi z různých zemí a mohou být vytvořeny na základě smlouvy uzavřené v Izraeli formou partnerství nebo společnosti.

Obchodní subjekty v Izraeli se mohou také zajímat o zahraniční investory. Je třeba poznamenat, že činnost obchodních zástupců a distributorů není upravena samostatným oddílem zákona (s výjimkou omezení provize, pokud jsou zboží a služby doručovány na základě vládních příkazů). V Izraeli neexistují žádné požadavky na formu a obsah smluv o zastoupení, ani na státní příslušnost a umístění obchodního zástupce.

Družstva v Izraeli jsou častější v dopravním a zemědělském sektoru a jsou obecně založena místními obyvateli. Odpovědnost člena družstva je zpravidla omezena na velikost jeho podílu nebo velikost stanovenou v zákonných dokladech.

Neziskové podniky v Izraeli jsou registrovány ve zjednodušené podobě a zpravidla jsou využívány charitativními, sportovními, vzdělávacími a jinými organizacemi, jejichž účelem není vytvářet zisk. Tyto podniky mají však plné právo vykonávat hospodářské činnosti, z nichž veškeré příjmy plynou z rozvoje podniku.

Podle izraelského práva je zdanitelným příjmem podniků jakýkoli komerční zisk, stejně jako další druhy příjmů přijaté v Izraeli i mimo ni, včetně:

dividendy
procent
royalty
příjmy z pronájmu
příjmy z prodeje nemovitostí
kapitálové zisky
Izrael prosazuje systematickou politiku snižování sazeb daně z příjmů právnických osob. Pokud v roce 2004 dosáhla daňová sazba pro společnosti 36%, pak v roce 2005 činí 35%. V roce 2006 se plánuje, že místní i zahraniční společnosti budou platit daň z příjmu právnických osob ve výši 34%. Očekává se, že snížení sazby daně může dosáhnout 25%.

Pobočky zahraničních společností v Izraeli jsou zdaněny stejným způsobem jako běžné místní společnosti, ale pouze na zisky získané v Izraeli. Současně může pobočka odečíst ze zdanitelného základu veškeré náklady spojené s organizací podnikání v Izraeli bez ohledu na to, kde byly tyto náklady vynaloženy.

Partnerství nepodléhá dani z příjmu a samotní partneři podléhají zdanění ve výši 15%, pokud Smlouva o zamezení dvojího zdanění nestanoví jinak. Příjmy partnerství jsou rozděleny mezi partnery v poměru k jejich podílu na podnikání. Legislativa v Izraeli stanovuje pravidlo, které stanoví, že pokud v současném fiskálním roce vznikl podíl společníka na ztrátách v partnerství, je při výpočtu základu daně oprávněn tyto ztráty odečíst z příjmů z jiných zdrojů.

Daň z kapitálových výnosů na změnu hodnoty nemovitostí v Izraeli je plánována na postupný pokles až do úplného zrušení.

Kapitálový zisk vyplývající z obchodování s cennými papíry na izraelské měnové burze (nebo na devizě osobami, které se nezabývají aktivitami v Izraeli) je osvobozen od daně. Je třeba mít na paměti, že pokud obchodování s cennými papíry provádí profesionální autorizovaní prodejci v Izraeli, pak tyto transakce nejsou osvobozeny od daně.

Daně z úroků a dividendy společností nerezidentům v Izraeli závisí na příslušných smlouvách o zamezení dvojího zdanění. Pokud se tyto smlouvy neuplatní, je sazba daně z úroků a dividend 25% u zdroje platby.

Pokud společnost - zdroj dividend spadá pod zákon o podpoře investic v Izraeli, je poskytována nižší daňová sazba pro dividendy - 15%.

DPH v Izraeli je obvykle účtována sazbou 17%, s některými výjimkami v oblasti nemovitostí.

V Izraeli existují daně na zlepšení nemovitostí (Land Betterment Tax), které se rovnají růstu kapitálu ve společnostech a které se počítají každoročně, včetně inflace v zemi. Existují daně za získání pozemku (akviziční daň) a za jeho prodej. Pozemky nezahrnuté do budov jsou zdaněny ve výši 2,5% hodnoty pozemku. Stavby na pozemku jsou považovány za soupis a jsou zdaněny sazbou 1,2%. Zemědělská půda není zdaněna.

V Izraeli je také daň na notářský zápis (stamp duty), který je akceptován, i když ne nutně, k potvrzení dokumentů.

Neexistuje žádná daň na dar a dědictví v Izraeli.

Za účelem přilákání zahraničních investic do Izraele se zavádí speciální politika zaměřená na výrazné snížení daňového zatížení investorů v některých oblastech činnosti - tzv. Národních prioritních oblastech. Například investoři v řadě průmyslových projektů a ve výstavbě hotelů mohou získat plnou daňovou výjimku pro daně po dobu 10 let.

Je nemožné vyprávět o celé rozmanitosti při uplatňování různých daní v Izraeli a doporučujeme, aby byl potenciální investor požádán o konzultaci před přijetím jakéhokoli konečného rozhodnutí.

Měnová kontrola a bankovnictví

Přestože se v Izraeli zpravidla nepoužívá měnová kontrola, některé typy devizových transakcí pro zahraniční investory spadají do schvalovacího řízení zavedeného a regulovaného devizovým kontrolním zákonem z roku 1978.

Zahraniční obyvatelé mohou repatriovat zisky z investic v Izraeli, a přenést veškeré příjmy dosažené z prodeje těchto investic, pokud je uzavření daňových orgánů Izrael, že všechny daně z těchto příjmů byly předtím řádně zaplaceno. Nerezident může investovat do akcií izraelských společností a poskytovat půjčky izraelským společnostem a jednotlivcům.

Izraelský bankovní systém je moderní a vysoce rozvinutý. K dispozici jsou komerční banky, finanční instituce, zastoupení zahraničních bank a investičních bank v zemi, které poskytují celou řadu komerčních služeb a služeb, z nichž mnohé mají kanceláře a kanceláře ve velkých finančních centrech světa. Přibližně 75% všech aktiv komerčních bank se podílí na podílu tří největších bankovních skupin (Bank Hapoalim, Bank Leumi a Izraelské diskontní banky). Oficiální centrální bankou je banka Izraele, jejíž povinnosti zahrnují vydávání peněz, měnovou politiku a kontrolu.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.